Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Berni
Nekem is megvan a Suttogó. Vannak benne okosságok, de azért mindent nem hiszek el. Ügyes vagy! :wink:

Bárány
Én mai napig ölben altatom Kristófot, imádom, ahogy hozzám bújik. Ő is nagyon nyűgös. Megviseli őket az idő, a meleg, a frontok, ráadásul ma kaptunk oltást, az már csak hab a tortán. :(

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy!
tudom,tudom... :) a könyv is olyan,mint a védőnő:nem kell mindent komolyan venni :D

lányok!
kicsit visszatérnék az eredeti témához:az természetes dolog,h a sebem gyönyörűen begyógyult,de a közvetlen környéke,alatta,felette olyan zsibbadtszerű és van,ahol érzéketlen?ugyanakkor picit fájásszerű pl.amikor a fehérnemű gumirésze hozzáér.3 hete műtöttek.


ja és ez tegnap a szopizás után készült még karban :lol:
Kép ezt neked,anya!
berni1
 
 


Berni nekem is ugyan ezek a tüneteim vannak a sebem körül...sőt nekem viszket is és hiába vakarom olyan érzéketlen :twisted:

Nagyon édi...Dávid id tud ilyet mutatni...sőt fityiszt is :lol:
Vendég
 

 
 

Berni, Bárány
Vigasztaljalak, vagy biztassalak titeket? Nekem 4 és fél hónapja volt a császár és még mindíg azt érzem, amit ti. Érzékeny, nagyon megérzem az időváltozást, és ahogy mondjátok ha viszket és oda nyúlok nem érzem ,hogy megvakarom. Akkor a legtutibb amikor kristóf lead egy sorozatot. Én úgy tudom fél év amire jobb lesz, és teljesen nem is fog elmúlni csak évek múlva. Ha valakinek más a tapasztalata, vagy másképp tudja az írja meg nekem is.

Berni
Ez a kép nagyon ütős. :lol: Nagyon ügyesen elakptad a pillanatot.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem másfél éve volt a császár és még mindig, ha a vágás környékéhez érek, zsibbad. Állítolag valamelyik ideg sérült. Fájni nem fáj, de ez is elég kellemetlen, és a viszketés sem múlt el.

Üdv, Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok!

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem másfél éve volt a császár és még mindig, ha a vágás környékéhez érek, zsibbad. Állítolag valamelyik ideg sérült. Fájni nem fáj, de ez is elég kellemetlen, és a viszketés sem múlt el.

Üdv, Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Nekem az előző két császárral semmi gondom igaz azok bazi rég voltak...ez még nagyon friss :lol:
Vendég
 


akkor megnyugodtam :(
ez van,ez legyen a legnagyobb bajunk.nekem mondjuk nem viszket,csak furcsa volt ez az egész.
azért bárány,le a kalappal előtted!3.gyerek,mindíg megnézem a vonalzóid és megállapítom,h manapság ez nem semmi.3 gyerek,jókedv,fáradtságnak nyoma sincs és még netezni is van időd:)őszintén,gratula!
berni1
 
 


Berni azért már a karikák sorakoznak a szemem alatt,egy pár kemény éjszakát csinált már nekünk Dávidka :lol:
Vendég
 


Sziasztok

Seb zsibbadása: nekem is szokott néha, de szerencsére sosem viszketett stb.
egyébként nekem az EDA beadásának a környéke (gerincnél) szokott még zsibbadni, és néha a környéke (a hátam egy része) egyik vagy másik oldalon :shock: ez számomra Ákos után elég fura volt, de mikor Áronnál csinálták az EDA-t, rákérdeztem, hogy ez normális-e, erre közölte az EDA-s dokibácsi hogy igen, de végülis ez is kb. csak 1 évig van

Képzeljétek Áronkám tegnap délután kivételesen aludt 2,5 órát, és este is szépen elaludt, hát nagyon remélem, hogy ma is így lesz
igaz Ákos viszont még este fél10-kor is kijött utánam, így tegnap este az egész lakás úgy maradt ahogy volt, még zuhanyozni is csak ma reggel tudtam :cry: .

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lányok, egy gyors kérdésem lenne.
Ti hogyan kezelitek a szúnyogcsípéseket? Gesztit össze-vissza csípkedték a szúnyogok, tele van főleg a lába vörös foltokkal, (de van a homlokán is...) a régiek már keményednek, de vannak ma délutáni frissek is. Pedig nem is látok szúnyogot a szobájában. Eddig nem akartam venni riasztót, de azt hiszem mégis kell majd valami. Mit javasoltok?
De főleg, a már meglévő ronda foltokat mivel kezeljem??? Szerencsére nem vakarja, de borzalmasan rondák és jó lenne ha minél előbb elmúlnának.

Kép
mamy
 
 


Mami:fenistil nem jó?
Vagy kálciumot nem lehet ilyen kicvsiknek?

Erika rég láttunk képeket. :lol:
Vendég
 


Mami!

Én a csipéseket fenistillel szoktam bekenni. Riasztásra meg elektromos szunyogriasztot használunk. Ez nagyon bevált. Azóta nincs szunyog a lakásban.

Üdv, Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok

Bárány
fényképek: én sajna még mindig nem tudok felrakni, apjuk meg csinálja a belső kisudvart a fiúknak (kismedence - homokozó stb.), + a kinti kerítsét (sajna még az sincs :? ),

rovar csípésre = szúnyogra is: fenistil + Kalcium

Enikő
ti milyen elektromosat használtok????????????

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Mamy
A Fenistil cseppek is nagyon jó!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Erika 13!

Amit a konnektorba be kell dugni, annak a neve VAPE, abba csatlakozik egy kis üveg, ami folyadékkal van tele. Kb. 20-30 napra elegendő. És csak éjszaka használjuk.

Üdv, Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Mamy
Végül is használtatok valamit? Ha igen, mi vált be?

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Susy!
Holnap veszünk elektromos riasztót, de nem folyadékost vagy lapkásat, mert az vegyszeres.... hanem ultrahangosat, állítólag az nagyon jó, és nem fogy ki, nem kell utántölteni stb.
A vegyszereket ha lehet messze elkerülöm.

Köszönjük szépen a tippeket a csípésre, persze hogy jó a Fenistil, van is itthon szerencsére, de hát para-anyuka tiszta zizi... most már kenegetem. Szegénykémnek mindkét lába tele van, de egy lábán legalább 6-8 csípést láttam... Remélem beválik az ultrahangos riasztó. Majd beszámolok.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Mamy
Kiváncsi leszek, hogy beválik e, nem is hallottam még ultrahangos készülékről. :roll:
Hol lehet olyat venni?

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!
Dorián ma négy hetes :) kéthetes korára szedte vissza a születési súlyát és azóta csak anyatejet kap ciciből(hurrá) :D ma épp 3760gr,ami azt jelenti,h heti átlag 140gr-ot hízott.azt mondta a dokinénink,h min.120-at kell ennie,úgyh thök jók vagyunk :D
viszont még mindíg nem tudok fejni semmit miután evett.hogy van ez?járt már valaki így?a mell majd alkalmazkodik a nagyobb igényéhez is?
berni1
 
 


Berni én ezt utálom a legjobban amikor egy orvos megmondja,hogy Minimum mennyit kell enni egy gyereknek...és ha csak 90-et eszik akkor mi van??
Éhen hal vagy mi?
A mi dokinénink(13éve oda járunk)ilyet még az életében nem mondott ki a száján.
Naggyából egyenletesen gyarapodjon,és lényegtelen,hogy mennyit eszik!!

Tej:szerintem attól,hogy nem tudsz fejni,a babának juthat bőven elég :lol: ő jobban működik mint a mellszívó
Vendég
 


Berni
Báránynak igaza van. Minden baba más, más igényekkel. Persze van egy norma, amitől szinte mindenki eltér. A te kisfiad tudja a legjobban neki mennyi elég.
Szerintem fejni azért ne mtudsz, mert beállt a tejtermelődés úgy, hogy annyi a kínálat, ami a kereslet. :) Vagyis annyi van amennyi Doriánnak kell. Ne aggódj a fejés miatt, ha mindíg annyi van, hogy neki elég akkor ne erőltesd a fejést. Több anyukát ismerek, aki sosem fejt és 8- 10 hónapig szopizott a babája.
Annak pedig nagyon örülök, hogy sikerült! :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


köszi,lányok!ti mindíg megnyugtattok :)
ne bántsátok a dokinénink,még az elején mondta,h mennyit kéne ennie,mikor sárga volt és vissza kellett szednie a súlyát.én írtam rosszul :oops: ,a védőnő mondta,de ő alapból idióta :(

másik kérdés:a hasról a barna csík mikorra tűnik el?és a has mikorra áll vissza az eredetire?mikortól lehet hasazni?vagy az a szoptatás alatt ne jó?
berni1
 
 


Sziasztok

Berni
hasazni = nekem a 6hetesen már azt mondta a dokim hogy lehet

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Osztom erika vélcsijét 6 hetes kortól hasazhatsz,viszont a csík nekem is baromi erős...kicsit kilógott a hasam a gatyából apám meg kérdezte miért van rajtam harisnya...a barna csík miatt :twisted:
Vendég
 


bárány!
hihetetlen vagy :D hogy én milyn jót röhogtem a harisnyán :P
viszont kicsit lehangolódtam a dokinéninél,akinél ma voltunk.holnap reggel megyünk a madarászba,mert picit még mindíg sárga Dorián :( ugyan azt mondja,ne aggódjunk,mert csak meg akar róla bizonyosodni,h elhúzódó sárgaság.de egy anyát ez ugye nem nyugtat meg.úgyh holnap vérvétel meg akkor már ultrahang is :( szegénykém!
meg a fenekén és a combján van vmi mongol folt vagy mi.arra sem mondott semmi konkrétat,h elmúlik-e és mikor.annyit mondott,h elhalványul. :( meg a csípőjével is van vmi.azt nem értettem,vmi redőeltérés? :(
valaki nagyon irígy és rosszat kíván nekünk :(
berni1
 
 


Berni szerintem semmi gond nem lesz halottam már ilyet,hogy kicsit tovább sárga egy baba...
A combján a redő lehet,hogy nem tökéletesen egyforma ilyenkor terpesz betétet szoktak adni de az semmiség,vagy csak tornáztatni...én mondjuk kengyelben voltam de az is semmiség...
Gyakori dolog emiatt én nem izgulnék semennyire...
Drukkolok,hogy minden rendben legyen...írj holnap ok?
Vendég
 


Sziasztok

Berni
szerintem minden rendben lesz,
csípő = már tudnak rajta segíteni, nekem anno a hugomnak (27 éve) volt szíjja, hát brutál volt (kb. fél évig) de utána már minden OK lett
mi az a mongol folt? hogy néz ki?
nekem Áronkán van 2 helyen is haemangióma, ez azt mondjták + a neten is hogy kb. 3 éves korára fog halványodni, elmúlni, hát kiváncsi leszek rá, Nagyon remélem!!!!!!!!!!

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Berni
Hozzánk jött gyógytornász a kórházba, és ő is meg a doki is nekem azt mondták, hogy 3 hónapig nagyon kímélni kel magunkat, vagyis csak a hasizmokat 3 hónap elteltével lehet terhelni. :roll:
Csík nekem nem volt a hasamon, valamiért nem jött elő.
A sógornőm babája is elég sokáig volt sárga, szopiztasd gyakran az segít.

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!
megjöttek az eredmények.azt mondta a dokinénink,h ugyan tényleg magas a billirubin érték,de a többi érték jó,ezért tuti nem szervi eredetű,hanem a szülés óta elhúzódó sárgaság:)legalább ennyivel előrébb vagyunk.
amúgy igazad van susy,tényleg a saját ütemében fejlődik,kezd beállni a napi 30gr-ra.mikortól fejlődnek többet?vagy ez is eltérő?azért gondolom van valami "előírt"h mikortól kéne többet ennie. :?
berni1
 
 


berni akkor minden ok,és a csipőjét nem nézték?
Vendég
 


bárány!
oda majd a jövő héten megyünk.ezek a vizsgálatok a sárgaság miatt voltak fontosak.majd arról is tájékoztatlak :)
ti hogy vagytok?picur?
berni1
 
 


Szia berni!
Mi megvagyunk kicsit fáradtan...elég keveset alszunk...végül is éjjel alszik Dávid de 4 óránként eszik és ez egy elég hosszú rituálé...szopi ,tápszer büfi...szóval 1-1,5 óra...
Nappal sokat sír..de ma eddig ...alszik egész nap...nem is értem :shock:
Szerintem még nem ismertem ki eléggé,még kell egy kis idő
Vendég
 


Berni
Napi 30 g a normál gyarapodás, ettől többet nem is kell híznia. Ha kiszámolod mennyire jön ki egy hónapra meg is rémülsz. :)
Ettől csak kevesebbet fog hízni, nem mindíg ugyanúgy híznak a babák, ez is változó.

Kép
Kép
susytunder
 
 


bárány!
nem mondod,h hasonló cipőben jársz,mint én az elején a szoptatással.tudom,mennyire durva az éjszakai 1-1,5 órás etetés. :( gondolom szoptatsz,aztán jön a tápszer.de még figyelmes a kisfiad,h alszik 4 órát :wink: nálunk Dorián megint kemény hasfájós üvöltést produkált az éjszaka :( fél óra üvöltés után apa tisztába tette,majd a mellkasán aludt el.tegnap délután óta kap egy szirupot is a hasára,ma már talán tűrhetőbb volt a napja.nem sírt,csak a 6 órás etetés után egy picit,de a babakocsiban lenyugodott .nem akarom elkiabálni,úgyh gyorsan le is kopogtam,mert remélem,h az éjszaka is könnyebb lesz.imádom a kisfiam,de mikor már negyedszer kelt fel éjszaka és nem jó semmi sem,hát olyat tudnék tenni,h csak na :D

susy!
akkor megnyugodtam,jók vagyunk! :D már csak ez a hülye sárgaság múlna el...
berni1
 
 


berni én komolyan azt hittem ilyen baba nincs mégeggy mint dávid én annyira sajnálom,hogy amikor sír és már evett, ivott, tisztába van rakva,akkor miért sír??
Mi is kaptunk valami szirupot görcsoldót,valami patikai keverék...
Napi 2x adom is...
néha már félek,hogy valami baja van :(
Vendég
 


csinálj vonalzót :wink: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Berni
Szedtek K vitamínt? Az segít a sárgaság elmúlásában.

Jajj lányok nem is mondtam, hogy kétgyerekes anyuka lettem szerdától. :) Itt van a 8 éves keresztlányom nyaralni. Mindenki félt, hogy gond lesz, de szerencsére nagyon jól elvagyunk.

Szép vasárnapot mindenkinek!

Kép
Kép
susytunder
 
 


mi infacolt szedünk,talán kevésbbé nyűgös a fiam,bár nem tudom.igazából,ahogy hallom könnyebben pukizik tőle.ez a "sír,de ki tudja mitől"áééapot a legrosszabb és ráadásul én türelmetlen típus vagyok.még jó,h éjjel szokott ez tetőzni,mert olyankor átveszi a férjem :oops:
a múlt éjjel is 4x kelt fel éjfél után,fél1,fél4,negyed6 és fél8kor.de legalább most sírásmentes volt az éjszaka.most éjjel már nem is fogok felülni,megpróbálom egyből fekve szopiztatni,csak még olyan kis "ügyetlenek"vagyunk,nem találja a bimbót :) és persze beidegesedik :)

susy!
kapja a vitaminokat+most még extra c vitamint is kap.

ma megjártuk az ikeat,szerencsére végigaludta,aztán boldogan szopizott a kocsiban,míg apa fizetett és bepakolt :) annyira édes volt.egész úton hazafelé nézelődött,majd itthon elszundikált a babakocsiban.mi is vele :lol: hullák voltunk :)
jó kis nap volt,csak fejni nem volt időm,éjjel meg energiám nincs,a miatt a 10 csepp miatt.majd holnap megint erőltetem picit :)
berni1
 
 


SUSY!
SEGÍTS!negcsináltam a vonalzót,de nem tudom feltölteni :( hova kell?ahol azt kérdi,h számítógéprőé vagy net címről?hiába másolom be,azt írja ki,h túl nagy.de lekicsinyíteni meg hogy kéne??? :(
berni1
 
 


Berni
Hol csináltad a vonalzót, melyik weboldalon? Apától kérünk majd segítséget, nekem is ő csinálta. Egy linket kell beilleszteni azt tudom. Megoldjuk!

Hasfájásra akarom még neked írni, hogy nekünk Gripe Water- ünk volt. Ez egy gyógyvíz kapormag olajjal. Nekünk első hetekben fájt a pocakja akkor vettem, később nem kellett. Nagyon drága 3000 ft, és csak 3 hónapig tartható el felbontva. Hát nem tudom érdemes e venned, viszont van egy másik olcsóbb megoldás is. A DM- be lehet kapni cseresznye maggal töltött párnát, vagy a gyógyszertárba termo tasakot. Ha megmelegíted és ráteszed a kis pocijára a meleg oldja a görcsöket.

Fekve én sem tudtam szoptatni vagy 5 hétig, aztán meg már másképp nem is nagyon akar, csak fekve, és nekem is ez a legjobb.
Jajj, mennyit mambáztunk mi is. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Még annyit, hogy ezt a Gripe Water- t Nagy Brittaniában már több mint 100 éve használják.

Kép
Kép
susytunder
 
 


susy!
a nőivonalon csináltam,ahol a tiéd is van.ha tudja írja le a menetét a férjed,aztán megkűzdök vele. :) talán

köszi a vízet,lehet,h megpróbáljuk,mert az éjszakáink nagyon gázosak,főleg,h aztán nappal piheni ki magát :(
berni1
 
 


Sziasztok!

Mintha csak magamat olvastam volna, ahogy átnéztem a legutóbbi hozzászólásaitokat. Na nem akarom osztani az észt, félre ne értsetek, de azt hiszem, ezen az időszakon mindannyiunknak túl kell esni.
Minden baba sír. Olyan nincs, aki nem. Az én lányom is ÜVÖLTÖTT éjszakánként egészen 5 hónapos koráig, tudom hogy ez nem vigasz, csak azért írom hogy készüljetek fel akár a legrosszabbra is.
Mi 2 hónaposan még az ügyeleten is voltunk, annyira sírt, hogy már szinte magán kívül volt, nem volt jó semmi (ismerős a helyzet), enni nem akart, és hát mit lehet tenni egy ilyen pici babával??? Ha sír, annak oka van. Az ügyeleten kimasszírozták belőle a pukikat. Hát sajnos ilyen hasfájós volt az én Gesztenyém. De aztán elmúlt hálistennek.
Első babásoknak ez nagyon kemény. Én tudom.
De Báránynak sem lehet egyszerű. Bárány, nincs semmi baja Dávidnak, "csak" kisbaba.

Kép
mamy
 
 


Szia Mamy
Ezek szerint sokan átesnek ezen a sírós időszakon...hát én ezt a másik kettővel nem tapasztaltam!szilveszternek inkább akkor lettek kemények az éjszakái amikor jött a foga,de akkor aztán nagyon!
A védőnő nyugtat hogy 6-8 hetes korára már javulni,fog a helyzet...hát remélem..vagy inkább reménykedem
ma voltunk egy hós vizsgálaton 4660gr 58 cm :lol:
Vendég
 


Ja, még annyit akartam, hogy nekünk az Infacol vált be, fogyasztottuk is rendesen.... A Gripe Water nem ért semmit, szinte a teljes üveggel kidobtam. Először még a szájába se akarta venni, undorral köpködte, de ha sikerült, akkor sem használt.
Természetesen ez egyéni, lehet hogy másnak jó, és az Infacol nem.
De én azt hiszem, amíg ki nem alakul egy baba emésztőrendszere, a kis belei "belejönnek" a munkába, addig nincs az a szer, ami teljesen megszüntetné a görcsöket. (Sajnos).
Én még emellett DM-ben kapható ánizsos krémmel kenegettem Geszti pocakját, és masszíroztam, (sajnos nem ugrik be a neve, egy pici barna tubusban van, nem is drága kb. 400 Ft), az is használt. Nagyon sokat simogattam, masszírozgattam a pociját, tornáztattam a lábait, (finoman a hashoz és vissza) és jöttek is a pukik. Ja, és az elmaradhatatlan szélcső...... azt nagyon utáltam alkalmazni, mert sajnáltam szegényt, de az is hasznos volt, nagyon sokszor segített, éjszaka is.
Na eldugultam.

Kép
mamy
 
 


Szia Bárány!
Ez érdekes, örülj hogy az első két gyerkőcnél megúsztad ezt a sírós időszakot. Nálunk viszont pont fordítva volt, ahogy írtam Geszti 5 hónapos koráig volt hasfájós és NAGYON kemény időszak volt ez, nem is tudom, hogy lehetett kibírni szinte alvás nélkül... mármint én nem aludtam szinte semmit... viszont amikor beindultak a fogai, nem mondom hogy nem volt néha sírás, de nem volt jellemző. 6 hónapos volt amikor kibukkant az első két kis foga alul, de akkor már szerencsére nem volt hasfájós, és éjszaka is aludt. Inkább nappal voltak rázósabb időszakok, akkor meg Dentinox-al kenegettem, az jó volt, meg külföldről kaptunk egy kenőcsöt fogzásra, annak gyümölcs íze volt, az is nagyon bevált.
De hát minden baba más és más, nem lehet általánosítani.
Hiába mindjárt 2 éves Geszti, minden időszaknak megvan a maga nehézsége, most éppen a dac- és hisztikorszak kezdete... De emellett minden korszaknak megvan a szépsége is, de ezt neked nem kell mondanom. Geszti most kezd beszélni, de olyan szinten, hogy kb. 2 hét alatt úgy belelendült a dumálásba, hogy csak lesünk a férjemmel, olyanokat mond!
Pl. már megmondja a nevét, ha megkérdezzük hogy hívnak? Sőt, azt is megmondja, hogy "kettőőőőő" éves! És ismeri a számokat 1-9-ig, persze néha téveszt és valószínűleg most még csak a képe alapján, még nem érti a lényegét, de lelkesen nézegeti az újságokban, vagy bárhol. A múltkor a parkolóházban mikor kiszálltunk a kocsiból, fennhangon közölte hogy "AAA HÁJOM" és mutatott egy irányba, nem tudtam mit akar, aztán mikor megláttam az oszlopon, egy nagy A betű és egy 3-as, olyan jóleső érzés volt. Ahogy mentünk tovább, az oszlopokon végig "olvasgatta" a betűket és számokat. Nagyon sok minden mond már, és ki tudja magát fejezni, el tudja mondani, hogy mit akar. Hihetetlen és csak csodálom, az én gyerekem...

Kép
mamy
 
 


Berni
Azt mondja apa, hogy két kód van, az egyik ha HTML oldalra akarod beilleszteni, akkor kell. A másik kell nekünk az a phpBB fórum kód. Ezt kell beilleszteni a profilodban az aláírás részhez és elmenteni a változtatást.
Sok sikert! :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


sziasztok!

ember tervez,gyerek végez :) kigondoltam,h a szokásos zűrös hajnalunk után lefexem Dodóval aludni a 3as etetés után...aha..másfél órát üvöltött.semmi nem volt jó.de most tényleg semmi.a végén leraktam hasra és hallgattam,ahogy üvölt fulladásig.hiába vettem fel folytatta.a végén annyira kifáradt,h elaludt a karomban.maradt 40 percem aludni :( hulla vagyok.na :( mindegy,azért még imádom :)

egy másik fórumon olvasgattam a büszke anyukákat,h heti 350-360gr-ot fejlődik a babaájuk,én meg csak irígykedtem. :? nem baj,mi is kezdünk gyarapodni,a múlt hetet 210 gr-mal zártuk.nem tudja valaki,h a sárgaság meddíg húzható következmény nélkül?a dokinénink nyugtatgat,h nem lesz semmigond,de én félek :oops:

Kép
berni1
 
 


susy!

én beraktam,de ezt írja ki :twisted: megőrülök!
mit csinálok rosszul?

Kép
berni1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: