Új privát üzeneted érkezett!

:roll:
kis pohár esetleg? :? állítólag ügyesen isznak a babák pohárból - nem próbáltam, de anyu engem pici pohárból itatott elég korántól, "anyósom" dolgozott valaha csecsemőosztályon, ott is abból adtak...

én is meg voltam zavarodva a mikoriskezdjükkel (+még a korrigált kora), de meglett a 6hó, addig csak tej volt.
kérdezd a gyerekodokitokat/védőnőt.

almát reszelve, először a levét próbáld csak adni, v. sütőben is lehet kicsikét sütni.
én nem szórakozom, bébiétel :oops:

angel37
 
 


Angel, Diókának jó étvágya van.Én ettem egyik nap annyi sütőtököt. :lol: :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babám,
ja, most majd szétrágta a mámi ínyével a kanalat is! :lol:
hűha, egy mennyiséget esztek? :lol:
bennlakód már elveszi a magáét! :wink:

Keny,
már van tippem a megnemérkezett pü témáját illetően! :D :D
előbb volt egy hívásom :wink:

angel37
 
 

 
 

Baba drága, nagyon sok szeretettel gratulálok a manócskádhoz!:))) De jóóóóóó:))))

Raniko, hát, úgy látom, hogy tényleg én vagyok már csak előtted.

Skrisz, már kérdeztem, csak nem néztem meg, hogy válaszoltál-e rá, hogy a Kaáliban voltál-e személyesen megmutatni Esztit, vagy küldtél-e képet róla? Én annak idején nagyon szerettem volna a dicsőségfalra felkerülni. Aztán még meglátom:) Tényleg nagyon hálás vagyok nekik, az biztos!!!!
Vendég
 


Na most csak Nyuszinak, meg Babának!!

Nyuszi!
Én úgy adom, ahogy Orsi írta, pici olajon megfuttatva, aztán kis víz alá, és megpárolva, utána villával szétnyomkodva. Mi most Idared típusúval próbálkozunk, ez tetszik neki.

Most úgy látom, hogy elég emésztetlenül landol az egész a pelusban :? Ez mennyire gáz??

Baba Drága!
Annyira örülök Nektek, csodás, problémamentes, nemaggódós babavárást kívánok Neked!!!!

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel!
Nemtom mi a sz@rért nem megy át, de igen megszülettek a közös ismerősünk ikrei :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


loislane írta:Most úgy látom, hogy elég emésztetlenül landol az egész a pelusban :? Ez mennyire gáz??

éretlen rá a szervezete, nem tudja feldolgozni, teljesen feleslegesen adod. (ezért is ajánlják 6 hó után, sőt sok gyereknek még akkor is éretlen....)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Keny:teljesen elmúlt a barna???

Itt is köszönöm a sok-sok jó szót!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára babaimado 2009.12.16 07:32-kor.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Twist, szégyen, de én nem voltam a Kaáliban, mióta megszületett Eszti, és képet sem küldtem nekik. :oops:

Nyulasz, Lois, én még várok a hozzátáplálással. Nem látom értelmét egyenlőre.

skrisz72
 
 


skrisz72 írta:Twist, szégyen, de én nem voltam a Kaáliban, mióta megszületett Eszti, és képet sem küldtem nekik. :oops:

nicns ebben semmi szégyen :)

A fiúkat elég kis korban elvittük, de Lili majdnem 2 volt, mikor bent jártam vele :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Angel!
Dunsztom nincs, mire mondta a Diót, csak közölte. Be nem áll a csipogója, ha ébren folyamatosan nyomja.
Egyik ikres ismimnek a fiai simán nyomták az AR tápot 2es Aventből, próbáld meg, ha nem megy, akkor 3as.

Nyuszi!
Én sosem főztem/pároltam a gyümit, de az enyémek nagyon szeretik.

Skrisz!
Jók a hírek Esztiről!!!

Baba!
Gratula!!! Jó gömbölyödést!

A többire nem emlékszem, bocsánat, agyam szita.
vovanda
 
 


Orsi!
Köszönöm, hogy reagáltál,én is erre gondoltam, ma már nem is adtam. Később próbáljuk újra :)

Twist!
Ne is bújjon ki Dorka az idén :) No igen, itt a lányok nagyon ragaszkodnak a mamájukhoz :)

Hunci, Szöcsi, Angel!
Basszus ez nagyon drága, támogathaná jobban is az Oep :?

Rani!
Már aneszteziológust is fel kell kérni?? Ez elég durva.... :shock:

Tobikám!
3/4-e már leketyegett :D De jó :P Vérképeddel mi a helyzet??

Én azért kezdtem az almát, -először is eléggé nyomta nekem mindenki, hogy adnom kéne-, a védőnő, már másfél hónapja izélget vele, de korábban nem voltam hajlandó. Plusz Zé igazán jól fejlett bébi (7650 gr), gondoltam, 5 hónapos, próba cseresznye :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Icsilya, és mi volt, amikor bent voltatok? Hogy zajlik az ilyesmi? Szóval, mondjuk, ha a doktornőhöz szeretnék menni és éppen 2 órás műtétje van, akkor szívtam, igaz? :wink:
Vendég
 


twist írta:Icsilya, és mi volt, amikor bent voltatok? Hogy zajlik az ilyesmi? Szóval, mondjuk, ha a doktornőhöz szeretnék menni és éppen 2 órás műtétje van, akkor szívtam, igaz? :wink:

előre időpontot kell ugyanúgy egyeztetni, és akkor maximum keveset kell csak várni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois: a védőnő cseszegetett a hozzátáplálással??? :shock: Na, szerintem innentől ne hallgass rá nagyon! Az enyém kifejezetten 6 hónapos kortól mondja és már most minden alkalommal mondja, hogy nehogy előbb kezdjük.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk dokibácsitól és mindent rendbe talált szerencsére.
Jövő héten megyünk 4D UH-ra ahol áramlást is néznek.

Lois hát azért kell fogadni mert nem biztosított hogy van sajna a Sz.Imrébe.
Én ezt eléggé furcsállom de ahogy hallotam több helyen is így van.
Akkor van mázli ha a nőgyogyi anesztes is, sajna ez az enyémre nem igaz.
Így csak ilyen módon tudom magam biztosítani ami nekem lélekbe fontos!

Twist nem semmi, hogy repül az idő!! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


nya, AR táp némi akadozással befalva :roll: :D
Makilánynak tényleg mindegy, mit eszik :D az akadozás is béna anyja miatt volt, mert a xarul kevert táp hol a szájába dőlt, hol megakadt a csomók miatt :? minden akadásnál olyan pillantásokat lövellt felém :shock: :oops:

a cumifej szt nagyon gáz, most bontottam csak ki, olyan, hogy egyszerre 1-es, 2-es, 3-as, aszerint hogy fordítom a gyerek orra felé :roll: ki a f... találta ezt ki? nem is láttam rendsen az utsó etetéses félhomályban.

Vanda,
szal legközelebb sima 2-essel fogom nyomni :)

viszont bárhogy szadiztam a tornával, nem bukázott! 8)

Lois,
akkor maradtok a jól bevált cicinél :wink: :lol:
ráértek még, én is kivártam a 6hót (kajálást kivételesen nem korrigáltan nézik asszem), nem nagyon ment, még utána is hagytam.

Keny,
:lol: :lol:
te biztos hamarabb fogod őket látni :wink:

Orsi,
hú, terveim közt szerepel nekem is mutatni a kiscsajt, szeretném az idén, de kb egy nap lenne rá alkalmas :oops:
dokival egyezettél v. kértél időpontot a recepción??

Rani,
minden OK :)

angel37
 
 


Angel :D
kértem időpontot!
de Lilivel csak épp arra jártunk, beszéltem a közös ismerősünkkel :D :D aki két beteg között 1 percre kihívta a dokimat :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


köszi, Orsi!
:D
csak úgy arra járni szt mi nem fogunk :? , majd megpróbálok időpontot szerválni :wink: bár majd addig rágogatom, míg tuti jövőre lesz belőle...

angel37
 
 


Hali!
Kajálás: fél éves kortól kellene hivatalosan, és ezt nem a korrigált kor szerint nézik. Mi is kivártuk.

Lois!
Védő nénit küldd el a sunyiba, leragadt a 30 évvel ezelőtti rendszerben.
vovanda
 
 


Köszi a kajás hsz-eket.Jó,hogy ennyire megoszlanak itt is a vélemények a dokik között.Na mindegy,ma kipróbáljuk,aztán lehet elnapoljuk mi is egy időre.

Angel,csukott szájjal pohárból sem lehet megitatni...a csecsemősök nálunk is abból adtak vizet nekik,a szemem elött itatta meg,én félnék,hogy félrenyel.

Most már bizton állíthatom,én gyerekeimnél mindegy mennyit esznek este,akkor is kibírják reggelig.Noémi 70et,Balázs 110-et evett,és még alszanak.Néha van nyöszörgés,cumizzák az ujjukat,és alszanak tovább.
Vendég
 


Angel, szerintem jövőre is ugyanúgy fognak örülni neki, ezen ne aggódj.Kérj időpontot januárra :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon van időm és erőm jönni, fáradt vagyok nagyon.
Gréti félig elromlott, ügyesen átállt a 4 órás evésre napközben. Este 9:00 kürül eszik és kb 02:00-kor kel. Viszont nem alszik vissza csak fél 5 körül addig pörög. Ha mellém veszem se alszik meg a helyén se. nem sír beszélget, sikongat, tekereg, hasra fordul és persze sír mert nem tud vissza fordulni. Én totál fáradt vagyok , napközbe amikor alszik csinálnám a dolgom de úgy érzem nem haladok semmivel. Szóval nem tudo miért nem megy az alvás hajnalba.

Tegnap mértük: 6160g és 62 cm. Nagyon nagy kópé és imádom de nagyon!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Lois, Nyuszi, Angel
köszi :P

Lois,
nem akarom elkiabálni de most egész jó lett, aminek nagyon örülök.

Kajálásos infók elraktározva későbbre :wink: (nem egyszerű menet...)

Itt csudaszép hófehérbe öltözött a táj :lol:

KépKép
tobi
 
 


Raniko, örülök a jó híreknek!:)) Tehát semmi cukorbaj, túl sok magzatvíz, nagyobb baba..... SZuper!:)
Jó neked, hogy 4D-re mentek jövő héten, most már tényleg igazi kisbaba arca van a babátoknak, pont ilyen lesz születéskor is.) Legalább láthatod:)

Mi nem mentünk 4D-re, már nem telik rá. Utoljára 20 hetesen láttam Manócimat 4D-vel, akkor még nagyon soványka volt. Azóta már biztosan szép, pufók kisbaba arca van.) Azaz a 33. héten kikönyörögtem, hogy kapcsoljanak át 4D-re az UH-on, csak a kiscsaj aludt és mindkét öklével gondosan takarta az arcát. Egyszerűen egy szégyenlős kislány!:)
Vendég
 


Twist, te kihez jársz terhesgondozásra?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, óriási gartula, szurkolok nagyon!

Én a kajcsit, vagyis az ízeket Kecskeméti bébiitallal próbáltam először (almalé, őszilé) és mindig pohárból adtam. Aztán kb. 1 hónap múlva jött a sűrűbb kaja, almát botmixerrel összeturmixoltam, vagy bébiétel volt. Hosszú idő, amíg 1-1 ízből megesznek egy adagot. Almát én is nyersen adtam, de a birsalmát most párolom, nagyon szeretik. A krumplihoz, de főleg a céklához mindig teszek almát, mert csak így eszik meg.

Nyulasz, mi túléltük ezt a hülye nemevős korszakot, de számomra borzasztó volt. Előfordult, hogy kanállal kanalaztam bele a tápszert, ahogy Angel írja, ki volt az a hülye, aki kitalálta. Nekem muszáj volt, különben nem evett a gyerek semmit. Egyszerűen kilökte a cumit, de éhes volt. A Milupa vaníliás pép valamennyire bejött, volt idő, hogy azon élt.

Ma Norbika megette apa telefonszámláját. 1 percre nem figyeltem oda, lekapta az íróasztalról.

Nálunk havazik, gyönyörű a Bükk, az ablakból pont kilátunk a hegyekre. Szánkót beizzítjuk a hétvégére.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Angel!
Igen, de csak képeken, mert influenza zár van a kórházban.Most jött át az email róluk, nagyon cukik, formásak :lol:

Baba!
Barna szinte nincs, csak mikor az utró visszafolyik akkor tejeskávé színű.Ma egész jól vagyok ébredés után azonnal tudtam enni.

KépKép

Kép
keny
 
 


Szöcske, Ti így tüntetitek el a befizetnivalókat? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Keny:akkor alakul a mandula.További drukk!++++++++++++++++++

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok

Megszeretnélek titeket kérni, hogyha van egy kis időtök akkor megnéznétek, és kitöltenétek a lenti linket?!
A sógorom középső lánya szülésznő hallgató és neki kellene a szakdolgozatához !

http://realsandro.limequery.org/index.p ... =Y&lang=hu


Előre is mindenkinek nagyon szépen köszönjük a segítséget!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Baba, ja-ja. Amióta négykézláb mennek és felállnak mindenhová, olyan a lakás, mintha házkutatás lenne minden nap.

Nyulasz, még elfelejtettem, a Sinlacot is ettük.

Orsi, ha időd engedi, megpróbálnál válaszolni? Szerinted az rendben van, hogy a gyereknek napi 3x van széklete? Utal ez valamilyen emésztőrendszeri problémára vagy egyszerűen ilyen fajta a gyerek?

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske :)
szerintem ha állagra semmi gond vele, akkor nem hiszem, hogy gondot jelentene. (Legalábbis 2 nálunk is van amikor van)
Gyerekorvos mit mondott?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szöcske, nálunk is gyakori a két kakilás naponta. Ha sokat eszik, kijön. Jó az emésztése. :wink: Jobb, mintha rád hányná... :lol:

skrisz72
 
 


De jó olvasni, hogy nálatok rendben van a kaki! Nálunk jó, ha 2 naponta van, az is kamillateás rásegítéssel és nagy kínlódások árán. :( Hétfőn jön a gyerekorvos, majd megkérdezem, még mit lehetne tenni. Esetleg valami ötlet? Biztos a tápszer csinálja, de ha tejet kapnak csak akkor is ugyanez a helyzet. Annyira sajnálom őket.

Az esti kakis sztori nagy volt. Hanga nagyon erőlködött etetés előtt. Pelenkáztam, látom ám, hogy jönne a cucc, de elég kemény. tornáztattam rásegítésnek. Amikor azt gondoltam, hogy kint van, aminek kint kell lenni, pelust cseréltem. popsikrémezés és egy hatalmas lövéssel távozott a hígabb kaki is, ami főként rajtam landolt. Párom a földön fetrengett a röhögéstől, én meg ott álltam nyakig kakiban és esélyem sem volt az átöltözésre, amíg a kedves ki nem röhögi magát annyira, hogy átvegye a gyereket. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi :)
ilyen pici korban sajnos normális hogy gond lehet a széklettes, és a kamillát én nem erőltetném (nagyon sok hátulütője lehet, elsőként hogy baromi erős allergén, másodsorban hogy antiszeptikus és a bélflórájuknak sem tesz jót)

ha nagyon kínlódnak a kakival, vegyetek szélcsövet a gyógyszertárban, használjátok naponta és sok esetben minden problémát megold.

A ti lányaitok bélrendszere és emésztése még éretlen, idő kell, hogy ezek a problémák megoldódjanak.

(ezen felül: csak anyatejes babánál - ha a babát nem zavarja - nem gond ha nem kakil minden nap, sőt teljesen normális ha akár 7-10 naponta van csak széklete, tápszeresekre ez nem igaz)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Timi, :mrgreen:

skrisz72
 
 


Timi :lol: :lol: (most még könnyen röhögök)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Timi!
Ezt majd minden friss-anyu átéli, én is vinnyogtam a röhögéstől...+ nálam bónuszban még a fiókot is telefosta :D Fel vagy avatva, gratulálok :D :D :D

Még egy aggódós kérdés:
Úgy látom, hogy Zé a hasalásnál továbbra sem támaszt elég jól, hamar szétcsúszik a karja, már azon vagyok, hogy kérek a Dévényes alapítványhoz időpontot, hogy nézzék meg. Ez túlzás részemről?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois :D
ezt innen megállapítani nem lehet.
Dévényeseket, ha felhívod, kérdezd meg ki van környéketeken dévényes terapeuta és neki mutasd meg.

de így 5 hósan más is lehet már a dévény mellett - bármelyik irányzatú fejlesztőtorna -

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Igen, azt már kinéztem, hogy van egy központi szám, és elirányítanak a regionális, vagy megyei (vagy passz milyen felosztású) rendszer terapeutájához.
Milyen lehetőségeim lennének még?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


bármilyen passzív tornás fejlesztés - ezek pesten vannak -: BHRG, Pető Intézet, Korai Fejlesztő pl.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Köszönöm!! Szétnézek közöttük.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nyulasz,
összszorított száj :roll: na az nálam is passz, egy időben csinálta, nem tudtam vele mit csinálni, jobb ötletem nem volt, minthogy akkor nem éhes...

Keny
húúú :wink:
ja, zárlatot tudom, de látod, képen máris! :D
na kivárom én is a soromat! :wink:

Timi,
:lol:

Lois,
fene tudja, túlaggódás-e, meg lehet mutatni szakembernek egy kis "rágyúrás" nem árt.
Orsi írt már dolgokat. (Petős, Dévényes nálunk kb a "korrigált születéstől" megy, Korai fejlesztőből kedvesen elhajtottak, hogy itt halmozottan sérültek vannak, pláne nem hinném, hogy akkor nektek kéne)
és hasaltasd, hasaltasd :roll:


kaka:
mindig jól ment (csak tejesen kb 4-5 naponta, akkor az okés volt), most az is szaraxik (stílszerűen) tegnap semmi, ma egy db kecskebogyó (eddig).
banán lenne a ludas? (bár akkor eddig miért nem?) pedig almával van... a tök, ami új. sejtem az AR táp is csak rátesz erre... :?

Orsi,
szélcső? hát azt még kórházban se nagyon javasolták... vagy csak spór? :wink:

angel37
 
 


angel37 írta:
Orsi,
szélcső? hát azt még kórházban se nagyon javasolták... vagy csak spór? :wink:

nem tudom, miért nem, az ikresek közül baromi sokan használták, csak jó taapsztalattal.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


én se tudom. mert hogy működik, az biztos (mert azért használták, ha nagyon kellett)
inkább ne kelljen semmi rásegítés :roll: hátha megoldja a barack :wink:

angel37
 
 


nekünk Máténál a hipp sárgabarack bébiétel oldotta mg a gondokat!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ojjé, az van itthon! :lol:
azt lehet már? doboza szerint persze 4hótól, de néztem múltkor a kis könyvben a kajás táblázatban, de csak az őszit írta ebben a korban, igaz a sárgát sehol :wink:

utána kap még egy kis tejet is :wink:

angel37
 
 


Fúúú Angel akkor aztán nálatok is tele lesz a fiók mint Loiséknál :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny,
fiók az szerencsére nincs a közelben :lol: tulképp semmi, csak a szerencsés, aki pelenkázza!
meg most már masszívabbat termel :roll: :wink:

angel37
 
 


Lois: eszembe is jutottál! :lol:

Szélcső: szerintem brutális turkálni bárki fenekében és nálunk védőnő és gyerekorvos egyaránt ellenzi ezt a fajta "segítséget". Nem szívesen tenném. Egyenlőre marad a kamilla, meg a masszírozás, tornáztatás.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: