Új privát üzeneted érkezett!

Zsebi kukucskálj csak be ide nyugodtan, itt hamarabb megfertődődsz babavírussal, mint a Kaáliban. Kép

Babocska még nincs teljesen jó passzban, keveset érzem, és éjjel volt egy szuper keményedésem. Kép Hiába, a lelki tényezők nagyon ki tudnak hatni. De kedden már nevetünk. Kép
s_norka
 
 


Norka Kép
szóval akkor Volvot ne vegyünk? (épp apának vagyunk autókeersőben Kép)
végülis kiderült, hogy mi volt a kocsi baja?

nem semmi story. Persze nekem is azonnal az ugrott volna be, hogy lopni akaják a kocsit... rémes, hogy ilyen gyanakvóak lettünk.

O.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
a Volvo nagyon jó autó, nagyon biztonságos, erős a motor, kényelmes. Ennek az volt a baja, hogy mikor kint voltunk Ausztriában, a párom egyszer ráállt vele egy hókupacos autóbeállóra, mondván, hogy ki tud majd vele állni úgyis. Nem tudott, úgy ástuk ki lapáttal utána, de előtte próbálkozott a tolatással, és akkor benyomódhatott lent az előmelegítő motornál egy kis műanyag rész. Az gyulladt most ki. Azt mondják, ha nyári kánikula van, lángba borult volna tényleg a kocsi. Kép

Egyébként a Barabás Évi azt mondta utólag, hogy teljesen félreérthető volt a szitu, és ő látta kívülről, hogy mi bajom van, azért avatkozott közbe és mondta a férjének hogy engedjen el a kulccsal. Utána persze visszaadtam. Kép
s_norka
 
 

 
 

Nori!
Akkor máris küldheted azt a vírust befogadó vagyok. Kép Kép Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Norka, veled aztán történnek különös dolgok! De a tanulság: iylenkor nyomd le a "pánikzárat", ha tényleg gond van, akkor az oldalablakodnál is el tudják mondani, hogy hé haver, ég a kocsid Kép Na szóval ez így poén, de maga a szitu nagyon gáz lehetett. Kértél autogrammot? Na jó, abbahagyom. Kép

Babád miatt ne aggódj, amikor lehűl a levegő, ők is érzékelik, és beljebb húzódnak, többet alszanak (doki bácsi mondta a Praxisban). Aztán majd hirtele megint be fog indulni és szétficánkolja az oldaladat.
Köszönöm a vásárlási tippet, meg fogom nézni a helyet.

Zsebike, gyere ide amikor csak kedved van. Gondolkodtam, és igazából én sem tudok úgy írni magamról, hogy abban ne legyen benne valahol a babám, szóval magamról majd ide írok, a bázisra pedig csak miattatok nézek be Kép

Orsi, figyelgess mindig, mint eddig, meret jövök a kérdéseimmel, melyek megválaszolására szükség van a tudásodra (is)!
reno
25+1
renoka
 
 


Reno Kép
engem a wc-n sem lehet lehúzni Kép Kép szóval figyelek folyamatosan.
puszi.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Reno, lehet ebben a nagy hideg dologban valami. Napok óta sokkal kisebb a pocim, a babám mélyebben és keresztbe, "ellapulva" fekszik. Tegnap este voltunk moziban, alapvetően nem hangos filmet néztünk, de az előzetesek bemutatásai során (amikben persze voltak ijesztő meg pokoli hangos részek) Babocska nagyon elkezdett rugdalni. Létezik, hogy már 18-19 hetesen hallja ezeket a zajokat? Nekem nagyon úgy tűnt...

Hány kilónál tartasz, megkérdezhetem? Kép És mennyi volt rajtad 19 hetesen? Csak mert nem akarom elhinni, hogy olyan nagy bűnt követtem el azzal, hogy rajtam van 5 kiló, és már előre tudom, hogy a dokim szerdán le fog cseszni emiatt. Kép

Norka (18+3)
s_norka
 
 


Sziasztok Lyányok,

Átjöttem én is. Főleg, mert babás híreim vannak! Kép

Szóval: voltunk szombaton Bécsben, SCS. Mindent megvettünk 1 nap alatt, ami kell majd a babának. Mindent. Kép Kiságy, bölcső, bútorok, fürdetőkád, baldahinok, ágyneműgarnitúrák, ruhák (56-68), lepedők, törülközők, játékok Kép Mindent. Mit hagytam ki? Kép
Jótanács: bababútorban és ahhoz való kiegészítőkben szerintem nagyon jó a Lutz áruház (szembern a SCS-el a túloldalon). Itt gondoljunk arra is, hogy pl. baldahin, komplett ágyneműgarnitúra, alvózsák, játszószőnyeg, szopis párna, bölcső baldahin és ágyneműgarnitúra EGY SZÍNBEN, EGY MINTÁVAL. Gyönyörűek, finomak, egyszóval: szépek. Árban kb. itthoniak, de minőségben és választékban nem lehet összehasonlítani!!!
Ha valamelyik érdekel, teszek majd fel képeket Kép
Babaruha, plusz kiegészítők (sapek, kiscipők, zoknik, stb-stb): SCS 6. kapunál (ahol van a fszt-en a H&M, felmentek az emeletre, óriási területen fogad a Baby1One. Fantasztikus kínálat. Árak (ez mindenhol él): body 3-4 EUR (van, ahol van 2-t fizet 3-t kap akció is H&M-ben pl.). Gyönyörűek, jó minőség. Rugik 8-16 EUR változó, de ezek már meg vannak variálva fazonban, díszítésekkel, csipke, stb-stb. Képek jönnek, ha érdekel. Kép
Kis overall 16 EUR pasztell rózsaszín, talán almaimban láttam hasonlót Kép

Nem is tudom, eldöntöttem, ha kellenek majd nagyobb méretek, akkor is oda megyek. Kép Itthon voltam a Kenguru Gold-ban, az árak magasabbak, és a minőség... Ne említsük egy napon. Kép..

Nem rábeszélés, de ha jótanácsot elfogadtok, hagyjátok a fenébe a magyar cuccokat és irány az SCS. Jó sok money kell hozzá, mert nem lesz szívetek egyiket-másikat ott hagyni Kép
Ja, még nem mondtam: cumisüvegek meg ilyesmi az kb. ugyanaz, mint itthon van. A C&A is nagyon jó odakinn babaholmiban. De a Baby1One-ban kell kezdeni (szerintem Kép).
Babakocsi: árban kb. magyar, minőségben is. Viszont mivel terjedelmes, csak akkor hozzátok onnan, ha nem hoztok más nagy dolgot Kép

Na kérdezzetek, most nem jut több eszembe Kép

Norka, RenokaKép
Nekem is van, hogy ellapul és akkor nem is tudok róla Kép Tegnap a vásárlás közben és után pl. annyira meg volt illetődve, hogy alig éreztem Kép
Na ma bepótolta Kép

NorkaKép
Nem lehetett valami nagyon kellemes élmény ez a kocsis dolog... Nem is tudom, én mit tettem volna Kép Drukkolok a keddi UH-hoz! Kép

Azt hiszem, most felpörgetjük egy kicsit ezt a topicot is Kép

Puszi

Unique
29+3

KépKép
unique
 
 


Pfu, Unique, a hátamon végigfutott a hideg, hogy ilyen jól sikerült a vásárlásotok! Kép Milyen jó kis nap lehetett!
Na, akkor ezeket megjegyzem, amit írtál, aranyat érnek ezek az infók! Kép
Nem fáradtál el nagyon?
s_norka
 
 


NorkaKép
Jó kis nap volt, az biztos. Mondjuk sokat pihentem közben, nehezen bírtam. Délutánra a babó is besokallt, azért sem mozgott. Már jól be is parzátam, de visszafele ahogy nyugodtan ültem a kocsiban, újra rázendített. Viszont éjszaka végre jól aludtam Kép Ez mostanság nagy kincs Kép
Tényleg érdemes kimenni, nem reklámot csinálok.
Ha a babátok júniusi lesz, akkor tavasszal érdemes kimenni, akkor lesznek szép tavaszi-nyári rihácskák is. Most főleg a melegebbek voltak, téliben. Kép De azért lehet még tavasszal is ráadni, olyan kis tüneményesek!

Puszi

KépKép
unique
 
 


Unique!
Én most abszolut vevő vagyok és szívesen olvasom a babás dolgokat. Szóval át is néztem megnézni miket is siekrült venni. Nagyon ügyik vagytok hogy ennyi mindent sikerült egyszerre megvenni. Várom a képeket. Kép Kép Kép Kép Ha még egy szót leírhatok engem általában a siekrtelenség után közvetlen visel meg nagyon a babás téma, de most olyan elvagyok szériám van. Kép

Zsebi

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Unique Kép

Én kérnék szépen kiságy , bölcső, bútor képeket, ha lehet. Az Ikeában a hétvégén volt egy kis dolgunk (irodai cuccok), azért felnéztünk a bababútorokhoz is, ott egyetlen kiságy + szekrény+ pelenkázó tetszett (de nem voltam elájulva) Diktad a neve. Ládával és polccal együtt 155,000Ft. Semmiképpen nem vesszük meg a bécsi út előtt, de már annyira várom, hogy megőrülök. Ráadásul vannak dilemmáim, mert egy elég nagy többszintes házban lakunk, tehát kellene egy utazóágy a nappaliba, kiságy a babaszobába és egy bölcső a mi ágyunk mellé. Ugyanis nem tudom elképzelni, hogy az elején ne egy légtérben aludjunk, erről mindenki másként vélekedik. Csakhogy akkor a légzésfigyelőt mindig átpakolom, ahol éppen vagyunk? Aztán ott még nem is tartok, hogy mennyi lépcsőnk van... Venni kell bukósisakot is a gyereknek Kép
Néha úgy rámjön, hogy már babázzak, valamikor meg azt gondolom, hogy soha nem lesz ilyen jó helyen, mint a pocimban, és milyen rövid ez a kilenc hónap. Erre azt mondta egy kétszeres tündér anyuka, hogy ez éppen úgy van kitalálva, hogy a 9. hónapban, már azt kívánod, hogy kint legyen, bármi áron, olyan nehéz a teher. Most még nagyon kellemesKép
NóriKép
Most van rajtam úgy 6,5kg, de jelen pillanatban nincsen nagyobb ellenségem a digitális mérlegnél, szóval kerülöm a társaságát. A 18.hét körül úgy 3 kg volt a max., ami rajtam volt, de az én dokim ettől is szörnyűlködött, szóval kész vagyok. Most megint 2 napig alig fogok enni, mert megyek hozzáés ott le fog mázsálni, és megint megkapom a leb......
Ti szeditek még az Elevitet? Én hetente kb. kétszer, de csak azért, mert sok mindent nem eszek meg pl. főzelék, tejfélék.
Zsebike, gyere ide bármikor, tök jó, hogy most vevő vagy a témánkra. Csak annyit mondanék, hogy amikor elmenbtünk nyaralni, egy házaspár, közvetlenül mellettünk feküdt és a nő kb. 7 hónapos terhes volt. Egy egész héten keresztül ott "napozott" és ő volt az első kismama, akinek a látványa nem borzolta az idegeimet. Úgy éreztem, mintha megérettem volna rá, hogy összeesresszenek minket, nem zavart a jelenléte. Pedig előtte! nA mindegy, az biztos, hogy a feszültség nem hiányzik senkinek, a struccpolitika pedig nem jön be mindenkinél.
reno
25+3
renoka
 
 


KÉPET!!! KÉPET!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jó reggelt,

én is kérnék képet, mindenekelőtt a bútorokról. Hogy tudtátok elhozni? Lapraszereltek?
Különben én is voltam az Ikeában, a budaörsiben, és elég gagyi. Kép Nekem mondjuk már pár éve nem igazán jön be ez a stílus, kezdünk átszokni a Toscana bútorokra, igaz, drágább, de ránéz az ember és látja, hogy ez valódi érték (Erdélyből hozzák, régies-mediterrános stílus). De ebben sajna nincsen bababútor, pedig szó nélkül megvennénk. Kép
Közben én is elgondolkoztam azon, amit Reno írt, nem ártana ide lentre a nappaliba napközbenre egy kis bölcső, azt talán találnánk ebben a diófa igényesebb kiszerelésben valahol.

Reno, most aztán totál kész vagyok. Kép Ha neked a dokid 3 kilón fennakadt, akkor én mit mondjak az 5 kilóval? És a vicc, hogy valóban nem látszik, hova jött fel, mindenki azt mondja, vékony maradtam és hasam sem nő mostanában. A franc se érti ezt... Kép Hát próbálom nem idegesíteni magam szerdáig ezen.

Lányok Kép Ha szerencsénk van, kb. 24 óra megtudom, mi a helyzet a babám nemét illetően. Kép Teljesen be vagyok sózva.

Farkaslány, sok szeretettel várunk itt! Én nem akarok a világért sem széthúzást, partszakadást, ez a Te döntésed, de lehet, hogy valóban jó tesz a lelkületednek, ha inkább babás-optimista cuccokról olvasol, és nem a kínlódásokról. Mindenki más!

Norka (18+4)
s_norka
 
 


Sziasztok mamik,

Látom tényleg beindult itt az élet KépKépKép
Mi hétvégén Prágában voltunk...baromi hideg volt, két óra után már majdmegfagytam, fájt a derekam stb, de azért jó volt. Máté nagyon jó kisfiú volt, de gondolom ő is a hideg miatt összehúzódott KépKépKép

Nekem egyébként már a múlt heti, 4D UH-n is be volt fordulva, fej lenn, popsi fenn. Azt hittem ezt csak a végén, pár héttel szülés előtt teszik meg Kép

Norka,
Nem semmi a kocsis történeted...tényleg ilyen az ember, fel sem merül bennünk hogy valaki segíteni akar Kép
Kilókról, szerintem az 5 kiló még épp jó lesz. Amikor engem leb..ott a dokim, akkor a 23 héten voltam +7 kilónál. Azt mondta, amennyit az első felében felszed az ember, annak a kétszeresét fogja a második felében.... hát ez van, nekem a 15 kiló tuti hogy össze fog jönni, de azért vigyázok hogy annál több ne legyen....Főleg te előtte is olyan sovány voltál, bőven elfér rajtad az 5 kiló, ne izgulj. Különben is a dokik mindig ilyesztgetnek, a lényeg az hogy jól érezd magad KépKépKépKép
Izgalommal várom hogy Bence vagy Bogi Kép

Unique,
Nem semmi hogy mindent megvettetek egy nap alattKépIrigyellek Kép Sajnos az én párom kimondottan utál vásárolni, és elég nehéz őt meggyőzni erről a Bécs dologról. Azért én rajta vagyok, hogy mikor Sopronba megyünk, akkor menjünk át,de tudom hogy utálni fogja. Babakocsit, kiságyat és bútorokat már néztünk itthon, azt valószínűleg nem fogjuk onnan cipelni, de a H&M ruhákra nagyon rá vagyok indulva, hiszen én 18-30 éves korom között szinte csak onnan öltöztem... Sőt a terhesrucikat most is onnan vettem Madridban/Zurichben.... Majd meglátjuk...igaz hogy csak feb 9-11 megyünk, az meg még odébb van.

Zsebi, Judit,

Üdv itt, reméljük most lélekben, nagyon hamarosan pedig testben is ide tartoztok majd...és persze az lenne a szuper ha mindenki más is átjönne ebbe a topikba Kép

Csajok, visszaolvastam, de nem találtam meg hogy mikorra is terveztek talit ? Azt láttam hogy Judit irta hogy mi nem jó neki...nekem február 1-től bármi jó, kivéve azt a három napot, mikor Sopronban vagyunk (feb 9-11). Zoli 1 hetet még elmegy sielni a rákövetkező héten, igy lehet hogy ő megint le fog maradni....

Kriszta
27+2

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta Kép
talira még nincs időpont, csak ötletbörze Kép

O.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Én is átkukk KépKép

Unique : igen, igen képet kérünk mindenről Kép Legalább lemérjük, valóban eleget vásároltál-e Kép Kép

Ami a rucikat illeti, lehet, hogy mondtam már milyen szerencsések vagyunk. A bátyámék részéről fiú-lány ruhák (ha bejön a 3. lombik és fiú :o akkor pöccre jók lesznek a fiús dolgok) és egyéb x helyről rengeteg ruha. Ezzel nem lesz gond Kép
Ja, a bátyám szinte mindent Amerikából hoz. Fillérekért !! Mondjuk szerencse, hogy kb. 3 havonta 1x ki tud menni és ilyenkor fullig van gyerek és egyéb ruhákkal. A fiának (3 éves -bakancssorozata van 38-as méretig KépKép fantasztikus minőség és az itthoninál x-szer olcsóbb.
Csak tudnám, ha ez így működhet kint, itthon miért kell a szart árulniuk, ami meg jó minőségű.. majdnem megfizethetetlen. Amikor a családinetes babásoknál röpködnek a 10-12 ezres cipőárak... hááát, nem semmi mi mennyibe kerül itthon Kép

Nóri : az általad említett Toscana bútorokat hol lehet fellelni ?

mniki
 
 


Niki Kép

Ezt nézd meg: http://www.toscana-butor.hu

De érdemes inkább egy boltjukba elnézni, vagy a Kikával szembe a Dózsa Györgyön, vagy a Duna Plazaba, esetleg Camponába, úgy sokkal jobban átjön a hangulata, a honlapjukon kevésbé.
A III.ker-ben van egy raktáruk is, itt pl. féláron hoztunk el egy tálalószekrényüket (na, azt, amelybe belekötöttek a Tegyesztől Kép ), mert a sarka kicsit hibás (mondanom se kell, nem látni). Jók nagyon, dehát nem olcsó.
s_norka
 
 


Judit! Most akkor lehet már pontosan tudni a műtét napját? Mikor fogsz rákérdezni a pénzre, vagy inkább megvárod, hogy ők mondják? Nekem mondta V. magától. Izgulok érted!

Nóri! Nálunk is délies a ház berendezése, jó lenne vmi stílusban illő bébibútort találni. Mindenesetre megyünk a Lutz-ba is, szétnézünk! Megjavították már az autót? Csak azt tudom mondani, hogy ne aggódj a kg-ok miatt, más az anyagcserénk is, mint azelőtt. Majd le fogjuk tornázni és kész. Én is alig bírom ki, hogy ne egyek édességeket mindennap.

Kriszta, Prágában munkaügyben voltál? Repültél? Én már nem fogok repülőre ülni, autóval is csak max. környező ország.

Unique, jövök még ma a fotók miatt!
reno
renoka
 
 


Sziasztok,

Dolgoztam Kép Fényképeztem Kép
Meg összeszedtem árakat is Kép

body 2-7 EUR (500-1.750 Ft) kis csipkés, 100% pamut, hosszú ujjú, többféle színárnyalat, H&M és Baby1One

rugi változó egyszerű (ami ott azt jelenti, hogy maci dísz van rajta pl. meg fazonja van): 7-8 EUR / nagyon szép és igényes, mindenféle csipke
van rajta, esetleg kis plüss állat belevarrva a zsebébe: 12-15 EUR

Inkább teszek fel konkrétumokat:

kiskabát EUR 20 (HUF 5.000), C&A
Kép

halvány narancssárga rugi EUR 22 C&A
Kép

Ez a kedvencünk: rózsaszín body!!! Kislányoknak!!! EUR 8 H&M
Kép

Rugi EUR 5 Baby1One
Kép


Rugi EUR 10 C&A
Kép


Rugi EUR 15 C&A
Kép


Plüss felső + kisnadrág EUR 12 Baby1One
Kép

Most nincs energiám többre, de rengeteg szépet hoztunk még! Bútorok miatt (képek + árak) letölthető a www.lutz.at honlapon van olyan, hogy "Katalogen" és ott van Babykatalog. Na ott lehet tobzódni bababútor-ügyuleg. Mi a Heidi nevűt vettük. (kiságy: 180 EUR, pelenkázó: 130 EUR)
Bölcsőből meg az Esprit volt a nyerő (benne van a katalógusban). (140 EUR)

Unique

KépKép
unique
 
 


NikiKép
Azt nem tudod lemérni, hogy eleget vásároltam-e, mert annyi mindent vettünk, hogy egyszerűen úgysem tudok mindent feltenni Kép Csak belemarkoltam a szatyorba Kép Én sem nagyon értem, hogy hogy tudnak odakinn gyönyörűeket adni féláron, itthonra meg hazahozni a sz.rt (bocsi), mert a magyarnak az is jó... Kép

NorkaKép
A bútorok minde lapraszereltek. Mondjuk a férjem kocsija (Focus kombi) totál tele lett + még anyuék kocsijába is került egy csomó minden. Be is voltunk tojva rendesen, hogy csak a vámos bácsik ne bántsanak minket Kép
Juj, de izgi!!! Tudniakarjukhogy kukis vagy nunis!!!! Kép

Reno, NorkaKép
Please relax a súly miatt, OK???? Én mit szóljak (de most komolyan) 29. héten +15 kg... És még hol van a vége... Tudom, egy kicsit elvetettem a sulykot, de higgyétek el nekem, őszintén mondom, hogy szinte semmit sem nasizok, édességeket nem zabálok... Egyszerűen eszem. Na azt akartam ezzel írni, hogy az, hogy mennyi megy fel, mindenkinél egyéni. És babafüggő. Kép

KrisztiKép
Szerintem megéri kinézni, főleg, ha már amúgy is arra jártok. Ma megállapítottam (még be kellett mennem megvenni a koszos pelusus szemetest), hogy megérkeztem Magyarországra. Szinte nulla választék iszonyú árakon. No comment.
Én még vennék 1-2 kismami rucit meg szopis pizsiket, szerinted azt hol tudom megtenni? Bécsben magamra már semmi időm nem maradt... Kép

RenoKép
Igen, én még szedem az Elevitet minden nap.Kép Eszedbe ne jusson éhezni azért, mert a doki ejnye-bejnyézik!!! Jó??? Ami rádjön, azt a szopi alatt és utána leadod úgyis. A babának meg igenis kell, hogy legyen rajtad egy kicsi plusz, hogy akkor és annyit vegyen el belőle, amennyi kell neki. PLEASE!!!
Bútorokat meg tudod nézni a fenti címen, amit írtam. Mi a kiságyat 180 EUR-ért vettük (+25EUR átalakítható gyerekágynak későbbre), kb. 50e Ft, meg a pelenkázót 30.000 Ft-ért, de abból kettőt vettünk, mert át lehet alakítani az egyiket úgy, hogy rendes szekrény és a hátsó részét, amitől a pelenkázó szélesebb, polccá lehet alakítani. Így lesze egy pelenkázónk, egy kisszekrényünk és egy kis polcunk 60e-ért. A bölcső rögzíthető is meg nem is és 35e Ft volt matraccal együtt.

A baldahin+fejvédő+ágynemű kb. 30e volt/szett, az kicsit drágább, mint itthon (Brendonban 22e Ft), de nagyonn választék volt és így kompletten meg tudtuk venni.

Apropó: ha megvan már a kiságy, most itthon a Kikában akciós a gyerekágy kókusz matrac!!!



Na jó, dugulok... Kép

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


Unique Kép
komolyan kb. 2 éve készülök kimenni, de az tuti, hogy ha kell majd csrélni a gyerekbútort, akkor nem itthon vesszük.
Ezel nagyon-nagyon szépek.

a tesónak majd én is szeretnék bölcsőt Kép

O.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Unique, borzasztóan ügyesek voltatok, és köszi a sok-sok infót. Mostmár biztos, hogy nem veszünk meg itthon semmit (legfeljebb apróságokat, amikre ott úgysem lesz idő), és a férjem is áment mondott. Csak győzzem kivárni... Kép Szerintem ebből március vége lesz, már csak babonából is. De ami késik, nem múlik, igaz? Kép

Egyébként súly ügyileg veled értek egyet, csak az a baj, mint már írtam, hogy az összes terhes szabályt pasik állítják fel, akiknek a hormonrendszerük 30 éven át konstans... anyum velem is 16-17 kg-t hízott, pedig zabált és nem mozgott semmit (veszélyeztetett terhes volt végig), és öcsémmel meg 15 kg-t, pedig ott nagyon odafigyelt és gyakorlatilag végig dolgozott, 8 hónaposan még biciklizett. Szerintem is alkati kérdés, és nem sokat lehet ellene tenni. Én már szinte azt se tudom, mi az az édesség, utoljára szilveszterkor ettem valami tiramisut, azóta max. 1-1 kis csokis keksz vagy Túró Rudi. Kép És akkor még nem is említettem, hogy - mivel megtehetem, hála égnek, nem húzódik a pocak és nem keményedek - visszatértem a sportos életformámhoz, hetente 2-szer úszok, cardiozok (persze mértékkel), 2-szer kismama torna, fennmaradó napokon is csinálok pár gyakorlatot itthon. Szóval ha ezt látná a dokim, befogná a száját, de csak pampogni tud, ha mázsál. Na jó, nem háborgok tovább. Kép
s_norka
 
 


Sziasztok,

van egy 240 grammos, korához képest picit kisebb (2-3 nappal), izgő-mozgó egészséges kislányom... Kép

(90%, hogy kislány)

Norka (új számítás szerint 18+2)
s_norka
 
 


Norka,
akkor veheted a "kisszoknyákat"! Apa mit szólt? Fiút várt inkább vagy mindegy neki? Nálunk most már teljes az öröm a lányság miatt, először pici csalódást éreztema páromon, de nagyon gyorsan átlendült a ló másik oldalára. Örülsz? Készült kép, amit fel tudsz tenni a kis punisról?

Úgy látszik a spontán babák inkább lányok!!!

reno
25+4
renoka
 
 


OrsiKép
Nayon szép cuccok vannak, csak legyen az embernek elég türelme válogatni (na meg apának elég vastag tárcája hozzá) Kép

NorkaKép
Gratulálok a kislányhoz!!! Az meg, hogy a korához képest 2-3 nappal kisebb, nem számít. Laura is mindig pár nappal fiatalabb, de ez nem számít. Kép Jaj de jó! Úgy örülök Nektek! Renokának igaza lehet, hogy a spontán babók inkább kislányok Kép
Nem vagy semmi ezzel a rengeteg mozgással és az étrenddel! Le a kalappal! Kép Én csak kismamatornát csinálok, nincs sem erőm többet csinálni, meg amikor próbálkoztam vele, akkor nem éreztem magam túl jól utána (feszült odabenn mindenem), úgyhogy inkább hagytam. Kép
Hú, és most mennyit fog gyarapodni a kislányotok! Kép Gondolj bele, 240 gramm, én a 28. héten 1.130 grammot hoztam Kép Nagyon izgi!
Képetképet!!!

RenokaKép
Na, mit szólsz a kisregényemhez? Kép Direkt azért tettem fel tegnap, mert írtad, hogy még benézel Kép

Puszi

Unique
29+5
Én is babonából mentem

KépKép
unique
 
 


Ja, és képzeljétek, olvastam a "szakirodalomban", hogy 100 kislány:120 kisfiú arányban fogannak meg a babók, de a kislányok nagyobb arányban egészségesek és maradnak meg, mint a kisfiúk, így a születéskori arány már 100:100. Akkorát néztem, amikor olvastam!!! (a természet kiegyensúlyozza önmagát...)

KépKép
unique
 
 


Ja, és képzeljétek, olvastam a "szakirodalomban", hogy 100 kislány:120 kisfiú arányban fogannak meg a babók, de a kislányok nagyobb arányban egészségesek és maradnak meg, mint a kisfiúk, így a születéskori arány már 100:100. Akkorát néztem, amikor olvastam!!! (a természet kiegyensúlyozza önmagát...)

KépKép
unique
 
 


Ja, és képzeljétek, olvastam a "szakirodalomban", hogy 100 kislány:120 kisfiú arányban fogannak meg a babók, de a kislányok nagyobb arányban egészségesek és maradnak meg, mint a kisfiúk, így a születéskori arány már 100:100. Akkorát néztem, amikor olvastam!!! (a természet kiegyensúlyozza önmagát...)

KépKép
unique
 
 


Ja, és képzeljétek, olvastam a "szakirodalomban", hogy 100 kislány:120 kisfiú arányban fogannak meg a babók, de a kislányok nagyobb arányban egészségesek és maradnak meg, mint a kisfiúk, így a születéskori arány már 100:100. Akkorát néztem, amikor olvastam!!! (a természet kiegyensúlyozza önmagát...)

KépKép
unique
 
 


Bocsánat, meghülyült a babanet... 4x elküldte... Kép

KépKép
unique
 
 


Unique : óó, 4 x is olvastad ? Kép Bocsi, de olyan jót kacagtam most ezen az ismétlésen !
Szuper rucikat vettetek, úgy megfogdosnám őket (na ne gondoljatok perverznek, egyszerűen szeretem simizni a babaruhákat Kép )
Mostanában lesz is módom rá, mert a 6 évvel ezelőtt megöröklött ruhákat vissza kell adnom a sógornőmnek, mert a húga babát vár. Persze az összes könyvvel együtt Kép

Nóri : gratulálok Bogitokhoz ! (hmm, én személy szerint utálom a 90 %-ot hallani, mert a méhenkívülimre emlékeztet : 90 % , hogy nem terhes.. na puff, bejött a 10 % Kép)
Gondolom itt azért olyan nagy csoda nem történhet már, szerintem nyugodtan kezdjetek el rózsazsínű és fodros rucikban gondolkozni KépKép

mniki
 
 


Unique!
Bocs, bocs! Pedig szóról szóra elolvastam, amit írtál, még jegyzeteltem is, köszönöm szépen! Mindenképpen megnézzük a Lutz-ot, nekem a Lara tetszett meg a legjobban így képen.
Akartam még kérdezni, hogy Laura milyen erősséggel rugdos? Csak mert nekem most még olyan kis kellemesek a baba mozgásai, lesz ez egyszer rossz is?
Most választottam függönyt a babaszobába, ha meg lesz varva majd lefotózom! Csúcs!
Csütörtökön megyek dokihoz, megnézi a méhszájamat, mázsál, és elmondja, hogy mi a következő lépés. Tényleg Unique, most mi jön?
reno
renoka
 
 


NikiKép
Nahát, ez nem volt szép Kép Olyan tetű volt ez a net, aztán meg egyszerre megláttam 4x is... Kép
Én is imádom simizni a babarucikat, olyan kis puhák... Kép Már vagy 5x átszámolgattam, melyik méretből mennyi minden van, összeírtam, átpakoltam... Atyaég, és még hol van as zülés... Kép

RenokaKép
Ok, semmi baj, gondoltam én Kép Mindjárt megnézem azt a Lara bútort... Kép
Majd mielőtt mentek, ajánlok Nektek egy eladót ott, aki velünk foglalkozott és eszméletlen aranyos és segítőkész volt, pedig egy picikét azért hadilábon állok a némettel... Kép (nem kifejezés...) Ha több mindent vesztek, van rá 10% kedvezmény (ha megvan majd a baba, vissza kell menni és le lehet vásárolni, de lesz mire, már most kinéztük Kép)
A rugdosás erőssége persze nőni fog, a pocakodon kívülről lehet majd látni, ahogy mozog a pocak fala. Kép Még nem fá, bár néha érzem, hogy oda is rúg, ahova nem kellene Kép De mivel inkább kifele nő (pocakméret: 108 cm), így szerintem jobban megkíméli a belső dolgaimat Kép Állítólag a végefele már van, hogy fáj, amikor rugdos. Nekem estefele van mostanában hányingerem, illetve ha sokat ülök mondjuk görnyedve, merthogy nyomja a gyomromat.
A következő lépés Neked a 28-30. heti UH. Nekem nem volt más. Elmentem a fogidokihoz kontrollra, de ott nem volt semmi gond. Csak ez az UH lesz Neked most szerintem. És sok-sok pihi. Kép Nekem meg kezdődik a cécó elölről... Holnap megyünk a dokihoz. A védőnéni már fel is készített: vérvétel, vizelet, UH, CTG a 36. héten... Szóval elleszek... Lazsálj csak, amíg lehet! Kép
Várom a képeket a függönyről!!! Mikor varrod meg?
(kellett Neked előre elmondani Kép)
Ja, és elvileg (de ez nem tuti) most fog Téged utoljára belülről vizsgálni a doki. Elvileg a 6. hónap után már nem csinálják. De majd holnap meglátom Kép
És ne is figyelj oda a dokira, hogy a súlyodról mit mond, szerintem optimális amennyit híztál. A védőnénim szerint (már idős néni, tapasztalt versenyző) egy egészséges babához +9-12 kg kell a szüléshez, alkattól függően. Szóval azt azért jó lenne összegyűjteni! Kép

Puszi

KépKép
unique
 
 


RenoKép
Melyik a Lara nevű bútor? Nem találom...

KépKép
unique
 
 


UniqueKép

pedig ott van a többi között (babymöbel). A Welle-Möbel honlapon (a Lutz honlapon belül). Még mindig nem az igazi, de már közelít ahhoz, amit szeretnék.
Mi egyáltalán nem tudunk németül, csak angolul, eddig még boldogultam mindenhol, majd mutaogatunk, ha nem megy máskéntKép
A függönyt nem én varrom, hanem a varrónő és kb. 3 hét mire készen lesz, de mivel itt hagyta a mintát, megpróbálom lefotózni és mindjárt felteszem. Qurva drága az anyag, de apa mindent kifizet, megígérte.
De jó lenne, ha tényleg nem nyúlna be mostanában a doki, bár ennyi "szex" nekem is kijárKép Remélem szülés után bepótoljuk az elmaradtakat...
már csak azért is mert most azt mondom, hogy fél év múlva jöhet a kistesó, lehet, hogy ezt akkor majd másként gondolom!

Na megyek fotózni!
reno
renoka
 
 


RenoKép
Én tényleg lüke vagyok, de nem találom... Kép
Ez egy katalógusban van vagy a honlapon belül egy másik oldalon?
Nálunk is szülői részfinanszírozás van... Kép Másképp bele lehetne roskadni... Kép
Hááát... a szex nálunk is a dokira korlátozódik mostanság... Annyira nem kívánjuk, hogy az már vészes. De a párom szervezete is átállt teljesen erre az állapotra (pedig benne nem is dolgoznak a hormonok) és most elsősorban az anyát látja bennem, nem a szexpartnert (ha érted, mire gondolok)... Nálunk tutira nem csak fél év fog kimaradni a második babóig, főleg, hogy a szervezetemet muszáj visszaállítani a régi, rendes kerékvágásba majd előtte (eredeti súly visszaszerzése, stb). Na meg szeretném, ha a házasélet is rendeződne előtte... Kép

Unique

KépKép
unique
 
 


Először felteszem a képeket, aztán visszakeresem, hogy jutottam el a Laráig. "Apa" nekem a párom, mert az én apukám maximum már csak az áldását adhatja ránk az égből, néhány éve meghaltKép. Van összesen 1db nagyink + 1 db dédimamánk.
Én kívánnám a szexet, de nem lehet. A párom sem lenne ellene, de azért megoldjuk máskéntKép Különösen szexinek lát így kerek pocakkalKép Azt mondta, jó lenne, ha mindig ilyen lennék, ha-ha (mondtam erre én)

párna Hanna szobájába:
Kép
anyagminta:
Kép
mintarészlet:
Kép
renoka
 
 


Szóval, legegyszerűbben: www.welle-moebel.de, azán :BABY és utána a bal oldalon meglátod a felsorolásban a Lara-t

Kép
renoka
 
 


RenokaKép
Nem is láttam ezt a bútort a Lutz-ban. Lehet náluk is kapni? Nagyon szép. A mienk is nagyon hasonló (a 6-7. oldal a Lutz babaújságban, de nem tudom kiszedni belőle sajnos Kép).
Nagyon édesek ezek a mintás anyagok! Nálunk is a maci a menő Kép
Hogyhogy nem lehet??? Orvosi utasítás? Nálunk lehetne, de nem kívánjuk Kép
Azazhogy mostmár egyre kevésbé lehet...
Sajnálom a papádat. Biztos nagyon örülne a kisunokának. Mi anyukámékkal együtt mentünk ki Bécsbe, már teljesen be vannak sózva a kicsi miatt Kép
Bejelentkeztünk ilyen őssejt programra. Ti hallottatok már róla?
Tudsz interneten olyan honlapot, ahol édi-bédi pasztell színű kisállat figurákat találok? A falra szeretnék díszítést csinálni..

KépKép
unique
 
 


UniqueKép
A lutz honlapján belül a partnercégeknél van ez a bútorcsalád. Gondolom, akkor meg is lehet náluk venniKép
Nekem már volt vetélésem, ezért tilos a szex, meg a dokim is óvatosabb a kelleténél. Látod, a tiltott gyümölcs!
Ma már nem jövök, de holnap megpróbálom előkeríteni azt az őssejtes cikket, amit legutóbb olvastam. Én még nem döntöttem el, hogy akarom-e, pláne a cikk elolvasása után. Nem egészen úgy van minden, ahogy azt hirdetik, jobban nmondva mélyebben ásva a témában, korántsem tart eza dolog annyira elöl, mint ahogy terjesztik, Persze, ha egy orvos meg tudna győzni, nem haboznék, de azt hiszem az sokat elárul, hogy az orvosok, tudósok (nem csak az ismeretségi körömben) sosem kérik, met ők tudják a hátteret is. Nehogy azt hidd, hogy lebeszéllek, mert még lehet, hogy én is kérni fogom, egyenlőre nem győztek meg.

Bocsánat, de nem tudok ilyen állatos honlapot, holnap lesz időm, majd keresgélek.

Akkor majd holnap jövök!

reno
renoka
 
 


RenokaKép
Köszönöm az infókat, én eddig még csak jót hallottam erről az őssejt-dologról. És ha most nem is annyira sokmindenre jó, nem tudhatjuk, hogy esetleg akár 5-10 év múlva mit lehet vele elérni. Szerintem hasznos mindenképpen. Mindenesetre azért nyitott vagyok minden infóra! (még nem írtuk alá a szerződést... Kép)
A dokim szerint sokan kérik egyébként, a szülőszobán a nővérek is már kívülről fújják, hogy hogyan műkszik. Nem tudom, de lehet, hogy hazsnos és ha már csak pici esély is van arra, hogy valaha használható lesz, szerintem már megéri.

Mára én is eldugulok, még van egy kis munkám Kép

Puszi

Unique

KépKép
unique
 
 


Norka Kép
örülök, hogy minden rendben. A súlyon nehogy aggódni merj! nem születhet mindeki 4 kgval Kép a lányok meg úgyis akkor jók, ha törékenyek és emg lehet őket védeni egy erős férfinak Kép

Unique Kép
türelmem nekem van, apának meg szólok, hogy készítse a pénztárcát Kép Kép Kép
valamikor tényleg ki kellene menni. Most elvileg fogyókúra van tervben a stimuig, de utána mindenképp megyek ki Kép persze nem apával, mert ő az ilyen vásárlási lázat nem bírja elviselni.

az őssejt program a köldökzsinór vér levétel? arról én tudok írni Kép

puszi Nektek... totál belelkesedtem gyerekügyileg Kép

jah, felhívtam a pszichonénit a kapcsolatanalízis miatt, hogy így nem babásan most nem mennék. Nagyon kis rendi volt, mondta, ha segíteni tud, akkor hívjam. Majd a lombik előtt valamikor a fogigátló közepétől járnék hozzá, hogy bebiztosítsuk a tesót Kép
kedves néninek tűnik Kép

én ma szépültem, fodrász és manikűr, egyeztettem időpontot tornára Kép és nagyon rendin betartottam a fogyókúrám Kép Kép

no, tényleg megyek Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

Hát már itt is alig lehet visszaolvasni, hogy csináljátok ezt ??? Nekem ez az utolsó 9 KépKépKép nap a munkahelyemen attól félek nem unatkozással fog telni Kép Péntekre még kivettem egy nap szabit, hogy bírjam az utolsó hetet...

Prágában csak simán hétvégézni voltunk még egyet utoljára, semmi munka KépKép Repültünk, kicsit azért már tartottam tőle, de minden simán ment, az 55 perc repülés meg se kottyant, az 5 óra autózás szerintem fárasztóbb lett volna Kép Terveztem hogy majd onnan is hozunk jó kis fajátékokat, de csak egy rugós majmocska szuvenír lett belőleKép

Norka,
Gratula Bogihoz KépKép Azért én még javaslom hogy várjatok kicsit, a barátnőm is pont úgy járt, a 20. hétig mondták neki hogy valószínűleg lány, ő is jól bevásárolt rózsaszínből Bécsben, mikor is a 4D UH-n közölték hogy 150% fiú Kép
szerencsére még el tudta passzolni a ruhákat, aztán kezdhette előről....

Unique, szuper édesek a rucik....nekünk is van már 1-2 darab innen-onnan, szerintem fogunk is még kapni, meg tudom hogy a kis méreteket szempillantás alatt kinövik...

Orsi,
szerinted mekkora méretig javasolt az elejére betárazni, mikor lesz először idő újra vásárolni menni ? Én a 3 hónapot saccolom...

Hú, egy ilyen szépítőkúra még nekem is tervbe van véve -fodrász, kozmetikus meg ilyenek...mikor lesz már február 1.????

Renoka,
Hol vettétek meg az anyagot ? Én tudnék varrni magamnak, sőt, nagyon szeretnék egy-két dolgot én készíteni, de nem láttam még eddig sehol ilyen mintás dolgokat ? Mondjuk nekünk a tapétánk sárga-kék színű, barikás mintával, igy nem lesz egyszerű ehhez passzoló anyagokat találni....

Ma a Bolsoj balett előadásán voltunk a BKK-ban, Máté azóta is a zene hatása alatt van... folyamatosan pörög...vicces volt, mikor elkezdődött a zene az előadásban, először csuklani kezdett, aztán a tapstól kicsit megijedt, utána pedig ritmusra dobolt (na jó, ez kicsit túlzásKépKép

Õssejt témában én is lelkes voltam még korábban, de most már nem vagyok meggyőződve róla, hogy tényleg hasznos-e...Orsi, te miről tudnál mesélni ?

Kriszta
27+3

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Sziasztok,

hm, jó sokat termeltetek, dehát örülök neki, életet hoztunk ebbe a topikba! Kép

Kicsit kókadt vagyok még, így lehet, nem minden fog eszembe jutni. Sebaj, majd napközben... Kép

Kriszta, érdekes, nekem is már Bogi hétvégén a moziban indult be nagyon, szerintem idegesítették a zajok. Bár Máténak lehet, hogy csak szimplán tetszett a klasszikus muzsika Kép
Egyébként én már nem hiszem, hogy fütyit növeszt. Kép Megmondom miért. Titokban mindenki nagyon lányt várt (talán kivéve anyumat, de ő is csak azért, mert a kezdeti tüneteim alapján fiúnak hitte). Sőt, ami furcsa, hogy én a babavárás előtt fiúra voltam rákattanva, érdekes módon a + teszt óta, nem tudtam megmondani, miért, de mindig lányt képzeltem magam elé... ez afféle megérzés lehetett. Sőt, a páromnál is ugyanez történt, kb. 5-6.hétig fiúra gondolt, de mostmár fokozatosan beleélte magát egy kislányba. Pedig nem is beszéltünk egymásnak erről. Kép Az lepne meg minket, ha ezek után mégis nemet változtatna! Bár meglátjuk, 3-4 hét múlva elnézünk azért a Praxisba, mert ezen az UH-n megint alig láttam valamit, pontosabban szinte semmit... és ha ott megerősítést kapunk, akkor jöhetnek a babaruhák. Bár az még úgyis odébb van.

Reno, Unique, én is nézegettem a Lutz-os katalógust. Bababútorban nem akarunk annyira elszállni, meg valamennyire adott a stílus, ugyanis a gyerekszobába már be van rakva egy régebbi IKEA tömörfa fenyő ruhásszekrény meg egy kis komód. Tehát valószínű, hogy ehhez fogunk választani visszafogottabb skandináv stílusú ágyat és pelenkázót, és majd inkább kiegészítőkkel dobom fel a szobát. Azt hallottam, hogy a pici babáknak lehetőleg minél több élénk színt kell berakni, a pasztell környezet nem érdekli őket.

No, majd még megyek. Most nekem van 3 nap szünet, jövő héttől suli és félévi adminisztráció, brrrr....

Norka (18+4)
s_norka
 
 


Kriszta Kép
szerintem úgy kb. 1,5-2 hónap, de ez nagyon-nagyon függ attól, hogy Te hogy állsz az egészhez. Én az elején tényleg senkivel sem hagytam otthon őket még 2 szopi között sem. Tehát akár 1-2 órára már 2 hetes korukban el lehet menni.
De 1 gyerekkel kimozdulni is könnyű, olyan 1.5-2 hós korában már vele is el tudsz menni vásárolgatni két szopi között.

O.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ja, Orsi, nekem is van ezt illetően kérdésem... remélem ezt most nem sokan olvassák odaátról nem babások, mert helyükben én is felháborodnék...

Szóval még nem tudni, hogyan lesz, sok mindentől függ, de felvetődött, hogy nem szakítanám meg a sulival az együtt-dolgozást jövőre sem. Ez azt jelenti, hogy az ofőség megmarad, és lenne 3*2 órám hetente, amit mondjuk kétfelé tudnak venni, tehát mondjuk két nap 8.15-11.30 közt nem lennék itthon a babával, csak a párom. Vagyis jó 3-3 óra. Szerinted, ha Bogi megérkezik legkésőbb június 20-ra, és a tanév szept. 1-én kezdődik, ez mennyire húzós...?

Most nagyon kérek mindenkit, ne gondoljon rólam senki semmi csúnyát Kép, ez csupán egy lehetőség, ami felvetődött, és csupán gondolati szinten!
s_norka
 
 


Sziasztok,

Orsi, koszi, az a baj hogy en nem szeretek stresszesen vasarolni, szopi kozott 1-2 ora alatt epp hogy elernek valahova es lenne 20 percem venni valamit...bar lehet hogy olyankor megvaltozik az ember lanya ? Aztan meg en mindig annyira sajnalom, mikor 2 honapos babakat cipelnek a mamak a Coraban meg ilyen helyeken... Szerencsere a parom eleg jo beosztasban dolgozik, igy kb 80%-ban otthon van/lesz velunk, tehat ra siman tudom majd hagyni, kiveve hogy o nem tud szoptatni KépKép Na majd kialakul, azert en 62 meretekkel is keszulok, az elvileg jo lesz a nyar vegeig talan...az is nehez, hogy aprilis majusban nehez kiszamitani milyen ido lesz, kanikula, vagy zimanko....hosszu ujju pluss, vagy rovidujju pamut cuccokbol kell-e tobb ??? Azert orulok hogy most ezek a problemak foglalkoztatnak KépKépKép

Norka,
Nem gondolunk rolad semmi csunyat KépKépKép A fene tudja, lehet hogy birnad, de lehet hogy nem, annyi mindentol fuggnek ezek... lehet hogy Bogi egy angyal lesz es siman ott tudod hagyni, lehet hogy kis hasfajos-siros baba, es akkor nehezebb...szerintem vard meg amig megszuletik, hogy neked is milyen erzeseid lesznek....ahogy eddig kiderult, neked ugy kerek a vilag ha sok mindennel le tudod kotni magad, es van sikerelmenyed, hogy az anyasag meghozza-e ezt a sikerelmenyt, vagy belefer-e mas is, azt mi nem fogjuk tudni megmondani....Tehat ha ram hallgatsz, azt csinalsz amit akarsz KépKépKép

Bogival kapcsolatban a megerzesed fontos, hiszen en is vegig ugy ereztem, hogy fiucska lakik idebenn...tehat akkor nyugodtan elkezdheted a rozsaszin ruhacskak vasarlasat KépKépKép

Kriszta
27+4

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Norka Kép
miért is gondolna bárki bármit Kép ne legyen semmiféle üldözési mániád Kép Kép Kép
szóval én azt mondom, ez nagyon babafüggő. enyimgyerekek cumizavarosak voltak, 1szer próbáltam őket üvegből etetni, utána Levivel 2 hétig szívtam, Mátéval 3 napig, mert a cicire rosszul haraptak rá.
Nagyon sok gyerek tudja egyszerre kezelni a cicit és a cumisüveget, ha a babátok is ilyen lesz, akkor szerintem nyugodtan elmehetsz Kép ennyi kikapcsolódás Neked is jár Kép (ezt totál komolyan gondolom, a tesóval én is másként fogok majd eljárni, mert már tudom, hogy nem kell mindig 24 órában a gyerek mellett lenni.)

Kriszta Kép
nem változik meg Kép én amikor először elmentem, kb. 1 percenként gondoltam arra, hogy mi lehet otthon.... de ez szépen lassan kb. 1-2 hónap alatt meg fog változni, trenírozni kell a mamit Kép Kép
Babacipelés: ezt Neked kell eldöntened. Mi a fiúkat nagyon pici koruktól fogva vittük magunkkal, hogy szokják a mozgást. 2 hósak voltak, amikor először eljöttek velünk nagybevásárolni, édesen aludt egyik a kenguruban, másik a hordozóban.
Öltözködés: szerintem pamut. Mert rétegesen mindig lehet öltöztetni a babákat. Szóval a vékonyra mindig lehet takarót vagy kiskabátot adni, ha hideg lenne. A h.ujjú plüsst én feleslegesnek érzem. 1-2 db legyen a kis méretből, mert lehet fázós a baba, de több szerintem nem kell. Bodyból legyen h.ujjú, az még kelleni fog, de rugiból nem kell bundarugi Kép Kép Kép

de minden tervezgető kismaminak azt mondom, hogy tervezni nem lehet igazán Kép minden baba és mama függő Kép Kép szóval majd kialakul.
A lényeg: senki se ragaszkodjon görcsösen:
1. a VÉLT külső elvárásokhoz!!!!
2. a VALÓS külső elvárásokhoz!!!
3. és a korábbi elveikhez KépKép

mert ahogy egy bnőm mondta: először elveink voltak, most gyerekink vannak Kép Kép és tényleg minden nevelési elv kicsit átalakul.

no, kisregényeztem Kép Kép Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Most tudtam csak jönni, totál ki vagyok, mert 7,6 lett a cukrom. Holnap megyek dokihoz, biztos jól leszid, aztán remélem elég lesz ha diétázok és nem kell inzulin meg ilyesmi.

Orsi, help me! Mit tudsz a témáról?

Unique, bocs de mégsem voltam gépközelben, nem tudtam figurákat keresgélni, ami ajánlok a Füzesi Zsuzsa rajzai. Gyerekkoromban ő volt a kedvencem.

Nóri, minden úgy lesz jól, ahogy lesz. Nem fogsz rosszul dönteni, ebben biztos vagyok.

Átnézek a csajokhoz, hátha ott van Orsi.

reno
25+5
renoka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: