Új privát üzeneted érkezett!

Hát én még mindig egyben..és már nehezen bírom :wink:

Ha vasárnapig semmi,akkor megindítják,de remélem nem kerül rá sor :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
 
 


Szia Törpiri!
Kitartás már, nem sok van hátra!!!
Már Én is alig várom, hogy végre a karomban tarthassam a babámat!!!!
Puszika és sok erőt, ha addig nem írnál vissza!!
Puszi Mindenkinek!!!
timchy
 
 


Köszi Timchy

Ma voltam ctg-n már vannak fájások a gép szerint,nekem nem anyira fáj még...ha erősödik akkor vissza kell mennem,most még hazajöhettem :wink:

Hát most várok...hol fáj hol nem...

Ha nem bujik ki éjjel akkor holnap megint 2-re kell mennem....

Törpiri
Kép
törpiri
 
 

 
 

Szia Törpiri!
Remélem meg van már a babuci és minden rendben ment! Gondoltam Rátok hétvégén!
Tudasd velünk minnél hamarabb, hogy jól vagytok!!
Már Én is járok Nst-re, decsak egy picit mozul az érték, azt mondták ez normális!!!
Sok Puszi

Kép
timchy
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok. Először is gratula mindenkinek, aki már a karjában tarthatja a picurt, és kitartás, akik még a pocakban szeretgetik a babájukat. A 12.hétben járunk, és a Bajcsyban szeretnék szülni (a 17.ker.-ben lakom), viszont gondban vagyok a dokiválasztással, egy dokit szeretnék terhesgondozásra és a szülésre is. Boros Edina és Szécsényi István között vacillálok...Előbbiről tudom, hogy nagyon empatikus és nekem nagyon szimpi is. Utóbbiról sok jót hallottam, de kicsit aggaszt, hogy úgy tudom, csak a magánrendelésére lehet járni, szerdánként 16-20-ig, ami egy kicsit ijesztő, mert mi van, ha valami nyűgöm van...
Kérlek írjátok meg, hogy milyen tapasztalataitok vannak velük kapcsolatban, illetve hogy melyikük mennyit kér (és hogy a Szécsényi tényleg csak heti egyszer rendel-e).
Előre is köszi :) :shock:

Orsi

Kép
orsi82
 
 


Sziasztok!

Törpiri!
Látom a vonalzódon a nagy hírt!!! :D
GRATULÁLOK!!!!!!
Ha lesz időd/kedved kérlek írj a szülésről! És képet is kérünk!!

Timchy
Veletek mi van???

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Most utoljára vagyok itt.
Csak gondoltam elköszönök.
2009.04.03.-án 22:00-kor tragédia történt, már nem volt szívhang az Uh-s vizsgálaton.2009.04.05.-én 00:35 perckor Világra hoztam a kisfiam.
Ne szomorkodjatok, Gratulálok minden kedves Édesanyának és Édesapának. Nagyon nagy szerencsétek van, ezt soha ne felejtsétek el, Nektek van a legnagyobb kincsetek!

Az iwiw-en megtaláltok, de ide nem térnék vissza!

Puszi mindenkinek és a Manócskátoknak is adjatok egy puszit helyettem!
timchy
 
 


Sziasztok!

Régebben én is gyakramón látogattam ezt az oldalt, gondoltam benézek, mi újság van. most 9 hónapos a kisfiam. Ha érdekelnek dolgok a Bajcsyról, vagy mással kapcsolatban kérdésetek van, akkor szívesen segítenék.

Orsi! Én a Szécsényinél szültem, csak jót tudok róla mondani. Magánrendelésre jártam hozzá, szerencsére nálam nem volt semmi olyan, ami miatt máskor is fel kelett volna őt keresnem, így ez nem volt probléma, hogy csak heti egyszer rendel. Tavaly ilyenkor még rendelt a Kőbánai egészségházban is ha jól tudom, illetve mivel osztályvezető lett a szülészeten a kórházban, ezért gondolom sűrűn bent van ott is, ha szükség van rá.

Gratulálok minden kismamának, kitartást kívánok Nektek!

Üdv: Marcsi
marcsi0503
 
 


Jajj, Timchy!
Borzasztóan sajnálom!!! :cry:
Most, hogy kibőgtem magam, nem is tudom mit mondhatnék???!!
Mielőbbi jobbulást Neked és sok erőt kívánok!!
Tudom (nem, nem tudom), hogy most nagyon nehéz, de adjon erőt az, hogy még fiatal vagy és lehet még gyermeked!
Nagyon együtt érzek veled és szorítok érted!
puszillak

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Timchy,
:cry: :cry: :cry: :cry: nincsen szó a történtekre. Nagyon-nagyon sajnálom, számomra ez felfoghatatlan.

KépKép
trinky
 
 


Sziasztok! Én 7hónapja szültem a kisfiam a Bajcsyban és csak anyatejezik,de szeretnék lefogyni egy pár kg-t tudnátok segíteni,hogy ne apadjon el a tejem de mégis fogyjak?
vagy homeopátiás bogyót tudtok ajánlani?
válaszokat köszönöm
sziszi24
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ismeri e valaki közületek Dr. Nagy Lászlót.
Előre is köszönöm.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Jár közületek valaki Dr Kardoshoz? A magánrendelőjébe szeretnék járni és érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak vele kapcsolatban? Mennyit kér el egy vizsgálatért és a szülésért?
Illetve még azt szeretném kérdezni, hogy ct-re a kórházba kell járni a végén, vagy a rendelőjébe?
bocsi a sok kérdésért csak nagy gondba vagyok az orvos választással.

előre is köszi mindenkinek!
üdv
avent02
 
 


Kedves Avent02!

Új regisztráló vagyok, most csatlakoztam a fórumhoz, eddig csak olvasgattam néha-néha. Mivel Kardos dokihoz járok már hosszú évek óta, gondoltam válaszolok a kérdésedre.
Szóval én Dr. Kardos Gáborhoz járok kb. 10 éve, a magánrendelője a Ferihegyi úton van: Medikard rendelő.
Az elmúlt 7 hónapban megszaporodtak a látogatásaim a rendelőbe, mivel első babámat várom, épp ma kezdtem a 32. hetet.
Kardost csak ajánlani tudom, én személy szerint nagyon kedvelem és abszolút megbízom benne: korrekt, alapos, kedves, és egyik legjobb tulajdonsága, h rendkívűl nyugis, kellemes kisugárzása van. Nem paráztat, sőt, mindig megnyugtat, a kérdéseidre alaposan válaszol, tehát csak jót tudok róla mondani. Nem az a típus, akihez bejelentkezel, 3 perc alatt megvizsgál, aztán kidob a rendelőjéből, mert siet. Ha kell, este 10-kor még bent ül a rendelőben, én nem egyszer voltam nála késő este, inkább kivárom, de az a tuti amit ő mond. Állati sokan járnak hozzá, sajnos emiatt rendszeres a csúszás: én ezt úgy oldom meg, hogy a fix időpontom előtt 1 órával odaszólok telefonon, megkérdem hogy halad a doki, és a recepciós hölgy jelzi, hogy mehetek-e időben, vagy inkább menjek X perccel később, így nem kell órákat várnom feleslegesen. Persze van olyan is, hogy időben bejutsz, főleg ha a rendelés elejére van időpontod.

Szüléslevezetés: 80.000 HUF
Vizsgálat: változó, 3-10e HUF között van, ha mész a szokásos havi ellenőrzésre és kérsz UH-t is, 7-8 ezret kell fizetni ha jól emlékszem. Én a múlt héten 3ezret fizettem, csak vizsgálat volt, UH nem.

A 35. héttől kezdve hetente kell járni szívhang vizsgálatra, egyeztetés kérdése, hogy hozzá mész minden héten, vagy be a kórházba, én úgy beszéltem meg a szülésznővel (Bányai Nóra), hogy egyik héten hozzá megyek, másik héten Kardoshoz, de ezt még fixáljuk a 34. héten.

Sztem bátran jelentkezz be a dokihoz, nem fogod megbánni.

Üdv,
SzRita
szolnoki rita
 
 


Szia Rita!

Köszönöm ,hogy válaszoltál. Ezek szerint tényleg jó doki lehet, ha ilyen jó véleménnyel vagy róla. Már csak egy dolog tart vissza, egy kicsit a szülésárát sokallom :( Azt hiszem még aludnom kell rá egyet :)
Azt nem tudod esetleg, hogy a Medikardban minden dokinál ennyibe kerül a szülés levezetése?

Megkérdezhetem mikorra vagy kiírva? Kisfiú vagy kislány lesz a babátok?

Nagyon sok boldogságot és örömöt kívánok hozzá :)

még egyszer köszi mindent!

üdv,
Avent
avent02
 
 


Szia Avent,

én úgy tudom, hogy a többi doki is ugyanennyiért vállalja a szüléslevezetést, a múlt héten épp hallottam a rendelőben várakozás közben, h minden dokinál ugyanazok a tarifák. Egyébként a rendelőben ki van írva minden vizsgálat/műtét stb. ára.
De telefonálj be, és megmondja a recepciós hölgy: 256-2557
Egyébként a doki rendelési ideje:

Dr. Kardos Gábor
Szülész-Nőgyógyász Szakorvos
Hétfő: 15-21 óra
Kedd: 9-13 óra
Csütörtök: 15-21 óra
e-mail: kardos@medikard.hu
www.medikard.hu

Az összeg valóban nem kevés, de sztem a Medikard még korrekt árakkal dolgozik: nem egy olyat hallottam mostanában, hogy 100-150 ezret kér a doki a szüléslevezetésért. Illetve azt kell mérlegelned, hogy érdemes-e saját dokit választani aki végigkíséri a 9 hónapodat, és a szülésnél is ragaszkodsz a jelenlétéhez meg a szakértelméhez (persze ez 80eHUF-ba kerül), vagy eljársz egy dokihoz terhesgondozásra, de majd az ügyeletésnél szülsz ha eljön az ideje. Nyilván utóbbi megoldás is jó lehet, ki hogy gondolja.
Ebből adódóan azt is megcsinálhatod, hogy eljársz Kardoshoz vizsgálatokra, de nem kéred a szüléslevezetést, még az is lehet, hogy ő lesz ügyeletben, mikor bemész szülni a Bajcsyba.

Én június 23-ra vagyok kiírva, és kislányunk lesz. :)

Köszönöm és minden jót Neked is.

Üdv,
SzRita
szolnoki rita
 
 


Avent02!

Én is Dr. Kardoshoz járok. Én 16 hetes vagyok, eddig kétszer voltam nála, mert nem nála kezdtem a terhesgondozást. Én is maximálisan meg vagyok elégedve vele!
Szerintem kb. középáras kategória. Előző nőgyógyászomnál 12ezer volt egy vizsgálat, teljesen mindegy volt hogy miért mentél. Bele se merek gondolni, hogy a szüléslevezetés mennyi lehet...! :oops:
édi16
 
 


Sziasztok

Én is Kardoshoz járok, most már 12 éve, és nála szültem 2 gyerkőcöt, az elsővel is hozzá jártam, de sajnos úgy hozta a sors (mivel influenzás lett ) hogy őt az ügyeletesnél szültem. De pontosan én is csak azokat tudom elmondani róla amiket Rita is írt. Kedves, megbízható, bármikor lehet őt hívni ha kérdés vagy baj van. Én is minden vizsgálat előtt fel szoktam hívni arendelőt hogy van e csúszás hogy ne kelljen ott várni.

Én a tarifához még hozzá tenném, hogy az ő árát korrektnek tartom mert fix összeg ugyan de ő külsősként vállalkozóként dolgozik a kórházban, ami azt jelenti hogy nincs fizetése a kórháztól hanem ezek utána betegek után van neki a ami van. Ő ebből becsülettel adózik. Ha akarsz akkor kapsz számlát, és egészségpénztárat is fel lehet használni.
CTG-re én is egyik héten hozzá, másik héten a szülésznőmhöz mentem, amikor pedig sűrűbben kellett menni akkor egyiket a kórházba egyiket nála csinálta, de amit nála csinál azért sem kell fizetni.
Szülés ára 80 000 ft. Terhesgondozás uh-al együtt 8000 ft. Én mindig ennyit fizetek, mert mindig csinál uh-ot is, és rendesen megnézi hogy minden rendben van e, kb 20-25 percet szoktam bent lenni nála, mindent rendesen elmutogat, megnéz, elmondd.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a válaszokat! Azt hiszem meggyőztetek, hozzá fogok bejelentkezni, már csak a kórházról biztassatok egy kicsit, hogy
nem fordul ki az ember, ha bemegy... Még soha nem volta ott, neten rendezett tiszta kórháznak tűnik, ez tényleg így van?

Ja és minden anyának sok boldogságot kívánok a babájához :)

üdv.
A
avent02
 
 


Szia,

a valóságban is ugyanolyan korrekt a szülészet, mint ahogy a neten látszik. De ha van időd, ugorj be, és győzödj meg róla magad, ha megkérsz egy szülésznőt aki épp ráér, biztosan szívesen megmutatja.
Az én szülésznőm mindent részletesen elmondott, megmutatta a 3 ágyas szobákat és a fizetős szobákat is (nyilván az ezekhez tartozó zuhanyzó+mosdó jóval tisztább), illetve az összes szülőszobát és még azt is, hogy a babákat hol fürdetik és hol mérik le. Tehát mindent! A szülőszobák szépek, tiszták, modernek, egy rossz szó nem érheti őket.
Tehát megnyugodhatsz: a Bajcsy szülészete tök normális, egyébként 4-5 éve lett felújítva.

Üdv!
szolnoki rita
 
 


Szia,

köszi az új infókat is :)
Neked már nemsokára itt a nagy nap :)
Majd azért ,ha megvan a baba írd meg a tapasztalataidat, és persze ,hogy hogy vagytok :)
Nevét tudod már a babának?
szia
A
avent02
 
 


OK, igyekszem majd megírni. Papír szerint még 7 hetem van hátra, majd meglátjuk a kisasszony mikor szeretne előbújni, remélem még legalább 5 hétig bent marad, jó helyen van ott.

Luca lesz a neve. :)

Te pedig jelentkezz be Kardoshoz mielőbb, nem fogod megbánni.

Üdv.
szolnoki rita
 
 


Rita akkor mi lehet egyszerre szülünk, nekem meg 8 hetem van, de hát ugye lehet az kevesebb is.

avent én is csak jókat tudok elmondani a szülészetről, tényleg olyan ahogy a honlapon is láttad. Én a franciaágyasban szültem Rékát, és most is ott szándékozom, ha lesz hely.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Igen, elképzelhető! Én június 23-ra vagyok kiírva, Luca kb. 8 nappal "nagyobb" a méretei alapján a korához képest, ez persze nem azt jelenti, hogy hamarabb megszületik, de bármi lehet....én azért szeretném, ha a 38. hétig bent maradna, az a tuti.

Nekem tökmindegy melyik szülőszoba jut, mindegyikkel elégedett voltam első ránézésre, a lényeg, hogy minden simán menjen! :)
Abszolút pozitívan állok a szüléshez, egyátalán nem félek, inkább várom, kíváncsi vagyok milyen lesz, persze sejtem, hogy nem lesz sétagalopp.

Egyébként engem annyi érdekelne, hogy érdemes-e homeopátiás bogyókat szedni a 36. héttől a könnyebb tágulás és szülés érdekében, van-e esetleg vkinek tapasztalata ezen e téren?
Én mindenképp tervezem beszedni a Cimicifuga Racemosa-t és a Caulophyllum D4/C4/5CH-t, még beszélek homeopátiás szakértővel az alkalmazásukat illetően. Ártani nem árt, bízom benne, hogy segíteni fognak.

R.
szolnoki rita
 
 


Persze nekem is mindegy melyikben fogok szülni, de ha lehet majd választani akkor a franciaágyasban szeretnék.
Én sem félek a szüléstől, és próbálom pozitívan hozzáállni, hogy gyors lesz meg könnyű. A harmadik 3 óra alatt lett meg. Kiváncsi vagyok most milyen lesz, de bízom benne hogy most is könnyű lesz.

Én homeósokat nem szedtem egyikkel sem, most sem szándékozom. Egyedül a málna levél teát ittam a 36. héttől, amire viszont azt mondhatom hogy tényleg használt és jó volt. Előző terhességeknél nem ittam, így van összehasonlítási alapom.
Most is fogom majd inni.
Tejserkentésre az urtica urens 5 ch-t szedtem, meg a laktoherb teát ittam, mindkettő jó volt.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


OK, köszi a tippeket, málnalevél teát én is veszek. Időközben beszéltem a homeopátiás segélyvonal egyik doktornőjével, szépen lediktálta hogy miket szedjek és pontosan milyen adagolásban.

Üdv,
SzRita
szolnoki rita
 
 


Sziasztok!

Bízom benne, hogy valaki választ tud adni a kérdéseimre! Három éve született a kisfiam dr. Kálmán Sándornál. Ha minden igaz, újra babát várok. A napokban tudtam meg, hogy a főorvos urat kinevezték a kórház orvos igazgatójának. Az érdekelne, hogy ennek ellenére továbbra is vállal szüléslevezetést? Mennyiért? Korábban nem a magánrendelőjébe jártam, mennyibe kerül nála a terhesgondozás?

Előre is köszönöm a segítséget!

Kati

Kati és Joci

Kép
cs-né kati
 
 


Sziasztok,

sajnos nem találok védőnőkről szóló fórumot, főleg nem a 17. kerületi védőnőkről. Az Akadémia telepen lakom, így a területileg illetékes védőnőm Szémann Györgyi. Van esetleg anyuka, vagy várandós kismama, aki szintén hozzá tartozik?
Ha igen, privát mailt szívesen fogadok: rita.szolnoki@gmail.com.

Köszi, üdv:
SzRita
szolnoki rita
 
 


Sziasztok!
Még új vagyok ezen az oldalon, de hátha kapok egy kis segítséget!
A Bajcsyban szeretnék majd szülni,az orvosom Dr. Mosonyi Péter. Tud róla valaki érdemben infót adni? Pl. mennyiért lehet nála szülni? Meg minden fontos infót szívesen vennék, akár priviben is! Ha minden igaz az év végén lesz a nagy esemény,de ez még nem pontos.
Előre is köszi!

Zita
zita77
 
 


Szia zita77!

Mosonyi Pétert csak ajánlani tudom, nála szültem a kislányomat 2 éve és most is nála fogom a kistesót is. Nem egy kapkodós fajta, nyugodtan elmagyaráz mindent, bármikor felhívhatom, ha kérdésem lenne. Igaz, én magánbetegként járok hozzá.
A szülés 70e, de kérdezz rá - én így tettem, legalább nem kell kitalálni - megmondja az árat.

Üdv, jó babavárást
pippentyû
 
 


Szia Zita77!

Én is a Mosonyi dokinál szültem tavaly év végén a kisfiamat, csak a legjobbakat tudom róla mondani. Szuper. Nagyon nyugodt, türelmes, a X.kerületi Egészségházba jártam hozzá, mégse intézett el 3 perc alatt, hanem szépen elmondott mindent, néha már zavarbaejtő volt, hiszen kint sokan vártak, de jólesett nagyon, hogy foglalkozott velem.
A szülésről én is úgy tudom, hogy 70 e, de nyugodtan rá lehet kérdezni. Amúgy szülés közben is sokat segített a higgadtsága, végig éreztem, hogy kézben tartja az eseményeket, és olyan szépen összevarrt, hogy 2 nap múlva már alig éreztem a sebemet. A kórházban pedig minden nap meglátogatott.
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok itt, mondhatni, még titokban kellene tartani a terhességemet, mert csak a 6. hétben járunk, de bizakodó vagyok, és mindenféle tanácsot szeretnék kérni. Az Egészségházben voltam vizsgálaton, és Palczert Miklós foglalkozott velem. Igazából egy orvost sem ismerek, de ő szinpatikus volt, és ahogy olvasgattam a fórumot, úgy tűnt, másoknak is pozitív élményük volt vele kapcsolatban. Ebből az első kérdésre már választ is kaptam, miszerint hogy vezet-e le szüléseket. De azt is szeretném tudni, hogy mennyi nála egy szülés, és hogy van-e magánrendelője (a google nem tud róla), és hogy ha nincs, szoktak-e manapság pénzt adni a terhesgondozás után? Kissé ugyanis bizonytalan vagyok, mivel most ugyan Kőbányán lakunk, de már elkezdődött a lakásfelújítás a nemrég vásárolt kispesti lakásunkban, és azt sem tudom, hogy akkor nekem elvileg hova kellene vizsgálatokra járnom. Viszont azt már tudom, hogy ha a Bajcsy-ban választok orvost akkor oda járok és kész. Szóval úgy gondoltam, hogy még az elején ki kellene deríteni, mit is akarjak, hogy később már nyugadtan járhassak végig egy helyre, és ez a fórum elég meggyőző volt, hogy a Bajcsy nem lenne egy rosz választás. (Különben azt tudja valaki, hogy Kispest melyik kórházhoz tartozik és milyenek ott a viszonyok?)
Előre is köszönöm a segítséget, és ha nem gond, biztosan lesz majd még rengeteg kérdésem, de azért nem zúdítom rátok mindet egyszerre.
mumin32
 
 


Sziasztok!
Tök szuper! Köszönöm a sok infót. Azt hiszem csak megerősítést kaptam, hogy jó választás volt a doki. Bár ezért a pénzért én majdnem egy egész hónapig gürizek. Ez kicsit aggaszt, de ez van, sajnos nincs mit tenni. De mindenkinek köszi, aki válaszra méltatott!

mumin32!
Sajnos nem ismerem a dokit, de azt én úgy tudom, hogy kispest a Jahn Ferenchez tartozik, de ez nem 1000%! Mindenesetre gratula az áldott állapotodhoz!

Zita
zita77
 
 


Sziasztok!

Mumin, én nemsokára szülök, Palczerthez jártam végig terhesgondozásra és a szülést is nála szeretnénk. Én nagyon meg voltam vele elégedve eddig, nagyon lelkiismeretes, odafigyel mindenre. Magánrendelője nincs, de mindig úgy ad időpontot a kórházba, hogy ne kelljen várnom. Nálunk már bevált módszer, hogy többnyire hétvégén megyünk hozzá mikor ügyeletben van. Így még több idő jut ránk. (hacsak nincs szülés, de eddig kifogtuk)
A 12. hétig az uh-kat is ő csinálta, minden alkalommal csinált vizsgálat előtt. A 20. héttől kellett csak a rendes uh-ra menni, ami egy őrület, majd meglátod. Egy alkalom 5000 ft nála a szülés pedig 70 eft. Amiatt pedig ne aggódj ha esetleg úgy döntesz, hogy dokit, vagy kórházat váltasz meg fogja érteni. Nekem az első percben elmondta, hogy ilyen megtörténhet bármely okból, ő ezen nem sértődik meg. De szerintem kispestről is járhatsz nyugodtan a bajcsyba, elvileg szabad orvosválasztás van vagy mi???!!!
Ha még tudok segíteni, kérdezz. A szülést meg majd leírom, hogy milyen volt nála.

Szép hétvégét mindenkinek


Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!

Crissy!
Köszönöm a felvilágosítást, ez a hétvége dolog különösen jól hangzik és az anyagiak sem barátságtalanok. Remélem minden rendben fog menni nálad a szülésnél és könnyű is lesz.

A Jahn Ferenc az a délpesti kórház? Arról azt hallottam, hogy annyira nem jó hely, már maga az egész kórház. Bár ez csak egy ember véleménye. (Amúgy helyrajzi ügyekben nem vagyok teljesen jártas, ugyan már itt lakunk három éve, de eddig csak oda mentem el, pláne egészségügyi okokból, ahova muszáj volt. :oops: )
mumin32
 
 


Igen, a Jahn Ferenc az a délpesti kórház. Nekem a tartózkodási helyem a 18. ker. , úgyhogy elvileg mehetnék oda is, de be nem tenném a lábam. Férjem is azt mondta, hogy még ha vészhelyzet áll fenn oda akkor se vinne!!! Apósomék oda járnak és már nem egyszer szúrták el neki ott a dolgokat. Sajnos már mindkét szemére alig lát (részben nekik köszönhetően) idén pedig kb. 2 hónapig szenvedett egy egyszerű epeműtét miatt, mert elfertőzték a sebét. (és még most sincs jól) Meg egyébként is borzalmasak a körülmények is meg a dolgozók is. Legalábbis amit én láttam. Lehet, hogy más szerencsésebb volt mint mi. :?

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Én is a 18. kerületben lakom, és úgy tudom hogy a dél-pestibe tartozok. A kispestiek, 19. kerület pedig az István kórházba. Nekem egyik barátnőm szült az Istvánba idén, és hát nekem nincs túl jó véleményem róla, attól függetlenül hogy baba-barát kórház. Nem tudom.
Én dokit-kórházat választottam, így kerültem dr. Kardoshoz. Én vele is meg vagyok nagyon elégedve.
Kb. mindegy hogy hol laksz, ha dokit vagy épp szülésznőt fogadtál, akkor abban a kórházban fogsz szülni, ahol ő van. A kerületenkénti leosztás arra van, hogy ha beutalnak.

Lili

Kép
édi16
 
 


Sziasztok

Mi Halásztelken lakunk, és én is Kardoshoz járok, abban a kórházban szülsz ahol a dokit választottad, nem kell oda menni ahova tartozol. Ha mentővel akarsz bemenni a szülésre akkor viszont a dokival kell egy papírt íratni hogy hol fogsz szülni, és hogy abba a kórházba vigyenek, mert különben az ügyeletes kórházba visznek.

Palczert dokit én csak onnan ismerem hogy amikor beindult a szülés a harmadik babánál akkor ő volt ügyeletes, és amíg a dokim nem ért be a kórházba addig ő vizsgált meg. De nekem is szimpi volt.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Ismét babaváróban vagyok és lenne egy kérdésem.
Mivel betöltöttem a 35 évet el kell mennem genetikai tanácsadásra a honlapon nem találom, hogy mikor van rendelés és, hogy be lehet-e jelentkezni. Ha esetleg volt már valaki ott és tud valami infóval szolgálni kérem írjon. Érdekelne az is ha már volt valaki magzatbolyh vizsgáton, melyen volt és uténa mennyit kell pihenni.

Előre is köszsönöm a segítségeteket.

Üdv Bogáta

Kép
bogata74
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Bogata!
Először is gratulálok az újabb babához! Én is már betöltöttem a 35-öt a második babámnál, de nem küldtek genetikai tanácsadásra. Viszont ha még nem késő szeretném elmondani, hogy nem muszáj korionboholy mintavételre(ez a veszélyesebb), vagy magzatvíz mintavételre menned! A Bajcsynak van szerződése és ingyenesen vérvételből is kimutatják ultrahanggal kombinálva az esetleges veszélyeztetettséget 98%-os pontossággal! Kívánok neked egy könnyű, boldog babavárást és egészséges picurt!
Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok! Ha valaki kételkedne, hogy jó kórházat választott-e?,annak küldöm ezt a kis szösszenetet! Pár éve az István Kórházban szültem. Hááát! Azóta sem ajánlottam senkinek. Második baba már a Bajcsy kórházban született, tehát van viszonyítási alapom. ÉG ÉS FÖLD A KETTŐ!!! A Bajcsyban mindenki aranyos, kedves. A csecsemősök értünk, kismamákért és babákért vannak. Szívvel-lélekkel dolgoznak!!! A szülésznők akkor is segítenek, ha nem fogadod fel. Nem várnak pénzt, és ha lejárt a munkaidejük, vannak, aki akkor is ott maradnak. Császár után a nővérek segítettek lábra állni, mosakodni. Már bánom, hogy az első babámat az Istvánban szültem. Ott senki nem foglalkozott velünk. Sőt! Kézben kellett cipelni császár után az újszülöttet. A Bajcsyban nem lehetett kézben vinni a babát, hanem mindenki kapott egy kis kocsit és csak abban lehetett a babát kivinni a folyosóra. Mindenkinek jutott ilyen kocsi, pedig rengetegen szültünk akkor. Én a Bajcsyra szavazok. Persze mindenki ott szül, ahol akar!
cunci
 
 


Sziasztok!

3 évvel ezelőtt a Bajcsyban szültem dr. Nagy Lászlónál. Ő volt épp ügyeletes. Egyébként terhesgondozásra dr. Polgár Zoltánhoz jártam 9 hónapig és ultrahangon is mindig nála voltam a kórházban. Nem volt fogadott orvosom.
2 éve ki költöztünk Gyálra, valószínű már nem a Bajcsyhoz tartozok, nem tudjátok, hogy hol tudnám megnézni, hogy hová?

Köszi

Ibolya
ribolya
 
 


Sziasztok!

Dr. Nagy Lászlóról info:

Buda helyett, most valahol a Pillangó utcai metroállomástól nem messze rendel.

http://www.femina.hu/szakertok/adatlap?szaki=60
creed
 
 


Sziasztok! December elején fogok szülni a Bajcsyban, terhesgondozásra az Egészségházba jártam az ügyeletre, Varga-Horgosi Ágneshez, de a szülésre fogadott orvosom nem lesz. Viszont szülésznőt szeretnék fogadni. Van valami infótok, pozitív-negatív tapasztalatotok Garáné Paár Magdiról vagy Tóthné Varga Ildikóról? Minden segítséget köszönök!
amélie
 
 


Szia amélie!

Én Magdinál szültem, nem volt fogadott, de nagyon rendes volt és sokat foglalkozott velünk. A következőt is szeretném nála szülni.

Egy kis történet: 3 évvel ezelőtt szültem Magdinál, teljesen ismeretlen volt számomra. Beszaladtuk a kórházba, mert az első szülésem volt és úgy voltunk vele, ha nem is indult be a szülés akkor is bemegyünk, legfeljebb hazaküldenek... Ez volt vasárnap 22 órakor. Másnap 2-re meg is volt a babám.

2 évvel később az unokatestvérem ment be szülni, teljesen véletlenül ő is Magdihoz került. Magdi emlékezett a nevemre, unokatesómat rögtön társította hozzám, és rá is kérdezett nála, hogy hogy vagyunk. Bementünk látogatni és Magdi meg is ismert.

Baromi jó érzés, hogy nem csak egy szülő nő vagyok a futószalagon, hanem évekkel később is emlékeznek rád...

Nem tudom segített e ez a kis történet, de számomra fontos volt, hogy leírjam.

Ibolya
ribolya
 
 


Sziasztok!

Két dolog miatt írok ide. Az egyik a szülésznők, a másik a Bajcsy. Azt a pletykát hallottam, hogy itt nagyon gyorsan, akár kérésre csinálják a császárt. Leírom a sztorimat.

Szeptemberben született meg a fiam császárral. Ugyan több dolog is szólt a császár mellett, de a természetes utat is megpróbáltuk. Kedden fektetett be Molnár főorvos úr, mert már egy hete túl hordtam a legénykét. Akkor csak egy CTG-t csináltak. A fenti hozzászólásban említett Magdi volt az ügyletes szülésznő. Imádnivaló humorral van megáldva. Szerdán csináltak egy OTT-t, tulajdonképpen próbáltak indítjani. Ez egy oxytocin infúzió, amit órákon át csepegetetnek és közben CTG-n figyelik a fájásokat. Akkor egy Júlia volt a soros, azt hiszem Horváth. Nagyon figyelmes, együttérző. Reménykedtem, hogy minden rendben lesz, és a fiamat még szerdán a kezemben tarthatom, de nem tágultam. Nem csak azért, mert már sokszor mondtam, hogy jobb lenne, ha kint lenne, hanem mert Júlia tetszett.
Délutáni CTG-t egy Zsuzsa nevű szülésznő tette fel, de a szalagot a nővérszobában Júliának adtam oda, mondta, hogy van remény, hogy este vagy éjjel megszületik a baba. Aztán hajnalban fájásokra ébredtem, de még nem álltak össze rendesen. Reggel a viziten szóltam a fájásokról, kaptam egy burokrepesztés megjegyzést. A zabszem sem fért be utána. És elküldtek CTG-re, Magdika rakta fel. Mivel meleg is volt, a hormonok is dolgoztak, állandóan izzadtam. Mondtam neki, hogy bocsi, na erre olyan poént mondott, hogy aki hallotta körülöttünk hahotázott. Akivel csak beszéltem imádta őt.
Délután 4-re 9 perces fájások lettek. Hívtam a dokimat, mondta, hogy irány a szülőszoba. Még mindig Magdika volt, de csak a tágulás ellenőrzést szervezte le. Azt mondta az orvos, hogy nem tágulok sétáljak. Menjek vissza, ha három percesek lesznek. Utána olyan gyorsan jöttek, hogy az öt percesek után már percesek voltak. 7-kor megjött a dokim és kiakadt, hogy én nem kapom az oxytocint, mert a három órás protokollnak meg futni kellett volna. Bevitt a szülőszobára és addigra az én Júliám volt. Annyira megnyugodtam, mintha 1000 éve ismerném és nem egy napja. Másfél órát folyatták belém az infúziót, de nem tágultam, és akkor Molnár doki úgy döntött, hogy megszervezi a császárt. Fél 11-kor emelte ki a fiamat. Nem emlékszem, hogy a műtőben a szülésznő is ott volt-e, de a fiamat ő mutatta meg. Azóta is szerelmes vagyok belé.

Magdikát és Júliát mindenkinek nagyon ajánlom. Egyáltalán nem igaz, hogy meggondolatlanul csinálják a császárt.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
tancsi
 
 


Garáné Paár Magdiról csak jót hallottam. Én is a bajcsyban szülök májusban.
sunnydiamond
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
 
 


Sziasztok!

Meg tudná adni valaki Mosonyi dr. elérhetőségét? A magánrendelésére szeretnék menni. Sajnos volt nyolc hetesen egy vetélésem és ő műtött meg szombaton éjszaka. Nem ő az orvosom, de ő volt az ügyeletes. Át szeretnék menni hozzá, hogy ha sikerül a következő terhességem, nála szülhessek már.

Köszönöm előre is a segítséget!
lady-bird
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: