Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Angel!
Azt hiszem mégis csak kell nekem a lombik.Ebben a hónapban sem lett spontán befutó,lassan kezd majd megjönni.
Te miért szeded olyan sokáig a bogyókat?


Kérdezném,hogy szerintetek egy rossz fog okozója lehet,hogy nem ágyazódik be a bébi?


Csiperke
csiperke
 
 


Csiperke,
kár :? akkor viszont húzzon bele, aztán hadd menjenek a dolgok!

2x35 szem van betervezve, de majd jövő héten megbeszéljük, pontosan hogy is legyen! :wink:

Szervezetben góc, akár egy gyulladt fog, elvileg belezavarhat dolgokba, hogy teherbeesést akadályozza-e, azt nem tudom. Egy "sima" lukas fog, nem hiszem!
Holnap úgyis megyek fogorvoshoz, ha gondolod megkérdezem! :lol:
angel37
 
 


Angel!
nagyon együtt járunk,én is megyek,azért kérdeztem.Mert én is a töméseket át akarom cseréltetni,meg hogy nézze át,de nem holnap,ugyhogy várom a fejleményeket.
csiperke
 
 

 
 

Csiperke,
valahol olvastam olyat, hogy vkinek már régóta nem akart összejönni a baba, és asszem term.gyógyász tanácsára kicseréltette a régi amalgámtöméseit és utána sikerült! :)
Persze az összefüggés nem 100%, de ki tudja... :wink:

Én nem ezért megyek, csak mert rég voltam :roll:
angel37
 
 


érdekes ez a fog téma. nekem is ban egy lukasfogam most, el kéna menni hamarosan fogorvoshoz :? nekem egy amalgán tömésem sincs. Gondoltam arra, hogy a sok ragya ami hirtelen a mellkasomon lett, a fogamtól van :roll: persze jobban szeretném, ha baba lenne az oka, de nem merek ebben bízni :?
meg van egy gyökérkezelt fogam, amivel volt gond, mikor csinálta a doki, és az ínyem ott nem tökéletes.

Kép
gaby25
 
 


Sziasztok!

Fogtémán már én is gondolkoztam, nekem fájogat néha egy fogam, valószínű gyökérkezelni kéne, csak nehezen szánom rá magam...
Viszont egy barátnőm 2szer is pont akkor lett terhes miközben fájt a foga, gyökérkezelték... utána félt is, hogy a röntgen nem árthatott-e a babának...
És pont ma hajnalban szült, :D a baba makkegészséges, ő pedig nagyon nagyon boldog!!!
Én meg vele örülök, picit sírok közben és csak reménykedem, hogy nemsokára mi is átélhetjük ezt a felejthetetlen élményt...
_ismeretlen_
 


Fendike! Gratulálok neki és jó egészséget kívánok! Neked is lesz!!!Nyugiiiiii!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszi Baba,
hogy vagy, csütörtökön mész vérvételre???
_ismeretlen_
 


Angel :)

Aranyos vagy, barcsak azert szurkalna! :D Ma is egy csomoszor erzem ugy mintha megjönne. Olyan furcsa enyhe erzes. Egyaltalan nem faj, nem görcsöl de megis erzem.

A multkor is nagyon erzekeny volt a hasam de akkor nem igy. Amikor mondtam az orvosnak azt valaszolta a hormonoktol lehetett...Viszont most "csak" a choragon volt es az estri harom utro.

Gabi :)

Köszike! :)

Ami a tüneteket illeti...:) El sem hiszed mennyire szeretnek belelatni a szervezetembe. 8) Alig varom mar a hetveget. Ha a hetvegen nem jön meg akkor lehet remenykedni.
Amugy kedden kell tesztelnem.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
nagyon izgi!!!!
DRUKKOLOK a kis fagyiknak :D
Pont tegnap olvasgattam vmelyik topikon, hogy egy lánynak az 1. utáni fagyis sikerült, még csak 10 hetes, de a biológus szerint kisfiú...
És Te jutottál eszembe.. :D
Így legyen!!!! :P
_ismeretlen_
 


Sziasztok!

Harcika:
Köszönöm szépen. Tudod nekem sokszor eszembe jut. Azelőtt msn-nen is beszélgettünk. Talán majd ha megnyugszik egy kicsit akkor majd ujra beszégethetünk. De ha találkozol vele mond meg neki légyszi hogy gondolok rá.

Candi:
Küldöm neked a babaragacsokat++++++++++++++++++++++++
és vigyázz magadra.

Csipeke:
Már nagyon benne vagyok , kapkodom befelé a bogyikat. Naprolnapra kevesebb marad. Taposom neked az utat de lehet hogy neked már nem is lesz rá szükséged.

Baba:
Ha addig nem jön meg akkor is elmehetsz vérvételre

Angel:
Neked mért kell olyan sokáig szedni a fogit? Azt hittem hogy már jönnek a szurik.

jucmuc: +++++++++++++++++++++++++++ A pocaklakok jelzik hogy ott vannak.

Fendike:
Az ut végén téged is vár egy gyönyörű baby , csak az a baj hogy ezt az utat végig kell járni. Ha a varázspálcaá segítene mindenkinek varázsolnék egy pocaklakót.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Fendike :)

Oooo barcsak igy lenne! Aranyos vagy köszi! :D
Ezek szerint a biologus tudja az embrio nemet? Bocsi ha hülyeseget kerdezek.. :roll:

Nyuszi :)

Tünder vagy köszi! :)

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
én is meglepődtem, hogy tudja...
lehet hogy ő is csak egy idő után... nem tudom :)
Régen mindig gondolkoztam, hogy lányt vagy fiút szeretnék és ez mindig változott az évek folyamán...
Mostanra jutottam oda, hogy TELJESEN MINDEGY!!! :D :D
_ismeretlen_
 


fendike írta:én is meglepődtem, hogy tudja...
l

nem tudja! nekem van 2 biológus ismerősöm is, teljesen más intézeteknél, és ő egyértelműen azt mondták, hgy még ők sem tudják.
ha nem icsi, akkor végképp nem lehetne, de icsinél sem, mert szemre nem lehet megkülönböztetni az x és y krom. spermákat.

igen, én is tudok olyan intézetről, ahol transzfer előtt felteszik a kérdést, hogy a fiút v. a lányt kéred-e. De mindkét ismerősöm szerint ez max. a parasztvakítás kategória... mert ha mégsem az, akkor ki menne vissza reklamálni? :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
sztem sem lehet tudni, a jános kórházas fórumon olvastam és ott pontosan ez volt.. :)
itt nem az lehetett, hogy előre kérdeztek bármit is, vmiért ezt mondja a biológus, igazán én sem értem
max. kislány lesz és annak ugyanúgy fognak örülni... :D :D
_ismeretlen_
 


Orsi :P Fendike :P

Azért vannak olyan esetek, amikor tudják a nemét. Amikor olyan örökletes betegsége van a szülőknek, amelyik vagy a fiúra, vagy a lányra öröklődik és életveszélyes, pl. vérzékenység.

S amúgy elképzelhetőnek tartom, hogy egy nagyon régen "praktizáló" biológus esetleg 70-80%-os sikerrel meg tudja saccolni a kiskatona kiválasztásakor a baba leendő nemét... de ezt nem tudom, csak úgy gondolom :roll:

Fanni
fanni73
 
 


Jucmuc,
bízzunk! :wink: Mindig azt szoktam gondolni, hogyha valami más, mint eddig, akkor az biztató! :wink:
Rajtam ne múljék: :D +++++++++++++++++

Nyuszi,
doktorbácsi így találta ki! :wink:
Állítólag a németek esküsznek erre a módszerre, de sztem csak nem akarta, hogy megőrüljek a nagy tétlen várakozásban! :lol:

Fendike,
valaha úgy terveztem, hogy májusi babám legyen! Ja és persze, hogy két gyerekem lesz, az első inkább fiú legyen...
Hááát, most már mindez teljesen mindegy, csak jöjjön már egy icipici! :oops:
angel37
 
 


Fanni :P
PGD módszerrel lehet kideríteni a nemét, ha egy örökletes betegség miatt szükség van rá. 4 v. 5 napos embrikéból vesznek sejtet, és megnézik fiú-e v. lány! :)
angel37
 
 


Angel :D Fendike :D

Osztom amit irtatok, nekem is TELJESEN MINDEGY csak jöjjön mar! :D Persze regen en is elkepzeltem, hogy igy megy ugy...

Erdekes ez a fiu-lany tema. A PGD-röl en is tudom, hogy egyertelmüen megmondja a nemet valamint egyszer olvastam egy cikket a Czeizel nyilatkozott, hogy van valamilyen modszer amivel 90%-osan meg lehet mondani a spermarol, hogy x vagy y.
Valamilyen usztatasi modszer olajban, vagy valami ilyesmi.

Azert volt erröl szo mert az USA-ban allitolag sok hiresseg el ezzel a modszerrel.

Hat nem tudom...nekem tenyleg teljesen mindegy mi lesz. :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Fanni :D
persze, az teljesen más kérdés, ha embrionális genetikai szűrést csinálnak, akkor mindent lehet tudni.
(az egyik biológus ismerősöm elég régi motoros, a lombik kezdete óta praktizál, szóval szerintem ha ő szerinte nem lehet, akkor nem lehet :D)

A Czeizel féle módszer (ha ennek akarjuk hívni :D), szóval az sima cetrifugálásos módszer. Mivel az Y kromoszómások könnyebbek, az X kromoszómásoknál, így súly szerint leválogatják őket.
Normál esetben ezután inszeminációval történik a megtermékenyítés, de persze lombiknál is használható lenne... ha és amennyiben nem lenne ez ma Mo-n BTK-s cselekedet. Azt hiszem 5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok!
De igenis elkeseredtem. Sajnos én olyan add meg uram, d már típus vagyok, és még az is közbejátszik, hogy nekem nincs 8 hónapom, mert rohamosan nőhet az endóm. Tándor doki is azt mondta, hogy amint jók vlégre az eredményeim, muszály kezdeni...
de szeretnék ikreket :lol:
ebba
 
 


A fiu- lány témához csak annyit mondanék hogy szerintem mindegy csak egészséges legyen.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Angel:
Biztos meg van az oka ha így találta ki. Csak meglepődtem hogy ennyit kell.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Jó reggelt!

Lányok! Az amalgám tömések cseréje nem olyan egyszerű téma. Előtte/utána 1-2 hónapig rengeteg C vitamint kell enni (napi 2-3000 mg) mert nagyon megterheli a szervezetet. És csak semmi babatéma jó pár hónapig! Nagyon lassan ürül!!!

Pusszantok mindenkit!

Háttérből leskelődő Coca

Kép
zölddisznó
 
 


Kép
Vendég
 


zölddisznó írta:Lányok! Az amalgám tömések cseréje nem olyan egyszerű téma. Előtte/utána 1-2 hónapig rengeteg C vitamint kell enni (napi 2-3000 mg) mert nagyon megterheli a szervezetet. És csak semmi babatéma jó pár hónapig! Nagyon lassan ürül!!!

no, ez most nekem új.... nekem az összeset cserélték, és semmi ilyet nem mondott a fokdokim.

szóval miért kell ez? és miért bonyolult?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Jucmuc :) Pandácska :) Hanna :)
hoztam a mai ragacsokat! ++++++++++++++++++++

Nyuszi,
először én is csodálkoztam, hogy ilyen sok, de legalább hamarabb olyan, mintha történne valami! :D

Ebba,
Én is ilyen típus vagyok (voltam?), és nehéz tud lenni a várakozás itt mindenkinek, de hát ez van. Nálam pl. az esély, hogy lombik nélkül teherbeessek, egyenlő a 0-val (vagy a csodával)... és 4. beültetésnek futok neki majd nyáron.
8 hónapot nem is kell várnod, csak egyet, nem? :wink:

Zöldi,
Pár éve nekem is kicserélték a töméseimet és nem mondtak semmi ilyet! :?
angel37
 
 


Sziasztok!
azt szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e valamit Kiscsillagról azóta, amióta a borzalom megtörtént...én miatta tévedtem ide a Babanetre, a blogját olvastam már több, mint egy éve, de sajnos már oda sem ír...itt visszaolvastam minden bejegyzését... :cry: :cry: :cry:

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Sajnos nem igazán tudunk semmit Kiscsillagról! Én is nagyon sokat gondolok rá.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


azért köszönöm szépen, remélem előbb-utóbb visszatér majd, de elhiszem, hogy most nincsenek szavai...
Mindenkinek boldog babásodást kívánok! +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Angel :D

Köszike!!! :D

Igertem a multkor kepeket a kerti grillröl. Ime.

Kép

Kép

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc,
Tök vagány :lol:
Vendég
 


Köszi Pandus! :D Hogy vagy? Erzel valamit?

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Sziasztok!

Új vagyok! Sajnos ebbe az irányba kell érdeklődjek. Találkozott már valaki olyannal, ahol a férjnél volt gond? Egész pontosan az, hogy csak a heréből tudnak spermiumot levenni, mert a mellékherébe már nem jut el, ezért ki sem jön egy sem. Remélem elég egyértelmű volt. Segítsetek, mert ez most derült ki, és nagyon kétségbe vagyok esve.

Sziasztok
Picúr
picúr
 
 


Picúr :)
itt a fórumon is van olyan - sajna nevet hirtelen nem tudok mondani - akiknél csak herebiopsziával megy a lombik.
Kétségbe ne essél, ez egy elég régóta alkalmazott módszer, és az én legjobb tudomásom szerint semmit sem ront az esélyen az, hogy előspermiumokkal termékenyítik meg a petesejteket.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya!

Köszönöm a bíztatást. Azért még várok hozzászólásokat.

Sziasztok
picúr
 
 


Sziasztok

Picúr
Babanet - Fogamzás - Lombikbaba donorspermával
itt ilyen mamák beszélgetnek,
ne ilyedj meg a cím hallatán, itt nem mindenkinek donorspermával lett babája

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Jucmuc,
Nem de nem is figyelem nem érdekelnek a tünetekek :wink: majd a vérvétel megmondja hogy mizu :lol: Te mikor tesztelsz?
Vendég
 


Sziasztok,

Picúr,
Nálunk is kiskatona gondok vannak. CSak herebiopsziával tudtak spermiumot varázsolni. Apust ősszel megműtötték, szerencsére minden okés volt (semmi fájdalommal nem járt :). Lefagyasztották a herebioptátumot és abból ICSI-s módszerrel próbálkozunk lombikozni.
Nyugi, minden rendben lesz. Csak pozitívan :)
Ha van kérdésed nyugodtan felteheted.


Babaragacs szállítmány indítva, akinek éppen szüksége van rá :D

Tobi
tobi
 
 


Pandus! Minden oksi?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Pandus :P
Csak így tovább!

Hanna :P
Hova tűntél?

Lányok :P
Teszek fel én is kertfotót 8)

Fanni
Kép Kép
fanni73
 
 


Lányok :D
Amalgámtömés ügyben én a következőt hallottam: ha bent vannak a fogadban, nem olyan vészes a jelenlétük, mint azokban a hónapokban, amikor kicserélteted. Mert csere esetén a fúrás során sok pici kioldódik a nyáladban, és bekerül a vérkeringésbe, stb. Így több jut a szervezetedbe, mintha bent hagynák. Lehet persze cserélni, de nem javasolják pont babavárás előtt/közben. (Higanytartalom)

Persze, én mint laikus gondolom, hogy nem tragédia, ha pont így jön össze, de ha lehet tervezni, akkor azért érdemes figyelembevenni ezeket a szempontokat.

Fanni :D
A táblázatos adatok felsorolásakor nem írtam meg még egy fontosat: nálunk is kiskatona gondok vannak...

Mindenkinek szorítok: Véda :wink:
Vendég
 


Képzeljétek: nekem még mindig nem jött meg. Kezdek aggódni.Igaz, hogy késni szokott, de hát most stimus ciklus és repiszuri is volt és már sok ez a 30 cn.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bíztatást.

Picúr
picúr
 
 


Fanni
milyen szép kert :D nekünk még nincs kert, az első 5 éves tervben szerepel :wink:

Jucmuc
jó kis grillsütő :P nektek bazi nagy kert van, és ez is szép füves, virágok is vannak? :P merre fele vagytok?

Baba
akkor mégis reménykedjünk???? :D :roll: :wink:

Pandácska
a vérvétel majd megmondja a frankó ikreket :wink: de szerintem jön majd a tünet is :P :wink:

Kiscsillagot én is nagyon sajnálom :cry: nem látogattam rendszeresen a topikot, és ott leragadtam, amikor bevérzett, de rendbejött, és utána coca mondta mi tötént :? :( nehéz az ilyet átvészelni, de idővel talpra áll, és újra minden erejével harcolni fog a kisbabárét

Kép
gaby25
 
 


Fanni,
Irigy vagyok a kertedre :wink: :oops: :lol: lennék vakond nálatok :lol: :lol:
Vendég
 


Baba,
duphastont vagy utrot kaptál???

Duphastontól nem jön meg könnyen, nekem 2 hetet késett, pedig soha nem szokott...
Teszt negatív??? Nem lehet, hogy mégis terhes vagy??? :D :wink:
_ismeretlen_
 


Fendike!
Hát nem él bennem túl sok remény.
Utrogestant kaptam, de a pénteki véreredmény után az orvosom mondta, hogy hagyjam abba. Azt mondta, ha nem jön meg, akkor kedden menjek újabb vérvételre, de -munkahelyi okok miatt-csak holnap (csüt.) megyek. Vérzés sehol. SZombati teszt halv. poz. volt, a hétfői negatív. Azóta nem is teszteltem, mert nem látom értelmét, viszont aggódok, hogy miért nem jön meg, ha nincs baba... Az inszem a 13.cn-on volt , ma a 31. cn van...

Hanna! Mi a helyzet????

Fanni! De szép kertetek van.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Pandus! Vakondnadrágod így is lesz! :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,
:lol:
Hanna csak csütörtökön lesz!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: