Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Viki!
Először is engedd meg, hogy gratuláljak a Kicsi Jövevényhez. Eszter vagyok, a kislányom Petra idén áprilisban született szintén a MÁV-ban.Én a dokinőmtől( Koós- Hutás Piroska ) kaptam egy listát amin minden olyan dolog szerepel ami szükséges a kórházban. Szívesen megosztom Veled, hátha másnak is segít.
Köntös
hálóing 3-4 db(praktikus az elölgombolós a szoptatás miatt)
papucs 1 szobai, 1 fürdő
törölköző min.2db
hálós bugyi TENA gyógyászati segédeszk. boltokban beszerezhető
Libero pelenkabetét v.
inkontinencia betét 15db.
üdítő (szűrt alma, szénsavmentes ásványvíz)
Szőlőcukor,csoki
ha papásszülésetek lesz: paparuha+papucs
+ a szokásos kórházi dolgok : pohár, evőeszköz stb.
Remélem valamit tudtam segíteni. Ha kérdés van bármire és bárkinek válaszolok. Vigyázz(atok) Magatokra! pusza Eszter
Névtelen
 


Kinga, Katica!

Fúú, jó sok kérdést kaptam, megpróbálok válaszolni rájuk:

Elöször is: egy igazán gyönyörü fiunk született, Ádám (2800gr, 53cm), aki a kezdettöl fogva nagyon jo baba.

Anyagiak
Én elöre megbeszéltem a Petövel, hogy a vizsgálatokért (amikor nem csak a laboreredményeket vagy a receptet adta oda, hanem "csinált" is valamit) 3 ezret, a szülésért pedig 40 ezret kap. Utólag ezt egy kicsit soknak tartom ugyan, de az összeg elöre megbeszélése szerintem azért jó, mert nem kell a kórházban görcsölnöd, hogy amit kigondoltál az nem túl kevés vagy sok-e. Egyébként akkor adta oda neki a férjem, amikor a hazamenetelkor jött értünk, mivel nem akartam ennyi pénzt folyamatosan magamnál tartani. Másnak nem adtunk pénzt. A szülésznönek szerettem volna, de éppen akkor nem volt nálunk, utólag meg nem mentünk vissza ezért. A növéreknek pedig a korábban említett okok miatt nem volt kedvem.

Vizsgálatok
A 39. hét végén született Ádám, addig a 35. héttől kéthetente jártam vizsgálatra, előtte havonta. Egyébként pont a szülés elötti napi vizsgálaton Petö azt mondta, hogy egy hét múlva menjek be hozzá, megvizsgál, de készüljek arra, hogy rögtön ott is kell maradnom, ha olyan a helyzet.

A szülés előtt
A Petövel előre megbeszéltük, hogy csak akkor hívom ha baj van, ha csak szimplán úgy érzem, hogy szülni fogok, akkor menjek be az ügyeleteshez, mert ő telefonon keresztül úgy sem tudja eldönteni, hogy valóban beindult-e a szülés, ha pedig igen, a kollégái automatikusan hívják őt, így sem ér be sokkal késöbb. Amikor beérkeztem (10:45 felé), egy szülésznö felvette az adataimat, majd CTG és vizeletvizsgálat következett, illetve megvizsgált az ügyeletes orvos (Herczeg). Mivel már négy ujjnyira nyitva volt a méhszáj, azonnal hívták a Petöt, aki rögtön indult is a kórházba, söt útközben többször betelefonált és üzent a szülésznökkel. A Vajúdás alatt azt csináltam, amit akartam, senki nem szólt bele semmibe. Mászkálni is lehetett, csak azt kérték, hogy arra ne menjek, ahol a másik két lány szült. Kezdetben a társalgóban voltam, amikor már nem esett jól az ülés kértünk egy szülöszobát(11:30 körül). A szülésznök nagyon segítökészek voltak, bár sok kérésünk nem volt az idö rövidsége miatt, de amikor a férjem hívta öket, rögtön jöttek. Szegényeknek nagy rohanás volt az egész, mert ketten voltak három szülésre, ami kb. ugyanakkor végzödött.

Szülés
Petö (nem az ö hibájából) az utolsó pillanatban érkezett (12:00), már a tolófájások jöttek. Még ekkor is azt csináltam, amit akartam, amikor feltérdeltem a szülöágyon és a férjembe kapaszkodtam csak megkérdezték: Na akkor függőlegesen szülünk? Aztán én magamtól választottam inkább a fekvést, aminek ök is jobban örültek, mert könnyebben tudtak segíteni.
A fekvés csak a gátvarrásnál volt kötelező. A gátmetszést egyébként a Petö megbeszélte velem, mivel elöre szóltam neki, hogy szeretném elkerülni ha lehet. Aztán 12:20-kor megszületett Ádám, a doki mindenbe bevonta a férjemet is, így neki is nagy élmény volt a szülés. Egyébként Petö "megdicsért", hogy szinte az utolsó pillanatban mentem be, így sokkal jobb volt, mert otthon kényelmesebb és gyorsabban telik az idő.

Szülés után
A szülészeten Ádám végig velem volt, csak fürdetni vittem be, de bármikor betolhattam volna a csecsemösnövérekhez. Voltak mamák, akik éjszakára bevitték a kicsit, a növérek akkor éjszaka tisztábatéve hozták öket enni.
Pelenkát 5 darabot adtak (plusz a mindenféle reklám-csomagokban is volt még kb. 5-10db) , a többit vinni kellett. Egyébként a babának más minden van ott. Összesen négy napot voltunk benn (szombaton szültem, szerdán mentünk haza). Elvileg két órával a szülés után már el lehet menni, de csinálnak egy vizsgálatot a babán, amit órára pontosan a negyedik napon kell elvégezni, addig szoktak bennmaradni.

Na, ezt akár a kismamába is írhattam volna olyan hosszú lett, bocsi mindenkitől!

Egyébként a magán címem: artis1@axelero.hu ha még valamiről írjak nektek.

Sok sikert előre is:
Kriszta
nyúl (nyúl)
 


Ja és még a növérekröl azt kifelejtettem, hogy amikor többedszerre vagy elég rámenösen kértem öket, akkor azért lelkiismeretesen segitettek ám. Van köztük egy két igen rendes is, csak az a baj, hogy annyian vannak, és úgy cserélik egymást, hogy csak minden negyedik napon vannak ugyanott. így egy nővérrel sem tudtunk többször találkozni, nem lehet igazán megismerni őket.
Kriszta
nyúl (nyúl)
 

 
 

Sziasztok!

Tud nekem valaki segiteni?
Nagyon szimpatikus nekem a Máv kórház, de azt hallottam, hogy elore szabott tarifák vannak. Nektek, akik ott szültetek mennyit kellet fizetni, mint "alaptarifa"?
Kötelezo-e az orvosválasztás?
Hogy lehet bejelentkezni, van-e eloadás, felkészíto a szülésre?

Elore is köszönöm a válaszotokat!
sziasztok!
Andi
andiv (andiv)
 


Andi!

Nem kötelezö az orvosválasztás, lehet menni csak úgy a nögyogyászati rendelésre az ügyeleteshez. A tarifákról pl. kettövel feljebb is olvashatsz, úgy tudom ez átlagosnak számit.

Kriszta
nyúl (nyúl)
 


Sziasztok!

Kedves Eszter!

Nagyon koszonom a listat, sokat segitettel. A Tena bugyi azert kell, hogy szorosan tartsa a betetet?
Betetet patikaban lehet kapni, ugye?

Kedves Andi!

En pl. az en dokimnak 2000,--et adok alkalmankent, es a vegen 20.000,--at fogok, es o pl. olyan, hogyha megkerdezik tole, mennyibe kerul, altalaban azt mondja, amennyit gondolsz. Meg olyan lanyt is ismerek, aki nem nagyon tudott adni, megis vegig lelkiismeretes volt vele. Ja, en a Kelemen Csaba doktorhoz jarok. Suerintem azert a 40.000,- nem altalalnos, hanem inkabb soknak szamit. A 3.000,- meg azert tunik soknak, mert a maganrendelokben kernek ennyit a nodokik. Ha a korhazi rendelesen mesz hozzajuk, ahol varni is kell, logikus, hogy kevesebbet adsz, nem?

En egybeknekt november 7-re vagyok kiirva, van valaki, aki akkortajt van kiirva a MAV-ban?

Sok puszi

Vikoca
Viki
 


Sziasztok " Pocisok" ,szia Andi!
Én magánrendelésekre jártam ,alkalmanként 5000-et fizettem. Megkérdeztem a dokit a szülés anyagi vonzatáról ,azt mondta hogy Rám bízza. Így adtam 30000 Ft-ot. De ezt is orvosa válogatja. Szülésre felkészítő tanfolyam volt, ami egy 2 órás előadást ill. szülőszobalátogaást foglalt magában. Ez utóbbi "terepszemlét" azért tartom jónak és fontosnak, mert élesben már fogod tudni a járást és nem pánikolsz be. Nekem legalábbis segített. Tök jó volt már imert helyre menni. Hegedűs Sarolta szülésznőt kell keresni a MáV-ban ő tud több infot adni ill. a tanfolyást is ő tartja. Nagyon készséges, ajánlom! Mikorra várod a Babócát? Eszter


Szia Vikoca:
A válaszom igen, + a bőröd is jobban szellőzik , és nem utolsó a kényelmi szempont sem. Még egy jótanács: célszerű többfajt méretet beszerezni a vérzés erőssége miatt. Persze ez is mindenkinél más ,én nagyon sokáig és nagyon erősen véreztem,úgyhogy sinte végig nagy betétet használtam. Az árát tekintve nem annyira horror, de kicsit drágább mint egy normál intim betét Ha van még kérdésed szivesen válaszolok. pusza: EKép
Azért jelentkezem be Névtelenül mert elfelejtettem a jelszótKép
Névtelen
 


Sziasztok !
Én a Herczegh dokihoz járok.ö az elsö alkalommal megmondta hogy minden találkozó 5.000.-Ft a szülés pedig 40.000.-Ft. egyelöre úgy néz ki hogy dec.25.-e után bármikor megszülhetek.jó lenne még a halászlét otthon fogyasztani Szenteste.

lehet hogy nagyon hülye kérdésem lesz: szülés után tudom hogy pár napig tisztulunk és betétet kell használni.de én "tamponos"vagyok és iszonyúan idegesit a betét a lábam között.
szerintetek meddig muszáj a betét?
Kisbence
Kisbence
 


Sziasztok MÁV-os Társaim!

Bocsi amit írok, és tudom, hogy mindenkinek a magánügye, de a dr. H. "elsõ alkalommal megmondta, hogy..." engem egyenesen felháborít.
Biztosan azért mert soknak tartom az alkalmankénti 5.000.-Ft-ot, és "barokkos" túlzásnak a szülésért a 40.000.-Ft-ot.
Semmi közöm hozzá, hogy ki mennyit fizet, de itt ülök és háborgok.
Tudom, hogy nem kötelezõ hozzá járni.
Még jó, hogy az akihez én járok - aki ugyan ott ahol a dr. H. van - fõorvos, nem ilyetén.
Mea culpa, mea maxima culpa.

Szia Viki!
Jó olvasni rólad. Kép

Sok pusszzz. Chris
Chris
 


Szia Chris !
én nem lepödtem meg annyira az összegen.elötte Telkibe jártam és ott ennek a többszörösét elkérték.nem vagyok milliomos de szerzödésünk van a Telki kórházzal/ a cégnek/ és ezért jártam oda. csak kiderült hogy a szülésre nem vonatkozik és igy a szülés kb 400.000 Ft lett volna.
ezek után tudtam örülni a 40e Ft-nak.
nekem bármit megér az ha nem kell órákig várnom a rendelökben,laborokban stb.
idöm lenne, csak idegem nincs hozzá.
és utálom a kismamák lekezelését is ami még nagyon jellemzö az SZTK-ás helyekre.
sajna ilyen világban élünk.
Kisbence
Kisbence
 


Szia Kisbence!
Értem amit írsz, de a dr. H. hozzáláásával van bajom.
Mint írtam az én dokim is MÁV-os, fõorvos, a magánbetege vagyok, és egyeztetjük az idõpontot, amikor megyek hozzá. 1/4 óránál többet még nem kellett várni, hogy bemehessek.
A Telki kórház árárról már olvastam, hát nem semmi!!!!
Nem ellened írtam, de tényleg háborgat a dr. H. hozzállása.
Sok Pusszz. Chris
Chris
 


Kisbence!
Csak még annyit, hogy bármennyi lenne az összeg, nem annak a nagysága ami zavar, hanem az, hogy közli az árát.
Pusszz! Chris
Chris
 


Chris!

Azt hiszem itt van egy kis félreértés, dr.H ugyanis _kizárólag_ a magánrendelőjében rendel, ami egy gyönyörű, tiszta, mondern orvosi műszerekkel, UHval, CTGvel berendezett rendelő, teljesen nyugateurópai szinvonalu.
Ezért a rendelésért kér 5E Ft-ot, ez nem hálapénz!

A Szülés "áréhoz" pedig hozzáteszi, hogy remészetesen amennyiben meg vagy elégedve.

d.
dalia
 


Szülésre felkészítö tanfolyam a MÁVban minden hónap második szerdáján van 18:00tól a második emeleti előadóban. Három ilyen előadás egy sorozat (1:kismamaság 2:vajúdás 3:szülés), ha jól tudom augusztusban indult legutóbb. Én csak a másodikon voltam, az tök jó volt. Bejelentkezni nem kell.

A TENA betétet az egyik barátnőm feliratta a dokival receptre, úgy sokkal olcsóbb (1/10-e).

Az előre megbeszélt hálapénz egy kicsit tényleg morbid, de én például örültem annak, hogy nem kell azon görcsölnöm, hogy mennyit is kellene adnom. Az meg hogy manapság adni "kell" sajnos ugyis tény. Ez van, nálunk ilyen idö járja Magyarországon.

Kriszta
Marton Krisztina (ny&uacu
 


Szia Dia!
Így már más a leányzó fekvése.Kép
Jó pocakosodást!
Chris
Chris
 


Chris!

En sem tartozom ahhoz a taborhoz akik szertik ha elore kozlik mennyibe is lesz az `ingyenes`?/eleg sok TB-t fizetek a ferjem meg tobbet/szules.
Ezenkivul azt sem szertem ha hulyenek neznek.nalam a kov.volt a szitu.Eloszor roppant kedves volt Dr H,majdan amikor elkeszult a hormoneredmeny megnyugtatott,hogy teljesen jo,4 honap mulva menjek vissza/1 eve probalkozunk/ad szurikat.En nem lattam jonak az eredmenyeket es sajnos igazam is lett,ugyanazt a laboreredmenyt elvittem egy kevesbe nepszeru orvodhoz aki 10 nap mulva megmutott es a szovtan-bol egyertelmuen kiderult,hogy PCO-m van.
Nem az zavar,hogy nem vallat el Dr H,az zavar,hogy nem mondta meg,hogy komolyabb a baj es o ezzel nem foglalkozik keressek fel mast.Valoban nem vagyok egyszeru `eset`de nem vagyok hulye sem.

Kriszti
kriszti
 


Szia Kriszti!
Még szerncse, hogy egy kevésbé felkapott doki, orvosként viselkedett.
Véleményem, hogy dr. H. túlzottan feltuningolt lett az utóbbi idõben.
Az én dokim, nem sztárdoki, de nekem nagy biztosíték, hogy egy ismerõs ajánlotta, aki szintén a MÁV-ban orvos, a gégészeten fõorvos, és eddig a dr. Kelemenrõl csak jót hallottam.
dr. H-ról írták már azt, hogy addig szereti az "eseteket" amíg problémamentesek.
De mindenkinek szívejoga eldönteni, hogy õt választja.
Sok pussz!
Chris
Chris
 


Szaisztok!
Én is Dr. Kelemenhez járok, pont annak a hatására, amiket ebben a topic-ban olvastam. Azt tudtam, hogy a MÁV-ban akarok szülni, csak azt nem, hogy kinél.
De a Kelemenről nagyon szimpatikusan nyilatkoztak többen, hogy nincs szabott ára a szülésnek(pedig megengedhetnénk akármennyit megunknak, de ez elvi kérdées), stb.
Dr. H. már itt se volt olyan szimpi, mivel olvastam ilyeneket, hogy "komplikáció mentes kismamáknak szuper". És mi van, ha lesz valami komplikáció, akkor már nem is fog velem foglalkozni?????
Mondjuk ettöl függetlenül lehet jó orvos, meg minden, mivel én nem ismerem személyesen. Csak szerintem is kicsit felkapott lett, a Kismama, stb újságokban is csomószor az ö nevével találkozik az ember.
Na mindegy, az a lényeg, hogy mindenkinek szive joga a mellett dönteni, aki tetszik.
Remélem nem lesznek komplikációk és Kelemen doki is be fog válni.
Puszi!
Barbi(10.h)
KBarbi
 


Sziasztok!

Lányok, nem szeretnék megbántani senkit, de nem lehetne ezt a dr.H. szidása témát lassan abbahagyni?
Remélem nem gondoljátok komolyan, hogy az a rengeteg kismama aki hozzá jár, az mind egytöl-egyig abszolút problémamentes és az összes problémás a többi dokihoz jár?!
Nem vitatom, hogy hibázott már életében és néhány emberrel nem úgy foglalkozott, ahogy kellett volna, de az a véleményem, hogy nem kellene a hozzájáró kismamákat ezzel idegesíteni, hogy nem is jó orvos. Nyilván annak is oka van, hogy ennyire felkapták mostanában Kép
Én hozzá járok és sajnos múltkor a párommal az egyik ilyen hozzászólás miatt az egész estét végigtanakodtuk, hogy most akkor lehet, hogy váltani kéne dokit?!
Ne csináljátok ezt velünk, Herczegesekkel. Remélem a társaim is egyetértenek velem, én itt az utolsó harmadban nem szeretnék másik orvos után nézni, úgyhogy szeretném javasolni, hogy ne idegesítsük egymást ilyenekkel.

Köszi, és remélem senkit nem bántottam meg!

Zafi
Zafi
 


Sziasztok lanyok!

Eszter! Koszonom az infokat, jovo heten elkezdem begyujteni a dolgokat, hatha babuci elobb akar elobujni anyukajahoz hasonloanKép ( en nov. 7-re vagyok kiirva, anyukam annak idejen velem nov 6-ra volt, es en oktober 6-an szulettem). 2,5 kilo voltam, de abszolute egeszseges. Csak racsucsultem anyukam majara, aki besargult, ezert indulhatott be a szules.

SZia Chris! Rolad is jo hallani!!Kép

Dr. H-rol nekem sincs olyan jo velemenyem, foleg, amiota nekem is volt dolgom vele. Annak idejen a 20. heten hatul fekvo lepenyt allapitott meg a Harsanyi doki a felidos nagy ulrahangon, aztan a 27 heten bementem ugyeletre, mert vereztem kicsit, es dr. H. azzal ijjesztett meg, hogy elol fekvo a lepeny. En nem ertettem, hogy leeht elol, ha egy szer hatul volt, de hat hittem neki, es hetekig csak fekudtem. Eltiltott a hazaselettol is, hogy attol is verezni fogok, aztan mikor nem birtunk mar magunkkal, kiderult, hogy egyaltalan nem verzemKép...
AZtan a sajat dokim a 32. heten elkuldott megint a szuleszetre nagy uh-ra, hogy a ket korabbi lelet kozul az egyik nem jo, mert olyan nincs, hogy hatso fali elore jojjon, csak forditva.
Es a 32. heten alaposan megvuzsgaltak, es kiderult, hogy hatso fali meg mindigKép. Ez logikusabbnak is tunt, mert hiszen sokat rohangaltam utana is meg, mert tornazgattam, stb, es soha tobbet nem vereztem. SZoval nem tudom, hogy mi volt akkor, aznap az oka, de H. olyan biztosan mondta a dolgot, es ha hiszem akkor neki, akkor a maradek 13 hetet agyban keleltt volna toltenem teljesen feleslegesen...
Lehet, hogy tulzas, amit irok, de amilyen nagy hire van, annyira nem tokeletes. Perzse nagyon kedves volt, meg udvarias, stb. Es ha ennyi penzert is ennyi betege van, akkor lehet, hogy a mai versenyvilagban o csinalja helyesen. AHogy Chris mondta, nem kotelezo hozza jarni.

Remelem nem batnottam meg semmilyen beteget, nem ez volt a szandekom. Ettol meg lehet szuper doki.

pusz

Vikoca
Viki
 


Sziasztok megint!

Igazából a legjobban a negatív véleményekben az zavar, hogy nem először olvasom ugyanazt a történetet. Pl. Viki, te is írtad ezt már korábban és Kriszti storyjánál is dejavue érzésem volt.

Zafi
Zafi
 


Most nagyon bocsanat, de nevtelenul fogok irni. Ugy par perce ugyanis egy kicsit kiakadtam. x eve szultem, a szules sem sikerult tul jol, utana a kolyokkel gondok voltak, es most sincs minden rendben. Ugy dontottunk, kikerjuk a papirokat a korhazbol. Ez meg is tortent ugy kozel masfel honappal ezelott. A szules papirjait meg is kaptuk, de a gyerkoc papirjai nincsenek meg. 11 napot toltott a korhazban, ebbol kilencet az intenziven. Es meg egy lazlappal sem tudtak szolgalni. Ot evig meg kene orizniuk az osszes leletet.
Most ez ugye ket dolgot jelenthet, vagy rohadt nagy kupi van, vagy ?
Névtelen
 


He ti, akik e hires urrol mertek rosszat irni!

Tudjatok ez egy kicsit olyan, mint amikor egy szerelmes csitrinek probaljatok elmagyarazni, hogy arra erdemtelenbe szeretett bele.
Keke
 


Sziasztok Lányok!
Én is a MÁV-ban szültem. Dr. Koós-Hutás Piroskánál. Fantasztikus volt õ is és a csapat is.
Szerintem nagyon fontos, szülésznõt is válasszatok, amennyire lehetõség van rá. Nekem ugyan elég "expressz" szülésem volt, összesen 40 percet töltöttem a szülészeten, de nagyon jól esett, hogy mindenki kedves és segítõkész volt. Jártunk szülésfelkészítésre is, a Doktornõ magánrendelésén. Ajánlom mindenkinek, hogy vegyen részt rajta. Mindent meg lehet és kell is kérdezni. Ha elõre tudja az ember, hogy pontosan mi zajlik benne, sokkal kevésbé fog félni, és jobban együtt tud mûködni az orvossal is. És még egy nagyon jó dolog (lehet, hogy valaki márt írt errõl)ez az intim torna. Én a 8. hónapban kezdtem el járni, 3x4 óra volt a tanfolyam, utána otthon lehet folytatni, akár életünk végéig. Nagyon sokat segített, szülésnél és az azutáni regenerációban is. Szülés után külön szobában voltunk. Tudom, hogy ez pénz kérdése, de megéri!!! Ez nem a jaj de nagyon elit vagyok, mert nem akarok mással aludni kérdése! Nagyon jó, hogy te sem zavarsz másokat, ha éppen éjel nappal babázni akarsz, vagy úgy fáj a melled a tejbelöveléstõl, hogy 5 percenként forróvízzel kell borogatnod, és cak félmeztelenül tudsz totyogni a szobában. Ez nagyon kellemetlen és zavaró, ha mások is ott vannak.
Mindenkinek sok sikert, szerintem a MÁV egy nagyon jó választás, mind az technikai felszereltség, mind az orvosi gárda tekintetében.
Beus
gyorkeb@freemail.hu
Névtelen
 


Valaki!!!

Nem tudjátok véletlenül, hogy meddig van szabadságon Herczegh doki?
Menta
Névtelen
 


Menta!

Úgy tudom, hogy a héten már van!

Zafi
Zafi
 


Sziasztok!

Kedves Kriszta! Köszönöm a "kimerítõ tájékoztatót", sajnos bedöglött a gépünk a múlt héten és így csak ma tudtam elolvasni. Már azt hittem, hogy el sem jutok idáig, mert 3.-ára vagyok kiírva és reménykedtem, hogy egy kicsit elõbb is babázhatok már.Kép Ráadásul, ha csüt.-ig semmi, akkor lehet, hogy benn kell maradnom, amit nagyon nem szeretnék. Eddig olyan gyorsan mentek a napok, de az utóbbi egy-két hét csak vánszorog. A cuccaim összepakolva, én meg most kezdek el félni.Kép Tiszta hülyeség, talán túl sok idõm van gondolkodni.
Gratulálok a kisfiadhoz!Kép
Még azt szeretném kérdezni mindenkitõl, aki tudja, hogy a papás szülésre, kell vinni apucinak is papucsot? Mert Eszter ezt írta fenntebb. Lehet, hogy van még egy pár dolog, amirõl fogalmam sincs?
Mindenkinek jó babavárást és babázást!Kép

Katica
Katica
 


Sziasztok!

Én jóval nyuszibb vagyok Zafinál, nem igazán akartam leírni azt, amit Õ végül is megtett, de engedjétek meg, hogy én is felbátorodjam:
Bár teljesen fair az, hogy az ember jót is és rosszat is hall(hat) egy orvosról, de kicsit úgy érzem, hogy az olvasott vélemények lassan kezdenek engem is idegesíteni, megijeszteni, és így, a 3. harmadban nem igazán szeretnék odáig eljutni, hogy elgondolkodjam azon, hogy váltani kéne.
Akit igazán érdekelnek a dr. H.-ról szóló + vagy - vélemények, az ebben a topicban elég infót olvashat, mazsolázhat az archiv-ban, de kérnélek én is Titeket, hogy mivel egyszer bõven elég meghallgatni a negatívumokat, ne szajkózzuk már, ismételve az egyszer már elhangzottakat, hogy ilyen, meg olyan rossz orvos ez a dr. H.

Huhh, bocsánat a cirkadalmas mondatokért, de tényleg nem akarok senkit megbántani, azt sem tudtam igazán, hogy írjam le, amit szeretnék, de végül is csak kiböktem.

Sziasztok,
Beja
Beja
 


Sziasztok Lányok!

Kérdésem lenne. A MÁV-ban a terheléses vizsgálaton, a zsemle+tej, vagy +cola vanKép, vagy a cukros löttyKép ?????

Köszi. Pussszzz. Chris
Chris
 


Szia Chris !
A MÁV-ban zsemle+tej van. a laboros néni azt mondta, hogy a zsemle nyugodtan lehet szendvics is szalámival és a tej lehet tejeskávé vagy kakaó is. szóval nem olyan kemény. a büfében van 2 dl-es dobozos tej.
Kisbence
Kisbence
 


Szia Beja!

Köszi, hogy mellém álltál!
Már kezdtem aggódni, hogy én reagálom túl a dolgot!Kép

Remélem tornán találkozunk!

Pusz,
Zafi
Zafi
 


Sziasztok Máv-os Kismamák!

Tudnátok segíteni, hogy az autón kívül, hogyan lehet eljutni a kórházhoz? Azt tudom, hogy a 30-as busz a közelben áll meg, de trolit vagy másik buszt nem tudok.
Elõre is köszi a segítséget!

Katica
Katica
 


Szia Kisbence!
Ez megnyugtató.Kép

Katica!
Ha nagyon rövid akarok lenni, akkor minden járat jó, ami a Hõsök terén megáll.
Tehát: Buszok: 4-es, piros 20-as,
Trolik: 75-ös, 79-es, valamint a Kisföldalatti.
Nekem több nem jut eszembe, remélem minden járatot leírtam. Kép
Pusszzz! Chris
Chris
 


Szia Zafi!

Nincs mit, bár ez részemrõl nem is mellédállás volt, hanem inkább saját vélményem kinyilatkozatása, amihez a Tiéd adott "bátorságot".


Szia Kisbence!
Van még egy troli, ami a Szondi utcában halad végig, és megáll a MÁV mögött közvetlenül, most megyek tornára, és megnézem Neked, hogy melyik az, és honnan merre tart!

cupp mindenkinek,
Beja
Beja
 


kedves Lanyok

En nem szidni akartam dr H-t.Nem volt ide irva,hogy csak pozitivat szabad szolni.
Teljes szivembol orulok,hogy meg vagytok vele elegedve es nem kellett kulonosebb kezeles a teherbeesesetekhez,igy biztosan nagyon jo kezekben vagytok.Mellesleg nem az volt a bajom,hogy nem vallalt hanem az,hogy annyiba sem vett,hogy kerek-perec megmondja,hogy ezt nem vallalja.Ami ugye nem az orvosi mint inkabb az emberi mivoltat kerdojelezte meg KIZAROLAG az en szememben.

Kriszti
kriszti
 


Sziasztok!

Kisbence, szia!
Megkérdeztem egy "torna-társamtól", a Szondi utcában (a Szondi u. és a Rippl-Rónai u. sarkán) a 72-es troli áll meg, ami aztán a Szondi u.-ból kikanyarodva a Podmaniczky utcán megy végig a körút (és a Nyugati pu.) felé, többek között a körút és a Podmaniczky sarkánál is van egy megállója.

A Herczegh-es téma pedig részemrõl lezárva, akárhogyis van, én meg vagyok vele elégedve, és bízom abban, hogy nem fog okot adni arra, hogy mást keressek. (Csak ez így olyan kellemetlen, mert tudat alatt már arra "várok", hogy mikor csinál vmi bakit... de ez már a saját ügyem, ezt nekem kell magammal letisztáznom.)

cupp,
Beja
Beja
 


Kedves Kriszti!

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Nem vitatom, hogy ebben az esetben valóban hibázott a Herczegh.
De szeretném, ha megértenéd, hogy nekünk, akik hozzá járunk, mi a problémánk ezekkel a nem először elhangzó negatív hozzászólásokkal.
Én szívesen meghallgatom, ha valakinek rossz tapasztalata volt, de egyszer is elég! Bocsi!
És csatlakoznék Beja ide vonatkozó mondataihoz!

Mindenkitől elnézést kérek!
Zafi
Zafi
 


Katica!

Vigyetek papucsot a férjednek is, akkor nemm kell "zacskót" húzni a saját cipőjére, és kényelmesebb is.
Sok sikert, remélem lassan kivonod magad a babanetes forgalomból egy időre! :-)))

Kriszta
Kriszta (nyúl)
 


Sziasztok!

Kedves Chris és Beja!
Köszönöm a közlekedési információkat.:-)))

Kriszta, már értem a papucs dolgot, köszi. Már nagyon szeretném magam kivonni a forgalomból, de egyenlõre még vagyunk.:-)))Ma hajnalban arra keltem, hogy nagyon fáj a hasam meg a derekam(nem volt túl kellemes), de aztán el is múlt. Lehet, hogy kaptam egy kis ízelítõt?:-)))

Sziasztok Katica
Katica
 


Sziasztok ,

A Pető doktor felől szeretnék érdeklődni, mert már többen ajánlották nekem. Bár úgy hallottam pénteken rendel, de hogyan lehet hozzá bejelentkezni? stb
előre is köszi
T
Névtelen
 


Szia T!

Én egyszer találkoztam eddig a Pető doktorral.
Telefonon jelentkeztem be hozzá. 06-20/919-0501
a száma. Nagyon normális volt.

Üdv. Djeszter
Djeszter
 


Szia T!

Én a Petõ dr.-hoz járok és nekem szimpatikus emberileg és szakmailag egyaránt. Általában pénteki idõpontokat ad meg, 7-tõl lehet hozzá menni és én még sosem vártam 10 percnél többet, de még annyit sem. Ha bejelentkezel hozzá, mindent elmond az elsõ alkalommal, mennyi a vizsgálat+ szülés(ezt is megmondja elõre). A terhességet egy teljesen egészséges állapotnak tekinti, bár talán ezzel most már a legtöbb orvos így van, és ennek megfelelõen csak a tényleg szükséges vizsgálatokra küld el. Segítõkész és a tapasztalataim szerint mindig nagyon normális. A mobilszámát is megadja, úgyhogy ha valami problémád van, nyugodtan felhívhatod. A szülésrõl még nem tudok nyilatkozni, de egy-két hét múlva már remélem, hogy igen.Kép A lényeg, hogy én örülök, hogy õt választottam, de a legjobb, ha egyszer elmész hozzá és megnézed, hogy mennyire szimpatikus a stílusa.

Szia, Katica
Katica
 


Sziasztok!

Kedves Zafi es Beja, es akik meg dr. H-hoz jartok!

Tudom, hogy mar lezartatok az ugyet, igerem, en is most hozom utoljara szoba az ugyet. Csak megint beteg votlam a heten, igy csak ma olvastam el a leveleket az utolso hozzaszolasom ota.
Ne haragudjatok, ha ismeteltem onmagam, es azthittem, ebebn a topicban meg nem irtam le a dolgot, hisz ez a lepeny ugy ket hete derult csak ki. MIndegy, azt hiszem, akkor sem volt szep tolem, hisz en sem orulnek neki, ha a dokimrol most a vege fele rosszakat hallanek.
Igazabol dr. H-rol is foleg csak jokat hallani, es ha valaki mar terhes, akkor biztos hogy a legnagyobb szakertelemmel es kedves gondoskodassal latja el a beteget. Egyebkent azt irtam korabban, hogy nekem is nagyon szimpatikus volt, rogto behivott az ugyeleten, es nagyon figyelmes volt. Es ki tudja, lehet, hogy neki is igaza volt. MInt orvos, nem nagyon hallottam rosszat rola, szulesnel meg allitolag nagyon szuper.

Ugyhogy ne aggodja meg tudat alatt sem Beja, mert a legjobb kezek kozott leszel!!!!!! Nemhiaba neki van a legtobb betegeKép

Terhestornan hogy szoktatok megismerni egymast? Jovo heten mar mehetek, es ezek szerint sok ismerossel fogok elvileg talalkozni, csak klassz lenne, ha ez a gyakorlatban is mukodneKép

puszi mindenkinek

Vikoca35
Viki
 


Szia Viki!
Örülök, hogy már jól vagy!Kép
Pusszz. Chris
Chris
 


Szia Vikoca!

Köszi, ez kedves volt Kép

A tornán könnyen megismerjük egymást! Adj meg néhány paraméter, hajszín és hossz, magasság és biztos rádismerünk. De elég sokan járunk oda innen a babanetről, úgyhogy ha csak megkérdezed, ki van itt a babanetről, a fél társaság jelentkezni fog.
Akkor jövő héten találkozunk? Kép

Pussz,
Zafi
Zafi
 


Vikóca, cupp, ari vagyKép

Én megadom a saját paramétereimet: momentán sántítok derékfájásból kifolyólag... szóval aki robotosan jár-kel, az lesz a Beja! Egyébként pedig sötétbarna vállig érõ hajam van, és alacsony vagyok.
Aki majd új arc lesz, arra rákérdezek, hogy nem Viki-e... szóval megtaláljuk egymást!

Remélem, hétfõn találkozunk! KépKép
Beja
 


Sziasztok!

Mi most készülünk az első babánkra, ami sajnos nem jön össze olyan gyorsan, mint gondoltuk. Mivel a korábbi orvosommal nem voltam igazán megelégedve, váltani szeretnék. Valaki Kardos dokit ajánlotta. Mit tudtok róla? Eddig csak egy hozzászólást olvastam róla, ami pozitív volt, csak az aggaszt, hogy esetleg vészhelyzetben hogy fut majd be Vácról. Kérlek, ha bármi infótok van róla, írjatok.

Előre is köszi!

Vikó
Névtelen
 


Sziasztok!

Én Marton doktor felől szeretnék érdeklődni,
mikor és hol rendel?

Előre is köszi:ANCSA
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Ha valamelyikőtök aki inkább csak olvasója a topicnak és a dr. Harsányi Lehel páciense kérem ossza meg velem a tapasztalatait.Érdekelne minden vele kapcsolatos infó.Ha lehet S.O.S., mert én a 40. hetem közepén járok ki tudja meddig látogathatom a nagy nap előtt még a beszélgetéseket. Köszi előre is, üdv mindenkinek, jó babavárást, könnyű szülést : Moncsúr
Mihályi Món
 


Kedves Vikóca!
Lehetséges, hogy veled találkoztam a D. épület 3. emeleti ultrahang várakozásnál kb. a 30-32. hét fele?Te meséltél méhlepény problémádról és hogy az orvosod a Harsányihoz küldött UH-ra.(?)Aztán ajánlottad nekem ezt a topicot milyen hasznos dolgokat is lehet itt olvasni-ami egyébként így is van. Aznap amikor találkoztunk az UH-on még egyszer összefutottunk a földalatti előőt és együtt utaztunk egy darabig.Ha Te vagy az akire gondolok írjál vissza mi van Veled.Én vagyok az a fehérvári lány, akit azzal riogattak, hogy túl pici a babája.. Moncsúr
Mihályi Monika
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: