Új privát üzeneted érkezett!

én nem vittem saját ruhát a kiscsajaimnak, és nem lettek kiütésesek, sõt, a kettõ+ kettõ szobatársam babái sem, pedig õk is kórházi ruhákban voltak.
azt hiszem az a 10-bõl kilenc nem is kis túlzás, mert más anyukák se panaszkodtak ilyesmire, amikor bent voltam, pont egy éve.
sipi
 
 


ja, ami még lemaradt: én nem fizetõs szobában voltam, de semmi gondom nem volt, sõt, mivel nekem elsõ babák voltak, sok kérdésemre válaszoltak a szobatársaim, és nem kellett minden csipp-csupp dologgal a csecsemõs nõvérekhez rohannom.
a nõvérek nagyon kedvesek voltak, többnyire megengedték, hogy a hozzátartozóink bejöjjenek a szobába, persze, ha az egyik szobatársat se zavarta (ketten voltak).
szóval, ha valaki nem engedheti meg magának, hogy fizetõs szobába menjen, ne aggódjon, mert abszolút nem borzalmas a többi szoba, csak nincs sajt mikró, és tusoló.
én is azt terveztem, hogy fizetõs szobába kérem magam, miután megszülettek a kiscsajaim, ugyanis nekem császár elõtt bent kellett feküdnöm pár napot, de nem mentem, mivel jól éreztem magam az eredeti helyemen.
szerintem próbáljátok elõbb ki a normál szobát, és ha nem tetszik a szoba, vagy a társaság, még mindig mehettek fizetõsbe, ha viszont tetszik, akkor spóroltatok egy rakás pénzt, amit a babátokra költhettek.

egyébként a kulcsos tusoló, wc nem rossz, bár nincs közel, de nem árt egy kis mozgásKép
amennyiben kaját szeeretnétek melegíteni, akkor beengednek benneteket az éppen üres fizetõsbe, ha a konyhás néni már elment, ugyanis õ szívesen megmelegít mindent, és az ebéddel együtt ki is hozza.

csecsemõs nõvérek: mindenki szidja öket, pedig csak meg kell kérdezni tõlük azt, amire kíváncsi vagy.
kérdezni, kérdezni, kérdezni!!!

summa summarum, én nem negatív élményekkel távoztam a péterfy-bõl, remélem ti sem lesztek máshogy ezzel!
anita
sipi
 
 


ja, ami még lemaradt: én nem fizetõs szobában voltam, de semmi gondom nem volt, sõt, mivel nekem elsõ babák voltak, sok kérdésemre válaszoltak a szobatársaim, és nem kellett minden csipp-csupp dologgal a csecsemõs nõvérekhez rohannom.
a nõvérek nagyon kedvesek voltak, többnyire megengedték, hogy a hozzátartozóink bejöjjenek a szobába, persze, ha az egyik szobatársat se zavarta (ketten voltak).
szóval, ha valaki nem engedheti meg magának, hogy fizetõs szobába menjen, ne aggódjon, mert abszolút nem borzalmas a többi szoba, csak nincs sajt mikró, és tusoló.
én is azt terveztem, hogy fizetõs szobába kérem magam, miután megszülettek a kiscsajaim, ugyanis nekem császár elõtt bent kellett feküdnöm pár napot, de nem mentem, mivel jól éreztem magam az eredeti helyemen.
szerintem próbáljátok elõbb ki a normál szobát, és ha nem tetszik a szoba, vagy a társaság, még mindig mehettek fizetõsbe, ha viszont tetszik, akkor spóroltatok egy rakás pénzt, amit a babátokra költhettek.

egyébként a kulcsos tusoló, wc nem rossz, bár nincs közel, de nem árt egy kis mozgásKép
amennyiben kaját szeeretnétek melegíteni, akkor beengednek benneteket az éppen üres fizetõsbe, ha a konyhás néni már elment, ugyanis õ szívesen megmelegít mindent, és az ebéddel együtt ki is hozza.

csecsemõs nõvérek: mindenki szidja öket, pedig csak meg kell kérdezni tõlük azt, amire kíváncsi vagy.
kérdezni, kérdezni, kérdezni!!!

summa summarum, én nem negatív élményekkel távoztam a péterfy-bõl, remélem ti sem lesztek máshogy ezzel!
anita
sipi
 
 

 
 

Off:
Vinkler Andi, nem jutnak el hozzád az e-mail-jeim! Írj egy telefonszámot!
Köszi: Gabi
gabi68
 
 


Kedves Anita!

Sok dologban nem értek Veled egyet, illetve a tapasztalataink ezek szerint eltértek.
1. Én feküdtem nem fizetõs szobában, amikor befeküdtem 12 hetes terhesen, és senkinek nem kívánom azt a társaságot, mert nem volt akkor fizetõs szoba, mert mint tudjuk, a VII.kerületben van kisebbségi réteg, aki a Péterffy-be szül.
2. a kiütések, hááát az én szobatársam csemetéje, az enyém, és egy másik szobában lévõ anyuka babócája, akivel beszélgettünk a folyosón, szóval kiütésesek voltak, és a nõvérke mondta, hogy vigyünk saját ruhát, mert a kórházi fertõtlenítõtöl van.
3. A folyosós wc pedig még az állomásokon lévõ wc-nél is rosszabb állapotban van, igaz a tusoló az elfogadható. (A séta pedig nem kellemes császár után Fõleg úgy, hogy én mindig kezet mosok, mileõtt szoptatom a gyereket pelenkázás után)
4. a Fizetõs szobába még bennt is aludhat veled a férjed.. a látogatók pedig bármikor jöhetnek.


Hirtelenjében így ennyi, egyébként nekem is pozitív élményeim vannak a bennt töltött idõrõl...

üdv:Barbara
jimma
 
 


nekem szerencsém volt a szobatársakkal, mert akármikor bent feküdtem, és ez volt legalább 5 alkalom a terhességem alatt, mindig olyan emberekkel voltam, akikkel jól ki lehetett jönni.

a sétáról meg csak annyit, hogy császár után igenis kell (!) sétálni, kikelni az ágyból, és járkálni.
nekem is császárom volt reggel, s már aznap késõ du. kellett sétálnom, legalább is az orvosom, a nõvérek, mindenki azt javasolta. manapság már nem annyira megterhelõ a császár, mint régen lehetett.
sipi
 
 


Sziasztok!

Én egetértek Barbarával. Igaz én 99-ben szültem, igy nem tudom most milyenek az állapotok. Akkor fizetõs szobába kértem magam és nem bántam meg, mert jobb volt, mint a közös. Én csásáros voltam és nem volt mindegy, hogy helyben van a mosdó vagy el kell sétálnom jó sokat.
De a másik, ami fontosabb, hogy megnéztem a közös helyiséget, hát ahogy bementem, úgy ki is fordultam, mert szörnyû volt.
A fizetõs szobában az is jó volt, hogy a látógatók ott lehettek, nem kellett a picurkát kitologatnom. És a párom is velem lehetett,amennyit csak akart.
Sajnos nekem a nõvérek hozzáállása sem igazán tetszett. Maguktól nem jöttek, ha szóltam, akkor nagy sokára jöttek, de segiteni pl. a szoptatásban nemigen akartak. És még számos dolog volt,amiért a nõvérekkel nem voltam megelégedve, pedig csak alapigényeim lettek volna.

Remélem már sokat változott azóta a helyzet !

HElló:Giti
Giti
 


Sziasztok!
Szült már valaki közületek dr.Abkarovicsnál? Ha igen, vagy van tapasztalatotok vele kapcsolatban légyszi írjatok!
docka
AE (docka)
 


Szia Docka!

Én nála szültem és max.meg voltam vele elégedve.Aranyos. lelkiismeretes volt,mindig mindent elmagyarázott,ha kérdésem volt stb.Szerintem nagyon jó orvos,azóta is hozzá járok.
Nem tudom mit akarsz pontosan tudni,de szivesen adok neked infot.
Giti (gitike@freemail.hu)
Giti
 


Szia Giti!
Köszi hogy jelentkeztél, írtam neked a freemailre!
Docka
AE (docka)
 


Sziasztok !

Kértem, hogy segítsetek nekem Zacher doktorral kapcsolatban, de még senki sem válaszolt. Kérek valakit, hogy írjon nekem, mert sûrgõs lenne. Elõre is köszönöm.
ditta.farkas@freemail.hu
anto
 
 


Szia Docka!

Én két hete szültem dr. Abkarovicsnál. Küldtem egy mailt Neked!
Hisztike
Névtelen
 


Kedves Anita!
Sok dologban én sem értek veled egyet.
1) Nem tudom, hogyan vészeltem volna át azt a 10 napot a kórházban, ha nem fizetös szobában vagyok. A közös WC ajtaja(!!!) le vol sz...va. Voltak a sokágyas szobákban olyan alakok, hogy még!!!! És nem mindenki sétál császár után x órával olyan könnyen! Én rengeteg vért vesztettem a mütét alatt/után, 3 napig infúzióra voltam kötve, és alig bírtam lábraállni. nagyon jó volt, hogy nem kellet a folyósó végére menni wc-re. Én benntöltöttem a karácsonyt (pont ezek miatt a komplikációk miatt), és addigra a szobatársam hazament, így bent aludhatott a férjem. Hát, az minden kinccsel felért. Ja, és a befizetett összeg x százalékát levonhatod az adódból, mert alapítványi támogatás!
2)Csecsemös növérekkel igenis vigyázni kell! Az én lányomnak majdnem beadták 2x a BCG-t, még szerencse, hogy épp kinn volt nálam. Még szerencse, hogy a nöci a bajsza alatt elmorogta, mit is akar a gyerekemtöl, és én szóltam neki, hogy már megkapta. Erre ö azt mondta, hogy de az ö papírjára akkor sincs felírva. Köszi. megmutattam neki a pici vállát, erre elhitte, de semmi elnézést vagy ilyesmi, csak morova kiment a szobából. A szobatársamnak meg elfelejtettek szólni, hogy a babája cukorra hajlamos és ne egyen sok szénhidrátot, ö meg persze tömte magába a sütit, merthogy az csinál tejet. Mikor engedték haza, a dokija mondta neki, hogy akkor ugye tudja, mit ehet és mit nem a cukorra hajlamos babája szempontjából. Szegény csajszi majdnem lehidalt!
Amikor harmadnapra belázasodtam és a dokik arra gyanakodtak, hogy biztos a mellem miatt és mondták, hogy kérjem el este a csecsemösöktöl a fejöt és kérjem meg öket, hogy mutassák meg, hogyan kell fejni, tudod, mit mondtak? Hogy minek fejni, az hülyeség!
Persze vannak nagyon rendes csecsemösök is ott, de azért figyelni kell!
3) Én nem vittem saját ruhát a lányomnak, de legközelebb fogok. Nem lett az ottanitól kiütése ugyan, de olyan kisingben vannak, ami fazonra hátulkötös, csakhogy nincs kötöje. Szvsz még egy gyakorlott anyukának is gondot okoz úgy megfogni a gyereket, hogy ez a ruhadarab rajta maradjon, nemhogy olyannak, aki elöször fog a kezébe csecsemöt! Az én gyerekem legalábbis állandóan félcsupasz volt, mert kb. 5 perc kellett neki ahhoz, hogy leforogja magáról a kisinget. Az angolpólya meg örökké a nyakában volt, csak keresgéltük a gyereket a ruhakupacban.

Odi
Névtelen
 


akkor én nagyon szerencsés lehettem mind az öt alkalommal, mert az általatok leírt dolgokkal nem találkoztam. ill. jut eszembe, eggyel mégis: véletlenül derült ki, egy csecsemõs nõvérrel folytatott beszélgetés közben, hogy a szülésznõ elfelejtette ráírni a papíromra, hogy gestatios diabetes-em volt, ezért jobban kell figyelni a kiscsajaim vércukorszintjét...
anita
sipi
 
 


Sziasztok!
Matte Andi!
Köszi, hogy írtál. Kedvesnek kedves, csak sajnos egy olyan ügyben voltam nála, ami senkinek sem kellemes, (magzatelhalás) és emiatt tartok egy kicsit tõle. Pedig nagyon segítõkész volt, és a mûtétet is profin csinálta meg. Tudom,hogy abszolute nem az õ hibája, de mégis van bennem valami rossz érzés.
Még nem tudom mi legyen, minden esetre a tarifái nekem nagyon magasnak tünnek. Majd még nézegetek, mivel még sajnos nem vagyok terhes, van idõm. Kép

MSE
Névtelen
 


Sziasztok!

Ditta, ha még nincs meg a Zacher tel. száma: 340-4212, kedden és csütörtökön du. rendel, be kell hozzá jelentkezni ezen a számon, vagy rendelési idõben vagy esténként. Ha bõvebben érdekel, kérdezz, bár elég sok info van róla a topicban.
Én ma megyek hozzá.

A korábbiakhoz annyit szerettem volna szólni, hoyg azért már nem annyira tragédia a Péterfyben a helyzet, szerintem, bár ez is attól függ, hoyg kikkel kerül az ember egy szobába. De mostanában sokat voltam uh-n, dokinál...stb és sokszor használtam a közös WC-t, amit az anyukák is használnak és egész meglepõdtem. Jó WC papír az még nincs, de tök tiszta volt és max a sok fertõtlenítõtõl büdös, d enem mástól (vagy csak szerencsém volt???). Ettõl függetlenül én is fieztõs szobába szeretnék kerülni majd, de azzal kapcsolatban meg annyit, hoyg a barátnõm tavaly szült ott fizetõsben volt és szegény kifogott egy nagyon "okos" szobatársat, aki simán behívta a férjével együtt a beteg 8 éves gyerekét is és nem érdekelte, hoyg a szobatársat esetleg zavarja, hoyg a gyerek ott prüszköl jobbra balra és esetleg a a saját vagy a másik lány újszülöttje elkaphatja, szóval a abarátnõm jött ki mindig a szobából a babával, mikor jöttek a látogatók a szobatárshoz. Na jó mondjuk ehhez kell egy ilyen nagyon okos szobatárs.
Na most ennyi.
Ja még azt akartam kérdezni Jimma, hoyg milyen és mennyi ruhát vigyek a babának? Bodyt, hálózsákot vagy rugit??? Takaró is kell? Ja meg kissapka is, ugye?
Sziasztok

Kubuka
kubuka
 


Szia Kubuka!


Body-t annyit, ahány napot lesztek, azaz 5 db-ot. Hálózsákból elég 3, illetve kényelmes rugi is jó. Én vittem takarót, mert a huzat is erõsen fertõtlenítõs... jobb az óvatosság. És ne felejtsd el a textil pelust a Picur feje alá, illetve a fizetõs szobába nem mindig jut eldobható pelenka, mert úgy vannak vele, hogy aki ott fekszik, tuti meg tudja venni, és vannak rászorulóbbak, akik nem. És igen, kis baby sapka, ha a folyosóra mész vele, mert nagyon huzatos.
És még valami... vigyél mellbimbó védõ krémet, és a kezdetektõl kend, akkor tuti nem lesz sebes két nap alatt. Sok féle van a gyógyszertárban segítenek.


sok sikert: Barbara
jimma
 
 


Sziasztok!

a pelus az jár, fejadagban kaptuk, akkoriban 5 db/napot. Idõnként a fizetõsbe szerették elfelejteni bevinni, de én szóltam, hogy kérem a pelenkát. Persze emellett vittem be tartaléknak, mert az 5 nem mindig volt elég.
Csak azért irom,hogy Kubuka is tudja a pelus ugyanúgy jár a fizetõsöknek is és a betét is!
Giti
Giti
 


Sziasztok!

Én 2001. májusban szültem császárral a Péterfyben, de most ismét babát várok és sajnos volt egy kis gondom és befektettek 5 napra. A szülésnél két ágyas fizetösben voltam, most sima kórteremben, így volt alkalmam kipróbálni a közös WC-t, zuhanyzót. Elöbbi az elég gázos, a fürdö viszont meglepöen igényes és tiszta (kórházi viszonylatban). A fizetösröl nem beszélek, mert azt naponta 3* tisztítják, pedig csak ketten használjuk.
Az én orvosom szintén az egyik legjobb (föorvos) Dr. Czikmántory Péter. Mit mondjak, a legjobb róla a véleményem, pedig én nem a magánrendelöbe járok/jártam, hanem a Hercegprímás utcába. Soha nem kért pénzt, nem szabott pénzügyi feltételt ahhoz, hogy nála szüljek (szerintem nagyon ocsmány dolog elöre megmondani, hogy ennyit és ennyit kér egy szülésért). Az más kérdés, hogy az ember ad (aki tud), ha meg van elégedve.
Nem tudom pontosan melyikötök kérdezte, hogy a Péterfyben van-e TB kártyás terhesrendelés (igen van, pont egy olyan mama szült mostanában, aki odajárt és az utolsó héten választott orvost, aki császározta). Olyat is ismerek, aki nagyon szegény, nem járt magándokihoz, nem választott dokit, hanem az ügyeletesnél szült. Eddig a vizitek alkalmával látott vagy tizen akármennyi doki (nem tudom mennyi, sok) mind szimpi volt nekem. Kedvesek, aranyosak. Egyedül az UH-n volt egy öreg, ösz hajú doki, hát az mondhatom lópokróc volt.
Növérkék aranyosak (amikor hirtelen kellett bent maradnom és már nem kaptam aznap vacsit, férjem elment, büfé zárva, a növérke, nevét nem tudom, de szöke és kék szemü, középkorú, szó nélkül odaadta a saját vacsoráját), szülésznök is többnyire, bár ezek között is láttam egyet (de csak egyet, aki a dolgához remekül értett, de eléggé bunkó volt).
Nekem nagyon jó a véleményem, az egész kórházról és a benne dolgozókról (írom ezt azután, hogy a Schöpfiben nem éreztem ilyen jól magam a legelsö szülésnél, bár kétségkívül a többség ott is kedves.)
A császár a sima császár mûtét után szinte felüdülés volt, így mertem most vállalkozni egy újabb császáros szülésre.
Ha vkinek még tudok infóval segíteni, nekem is nyugodtan feltehettek kérdést.
Ja igen, az enyémnek sem lett semmilyen kiütése a kórházi cucctól és az akkor szülö többi mamától sem hallottam. Lehet így, hogy ennyien írtátok én is viszek saját cuccot.
Most volt szerencsém bent lenni és végig "asszisztálni" egy szülést, az ügyeletes orvosnál történt, egy nagyon kedves fiatal szemüveges, magas, vékony férfi volt.
Dr. Boros Judit, amikor ügyeletes volt, aznap többször bejött megkérdezni, hogy hogy vagyunk, nagyon kedves és megnyugtató volt a jelenléte. Nagyon szimpatikus hölgy.
Egy rossz van: régen nem jöhettek be a látogatók az osztályra, most boldog-boldogtalan bejöhet és szerintem ez zavaró, van olyan akinek szinte folyton ott volt a családja, még este 8-kor is. Én ezért választom ismét a fizetös szobát.

Sziasztok, Evey
evey
 
 


Sziasztok!
Pelenka és betétügyhöz. Mikor én szültem, betétet nem láttam, nem volt hálóing (elfogyott és a mosás csak három nap múlva jött), a császár után elsõ órákban átvérzett lepedõ kicserélése sem ment könnyen, bár nálunk meg nem volt kiütéses baba a ruhától (ez függhet az öblítés minõségétõl is, de ezt persze nem látjuk a ruhán). Ezek (van-e betét és egyéb) biztos függ attól is, hányan szülnek egyszerre. A dokikról és szülésznõkrõl én is csak jót tudok mondani. (Most várom a másodikat, és nem mennék másik kórházba.)
Kistestvér
kistestvér
 


Giti!


Betét is járt akkor???? Nekünk már nem


Barbara
jimma
 
 


Barbara!

Akkoriban még járt a pelus is és a betét is. Nem gondolam volna, hogy ez megváltozott....Ezek szerint mégis...?
Giti
Giti
 


Sziasztok!

Betétrõl már szó sincs, tehát gondolom az nem jár, mert a múltkor voltam egy elõadáson a Péterfyben és ott elég részletesen elmondtak mindent, többek között azt is, hogy mit adnak és mit nem. Szüléshez adnak kórházi hálóinget, ha akarsz, és ezenkívül a babának napi öt pelenkát, valamint kisinget és angolpólyát, meg takarót, de jobb ha viszünk és ezt a szülésznõ tanácsolta.

Kubuka
kubuka
 


én a harmadik babámat szültem a péterfyben dr lollok zoltánnál és az elsõ kettõ szülésemhez képest,amelyek a tatabányai kórházban zajlottak, egy élmény volt. kriszta
Névtelen
 


Sziasztok

Most mar ketagyasak a nem fizetos babas szobak is, haloinget kell vinni, a furdoszoba jo, a wc tiszta, a kaja nem tul jo es keves, a korhazi ruhatol kicsit kiuteses lett a baba, de masnapra eltunt. En sajnos csak bodyt vittem de rugi is kell. Szerintem a legtobb doki korrekt es jo es a noverek is rendesek, az en babamat pl. egy nem csecsemos nover probalta csitigatni mikor vegigsirta az ejszakat. ezek par hetes elmenyek.
Kika
Névtelen
 


Szia Kika!

Elõször is gratulálok! És azt akarom kérdezni, hogy te az a Kika vagy aki korábban járt a csetre is??? Ha igen, akkor talán még emlékszel rám! Kinél szültél? Kislány , kisfiú? És hoyg vagytok? Írj majd!

Kubuka
kubuka
 


Én decemberben szültem a Boros Juditnál, és csak jót tudok mondani róla. Nem tudom tudjátok-e, hogy a Péterfyben lehet szülési tervet írni, amit a saját orvosotokkal meg kell beszélni, aztán aláiratni a fõorvossal. Ha aláírta, akkor kikerül a szülõszobára, és amit abban leírtatok azt betartják.
Ez nekem nagyon jó volt, mert én a háborítatlan szülés híve vagyok, és szinte semmilyen beavatkozást nem akartam.
Egy nagyon részletes szülési tervet írtam, aminben a vajúdás és szülés minden lépésérõl leírtam, hogy én hogy szeretném, és tényleg betartották! Persze ehhez kell egy olyan szemléletû orvos is, mint a Judit!
Azt még le akartam írni, hogy nagyon meglepõdtem, hogy sokan nem tudják, hogy a szülés utáni elsõ éjszaka az a szokás, hogy az újszülötteket a csecsemõ osztályra viszik, és csak másnaptól lehet az anyjával. De ennek nem muszály így lennie, ha a szülési tervben leírjátok, hogy azt akarjátok, hogy a kezdetektõl veletek legyen, akkor a szülõszobán megnézi egy gyerekorvos, és aztán mehettek a szobátokba. Én mióta megszületett a lányom még nem váltam el tõle, fürdetni sem adtam le, hanem mikor a többi babával végeztek akkor vittem be, és megvártam.
kismama
 
 


Én fizetõs szobában voltam, és ma is ezt választanám. Szülés után elég fáradt voltam, és az sem volt mindegy, hogy ha nem fizetõsben vagyok, be kellett volna adnom a gyereket a csecsemõsöknek mikor fürdeni megyek, így meg csak nyitva hagytam a fürdõszoba ajtót.
Enni tényleg nagyon keveset adnak, célszerû megszervezni a kaja utánpótlást! (mikro nincs a fizetõs szobákban, legalább is nálunk nem volt, csak hûtõ és TV)

Tanácsként leírom, mert én is csak ott jöttem rá, hogy szülés után az ember nagyon vérzik, és zuhanyzás után (én legalább is) akár mit csináltam teljesen összevéreztem a törölközõt. Véletlenül volt nálam nagy mértetû papírvatta, a vajúdáshoz vittem, de nem kellett, és azt szorítottam a lábam közé amég törölköztem. Ez negyon bevált, és a szobatársaim is átvették az ötletet. Egy csomag ugyan nagy helyet foglal, de nagyon hasznos és bõven elég 2 embernek is 4 napra.
kismama
 
 


Kis Mama!
Én is olvastam már többször Boros Juditról, és szeretnék nála szülni. Most próbálkozunk, és remélem, hogy már terhes vagyok (mosolygó fejecske).
Szívesen olvasnék arról, hogy milyen volt nála a szülésed, a terhesgondozás, stb. Írnál nekem errõl? Magánba is szívesen veszem!
az e-mail-címem: lidiakovacs@freemail.hu
Lídia
 


Kubuka

nem cseteltem, tehat akkor veletlenul eloroztam valakinek a nevet Kép Kép, kislany kulonben es nagyon jo.
exKika
Névtelen
 


Lídia!
Terhesgondozásra a magánrendelõjébe jártam a Dob utcába.
Uh-ra és NSTre a Péterfybe.
A terhesgondozáson csinált belsõ vizsgálatot, adott a laborba beutalót és megbeszéltük mi a következõ találkozásig a teendõ. Arra készülj fel, hogy hiába ad idõpontot, hogy mikorra menj, mindíg kell 1-2 órát várni, de én ezt elõre bekalkuláltam, és olyankor mentem, mikor ráértem. Viszont cserébe mindíg annyi idõt szán rád, amennyi kell, fõleg minkor közeledik a szülés, és részletesen átbeszélitek, hogy te hogy szeretnéd. Eléggé személyes kepcsolat alakul így ki, mire a szülésre kerül a sor, így szerintem megéri a várakozást....
A szülésem pont úgy zajlott ahogy terveztem, a doktornõvel a kórház bejáratánál találkoztunk, csak õ vizsgált és semmilyen beavatkozás nem történt a gátmetszést leszámítva, pedig azt sem akartam, de õ elkerülhetetlennek találta. Viszont a gátmetszés hege egy pillanatig sem fájt, rögtön tudtam ülni, és észre sem veszem, de azért jó lett volna elkerülni.
Szülni nem a szülõágyon szültem, hanem az elején négykézláb a fellépõ székre borulva, aztán álva, szülõszéken és végül ismét négykézláb hoztam a világra a gyermekem. Alig történ vizsgálat, a szülésznõ végig mellettem guggolva tartotta a hasamon a CTG-t.
Igaz nagy szerencsém volt, mert azon az éjszakán csak én szültem, mi ébresztettük a szülésznõket, és nagy csönd és nyugalom volt. Nem kötöttek infúzióra, akkor és annyit ihattam amennyit akartam, és teljesen rám volt bízva, hogy hogy szülök. Teljesen befelé tudtam figyelni, és 2 óra alatt meg is szültem. Én hiszek benne, hogy ez annak volt köszönhetõ, hogy hagytak mindent a maga ütemében zajlani, nagyon nyugodt és bennsõséges volt a hangulat, és tudtam, hogy a doktornõben maximálisan bízhatok.
kismama
 
 


Mivel többen is kértétek e-mailben a szülési tervemet, hát ide teszem, de nagyon fontos, hogy mindenki csak azt vegye át belõle, amit tényleg úgy szeretne, és semmilyen divatnak ne dõljön be.

Szülési terv:

Terveim szerint választott orvosommal, Dr. Boros Judittal, és dúlámmal érkezem a szülõszobára. Amennyiben ez sikerül, szeretném, ha a vajúdás és a szülés alatt csak választott orvosom vizsgálna meg, és hozna döntéseket a szüléssel kapcsolatban.
Azt akarom, hogy minden beavatkozásról részletes tájékoztatást és indoklást kapjak, és kérjék a beleegyezésemet. Amennyiben nem lennék olyan állapotban, hogy döntsek, akkor kizárólag orvosom Dr. Boros Judit dönt (pl.: császármetszés)
Természetesen, ha szükségesnek látja, hogy konzultáljon más orvosokkal, azt elfogadom. Amennyiben a szülés természetes módon zajlik, szeretném, ha a választott orvosomon és dúlámon kívül más nem lenne jelen, és nem zavarná meg a szülés menetét.
Nem akarom, hogy automatikusan infúziót kössenek be, vagy branûlt helyezzenek be véna biztosítás céljából. Természetesen, ha bármilyen okból orvosom, Dr. Boros Judit ezt szükségesnek látja, akkor beleegyezem.
Nem szeretnék burokrepesztést, és semmilyen szülést gyorsító beavatkozást (pl:oxitocint), csak ha a szülés elhúzódása ezt elengedhetetlenül szükségessé teszi.
Halk hangokat és félhomályt szeretnék. A borotválást elvégzem magam, a beöntésrõl helyben döntök.
Amnioszkópiát csak a választott orvosom végezhet, kellõen kitágult méhszájnál, amennyiben ezt elengedhetetlenül fontos.
Nem kérek EDA-t , és nyomatékosan megkérem a kórházi dolgozókat, hogy a vajúdás és a szülés alatt ezt ne is ajánlják fel, ne hozzák szóba!
Nem akarom, ha a szülésznõ óránként belsõ vizsgálatot végezne, azt szeretném, hogyha csak akkor történne belsõ vizsgálat, mikor azt a választott orvosom Dr. Boros Judit elengedhetetlenül fontosnak tartja. Nem akarom, hogy folyamatosan CTG-re legyek kapcsolva, de mikor az orvosom azt szükségesnek tartja, akkor rövid idõre beleegyezem a vizsgálatba.
A vajúdás és a szülés alatt járkálni, inni és enni (szõlõcukrot) akarok, és szabadon megválasztani a testhelyzetemet. A kitolási szakra sem akarok felfeküdni a szülõágyra, ha az nem kényelmes! Használni akarom a rendelkezésre álló, vajúdást könnyítõ eszközöket (labda, szülõszék stb.)
Szeretném, ha a dúlám meleg (derék-és gát-) masszázzsal könnyítené a vajúdásomat, az ehhez szükséges dolgokat viszem magammal.
A gátvédelmet és a gyermek világra segítését orvosom, Dr. Boros Judit végzi.
Nem akarom, hogy gátmetszés történjen, mert az a meggyõzõdésem, hogyha nem fekve zajlik a szülés, akkor, ha történik is repedés, az kisebb, mint amit vágnak. Ezen beavatkozás visszautasításának minden felelõsségét és kockázatát vállalom.
Ha a gyerek megszületett, azt akarom, hogy rögtön tegyék a hasamra, és csak akkor vágják el a köldökzsinórt, mikor az már nem pulzál. Adjanak elég idõt az elsõ szopásra, és ne sürgessék az elválást.
A placenta megszületését injekcióval, vagy egyéb módon ne gyorsítsák, adjanak elég idõt, hogy az természetes ütemében váljon le és szülessen meg (kivéve, ha életveszély elhárítása miatt szükség van a beavatkozásra).
Ha a lepény épnek tûnik és a burkok is hiánytalanul megszülettek, akkor rutinszerûen nem kérem a méh mûszeres vagy kézi letapintását.
Ha szemmel láthatóan jól lélegzik az újszülött, akkor nem akarom, hogy leszívják az orr- és garat járatait. Szeretném, ha nem mosnák meg, csak letörölgetnék, hogy a magzatmáz bõrt védõ hatása ne sérüljön. A Credé-féle szemcseppet csak másnap kapja meg, hogy ne zavarja meg a szemkontaktust.
Nem akarom, hogy az újszülöttõl akár rövid idõre is elválasszanak, vagy én, vagy a férjem mindig vele akarunk lenni. A két órás megfigyelési idõ alatt együtt akarok lenni a férjemmel és az újszülöttel.
Nem akarom, hogy a gyereket az elsõ éjszakára az újszülött osztályra vigyék, hacsak az én, vagy az újszülött állapota ezt feltétlenül nem indokolja. Azonnal rooming-in szobába akarok kerülni vele, és minden szükséges vizsgálatra vele akarok menni.
Azt akarom, hogy az újszülött ne kapjon semmilyen pótlást (cukros vizet, teát, tápszert, idegen anyatejet).


Ha valakinek van kérdése, szívesen válaszolok.
kismama
 
 


Kis Mama!
Irtam a megadott email cimedre.
Megnezned?

Lidia
Lidia
 


Igen, válaszoltam is!
kismama
 
 


Kedves Kis Mama!
Nem kaptam meg a leveled!
Pedig jo az e-mail cimem.

Megprobalnad meg egyszer?

Nagyon koszi.
Lidia
Lidia
 


Fura, mert nem jött vissza!
Újra elküldtem!
Nézz be a Nõk Lapja cafe Péterfys topikjába! Ott is pont a doktornõrõl van szó!
kismama
 
 


Koszi, megkaptam.

L.
Lidia
 


Szia Kis Mama!
Tök jó ilyen természetes szülésröl olvasni! Sajnos, én csak késön jöttem rá, hogy az én orvosom bármilyen jó szakember is, nem annyira híve ezeknek a "modern" dolgoknak. Ellentétben Boros Judit a kórházban nagyon szimpi volt (pedig nem is az ö betege voltam) és nagyon jókat hallottam róla másoktól is. Szeretnék átmenni hozzá, megírnád a rendelöje címét/tel.számát?

Odi
Névtelen
 


A Boros Judit rendelõjének címe:1072 Bp., Dob u. 46/B
tel:342-39-88
kedden délután rendel, bejelentkezni is csak ekkor lehet

Amúgy mindenkinek válaszoltam, aki írt nekem e-mailt, ha nem kaptátok meg akkor írjatok, és küldöm újra!
kismama
 
 


Sziasztok!

Segítsetek már abban, hogy a dokinak meg szülésznõnek mikor adtátok oda a "manit"? Zacher az orvosom, Cser Kati lesz a szülésznõm. Varratszedéskor, vagy rögrön szülés után vagy hogy kell ezt???
Már csak pár hét!!!
Köszi sziasztok!
Kubuka
kubuka
 


Szia!

Mivel nekem ugyan ebben a párosításban volt, ezért könnyen tudok válaszolni Neked.

A szülésznõnek a szülés napján adtuk... kértük, hogy jöjjen be, mielõtt hazamegy...
Zachernak -én is így hallottam- pedig a varratszedésnél, ami az utolsó kórházi nap szokott lenni, ha császáros leszel, akkor pedig a kapocsszedésnél, mert a varratszedésre vissza kell menni. Az a legtisztább, ha behívod a szobádba, ott mégiscsak egy olyan ember látja csak, aki ugyancsak adott, mint a nõvér elõtt a kezelõben, az mindenkinek kellemetlen.
Üdv, és sok sikert:
Barbara
jimma
 
 


Sziasztok!

A fenti sorokben olvastam, hogy Czikmántory doktort dicsérte valaki, hogy nem kér pénzt, nem hív a magánrendelõbe stb. Csak annyit fûznék hozzá, hogy 5 hetes terhesen mentem hozzá az önkormányzati rendelõbe, és amikor megkérdeztem, hogy járhatok-e hozzá, közölte, hogy csak a magánrendelésébõl vállal szüléseket.

Végül nem nála, de a Péterffyben szültem. Sajnos a kisbabámat nekem is elvitték elsõ éjszaka, hiába mondta többször a férjem és én is a csecsemõsöknek, hogy azt szeretnénk, hogy velem maradjon. Szopizni viszont odahozták hozzám, amikor éjjel felébredt. Fizetõs szobában voltam, tényleg jó, hogy ott van helyben a fürdõszoba. Pelenkázni az ágyon kellett, mert nincs a szobában pelenkázó (a nem fizetõs szobában van), majd le törött a derekam. A fürdetést végig lehet nézni, ha egy kicsit erõszakos vagy és mondod a csecsemõsöknek, hogy ott szeretnél maradni.
Az újszülött szobával szemben van egy fõmadam nevezetû szoba, amikor én a kórházban voltam, az orvosok és nõvérek ott dohányoztak! Enyhén szólva felháborítónak tartottam, hogy a kórház negyedik emeletén, ahol újszülöttek életük elsõ levegõjüket veszik, dohányfüsttõl bûzös (ráadásul az orvosoktól származik).
Névtelen
 


Az én sobámban (fizetõs) volt pelenkázó...
jimma
 
 


Az én szobámban (fizetõs) volt pelenkázó...
jimma
 
 


Névtelen!

Sajnálom, hogy nálad így alakult. Én írtam jókat Dr. Czikmántoryról, ehhez nem tudok mit hozzáfûzni. Velem mindig olyan volt, mint amit írtam. Soha egy szóval nem említette, hogy a magánrendelöbe kellene járnom.

Evey
evey
 
 


Sziasztok!

Ma 8.30-kor megszületett Kubuka kislánya, Liza, 3140 gramm és 53 centi, császárral.

Cupp,
Beja
beja
 
 


Kedves Evey!

Elhiszem, hogy veled rendes volt az orvos. Csupán azért írtam le, ami velem történt, nehogy valakit meglepetésként érjen, ha ugyanazt hallja, amit nekem mondott. Egyébként a nõgyógyászok fele, akikkel eddig találkoztam önkormányzati rendelõben vagy kórházban, egybõl átadta a névjegykártyáját és ajánlgatta a magánrendelõjét. Tehát annyira nem lepett meg a dolog.

Örömmel hallom, hogy van olyan fizetõs szoba is, ahol van pelenkázó. Talán a második gyermekemmel, akivel most vagyok állapotos, olyanba kerülök.
(ha jól emlékszem a 434-ben voltam, az újszülöttszobával majdnem szemben (a szobaszámban nem, vagyok biztos))


üdv

Noémi
Névtelen
 


Én is fizetõs szobában voltam, és ott volt pelánkázó! El sem tudom képzelni, hogy hogy kérhetnek pénzt olyan szobáért, ahol az alapfelszerelésnek megfelelõ pelenkázó nincs! Én átkértem volna magam másik szobába, vagy nem fizetek.

"Sajnos a kisbabámat nekem is elvitték elsõ éjszaka, hiába mondta többször a férjem és én is a csecsemõsöknek, hogy azt szeretnénk, hogy velem maradjon."
Hát ezen a mondaton végtelenül meglepõdtem!
Az egészségügy egy szolgáltatás, és ha maguktól ezt nem tudják, akkor igen határozottan kell figyelmeztetni õket! Én nem kértem volna és nem azt mondtam volna, hogy szeretném, hanem közlöm velük, hogy a gyerek nem kerülhet ki a látterenbõl! Erre általában az a válasz, hogy a gyermekorvosnak látnia kell, és addig nem lehet az anyával, vagy arra hivatkoznak, hogy a mama úgyis fáradt (blablabla...)Ilyenkor határozottan (nem mint egy alatvaló)közölni kell, hogy az egészségügyi törvény kimondja, hogy a gyermek nem választható el az anyjától (csak ha az élete függ tõle), a gyermekorvos meg jöjjön le a szülõszobára és nézze meg ott (rendszerint pár perc rutinvizsgálat az egész, és ezért képesek elválasztani a bevésõdés szempontjából legfontosabb elsõ napon az anyát az újszülöttõl!!!!) Én ezt tettem, és ugyan húzták a szájukat, de nem merték elvinnt!!! Ha kellet volna perrel fenyegettem volna meg õket, meg is nyertem volna, de erre nem volt szükség.
Legyetek már egy kicsit határozotabbak a gyereketek érdekében!!! Nem létezik, hogy az a jó egy újszülöttnek, hogy idegenek között, elszigetelve a saját anyjától unott és csecsemõs nõvérekre bízva töltse az elsõ napját! Én egész nap néztem, becézgettem dédelgettem. Ezt a csecsemõ osztályon biztos nem kapta volna meg.
kismama
 
 


Kedves Lanyok!

En holnap megyek a Boros doktornohoz eloszor. Nagyon sok jot olvastam rola, erdeklodni szeretnek, hogy tamogatja-e az epiduralis suzlest is? Koszi. Andi
Névtelen
 


Mit értesz támogatáson?
Lehet nála epidurállal szülni, de õ maga azt hiszem nem tudja beadni. Az ügyeletes orvos beadja ha kell, szóval ez nem gond, de szerintem ha már elõre tudod, hogy így szertnél szülni, akkor célszerûbb olyan orvost választanod a Péterfybõl, aki maga is be tudja adni....
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: