Új privát üzeneted érkezett!

Laptető... 8)

Dorka! Megnéztem a másik hajót. Sajna nem jó, mert az gőzhajó, nekünk meg vitorlás kell. De megkérdem, hátha meg tudja azt csinálni, ami nekem tetszik.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


http://www.teszvesz.hu/item1087028500_h ... tt_uj.html

http://www.teszvesz.hu/item1082915788_h ... tt_uj.html

Bocsi megint én... Balwin Judit neked szántam a linket! Hello Kittys ovisszák!
Az első lehet, hogy használt, bár azt írja új... A második viszont vadiúj, és gyönyörű!

Varráshoz minta! Gyönyörű!

http://www.varrohaz.hu/main.php?menu=ot ... &olvas=211

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Hát túl vagyunk rajta, szerintünk nagyon jól sikerült, mi legalábbis jól éreztük magunk. Kicsit hullák vagyunk, de megérte :) Elméletileg mindenki jól érezte magát, hála az égnek az időnk is nagyon szép volt. Előtte volt ideg rendesen, Előd is mocorgott rendesen, de mára már nyugodtabb :)
És akkor egy-két kép :
Kép
Kép Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
buthu
 
 

 
 

Kriszta, gratulálok esküvőtök alkalmából!!!

Kép

Nagyon szépek voltatok, csak úgy ragyogsz, látszik hogy nagyon jól éreztétek magatokat és boldogok vagytok :)
A ruhád is gyönyörű volt, nagyon tetszik ez a kék szalagos megoldás és hogy egyforma a férjed nyakkendőjével :)
A pocid pedig hatalmas! Jó lesz visszanézni majd a képeket pár év múlva ;)
Majd mesélj még légyszi hogy mi hogy sikerült! ;)

Olga
, jó kis oldalakat teszel fel, köszi! Ez a Hello Kittys tényleg szép, még lehet mi is benevezünk majd egy ilyenre. Jázmin kapott most a szülinapjára Hello Kittys legot, ő is imádja. Bár inkább a lovacskákat belőle :roll: :lol: Most lómánia van... :D

Ovis ágyneműnek én azt fogom bevinni ami már nem babaméret, de nem is a nagy, kettő közötti. Ha valakinek van Corás pontja akkor azon is lehet venni. Legalábbis én tavaly ott vettem egy szettet pontokért, nekünk az lesz az ovis ágyneműnk ;)
Amúgy csak gumis lepedő(ke)t kértek, egy párnát és paplanra csak huzatot, mert pléd van az oviban.
...

Most mindenkitől elköszönök egy időre, holnap indulunk nyaralni! Vigyázzatok magatokra, ha hazaértünk majd jövök ;)
Puszi mindenkinek!

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!
Én végzos pszichológushallgató vagyok a Pázmányon, a babanetes Flór Ferenc Kórház topikba írok rendszeresen, és most készítem a szakdolgozatomat, amihez olyan kismamákat keresek, akik 2-7 hónapja szülték elso gyermeküket.
Egy kérdoív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket, hozzávetolegesen 15-25 percet vesz igénybe.
Nagyon nagy segítség lenne számomra, és az érdeklodokkel szívesen megosztanám az összesített eredményeket, amennyiben ezt jelzi nekem.

A kérdőív az alábbi linkre kattintva letöltheto:
http://www.mediafire.com/?mgwq3omordj
És erre az e-mail címre lehet visszaküldeni: szantai.reka@gmail.com

Hálás köszönet!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Nagyon jól néztek ki! Gyönyörű menyasszony voltál és egyáltalán nem voltál bálnás.... Várjuk a részletes beszámolót!

Olga! Végül nem vettünk semmit a bébinek, a héten csinálja a párom a szobáját, még egy ismerősömtől kapunk pár használtcuccot (mérleget, bébiőrt, cumisüvegsterilizálót), utána megnézem mi hiányzik még és akkor elkezdek vásárolni. :) Amíg nem tudok hova pakolni, addig nem akarok, a babaruhák is még zsákokban vannak.

Hoztam nektek 26 hetes pocakos képet, és a Jennykéről a házőrzőnkről is egyet, itt épp nagyon-nagyon melege volt:

Kép

Kép

Még egy kérdés: most úgy tervezzük a babaszobát, hogy a kiságy, pelenkázó, minden külön az ő szobájában lesz, ami 1 lépésre van a miénktől. A legelején, betegyük a mi szobánkba a kiságyát? Velünk legyen? Tapasztalatok? Vagy ez is babafüggő?
Köszike!

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Légyszi segítsetek!!!

Egyik ismerősöm kérdezi van-e olyan orvos akinek hétfőn van rendelése (magán) és ha lehet nem kell időpont!

előre is köszönöm a válazokat!!!!

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!

Kriszta! Olyan izé vagy! Még hogy bálna! Nagyon szép voltál (vagy), gyönyörű volt a ruha, és a kis kék szalag nekem is nagyon tetszik rajta! Tényleg nagyon boldogok vagytok a képeken (is). Maradjon így örökké!

Vera! Nektek jó utat és jó időt kívánok!

Rita! Szépen nő a pocak! Az, hogy a kiságy hová kerüljön... szülőfüggő! Döntsétek el ti közösen, hogy hogy gondoljátok! Meg tapasztalat, hogy menet közben sok minden változhat!

(Pl. mi is átvittük a saját szobájába Balázst fél évesen. Erre két éves kora óta közöttünk alszik, amit mostmár egyáltalán nem bánok. Egyrészt nem fog élete végéig közöttünk aludni, másrészt ez az időszak soha nem jön vissza. Hihetetlen jó érzés, hogy melletem alszik el, fogjuk egymás kezét elalváskor, puszilgatjuk egymást, érzem egész éjszaka magam melett, a kis szuszogása! Meg különben is, olyan pici még hozzá, hogy külön szobában aludjon. Nekem sem esne jól, ha három szobás lakásban laknánk, és mindannyian külön szobában aludnánk. Igy leírva nem tudom pontosan kifejezni, hogy mit érzek és gondolok, de a nagyját biztos érted!)

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Szia Betty! Zoboki dokinak a Mátyáson még szerintem megvan a hétfő délutáni (6-10ig) nem bejelentkezős magánrendelése. De nem vagyok benne biztos, mert én mindig kedden megyek időpontra.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Mi hazaértünk a röpke pihenésünkről, jó volt egynek, majd a végén elmesélem...

Kriszti!
Nagyon sok boldogságot kívánunk Nektek!
Kép

Nagyon helyes menyasszony voltál, és a kék szalag nekem is nagyon tetszett!

Dorka!
További jobbulást Szabinak! Nálunk Leti járt így az ősszel, a felírta mellett én hideg törlőruhákat tettem a csuklójára, homlokára, miközben aludt a karomban. És ahogy hallottam általában ezt nem kapják el a tesók, remélhetőleg Bálint sem!

Olga!
Nagyon jók a zsákok, de nálunk minden ilyet is adnak. Egyen szerkó van, egyrészt nem bánom, viszont Letinek nem mutatom meg a Hello kittyset, mert rögtön kellene szaladnom érte a boltba...

A rávarrósban én si gondolkodtam anno, aztán maradt az alkoholos filc...

csak egy tipp, sok varrónő helyben si elkészíti, nálunk kettő is.

Judit!
Hát ez valami meseszép torta! Nagyon ügyes vagy! majd ha nagyon sok időd lesz, tanítónénisen leírod Nekem?

Rita!
ezt Te érzed, neked hogy a jobb! Nem gyerek függő, hiszen honnan tudja a gyerek mi a jó neki, ha nem is ismeri az alternatívákat. Én nem tudtam volna elképzelni hogy ne mellettünk legyen, más meg azt, hogy ne külön.
A lényeg ebben is, mint a gyereknevelés egészében a következetesség, ha eldöntöd, legyen úgy, nem egyszer köztünk, egyszer másik szoba. Mert azzal neked lesz bajod, tuti.

A tetóválóknak izenem, hogy anyának is van évek óta, nagyon szép, vöröses barna, úgy tűnik, mintha mindig szépen ki lenne festve. Sztem hajrá!

A sinuprethez: nálunk csak az elején használ, vagy banális fertőzéseken, és mivel van köptető hatása, így csak reggel, délben.

torokfertőtlenítőnek, és fájdalomcsillapítónak nagyon jó a strepsils epres cukorka, amennyit szopogat belőle elég, mivel 3 éves kortól adható van ráírva, Leti, de még Gréti is többször szopogatja el az egyet, és használ!

A nyaralóknak nagyon jó pihenést!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Ja még amit lehagytam, aztán majd beszámolok, és hozok képeket is,

A Jókai úti boltban júni 21- júl 5-ig 20-30% akció így pólok (nextek) 950.- pl.

Judit!
Én is hasonlítok anyára, na de Te is! most nézem a képeket, csak 20 évvel idősebb kiadásban! Téged is hazavinnének, ha elvesznél!

Ljudit!
Nagyon szép torták készültek, majd rakj a bulikról is! A lányok, mint két tojat!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicséreteket :)
Tagadni sem tudnám, de tény, hogy boldog vagyunk, a párom azóta is vigyorog mint tejbetök :) Mondtam is neki tegnap este, hogy kíváncsi leszek, majd 10 év múlva is így legyen.
Nem tudom, hogy milyen részletek írhatnék még, de az tuti, hogy jól sikerült. Tegnap már video felvételt is láttunk, hát voltak benne olyan részek, amire nem emlékeztem, valahogy kiestek, pedig hát nem is ittam :) De ez veletek is így volt biztos.
Ma rggel már sikerült mindent a helyére tennünk, egyedül a ruha maradt, mert zárva volt reggel a bolt, majd délután visszaviszem.

Rita: nálunk egy darabig a mi szobánkba lesz, mellettünk, annyira parás vagyok, hogy az nem igaz. A légzésfigyelőre most meg azt mondták, hogy csak akkor vegyünk, ha a kórházba azt mondják.

Zoboki: én úgy tudom, hogy már nem rendel hétfőn, nekünk legalábbis ezt mondta, amikor legelőször voltunk nála. Maradt a kedd délután, ami bejelentkezős.

Kép
buthu
 
 


Kriszti! Nekünk a légzésfigyelő már megvan, én azt mindenképp akartam. Nemis amiatt, hogy parázós lennék, de ha van egy ilyen kütyü, akkor én így nagyobb biztonságban érzem a gyerkőcöt. Én próbálok nem gondolni semmi negatívumra, de annyi minden megtörténhet, jobb elővigyázatosnak lenni.

Bakik nem voltak az esküvőn? Nálunk pl a párom a gyűrűhúzásnál, a saját gyűrűjét vette el.... :lol: ott suttogta neki az anyakönyvvezető, hogy ne azt, a másikat. :D

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Hali,


Kriszti, még egyszer gratulálunk, nagyon ötletes és szép votl a ruhád, szépek voltatok!
LÉgzésfigyu: én is nyugodtabb voltam, hogy használtuk, így nem ugráltam állandóan a kiságyhoz, hogy jól van-e a gyerek.

MI is egy szobában voltunk a gyerekekkel, nagyjából 10-11 hónapig. Én így éreztem jónak.

Judit, tényleg a tetrás borogatás használt a második éjjel nekünk is, hiába, ősi praktikák csak a legjobbak :)

Vera, jó utat!!!!! Érezzétek jól magatokat!!!!

mi is már jobban, Bálinton sincs nyoma a betegségnek...

Körkérdés: bölcsis ballagás
- Mit szoktak ajándékba kapni a gondozó nénik? Közös vagy szülők külön-külön szokták megvenni?
- Süti, üdítő, ilyesmi? Vinni kellene?
- a gyerkőcök (fiúk) szoktak kis csokrot kapni, mint pl. az iskolás ballagáson?
- nagyszülők is ott szoktak lenni?
Elég gagyi kérdések, de nincs tapasztalatom :)

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Kriszti!
Ezt a légzésfigyelő dolgot a boltban biztos rádakarják tutmálni(mert érdekük)a kórhában én nem emlékszem hogy mondta volna valaki,szerintem ez az a dolog amit mindenki maga dönt el hogy érzi-e a szükségét avagy sem(nekünk nem volt)

Nagyon szépek voltatok,és a pocakméret engem is megkapott,szép nagy!!


Rita!
Te is szépen gömbölyödsz!!!!!

Betti!
Ha Georgit felhívjátok és benn van ő délelőtt bizti fogadja hétfőn is
ha kell szám szólj

Dorka!
Szabi hogy van???

Bbj!
Képek a pihenésről???

Balwin!
Torta nagyon klassz!!!!!!!!Én nem mernék belefogni!


Kati!
Nagyon szép a lánykád!
Kicsinek is nagynak is!

És tényleg van egy kis hasonlóság Virág és Jázmin között a picibabás képen!

Nálunk Szabi és Robika hasonlítottak egymásra,nem tudom Dorkának megvannak-e még a képek?!


Mi szülinapoztunk hétvégén,majd rakok képet is!

Kép

Kép
katlina
 
 


Judit, jaó volt egynek?! :lol: Nem volt megfelelő? Vagy kevés volt?...
Hát jah, van hasonlóság anyum és köztem :) A múltkor tankoltam tarjánban azon a kúton, ahol anyum rendszeresen szokott. Mentem fizetni, mondom kérek szla-t. Milyen névre? Mondom apum nevét. Aszonnya a középkorú hölgy a gép mögött: Jajjjj, de hasonlít az anyukájára! :shock: Hehe.

Olga, akkor az ovis jeleket elhozzátok hugoddal? :oops: Merakkor postaktg nélkül utalnék az eladónak.

Betti, nemtom mennyire frissek, meg időpont nélkül műxik e, ezeket találtam neten (saját kútfőből nemtok hétfői dokit...):

Erdődi: h és sz 12-19-ig Rozmaring u. 9. 56/230316
Svéd: hétfő 13-16-ig Ságvári krt. 25. (Agora Orvosi Rendelő) 20/451-2418

Kriszti, nagyon csini menyasszony voltál! És a kilószám, amit írtál régebben, az nem is látszik rajtad.

Rita, hogy babucitok hol alszik, az sztem az első otthon töltött éjszaka után fog eldőlni :) A babának szinte tökmindegy (illetve vannak tanulmányok, melyek szerint a legjobb helye az anya mellett van, de minimum egy légtérben vele); ahogy Judit is írta, a szülőkön múlik.
Lucával mi együtt aludtunk 1 hós koráig (a nagyágyban mindhárman), mert a gyereket magam mellett akartam tudni, de Apa jelenlétére is szükségem volt. Utána viszont beköltöztem a gyerkőccel a kisszobába. Nekem fontos volt, hogy éjszaka is "tudjak róla"...hogy a kényelmes ágybanfekvős-szendergős szopikról má ne is beszéljek :)
De neked kell kialakítanod a nektek megfelelő rendszert.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


jaigen, írtam tegnap éjjel még egy naccsomót, csak elküldés előtt kilőttem a babanetet :shock:

Szóval...

Olga, köszi a linkeket, már átnyálaztam minden teszveszes és vaterás ovizsákot :) A farmeresbe vagyok nagyon belebuzdulva, van boltjuk is, ha pöstön járok, valszeg beugrok.

Mesefigurásat nem naon vennék, mer azok jönnek-mennek az életünkben :mrgreen: A zsákot meg min. 3 évre tervezem...vagy ahogy azt én elképzelem? :) Kibírja egy ovizsák az egész ovis időszakot?...

Vera, te mááázlista :lol: Jó utat, kellemes nyaralást!

Betti, jaja, akkor inkább G-t hívja, mint E-t vagy S-t :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Judit,

én már elutaltam a debreceni ovijel készítőnek a pénzt, mivel 140 FT a postaköltség... :oops: Esetleg írhatsz neki, hogy a te jeleidet is rakja az én borítékomba, lehet, 35 Ft-tal megdobja postaköltséget, de ennyi pínzért ne ugrasszuk Olgát meg a tesóját is, nem? :wink: :D

Hasonlóság: Robika és SZabi kb. 5 hónaposan
Kép

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Dorka, csak azért gondoltam, mert Olga is rendelt... Namosmá megvárom, ő mit mond :)

Decukik voltak a kislegények :lol: Vajh mit néznek annyira? :)

Ovizsák lelőhelyek még:

http://meska.hu/ProductView/index/50245 (ez a teszveszen is fent van)

Itt meg szettes akció van:

http://www.vegyelmeg.hu/

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Judit, nektek nem mondták az óvónénik, hogy ne vállfás, hanem összehúzható zsákot vigyetek (kevés a hely)? Olyat meg nem is nagyon látok, inkább varrni kéne.

Ma este újabb rossz hírrel spékelte meg a doki amúgy is fergeteges hangulatom: Bálintnak is kell venni az orrmanduláját, totál be van állva a füle, ugyanúgy nem szellőzik, vákuum van benne, :( Rosszul hall ő is, így a beszédfejlődésében várhatóak zavarok. 1 hó múlva kontroll, addig ha jó száraz meleg lenne, még helyre is jöhetne a füle. De nem biztatott a doki, ősszel úgyis megint kezdődne minden elölről....

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Dorka :shock: :( Hát ez nagyon fasza... De mitől van, hogy egyes kicsik "fülesek"? Hajlam, vagy más?

Dede, mondták, hogy ne akasztósat vigyünk, nem is olyat akarok. De nálam a varrás ki fog merülni abban, hogy egy strapabíró fület varrok a készen megvett (vállfás) zsákra :mrgreen:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Kriszta:gratulálok nektek és sok boldogságot kívánok!!!Szép voltál,szerintem tök jó volt így haj-ruha-virág egyszerű de szép én is annak vagyok a híve hogy a kevesebb néha több!!! :D

Dorka:de sajnálom hát ez nagyon nem jó hír :( :( :( ,de azért bizakodj hátha!!!Hogy kerültetek orvoshoz,vagy vittétek Szabit orvoshoz és megnézetted Bálintot is?Mi a bölcsibe közösen vettünk ajándékot és virágot is a gondozó nőknek meg a dadusnak,nasira már nem emlékszem hogy ki vitte de szerintem azt is mi szülők.A mamik is ott voltak,mert a két szoba nálunk össze volt nyitva és a másik csoportból meg hamarabb elvitték a gyerekeket.

Vera:jó utat nektek,igaz már biztos nem olvasod!

Balwin:csini a kis csajod,volt öröm nálatok is az ajándékoknak!Na meg az a torta :shock: nagyon ügyi vagy,én mán a kis gyümi tortám fel se teszem majd :lol: !Szerintem Luca is sokat változott születése óta nekem!

Olga:igen a Varázsceruzára gondoltam ha már így mondod a nevét!

L.Judit:hát mekis szülinap....sajna nem az a hostes volt akit szerettem volna mert vizsgázik és szabin volt pont hanem egy kis alacsony vöröshajú lány(nevet direkt nem írok)elég gyengus volt szegényke szerintem nem tudta fegyelmezni őket se lekötni ezt leszámítva a gyerekek elvoltak az enyém meg egyenesen élvezte hogy ő van a főhelyen és hogy róla szól most minden és végül is ez a lényeg,azért remélem jövőre hanyagoljuk ezt a szülinapi parti helyszínt :wink: !

Rita:szépen kerekedsz mondjuk te szerintem az a típus vagy hogy hátulról nem mondják meg rólad hogy kismami vagy!Nálunk úgy volt anno hogy én költöztem át a másik szobába egy kinyithatós ágyra és 4hónapos koráig voltunk egy szobába a lánnyal aztán visszaköltöztem apához
:wink: ,nekünk így jó volt pedig a két szoba a lakás két végébe van de így is simán hallottam ha csak nyekkent egyet is a lány valahogy rá állt a fülem szerintem és nekünk se légzésfigyelő se bébi őr nem volt de nem is éreztem a hiányát de ez is persze kinek hogy!

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a leírtakat a külön- vagy együttalvásról a babával! Tegnap beszéltünk róla a párommal is, meg még olvasgattam a neten, egyenlőre arra jutottunk, hogy különszobával kezdjük, aztán ha úgy nem működik, akkor bepakoljuk hozzánk a bébit.

A párom most otthon van táppénzen, de szerencsére egész jól van, úgyhogy végre elkezdett pakolászni a leendő gyerekszobában! :) Ha minden jól megy a héten ki is festi, és jövő héten intézzük a kiságyat meg a pelenkázót. Csak alakul szépen lassan.... 8)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Balwin Judit! Mehet a dolog, most néztem rá a freemailre, megtudta rajzolni a lány azt a hajót, ami nekem tetszik ( a deniswebshopos). Később küldöm neki a darabszámot!
Nem tudtam, hogy nektek nem vállfás oviszsák kell! Akkor nem linkeltem volna be... :oops: Láttam nem vállfás megoldást is, de már nem tudom merre...
Farmeres oviszsáknál a mi2en.hu-ra gondolsz? Mert ha igen, akkor lehet én meg neked adnék rendelést! :lol:

Dorka! Nekünk a bölcsibe már hetekkel a ballagás előtt ki volt téve, hogy mit kérnek a ballagásra és hogy legyen. Ha már nem mentek addig bölcsibe, mindenképp menj be, vagy hívd fel a gondozónéniket.
Nálunk úgy volt, hogy csoportpénzből lett pénz kivéve, és az egyik anyuka sütött többféle süteményt (plusz én vittem a diós kosárkákat), üdítő is abból lett megvéve. Ajándékot kaptak közöset is a gondozónénik, illetve néhány szülő külön is megköszönte a munkájukat (én is - 3 ajándékkosárral, a technikai dolgozóról nem elfelejtkezve). Balázsnak nem vittem virágot (minek? - szerintem), itthon várta kisebb ajándék, elvégre nem diplomát kapott a gyerek. Lehet ez így furcsán hangzik, de mi nem éreztük szükségét, hogy erre bárkit meg kellene hívni. Ez csak nekünk fordulópont, de igazából nem egy nagy családi esemény.
Közös ajándék ajándék a gondozó néniknek: egy-egy névre szóló, gravíroztatott Parker toll tokban, egy-egy Merci csoki, illetve képeslap a gyerekek nevével és jelével (ezt a szülők írták be).

Bálintot sajnálom, de ha ezt kell tenni, hogy meggyógyuljon... Nekem is letapadt a jobb fülem(ben valami), nem volt fájó érzés, de rossz volt. Naponta többször át kellett fújnom (nagy levegő, orr befog, fújod erősen... a füleden távozik a levegő, a vágott nyílásokon keresztül). Nyilván ezt egy kisgyermek nem tudja megcsinálni, náluk ezért lehetnek szövődmények. Nagyon sajnálom, hogy így jártatok, de mindenféleképp jobb lesz Bálintnak utána.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga, köszi a részletes beszámolót ballagással kapcsolatban :)
Már okosabb lettem ezzel is, köszi!

Amit a füledről írtál, hát, nem kellemes, de legalább a felnőtteknek van ez a fújós megoldás.... Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy csak a műtét segíthetne már Bálinton is..... Olyan kicsi még egy altatáshoz!
21-én visszük Bálintot is Pestre, megmutatjuk a Szabit műtő dokinak, aztán ha kell, őt is Pesten műttetjük, kb. aug. végére lesz időpontunk.

Rita, készülő babaszobáról kérünk képeket :) Csini vagy nagyon, irigykedve nézem a pocakos anyukákat :)

Kati, mivel B. fület 3 hetes szúrták, kontrollra vittem, és nagymellénnyel azt hittem, semmi baja nincs, nem hurutos, jól alszik stb.
Neked is köszi a ballagós infókat!
Szemöldök tetkó: én "kinéztem" egy-két formát és színt a neten, de olyan sok nőcin látok olyat, ami nem tetszik. Ha pl. viszek egy fotót neked, megmondod, hogy meg lehet-e olyanra csinálni? És hány órára készüljek? :) ÉS elvállalsz? :)
Képeket hozol a szülinapozásról?

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Dorka!
Annyira sajnálom hogy már Bálintot is vinni kell!
Fölraknád ide a képet mármint a szemöldökről,én is kacérkodom már vele egy ideje

Kép

Kép
katlina
 
 


Rakok fel pár képet a hétvégéről:

Kép

Kép Jelenleg Hévíz sétálóutcája

Kép

Kép

Kép

Kép Kehida

Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!


bbj Judit! Mennyi kép! Az idő lehetett volna jobb is nem? De úgy tünik, jól éreztétek magatokat!
Néztem a Cinema műsorát, itt Szolnokon nem nagyon akarják adni a JLo-s filmet.
Viszont ma megjártam a fogorvost, tök szép lettem bal fent! :lol: Mármint a fogsorom. :lol: Egyet kellett tömni, illetve amalgánt is cserélt fehérre. Jövőhét kedden megint hajrázunk, akkor a jobb oldallal.

Dorka! Nekem sem tökéletes még mindig a fülem egyébként. Tegnap még egy kis fájdalmat is éreztem a jobb fülemben, néha (pl: mikor hajolok) olyan érzésem van, mintha még lenne bent folyadék. Remélem nincs. Ja, ezt most arra írom, hogy szegény kicsi gyerek még meg sem tudja fogalmazni, hogy valami nem jó... Nem az igazi.
A műtét valóban durván hangzik, az is, hogy mindkét fiú "füles" lett, de reméljük, hogy kinövik.

Húgi kisfiát, Norbikát is műtik 14-én hasfalsérvvel, őt is altatásban. :cry:

Tetkó: remélem nem gázolok bele senki lelkivilágába, de mikor meglátom ezeket a félhold alakú, hajszálvékony fekete csíkokat sok nő szeme fölött 2 méterrel... brrr.. tudom, az övéké az elfuserált, ami meg szép és igényes, arról meg nem is gondolná az ember, hogy tetkó. Másik húgomnak van, szólj Kati, ha nem így van, én úgy tudom, hogy még az első után 2x át kell üttetni. Meg a húgiét szintén elfuserálták, de neki nagyon vérzett az egyik oldalon, úgyhogy félbehagyták, 1 hét múlva kellett visszamennie, akkor fejezték be, és utána még sokáig sebes volt neki. Nem lebeszélés! Biztos van, akiknek elsőre pöpecül sikerült!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Judit, júniushoz képest jól be kellett öltöztetni a lányokat... Amúgy fajin képek :) Hévízen klasszul beidőzítették a sétálóutca díszkövezést...

Hehe, hát én azt a kozmetikust is leütném, aki KiscsillagVeresRobi szemöldökét szedte ki anno :mrgreen:
Tetoválásról meg mindig az a sztori jut eszembe, amikor pár éve a kozmetikusomnál feküdtem (éppen dolgozott rajtam), bejött egy vendége megmutatni neki az új tetovált szemöldökét. És büszkén mesélte, hogy neki mennyirenagyon tetszik, pont így akarta...sárgaszőke (tán platinának indult valaha) volt a haja és koromfekete szemöldököt tetováltatott :shock:
Nekem amúgy máson többnyire tetszik, de magamon időbe tellne megszokni...

Nahát, mennyi picurkát kell műteni mostanában :( Fanna Nimijét is műtik majd júli 26-án mandulával...

Olga, és így majd lassan helyrejön a füled, vagy van még vele (orvosi) tennivaló?

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Olga! Én is néztem, szerintem se lesz Szolnokon a JLo-s film, pedig engem is érdekelt volna. Akkor minek nyomatják az előzetest???? Ez Szolnok.... :( És volt aki kiakadt, ha néha Pestre mentünk fel moziba, hozzáteszem 3D-s filmre ráadásul, amiket itt végképp nem játszanak.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Judit!
Jók a képek!!!!
Nem mondta még Niki neked hogy mennyiért voltak Nyíregyen??

Tetoválás:
Nekem csak a szálas technika kellene,Kati tudja hogy azért nem olyan ritka szemöldökkel rendelkezem így,nekem olyan kellene hogy azt a hatást mutasson mint amikor be van festve,mert nekem álltalában festik,barnával

És az igért képek:
Kép Kép Kép Kép


Ja nálunk nincs szülői az oviban,így azt sem tudom még mit kell vinni,mi lesz a jelünk,majd anyukáktól érdeklődöm még is mit vegyek,nekem ez így fölöttébb nem tetszik de itt sajnos ez a rendszer :twisted:

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!


balwin Judit! Épp tegnap este sikítottam egy nagyot, amikor az ágyat igazítottuk, és akkor is a jobb fülemben éreztem a folyadék-kilengést. Félek, hogy a jobb fül nem lett tökéletes. Doki azt mondta, hogy menjek vissza, ha úgy érzem valami nem okés. Még egy hetet várok, többet nem, inkább nézzen rá, vállalom még egyszer ha kell, hogy felnyissák, csak gyógyuljak meg.

Áruljátok már el, mivel összefüggésben van Fanna az Éva újságban?

Niminek majd mennek a drukkok!

Rita! Néha napján mi meg Kecskemétre mentünk át. persze mióta gyerkőc van, azóta nem. Emlékszem Pesten a Micsoda nő 2-öt néztem. Az se igen most volt! :lol:
Pedig tényleg érdekel ez a JLo-s film, hátha valahol fent lesz... egyszer.
Ahogy a vonalzódra nézek, borzasztó, hogy hogy szalad az idő! 10 hét múlva akár szülhetsz is! Persze ne szülj még meg akkor!!! Hihetetlen...

És a végére egy jó hír... Remélem Vona Ildi nem haragszik meg, ha megosztom veletek, hogy tegnap volt államvizsgázni, és 5-öst kapott!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Katlina! Szépek vagytok! Kisebbiteknek is akkora nagy gomb szemei vannak, mint Robikának!
Oviba általában ezt kérik első körben:
fogkefe, néhol fogmosópohár, kis törölköző kézmosáshoz (akasztóval)
tornafelszerelés (de ez csak novembertől)
ovis zsák, általában gyermekvállfával, tehát 35 cm szélességben
bentre szandál a gyereknek
van ahol ivópoharat is kérnek, általában mostmár porcelánt, köjál nem szereti a műanyagot
alváshoz lehetőleg gumis lepedőt, takaróhuzat, kispárnahuzat (ha a gyerek igényli a kispárnát, van ahol párnát is nektek kell vinni), pizsama
kiscsoportban általában még nem kérnek vizuális felszerelést (ecset, vízfesték, tempera, olló, ragasztó, stb), de ez inkább ovifüggő
gyümölcsnap megbeszélés szerint
wc papír, zsebkendő, fogkrém szintén megegyezés szerint (nálunk majd és mi is csoportpénzből vesszük, de van ahol szülői hozzájárulással történik)

Biztos van, amit kihagytam, hirtelen ennyi. Viszont érdekes, hogy nem volt szülőitek. Akkor a családlátogatást mikor ejtik meg? Meg hogy mikor viszed beszokatni Robikát? Hmm... érdekes.

Más:
Ismeritek azt a helyet? Szórólapja volt bedobva. Szépek a tortáik.

http://happydayz.hu/inner6.htm

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga! Ne is mondd, nagyon gyorsan telnek a hetek. Lassan már tényleg szülök! :) Egyre többet álmodok egyébként a szülésről, a babáról, nyilván kattog a tudatalattim rendesen! :lol:

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Dorka!
ezek valóban nem jó hírek! Kell valamit csinálnod közben? melegítés, vagy gyógyszert szedni, orrszívás, ilyenekre gondolok.

Judit!
Mi is mondtuk, soha jobbkor felújítás, (emellé az összes csővezetéket cserélik) de azt mondták, valamikor meg kell csinálni, és télen sincsenek kevesebben)

Niminek mi si szorítunk!

Katlina!
majd megíratom vele, már szóltam neki, de sztem kiment a fejéből.

Olga!
Fanna az átváltoztatjuk rovatban van benne.

Te is jól megjártad a füleddel!

A torták tényleg jól néznek ki, de hol van? az nem jelenik meg a honlapon.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit! Csak a happydayzt írd be!

www.happydayz.hu

Egyébként szolnokiak.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál, nem volt most UH :( már 1 hónapja nem láttam a bébim.... De minden oké, teljesen zárt a méhszájam. 2 hét múlva megyek vissza, akkor lesz UH is! :)

Olga! Azok a torták brutál jól néznek ki, az a belgacsokis nagyon ott lehet.... 8)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Ma végre letudtam az utolsó vizsgám, megvan a második évem :) Már nagyon elfáradtam.
A kolléganőmtől azt kaptuk ajéndékba, hogy jövő hét pénteken megyünk 4D-re ingyen, totál boldog vagyok :)

Kép
buthu
 
 


Hali,

ma mindenkinek rossz napja volt? Vagy mi ez a pangás? :)

Judit, de jó lehetett nektek egy kis pihi!!!! Aranyosak a lányok is, jó kis helyen voltatok!! Bár az idő kedvezőbb is lehetett volna, nem?
Ja.-ja, fülmelegítés, meg egy aerius (vagy mi) nevű gyógyszert kell szednie a műtétig Szabinak. Meg én adom a Béres cseppet is nekik.

Kriszti, gratulálunk! ÉS persze várunk képeket-beszámolót a 4D-sről!!

Olga, jó kis tortacsodákat találtál!!!

Katlina, Kati, ilyesmi szemöldök tetkókat nézegettem, de pl. nem tudom, milyen technikákkal csináljátok stb.
Kép

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Dorka!
aerius ,ugyan az mint a fenistill csepp csak ettől nem alszik a gyerek,legalábbis nekem ezt mondta retkes tamás amikor a hetényiben "nyaraltunk"

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy nem jövök!Holnap temetjük el a nagyim :cry: ,kedd éjszaka elment közülünk.
Hozom majd az ígért képeket is pár napon belül.

Kati Kép
virag9
 
 


Kati!
Fogadd őszinte részvétünket!

Dorka!
Ja lehetett volna jobb idő is, hosszúba nyomták a csajok, pedig vittünk szoknyát is, de abban csak reggelizni/vacsizni bírtak lemenni, igazi korzóra nem is mentünk!

Ez nagyon szép szemöldök! A színe is! Na ha ilyet csinál nekem valaki, benevezek!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Virág!
Őszinte részvétünk!

Kép

Kép
katlina
 
 


Kati! Részvétem.

Ja, Dorka, nekem is olyan se hangulatom van... Semmi se az igazi...
Szemöldök tetkó tényleg szép! Ilyesmi színben gondolkodsz? Nem lesz túl világos a hajadhoz képest?

Aerius? Tablettában azt írják fel páromnak ilyenkor az allergiájára.

balwin Judit! Utaltam a lánynak, hét elején biztos jön a csomag! Viszont elkeserített, hogy a törölközőn nincs akasztó. Persze 2 perces munka varrni rá egyet, de szerintem a gépi varrás jobban-tovább bírja... Na mindegy.

Kriszta! Gratula a félévedhez! Hogy döntöttetek? Mi lesz, ha babó megszületik? halasztasz egy évet, vagy belevágsz szeptembertől újra a suliba?
Kolléganők aranyosak, tényleg szuper meglepi az UH!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kati! Fogadd őszinte részvétemet. :(

Kriszti! Éljen-éljen-éljen! :) Akkor mostmár koncentrálhatsz a kismanóra! :) Az ajándék meg nagyon szép gesztus! Várjuk majd a képeket! Hová mész majd 4D-re?

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Kati, részvétem a családodnak és neked is!!!! :cry:

Olga, ma már jobb volt a kedved? Fülednél érzel már javulást?
A szemöldöknek nekem biztos sötétebbnek kéne lennie, mert eredetileg is majdnem fekete, de az tuti, hogy barna lesz, ha csináltatok, sokkal lágyabb, szebb szerintem.
Aeriusra mondta is a doki, hogy allergia gyógyszer, a nyálkahártya duzzanatot csökkenti.

Nekem megjöttek az oviba rendelt szőlős cuccok, nagyon elégedett vagyok velük:

Kép

Holnap tartjuk Szabi szülinapját, remélem vége a vadmotoros korszaknak, és gyorsan megtanul bicajozni :) Sajna Dávid torka nem jött még helyre, így ő nem lehet majd ott...:( Azért majd igyekszem képet hozni.

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Olga: nem szeretnék kihagyni egy félévet sem, kicsit nehéz lesz, de megoldjuk :)

Rita: a mátyás útira megyünk. Várom már nagyon, biztos nagy élmény lesz :)

Mostmár agyilag rákoncentráltam a babaszobára :), de egyelőre még cak ötletek után nézegetek.

Kép
buthu
 
 


Kriszti! Akkor Erzsikéhez mentek, ő Úri Szabó asszisztense, aranyos nagyon. :)

Szörnyű ez az időjárás, hol van az igazi nyár?????

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!


Tényleg borzasztó ez az idő!

Dorka! Sajna nem jó a fülem, jövőhétre kérek időpontot. Vagyis ha jó idő lesz, akkor előtte Debrecenbe megyünk babóval. :oops: Úgyhogy lehet inkább jövőhét után lesz belőle.
Szépek a szőlős cuccok, jövőhét elején jön a miénk is, ugye balwin Judit? :wink: A ti törölközőtök akasztós? Nekem írta a lány, hogy amiket most vett törölközőket, azon nincs akasztó... köszi...

Kriszta! Úgy legyen, ahogy eldöntötted! Én halasztottam, abból a szempontból bántam meg, hogy közben vezették be a bolognai rendszert, de én nem akartam aszerint haladni, hanem a régi szerint (nyelvvizsga miatt), és sok olyan tantárgyam volt, amit csak vizsgára lehetett felvenni. Volt, hogy 28 ! tantárgyam volt egy félévben.
Viszont nem bántam meg abból a szempontból például, hogy Balázs szerencsére nagyon szopis volt. Ugye 10 hónapos volt, amikor elkezdtem folytatni a sulit, de emlékszem sokszor már majd szétdurrant a cicim, mire hazaértem.
Emlékszem legelőször mikor mentem suliban, az volt a leghosszabb távollétem itthonról. Már ahogy kiléptem a lépcsőházból sírtam, a ház sarkáról már majdnem visszafordultam, hívtam Petit, hogy mi legyen... :oops: Iszonyúan meg lehet szenvedni az elszakadást. Na, de hosszú lettem. :oops:

Kriszta! Most hogy ránéztem a vonalzódra... szeptember végén szülsz... Én innen elég érdekesnek tartom, hogy te suliba fogsz járni. :shock: Már csak a 6 hét gyermekágy miatt is. Nem megszóláskép írtam!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Hali, ebben a gyönyörű nyári időben :?
Remélem Veráékra jó idő van....

Szabi megkapta végre a bringát, meg wall-e-s tortát, hoztam a képeket :)
Kép a torta

Kép fúúúás

Kép elkél a segítség :)

Kép
Kép
dorkáék
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: