Új privát üzeneted érkezett!

Zsunya !

Hmmm...látom a héten nem írtál.
Ezekszerint eljött a nagy pillanat ?
Kíváncsian várjuk a beszámolódat !

Üdv.
Liz
Névtelen
 


Sziasztok!
Jelentem túl vagyunk a nagy napon. Kép

Kedd este fél tizenkettõkor elfolyt a magzatvizem. Ami tök jó. Csak éppen nem voltak fájásaim. Bementünk kb háromnegyed egyre. Két szülésznõ volt bent és egy kismama, aki még szintén jól volt. A szülésznõk nagyon kedvesek voltak. Barátságosak és mindent elmondtak hogy mi hogy van, meg hogy miért. A beöntés egyáltalán nem volt még kellemetlen sem. Borotválás stb. Aztán vártunk, hátha lesznek fájásaim. De nem... Aztán kb fél kettõkor elõkerült egy doki, az ügyeletes természetesen. Aki negyon kis morc volt. Felvette az adataimat és lelépett gondolom aludni. Azzal hagyott ott, hogy ha hétig nem történik semmi, elkezdi a serkentõt adni. Jó mondtam és lefeküdtem aludni. Mert hogy azt is lehet. Sõt, kifejezetten javasolják, hogy amig tudsz aludj. CTG ment óránként. Semmi. Gyerek alszik. Kép Aztán fel kelt a Nap és elõkerült a doki. Mintha kicserélték volna. Türelmesen nagyon segitõkészen mindent elmondva jött. nem tudom milyen idõközönként, de gyakaran. 6-kor kezdték adagolni a serkentõt. Közben volt egy mûszakváltás. A nappalos gárda is nagyon kedves és segitõkész volt.
Ami a lényeg:
Úgy vajúdhatsz ahogy tetszik, térdelve, állva, fekve, ülve. Ahogy neked jó.
Az összepisilt, magzatvizezett, vérzett ágynemût és inget folyamatosan cserélik az emberen.
És hagynak békén elfüggönyözve.
Hárman szültünk végül is egyszerre. És nem volt zavaró igazán a szomszédok hangja.
Nah aztán mikor már eltûnt az utolsó kis perem is belül, akkor hirtelen odahoztak lámpákat meg ilyesmiket. És nosza, lehetett tolni. A doki végig ott állt és folyamatosan mondta hogy mikor toljak, hogy vegyem a levegõt, és hogy hogy áll a dolog. Másik fontos, hogy ez a doki úgy csinálta a gátmetszést, hogy valóban adott érzéstelenitõt, elõre szólva, hogy a következõ tolásnál fogja adni. Aztán a rákövetkezõnél pedig elkezdi a gátmetszést. De nem ám úgy hogy bevágja a 4 cm-t. Hanem minden tolásnál csak egy picit metszette tovább. Tehát csak annyit vágott bele, amennyi feltétlenül szükséges volt. De ebbõl én semmit nem éreztem, csak hogy könnyebben elfér a pici feje. Tehát ez is jó volt.

11:25-kor megszületett a baba. Valóban odateszik a hasamra picit. A gát varrását igen jól érzéstelenitve csinálta meg, és az sem fájt, inkább csak kellemetlen volt. És amikor kész lett gratulált , ami tök jól esett. Amig varrta végig beszélgettünk. Szóval jó hangulat volt. Kép

Sokkal rosszabbra számitottam. Igazából ami a legmarkánsabb érzésem volt a végén, hogy ez volt a fõpróba, és most jön majd a neheze. Szóval nagyon pozitiv emlék maradt az egész.

Ami még naggyon és minden várakozás tefülmúlóan tetszett, az a személyzet volt. A csecsemõsök velünk nagyon segitõkészek és kedvesek voltak. Nyilván nem úgy foglalkoznak a gyerekkel mintha a sajátjuk lenne, de volt olyan is aki a sirósabbját a vállán nyugtatgatta. A nõvérekkel is jól kijöttünk. Szóval tényleg csak jót tudok róluk mondani.

A zuhanyozás sokat könnyit az ülni tudáson, és a mellszivó gépet is kevésbé kényelmetlen úgy használni, ha a bimbót kicsit benedvesititek. Hát ennyi jut eszembe igy elsõre.

Ja és a doki, aki nem fogadott doki: Dr Szuromi András.

Pusz.
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Szia Zsunya

Gratulálok a kicsihez.

L.
L.
 

 
 

Kedves Zsunya!
Gratulálok neked és a picinek!!! :-))


Puszi:
Virág
flower
 
 


Köszi a gratulációkat!
Veletek mi van? Hogy vagytok? Kelengye, lábgörcsök ilyesmi?
Nagyon nem irtok...

Pusz
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Szia Zsunya !

Gratulálok és nagyon örülök hogy ilyen jól sikerült a dolog.
A baba nevét és "paramétereit" elárulod ?

Puszi,
Liz
Névtelen
 


Sziasztok

Akkor én mesélek egy kicsit. Szombaton voltunk 4D-s Uh-on
babóca nem nagyon mutogatta magát, legalábbis az arcát nem, mert harántba fekszik. Egy kicsit azért megmutatta mi van a lába között. Ugy néz ki, hogy kisfiunk lesz Kép
De azért ezt csak akkor hiszem el ha már a kezemben tarthatom KépA sulya ugy 62 deka körül van.
Igy a 24. hét végén már eléggé vizesedik a lábam.Mi lesz velem késöbb?. Igaz a lányommal is ez volt.
Jövö héten kezdödik nálunk a lakásfelujitás. Utánna majd jelentkezem . Legyetek jók.
L.
L.
 


L!
Örülök hogy Nálatok is minden rendben.
Fiú nevetekbõl készültetek ?
Nekem csak az utolsó hetekben vizesedett a lábam, ekkor szaladt fel a vérnyomásom is, ez utóbbi csak véletlenül derült ki. Ha van lehetõséged, mérd rendszeresen, nehogy náad is felszaladjon.
Ezt a változékony idõt hogy viseled ?

További jó babavárást !

Liz
Névtelen
 


Szia Liz

A vérnyomásom inkább alacsony mint magas (104/58) van méröm szoktam mérni. Az idöt nehezen viselem, de csak azért mert nagyon tud fájni a fejem ha jön valami front. A melegtöl meg pillanatok alatt bedagad a lábam.

Fiu nevekkel még hadilábon állunk Kép
Mindenki mást szeretne, Luca a Péterért van nagyon oda, Apának tetszik a Csanád, Zalán, Nekem kedvencem a Marci
De ugy néz ki, hogy az Ákos és a Levente mindenkinek megfelel. De szerintem ez még változni fog. Ahogy magunkat ismerem Kép

Szia

L.
L.
 


Sziasztok!
Péter, 3800g 56cm.

A Marci szerintem is tök jó név. :-) Nekem csak a végén vizesedett a lábam. Okosok zt mondták, ha kevés sót eszel könnyebben elmúlik, és a spenót meg nem hagyja elmúlni.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Üdv mindenkinek!

Talán észrevehettétek, hogy Edina már egy ideje nem ír, nos ez azért van, merthogy nem dolgozik immár lassan két hete. Engem - férjurát - kért meg, hogy tartsam veletek a kapcsolatot.

Nos egyelõre egyben vagyunk, és túl vagyunk az elsõ CTG-n. Nem tartott sokáig (kb. 5 perc a 15-20 helyett), mert Babóka úgy gondolta, hogy õt ugyan ne hallgassa ki senki, és sértõdötten elbújt egy olyan sarokba, ahol aztán nem tudta a szülésznõ megtalálni, úgyhogy ennyi volt. Kép

Edina egyre nehezebben jár-kel, úgy látszik tényleg beléptünk a "terhes" idõszakba.

Zsunya: gratulálunk a babához, tök jó olvasni, hogy ennyire pozítív élmény volt neked.

Virág: jövõ szerdán megy Edina CTG-re reggel 8-ra, talán össze tudtok futni.

M.
Névtelen
 


Sziasztok!


Jár valamelyikõtök Dr. Konc Jánoshoz? Írjatok nekem rola pliz! mamacs2000@yahoo.com

Köszönöm!

Mamacs
mamacs
 
 


Kedves M!
Örülök, hogy irsz az Edina nevében, nagyon rendes férj vagy. :-)
Edinának üzenem, hogy én szerdán 10-re kaptam idõpontot, majd mobilon felhivom, hogy esetleg van e kedve és ideje megvárni mig odaérek és akkor amikor õ végzett és pedig még nem következem a köztes idõben tudnánk találkozni pl. úgy 9 óra magasságában.
Ha nem jön össze akkor nekem a következõ hétfõn kell menni és utána mindig hétfõnként a dokibácsi kivánsága szerint.
Még mindig nem fordult be a babucitok?

Nekem elkezdtek dagadni, vizesedni az újjaim és éjszaka meg fõleg reggel fájnak. Ez elég kellemetlen.
Hál istennek mostanában nem nött a pocakom és lejebb is szállt a baba igy több levegõt kapok.
A súlynövekedés is megállt egy idõre, bár tudom, hogy mivel itt a meleg és a terhesség utolsõ hetei következnek ezért sok viz fel fog jönni, ami nek túl örömteli.

Kedves L!
A nevekkel mi is nagyon hadilábon állunk.
A férjem mindenképpen õsi magyar nevet akar a gyereknek adni és olyat amilyet nem lehet leforditani angolra. Csak ezek számomra nem lágy feminim nevek.
Mivel lányunk lesz: Sudár, Csenge, Bibor,
Nekem viszont a kevésbé furcsa hangzású normálisabb nevek tetszenek: Réka, Fanni, Blanka, Kincsõ
Egyszerûen holtpontra jutottunk, mert senki nem akar engedni, nem tudom mit csináljak?
Ha engedek akkor valami furcsa neve lesz szegény kislányomnak ha nem akkor a férjem, fogja húzni az orrát...
Nem szeretném ha csúfolnák a neve miatt.

Zsunya,
hogy boldogulsz a kis Péterkével? Tudod szoptatni?
(az öcsémet is igy hivják)
Szerinted, hány db nadrágpelenkát érdemes bevinni a kórházba a bébinek?

Mindenkinek jó pihenést és jó hétvégét.
Pussz:
Virág
flower
 
 


Szia Virág!

A Csenge gyönyörü Kép
Ha lányunk lesz Csenge Rékának fogják hivni.Kép
Mit szóltok a Lucához? szerintem gyönyörü név ( nemcsak azért mert a jánykám az Kép)
Lány névböl rengeteg szépet tudok. Mi fiu névvel vagyunk bajba .
L.
L.
 


Virág!
Köszi jól vagyunk. A tejcsi engem is beparáztatott. Meg nem tudtam fejni sem napokig. Szóval nyûg az van. Mai repertoár: Nem hajlandó enni a soros cicbõl csak a másikból. Ebbõl adódó dilema: lefejjem e mindkettõt, vagy csak azt amibõl evett? Nah ilyen gondokkal telik az idõm. Ja és 3 óránkénti etetés ide vagy oda. Ha nem kér enni tuszkolhatok én cicit a szájába. Csücsörit és pislog, hogy na ne má, pont egy cicit? Az én számba? ehh. Ilyenek ezek. Legalább négy óránkét akar csak enni. :-)

A kórházba én hat pelust vittem, de csak hazamenéskor használtunk el egyet. De ez mondjuk az én lustaságom is volt, meg Petinek nem volt kakis, amikor benéztem. :-)

Magadnak viszont tényleg ez az inkontinencia betét a legjobb szerintem. Nem is feltétlenül a sok vér miatt, hanem mert nagy puha. :-)

pusz
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Nem hiszem, hogy nem történt veletek semmi.

:-)

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Virág!
Nem, sajnos még nem fordult be babóka. Edina is küzd az ujjdagadással, vizesedéssel. Ha nem is sokat, de talán egy hajszálnyit segített, hogy megemeltük az ágy lábát egy telefonkönyvnyivel. A doki szerint egyébként ez teljsene normális velejárója az utolsó heteknek. Na persze nyilván ez téged sem vigasztal...

Nálunk névben a Bendegúz Marcell és a Lili Jusztina a nyerõ ez idõ szerint... A kiegyezésre van egy tippem: két névbõl könnyebb egyezkedni Kép

M.
Névtelen
 


Szia M!
A Marcell nálunk is befutó és ha fiam lenne még az István nagyon tetszik, de a dokibácsi szerint 100%, hogy ez a baby kislány és abban nincs konszenzus. Több barátunk is javasolta már a két névválasztást, de még mindig nem döntöttünk és már mindenki halálra gyötör minket ezzel.
Ma felhivom az Edinát a holnapi nap miatt.
Ti még nem izgultok? Vészesen közeledünk a végéhez
(Továbbra is köszi, hogy irsz helyette.)

Szia Zsunya!
Ha lefejed a tejcsit akkor cumisüvegbõl fogod odaadni neki?
Az milyen módon lehet a legjobban ferõtleniteni, meg gondolom a mellszivót is kell valahogy?
A 4 óránkénti szopizásról azt hallottam, hogy teljesen jó!

Szioka:
Virág (36. hét)
flower
 
 


Még egyben vagyunk, Edinának egyszer-egyszer jön kisebb-nagyobb jóslófájás, de egyelõre semmi komoly. Babóka még mindig nem fordult be. Érdekes - ezt eddig nem tudtuk -, hogy az orvos szerint a farfekvéses gyerekek hamarabb szeretnek megszületni. Vagyis most már bármelyik pillanatban elindulhat... (ha jól számolom a 37. hétben vagyunk.)

M.
Névtelen
 


Akkor tuti császár lesz?

Zsunya

zsunya
 
 


Igen nagyon úgy néz ki. Mondjuk még megfordulhat az utolsó pillanatban is, bár erre egyre kevesebb az esély. Egy-egy masszívabb jóslófájásnál Edina kifejezetten örül is, hogy így várhatóan megússza legalább a hosszú fájdalmas részét a dolognak. Persze így meg utána lesz szarabb. Mindent nem lehet.

Péterrel minden OK? Hogy telnek az elsõ hetek?

M.
Névtelen
 


Köszi vidáman!
Igazán jó baba. Most is nézelõdik. Sokat alszik eszik rendesen. Semmi gond nincs. Szép az élet. A profilomban van kép rólunk. Kép

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok,

véletlenül bukkantam ma erre az oldalra és nagyon örülök neki.

En mar a 39. hétben vagyok, jùn. 12-re vagyok kiirva, de az orvos szerint lehet, hogy tùlhordom, pedig mar vannak joslofàjàsaim. Mar nagyon varom, hogy megszülessen a baba, mert elég nagy a pocim és miota leszallt elég nehéz jarni, ülni, stb. Különösebb gondjaim nincsenek, de a làbam eléggé vizesedik, mar szinte egy cipöm sem jo ram és itt most egyébként is nagyon meleg van. En Németorszagban lakom és francia a férjem, igy "idegen" környezetben fogok szülni, tavol a csalàdtol. De a szülés utan majd jönnek meglatogatni és mi augusztusban megyünk haza 3 Hétre. Itt nem lehet orvost fogadni, aki éppen ott lesz, annàl szül az ember. De egyébként is szerintem a szülésznö a lényegesebb. En is voltam kismamatanfolyamon és nagyon nagyon jo volt. Mindent részletesen elmagyaràztak és gyakoroltuk a különbözö légzéstechnikàkat is. A férjemnek is jott tett, mert legalàbb megismerkedett a szakszavakkal németül is.

Liz, nagyon nagy örömmel olvastam a pozitiv beszàmolodat a szülésröl. Remélem nekem is mindne ilyen "lazàn" lezajlik majd. Nagyon jo magyar lànyokkal beszélgetni erröl a témàrol, mert a németek nagy része EPA-val szül és rengetegen programozott csàszàrral.

Zsunya, megnéztem a profilod, csodàlatos a kisfiad. Nekünk is fiunk lesz, Màténak fogjuk hivni.

Edina és Virag, ugy gondolom, mi kb. egyidösek vagyunk. Mi ujsag van veletek? Hogy birjatok a végét? En màr szeretnék tullenni rajta és egyelöre nem félek a szüléstöl. A mult héten viszont egy-két napig elég depresszios voltam, azt hiszem én jobban tarok a szülés utàni idöszaktol, mint a szüléstöl.

Irjatok, ha van idötök
Orsi
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Én most jutottam el arra a pontra, hogy egy kicsit besokaltam.
Minden héten hétfõn járok be a kórházba CTG-re Tatáról és papír szerint 2 hét múlva vagyok kiirva, viszon a doki már 1,5 héttel ez elött azt mondta, hogy kicsit kinyilt a méhszáj és a kiskönyvembe is be van irva C2110 szám ami azthiszem azt jelenti, hogy már nem vagyok teljesen bezárva, de még néhány joslófájáson kivül a babuci semmi jelét nem mutatja, hogy szeretne indulni.
Én is vizesedek kicsit és a jobb kezem nagyon szokott fájni, fõleg reggel, de a pocakom még nem szállt le.
Egyébként azon kivül. hogy elegem van ebbõl az elnehezült és lelassult állapotból ami az utolsó heteket kíséri, semmi panaszom nincs és mindenki szerint, kivéve engem az a vélemény, hogy nem hiztam sokat.
Amiatt, hogy a doki már rám ilyesztett, hogy készüljek és pakoljak össze kicsit türelmetlenebb lettem, mert már vártam, hogy történik valami, pedig még bõven van idõm június 19-ig.

Üdvözöllek a csapatban Orsi!
Sok sikert kivánok a Németországi szüléshez. Az egyik barátnõm 4 évvel ezelött szintén ott szült és nagyon jó benyomásai voltak a viszonyokat illetõen (ellátás, vajúdás könnyítése stb.)Soraidat olvasva, már neked sincs sok hátra.
Nem furcsa, hogy külföldön kell lenned ebben a fontos idõszakában az életednek. Ilyenkor az ember amúgy is olyan kiszolgáltatottnak érzi sokszor magát az egészségügyben dolgozók mentalitása miatt, küldföldön ezt milyen megélni?

L és Zsunya, Liz irjatok ha van idõtök, Edinával találkozom minden hétfõn igy mi tartjuk személyesen a kapcsolatot, õ minden jel szerint programozott császárral fog szülni, mivel farfekvéses a babája és az orvos már egy héttel elötte be akarja fektetni, de az nagyon szar lehet és õ sem akarja.

Jó sokat irtam. Pussz mindenkinek:
Virág (38.hét)
flower
 
 


Sziasztok !

Újabban már csak ilyen késõn tudok leülni a gép elé :-)
Nálunk minden OK, Eszter szépen fejlõdik. Kiegészítésként most már tápszert is kap, mert kevés a tejem, bármit is csinálok. Kicsit felborzolta az idegeimet a dolog, hog pont nekem nincs elég tejem, stb...de miután sokkal nyugodtabb mint régebben, én is megnyugodtam. Most a napi étkezéseinek kb. 1/4-ét kapja tápszer formájában. A nappalok nagy részét ébren tölti, most már igényli, hogy játszunk vele. Persze õ minden jó cselekedetünket mosollyal jutalmaz :-) Az éjszakákat már pár hete végigalussza.

Orsi !
Örülök hogy "idenavigált a böngészõd" :-)))
Kívánom, hogy a szülésed úgy történjen majd, ahogyan Te szeretnéd. Én így utólag úgy gondolom, hogy nálam a szülés pozitívuma abból adódott, hogy én úgy álltam az egészhez, hogy minden rendben lesz, és pozitívan fogom felfogni az egészet. Én,...aki korábban egy vérvételtõl is elájult...
Németországban a vizsgálatok hogy történnek, meddig kell kórházban lenned, a betegbiztosításodtól függõen dönthetsz arról hogy milyen "szolgáltatásokat " veszel igénybe a kórházban, stb...ha van idõd, írj ezekrõl.

Virág, Edina !
Irigyellek Benneteket :-) Valahogy olyan jó lenne mégegyszer újraélni a szülés pillanatait.
Ha vizesedtek, figyeljetek oda a vérnyomásotokra is. Nálam is csak az utolsó heteben ugrott fel..de akkor nagyon. Ami persze az anyának és a babának sem jó, Nálam szerencsére nem lett semmi következménye.
Szorítok hogy minden rendben legyen Veletek.
Szép, okos és ügyes babátok lesz, merta júniusi babák ilyenek...(persze azért mert én is június 21-én születtem :-)))))))

Puszi,
Liz
Névtelen
 


Sziasztok lanyok,

Elméletileg 3 nap mulva kellene szülnöm ésé n is nagyon örölnék mar ha Maté végre eldöntené mikor akar megszületni.Nekem tovabbra is vannak joslofajasaim, de egyelöre nem történik semmi, a méhszaj tovabbra is teljesen zarva van. . Az utobbi egy hétben néha nagyon nagyon fajt a hatam, föleg vesetajékon. Aztan napokig nem faj. Az orvos szerint semmi figyelemremélto. Ö tovabbra is azt mondja, hogy szerinte tul fogom hordani, legközelebb szerdan kell mennem vizsgalatra, pont aznapra vagyok kiirva. Egyébként jol vagyok, a baba rengeteget mozog, néha szabalyosan szögletes a hasam és naponta kétszer haromszor csuklik. En 13 kilot hiztam és olyan mintha lenyeltem volna egy focilabdat. Kivancsi vagyok mikorra fogyom magam vissza. Virag ! Nekem is mindenki azt mondja, hogy tényleg csak a hasam nött meg, de azért ez nem igaz. Elég jol latszik az arcomon is, meg a vizesedéstöl a labomon is. Engem öszintén szolva nem érdekel, soha nem fosztottam meg magam semmitöl a terhesség alatt, nekem az a véleményem azt kell enni, amit az ember kivan, mert valoszinüleg arra van szüksége. Eddig bejött;...

Maga az a tény, hogy Németorszagban kell szülnöm nem zavar egyaltalan, az viszont nem olyan jo, hogy mindkét csalad annyira messze van. Anyukam naponta sirdogal, hogy mennyire szeretne most a közelemben lenni, de nem lehet mit tenni. Az a baj, ha most kijönne egy hosszabb idöre, szerintem elöbb vagy utobb egymas agyara mennénk, mert elszokik az ember attol, hogy valaki 24 oran keresztül hosszabb ideig velünk legyen. Es ezt ö is igy gondolja. Ugy döntöttünk, hogy majd kijönnek par napra azért junius vége felé.

A terhesgondozas egyébként itt szerintem nagyon hasonlo, mint otthon lehet. Eleinte havonta kellett jarni vizsgalatra, elméletileg csak 3szor csinalnak ultrahangot, de én szerettem volna minden alkalommal, ezért külön kellett fizetni. Aztan a 8 honaptol két hetente jartam az orvoshoz, most pedig mar hetente. Ha tulhordom akkor naponta vagy kétnaponta kell majd menni CTG-re. Nagyon rendes nögyogyaszom van, viszont ö nem szülész. Németorszagban nem lehet orvost fogadni, az aki éppen ott lesz, annal szül az ember. A korhazban ahol én szülök 3 külön szülöszoba van +1 fürdökadas szoba. Egy szobaban csak egy ember szül és a szobak nem « korhazi jellegüek », hanem egy kicsit otthonosan vannak berendezve. Itt is lehet barmilyen pozicioban szülni, én példaul ülve szeretnék, ha lesz hozza eröm. Németorszagban majdnem mindenki EPA-val szül, én nem szeretnék semmilyen « adalékot » ami nem életfontossagu. Liz, én is abbol indulok ki, hogy ez egy pozitiv élmény lesz. Elvégre a terhesség alatt sem volt semmi probléma. A sogornöm szerint az teszi elviselhetövé a fajasokat, hogy az ember tudja, egyszer véget fognak érni és mindenki azt mondja, amikor a hasadra teszik a babat, mar el is felejtetted, mit szenvedtél. Tényleg, Ti mit mondtatok elöször a kisbabanak, amikor megszületett ?
A korhazban alkalmaznak akupunkturat is, de én nem jartam elökészitöre, mert nem hiszek benne. Viszont az utolso honapban szorgalmasan iszom a malnalevélteat, ami elméletileg a méhet késziti fel a szülésre. A gatmetszést itt nem alkalmazzak rutinszerüen, megoszlanak a vélemények hogy jobb-e a metszés vagy jobb-e ha bereped vagy beszakad a gat ? En is jartam kismamatanfolyamra, ami nagyon jot tett. Ott többek között nagyon részletesen elmesélnek mindent, hogy mi és hogy történhet a szülés közben, valamint megismerkedtem par lannyal, aki szintén mostanaban szül. Nagyon aranyos szülésznö tartotta a tanfolyamot és lelkiekben jol felkészitett. Az egyik baratnöm mar megszült, képzeljétek el 4290 gramm és 54 cm !!! Oriasi baba és az elsö harom nap alatt rögtön le is fogyott 450 grammot, mert allandoan aludt és nem akart szopni. A korhazban csak az anyuka hozzajarulasaval adnak tapszert a gyereknek. Kb 3-5 napig kell korhazban maradni a szülés utan és kétagyas szobak vannak. A gyerek 24 oran keresztül az anyukanal maradhat, viszont a csecsemöosztalyra is be lehet adni, ha valaki nem akarja a szobajaban tartani. Szoval, mint latjatok nagy különbségek nincsenek. En meg vagyok gyözödve arrol, hogy embere valogatja ki hogy éli meg a szülést. Biztos nagyon fog fajni, de egyszer csak tul kell rajta lenni.

Na mostmar eleget irtam, ki tudja, lehet, hogy utoljara volt ilyen sok idöm irni.

Ja Virag ! azt akartam kérdezni, Te hogyhogy Tatarol Pestre jarsz terhesgondozasra ? Es hol fogsz szülni ?

Vigyazzatok magatokra, Orsi
Névtelen
 


Ma voltunk reggel vizsgálaton, és Edinát bent is tartották, merthogy kevés már a magzatvíz, és a lepény is kezd fáradni. Ha minden terv szerint megy, akkor holnap meglesz Babóka... szorítsatok...

M.
Névtelen
 


Kedves Orsi!

Kérdésedre válaszolva: azért járok Tatáról Pestre, mert eddig ott laktam, csak akkor költöztem Tatára amikor eljegyeztük egymást a férjemmel és az orvosom akivel mindig meg voltam elégedve, csak ott vezet szüléseket.
A Jánosban fogok szülni, mint ahogy ezt a topic cime is elõre jelzi, mint mindenki aki ide ir.
Vannak más kismama ismerõseim akiknek itteni orvosuk van de mégis pesten vezeti le a szüléseket, ugyanis a Tatai kórházat néhány éve bezárták és ha már úgyis el kell menni innen helybõl akkor oda megyek ahol ismerek mindent és a család, barátok is közelebb vannak, hisz õk többnyire mind ott élnek. Az autopálya lehetõvé teszi, hogy 1 órán belül beérjek a kórházba és mivel elsõ baba õ nem valószínû, hogy túl hamar meglenne, ezért van idõnk. Vész esetén pedig ott van még a Tatabányai kórház vadonatújonnan megépített szülészete ami csak 10 km tõlünk. Igy én nem izgulok e miatt. Jó lenne már túl lenni az egészen, kezdek türelmetlen lenni, már mindent elintéztem amit kellett és sokszor nincs kedvem semmihez sem ami nem a babucival kapcsolatos, messzire merészkedni otthonról most meg már nem nagyon akarok, hisz bármikor megindulhat a szülés.
A leirtakból tényleg nincs különbség az itteni és a Németországi viszonyok között, mert nálunk is minden úgy zajlott ahogy te leirtad, ezt azért jó tudni, fejlõdik az ország.
Edinának szorítok, hogy minden jól menjen a császárnál!!!

Szisztok:
Virág
flower
 
 


Szia Virag!

nekem is nagyon elegem van mar. Tegnap "kellett" volna szülnöm, de eddig semmi. Az orvos azt mondta tegnap, egy centimeterre mar nyitva van a méhszaj, de ez még nem sokat jelent. Holnap megyek ujra. Szeretném, ha legkésöbb hétvégén megszületne mar a pici.

Mas!
Tegnap voltam a korhazban egy csecsemöapolasi elöadason. A fürdetésröl is beszéltek, és itt azt mondjak, ha lehet kerülni kell mindenfajta babakozmetikai cikket, csak tiszta vizzel kell mosdatni a babat és néha olajjal bekenni. Hetente max 2szer kell fürdetni, különben megsérül a bör természetes védörétege. Nagyon meglepödtem, mert ha jol tudom, Magyarorszagon minden nap fürdetik a piciket, nalunk ez egy külön ritualis szokas, ami beagyazodik a napi életébe a babanak. Liz, Zsunya, Ti akik mar megszültetek, nektek mit tanacsolt a védönö meg a gyerekorvos?? Nem tudom mi tévö legyek, a fürdetéssel kapcsolatban az itteni allaspont teljesen ellentétes az én altalam ismertekkel. Talan a németeknek van igaza?

Virag, tovabbi jo varakozast kivanok. Majd csak tulleszünk mar rajta mi is. Edinanak én is nagyon drukkolok!!!

sziasztok, Orsi
Névtelen
 


Sziasztok

Ujra itt. Tul egy hosszu lakásfelujitáson. Holnap megyek a kórházba uhra. Utánna jelentkezem.

Sziasztok

L.
L.
 


Sziasztok!

Edina péntek reggel 6.51-re virradóra világra hozta kislányát, azt nem irta, hogy végül császár lett e de valószínûleg, mert faros volt és a dokija arra készitette.
2850g, 54 cm és Lili Jusztina nevet kapta.

Nálam még mindig semmi jele a szülésnek, bár múlt hétfõn a doki C1111 adott ami szerint már nem sok kell.
Jövõ szerdára vagyok kiirva és hétfõn kell CTG-re menni, kiváncsi vagyok mit mond.
Olyan rosszak ezek az utolsó napok. Már minden családtagom és ismerõsöm be van sózva, mert nagyon várják a babát.
Minden nap egyre többen érdeklõdnek hogylétem felöl, mint azt én szeretném. Jól esik a törõdés, csak már én is türelmetlen vagyok és ha kis idõre meg is tudnék felejtkezni a rám váró nagy feladatról, mindig jön valaki és kedvesen eszembe juttattja amitõl a falra tudnék mászni.

Kivagyok attól is hogy, hogy egyesek kötelességüknek érzik elmesélni összes szülésük történetét és midenféle rémes dolgokkal ilyesztgetnek!
Erre az élményre úgysem lehet kellõképpen felkészülni, mivel nálam ugyis teljesen más lesz mint másoknál.
Próbálok lazitani és néha kiülök a kertbe napoztatni a pocakomat és kérlelem a kislányomat, hogy idõben szülessen meg hisz olyan szép idõ van ilyenkor öröm a világon lenni.
Most meg ez a kánikula is próbára teszi türõképességemet.
Na jól kipanaszkodtam magam :-))

Most irok jó sok mindent, mert ha minden igaz pár nap múlva már ugysem lesz rá többé túl sok idõm...

L.! te most hol tartasz a terhességben?

Orsi! A fürdetés is csak olyan téma mint az összes többi, szerintem mindkét variáció jónak tûnik.
Olvastam mindkettõ mellett véleményeket.
Áthidaló megoldásként javaslom, ha nem minden nap fürdeted a baby-t azokon a napokon elég áttörölgetni õt egy vizes törlõkesztyûvel, hisz meleg nyár elött állunk, de õk ugysem koszolódnak különösebben a hajmosás hetente egyszer elég és a popsi ha nagyon kakis azt az ember ugyis a csap alatt lemossa minden alkalommal.
Mondom én ezt ugy mint nem gyakorló anyuka! Hi hi..
Na jó tesóméknál minden este fürdették a kiscsajt.
Külön szeánsz volt, mert igy az egész nap távol lévõ és dolgozó bátyám is testközeli kapcsolatba tudott kerülni ujszülött gyermekével és ezt minden kezdõ apukának ajánlják.
Az anyucinak jóval nagyobb forja van a gyermeknél hisz õ sokkal többet lehet vele.
Én is így tervezem, de az élet majd eldönti a dolgot...
Ja és én vizben feloldódó fürdetõszert ami illatanyagmentes (Bübchen), de a tiszta viz is szimpatikusan hangzik és olajozáshoz pedig a olivaolajat hallottam a legjobbnak alkalmazni.

Üdv mindekinek:
Virág
flower
 
 


Sziasztok !

Edinának gratulálok a nagylányhoz !

Virág !
Szorítok hogy Nálad is minden rendeben legyen, és kellemes élményként éld meg a szülést.

L !
Mit mutatott az ultrahang, mekkora a baba ?

Orsi !
Remélem, hogy Te is napokon belül magadhoz szoríthatod a picidet.
Fürdetés:
Én minden este megfürdetem a leánykát, sõt most a nagy kánikulában napközben is. A haját(még nincs sok neki)is megmosom minden este.
Azt ne várjátok el szegény babától, hogy már az elsõ itthoni fürdetést is élvezni fogja. (Az elsõ nap a fürdetés kb. 10 másodperc alatt megtörtént.) Nálunk pár nap kellett ahhoz, amíg rájött, hogy jó dolog fürdeni. Persze a törölközés és a felöltözés "megszerettetése" az tovább tartott, viszont 2 hetesen már azt is élvezte ha a hab az arcához ér. Az elsõ pár hétben elég hasfájós volt, és nagyon jót tett neki, ha a meleg vízben masszíroztam a pocakját.
Nálunk elég kemény a víz, így a fürdõvízbe mindig kell tennem valamit, ami meglágyítja a vizet. Mi "nagyok" is habfürdünk :-) Eszternél nekem eddig a Drogerie Markt saját babaápolási márkája, a Babylove nagyon bejött...fürdetõtõl kezdve pelenkáig mindenük van. A kék Johnson's babafürdetõt viszont nem ajánlom, mert az nagyon kiszárítja a babák bõrét. A kórházban azt használtak, de szegény babának a keze és a lábfeje nagyon kiszáradt.
Itt a védõnõk azt ajánlják, hogy a fürdetés a következõképpen történjen:
1. A hajlatokat napraforgó olajjal be kell olajozni (gyógyszertárban lehet kapni tiszta napraforgóolajat)
2. Ezután fürdetõkrémmel kell bekenni a babát és úgy betenni a vízbe és megfürdetni. Hydrophil nonionic az egyik fajtának a neve, a másikat nem tudom, azt úgy keverték a patikában.
Nálunk viszont így történik a fürdetés:
Az elsõ hetekben én a fentiek szerint próbáltam fürdetni, de amikor Eszter türelmetlen volt, vagy éhes, akkor ez az alaposság néha elmaradt.
Most már rájöttem hogy hogyan idõzítsem úgy a fürdetést, hogy ne kelljen sietni azért mert Eszter éhes. Ha mégis éhes lenne, akkor adok neki egy kis teát fürdés elõtt, az megnyugtatja. Mostanában már nem az olajos törölgetést használom, hanem helyette jó alaposan bekenem az egész testét babaolajjal, jól átmasszírozom és ezután teszem a kádba, ahol néha 10 percig is benne van. A hajmosáshoz egyelõre sampont nem használok, hanem csak a fürdõvízzel törlöm át a buksiját.
Ebben a jó idõben a pelenlázások alkalmával egyre többet hagyom meztelenkedni, amit nagyon szeret.

Hajrá lányok ! :-)

Üdv.
Liz
Névtelen
 


Sziasztok!

A terhességem 29. hetében járok és az uh szerint 1 héttel nagyobb a baba. Már 1.5 kilo körül van, a fejecskéje 77mm a mellkasa 70mm a combcsontja 60mm. Még mindig fiunak látszik a drága. Ugyhogy lassan bele kellene huznunk a névválasztásba, de valahogy fiu nevet nem tudunk választani.

Liz

Eszter mekkora már?

Virág

szurkolok neked, hogy hamar tul legyél rajta Kép

Edinának gratulálok Kép

Sziasztok

L.
L.
 


Sziasztok!

Afürdetéshez szeretnék én is hozzá tenni annyit, hogy a fürdetõkrémet (gyógyszertári) nem kell feltétlenül a babára kenni. Mi a vizben oldjuk fel. Igy nem csúszik a baba ki a kezedbõl. Kép
Mi is minden nap fürdetjük Petit. Már csak azért is mert a napi rutinok nagyon fontosak. Már az hogy ritmus legyen. A bõrének meg nem tesz rosszat. Ilyen melegben jól is eshet neki. Peti is mint a legtöbb baba nagyon szereti.

Zsunya

Lesz szüléstörténet is?

zsunya
 
 


Sziasztok!
Még 3 nap....
Bárcsak már ott tartanék, hogy leirhatom, nálam hogy zajlott a szülés.
útólag meg majd azon fogok siránkozni,(ismerve magamat) de jó lenne mégegyszer újraélni ezeket a napokat :-)
Bár most nagyon szenvedek mindentõl... jaj jaj jaj

Ciao:
Virág
flower
 
 


Sziasztok!

Edina nevében is és úgy is, mint büszke apuka mindenkinek köszi a drukkot és a gratulációkat.

Igen, császár lett végül, ez nem is volt már az utolsó idõkben kérdés, eléggé lebeszéltek a természetes szülésrõl, mondván, hogy pláne elsõ terhességnél nem szerencsés farosan szülni (a baba károsodhat ha lassan születik a fej és közben az agya nem jut oxigénhez).
Edinát - mint írtam is - csütörtökön délelõtt már bent tartották, mert a keringésvizsgálat elég kevés magzatvizet, és öregedõ lepényt jelzett (már nem látta el Babókát úgy mint kellett volna). Így abban maradtunk, hogy pénteken 9 körül megcsinálják a császárt, már ha addig nem jön közbe semmi. De persze hogy közbejött, kedves kicsi lányom úgy döntött, hogy kívül mégiscsak tágasabb, és péntek hajnalban elindultak a fájások. Én is riasztva lettem, mire 5-kor beértem, Edina a szülõszobán feküdt, és már elég masszív fájásai voltak. Nemsokára értesítették is a dokinkat, hogy jöjjön be, lévén hogy már bõ három ujjnyira tágultunk. Szegény párom eléggé ki is fáradt, mire felvitték a mûtõbe, reszketett, mint a nyárfalevél. A mûtõben én is bent lehettem (no nem az asztalnál, oda se fértem volna) de annyira, hogy képben lehettem, hogy mikor mi történik. Megkapta a spinált - nagyon félt tõle, de utólag azt mondja, hogy meg sem érezte - és pár percre rá, hogy hatott az érzéstelenítés ki is emelték kicsi lányunkat, akit megtisztogattak, megmutatták anyukájának (adhatott neki egy puszit Kép ), és levitték a szülõszobába, ahol én is közelebbrõl megcsodálhattam, és megvizsgálta az ügyeletes gyerekorvos. Mindent rendben talált, én megkaptam a kezembe egy-két percre, hát az valami csoda volt. Egyébként talán a legmeghatóbb pillanat az volt amikor felsírt...
Mindezután lányunkat elvitték az újszülöttosztályra, én pedig visszamentem a mûtõhõz, és pár perc múlva tolták is ki Edinát. Szegény eléggé ki volt merülve. A következõ 24 óra az posztoperatív õrzõben telt (egy teljesen normális szoba a másodikon) én végig ott lehettem vele, nem szólt senki egy szót sem (bár az ajtóra az van írva, hogy csak 15 percig lehet bent egy látogató). Edina rendszeresen kért és kapott fájdalomcsillapítót, meg méhösszehúzót. Persze az idõ nagy részében aludt, pláne, hogy kifejezetten altatót is kapott. Éjszakára ott is hagytam, reggel nagyon csodálkoztam, hogy egy másik terembõl tolják éppen vissza, mint kiderült az történt, hogy éjjel beszállt egy denevér a szobába és nem tudták elkapni, úgyhogy Edinát tolták át egy másik szobába. Gondolhatjátok szegény majd' szívinfarktust kapott...
Szombat reggel aztán lemehettünk végre az osztályra, a szobába és megkaptuk Lilit is. A csecsemõs nõvér nagyon aranyos volt, segített az elsõ szoptatásnál. Egyébként összességében is igaz, hogy mindenki nagyon aranyos, kedves volt velünk.

Ha minden jól megy, szerdán mehetünk haza.

Üdv,
M
Névtelen
 


Gratulálok!

És nagyon örülök hogy nektek is nagy élmény volt a szülés. Meg hogy jók a tapasztalataitok.
Én a héten megyek vissza kontrollra. Peti meg olvas. Kép Csak akkor nyünyög, ha lapozzak. Kép

Puszi

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

még mindig nem történt semmi, mar lassan megörülök!!! Tegnap az orvosi vizsgalat utan ilyen véres nyalkas valadék "tavozott", szerintem a nyakdugo. Annyira megörültem neki, hogy végre van valami jele a szülés közeledtének, de persze azota sem történt semmi. Komolyan kegyetlen ez az élet. Az egész terhesség alatt azon izgul az ember, hogy nehogy koraszülött legyen a gyereke, most meg azon, hogy nehogy valami baja legyen, mert annyira tulhordom. Borzaszto... A mult éjjel oriasi hasfajassal (gyomor) ébredtem, de rendes fajasok nem kisérték. Virag! Engem is naponta szazan hivogatnak: "Na?? Mi van?? Még mindig semmi??"
Szoval elegem van mindenböl, itt ma 36 fok van, koran reggel elmentem sétalni, mert 9 utan mar 28 fok volt és most türelmesen hüsölök.
Holnap megint megyek orvoshoz, azt mondta most mar elküld a korhazba is, ha nincs semmi. Es pénteken valoszinüleg meginditjak a szülést, mert akkor mar 10 nappal hordanam tul. Szoritsatok, hogy addig megszüljek!

Köszi a sok tanacsot a fürdetéssel kapcsolatban. Azt hiszem én is minden nap fogom fürdetni a babat, csak megszületne mar végre!

Udv, Orsi
Névtelen
 


Orsi, Virág!

Vigasztaljon az, hogy utólag minden sokkal egyszerûbbnek fog tûnni. Tegnap beszélgettünk Edinával arról, hogy mennyivel nyugodtabbak vagyunk most már, hogy kibújt kicsi Zsü. Mintha leszedáltak volna, komolyan. Egyszerûen nem tud idegesíteni semmi, alig tudunk betelni a lányunkkal meg egymással. Kívánom, hogy mihamarabb túl legyetek ti is rajta, és megtapasztaljátok ezt az érzést. A telefont meg ki lehet (és ha ennyire zavar talán érdemes is) húzni, most Ti és a Baba vagytok messze a legfontosabbak, és ez még egy jó darabig így is marad. A rokonok, barátok, üzletfelek csak sokadikak a sorban.

Kitartás!

M.
Névtelen
 


Sziasztok szuleselotti/uatni Janos korhazasok!
Kerdesem, hogy igaz-e: ejjelre vissza kell vinni a szobabol a babakat a csecsemos osztalyra. Ezt mint "remhirt hallottam", nem biztos forrasbol de erdekel, hogy mi az abra jelenleg.
Szult valaki a Heber Judit szulesznovel?
En ket eve, nekem nagyon " bevalt", kivancsi vagyok masok tapasztalatara is.
Koszi:
Zsike
zsike
 


Zsike!
éjszakára vissza LEHET vinni. Az a lényeg hogy reggel 7-9 között van babavizit, akkor bent kell lennie. De szerintem ezt a négy éjjelt érdemes nyugodtan aludni. Sokat számit a gyors felépüléshez.

pusz
Zsunya

zsunya
 
 


szia Zunya! Koszi, ez a LEHET megnyugtato. Oszinten szolva en 2 eve eltem azzal, hogy e3jjelre visszavigyem Manot, es nekem nagyon nem valt be, de babak kulonbozoek.
Szoval koszi:
Zsike
zsike
 


Zsike !
Én aránylag elég könnyen szültem, és egyáltalán nem éreztem magam megviseltnek, de ettõl függetlenül nagyon jól esett hogy este 10-tõl reggel 6-ig baba nélkül tudtam pihenni. Persze reggel 6-kor már alig vártam hogy menjek a babámért.
Ha nem egyágyas szobában leszel, szerintem a szobatársaiddal beszéld meg, hogy Veled a babád éjszaka is ott lesz, mert gondolom ha õk visszaviszik a babájukat, akkor azt azért is teszik hogy tudjanak pihenni.Nekem ilyen gondom nem is lett volna, mert egyágyas szobában voltam, mégis jó volt egy picit egyedül lenni.

Orsi, Virág !
Remélem, hogy a héten Ti is átélitek a nagy csodát. Szorítok hogy minden redben menjen !

Edina és M !
Köszi a beszámolót. Edinának gyors felépülést kívánok ! Remélem majd lesz egy pici ideje a babanetet is olvasgatni.

L !
Eszter múlt hét elején 9 heten 5150 gramm és 62 cm volt. Viszont a most vásárolt 68-as ruhák nem sokáig lesznek rá jók :-( Azt viszont túlzásnak tartom hogy 74-eseket vegyek egy 62 cm-s pici lányra.
Te hogy bírod nagy pocakkal ezt a meleget ? A baba hogy viselkedik ebben a kánikulában ?

Zsunya !
Helyes srác a Petid :-)

Pussz,
Liz
Névtelen
 


Sziasztok,
kb. 1 hete olvastam elöször a neten a leveleiteket és gondoltam hozzászólok.
Én is az utolsó hetekben járok, július 1-re vagyok kiírva, de sajnos feküdtem már bent néhány hete, mert elkezdtem kinyílni.
Nekem már van egy 8 éves kislányom, õt is a Jánosban szûltem, ugyanannál az orvosnál (Márkus). Én róla csak jót tudok mondani, amióta hozzá járok szinte soha nem rendûlt meg benne a bizalmam.
De gyakorlatilag szinte semmirõl nem tudnék negatív dolgot mondani. A szülésznõk (mind egy szálig) borzasztó kedvesek és segitõkészek, a nõvérek (akik egyben szülésznõk is)-rõl sem tudok rosszat írni. A csecsemõsöknél van egy nõ, akirõl ezt kevésbé lehet elmondani (sajnos nem tudom a nevét, de a kismamák nagyon szidták - iszonyú kemény arckifejezése van).
Az egyetlen dolog amit ajánlhatok kezdõ és szoptatni akaró kismamáknak, hogy keressétek fel a védõnõt, akihez tartoztok és pontosan kérdezzétek meg, hogy mit hogyan kell csinálni a szülés után, a csecsemõsöknek nincs igazán idejük ezt elmondani, energiájuk meg pláne nincs.
Szoptatással kapcsolatban fontos, hogy garmastant (remélem így kell írni) vegyetek elõre (elég drága: cca. 1200 Ft), jó a bimbóra szoptatások között, de a mellet magát elég jó zsíros krémmel kenni és maszírozni (popsikrém). Igyekezzetek elkerûlni az elektromos mellszívó mielöbbi használatát, mert , bár borzasztóan megkönnyíti a mellet, utána mégjobban beindúl a tejtermelés, aztán utána már nagyon nehéz fejni. A kézi fejés a legjobb, bár nagyonn idõ és energiaigényes, arról nem is beszélve, hogy nem könnyû megtanúlni.
Egyáltalán nem akarok senkit kioktatni, csak nekem nagyon jó a védõnõm és sokat mesélt, újra megtanított kézzel fejni, másrészt az elsõ terhességemnél állandóan begyulladt a mellem és levontam bizonyos következtetéseket.... Harmadrészt láttam (most amikor bent voltam), hogy a kismamák ezen a téren nagyon kevés tanácsot kapnak..,

A szüléstõl én eggyáltalán nem félek, azon egyébként is túl kell esni, bent lesz velem a férjem és az orvos. szülésznõt nem választottam, mert mindegyiket nagyon kedvesnek és szimpatíkusnak találtam, talán nem is tudnék választani...
Kérdeztem az orvost és érdeklõdtem a fájdalomcsillapításról, én az elsõ szülésnél sem kaptam semmit (akkor sem kértem), most sem fogok... bár bevallom vannak nehéz szakaszai a dolognak, de ha már megvan a baba az ember mindent elfelejt...

Azt mondta nekem valaki (friss kismama), hogy neki egyáltalán nem mondta senki, hogy mennyi szörnyûséggel jár egy szülés: gátseb, mell, fáradság.... Na persze, de valahogy ezen az ember hamar túlteszi magát, másrészt ezek kész tények. Ha tudtok vigyetek be jeget(gyógyszertárban lehet kapni gél állományút), azzal lehet a gátsebet nyugtatni. A mellnél pedig arra kell vigyázni, hogy lehetõleg (bármilyen finom dolog is) nem szabad hagyni, hogy a baba órákig "lógjon a mellen". Ezekre a védõnõ készített fel engem, de emlékszem még rá...

Mindenkinek jó babázást kívánok, akinek már megvan, akinek még nincs, annak türelmet és hogy ne féljetek a szüléstõl.

Ja, egyébként azért kerestem meg ezt az oldalt, hogy halljak az orvosokról, de nagyon keveset írtok róluk, érdekelne, hogy ki kinél szûlt és mi volt a véleménye.

továbbá (és ez lehet, hogy nem idevaló, hogy mit vagy mennyit szoktak adni a szülésznõknek és a nõvéreknek.... azt már nem is merem megkérdezni, hgy az orvosnak...) Csak akkor válaszoljatok, ha nem tartjátok tolakodónak a kérdést.

Sziasztok, mostmár sûrübben fogom látogatni ezt az oldalt.

Réka
réka
 
 


Sziasztok!

Liz

A baba viselkedése annyiban változott meg, hogy most sokkal jobban mocorog mint eddig bármikor. Ugy látszik öt nem elnyomja a meleg ( mint az anyukáját) hanem élénkiti.
Egyébként elég jól birom csak nagyon vizesedik a lábam, de már csak 10 és fél hét van Kép.

Mi most elmegyünk egy kicsit nyaralni. Nem leszünk 2 hétig, de utánna vagyunk.
A doktor bácsi utánna már nem nagyon szeretné ha elmennénk.
Ugyhogy 2 hét mulva végre a kicsire is lehet majd koncentrálni és összeszedni neki a hiányzó dolgokat. Szerencsére nincs sok dolog ami hiányzik. Babakocsit kell venni a többi nagy dolog megvan.
Ruhákkal is jól állunk bár ugysem fogom megállni, hogy ne vegyek neki Kép

Ti hogy birjátok ezt a meleget?
És a picik?
A lánykám elég jól elvan ha lent vagyunk a játszótéren. Most lesz 2 hete, hogy kiugrálja magát Kép

Ha megjöttünk jelentkezem.

Legyetek jók

L.
L
 


Sziasztok!

Jelentem tul vagyok a nagy napon!!!

Mikor legutoljara irtam, még aznap este megindult a vajudas. Majd irok részletes beszmolot is késöbb. Röviden csak annyit: Este 11kor elment a magzatvizem, viszont nagyon sokaig tartott a vajudas. Végülis masnap (jun. 19) 14.25 kor szültem, szoval majdnem 16 ora alatt, de NAGYON MEGERTE!!!!! Egy gyönyörü egészséges kisfiunk született, Maté. 53 cm és 3520 gramm volt. Azota hatartalanul boldogak vagyunk, leirhatatlan érzés ha az embernek gyermeke születik. Azt hiszem, még soha nem alltunk ennyire közel a férjemmel egymashoz. mar 3 nap mulva haza is engedtek a korhazbol. Azota minden ok. Mate elég rendesen alszik és szopik. Majd késöbb még irok.

Szerintem lehet, hogy Virag is megszült, mert ö sem irt mar egy ideje.

Ciao, Orsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Orsi gratulálok! Nagyon kiváncsi vagyok hogy hogy történt!

Réka, én Dr. Szuromi Andrásnál szültem. Õ volt ügyeletben, ugyanis én nem választottam orvost. De maximálisan meg voltam elégedve vele. Nagyon figyelmes, nem fölényeskedik és nem volt tolakpdó. Szóva kb félórámként odajött, hogy minden rendben van e. Õ mondta, hogy úgy vajúdjak ahogy nekem a legkényelmesebb. És végig halló/látó távolságban volt, ha bármi nyûgöm lenne tudjon cselekedni. Egyszóval olyan volt, amilyet megálmodtam ideáélisnak.
A szülés után minden nap bejött, hogy minden rendben van e. És most a hathetes vizsgálaton is nagyon kedves volt. Mindent pontosan elmondot a szülésnél is és most is hogy mit miért és hogyan csinál, és hogy ez mivel jár. De nem volt sok, nem magyarázta agyon a dolgokat.

Hij de részletes voltam. Kép Bocs.
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok !

Orsi !
Grtulálok és sok boldogságot kívánok Nektek !
Annyira jó, hogy ebben a topikban a legtöbbünk számára pozitív élményt jelentett a szülés.
Foglalkozz sokat a babucival, és ha marad egy pici idõd, akkor pihenj...mással ne foglalkozz. Persze azért ide nézz be gyakran :-)

Réka !
Én is Márkusnál szültem. Április 26-án írtam egy jó hosszú beszámolót, az archívban megtalálod, olvasd el, abban benne van minden :-)

Végre egy kis hûs szellõ lengedez...

Pussz,
Liz
Névtelen
 


Sziasztok !

Ime az igért beszamolo a szülésröl. Annak ellenére hogy több mint 15 oraig tartott, nagyon nagyon pozitivan éltem meg (és a férjem is) az egészet !

Kedden este haromnegyed 11-kor elment a magzatvizem. Ereztem egy pukkanast, majd par masodperc mulva olyan volt mintha rendszeresen poharral öntögettek volna ki belölem egy meleg folyadékot. Nagyon meglepö érzés, de egyaltalan nem kellemetlen. En teljesen fel voltam villanyozva, hogy végre megindult a vajudas. A férjemmel nem kapkodva, de azért igyekezve összepakoltunk mindent, én még egyszer zuhanyoztam és indultunk. A korhaz kb 5 percre van kocsival, utközbn majdnem nekünk jött egy taxi. A korhazba érve mar teljesen atazott mindenem a magzatviztöl, ott megvizsgaltak, 2 cm-re volt nyitva a méhszaj. Aztan fél ora CTG, ahol mar voltak 5 perces fajasaim, de egyelöre elég jol birtam öket. Vettek vért, behelyezték az infuzios tüt késöbbre. Itt nem alkalmaztak beöntést és a szörzetet sem borotvaltak le. Aztan megagyaztak nekünk egy 2 agyas szülöszobaban, mondvan jo lenne ha tudnank aludni. En meg ettem egy banant, meg ittam egy teat, jol voltam. CTG-vel a hasamon probaltam elaludni, de persze nem tudtam, a fajasok egyre erösödtek, szoltam a szülésznönek, aki megprobalkozott akupunkturaval. Nem sokat hasznalt. Ejjel 4 körül mar görcsösen fajt a hasam, ujra megviszgalt a szülésznö, azt mondta 3 cm-re vagyok nyitva. Ettöl teljesen elkeseredtem és mar sehogy sem volt jo, se fekve, se a labdan ülve, se jarkalva, sehogy. Infuzion keresztül adtak egy nyugtatot, amitöl nagyon rövid idöre ellazultam. Hajnal 5 és 7 között volt a legrosszabb idöszak, többször hanytam és borzasztoan erösnek éreztem a fajasokat, szinte elviselhetetlennek. Ultrahanggal is megnézte egy orvos a babat, azt mondta nem kicsi. Valamint reggel 6 kor még mindig csak 3 cm volt a méhszaj. Ettöl teljesen leblokkoltam, nem tudtam rendesen koncentralni a légzésemre, sirtam, minden bajom volt és ugy döntöttem, hogy kérek epiduralis érzéstelenitöt, pedig szerettem volna minden érzéstelenités nélkül szülni. Az aneszteziologusra varnom kellett, addig megint zuhanyoztam és utana végre fél nyolckor megkaptam az epiduralist, amit sajnos csak egyoldalon hatott, igy ujra kellett csinalni. Mivel igy a kétszeres adagot kaptam, teljesen ellazultam, a fajasokat egyaltalan nem éreztem kb 10 oraig. 10 kor mar 7 cm-s volt a méhszaj, délben pedig majdnem teljesen nyitva; közben ugy adagoltak az érzéstelenitöt, hogy a fajasokat nagyon jol éreztem, de nem voltak elviselhetetlenek. Utolag nagyon örülök, hogy kértem epiduralist, mert ki tudja meddig szenvedtem volna enélkül és még lehet hogy csaszar lett volna belöle. Egy körül el kezdtem érezni a tolofajasokat és 2 körül el is kezdtünk tolni. A szülésznö az oldalamra fektetett, tartotta a gatat és kb 5-6 fajas alatt sikerült kitolni a babat. Ezt nem tudom leirni milyen, de nekem a tagulasi szakasz sokkal jobban fajt mint a kitolasi. 2szer is éreztem, hogy a fej mar majdnem kintvolt, de nem volt erÖm ujra tolni és igy visszacsuszott. Az utolso fajas elött oriasit sikoltottam, a férjem egész végig törölgette az arcom egy vizes ruhaval a szülésznö pedig csak biztatott, gyerünk, gyerünk... A férjem mondta: mar latom a fejét, sötétbarna haja van. Aztan egyszerre csak kibujt a fej és utana gyorsan az egész test ugy éreztem rengeteg folyadékkal. Allitolag rengeteg vért vesztettem, ez eléggé nyugtalanitotta aférjemet. Miutan elvagta a férjem a köldökzsinort, a hasamra tették a kicsit. Ez leirhatatlan érzés. Egy szempilantas alatt mindent elfelejt az ember, borzasztoan boldogok voltunk. A kisfiunk egyaltalan nem volt “gyürött” sem véres sem magzatmazas. Megvizsgalta az orvos, minden ok, megfürdették , megmérték ( 53 cm és 3520 gr), felöltöztették és visszaadtak nekem. Mihelyt megszültem, megvizsgalt egy orvos, azt mondta a gat teljesen ép, viszont kicsit berepedt a hüvelyem és a nagyajak, ezt varrni kellett. A méhlepény is rögtön megszületett. Utana lemosott engem is a szülésznö, tiszta ruhat adtak ram és tiszta agyba fektettek és attoltak minket egy tiszta szülöszobaban, ahol 2 oran keresztül csak 3-an voltunk. Rögtön jött egy csecsemös is és megprobaltam szoptatni Matét, de nem nagyon sikerült, mert egyrészt a baba nagyon faradt volt, masrészt teljesen el volt laposodva a mellbimbom. A szülés utan hatartalanul boldog voltam, a faradsag ellenére sem tudtam elaludni még éjjel sem. Nem engedtem, hogy elvigyék a kicsit tölem, egész éjjel csak néztem milyen aranyos és hogy alszik. Maté ez elsö két nap alatt szinte allandoan aludt, néha 7 orat egyfolytaban, mert annyira elfaradt a vajudas alatt, lassan megtanitottak szopni is. A korhazzal nagyon meg voltam elégedve, minden orvos, növér, szülésznö, csecsemös maximalisan segitökész és kedves volt. Minden ugy történt, ahogy én akartam, ez rengeteget segit az elején. En mégis haza akartam menni, igy a 3. napon kiengedtek.
Azota itthon vagyunk a férjemmel harmasban, az elsö latogatokat csak a hétvégén fogadjuk, akkor mar 10 napos lesz Maté. Szerintem nagyon fontos, hogy az elején a lehetö legkevesebb latogato jöjjön, amig a szülök öszeszoknak a babaval. Ezt az idöszakot soha többé nem lehet bepotolni, ha most elhalsztja az ember. En biztos vagyok benne, hogy a masodik gyereknél minden mas lesz.

Összefoglalva csak azt tudom mondani minden varandos kismamanak, hogy egy csodalatos élmény all elöttük , ami sokkal erösebb mint barmi mas, esküvö, stb. Fontos, hogy minél nyugodtabb környezetben teljenek ez elsö napok. Akkor sokkal gyorsabb a szülés utani felépülés és a szoptatas is jobban megy.
Ami engem illet, a gyermekagyi folyas az elsö két napon elég erös volt, de azota nem zavaro, most mar annyi tejem van, hogy néha faj töle a mellem. A kisfiunk egyelöre nagyon “jo gyerek”, egy elégedett kisbaba, mar visszahizta a születési sulyat és elég keveset sir. Föleg akkor sir, amikor éhes, akkor viszont nagyon türelmetlen. Egyaltalan nem vagyok kimerülve és nem érzem magam tulterheltnek sem,persze nem vagyok egyedül a gyerekkel.

Hat ennyi!
Jok legyetek, jo babazast, Orsi
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Életünk legmegrázóbb pillanatait kellett átélnünk a férjemmel, de remélhetõleg csak rossz emlék marad és idõvel fel tudom majd teljesen dolgozni a történteket.
Sajnos nálunk nem teljesen úgy alakultak az események ahogyan, azt az ember elõre eltervezi.
Felmerültek elég súlyos komplikációk, amire álmomban nem gondoltam volna.
10 napot voltunk a kórházban, ezért nem jelentkeztem ilyen sokáig. Egy szinte teljesen problémamentes terhesség után.
Nagyon vártam a szülés napját ami idõre meg is indult.
Június 18-án reggel 8.07-kor megszületett a kislányom aki a Bíbor Blanka neveket kapta. 3800g,55cm barna haj és sötétkék szemecske, hosszú seprûs szempillákkal. Gyönyörû babuci.
A szülés rendben lezajlott és a vajúdás kivételével egyáltalán nem volt olyan szörnyû mint amire számítottam.
Este 10-kor folyt el a magzatviz, de a fájások csak hajnal 2-tõl váltak rendszeressé és tulajdonképpen csak 4-tõl voltak elviselhetetlenek, de a férjem végig velem volt és a barátnõm is sokat segített.
Egyágyas szobában voltam, tényleg nagyon jó volt minden én szépen gyógyulgattam és a babával is minden rendben volt, majd kicsattant az egészségtõl. Már alig vártam a hazamenetel napját.
Az orvosommal meg is beszéltük, hogy a negyedik nap reggelén elmehetünk.
Harmadik nap azonban történt valami:
Reggelre beindult a tejem és megszoptattam a kislányomat, majd megböfiztettem és utána bevittem a csecsemõosztályra, mert a reggeli vizit kezdõdött a gyermekeknél.Mondták, hogy 1 óra múlva mehetek érte, mert nagyon sok, 15 baba volt bent. Amikor visszamentem érte, keresem és sehol nem látom a kosarát megtaláltam, benne a takarójával. Kérdezem a nõvért hol a gyerek?
Elsápadt és szólt a gyermekorvosnak, hogy jöjjön, mert itt vagyok. Jön a doktornõ és mondja, hogy be kellett tenni az inkubátorba, mert félrenyelt és elkékült a gyerek és most 20 percig megfigyelik a légzését és a pulzusát. Elkezdtem sirni, de megnyugtatott, hogy ó ilyen elõ szokott fordulni, aggodalomra semmi ok, de õ elõvigyázatos és inkább megfigyelné egy kicsit majd kihozzák ha minden ok.
20 perc múlva jön, hogy gáz van és a gyereket azonnal átszállítják a koraszülött osztályra, mert rossz a szaturációja (leesett a véroxigén szintje és a pulzus is) azonnal csomagoljak össze, mert engem is átvisznek hozzá.
Gondolhatjátok, összeomlottam zokogtam és alig tudtam elmondani a telefonba mi történt. A férjem rohant fel pestre és együtt 2 órával késõbb tudtunk csak átmenni a kicsi lányunkhoz, ugyanis akkora rendeztek el mindent a kórházban velem kapcsolatban.
Amikor megérkeztünk és megláttam az én alig 3 napos kislányomat amint ott fekszik szerencsétlen kiterítve, a fejébe volt bekötve az infúziós csõ, a kis karjába ment az antibiotikum, az orrába a garatoxigénes csõ lenyomva és a lábán egy érzékelõ ami bõrön keresztül méri a véroxigén szintet és a pulzust.
Egy géphez volt hozzákötve ami állandóan risztott, mert a gyereknek kurva szar értékei voltak.
Be volt szürkülve 2 orvos és 1 ápolónõ ugrált körülötte és próbálták beállítani az anyagokat amiket kapott, hogy életben maradjon.
Akorra már megröngenezték, csináltak nála CT-t és levették a váladékait a gyomrából, torkából, orrából és elküldték baktérium tenyészetre, meg vettek vért is tõle.
A kisbaba egybõl megérezte és hallotta amikor megjöttünk, mert ha kábultan is de magánál volt.
Megengedték, hogy megfogjam a kezét és simogassam, puszilgassam az arcát.
2 napig ott sirdogáltunk és izgultunk mellette a férjemmel mire elkezdett javulni az állapota.
Kiderült, hogy kapott egy fertõzést, a félrenyelés következtében ,ami még a szülés közben történhetett valószinûleg a magzatvizbõl nyelt félre. Egy foltot
találtak a tüdején, ez okozta, hogy nem tudott önállóan lélegezni.
3 nap után, az antibiotikumos kezelés hatására elkezdett javulni az állapota, az oxigén fokozatosan próbálták elvenni tõle, de mindig visszaesett. Nagyon el voltam keseredve, teljesen összezuhantam.
A negyedik nap reggelére sikerült összeszednie magát és lekerült az oxigén róla.
Megengedték, hogy megszoptassam és kikerült az intenziv szobából hozzám baba-mama szobába, még 3 napig szurkálták, kapta az antibiotikumot és folyamatosan szoptattam mire rendbejött.
Senkinek nem kívánom azt amit mi ott átéltünk.
Az ottani orvosoknak és nõvéreknek nagyon hálás vagyok, mert mérhetetlen sok energiát nem sajnálva törödtek velünk és gyógyitották a gyermekemet.
Múlt hét pénteken jöttünk haza épp egy hete és ugy tûnik minden oké nála, de elhihetitek hogy mindig ott bújkál bennem a félsz, hogy még bármi lehet vele.
Béreltünk légzésfigyelõt és állandóan figyeljük õt.

Egyenlõre ennyit irok, mert most meg kell szoptatnom a Biborkát.
Rengeteg érzés és tapasztalat kavarog még bennem amit meg szeretnék osztani veletek ezzel kapcsolatban, majd legközelebb folytatom.

Sziasztok:
Virág mama
flower
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: