Új privát üzeneted érkezett!

Till!
Micsoda dolgok vannak, én csak ámulok és bámulok nem értek ezekhez, de kívánom, hogy megoldódjon mielöbb!

Skrisz!
Drukkolok a nemisnagyonértemmihez :lol:

Baba!
Már csak 1 nap :D Húúúú de izgi, én is nagyon vártam!Nálad tünetek vannak?Mert nálam nagyon durva, tegnap szinte semmit nem ettem, mindentől undorodom, és a savam sem akar csitulni pedig mindent kipróbáltam.(ez a baba tuti fiú :wink: )

KépKép

Kép
keny
 
 


Tilli, mi Milupa Milumil HA-s tápit eszünk, és nyeli a gyerek. Megkóstoltam, nem vészes.

Angel, éjjel-nappal rajta van hat hete. Szépen terpeszben állnak már a lábacskái. Olyan jó lenne, ha elfelejthetnénk végre az ortopédiát. :oops: (Tudom, ne panaszkodjak, nekem úri dolgom van hozzád képest.)

Mi ma 6 óra óta fent vagyunk, most 10-kor aludt vissza a kisasszony. Közben már kétszer evett, és egyszer már kihozott a béketűrésből. :oops: :D

skrisz72
 
 


Keny, sajnálom, hogy szarul vagy. Illetve nem sajnálom. :wink: :lol:
A vápa az a csípőhöz tartozik. Ha meredek, akkor nem jó. Ilyenkor terpeszpelenkát írnak fel, ami nem engedi, hogy összezárja a lábacskáit. Egész nap terpeszben van. Így megakadályozható a csípőficam kialakulása. Nálunk csak a jobb oldal volt fejletlenebb, mint a bal. Gyakran előfordul az újszülötteknél. Nem kell megijedni.

Nyulasz, puszi a nyúlbogyóknak, üzenem, hogy szétcsapok köztük, ha nem esznek rendesen! :wink:

Babim, már csak egyet alszunk! :wink: Bocsi, hogy nem jöttem msn-re tegnap.

skrisz72
 
 

 
 

Skrisz:én sem igazán voltam, csak be-benézegettem msn-re. Láttam nem vagy és léptem is ki.

Kany:nem tudom, de eltűntek a rosszulléteim. Amíg voltak sem voltak durvák.Para...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, no para! Nem szükségszerű, hogy minden nap rosszul legyél. Függ attól is, hogy mikor, mit ettél, mennyit... stb.

skrisz72
 
 


A tesómtól pont most kérdeztem, mert emlékeztem, hogy unokahugi ezt a Beba HA-t ette (3 hós kortól kellett pótolnia), egyáltalán nem akarta elfogadni, és ő védőnői javaslatra egy fél kávéskanál cukrot :shock: tett bele egy rövid ideig. Utána megszokta, és hamar elhagyták.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára loislane 2009.12.14 12:44-kor.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Baba!
Itt nálunk csak este volt számottevő hó, meg tegnap nem is sétáltunk :oops: Most megyünk ki nemsokára vásárolni, sétálni. ÉS ma avatjuk a sportrészt a kocsiból, remélem tetszeni fog neki.

Ja és tegnap volt almanap, és IMÁDTA :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára loislane 2009.12.15 00:59-kor.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Mi is Beba HA Startot eszünk, megkóstoltam és egy hangyányit sem keserű. :shock: Babók is nyelik, már 100-120-nál tartunk. Minimanóm ki is van pofásodva rendesen, a Hanga meg hosszában is nő nagyon, ahogy a rugikon észreveszem.

Délután mi is megyünk sétálni, már annyira várom, olyan jó lesz kimozdulni kicsit! :)

Baba: nem kell, hogy rosszul legyél azért mert babát vársz! :wink: Nálam némi émelygés kimerítette ezeket a tüneteket, na meg a farkasétvágy. Élvezd, hogy kismama vagy és nem vagy rosszul, bár tudom, ennyi küzdelem után az ember ragaszkodna a rókához naponta többször is, dehát ebből sem jut mindenkinek! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


üdv!

táp:
BEBA HA a mienk is, szt ez igazán enyhén keserű :oops: olyan mint a tejpor (végülis az is :) ).

hát legalább a zabával nincs bajunk :lol: :roll: gyümölcs után, cici után is lezúzza :wink:
viszont ha elfogyott (ma v. holnap), jön az antirefluxos változat, na arra kíváncsi leszek...

Nyulasz,
jaj ez az evés :roll: :roll:

sok hányi-bukiból már kicsit elegem, na majd az AR táp :roll: :wink:

Krisz,
szurok!
ha látványosan javul, akkor nem hinném, hogy gond lenne, hátha el lehet hagyni! :wink:
tököm tele néha nekem is a kiscipővel, pedig ez igazán túró a többi xarunkhoz képest. fogalmam sincs mikor lehet leállni, énnekem már gőzőm nincs jobb-e a lábifeje... talán igen :wink: )

angel37
 
 


Timi,
végre vki, akinek szintén tetszik a Beba táp :lol:

ja, Baba,
tünet-nemtünet az hol lesz, hol nem lesz, és semmise lesz jó! :wink: :lol:
holnap! :D

angel37
 
 


Timi, Angel :lol: :lol: :lol: :lol: drágák vagytok!
Épp tepertős pogit gyúrunk apával. :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Tepertős pogi-nyami!

Angel: viszont fogalmam sincs, hogy milyen a többi táp! Ezt kaptuk, mondván ez a legjobb a babáknak (doki szerint) és még kapni is lehet. Babákok meg burkolják, úgyhogy ha nekik jó, akkor nekem meg pláne! :wink:

10-kor anyatejet kaptak és még néma csend van náluk. :D Eddíg csak 3 órát bírtak a tejjel, igaz, ma repetát is kértek. Összesen 110-120-at ettek. :shock: Nem sok ez 1 hónaposan? Mondjuk, ha nem kapnak annyit, amennyi kell, akkor nagyon tudnak reklamálni. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, kis zabagépek! :lol: Annyit esznek, amennyi kell nekik. Ne hasonlítgasd másokhoz, mert majd jól beparázol, mint én. :wink: Már megtanultam, hogy minden gyerek más és más. Hiába a könyvek, a statisztika, miegyéb... olyan ütemben fognak fejlődni, ahogy nekik tetszik. :D Ez genetika.

skrisz72
 
 


Skisz, az első sorod olvasva jót mulattam magamban, hogy milyen szépen adsz tanácsot, holott te is ugyanazt csináltad. :lol: :lol:
Ügyes anyucik vagytok ti, ne aggódjatok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, én is jót mulattam magamban, tudod , lesz idő, amikor majd te mondod egy kismaminak, hogy attól még,hogy nincs tüneted, ne parázz, hanem örülj, hogy nincs és nem kell állandóan kagylót fognod :wink: mert az a babuci ott van, csak már most jót akar anyucinak és nem háynatja meg :lol: Majd akkor én is ezt írom neked, hogy Baba, az első sorod olvasva jót mulattam magamban, hogy milyen szépen adsz tanácsot, holott te is ugyanazt csináltad :lol: :lol: :lol: :lol: Szóval hogy is van a mondás?Ki mit mond kinek, bagoly verébnek??? :lol: :lol:
Vendég
 


Timi,
én se tudom, milyen a többi, amit még először felírtak (Mildibé pre) azt ki se bontottuk.
de hogy ez a Beba k..va drága, (még recepttel is) az biztos. most az antirefluxos még drágább :roll:

kölkök meg ja, annyit esznek, amennyi kell. ha túl sokat, az úgyis kijön :wink:
én se akartam hinni, hogy az 1900nemtudomhány grammos gyerek 100 fölött bír :shock:
1 kilós se volt, de már lement neki egyszerre 25mili, drnő többet már nem volt hajlandó engedni :lol:

Hunci,
:lol: :lol:
ez tényeg így van!

Baba,
húúú, tepertős pogácsaaa! :roll: énisénis :lol:

angel37
 
 


HUnci:ismét jót nevettem! Tudom, hogy a bagoly...de annyira aranyos volt Skrisz, ahogy írta. :lol:
OKé, legyen igazad és majd írhatod!Megegyeztünk? :lol: :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


50 pogi lett, jöhettek. A lisztet fele-fele arányban tettem bele (sima liszt és telj.kiőrl.). Eddig én 1-et ettem, apa 3-at. Mielőtt elhűlnétek, pici pogik max.5 cm átm.. :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Megjöttünk. :D Minden lelet negatív. Száműzzük a terpeszcuccot! :D :D Köszönöm a drukkokat!

skrisz72
 
 


Jajj, de jóóóóó!Éljen! Hurrá! Végre!!!!!!!Ezt vártam egész nap!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Skrisz, gratula nektek! De jó, hogy nem kell terpeszcucc, nagyon-nagyon jó!!!

Baba, holnapra mennek a drukkok!!:))

Ma voltam NST-n, Dorka szépen ugrándozott, majd' lerúgta a berendezést. Egy másik mami nevetett rajtunk, aki mellettem ült, hogy nagyon mozog ez a babó:) Hát igen, most ettem előtte, az nálunk nagy öröm odabent. Egy harmadik mami mesélte, hogy neki fordítva van, akkor ugrál a baba, ha éhes. Neki fia lesz, a fiúk ilyenek?:)))
Vendég
 


Babim, elvárom, hogy holnap te hozz jóhírt!!!! :!: :D

Twist, nemsokára kint fog ugrándozni! :lol:

skrisz72
 
 


Ritkán tudok jönni, bocsi.
Tápi: a koraszülöttön Mildibét kaptak, aztán hazajöttünk, itthon jött a kínlódás. Kira mindent megivott, viszont Norbika irtó finnyás csecsemő volt. Bebát nem itta, visszaálltunk a Mildibére, az egyébként tejalapú, mert vannak amolyan hidrolizáltak is (egy ideig elmerültem benne, aztán elegem lett). Itt mindenki esküszik a Bebára, a Mildibék édesek állítólag. Most 1 év körül próbáltam a DM-eset, hát nem isszák. Viszont a Milupa banános, Nestlé vaníliás jöhet 2,5 dl. Csak nézek, mint a moziban.

Én nagyon megkínlódtam Norbikával tápszer és evés téren, volt olyan, hogy feljött a gyerekorvos, mert nem evett/ivott a gyerek semmit reggel 10-től du. 5-ig. Aztán ő megetette... Aztán kaptunk vaníliás tejpépet, azt nyomtuk 6 hótól kanállal, pohárból, ahogy tudtam. Azt hittem, kihullik az összes hajam. Nem is lett valami jó evő. Viszont az ivást megszerette :lol:

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Nyuszi!
Kiscsaj nekem sem ette soha a tankönyvi adagot. Valszeg már te is parázol etetéskor, ő meg érzi. Más valaki sem tudja megetetni? Ha nyugodtabb az illető, lehet, hogy a kiscsaj is jobban enne.

Angel!
Milyen cumisüvegetek van? Az ARes táp elég sűrű, lehet, hogy cumit kell váltani, mert nem jön át rajta. Ja, és legyen picit melegebb a víz, nagyon rázd össze, mert nehezebben oldódik.
Amúgy ízre ugyanolyan, elvileg nem lesz vele gond, csak többet kell érte dolgoznia a leányzónak.
Dani ma közölte velem, hogy DIÓ... :D
vovanda
 
 


Angel írtam neked pü-t

KépKép

Kép
keny
 
 


Krisz,
szuper :D :D

Vanda,
igen, tudom, van egy főzelékcumink! :wink:
Aventesek vannak. a 2-es lukkal akkor meg se próbáljam?
olvastam az útmutatót a doboz oldalán, macera :roll:

kiscsaj meg dógozzon csak 8)

Dió? :lol: mire mondta? :lol:

Szöcsi,
akkor Norbival jól megszenvedtél :wink:
nagyivó lett? :lol:

hú, most hogy írod, a kórházban Maki is kapott Mildibét, mikor nem voltam ott v. elfogyott a lefejt! neki az is tökjó volt, de abba nem ittam bele :wink:

Keny,
pü eltűnt az éterben :?

Baba,
mindjárt itt az uhu! 8)

angel37
 
 


Angel!
De gondolom nem neked kell megítélned, hogy mikor hagyhatjátok el a gyógycipőt, nem? Lesz kontroll, vagy valami...
Sajnálom, hogy kellett az AR tápi, remélem, azt is csípni fogja Dió. Amúgy nektek minden gyümi bejött??
Este újra almáztunk, már az etetőszékben (amitől tegnap kiborult), ma már ezzel is kibékült, ahogy meg tolta be az almát az arcába, hát az nagy élmény volt, rém helyesen csinálta, csuda helyes fejeket vágott és fogta a kezemet a kanállal hogy ne lazsáljak, lapátoljam tempósabban, meg tátogott mint egy kis fióka :D
Ha hétvégén kóstolunk valami mást, az nem túl hamar van?
Mennyibe kerülnek ezek a tápik?? :shock:

Timi!
nem csoda, hogy nőnek a lyánykák, micsoda étvágy :)

Twist!
És mit jósolnak?? Kihúzzátok egyben végig??

Vanda!

Dió-duma :P

Baba!
Itt a nagy nap, szorítszorítszorít!!! :D :D :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Skrisz!
Örülök, hogy Eszterrel elhagyhattátok a terpeszpelust, utálatos dolog lehetett.

Itt hófehér minden, most is esik, gyönyörű, imádom :D :D :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Mindenkinek köszi a drukkokat!
Alig aludtam.Be vagyok f.va, mert balról fáj tegnap óta a hasam (ott volt anno a méhenkívülim). Igyekszem pozitívan gondolkodni. Annyira izgulok, hogy azon semlepődnék meg, ha fordítva feküdnék a vizsgálóra. :lol: :oops:

Lois:nincs kép a "nagy almaevés" c. előadásról? :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok! Baba, mennek a drukkok! Szeretnék jó híreket hallani tőled:)
Lois, a doki azt mondta, hogy még bírjuk egyben, mert semmilyen eltérést nem lát, ami miatt be kéne fejezni a terhességet, a magzatvíz is jó, meg a baba mérete is. Csütörtökön nézik meg a méhszájat, ha az is még mindig zárva van teljesen, akkor bizti, hogy jó sokáig húzzuk. Sebaj, legalább talán addig végetér a látogatási tilalom, amit nagyon értékelnék:) És jól hangzana 2010-es születésű poronty:-) Ugyanakkor a cukros doki azt mondta, hogy január 7-ig engedi csak a terhességet.
Aztán ittvan még a néphagyomány, ami szerint a lányok korábban jönnek:)))) De ez nem igaz feltétlenül ld. topic kislányai:))
Vendég
 


Twist, a jan7, az már 2010!! :lol: :lol: :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois, qva drágák :cry: el sem tudom képzelni, mennyi pénz ment el a tápra, és mennyivel macerásabb éjjel felkelni, forralni, összerakni stb, mintha csak cicire rakom.Ez van.Nekem az jutott, sajnos.
kb 3 nap után lehet váltani más kajcsira.Imádom, amikor kisfókásat játszanak a kjacsiért, zabálnivalóak.

BAba, drukk.Ja és simán feszülhetnek a szalagok,azért fájhatott, hol itt fáj, hol ott :wink: Már készenlétben áll a TE tiszteletedre a kismamis tábla :wink:
Vendég
 


Tápszer szinte megfizethetetlen, nálunk 2 gyereknél kb. havi 12000.-. És még nem evett, nem ivott, nem kakált, nem öltözködött, cipője nincs.

Ahogy Hunci írta, 3 naponta mehet új kajcsi, de amit szeretnek, mehet több héten keresztül, nincs még extra igényük a ízekre.

Etetőszékbe is bele kell őket szoktatni, akitől mi kaptuk az egyik széket, vadi új volt, sose ült benne a gyerek. Anyuka nem volt elég következetes vagy csak így sikerült, nem tudom. Elég hosszú és türelmes játszma egyébként minden apró dolog, amit a gyerek kipróbál és meg akarunk vele szerettetni. Pl. műanyag előke viselése, alvás fenékrázás nélkül, cipő viselése, kádban nem állunk fel fürdés közben stb.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


BABA ÜZENETE:
"MÉHEN BELÜL, MINDEN OKÉ ÉS HIHETETLENÜL BOLDOGOK VAGYUNK!"


DRÁGA BABIMÉK! MI IS CSALÁDILAG!!!! VIGYÁZZATOK A KIS IMÁDOTTATOKRA!
Vendég
 


Drága Baba!
Nagy gratula!
Boldog babavárást kívánunk!!!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Éljen!!!!!!!!!!!!!!!Óriási grat grat grat!
Vendég
 


baba: szívből gratulálok! Nagyon boldog babavárást! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Baba hatalmas gratula!!!
Boldog babavárást kívánok nektek!!! :wink:

Lois irigy irigy hogy fehér nálatok minden.
Bevallom én is annyira várom már a havat és olyan jó lenne ha tényleg fehér lenne a Karácsony!

Twist te vagy már csak elöttem? :shock:
Azta hogy rohan az idő!

Mi ma megyünk este dokibácsihoz remélem mindent rendbe talál!!!
Ma így vagy úgy de szeretném a szülést megbeszélni vele, holnap jövök az infóval mibe tudtunk "megeggyezni". :roll:
Valószínű felfogadunk egy anesztest, a védőnő is ezt javasoltam.
Azt mondta lehet, hogy eleve már a tudat segíteni fog, hááát nagyon remélem. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Mindenkinek nagyon köszönjük a drukkokat!A baba méhen belül :D , mi pedig nagyon boldogok vagyunk!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


a SOK-SOK GRATULÁCIÓT, SMS-T, TELEFONT IS KÖSZÖNÖM.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba :D :D :D Hatalmas gratula :D Látod,mikor beszéltünk szülésem után,még senki nem gondolta,hogy ilyen hamar jön a kis Csodátok :D Nagyon boldog vagyok,vigyázz magatokra nagyon :wink:

Krisz,ez nagyon jó hír!Örülök,hogy végre lekerült a terpeszcucc!

Szöcske,azt hittem csak nálunk vannak etetési gondok :roll:

Twist,kitartás 2010-ig :D

Vanda,igazad van,tényleg sokszor feszült vagyok már etetésnél,de a múltkor elmentem vásárolni,se apa,se anyós nem bírta megetetni Noémit,mikor hazaértem rettenetesen sírt már.Akkor a cici segített,de mostanában az sem jön be.Holnap kezdjük az almát,hát kiváncsi vagyok.

Lányok,ti hogyan csináltátok?Simán az almát megpucoljátok,és lereszelitek?
Vendég
 


Baba!
Itt is juhéjjjjjjjjj!!!!!!

Angel!
Ismét ment.

KépKép

Kép
keny
 
 


Baba, akkor írásban is gratulálok! Boldog pocaknövesztést kívánok! :lol:

Nyulasz, milyen nagyszülők ezek? :shock: A cumisüveges etetés nem nagy kaland... :roll: Vagy Noncsival van a gond? Ő az aki nem szeret üvegből inni? Már kezditek az almázást? Nekem még meg sem fordult a fejemben, hogy elkezdjek valami szilárdat is adni a gyereknek. Vagy már kellene? Nem 5-6 hónapos kortól szokták?

skrisz72
 
 


Baba,
Hatalmas gratula!!! Boldog babavárást!!! :P

Keny,
Neked is Boldog babavárást! :P

Mindenkit pusszantok!!!!

KépKép
tobi
 
 


Mindenkinek köszi!

Tobi!Végre Téged is látunk!Mesélj, hogy vagytok?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,
Köszi jól vagyunk, a gyerkőcök mozognak, mint a kukac :) Növöget, feszülget a poci. Alakulunk, mint púpos gyerek a prés alatt. :wink:
Pénteken megyünk dokibácsihoz.

KépKép
tobi
 
 


Lois,
na akkor beindult a kajagépezet! :lol:

pár nap múlva próbálhattok mást, de ezt már írták páran :wink:
én sokáig csak egyszer egy nap adtam, délelőtt, csak pár napja megy a kétszer.
ja, és amit egyszer befalt, legközelebb nem biztos, hogy uúgy tetszik, fele annyit nyammog be, és az első kanálra mindig pofát vág, akkoris ha már ismeri és szereti :roll:

nem, nyilván nem nekem kell megítélni, hogy meddig kell a cipő, ez ortopédus néni dolga, csak jó volna ha látnám a javulást... :?

az a mostani antireflux táp recepttel 2 doboz több, mitn 5rugóba került. mondjuk kb egy hónapig elég, ha belehúz, akkoris. ha csak ezt enné, jujj...

Keny,
most se jött :roll:
gyanús, mert szt az új rendszerben még tán egy pü-t se kaptam...
írj ide: angel.37@freemail.hu

Tobi,
30 :D :D gratuláció!

Babám,
no akkor itt is :lol: :lol: :lol:

angel37
 
 


Krisz,nem anyóssal van a gond,hanem Noémivel :lol: Nálunk sajna nagy kaland a cumisüvegből etetés :evil:
A csak anyatejes babáknál még nem kezdik 4 hónaposan,de mi már tápizunk is,így elkezdjük a kóstolgatást.Főzelékféléket csak a jövő hónaptól,most csak egy kis gyümi.

Tobi,boldog 30.hetet :D
Vendég
 


Nyulasz,
cuma :?
semmilyense?

a tápdobozon azt írják, adjuk kanállal... na ezt azért nem gondolhatták tökkomolyan :shock: 100-150mili folyadékot kösz nem. a szilárdabbakkal oks, azt ne egye cumiból, tanuljon kanállal :wink:

főzeléket majd mostanság próbáljuk újra, először szt korán volt, nagyonnem jött be :roll:
a sütőtök ami megy, abból ma 80g.

angel37
 
 


Angel,cumisüvegből eszik,de másfél óra,mert megeszik 40-et,aztán tizesével max,mert mindig kitolja a nyelvével.De van,hogy egyáltalán nem hajlandó enni belőle,csak sír.És már 4 féle üveget is kipróbáltunk.Lehet kanállal gyorsabb lenne :evil:

Most viszont elbizonytalanodtam,mert mindenhol azt olvasom,hogy 6 hónapos koruk elött nem érett a gyomruk egyéb táplálékra.Most hogy is van ez?

És az almát nyersen reszeljem le,és úgy kapják?HELP!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: