Új privát üzeneted érkezett!

babaimado írta:Ti valamit nagyon félreértettetek! Egyáltalán nem vagyok nyugodt! A Down-kockázat összességében 1:654-hez. A bétahcg és PAPP-A eltérése nem igazán jó hír!! Hogy rendben van-e a baba, az majd a 4-es tesztnél derül ki. Érdekes, mert az UH szerint mindne oké, a vérvételben e 2 marker szerint azonban nem annyira.. :cry:


Nyugodj meg!Az ir és a met rontja a vérben lévő markereket.nekem Hajdu drnő ezt elmondta, mert a pappa és a bhcg-m qva szar volt és 1:350-hez volt az esélyem, holott én akkor 28 voltam...tehát néhánnyal lett volna más, már poz eredményt hozott volna ki, hisz nekem fiatalabban több arány elérésekor már poz, ugye ez idővel csökken.és szó szt ugyanezt mondták nekem is.
az uh-ban bízz!én is kivoltam, nem mondom, de bíztam Hajdu drnőben, mert felhívtam őt akkor telón és azt mondta, higgyek az uh-ban és abban, hogy az ir-esek nagy többségének, pláne akinek elhúzódó ir-je van és nagyobb mennyiségű metet szednek az átlagnál, ilyen eredményei vannak.
ja és az afp-t csökkenti, szóval lehet az sem lesz fényes.
de kérlek nyugodj meg kicsit, mert így nem adod át magadat sohsem a terhesség pozitiv élményeinek, ha mindig parázol valamin.
hallgass már az anyai megérzéseidra...érzel bajt?nem?na ugye, anyai szív elárulja neked.nyugi.
Vendég
 


Baba drága tényleg próbálj megnyugodni!
Sajnos én nem értek annyira ezekhez az eredményekhez,de az én ismerősi körömbe is volt egy két igen rossz eredmény, és gyönyörű egészséges babók születtek!
Látod Hunci amiket írt abszolút érthető így a te eredményed miatt ne aggódj!

Kép

Kép
raniko
 
 


Hunci, nagyon köszi. AZ IR-ről, Metről, egyáltalán, hogy lombikoztunk, stb..szó sem esett tegnap. Senki nem is kérdezte.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

 
 

babaimado írta:Hunci, nagyon köszi. AZ IR-ről, Metről, egyáltalán, hogy lombikoztunk, stb..szó sem esett tegnap. Senki nem is kérdezte.

na ja, még ott a lombik, az ezernyi hormon stb.Mivel ezek a markerek hormont néznek, nézd logikusan teli vagy hormonnal plusz ir, a sok hormon, gyógyszerek megbolondítják a véred hormon tartalmát.persze, ez nem mindenkinél jön elő, pl Tücsinél sem volt ezzel gond, de sokunknak ilyen eredmények jönnek elő. a pcosoknál meg hatványozottabban fordult elő, már amennyire követem így majd 4 év után :shock: a babásodott eredményeit :lol: :wink: Nyugi.logikus az egész, kinél előjön, kinél nem, ennyi.
azért nem mondták, mert nem kérdezted :wink: én megkérdeztem rögtön, amint ilyen fasza, majdnem poz eredményt produkáltam.
és lám, a gyereknek semmi baja, max egy kissé kópé, elkényeztetett, öntörvényű és édes babaó , de azok meg nem emiatt van :wink:
Vendég
 


Szia Baba!

Gondolom milyen nyugtalan vagy :cry: .Én ezekhez egyáltalán nem értek, a nőgyógyiddal nem beszéltél erről?Esetleg lehetne amniót csináltatni, az tuti eredményt ad és nem kell az egész terhességet végig izgulni.De nem akarok okoskodni, csak felmerült bennem ez a lehetőség.Bár a 16. heti AFP után ez már integrált teszt lesz, legalább is az én dokim ezt mondta, és még ott lesz a 19. heti genetikai UH.Nyugi, szerintem kicsibaba rendben van!

KépKép

Kép
keny
 
 


Baba még az jutott az eszembe, hogy annó mikor ott voltam a géndiagnosztikába pont telefonált egy nő hogy rossz az eredménye.
A recepciós kérdezte, hogy ki csináltam a 12 heti UH-t mire mondta, hogy Hajdú doktornő.
Erre a recepciós legyintett, hogy ha Hajdú doktornő csinálta és mindent rendbe talált akkor ne aggódjon. :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Hunci, Keny, Rani:puszi.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jééé, nem is tudtam, hogy van ilyen összefüggés... :shock: :shock: :shock:
Mikor én voltam akkor sem merült fel, a'szem csak arra tér ki a kérdőív, hogy van e cukorbetegség.

Babám!

Ne parázz (tudom hiába mondom :roll: ), de ez nem rossz eredmény, egy másik topikomban egyik csajnak 1:11-hez lett a kockázatbecslése, és a KisKrapek már egy féléves ördögpalánta :)
Amniót én, ha nem lenne az eredmény 1:100 alatt (tehát ha az amnio vetélési kockázata magasabb lenne, mint az esély a beteg babára), addig nem csináltatnék semmiképp.
Hajdú drnő meg Istenkirálynő, ha ő leokézata a babádat, akkor hidd el, hogy minden rendben vele!!!!

Vanda!
Paksifüles, ez jó...... :D :D :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Baba!
Szintén IRes ismimnél az AFP kifejezetten Dawnos babát jósolt, amnióra akarták küldeni. Közölte, hogy mindenképp megtartja, akkor meg minek. UH szerint ott is minden rendben volt. A kis gazfickó lassan 2 éves, égetnivalóan eleven kölyök. :D
Az AFP-t meg dobd a kukába, szart se ér (dokimat idéztem).
vovanda
 
 


Baba,
újat már nemigen tudok hozzátenni, ahhoz amit a többiek mondtak, próbálj megnyugodni, kérlek!
UH a lényeg, és az jó! :)

érdekes, hogy a lombik nem került szóba, velem kombinált előtt kitöltettek egy papírt, amin ez kérdés volt...

angel37
 
 


Vovanda, AFP még nem volt, az a négyes tesztben lesz.
http://www.gendiagnosztika.hu/gendiagno ... ebben.html

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Angel, a kérdés szerepelt a lapon, hogy lombikos baba-e, de mivel ő sok lombik után, de spontán baba, így csak azt x-elhettem be, hogy "nem lombikos"
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára babaimado 2010.01.28 14:28-kor.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


OK, tényleg bocs.

angel37
 
 


BAba, azon a kérdőíven azért szerepel a cukorbetegség, mert a cukor befolyásolhatja az eredményt, és tudjuk, az ir alapjaiban a cukorból indul.Így én akkor eleve bírtam, nem vagyok cukros, de odaírtam ir-es vagyok és ezer hormont szedtem. Ezután lett a szar eredményem és elmondtam,hogy ezeket írtam oda és mondták, hogy bizony-bizony az befolyásoló tényező.szóval no para.na lépek melózni :cry:
Vendég
 


Huncikám és mindenki: köszönöm.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Baba! Csak neked most gyorsan.
Az AFP szerint Olivér is Down kóros!
A met, lombik, vérzés, stb bekavar.
Hajdú doktornő ha nem látott semmit, akkor minden oké!!!!
NYUGIIIIIIIIIIII

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Jaj, lányok, de örülök, hogy ilyen jókat írtatok Babának. Beszéltem vele, de csak azt tudtam mondani, hogy az UH-nak higgyen, mert ezek csak kockázati számok. Nem is tudtam, hogy az IR meg a gyógyszerek így befolyásolják a markereket. Nagyon örülök!

Babim, akkor most már tényleg nyugi! Tuti minden oké a babáddal.

skrisz72
 
 


Köszönöm lányok.
Hálából nemsokára teszek fel nektek egy pocakképet.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babim, szépen kerekedsz. :wink:

skrisz72
 
 


Baba!
De cuki picurka pocak :lol: :lol: :lol: :lol:
(Amúgy nem is olyan pici, nekem ennyi idősen semmise volt, pont a kombinált teszt napjáról van nekem is pocakfotóm :wink: )

Én gyerekem totál el van romolva, nyuszipicsa. Alig alszik, felül látszanak a fogcsírák már, ma volt támadónéni, szerinte lehet ő lesz a spéci fognyüvő manó, akinek felül bújik ki először a fogacska.
Annyira nem szenved, mellettem azért alszik (így szunnyadtuk át ma is az egész délutánt együtt :oops: ) Kajál ügyesen, ma kóstoltuk a sárgarépát, tisztességes dózist bedörgölt belőle. Köv. hétre javallta a védőnéni próbára a zöldeket (borsó, zöldbab, brokkoli). Mondtam neki próbára a tejpépeket, de azt mondta maradjunk inkább a Sinlacnál, ha úgy látom, hogy kajás még. De mivel arra nem kell, így marad csak vésztartaléknak.

Skrisz, Nyuszi!
Ti mikor kezditek a hozzákajálást??

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, csak este ekkora :oops: . :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Baba,örülök,hogy a lányok megnyugtattak.Olvastalak,de nem tudtam mit írni,nekem csak uh volt az ikrek miatt Hajdú dr-nőnél,,mert felesleges a vv,így nem is sokat tudtam róla.Ez a pocak nagyon cuki :D

jajj,mennem kell,ébrednek,Lois,majd írok...
Vendég
 


Lois, február elején kezdünk. :)

skrisz72
 
 


IR-es kismamik, exkismamik: kérek tippeket, ki mit kezdett az IR-rel és ki hogy diétázott?
Én már épp a gyógyszer csökkentésének közepén tartok, jövő hét végén hagyom el, de nagyon fogyok!!! Ma már 48,9 kg a súlyom!!!!!!!!
Azt hiszem, abba kell hagynom a diétát.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


BAba, hány gr a mennyiséged?neked 200 g-ot kellene tartanod.viszont most szólok, oké, abbahagyod a metet, te döntésed, de ha nem figyelsz oda akkor elég valószínű egy kis cukorprobléma később...ergo vagy 200 g -210-220 g diétát tartasz (de majd T dr gondolom elmondja mennyi az ideális neked) vagy nem diétázol és szeded a metet....
Vendég
 


Sziasztok!

Baba nagyon cuki a pocakod!! :wink:

Losis nem semmi, hogy epül az idő!
Zé már eszik ilyen dolgokat annyira hihetetlen, hogy ennyire megy az idő.
Na Nyulasz arról nem is beszélve, hogy Eszi is már mekkora!! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Baba: szép pocak! :) Most felháborító dolgot fogok írni, de én is IR-es vagyok, elhagytam a metet és nem diétáztam. A cukoreredményeim pedig tökéletesek voltak. :wink:

Hozzátáplálásról tessék ám írni sűrűn, hadd készüljek fel! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hunci, 200-at kellene tartani, de már 200 fölé is mentem, akár 240-ig is, de nem hízok. Szerencsére a pocim nő, de a csonjaim már rendesen látszanak.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Barátnőm se terhesen, se szopi alatt nem szedte a metet. Figyelt kicsit a kajára, nem volt gond a cukrával. Sőt, mivel még szoptat, most sem szedi, viszont van spontán ciklusa a szülés óta, előtte nem volt. (jelzem: IRes infók csak rám ragadtak, nem vagyok érintett)
vovanda
 
 


hát nem tudom, lehet, én parázom túl, de túl sok rossz tapasztalatom volt az irrel és a terhességi cukorral és nemcsak saját tapasztalat miatt.az hogy figyelj oda a kajára , igaz, nekem ha terhes lennék, nem lenne megnyugtató....és az sem,h valaki ires volt és mégsem lett cukros, akkor az mázli, és ennek örülni kell, de én valahogy a jobb félni elvet tartottam szemem előtt ebben a kérdésben, de ez én vagyok.

Baba, dönts saját belátásod szerint. ennyi. emeld meg 240-re a cht az még okés is de nagyon nagyon figyelj a cukrodra, mert ha most jó lesz a cukrod (reméljük) a 26. hétre neadjisten elromolhat...ne úgy legyen, a 240 ch korrekt amúgy ha most nem lesz gond a cukroddal.26 hetesen nézess majd megint egy cukrot, akkor már okosabbak leszünk.
amúgy meg majd hízol, nyugi.
Vendég
 


Hunci, szerintem a Meforal okozhatja a fogyást. Ez okozott már egyszer drasztikus fogyást és akkor váltottunk Avandametre. AKkor kérdeztem is Tűű dr.t, hogy van-e valami határa afogyásnak, amikor megáll és azt mondta, nincs.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


igen az okozza, ez biztos.ezért montam emeld meg az adagodat, hagyd el a metet, de nagyon vigyázz a cukorértékeidre.
nekem ez a vesszőparipám, sajnos a cukor nagyobb bajt tud okozni minthogy legyintsünk egyet és csak figyeljünk a kajára.
Vendég
 


arra gonodltam, hogy a rossz cukrokat kerülöm továbbra is. Ezt nem írtam az előbb. Tehát amikor azt írtam, hogy fel kell függesztenem a diétát, akkor nem arra gondoltam, hogy cukrot eszek, csak arra, hogy lazábban eszek, többet és másféléket is, mint most. Ami tuti, a kalória kevés, amit eszek, de azt nem nagyon tudom számolni, de tuti 2000 alatt. Párszor számoltam és nem érte el a 2000-et, sőőőt..

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Bocsánat, hogy mindig problémázok itt, hol ezzel, hol azzal, de hát ki tudna segíteni, ha nem Ti??

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,
csini :lol:
nemsoká lesz még nagyobb, nemcsak este!

Lois,
elromlás :roll:
répa :D
na az az amit még nem mertem, nehogy jobban megfogja :? de nemsoká réveszem magam.
pasztinák óta, cukkinin, spenóton túlvagyunk, csodák csoda, egész szépen ette a ződet, nem úszott a szoba :wink:

holnap próbáljuk a húst, csibehús lesz asszem almával.

Rani,
lassan(?) most már itt az időd! :)

angel37
 
 


Baba sajna én az IR-es dolgokhoz nem nagyon tudok hozzá szólni.
Metet én is szedtem mert a normál érték felső határán volt az inzulinom és a ciklusom 33 nap volt így Tűű doki javasolta.
De sajna ennyi a tapasztalatom.
(vagyis szerencsére sak ennyi)

Amgel háát közeledik az biztos!
A dokim azt mondta szerinte még van egy hetem tuti szóval szerdáig megint nyugiba vagyok akkor megyek hozzá megint.

Piit a vérnyomásom aggaszt bár megnyugtatott, hogy ez még nem gáz csak 170 körül lenne az nekem meg most 140 körül van így napjába többször mérem.
NST-re is csak sütörtökön megyek védőnőhöz meg kedden elvileg.

Kép

Kép
raniko
 
 


jaaaaaaaaaa hát ne haragudj a 2000 kcal szart sem ér....akkor egyél normálisan diétázva. ez fogyokúra, amit csinálsz.
Vendég
 


Sziasztok!

Lois! Sajnálom az elromlást. :(
Nálunk is ez van.

Vanda! Jobban vagytok?

Baba! Nagyon szép a bébilak. :)

IR: na, vessetek rám követ... én szedtem a metet a 26. hétig.
Diétázni nem tudtam. :oops:
Hála, nem lett semmi baj.

Rani! Örülök, hogy jól vagy.
Vérnyomásra tényleg figyelj.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Na csak el kellett kiabálnom az "elromlást", erre reggel fél hétig nyomta ébredés nélkül, utána meg még 10-ig aludtunk együtt :D :D :D

Úgy látom Hunci mellett én vagyok a legparásabb, én nem mertem leállni a mettel, szedtem a 37-ig hétig és fokozatosan álltam le vele. Nekem mikor terhes lettem volt egy igen pocsék terhelésesem (cukor is, inzulin is szar lett), valszeg emelni is kellett volna a metet, ha nem leszek terhes. Így bennem fel sem merült hogy leálljak. Így egész jó (de nem alacsony cseppet sem még mettel sem) cukraim voltak végig, és egész normálisan ehettem, diétát nem bírtam volna, így is sokat fogytam az elején.

Angel!
Tegnap már ette, ma már répásat kakált :roll: Az első almás szenvedéstől eltekintve, (akkor egyszer 2 nap kimaradt), nem volt gond, így tettem a répával egy próbát. Köv. gesztenye lesz, ha kapok, meggyel. Husit úgy 3-4 hét múlva tervezek :)

Na megyünk sétálni :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hozzátáplálást almalével kezdjem, vagy már mehet egyből püré?

skrisz72
 
 


Lois,
répa is kijött egyperegy? :roll:
ja, gesztenyét is ki akarom próbálni, jó, hogy mondod! :wink:

éjszakai lóbőr most nálunk is OK (KOPPKOPP) nappal változó: a semmitől a 2x2-3 óráig.

Krisz,
én egyből a papit adtam.
mondjuk nem is vált be azonnal, de szt a lé se ment volna gyorsabban :wink:

Rani,
vérnyomás, reméljük, kordában marad!

angel37
 
 


Sziasztok!

Lois,mi eddig ettünk almát,őszit,krumplit-sütőtökkel és krumplit-répával.De most a doki azt mondta őszit ne adjunk,Noéminek ekcémás a karja,vettek vért,majd kedden lesz eredmény.
Ja,és tejpépezni szoktunk még.

Skrisz,én rögtön a pürével kezdtem.Kiváncsi vagyok Esztinek bejön-e :D Balázs nyelte,Noémi meg mint akinek citromot adok. :lol: Érdemes kamerát odakészíteni :lol:

Megvan álmaim etetúszéke,chicco polly,de nagyon drága nekünk :evil: Itthon 40 körül van,mi meg max 20 körül gondoltuk darabját :oops: Szerintetek gáz használtan venni?Azért egy etetőszék eléggé elhasználódik,nem?
Az angol ebayen van 70 euróért,de azzal nem megyek sokra.A németen 100 eurónál kezdődnek az árak. :roll:
Vendég
 


Nyulasz,
őszit miért ne?
ekcéma miatt? drukk a vv eredményhez!

etetőszék: attól függ, mennyire használt :? látni kéne. na ezzel nem segítettem :roll:

angel37
 
 


Sziasztok Csajok!

Baba!
Mekkora pocid van :shock: , hogy csinálod, nálam alig valami az 51 kilómban.A diétához nem értek, én zabálok mindent mint állat, már bocs a kifejezésért, de tényleg sokszor döbbenet a mennyiség :oops: .De nálad ez a fogyás nem kéne.

Jaa a lényeg megjött végre a kombi vv. eredményem:
PAPP-A:0,86 MoM
B-hcg:0,56MoM
Tarkóredő:0,97MoM

Kockázat Down-kórra: 1:23 000
Kockázat Edwards-kórra: 1:50 000
A vizsgálat eredménye: negatív!

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny, csodás eredmény! :lol: Most már nyugodt vagy te is?

skrisz72
 
 


Baba, nagyon helyes a pocakod, már igencsak látszik:) Tök jóóóó!

Keny, szuper eredmény, totál szuper!!!!

Skrisz, szeretném tőled megkérdezni, hogy a baba adókártyáját is intézni kezdték a Péterfyben? Te milyen hamar kaptad meg? Én már megkaptam mindent, csak ezt az egyet nem. De szerintem ezt is intézte az a kedves hölgy a Péterfyben, csak csodálkozom, hogy még nem érkezett meg az adókártya. Mondjuk semmilyen ügyintézéshez sem kellett, de majd csak kelleni fog az életben.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi lányok hogy aggódtok a vérnyomásom miatt ma 135/79 volt.
Szerintem ez igen jó.
Remélem nem baj dobok egy két mai képet amit a nővérem csinált.
(ki tudja valoszinű utcsó fényképsorozat!! :D )

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
raniko
 
 


Szuper képek Rani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Gyönyörű!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Raniko, nagyon romantikusak a képek, gyönyörűek vagytok!:)
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: