Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Egy nagy segítségre lenne szükségem. A Bajcsiban fogok szülni, remélem nemsokára. Január 8 ra vagyok kiírva. Már nagyon várom a végét. Arról szeretnék kérdezni, hogyan működik a szülésznő fogadásának anyagi része. Már beszéltem egy nagyon kedves hölggyel és meg is kértem legyen a szülésznöm. Most arra lennék kíváncsi, hátha tud valaki segíteni nekem, hogy mennyit szoktak ilyenkor adni, és mikor? Minden találkozáskor, vagy csak a végén. Ugy gondoltam, hogy készítek egy ajándékcsomit és abba helyezem el az összeget. Megköszönném, ha valaki tudna nekem írni ezzel kapcsolatban pár sort. Elörre is köszönöm.
sdia
 
 


Sziasztok!
Végre netközelbe jutottam. Tudna nekem valaki segíteni szülésznő kérdésben? A Bajcsiban. Már beszéltem egy kedves hölggyel és megkértem, hogy legyen a szülésznőm. Csak azt nem tudom, hogyan köszönjem meg a végén a segítségét. Szóval mostanában mennyit illik adni?
Előre is köszi a segítséget
sdia
 
 


Bocsesz már nem megy az odafigyelés. kétszer kérdeztem ugyanazt. :D Nem vagyok hülye csak szórakozott, plussz a gyerek a nyakamon. :D
sdia
 
 

 
 

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy Dr. Nagy Lászlónak van-e magánrendelése, ha igen elküldenétek priviben az elérhetőségét.

Köszi!
agnyes
 
 


Hello!

dr. Nagy Lászlónak a 14. kerületben van magánrendelője: Pillangó park 7. szám alatt, 1205-kapucsengő és II.em. 5. ajtó.
Időpontot tudsz kérni: 06/702396611 számon. Ha jól emlékszem hétfőn és szerdán rendel ott.
creed
 
 


lady-bird
Írtam privit. Ha még nem kaptad meg Mosonyi doktor elérhetőségét (megadtam a mélcímemet), akkor írj és átküldöm.
csipiketörp
 
 


Keressük az év legjobb szülésznőjét
Az Év Bábája díj

Az Országos Bábaszövetség minden évben a kismamák és a szakma javaslatai alapján odaítéli egy szülésznőnek az Év Bábája díjat.
Kérjük, ha van szülésznő, akire szívesen emlékeztek, aki megkönnyítette a vajúdás-szülés folyamatát, írjátok meg e-mailben vagy levélben nekünk, hogy Szövetségünk vezetősége a javaslatok alapján a legjobb szülésznőnek átadhassa a díjat.
A levélben írjátok meg akár nekem privátban, akár az endomed@t-online.hu címre:
- a neveteket (bizalmasan kezeljük, senkinek tovább nem adjuk),
- hogy mikor szültetek – az sem baj, ha évekkel ezelőtt szültetek, de most jutott eszetekbe, hogy szavazzatok rá –
- a szülésznő nevét és a kórházat, ahol dolgozik
- és az is jó volna, ha írnátok róla néhány sort, miért őt választottátok, miben segített…
A Nemzetközi Bábanapon, vagyis a Szülésznők Napján, május 5-én adjuk át a díjat, mely ünnepségre szeretettel várunk minden kismamát.
A Bábanapról, a helyszínről és a díjról olvashattok még a Kismama újságban is.
nováky_rita
 
 


Sziasztok!
Mindkét kislányomat a Bajcsyban szültem fogadott orvos (Mosonyi) és szülésznő (Tóthné Varga Ildikó) mellett. Maximális elégedett voltam velük, nyugodt szívvel ajánlom mindkettejüket.
Én úgy láttam, mindegyik szülésznő nagyon kedves, aki szimpatikus azt kell felfogadni, javaslom az orvost megkérdezni, hátha van valaki akivel szívesebben dolgozik együtt. Mosonyi doki Ildikóval és Magdikával szokott úgy tudom. Díjazás: nem mondanak összeget, de úgy kb. 15-25e között szoktak adni pénztárcától függően.
Mindenkinek könnyű szülést kívánok!
pippentyû
 
 


Sziasztok!
Két kisfiú anyukája vagyok. Első kisfiam 2006-ban, második 2010-ben született Dr. Sulyok Csaba és Garáné Paár Magdolna segítségével. Mindenkinek nyugodt szívvel tudom ajánlani mindkettőjüket, mind emberileg,szakmailag maximálisan helyt álltak! Gondoltam, hogy mi fog rám várni a szülőszobán, de nyugodt voltam mert tudtam, hogy jó kezekben vagyok :D ! Csak jót tudok mondani az orvosomról,szülésznőmről és biztos,hogy soha nem fogom Őket elfelejteni! Hálás vagyok nekik, hogy életem legszebb emlékét/élményét még szebbé tették!
ajacska
 
 


Sziasztok,

Bármilyen info érdekelne a László Ádám főorvosról. Szült valaki mostanában nála? Előzetes infom szerint a terhesgondozása a magánrendelőjében van, UH viszont a korházban. A korházban az UH-ért ilyenkor küldön kell fizetni vagy TB alapon megy? Meg milyen orvos, figyelmes, elmond mindent, lehet kérdezni? (első babás vagyok, sok kérdéssel.... mit miért mikor stb.) Köszi a válaszokat :-)
pineapple
 
 


Sziasztok!
Én végzos pszichológushallgató vagyok a Pázmányon, a babanetes Flór Ferenc Kórház topikba írok rendszeresen, és most készítem a szakdolgozatomat, amihez olyan kismamákat keresek, akik 2-7 hónapja szülték elso gyermeküket.
Egy kérdoív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket, hozzávetolegesen 15-25 percet vesz igénybe.
Nagyon nagy segítség lenne számomra, és az érdeklodokkel szívesen megosztanám az összesített eredményeket, amennyiben ezt jelzi nekem.

A kérdoív az alábbi linkre kattintva letöltheto:
http://www.mediafire.com/?mgwq3omordj
És erre az e-mail címre lehet visszaküldeni: szantai.reka@gmail.com

Hálás köszönet!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Sziasztok!

Idén novemberben fogom szülni az első bébimet a Bajcsyban. Az orvosom Dr. Szécsényi István. Még nem kérdeztem rá a pontos árakra...

Nem tudja valaki mennyit kóstál egy szülés idén nála? És a szülésznőnek mennyit adjunk?

Előre is köszi!

Üdv Mumi
mumigugo
 
 


Kedves pinepple!
Úgy látom nem kaptál véleményt László Ádám főorvosról.. róla én sem tudok sokat mondani, csak vizitek alkalmával volt szerencsém találkozni vele. Kedves, figyelmes és úgy tűnik, nagy tisztelettel vannak iránta a kollégái.
Ha még hezitálsz orvosválasztást illetően, ajánlanám Neked Dr. Toldi Lászlót, én hozzá jártam terhesgondozásra a magánrendelőjébe és nála szültem második babámat is. Teljesen elégedett voltam vele, nagyon kedves, fiatal, türelmes, soha nem éreztem kellemetlenül magam, amikor kérdeznem kellett.. Ha szeretnél többet tudni róla, szívesen válaszolok, ha tudok.

Kedves mumigugo!
Szerintem kérdezz rá nyugodtan, hogy mennyi a szülés, az a legtisztább. Nekem nem volt választott szülésznőm, de gondolom ő is mond valamennyit, ha rákérdezel, egyébként úgy tudom, 20-30e körül mozog a tarifájuk.

Remélem tudtam segíteni!
kate777
 
 


Szia Kate,

Köszi a választ, már elkezdtem a László Ádámhoz járni, nem lenne szerencsés váltani, de nem is kell, mert teljesen elégedett vagyok vele, jó választás volt :-)

A kérdéseimre igy már tudom a választ, ami inkább foglalkoztat mostanában, bár jókat olvastam szinte mindenkiről aki a korházban dolgozik, remélem a csecsemősők tényleg segitőkészek lesznek, megmutatják a szoptatást meg mindent a babával majd :-) de erre még ráérek gondolni, Baba majd csak januárban fog születni :-)

Köszönöm hogy válaszoltál, már nem is hittem hogy jön válasz igy be sem néztem már egy ideje.

Szia
Pineapple
pineapple
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
epike
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki kombinált-integrált teszt ügyben segíteni?

Azt tudom, hogy a kombinált teszt ingyenes, de ha én integráltat szeretnék, akkor mi a helyzet? Olyat is hallottam, hogy a kettő különbözetét kell csak kifizetni, de olyat is, hogy akkor egyáltalán nem lehet ott csináltatni.
Betelefonáltam már párszor a szülészetre, de nemigen adtak határozott választ.
Köszi a választ!
tatusmatus
 
 


Sziasztok!

Szeptember végére vagyok kiírva az első babánkkal. A Bajcsy-ban fogok szülni. Dr Urbancsek Árpád az orvosom, már rég óta hozzá járok magánrendelésre, rendes, figyelmes, bár néha kicsit szétszórtnak érzem... :) Mindenesetre orvost nem szeretnék váltani.

Szeretném megkérdezni, hogy hogy megy a menete a szülésznő felfogadásának? Mi alapján döntsek?
Hol kérdezhetek rá tőlük, hogy vállalnak-e? Az orvostól kérdezzem meg előbb, hogy ajánl-e valakit?
Egyáltalán érdemes felfogadni bárkit is? Mert sokan írtok jó tapasztalatokat úgy, h nem fogadtátok fel a szülésznőt, hanem csak épp ő volt ott...
A csecsemőápolókról már hallottam, h nagyon rendesek ott a kórházban. Esetleg róluk van tapasztalata valakinek?

Előre is köszönöm nagyon, ha írtok!

Mindenkinek szép napot!

Zsófi
zsofo84
 
 


én úgy hallottam h néha a szülésznő fontosabb, mint az orvos...
mmaryann30
 
 


Sziasztok!

27 éves anyuka vagyok és második (úgy néz ki) lányomat várom. Az elsőt 2008-ban szültem és a Dél pestiben. Most 2010 február 18-ra vagyok kiírva és a Bajcsi-ban szülök.
Szülésznőt akkor kell fogadni, ha simán akarsz, vagy tudsz szülni. Bogikám faros volt szóval a 6 hónap után már biztosak voltunk hogy császár. A legegyszerűbben úgy tudsz fogadni szülésznőt, hogy elmész egy szülés felkészítő előadásra, amit szülésznők tartanak és az előadásából érezni is fogod milyen típus, de a neten is rajta vannak néha telefonszámmal. Ha nincs telefon szám felhívod a kórházat hogy mikor van bent megkeresed és megkérdezed hogy ráér-e.

Kombináltnál az integrált és kombinált különbözetét kell kifizetni. Legalább is a géndiagnosztikai intézetnél azt mondták.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Én 2008 szeptemberében szültem az első kisfiamat Dr.Mosonyi Péternél akkor 50ezer volt a szülés.
Nem tudjátok,hogy most mennyit kér érte?mert megint babát várok és szeretném ha ő lenne az orvosom.
köszönöm a válaszokat
sziszi24
 
 


sziszi24:
Én pont tegnap kérdeztem meg :)
Februárra vagyok kiírva, 70.000 Ft-ot mondott.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Tegnap hivatalosan is eldölt, a Bajcsyban szülünk :) Hétfőt megyek a kombinlt teszt vérvételére. Meg tudjátok mondani, mennyi idő alatt van eredménye? Miket néznek? (Pl. Istenhegyihez viszonyítva)?
Valaki Gyopár dokinál fog szülni?

Üdv Mindenkinek :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


sziasztok!2,5 éves a lánykám,a pocaklakóval június 15 re vagyok kiírva.Emmával, fogadott orvosom volt rendben ment minden.
tudtok olyan orvost a kórházban aki elég rugalmas nyugodt,és úgy szülhetek ahogy nekem jó?Azért kérdezem mert én állva vajúdtam ,nekem így volt gyors és kényelmes,viszont 5 percenként felzavartak az ágyra vizsgálódni,amitől kiestem a ritmusomból és elég nehéz volt újra visszarendeződni.Tudtommal lehet tágulást vizsgálni úgy is hogy a doki nem fektet le hanem"alám nyúl" ,vagyis hajlandó nem a saját kényelme szerint végezni a munkáját.És szerettem volna a kitolást is így csinálni mert az utolsó vizsgálatnál már érezte a fejtetőt,vagyis simán kinyomtam volna állva.És az sem biztos hogy szükség lett volna gátmetszésre,főleg hogy szülés előtt 2 hónapig "gyúrtunk" a vágás nélküli szülésre.Szóval keresem azt a bajcsys orvost aki a legközelebb áll a természetes szüléshez.Hozzáteszem problémamentes várandósságom,és szülésem volt,első gyerek 3,5 óra .
bocs litániáért
bibi15
 
 


Szülésem története – ahogy én megéltem
Szülésélmény feldolgozó csoport
Időpont: 2011. február 7-től hat alkalommal hétfőnként 9.30-12.00 óra

Összhang – Együtt a más-állapotban
Ötalkalmas csoport várandós nőknek
Első időpont: 2011. január 20. csütörtök 16:30-19:00
További időpontok: hetente

Család születik – Beszélgetős csoport várandós és gyermeket tervező párok számára
Időpont: 2011. január 21-től hat alkalommal péntekenként 18-20.30 óráig

A kisbaba beszéde: a mozgás - A magzati és a csecsemőkori mozgások jelentése és jelentősége
Sajátélményű csoport várandós szülők és a téma iránt érdeklődők számára

Időpont: 2011. január 29-30. 10-15 óráig
Jelentkezés és további információ:
Csizek Zsuzsanna tel: 30/709-0277 e-mail: info@perinatus.hu
www.perinatus.hu
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Orvosválasztás előtt állok, és a segítségeteket szeretném kérni:

Szécsényi doktort ajánlották, és kérem, akiknek van tapasztalata vele, az ossza meg velem. Érdekelne a tarifája is (terhesgondozás, szülés).

Köszönöm szépen,

Csipke
csipke11
 
 


Sziasztok!

Májusban fogok a Bajcsyban szülni Mosonyi dokinál,érdekel és szeretném ha írnátok!

Beszélgessünk mert nagyon kihalt a fórum!
sziszi24
 
 


Sziasztok, én benne vagyok a felpörgetésben :)
Első gyermeken június közepén fog világra jönni Gyopár doktor úr segítségével. Január végén megyek a Bajcsyba nagy genetikai UH-ra, akkor körbe vezet a doki a vajúdószobákba, szülőszobában... Hogy a következő nagy rohanásnál ne érjen váratlanul a hely. :)

Gyertek, beszélgessünk :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom én is.
Február 05-re vagyok kiírva, szintén Mosonyi dokinál fogok szülni. :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág, akkor Te hamarosan szülsz :) Nem semmi :)
Gondolom gyakori vendég vagy már a Bajcsy szülészeten. Mi a véleményed? Hogy tetszik? Félsz a szüléstől? Első baba?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika85!
Voltunk szülőszoba látogatáson, meg szülésfelkészítőn. Érdemes elmenni, ajánlom mindenkinek. Annyira megnyugtató volt látni a szülőszobákat! Nagyon szépek, és tele van alternatív lehetőségekkel is, pl. bordásfal, szülőszék, labda... és a szülésznők szintén nagyon kedvesek. Annyira jól elmondanak mindent és bármit kérdeztek tőlük mindig az volt az érzésem,hogy "ja, ez csak ennyi?!?!" Szóval jó kezekben leszünk, az már biztos. :)

Első baba lesz.
Szülés...hát izé....én még ott tartok, hogy elolvasok mindent,amit kapok róla,meg meghallgatok, de valahogy még olyan távolinak érzem. :D Vagyis inkább próbálom kikapcsolni,mert inkább arra gondolok milyen lesz itthon a babával. ;)
Szerintem majd, ha megjöttek az első fájások,akkor indul be a para. Először,hogy vajon mindent elraktam-e ami kell, aztán meg felfogom,hogy úristen! Én most szülni fogok! :D

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág, én is tervezek szülésfelkészítőre menni, de majd csak márciustól leszek szabad, addig a munka miatt nem tudok menni.

Jól is teszed, ha nem aggódsz a szülés miatt, mese nincs, a babónak ki kell jönnie, ha tetszik, ha nem :) Iirgyellek, hogy már ott tartasz. Bár nem panaszkodok, gyorsan eltelt az idő, lassan mi is félidősek leszünk, pedig nem régen még csak álmodoztam a babázásáról....

Mennyire tartod magad "paramaminak"? Azaz hogy viselted a terhességed? Persze, ha van kedved másról is mesélni, nem csak a kórházról. Amire majd, főleg szülés után, nagyon kíváncsi vagyok!!!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Én a második kisfiamat fogom a Bajcsyban szülni,május 17re vagyok kiírva.

Nekem csak jó élményem van a szülésről és a kórházról! már nagyon várom a végét!

ha van valakinek kérdése szívesen válaszolok!

Kép



Kép
sziszi24
 
 


Szia sziszi24!

Engem nagyon érdekelne a kórház. Valahol azt olvastam, hogy csak alapítványi szobába érdemes menni, mert fertelem a "sima". Elmondod a tapasztalatodat?

Kinél fogsz szülni? MIlyenek a szülésznők és a csecsemősök?
csipke11
 
 


Ezek engem is érdekelnek :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


sziasztok
én is a bajcsyban szülök juni 15 elvileg,a második lányomat.Emmácskám áprilisban lesz 3.szintén Mosonyi dokinál szültem őt is,sztem most is nála fogok.Ismeri valaki Magdika szülésznőt?Én csak látásból,és nagyon szimpi.szerintem megkeresem ,és megbeszélem hogy második babócát vele szeretném viláágra hozni.Emma születésekor fizetős egyágyas szobában laktunk 3 napot.Apa is ott aludhatott,csak mi hárman ,életem legklasszabb nyaralása volt.Most ha lehet fizetős 2ágyasba megyek,mert apa most emmával kell legyen ,a szülés után,és sztem jobb valakivel együtt,tudtok egymás babájára figyelni,dumálni stb.A nemfizetős szobáról csak annyit tudok,hogy a sógornőmék épp szülőszobán voltak,nem volt zárható szekrény ,minden cuccát lenyúlták közben,elég gáz ,akkor derült ki hogy nem tudja kifizetni a dokit sem.persze senki nem látott semmit.A szülészet tényleg klassz,a szülőszobák is meg minden,de ez egészen addíg számít míg nem szülni mentek.Nekem akkor roló lehúz,mindegy volt hol vagyok,szépen relaxáltam semmi nem jutott be a kis világomba.baba szép egyenletesen jött kifelé .Elsőszülőknek tudnék mesélni,mert nagyon jól sikerült,többszörszülőknek sztem nem tudok újat mutatni. :)
bibi15
 
 


Sziasztok!

3 fizetős szoba van ha jól láttam, van 2 szoba ami egy ágyas, van egy 5 ágyas amit szerencsére nem fogtam ki, és amiben én voltam az 2 ágyas volt.

A csecsemősök közül egy van akit nem kedveltem nagyon beképzeltnek mutatta magát,nagy volt a szája,a többi mind rendes volt nagyon,de az a lényeg,hogy kérdezni kell tőlük ha valamit nem tudsz mert nem jönnek be megkérdezni,hogy kell-e segíteni.

Nem szeretik ha bent van a kisbaba,de első éjjel beviszik,hogy ki tudd pihenni magad.
Neked kell tisztába tenni,a köldökét tisztogatni,de segítenek ha nem tudod.
A fürdés minden este 19 kor van akkor be kell tolni,de te is bent lehetsz vagy az apuka,addig le tudsz fürdeni.

Pelenka,popsitörlő legyen nálad mert nem szeretik ha kérnek tőlük,meg amit a dokinő szülés előtt kiír krémet,alkoholt stb.

Baba ruhát ők adnak nem kell bevinni,csak hazautazás előtt kérik,hogy legyen.
Hát egyenlőre ennyi,nem tudom még mit felejtettem ki.

Nem volt fogadott szülésznőm,szerintem felesleges fogadni hacsak valaki nagyon biztonságban akarja érezni magát.
Nem nagyon emlékszem arra aki nálam volt mikor szültem,mert csak annyira jött be,hogy megnézze a szívhangot meg a fájásokat.

De nem is hiányzott,mert a párom vagy anyukám masszírozta a derekam,van szülőszék,labda én mind a kettőn ültem nekem tetszett.

És még az nagyon tetszett,hogy 2en is bent lehetnek végig,velem anyukám és párom volt.

Mosonyi Péter doktor úr az orvosom,nagyon rendes!!!!!!

Ha van még kérdés írjatok!
sziszi24
 
 


Sziszi, a szülés közben lehetett bent 2 ember, vagy a szobában, amíg küzdöttél?
Eddig elég jól hangzik a dolog, kivéve a lopás dolgot....:( Én is szeretnék külön szobába menni, szóval majd Bibivel harcolhatok :) Én is június 15-re vagyok kiírva :) Aztán meglátjuk mi hogyan alakul. :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika85,végig velem lehettek apa a köldökzsinórt vágta anyukám meg fényképezett,de volt,hogy a húgom is bejárkált megnézni,hogy vagyok!

Nekem nagyon jó élményem van a szülésről!

az nem tetszett,hogy a fürdőszoba kulcsért várni kellett,mert csak 2 zuhanyzó van.
sziszi24
 
 


Sziasztok!

Orvosom ma szólt, hogy átmegy az Uzsokiból a Bajcsyba dolgozni, így követem őt és ezért vagyok most itt, köztetek:)

Semmit se tudok a Bajcsyról, de próbálgattam visszaolvasni.

Harmadik gyermekünket várjuk, kisfiamat vidéken szültem, olyna körülmények között, mint 20 éve szültek, se kád, se színek, csupán egy labdát kaptam. 11 órát vajúdtam, párom végig bennt lehetett, és fantasztikus élmény volt a szülés. Ebben a helyzetben, bár előtte fontosnak tűnik, hogy hangulatos legyen a szoba, meg minden, na ott eszedbe se jut, mert csillagokat látsz a fájdalomtól:)
Kislányunkat már az Uzsokiban szültem, ő másfél óra alatt kinnt volt, úgyhogy még a vajúdó szobát se láttam:)

A kórházi szobák mindkét helyen kőkorszakiak voltak, kényelmetlen ággyal, rossz hőszigeteléssel, de ez se számít ilyenkor, hiszen egész nap a babád pofiját csodálod, ha éppen nem alszol és pihened ki a szülést.

Egyetlen rossz tapasztalatom van: kislányommal első éjszakára egy 3 ágyas kórterembe toltak, ahol az egyik újdonsült kismama férfiakat, mit férfiakat, mammutokat megszégyenítő hangerővel horkolt egész éjjel, úgyhogy semmit se aludtam :D Másnap átkéredtem magam egy másik szobába. Szóval a sokágyas szoba nagyon jó, ha épp jó szomszédaid vannak (én utána azt fogtam ki), az egyágyas meg nagyon jó (fiamnál abban voltam), mert nyugi van és csak vele foglalkozhatsz:)

Szívesen veszek minden tapasztalatot a Bajcsíból, de nem vagyok túl finnyás, elviselek bármilyen körülményt, hiszen az eredménye mégiscsak ezek a csodalények:)

Jó terhességet, jó babázást mindenkinek!

Orsi

Kép

Kép

Kép
orsi0509
 
 


Az nagyon jó hír, hogy a Bajcsyban többen is lehetnek bent :)
És baba barát a kórház? Azaz szülés után egyből velünk van, végig, vagy csak szopira hozzák?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika85!
Nálunk elég nehezen jött össze a baba, ezért ami másnak pl. nyűg, én annak örülök,mert tudom,hogy a babától van. Nem tudom ezt így mennyire sikerült értelmesen leírnom. :)
De szerencsés is vagyok,mert kimaradt a hányós időszak és a 34. hétig végig dolgoztam. Igaz, a vége már húzós volt,mert nagyon fáradtam. Most meg dagad a lábam, kezem, nem tudok aludni,mert mindenhol nyom, nem tudok sokáig ülni, állni feküdni, mert akkor fáj, időnként csillagokat látok,amikor rúg, de ilyenkor mindig mosolygok,hogy érezhetem ezeket és IMÁDOK TERHES LENNI!!!!! :)

sziszi24 és bibi15!
Én pont a fizetős/nem fizetős szoba között vacillálok. Ha fizetősbe megyek semmiképp nem szeretnék egy ágyast,mert jó lenne,,ha olyan "szerencsém" lenne,hogy a szobatársamnál nem az első gyerek és tudna segíteni meg tanácsokat adni. :)
Én annyit hallottam, hogy az a különbség még,hogy a fizetősnél van benn fürdő.
Ja és még egy. Nem tudjátok, császárnál is benn lehet az apa?
Nem tudjátok milyen árban vannak most a szobák?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág, nekem sem egyszerűen kopogtatott a gólya, egy kis lombikkal, így tudom, mi az hogy várni és küzdeni.... De már ezzel nem foglalkozok, csak az érkezésével :)
Igen, jó kérdés, császárnál bent lehet Apa legalább?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


szia nyuszika
lehet hogy szobatársak leszünk?Az egyágyas sztem nekem nem kell,mert apa úgysem lakik ott velünk ,otthon Emmázik,de a fizetős 2 ágyasra beneveznék.Kár hogy nem lehet előre lefoglalni :D ,de ha a babáink pontosak ,mint Emikém volt,biztos találkozunk.Tudod már ,hogy anya vagy csavar? :) Mosonyi doki nekem is bejött..mármint ő volt az orvosom és nem volt semmi gáz
bibi15
 
 


Bibi, nem, még bármi lehet a gyerekből. Tény, hogy nálunk sem alszik bent Apa, de nekem biztosan sűrűn jönne édesanyám pl. így nem zavarna az egy ágyas sem, de a kettő szintúgy jó. Ha megtehetem és van valahol szabad szoba, akkor megyek a fizetősbe. De ez ugye változó és foglalni tényleg nem lehet... Érthető.
De kíváncsi leszek és ha nem hal el a topik, kapcsolatok megmaradnak, akkor tudhatjuk egymásról ki mikor rohan szülni :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika85, Végig velünk van a baba,csak vizsgálatra viszik el,velem az ágyban aludt azért se szóltak.

Napvirág, Nyuszika85, Én úgy tudom,hogy bent lehet az apuka úgy halottam!A fizetős szobák árát nem tudom majd utána nézek!!!!


Kép


Kép
sziszi24
 
 


Sziasztok!

Ahogy nézem, én vagyok a legfiatalabb - 9 hetes, szóval még tökre ráérek nyilván ezekkel a szülőszöbás dolgokkal.

Én Szécsényi dokihoz járok, valaki ismeri esetleg? Nekem eddig nagyon szimpatikus, egy barátnőm ajánlotta. Én is a Bajcsyban fogok szülni.

Mivel első terhesség, konkrétan nem nagyon vagyok képben még semmivel. Szerdán megyek a dokihoz ismét, akkor fogja elmondani, hova kell mennem, miket kell intéznem.

Bár ez nem a kórházhoz kapcsolódó téma, de én szeretnék csináltatni egy kombinált tesztet, azt szerintetek előre kell mondani a dokinak?

Jártok terhestornára és/vagy terhesjógára? Arról honnan lehet infót megtudni? A kórházban szoktak ezek lenni? Mikor érdemes ezeket elkezdeni?

A barátnőm dúla, szóval őt és a férjemet (már ha be akar jönni - de egyelőre úgy néz ki, igen) vinném majd be, szerintetek van így értelme külön még szülésznőt fogadni? Vagy mindegyik rendes a Bajcsyban?

Ne haragudjatok, ha hülyeségeket kérdezek, de tényleg fogalmam nincs még az egészről.

köszi
csipke11
 
 


Sziasztok!

Kicsit elszúrtam a jelszavam, így regisztrálhattam újra, de én vagyok az előző oldalról Orsi0509.

Üdv Csipke!

Császárhoz nem tudok hozzászólni, mindkét gyerkőc hagyományos úton született, spontán, így nincs tapasztalatom. Annyit viszont tudok (előző oldalon volt kérdés), hogy császárnál NEM LEHET BENNT APUKA. Mivel az egy műtét, amúgy is altatnak Téged. Viszont apuka egyből kézbe kaphatja, így előbb kapja meg, mint Te:)

Csipke!
Ha gondolod, kérdezz nyugodtan, harmadik terhességem, talán tudok válaszolni majd:) Viszont a kombinált teszt alatt nem tudom, mit értesz. Normál nőgyógyászati vizsgálatot?

Terhestornára én Azizzal jártam, de csak az utolsó pár hónapban. Főleg a légzésgyakorlatok miatt. Nekem az első szülésnél nagyon sokat segített, 11 órát vajúdtam. Sőt, apuka is eljött velem egy szülésfelkészítőre, ahol megmutatták neki, hogy tartson, hol maszírozzon vajúdás alatt. Hasznos volt, nagyon sokat segített.

Kislányunk másfél óra alatt kinnt volt, igazából a férjemet csak az utolsó fél órára engedték be, addig vizsgálatok, zuhany, stb. Így itt már nem volt neki se semmi dolga (másnak se:))

Aziznál még fogadtam szülésznőt, Leenánál viszont jobban ismertem az orvost, eleve egy nagyon kedves ember, így nem fogadtam szülésznőt, de nem is vagyok az a típus, akit pátyolgatni kell, amúgy meg pont jó szülésznőt is fogtam ki. Nem emlékszem, hogy rendhagyóan kedves lett volna, de bajom se volt vele (másra figyeltem épp, így nem jegyeztem meg még a nevét se).
Most se fogadok, de így, hogy Neked bemegy dúla barátnőd is, szerintem elég lesz ő, meg a párod, felesleges plussz anyagiakba verni magatokat.

Mindenkinek szép estét!

Ors

Kép

Kép

Kép
orsoly81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Orsoly,

a kombinált teszt egy genetikai szűrővizsgálat, amivel háromféle genetikai betegséget - köztük a Down-t - szűrik. Itt van egy ultrahang és egy vérvizsgálat, ezeket a 12. héten végzik, majd a 16. héten még egy ultrahangot, akkor végzik ezt az AFP-t. Na, holnap megyek a dokihoz, majd kifaggatom. Akkor már okosabb leszek én is, hogy hova kell rohangálni.

Köszi a választ,

Csipke
csipke11
 
 


Csipke, lesz egy általános vérvételed (ebben néznek vércsoportot + wassermannt - valami nemi betegség), a 11-12. héten lesz egy UH (nyaki redő + orrcsont szűrés) és egy vérvétel. Ebből kihoznak egy arányszámot, hogy mennyi esélyed van a genetikai bajra (kombinált tesz). Ha indokolt, akkor lehet csináltatni amniocentézist, de ennek van vetélési esélye, így nem ezzel kezdik, csak ha ragaszkodsz hozzá. Aztán a 16. héten leveszik az AFP-t, ez is szűri a nyitott gerincet + down kórt újra. Csak egy vérvétel semmi több. Ha ez is jó (bár megy a vita, mert ez egy régi, elavult vizsgálat, több a hibás eredmény is sajnos), akkor utána lesz a 18-20. héten (bár a dokim szerint ez inkább 19-21. hét) egy nagy UH, akkor megnézik a babát megint részletesen (agy, vese, máj, vizelés, gyomor....). Ezt követően már csak a terheléses cukor vizsgálat lesz a 24. hét körül, meg általános vérvétel. De semmi extra. Csak növeszted a pocakod. A terhesség vége felé újra sűrűsödik a doki látogatás, mert akkor már a szülésre készültök. De a szűrő vizsgálatok ennyiből állnak.

Remélem segítettem :) Nekem is első baba, de éjjel nappal ezzel foglalkozok, szóval...:)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Köszi nyuszika! :) Én aszittem, ilyen kombinált tesztet csak külön kérésre, fizetősen csinálnak, és egyébként csak sima afp-t, de ha nem, az külön jó.
csipke11
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: