Új privát üzeneted érkezett!

Zsu!

De jó, hogy írtál!!!! :)

(CC elv nálunk is napirenden :), a mosható pelusok már régebb óta :), úgyhogy hajrá, nem fogod megbánni, csal néha kicsit nehéz, legalábbis nekem néha... A simát sem tudom ráadni a gyerkőcre, nemhogy a hajtogatósat... :oops: . )

Jaj, de jó lehetett a szülésed! A vajúdóolaj-témán rajta vagyok. :lol:

Mamacsibe!
Van otthonszülés, a rendelet (?) nem lépett még hatályba. Ez év félévétől változik majd a helyzet, de erről nem tudok többet.

Rita! Koszi a valaszt!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Mi az a kontinuum-elv? Csak röviden, mintha egy hétévesnek magyaráznátok.

Sok bennem a stressz, felhúznak az emberek (tegnap majdnem meghaltunk a fiammal, mert egy kisbusz kb. 60-nal nagy lendülettel felhajtott a járdára - négy centi az élet).

Meg veszekednek velem, hogy miért most jöttem vérvételre, késő van, mondom, mert az van kiírva, hogy 9 és 10 között kell, ha nem éhgyomri, és 9 óra 40 van... erre csóválják a fejüket rosszallóan.

Én régebben annyiszor hunyászkodtam meg, kullogtam el ilyen gyíkokra emlékeztető intellektusú-érzelemvilágú emberek közeléből, hogy újabban ironikus és támadó leszek ezekben a helyzetekben, meg panaszkönyvbe írok, meg feljelentek. De ez valahogy... nem spirituális, nem tesz jót a világban áramló erőknek. Irigylem azokat, akikben béke és derű lakik.

Orsi, te otthon szülsz?
Mi is beruháztunk (most is) mosható pelusra (Monapel). A fiaméit továbbadtuk még évekkel ezelőtt.

Szeretettel gondolok rátok,

Évus Ka (39+5)
évuska
 
 


Orsi!
köszi :)
mosható pelenkás tapasztalatok érdekelnek engem is. igaz, ismerősék ikreinek a popsiját kicsípte :( (de sztem nem csináltak vmit jól).
és a kontinuum-elv is :)

Évus, itt nincs ölelős szmájli, vedd úgy, hogy küldtem.
elhiszem, hogy még most is remegsz. én is agresszív lettem, kötekedő, muszáj megvédeni magam és a kicsit, viszont ez nem jó, nagyon nem, utálom magam miatta :(

előző hsz-emhez: tudom írtátok, hogy van vendégszobája Világhy dr-nak, de 3-4 hétig csak nem lakhat ott az ember gyerekestül...
bonyolítok én itt mindent, amit csak lehet :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 

 
 

Évuska!

Igen, így tervezzük. Középső is itthon született :) Te hol szülsz?

OFF: Kontinuum elv:

http://www.hordozokendo.hu/kontinuum_elmelet/index.html
http://www.okosbaba.hu/az-elveszett-bol ... m-elv.html


LÁnyok, annyira jó volt ma az sztk-ban. Semmi felelősségre vonás, stb. mindent kaptam, ami kellett, még egy ctg-t is, nem ellenkeztem... Úgy tűnik, lesznek pecsétek is és ez a mai doki sztem még igazolást is fog adni. Vannak még csodák!!!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Mosható pelusról sokat olvashattok a szekértőktől :)
a:
gyereknevelés/pelenka: melyiket válasszam topicban.

Bocsi, nem tudom belinkelni... :oops:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Szilvi,

húúúú, de rég voltam! alig fogtam fel a vonalzód értlmét :wink: :lol: :lol: Sok boldogságot nektek!!

off: A kontinuum elmélet szerint élünk. Szerintetek normális az, hogy másfél éves gyermekemben, ennek ellenére sem alakult még ki az ősbizalom? Mai napig állandóan kézben akar lenni, még a játszótéren is az én kezemből figyeli a többieket. hmmmmm.
sz_kata
 
 


Sheila Kitzinger Magyarországon
2008. április 5-7.

itt is lesz majd szo a CCrol.
10 00 – 10 45:
Filmrészletek és beszélgetés Jean Liedloff: Az elveszett boldogság nyomában. A kontinuum-elv című könyvről Görbicz Adria független bábával
:)

Biobaba
biobaba
 
 


a konyvet meg elfelejtettem
http://ketezeregy.hu/kiado/keek1.html
biobaba
 
 


Nekünk nagyon bejött a mosható pelus, nem is tudom elképzelni máshogy... Az eldobható gyerekeknek is piros a popsija sokszor.

Mamacsibe, kösz az együttérzést. A fickó egyébként azt mondta nem épp válogatott és nem épp halk szavaimra, hogy nem látott minket. A fiam narancssárga dzsekiben.

Orsi, az Istvánban, de a határán voltam, hogy itthon. Csak nem tudtam elképzelni, az őszi viharok után ez működik-e még... és nem is jártam utána, sajnos. De nem véletlenül néztem be ide, hozzátok.

A velünk egy házban lakó (gyerekorvos) anyám rosszallásával nem tudtam volna megküzdeni (boszorkányüldözés-szerű, tán a rendőrséget is kihívná). Meg a rendszerrel, amellyel ti annyiszor és olyan bátran...

És az ismerősökkel... hogy mindenki jobban tudja (így is, hogy nem otthon szülök), és lyukat beszél a hasamba, mert hallotta az anyukájától meg látta a tévében, meg amikor ő 27 éve a fiát szülte... meg nem jó az a hektikus szoptatás... tudjátok.

Köszönöm az infókat a kontinuumizéről. Most van egy kis bűntudatom a fiam miatt, két vagy három sírni hagyós, idegtépő délután/éjszaka miatt. Nem bírtam tovább. És néha, sőt, gyakran, bosszankodtam és rosszalltam, hogy megint akar valamit... talán mert akkor nagyrészt egyedül kellett mindent, nem ilyen volt az apja, mint a mostaninak, hanem ítélkező, szeretetlen, fölényes...

Most is, túl sokat kontrollálom szegényt (hatéves), megkérem, növekvő hangerővel, ne sikoltozzon, ne döngesse a korlátot, ne tiporja egyik cipőjével a másikat, figyeljen, hogy szembe jön az öreg néni, ne könyököljön az asztalnál... Szóval, legyen tekintettel a környezetére, meg más emberekre, ne mindig hozzá kelljen mindenkinek alkalmazkodni. Talán néha türelmetlenül csinálom ezt... Aztán látom, szorongóbb, lefojtottabb, de sokkal értelmesebb, másokra figyelőbb, mint a kortársai... és nem tudom, jót teszek-e neki. Vagy hogy én példát mutatok-e, ebben sem vagyok biztos. És Szilvi, te néggyel, Orsi, mindjárt hárommal... hogy bírjátok? Jó, nekem évekig egyedül kellett, teljes munkaidő mellett, de akkor is.

De most jó. Mert mikor ellepnek a hangyák, az Ember akkor sem ideges, hanem aggódik, hogy a teraszról lesöpört lények nem ütik-e magukat... Nagy szeretet, derű lesz, van is.

Talán holnap meglátjuk, akit annyira várunk. Telihold lesz.

Mondtam ma egy bababoltban, hogy piros(as), puha, pamuttakarót szeretnék... kérdezték, miért, mondom, mert olyan színű az anyaméh... a magabiztos eladó kis híján lehülyézett, mert ő sok gyerekpszichológiát tanult, és az újszülött nem lát színeket, csak feketét és fehéret. Szerintetek?

(Pedig én nem tanácsot kértem. Hanem takarót. Amiből volt kék meg rózsaszín...)

é
évuska
 
 


Evuska
A csodalatos ujszulott

OFF
Az eldobható gyerekeknek is piros a popsija sokszor.

Az en moshato pelenkas gyerekemnek nagyon-nagyon ritkan van egy kicsike piros a combtovenel. Semmivel nem kell kenni a feneket. Mondjuk en gyapju kulsot hasznalok. Lehet, h ez is szamit.

Biobaba
biobaba
 
 


Orsi, köszi a linkeket :) a könyvről már hallottam, csak hogy ez cc elv, az kimaradt :)
Biobaba, neked is köszi. lehet, hogy 6-án ott leszek, van már kedves ismerős aki megy :D

hát nagyjából így "nevelem" én is Lindát, bár nem a kezdetektől, csak így alakult. velünk alszik, napi sokszor szopik (meg éjjel is), pedig már elmúlt 1 éves. bizony nem könnyű ellenszélben menni, sokan hülyének néznek. a párom szeretné, ha nem 2 nővel kéne aludnia, csak eggyel, de közben meg húzza magához és bújtatja a takarója alá a lányát... :D (én pedig sokáig szerettem volna a saját ágyába szoktatni, de egyszerűen nincs szívem sírni hagyni, abból pedig csak az lenne.)
és az utcán, meg ismerősök közül is irigyli mindenki, milyen kiegyensúlyozott, csendes, boldog, bújós gyerek. (és megjegyezték a minap, hogy "Ilyen gyerekből 10 is lehetne otthon!"- na azt azért mégse)
ez némi elégtétel persze :) bár a házimunkával nagyon elmaradok így, azt nem tudom ki hogy oldja meg egy felálló-mászkáló kisgyerekkel. pláne 2-3-al...

köszönöm a mosható pelusos tippeket, utánaolvasok.

Évuska :O hát akinek nincs szeme, annak nem lehet szemüveget se felíratni. még jó, hogy nem esett bajotok.
pont ezen gondolkoztam a cc kapcsán, hogy aki egyedül, meg dolgoznia kell, és egyáltalán, hogyan oldja meg? ehhez azért segítő környezet is kell. szerintem mindent megadtál, adsz neki, amit csak tudsz. akiben felmerül, hogy jól neveli-e a gyerekét, az már nem lehet rossz anya szerintem. és le a kalappal.
meg mennek a drukkok a szüléshez.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


OFF

A CCvel kapcsolatban ez is elo szokott kerulni:)

Biobaba
biobaba
 
 


Jaj, jaj, Edit, nagyon sok bűntudatos rossz, sőt, bántalmazó anya is van ám, tehát bennük igenis felmerül, csak jön egy új helyzet, az idegpályák már bejáratódtak, és ezredszer is ugyanúgy reagálunk. Én csak más mamákon látom, meg az Emberen, akivel csak néhány hónapja élünk együtt (épp mosogat, beszarok!), milyen angyalian türelmesek... nem várnak sokat a gyereküktől. Én olyan elvágólag intézem ezeket a helyzeteket a fiammal, pl. szerintem ilyen párbeszéd NINCS:

hatéves: nem veszünk kiflit?
én: itt vehetünk.
hatéves: mit?
én: ilyet nem lehet kérdezni.

Tanárnak is ezért vagyok korlátozott érvényű. Mert nem bírom az ilyesmit...

Pelus: tegnap anyóssal babakelengyét néztünk, gesztus, hogy válasszak valamit. Örültem. A méregdrága, exkluzív termékek között Poponella mosható pelusfélék is voltak... tömör gyönyör, hihetetlen vonzó tárgyak, de olyan vérlázítóan drágák, hogy az egész ökoszemlélete, az "elég" tudata romba dől az embernek, és szégyelli magát a gyártó/forgalmazó/eladó helyett is...
Egyáltalán, olyan felszerelések voltak ott, hogy eszembe nem jutna, hogy ilyen igény létezik... lebegjen fürdetés közben a baba, hogy a mamája keze szabad legyen, ilyesmi. :?:

Mi beértük Monapellel, semmi flanc, kb. reális árú, és hazai termék.

Biobaba, én mindig off vagyok, bocsánat, nem szülök, főleg nem otthon... :)

é (39+6!!!)
évuska
 
 


Évuska, hűűűha, nagyon jól bírod, hogy még eljársz vásárolgatni :) bár gondolom másodiknál már rá van az ember kényszerülve.
én tavaly 24.-ére voltam kiírva :)

a te anyud is gyerekorvos? enyém is. tuti szívszélhűdést kapna, már attól ha tudná hogy az otthonszülés eszembe jutott. szerencse, hogy nem lakik velünk.
mi sem régen élünk együtt. júliusban lesz a 2. évfordulónk (mindenféle téren).
off volt bocsi a többiektől :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Én meg olyan hülyén érzem magam. Nem kapcsoltam, hogy Évuska az itteni Évuska, amíg meg nem jelent hatalmas pocakkal. (Gyerekek, úgy feljött a negyedikre, hogy ihaj!)
Szóval Évuska, bocs a hülye mondatért az email-ben, meg a kérdésért, hoyg mennyi időd van még hátra... (Komolyan nem úgy mozogsz, mint aki mindenórás! Ez bók.)

Párbeszédetek: egy hatévestől ez teljesen oké.
De amikor a 12-éves kérdezi meg 5 percen belül kétszer ugyanazt, amikor már válaszoltam elsőre is, NA AKKOR tudnék hajat tépni. Nem tudom eldönteni, kiét is. Mert nyilván nem figyelt a válaszra. Akkor meg minek kérdezte?!?!?!?!?
h_szilvi
 
 


Olyan jó lett ez a topik végre/újra!

Az én Alapmodellem mindjárt 2 éves és nem kopik, egyre csak fényesedik :)

Bensőséges, élményekkel és érzésekkel teli Húsvétot kívánok mindenkinek, a születendő kicsi embereket várjuk szeretettel, jó hely ez is itt :)
indianyo
 
 


Én most csak olvasgatok, nincs sok erőm írni.

De azért:

Szilvi, nagyon örülök, hogy így alakult/atok. :) Sejtettem, és olvasva a blogodat meg is bizonyosodtam, hogy milyen érzéseid-gondolataid voltak és hát csak sóhajtottam egy nagyot. És akárhogy is, ott van bennem az irigység, hogy pocakosodsz.

És Rátok is Osoa, Évuska, akik most szülni fogtok, irigy vagyok.


Gondolkozunk mi is gyakran, hogy mért szorult háttérbe a természetesség, az emberi az emberekben. Olyan érzésem van, hogy ez szoros összefüggésben lehet a hatalomszerzés és gyakorlás jelenségével. Csak olyan embereken lehet uralkodni, akik magukon nem tudnak, mert nem bíznak, akiket csecsemő koruktól fogva, mit, születésüktől fogva arra kondicionálnak, hogy elidegenedett ember váljon belőlük. Tudom, ez olyan újbalos gondolat, de ez van. Természetesen nem gondolom, hogy az a kisbaba, aki külön kiságyban alszik, soha nem lesz épkézláb ember. (Melinda pl. először velünk kezdte, aztán külön, most újra velünk).
De elképeszt, hogy az emberek ma már önként mondanak le arról, amivel a legtöbbet segíthetnének a gyereküknek és maguknak.
Pl.
Egyszer bébiszitterkedtem egy háromgyerekes anyukánál, aki csak így tudta megoldani, hogy a kisfiát úszni vigye. Ő maga is bébiszitterkedett anno, Amerikában. Az orvos házaspár, akiknél vigyázott a gyerekre, megtiltotta neki, hogy ölelgesse, puszilgassa a babát, merthogy a ŐK MAGUK SEM TETTÉK.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Szilvi,

nagy élmény volt látni a gyerekeidet... gyönyörűek, valami sugárzik róluk, amire most nincsenek szavaim...

A fiam teljesen odavan a szerkezettől. Én meg vettem biorépát a bionyulaknak, meg magunknak, lének.

Te most Ágival szülsz majd? Vagy azt sem lehet? Bábával?

Mamacsibe, ráadásul ritka jó orvos. Az a fajta, aki kilencszázkilenvenkilenc gyereknek kamillateát ír elő, egyet meg, akinek ugyanolyanok a tünetei, azonnal bevitet a kórházba, és annak ezen múlik az élete... Már hetvenkét éves, de nyomja ma is, gyalog járja a (jó nagy, budaörsi) körzetét, mikor házhoz megy.
Csak ilyen régi iskola.

Ó, vásárlás, szakdolgozatkötés, minden. Tegnap este még jóga is.
Aztán majd egy darabig nem.

Memme, sok a kritikátlanul átvett minta körülöttünk ("apunak is terepjárója van", "a barátnőm is a teszkóban tölti fel a 400 literes hűtőjét", "a testvérem is levetette az őssejtet" stb.) Ráadásul úgy alakult, hogy a nyugati embernek a pénz és a technológia képviselte hatalom adja meg az önérzetét, ami mögött ott a kavargó semmi, azt igyekszik takargatni, és nem is tud róla. Megtehetem - meg is teszem/veszem, jól járok vele.

Köszönöm a bátorítást mindenkinek, jó energiák jönnek tőletek! Ez a sok intéznivaló ilyen lélektani gát, talán azért nem érzek ma sem semmit még... (39+7), de most kicsiny gumicsizmámban elkúszok ctgre.

é
évuska
 
 


Memme,

és a szülésznőnktől odavagyok meg vissza!!! Megnyugtat nagyon... előre megmutatta a sok birka kórházi papírt (beleegyezési nyilatkozat, akarok-e karszalagot, amellyel azonosítanak /azóta vezették be, hogy Szegeden összecseréltek két beteget/), hogy ne vajúdás közben kelljen bogarásznom, ez se jutna másnak eszébe.

Na, elindulok, megnézem az újszülött bárányokat és nyulakat az Istvánban...

Lehet, hogy másfél óra alatt kibújik a bébi, és itthon ragadok? Erről fantáziálok én.

é
évuska
 
 


Indianyó,
neked NEM alapmodelled van. :P A tiednek vannak "extrák" a lábai között! :lol: :lol: :lol:

Memme,
nálunk kiságy van. :D :oops: :D És lesz is. A picike ráadásul viszonylag hamar külön szobába is fog kerülni, Timóhoz. CC ide vagy oda, van nekem egy fantasztikus férjem, aki a napi meditációval és jógával vagy tai-chi-vel tartja magát karban, ha már az 5-6 óránál SOHA nem jut neki több alvás (negyed ötkor kel hétköznapokon, pont a saját dolgai miatt: álmok leírása, tai-chi, meditáció). Ehhez kell egy hely, ahol maga lehet. Jelenleg ez egy külön szoba, Timó és a kisbaba leendő szobája, de nyártól a meditáló szoba beköltözik egy térelválasztóval a hálóba. (Timó velünk egy szobában, de külön ágyban alszik). Pár hétig a kisbaba velünk alszik majd, de onnantól én járok át szoptatni. Ez az én választásom. Igazából mi egyik gyerekünkkel sem aludtunk 1-2 hétnél tovább egy ágyban. Érdekes módon nekem sem esett jól. Persze Olivér sokáig átvándorolt (olyan 3-5 éves kora között), az meg volt engedve, de úgy érezzük, hoyg ennyi "head space" vagy "bed-space" (hahaha!) jár nekünk. :D

Évuska,
bent tartottak?! :lol:
h_szilvi
 
 


Szilvi,

hogyne. Mint a legtöbb kérdésben, itt sincs kizárólagosan üdvözítő gyakorlat, amit mindenkinek ajánlatos követni. Hiszen annyiféle gyerek és annyiféle szülő, meg otthon van.
Két-három hónapos lehetett Melinda, amikor rájöttünk, hogy -mindamellett, hogy érdemes szétnézni sokszor, mások hogyan csinálják - nekünk azt kell kitalálnunk, megéreznünk, hogy Ő mit akar. És Eszterrel már eleve így indultunk, annyira másként él a két gyerek, hogy nem kérhetünk számon rajtuk dolgokat. Mert Eszter pl. átalussza az éjszakát néhány hetes korától fogva, külön a kiságyában, holott nem törekedtem erre direkt. Addig gyakran bliccelt nálunk a nagyágyban, a kórházban sem tudtunk külön aludni. Melinda öt hónapos korától teljesen külön aludt, külön szobában, én is átjártam szoptatni, aztán jött egy időszak, amikor nem maradt ott, egyszer visszaszoktattuk, de aztán nem ment, annyira sírt, mi meg nem akartunk mindenáron következetesek lenni. Kérdés, hogy mi változott benne, sejtünk válaszféléket, de ki tudja. Abból viszont nem engedünk, hogy legkésőbb 9-kor villanyoltás, és ő egyből el is alszik olyankor. Én pedig, ha a férjem mellett akarok elaludni vagy egyebet, átmegyek az ágy másik felére hozzá, aztán később vissza. Mert én is igénylem ám az összebújást.
Világos, hogy egyszer majd át kell szokniuk a szobájukba. (Az én párom is több alvást igényelne, de egyelőre ő is úgy érzi jónak, ha Melinda velünk van. )Meg fog oldódni, mint eddig is minden. Pedig sok dolgon paráztam, amin nem kellett volna, mert ők maguk megoldották.

Bocsánat, nem az alvási szokásainkról akartam itt kisregényt leközölni, csak - talán áthallik - nekünk is nagyon fontos az amiről itt a kontunuum elv fogalma kapcsán szó esik, csak nem a betűje, hanem a szelleme.

Évuska,
örülök h segíthettem. Vagyishogy tovább tudtam adni a segítséget.
Lehet, hogy már éppen...? :)

Mennem kell.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Nem, nem, itthon vagyok. Dúl a fészekrakó ösztön, elrendeztem ökomódra a karácsonyról maradt használt csomagolópapírokat az új fiókos szekrénybe, meg szakdolgozat-tartalomjegyzéket írok, mert elfelejtettem, de úgyis azonnal elszáll.

Úgyhogy inkább tortát sütök meg memóriajátékozom Lőrinctörpével. De most az anyám által beszerzett csecsemőmérlegen mázsálja a plüssállatait.

Nem tudom elképzelni, hogy szülni fogok! Micsináljak? Gondoljak nyíló virágra?

Le kéne pakolni a pelenkázóról talán, az is gát lehet.

é (39+7)
évuska
 
 


Évuska,
Te is túlhordásra gyúrsz :lol: ? Én még 12 napot szeretnék 2in1 kibírni, alá kell írni a bankkal a lakáshitel szerződést + még csütörtökön vizsga is lesz. Látom Te a szakdogával küzdessz :D
Mi volt az Istvánban? Tegnap állítólag hidegfront + telihold volt...Vicces lenne, ha együtt szülnénk

Osoa,
Irígy, irígy az otthonszülés miatt. Jó, hogy végül mégis összejön meg az igazolás is

Alvás:
Nálunk soha nem ment az együttalvás. egészen pici korában is csak a saját ágyában volt hajlandó aludni, most meg ha közöttünk van el sem alszik. Úgy kell álmában átcsempészni, ha nem akarok egyedül aludni, ha Apa nincs itthon.

Tényleg, gyerekorvossal előre kell egyeztetni, hogy ha 24 óra múlva hazajövünk, vagy csak szóljak neki, hogy helyzet van?

Szép estét!

arizona
 
 


Szilvi :) ó, az extrákat és máshogy értettem, hehe .. no de férfitársaink mit is mondanának erre? :lol:
indianyo
 
 


Arizona,

épp most akartam kérdezni, mi van veled, erre bejelentkeztél, nahát!

Én ma töltöttem be a 40-et.
A gyerekorvostól IGAZOLÁS KELL, hogy vállalja a 24 óra utáni felügyeletet, akkor biztos nincs gond.

A TERMINUSTÚLLÉPÉS MÉG NEM TÚLHORDÁS, ne idegesítsél már...
Gátak az agyban... de ma nagy rendet csináltunk, elsimul lassan minden.

Szilvi! Az első este gyümölcslével, nagy volt az öröm.

é
évuska
 
 


Jaj,
Arizona,
ne haragudj, hogy fentebb nem említettelek meg a pocakosok között! :oops: Nem lapoztam vissza.

Szép ünnepet mindenkinek! :)

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Évuska,
Tudom, tudom :lol: Gondolom mit érezhetsz, engem is mindenki nyaggat, hogy mikor szülök már. Ma ebédnél 2x kérdezték meg..... :evil:
Bennem aztán most nincs semmi fészekrakó stb ösztön, csak alvó, akkor még van időm :D

Jajj, akkor még a dokit is el kell intéznem, végképp nincs is időm szülni

Memme,
ugyanmár :lol:

Mindenkinek további jó soknka evést!!!

arizona
 
 


Sziasztok!

Hú, Évuska, Arizona! Nagyon drukkolok Nektek és köszönöm a jó szavakat mindenkinek!
Sokat jelent, főleg mert most volt egy afférom az UH-n. Egy dilis szülész UH-zott a Jánosban (ide tartozom) és közölte, hogy a baba combcsontja 3 héttel le van maradva a fejlődésben. (Aztán megtudta, hogy nem voltam 30. hetes vizsgálaton és kioktatott, hogy a 4 KÖTELEZŐ UH alapján fogom kapni/ nem kapni a segélyt. Egyébként nem tudom, mit tett volna, ha 6 hete derül ki, hogy rövid a lába a gyermeknek.) Na , de félre a viccet, eléggé kiborító hangnemben, stb, beszélt. Szerencsére utána kaptam Ágiéktól dokinevet/számot és 2 órán belül megnéztek újra. Természetesen elmérték és ráadásul mindenféle ehhez kapcsolódó betegség is kizárásra került. (Ja és a szórásba is simán belefér ez a számadat) És olyan jó volt, hogy valakivégre normálisan is tud UH-zni. Azóta jobban is érzem magam. :)

Mindenkinek áldott húsvétot és szép hétfőt!!!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi,
a legközelebbi ügybuzgó szülszt kioktathatod, hogy csak 2 UH "kötelező" a terhesgondozásos rendelet szerint, a 8-10. héten meg a 16-18. héten.
http://jab.complex.hu/hjegy.php?docid=99200033.NM
Eszerint a többi UH meg a méhnyak tapperolás is csak ajánlott. (Viszont az AFP "kötelező" :? ki tudja, miért)

Megírod a dokik nevét? Esetleg priviben? Miheztartás végett.
Döbbenet, mi az hogy 3 héttel "le van maradva"??? Az én lányom két héttel később bújt ki, akkor neki mije volt hány héttel lemaradva?
Remélem nem lesz több ilyen "kizökkentő" élményed.

Szép húsvéthétfőt és locsolkodást mindenkinek
Jutka

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Jutka,

privi ment.
Én is remélem, több UH-ra nem megyek, max ctg-re, hogy meglegyen a 4 pecsétem :)

(Különben már kibosszankodtuk magunkat. Egyrészt miért kell ijesztgetni az ember szülés előtt, másrészt a +-21 napos szórást miért nem veszi hozzá? Aztán miért nem úgy méri le az adatokat, ahogyan a másik doki? Na mindegy... Oda se megyek többet... Ja és javasolt egy hét múlva elmennem, hogy megnézzük, fejlődik-e EGYÁLTALÁN valamit a gyermek... No comment...)

Jól rémlik, Te otthon szültél, ugye?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Egyébként sehol sincs leírva, hogy az ultrahangos szűrés kötelező. Úgy tudom, ajánlott, mert az első szűrés, 12 hétig- a terhesség fennállásának megállapítására, arra, hogy méhen belül volt a beágyazódás /nem mindig derül ki így em az első vizsgálatnál/ és a terhesség pontos korának megállapítására szuolgál. Ekkor még nincsen akkora különbségek, mint már a 36. héten, ahol a te gyereked 25oo gramm, az enyém meg már 3500 gramm lehet.
Azért csinálják az uh szűréseket, hogy az elváltozásokat, fejlődési rendellenességeket stb. kiszűrjék. Ezeket sokszor azért jó tudni, mert pl. egy szívfejlődési rendellenességben vagy egyéb súlyos szövődmény esetén nem vállalhatsz otthonszülést. Azonkívül a méhen belül sorvadt magzat születés utáni adaptációja is nehezebb.
Tehát úgy tudom, nem kötelező, de erősen ajánlott.
A protokollja a következő:
12. héten - fejlődési rendellenessgéek, terhesség terminálása, méhen belüli elhelyzekedése
18. héten az afp/hármas szűrés eredményének tudásával - fejlődési rendellenességek, leginkább a gerinc/spina bifida/ ellenőrzése, négy végtag, rekeszizom, gyomor,-hólyagtelődés, szívfejlődési eltérések
28-30. héten - későn kialakuló fejl rendellenességek vese, végtageltérések, agykamrai tágulatok, méhen belüli retardáció, placenta helyzete
36. hét után - magzat nagysága, fekvése, magzatvíz mennyisége, méhlepény érettségéről ad felvilágosítást.
Úgy tudom, hogy a tervezett otthonszülésnél kötelező lesz ezeket a vizsgálatokat elvégeztetni.
Bocs, megint kicsit hosszú lettem.
Mindenkinek sok locsolót kívánok!
nováky_rita
 
 


Orsi, én is MEGŐRÜLÖK ettől, hogy ennyire a számok, dátumok bűvöletében él mindenki (így 40 hetesen, 2 naposan, khm), semmi alázat nincs benne, szinte leszidnak, ha valamid nem akkora...

Próbálok türelmes lenni, élvezni a nagy húsvéti nyugalmat, de nehéz. Át szeretném már élni...

Ctg ma is jó. Boros Judit tud úgy vizsgálni, hogy ne fájjon a méhszáj egyáltalán. Egyujjnyi vagyok, de még hosszú.

Sétálunk, homeobogyók, minden.

SZÜLJÖN A MAMA! - követeli a fiam a hálószobában, mint tüntető tömeg. Vicces, de meg kell értenie, hogy ezt nem ember dönti el... Az apja azt mondta neki, az orvosok egész biztosan tudják, mikor fog megszületni a baba. Na, többek között emiatt a szemlélet miatt nem élünk már együtt.

Jó lenne tudni már, hogy egészséges, megkönnyebbülni... nem ilyen tétován címezni a szülési értesítőket...

Még nem meséltem nektek, hogy a 18. heti ultrahangon találtak a magzat szívén két fehér pöttyöt (hiperechogén papilláris izom), amivel önmagában semmi baj, de Down-kór markere lehet, és akkor ez ment kb. egy hétig, hogy amniocentézis, vagy ne... sokat beszélgettünk Boros Judittal, és, bár ő nem becsülte le a kockázatot, nem. És egyáltalán nem foglalkoztunk vele többet, pedig látszott később is az uh-n.

Meg aztán utánaolvastam, milyen az uh találati aránya ilyen genetikai ügyekben, és megnyugodtam nagyon.

(((Néhány szám (a számok bűvöletében, de tényleg nagyon meglepődtem):
1990 és 2005 között 22150 esetben végeztek chorion- illetve magzatvízmintavételt az I. Női Klinikán.
514 kóros esetet találtak, ebből 276 súlyos (Down, Patau, Edwards).
Kb. az esetek felében igazolódott az előzetes labor- vagy uh-gyanú. Amit nálam találtak, az egyszer sem!
5 gyerek született meg a 276-ból.)))

Rita, nem tudsz valamit ezügyben?
Boldog ünnepet, puha nyúlfüleket,

é
évuska
 
 


Orsi, brr!
örülök, hogy a második uh-nál rendben ment minden.
írtam privit :)

Évuska, gondolok rád nagyon, és drukk a 1,5 óra miatt. hátha bejön :)
karszalag?? hát inkább, mint más kezelést kapni, mint amit kéne. de nagyon személytelen :(

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Ettől az amniocentézis-kérdéstől nekem is feláll a hátamon a toll. Túlzásnak tartom és az orvosok elképesztő magabiztossággal mondják meg a tutit, mindenféle alázatot nélkülözően. sokszor. Annyira, de annyira kellene már ezzel a kérdéssel foglalkozni, de még mindig élet-halál urai és titkok tudói az orvosok és az anyák pedig - ők is sokan vannak - akik a döntéseiket az orvosok kezébe adják át. És rosszul voltam, amikor a napokban orvosi műhibáról szólt a híradó a tévében, hogy nem vették észre, hogy a baba nyitott gerincű és soha nem fog tudni járni, élete végéig pelenkás lesz. De szellemileg ép és az anya a két-hároméves-forma gyerekkel az ölében mondja el, hogy ha tudta volna ezt, akkor elvetette volna. Szerintem egy ilyen anya okozza a gyerek hendikepjét igazán. .. Persze lehet velem vitatkozni, de nagyon sok mindent láttam a kórházban, amitől ordibálni tudtam volna, de segítenem kellett. Orvosnak is, később-közben anyának, családnak is.
Azt gondolom, hogy az ultrahang avatot, hozzáértő kezekben egy fontos diagnosztikai eszköz, de a lelet ismeretében a döntést a családnak kell meghoznia, és az orvost ilyenformán csak a tudásáért kell tartani és nem a döntések felelősségének átruházására. Mert aztán persze a bánat a családé egy olyan döntésért, amit nem kellett volna meglépni az orvos tanácsára.
Mindenkinek szép holnapot kívánok
nováky_rita
 
 


Rita, abszolút egyetértek veled. amíg az egész felelősséget az orvosokra hárítják, ők így is fognak viselkedni. sokan azt hiszik, hogy ha beléptek egy kórház kapuján, nem is kell gondolkodniuk, döntést hozniuk, megteszik azt az orvosok.
ugyanígy a gépek tökéletessége is megkérdőjelezhetetlen... pedig az is elromolhat, és nagyban függ a használója gyakorlatától, képzettségétől az eredmény...
nem kiiktatni, hanem okosan használni és néha kritikával szemlélni kellene.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Meg ez a rémületes, hogy mindent dokumentálniuk kell. Hogy pl. terminus után egy héttel baba-mama jól volt, azt egy műhibaperben, amitől minden orvos retteg, nem lehet szubjektíven bemondani, ahhoz laboreredmény, uh lelet kell...

Ági hogy dokumentál? Neki is kell, miközben az egész szemlélettel van baj, hogy csak a számok jelentenek bármit is, és persze az orvos a felelős mindenért... pedig néha tényleg, és vannak műhibák...

é (40 + 3)
évuska
 
 


Ettől függetlenül a műhibaperek nagy számban léteznek és ilyenkor az orvos szava, ha nincsen semmiféle dokumentum, kevés. Tehát őneki kell bizonyítania, hogy akkor a döntését ez és eszerint hozta meg. Ami persze elég gáz, és emiatt van ez a dokumentációs láz. Én nem tudom, hogy a Geréb Ágnes hogyan dokumentál.
Azt tudom, hogy a műhibaperek szépen hoznak a konyhára, az ügyvédeknek/is/. És az orvosoknak állandóan készenlétben kell lenniük a saját védelmük szempontjából. Én sem csinálnék óránként 10-15 perces CTG-t a szülőszobán vajúdás közben, ha nem lenne kötelező. És azért kötelező, hogy meg tudjuk mutatni: a vajúdás alatt minden rendben volt. Különben a kutya sem hinné el nekem, hogy tényleg. Ha szívhangot hallgatok, akkor mindig csinálok regisztrátumot is. És persze ez is tény.
És valóban az orvos a felelős mindenért, ami a szülőszobán történik, a családnak amúgy sincsen rálátása egy vajúdási folyamatban. A megváltozott tudatállapot, ami jellemzi a folyamatot, megakadályozza azt, hogy mintegy "kívülről" szemléljék a történteket. És persze ez így van jól.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Akkor tényleg csak a pénzről és érdekekről van szó, megint, és mindig? Tulajdonképpen bármiért lehet műhibapert indítani? Tehát nincs "normális" anyai-magzati morbiditás-mortalitás ebben a szép új világban? Illetve van, de csak akkor, ha mindent mért, vizsgált és dokumentált a doktor?

Rita, neked aztán kemény lehet ilyen szemlélettel a nagy magyar egészségügyben. És nem látszik az arcodon, mit gondolsz?

Hogy lehet, hogy nem vagy keserű (mert ez is átjön itt, hogy nem!)?

Szakdolgozat nevű gyermekem megszületett, mindjárt két példányban, és azért ez is valami. Az ünnep miatt a borítóra vártunk sokat. Most már jöhet a másik... remélem, holnap a tanulmányi osztályon, ahol leadom, rámtörnek a tolófájások... Még matrac is lett a bölcsőbe, meg igazi pólya.

Amúgy olyan jó minden, tegnap Sashegyet másztunk, és a környező utcákban meglepő házakat láttunk, nem is tudtuk, hogy itt ilyenek vannak (Ember építész).

Lőrincet nyesegetjük kicsit, aki megbolondult így a szülés közeledtével, válogat, ellenáll, öntörvényűsködik. Máskor csókolgat, és aggódva kérdezi: nem kell szülnöd?

A többiek? Sonkamérgezés, gyomormosás?

Arizona, hogy vagy? Holnap ctgm lesz f2-kor a szülőszobán.
Neked még nincs kétnaponta, ugye?

Csütörtöktől lesz némi felmelegedés, lehet, hogy találkozunk élesben :) .

é
évuska
 
 


Marton István doki, az ex-MÁV ex-főorvos mondta valahol egyszer, az a gond, hogy abszolút elembertelenedett az egész orvoslás.
Az orvosoknak nincs már hitelük, mint régen, az emberek ezért nem bíznak meg a döntseikben. Nem hiszik el nekik, hogy a lehető legjobb döntéseket hozták és a lehetőségekhez képest mindent megtettek. A gyógyítók, hogy levédjék magukat, protokollok mögé bújnak, a protokollok meg már lassan úgy vannak kialakítva, hogy 10ből 9 várandósnál ki lehet valahogy eszközölni valami császár-indkikációt.
Mindennek a másik oldala, hogy a csak az egészséges baba és a boldog anyuka az elfogadható "produktum". Az "jár", mint a plazmatévé meg a DVDlejátszó (még ha hitelre is). Arról senki nem akar tudni, ha egy kismama depressziós. Vagy hogy a 1000ből 1 baba a világon mindenütt belehal a szülésbe ha a fejünk tetjére állunk is, ami rettenetesen sok.
Szóval nem egyértelműen pénzkérdés szerintem, nem is annyira presztízs, inkább "anyagiasság" a szó legrosszabb értelmében.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Évuska, sonkamérgezés 0. :)
hajrá csütörtök :)
gratulálok a szakdolgozatodhoz, szerintem az is hátráltathatott eddig :)


Rita, én olyanokra gondoltam, hogy pl. egy nagyon kedves barátnőm a 40. héten, 4 nappal terminus előtt, bement a dokijához a kórházba, ctg-re, az pedig javasolta, hogy indítsák meg a szülést. gyerek jól volt, az égvilágon semmi sem indokolta, azon kívül, hogy aznap volt az orvos ügyeletben (meg is mondta, hogy ha már itt van, nincs-e kedve szülni....) ő pedig belement, hisz a doki az doki ugye. ezerrel nyomatták neki az oxyt, de a kicsi nem akart lejjebb menni, a doki kipréselte belőle, el is törte a bordáját a barátnőmnek. másnap mentem meglátogatni. úgy nézett ki, mint akit komolyan vertek órákon keresztül, borzasztó volt látni. nagyon nagy szerencsének tartom, hogy a kicsinek nem lett semmi baja. hát ilyenekre gondolok, mint döntési helyzet pl.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Mamacsibe, kösz a drukkot, most elviszem a nagyobbik törpét oviba, aztán LEADOM...

Jad, ez valami kísérteties, ezt annyira így írtam volna én is, elevenembe találtál:

"Mindennek a másik oldala, hogy a csak az egészséges baba és a boldog anyuka az elfogadható "produktum". Az "jár", mint a plazmatévé meg a DVDlejátszó (még ha hitelre is)."

é
évuska
 
 


Évuska,
Nekem meg kettőkor lesz ma ctg :D Még nem járok 2 naponta, ha addig nincs semmi, akkor vasárnap kell mennem megint. A holnapot még remélem kihúzom, hogy a vizsgát letudjam, bár nem mondanám, hogy alaposan felkészültem...Pénteken meg azért kéne bemenni, hogy aláírassam a felmentésem. Szóval nem alkalmas ez a melegfront nekem :lol: De jó neked, hogy kész vagy mindennel!

Orsi,
Ez durva, amit csinált a doki. Ezek a mai gyerekek meg miért nem tanulják meg, mekkoráknak kell lenniük?? :lol:

Akkor mi van, ha a gyerekorvos nem vállalja, hogy naponta megnézze a gyereket, ha hazajövök 24 óra után?De egyik se a nyóckerben... :twisted:

arizona
 
 


Arizona! A doki csak adjon igazolást, hogy gondozásba veszi 24 óra után. Majd eldönti, hogy ez mivel jár. És persze jöjjön házhoz, de legalább a védőnő.

Szurkolok a vizsgádhoz!

Én ma tényleg

LEADTAM

a szakdolgozatom.

Orsi, Szilvi, Biobaba, Indianyo, hol és hogy vagytok?

é
évuska
 
 


SZia Évuska,
vagyok, jól is, csak volt egy határidős fordítási munkám, és csak be-bekukkantottam csendben drukkolni nektek!
Annyira jó, hogy kész a szakdogád is!

Arizona,
az én babáimat látta doki 24 órán belül, majd ált. a 6. napon. Alex-et még kétnaponta, aztán ezt sem tartottam fontosnak. De persze ott volt a háttérben, hogy jó elmagyarázta, hogy mikor kell kh-ba menni. (pl. melyik sárgaságnál kell vérvétel ahhoz, hoyg megmondják, nincs-e baj.) Szóval biztonságban éreztem magunkat így is.
h_szilvi
 
 


Sziasztok, hozzank gyerekdoki a 2. napon jott, aztan a korzeti doki meg az otodiken. (Utobbit nem is tudom, miert hivtuk, talan csak megszokasbol. Aztan azota is banom, mert o szolt a vedononek, h van baba, a vedono meg beszolt az ANTSZnek...) Utana 1 honaposan mentunk "tanacsadasra".

A tanfolyamon eleg jol elmondjak, h mit is kell figyelni a baban, es mikor kell dokit hivni v. korhazba menni. Ill. A baba valaszol c. konyvben is eleg jol le vannak irva az elso napok. Aztan hatodik nap korul edesanyam megcsinalta a PKU-t, amit mi kuldtunk el a laborba. Par nap mulva telefonaltunk es megmondtak az eredmenyt.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok,

Évuska! Gratula a szakdogádhoz, nem tudom, mi lenne, ha még ilyenek is lennének így szülés előtt... :) Most bőven elég a két beteg gyermek, illetve már csak egy, de így is nagyon rossz... :(

Nálunk hamarabb jött a gyermekorvos, és csak egyszer, védőnő többször jött, talán 2-3. napon. És aztán rendszeresen. Igazából nem tudott mit mondani, Zsomborom nagyon jól volt, ránézett, aztán már ment is... PKU-t a gyerekdoki rendelőjében vették le, most szerintem kijön majd a doki.

Évuska! Drukkolok! Hogy vagy?
Arizona?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi, mi bajuk (volt) a gyerekeknek? Most már jön a meleg, azt mondják.

Arizona, vizsgáztál tegnap, milyen lett?

Szerintem mi ezt elszámoltuk, nem Tihanyban, hanem Fertőrákoson fogant a bébi, nyolc nappal később, ezért nem látta az első uh, a második meg ezért találta jóval kisebbnek.

Szép volt így naptárral-naplóval elrévedni a szerelmes nyári élményeken.

Kitartóan sétáltat, délszaki gyümölcsöket hoz, moziba megyünk, főzünk jókat. Lemondta munkáit, és sosem ideges... én nem tudtam, hogy ennyire lehet majd benne bízni.

Most még mackó hever a pólyában, nemsokára gyerek is lesz.

Amúgy stresszelnek sokan, pl. szakdolgozatügyben, hogy nem is ott kellett volna leadni... De nem hagytam magam, nem akartam jóslófájásokkal épületről épületre kúszni. Úgy érzem, asszertív vagyok ilyenkor, ne nézzenek birkának, és többen ezt agresssziónak, személyes sértésnek értelmezik... Mert én nem nagyon nézem, hogy fűződik-e érdekem az illetőhöz, tehát jobb lenne-e befogni a szám.

Ez ilyen magyar dolog? Hogy inkább csak a másik háta mögött hőbörgünk, egyenesben meg megalkuszunk, és meglepődünk, ha valaki megmondja? Nektek, otthonszülőknek sokszor kellett ezt az asszertivitást használni, amihez persze nagy magabiztosság kell. Hogy lehet ez erőszakmentesen csinálni? Ha a másik nem magabiztos, akkor tuti rögtön megsértődik. Meg hogy mégse üljön ki a fejedre, hogy hülyének tartod a másikat?

türelmes mama
évuska
 
 


Évuska,

"magyar dolog": előbb utóbb arra fogsz kilukadni, hogy nem érdekel, ki mit gondol, csinálod, amit normálisnak tartasz. Akit fontosnak tartasz, az úgyis tudja, mit miért csinálsz, az érdektelen bystanderek véleménye miatt meg nem gyötrődhet folyton az emberlánya, erre se idő, se energia. (mondom, én, a félénk csengősbárány :))

Időpont: jajj ez a legidegesítőbb dolog a várandósságban - tervezzek-e programot a hétvégére? belekezdjek még valamibe? ha nem, akkor halálra unom/idegesítem magam, ha igen max lemondom...

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Évuska,
Köszi a drukkot, ötös lett. Folyt köv 10-én, tehát mondjuk csütörtökig jó lenne megszülni, eredetileg is azt a dátumot néztem ki, a Pöttöm meg úgy látszik gallgat rám :lol: Csak ne hívogatna mindenki, hogy mi van már..

Kitartást neked! A frontnak semmi hatása? Nálam semmi, suli letudva, lakáshitel elintézve, már csak a baba van hátra

Agresszió? Nem hiszem, csak meg kell szokni, hogy udvariatlanok az emberek, nekem pl nehezen megy. Ma egy nő simán elnézte, hogy nagy hassal+ egy rohangáló kisgyerekkel állok mögötte a sorba, de eszébe nem jutott előreengedni, mer ugye az neki kb plusz 2 percébe került volna. Biztos elfelejtette milyen is volt. amikor ő járt ebben a cipőben. Gondolom azt azért elvárja, hogy a helyet meg átadják neki a buszon. Igazik hungaikum. Na nem puffogok itt tovább.

Orsi, Biobaba, Zsu
A gyerekorvos nem ad semmi igazolást, de Ági azt mondta, hogy saját felelősségre el lehet jönni. Én nem izgulok, hogy baja lesz, csak a beszélgetés végére már azt hittem, hogy a GYIVI-t is kihívja a doki, hogy milyen felelőtlen vagyok.

Szép napot!

arizona
 
 


Arizona, Évuska, mennek a drukkok a szüléshez :)
meg a kíváncsiskodók, tapintatlanok tűréséhez.

mi ezt úgy oldottuk meg, hogy telefont cseréltünk a párommal. ő aztán mindenkinek megmondja amit gondol :) engem meg nem stresszeltek. a következő gyerek várható idejének meg 2 héttel későbbi időpontot jelzünk a család felé. :D

off
vannak ajándékba: edényeim, tányérok, poharak (meg 2 plüssfotel, 4 konyhai szék). használtak de használhatóak :) háztartás-egyesítés miatt lettek feleslegesek. csak el kéne értük jönni Pilisre. ha tudtok valakit, aki hasznát venné, szóljatok! és bocsi az offért :)
on

Kép
Kép
mamacsibe
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: