Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi, pont akartam írni, Zsófit a vasárnap délutáni előadáson lehetett látni, a vadonatúj Júlia meg fitt anyukája mögött ült :).

Orsi, sok-sok erőt! A szüléshez is, meg utána a picihez meg Zsombihoz is.

R.Ági: az Istvánban "önkéntes segítő"ként dolgozik. Gondolom, ez azt jelenti, hogy nem kap pénzt. (de nem is biztos, hogy szüksége volna rá)

Évuska, olyan érdekes, amit az "érettség"ről, meg a felkészülésről írtál. Csomót beszéltünk erről párommal előtte, hogy önállóság vagy dac az, hogy ha mindennel szemben felvállalom, hogy otthon? És ha anyukámmal szemben vállalom? Ott már nem vennék rá mérget, hogy teljesen objektíven tudok mérlegelni, és nincs benne semmi "csakazértis". Ha ő a valamire rá akar beszélni, amit nem szeretnék, akkor már valahogy nem tudom ugyanolyan higgadtan mérlegelni mindkét opciót. Na ez jó értelmetlen lett.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Éljenek az áprilisi újdonszült leányok!!!

Évuska! Eldobom az agyam, hgoy te végigültél egy előadást! igaz, én császárral, de azért az első héten még örültem, ha 1 óra alatt megtettem egy negyedórás utat, pedig eszelősen motivált voltam :lol:

Fefájás: ha görcsös, akkor Belladonna közepes potenciál (12-15), 3-4 alkalommal egy adag (1*5), ha migrénes, akkor Bryonia szintén közepes , szintén 3-4 alkalommal lehet naponta. és egy fontos dolog: ilyenkor extra sok folyadék, mert a fejfájás a folyadék hiányával is összefügghet, ezt az epidurális érzéstelenítés alkalmával tanultam.
indianyo
 
 


Orsi, sokat gondolok rad, menni fog es ki fog bujni magatol! :) vicces, ugyanazt ereztem en is nem is olyan reg. Te pocaklakod is biztos megerzi, mikor johet.
Mi a karacsonyt nagy pakolassal toltottuk, h helye is legyen a manonak (addig semmi ilyesmivel nem foglalkoztunk) es dec 26-an este vegre vegeztunk, Zoli az utso dossziekat pakolta fel a frissen felszerelt polcra, en vegre leultem es akkor jott az elso fajas :)

Evuska, nem vagy te gyava kukac, leesett aztan, h irtad az elejen, h gyermekorvos az anyukat, hat ugy mas, persze. a tobbit is megertem.

Jad, igen sajnos, streptococcus fertozest kapott Piro, amitol rettenetesen feltem... szerencsere idoben ellattak ugyhogy a legzeszavaron kivul nem lett nagyobb baja. 10 nap PIC. hat ilyen helyre sem artana 1-2 pszichologust bekuldeni (nem az anyaknak, a gondozoknak).
amugy a verevel is gond volt (tul suru volt). ez vincenel is volt, azota sem tudta senki elmagyarazni, h mitol suru a gyerkoceim vere mikor ez nem igazan gyakori dolog :? . szoval, ha tudtok errol valamit szivesen "meghallgatom".
Evuska egyebkent ott tobb anyukaval beszelgettem, az o sztorijuk is erdekelne anyukadat talan (mert errol nem beszel a sajto)... 2-rol biztosan tudom, h a gyereke az orvosa miatt kerult oda. az egyik anyuka azota (3,5 honapja) is ott van minden nap, felall a szor a hatamon, ha belegondolok...

Rita, remelem meg tudlak hallgatni. szeretem ezt a musort amugy is.
saara
 
 

 
 

Saara,
volt előre strep-szűrésed?
Még Ina May fordításakor kérdeztem rá Áginál, hogy mennyire lenne fontos, hogy az otthonszülő nőknél is elvégezzék. Nem adott egyértelmű választ, mert nincs.
És persze a strep-pel fertőződött babák esetében az arány 100%, de azt vallotta, hogy a rutinszerűen adott antibio (amit ezek szerint te nem kaptál, hanem később P.) szükségtelen.

Ha érdekel valakit, mit ír Ian May, bekopizom azt a részt.
h_szilvi
 
 


És IGEN, Timó is az azutáni napon született, hoyg a könyvek felkerültek a könyvespolcra (na nem mind, sok még mindig dobozban, nincs elég polcunk) és fellélegeztünk, hogy na MOST költöztünk be igazán...
h_szilvi
 
 


h_szilvi: Ez a könyvespolc dolog ismerős. Az a baj, hogy helyünk sincs több a lakásban, tehát nem tudunk hova könyvet venni elméletben. De Sheila Kitzinger könyveit akkor sem hagyom a boltban.... :) (Se állatorvosi szakkönyveket, se pszichológiát.......) Na mind1, talán folyósókat sikerül kiépíteni a lakásban krízishelyzet idejére. :twisted:
zeldácska
 
 


Szilvi, volt igen a 37. het korul. nagyon sokat olvastam errol, Ina May-t is es akkor dontottem ugy vegleg, h korhaz. tudtam, h nagyon kicsi az eselye, h megfertozodjon (2/1000?), de otthon akadalyozott volna ez a tudat (Vincenel is bennem volt mar biztos, de nem tudtam). Legbelul nagyon feltem a strep-tol, lehet, h tudtam valamit... :?
kaptam antibigyot, de tul keson. "szerencsere" a ver problema miatt is kh-ba kerult volna Piro ugyhogy emiatt nem utalom magam.

Agi nekem azt mondta, h nala 1x volt olyan, h beteg lett a baba. Es fura modon az a baba is burokban szuletett, mint Piro, tehat lehet, h mar mehen belul fertozodot meg. ket hettel elobb jott, lehet, h emiatt, nem tudom.

Orsi?

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara: fura, hogy pont a sreptococcustól féltél. Nekem eszembe sem jut/ott, pedig hát én is olvasok...:)
Ezek szerint itt is igazolódik, hogy amitől fél az ember, meg is történik. Tudat alatt irányítjuk a dolgokat... ?
Nagyon kisérteties!!! Én pl.nem vagyok 100% biztos magamban. Nagyon jó lett volna (mármiint majd most) otthon szülni, de nincs meg a valódi elhatározás. Ahhoz pedig az kell.

Illetve félek valamitől: el szeretném kerülni a császárt, azt, hogy hosszúra nyúljon a vajúdásom, azt, hgoy ne legyen gátmetszés, hogy ne kelljen eda, hogy birjam a fájdalmat, hogy nagyon hamar haza tudjak menni az én kis családomhoz. Tomit is nagoyn féltem, hogyan birja majd nélkülem... Vannak félelmeim, most hogy belegondolok...
De ezek mind meg is fognak történni? Próbálok pozitivan hozzáállni, erőt merítek pl. Szilvitől, hogy ha neki ment 4x akkor én is kibirom. És szép is lehet, nem kell úgy történnie megint, mint az első. Ugye? Bátorítást kérek! :?

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Kriszti, ne felj, menni fog! (fiad csaszaarral szuletett, azert felsz?)
en biztam a testemben, persze egy kis felelem (izgalom?) is volt bennem, de a masodiknal azert nagyjabol tudja az ember, h mire szamithat. fajdalom szempontjabol ertem. ezt meg el kell fogadni, nem felni tole.

ajanlom Ina May Gaskin konyvet, ha meg nem olvastad. ezt minden nonek el kellene olvasnia. ettol biztos kedvet kapsz:)
http://www.libri.hu/hu/book/csalad_es_s ... _type=book

ha egyebb bajod nincs, minel kesobb mesz be a kh-ba annal jobban tudod elkerulni a felesleges beavatkozasokat, akkor kissebb az eselye a domino effektusnak.
saara
 
 


Zeldácska, nem muszáj feltétlenül könyveket pakolni. lehet babaholmit vasalni-rendezgetni, kórházi csomagot összepakolni sokadjára, stb stb.

most hogy így visszagondolok, én is előző nap tettem rendet a gyerekszobában, és nyálaztam át a két kórházi csomagot. éreztem, hogy másnap szülés lesz, ha behív a doki. valahogy bevonzottam. mondjuk jobban esett volna fájdalmas, talán indító jellegű kézi vizsgálat, millióegy ctg miegyéb nélkül...

de azért minden nyilván nem történik meg. a pozitív dolgokra jobb koncentrálni,nem arra pl hogy "jajcsakcsászárnelegyen"
:)

Indianyo, azért a császár nem normál szülés :) igaz nekem is csak előzőről van tapasztalatom, de a kh-ban nagyot néztem, amikor a 4 napja szült 4 gyerekes anyuka szobatársam hogy "ugrált".... fitt volt, nagyon irigyeltem. mi meg "szekások" mint a zombi. 2. napon kapásból vágtam, ki megy el az ajtó előtt, normál úton szült anyuka vagy császáros... (a csoszogásból és a léptek gyorsaságából)
:?
mondjuk Évuska akkor is nagyon fitt és ügyes anyuka, elismerésem :D

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


kkriston írta:Ezek szerint itt is igazolódik, hogy amitől fél az ember, meg is történik. Tudat alatt irányítjuk a dolgokat... ?


Igen, de nem szabad minden félelmet elhessegetni azzal, hoyg csak beképzelem. Saara szerintem nem bevonzotta, hanem előre megérezte. Tudta valahol, és ezért félt tőle. AHoyg pl. a sérült gyerekek szülei/anyukái nagyon gyakran* az átlagosnál jobban félnek, hogy beteg lesz a gyerek. Pedig nem ezzel vonzzák be, hanem érzik.

*Nem mindig, nem mindenki, stb.

Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hoyg a a te császáros/elhúzódós/gátmetszéses félelmed megérzés. A pozitív gondolkodás, az aktív vizualizáció és meditáció nagyon fontos abban, hogy esetleg rájöjjünk, valós-e az aggodalmunk. (És néha külső segítséget is érdemes kérni, tanácsadó, pszichó, kineziológus, kinek mi jön be.)

Pl. én magamról tudom, hogy avárandósság eleji félemeim a szüléstől ilyen bevonzósak lettek volna/lennének, ha nem döntöttem volna úgy, hoyg dolgozom rajtuk. Mert akkor még semmi nem indokolta őket. És ezt vaalhogy belülről érzem. Nincsen szabály.

Na, jó összevissza voltam, és hosszú is, és egyáltalán. Bocsánat. :oops:
h_szilvi
 
 


Mamacsibe: csoszogás, léptek gyorsasága: jaj, elképzeltem. Viccesen hangzik, pedig tudom, átélni nem volt az.
(Én azt hittem, otthon szültél. Vagy csak akartál? Közben lett kh? Nem olvastam ölég figyelmesen?)
h_szilvi
 
 


Igen, Tomi császárral született és igen, arra gondolok, nehogy megint... De tényleg pozitívan próbálok gondolkodni és sok segítségem van. Természetesen olvastam Ina May-t, ő is arra bíztat, hogy a szülés nem valami természetfeletti dolog, hanem a nők feladata, amit végig lehet csinálni.
Persze a fájdalomküszöböm elég alacsony, Tomival kaptam EDÁt, ezt most mindenképp el szeretném kerülni (homeo, masszázs, illóolajok..stb). És tudom, hogy a többi félelmem is kiküszöbölhető, csak mivel nekem még nem nagyon van tapasztalatom a szüléssel kapcsolatban, ismeretlenként félelmet is ébreszt bennem.

Az új választott dokim is támogat, direkt a hüvelyi szülés miatt cseréltem le a régit, mert már az elején császárt emlegetett...hát egy frászt!!! Most meg fogom egyedül csinálni és istennőnek de legalábbis ősanyának fogom magam érezni, ha tényleg sikerül! Nagyon vágyom rá, hogy érezzem az eufóriát, a rögtön beleszeretek a fiamba-érzést, ...stb. Az óriási fájdalmat is várom.
Csak nem akarok csalódni. Nekem borzalmas "élmény" volt a császár, de menni fog most másképp is!

Kriszti

KépKép

KépKép
kkriston
 
 


Zeldácska, Kriszti,
üdvözöllek benneteket, :)

Mindenkit üdvözlök persze, csak őket külön is a pocakosság apropóján. :)
Nem tudok mostanában írni, mert a lányaimtól nem relatíve, hanem abszolút értelemben nincs időm. Pedig annyi minden hullámzik itt.

Szilvi,
sokat gondolok arra, hogy bevonzás és megérzés között hogy lavírozzak. Melyik mi volt az addigi életem során.
De a szüléssel kapcs.-ban: tudom, olyan kategorikus volt, ahogyan leírtam fentebb a szüléseim kapcsán, hogy "agyban dől el minden". De tényleg így érzem. Ismételni fogom magam, csak a most szülni fogók kedvéért akarózik leírni mégeccer.: Az én szüléseim ugyanúgy indultak és alakultak (magzatvíz el, lassan, szépen fokozatosan erősödő fájások, semmi komplikáció, csak annyi, amennyit én okoztam magamnak azzal, hogy féltem az első szülésnél és a végén még össze is zártam Melinda előtt és nem akartam engedni.). Már ez is, hogy hasonló volt a forgatókönyv: én folyton arra gondoltam Eszter születése előtt is, hogy mi lenne, ha úgy indulna, mint Melindával... Mint valami "még egy előadás". Egyszerűen nem volt fantáziám másképp elképzelni. Persze azt is mondogattam, hogy érhetnek meglepetések, ne ringassam magam rózsaszín álmokban. (A harmadik érdekes lesz ebből a szempontból...) Mint ahogy olvastam én hogy mire kell figyelni, mik lehetnek a komplikációk, de az már Melinda születésekor is bennem volt, hogy "ez csak a könyvekben van leírva, ezt csak más mesélte". Tudtam, hogy ez nem racionális gondolat, de valami hárítás-féle lehetett. Pl. amikor éreztem, hogy elpukkan a burok, egyiknél sem merült fel bennem, hogy pl. nem fogok tágulni. Szinte elfelejtettem, hogy van olyan. (Ezért ért egyébként a második szülés után meglepetésként az utófájások erőssége, pedig olvastam, mégse számítottam rá.)
Óvtam magam a horror-szüléstörténetektől meg a rózsaszín álmoktól, az Ina May könyv azért kellett, hogy lássam: annyi féleképpen mehet ez, hogy teljesen nyitottnak kell lennem mindenre, nem szabad elvárnom semmit. Évuska története kapcsán idéződött ez fel bennem.

Emlékszem, Melinda születése előtt, amikor az orvosommal beszélgettünk, mondtam neki, hogy azért félek, mert ismeretlen dolog és nem lehet rá felkészülni, mint egy házi feladatra. Mégis, a második előtt minden nap elgondoltam dolgokat és ebből a legfontosabb az volt, hogy "Engedd majd át magadon, ami jön". Ebből a férjemnek az jött le szülés közben, hogy "Most nem szenvedtél". Aztán amikor ott a szülőszobán jött-jött lefelé Eszter és azúttal éreztem a fájások értelmét és nem éreztem én, hogy "istennő" vagyok, hanem azt, hogy most tényleg az vagyok aki vagyok, és ez a három ember ( a férjem, a szülésznőnk és az orvosunk), aki segít nekünk, nagyon érez engem.
És ezt az állapotot nagyon szeretem. Olyan ősbizalom-szerű és Melinda születésekor is ez lendített túl és ezért vártam a már a szülést és várom most is, hogy majd eccer', még... És van a várakozás mellett irigység bennem a vonalzók láttán. :oops:

Persze minden más utólag és más előtte. Ahhoz, hogy valahogy tudjak érezni a szüléssel kapcsolatban - és ne félelmet - ahhoz az kellett, hogy szüljek. Viszont már az első szülés előtt is jól jött az a hebrencs naivitás, nemtudás. Épp tegnap idéztük fel a férjemmel, hogy amikor a második szülés előtt megint érztem az a kis pukkanást, odamentem hozzá és mondtam, hogy "Na, ittt van", nem ment fel az adneralinom még kicsit sem.
Egyébként aznap én is nagytakarítást csináltam a lakásban, ahol megszálltunk, ágyneműt mostam, porszívózás, felmosás, és csak akkor éreztem magam "kész"nek.

Szóval nekem azóta a kulccszó sokmindenben nem az "akarni", hanem az "engedni és várni".

Orsi, Zeldácska, Kriszti - nem is azt mondom, hogy megy a drukk, hanem, hogy várunk...

Bocs, h hosszú voltam.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Köszi Memme,
aranyos vagy. Elgondolkodom :) Nem szeretnék félni, de nehéz.

Kriszti
kkriston
 
 


Sziasztok!

Régebben írogattam egy picit ide, aztán valahogy elvesztem.
De most újra itt vagyok, merthogy épp aktuális is a dolog: kát lányunk után (Juli, Bori) harmadik babánkat várjuk októberre.

Bori itthon született, elég kacifántos körülmények között, de egészségben, békességben érkezett meg.

Most viszont annyira elhatárolódtam az egészségügyi intézményektől, hogy keresem a "kiskapukat" mindenhol. Legfőbb kérdésem pillanatnyilag az, hogy hogyan tudok 4 pecsétet (avagy egy nőgyógyász igazolást) beszerezni, hogy megkapjuk azt a kis pénzmagot (anyasági), aminek jelentős részét Ágiéknak adnánk...

Eddig azt gondoltam, hogy bemegyek a helyi terhesgondozóba (borzalmas ez a szó!), és vérképbeutalót kérvén egy pecsétet is gyorsan szerzek a villámlátogatásommal (merthogy ne vizsgáljon meg engem). De mint kiderült, ezt a háziorvosom adja, tehát marad a farkasszemnézés a nőgyógyásszal.(Elképzelem, hogy bemegyek, megmondom, hogy ne vizsgáljon meg, ééééés utána mi történik? Kérem a pecsétet??? ez egy kicsit abszurd nekem...)

Ezért kérdezlek Benneteket, hogy nincs-e valaki nőgyógyász, aki megérti a nyűgömet, nem érdekli, hogy milyen szándékaim vannak, hanem ad pecsétet, ha megjelenek nála 4X na semmiért? Ja, és ne magánrendelésre kelljen mennem, mert ott vagyok akkor, ahol a part szakad.

Köszönöm, és elnézést, ha hosszú voltam!

klári /puma
pumama
 
 


Sziasztok,
MINDENKI olvassa el az Ina May-könyvet. Kösz, Fringilla. Annyi mindent igazol utólag, ami csak megérzés volt. Hogy miért zavart a lepedőért bejövő ismeretlen szülésznő, hogy miért torpant meg a vajúdásom, hogy milyen beteg a Nagy Magyar Egészségügy átlaga, és hogy mennyi fölösleges beavatkozást elkerültem az Istvánban.

Júlia tizenegy napos. Egyszer vagy kétszer ébred éjjel enni. Békés és harmonikus, ha nem bántják szelek, kakik a pocakot.
Én meg kirobbanóan jól vagyok, teszek-veszek, főzök, olvasok, vendégeket fogadunk, alszom - élvezem a gyermekágyas családi életet.

Tegnap foglaltunk szállást Fertőrákosra, a vízen álló cölöpházakra (ahol valószínűleg fogant Juli júliusban), május elejére.

Napközben nagyokat sétálunk, főleg késő délután, mert akkor nyűgösebb. Hiúsági okokból az (apámnyi) apja viszi hordozókendőben, a nagyfiam meg körülöttünk kering biciklivel.

Kezdenek alakulni ezek a szertartások. Például ha szoptatás után erőlködik a büfivel, és az apja hosszasan sorolja, hogy nagymama palacsintát süt... túrósat, mákosat, lekvárosat... süti-süti a sok palacsintát, attól megnyugszik. Meg ahogy a mosdókagylóban lebeg, ázik, nézelődik fenékmosáskor. És a mosható pelenkák, olyan jó az is, ráadni, mosni, meg nézni félálomban az Embert a teraszon, ahogy csendben teregeti őket.

Vérzik a köldöke, az baj? Három napja esett le a köldökcsonk, illetve egy vékony szálon csüngött, és már elég rusnyán nézett ki, levágtam (mint a fiamnál).

Orsi,

hogy vagy? Gondolok rátok sokat.

Pumama-Klári,

gratulálunk a kis harmadikhoz! Írjál, hogy vagy, ne tűnj el!
Keress olyan (háttér)szülészorvost, aki nem megy le hídba az otthonszülés szó hallatán, és esetleg fogad, ha valami nem jön össze az otthonszüléssel, estleg pecsétet (igazolást) is ad.

Az én orvosom talán ilyen. Ő, ha nem volt muszáj, nem vizsgált engem sem. Mondjuk rettentően leterhelt, de lehet, hogy tud mondani erre a helyzetre valami okosságot. írj privit, ha ez segítene.

Memme,
az én életemben mindig kiderül: nem kell annyit agyalni, önreflektálni. Tudni érdemes a dolgokról, de ennyi.

Az igazi mértékegysége a szép, harmonikus szülésnek: hány nap múlva mondod, hogy jöhet a következő. Nekem három nap volt, már beszélünk erről félig komolyan.

Nekem is kísérteties hasonlóság van a két gyerek között (fájásokkal indult, viszonylag lassan tágultam, zöld magzatvíz, születési súly, temperamentum, szoptatás közben a nyögések, arckifejezések...)

Még jövök, szeretettel gondolok mindenkire,

írjon valaki linket Rita rádióműsorához, mert ezt persze elszúrtam,

é
évuska
 
 


Sziasztok,

köszi a drukkokat, még semmi. Csak bekukkantottam, most keveset netezek.
Nálunk nincs aktuálisan nagy pakolás, takarítás-na az mindig aktuális lenne 8).
(A másik, hogy anyukám, aki a gyerekekre vigyáz majd, nemrég költözött és valahányszor beszélünk, mondja: ugye még nem szülsz????.Merthogy kipakol, berendez, stb. Hát, ez baromira jól esik. Őszintén szólva már nem is szeretnék tőle segítséget kérni, de nyilván szükség lesz valakire, aki jön/vigyáz. Anyósom szóba sem jöhet, őt nem tudnám elviselni. Szóval lehet, hogy anyukámmal kell ezt megbeszélni, aztán... :) )

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Pumama, gratulálok a babádhoz! Szerintem meg kell próbálni, ha még olyan furcsán hangzik is, ezt a pecsétbeszerzést. Ilkamama írta, hogy nem kötelező a kézi vizsgálat...

Szilvi, sajnos nem. még mielőtt babásodtam, úgy gondoltam, hogy én otthon, persze, csakis. csak teltek-múltak az évek, kapcsolatok, aztán Linda hirtelen jött, és én meg szépen beálltam a birkasorba. maradtam az első dokinál, aki másnapra tudott magánba időpontot adni. páromnak ugyan felvetettem, de mivel vehemensen elutasította, nem forszíroztam. 36 hetesen jutott eszembe megint, amikor kiderült, 99%-ban gátmetszéspárti, de akkor már késő volt. nem tudtunk volna rá felkészülni, tanfolyam ide vagy oda. akkor már annyira féltem, mi lesz (halálfélelem), hogy foggal-körömmel inkább a dokihoz ragaszkodtam. így jártam. legközelebb jobban fogok, ha megint műtét lenne, akkor is :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Pumama!
Micsoda hírrel jöttél! Ma se éltünk hiába.

Kriszti,
és arra nem gondoltál, hogy most is ősanya vagy? Tudom, belülről neked más ez, de így kívülről hadd gondoljam azt, hogy lehet, hogy nem olyan cezúraszerűen jön ez.

Orsi,
pfff... Esetleg nincs jó barátnő vagy ismerős, akiben megbízol gyerekvigyázásilag?

Évuska,
így van.

Azért a linkért én is hálás lennék...

Szép napot mindenkinek!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Jaj, hát nem tudom, mi az a link.
Egyébként kár, hogy a felét nem adták le. Pont arra a kérdésre adott válaszom hiányzik, amit arra adtam, hogy kell-e szülni tanítani valakit. Nem tud-e mindenki szülni.
Kár, hogy nem fejthettem ki. Persze ezt Ti tudjátok, de annyian nem. És kérdeztek még a szerdai kisbabáról, aki annak apropóján került szóba, hogy éppen Julibaba lett, mint a riporter keresztneve és meséltem, mennyire szép és csöndes időszakot töltöttek a szülőszobán. Hogy egy kis mécse pislákolásánál szoptattak és volt együtt a kis család és engem is nagyon megérintett. és persze nekem is van Julim. És ez is jó.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


nováky_rita
 
 


vagy az is lehet, hogy ez az
http://212.92.28.75/kossuth/2008/04/13/080413-k.htm
fene tudja.
nováky_rita
 
 


Sziasztok :D

Hú micsoda forgalom lett itt :) Nálunk most éppen csend és béke honol.

Pumamama,
Gratula a harmadikhoz :) Orvost sajna nem tudok ajánlani.

Orsi,
Neked továbbra is kitartást, ez már olyan izgalmas! Nemsokára kezedben tarthatod a Babád. Komolyan nem vagyok normális, de úgy irigylek minden pocakost 8)

Szilvi,
Legyen sok örömötök az új lakásban. Nem semmi, így pocakosan egy költözés. Mi nyáron költözünk, már előre is brrrrr

Bevonzás: hát én sokat mondogattam Grétinek, hogy ápr.3 az milyen jó nap a megszületésre, mert, hogy akkor ő lesz az ajándék az Apukája névnapjára. Bejött. Az is, hogy gyorsan bújjon ki. Valahogy tudtam, hogy minden rendben lesz.

Évuska,
Nem semmi mennyi energiád van! Előre is jó pihenést nektek. Én úgy tudom, hogy nem baj, ha egy kicsit vérzik a köldöke. Legalábbis nekünk szólt a gyerekdoki, hogy miután leesett a csonk előfordulhat.

Mennem kell, hívnak. Szép napot mindenkinek! :D

arizona
 
 


Puma,
háhá, nekem nincs körzetim, ezért a terhesgondozóban mondtam, hoyg kérek vérvételre beutalót. Automatikusan kapsz pecsétet a látogatásnál, ui. ez nekik is adminisztráció. Aztán itt az a szokás, hogy nem adják ki a leletet neked, hanem a dokinál vár. Tehát egy hét múlva vissza, újabb pecsét. Aztán beutaló kérése AFP-re (ezt tutira nem ad a körzeti!!!!) harmadik pecsét. Én itt tartok most. Jövő szedán megyek AFP eredményért, negyedik pöcsét.... :P
Ne feledd: a doki NEM TUDJA, hogy te a pecsétekre hajtasz. Engem eddig egyszer nem akart megvizsgálni, úgyhogy semmi konfliktus nem volt kettőnk között. (De igen, a vegetarianizmusból, de bólogattama húsra, és nevetve eljöttem.)
Ja, egyik "trükköm", de való igaz, hogy nem tudnám másképp megoldani: Timó ott van velem. Aki, amikor ezzel a babával a hathetes uh-t csinálták, a babakocsiban ülve torkaszakadtából ordított, úgyhogy ennek a dokinak azt mondom majd első körben, hogy kérem, ne vizsgáljon meg, mert Timót olyan mrétékben megijesztené (ami biztosan így is lenne!!!!), hogy megpróbálom legközelebbre megoldani a gyerekvigyázást, stb.

Rita,
ne haragudj, hogy ilyeneket írok. :( Ha úgy éreznénk, hogy az orvosok nagy részével is ugyanolyan jól meg lehetne beszélni a dolgainkat, mint pl. Veled, akkor nyilván nem lenne szükség trükközésre, édes-kis-hazugságokra, amiket amúgy sem szeretek.

Arizona,
most nem költözünk, Timó születése előtt egy hónappal költöztünk, de az is szép volt... Negyedik emelet, lift nélkül, a legnagyobb kánikulában. De nem baj, mert én így semmit nem csináltam, ültem, és irányítgattam a szerencsétleneket, akik cipelték fel a cuccainkat...

Évuska,
olyan jó olvasni, amiket írsz: az életöröm, az erő, fantasztikus. Kép
Hú, Timó után én azt gondoltam, hogy soha többet nem szeretnék szülni... :P Pedig Ágiék szerint gyönyörű szülés volt, és nem értették, nekem mi bajom volt vele... :oops:
Öööö, vérző köldökkel én megkérdeznék valakit, akiben bízom. Csak azért, mert ott könnyen fertőződhet, és Abigéllel mi szenvedtünk pár hetet. (Ui. a köldökcsat nem zár elég jól, és a gyerekek x százaléka fertőzést kap. Ezt nem Ágiék mondták, hanem az akkori gyerekorvosunk. Viszont mostanság már Ágiék is zsinórrál (cipőfűzővel) kötik el, ha jól tudom.)
h_szilvi
 
 


Rita és többiek,
én hallgattam vasárnap a rádióban azt a műsort. Felemás érzéseket hagyott maga után.
Rettesen kiábrándító volt, mennyire keveset beszélt Rita.
Evvel szemben a Krasznai doki (hmm, hogy is jön ő a "smink nélkül" c. műsorba?), aki egy külső helyszínen felvett összeállítással került be, jóval többet beszélhetett. Indítottak egy bentlakásos, hétvégi születésfelkészítőt valami vidéki welnesskastélyban, és hogy ez milyen jó, sokkal oldottabban, több dolgot lehet átbeszélni, mint egy esti 1-2 órán tanfolyamon. Első nap a várandósság és szülés menete, komplikációk és arra miket lehet lépni, másnap újszülött és gondozása. (szóval 1:1ben az, ami a napvilágos tanfolyamon az egyik nap "szülés orvosi szemmel", egy másik nap "az újszülött"). Úgy beszélt róla, mint aki feltalálta spanyolviaszt. Milyen jó, hogy itt apukástul, csak erre tudnak figyelni, mindenki felteheti a kérdéseit. Csak a szállásért kell fizetni, a tanfolyam ingyenes, de sejtetni engedte, hogy vannak szponzorcégek.
Avval kezdte a mondókáját, hogy ők hangsúlyozzák, hogy a szülés egy természetes folyamat, amibe csak szükség esetén szabad beavatkozni, majd a következő mondatában rátért arra, hogy az első nap a szülés menetéről és a fellépő problémákról szól. Lehet, hogy csak így vágták össze, lehet, hogy nekem tűnt úgy, hogy kilóg a lóláb.

Rita aztán a beszélgetésben próbálta helyretenni, hogy vannak itt a komplikációkon kívül más dolgok is, amikről tudni kéne, és aminek az átbeszélésére nem egy férfi orvos a legalkalmasabb partner, más vetületei a történéseknek (amik pont annyira fontosak lehetnek, mint a tárgyszerű történések - ezt már csak én teszem hozzá, az a tanfolyami nap, aminek a címe "szülés bábai szemmel"). És hogy mennyire fontos a folyamatos kapcsolat a várandósság, a szülés és a gyermekágy során egy tapasztalt női segítővel, milyen szerepet játszhat ebben a védőnő és egy "ideális világban" a bába.

Érdekes volt, hogy kiemelték, az apukáknak mennyire "bejön" ez a fajta tréning, szinte kínosan nyíltan feszegetik a történéseket - nekem erről az jutott eszembe, hogy mennyire "férfi" típusú ez a megközelítés, ez a tájékoztatás. Ami nem baj, mert egy kórházban nagyon fontos, hogy a szülésbe merült anyuka mellett az apuka kompetensnek érezze magát a családjáról szóló létfontosságú döntések, események sodrában.

Kicsit keserű maradt a szám íze. Jó, hogy felismerik az orvosok is, hogy fontos a szülők alapos tájékoztatása és partnerként kezelése, és hogy az ehhez szükséges bizalmi viszonyt egy egésznapos együttlét keretében lehet jól kialakítani.

És hogy a végén ON is legyek: Milyen jó, hogy ez az egésznapos együttlét-tréning működik már soksok év óta itt a városban, hogy nekünk mindehhez nem kellett vidéki wellnesskastélyba menni :)

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Még az előzőben akartam írni: nagyon szépet írtál ám, Memme!

Jad,
kösz, hogy így összefoglaltad.

Éjjel tudom meghallgatni, nagyon várom, mert kicsit úgy érzem, ismerem Ritát.

Arizona,
ki volt az orvosod? Milyen volt? Írj a szülésről, légyszi, milyen egy iszonyatosan fáradt, már ágyba zuhant szülésznővel...

Anyukám megnézte a köldökét, nincs gáz, csak a fiam borult ki a vér látványától.

Azért most rámszólt a család, hogy pihenjek többet, úgyhogy elhunytunk Julival többször is ma. Szóval nem mindig megy ez, hogy duracell-nyuszi vagyok. Ma én akartam menni a nagyért az oviba délben, de nem akart felébredni Juli, és iszonyúan fájt megint a fejem, és a Belladonna sem hatott. Étvágyam sincs. Alacsony a vérnyomásom nagyon.

Most már nagyon figyeljünk, hogy ne idegesítsük Orsit. De azért vegyük körül a gyengédségünkkel. :D

é
évuska
 
 


Köszönöm az őszinte örömöt, milyen jó, hogy így ismeretlenül is örültök a babámnak, nahát!

Pecsétgyűjtéshez: Szilvi, köszi, lehet, hogy ezt próbálom akkor én is meg, csak nekem van körzetim, de majd adom az ártatlant. Végülis nem áll semmiből a nőgyogyinak beutalót írni. AFP pénteken lett volna esedékes, khm... Ezt véletlenül elhibáztam 8)

Megmondom én az orvosnak, hogy ne vizsgáljon meg, nem azzal van a bajom, csak az már annyira idétlen, hogy bemegyek, megmondom, hogy jól vagyok, és csókolom, kérem a pecsétet! De majd teszem az ártatlant. Ja, és eszem ágában sincs megmondani nekik, hogy itthon szeretnék szülni:) Az istvánban az ügyeletesnél természetesen 8)

köszönöm még egyszer, és igyekszem itt maradni köztetek! (ha már ilyen kedvesen marasztaltok:))

klári /puma
pumama
 
 


Hahó!

Évuska,
örülök, hogy tetszik a könyv! :) És pihenj, tényleg, és igyál sokat! Amúgy nagyszerű, hogy ennyi energiád van! :)
Írok mindjárt egy rövid privit.

Köldök: Bercinek cipőfűzővel volt elkötve, igen! :) De neki sajna vadhús maradt vissza, ezért ecsetelni kellett valami borzasztó szerrel (higany és bróm? is volt benne :? ), szerencsére egy hét alatt rendbejött.

Szilvi,
ez olyan zseniálisan átgondolt "trükk" a vizsgálat kikerülésére, és még igaz is! :) Remélem, nem copyrightos! :wink:

F.
fringilla
 
 


Fringilla,
a "trükk" nem átgondolt, nekem is csak utólag esett le. Mert a vérvételekre egyedül járok, de reggel 7-re, és hazaérek, mire Theo-nak el kell indulnia dolgozni. Viszont a rendelés 8-kor kezdődik, tehát oda nem tudok gyerek nélkül menni. (igaaaaaaz, mehetnék délután/este, amikor anagyok vigyáznak Timóra, de délután meg sokan vannak, amúgy sem mennék akkor.)
Nem copyrightos. :) :P

Puma,
engem 16+5. napon akartak AFP-re küldeni, tehát lehet, hogy nem vagy elkésve.
Nem mintha fontosnak tartanám, de mintha itt is lett volna szó arról, hogy "Kötelező", és szankciók követhetik a hiányát.
Én jelenleg nem akarok semmi olyat, amivel papíron megindokolhatnák, hogy miért nem szülhetek otthon, és hát nem tudni, lesz-e tv, lesz-e rendelet, mi lesz benne, stb. De ha bele van írva (most csak hasraütök!!!) 3 uh, nekem csak kettő van, és ezért büntethetővé válok, ha mégis otthon szülök: na ehhez nincs kedvem.
Nekem a köv. küzdelem a terheléses cukor lesz. Ha tej-zsemle, megcsinálom. Ha cukros víz, nem. Nem is tudom, az a huszonyhányadik héten aktuális. 23-24?

Csajok, jól tudom, hogy Ági bábái tudnak vércukrot nézni? Nekem Timóval Ági mondta, hogy reggeli után egy órával odamegyek, megnézi. Ezt a többiek is tudják és csinálják, igaz? Költői a kérdés, ma majd megkérdzetem GEA-t (aki a babanetre is írt réges régen.)
h_szilvi
 
 


Szilvi,
igen, tudnak Ágiék vércukrot nézni, meg kell velük beszélni az időpontot. És a 24. hét környékére emlékszem én is, mint ajánlott idő.
Hogy vagy amúgy?
F.
fringilla
 
 


Szilvi, terheléses cukor betöltött 24. héten szokott lenni. nekem legalábbis akkor volt.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Köszi!
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy így betolakodok közétek. Érdekelt a topic címe, és tartalma, ezért olvasgattam bele. Kislányom kórházban született, tehát igaziból "nem tartozom ide" :D

Évuska, amiért írok, az az, hogy elolvastam a szüléstörténetedet, nagyon megható volt. Valamin megakadt a szemem. Írtad, hogy burokrepesztés után zöld volt a magzatvíz. Ezek szerint meconiumos, ugye? És hogy nem vitték el rögtön Júliát, veled lehetett, nem szívták az orrát, nem fürösztötték, mérték rögtön, ahogy ezt "szokás". Sára születésénél neki is magzatszurkos volt a magzatvíz, és rögtön elvitték megfigyelésre. Nem is lehetett velünk a két órás megfigyelés alatt, amit nagyon fájlaltam. Szóval hogy lehet azt "elérni", hogy kórházban is hagyják a babát és mamát együtt? És ne végezzék el ezeket a procedúrákat a szülés után rögtön? Első szülésemnél azt hittem, ennek így kell lennie, mindig ezt csinálják. De most már másképp szeretném. Nagyon érdekel az otthon szülés téma, de talán nem lenne hozzá bátorságom. Azt viszont mindenképpen szeretném, hogy akkor vágják el a zsinórt, mikor nem pulzál, rögtön tegyék a hasamra, ne fürdessék meg, stb. Ezeket a dolgokat kórháza válogatja, hogy mit engednek meg?

Üdv:
Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Szilvi,
te aztán rutinosan trükközöl! Hogy vagy?

Szia, Katica,

én sem szültem otthon, és olyan szeretettel fogadtak az itteniek. :) Sok erőt, infót köszönhetek nekik.

Na, ezért is volt nekem is mumus a burokrepesztés. Mert tudtam, mi jön, mint a fiamnál hat éve. Neki ilyen sóskafőzelék-színű, állagú volt, és jött minden, amit írtál, köldökzsinór azonnal nyissz, nem engedték fellélegezni, leszívás az intenzíven, antibiotikum (streptococcus miatt is), és egy éjszaka inkubátorban. De ő klinikán született. Amellett most alig volt zöld a magzatvíz, épp csak zöldes az először távozó rész. Ha ugyanolyan lett volna, mint a fiamnál, itt is bonyolultabb lett volna. Igazán zöld magzatvízzel otthonszülésből is kórházba kerül az ember lánya.

Amúgy meg kórháza válogatja, és azon belül is orvosa-szülésznője. Talán annyi a különbség, hogy itt nem csináltak semmit "a biztonság kedvéért". Juli orrát például az utolsó tolófájás előtt-közben, kézi (vagy milyen, száji) eszközzel szívta le a szülésznő. És az is számít, hogy mennyire tudod kifejezni a szülés előtt-alatt, hogy számodra fontos a háborítatlanság.

Ma először mentem oviba babával a nagyért. Megcsodálták. Alust. Őrülten báml mindenki, és Jánost már háromszor nézték boldog ölebtulajdonosnak. :shock:

Jaj, meddig kell a BCG-t beadatni? Anyukám szerint két-, a védőnő szerint hathetes koráig.

é
évuska
 
 


Évuska, köszi a gyors válszodat :lol:
Megkérdezhetem, melyik kórházban szültél? Én Kistarcsán a Flór Ferencben. A szülészete nagyon felszerelt, vannak alternatív vajúdási lehetőségek. Jól körbe fogok kérdezősködni, nagyon szeretném, hogy a második babát máshogyan "fogadnánk". Éretm ez alatt a kapkodós mindent megcsinálós módszert. Sáránál nem is voltam felkészülve az ilyesmire, nem tudtam, hogy máshogy is lehet. De most, hogy olvasgatok, rádöbbentem, hogy az ő születése is lehetett volna másmilyen. Bár én szép emlékként gondolok így is rá, de most már tudom, hogy lehet még szebb :D

Foglak benneteket olvasgatni még! Minden pocakosnak szép babavárást, a babásoknak jó babázást! :D

Katica

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Évuska,
hathetes korig ez tutira biztos!!!!!!

(Jól vagyok amúgy, köszi!)
h_szilvi
 
 


Katica,
a tudomány mostani állása szerint nem kell leszívni a babát, ha meconiumos a víz, DE jó lélegzik. Ezt egy PIC-ben dolgozó doktornő mondta a legutóbbi továbbképzésen.
Lehet, hogy az Istvánban ezt már tudják. A Rákóczi Ági biztosan!
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Rita, nem lehet tüdőgyulladása? Hogy derül ki, hogy jól lélegzik-e? A klinikán nem is engedték fellélegezni, úgy szívták le. Ági is még a test kibújása előtt szívta le szájjal.

Szóval, Katica, az Istvánban szültem. Leszámítva a zsúfoltságot meg egy-egy igen flegma csecsemőst, kórháztól többet nemigen várhat az ember.

Szilvi,
el se tudom képzelni, milyen lehet négy gyerek mellett várni a következőt. Az egyetlen nagyhoz sem tudok felgyorsulni, aki itt bizsereg, rohangál, amíg én lelassulva, ellazulva szoptatok.

Meg vagyunk döbbenve a lányubkon. Tegnap délután öt körül, kisebb nyűgösködések, több cici után elaludt, és tíz után úgy ébresztettük, enni, tisztába tenni. Féltünk az éjszakától ezek után, de kétszer evett, alig vettem észre, és visszaaludt, teljes nyugalom. Reggel kis sírás kakilás előtt, de most is alszik. Azt hiszem, nem aluszékony, kicsit éberen is nézelődött, meg jó erőteljesen eszik.

Szörnyű, mert akkor nincs több kifogás, hogy miért nem olvasztom le a hűtőt. :D

Barackfát veszünk, az alá kerül a méhlepény. Nem nagyon merem megnézni.

Megjelent a történetünk, vagyis hát Julié az (eléggé színvonalas) Éva magazin májusi számában (142. oldal). Ha esetleg a kezetekbe kerül.

é
évuska
 
 


Évuska,
na, ilyen babát szeretnék!!!!!!!!!!!!!! Recept hozzá?
(Mert Timó nagyon nem ilyen volt....)
h_szilvi
 
 


Katica,

a szájából, orrából leszívják a születés után, de nem tunkolják le végig a gyomráig...
Onnan látni, hogy jól lélegzik, hogy beszív-kifúj, jó a színe. Jó a szívműködése. nincs elkettyenve. a tüdőgyulladás van, de ha a garatja környékén a szívóval buzerálják, akkor biztosan elkezd cikákolni, beslukkolhat. A tüdejében pedig a saját tüdőfolyadékja van, ami a szülésnél kipréselődik illetve felszívódik. Az meg nem meconiumos, mert bent van. a meconiumos magzatvizet meg csak lenyeli , ami aztán a gyomrából az emésztőtraktuson keresztül egyszercsak a pelenkába kenődik. Az a lényeg, hogy az első légvételnél ne maradjon a levegő útjában meconiumos magzatvíz. Tehát az orrát-száját kitisztítja a koponya megszületésekor a bába.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Szilvi!

Megfontolandó, amiket írtál, de valahogy bennem a lázadó gyerek dübörög.
Tényleg vannak KÖTELEZŐ vizsgálatok? Az AFP-ről lecsúsztam, mivel a 16. hét végén vagyok, ha minden igaz... Amúgy mindkét gyerekemnél idétlen eredmény lett, küldtek a genetikai tanácsadóba, na azt nem kívánom senkinek

:cry:
És azt lehet, hogy megcsinálják az AFP-t, és nem szeretném az eredményét tudni?

klári /puma
pumama
 
 


nováky_rita írta:, de ha a garatja környékén a szívóval buzerálják, akkor biztosan elkezd cikákolni, beslukkolhat. A tüdejében pedig a saját tüdőfolyadékja van, ami a szülésnél kipréselődik illetve felszívódik. Az meg nem meconiumos, mert bent van.


Ez nagyon jó, Rita, köszi, nagyon szemléletes!!!!

Én a kötelező vizsgálatokról itt hallottam... :shock:
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

Íme Gréti története:

A szokásos napi South Park (tudom, tudom...) adag után éjfélkor feküdtünk le. Akkor már éreztem vmi furcsa szúrkálást a hasamban, de mivel aludni tudtam tőle, nem foglalkoztam vele. Csak mondtam Grétinek, hogy ha akar, akkor jöjjön, már nagyon várjuk. Komolyan vette, fél3-kor keltettem Párom, hogy be kéne menni a kórházba, persze azt sem tudta hol van. Amikor felfogta, rögtön elkezdett siettetni, hogy akkor induljunk. Még beültem egy kád meleg vízbe, relaxáltam, meg persze biztosra akartam menni, hogy nem csak téves riasztás. Nem az volt. Felhívtam Ágit, aki akkor feküdt le és mentünk is.

Fél4-re értünk be, pont a szülésznőmmel együtt. Ahogy rámnézett nem hitte el, hogy szülni jöttem, de még én magam sem, mert nem éreztem olyan erősnek a fájásokat, és nem is voltak túl rendszeresek. Megvizsgált, és már 4 ujjnyira kitágultam. Itt egy kicsit meglepődtem. Becuccoltunk a szülőszobára, CTG rendben, és ücsörögtem a labdán és egyáltalán nem éreztem, hogy "szülnöm kell" Majd befutott az orvosom is (aki, mint kiderült átjött a Jánosból), és nem igazán értettem miért, de burkot repesztett. A fájások utána sem voltak különösen erősek vagy hosszúak. Gréti nem akarta nagyon megkínozni anyát. Közben a Párom fogta a kezem, az Ági masszírozta a derekam. Szóval jól voltam, elvoltam. Az orvos úgy látta, hogy ez fájásgyengeség és infúziót akart bekötni, de Ági lebeszélte róla, hogy hagyjon csak a saját tempómban szülni. Örök hála neki! Szóval csak ücsörögtem a labdán, majd később felfeküdtem az ágyra, az valahogy kényelmesebb volt, a fájások is erősödtek, majd szinte a semmiből úgy éreztem, hogy nyomnom kell. Végül 5:58 perckor megszületett a mi kis Csodánk, nyakáratekeredett köldökzsinórral, lilán és olyan hihetetlenül gyönyörű volt. Nem sírva érkezett meg a világba, hanem valami különös nyugalommal
A köldökzsinór miatt nem rakták rám rögtön, sok magzatvizet nyelt, ezért le kellet szívni az orrát/száját. Ki idő múlva az Ági vágta el a köldökzsinórt, a Páromat nem engedték oda. El kellett vinni, hogy egy kis meleg levegőt fújjanak rá, akkor hallottuk először a hangját. És végre megkaptam. Szopizni nem akart, csak nézte a helyet ahova érkezett.
Délig maradunk a szülőszobán, összebújtunk és aludtunk.
Szép, gyengéd születés volt. elmondhatatlan a különbség az előző szüléshez képest. A gátvédelemért pedig nem lehetek elég hálás. csak egy pici öltés kellett.

Kórház:
3 ágyas szobában voltam, számomra horror élmény volt, hogy nem egyedül vagyunk. A szobatársakhoz még este 8kor is látogatók jöttek, az egyik csak nézte, hogy sír a gyereke.... A babákat nem lehetett leadni éjszakára, így fáradtam voltam 2 éjjel után, mint szülés után. Haza is jöttünk.
A nővérek/orvosok meglepően kedvesek és segítőkészek voltak egyébként, kivéve egyet, az igazi csendőr típus volt. A szobatársakat leszámítva pozitívan csalódtam.

Hát ennyi, kicsit tárgyilagos lett....

Visszaolvasok és remélem még ma lesz időm írni

arizona
 
 


Puma :)

információim 2 évesek, d hátha segítenek: 35 felett kötelező az AFP, de az eredményét én se tudtam, felteszem, nem volt vele baj, mert nem abajgattak a kórházban (mondjuk előre elzárkóztam minden nemű genetikai tanácsadástól, úgyhogy bár próbálkozások történtek az egészségügyérek részéről, de kemény falba ütköztek nálam). Az eredményt a kezelőorvos kapja meg (akkor még úgy volt), úgyhgoy nekem nem is kellett vele foglalkoznom.
indianyo
 
 


A Papp Zoltán-féle protokoll /Golden Book, 1999. Budapest/ 204. oldala szerint a "velőcső záródási rendellenesség kiszűrésére a megfelelő felvilágosítás után minden terhesnek /sic!/ fel kell ajánlani, a vizsgálat lehetőségét (nem kötelező)."
Azok a szűrővizsgálatok kötelezőek illetve szerintem is azok maradnak az otthonszülési protokoll szerint is, amely a terhesség kimenetelére, a méhen belüli viszonyokra, a szülés körüli várható szövődményekre világítanak rá. Gondolok a vércukor vizsgálatra, persze étkezés utáni változatára, a korai ultrahangra, amely a terminus nagyjábóli megállapítására lehet jó, a fejlődési rendellenességek kiszűrésére, a fertőző betegségek magzatra átörökítésének vizsgálata, hepatitisz és vérbaj, toxoplazma. a magzati szívhang vizsgálat, NST, anyai EKG - esetleg.
Én ebben azért nem vagyok túl liberális, mert egy nem gondosan kiszűrt anyai b etegség a magzatot veszélyeztetheti. Vagy egy rejtve maradt magzati anomália a baba veszteségét jelentheti, holott egy centrumban születve az idő nem szalad a hirtelen helyzetek megoldásával, segítség hívásával.
Uff. Én szóltam.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Meglepően jó cikk jelent meg az nlc-n Geréb Ágiról.

http://www.nlcafe.hu/kereses/20090415/g ... yito_ereju

Gabi
breeze
 
 


Rita, köszönöm a részletes tájékoztatást! :D

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Rita,
értem, és megértem azt is, hogy nem vagy liberális ezekkel.
Toxoplazmára nem szűrnek automatikusan,legalábbi snekem egyszer sem ajánlották fel, pedig jártam gondozásra...
Vércukornál én is a "reggeli utánit" szeretném kérni, nem a cukros löttyöt.
És miért tartod szükségesnek a heti NST-t terminus előtt? (Nem elég-e szívhangot hallgatni, meg a 37. heti uh?)
h_szilvi
 
 


Rövid élménybeszámolóm a Margit kórház Terhes(??????)gondozásáról:

Kedvesek voltak, elmondta a dokinő, hogy nem vagyok kötelezve semmire (AFP kapcsán jött elő a kérdés), eszébe sem jutott, hogy megvizsgáljon, kérdezte, minden oké-e, mondtam, igen, majd elköszöntünk egymástól.
Viszont ő nem pecsételt semmit, csak a terhesgondozó asszisztens, nem tudom, ez is elfogadható-e.

klári /puma
pumama
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: