Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszönöm szépen!!!!!
Zsuzsi,ezt nem értem...most mentél vissza a suliba dolgozni...
Akkor nem volt semmi. :shock:
Vendég
 


Sziasztok!!!
Nem írok semmi mentegetőzés-félét mert tudom, hogy teljesen felesleges, hiszen eltűntem mint az aranyóra... De ahogy írtam korábban, szinte semmire nincs időm és energiám, hihetetlen hogy Geszti mennyire lefoglal.
Már egy hónapja jár, biztosan és nagyon ügyesen, szinte már szalad, én meg csak kapkodom a fejem, nagyon féltem mindentől, jár a szemem folyton hogy hová ütheti be magát, mit kéne még elzárni előle, stb. folyamatosan oda megy be ahová nem kéne, a konyhára és a lépcsőre már szereltünk biztonsági rácsot, ami persze nagyon nem tetszett neki. Kapott már lábbal hajtós kis négykerekű nyuszit, meg hintalovat, meg saját kis széket, imádja őket, de legjobban imád egyedül járkálni a lakásban, sőt már kézenfogva az utcán, áruházban stb. baromira élvezi, sikongat, és megy-megy-megy... mindenki megdícséri hogy milyen aranyos. :lol:
Értelmileg is hatalmasat nőtt, már mondja hogy "cica" és próbálkozik az "anyával" ami még leginkább "annnny..." de látom rajta hogy már nagyon mondaná a magáét.
Az evés még mindig tortúra néha, azt vettem észre ha én akarok neki adni (vagy bárki) kanalas főzelékfélét, azt nem nagyon szereti, de ha ő eszik saját maga, akkor bármit megeszik. Persze kanalast még nem tudok neki adni, mert szétpacsázza az egészet, ezért néha nagyon nehéz megetetni. De már kap kanalat amivel evés közben "turkálhat" a kajában.
Nagyjából ez van velünk, persze kisregény tudnék írni, mennyi minden történt és mennyire nagyot nőtt a csajszi.
De látom, azért zajlanak az események itt is, Báránynak nagyon-nagyon gratulálok, emlékszem még nemrég írtad hogy "áh én már nem szülök harmadikat" aztán tessék! :lol: Hajrá, mindent bele, nagyon vigyázz magatokra, és feltétlenül írd meg nekünk a fejleményeket!
Zsutita, sajnálom a pánikbetegségedet, ez eléggé megdöbbentett ahogy olvastam. Hogyan alakult ki? És mitől lehet? Kicsit elgondolkodtam, félek nehogy én is beleessek, bár el sem tudom képzelni milyen, de gondolom te sem számítottál rá. Én azért félek tőle, mert annyira benne vagyok a gyereknevelésben, hogy itthon vagyok Gesztivel, hogy belegondolni sem merek, mi lesz ha vissza kell menni dolgozni, és Gesztit vadidegenekre bízni a bölcsiben. Lehet hogy nálad is emiatt alakult ki? Kapsz rá gyógyszert? Mikor tudsz visszamenni dolgozni?
Most megyek és mindenkinek minden jót kívánok, főleg a hamarosan ismét anyukává váló Erikának és Anitának, nagyon-nagyon szorítok nektek!!!!
Azért néha be-benézek és próbálok gyakrabban írni!
Puszi nektek!
Mamy

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

A baj csőstől jön, Bazsi csütörtök óta kórházban van kruppal, ha minden igaz, akkor holnap már jöhet haza.Már nagyon várom, mert három napja nem láttam, a betegségem miatt ki se tudok szinte mozdulni itthonról, mert egyből rosszul leszek.Szegény apja van vele bent, de embertelen körülmények között.Egy széken aludhat a gyerek mellett, és semmit nem adnak neki. Szörnyű.És én meg itthon vagyok, nem tudok bemenni, képtelen vagyok bemenni hozzá.Bár azt beszéltük, hogy még lehet, hogy jobb is így, mert legalább nem sír utánam, ha nem lát.(annyira legalábbis, mert sokszor nyűglődik: Anya, anya!)Pici drágám biztos nem érti, miért nem lát.Anyósom van napközben Bazsival, akkor a férjem itthon alszik, aztán váltanak, anyósom jön hozzám, apa meg megy be babóhoz.Merthogy bármikor rámjön a rosszullét, legyen mellettem valaki.

Bárány, Mamy!

A betegségem okaival teljesen tisztába vagyok, apukám halálát sem bírtam feldolgozni, mert az 5 hetes gyerekem és az anyukám mellett nem ereszthettem el maga, aztán most elkzdtem dolgozni, ami ugyebár nem túl stresszmentes, most derült ki, hogy anyukám cukros és a slusszpoén, ami a betetőzése volt a dolgoknak, hogy kiderült, hogy az apósom rákos. Röviden ennyi.És a bölcsi miatt nem is aggódtam, mert Bazsi nagyon szeret ott lenni, tudom hogy jó helyen van, tehát ez elvileg nem volt benne a pakliban.
Kedden voltam EEG-n, mert a meurológus azt mondta, hogy ki kell zárni az epilepsziát, de egyébként biztos benne, hogy ez pánikbetegség.Most csütörtökön megyek a pszichológushoz, elvileg ő fog kikezelni ebből a nyavajából.
Most kaptam átmenetire az ideggyógyásztól egy olyan nyugtatót, ami elvileg direkt pánikroham megelőzésére van, napi 3-szor kell szednem.És jobb is, mert mióta szedem, rohamom nem volt, bár voltak azóta is nehéz pillanatok, amikor megtudtam, mi van Bazsival.Meg rosszul vagyok az emberek között, még bevásárolni se tudok, mert rám jön a rosszullét a sok embertől.
De ma büszke voltam magamra, mert reggel lementem vásárolni, és sikerült!Olyan furcsa, hogy ez egyébként teljesen természetes dolgo, de nekem ez most nagy sikerélmény.
Maga a roham az nagyon szar: hányingerrel kezdődik, és a remegéstől kezdve a szívdobogásig, a tarkótájéki fájás az rendesen megy vagy 10 percig, aztán az egész ahogy jött, úgy el is múlik. Háromszor éltem át ilyet, többet nem szeretnék.Ez ilyen ájulásközeli állapot, de nem jár ájulással, végig a tudatomnál vagyok. A legrosszabb a halálfélelem, olyan érzésem volt minden alkalommal, hogy na most vége mindennek, meghalok, mert annyira rosszul érzem magam.

Ne haragudjatok, most nem írok többet, várom anyósomat haza, mert a férjem már elvileg beért Bazsihoz.

Mindenkinek minden jót és sok puszi a pocilakóknak és a már nem pocilakóknak is!

Zsuzsi

Kép
zsutita
 
 

 
 

Zsuzsi!
Tudom,hogy ez nem nyugtat de Szilveszter is kruppolt Tegnap reggel :twisted: Neki már volt egyszer 4,5 éves korában ilyen köhögése,akkor mi is koriban voltunk,3 napot,utána 2 évig nem jött elő,remélem a fiadnak sem fog :!:
Én is pánik beteg vagyok egy kicsit és szerintem ennnek köszönhetem a szívritmuszavaromat 80%-ban tuti.
Sajnos nagyon nehéz az embernek felülkerekedni a vélt vagy valós problémáin,nekem ez is az is van :x
Remélem hamarosan jobban leszel és Balász is!
Majd írd meg.
Mami néztem az iwiwen Geszti bébit :wink: :wink:
Vendég
 


És "részvétem"a férjednek a széken ülés miatt..Volt benne része KATASZTRÓFA
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány
Nagy Nagy Gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nszőke
te most hol dolgozól?

És a hír:
Nagy Áron Domonkos 2007.október 24-én 20óra 32 perckor 2320g-al megszületett (császár)!

Amint tudok jövök és olvasok! és persze írok is.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


ERIKA!
SZÍVBŐL GRATULÁLOK A KISFIADHOZ, JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK-SOK ÖRÖMET KÍVÁNOK NEKTEK!!!! ISTEN ÉLTESSE NAGYON SOKÁIG!!!

Majd igyekszem gyakrabban bekukkantani, kíváncsi vagyok a szüléstörténetre! Végülis előbb érkezett a kiírt napnál, ha jól emlékszem, ugye?

Kép
mamy
 
 


Én is GRATULÁLOK!!!!!!
Majd ha lesz időd mesélj,egy kicsit előbb jött???
KÉPET IS KÉRÜNK!!!!!!!!! :wink:
PUSZ
Vendég
 


Sziasztok!

Kép: én még mindig béna vagyok hozzá!!!! úgyhogy majd apjuk ha rá tudom beszélni és ki is aludta magát :lol: !

Igen ő is korábban született (november 13.-helyett) október 24.

ismét az áramlás volt nagyon rossz! illetve erre szedtem este és reggel a kórházban Diaphylint (értágítót) de 24-én már leküldtek délután megfigyelésre a szülőszobára (CTG) és belémnyomtak még egy adagot vénásan is, de végül a dokim úgy döntött, hogy betöltött (előző nap) 37. hét így kiveszi.
De ez is érdekes volt, mert aki csinálta az áramlást (UH) az küldött megfigyelésre, az osztályos kisdoki azt mondta hogy ez még elmegy. De a végén ketten döntöttek úgy hogy mégis megfigyelés. és közben távrecsegteg többszőr is a dokimmal (így lett este 20óra 32perckor baba), végülis a kórházi létem alatt nem is nagyon nőtt (UH alapján), ja és ami még szép volt a történetben hogy az osztályon lévő kis dokit mikor kérdeztem hogy ha ennyire rossz az áramlás nem lehet-e hogy a babának baja lesz, pl. szellemileg, erre ő azt válaszolta hogy ezt senki nem garantálja nekem, és ekkor mondta még azt hogy szerinte várjunk másnap délelőttig. JÓ mi?????????? De végülis a lényeg hogy megszületett Picurkánk, és szerintem szépen fejlődik, de holnap megyünk a dokinénihez mázsálásra!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Sziasztok

Amint tudok jövök

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Erika,azt nem tudni,hogy ez az áramlás probléma miért alakul ki?
Nem mondták?
Lényeg,hogy a vége jó! :D 37 hét az nincs is igazán korán...
Képet várjuk,tessék megtanulni :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy idepofátlankodok, olvasgattam a topicot (mert mindenre kiváncsi vagyok) és bár nem ez az alaptéma, de láttam, van köztetek pánikbeteg. Kerestem már ilyesfajta topicot, de ami van, oda páréve érkezett az utsó hozzászólás.
Volt részem ebben a borzalomban, második fiam születése után nem sokkal estem bele a "jóba", nem tudtam mire vélni, mi ez. Aztán anyu felvilágositott, hogy a tüneteim egyértelmü pánikbetegség jelei. Évekig küszködtem vele, szedtem Frontint, de mintha be sem vettem volna....én is odáig jutottam, hogy már lassan az utcára nem tudtam kimenni és a tőlünk kb. 5 perc sétára lévő kisboltba is kinszenvedés volt az eljutás. Anyu neurológián dolgozik, beszéltünk orvossal, kiderült, valószinü a totál megromlott házasságom tette be a kaput, ott volt a két pici és a férjemre nemhogy nem lehetett számitani, csak tetézte a bajt a viselkedésével. Ettől jött elő, ajánlottak pszichológust, de attól is rettegtem, hogy odáig hogy fogok eljutni.... Nem mentem el. Szerencsére volt egy barátnőm, aki nem nézte jó szemmel, hogy lassan a saját lakásomban nem tudom ellátni a gyerekeket, igy elkezdett sokat járni hozzánk. Nem vette ki a kezemből a munkát, csak segitett, lelkileg is. Elcibált vásárolni, minden héten kicsit messzebb mentünk.
Persze, volt pánikrohamom rendesen, főleg a sorban állásnál. De hónapok leforgása alatt eljutottam odáig, hogy berontva egy boltba, őrült tempoban végigrohanva a sorok között be tudtam vásárolni. Aztán végleg szétmentünk a férjemmel és jött az új kapcsolat. Ahogy kezdett rendbejönni az életem, kezdett egyre kevésbé mutatkozni a pánikbetegségem. Mostani terhességemtől azért tartottam kicsit, hogy mi lesz, ha a terhességi tünetek mellett újra feltünik. Úgy érzem, sajnos nem múlt még el teljesen, legalábbis mintha a tudatalattimban itt lenne. Amikor hányingeres időszakomat éltem, attól rettegtem az utcán, jármüvön, hogy hányni fogok. Most többször van rajtam az ájulás, jelenleg ettől félek minden útnak induláskor, csak nehogy elájuljak, főleg a két gyerkőccel egyedül.
Ezek szerintetek még a pánikom jelei, hogy nem múlt el teljesen?
Terhesség után vajon elmúlik vagy visszajön vagy igy marad?
Terhesség alatt nektek volt? És ha igen, milyen? Felerősödött vagy legyengült a pánikroham? És szülés után?

Még egyszer ne haragudjatok, hogy ide irtam ezzel a témával kapcsolatban, de más topicban nemigen láttam, hogy bárkinek is lenne pánikbetegsége, új topicot pedig nem akartam inditani, az előző is letünt....

Ági
Vendég
 


SziA!
Gyere nyugodtan ez egy nyugisabb hely,mint az a topik ahol találkoztunk....Igaz keveset írunk de nem volt ez mindíg így...
A pánik betegséghez nem nagyon értek,már ami a kezelést illeti,bár én sem a nyugodság szobra vagyok..Én is pánikolok,csak más dolgok miatt...Egyébként 9 hetes terhes vagyok és szerintem idegesebb mint valaha.Szóval ilyenkor a hormonok is szórakoznak.
Vendég
 


Akkor ráfogom a hormonokra és megpróbálom bebeszélni magamnak, hogy nem, Ági, ez már nem pánikbetegség! :)

Egyébként kérdeznék is tőletek, a császárral kapcsolatban. Nem olvastam vissza az egész topicot, bocsi, de irnátok nekem arról, milyen, ha az ember császárral szül? Remélem, hogy nem lesz rá szükség, de szeretek mindenre felkészülni, ami lehetséges, hogy megtörténik, mert ugye, sosem lehet tudni...... bármi közbejöhet.....

Tudom, Bárány, hogy okoskodtam a másik topicon a császárral kapcsolatban, de azt nem tudom, milyen érzés azzal szülni és milyen utána a "lábadozás". Én ott csak felháborodtam, jogosan helyettetek is :), jó, lehet, kicsit túlzottan is, de ilyen vagyok, sértő volt amit erről irtak!!!!!!!!!

Szóval, ha van kedvetek irni róla, vagy olvassak inkább vissza? :(

Ági
Vendég
 


Sziasztok!!!

Üdv.Pumpóka!!!

Örülünk neked szerintem mindenki helyett mondhatom, bár már nem nagyon gyakran jövök én sem.
A topic cím nem fedi a valóságot teljesen, mert szerencsére mindenről tudunk beszélni, de ha kell akkor azonnal a "császárral szültünk" témában utazunk :)

Szóval pánikbetegségben nem vagyok otthon, nem értek hozzá. De gondolom valami lelki dolog váltja ki és akkor múlik el ha rendbe jössz lelkileg. És hallottam már hogy nagyon nem könnyű annak akinek ez a betegsége van, főképp a tünetei és az érzései miatt.
Szerintem nem törvényszerű hogy a következő terhességeknél is kijöjjön. De még mindig laikus vagyok!!!

Milyen topicban okoskodtál a császárral kapcsolatban? Ezt miért írtad?

Bárány ugye milyen jó végülis hogy nem csináltam meg amire kértél??? Szinte éreztem hogy hiba lenne. Azért mert néha beszólnak vadidegenek szerintem nem kell kilépni egy több ezres fórumból. Még a házastársak is, családok is vitatkoznak nemhogy egy csomó egymásnak többségében ismeretlen ember, arc nélkül mindenki könnyen dumál. De néha már ha oda kéne tegyük a pofinkat nem biztos hogy ugyanazokat a dolgokat mondanánk, vagy olyan szavakkal, stb. Szóval szerintem itt egy kis kulturált vita is bele fér. Végülis azért fórum, hogy mindenki elmondja a véleményét és megbeszéljék hogy melyik miért gondolja így vagy úgy és még esetleg át is lehet állni a másik oldalhoz ha az ember úgy gondolja...Na de ez is csak egy vélemény.

Hülyeségeken ne húzd fel magad... :) főleg mostanság ne :wink:

Többiek? Erika hogy vavgytok? Milyen a kétgyerekes élet? Szerep?
Zsutita??? Jobban vagy?
Mamy Geszti teljesen lefoglal???

Puszi nektek!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia Nszoke!

Az otthonszülős topicban volt egy két rettenetesen sértő és gusztustalan hozzászólás a császárral született babák lelki és érzelmi világáról....... nem részletezném, Bárány tudja, ő ott volt... undoritó ahogy ehhez állnak és kikeltem magamból énis, mert nálunk is voltak császáros gyerekek, szám szerint 4 is a 7 uncsitesóból. Hozzáteszem, még mindig szerencsésnek mondom magam, hogy nekem nem kellett mütét, de soha nem lettem volna képes leirni őket ezért!!!!! Ott pedig leirták, de mocskos rondán!!!! Ezért irtam, hogy okoskodtam :)
Mert bántott, hisz én is szülhettem volna csaszival és még szülhetek most is, nem tudhatom előre!!!!!!

Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Pumpóka!

Üdv itt! Én is kérdezni akartam, miről is van szó, hogy melyik fórumban mit is mondtak a császárosokra, de látom már megválaszoltad a kérdést. Az általad említett fórumba néha be-benéztem a kb. két hónappal ezelőtti tragikus otthonszülős történet miatt, kíváncsi voltam az indulatokra, hát totálisan leesett az állam, attól a butaságtól és szemellenzős stílustól, amit ott olvastam...... néhányan akik beírogattak mint otthonszülés-ellenzők, jó gondolatokat vetettek fel, hát úgy támadták le őket, mintha anyagyilkosok lennének. Na mindegy, most nem is ez a lényeg.
Én csak azt mondom, ezek a nők baromi buták, ugyanis SENKI nem lehet biztos benne, hogy hogyan fog szülni. Még előttük is ott áll a császár lehetősége, és ha esetleg (neadjisten) arra kerül a sor, akkor még könyörögni is fognak érte. Nem istenítem ezt a módszert, távol álljon tőlem, de örülök hogy létezik, és sok gyerek ennek köszönheti az életét.
Egy császáros gyerek (és később felnőtt) semmiben sem különbözik attól aki mondjuk otthon született, ez nem ezen múlik. Én is császárral születtem annó 37 évvel ezelőtt, és azt hiszem, nem vagyok szellemi fogyatékos. Na erről ennyit.
Bátran gyere máskor is, ahogy Noémi írta a topik címe nem zárja ki, hogy mások is írhatnak ide.
A császárral kapcsolatban amit kérdeztél, azt tudom neked mondani, ne félj semmiképpen, nem egy tragédia, ha úgy alakul akkor el kell fogadni. Sok nő tette tönkre a maga és családja életét a fölösleges "bűntudattal" hogy császárral szült. Hülyeség. A lényeg a gyerek élete.
A kérdésedre egyébként kisregényt lehetne írni, ezért röviden most csak pár mondat, aztán a többiek is biztos írnak még.
Maga a műtét kb. fél-háromnegyed óra, vagy altatásban vagy spinális érzéstelenítésben csinálják. Engem altattak, amikor felébredtem az nagyon rossz volt, de utána semmi különös. Műtét után 4 óra a megfigyelés, persze megkapod a babát, ha minden rendben van, és aki tud gondolom szoptathat is, bár nem hiszem hogy a frissen műtött hassal ez sikerülhet. Az én esetemben kb. fél órát volt velünk a kislányom, aztán elvitték, és csak reggel kaptam meg, bár igaz én este fél 10-kor szültem. Másnap reggel iszonyat, megmozdulni sem tudtam, de a lényeg, hogy erőltetni kell a mozgást, nem szabad elfeküdni mondván hogy nem bírsz felkelni, igenis fel kell kelni. Minél jobban mozogsz, annál gyorsabban gyógyul a seb, annál könnyebb a mozgás. A tej beindulása is egyéni, hiába dumál a sok okos, hogy a császárral szült nőknek nem indul meg a tejük időben, nekem már másnap beindult, és még fejni is tudtam, és éjszakára azt kapta a kislányom. Én szombattól péntekig voltam a kórházban, és nagyon szépen rendbejöttem egy hét alatt.
Utána a sebem hihetetlenül gyorsan gyógyult, a 6 hetes kontrollon már szinte nem is éreztem.
Hát röviden ennyi, de kérdezz még bátran, konkrétan mire vagy kíváncsi.

Bárány!

Vigyázz ám magatokra nagyon!!! Mikor lesz UH kép??? Olyan jó, hogy te is pocakos lettél.

Igyekszem sűrűbben jönni, de az egész napom a Geszti utáni rohangálással telik.
Kárpótlásul dobok egy képet, most készült a hétvégén.
Puszi nektek.
Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!!!

Szerintem ez a császár és hüvelyi szülés téma öööö hogy is mondjam hogy ne sértsek senkit, akik betegesen foglalkoznak a dologgal szerintem már már fanatizmus. Lényeg hogy anya és baba is egészséges legyen. Hogy hogy az már a szülő beálítottságától függ szerintem.
Eleinte én is nehezen dolgoztam fel hogy nem szülhettem rendesen, de ha belegondolok hogy viszont nagyon féltem tőle...nem is tudom.
Mindenesetre én örülök, alakult ahogy alakult, mert boldogok vagyunk, egészségben élünk és nem érzem magam kevesebbnek egy cseppet sem, és rossz anya sem vagyok azért amiért "nem úgy szenvedtem" a gyerekem születését.
Kislányom pedig attól mert császáros kétlem hogy kevesebb mint bármelyik másik társa, én hiszek abban hogy az életben lehet szinte a legtöbbet tanulni, és majd ezután látszik meg hogy kiből mi lesz, milyenné tették. Szerintem mindkét esetben lehet egy ember gyilkos, rabló, vagy éppen orvos vagy színész, ez kétlem hogy a születési pozicíótól függene... ráadásul az én lányom nemhogy császárral de még 3hónappal előbb is született. Szerencsére mégsem fogyatékos, vagy gyagya, vagy mozgásproblémás...de ezekbe már nem mennék bele... :D

Mamy örülök hogy itt vagy! Geszti csuda édes...
Milyen a ház? Most hogy már be is laktátok??? Mesélj!

Bárány kérésed számomra parancs!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Feladat teljesítve!

Jó éjt puszi!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Háát igen, nagy az isten állatkertje! :) Főleg abban a topicban... :)

Most már az EDA-val született babák is könnyen kábszeresek lesznek szerintük..... :evil: irtam is rá, hogy hurrá, már pont kezdtem megijedni, hogy az én gyerekem kimarad a jóból.... :) Nem normálisak!!!

Végülis azt nem mondhatom, hogy félek a császártól, csak általában ami ismeretlen az embernek, attól tart kicsit. Főleg, ahogyan láttam, unokatesóim nehezebben lábadoztak szülés után, mint én... De ez gondolom, egyénenként változik, kinek milyen hamar gyógyul a seb, stb. Nem mondom, hogy a "normál" szülés után jujj, de jó, de biztos, hogy más fájdalom, más érzés..... Összehasonlitani nem lehet, hisz két különböző dolog.
Mondjuk, első fiammal akkora gátmetszést "ejtettek" rajtam, hogy 4 öltéssel varrták össze és kb. egy hónapig nem tudtam normálisan a seggemre (bocsi) ülni, ez sem volt túl jó, de persze, van másik véglet is, Barnussal már másnap ülve szoptattam és szinte nem is éreztem a vágást, csak a cérna végét, ahogy szúr, de vele épphogy vágtak, megpróbáltunk gátvédelemmel szülni és azért érdemes volt, mert legalább nem vágták le megint a fél alfelemet :)

De mindennek megvan a jó és a rossz oldala. Attila fiam olyan csúcsfejjel jött a világra, hogy frászt kaptam, úgy marad a gyerek, erre mondta anyu, hogy igen, általában összenyomorog a szülőcsatornában a fejük, ez az, ami a császáros babáknál nem fordul elő, ők nem nyomorognak át sehol..... :)

Viszont az igaz, hogy bármilyen nehéz is legyen egy szülés, annál csodálatosabb élmény nincs, amikor végre kint van és felsir.....
Olyan furcsa, hogy egy csapásra az összes elszenvedett fájdalom és kellemetlenség annyira messzinek tünik, mintha soha meg sem történt volna...... :)

De ettől még egy baba és egy anya sem kevesebb, ha nem élhette át ezt.... párom fogalmazta meg jól ezt tegnap este mikor beszélgettünk a szülésről, hogy azért szülünk, mert gyermeket akarunk és nem azért akarunk gyermeket, hogy szülhessünk. A gyerekért történik minden, nem pedig a felejthetetlen és eufórikus, átszellemült szülésélményért!

Ági
Vendég
 


Bocsika mindenkitől most nincvs időm visszaolvasni!
Pumpoka,maradjunk minkább itt,a másik topik árt az idegeknek!! :D :D
Nszöke köszike puszika!
Geszti bébi továbbra is széséges vagy!!
Többiek írjatok!!
Este olvasok pusz
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Hogy vagy??? Voltál már 4D-n??? Képet kapunk??? :wink: Ha jól számolom nemsokára mész a tarkóredő vizsgálatra, ugye? Mikor is fogsz szülni? Képzeld a hugom is babát vár (megint), ő január végén fog szülni, és kislánya lesz! Úgy örülök!

Noémi!
Köszi a kérdésedet, nagyon jó a lakás, nyugalmas, csöndes a környék, jó a levegő, stb. stb. minden szuper.

Rólunk röviden, Geszti megkapta a 15 hós oltást, hálistennek semmi gáz nem volt, jól viselte, csak a szúráskor sírt picit és összekönnyezte a nyakamat szegénykém, de fél perc múlva már nevetett a dokira. Aznap éjjel lázcsillapító kúpot adtam a doki javaslatára, bár sosem lázasodott be, még a 2-3-4 hós oltásoknál sem. Persze most sem, de ha nem adtam volna, akkor se lett volna láza szerintem. Nagyon stramm kiscsaj.
Decemberben megyünk beadatni a Menjugate-t. Remélem, akkor sem lesz semmi zűr. Aztán februárban (18 hósan) lesz megint egy kötelező oltás, a régi emlékeztetője. Szegény gyerekeket összevissza szurkálják... mi is kaptunk vajon annak idején ennyi oltást? Régen hogy volt? Tudja valaki?

Visszaolvasni szerintem lehetetlen vállalkozás lenne, ezért bocsánat...

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami,még csak egy UH voltam,az se 4D.Most 11.hét,és dec 5 én megyek a genetikai UHra,(az sem 4D).Az elsőről nem is kértem képet mert semmi kivehető nem látszott..Szerintem a másodiknál sem nagyon lesz érdemes..
A 16. héten lesz egy fizetős vizsgálat vér + UH,na az 4D lesz,akkor lesz képem(ha minden jól megy)
Mi az a Menjugate??Én nem tudom :oops:
Az emlékei szerint egyébként mi is kaptunk egy csomó oltást.
Vendég
 


Bárány!
A Menjugate egy nem kötelező oltás, a vírusos agyhártyagyulladás ellen. Nem vagyok teljesen képben ezekben az oltásokban, de megkérdeztem a dokinkat és ő ezt ajánlotta, hogy mindenképpen adassam be. Bár nem szeretem amikor szurkálják szegénykémet, de tudom hogy ezek szükségesek, soha nem bocsájtanám meg magamnak ha neadjisten valami gond lenne, csak azért mert nem adattam be.
Ha dec.5-én mész, akkor már majdnem 13 hetes leszel, ha jól számolom, szerintem akkor már mindenképpen látszani fog rendesen a baba, és jó képet fogsz róla kapni! Emlékszem, amikor mi voltunk a tarkóredő szűrésen, videóra is vetettük a vizsgálatot, és már kivehető volt, hogy úszkál, a kis lábait keresztbe rakta és rugkapált, és szinte mindene már teljesen jól látszott, csak éppen pici volt még.
Azért majd ha lesz képed, rakd már fel... úgy szorítok neked! És olyan kíváncsi vagyok a pöttömre! Azt már eldöntöttétek, hogy mik a szóba jöhető keresztnevek???

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami
Igen jól számolsz,és remélem tényleg látható lesz az UH kép,nem csak valami folt.
Így már tudom mi az az oltás,én is beadattam a gyerekeimnek,bár Szilveszternél sokat dilemmáztam,mert néha nagyon komoly mellékhatásai vannak,persze normális ember ezen nem problémázik,nekem egy évembe került mire döntöttem,2 éves volt amikor elkezdtem gondolkodni rajta és 3 amikor beadattam.Jó határozott vagyok ugye :D :oops: :D
Vendég
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.

Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.


Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 14&start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Bárány!
Hát én már egyáltalán nem emlékszem, hogy mi mennyi oltást kaptunk. Arra viszont igen, hogy általánosban úgy 5-6 osztály táján kaptunk, és baromira be voltam rezelve. Sorban álltunk az orvosi előtt és legszivesebben kirohantam volna a világból. :? De túléltem. :wink:
3 évesen adattad be a Menjugate-t? Nem késő az? Nekem a doki azt mondta, hogy minél előbb, annál jobb. Már 1 éves kor előtt is be lehetett volna adatni, de nem tudtam... :roll: akkor még olcsóbb is lett volna állítólag. Így 5300 Ft volt.
Nem írtad, vannak-e már nevek? Olyan kíváncsi vagyok (bocsi). Főleg, mert a két gyerekednek sem teljesen hétköznapi a keresztneve.

Zsutita!
Hogy vagy? Remélem javulgat a helyzet!!! Még otthon vagy?
Bazsi jól viseli a bölcsit továbbra is?

Noémi!
Rólad aztán mostanában egyáltalán nem vagyok képben.... :roll: mi van veled? Málna már igazi nagylány, tegyél róla fel képet!

Pusz mindenkinek

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Nézegetem a topicot, de oly ritkán irtok.... :(

Bárány! Mi újság veletek? Babuci?

Nálunk van újság! Megmutatta magát az uh-on a kis drága, és végre két fiú után egy KISLÁNYT VÁRUNK!!!!!! :lol:
Nagyon boldogok vagyunk, a genetikai uh-n minden rendben volt, az afp is teljesen jó lett! Nagyon sokat mocorog, most már napközben is!

Mindenkinek sok puszi: Ági
Vendég
 


Sziasztok!
Mami,én nem tudom pontosan,hogy milyen oltás,de kb 3 évesen kapta meg,fizetni kelett érte ,agyhártya gyulladás egy fajtája ellen véd,de ad keresztvédettséget is.Nem mondta a doki,hogy késő lenne...

Nevek:gondolkodóban vagyunk :shock: :shock:
Lány az tuti:Niké, fiú:Alex,Ákos Márkó...

Pumpóka,gratula a kislányhoz,mi lesz a neve???
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Remélem nagyon nem felejtettetek el, rég jelentkeztem. Sajnos október 31-én megrepedt a magzatburok (34 hetes voltam akkor), folydogált a magzatvíz, attól kezdve a klinikán voltam. :( Kaptam infúziókat, meg gyógyszereket, hogy benntartsák a babát, szerencsére sikerült a 37-dik hétig. 11. 23-án 23.45-kor született meg Kornél baba, 37 hét 2 napra. Minden rendben volt, igaz ő is császáros lett, mint Manó, de ezt tudtam előre.
Mostmár itthon vagyunk, de nagyon hosszú volt ez a szűk 1 hónap. Manót is és engem is nagyon megviselt, de remélem gyorsan kiheveri. Kornél babát is kezdi megszokni, bár az első 1-2 nap nagyon rosszul viselte, hogy itt van a baba. Mindig sírva fakadt, mikor Kornél felsírt, vagy, ha meglátta nálam. Tegnap és ma már szeretgette, meg simogatta is. :)

Egyenlőre ennyi, jelentkezem, amint tudok.

Üdv mindenkinek.


Kép

goodfairy
 
 


Szia!
Persze,hogy nem felejtettünk el!!!
Gratulálok,a kis névrokonomhoz!!!
Majd írj részletesen,hogy miért repedt meg a burok,fertőzés??
Vendég
 


Sziasztok!

Anita!!! :lol:

Dehogyis felejtettünk el!!! Sejtettem, hogy ilyesmi lehet a háttérben, de azt nem gondoltam, hogy már meg is érkezett a csöppség! Tündéri aranyos, szívből gratulálok hozzá! Mekkora súllyal és cm-el jött a világra?
Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!
Majd ha időd engedi, néha gyere és mesélj, főleg az érdekelne, Manó hogyan viselkedik a kisöccsével. Nekem a hugom fog nemsokára szülni (januárban), a kisfia most 14 hónapos. Már izgul, hogy a kisfiú hogyan fogadja majd a tesót.

Bárány!

Szép nevek! A Niké hogyan jött? Nagyon különleges, és nem mindennapi.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Tudod úgy volt egy időben,hogy magán bölcsibe fogok dolgozni.Voltam bent egy pár napot,és ott hívtak így egy kislányt.Egy éves volt és tök édi.
Vendég
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Nagyon boldog, békés karácsonyt kívánunk mindenkinek!

Anita és a fiúk

goodfairy
 
 


Kép

Boldog karácsonyt!!
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Boldog karácsonyt kívánok nektek!!!

Bárány ez a kép van nekem az asztalon kint amit feltettél!
Egy az ízlésünk ;)

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Az tök jó....
Pusz jövőre gyere többet
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Először is remélem, hogy mindenkinek jól telt a karácsony.
Tudom, régen jöttem, de ez a nyavaja eléggé levett a lábamról, két hónapig itthon voltam betegállcsiban, de netezni se volt nagy kedvem.Most végre beállítottak nekem olyan gyógyszert, amitől nincs semmi bajom. Harmadikra sikerült, az egyiktől állandó hányingerem volt, a másiktól pedig aludtam folyamatosan.Beadtam reggel a bölcsibe Bazsit, aztán aludtam, és arra ébredtem, hogy már mennem kell érte.Azt hiszem, túl vagyok a nehezén, 7-én megyek vissza dolgozni.

GRATULÁLOK A KÉT BABÁHOZ!!!!

Most menem kell, mert főzök, meg takarítok, de mindenkinek BUÉK!

Ígérem, rendesebben jövök, és ha lesz időm, visszaolvasok!
Puszi mindenkinek!

Zsuzsi

Kép
zsutita
 
 


Szia örülök hogy jobban vagy,gyere egy kicsit gyakrabban,hátha újra beindulunk
BUÉK
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkitől bocsi, hogy nem jöttem Kari előtt, de már nem is mentegetőzöm. Szinte semmi időm, nemhogy netezni, de semmire.
Most azért kukkantottam be, hogy

MINDANNYIÓTOKNAK BOLDOG, BÉKESSÉGES ÚJ ÉVET KÍVÁNOK, MELY BŐVELKEDIK A JÓBAN ÉS SZŰKMARKÚAN BÁNIK A ROSSZ DOLGOKKAL. LEGYEN A 2008-AS ÉV MINDENKINEK OLYAN, AMILYENNEK SZERETNÉ, VÁLJON VALÓRA MINDENKINEK AZ ÁLMA.

Zsutita,
örülök hogy már jobban vagy, megkínlódtál rendesen ezzel a betegséggel...

Bárány,
és te hogy vagy (azaz: hogy vagytok?!) :lol:

Puszi nektek,
Mamy

Kép
mamy
 
 


Bárány!
Eszembe jutott valami: most cseréltük le Bazsinak az ágyát ikeásra, a kiságyat meg el szeretnénk adni.Érdekel?Adnánk hozzá a matracot, amit tavasszal vettünk, a kiságy kijáratos(tudod, két rúdja kiszedhető későbbre), illetve egy brendonos pelenkázó, ami az ágyra tehető.A legmasszívabb fajta,a 18 kg-os keresztfiamat is elbírta, körbe védővel, gurulás ellen.
Ha érdekel, priviben megbeszélhetjük, ha nem tudtok újat venni.És akkor rakok fel képet is róla.

BUÉK mindenkinek!

Pusza:

Zsuzsi

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
Bocsi csak most olvastam vissza,Zsuzsi megnézem a képeket és ha tudsz ár is érdekelne...még nem tudom biztosra,mert egy család már sok mindent fölajánlott,szobahinta etetőszék,pihenőszék...de lehet,hogy ágyunk nem lesz
Vagy emailban is küldheted a képeket
pusz mindenkiek
Vendég
 


Szia Bárány!

Az ágy nagyon strapabíró, Bazsi volt a negyedik gyerek benne, semmi baja. Van két kivehető rács későbbre, amikor már ki tud mászni. Két állásba tehető, és tudok hozzá adni rácsvédőt( külsőt is meg belsőt is, amit Anyukám varrt rá), meg bele matracot, amit tavasszal vettünk neki.
A pelenkázót megnéztem a Brendon honlapján, most 16-ért adják, mi még 12-ért vettük.
Arra gondoltunk, hogy az ágyat meg a pelusozót odaadnánk 15-ért, ha azt nem tartod soknak.
Csak addig nem akarom hírdetni máshol, amíg nem tudom, kell-e nektek.Egyszerűen nem tudjuk, hol tárolni, mg szükség sincs már rá.

Rakok fel képet, csak sajna a pelusozó le lesz takarva egy alátéttel, szerintem nincs olyan képünk, amin natúrba rajta van.De világosbarna a színe, és macik vannak rajta. De a minta alig látszik, mert úgyis kell a ded alá valami plusszba. Mosható anyaga van, az alja meg egy vastag funérlap, abszolút stabil. Csak hasonló van fenn a brendonoson, nézd meg esetleg.Alakra más egy kicsit.

Ezek a képek is csak azért voltak, hogy meg tudja nekem bent mutatni a kórházban, hogy lett megcsinálva Bazsinak.
A Bazsis képet azért raktam fel, mert az nem sokkal a hazaérkezés után készült, hátha lehet látni nagyságra.Mindent ott tudtam tartani mellette.Akkor még jó nagy volt neki.

Pusza:

Zsuzsi

Kép ágy1

Kép ágy2

Kép ágy3

Kép ágy4

Kép a pelenkázó használat közben

Kép
zsutita
 
 


az is eszembe jutott, hogy ezer éve nem dobtam fel képet rólunk. Meg felteszem az új ágy képét is, az Ikeába vettük őfennségének.

Pusza:

Zsuzsi

Kép Bazsi a bölcsiben

Kép Apjokkal

Kép hárman

Kép az első hó

Kép szökőkutazás az Árkádban

Kép egy mai vagány kép

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
Köszi szépen Zsuzsi de hírdesd nyugodtan,mert mi még jaj de soká veszünkágyat,és nem kizárt,hogy azt is kapunk kölcsön...
Nem akarlak fölöslegesen váratni..
Jók a képek!!Balázs egyre szebb :D
Vendég
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
maci1981
 
 


Sziasztok!

Bárány!

Rendben van, bár mostanában nem igen szoktunk netezni.

Múlt hétfőn hajnali fél 3-kor jött a telefon, hogy apósom meghalt, Anyukámat keddtől felrendeltem Pestre, mi meg mentünk a férjemel haza anyósomhoz, és pénteken volt a temetés.
Szóval igazán "jól" kezdődött az évünk.

Most megyek, mert hulla vagyok, a hétvégén megpróbálok jönni.

Puszi mindenkinek és jó éjszakát!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Bárány!!!
Hogy vagy? Most már félidős vagy, ugye??? Kiderült már, hogy kislány lesz-e, vagy kisfiú? Írj egy pár sort, ha időd engedi.
mamy
 
 


Szia!
De rég jártunk erre!!!
Köszi kérdésed jól vagyok,bár a kilókkal elszaladtam egy kicsit,10 kilót híztam de mivel a doki diétára itélt így már lement 2.
Tehát eddigi hízásom 8kiló!!
Kisfiú lesz:Dávid lesz a neve.

Remélem ti is jól vagytok.
Vendég
 


Kedves mindenki!


Érdi anyuka vagyok, és szeretném eladni a kislányom hordozóját ( Pierre Cardin) , amit 4X használtunk.

Ár: 10000,-Ft

tel: 30/3100056
Kép
g.erika
 
 


Ha tényleg ennyire makulátlan állapotú mint ahogy aképen látszik akkor engem érdekel
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: