Új privát üzeneted érkezett!

Nálunk a toxoplazmára automatikusan szűrnek, illetve megkérdezik, hogy volt-e olyan környezetben, hogy esetleg fertőződhetett.
Tökéletesen elég a reggeli utáni. Szűrésnek.
A szívhang hallgatás is elég, ha valaki odafigyel, ami azt jelenti, hogy figyeli a magzatmozgásokat és figyeli egyidejűleg azt, hogy a szívhang változik-e ezzel. Bár ezzel pl. megengedőbb vagyok. Nem gondolom mindenhatónak az NST-t. szűrésnek jó és ha nem is pontos, de nagyjából jelezheti a placenta állapotát.
Hát én így gondolom. És mindenki teljesen biztonágban szereti tudni magát is és a rábízottakat is. Ezért a nagy óvatosság.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Köszönöm, Rita.
Akkor lehet, hogy megörvendeztetem majd a védőnőmet a vége felé gyakoribb látogatásokkal és hallgatunk szívhangot. (Most komolyan, ő csak örül, ha megyek!)
h_szilvi
 
 


Április 17-én reggel megszületett Domonkos 3. kisfiúnk háborítatlanul az otthonunkban. Jól vagyunk, ismerkedünk egymással.

Orsi
osoa75
 
 

 
 

Akkor itt is gratulálok nektek az új csodához! Sok boldogságot és méylséges békét kívánok nektek!
h_szilvi
 
 


Orsi, nagyon gratulalok! es szivbol orulok:)
recca
 
 


Orsi :) drága kicsi druszánknak boldog hosszú életet kívánunk nagycsaládja körében! A nagy csaláédnak pedigh boldog ismerkedést ,ekkora férfiuralomban hehe (msot már aztán tényleg le kéne valahogy a peluskülsőket szállítmányozni)
indianyo
 
 


Orsi,
nagyon örülünk a hírnek! Sok tejcit kívánunk és jó babázást! :) :)

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Orsi,
sok boldogságot a legifjabb ifjúval!

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Orsi, szeretettel gratulalok itt is es sok boldogsagot kivanok! :D
saara
 
 


Köszi lányok!

Tesók egyelőre nagyon lelkesek, puszilják, simizik a picit. És egész nap maximumon nyomják... :roll:

Szülésről röviden: szerda este 11-kor elkezdett csordogálni a magzatvíz (előzőleg nem volt ilyen élményem, fura is volt :) ). Hozzá tartozik a történésekhez, hogy beszélgettem egy nagyot a babával előtte, majd itthon szintén jót beszélgettünk férjemmel, aki valamiért szintén tudta előre, hogy mi következik... :) Utána Domi iszonyat nagy aktivitást művelt és mikor felálltam, már csordogált a víz... Szóval, izgatott lettem, órákig nem történt semmi, csak folydogált, de annyira, hogy aludni nem tudtam. 2-kor elkezdődtek a kontrakciók, erősek voltak, és össze-vissza jöttek, volt, hogy 2 percig tartott, aztán 10 percig semmi, volt, hogy 5 percentként, szóval nagyon kaotikusan. Aztán hívtam segítséget 1/2 4-kot férjem javaslatára, illetve anyukámat is áthívtam, mert tudtam, hogy reggel nem lesz túl nyerő, két gyerkőccel a finisben. Barátaink segítségével (pumáék) gyerekek eljutottak anyukámhoz hajnalban, megjöttek a bábák és már nagyon erősnek éreztem (akkor is) az összehúzódásokat. Kiderült, hogy a tippelt 6-7 cm helyett 3 -nál járok... :cry: Gyorsan be a kádba, szaksegítség lefeküdt addig aludni :) . Kiderült, hogy kb 2 órát úszkáltam, énekeltem 8) , mert amint kiléptem a vízből, elviselhetetlenek lettek a dolgok. Gondoltam, most már ébresztő, kérek egy kis borogatást a hasamra :), de azt hittem, hogy meghalok. (Tényleg!!!).- Semmit se segített a borogatás, elfutottam volna a fájdalom elől, annyira durva volt. És akkor tudtam, hogy ez már a kitolás, mert annyira lent éreztem a babát. A többiek csak néztek, hogyan? A vízben szépen kitágultam. A kitolási szak kettő kontrakció volt és jó volt, hamar megláttam a pici fiúcskát. Érdekes pózt vettem fel hozzá, kezeimmel az ágy szélét fogtam (férjem a hónom alatt tartott) és térdemet behajlítva nyomtam félig ülve. (A lepényszülés és az utófájások nem szép része a történetnek, nem értem, hogy ennek miért így kell lennie. Ezek az utófájások kegyetlenek, még homeos segítséggel is :sad:)

Szóval reggel 7,25-kor bújt ki a 4,2 kgos kicsi fiúnk :). Egy fél napunk volt megismerkedni, aztán jöttek a bátyók...

Gyerekdokink ma jött látogatni, mondta szép, nagy baba, mindene tökéletes. Szóval így történt...

Orsi
osoa75
 
 


Ó, köszönjük, Orsi! Itt vigyorgok, és közben ééééérzem, hogy hoyg fájhatott neked, mert én is halni készültem Timóval.
h_szilvi
 
 


ORsi :) Ezek a Domik ilyenek, nagyok, erősek, alkalmasint megkínozzák a mamát aztán jöhet a határtalan boldogság :D :D :D :D Irány az ágy és pihenjél irgumburgum :)
indianyo
 
 


Orsi, dejodejodejo!!! :D
Domi pont egy kiloval tobbel szuletett, mint Piro, minden elismeresem a tied :)
Fuuu, szep a torteneted, nagyon! nagyon-nagyon.
Annyira hihetetlen, h igy meg lehet beszelni mindent a manokkal, teljesen meghato!

Errol jut eszembe, ami a smink nelkul c. musorban elhangzott a (ferfi) orvos szajabol: "a magzat sotet, ingerszegeny kornyezetben el". Rita, orulok, h ezt nem hagytad. :)
saara
 
 


Gratulálok itt is, éljen a kis Domonkos és egész családja nagy boldogságban! :) A szüléstörténetet nagyon jó volt olvasni, az utófájások tényleg durvák, de elmúlnak pár nap alatt, aztán már nem is emlékszel rájuk! Mindjártmeghalok érzés nálam is megvolt. :wink:

Sok örömet nektek egymással!

F.
fringilla
 
 


Orsi :lol: ,
Gratulálok a "pici" fiatok érkezéséhez! Nagyon szép nevet választottatok neki. Legyen benne sok örömötök.

arizona
 
 


Nahát, olyan is van, aki terminus előtt szül? Még nem is szurkoltunk eleget...

Szeretettel gratulálok én is Domonkoshoz, sok erőt, derűt kicsihez, nagyhoz!

é
évuska
 
 


Hú, Orsi, mekkora gyerek! Gratulálunk nagyon nektek! 3 fiú? Húha, le a kalappal! Örülök, hogy minden jól alakult! :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Köszönjük még egyszer! :)

PKU szűréssel kapcsolatban lenne kérdésem:
szeretnénk, de nem biztos, hogy jelen állás szerint le tudjuk vetetni. Ez egyébként kötelező? Tudtok erről valamit? Meddig kell, erre is 6 hét van?

Köszönöm, Orsi
osoa75
 
 


Orsi,
nem kötelező, de Király Ági pl. nagyon ajánlja, mert szerinte fontos, hogy egy (két-három) szúrás árán kiderül, hogy van-e baja a babának, és ha van, rögtön el lehet kezdeni a kezelést. A mintát akkor kell levenni, amikor már anyatejes a széklet, ált. a 4-5. napon veszik le. Hogy lehet-e később, azt nem tudom, elméletileg akkor is kimutatható kell, hogy legyen, hogy beteg-e vagy sem, de ehhez nem értek. Miért nem tudjátok levetetni? Nekünk Henrik adott hozzá beküldendő papírkát, amire rá kellett csepegtetni a vért (a sarkat kell megszúrni), és elmagyarázta, hogyan csináljuk, de aztán végül a gyerekorvosunk megcsinálta (kijött a negyedik nap megnézni, és mivel volt papír, itt helyben meg is szúrta Bercit. Hozzá kell tennem, hogy mivel még nem csinált ilyet, és nekünk Henrik nagyon jól elmagyarázta, hogyan kell, lehet, hogy mi jobban meg tudtuk volna csinálni, így elég sokszor meg kellett szúrni szegény babót, de tény, hogy a dokinéni teljes együttérzéssel csinálta, és együtt szenvedett vele). Utána be kell küldeni talán a Budai Gyerekkórházba (Ágiék megmondják pontosan, hová). És azt hiszem, Ágiéknál is lehet ilyen papírkát kérni. Szerintem a védőnő is megcsinálhatja, ha ti nem akarjátok, vagy a gyerekdokitok.

F.
fringilla
 
 


Most találtam egy oldalt a neten a PKU-ról, ami szerint max. 1 hetes legyen a baba a levételkor: http://www.labtestsonline.hu/screening/ ... 012&page=7

Viszont az is eszembe jutott, hogy van, hogy értékelhetetlen az eredmény, mert kevés a vér, és ilyenkor még egyszer megcsinálják, azt meg már tutira nem egyhetes kor előtt, úgyhogy továbbra is passz a határidőt illetőleg. :roll:
fringilla
 
 


Ha jól tudom, az van, hogy ha PKU-s, akkor nem kaphat anyatejet, és ezért fontos, hogy "viszonylag" hamar meglegyen az eredmény. Ha egy PKU-s megfelelően diétázik, teljesen normális lesz, ha nem, akkor agyilag "debil" (bocsánat, nem jut eszembe jobb, politikailag korrektebb szó). Nem tudom, mennyi ennek az esélye, mármint, hogy PKU-s a baba, de valahogy ez ellen a szűrés ellen soha nem tiltakozott a belsőm.
És csak akkor kapsz értesítést, ha baj van.
Magával a szűrással kapcs. sokféle taapsztalatunk volt. Leginkább nem is a szúrás miatt ordítanal, hanem, hoyg gyúrják, nyúzzák a sarkát. És persze, ha gyorsan beforr és újra kell szúrni. Abigélt kétszer szúrta sarkona dokinéni, de azonnal beforrt, és akkor "jobb a békesség" jegyében a kézfejét szárta meg és se perc alatt meglett a szükséges mennyiség. Ennek örültem, mert Alex-et és Olivért eléggé megkínozták anno. Viszont Timónál T.G. egy szúrással és viszonylag kevés nyomorgatással megcsinálta. (Timó meg mindenéárt ordított, úgyhogy nem volt nagy különbség az alapállapotához képest.)
h_szilvi
 
 


Orsi, gratulálok itt is! :) :) :)
és nagyon sok boldogságot kívánok nektek!

az utófájások nekem is brutálisak voltak. majdhogynem jobban fájt mint a szülés, de a 4. napra minimálisra enyhült. szóval kitartás!

és bizony be az ágyba!
savitri
 
 


Sziasztok! A PKU-nál a lényeg, hogy beinduljon az emésztés. Ha már 3 korty kolosztrumot lenyel a gyerek, akkor mehet a teszt, mert megkezdődik a felszívódás a vékonybélből. Később elvégezve is tökéletes, de Király Ági által mondottak alapján :D érdemes minél előbb.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Nem pontosan tudod. Bocs.Tehát legalább 2-3 napos anyatejes táplálás után lesz az eredmény értékelhető. Ha csak kolosztrumot emészt, néhány cseppet, akkor azok az enzimek még nem jelennek meg elegendő mennyiségben és nem lesz értékelhető. Az enzimhiányos megbetegedéseket illetve a pajzsmirigy csökkent működését mutatja ki a teszt. Az enzimhiányt spaciális diétaával lehet korrigálni, a pajzsmirigy csökkent működését illetve a biotinidáz-hiányt pedig ezen anyagok pótlásával.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Köszönöm az infokat! Le fogjuk vetetni, nem tiltakozom ellene, csak úgy alakult,. h. dokink nem tudja most levenni, ezért kérdeztem.

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi, sok szeretettel gratulálok a szép nagy fiúcskához! :))))

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Jaj, mi Juli három napos korában nagyon megkínlódtunk a PKU-levétellel (anyukám gyerekorvos).

A sarok egyfajta iskola, másoknak kézhát, könyökvéna, lábfej, hajas fejbőr (nehéz lefogni, és szörnyű végignézni, de ott vannak a legnagyobb erek) válik be. Keressétek a legnagyobb vénát. Öt nagy csepp vér kell, több, mint régen (nagyobb és több a karika, teljesen át kell itatni az itatóst, többféle betegséget szűrnek).

Orsi, hogy vagytok?

Szilvi? Mikor, hogyan mondtátok el a gyerekeknek? (Emlékszem, 21-én, amikor nálatok jártam, már tudták)

Juli három hetes, sír sokat.

é
évuska
 
 


Évuska,
szerintem 11-12 hetesen mondtuk el.

És szerintem sokkal több vér kell, mint 5 nagy csepp, vagy legalább 8 karika. Legalábbis másfél éve annyi volt...

Nézzétek, mit találtam: Kép
h_szilvi
 
 


Julid meg.... hát igen, ez még bőven az alkalmazkodási időszak. Reméljük, megnyugszik majd. (Én Timónál ebben négy hónapig reménykedtem, akkorra találta meg az ujjacskáját. Már cumikat is vettem teljes kétségbeesésemben és kimerültségemben, de nem kellett.) Viszont, hoyg jót is mondjak: Olivér és ABigél angyali babák voltak az első rövid időszakot követően.
h_szilvi
 
 


Jaj, amikor a sokadik gyerek sírós, az nehéz lehet.

Bűntudatom van, mert sokszor vagyok feszült a pici miatt, és azt vettem észre, a fiamhoz csak akkor szólok, amikor rá-, vagy valami instrukció, vegye föl a pizsamáját, ő meg kicsikarja, hogy ha így is, mégis sokat szóljak hozzá (nem fogad szót egyszerű dolgokban sem, nem veszi fel). És ettől mindketten szenvedünk. De nem tudok úgy figyelni rá, el vagyok merülve a babában, hormonálisan istalán.

Juli változó. Tegnap tíz perceket aludt, és sokat sírt panaszosan, elfáradtam, na, mentegetőztem is az apjának, aki sose türelmetlen, hogy még a Kismama címlapján sincs az, hogy az anyaság színtiszta boldogság... meg hogy jogom van az érzéseimhez.

És, bevallom, bármilyen vagány is vagyok, őt megviseli, ha megyünk nagymamához ebédre vagy ilyesmi. Kizökken. Máskor meg angyalian alszik négy órát. És éjjel mindig nagyon rendes, egyszer vagy kétszer eszik, diszkréten.

Gyertek hordozós klubba május 9-én, engem teljesen bezsongattak a csajok a különböző típusokkal, kötési módokkal a másik topikon!!! Micsoda szubkultúrák vannak, még a pelusosoknál szoktam így hüledezni.

Szilvi, nem is, hogy mikor, hanem hogy milyen szavakkal, mennyire szertartásosan mondtátok el, az érdekelt.

é
évuska
 
 


Trallalla, trallalla, van négy pecsétem!!!!!! Kép
És egy jó ÁFP-erdményem, de ebben nem is kételkedtem.
h_szilvi
 
 


Szilvi,
hurrá!!! :)
Kezdek roppant irigy lenni... :P
F.
fringilla
 
 


Szilvi,
ügyes vagy!

Orsinak nagy gratula, szép nagy baba, ti is nagyon ügyesek voltatok!

Ildikó
ilkamama
 
 


Szilvi,
Akkor ez a része letudva. Majd várjál csak, amíg az Államkincstárnál el tudod intézni a csp-t és hasonlókat, miután a munkahelyen már nem lehet :evil: Gratula az afp-hez

Évuska,
Mintha az én lányomról írnál...mindkettőről. Szegény nagyobbik úgy kiakasztott a héten, hogy teljesen kiborultam magamtól, hogy nem vagyok jó anyja a gyerekeimnek.
Én speciel most újítottam be egy rugalmas hordozókendőt, eddig nandut használtam. Nagyon bejött.

Orsi,
Hogy vagytok? Mit szóltak a bátyók a babához? Egyáltalán milyen 3 picúrral?

Szép napot :D

Anita

arizona
 
 


Szilvi,
nagy életművész vagy! (4 pecsét)
Kivel szülsz majd? Mész tanfolyamra?

Arizona,
és mindig azt hiszem, csak az én hibám lehet, hogy így viselkedik... te is?

Na, most legyek asszertív... botrányt csapok.
Levelet és telefont kapok, gratulálnak gyerekem születéséhez (bank, biztosító) . A kórház simán kiadta az adataimat, pedig szóltam, hogy NE, nem akarok gyermekágy alatt karvalycégek célcsoportja lenni. Vajon pénzt kapnak ezért a nővérek?!

Juli nem követi a súlygyarapodási táblázatot, háromhetesen öt dekával kevesebb a születési súlyánál. (De kakil, pisil, szopik sokat.) Anyám: "még egy hetet várunk, aztán pótlás kell". GRRRR. Én nem hagyom magam paráztatni, mert a helyzet kulcsa úgyis az anya, őt ne idegesítsék, ha idegesítik, ne hagyja magát (olyan ez, mint a táguláskor: muszáj haladni, egy hetem van...). De most tényleg, ezt csinálja a tapasztalatlan anyákkal is, adatokkal sokkolja őket?! Semmi fejés, pótanyatej, mindjárt tápszer? És hány esetben áll egy ilyen doktori mondat a szoptatás kudarca mögött? Az én tájékozott anyám.

A védőnő meg azt mondja, az útipatikában (?!) lázcsillapító kúp is legyen a hűtőtáskában (?!), de ne tegyük közvetlenül a jégakku (?!) mellé. És fújjuk be kullancsriasztó sprével a babakocsi kerekeit és alvázát. Pontosan tudja, hogy nincs babakocsink, és vagy fél évig nem is lesz. HÁROM napra utazunk el.

Miért számokban, tárgyakban, dolgokban hisznek a hivatásos segítők? Miért nem szemléletben, szívben, ösztönben?

é
évuska
 
 


Évuska,
Hát valahogy úgy, és mindig az jut eszembe, hogy lelki sérült lesz a gyerek meg hasonlók.

A sok jó tanácsnál meg ez egyik füleden be, a másikon ki. Pl. Panninak vettük b.kocsit, 2x volt talán benne, kendőztünk, így amikor elérte a 10kg-t, akkor vettünk neki egy tilitoli kocsit. (és milyen jó kondim volt :D )

Az ösztönben azért nem hisznek, mert azt nem lehet materializálni, sztem...vagy, mert az ő idejükben más volt a szokás. Apu mindig mondja, hogy alternatív módon nevelem a gyereket stb, mindezt azért, mert kiakadtam, hogy autósülés nélkül viszik kocsikázni.

Na inkább eldugulok, mert megtöltöm az oldalt családi andekdotákkal.

Szép estét!

arizona
 
 


Évuska,
sajnálom a rossz tapasztalatokat. Istenem, milyen jó, hoyga világ NEM statisztikai adatok szerint működik! Csak kár, hoyg ezt sok "modern" és "civilizált" ember elfelejtette!
Istenem, micsoda tanácsok!

Arizona,
nekem a munkaheylem sosem volt kifizetőhely, aztán már 4 éve nincs is munkahelyem, úgyhogy már Timóval is mindent én intéztem. EZt szó szerint értsd, mert a párom nem teszi be lábát magyar hivatalba, ha egy mód van rá. Úgyhogy majd most is elintézem. Az első 3 gyerek háromhetesen lett anyakönyvezve. (Most már rendelet van, hogy büntetnek, ah 8 napon belül nem indítod el, de akko rmég ilyen nem volt. Csóválta is a fejét az anyakönyvvezetpő, hogy ez így nem jó, mert nem lesz a gyerek sorrendben. :lol:)
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Húúú, Szilvi, ügyes vagy, apró örömök :)

Évuska, igen elkeserítőek ezek a dolgok, de szerencsére nekem már senki nem mondogatja ezeket a baromságokat (se védőnő, se gyerekorvos.). Nem is méricskélem a legkisebbet, pedig eddig nagyon precíz voltam ilyen téren.

Köszönjük a kérdéseket, jól vagyunk, bár nem egyszerű. Bátyók féltékenyek, leginkább a középső. Ő végigordítja a szoptatást, volt, hogy együtt szoptattam őket. Nem tudom, hogy ez meddig lesz így, néha nagyon kiakadok...

A pici tündéri, olyan jó, hogy van megint egy ilyen mütyürkém! :D

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Jaj, jaj, de Juli tényleg nem eszik eleget. Sarlai doktornő, az igény szerinti szoptatás apostola szerint sem. Tág határok vannak, meg minden, és mi sem nagyon mérjük, de hogy tizenhárom dekával kevesebb a születési súlyánál 23 naposan, az nem jó. Párolog a magabiztosságom, kezdek rémeket látni. Most még a ma kapott BCG-oltás miatt is aluszékony.
És sérve van, talán a petefészke türemkedik ott ki, lehet, hogy műteni kell... jaj.
é
évuska
 
 


Évuska, anyum is ilyen, tudod, szinténzenész (gyerekorvos).
unokatestvéremnek 3 hónapos volt a picilánya, amikor meglátogattuk. teje nem volt, de a gyűjtőből hozott a kicsinek. anyám meg előadta, hogy de az nem jó, mert ki tudja milyen anyukák adnak le, meg mit esznek, stb, ezért hasfájós Flóra, jobb a tápszer. ebben aztán jól meg is egyeztek, ha jól emlékszem, írt is receptet nekik.
na ekkor fogadtam meg, hogy szoptatással kapcsolatban semmilyen tanácsot nem fogadok el tőle (főleg hogy ő se tudott minket szoptatni, és amikor egyetemre járt, jöttek be a korszerűbb tápszerek, amiket istenítettek). meg is tettem, így eshet hogy még mindig szopik a 13 hós lányom :)
(igaz miután szültem, mondta, hogy jó lenne hogy szoptatnék... nekem mégis az volt a legjobb, hogy kizártam mindenkit az első pár hétben az életünkből, aki nem velem egy állásponton volt, szó szerint és átvitt értelemben is)

tudom, ezt te nem tudod megtenni .de erős vagy, nem féltelek :)

viszont nagyon nagyon irigylem, aki mellett ott a család. pár óra pihenés legalább havonta egyszer, jó lenne.
és fogorvoshoz kéne mennem, de nincs aki vigyázna Lindára, így valószínűleg a babakocsit is betolom majd a rendelőbe...

Szilvi, ez szuper, 4 pecsét! meg afp :)

Orsi, olyan jó a soraidat olvasni! :D

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Évuska,
az aggódás nem segít. Az evéssel kapcsolatban el kell döntend, mit fogsz cselekedni, és azt tenni. Vag yszoptatsz tovább ezerszer egy nap és nem mérsz, vagy eldöntöd, hogy ez mrá túlmegy azon a ponton, ahol tudod ezért vállalni afelelősséget, és elkezdesz valamivel pótolni. (Igy mondják ezt? Mert én is inkább más anya tejét adnám, mint tápszert.)
A sérv hasonló: hogy félsz, attól nem múlik el. Ha mégis műteni kell, akkor tőled kaphat erőd, ne hidd, hogy azért, mert nem beszél és nem figyel, nem érzékeli az energiáidat, feléje áradó fényt.

És vizualizálni mindkét esetben nagyon hasznos lehet: elékpzelni egy elégedett, jól szopó és (szép lassan!) gyarapodó kislányt, akinek a súlyával mindenki elégedett, de legfőképpen te. Vidd bele az összes pozitív érzelmedet, szeretetedet, örömödet. Ne feltételes módban, jelen időben lásd: Juli szépen gyarapodik, MOST. A gondolataink teremtő erejűek.
Fel a fejjel, most erre van szükségetek!
h_szilvi
 
 


Évuska, sokat gondolunk Júliára és Rád. Igyekszünk teleportálni kicsit túltengő gömbölyűségünkből.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Évuska!

Szilvivel maximálisan egyetértek...

Mi is küldünk pozitív energiákat vagy hogy kell ezt mondani és gondolunk Rátok!!!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Szilvi,
Ez nem semmi, le a kalappal előtted, hogy így bírod a hivatali kiképzést! A sorrend meg fontos :lol: Kell a statisztikába :lol:

Évuska,
Kitartást! Annál jobb tanács nincs, mit amit Szilvi írt. Az első héten Gréti sem volt jó evő, 30 grammot hízott, most meg behozta.

Orsi,
Sok türelmet, átérzem a helyzeted, azzal a különbséggel, hogy a nagyobb nálunk már nem szopizik, csak anya-mánia tombol...

Ti tudtátok, hogy hiánycikk az anyatejgyűjtő zacskó? Be kellett járnom a környék összes gyógyszertárát, hogy kapja. Fejni meg muszáj, mert annyi tejem van, hogy már gondoltam jelentkezem riskának vmi tsz-ben. Ha meg nem fejek, akkor meg begyullad a mellem.

Jó 7végét, szép az idő, irány a természet!

arizona
 
 


Sziasztok!

Egy ismerősnek szeretném megadni a Napvilág születésház telefonszámát, illetve hogy hol lehet jelentkezni az egyhetes tanfolyamra. Kerestem a honlapon, de nem találok telefonszámot.

Tud valaki segíteni? Akár priviben is... megvan Király Ági telefonszáma, meg Geréb Ágié is, azokon szabad ilyen ügyben érdeklődni?

Köszi!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Rokica!

nem kell előre jelentkezni. elmegy az ismerős az infoestre, aztán megjelenik hétfőn reggel :). ill. nem is muszáj elmennie pénteken, bár megéri, jó a hangulat és lehet kérdezni :)
ha Ágiéknak nem a szülős, forródrótos számukat tudod, akkor szvsz lehet, de jó ha munkaidőben hívja.

Évuska, az jutott még eszembe, hogy biztos eszel eleget-rendesen? kalóriadúsan? ez is lehet gond, hogy ugyan van tejed, de az energiatartalma nem magas, ezért nem hízik Juli. csak egy ötlet...
remélem találtok megoldást!

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok,
május 5-én 10 órától a Millenáris parkban a színpad körül lesz a bábanap. Ott leszünk jó páran szülésznők, lesz homeopátiás sátor, bach virágterápiás, aromaterápiás szakember, dúlák, védőnők.
Ha tudtok, gyertek. A jó időt megrendeltük!
szeretettel
nováky_rita
 
 


Olyan jó, hogy írtok, és Szilvinek külön köszönöm. Próbálkozunk, fejek is, fecskendővel adjuk szoptatás után. És segítség is van, okos, hozzáértő (szülésznő). Meg János olyan jó nyugodt, derűs.

Elkövettük azt a hibát, hogy mértük egy napig, mennyit eszik, de pont a bágyasztó BCG után, így töredékét ette annak, amit a doktornő mondott (600-700 g körül kéne). Ma ügyesen, éberen, hatékonyan evett hajnalban, de pont azt nem mértük.

Tulajdonképpen elégedettnek tűnik, pisil-kakil, sokat van testközelben, hordozzuk, együtt alszunk, de néha megijedünk, hogy mitől néz maga elé olyan szomorúan, mint aki nem e világból való.

Mamacsibe, kösz a tippet, aranyos vagy nagyon... amit mások tejjel, azt én tejszínnel, amit egy csepp olajjal, azt én oldal szalonnával, semmi diéta, tényleg, sok és sokféle gyümölcs, zöldség, fehérje... félek is, hogy most leszek bálna.

A stressz, az viszont nem jó.

é
évuska
 
 


Évuska,
dr. Trásy Gábor szerint, (aki Timónál volt kint egy- és hatnaposan), hathetes koráig a baba "koraszülött". Sem a testi, sem a lelki reakciói nem olyanok, mint egy "rendes" babának. Hogy "szomorúan" néz, az énszerintem nem jelent semmit. Az enyém torkaszakadtából üvöltött. Az tán jobb?!

"mitől néz maga elé olyan szomorúan, mint aki nem e világból való"
Lenne egy tippem, de az elég ezoterikus. Igy csak annyit kérdezek, hogy vajon a lelkünk e világból való? :wink:
h_szilvi
 
 


Évuska,
ha végképp elbizonytalanodnál, szoptatási tanácsadót hívj fel! Nagyon jó segítség.
I
ilkamama
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: