Új privát üzeneted érkezett!

Mamac gyógyuljatok!!! A kicsik nagyon jól viselik a lázat! INNI! INNI! INNI! ez a legfontosabb! (de ha szerinted keveset iszik akkor se ess kétségbe, csak sűrűn kínáld!

Jelentem Julesz néhány nap múlva mászni fog!!! :)
Már felemelkedik négykézlábra, de ha haladni akar akkor lehasal és kúszik. Ma kezdte a négykézlábat.
jumam
 
 


Mákvirág, miért akarsz te annak a gyereknek tejet adni???????????? Nem korai még?

Hogy kerültél az István kórházba?
jumam
 
 


Juman nem tudom, hogy korai-e. A többiek is akarnak tejet adni nekik.Vagy nem:)..Lehet enyém még kisebb. Mi sajna már nem szopizunk egy ideje...így csak a tejpép van "tejes " az életünkben, meg mindenféléket eszegetünk, kóstolgatunk ami nem fűszeres meg babapocinak való. Tápszer nincs..mert nagyon ellene vagyok.Ja különben ha így jól belegondolok dokibácsink is mondta hogy adjak neki, de ő meg nem issza.:)

Istvánba a Gajdos Edit doktornő miatt kerültem. Én dokit választottam nem kórházat.:)Őt ajánlotta egy ismerősöm és ezért.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 

 
 

Mák, szerintem 1 éves kor alatt inkább tápszer ezerszer, mint tehéntej. A többiek már elmúltak egy évesek, azért próbálkoznak a tejjel, de Fanni még alig múlt 10 hós.
Miért vagy a tápszer ellen? Szerintem ha nincs valakinek tejcsi, vagy urambocsá nem akar szoptatni, akkor ez a megfelelő eledel.

Én így látom, de ha te nem, az sem gond amúgy.
Vendég
 


Gabus!
Nem a HP-ben voltunk hanem itt a Lászlóban.Brrrrr még most is összeszorul a gyomrom ha arra a 3 napra gondolok. :evil: :evil:

Én is kapok olyan hülye e mail-et. :evil: :evil:

Cuki Livi Picasso. :lol: :lol:

Ilba!
Oxi,akkor a talin dumcsizunk(éjszakába nyúlóan 8) )! :lol: Jó Kolpingozást. :wink:

Cool!
Köszi a segítséget. :wink:

Mindenkinek szép estét!Dius

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Esztipeszti: Nálam egy ideje nincs tejcsi sajna. Nem azért mert én nem akartam. Elég sok minden történt körülöttem és gondolom az ideg miatt megváltozhatott az íze, mert csajó nem vette el,hiába próbálkoztam, így elapadt. :oops: :cry: November közepe óta nem tejcsizünk.De végülis előtte is reggelente cicizett csak így az összes többi étkezés dokival egyeztetett módon történt. Mára gyakorlatilag mindent eszik. Fanni egy hét múlva 11 hónapos lesz, tápszert nem kap, de tejpépet igen, meg túrót, illetve majdnem minden nap főzök olyasmit amiből Ő is ehet, főzeléket, meg minden féléket. Rendes súlyban van, semmi gond nincs vele.
A gyerekorvosunk nekünk mondta hogy próbálkozhatunk a tejjel, akár kakaó, karamell formában is, de ez neki nem jön be.
1 hónapot voltunk Londonban novemberben és ott vettünk neki babáknak való tejcsit, azt sem issza meg semmilyen formában...Nem szereti.
A tápszer ellenességemnek az okát meg azért nem fejteném ki inkább, mert azt gondolom itt is van egy-két anyuka aki ad a babájának tápszert és nem hinném, hogy ezt vitatni szeretném. Mi elvagyunk nélküle, egészségesek vagyunk és nekem ebből a szempontból ez a lényeg, de persze tisztelem más nézeteit erre vonatkozóan.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Dia, el kell keserítselek, de a talin (milyen talin? mindegy, én ott leszek) Ilba csak velem fog beszélgetni, mert elmeséli majd nekem részletesen, honnan is ered a beceneve. Hiába tiltakoztam, hogy elég néhány mondatban is, ő ragaszkodik hozzá, hogy elmesélje ádámtól évától.... hát mit tehetnék? meghallgatom.. :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


Mák, és akkor november óta mit kapott? Már tejet? Vagy mit értesz azalatt, hogy a dokival egyeztett módon történt?

Szerintem a tejtől és a korán bevezetett tejterméktől is lehet nagyon komoly baja egy embernek, ami nem biztos, hogy most, de felnőtt korában simán kijöhet.

Szerintem az idegességtől nem tud a tej íze megváltozni, én legalább is nem tudok ilyesmiről.

Elfogadom, amit írsz, de sajnos ezekkel nem tudok azonosulni.
Vendég
 


Esztipeszti: kb. hat hónapos korában keztük gyümölcsökkel. először csak egy félével. Szopi mellé. Aztán mikor már biztosan megevett egy fajtából 150 ml ,akkor váltottunk másikra. Aztán most pontosan nem tudom mikor tán 8 hónapos kora körül jöttek a "főzelékek". liszt és tej nélkül...gyakorlatilag főzött répe, krumpli, enyhén sós lében főzve, kis lével turmixolva:).Hülén érzem magam, így leírni...pontosan azért mert szerintem ahány orvos annyi vélemény és ezt szerintem kár vitatni...Fanni folyamatosan állt át. Ahogy fogyott a tej mennyisége úgy került be az étrendjébe folyamatosan az általunk is fogyasztott kaja. Itt nem töltött káposztára gondolok nyílván..Most éppen az a rendszer van miután egyátalán nincs tejem, hogy reggel milupa tejpép, tízórai gyümölcs ( most ez egy banán fél narancs levével + győri keksz por), ebéd valami általam főzött főzelék (rendesen ahogy magunknak is főzöm) ( attól függ mennyire darabos...), sokfélét főzök és nem túl fűszeresen. Uzsonna danonino, krémtúró, túrórudi, valami ilyesmi...este pedig tejpép, tejbedara.
Az idegtől szerintem meg tud változni a tej íze. Úgy ahogy emiatt újra produkálja az ember azt is amit amúgy a szoptatás alatt nem kéne. A gyerek érzi ezt. Nálunk konkrét ilyen időszakhoz kötődik a leszokás. Meghalt apósom teljesen váratlanul, illetve ez időre esett ennek a külföldi utazásnak a kezdete is.
Végülis mindegy. Nem kell azonosulni vele, gondolom mindenkinek úgy kell tennie, ahogy a legjobbnak gondolja.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák, ok.
Vendég
 


Mák,
1 éves kor alatt (és ha utána nem fogadja el a tejet, akkor utána is) CSAKIS TÁPSZER ADHATÓ! Mármint anyatej hiányában. Gyümölcs csak kiegészítőnek jó.
1 éves korig vagy anyatej vagy tápszer KELL nekik, ha ellene van az ember, ha nem. És ha főzit is meg mást is kap a gyerek, akkor is!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Idegességtől a mennyisége változhat, az íze aligha.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja és a tejpép sokkal "gázabb", mint a tápszer.
Nem is értem ezt a gyerekdokit.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Eszti:).De ugye most nem haragszol?Nem akarok vitába szállni ilyen területen, mert nagyon sok érv, meg ellen érv is van. Végülis az a jó ami a gyerekeknek az. Gyümölcsök szempontjából nagyon szerencsés helyzetben vagyok, mert nagy kertük van tele őszibarackfákkal, körtefákkal, almafákkal amiket apósom metszett, óvott. Fanninak. Répa , zöldség ugyan itt...Így innen helyből kapott permetezés nélküli ellenőrzött minőséget:). Persze magunknak a főzéshez is ezt használom. Fagyasztóból, pincéből...No mindegy..Hagyom ezt a témát...

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Na jó szerintem hagyjuk ezt a témát tényleg. Ti így látjátok én meg úgy.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák,
ez nem így látjuk kérdés! Nem arról van szó, hogy egy baba hány hónaposan kezdjen mondjuk répát enni. Az anyatej-tápszer-tehéntej dolog fix. Nem orvosfüggő.

De légyszi áruld el, hogy amíg csak pár hónapos volt, addig a reggeli szopin kívül mit kapott? Mert ha nem olvastam félre, akkor sosem volt csak anyatejes Fanni.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabus tejem volt a gyerek meg egyszerűen nem volt hajlandó szopizni.Mindegy...Ha ti vagytok olyan szerencsések, hogy szopiztatjátok, akkor nem is tudhatjátok hogy van-e ilyen vagy nem...Én meg átéltem.Tudom hogy megváltozott a minősége a tejnek. A gyerek pedig egyik napról a másikra tombolt és nem ette meg amit addig meg megevett...Tényleg hagyjuk ezt. Végülis a lényegen nem változtat. Mi nem tápszerezünk.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


És egy utolsó kérdés, mi a gond a tápszerrel?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabus, de félreértetted. Sokáig volt csak anyatejes. Először hat hónapos korában kapott napi egyszer gyümölcsöt és utoljára egészen pontosan nov. 8-án szopizott. És kb 8-9 hónapos korában kezdett olyan mértékben fogyni a tej, hogy mást is kellett mellé fixen adnom. Most hogy ezt már oda vissza kiveséztük szerintem lapozzunk.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Mák,
nekem 5 hétig volt elég tejem, utána fele-fele tápszer, 4 hónapos korától meg csak tápszer. Persze akkor már főzeléket is kóstolgatott. Szóval én nem vagyok annyira szerencsés...
De semmi gondom a tápszerrel, hiszen anyatej híjján az adott táplálékot a gyerekemnek! És még él.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


[quote="makviraga"]N írta:makviragaovember közepe óta nem tejcsizünk.De végülis előtte is reggelente cicizett csak így az összes többi étkezés dokival egyeztetett módon történt.


Ezt hogy kell érteni?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


"A tápszer ellenességemnek az okát meg azért nem fejteném ki inkább, mert azt gondolom itt is van egy-két anyuka aki ad a babájának tápszert és nem hinném, hogy ezt vitatni szeretném. Mi elvagyunk nélküle, egészségesek vagyunk és nekem ebből a szempontból ez a lényeg, de persze tisztelem más nézeteit erre vonatkozóan. "

Ezt írtam még ennek a témának az elején és ehhez tartanám magam. Ti máshogy látjátok én meg így..Felesleges ezt vitatni.Gondolom ti sem fogjátok megváltoztatni az elveiteket és erre vonatkozóan, és én sem.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Én maximálisan anyatej párti vagyok, de a legnagyobb szopis guruk is azt mondják, hogyha nincs anyatej, akkor tápszert kell adni, főleg egy 8-9 hós gyereknek, aki még minden étkezésre nem eszik főzit és gyümit, és túrót. Tehéntejet 8-9 hósan adni a csecsemőnek szerintem nagyon helytelen, és ha ezzel egy doki is egyetértett, az még jobban gáz.

Mák, nem haragszom, csak nem értek ezzel a gondolattal egyet.
Vendég
 


Mák, csak egy feltett kérdésre válaszolnál, azzal senkinek nem lehet baja.
Ez az egész tök homály.
Remélem, őszintén, hogy a kislányod egészséges lesz mindig, de attól, hogy most az, nem tudhatod, hogy később mik derülhetnek ki. Ha esetleg valami baja származik abból, hogy fél éves kora óta csak gyümölcsöt, meg zöldséget meg tejtermékeket eszik, utólag már hiába fogsz sopánkodni. A tápszer azért kellene, mert abban benne van mindaz, amire egy ekkora gyereknek szüksége van, még akkor is, ha eszik főzeléket meg mást is.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabus na azért az egészen más szitu, ha nincs tej, mint az enyém. Nekem november közepéig volt tejem és utánna is lett volna ha Fanni hajlandó. Csakhogy a körülöttem lévő gondok miatt elkezdtem a szoptatás ellenére újra menstruálni, ha már ennyire részletekbe megyünk és emiatt Fanni nem volt hajlandó elfogadni a cicimből a tejet. 6 hónapos koráig csak anyatejet evett.A többit meg had ne részletezzem le újra. Gabus ha nincs tej akkor csak tápszer van ez nyílvánvaló, de nekem a tej megszünésekor Fanni már majdnem 8 hónapos volt és előtte 6 hónapos korától szép lassan átált más ételekre napközben....éjszaka meg már 4 hónapos kora körül óta nem evett..Kielégítő a válasz? Vagy egyéb részlet? A lányom 3540 g-mal, 58 cm-vel született, most 72 cm és kb: 7500-8000 g körül van a súlya. Komolyabb baja ez idáig nem volt , egyedül a vassal volt problémánk, de ezt tőlem kapta,mert én ugyan úgy végig vasat szedtem. Mióta nem szoptatok nem szedem.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok

makvirag próbáld meg a rizstejet...


áronról
az a baj, hogy nincs cumisüvegünk (rajtam kívül) pohárból magára bugyborékolja az egészet... csőrös poharaink meg anyumnál















Amíg ezt pötyögtem itt ült az ölemben egy tollal játszott bevette a szájába és elkezdett öklendezni kihányta amit egész nap belepakoltam... nem is volt olyan kevés... de most mi maradt benne???
OLYAN EGY EMELETES HÜLYE VAGYOK máskor is szokott vele játszani, csak most nemgondoltam bele, hogy érzékenyebb a sok hányástól... nem is dugta le a torkán de valahogy irritálta és elkezdett hányni... három adagnál meg sem állt...

Adtam neki fecskendőből kb 20 mili teát... így legalább látom mennyit iszik...


olyan lelkiismeretfurdalásom van...
a hője jobb... már csak 38...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mák,
senki nem akarja a véleményedet megváltoztatni, de érdekes, elgondolkodtató dolgokat írsz. MÉZET raksz a TEHÉNTEJBE egy 10 hós babának, aki ha jól számolok, 7 hós kora óta nem kapja meg a megfelelő tápértékű kajáját. Anyatej, ennek hiányában tápszer ugyebár...

Kép
mancs
 
 


Gabus nem fél éves kora óta eszik csak azt. Egyébként hogy rövidre zárjam most már ezt a témát, szerintem nagyanáink sem ettek tápszert és lassan nálunk is van 85 éves nagymama, akinek kutya baja sincsen.
Nem hinném, hogy attól, hogy nálunk nem eszik tápszert a gyerekünk baja lenne.
Amúgy meg pont azért tartunk itt ebben a témában, mert mindig válaszoltam egy kérdésre.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


[quote="makviraga"]E írta:makviragagyébként hogy rövidre zárjam most már ezt a témát, szerintem nagyanáink sem ettek tápszert és lassan nálunk is van 85 éves nagymama, akinek kutya baja sincsen.
Nem hinném, hogy attól, hogy nálunk nem eszik tápszert a gyerekünk baja lenne.
Amúgy meg pont azért tartunk itt ebben a témában, mert mindig válaszoltam egy kérdésre.


Mák, szerintem is ZÁRD RÖVIDRE.

Kép
mancs
 
 


Mákvirág.
A tejpép tápszerből van. Pl én most néztem meg a Nestlé tejpépes dobozát és bizony a fő összetevő tápszer. Gondolom a többi tejpép is a tápszer miatt tej.
Ez csak egy információ semmi más :) Már rég beláttam, hogy felesleges embereket győzködni mindenféle táplálási szokásokról... a lényeg, hogy mindenki jót akarjon a gyermekének és bízzon a gyermekorvosban. :lol:

De szuper, hogy így tele van a kertetek gyümivel és zöldséggel! A mi kertünk (1 éve lakunk itt) elég kókadt és nem is az a fő gondunk, hanem pl a tetőtér beépítése és a többi elrendezése. A szomszéd felé eső kerítést meg kéne csináltatni mert folyton átszökdösnek a kutyák. A mienk a szomszédhoz, a szomszédé a hozzánk. Ez így még önmagában nem baj, mert mindkét kutya rendelkezik kisgazdival, így gyerekbarátok, csak mindkettő fiú és egymást nem állhatják ki. Így a kertépítés és szépítés még várat magára, valószínű még idén sem lesz belőle semmi. Igaz volt gyümifa. Egy szilvafa ami aprószemű savanykás gyümölcsöt hozott, de annyit, hogy még éretlenül potyogtak a födlre, mert lelökték egymást. Aztán ahogy értek be kiderült, hogy nem finom, ellenben a darazsaknak nagyon ízlett, így én a közelébe sem mentem... kivágtuk. Van egy csemete zöldalma fa, ami apró gyümölcsöt hoz, és nagyon finom. A gyerekek egész nyáron rájártak, nekik elég volt, mikor kimentek csak tépték. Van egy őszibarack fa, ami idén csak 5 szem mézédes csöpögős lédús fincsi gyümi volt és egy sárgabarack fa ami haldoklik. Már féloldalas szegényke, mert az egik fele elhalt, pedig az nagyon finom sárgabarit hozott, de nem többet 10 szemnél, pedig van vagy 4 méter magas és tele volt virággal és többet vártam volna. Tartok tőle, hogy teljesen kipusztul. Sajnos nem igen volt gondozva a kert, ültettek az előző tulajdonosok mindenfélét a kertbe. Volt díszfű egy kupacban, rengeteg gondozatlan sövénybokor, amik több méter magasak és több méter szélesek voltak. Összevissza volt bazsalikom, oregáno, menta mindenféle virág és dísznövény ültetve. Kimentünk a kertbe és mindenféle átmenet nélkül ott voltak összevissza. Málna is volt, de kb ugyanígy. Olyan volt mintha egy dzsungel lett volna, meg is szünettük. Rengeteg szúnyog is volt, azok szeretik a dzsungelt:)

na megyek abbahagyom a kert témát, csak már olyan jó lenne, ha elképzeléseimnek megfelelően be tudnám ültetni, de most nem arra van alóvé.

Kép
sasha
 
 


Mák, még egyszer kérdezem, ha "november előtt is csak reggel cicizett", akkor november előtt mit evett tízóraira, ebédre, uzsonnára vacsorára? A november előttön azt kell érteni, hogy születésétől novemberig? Fanni újszülöttként csak reggel szopizott, és utána mit evett? :shock:

Mamac,
dehogy vagy hülye!!! Nem lehet mindig mindenre figyelni! Van, hogy nem esik le a tantusz.
Még egyszer jobbulást Áronnak!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


[quote="gabuska"]M írta:gabuskaák, még egyszer kérdezem, ha "november előtt is csak reggel cicizett", akkor november előtt mit evett tízóraira, ebédre, uzsonnára vacsorára? A november előttön azt kell érteni, hogy születésétől novemberig? Fanni újszülöttként csak reggel szopizott, és utána mit evett? :shock:


Talán erre a kérdésre kielégítő választ kapunk. :roll: :wink: :evil: Engem is érdekelne.

Kép
mancs
 
 


Na most már tényleg jó volna témát váltani. Mancs én sehol nem írtam tehéntejet ha visszaolvasol.És azt is írtam már egy csomószor hogy a lányom nov. 8-tól nem cicizik ekkor éppen 7 nap híján 8 hónapos volt. De most már tényleg szálljatok le rólam. Érdekes a védőnő is próbálkozott ezzel a tápszer témával, de felfogta hogy ha eddig megvoltunk annélkül, ez után is megleszünk.
Ahogy látom én vagyok az egy aki itt ellene van, de nem értem miért kell erről beszélni ennyit. Hiszen miközben vitatkoztok velem a lányom normálisan növekszik és semmi baja nincs. Most ne kezdjétek el hogy később lehet, mert azt majd az idő megmondja. És azt hiszem akkora tapasztalatotok nektek sem lehet ebben a témában (pár hónap előnnyel), hogy az olvasottakon kívül érdembe vitázhassunk és szerintem sokan unják is ezt a témát már. Szóval hagyjuk!

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Régen a tej TEJ volt, nem volt semmi baja tőle a gyerekeknek, én is tehéntejet ittam csecsemőként. Ma már egész más eljáráson esik túl a tehéntej, mire a közértbe kerül, tele van minden szarral/szerrel, ezért kell a kicsiktől távolt tartani! Ez a hivatalos álláspont, nem az adott anyuka/gyerekorvos heppje. Nem azért, mert ma ez a divat!
Atyaég!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Először is Áronnak bármitől is legyen baja, most már ne legyen! Jobbulást neki!
Másodszor meg mindnekinek köszönöm aki csinált rólunk képet a talin. És extra köszösnet ha elküldte mail-ben :)
Az meg már önvállveregetést érdemel, hogy én jól emlékeztem a talik időpontjára :lol:
És mivel én nem vagyok olyan mint Sasha egyszer magáról írta,...szóval nekem elég hamar minden kibukik a számon,....ezért muszáj a tejes témához hozzászólnom,....hogy DE IGEN, vannak dokik akik 6 hó felett a tejet részesítik előnybe a tápszerrel szemben főleg ha a baba már eszeget. Ott ahol laktunk több anyuka is már jóval 1 éves kor előtt tejet adott a babájának. Ennek ellenére a mi dokink és én is szopipárti vagyok, de hamarosan mi is kóstolni fogunk 2,8-as tejet. Bár, van egy olyan érzésem, hogy Szonjánál nem fog nagy sikert aratni. Mondjuk annyi mással lehet helyettesíteni, hogy nem esem kétségbe.

Olvastátok már pl amerikai oldalakon, hogy miket adnak a babáknak? Ott már 9 hósan felnőtt kosztot kaphat. Tudom, tudom, két évesen meg csokimérgezést kap és dagadt állat lesz az érettségijén,....de tényleg ahány ház annyi szokás és nem kell ehez az USA-ba menni!

No, elhallgatok mielőtt kiközösített békebíró leszek :oops:

Kocsitéma:
Szerintem az Opel f.sza autó. Nekünk Astránk van, de a kötelezőkön kívül még nem volt szervízben. Apának egyébként Mazda 6 kombija van. Az dízel,...én csak traktornak hívom, de csupán 6 liter körül fogyaszt az meg eszményi azzal a nagy bohom autóval városban, szerintem. Egyébként a csajozós autó a "céges", de mikor megláttam a méreteit inkább maradtam az Opel mellett. Mi Szonjával babakocsistul is bővel elférünk benne.

Mit akartam még?
Lehet újból vissza kell olvasnom :roll:

N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


jaj vita van??? :cry:


Amúgy az anyatej íze is megváltozhat szerintem meg a mennyisége is rossz idegállapot hatására... én így tudom...
És erről nem tehetsz...

De a tehéntej adásával én sem értek egyet... keresztanyám szinte egyáltalán nemtudott szoptatni feles tejet kaptak a gyerekek... mind a három asztmás, alergiás.... szerintem ez sem véletlen...

A méz meg butulizmust okozó baktériumokat tartalmaz ami gyerekekre veszélyes...

Ezt Mákvirag azért írtuk le, hogy segítsünk hátha még nem hallottad, hiszen biztosak vagyunk benne, hogy te is a legjobbat akarod a babádnak...
Senki nem akar bántani...
Csak nem értjük miért zárkózol el a tápszer adásától...
De ennyi idős gyereknek már adhatsz rizstejet is...
A savanyított tejtermékekkel nincs akkora baj! (Áron is kap túrót... bár most ezt is csökkentjük... és visszatérünk a babapempőkhöz) de a tehéntej kerülendő...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Natasa, csak az a baj ez ilyen 6 hótól ajánlja a tejet dokival, hogyha amúgy a gyerek később beteg lesz, akkor nem ő fogja állni a diéta cehet, meg a gyógyszereket. :wink:
Vendég
 


Sasha: Hurrá akkor az én gyerekem is eszik tápszert abbahagyhatjuk a témát?

Gabus nem vagyok hülye de hát az elmúlt 1 hónapomat nem tudom nektek részleteibe menően leírni és novemberben már valóban csak reggel cicizett, a napi 5 étkezésből egyszer, előtte meg ez fokozatosan csökkent le. Először egy étkezés lett kiváltva gyümölccsel, aztán egy gyümölccsel, egy főzelékkel...nem a születésétől csak egy cici volt. világos?

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


[quote="makviraga"]
írta:
makviragaHmm én lánykám semmilyen formában nem hajlando tejet inni, hidegen lanygosan, melegen, cukorral vagy annélkül, sőt mézzel és kakaó formájában sem.. Néha azért próbálkozom, de hamar leráz. Úgy vágja ki a csőrős poharat tejcsistől hogy csak úgy kong és ezzel rövidre zárja a kört.

Kép
mancs
 
 


Gabus én "vidéken " lakom és lábon járó tehenek vannak.

Mancs igen azt írtam de se közértben vásárolt tej, se tehéntej nincs benne

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Én most pl megbántam, hogy adtam neki halat, pedig 10 hótól ajánlják... de lehet ez is betett... májat zsintén szüneteltetjük... narancsot úgyszintén...

Ahány gyerekorvos annyi hozzáállás... egy ismerős gyerekorvos szerint hal és máj kizárólag egy éves kortól... :(
A miénk szerint a máj mehet sokkal korábban sőtt kell is a vas miatt..

Én amit magamnak tutira kikötöttem... tej, liszt, tojás kizárólag egy éves kor után!


Most meg megyek aprósághoz mert olyan lelkiismeret furdalásom van... :( szurkoljatok, hogy ne hányjon éjjel... :( :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Natasa végre!!!Valaki. Én is szopiztattam amíg tudtam. November 8 az az időpont volt amikor este Londonba repültünk két héttel apósom váratlan halála után 1 hónapra és ez igen is akkora változást hozott a szervezetemben, hogy a gyerek nem volt hajlandó cicizni, hiába volt tejem. (ld. du itt beszéltem vele, éjszaka fél 12kor meg csengettek, hogy meghallt.). Kint Angliában próbáltam először babáknak gyártott tejet adni neki. Fairy-t ha ez valakit érdekel és azt sem itta meg. Próbáltam több féle módon. De igazából nem is lényeg.
A hivatalos álláspont meg évente változik.Ettől én nem érzem magam hülének.
Nem adtam neki tehéntejet és azt a fairy tejet sem issza meg.Az egy bazinagy doboz:) teszek fel képet ha akarjátok, vízzel kell higítani, de ő nem issza meg.
Mamacka szerintem ez már túl ment a segítségen.
Na, beszéljünk a termeszhangyák nemi életéről.

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


A hivatalos álláspont nem változik évente, csak vannak dokik, akik tudják, hogy mi az ajánlás, valaki meg nem hajlandó elfogadni.

Én tejberizst eszm, nesze neked fogyókúra. :oops:
Vendég
 


még annyit, hogy a tejpépek módosított tejfehérjét tartalmaznak...tudtommal azért nem ugyanaz mint a tej... bár én ezt is kerülöm...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mancsi,
nem mentettem el :oops: , milyen kocsit vettetek végül?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Cool!
Akkor hármasban fogunk éjszakázni :? és egyik mondatot hozzám beszél Ilba a másikat hozzád. :lol: (Ez a randi a 7végés éjszakára vonatkozik :lol: ).

Majd holnap jövök(remélem)talán akkorra vége lesz a TEJ eszmecserének is. :lol: :? 8) :shock:

Jó éjt!

UI:Ja!Miért van az,hogy ugyanazokat a levelek már ötödször kapom meg :?: :twisted: :shock:

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Mamac,
cumisüvegből akarod Áronnak adni a folyadékot? Ő se cumis, igaz?
Mert most én is baromira gondolkodom, hogy ha nem lesz szopi, akkor hogyan és miből fog Beni MENNYISÉGET inni. :roll:
Mégiscsak maradt kevesebb a tejcsi, szerintem néha már csak cicizik inkább, mint eszik valamit. :roll:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Nahát, hogy én minden nap a csúcsra jutok! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Mák!

Nyugodj meg kérlek. Nem támad senki csak végre van köztünk egy új ember, egy új témával, egy új beszélgetési lehetőséggel és mindenkinek van hozzáfűzni valója. Nekem is volt, úgy látom megint nem sikerült tapintatosan fogalmaznom, de ezt a lányok már tudják, hogy nem mindig jön össze, a mimika, a hangsúly nem megy át a neten, csak a puszta leírt szó, amit mindenki másképp értelmez. Én személy szerint örülök, hogy jöttél, és felpezsdítetted a topikot, új élményeket ismerhetek meg újfajta szemszögből, ismét újfajta dokis nézeteket.
A középső fiam kapott 10 hósan kakaót, (elirigyelte a nagytól a cumisüveget, meg a benne lévő finomságot, mindig elcsórta a tesójától és nem fogadta el a cicit, hisztizett az üvegért) a Nagyobb meg csak egy éves kora után. A nagyobbnak nincs semmi baja, egy kósza baci el nem kapná, a középsőnek meg vagy gennyes középfül gyuszija lesz vagy asztmás jellegű hörghurutja, egy két napos náthából. A mai napig kap kakaót, a mi háziorvosunk és fülészünk (ez utóbbi allergológus) nem lát összefüggést a kettő között, egy helyettesítő háziorvos, aki pulmonológus is az meg egyből javaslatot tett a tej teljes mértékű elhagyására, sőt az összes tartósítószert tartalmazó élelmiszer ( a legutolsó sonka is tartalmazza ma már, mert úgy darálják be, no mindegy) kiiktatását az étrendből. Két véglet, két vélemény, én döntök. Ugyanígy te is. Én meghallgattam a véleményét a helyettesítő dokinak és úgy váltunk el, hogy megbeszélem a háziorvosunkkal és a fülészünkkel. Ennyi nem több. Most a legkisebb babám 10 hónapos. Szerencsére még szopik, így itt ez a veszély nem fenyeget. Sokszor nem is mindig rajtunk múlik, hogy a gyerkőc meddig szopik. Ezzel is tisztában vagyok.
És én csak beszélgetni szerettem volna és megosztani egy információt, hátha nem tudtad. Tudtad, bocs.

Kép
sasha
 
 


Ilba, a kanál nem megy? Vagy pohárból ivás? Benyó napközben pohárból nyomja, és annyira ügyin iszik, már van, hogy nem is kell a szája alá pelust tennem, mert nem folyik mellé.
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?