Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Persela:én Járányi doktornőhöz járok és meg vagyok elégedve teljesen.de tényleg jó lenne,ha "ide" találna más is tőle,mert én vagyok az egyetlen a fórumon tőle és érdekes lenne mások véleményét is meghallgatni.

Noémi:sokan járnak uszodába terhesen.ennek ellenére nekem nincs bizodalmam hozzá.nem kockáztatok meg semmilyen fertőzést,pár hónapot "kibírok" pancsizás nélkül.

Arisa:én júni 3-ra vagyok kiírva,de már rég nem szedem az elevitet. azóta d-vitamint és vasat/maltofer/ szedek.én még nem éreztem a babám csuklását.

VÁROM A TAVASZT!!!!!!!
jó hétvégét mindenkinek!

Lufi
lufi
 
 


Szia Arisa!

Én Habinál szültem 204. decemberében.
Ha van kérdésed, nagyon szívesen. Én nagyon meg voltam vele elégedve. boeszter@freemail.hu

Én egyébként végig szedtem az Elevitet. A babát akkor én sem éreztem csuklani, de sokszor csuklanak. Majd meglátod, mikor kint lesz! :-)
Náluk ez még inkább idegi alapú: érez, lát valami újat, meglepődik, egyből csuklik. Márpedig az elején sok iyen van neki. Szerencsére náluk ez még annyira nem vészes a szívizomra, mint a felnőtteknek, és a nyugtatgatáson, ölelésen kívül sokat nem is tudsz ellene tenni. Picit itatni. Persze, majd ha kint lesz! :-)

Puszi mindenkinek!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Valamelyikőtök kérdezte a termálfürdőt: én úgy tudom, hogy terhesen ezeket egyáltalán nem ajánlják, mert ugye mindenféle vegyületek vannak benne, ami egészségesen, "alapállapotban" lehet, hogy jó, de terhesen esetleg gondot okozhat. A rendes, hidegvizes uszoda egészen más kérdés.

Én hétfőn megyek az Uzsokiba genetikai uh-ra! Remélem, minden rendben lesz! Kép

Kép
frusi
 
 

 
 

Sziasztok!

Komolyan nem éreztétek csuklani? Én kb a 19-20. héttől folyamatosan érzem. Remélem, nem kóros. Majd megkérdem Habit, ha legközelebb találkozunk. Egyébként én is nagyon birom a dokit.

Meg azt is kérdezném, hogy nektek is van olyan mozgása odabenn a bébinek, amikor nem egyszerűen kalamol, mozgatja kezét lábát "normális" tempóban, hanem nagyon, már túl gyorsan mozog? Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy kismacska álmában rángatózik. Ilyen érzésetek van/volt?

Én ezt is sokat érzem, és aggódom, hogy valami zavarja odabenn.


Boeszter!
És minden nap szedted az Elevitet? Mekkora volt a kicsi, amikor megszületett? Habi azt mondta, szedjem nyugodtan, ne féljek, nem lesz óriásbébi. Az uh méretek alapján a bébi eddig hosszú és soványka.

Lufi!
Maltofert én is szedek még az elevit mellé. És tudod már, hogy kisfiú vagy kislány lesz?Kép
arisa
 
 


Sziasztok!

Hűha, mennyi "új" kismama a fórumon! :-)

Arisa, az én babócám is rendszeresen csuklik, de ez teljesen normális. De nem szokott sokáig tartani, ütemes kis mozgást lehet oylankor érezni...

Aranyos ez a kismacskás megfogalmazás...
Én is éreztem már ilyet, megrázkódik tőle a pocakom... Kíváncsi lennék, hogy ilyenkor vajon mit csinál odabent a nagyfiú:-)

Üdv
Kinga
kinga75
 
 


Szia Kinga!
Te "mennyi idős" pocakos vagy?
Mikorra vagy kiírva?
Végre valaki, aki ismeri ezt a kismacska-érzéstKép

Úgy látom, nagyon sok kisfiús-mama van a fórumon.
Lányok is születnek mostanában? Kép
arisa
 
 


Sziasztok!

Arisa: a babócám 3,75 kg lett, és 54 cm. :-) Nem óriási, hanem pont jó, ahogy a nagykönyvben meg van írva. És egészséges, soha semmi baja nem volt. Én ugyan meghíztam, de nem attól, hanem mert rendszeresen ettem, nem úgy mint előtte, hogy sokszor este 10-kor jutott eszembe, hogy aznap még nem ettem. De azóta mind lement, csak 4 kg maradt rajtam.

:-)

Puszi, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Szia Arisa,

Én a 32. héten járok... Május 17-re vagyok kiírva, de majd meglátjuk, mikor akar kijönni a mazsola:-)
Csak azért drukkolok, hogy este jusson eszébe, mert a fél városon át kell mennünk a kórházhoz és amilyen dugók vannak mostanában, nem szeretnék autóban szülni...:-)

Azért lesznek fórumos kislányok is:-)

Te kit hordasz a pocakodban? :-)

Üdv
Kinga
kinga75
 
 


sziasztok!

Arisa: én a 34. hétben vagyok, az én kisfiam is sokat csuklik, nemrég meg is számoltam és kb 40 kis csuklás volt egyik alkalommal.
Azt olvastam, hogy a babák a méhben töltött idő 90%-át átalusszák. Hát ezt nem mondhatnám el a mi bébinkről, mert ő nagyon izgága, sokat feszíti a hasamat, meg "golyózik" a kis öklével, térdével. Szerintem az nem baj ha ennyit mozognak, biztosan jól érzik magukat. Kép


az Elevitet én is már régen abbahagytam, mondjuk a Csapó soha nem mondta, hogy kell szedni. Azt mondják, hogy folyamatosan nem jó szedni, mert nagy lesz tőle a baba.

Üdv:
Anita (ja és nem 20 éves vagyok Kép)
ani20
 
 


Arisa, nálunk is kislány lesz! Kép

"Haladóbb" kismamik: Nektek mikor kezdett el olyan nagyon határozottan mozgolódni a baba? Én holnap lépek a 21. hétbe, és már jó két hete ugyan biztos vagyok benne, hogy őt érzem, de olyan kis "finomka", én meg közben a legtöbb kismamától azt hallom, hogy húúú de bulizik, így meg úgy, én meg aztán csak izgulok, hogy az én kis Törpillám miért csak bökdösget?!???...

Kép
frusi
 
 


Elevittel kapcsolatban: legutóbb (úgy 2 hete talán), amikor voltam a dokimnál (Hajdu), megkérdezte tőlem, hogy szedem-e az Elevitet. Épp ki akartam neki fejteni, hogy háááát, öööö, igazából már nem nagyon tudom legyűrni, ő akkor valamit félrehallhatott, mert aztán megszólalt, hogy: "Helyes, helyes, szedje csak tovább!" Kép
Szóval ő pl. ezek szerint amellett van, hogy ilyenkor is szedje még az ember.

Húúú, lehet, hogy már nem a régi a doktor úr hallása?? Kép

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Frusi, ne aggódj, ahogy nő a kislányod, úgy fog egyre erősebb ütéseket "bevinni":-)
Még helye is van, majd ha már kevésbé fér el, érzeni fogod, ahogy kitolja a kis popsiját, könyökét, térdét:-)
Imádom ezt az érzést!!!!:-)))

Ami az Elevitet illeti, én sosem szedtem, Csapó doki nem nagyon szereti, ahogy hallottam.
Biztosan függ a kismama általános eü-i állapotától is, hogy javasolják-e...

Szép napot mindenkinek!

Üdv
Kinga
kinga75
 
 


Sziasztok!
Arisa: én április 13-ra vagyok kiírva... lehet hogy találkozunk majd a kórházban?! Kép
Csapó kismamája vagyok; ma voltunk másodszorra NTS-n, és utána sikerült megnézni a szülőszobát (előzőleg foglalt volt). Engem nagyon megnyugtatott az egész látvány, most már legalább láttam, milyen az egész.
Amúgy kislányunk lesz, első baba. Nagyon "vicces" baba - forog sajnos össze-vissza... a 33. héten fordult meg, addig faros volt. Csütörtökön voltunk a Csapónál terhesrendelésen, és ott derült ki, hogy megint visszafordult faros helyzetbe... azt mondta a doki, hogy 20 év praxisa alatt eddig egy ilyen esete volt, hogy a már fejvégű baba visszafordult faros helyzetbe, és az a baba úgy is maradt... én is most ezen aggódom. Kép

Üdv:
Adrienn
adrisz
Székesfehérvár
 
 


sziasztok!

Na végre írnak olyan kismamák is, akik előttem járnak Kép

Frusi: Ha nagyobb és erőteljesebb lesz a baba, akkor majd magyon fogod érezni a mozgásokat.
Nálam kb. a 26. héttől érezhető a sok erőteljes rúgkapálás.
Kinga: Csapó tényleg nem híve az Elevit szedésének, de én ennek ellenére szedtem félidőig.Kép
Adrisz: a forgásoknál tényleg nagy hömpölygést éreztél? Fő az optimizmus, lehet hogy a Te babád olyan különleges, hogy újra megfordul!
A mi kisfiunk a 30. héten fejjel lefelé volt, azóta volt 1-2 nagy "helyváltoztatás", akor azt hittem, kiszakítja a hasamat. Most csütörtökön megyek TR-re, majd meglátjuk hogyan fekszik, de már nagyon kíváncsi vagyok.
Adrisz, Te már láttad a szobákat? Melyiket fogod választani? fizetős, vagy 5 ágyas?

Üdv:
Anita
ani20
 
 


Sziasztok! Szia Anita!
Végül csak regisztráltam, amúgy eddig csak olvastalak titeket (és más topikokat is). Én május 3-ra (olyan szép dátum!) vagyok kiírva. Csapó terhese vagyok. A csukláshoz szeretném írni, hogy az én kisbabám is rengeteget csuklik, minden nap többször, én is gondoltam rá, hogy nem kórós-e ez már, de hát sokat nyelnek a magzatvízből, szóval nem csoda. Mozogni az én kisbabám is rengeteget mozog, mondhatni meg sem áll, és bennem is felmerült már, hogy tényleg azért-e mert jól érzi magát (ezt mondja pl. a védőnő is), nem azért, mert nem találja a helyét??
yvett76
 
 


És én mindig azt hiszem, hogy tuti kiforudult fejjel lefeléből, de aztán a vizsgálatokon mindig úgy van, a 26. hét óta.
yvett76
 
 


Elevitet én még mindig szedek, múlt hét óta "csak" minden másnap. Én is félek, hogy ne legyen túl nagy a baba, nehogy emiatt ne tudjam rendesen megszülni. A 4D-n így is két héttel idősebbnek mondták a méretei alapján. Viszont mindkét testvérem végig szedte és kb. 3 és fél kilós babáik lettek. Meg szerintem fontos a vitamin, még ha emellett sok gyümölcsöt, stb-t eszünk is. Nincs most itt senki Kép megyek én is.
yvett76
 
 


Sziasztok lányok!

Örülök, hogy vannak azért kislányok is a pocakban!
Na nem mintha a kisfiúknak nem örülnék!!! Kép

Adrisz: én is ápr. 13-ra vagyok kiírva!!Kép
És nekem is kislányom lesz. Az én bébim fejfekvésű kb. a 23. hét óta.
Hihetetlen, hogy a babád ilyen "nagy" korában visszafordult, de ha olyan kis eleven baba, akkor még van ideje visszafordulniKép

Ani! Te is áprilisi kismama lehetsz (ha 34. hetes vagy). Mikorra vagy kiírva?

Yvett: én is minden másnap szedem most az elevitet. A 4d uh-on a 32 hetesen nagyobbnak mérte a doki a kiscsajszit, mint 33 hetesen a kórházban Hábermájer doki. Szóval nem szabad vakon megbízni ezekben az ultrahangos méretekben.
Én azzal vígasztalom magam, mikor érzem, hoy sokáig csuklik, hogy állítólag ilyenkor "tréningezik" a tüdeje a kicsinek, hogy felkészüljön a kinti légzésre.

Kérdés mindenkihez: mennyit híztatok az eredeti súlyotokhoz képest? Én már most, a 36. héten járok 11-12 kilónál.
arisa
 
 


Én nagyon sokat híztam (14 kilót), nem is értem hogy. Mindenki azt mondtja, hogy pedig csak nagy hasam van, persze azért nem, de a +14 kiló azért érthetetlen. Én most sószegény diétára is vagyok fogva Kép Tudom mindenki még a végén szokott sokat hízni, de remélem nálam nem ez lesz (arra alapozok, hogy ugyanúgy hízok mint a testvéreim, hogy a végén már alig).
Az Anita (34. hétben) május 5-re van kiírva, utánam két nappal. Õ most nincs itt, gondoltam megválaszolom.
yvett76
 
 


Sziasztok!

Csütörtök óta de sokan lettünk! Üdv. az újaknak.
Szeretnék csatlakozni a lányos csapathoz, a pocakomban tomboló kiscsajjal. Én május 23-ra vagyok kiírva és a 31. hétig kb. 10 kilót híztam, de majd csütörtökön Csapónál lemérlegelnek.

Magzatvédőt már én sem szedem, félidő után egy kicsivel abbahagytam, de akkor is már csak 2-3 naponta szedtem.

Csuklást én nem tapasztalok, helyette viszont olyan hullámzásokat levág a Picúr, hogy győzzük követni. Néha meg úgy feszíti a hasamat, hogy el kell onnan csiklandozni.

Frusi: én a 17. hét végén kezdtem érezni, hogy mozog, de azok a mozgások még nagyon picik voltak. Később, ha majd visszagondolsz be tudod azonosítani, hogy a babát érezted. :-)

Lányok! Szerdán ki jön előadásra?

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!

ITT A TAVASZ!!! Kép Kép

Üdv az újaknak! Kép

Arisa:nekünk kisfiunk lesz,legalább is a 20.heti uh szerint.de 2 hét múlva megyek ismét uh-ra,akkor meglessük megint.

Adrisz:ne aggódj a baba fekvése miatt!sokaknak az utolsó pár napban fordult be a bébi.hátha a tiéd is ilyen huncutka.

Az én babócám még nem csuklott.lehet,hogy nem ízlik neki a magzatvíz Kép
Viszont annál többet mocorog.KépAmikor éjjel a húgyhólyagomon "ugrál",azt azért annyira nem díjazom...

Én a 30. hétben vagyok és eddig kb. 8 kilót híztam.

Sajnos,nem tudok menni a szerdai előadásra,úgyhogy számítok rátok,lányok,hogy majd "elmeséljétek",mi volt!

Üdv:
Lufi
29+2
lufi
 
 


Sziasztok Lányok,

Húúha, kezdek aggódni, ahogy leírtátok, hogy mennyit híztatok, mert én már most (21+0) tartok majdnem 4,8 kg-nál. Szóval mondjuk hogy 5-nél, és ugye állítólag most fog csak igazán beindulni a hízás. És tudjátok mi a nagyon érdekes? Nincsenek különösebben nagy evési "rohamaim", nem nőtt meg radikálisan az étvágyam, szerintem minimálisan eszek csak többet (ha egyáltalán), mint terhesség előtt. Ráadásul ebből is rengeteg csak gyümölcs.

Ma voltunk a genetikai uh-n, Habermayer csinálta, hát nagyon egy morc figura volt Kép, inkább nem is kérdeztünk semmit tőle, a lényeg, hogy minden rendben van. Kép Kép Kép

Kép
frusi
 
 


Sziasztok!

Frusi, szerintem a terhesség alatti hízás alkati kérdés is lehet, én a kisfiammal 52 kg-mal kezdtem a terhességet és minden különösebb zabálás nélkül 20 kg-t sikerült híznom a szülésig. A 160 cm-hez 72 kg-mal mentem szülni. Majd a gyerek első szülinapjáig le is ment majdnem az összes - 52 kg voltam akkor. Lukács doktor soha nem kérdezte a súlyomat, csak azt nézte, nem vagyok-e vizes, de soha nem vizesedtem, egyszerűen így sikerült. Persze eldöntöttem, hogy a következő terhességemnél megpróbálok még ennél is jobban odafigyelni arra, mit eszem, de ahogy utánaolvastam, sokszor nem számít. Úgyhogy ha akkor is hízok 20 kilót, nem fog érdekelni, majd lemegy...
Persze azért nem kell össze-vissza enni, de ha normális étkezés mellett hízol és nem vizesedsz, meg nincs semmi egyéb bajod, akkor nem hiszem, hogy nagy probléma lenne...

Persela

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


sziasztok!

Yvett, örülök, hogy regisztráltad magad! Igen, május 5-re vagyok kiírva.
33. hétig 9,5 kilót híztam, de tényleg nem kell foglalkozni a kilókkal, ha minden más rendben van, úgyis le fog menni. Kép

Lányok, ti vesztek a Babócátoknak légzésfigyelőt?
Nálunk most ez a nagy dilemma, ugyanis sokan mondták, hogy nem kell, viszont 3-an mondták, hogy ha nem lett volna, akkor akár észre sem vették volna, hogy a gyerkőc nem vett levegőt.
szerintetek érdemes használtan venni?

másik kérdés: a kórházban adnak hálóiget a szüléshez, viszont azt nem tudom, hogy utána adnak-e?

Adrisz: Te Csapós kismama vagy, és már a vége felé tartasz. Kép Mikor kérdezi meg a doki, hogy akarsz-e EDA-t, vagy egyáltalán megkérdezte? Na meg beszéltetek a szülésről, mi hogy lesz? Szóba került ez a téma, vagy még nem?

Anita
ani20
 
 


Sziasztok!

Anita, mi béreltünk légzésfigyelőt, aztán Márk 10 hónapig egyáltalán nem aludt az ágyában, de az utolsó 2 hónapban alátettük, és meg kell mondjam, a nappali és az éjszakai alvásoknál is engem nagyon megnyugtatott a tudat, hogy ha baj lenne, jelezne. Viszont arra is rájöttünk, hogy nem szabad bérelni, ha terveztek következő babát is, mert egy évnyi bérlet megegyezik egy új légzésfigyelő árával. Ugyanerre a következtetésre jutottunk egyébként csecsemőmérleg ügyben is:-)))

Persela

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!
Anita: a szülőszobát, vajudót, "előkészítőt" láttuk, nem a kórházi szobákat. Amúgy baba-mama, nem fizetős szobába szeretnék kerülni.
Mivel a kiscsajszi jelenleg ugye megint faros, ezért a szülésről olyan szinten beszélgettünk a Csapóval, hogy megnyugtatott, hogy ebből még nem következik egyenesen az, hogy császár. Õ így mondta, hogy ebben az esetben inkább neki, mint orvosnak kötöttebb a keze, nincs annyi fajta módszer a szülés levezetésénél. EDA-ról nem beszéltünk, én magam sem tudom még hogy mi vár rám... azt sem tudom milyen eda nélkül, meg edával, mivel nincs viszonyítási alapom - meg úgy vagyok vele, ha már ott tartunk, majd csak lesz valahogy.
Engem a gyakorlati kérdések jobban érdekeltek, hogy pl a Csapónak ki, mikor szól, addig velem mi van, milyen Csapó a szülésnél, mikor jön stb... ezeket pedig Verával (csütörtöki TR előtt) lehetett jobban megbeszélni.
Üdv: Adrienn
adrisz
Székesfehérvár
 
 


Anita: én úgy emlékszem, hogy a múltkori szüléselőkészítőn azt mondták, hogy a szüléshez kapunk csak hálóinget, után a sajátunkban kell lenni (szóval kell vinni 2-3-at). Mi is arra gondoltunk, hogy bérelünk légzésfigyelőt, de ha tényleg kb. annyira jön ki mintha vennénk, akkor lehet, hogy venni kéne. Viszont mérleget mi semmiképp nem akarunk venni. Hanem még a lehallgatókészüléken (vagy mi a neve)gondolkozunk, az megnyugtató lenne, hogy én főzök a konyhában és rögtön meghallom ha felébred a kisbabánk. Van amúgy e lehallgató-légzésfigyelő kombináció is, csak marha drága.
yvett76
 
 


Sziasztok!

És hol lehet légzésfigyelőt bérelni? Mennyi idős koráig érdemes a kicsit légzésfigyelővel altatni?
Én is inkább bérelnék, mint vennék...
arisa
 
 


Sziasztok!

Mi a Minimanóban béreltünk mindent. A légzésfigyelőt legalább 12 hónapos korig ajánlják, én a gyerek 14 hónapos koráig használtam, de ez egyéni. Van olyan ismerősöm, aki az első 3 hónap után kivette a gyerek alól, ezt én túl korainak találtam, de végül nem lett semmi baj. A bébiőr tényleg nagyon jó dolog, én a mai napig használom, és nagyon szeretem, hogy nem tud a törpe úgy felébredni, hogy ne halljam meg akár a kertben is. Nekünk egyirányú rendszerű van, szerintem az is elég, viszont már így is marha drága volt. Viszont tény, hogy asszem az összes gyerekcucc közül ezt használom a legtöbbet:-))
Saját hálóinget nekem már a szülőszobára is kellett vinni, szülés és "stoppolás" után abba kell átöltözni, a kórterembe már úgy visznek be. Lukács doktor nem szólt, úgyhogy én végig pizsamában voltam hálóing helyett, sokkal kényelmesebb volt, még a gátvarrás ellenére is.

Persela

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!
Persela: Ti mennyiért vettétek a bériőrt? Most már mindenképp szeretnék én is venni. És tényleg elég az egyirányú is.
Védőnőktől amúgy nem lehet légzésfigyelőt bérelni? Én csak 3-6 hónapig szeretném használni, és főleg azért, hogy megszokjam, hogy ott van a baba és minden rendben van vele, akkoris ha alszom.
Én is gondolkodtam már, hogy de jó lenne inkább pizsiben lenni, mint hálóingben. De el sem tudom képzelni, hogy 5 napig csak hálóingben (pizsiben) legyek.
yvett76
 
 


Sziasztok!

Eddig csak olvasgattalak benneteket, és gondoltam, csatlakozom. Augusztus 31-re várjuk első babánkat, így most vagyok a 17.hétben. Sztakó Péternél fogok szülni.Sok tapasztalt kismama van köztetek, ezért biztos tudtok válaszolni a kérdéseimre.

1. Úgy tűnik, sokan jártok szülésfelkészítőre. Ha jól tudom, az éppen most futó április végén ér véget. Nem tudjátok véletlenül, mikor indul a következő, illetve kinél lehet (ha kell) rá jelentkezni?
2. Ha véletlenül lemarad az ember, akkor is van lehetőség megnézni a szülőszobát?
3. Most fogok nekiállni a kismama ruha vásárlásnak, mivel már egy nadrágom sem jön rám. Tudtok ajánlani szép, divatos dolgokat árusító boltokat, amik nem iszonyú drágák?

Most hirtelen ennyi jut eszembe. Előre is köszönöm a segítségeket.

Rita

Kép

Kép
hgrita
 
 


Szia Rita!
Azt nem tudom mikor indul a köv. szülésfelkészítő, de a korházban biztos meg tudják mondani, jelentkezni nem kell rá, csak odamegy az ember szerdánként 5 órára a faházba.
A szülőszobát szerintem amúgy is meg lehet nézni, de ha akarsz járni felkészítőre, biztos nem fogsz lemaradni róla.
Én a Megatoysban vettem egy két ruhát és a Blahán lévő Mammystic-ben, de mindenhol nagyon drágák. Mondjuk nekem szerencsém volt, mert mindkét tesómnak kisbabája van, szóval a legtöbb ruhámat tőlük "örököltem".
yvett76
 
 


Szia Yvett!

Köszönöm a segítséget.

Még valami eszembe jutott. Mikor érdemes 4D-re menni? Annyi mindent hallottam már.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Mi már a 26. héten voltunk, mert én nem csak mozizni akartam, hanem látni, hogy nincsenek rendellenességei, de állítólag 29-30. héten a legjobb, mert akkor már pufókabbak. Bár a miénk nem volt már ekkor sem csont és bőr (ettől féltem), talán mert két hétten nagyobb volt a koránál.
yvett76
 
 


A sima uh-n a babánk feje mindig pont akkora, mint a kora, de a haskörfogata pont egy héttel idősebb. Mondta is a doki, milyen jól táplálkozik, és hogy "diétáznia kellene"Kép
Ti hova mentetek 4D-re? A dokim magánrendelője a Kárpát utcában van (XIII.ker), abban az utcában is van egy rendelő, ahol csinálnak. Az árak is elég különbözőek, csak azért kérdezem. Azt is hallottam, hogy valahol alig vesznek fel néhány másodpercet a DVD-re. ha már megyünk és fizetünk, szeretném jól kihasználni.
Szerinted a szülésfelkészítő időpontja miatt elég, ha betelefonálok? csak azt a számot tudom, amin az uh-ra szoktam bejelentkezni, ott lehet, hogy tudnak segíteni?

Kép

Kép
hgrita
 
 


Mi a Brendonban voltunk 4D-n, 9000 ft volt, azt hiszem sehol sem olcsóbb. Mi videót kértünk, mert az nem került külön pénzbe, 20 perces és nagyon jó. Csináltak egy csomó képet is, de csak azt kértük kinyomtatva, ami járt hozzá ingyen.
Sajnos már nem emlékszem én milyen melléket hívtam a szüléselőkészítő miatt. De ha akarod szerdán megkérdezem, hogy mikor indul a köv. turnus és megírom.
yvett76
 
 


Azt nagyon megköszönném. Csak jövő hét szombaton megyek a dokimhoz, addig meg nem akarom külön ezzel zargatni, mivel valószínűleg nem vagyok elkésve semmiről. Azért lenne jó, ha megkérdeznéd, mert az legalább biztos forrás. Előre is köszi.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Hgrita! Kép

én a Kárpát utcai uh-on voltam 2x, és szülész doktornő végzi a vizsgálatot, nagyon kedves, és mindent felvesznek a dvd-re természetesen, amit Neked mutatnak, kb 15-20 p. Videokazi is játszhat asszem, meg cd is a képeknek. 9000 volt a vizsgálat és még valamennyi a dvd-re vevés a lemezzel együtt.

nekem ott mondták először, hogy lányom lesz, 100 %-ra a 20. héten. Kép

Dóri

ps: 2 gyerekem uzsokiban született, gergő 8 éves lesz, Viki 5 hós. Kép
Vendég
 


hali,

hú megint milyen sok levél Kép
Azt hiszem, mi veszünk és nem bérelünk légzésfigyelőt, mivel jó lesz a 2. gyerkőcnek is.
Egyébként 12 hónapos korig kell használni (ha valaki vesz), mert a bölcsőhalál veszélye a 7-8. hónapig fennáll. Ezt olvastam. A bébiőrön még nem gondolkodtunk, de mivel nem emeletes a házunk, ezért valőszínűleg nem is fogunk venni.

Szülésfelkészítő egy évben 2-szer van, január végétől 10-11 alkalom, (ez a mostani) és szeptembertől decemberig.

4D-n mi is a Kárpát utcaiban voltunk, nagyon rendes a doki néni, kedves és 15-16 percet vesznek fel. 9000 Ft + 3000 , ha DVD-re iratod. Mi eddig 2x voltunk, nagyon megérte!

Holnap ki jön az előkészítőre?
Én megyek! Kép
Anita
ani20
 
 


Sziasztok!
Hgrita en c&a ban vettem nadragot 8-9000ert. kb. mindenhol ennyi, de legalabb nem alapvetoen nadszal anyukakra valo, aminek en nagyon orultem, mert alapban sem 38-as a meretem.
Szerintem, ha van kedved, mar most is johetsz az eloadasokra, nem olyan, hogyha kimaradsz egybol, akkor nincs ertelme a tobbin resztvenni, meg akkor is, ha kicsit tavolabbi a szulesed idopontja! Meg a relaxaciok is nagyon jok szinten szerdan fel4-tol a fahazban.
A szuloszobat azt hiszem kulon idopontban is meg lehet nezni, termeszetesen csak ha nincs szules, de eleg gyakran van a hetfoi es a szerdai napokon is szerveznek "turakat".
En tutira megyek holnap.

üdv Niki

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Szia Dori_bp!

Ha lehet esetleg meselnel nekem a szulesed reszleteirol(termeszetesen mailben), Viki erkezeserol (gondolom ez az elmeny meg eleg friss).
Milyen volt a szuleszno? Mennyire hagytak vajudni, tudtak ebben segiteni, vagy egyedul voltal? stb... Ki volt a dokid? Milyen volt ő "akcioban"?
Hetfon sikerult felmennem a szuloszobaba, most meg egy csomo szuletestortenetet olvastam es kicsit osszezavarodtam!
En meg tavol vagyok csak julius elejere varjuk a babankat, de naprol napra jobban foglalkoztat az ismertelen.
emil:csenkiniki@freemail.hu
elore is koszonom

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam védőnéninél és ő azt javasolta, hogy inkább vegyünk légzésfigyelőt, mint béreljünk, mert így olcsóbban jön ki, pláne ha még egy babát tervezünk. Azt mondta, hogy mindenképpen olyat kell venni, ami az egész ágyat érzékeli, mert a másik kb. a baba 3 hónapos korától egy csomószor tévesen beriaszt. Egyébként a baba 1 éves koráig érdemes használni.

Szülésfelkészítőről érdeklődni lehet: Csombó Szilviánál a 251-7333/3711-es telefonszámon.

Mi is a Kárpát utcában voltunk 4D-n a 28. héten. Megéri, nagy élmény.

Lányok! Ti már gyerekorvos ügyben léptetek valamit? Nekem azt javasolta a védőnő, hogy a szülés előtt kb. 1 hónappal érdemes felkeresni a gyerekorvost, tájékoztatni, hogy hozzá szeretnék járni. Aztán ha megszületett a Kicsi, akkor fel kell hívni telefonon, kiírja a recepteket, amiért az apuka bemehet és mire hazajövünk a kórházból, addigra ki is lehet váltani. Hazajövetel napján szintén hívni kell és még aznap kijön és megnézi a Picúrt. Másnap meg a védőnő jön. Aztán 1 hónapon keresztül minden héten jönnek egyszer. Felénk ez a módi.

Ma délután én is megyek, bár arra már nem emlékszem, hogy mi lesz a mai program.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az ötleteket és a telefonszámot.
Azért érdekel(t) április után a szülésfelkészítő, mert sajnos most nem tudok járni,mivel a doki ágynyugalmat rendelt, így nem mászkálhatok el sehovaKép Ha minden jól megy, akkor talán a 20.hét után már szabad lesz, az pedig április vége. Azt azért sajnálnám, ha nem lenne már szeptemberig, mert gondolom sok hasznos dolgot hallottatok és fogtok is még hallani.
Nem tud valaki arról, hogy a körzeti védőnői szolgálat szervez-e valami hasonló tanfolyamot? Hétfőn megyek a védőnőhöz, akkor megkérdezem tőle, csak addig is informálódom.
Ha ennyire meg voltatok elégedve a Kárpát utcai 4D rendelővel, azt hiszem, mi is oda megyünk majd.
Emlékszik valaki, hogy az AFP eredmény hány nap alatt lett kész? Most hétfőn voltam, és 10 napot mondtak, de másoktól azt hallottam, hogy már előbb kész van. Mikor érdemes telefonálnom?

Rita

Kép

Kép
hgrita
 
 


Sziasztok Lányok! Húúú micsoda pörgés!

Rita, én is erősítem a "Kárpát utcások" táborát! Mi a 18. héten voltunk, és akkor megmondta a dokinéni, hogy kislányunk lesz. Kép

Húúha, elég para, hogy a következő szülésfelkészítő az augusztusban indul!! Addigra már én is tarthatnám!! Kép Kép Kép Kép Kép

Nekem egész hamar meglett az AFP. Én azért kérdeztem rá telcsin, mert 18. héten mentünk a 4D-sre, és 16+5-kor vették le. Várjunk csak... február 17-én vették le, és 28-án voltunk 4D-n, aznap reggel már meg tudták mondani telefonon. Illetve telcsin csak annyit mondtak, hogy jó lett, de ott a konkrét számokat nem olvasták be.

Kép
frusi
 
 


Jajj, de jó, hogy előkerült ez a hálóing-téma. Lehet, hogy hülyének néztek, de én még szülni is szívesebben szülnék saját hálóingben, még akkor is, ha lehet, hogy utána dobhatom ki... Ezt vajon semmiképpen nem engedik? (mert úgy tudom, kórházanként változó).

Mondjuk nálam már ott indulnak a gondok, hogy életemben nem volt még rajtam hálóing. Kép Hát most kénytelen leszek megbarátkozni a gondolattal, mackónaciban mégse szülhetek! Kép

Kép
frusi
 
 


Nikike!Kép

megy ma mail, csak Viki magánviseli a kedd du-i 5 hós oltás nyomait. Kép kicsit nyafisabb még..

Dóri
Vendég
 


Köszi Dori_bp!

Várom nagyon!

csok

Üdv: Nikike

Kép
nikike
 
 


Sziasztok!
Rita, tegnap megkérdeztem, hogy mikor indul a köv. szülésfelkészítő. A húsvét utáni hét kimarad és utána, tehát pont április végén, ahogy neked jó, gondolom április 26-án. Úgy döntöttek indítanak még egyet, mert pont belefér nyárig. Miért rendelt el neked a doki ágynyugalmat? Remélem nincs semmi baj!
yvett76
 
 


Niki

mail ment
Vendég
 


Sziasztok csajok!!! Van valakinek arról infója,hogy mi lessz a viszekerekkel???? A nővéremnek nagyon csunya a lába.Szegénykémet azzal hitegetik,hogy ez el fog múlni. Arra lennék kiváncsi,hogy másnak van-e tapasztalata erről!!!!!
fõcini
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: