Új privát üzeneted érkezett!

Malacka,
nem vagy egyedül, többek között ez volt az én egyik ellentmondásos tapasztalatom is az Istvánban és pont a 4D-n. Mi is mentünk lelkesen a 12. heti nagyon fontos UH-ra, a doki 1 órát késett (dr.G.Z), azt se mondta, bikmakk, nem vette fel videóra és csak nagyon kelletlenül és nyeglén válaszolt a kérdéseinkre. Utána viszont ott állt sokatmondóan, de persze nem kapott semmit. Utána szóltam az orvosomnak, hogy én többet nem megyek ehhez az orvoshoz, inkább UH nélkül csinálom végig ezt az egészet. Az én dokim jó fej, elmesélte, hogy sokan ki vannak akadva a manuson és mostantól mindig egy másik fog 4D-zni, a sima UH-t meg õ csinálja. A másik doki nagyon jó fej , õ is Horváth, viszont Mihály, tök türelmes, kedves és felvesz mindent. Javaslom, hogy ragaszkodj hozzá, mint én, igaz õ csak pénteken csinál 4D-ket.

Kanga, a 4D-hez speckó vizsga és UH-s papír kell, szerencsés vagy, hogy a Te orvosodnak van. Meg egyébként is, úgy látom :-).

Jó pocakosodást és/vagy babázást mindenkinek,

Matska
matska
 
 


100x, 1000x megfogadtam, hogy soha többet az Istvános topikba, de egyszerûen nem bírom megállni!
Azon csodálkozom, hogy H.A-t még nem lincselték meg a környéken lakó, hozzá járó kismamák hozzátartozói, mert ahhoz nekem is kedvem lett volna. Nem szülésznek nem való az ilyen, de semmi olyannak, ahol emberekkel kell foglalkozni. Bár én egy állatot sem bíznék rá...
Malacka, Te kövér vagy? És, neki van otthon tükre? vagy lefogyott, mióta (hál' istennek) 2 és fél éve nem láttam? Pont úgy járkált akkoriban, mint egy hentes, csak a bõrkötény hiányzott róla, de az altétája a kigombolt köpenye alatt...gusztusos volt.
Én a szülés után két nappal nem tudtam pisilni, azt mondták, ha egybõl jelentkezett volna a probléma, akkor biztos, hogy az EDÁ-tól lenne, így viszont csak idegi alapon lehet. Valóban kivoltam testileg-lelkileg. Na, de ebbõl kifolyólag 3 óránként katétereztek + belsõ vizsgálatok, amitõl a gátsebem mellett újabb repedéseim lettek, baromira fájt mindenem. Az orvosom akkor éjjel adott egy szem nyugtatót, amit nem szívesen, de bevettem. (Lányom óránként járt cicire, nem tudtam, mennyi megy át a tejjel.) Szóval ez a dilibogyó nem használt, sõt úgy fölpörögtem tõle, mint más a speedtõl. H. "doktor", akirõl mellesleg azt sem tudtam, honnan került elõ (még csak ügyeletes sem volt), ki lehet és ki kérdezte egyáltalán, azt mondta, ugyan, mit kell ezzel törõdni, szedjek naponta 3-at ugyanebbõl. A fõnõvér jelezte, hogy igenis van olyan, amikor ellentétes reakciót vált ki egy gyógyszer, ilyenkor nem szokás továbbra is azt adni, mire H.: hülyeség, a nõk több tíz tonnát beszedtek már ebbõl a hisztijükre, szedjem és kész, legfeljebb a gyerek alszik néhány napig. És ne mondjam, hogy fáj a sebem, mert az nem lehet két nappal a szülés után is olyan fájdalmas! Mindezt úgy, hogy közben arra sem méltatott, hogy rámnézzen, vagy a fejem fölött, vagy mellette nézett el, hogy érezzem, levegõ vagyok. Nõvérke a drága azt mondta suttyomban, hogy az õ farkából(bocs) kéne levágni egy karikát, aztán kiderülne, fáj-e neki. Kép
Szóval én aznap kijöttem saját felelõsségemre, a lányomat már úgyis kiengedte a gyerekorvos, neki szerencsére kutya baja sem volt. Még így is csak úgy akartak csak hazaengedni, hogy megtanítanak az önkatéterezésre (tükörrel, fél nap alatt), én köszöntem, nem kértem ebbõl, inkább hazajöttem, felhívtam a körzeti doktornõmet, aki azonnal ajánlott 2 urológust is, akiket éjjel-nappal kereshetek soron kívül, ha itthon sem menne a pisilés. De ment, tényleg a kórházi körülmények zavarták az agyamat, a testemet. (Sajnos ilyen hülye vagyok, nincs mit tenni.)

Most a Kútvölgyibe járok, ha 8-ra megyek Uh-ra, akkor nem 10-kor jutok be, mint az Istvánban, a laboreredmények két nap múlva a kezemben vannak és délután is tiszta a vécé. Apróság?

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, Kanga pedig tényleg szerencsés, mert két gyönyörû egészséges gyereke van és olyan jó volt megfogdosni a kislányát! Kép Kép Kép

Malacka, remélem, több rosszat nem tapasztalsz, ügyes légy, legyen olyan csodababád, mint Kangának!

sziasztok: ld
ld
 


KépKépKépKépKépKépKép
Köszike!!!Kép
Kanga-Zsebibabák
 

 
 

Sziasztok!

A fiam július 10-én született az István kórházban, gondoltam, leírom a tapasztalataimat.

Elöljáróban annyit, hogy fogadott szülésznõnk volt, Böszörményi Bea, akivel maximálisan meg voltunk elégedve. A választott orvosunk helyett - mivel õ elment szabadságra - Siklós doktornál szültünk. Hihetetlenül jó szakembernek tartom, aki nagyon határozott, gyorsan dönt, és nagyon emberi.

Nekem a szülés részével semmi bajom nem volt, meghatározott menetrend szerint szépen elõre haladva, e két ember segítségével született a fiunk. Mivel Peti elakadt a szülõcsatornában, vákuumra lett szükség, amihez a Siklós pillanatokon belül egy nagyon hozzáértõ csapatot verbuvált.

Ám ami a szülés után volt:
Még négy órát fenn kellett töltenünk a szülõszobán, és ha nem marad a páromnak készített szendvicsekbõl, akkor bátran éhen halhattam volna, mert enni nem adtak (Peti háromnegyed hatkor született este). A további napokban sem javult a kajaellátás, a két zsömle-egy mackósajt-egy paprika párosítást nem nevezném kalóriadúsnak. Az ebédek pedig egy gyereknek is kevesek lettek volna.

Kértünk alapítványi szobát,a teljesen önálló fürdõszobásat kaptuk. Elsõ éjjel a páromnak nem adtak ágynemût, mondván, elfogyott. Persze reggeli-ebéd-vacsorát sem kapott. Az ágynemûmet a négy nap alatt egyszer sem cserélték. Szerintem napi 10 ezer forintba ez belefért volna.

Mivel szülés után és még másnap sem tudtam pisilni, megkatétereztek, amitõl egy komoly fertõzést kaptam. Utólag tudtam meg, hogy kötelezõ lett volna gyógyszeresen kezelni. Ehelyett annyit mondtak, igyak sokat, az majd átmos.

A csecsemõsök tényleg segítõkészek, bár nagyon sok olyan tanácsot kaptunk, amirõl utólag kiderült, hogy hülyeség.

Összességében nagyon sokszor azt éreztük, hogy a "pénz beszél", ha adtunk volna pénzt ennek-annak, szívesebben foglalkoztak volna velünk. Nyilván azt gondolták, hogy aki alapítványi szobát tud fizetni, az a "kedvességért" is tudjon fizetni.

Hát, ennyi...

Üdv mindenkinek: Dió
Dió
 


Sziasztok!
Megszületett a kisfiam (Kristóf), már itthon vagyunk.
Az utolsó kellemetlen élményemet követte néhány újabb durva vagy aggasztó tapasztalat, majd az egész teljesen jó véget ért. Kép Részletesebben leírom a szüléstörténetekben. Végül (ne nevessetek ki) újra az Istvánt választanám, csak lenne néhány doki akit még a közelembe sem engednék, nemhogy hozzám nyúljon.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Szia Malacka!

Gratulálok a kisfiadhoz! Sok tejcsit és kevés álmatlan éjszakát kívánok nektek!
Én a most 10 hónapos lányomat tavaly szültem az Istvánban és bizony nem voltam eldobódva a körülményektõl. (Már korábban több részletben írtam róla, úgyhogy most nem részletezem.) Jelenleg újra babát várok, de a tavalyi tapasztalataim miatt erõsen hezitálok, hogy ne keressek-e másik kórházat. Kérlek, ha van rá egy kis idõd a baba mellett, írd meg, mi a helyzet mostanában az Istvánban.

Köszi
Momo


Momo
momo
 
 


Malacka!

Megkérdezhetem, hogy kit nem engednél a közeledbe??? Ugyanis én úgy döntöttem, hogy lesz-ami-lesz az Istvánban szülök...Kép Szóval megköszönném, ha elárulnád ki az akitõl óvakodjakKép Mégegyszer gratulálok a kicsihezKép

cupp
sasha

Kép
sasha
 
 


Malacka!
Nagy gratula!!!


Én csak ebben a kórházban szülnék! Nekem csak jó tapasztalataim vannak. Az én közelembe csak a saját dokim jött. Egyszer vizsgált meg a Siklós , de azt elõtte megkérdezte a saját doki , hogy engedem e , mert akkor megmutatna a fõorvosnak. Õ végig ott volt és semmi kellemetlen élményem nem volt.
Jaj bocs aznap amikor született Blanka , a szülésznõm nem akart hazaengedni már és megkérdezte , hogy megmutathat e az ügyeletes orvosnak. Ezt sem bántam meg!!!
Szerintem , ha normális orvosod van akkor nem jársz rosszul. Ja és azt vettem észre , hogy elõny ha férfi az orvosod , mert a fiatal nõ dokikat szeretik "ellenõrizni" az idõsebb pasik!

Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Szia Ági!

Én egy másik Ági vagyok. Olvastam, hogy a Dr. Petik Dóránál fogsz szûlni. Csak ajánlani tudom. Szószerint Neki köszönhetem a kisfiam életét! Ha Õ nincs éppen bent, már nem élne a kisfiam. Hiába volt fogadott orvosom, az ügyeletes orvos nem akarta éjjel "zavarni" az orvosomat. A doktornõ volt az, aki behívta a dokimat ( vitatkozott ezzel a másikkal és mondta neki, hogy saját felelõsségére behívja!)Nem döntött rosszúl, mert sürgõsen megkellett engem császározni. Szerintem csodálatos mint orvos ( ég és föld ahogyan Ö megvizsgál a többi lapátkezû, érzéketlen dokihoz képest)
Sok sikert. Szerintem jól választottál!

Ági
Ági
 


Sziasztok!

Feleségem szült Dr. Pálfalvinál 3 éve, és most megint nála lesz.
Vagyis lehet, hogy Siklós dr. lesz a dologból, mert Pálfalvi szabira megy.

Igazából azt szeretném kérdezni, hogy mennyi most a tarifája egy szülésnek?

Köszönöm a segítségeteket
Miki
Névtelen
 


Sziasztok!

Kedvesem Dr Pálfalvi betege. A dokiról eddig csak jó tapasztalatok vannak. DE: A Szent István UH-ján megállapított NT érték bizony felsõ határérték felett van egy picit. A doki 2,7-2,8-at mondott felsõnek.... Nekünk 3 mm. Szóval kerüljétek el a Lázár dr urat UH ügyben, mert kötelessége lett volna felhívni a figyelmünket az eltérésre, így megspórólhattunk volna egy hetet az új uh-al, amire beutalt az orvosunk....
4D ultrahang: felvételt kértünk, de ha tudjuk, hogy ezt kapjuk... Összesen 4 perc 50mp az egész, nagyjából semmi. Nem láttuk rajta az NT mérést, szóval az a gyanúnk, hogy meg sem mérte... Felhivtam a Praxis 4D-t, ott azt mondták, hogy a 8 rugóban 10-15 perc felvétel van benne. Szóval errõl ennyit, hogy egy papíron is fizetõs helyen garantált a 10 perc. Azt mondta a doki, hogy az uh-n megállapított baba életkor is valszeg rossz, mert idõsebbnek saccolja (ahogy ezt mi is gondoltuk).... Remélem a többi uh-os jobb...

Kispapa
fekete_bárány
 
 


Sziasztok!

Az Istvánban nem érdemes 8000 Ft-ot kifizetni a 4D videoért, ha vki ilyent szeretne, inkább magánrendelõbe kell menni. Egy kórházban nincs arra idõ, hogy félóra/kismama sebességgel csinálják az Uh-t, mert akkor a kint várakozók meglincselnék a dokit.
Igazából hülyeségnek tartom, hogy pénzt (fõleg ennyit) elkérnek a videoért, mikor õk is tisztában vannak vele, hogy nincs idõ a mozira.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Momo, Sasha!
Friss tapasztalataim:
A kórtermek viszonylag rendben vannak, persze rájuk férne egy festés, némi díszítés Kép
Minden nap takarítanak (nagy zörgések közepette, reggel 7-tõl 8-ig Kép )
Persze még a 3 ágyasak is rendkívül zsúfoltak amikor éppen mindenkihez egyszerre érkezik meg látogatóba az egész család írdatlan éllmiszer-segélyekkel felszerelkezve.
A közös WC belsõ harmónika-ajtaja még mindig le van szakadva (ugyan úgy mint 3 éve)
Az étel igazi kórházi koszt. Nem jó-nem rossz.
Betétet továbbra is adnak, éjszakára pedig kiraknak egy csomaggal a nõvérpultra.
A császárosoknak elsõ 2 napban helybe hozzák a hatalmas kancsónyi teákat amit meg kell inni.
Elõfordul, hogy ha szeretnél tiszta ágynemût, magadnak kell felhúznod (ha jó állapotban vagy). 1 nõvérre 60 kismama jut. Néha nem gyõzi.
Minden reggel 6-kor a nõvér azzal ébreszt, hogy fülhõmérõvel megméri a lázadat. (utána aludhatnál tovább, de jönnek a takarítónõk)
A kicsiknek csak elsõ napra adnak ruhát (3 éve adtak minden nap) persze ha kéred, adnak gond nélkül. Én is kértem, mert nem vittem meleg holmit a kicsinek és jó nagy hõmérséklet ingadozás volt.
Napi 5 pelust adnak (de ha mód van rá, szívesen elfelejtik)
Popsitörlõt vinni kell.
Alkoholt, hintõport, popsikenõcsöt adnak. Ha elfogyott, kérni kell/lehet.
Nem jönnek fürdetni, hanem a kismamák viszik a babákat a csecsemõosztályra füröszteni.
A csecsemõsök továbbra is készségesen segítenek.
Most éppen ezek voltak.

Hogy mely dokikat nem engedném magamhoz? Nos az egyik, melyrõl fenntebb írtam Horváth A. A másiknak nem tudom a nevét mert se be nem mutatkozot mielõtt megvizsgált, se névtábla nem volt rajta. remélem, csuklik mindig ha rá gondolok és megpróbál "lazítani"...

Viszont az altató orvos és az aszisztensnõje nagyon kedvesek és készségesek voltak. Na tessék, az õ nevüket sem tudom. Viszont hálával gondolok rájuk. Kép

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!

Amikor én feküdtem az Istvánban a lepedõ cserét ugyanúgy kérni kellett, pedig épp 8 kismama jutott egy nõvérre. Kép
Nagy kegyesen adtak tisztát, de a családom cserélte ki. Én nem voltam olyan állapotban. (Sok kórházból hallottam, hogy óránként cserélik)

Nem császárral szültem, így nekem alig segítettek, pedig felkelni sem tudtam (másnap hajnalban sírva hívtam a férjem, hogy jöjjön el megfürdetni.), két napig az ájulás határán voltam, erre jött a nõvér a mások is szültek már dumával, és hogy mennem kellene zuhanyozni.
Persze ez nem az egész kórházat minõsíti, csak bizonyos nõvéreket.
Ennek ellenére nem szültem volna máshol, az orvoshoz ragaszkodtam, és így utólag a szülésznõhöz is, akit az orvos ajánlott.

Szóval nyugi!

Norci
Norci
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok, szerintem felesleges az Istvánra rosszat mondani. Én egymásik kórházban szültem most hagyjuk hogy melyik, és egyáltalán nem volt lepedõcsere, a nõvérek kigúnyoltak hogy nem fogok tudni szoptatni mert nemolyan a mellem /1 évig azért ment/, hatan voltunk egy szobában.Az egész gyermekágyas osztályra 2 db zuhanyzó és 3 wc jutott/azt mondták felújítás van/ami úgy nézett ki hogy hagyjuk.Mindazáltal hálával gondolok erre az intézményre mert a szülésem jó volt , az orvosom is, és nagyon nagy élmény volt hogy megszületett a fiam.Ha elmegyek a kórház mellett nem a rossz jut eszembe, hanem a jó. Az Istvánban meg sokkal klasszabb körülmények vannak. Szerintem csak az nem érti ezt aki még nem szült máshol. Senkit nem akartam megbántani, csak jó lenne ha tudnátok, hogy a kórházak között nem olyan rossz helyet foglal el.
Vera
vera
 


Vera!

Itt is és más topicokban is a szakmai részt csak dicsérni tudtam. (Más korházban, má orvosnál valoszinuleg nem is engedtek volna termeszetes uton szulni. 4520g és 60 cm-vel szuletett a kisfiam, en 164 cm vagyok és 50 kilo körul mozgok.) Viszont nem art ha mindenki tisztaban van azzal, hogy itt sem szallodara kell szamitani. Es hogy mint altalaban a magyar egeszsegugy helyzete, hat itt sem minden fenekig tejfel. A hála részemrol is megvan, de nem az intezmeny irant, hanem az orvos és a szülészno irant.

Norci
Norci
 


<H3>Azonosítási hiba</H3>Valamit meg kell adnia azonosítónak.
Vendég
 


Sziasztok!

Én márciusban szültem az Istvánban, választott orvosom volt, de az UH-t mindig más csinálta. Így volt alkalmam "megismerni" néhány dokit.
Nekem szerencsém volt, mindig kedvesek voltak, a kérdéseimre válaszoltak, stb. Kettõt külön is kiemelnék, de közülük sajnos csak egyiknek emlékszem a nevére, õ Horváth Mihály.
Az elõzõ hozzászólásokban többször említett Horváth A. doktorral nekem is sikerült találkozni, igaz nem az UH, hanem a szülés utáni vizitek során. A viselkedése megalázó és felháborító volt. Az õt kísérõ fiatal nõvér, megdöbbenésemet látva, a vizit után elmondta, hogy velük is hasonlóképpen bánik a doktorúr.
Petik doktornõrõl nagyon sok jót hallottam, bár én nem hozzá jártam, ha találkoztunk, mindig nagyon kedves és segítõkész volt. Választott orvosomat, Varsányi doktornõt is bátran ajánlom mindenkinek, aki orvost keres.
Összességében, az elõzõ szülésemhez képest (János kórházban) mindenképp pozitív élményekkel távoztam az Istvánból, de van néhány orvos, akit a jövõben mindenképp megpróbálok elkerülni.

Üdv. mindenkinek: Doma
Névtelen
 


Sziasztok!

A fórumon új vagyok, baba-ügyben már nem annyira, mert van egy három éves kisfiam, akit a Dél-Pestiben szültem. Orvost és kórházat váltottam. Most 31 hetes vagyok, és ha minden igaz, akkor ezúttal kislányt várunk. Az Istvánban fogok szülni Ruttner dr-nál. Elsõ körön október 8.
Kérlek, ha tudtok infót, esetleg van személyes tapasztalatotok a dokiról osszátok meg velem légyszi(dhenisa@freemail.hu).
Végigolvastam az utolsó hozzászólásokat más topikokban is (kórházak, orvosok, hol szüljek, stb.), de a Ruttner doktorról nem igazán találtam infókat.

Elõre is kösz a segítséget.

Majré
majré
 
 


Szia Majré!

Ruttner doktor csinálta nekem annak idején a 13.heti UH vizsgálatot. Végig mutatta (kérés nélkül), mit látok a képernyõn, érdeklõdött, hányadik gyermekem, stb. Minden kérdésre készségesen válaszolt (volt pár), pedig nekem nem õ volt az orvosom. Ennyit tudok róla.

Sok sikert!
Doma
doma
 


Szia Doma!

Kösz! Az az igazság, hogy nekem elég szimpatikus a doki, és nagyon rendesnek tûnik (magánrendelésre járok hozzá az Examed-be), mégis jó volna olyasvalakivel "beszélni", aki szült már nála.
Az elõzõ dokim (a Dél-Pestiben) emberileg nagyon rendes volt, de sok választási lehetõséget nem adott a szüléskor (tudom, hogy ez leginkább a kórházi körülményeknek köszönhetõ, mégis..).
Mivel túlhordtam a babát a 11.napon indították a szülést. Már elõzõ este fel kellett feküdni a szülõszobára és másnap reggel kötötték be az oxitocynt. Du. 1/2 4-re lett meg a baba. Végig feküdnöm kellett, még csak oldalra sem fordulhattam. Inni csak hosszas könyörgésre pár kortyot adtak. Epidurális érzéstelenítést nem vállaltak, szülõszék szóba sem jöhetett....

Szóval ezért szeretnék egy kicsit többet tudni a mostani dokiról (tudom, hogy elvileg van az Istvánban EDA, és van szülõszék is- de eddig még nem sikerült senkit sem találnom, akinek tapsztalata vagy infója lenne arról, hogy a Ruttner doki mindezekhez hogy áll a valóságban).

Majré (31+1)
majré
 
 


Szia Majré!
A dokit nem ismerem , csak a kórházat!
Itt nem kell feküdnöd csak h komoly az indok!
Epidurál van.Szülõszék is! És a legtöbb a szülésznõdön múlik.
Szerintem jól választottál!Én kétszer szültem itt és egyszer sem csalódtam!

Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!

Én még csak 8 hetes vagyok, de a dokim az Istvánba dolgozik (Horváth M.), és pár találkozás után úgy látom teljesen normális kedves, mindig végig hallgatja az összes nyûgömet. A kérdésem az lenne hozzátok, hogy ha majd be kell járni a kórházba érdemes -e már akkor szülésznõt válsztani, vagy ráér majd szülés elõtt.

lolla
lolla
 
 


Szia Kanga!

Ez elég bíztatónak tûnik. A dokim Böszörményi Beát ajánlotta szülésznõnek. Már sok jót olvastam róla itt is. Mikor érdemes õt megkeresni, és tulajdonképpen hogyan zajlik egy ilyen felkérés?

Köszi, Majré
majré
 
 


Szia Lolla!

A dokid tényleg jó (kolléganõm szült nála, én UH vizsgálaton voltam nála).
Szülésznõt érdemes választani a 35.hét körül, utána már rendszeresen be kell járni a kórházba NST-re. Ha van szülésznõd, felmehetsz a szülõszobára, és ott õ soron kívül megcsinálja (ha van szabad gép). Különben sokszor egész délelõttöket kell végigülni a vizsgálatra várva. Ha úgyis választanál szülésznõt, akkor célszerû ezt az NST-k kezdetén.
Ismerõsöm nekem is Böszörményi Beát ajánlotta, de az orvosom javaslatára végülis Schlenker Évánál szültem, és nem csalódtam (Beáról is sok jót hallottam).

Üdv.
Doma
doma
 


Sziasztok!
Én is a Beánál szültem mindkét csemetémet! Gondolom ez magáért beszél!
Elég a 35.héten felkeresni , mert a 36.héten kezdõdnek a CTG-ék és azt õ csinálja. Elõbb nincs értelme!
Akár képet is tudok róla küldeni , ahogy a picinyemet tartja !Kép

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Sziasztok!
Elfelejtettem valami fontosat megemlíteni.
Van nem fizetõs 1 ágyas szoba. 1 db. Az orvosok közbenjárására lehet megkapni. Az egyik szobatársnõmnek megszerezte a dokija, pedig a csajóca nem is akart egyedül lenni. Kép)))
Viszont a fizetõs szobáról (ugyan csak látogatóba voltam ott) nem vagyok valami jó véleménnyel. Lehetni kicsit otthonosabb, barátságosabb. Pillanatnyilag a külön zuhanyzós 9000/nap, az amelyiknél két szobához van 1 közös zuhanyzó az 8000/nap. Van benne 1 ágy, TV, hûtõszekrény, pelenkázó. A plusz matrac (a férjnek) csak az ágy mellett fér el de akkor nem lehet közlekedni.
Valójában én is a fizetõs szobába szerettem volna menni, amikor még azt hittem, hogy a szokásos módon kb a megbeszélt idõben fogok szülni Kép De akkor kihagytam volna a remek társaságot és a tanulságos élet-történeteket amiben részem volt.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok

Én is az Istvánban szültem idén a kisfiamat és csak jó tapasztalataim vannak. Mészáros dokinál szültem akirõl csak legekben tudok beszélni, mind a terhesgondozás, mind a szülés során nagyon figyelmes, megnyugtató és rendkívül segítõkész volt. A választott szülésznõm Józsa Andrea volt. Õ volt velem végig a vajúdás alatt, tapintatos, türelmes és elõvigyázatos volt. Csak ajánlani tudom. A kórház maga nem szálloda, de szerintem a személyzet fontosabb. Nem hiszem , hogy véletlen, hogy a fõvárosban az I.szülészeti Klinika után az Istvánban zajlik a legtöbb szülés!!!
Mona
 


Kanga!

Légyszi küldj képet a kicsidrõl és B.B-rõl. Nagyon kíváncsi vagyok, és könnyebb lesz felismerni is, ha találkozunk.
Szerdán megyünk szülõszoba látogatásra - hátha összefutunk vele. Ha minden igaz, akkor a CTG-t nekem a magánrendelõbe csinálják hetente, de lehet, hogy tévedek (majd utána járokKép)

Várom a képet, köszi
Majré
majré
 
 


Majré!
Akkor írd meg az e-mail címed !
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Szia Kanga!

BocsKép

dhenisa@freemail.hu
majré
 
 


Lányok.

Tudnátok valamit mondani Bálint dr-ról? Ismer valaki valakit, aki ismeri?

Nyulandi

nyulandrea@yahoo.com
nyulandi
 
 


Sziasztok!28 hetes kismama vagyok, november elején fogok szülni az Istvánban Dr.Lázár Gábornál.Eddig minden rendben van a dokival, voltunk szülõszoba látogatáson is, nekem kellemes meglepetés volt (rosszabbra számítottam), szülésznõt szeretnék választani (Schlenker Évára gondoltam), ha van a dokival ill. a szülésznõvel kapcsolatban tapasztalatotok, kérlek írjatok!Még az is érdekelne, hogy mennyire foglalkoznak a szülésznõk a gátvédelemmel, ugyanis én szeretném elkerülni a gátmetszést, minden tanácsot, hozzászólást szívesen fogadok !
Üdv
vivien
 
 


Vivien!

Nem tudom a doki milyen más területen, de UH-on "bizonyított", az nem az õ asztala.

SzaboZE
fekete_bárány
 
 


Kedves Vivien!

Én is a Lázár dokinál szültem, végig nagyon normális volt, nem tudom, mit értenek az UH-n, hogy nem az õ asztala, nem olvastam végig a topicot, nekem minden alkalommal csinált a rendelõjében. Amikor úgy gondolta, hogy esetleg probléma lehet (2,0 AFP-t mértek), akkor azonnal behívott, soron kívül, megnézte az UH-n a babát, és elmondta, hogy õ ugyan semmi problémát nem lát, de elküld egy részletesebb UH-ra a Schöpf-Méreibe, ahol megerõsítették, hogy nincs semmi baj. Down szûrést is csinált a 13. hét környékén.
Mindig, mindenrõl részletesen felvilágosított, és nagyon óvatosan vizsgált, illetve szólt, ha esetleg kellemetlenebb lehetett. A kórházban pillanatok alatt ott volt éjszaka is, nekem csak jó tapasztalataim voltak vele. Én ugyan a magánrendelésére jártam, de még az SZTK-ban ismertem meg, és ott is ugyanolyan volt, mint késõbb a fizetõsön.

Más kérdés, hogy nálam az István a szülés után nagyon nem jött be, de errõl már leírtam a tapasztalataimat. Én nagyon nehezen viseltem az ötágyas szobában a "vendégjárást". 3 nap után elmenekültem, hogy otthon pihenjem ki a gyerekágyas szoba fáradalmait. De mindenki másképp viseli, és mindenkinek más szobatársak jutnak, nekem kijutott a sok bunkó látogatóból.

Üdv
Pkriszta
pkriszta (pkriszta)
 


Szia Pkriszta!

Eddig ismerõsöktõl szinte csak jót hallottam az Istvánról és a Lázár dokiról, de itt a babaneten elég eltérõek a vélemények.Te mikor szültél,szülésznõd volt?
A másik dolog a "hálapénz" kérdése, fogalmam sincs, hogy mennyi a reális, van aki 20000-et ad, van aki 150000-et,a Lázár megmondta elõtte mennyit kér, vagy annyit adsz, amennyit gondolsz?
Én az elsõ hónaptól kezdve hozzá járok, a vizsgálatok sem túl olcsók, ezért nem tudom, hogy a végén mennyi lenne a korrekt.
Az UH-ról csak annyit, hogy nekem már a 15. héten megmondta, hogy fiam lesz, persze nem mindig sikerül tökéletes képet készíteni (ez nem csak a dokitól függ, ha a baba nem úgy fekszik, hogy jól látható legyen, akkor a doki nem tud mit csinálni), de nekünk a kazetta nagy élmény.
Egyébként sem az a cél, hogy Spielberg filmet készítsen, hanem az, hogy a babuci egészséges fejlõdését ellenõrizze.
Üdv
vivien
 
 


Sziasztok,

Tudtok valakit az Istvánból, aki 18-20 hetes terhest is vállal újként?

Tudniillik, a dokim, aki szintén istvános már harmadszorra szívatott meg a meg nem jelenésével - lehet, hogy csak nekem rossz a kedvem, ha minimum 1 órát várok rá, mikor az idõpontot megbeszéltük. Az István tetszik, de általában utálják a túl késõn jelentkezõ kismamákat.

nyulandi
nyulandi
 


nyulandi: melyik doki volt?

Vivien és PKriszta:

A Lázárnál voltunk 12 hetes UH-on. Felvétel készült a vizsgálatról. Tarkóredõ értékre lazán beírt 3mm-t. A felvételen látszik, hogy nem mérte meg. A 3mm bizony felsõ határérték felett van.

1. Bizonyíthatóan nem mérte. (pofátlanság, amikor tudja, hogy kazettára is vesszük)
2. Nem hívta fel a figyelmet az eltérésre. Ez kötelessége lett volna. Mivel az egyes pont történt, gondolom ezért.
3. Mikor asszony visszament a dokijához, az azonnal kontrollra küldte, ahol 1,5 mm-t mértek.

Tehát minimum nem tud mérni, de a leírtak alapján nem is foglalkozott az értékkel, amire tulajdonképpen hivatott a 12 hetes ultrahang! Lehet, hogy a saját betegeivel másképp bánik, de mélységesen felháborított a viselkedése. Neki köszönhetõen 2 hétig paráztunk. Ha felhívja a figyelmet, akkor azonnal mehettünk volna kontrollra.
fekete_bárány
 
 


Vivien!
A barátnõm a Lázárnál szült (én is ott voltamKép) és nagyon normális volt!
Õ a Józsa v.Jósa Andreát javasolta és õ is nagyon bevállt!!!
Én személy szerint a Böszörményi Beát javaslom! Nekem már kétszer bevált!!! Kép
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Nyulandi!
Én csak ajánlani tudom az én dokimat , Dr.Koiss Róbertet.
Én 21 hetes voltam amikor átvett , mert az addigi orvosom külföldre távozott.Különben az addigi doko ajánlotta. Nagyon normális ! Kedves , mindíg figyel rád , bármikor hívhatod , mindíg tudja ki vagy ....Szóval csak jót tudok róla mondani! Akár képet is tudok küldeni róla ahogy a szülésznõvel fogják az én kis hercegnõmet! Kép
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Kispapának:
Lehet, hogy veletek nem volt túl alapos a doki, nem vitatom, én is inkább majd a szülés után vonom le a végsõ következtetést.Amúgy ti mikor szültök?

Kanga-Zsebibabáknak:
Nekem a barátnõm (és a doki is) Schlenker Évát javasolta, Böszörményi Beáról csak jót hallani, biztos nagyon jó szülésznõ, Éváról tudsz vmit?
vivien
 
 


Szia Vivien,

Csodálkozom a negatív dolgokon, mert én nem így ismertem meg, akkor sem, amikor még nem voltam a "magánbetege". De szerintem minden dokival vannak negatív és pozitív tapasztalatok is...
Mondom, én nem csalódtam. Szülésznõt nem választottam, de érdekes is lett volna, mert minden lezajlott a kórházba érkezés után 1-1,5 órával (hál istennek).
Ha az elsõ babát várod, és tudnak ajánlani valakit, biztos érdemes. A hálapénzrõl: én is úgy gondolkodtam, hogy nagyon sokba került a magánrendelés, a doki csak annyit mondott, hogy rám van bízva, õ erre nem mond semmit. Én végül is nem adtam sokat (20000-at), pontosan azért, mert így is több mint 100.000-be került a végén. Döntse el mindenki, hogy sok vagy kevés...
Pkriszta
pkriszta (pkriszta)
 


Szia Pkriszta!

Teljesen egyetértek veled, mi is kb. 20e-re gondoltunk, csak ilyen hálapénz dolog miatt már volt egy kellemetlen élményem egy korábbi dokimmal,ezért nem tudtam, hogy ilyenkor mennyit szokás adni.
Te mikor szültél?
vivien
 
 


Vivien,
én 4 napja szültem az Istvánban, és a választott szülésznõmet, amíg az szabin volt, Schlenker Éva helyettesítette, és õ ügyelt, amikor beértem szülni is, és csak jókat mondhatok róla. Kedves, határozott, nem a negédes fajta, nekem nagyon szimpatikus volt. Szerintem nem fogsz csalódni benne. Ha jól tudom, most szabin van, és az én fogadott szülésznõm helyettesíti (Diószegi Éva), akit szintén nagyon tudok ajánlani.

nyulandi, szívbõl tudom ajánlani a saját dokimat, dr. Bino Brunót (nem vicc, tényleg így hívják :-)))). Ki volt az elõzõ dokid???

Üdv mindenkinek,
Matska
matska
 
 


Szia Vivien,

Én két éve szültem a második lányomat, azóta is a dokihoz járok. Bármikor volt azóta gondom (nem sok, de volt amikor nagyon SOS, mindig tudott velem foglalkozni, ha kellett, akkor a kórházban vizsgált meg, amikor már nem volt idõm elmenni a magánrendelésére.
Szerintem a 20e Ft ma sem kevés, fõleg, ha végig a magánrendelésre jársz
Üdv
Pkriszta
pkriszta (pkriszta)
 


Kanga,

A képet és az infokat légy szíves küld el a nyulandrea@yahoo.com címre.

Nyulandi

Doki: dr. B. T.
nyula
 


Vivien: Lehet hogy rossz napja volt, de nekünk azzal az 5 (!!!) perccel nagyon rossz két hetet szerzett. Lehet hogy véletlenül fordult elõ. Kép

17+3 -nál járunk még "csak" Kép Január vége szülés.
fekete_bárány
 
 


Sziasztok!!!

Igen bizonyára nagyon unalmas és többször körbejárt kérdést fogok feltenni, de én mégis megteszem!!!
A szülés után mi az amit adnak a kórházban??? A babának kell ruhát vinni vagy adnak? Pelenkát mennyi adnak, vagy vigyek? Tena betétet érdemes vinni? Hálós bugyit? Vagy megengedik a normál bugyogót is?
Lenne még egy kérdésem, mert nem találtam. Van egy topik ahol le vannak irva a jó kis ötletek, hogy mi kell a kórházba (általánositva) Melyik is az, mi a neve??? Kiesett a fejembõl!Kép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Sasha!
Két éve a következõ volt a helyzet (bár szerintem ebben biztos nincs változás)
Ruhát úgy volt, hogy adnak, de elfogyott! A páromat úgy küldtem pánikszerûen be a kórházba, hogy hozzon a babócának rucikat. Szerintem vigyetek, legalább gyönyörködhetsz is benne!
Pelust adnak, úgy emlékszem elég volt, de biztos ami biztos alapon mi vittünk párat. Kencik voltak.
Textilpelust érdemes vinni a bukások, büfi, egyéb miatt.
A hálós bugyi szerintem nagyon jó ötlet, nem fogsz érdemes normális bugyit összevérezni az elején.
A Tenát nem ismerem, de Libero mini pelusbetétet adtak, és a hálós bugyival az szerintem kitart.
Egyébként itt szerintem mindent megengednek, bármit vihetsz.
Üdv
Kriszta
pkriszta (pkriszta)
 


Elnézést az egyik értelmetlen mondatért, szóval nem érdemes normál bugyit összevérezni! Ezt akartam írni...

Kriszta
pkriszta (pkriszta)
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: