Új privát üzeneted érkezett!

Kb. kéthetente benézek ide, ha nincs semmi érdekes, nem írok. Ha már nagyon bosszantó beírások születnek, akkor válaszolok.

Azon kívül, hogy nem írok ide minden nap van még egy csomó rossz tulajdonságom pl.: lusta vagyok, feledékeny, trehány, pontatlan. Ezeket azért írtam, hogy ne csak azért utáljatok amiért volt pénzünk Telkiben szülni, hanem ezekért is be lehet szólni.

Nem szokott érdekelni, mert ha már a rendszer engedi nem tilos élni a névtelenség lehetőségével, de elég érdekes, hogy vérbabanetesek regisztrált nicken osztják meg egymással Bubuka és Cicuka székelésének minden negédes részletét, de ahhoz már nincs vér a pucájukban, hogy mailcímükkel vállalják gonosz és rosszindulatú fikázásukat.
Ennyit a messze van, drága, és nincs PIC típusú hozzászólások ideböfögőiről.

Kedves Endre!
Gratulálunk a babához!

kna@alfred.hu
Névtelen
 


Te ugyanúgy névtelen vagy. És szinte mindenki ezen a topicon. Hát nem furcsa? Vagy itt mindenki csak ezt az egy topicot látogatja?
Bubuka anyukája
 


Szia KNA!

És az miért jó, ha van mailcím?? Miért kell?? Nemhinném, hogy aki itt beszélget emilezni akar...mellesleg most azonnal csinálhatok egy freemailt, vagy akármit..de nincs rá szükség... A véleményét pedig mindenki megírhatja. Csak itt a negatív vélemény nemis vélemény. Nekem semmi közöm Telkihez, csak beleolvastam a kíváncsiság kedvéért...és eldurrant az agyam. Csak azért, mert már szinte nemis ember aki nem Telkiben szül...ismétlem, a közkórház, ahol szültem, fantasztikus volt. Nem ide tartozik, tudom, de nem szabad általánosítani. Igenis léteznek Mo-n kiváló kórházak, ahol rendesek, jófejek a dokik és rend és tisztaság van. Elmehet szállodának is...
Ennyit akartam Kép


 

 
 

Mellesleg baromira nem érdekel, hogy kinek mennyi pénze van...egyedül az érdekel, hogy nekünk mennyi van Kép

 


"Nekem semmi közöm Telkihez, csak beleolvastam a kíváncsiság kedvéért"

Köszönjük.
A véleményed a témáról ennyit ér.
Viszlát.

Puszi Bébb
Bébb
 


Nagyon szivesen máskor is!

 


Kedves Kriszti!
Mi nagyon közel lakunk a kórházhoz, egy környékbeli településen. Így a cípőhúzástól a felvételig kb. 15 perc telt el, este 9 után. Azt mondják, első babánál általában bőven van idő beérni, persze ezen nem sokat rágódtunk, a szerencsés közelség miatt.
Kb. a 32. héten jelentkeztünk át Varsányi doktornőhöz, így volt idő megismerni. A korábbi orvos szerintem ilyen "apróságokból" nem csinál problémát. Amúgy akkor hagytuk ott, mikor a magánrendelésére mentünk időpontra, és ott kb. 15 páciens várakozott előttünk, mert dr. úr szabadságra készült (nem ez volt természetesen a fő indok, csak az utolsó csepp). Akkor kifordultunk, és felhívtuk a Telki kórházat, nem hagytunk lehetőséget a problémázásra. OK, bunkó megoldásnak tűnik, de az előzmények jó okot adtak, ezt talán hagyjuk.
Gátmetszés nem volt, még előtte kezdték a császárt. Valószínűleg szűkséges lett volna (nagyobbacska bébi, kicsi feleség). Szerintem ezt jó előre érdemes megbeszélni a dokival. A császár vágása nagyon szépen gyógyult. Persze ilyenkor van kellő hajtóerő a gyors felépüléshez Kép Egyébként a hajnali szülés/műtét napján d.u. feleségem már felkelt (na nem szaladgálni), de ennek nincs sok köze a kórházhoz, inkább a bébi miatt.
Kérdezz nyugodtan és sok szerencsét!

OEP: tudomásom szerint egy fillérrel sem támogatja a beavatkozásokat. Most próbálják elérni, hogy megtegye. A magyar állampolgárok valóban 20% kedvezményt kapnak, de szerintem ez inkább "népszerűsítés". Vannak égyéb kedvezmények is, e-mail-ben/telefonon/személyesen szívesen tájékoztatnak.
Pikkelés: amikor eljöttünk, épp készültek a szokásos ÁNTSZ ellenőrzésre. Nővérkékkel beszélgettünk, akik részben máshonnan jöttek át, így volt tapasztalatuk. Amúgy bármikor ragyogó tisztaság volt, mégis gőzerővel súrolták a folyosókat, rakták rendbe a műszereket. Persze az enyém amatőr szem (azért van fogalmam a sterilitásról), de nem láttam különbséget a nagytakarítás előtti és utáni állapotok között. Bármely riportban szóban jön a "magánkórház", az illetékesek nem állják meg, hogy valami negatívumot ne mondjanak, persze konkrétum és Telki említése nélkül, de egyértelműen. A konkrét kifogásokat lehetne cáfolni.
Biztosan van kiváló állami kórház is, nekünk pechünk volt, nem sikerült ilyet találni. Egy ismerősöm azt mondta, Mo.-on 2 lehetőség van: jó ismerős nőgyógyász, vagy kifizeted Telkit. Ezzel egyetértek hozzátéve, lehet szerencséje is a kismamának. Nekünk elsőre nem volt, másodszorra már nem akartuk a szerencsére bízni.
Köszönöm a garatulációkat, átadom az illetékeseknek!
Endre
Endre
 


Solya,
kérlek válassz másik azonosítót, mert engem ezen a néven ismernek itt a neten és nem lenne jó, ha összekeverednénk. Kép

Nem mintha nem értenék egyet azzal, hogy mindenkinek szíve joga eldönteni hol szül és mennyiért.

Köszi:
Solya
solya
 
 


Sziasztok!Kép

Látom, megint kissé elszabadultak az indulatokKép,
mióta utoljára benéztem...

Endre!
Gratulálok a babátokhoz, és köszönöm a beszámolót!
Ja, és igazad van az "ismerős nőgyógyász v. Telki"
ügyben, én pontosan így jártam!Kép

fentebb leírtam, így nem ismétlem, hogy miért nem szeretnék újra ott szülni, ahol már három babát világra hoztamKép
és sajnos az orvosomban is sikerült a 3. terhesség-szülés kapcsán akkorát csalódni, hogy a szülés utáni kontrollra sem hozzá mentem vissza...

így most már biztos, hogy negyedszerre Telkit választomKép

Kriszti!Kép

megkérhetlek, hogy küldd át nekem az oltásokkal kapcsolatos infókat?
nagyon érdekelne engem isKép
előre is köszönöm / emilcím a profilban /

Ti mikorra tervezitek a babát?


továbbra is érdekelnének Telkis szüléstörténetekKép

Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Kedves Endre,

nagyon köszi a válaszokat és a beszámolót. Mivel úgy tűnik helybeli vagy, én pedig még sohasem jártam arrafelé, had kérdezzem meg, tudsz ott a közelben esetleg valami gusztusos kis panziót, ahol az utolsó napokat el lehet tölteni? Persze ez az idő még messze van, de azért érdekelne a dolog.
Van esetleg lehetőség a kórházban, vagy más szervezetben pl. terhes jógát, vagy más szülésre felkészítő gyakorlatokat tanulni?

Kriszti
Borsos Kriszti
 


Sziasztok!

Mivel en javasoltam a Krisztinek az oltási infókat, gondoltam bemásolom ide, hogy akit érdekel, az olvashassa:
http://web.axelero.hu/nyitottk/

Mint azt kedves Névtelen írta (nov. 13.-án), Magyarországon tényleg számon kérik az oltásokat, ezért ha valaki úgy dönt, hogy bizonyos oltások beadását megtagadja, akkor ezzel hosszú távon számolnia kell. Mostanában olvastam egy családról, ahol kényszer oltást végeztek, de ott a szülök minden oltást megtagadtak.

Az én lányzóim csak azokat nem kapják meg, amik nem "korszerüek" (BCG) vagy más formában kapják, pl. nem sabin cseppet, hanem biztosabb oltóanyagot). Egyáltalán nem vagyok oltás ellenes, de ha ma 2003-at irunk, akkor az oltási struktúrának is ezen a szinten kéne lenne, nem befagyasztva a 70-es évek szintjén. Ami akkor jó és korszerü volt, az nem biztos, hogy ma is az.
Ezért én pozitívnak értékeltem, hogy Telkiben nem kényszeritettek rá a BCG oltás beadására.

Ettöl az én gyerekeim még senkit nem veszélyeztetnek a játszótéren, csak sikerült megúszni egy 70-es évek beli csökevényt.

Kedves Endre!

Köszi a beszámolót, igy már nem vagyunk annyira egyedül KNA-val, akik mertek pozitív véleményt nyilvánítani a Telki kórházról.

Üdv: Gabo
Névtelen
 


Kedves Kriszti!
A tanfolyamokról nem tudok, de ha felhívod őket, biztos lesz tippjük.
Panzió: Pl. Budakeszin van (pár perc kocsival) havi 40 körül 2 ágyas szoba. Infó: Varga Ingatlan Iroda: www.vargaingatlan.ini.hu Egyszer nekem is ajánlgatták, de végül nem volt rá szűkság, így nem jegyeztem meg, de képeket mutattak, kultúráltnak tűnt annyi rémlik. Persze a kórházba is be lehet feküdni korábban, ez viszont húzós árban. Illetve: www.budakeszi.hu/szolgaltatasok/szallaslehetosegek/
Kedves Gabo!
Én is örömmel olvastam a tiédet köszönöm! KNA-nak is, az övé volt az egyetlen értelmes beszámoló, mikor Telkiről infót kezdtünk gyűjteni. Utólagosan gratulálok!
Egyébként ma voltunk a csöppséggel, mert picit beteg, de szerencsére nem vészes. Ami nagyon jó, hogy helyben csináltak vérképet is, kb. 5-10 perc alatt megvolt az eredmény.
Néha zavaró, hogy relatív sokat kell várni, a bejelentett időponthoz képest. Szerintem mostanában több a páciensük. Igaz, mikor végzünk mindig megállapítom, hogy jó volt ide jönni, ha már kellett.
Üdv:
Endre
Endre
 


Endre:
"Néha zavaró, hogy relatív sokat kell várni, a bejelentett időponthoz képest."
Mi, ha ilyen becsúszott gyorsan megreggeliztünk.
Túrós táska, kakaó, baracklé... de szép is volt!
kna@alfred.hu
Névtelen
 


Most jött meg a Telkikórház Mikulásünnepségére szóló meghívó kislányunknak címezve!
December hetedikén lesz, megyünk!
kna
Névtelen
 


Drága-e Telki?
Nézzük a tbjárulék fejében díjmentesen igénybevehető közkórházak közül pl. a MÁVkórházat - ahol persze szintén nincs PIC:

"Kiss Gabriella
Új felhasználó
Azonosító: Gaby1230

Üzenet száma: 2
Mentés: 10-2003
Elküldve 2003 Október 20 hétfő - 12h 22:

--------------------------------------------------------------------------------
AnnAnn,
igen a dokimnál (Dr. Szőcs Gyulánál mj. kna) a magánrendelésen korrektül ki vannak függesztve az árak "Nagyműtét-Szülés: 70.000-100.000 Ft, UH: 7.000, CTG: 2000 stb. " Nem szeretjük a borítékos módszert, a mai világban ez a normális ha előre közli mit mennyiért vállal. És persze nem mindegy ezért az árért a minőség,az odafigyelés, amit az SZTK-s rendelésekkel szemben messze fölülmúl! Ja és poz. még,hogy én is a Fazekas Zsuzsit választottam szülésznőmnek,a dokim ajánlására, aki állítólag imád vele együtt dolgozni és Zsuzsa szerinte is profi a gátvédelemben,úgy tudom Hajnii is nála szülte a babáit :o)) Remélem ez a kettős meghozza majd a tökéletes eredményt, és jó élményként marad meg a szülés az emlékezetemben. Hajnii, a kis Zorka egyébként tényleg tündéri, én is többször megnéztem már a képeket."

No comment.
kna
Névtelen
 


Kna,

akkor sem, semmiképpen nem, nem és nem éri el a végösszeg a Telki szintjét, hidd el.. amúgy az általad kimásoltak MAGÁNrendelői tarifák!!!!!!!!

Elolvasgattam a hozzászólásokat, mert annak idején anyumat többször vittem a Telkibe a fülészetre, és gondolkoztam is rajta, mert nekem irtó sokat számít a hozzáállás, a környezet, stb. De sajnos tényleg nem tudom kfizetni.
A Kútvölgyit választottam végül, ahol számításaim szerint summa 100-120E lesz a vége. Ott is vannak alapítványi szobák 5000/nap a benntartózkodás alatt. Egyszemélyes, tv-vel, külön zuhanyzó, nagyon szép. Januártól pedig egyszemélyes szülőszoba.
Az orvosomat pedig megimádtam Kép
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a Telki és a "koszos közkórház" között is vannak átmenetek. Nyilván van olyan, akinek a 120E is nagyon sok! Mindig van nálad gazdagabb és sokkal szegényebb.
Nem értem, ezért miért kell itt megölni egymást.. mindenki keresse meg azt az optimális megoldást, ami neki jó, és megengedheti magának.
Claudia Schiffer miért fizetett 11E EUR-t a szüléséért? Válasz?

Nagyon rossz látni, ha valaki azt hiszi a pénzéért mindent megvehet; de még rosszabb, ha az, aki nem teheti meg, pocskondírozza a másikat... Nem kezdem el "lesza*ozni" a Ferrarit, csak azért, mert valszeg az életben nem ülhetek bele... vagy valami hasonló!

Kép

Mindenkinek szép babavárást és könnyű szülést!



Üdv.:

Fruzsi
cinderella
 
 


Fruzsi:
Teljesen igazad van, bár nem én mentem a többi topicba dicsekedni, hanem ide jöttek a megmondóemberek "véleményt nyilvánítani"...

Ez viszont továbbra is érdekes:
"amúgy az általad kimásoltak MAGÁNrendelői tarifák!!!!!!!! "
"Nagyműtét-Szülés: 70.000-100.000 Ft"

Nagyműtét és szülés a félemelet kettőben a doktorúr magánrendelőjében?! És még van aki veszélyesnek tartja a szülést a PIC nélküli Telkiben... LOL

kna@alfred.hu
Névtelen
 


Szia Kna,

ez úgy működik, hogy u.a. a doki fogadhat a kórházban rendelésen (és akkor hálapénzezhetsz) vagy a magánrendelőjében, ahol (mint bárhol máshol) szabottak a tarifák. Mikor eljön az idő,találkoztok a köz- vagy magánkórházban, és tuti, hogy ott lesz (nem síel, vagy nyaral).
Nem tudom, tudod-e, de Telki kórházas orvosokból (anno 1 db 100% volt) is dolgoznak máshol is.
Na, ezt jó érthetően magyaráztam el. Kép

Amúgy abszolút megértelek. Nekem írtó fontos a körítés. Mondtam is anno a páromnak, hogy én tényleg nem a szüléstől félek, hanem a kórháztól: hogy otthagynak, lesz*nak, nekem kell könyörögnöm dolgokért.. a kiszolgáltatottságtól.
Gondolkodtunk Telkiben is, anno az utsó infóm 280E volt, de mikor megtudtam a 2003-as árfekvést, az nagyon húzós lett volna. Nagyon. Lakást vettünk, felújítás, babószoba, stb.
És azt hiszem, sikerült nagyon jó megoldást találnom, és egy nagyon jó orvost (tudod milyen jó, amikor teljesen "ingyen" úgy örül, hogy mindenét rendben találja, mintha ő lenne az apa..? Kép )
És természetesen sokan, akik simán megtehetnék sem a Telkiben szülnek (pl. Orbán Viktorék). Miért is kéne? Erre írtam, hogy mindenki keresse meg Önmagának a legjobbat, biztosan megtalálja!!!)

A "sznobságot" Kép meg attól függ, honnan nézzük, mert én is kapásból felsorolnék vagy 5 helyet, ahol nem és nem szülnék!!!!!!
A rosszindulat meg nem pénzfüggő. Na. Evvan. Kép

Nektek első baba volt?

Üdv.:
Fruzsi
cinderella
 
 


Nekünk egy nehezen összejött babánk tapossa a 15 hetét a pocakomban. Ráadásul túl vagyunk még egy chorionboholy vizsgálaton is, amit a Telkiben csináltak. A dokit ajánlották, ilyet csak pár helyen és páran csinálnak Bp-en. Az asszisztensek nem voltak túl rutinosak a chorionbohoyl mintavételnél, de persze minden más jó volt. Gondolom a legtöbb beteg a szabolcs utcában, a schöpf méreiben vagy a baross utcában csináltatja. De itt volt meg leghamarabb az eredmény, és az idegeinket az elmúlt 3 év próbálkozás igencsak megtépázta.

A férjem azt szeretné hogy ott szüljünk, mert a legjobbat akarja nekünk. Nekem az az aggályom van pl. hogy mi Bp legkeletibb részén lakunk, vagyis praktikusabb ebből az István (a dokim ezen a két helyen vezet szülést és közel van a baross utca, bár mostmár semmi komplikációt nem szeretnék), ahol jók a csecsemős nővérek, de olvasgatva a topicot kicsit riaszt meg nem is értem hogy kell elképzelni azt hogy a szülőszobában többen is vannak egyszerre. Meg mi van ha az Istvánban nem kerülök fizetős szobába, és 5 ágyasban több tucat lágogató megfordul, meg nem akarok borsószem királykisasszonynak tünni, de a közös wc és fürdőszobától is elszoktam kolleggistás éveim óta. (hiába öregszem). Szóval azon morfondiroztam hogy a telki szülészeten a nővérkék profibbak-e mint a chorionboholy mintavételnél voltak? Bár olvasva Endre hozzászólását úgy tünik efelől megnyugodhatok.

Még azt nem tudom, hogyha a telkiben szülök kifizetem a kórházi számlát ezen felül még kell adni a dokinak is hálapénzt vagy ebben már benne van az ő apanázsa is? Mert ha közkórházban akkor ez már teljesen természetes.

Tudna még nekem valaki irni a telkis tapasztalatáról?

Bé!
Mostmár nagyon kiváncsi vagyok, hogy hol az a szuper közkórház, bár én nem hagyom ott az orvosomat.

Fruzsi!
Te nem a Vida dokihoz jársz? Egyébként a Kútvölgyi régen kifejezetten az elit kórház volt. Lehet hogy Viktorék is ezért mentek oda.

Ria
UI: nekem nincs türelmem elolvasni hogyan kell regisztráltatnom magam, és sajnos se képet, se "rákattiontós" internet linket nem tudok bevágni, pedig az néha nagyon jó lenne, a klaviatúrám pedig angol és nem találok bizonyos hosszú ékezetes magánhangzókat mielőtt még megfeddnétek.
Ria
 


Szia Ria,

én ugyan nem szültem még, de ha a telkit választod, valószínűleg közel azonos időben szülünk majd ott. Az én babám 14 hetes, de ezt még holnap pontosítja majd a doki.

A többiek azt írták, hogy a rendes számlán kívül semmiféle hálapénzt nem kell dugdosni, sőt el sem fogadják. Nekem ez nagyon tetszik, mert ki nem állhatom ezt a hálapénzes rendszert.

Ha van kedved még egyébként is csevegni, nem csak szülészetes dolgokról, akkor örömmel olvasom a leveleidet a borsosk@hidrofilt.hu e-mail címen.
pl. kiváncsi lennék, te hogy viselted az első hónapokat, stb.

Üdv: Kriszti
Borsos Kriszti
 


Sziasztok!

Bocsánat, nem járok erre, csak véletlenül néztem be megint.
Nem állt szándékomban többet ide írni, de Ria kérdésére válaszolok. A kórház a Szt.Imre. Telkinél bizti nem szuperebb, de igenis igényes!Nem részletezem, van róla topic.

Névtelen
 


Bé!

Hátha még olvasod. Egy nődoki egyszer azt mondta nekem amikor faggattam ajánljon kórházat, hogy minden kórházból fel tudna mutatni 15 elégedett és elégedetlen anyukát is. A Szt. Imrét és az egyik dokiját pl. a barátnőm dicsérte.

Ria
Ria
 


Szia Ria!

Persze, én eztis aláírom Kép Mindenki nem lehet elégedett...nyílván Kép Énis imádom a dokimat, de negatív véleményt is hallottam róla.
A lényeg, hogy más kórházakban is bánhatnak jól az emberekkel Kép ésmég jól is néz ki...mármint a kórház Kép...najó, a doki sem csúnya Kép
Bocs az OFFért...


 


Szia Borsos Kriszti!

Úgy tudom, annyira tilos hálapénzt elfogadniuk, hogy kirúgják akinél felmerül a gyanú.

A nővérkék profizmusát nem ismerem, nekem nem tűnt fel hogy nem tökéletesek:-)

KNA felesége
Névtelen
 


mennyibe kerül most szülés Telkin?
Névtelen
 


"mennyibe kerül most szülés Telkin?"
Ott akarsz szülni, vagy csak borzongani akarsz?
KNA
Névtelen
 


KNA! Miért, tied a topik, vagy mi?

Névtelen, én januárban érdeklődtem, akkor 400e volt a sima, 500e a császáros szülés. Mi sokat gondolkodtunk és végül egy klinikát választottunk. Nem bántuk meg.
Névtelen
 


Nem az enyém, csak gondoltam azért fölösleges megtudnia, hogy utána leírja, hogy ennyiért nem, a sógornője Tiszapalkonyán tízezerért a főnővértől különszobát kapott, és különben is a két első szülése is jólsikerült pedig egy vasat se fizetett.
KNA
Névtelen
 


Ja, hogy ide csak Telkit istenítő hsz-eket lehet írni. Érdekes topik....
Nos én nem tudok mit összehasonlítani, hiszen végül nem Telkit választottuk, így nem ismerem. Csak gondoltam válaszolok csóringer névtelennek.
Egyébként nagyon készségesen adnak felvilágosítást mélben is.
Névtelen
 


Kóstolgatsz? :o)
kna
Névtelen
 


Kna,nem dolgoznék veled egy szobában.De a feleségeddel sem.Akármi a véleményed Telkiről.
Névtelen
 


Kicsit offtopic kezdesz lenni!
Dobj mélet!
kna@alfred.hu
Névtelen
 


Azért tökjó, hogy KNA előre tudja, hogy ki mit miért kérdez...
Névtelen
 


KNA, én, 20.54 névtelen nem vagyok azonos 22.09 névtelennel.
Én biztos nem írok Neked mélt, semmi közöm hozzád. Talán majd másik névtelen.
Csak most olvastam vissza ezt a topikot. Elég gáz, főleg te, kedves KNA és felesége. Szép kis cégérei vagytok Telkinek. Még egy pozitívum, amiért érdemes volt máshol szülni.
Névtelen
 


Gyerekek!

Az életkedvem is elmegy a civódásaitokat olvasva.
Ez itt szerintem senkit nem érdekel.

Az érdekel mindenkit, hogy mit kap azért a pénzért, amit kifizet. Vagy mit nem kap, azaz ha valakinek van negatív tapasztalata, írja meg!

Aki nem akar sok pénzt kiadni egy szülésért, szerintem talál jópár más kórházról szóló fórumot a babaneten.

Azt mindenki tudja, hogy a telki drága hely. A kérdés az ár-érték arány. Aki kritizál, erről írjon. Garantálom, ez mindenkit érdekel.

Aki pedig leírja, hogy ő nem a Telkit választotta, és nem bánta meg, az pedig a korrektség kedvéért írja le, hogy hol szült. Ezzel esetleg még segíteni is tud azoknak, akik még nem döntöttek és nincs olyan íze az egésznek, hogy beszélünk értelmetlenül a levegőbe.

Üdvözlettel: Kriszti
Kriszti
 


Kedves Kriszti!

Valaki kérdezett valamit, én erre jártam és válaszoltam, mivel éppen tudtam a választ a kérdésre. Leginkább nem én kezdtem el kötekedni, ha jól tudom.
Mivel régi motoros vagyok itt, nem véletlen, hogy névtelenül írtam, gondoltam, hogy KNA is azokhoz tartozik akik mélben intézik el piszkos dolgaikat. És lám igazam volt. A fórum azért van, hogy írkáljunk, nyílvánosan és nem sunyi módon mélben.
Én, mint írtam, nem ott szültem végül, ezért nem is tudom kritizálni. Szerintem nagyon kritika nem is lesz, hiszen ennyi pénzért valóban nem érheti kritika Telkit. Az, hogy hol szültem, szerintem tök mindegy, egy klinikán. Nem ez a lényeg. Egy teljesen problémamentes terhesség után egy teljesn problémamentes szülés következett, egy teljesen problémamentes 4 nappal, amit bent töltöttem. Annyira elenyésző ahhoz a sok-sok naphoz képest, amit itthon töltöttünk, már hármasban, hogy egyszerűen, így, utólag semmi értelmét nem láttam volna Telkiben szülni fél milláért. Pedig, Isten lássa lelkemet, néha én is igencsak sznob tudok lenni.
Semmi bajom azzal, ha valaki Telkiben szül, egészségére, csak ne legyen arrogáns. Fogadja el Ő is, hogy mindenkinek mások az igényei, lehetőségei. Nem mindenkinek jön be a Grannini, ha érted mire gondolok. Sokan, nagyon sokan szülnek közkórházban olyanok, akik Telkit is megengedhetnék. Sok tényező játszik szerepet. Kinek mi. Nekem pl. az orvos és a szülésznő személye. Miattuk elfogadtam a klinika nyújtotta feltételeket is. Nem bántam meg. Szerencse volt? Lehet. Viszont maradt fél millánk a gyerekre. Hát, valakinek ez is számít.
Névtelen
 


Kriszti:
Annak idején leírtam milyen volt. Lelekes voltam, boldog.
Jöttek a fikázók. Megtudtam, hogy felelőtlenek voltunk, mert ott nincs PIC, aztán meg önzők, mert a feleségem magára is gondolt, és jól akarta érezni magát a szülés közben-után.
Azt is megtudtam, hogy ha valami problémám van valakivel, azt intézzem magánban. Most megtudtam, hogy az is aljas dolog.
Írhatok bármit, az már jó nem lehet.
Akkor is kaptam, mikor azt írtam, hogy akinek eleve nem célja Telkiben szülni, soha nem járt ott, csak az ár ismeretében talán ne nyilvánítson véleményt. Akkor az volt erre a válasz, hogy ott van alul: Szólj hozzá!, ezért ő hozzá akar szólni.
Tessék, szóljatok be, én meg majd arrogáns válaszokat adok.
Aki meg normálisan kérdez, annak válaszolok, aki dob mélet, azzal levelezek is ha kell, de megadhatom a számomat is aztán szóban is elmondok amit tudok.

A Mikulás ünnepség miatt nem is cseszegetett még senki! Mi van elaludtatok? Nem érdekel senkit mennyi kaviár és lazac volt? Meg mennyi nyomorult rongyos gyerek nyalogatta az ablakot kívülről sóvárogva a ragyogó gazdagság láttán?
És a Mikulás brill gyűrűje? Na?

kna@alfred.hu
Névtelen
 


Sajnállak KNA! ÉS sajnálom Telkit is, hogy ilyen szerencsétlen bunkóval reklámoztatja magát.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Azok akik elolvassák ezt az oldalt és nem csak unalomból irogatnak, azok azt szeretnék, hogy gyermeküket minnél emberibb körülmények közt hozzák a világra.

Ezért szerintem hozzám hasonlóan mások is örömmel veszik, ha a pozitív élmény mellett megnevezed az intézményt is ahol szültél, mert ez igenis lényeges, hiszen akkor össze lehet hasonlítani a Telkivel, el lehet menni felkereseni, utána érdeklődni, stb.

Én teljes mértékben elfogadom, hogy nem szülhet mindenki a Telkiben és persze ők is szeretnék megtalálni az optimális megoldást.

Azt, hogy a gyerekének mivel használ a legtöbbet, szintén mindenki másban látja. Van aki drága iskolára költi a pénzt, van, aki inkább magánórákat fizet, van, aki külföldre küldi tanulni. És igen, vannak olyanok is, akik egyiket sem engedhetik meg, de megtesznek minden tőlük telhetőt.

Egyenlőre ennyi.

Kriszti
Kriszti
 


Kriszti:
...Igen. Igen, vannak olyanok is, akik egyiket sem engedhetik meg, ezért leköpik az összes többit. Valamint bunkónak titulálják. Ez a világ rendje.
Névtelen
 


Névtelen
 


Na, Kriszti, én azt hiszem itt be is fejezem. Azt hiszem KNA utóbbi megnyilvánulásaival, névvel, névtelenül, bebizonyította számomra azt, hogy a pénz még nem jelent feltétlenül intelligenciát, értelmet.
Névtelen
 


Névtelenül ti bizonyítottatok, kedves babanetes anyukák.
Mert nem ezért az egy topicért jöttök a babanetre, nem azért az egysoros beszólogatásért.
Elcsevegtek a jó kis bejáratott nickjeiteken, megbeszélitek melyik piacon a legpirosabb alma, melyik áruházban a legolcsóbb a pelenka, kinek hány hétig fájt a gátsebe, és ki mit ad a Zurának este a söre mellé.
Aztán időnként - némelyikőtök gyakrabban - benéz ide és gyorsan fölháborodik. Mindegy min, a lényeg a fölháborodás. Persze névtelenül. Mert Imola, szöszi, Kati, csinnnKA, Kukacz, és Zsunya (ez most találomra az első öt utolsó hozzászóló a Topikok oldalon) néven nem lehet, mert mind ősbabanetes és megbecsült tagja kis közösségének.
Persze, azért is föl lehet háborodni, hogy a milliomos, akinek volt pofája Telkiben szülni, ráadásul még le is merte írni, nem képes megkülönböztetni a 20.54-es névtelent a 22.09-es névtelentől.

Nem baj, gyertek, írjatok. Én ráérek, türelmesen válaszolgatok.
Akit meg komolyan árdekel az eddig is dobott mélet és ezután is fog.

kna@alfred.hu
Névtelen
 


Hát ez tényleg hihetetlen.

Hol tájékozódjon az, aki Telkiről akar akar többet megtudni??

...
Névtelen
 



21.48-as névtelen megelőzött Kép Kép
Névtelen
 


Sziasztok!
Én a kedves névtelenhez szólnék aki a Szent Imrébe szült vagy ismeri.
ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉn is ott szültem bár nem tudom milyen a Telki de remélem a következő babámnál megtudom.
A Szent Imrébe mégegyszer akkor se szülnék ha a ök fizetnének.
Valóban szépen felújitott csak,hogy ez nem minden.
Velem úgy bántak mint egy kutyával.
Épp,hogy csak belém nem rúgtak,szülés elött kerültem be pár nappal tudnék mesélni!!!!!!!!!!
Jöttek a pénz éhesebbnél pénzéhesebb orvosok akik nem,hogy mint egy várandós kismamára de még mint emberre sem tekintettek.
Ápoló nő lennék úgy hogy,nem sokat vártam de amit ott tapasztaltam az nekem is sok volt.
Egy előnye volt a tisztaság!
A Telkibe nem csak ezt kapod igaz,hogy fizetsz de
én a szent Imrés tartozkodásom útán Bármit kifizetek,hogy ne alázzanak meg úgy mint ott.
A szülésem komplikált volt.Az orvosok bunkók voltak./Persze volt kivétel/
A szülésznők méginkább kiv egy Gabi nevezetű.
A csecsemősök nem segitettek a szoptatásnál mikor kértem segítséget a nővér ordibált velem mindenki elött és sorolhatnám......
A szent Imréről Ennyit
Bea
 


Bea, és erről fogalmad sem volt, mielőtt odamentél? Nem kellett volna jobban körbekérdezni... ????
Bocs, de milyen orvosok? Nem volt orvosod?
Annyira tág, amit irsz...
Sajnálom, ami veled történt.

Fruzsi
cinderella
 
 


Fruzsi!
Kicsit off ha válaszolok dehát válaszolok.
Nem nem volt fogalmam itt lakom 5 percre a kórháztól és nam is akartam máshova menni.
Sok jót hallottam a kórházról nem hiszem hogy bárki is el tudta volna mondani ,hogy mi fog velem történni.
Hogy fogom majd érezni magam.
Az orvosokat pedig úgy értettem,hogy az éppen vizitelő dokik voltak bunkók.
Egyébként nem volt fogadott dokim agusztusra voltam kíírva így tudtam elég sok barátnömön,hogy hiába fogadok nyárra dokit 1000-rel mennek nyaralni és az én 50 ezer forintomért nem fog haza jönni ha úgy alakul.
És micsoda véletlen de így is alakult el utazott a dokim külföldre akihez jártam úgy,hogy nem lett volna ott a szülésen.
Ettől független én csak azt akartam írni,hogy Szent Imre sem a legtutibb kórház ill nem mindenkinek.
De hozzá teszem nem egy átlag köz kórház hisz 1-2 ágyas gyönyörüen felújitott szobák fürdőszobával. Amiért nem kell külön fizetni.
Egy ágyas szülő szobák.
A kórteremben pelenkázó fürdető lehetőség.
gyönyörű tisztaság. Ezzel tényleg meg voltam elégedve.
Csak hát a személyzet ugyan az a belefáradt egészségügyi személyzetből állt akik nem jó pofiznak azért mert itt dolgozhatnak a minimál bérért.
Bea
 


Folyt
A Barátnöm szintén ott szült magán dokival meg minden és így se volt megelégedve.
A doki elmondta neki,hogy kitolásnál mi lenne ha csukott szájjal üvöltene.
Annyian voltak ,hogy a folyóson vajúdott nem volt szoba.
Amikor bedurrant a melle és már sírt akkor senki se foglalkozott vele.
Egy mütösnő mutatta meg neki akivel véletlen össze találkozott hogy hogyan maszirozza ki a csomót a melléből.
Azt elfelejtettem írni,hogy ha valakinek mindennel mázlija van azért még jól is érezheti magát ott.
Hisz sok hozzászolásból ez jön le.
Talán én rosszkor rossz helyen és rossz ídőben voltam ott.
Bea
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: