Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Icsilya
hát igen, én is így gondoltam, hogy még ráérek. Sok mindent mondanak a családban de én nem igazán csinálom, pl. az evés, nekem a drágám nem igazán eszik rendes kaját, erre a sógornőm meg az anyósom is azt mondja, hogy ne adjak neki mást, de én meg nem fogom éheztetni, így is épphogy hízik valamicskét (elég elenyésző - legalábbis az orvos szerint), ha nem adnék neki azt amit szeret - gyümölcs + tejbepapi szerintem már fogyna. Úgyhogy én ált. meghallgatom amit mondanak aztán csinálom ahogy én gondolom.

Sziasztok Szép álmokat mindenkinek

Erika
erika13
 
 


Erika!
Én akkor kezdtem Máténál a bilit, amikor pontosan meg tudta mutatni, hol van a pelus, hol jön a kaki, hol jön a pisi. Ha még nem érzi biztosan, akkor felesleges elkezdeni. De hallottam hasonló korai erőltetésről... Szerintem hülyeség.
Most Emesének kitarzóan mondogatom már, melyik milyen testrésze, hol van a bugyi, nuni, popsi, meg vissza is szoktam kérdezni, mert ilyen téren fejlettebbnek látom, mint Máté volt anno. De még csak ott tartunk, hogy a cipőjét mutatja meg, ha kérdezem, hol van. Ugy látszik, a lába érdekli legjobban, talán azért, mert kalimpál :lol: . De a fiuk később érnek, pedig sokkal könnyebb nekik... :wink:
Unique!
Akkor, ha urad nem lesz otthon, szeretettel várunk pénteken!
Miért nem friss gyümölcsöt adsz Laurának? Most dömping van ,és nagyon finomak! Konzervet ráérnél télen adni.
A tejpép laktatná, ha utána lenne cici, akkor még jobban elaludna szerintem. Tápszert szerintem már ne adj Neki,fehérjének ott az anyatej. De ha érdeklődik a kajátok iránt, akkor lehetne szinesiteni az étrendjét.
Norka!
Igy kezdik a babák, nem egyszesrü átállni azért a kanálra a cumiról, de hamar hozzászokik, és akkor már könnyebb lesz az evés. Pár nap, és csak ugy cuppog majd a finom iznek!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok lányok! :D
Lányok szeretnék csatlakozni hozzátok!Zsebike annyira kedvesen invitált és Melcsi is hogy ugy gondoltam akkor szeretnék közétek tartozni!
A másik Kaális topikbol jöttem és multhét szerdán gyönyörű hcg-t mértek nekem!Határtalan a boldogságunk de azért az ultrahangig zabszem van a ...... mert "kicsit" azért félünk de remélem minden rendben lesz!

KépKépKépKép
aniko24
 
 

 
 

Sziasztok

Melcsi
én is így gondoltam mint te

Anikó
szerintem itt is ugyanazokkal fogsz találkozni mint a másikon, csak hát ott bezavart az a csúny néni annakidején.
Szerintem tuti a babóca-babócák.

Sziasztok

Erika
erika13
 
 


Zsebi! valószínűleg még eltelik egy pár nap és a buborékozás után egyre határozottabban fogod érezni őket, egy ikreskismama barátnőmnek volt, hogy majd' kirúgták a "ház" oldalát, jó lesz.

Unique, kérdezted, hogy estére miért adok tápszert a babának. Már két hónapos kora óta cumisüvegből kapja a vacsoráját, mert olyan hisztiket levágott az "utolsó" szopiknál, hogy mind ketten leizzadtunk. Így aztán én szorgalmasan fejtem és a lefejt tejet kapta meg mindig vacsira. Így ment ez 4 és fél hónapos koráig, amikor is észrevettem, hogy jelentősen csökkent a szopizás után lefejhető tejcsi mennyisége, különösen délutánra, estére. Napokig görcsöltem, hogy meg legyen a fürdetés utáni adag, már reggel ez járt a fejemben. Aztán amikor felgyorsultak nálunk az események (esküvőnk), úgy döntöttem, hogy vacsira tápszert kap, ez bejött, a Humana tetszik neki,a Bepa nem. Közben egész nap csak szopika van, jól is lakik, de hogy megnyugtassalak ő sem eszik 130-nál többet egyszerre, de nem is méregetem folyton, hiszen pisil kakil, nem sír, a ruhái pedig mennek össze :roll: ...
A barackot már megvettem neki, de most hogy elég náthás volt nem javasolta a doki néni, hogy elkezdjem a kóstoltatást, szívem szerint 6 hósan kezdeném, de előtte sem lehet már sem enni, sem inni, kinézi a szánkból. Még egy kicsit várok, talán jövő héten elkezdem.
Orsi, azt gondolom, hogy ikreknél muszáj kialakítani egy "szigorúbb" napirendet, mert különben megőszül az ember. Látom itt a szomszédban az anyukát, 10 hónapos ikerlányai vannak, ha nem lenne vmilyen napirendje, még zuhanyozni sem lenne ideje, pláne most, hogy kezdenek járni. Tény, hogy én rögtön ugrok, ha nyikkan a gyerek, ő ha akar sem tud, ha éppen a másikat pl. pelenkázza. Nagyon jók az ikrek, szuper, hogy egyszerre történik velük egy csomó minden, de MINDEN ELISMERÉSEM az ikres szülőké, pláne amióta anyuka vagyok. Szóval én belátom, hogy nem a legjobban csinálom, de én még a macskáimat is elkényeztettem, ez van. Tehetnél a fiúkról friss képet, mostanában mi náluk a sláger?

Timi, veled mi újság? Pecáztatok sokat a nyáron?
Farkasné, ő vajon hol jár most? Igyekszem hátrafelé olvasni, hogy tudjam, kivel mi van.

Nálunk holnap oltás, utálom, úgy féltem ezt a kis drágát.
Norka, te már dolgozol? SZabad kérdeznem te visszanyerted már a terhesség előtti súlyodat? Rajtam még úgy 4 fölösleges kg. figyel, azon vagyok, hogy ledjam.

Melcsi, Emese nagyon belevaló kislánynak tűnik és hihetetlen ügyes, amiket már produkál!

na eldugulok

r.
jó éjt
renoka
 
 


Renoka!

Idén sajna nem pecáztam túl sokat. Azért itt-ott fogtam keszeget, kárászt.
Sok mindenről nem tudok beszámolni. Egyre türelmetlenebbül várom, hogy csökkenjen a sorszám.

Figyelmesen olvasom a tapasztalataitokról szóló irományokat. Igyekszem belőlük tanulni.

Anikó!

Gratulálok a pocaklakóhoz.

Timi
latimi
 
 


Sziasztok,

Húúú mennyiféle vélemény és tanács alvás ügyben :):):):) Amikor múltkor írtam utána elolvastam egy archív topikot itt 'alvászavarok' vagy valami ilyesmi címmel, 2004-2005-ös írások voltak. Nos, ott olyan szörnyű történeteket olvastam, hogy egészen megnyugodtam, és eldöntöttem hogy Máté ugyan nem ideális, de egyáltalán nem elviselhetetlen/kibírhatatlan ezen a téren.
Az egyik lány pl csak leírta (nem kért és nem osztott tanácsokat) hogy ők minden, de minden módszert kipróbáltak....és semmi nem segített a gyerek kb 2 éves !! koráig. Aztán voltak olyanok, akiknek a babája 8 hónapig végigaludta az éjszakát, majd onnantól 3 -4 éves koráig éjszaka ébredt stb....szóval próbálkozni lehet, de csak a saját megnyugtatásunkra......

Visszatérve Mátéra, nálunk az elalvással egyáltalán nincs probléma.... este simán elalszik a szopin, sőt, mostanában túl korán is (pár napja 7, 1/2 8 körül) és ezért ébred már 3-kor.....ezt szeretném kitolni úgy, hogy inkább csak 9 körül aludjon el, de akkor 5-ig aludjon.... A napközbeni alvásoknál sem az elalvással van probláma, ha itthon vagyunk, akkor a cicin 5 perc alatt elalszik, a gond az, ha lerakom agy ágyába, onnantól kezdve 5-10 perc múlva felébred...ezért szoktam a kezemben tartani, de nem hordozom vagy sétálok vele, csak ülve fogom (és bevallom hogy közben olvasok) fél óráig, mert akkor legalább ennyit biztos alszik. Utána szépen beviszem a szobájába, és megpróbálom betenni az ágyába...sokszor már erre a mozdulatra felébred, de legtöbbször szépen leteszem, kimegyek wc-re vagy iszok egy pohár vizet és ő már fenn is van....Félreértés ne essék, egyáltalán nem sír, ő nem érzékeli hogy csak 5 percet aludt, jókedvű és gagyarászik....és 2 óra múlva ismét álmos lesz...... Ha pedig babakocsizunk, akkor szinte mindig elalszik benne, van hogy rögtön, van hogy fél óra múlva, de akkor is pontban 30 perc múlva ébred. Ezalól kivétel a heti egy alkalom, amikor 3 órát alszik egyhuzamban, mint most vasárnap, mikor a váci dunaparton sétáltunk.

Na mindegy....az tuti hogy sírni nem fogom tudni hagyni, nem is akarom, még akkor sem ha ez sok helyen bejött....köszönöm mindenkinek az ötleteket.....

Unique,

Máté is 'csak' 6900 gr. ma voltunk dokinál.... de a harmadik hónap utám már nem kell nekik heti 150-et hízni, a havi 3-500 gr bőven jó... Különben is Laáéknál te mondtad hogy egy kislánynak nem feltétlenül kell annyira jó húsban lennie...ha Laura jókedélyű és szépen fejlődik, akkor minden rendben van !!
A Sinlac az tejpép, mi is ezt kaptunk !! Sajnos nekünk ez az egy nem jött be - bár ez egy hónapja volt- nekünk eléggé megfogta a kakit, de most majd megint próbálkozunk vele.... Megpróbálom majd barackkal keverni. Nekünk is azért javasolták, hogy jobban eltömíti a pocijukat. Ezt adhatod Laurának fürdés előtt, és utána közvetlenül lefekvés előtt még szopizhat. Nálunk az esti tápszer előtt és után is szopizik Máté, igazából ezt a tápszert akartam/akarom én kiváltani a péppel.
Én eddig csak friss gyümölcsöt adtam Máténak, nem üvegeset, ameddig van még szép barack, addig jobb amit te készítesz.... szerintem....persze az is fontos hogy a gyümi honnan származik, egy kicsit én is izgulok ezen...de eddig még nem volt bajunk egyiktől sem. Az üveges kajci jobb akkor ha úton vagy....

Norka,
Nem semmi méreteitek vannak Bogival, de talán mostmár nála is lelassul majd a súlygyarapodás :) Vicces hogy Máté és Bogi egy súlycsoport pedig 2 hónap van köztük :) Én nem 'cipelem' Mátét alvás közben, annál kényelmesebb vagyok, simán ülök a kanapén - úgyhogy egy ideig bírom még...valahogy nem hiszem hogy 10 kilós koráig kellene a karomon altatnom...
Én is olvastam a Suttogót, és azon tűnődtem vajon kinél jön be ez a 'rakjuk a kiságyba mikor ásít', ezek szerint nálatok :):) Legalább ismerek valakit :)
Kanalazás témában, próbálkozz még Boginál, esetleg másik gyümölcscsel, hátha az jobban ízlik neki. Máté eddig még mindent egyformán benyelt, de azért vannak válogatósabb gyerkőcök is...

Renoka,

Üdv ismét köztünk :) Hanna baba még mindig csudaszép, igazi festeni való babaarc :):)
Nyugodtan elkezdheted a gyümölcs etetést, nekem egyáltalán nem lett kevesebb a tejci attól hogy napi egy gyümölcs is lecsúszik....
Szerintem is kicsit könnyebb egy/első gyereket elkapatni, ikreknél ez nyilván másképp van, ott keményebb az ember már kényszerűségből is
Gratula az esküvőhöz és a keresztelőhöz !!
Nálunk most hétvégén lesz a keresztelő....micsoda izgalmak :) Nálatok volt sírás a templomban ?? Én kicsit izgulok, mert reggel fél 10-kor kezdődik, Máté pedig pont fél tíz-tíz között szokta az első félórás alvását megejteni mostanság...

Zsebi,
Tök jó hogy már érzed a piciket :):) Innentől kezdve minden nap egyre többet fogsz tudni kommunikálni velük ! Élvezd ki minden percét, szerintem ez egy szuper időszak....én is szívesen lennék már újra terhes....na jó azért ideális esetben még jövő nyárig várnék, de maga a terhesség nekem nagyon kellemes élmény volt.

Anikó,

Gratula a második babóhoz !!! Szorítunk hogy minden simán menjen !

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Anikó!
Örülök hogy itt vagy! Minden rendben lesz az uh-n meglátod!!!!!!!! Eddig is bejött amit mondtam neked! Tényleg nagyfiad mit szólt a kistesóhoz/tesókhoz?

Kriszta!
Éppez az hogy mostanában nem érzem őket két napja nagyon várom a hétfőt hogy ugye minden rendben. Én most kezdem élvezni a pocakosságot azért nekem az eleje nagyon gázul alakult de minden jó ha jó a vége nem igaz?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Renoka :)
napirend nekünk csak akkor lett, amikor a hozzátápit elkezdtük. a fiúk igény szerint szoptak ez azt jelentette, hogy Máté 2-2.5 óránként, Levi 3-3.5 óránként kb. Szóval én 6 hónsapig szoptattam csak 24/7 :)
de egyszerűen nem tudtam más tenni, mert Mátéval sehogy sem sikerült a 3 órát kihúzni, annak ellenére, hogy lett volna mit szopnia, hiszen napi 400-600 ml feles tejem volt... ilyen alkat.
én nem bántam meg, bár tényleg zuhanyoznást szervezni kellett :D :D

A fiúkkal m inden a legnagyobb rendben. Igazi rosszcsontok.
Máté elég kis agresszív kismalac tud néha lenni, ez nekem is új, én most ezen a téren próbálom kikupálni magam. (Hozzám vágja a játékot, ha valami nem jön össze neki, csapkod a kezével... stb.) Levi meg ált. hisztit nyom, ha neki valami nem tetszik :)

képeket is dobok akkor :)
(na, ma az enyémekkel lesznek tele a fórumok :)

Levi a csúszda tetején: Kép

Máté a szakács :) (a kőrözöttet maga keverte ki)
Kép

Kép

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

nem tudok bővebben írni... csak beugrom.

Kriszta, jó keresztelkedést. Nem baj, ha sír Máté, a filmekben mindig azt látni, hogy a babák közben bőgnek... :D Megható, meg ilyesmi... :lol:
Az alváshoz nem tudok mit szólni, az a helyzet, ez a 4.nap hogy kiságyban alszik állandó jelleggel, és egyre jobb a helyzet. Ugyanis Bogi amikor már látja, hogy fent az elsötétített szobában, susogva dajkálom egy kicsit, hogy letegyem, már csukja is be a szemét. :shock: Leteszem, minimum 40 percet alszik. Én közben lent vagyok a bébiőrrel. Hát én nagyon örülök akkor, hogy nekem most ez jutott. :?
Egyébként tegnap a doktornéni nekünk is felírta a Sinlacot, tekintettel Bogika 7 kilójára. Azt mondta, kevesebb kell belőle, jobban is telít. Tegnap este azt kapta a szopi mellé, valóban az eddigi majd 1 decis kiegészítés mellé ebből elég volt 50 ml. Én belekóstoltam, háááát... brrrrr. :?

Renóka! isten ments, nem dolgozom, annyira őrült nem vagyok. :shock: Csak úgymond terápiás jelleggel tanítok 2-2 órát kedd és csüt. reggel. Én nagyon pörgős voltam mindig, és most nyáron eléggé taccsra tett a bezártság (tavaly is, ha emlékeztek). De babával nem lehet ide-oda menni igazából, eléggé kint is lakunk a városból, maradt itt a közelben a babatorna meg az úszás és ennyi, a szomszédság nagy nulla, nagycsalád-rokonság nincsen. Úgyhogy nekem erre szükségem van, és egész napra feltölt, hogy diákok, kollégák is voltam egy picit.

Zsebi, csöppet se aggódj, az elején ez még ilyen, hogy 1-2 napig érzed őket, utána megint nem napokig, de tutibiztos, hogy 2 hét és már állandóan ott fognak mocorogni neked! :wink:

pusz Norka
Vendég
 


Sziasztok lányok! Kép

Köszönöm a kedves fogadtatást!Aranyos tőletek!

Kriszta!
Az én kisfiam másfél éves koráig felkelt éjjel egyszer enni!
Kérdeztem a doktornénit hogy mit csináljak mert én már nem merem sehol megemliteni és mindenhol csak azt hallom hogy 5 hetes korátol átalussza a baba az éjszakát!Az enyémnek esze ágában sem volt!Azt mondta a gyerekorvos:-anyuka ez a gyerek éhes tessék neki enni adni!Igy már rutinbol ment söt késöbb már csak onnan láttam hogy ettünk hogy az üres cumis üveg ott volt az asztalon :shock: szoval már álmomban is megtudtam etetni! :lol:
Az hogy felkel amikor leteszed azért van mert jo puha meleg fészek van az öledbe és a sima ágyra leteszed az már nem olyan érzés neki!


Orsi!
Nagyon kiveszik a fiuk a házimunkábol a részüket! :wink: :lol:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Orsi, csodaszépek ezek a fickók! Na és jól megnőttek, méghogy körözöttet kever. Ne panaszkodj, neked már kuktád is van! Levi szemei... :D

Kriszta, nálunk semmivel sem jobb a helyzet, mint nálatok. Annyi különbséggel, hogy mostanában 1,5 óránként felébred a gyerek, én meg pattogok a bölcsőhöz, megsimogatom, cumi vissza, betakarom, alszik. A vége mindig uaz, mellettem köt ki az ágyban, aminek egyenes következménye volta ma hajnali eset: majdnem leestem. Annyira vigyázok, nehogy ráfeküdjek, kimentem az ágy szélére, majd álmomban fordultam...volna..., végül a lábam "megfogott".
Ma sem kapta meg a 4.havi oltást, talán pénteken, a náthája miatt. Amúgy köszönjük a dícséretet!

Hanna nagyon huncut kezd lenni, sokat nevetünk rajta és vele. Alig várom, hogy megtanulja a hasról visszaforgást, mert baromira tud "fájni" neki, hogy nem tud hasról továbblépni.

Norka, írnál pár szót az ausztriai babáshotelről? Milyen messze van Bp-től, előnyeit, hátrányait. Októberben mi is elmennénk.

Timi, remélem jól felpörög a sorszámsorozat, és mielőbb teljesül a vágyatok! Drukkolok.

ma evett a gyerek pár kanál friss baracklevet, tetszett neki, holnap emelek az adagon.

r.
renoka
 
 


ja, elfelejtettem válaszolni Krisztának: nem sírt a keresztelőn, majd teszek fel képet, nagyon érdekelte őt a templom fényei és a hangok. Jól sikerült, de akkor sincs gáz, ha sír, az atyák már megszokták, nekik pedig nem fáj, csak megijednek.

Norka, na jó, ennyi meló okés, ez tényleg gyógy lehet a lelkedre, közel van a suli?

r.
renoka
 
 


Orsi!
Tündeményesek a srácaid. :)

Reno!
Várjuk a képeket a keresztelőről. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Renóka, csak neked, aztán dőlök le aludni (holnap reggel tanítok, mellesleg a suli autóval 20 perc) :

a Sonnentherme-nek hátrányát nem tudom mondani. Egyszerűen fantasztikus, ár-érték arányt tekintve messze übereli a magyar wellness szállókat. :shock: Abszolút kisbaba központú. Bp-től kb. 3 óra az út, Kópházán kell átmenni, határtól kb. félóra, egy kis falu szélén van a szálló és a hatalmas fürdő (össze van kötve), amiben van vagy 15 medence, az egész fedett, de kültéri is van 1-2, meg fedett csúszdák is. Van külön Babyworld, kisbabáknak való pancsolós meg úszómedencékkel, pezsgővel; akkor szórakoztatós rész kisgyerekeknek inkább (hullámfürdő, csúszdás medencék), meg a Silent Dom, ahova csak felnőttek mehetnek (szaunák stb). Van babaúszás is szervezetten.
A szobák szépek, kiságy, pelenkázó, kiskád, minden van. Babakonyha is van az 1.emeleten (vízforraló stb), valamint játszószoba, pihenőszoba a bébiknek. Kaptok beltéri és kültéri használatra is babakocsit, tehát azt nem kell vinni. Kölcsönözhető légzésfigyelő, bébiőr. Van gyerekvigyázás. Tovább is van, mondjam még? :wink:
Mi 3 éjszakáért, félpanzióért összesen (ez egy csomagár) 599 eurót fizettünk. A kaja svédasztalos, elég jó.

Jóéjt!
Vendég
 


Norka, köszi! Mi lehet, hogy visszük azért a nagyikát is, még nem döntöttem el.
ígért keresztelős fotó majdnem 4 hónapos babámmal:

Kép

puszi
r.
renoka
 
 


Sziasztok LÁnyok,

Köszönöm a rengeteg jó tanácsot! :)

Kedves Melcsi :)
Jobbulást! Jobban vagy már? Remélem, nem lett belőle kórház... :(


Lányok,
Nem azért nem adok most friss gyümit Laurának, mert lusti vagyok. Elkezdtem bari levet adni neki, azt még megette, de nagyon fanyalgott tőle. De a valódi barit magában nem szereti, ez egyértelmű. A Hipp barackban van még alma is, azt nagyon szereti így, együtt. Gondoltam, az elején egyen olyanokat, amiket tényleg szeret :) Meg imádja a Hipp almát is, amiben csak alma van. Viszont a valódi almát nem szereti, legalábbis kicsit erős az íze még neki, illetve még nem kaptam olyat, ami nem lett volna kicsit is savanyú :( Meg a srépából csaka Hippet lehet adni neki a "szabadon" kapható srépák esetleges nitrittartalma miatt :( De kurmplit adok neki frisset, csak még nem jött el az ideje. De ami késik, nem múlik. :) Fokozatosan.
A Sinlac-ot én anyatejbe keverem fel, de figyusszatok, az nekem nem lesz sűrű. Pedig nagyobb töménységben keverem ki, mint az a dobozon le van írva. Ha annyit teszek hozzá, mint a dobozon van, akkor teljesen folyédkony lesz. Ez tényleg így van? :)
Még nem eszik belőle sokat, nem nagyon szereti, még így, 100% anyatejjel sem. Ma megpróbálom majd még egy pici gyümivel.

Pár napja szürcsög a drágám, voltunk dokinál, most adom neki a C-Vitamint, Calciumot, meg porszívozom a nóziját, meg ilyenek :( A kedve jó, meg minden, csak szürcsög. Most nem megyünk usziba sem ezen a héten. Aztán meglátjuk.
Ja, egy kérdés: porszívós orrszívóval kapcsolatban, meddig kell szívni a nóziját? Egy darabig szívom, de sajna a befejezés után is még mindig szürcsög egy kicsit. :( HOgy van ez??? :shock:

Képzeljétek, most, hogy nagyon odafigyelek rá és elkezdtem adni neki a gyümiket, és van, hogy sűrűbben kér enni, mint 3 óra és adok is neki, a múlt héten 200g-ot hízott! Már 6.670g! :) Így már mindjárt rózsaszínűbb a világ! :P

Anikó :)
De jó, hogy átjöttél! Én is hívtalak ám, csak nem a másik topicban, hanem itt :) Mindig írj magadról! :)

Renoka :)
Ja, értem már a tápit! Szívem szerint én is adtam volna estére Laurának (illetve fefejt tejcit), mert az esti etetés nálunk van, hogy 1,5 órás cicizést jelent/ett :shock: De azért bevállaltam. :) Én ilyen mazo vagyok :twisted: Csak mindig paráztam, hogy utána nem fogadja el a cicit, úgyhogy ez nem volt alternatíva. :)
Hát igen, érdemes egészséges gyereknek adni az első gyümiket, így is fanyalognak először rendesen tőle :) :)

Kriszta :)
És Máté szereti a Sinlac-ot? Borzalmas íze van :( Pfuj... Neked milyen az állaga? Tudod kiskanállal adni neki? Nekem egy örökkévalóság, míg megeszi Laura, pedig még csak kb. 20ml-t evett eddig összesen belőle.

Orsi :)
Szédület, mekkorák a skacok! :) És olyan helyesek! Sajnálom, hogy augusztusban nem ismerhettem meg őket személyesen is! :(

Norka :)
Minden baba fanyargással kezdi az első ízeket, emiatt ne aggódj :) Laura először bari levet kapott (nekem nagyon ízlett, valódi barackból!), de ő fanyarogva elfordult tőle. Másnap újra próbáltam, akkor már jobb volt. :) Most már több kanállal megeszik a barackból. :) Hááát. remélem, hogy a tejpép meghozza nekünk az átaludt éjszakát, mert mostanság 2-3 szor is van, hogy kelek hozzá éjjel, és hááát... kicsit kikészít. :(
Jól hangzik a Sonnentherme, jó hely lehet! Mondjuk az ára sem semmi, de biztos, megéri, ha olyan jó, mint írod! :)

Most mennem kell! :)

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok,

bődület hogy mennyire ki vagyok facsarva... :? Nem tudok jól aludni mostanában, hánykolódok, melegem van, hülyéket álmodom. Nehezen alszom el is, vissza is. Pedig Bogin nem múlott, ugyanis letettem tegnap este fél 9-kor és reggel 6-ig nyomatta. Köszönhetően annak, hogy tegnap du. 4-től már nem hagytam aludni és volt már minden. :shock:

Hát lányok, a Sinlac már nekünk is megvan. Ugyanis kedden voltunk dokinéninél, és panaszkodtam neki, hogy nem lesz ez így jó, hogy ennyit nyom Bogi, ugyan nem fogyóztathatom, de a hozzátáplálás még necces annyira, hogy egész étkezést kiváltsak vele 3 hósan, tejem annyi van amennyi, mit csináljunk. Úgyhogy felírta a pépet, ha ebből adok mondjuk délelőtt meg esti elalvás előtt, ebből kevesebb kell, mert jobban telít. Megmondom őszintén, én is beleittam, és majdnem kitaccsoltam. Ez lenne a finom a babáknak?? :x Atyaisten. Na, hát Bogin nem múlott, most ezúttal az Avent cumisüvegből kapta meg, tűvel még szúrtunk a cumin, hogy tudjon jönni ki a pép (este már nem veszkődöm kanállal). De annyira nem lelkesedett érte. Úgyhogy ma délelőtt azt csináltam, hogy 60 ml víz, 2 kanál Sinlac, meg fél kisebb barack beleturmixolva. Lett így több, mint 1 deci akármi belőle, aminek máris jobb volt a szaga. :lol: Na, Bogi úgy benyelte, mint a vesztés. :lol: Ez egy édes, nagyon jó húsú, leveses barack volt. Unique, ezt ajánlom így, gyümivel mixelve, szerintem nem baj, ha nagy lyukú cumival adod.

Viszont a másik: baba mama tornán voltunk tegnap, és jól elkeserítettek. Letettem Bogit a matracra, egy idő után unatkozott, hasra fordítottam, de nyűgös volt, és már csak ott fetrengett. Erre közli velem a tornavezető, hogy hát ez már mi, 3 hósan ki kéne magát teljesen nyomnia a gyereknek, gyenge a háta és a válla. És hogy fordulni próbálkozik már? Hát nem. :oops: Most mit csináljak? Nyilvánvaló, hogy az izomzata nem követte a súlyát, én tényleg próbálok ügyelni, de 10-12 percnél tovább nem tudom hason tartani Bogit gyakorlás céljából, mert iszonyatosan sír. Látom a problémát, de annak most mi értelme, hogy levágom a lányt, és nézem hogy őrjöng? Mi ebben a motiváció?
Hát szóval vannak gondok.

Felvetődött bennem, hogy heti 1 úszás nem is elég, mert úgy jobban rá tudnánk dolgozni a mozgásfejlődésre meg a karcsúsodásra, dehát iszonyú sokba kerül így is...

Renóka, ha teheted, vigyétek a nagyit, mert így ti is ki tudtok kapcsolódni!

Unique, tulajdonképpen a Sinlac folyékony, nem olyan, mint a tejbepapi. :) Szerintem. Bogi nekem is volt taknyos, de nem terrorizáltam a szívóval. Egyszerűen nem engedte. :shock: A folyékonyabb taknyi az kifolyt, ami meg nem, az beleszáradt, ha már nem bírtam, kipiszkáltam. Szürcsögött meg minden, de neki így volt jó. :shock: :? Tudom, rohadtul szabados vagyok... :oops: Anyósom így is hülyét kap tőlem, hogy már 2-3 hetesen nagykádaztam vele, meg szerinte alulöltöztetem, meg lenyalom a cumiját. Nem is igaz hogy rosszul bánok vele, csak edzett. :lol:

na mentem
Vendég
 


Reno!
Tündéri a kislányod.

Unique!
Ez tök érdekes a tesóm kislány is a rendes almát egyszerűen csak magába nem volt hajlandó megenni bezzeg a hipp csúszott neki. Lehet hogy az valami édesebb fajtából van?

Nori!
Jó lehet neked is hogy körülötted mindenki (anyós) jobban tudja hogy mit is kéne csinálni a gyerekkel. Bezzeg amikro neki kicsi volt a fia ahogy mesélted annyira nem volt el vele.

Kép Kép

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Norka!

Bogikával nincs semmi gond. A gyerekek nem egyformán fejlődnek. És ha csak 4 hósan nyomja ki magát? Akkor mi van? Lehet, hogy nincs is hozzá kedve.
Majd alakul a dolog.
Én jópár családot tudok, akik a nagykádban fürdetik a babát. Nem lesz tőle semmi baja. A gyerek igényeit kell figyelembe venni, és nem a hülye előírásokat követni. Nem hinném, hogy jót tesz az ember lánnya azzal, ha a gyereket a fürdetéssel "terrorizálja". ha neki a nagykád tetszik, akkor fürdesd abban.

A legjobb az egészben, az anyósok úgy beszélnek az ilyen dolgokról, mintha 20-30 ével ezelőtt k.. nagy luxuskörülmények között lettek volna ellátva a babák.

Ha Bogika élvezi az úszást, akkor inkább csak arra vidd. Főleg, ha ez érdekli is. De ezt csak Ti tudjátok, ill. Te, hiszen te vagy vele "sportolás" közben, és neked jelez.

Befogom a szám, mert végül is semmi közöm hozzá.

Timi
latimi
 
 


Sziasztok

Norka
szerintem ne izgulj, ilyen alapon én is kétségbe lehetnék esve, az én drágám most 7,5 hónapos és még nem mászik - míg a rendelőben a multkor volt egy babóca aki már 6 hónaposan 4kézláb mászott és a bútorok segítségével állítólag fel is állt, (a mászást én is láttam) de hát ez van, nem egyformák a gyerekek, mindenkinél máskor jönnek el a dolgok. Szerintem ne hallgass senkire csak a saját megérzéseidre Te tudod hogy mi jó a csöppségnek mivel te vagy vele a nap 24 órájában. Ha én is a rokonokra hallgatnék akkor szegénykém éhezne (mert nem eszi meg a főzeléket és társait - csak a gyümi és a tejbepapák és kész) én sem hallgatok másra, nem fogom éheztetni.
Úgyhogy szerintem ha mondják a dolgokat akkor megse halld, fejlődik az a babóca a fényképek alapján gyönyűrű, nem lehet minden baba mindenben szuper.

Sziasztok

Szép álmokat mindenkinek

Erika
erika13
 
 


Kedves Unique!
Remélem Ti jobban vagytok már.
A fülem nagyon fáj ugyan, de lehet hogy sikerült időben elkapni, mert nem dagadt fel annnyira, mint a multkor, és mintha most estére a fájdalom is kisebb lenne. Holnap kell visszamennem a dokihoz, remélem, ő is azt mondja majd, hogy javulok.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok,

Norka :)
Szerintem se aggódj azon, mit csinál Bogi és mit nem. Mindenre sor kerül, előbb, mint pislantanál egyet 8) Úgy nőnek, mint a bolondgomba :) Jártok úszni, az szerintem épp elég neki. Midokink azt mondja, az nagyon jót tesz a mozgáskoordinációnak :) Ne aggódj, paramami :)
Sinlac: bármilyen higításban lehet adni, én a kanalas verziónál maradok, így sűrűbbre kell csinálni. Én anyatejjel keverem ki neki a "turmixot". Jól megfogja szegénykémet :( Tegnap sem jött ki kaki. :( Mondta a védődéni, h adjam barival. Majd ma kipróbálom, hogy a déli zöldségbe és a délutáni gyümibe is teszek belőle egy picit, mert magában amúgy sem túl nagy a sikere :( Nem csoda. :)
Ez így viszont nem oldja meg az éjjeli alvásunkat.
Na, nekem is van kedves, jószándékú mamám, akivel épp most vesztem össze ezen. Hogy Laura így nem fog éjjel végigaludni, adjak neki húst is ebédre. Mire én: szeretném azt 6 hós kora utánra hagyni. Nem véletlen, h most 6 hóig elvileg elég lenne az anyatej. Ok, Laura elég fejlett baba, nem elég. Ezért kap gyümiket már most, meg srépát, ma megpróbálom a krumplit. Meg kapja a Sinlac-ot (ezt szerintem fokozatosan fogom tudni csak felemelni egy teljes adagra). De azt nem érzem problémának, hogy nem kap már azonnal de rögtön húst is. Na ezen jól összevesztünk, mondtam, ne szóljon bele, mit adok a gyereknek, mire ő, hogy bezzeg, amikor én voltam kicsi, már 3 hósan adta nekem a főzelékeket.... No comment... Mindent jobban tud... És hogy éheztetem a gyereket, ezért nem hízik (pl. múlt héten 200g-ot :shock: ), és ezért sír, meg ezért kel fel éjjel is, és hogy hát végülis ha mi fel akarunk kelni, a mi dolgunk... Mondtam, hogy igen, a mi dolgunk.
Szóval nálunk sem teljesen kerek ám a világ... :(

Zsebi :)
Sokkal finomabb a Hipp alma, nyami... Nekem is nagyon ízlik... :)
Abszolút megértem a lányomat :)

Melcsi :)
Kaptunk C-Vitamint, Ca-t, Nasivin orrcseppet. Proszívózom a nóziját. Javul, de még nem tökéletes. A dokinéni szerint ilyenkor hetekig nem lábalnak ki, ha náthásak.
Örülök neki. A héten nem mentünk úszni sem. :(
Jobbulást kívánok!

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok

Megszeretném kérdezni, hogy ez a Sinlac milyen? Olyan mint a tejbepapi amit csak vízzel kell keverni, v. olyan tápszer féle?
És még azt szeretném megkérdezni, hogy kinek mi a véleménye a füredető karikáról.

Sziasztok

Mindenkinek szép délutánt

Erika
erika13
 
 


Szia Erika :)
A Sinlac egy tejpép. Attól függ, hogy higítod, lehet olyan mint a tejbepapi vagy olyan, mint a tápszer. De pl. az én lányom 100% anyatejet kap/ott/, és kapja most a Sinlac-ot is. Ugyanis az anyatej neki már nem elég tápláló. :) Lehet bele keverni gyümiket, meg minden. Vízzel is el lehet készíteni, de én ezt is anyatejjel csinálom 8) Rengeteg ásványi anyag, vitamin, stb van benne, ami nagyon fontos a babának ebben a korban. Elvileg a babák szeretik, de ezt én még eddig nem vettem észre :twisted:

A fürdető karikát nem ismerem.

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok

Unique
köszi szépen a választ, azért kérdeztem, mert az én babócám tápszernek vacsira Humana HA2-t kap, de nagyon szereti a tejbepapikat reggelire, csak hát anyagilag drága (1 doboz min.750Ft) és elég gyorsan elfogy. A Sinlac mennyibe kerül? és hány g-os?

Sziasztok

Erika
erika13
 
 


Erika :)
Azt sajna nem tudom, mennyibe kerül (mamám hozza a patikából), de súlyra 650g.
De hogy ez nem fogyna el gyorsan, az tuti. Olyan az íze :twisted:

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok

Unique
nagyon nagyon szépen köszi
és receptre is adján?

Szia

Erika
erika13
 
 


Sziasztok Lányok!

Azt hiszem pocakosan most jövök utoljára hozzátok :cry:
Vasárnapra vagyok kiírva, és ha addig magától nem akar megszületni a kis lurkó, akkor hétfőn be kell vonulnunk a kórházba. :cry: Na persze azért ebben van jó is, mert legkésőbb kedden végre találkozhatunk a kisfiunkkal :lol: .
Végül császár lesz, mert farfekvéses maradt a babácskánk, emiatt nem akarják hogy túlhordjam, állítólag az csak extra komplikációt okozhat...

Zsebi!
Nem tudok még babaszoba képet feltenni, mert még apróságok mindig hátravannak, nincs készen a szoba. Apa fogja befejezni, amíg én kórházban leszek, de ígérem, hogy majd a babával együtt bepótolom, lesz kép! :lol: De egy pocakos képet (kb. másfél hetes) még utoljára megpróbálok küldeni nektek...

Pocakos (vagy leendő pocakos :-)) lányok! Élvezzétek a terhesség minden pillanatát, mert olyan gyorsan vége lesz, hogy el sem tudjátok hinni! :lol: Én már itt vagyok az utolsó napokban, és tudom, hogy hamarosan találkozni fogok végre a kis manócskánkkal, mégis potyognak a könnyeim, ha arra gondolok, hogy többé nem fogom már érezni a mocorgását, rugdosását a pocakomban... Tudom, teljesen lökött vagyok... :lol:

Kép finishben...

puszi mindenkinek,

Almodo
almodo
 
 


Almodo!
A héten annyit jártál az agyamban hogy már lkehet hogy babázol. Nagyonnagyon csinos kismami vagy. :) Hát a császár miatt nem tudom irigyeljelek-e vagy sem én csak annyit kívánok hogy minden a legnagyobb rendben legyen. És nagyonvárunk vissza már a babás képekkel. :)

Az övét igaz hogy már csak kívül fogod érezni, de a kistesóval majd megint élvezheted a tehrességet. Én is imádom ezt az állapotot és néha már azt számolom mindjárt itt a február. Nagyon szeretném ha végig itthon tudnék lenni és nem kéne már mondjuk a felétől kórházban lennem. Bár elég szigorú a doki bácsi szóval ha bármit is úgy lát akkor irány a kórház ezért pihenek is sokat. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Szasztok,

Norka,

Ne izgulj a kinyomás miatt !!!! Először is 3 hónaposan 7 kilót kinyomni alapvetően sem lehet könnyű :):) Máté is csak 4 hónapos korára 'kezdte el' igazán kinyomni magát. Először csak reggelente bírta 10 percig sírás nélkül, és most már majdnem 5 és fél hónaposan mondom azt hogy egész jól elvan hason nézelődve !!! Nem maradtatok le semmiről !! Én is azt hittem hogy Máté inkább egyből ülni fog mint hason feküdni :):)

Sinlacot még mindig nem adtam neki újra, mert mostanában a gyümölcsöt sosem sikerül délelőtt odaadnom, csak mindig 4-5 óra körül, és igy nem jut idő a fürcsi előtti papizásra .
Egyébként mi kanállal próbálkoztunk vele, nem cumisüvegből. De a tervem az, hogy én is egy fél barackot keverek majd bele...Bár Máté az izére nem 'panaszkodott' csak tényleg megfogta a kakit....
Mi összesen 30 ml-es adaggal próbálkoztunk korábban, a védőnénink azt mondta hogy max 100ml-t adjunk belőle.


Unique,

Orrszívó porszívó témában nekünk csak annyi tapasztalat van, hogy mi mindig csak 1 nagyobb cuccost akartunk kiszívni vele, és addig próbálkoztunk, amig 'meg nem fogtuk', igazi taknyos időszakunk még nem volt. Viszont ilyen száraz dolog egy egész hónapon át képződött Máté orrában a nyáron...Mostanában is szörcsög, de nem tudunk semmit kiszívni, és a Sterimar is csak átmegy a torkába...nem igazán értem hogy akkor hol lehet a lerakódás.

Milyen kis rafkós Laura, hogy csak a Hipp kaják ízét szereti :):):):) Vigyázz vele, nehogy ennyire jó ízlése maradjon aztán kiegyen a vagyontokból :):):)

Anyukád tényleg kedves :) Nálunk is említette anyósom hogy Zoli már 3 hónaposan főzelékeket evett, de nem erőltette hogy nekünk is kéne-szerencsére.... De akkoriban egyszerűen nem is volt 'divat' szoptatni.....úgyhogy ne izgulj, és csak magadra, na és persze Laurára hallgass. A húst én még nagyon korainak találom....

Ma mi is vettünk 3 féle üveges kaját, hogy kipróbáljuk melyik lesz a nyerő...Vettünk Kecskeméti meg Nestlé gyümit és Mildi sütőtököt...

Renoka,

Köszi a fényképet, remélem nálunk is minden rendben lesz....Nem attól tartok hogy a 'keresztelés' miatt sírna Máté, csak az alvásidő/cicizési idő miatt, ami pont akkor esedékes :(:(

Erika,

A Sinlacot recept nélkül adják, de sajna már én sem emlékszem az árára...szerintem olyan 5-600 forint körül lehet....de nem akarok hülyeséget mondani.


Almodo,

Nagyon csinos kismami vagy/voltál :) Nagyon drukkolunk hogy szép és komplikáció mentes szülésed legyen és mielőbb a kezedben tarthasd a kis manócskát....Sokszor én is visszasírom azt mikor még belülről éreztem Mátét :):):)

Melcsi,

Jobbulást neked, remélem mielőbb kilábalsz már ebből a fülgyusziból. Sajnos én is tudom az ember füle mennyire tud fájni..... az egyik legrosszabb fájdalom :(

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Renoka,

Az alváshoz még annyit, hogy ezen a héten Máté megtanult hasról hátra fordulni :):) Az egyetlen szépséghiba, hogy ezt legjobban éjszaka tudja gyakorolni, felébred, szépen áttornázza magát a hátára, és onnantól ezerrel fenn van, dumál a forgóhoz a feje fölött meg játszik a rácsvédővel, és egyáltalán nem zavarja hogy hajnali 1/3/5 óra van....várod még hogy megforduljon ???

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta!
Átforduláshoz gratula, és reménykedj, hogy nappal is kipróbálja Máté.
Almodo!
Épp gondoltam, vajon mennyi időd van még... Gyönyörü csinos kismami vagy.
Bár Emese már 10 hónapos, még mindig nosztalgiával gondolok arra, amikor belülről éreztem a lábacskákat.
Sikeres császárt és boldog találkozást kivánok Nektek! Visszavárunk!
Norka!
Ne izgasd magad, a babák nem egyformák.
Emese és hugom kisfia között 3 nap van. Pöri- mint láttad a képen, áll, mászik,ül, stb. Levente feláll ugyan nagy ritkán, de még mindig a kuszásnál tart. Van viszont 10 foga, ellentétben a mi 4 fogas egerünkkel. Ja és 10 és fél kiló, Emese pedig 9.
Unique!
Remélem azért gyorsan gyógyultok.
Nagymama :( Persze tényleg, még Máténak is 3 hósan huslevest rendelt az orvos, na de a mai világban mások már az elvek! Az én 2 gyerekemet különbözően kell etetnem! Mit várunk akkor az előző generációtól? :D
A fülem egyelőre további bonyodalmakat okoz, a hallójáratban bőrgyulladásom is van. Még jó hogy elhalasztottuk a lombikot.
Norka!
Még a hasonfekvésről jut eszembe. Azért az igazsághoz tartozik, hogy hozzájárulna az erősödéshez...
Emesének kicsit kiállt a köldöke, és orvosi utasitásra kellett hason fektetni 3 hetes korától. Eleinte borzastóan utálta és sirt, de férjem hajthatatlan volt, kell és kész. És egyszercsak egyre hosszabban elvolt sirás nélkül, és aztán elkezdte emelgetni a buksit, és 2 hósan már büszkén mosolygott hason. 3 hósan pedig magától hasra is fordult, pár hét mulva pedig vissza. Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy néha 1 kis gyengéd erőszak nem árt, végülis nagyobb korában sem csinálhat majd mindig azt amit akar...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kriszta!
Átforduláshoz gratula, és reménykedj, hogy nappal is kipróbálja Máté.
Almodo!
Épp gondoltam, vajon mennyi időd van még... Gyönyörü csinos kismami vagy.
Bár Emese már 10 hónapos, még mindig nosztalgiával gondolok arra, amikor belülről éreztem a lábacskákat.
Sikeres császárt és boldog találkozást kivánok Nektek! Visszavárunk!
Norka!
Ne izgasd magad, a babák nem egyformák.
Emese és hugom kisfia között 3 nap van. Pöri- mint láttad a képen, áll, mászik,ül, stb. Levente feláll ugyan nagy ritkán, de még mindig a kuszásnál tart. Van viszont 10 foga, ellentétben a mi 4 fogas egerünkkel. Ja és 10 és fél kiló, Emese pedig 9.
Unique!
Remélem azért gyorsan gyógyultok.
Nagymama :( Persze tényleg, még Máténak is 3 hósan huslevest rendelt az orvos, na de a mai világban mások már az elvek! Az én 2 gyerekemet különbözően kell etetnem! Mit várunk akkor az előző generációtól? :D
A fülem egyelőre további bonyodalmakat okoz, a hallójáratban bőrgyulladásom is van. Még jó hogy elhalasztottuk a lombikot.
Norka!
Még a hasonfekvésről jut eszembe. Azért az igazsághoz tartozik, hogy hozzájárulna az erősödéshez...
Emesének kicsit kiállt a köldöke, és orvosi utasitásra kellett hason fektetni 3 hetes korától. Eleinte borzastóan utálta és sirt, de férjem hajthatatlan volt, kell és kész. És egyszercsak egyre hosszabban elvolt sirás nélkül, és aztán elkezdte emelgetni a buksit, és 2 hósan már büszkén mosolygott hason. 3 hósan pedig magától hasra is fordult, pár hét mulva pedig vissza. Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy néha 1 kis gyengéd erőszak nem árt, végülis nagyobb korában sem csinálhat majd mindig azt amit akar...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok Anyukák, Kismamák!

Úgy néz ki ismét fórumos leszek. No nem azért, mert esetleg tesót szeretnék Daninak (persze szeretnék), hanem mert lett jó gyors netem, így többet tudok jönni.

Pontosan nem tudok ki miről írt, mert csak gyorsan visszaolvastam, de azért hozzászólni.

Orrszívózás - Én szívás előtt (hacsak nem folyik, mert akkor nem cseppentek) mindig csepegtettem (spricceltem) a gyerek orrába tengervizes oldatot, majd pár perc után kiszívtam. Kicsit körbeforgattam a szívót is. Sajnos ezek után is volt, hogy a gyerek szörcsögött (megfázás után 2 héttel is) és már gondolkoztam, hogy elviszem orr-fül-gégészhez, de végül elmúlt. Danit a végén már az orrszívózás jobban zavarta, mint a szörcsögés. Éjszakára viszont a szívás után babaorrcseppet is adtam neki, az pár órára kissé lelohasztja a duzzadt nyálkahártyát, így kapott jól levegőt és jól aludt.

Mozgás - Dani 6 hónapos koráig nem is akart hasra fordulni. Egyébként szépen fejlődött, de a mozgásában lemaradt az "átlaghoz" képest. Elvittem egy Dévény gyógytornászhoz (mindenkinek javaslom, hogy egy állapotfelmérésre vigye el, ha nem elégedett a babája mozgásával), aki megállapította, hogy Danival minden rendben csak a háta, nyaka izma kissé lazább. Én sem hagytam 10 percnél tovább sose hason, mert üvöltött. Ő javasolta, hogy hassal lefelé vegyem a karomra (feje a könyökhajlat felé nézzen). Ezt általában szeretik a babák és emelik is a fejüket. Ha meg már emeli a fejét, akkor meg lehet a fejed fölé emelgetni a hónaljánál fogva. Tetszik ez is nekik és közben erősödik a kis nyaka és háta.

Orsi :-) Levi a szőke hajával és gyönyörű kék szemével a feltett képen elmenne kislánynak is. :D (Azt mondják, hogyha egy fiút kislánynak néznek az dicséret, mert olyan szép. :lol: )

Végignéztem Zsebi tábláját és mit látok!
Wish :-) Nagyon örültem, hogy ott láttalak. Képzeld, még a hideg is végigszaladt rajtam a hatalmas (sámomra) meglepetéstől. Gratulálok.
woodi
 
 


Alvás - Tanácsom nincs, csak leírom nálunk mi volt/van.
Dani is fél órákat aludt pár hónapos korában, ha már 40 percig bírta, örültem neki. Idővel ez bővült 1 órára. Jelenleg is nappal félig felébred fél óra után, de kis simi után visszaalszik.
Éjszaka viszont még mindig felébred 2-3 között és kéri a tápit. Már próbáltam, hogy nem adom neki, még ringattam is, hogy visszaaludjon. El is aludt, de 10 perc múlva újra felébredt. És ez így ment még párszor, amikor is azt mondtam, hogy inkább megetetem.

Evés - Eleinte minden lement Dani torkán, aztán májusban egy kanalas orvosság erőltetése után megutálta a kanalat, így a pépesebb dolgokat is. Aug. közepétől fogadja el újra valamennyire, de csak darabos kajával. Ez van.
Azt tanácsolom, ha valakinek kanalast kell beadnia a gyereknek és az nem szívesen veszi be, vegyen egy fecskendőt (vagy a Nurofen lázcsillapító mellett van) és azzal adja be az orvosságot.

Van pár bébikajám, 2007-ig jók. Mivel Dani a fenti okok miatt nem ette/nem eszi, így szívesen odaadom, akinek kell mondjuk 100 Ft/
db-ért. Ha valakit érdekel, megírom mik vannak. Gyümi is van.
woodi
 
 


Sziasztok

Almodo
szép a pocakod, a császártól ne félj, de arra számíts hogy az első 5 nap szőrnyű de aztán mintha elvágnák és minden szép (nincs fájdalom-elhanyagolható), nekem is jó lett volna ha szólnak előre hogy csak 5 nap

Kriszta
gratula a forgáshoz. Nálunk az elmúlt kb. 2 hónapban volt hogy éjjel hasról a hátára fordult és beszélgetett, én ilyenkor szó nélkül vissza fordítottam és aludt tovább mitha mi sem történt volna, talán próbáld ki. Hátha nálatok is beválik. De nagy örömünkre most megint szépen végig alussza az éjjszakát. (nagyon remélem hogy nem szóltam el magam)

Woodi
neked mekkora a babókád, és mikorra tervezitek a kistesót?

Sziasztok

Mindenkinek szép szombatot

Erika
erika13
 
 


Sziasztok

Woodi
írtam megint privit neked, remélem megkaptad

Szia

Mindenkinek szép álmokat

Erika
erika13
 
 


Woodi :)
jajj de jó, hogy hallunk felőletek!!!! :D :D
nézz be gyakrabban :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Mindenkinek szép álmokat

Erika
erika13
 
 


próba

Kép

Kép
erika13
 
 


sikerült

Melcsi
remélem, hogy nem haragszol meg hogy ugyanazt választottam (bálnácska)

Kép

Kép
erika13
 
 


Woodi,

Hurrráá, de jó hogy újra tudsz jönni....már annyiszor gondoltam rá hogy írok neked.....de tudod....az embernek néha levegőt venni sincs ideje :):) Örülök hogy Danika jól van, nagyon édes ez a kép róla !!

Orsi,
Múltkor elfelejtettem írni hogy micsoda fickósak lettek a srácok !! Annyira látszik rajtuk hogy minden kópéságra képesek :)

Erika,

40 percig próbáltam nem kivenni/simizni és cumizni, aztán úgy döntöttem hogy 20 perc szopizás kifizetődőbb....tudom, nem vagyok elég erős.....

Ma megvolt a keresztelő :):):) Szerencsére Máté tündér volt mint mindig...az első fél órát komoly koncentrációval végig figyelte, egyáltalán nem sírt, szó szerint nézte és hallgatta a lelkésznőt... Aztán kezdett elálmosodni, és az egyik zsoltár közben (amit a fejétől kb. 50 cm-re énekeltek) elaludt :):):) A végén azért már kivittem, mert mindenféle zene-bona volt..igy legalább megvolt a 20 perces alvása...Az éttermet is végig mosolyogta (na persze evett és aludt is közben ) szóval mindenki el volt alélva tőle :):)
Majd teszek fel képeket :)

Jaj, amiért jöttem....Farkasok merre vagytok ??
Tegnapi Népszabiban volt benne hogy a Vereckey-t feljelentették, mert pénzt kért a műtétekért, és többször olyankor is műtött amikor nem is kellett volna....Szerepelt a cikkben a Kabdebo is, hogy őrá hivatkozva kérték a 200 ezret, miközben neki szerződése volt az OEP-pel....szóval nem valami jókat ír a cikk....tudom hogy Renokán is ők segítettek, meg Juditnak is bejött...csak hogy tudjátok....


Bocs de hulla vagyok, majd holnap jövök még...Melcsi, jobbulást !!

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Almodo, nagyon szép kismama vagy! Vagy voltál? Lehet, hogy már ölelgeted a bébidet? Majd gyere és mesélj!

Kriszta, gratulálok a keresztelőhöz, de főként Mátéhoz, hogy ilyen úriember volt végig. Várjuk a képeket. A Dr. V. ügyről már én is értesültem, szerintem csoda, hogy csak most robbant ki a botrány. Nyílt titok volt, hogy nem jogosan szed be ennyi pénzt, de azt most hallom először, hogy indokolatlan műtéteket is végrehajtott. Nem hiszem, hogy Dr. K. ebben is közreműködött, csalódnék, ha így lenne. Dr. V.-ről bármit el tudok képzelni, de ezt már régen is így gondoltam. Nekem a petevez. elzáródásomat nem ő diagnosztizálta, de tény, hogy a közreműködésével a "hiba" megszűnt. Lenyúlt minket, de itt a gyerek. Úgy emlékszem Judittól már nem szedtek be pénzt.

mennem kell, mert elég egyértelműen hívnak...

r.
renoka
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek

én is gratula a keresztelőhöz, milyen ügyi volt a babód, mondjuk az én kis bogárkám is csendben volt végig pedig szegénykémnek is pont kaja és alvásidő alatt volt, de előtte és utána bepótoltunk mindent.

tegnap is én olvastam a népszabit, hát nem semmi mit művelt a doki, mikért be szedte a pénzt. Szegény emberek amúgyis milyen drága doog ő meg még meg is duplázta - triplázta szegényeknek. Hát kiváncsi vagyok mi lessz a vége. Én elvenném tőle még a diplomáját is, hogy többé ne tudjon mások nyomorúságából pénzt csinálni. Bocs hogy ezt írom de ezt gondolom.

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Valaki segítsen! Már megint elfelejtettem, hogyan kell a profilom adatait megváltoztatni. A nevem mellett szereplő kép Daniról már régi, szeretnék újat feltenni.

Köszi a segítséget.
woodi
 
 


Sziasztok,


Segítség!!!
Laura a kanalat úgy nem akarja elfogadni, hogy bezárja a száját, és összeszorítja. :( Nem tudok semmit sem beadni neki kanállal. Semmilyen kaját nem fogad el. Nem hiszem, hogy az ízével van a gond, mindent kipróbáltam már, olyat is, amit ezelőtt evett kanállal. Sajnos a C-Vitamint kanállal adtam be neki, lehet, hogy ez volt a baj??? Kicsit kétségbe vagyok esve, mi lesz most... Mit csináljak, hogy újra megszeresse és rendesen egyen? Már 1,5 hete ennénk elvileg kanállal is mindenfélét, most kéne kb. már egy adagot megennie pl. gyümiből, ehyelett eszik kb. 4 kanállal, és utána jön a szájzár. És semmivel nem tudom rávenni, hogy kinyissa és egyen. :(

Köszi a segítséget!

Puszi

KépKép
unique
 
 


Sziasztok

Woodi
küldtem privit, profillal változtatással kapcsolatban kérdezd szerintem zseboroszlánt ő biztos tudja hogy hogy kell

Unique
nagyon sajnállak, sajna segíteni nem tudok, mert az én pici fiamm szerencsére a c-vitamint elfogadja, én is kajcsival adom be neke a napi 5 cseppet, de szerencsémre ő szépen eszik tovább - persze csak azt ami ízlik neki.

Hát szép álmokat mindenkinek

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Unique :)
nyugi :shock: :lol:
tök normális. ha a cebiont adtad, ez elég savanyú :D kóstold meg :D
lehet a cebion miatt, de szerintem inkább csak élettani. Előfordul több gyereknél is, hogy eg yidő után elutasítja a kanalat.
szóval ne erőltess semmit, adj kanalat a kezébe, amikor ti esztek, legyen ott melletetek.
semmi gondja nem lesz ha most akár 1 hónapig nem eszik kanalast, elég tápanyaghoz jut más forrásokból.

szóval tényleg nyugi. ha ideges vagy és kajaközpontú leszel akkor érzi rajtad és dacolni fog.
ne foglalkozz vele, ez a lényeg.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


vitaminok. én mindent az italukba teszek, és reggelinél isszák meg.
a mi koktélunk: cebion, vitakolan, béres.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: