Új privát üzeneted érkezett!

Diókának Boldog 1. születésnapot kívánok!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Diókának nagyon boldog 1. szülinapot kívánunk: Kirababa(Kiranőci), Kisnorbi, Anya, Apa

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Dióka:


Nagyon boldog 1. születésnapot kívánunk: Gréti és Nikó


Ég a gyertya, ég
Egy kis gyertya ég,
Kicsi Dió most egyéves,
Éljen soká még!

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 

 
 

Megyünk boltocskázni, játékokat kipróbálni, éljen!
Kép

Most csak ennyire tellett, amióta elindultak a gyerkőcök, fittmama lettem, kocsiban nehezen ülnek meg, estére úgy elfáradok, hogy csak nézek ki a fejemből.[/img]

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Twist!
Ha még egyszer megköszönöd, megharagszom. :oops: 8) Mi egyáltalán nem hordtuk, úgyhogy csak állt a szekrényben.

Szöcsi!
Nagyon vagányak!
Előbb-utóbb járunk majd felétek!

Kölkeim érzésem szerint fogzanak, ennek megfelelő nyűglődési fokkal, plusz Réka alig eszik, Dani meg folyamatosan nyűglődik... :?
vovanda
 
 


Sziasztok!

Édes pici Dióka! Boldog első szülinapot!



Én is full lemaradtam, mióta Olivér jön megy.
Látom, nem vagyok egyedül.

Kép

Kép

Tobi! Mehet a szopi! Nem lesz bajuk a csajoknak.

Till! Jobbulást Lencsinek! Hogy van?

Én is kérek szépen jelszót. Till megadta, de elfelejtettem. :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


DIÓKA!
ISTEN ÉLTESSEN! SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!


Jól eltaláltam mikor kell hozzátok benézni.Hihetetlen h. így megy az idő!! :shock: :lol: Van friss kép róla? És mekkora most? Meg egyáltalán.. :wink:

Az ikrek és Olivér is milyen hatalmasak már! :)

Kép
katica_75
 
 


Szöcsi, jó fejek nagyon!

Hanna, itt is megdícsérem Olivért. Nagyon pasis! 8)

skrisz72
 
 


hűha, próbálok senkit nem kihagyni :oops:

köszönjük szépen:
Szintusnak (jaj, szerintem privivel is lógok :oops: )
és gratulálok Hannához! :D ( :oops: )
Twistnek,
Bolsnak,
Szöcsi családnak - bevásárlőkocsizás :lol:
na fittség rám is férne :roll:
Nikónak+Grétiek - nagyon aranyos versike :),
Hannának - Olivér abban a napszemüvegben! :lol: és micsoda vadmotoros nagyfiú :wink:
Katicának
majd rakok szülinapos képet, és próbálok írni a másik topicba is :oops:
fogjuk rá, hogy kerek 7kg, esti szülinapi pucér mérés 6995g :D
kúszik, féligmászik, ül, kétlábra kapaszkodik, pofázik, kiröhög, hülyére veszi öreg szüléit :lol:

elnézést, kicsit összevissza hsz lett, de talán kibogozható :oops:

angel37
 
 


Sziasztok!

Először is boldog szülinapot Diókának!!! :)

Kat, már elmondták előttem, de tényleg sz.rd le. Enyim fiam 9 hós körül ült fel, 10,5 hósan állt fel, önálló álldogállással meg még csak most próbálkozik. Nem aggódtam, mert a fejlődés folyamatos volt (kutyázás, kúszás, stb.), Grétinél volt aggódás, mert nála jeleket se láttam, hogy majd történni fog valami.
Ültetés: én is hallottam, csak azt nem értem, hogy akkor miért külön fejlődési fokozat az, hogy önállóan ül, és önállóan _fel_ül. Meg én néha bizony ültettem a lányt, különben ordított, nem hatotta meg a magyarázatom sem a szakkönyvekről... :oops:

Ja, ma lúzeranya voltam kakifronton, de nagyon... :roll:



Kép

 
 


Angel, úgy látszik átvettük tőletek a nem alszom el este műsort. Jól bezabált, letettem, és kipattant a szeme. Most betettem a hintába, hátha elringatja magát. Bár nem hinném... :?

Ilyenkor mi a jó szülői magatartás? Erőszakkal próbáljam elaltatni? Vagy hagyjam, majd elfárad?

skrisz72
 
 


Mó,
neked is köszi! :D
lúzerség mit jelent kakifronton? :wink:

Krisz,
bocs :oops: :wink: pedig 3 napja mi most ügyesek vagyunk.
erőszakkal altatni szt nem lehet.
két dolog van nálunk:
1.) a tömés. ami kajára azt hittem, már bőven sok, még 150-et simán ráhúzott. passz, hova fért.
2.) egyszerűen nem volt még álmos. rájöttem, leginkább akkor műsorozik így, ha korábban akarom letenni, mint általában. 9 helyett f9 már gáz.
amit szerintem nagyon nem szabad: fényt csinálni, szobájából kivinni, bármibe kezdeni, amire azt hiheti, játék jön.
legalábbis ezek a megfigyeléseim :oops:

angel37
 
 


jaa, szóval hogy mit tegyél :wink: szerintem:
igen, előbb-utóbb kidől, néha sajna türelemjáték :roll:
ha nem olyan, mint a Maki, hogy attól lehet tartani kezét-lábát töri mérgében, akkor hagyd az ágyában. ha nagyon nem, kaját is meg lehet próbálni. mert néha tudnak meglepetést okozni :wink:

angel37
 
 


Angel!
Énisénisénis! Nagyon boldog szülinapot a Kisasszonynak!! :D :D :D
Bocsi, de csak most értem ide, (mer' elplázáztuk a napot... :oops: ), de eszembe voltatok istibizi 8)

Kat!
Doktornőtök elég idióta, már bocs... :shock:

Tobi!
Nyugodtan mehet a szopi, azzal nem fertőzöd meg. Nem vagy terhes esetleg?? :lol:

Skrisz!
Zét a mobilommal esetleg távirányítóval lehetett kúszásra motiválni :) Ő is csak egy hónapja kúszik, szóval senki sincs lemaradva semmiről. És ülés közben még mindig képes felborulni, legalábbis giling-galangozik. Végül is nem borul fel, csak elkezd eldőlni, és akkor villámgyorsan átmegy hasalásba.

Rani!
Igen ezeket az MT-ket csinálja Gremese, a teszveszen is árul.A keresztpánt karcsúsított stb. csak annyit jelent, hogy hogy van beleszabva a dekoranyag, funkcióban eltérés nincsen.
Nekem sima alap van, akkor még csak ez volt. De teljesen hibátlan amúgy. Most rendeltem egy barátnőmnek egy fullosat, kíváncsi vagyok rá milyen lesz.

Viktu!
Szijjjja! Bocsi, akartam küldeni jelszót, de lusti voltalak visszakeresni. Irulpirul :oops: :oops: :oops:

Bukás..Zé abszolúte hátonalvó, hason nem is volt hajlandó sosem, de nem volt bukós. Ja, viszont tegnap olyan szintem belerókázott a dekoltázsomba, hogy csak pillogtam...ő meg vigyorgott :D

Twist!
ekkora babát csak előre szabad bekötni az MT-ba.

Hanna!
Olivér nagyon vagány...és Apa máris megfertőzte a motorozással?? :D

Mó!
Mer' mit csináltál a kakival??? :lol:

Erőszakkal altatni?? Azmiaz?? :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel megfogalmazta kb. amit én is gondolok a kérdésről :)
De az én fiamnak ált. elég jól le lehet venni a jelzéseit... ha nem akar elaludni mikor én gondolom, akkor valszeg még nem álmos, és akkor még húzzuk kicsit az időt. De már a fürdés idejét is úgy szoktam belőni. Ha délután nagyobbat aludt, vagy később, akkor csúsztatjuk a pancsit stb., így későbbre esik az elalvás is. De nálunk nincs annyira feszes napirend.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Rani!
Elolvastam amit Gremesével leveleztél a teszveszen, szerintem is teljesen felesleges a fejtámasz, valahogy nem jól képzeled el a használatát az MT-nek. Amíg ilyen kicsi, nem nagyon lóg ki fenn a fejecskéje, nem tud billegni, nekem Zé teljesen odatámaszkodott a mellkasomhoz ha aludt, ha meg fenn volt akkor is tartotta a fejét a hátrész. Meg a kezed is ott lesz, ha forgatja a fejét. De persze te tudod.
HA megnézed, a gmail-en van az én mappámban több MT-s kép Zéről, az elsőket akkor csináltam, mikor 2 hónapos volt, akkor vettem, na ott még egész magasan tartom, annál jobban belecsúszik, mikor ilyen kicsi. Amik az Emese honlapján vannak, azokon a képeken jóval nagyobb babák vannak, azért van annyira szabadon a fejük.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Darabolós gyilkosság után... 8)

Kép

Kotyvasztás:

Kép

Ez meg Anya kedvéért :roll:

Kép

És ezennel eldugultam.... :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Jajj, de drága kisZé!
Hanna, dobtam jelszót!Puszi

Skrisz: erőszakos altatás: kalapács, vagy ltató injekció, avgy mire gondoltál :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois, nagyon jót röhögtem a darabolós képen:))))) Jók a kajcsik, amiket készítettél. Házhoz szállítást vállalsz felénk?:-)

Hanna, gratula, hogy Olivérke járkál, igazi nagyfiús már, nagyon helyes:)

Krisz, mikor dőlt ki tegnap Eszti?
Vendég
 


Sziasztok!

Dióbaba nagyon boldog első szülinapot!!! :D

Szöcsi,hű,mekkorák már :shock: nagyon helyesek!

Hanna,micsoda vagány kispasi :lol: Elkelt már?Van egy szépnek mondott lányom :lol:

Lois,ez aztán a nézés :lol: Olyan szép,ha Olivér kosarat ad,akkor húzok sorszámot hozzátok :D

Bocsánat,a képeket néztem csak,azt is csak ezen az oldalon :oops: mindenkinek pussz!
Vendég
 


Alvás: erőszakkal nem lehet, ha nem akar, úgysem fog. Jelzem: elalvás fronton én mázlista vagyok: fél 9re a nagy is szunnyant. A reggeli ébredések időpontját viszont kéretik nem firtatni... :D

Mó!
Mesélj, mit alkottál?

Lois!
Zé stipistop a lányom listájára!!! Magyarázat: édes jó apja aszondja, hogy a kiccsaj ahhoz mehet férjhez, akihez akar, de mi mondjuk meg, kikből választhat. :lol:

Hanna!
Olivér irtó nagy lett! Futhatsz a moci után, úgy látom!
vovanda
 
 


Diána!
„Ha én írhatnám sorsod könyvét, szíved, lelked vágyát, életed örömét,oly széppé írnám, mint egy tündéri álom,
a legboldogabb Te lennél ezen a világon!
Boldog születésnapot kívánok!”

Csak pár sort a tegnapi panaszomhoz: Kicsit páran félreértettetek, nem amiatt voltam letörve, hogy Litti még nem áll fel, dehogy várom én el tőle, hanem azon hogy egyáltalában örülök neki amit már csinál, és akkor megkapom hogy nem nagy szám.... Igazatok van, végül is lesz@arom, de akkor is rosszul esett. Loisnak igaza van drnőt illetőleg, már a vérvételkor is meginogtam nem kéne-e váltani. :?

Lois!
Kis Zé édes nagyon.

Hanna!
Olivér nem különben.

( Helyes kis vőlegényjelöltek. :lol: )

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Lois, Nyulasz, Katerina,
köszi nektek is! :D :D

Baba, Krisz,
ja, hát bunkósbotra, pálinkáskenyérre már én is gondoltam :lol:
de ha nem akar aludni, tényleg nem lehet rávenni.

Lois,
na viszont érdekesmód azt figyeltem meg, hogy napközben bármilyen sokat is alszik, akár késő délután, nem attól függ az este/éjszaka, sőt inkább mintha fordított összefüggés lenne :shock:
jól néznek ki a kaják! :wink: mármint babának! mik azok?
Makilányak meg se merem mutatni a horror képet! :lol: :lol:

Rani,
akkor bocs a fejtámasszal! azt tartom továbbra is amíg nem tartja rendesen a fejét, támasztani kell, viszont a MeiTai-t nem ismerem közelebbről, az akkor máshogy működik :wink:
hallgass a "gyártóra" :wink:

Nyulasz,
jobban vagytok?


Makilányom (egyik) legújabb idegesítő szokása, hogy vetkőzik, kihúzza a karját a ruhából, vagyis befelé húzza, aztám meg persze mérgel, mert nem tudja bevenni a szájába az ujját, ruhán keresztül nem az igazi :lol:

angel37
 
 


Sziasztok!

Lois édes Zé nagyon!!
A darabolós kép nagyon jó! :wink:
Köszi a felvilágosítást akkor rendelek a TeszVeszen én is!! :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Tegnap végül 11-kor bevittem a szobájába, cicire tettem és elaludt. Reggel 6-ig nyomta a szunyát. A múltkor, amikor ordítás lett a vége, akkor "erőszakosan" úgy próbáltam elaltatni, hogy előbb a cicit próbáltam, aztán sétáltam vele, megint cici, megint sétálás. Nem működött. Most hagytam tévézni meg játszani, és mikor ásítozni kezdett, akkor elvittem aludni.

Lois, csudajól néznek ki a kaják! Ügyes mami vagy! A darabolós gyilkos képaláírás ütött! 8) Mi az, cékla? Jó lehet mosni! :wink:

skrisz72
 
 


Skrisz:kemény erőszakot gyakorolsz :lol: :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Krisz! Van egy könyv: Kismamák nagykönyve. Hasznos tanácsokat ad pl. az alváshoz is. Elég pár percre beleolvasni. Mindenesetre hat hós kortól elég fontos szertartás lesz az esti lefekvés, 9 hós kortól pedig érdemes valamilyen rendet kialakítani és ehhez ragaszkodni (fürdés, tejcsi, kismackósimizés, mese stb. találékony anyura-apura bízva). Egy idő után megszokják, mi mi után következik. 2 gyereknél sose tudtam altatni, így megszokták a csendes magányt. Napközben 1X alszanak, megkérdezem, hogy "csucsu van?", és már húzzák a kezemet a kiságyhoz vagy másznak befelé. Este mukkanás nincs, tejet a szobájukban kapják, 7-kor van fürdés, fél 8-kor alszanak. (Én meg 8-kor :shock: Barátok közt hiányzik, de próbálom felidézni a gyerekkoromat, amikor hétfőn nem volt TV és túléltem.)

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske, ügyesen csinálod!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hehe, gyűljetek csak a háremlistánkra, gyűljetek... :lol: :lol: :lol:
Nyuszi!
Csak nem gondolod, hogy leszünk ló helyett szamarak??? :lol: :lol: :lol:

Áááá, kaja nem az én érdemem, Édesapája készítette :roll:
Cékla, cukkini, répa :)

Vanda!
És akkor kijelöltök neki kettőt, akikből választhat?? :lol:
Na akkor tessék színt vallani, mikor keltek reggel?? :)

Kat!

Én nem úgy értettem. Te jól látod a dolgokat, de az orvosotok megnyilvánulása alapján a szakmai hozzáértése abszolút megkérdőjelezhető. Meg különben is ne szólja már le a gyerek teljesítményét :shock: MiDottorénk egy tündér, hétfőn voltunk, szétfényezte a kölkömet, (szép, okos, ügyes, kicsattan, mosolygós, barátságos, meg hogy öröm Zét neki látni etc.) mindig tiszta büszkén jövök ki, pedig szó sem volt mozgásfejlődésről :roll: De tutira ilyen az összes többi kis kliensével is :)

Angel!
Igen, ha délután van jó kis alvás, akkor jobb az este, de a későbbi elalvásra nem hat ki Zénél :) Ne is mutasd meg akkor a képet Diónak, mert akkor tényleg nem fog elaludni este :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Szöcske!
igen, nálunk is mindig ugyanaz a forgatókönyv este, csak néha elcsúsztatom. Akkor később kezdődik az egész, de a folyamat ugyanaz. De mi már egész mini kora óta így csináljuk.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel: Dióka küzdő leányzónak nagyon boldog első születésnapot kívánok! :) :) :)

Lois: KisZé zabálnivaló kispasi! es mar megint itt olvadozok, olyan nezese van...de olyan.... :oops: :lol:

Mindenkinek pussz

Lilypie First Birthday tickers
amina09
 
 


Azt hiszem kisZé amikor nagyZé lesz, a csajoknak annyi lesz :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Katerina, mi volt a vérvétellel? Sírt nagyon a kislányod? Igazad van különben, leszóló megjegyzéssel el tudják kenni az ember száját. Nekem is, ha azt mondanák a dokinál, hogy pl. az még semmi, hogy tartja a fejét a baba, akkor el lennék kenődve. Mert az szerintem igenis szép fejlődési eredmény. De csak ez egy példa volt.

Baba, ma is jöhet a levél. Drukk!:)

Amina, ezer éve!!! Hogy vagytok? Örökbabátok lesz? Már csak 10 hónap, szuper!:) Tuti nagyon jó dolga lesz nálatok. Puszi!
Vendég
 


Megjött a levél!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Az alkalmazott citogenetikai módszerekkel-a vizsgált sejtekben-az életkorral kapcsolatos kromoszóma-rendellenességet nem találtunk.
A vizsgálat alapján a magzat neme: lány."

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szöcsi, a mentrend az megvan. Csak most kétszer felrúgta a kisasszony. Fél 9-kor pancsi, utána kaja nagyon halvány fényben a szobájában, és szunya. Mindig elalszik evés után az ölemben. Csak most valamiért nem. Fene tudja.

Lois, de jó dolgod van! Apa főz! :lol:

skrisz72
 
 


Babim, végre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

skrisz72
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: olyan boldog vagyok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois!
Átlag kelés 6 körül, ma reggel kb. fél 4... 8)

Baba!
Juppiiiii!!!!!!!!!!! Tudtam én! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vovanda
 
 


MINDENKINEK NAGYON KÖSZÖNÖM A DRUKKOKAT!!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babimmmm, gratulálok!!!! :) :)

Lois, KisZ gyönyörű, egyetértek Babimmal, készülhetnek a csajok a NagyZ-s időkre :) Apát átküldhetnéd ide is főzni :) :)

Lúzerség: tegnap ebéd utáni szokásos peluscserére készülődve már láttam, hogy a leánykám kipislantott. Sebaj, gondoltam, nagyot aludtak, tovább volt rajta a pelus, mint szokott. Azért éreztem, hogy más is van, de nem voltam elég óvatos. Mi szoktunk úgy játszani ilyenkor, hogy "lerángatom" róla a nadrágot :) persze csak óvatosan, most is így történt, és a művelet után, amikor az amúgy fehér nadrág a fény felé nézett, már láttam, hogy gyanúsan sötét ez a pisifolt 8) És tényleg, persze végighúztam a lány lábán az anyagot, ideértve a zokniját is. Tisztogatás után egy véletlen pillantással furcsa mintát véltem felfedezni az amúgy egyszínű padlón, és eléggé elmosódottnak tűnt, így a saját zoknimat is levettem :lol: ekkor már siettünk sétálni is, sógornőm várt ránk, befejeztem a dolgokat, ideértve a komód és a pelenkázófeltét takarítását is, összekaptuk magunkat, elindultunk. Kint végignéztem magamon (ezt már sógornő társaságában), kiszaladt egy b.meg a számon, sóginő csak annyit kérdezett vidáman, hogy "ez most az, aminek látszik?", én meg úgy döntöttem, hogy meleg van a kardigánhoz :))

Alvás: nálunk most betegen voltak nehéz altatások, szerencsére minden visszatért az eredeti kerékvágásba.

Hanna, Olivér is csudanagy lett :)



Kép

 
 


öööö,Lois,nem szamárnak gondoltam Zét :oops: csak Hanna képét néztem először,persze majd a csajok döntenek :lol: rakjak képet,hogy Zének is legyen beleszólása? :lol: dehát a fiúknak úgysincs :lol: :lol: :lol:

és köszönöm a kérdést,jobban,Balázs okés,Noémi kifelé jön már.

Ja,és akkor Noémi:
Kép
Kép
Kép

...ezt pedig a csajoknak:

Kép
Vendég
 


Baba :D :D :D
Vendég
 


velem most madarat lehetne fogatni!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, juhhhhéjjjj!

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Nyulasz, mekkora hajuk van a gyerkőcöknek! Irigy-irigy. :lol:

, :mrgreen:

skrisz72
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:
Nyulasz:helyes kispasi ő is. Persze Noémi is cuki.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,
hallottam a követ :wink:
nagyon örülök! :D :D :D

Mó,
:lol: :lol:

Szöcsi, Lois,
esti rend nagyon régóta van nálunk is! kitolni, ha vmiért úgy alakul lehet, előrehozni nem :roll:
ezt a könyvet jegyzem! :wink:

Amina,
köszi! :D :D
olvaslak, ha nem is írok! és szurk :oops:


voltunk 1éves vizsgálaton, kicsattanunk, jól vagyunk, gyönyörűek vagyunk! :lol: :lol: hú de utáltam mindig a királyi többest! :roll: :wink:
de egy szív uh-ra azért menjünk el.

angel37
 
 


Nyulasz,
szépek! :D :D
Balázst jól megnéztük! :wink:

angel37
 
 


Gratula az egész topicnak a jubileumi 500. oldalhoz!!!!!!!! Kép

Baba, nagyon nagy gratula a jó eredményhez, libabőrös lettem, amikor olvastam, nagyon megható, hogy minden rendben:)))

Ma megint kenguruval vittem Dorkát, hogy gyakoroljunk a mei tai-ra, és most tök jól sikerült. Kényelmes a kenguru, tudom benne ringatni a babát. Ő pedig nagyon édesen elaludt a pocakomon. Szuper volt.
Vendég
 


Lányok!

Mindenkinek gratula az 500. oldalhoz!!! :lol:

Babám hatalmas gratula, annyia örülök, hogy minden rendbe van!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Lois meg is rendeltem a MT.
Köszi a segítséget!!

Kép

Kép
raniko
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: