Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Jázminka: Én február 18-ra vagyok kiírva.
Ki a dokid?

Képzeljétek nagyon megijesztett a védőnő tegnap.
A doki azt írta a leletemre, hogy kissé megrövidült portio, erre a védőnő közölte, hogy azonnal betegállomány és folyamatos fekvés, mert valószínűleg koraszülött lesz a baba. De a doki semmi ilyesmit nem momdott. direkt rá is kérdeztem nála, hogy biztos minden rendben van? meg hogy dolgozhatok-e? Azt mondta hogy persze, és a leletem végére odaírta, hogy javasolja a pihenést és hogy fenyegető vetélés, de hogy ezt csak azért írta oda, hogy bármikor feltudjam vetetni magam betegállományba.

Most nem tudom, hogy mit csináljak, a dokihoz csak 2 hét múlva kellene mennem, de úgy megijedtem,hogy lehet hogy elmegyek a jövőhéten.

Szerintetek mit csináljak???

Kép
tami2900
 
 


Tami!

Én tutira felhívnám a helyedben a dokimat!!!!!

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Anita Gratula a picurhoz!! :D
A lánykád nagyon édi!!

Tami szerintem /ha jól emlékszem Surányis vagy/ ha gond van mondta volna a doki, nekem mind 3-al volt méhszáj probléma és mindig tisztáztuk mit szabad, mit nem.Az elsőnél már 20 hét 2000-es volt a méhnyak és ha akartam volna még dolgozhatok, de akkor nem volt lehetőségem, ezért pihit írt a papírra és így vettek fel betegácsiba.
Szerintem nyugi, de ha úgy érzed megnyugtat inkább hívd fel, hogy mit mondott a védőnő...

Henus írok...

szép napot!
becsi
Iklad
 
 

 
 

Hát valószínűleg felfogom hívni a Surányit, mert igazából méretet nem írt a leletre.

Becsi, és neked amikor a 20. héten 2000-es volt a méhnyak , koraszülött lett a Bence? vagy időben született?

Kép
tami2900
 
 


tami

időben 37. hétre de 8.9. hónapban feküdtem és gyógyszert is szedtem...Dorka problémásabb volt, ő 30. héten jelzett így onnan feküdtem és 38 hétre született, Szonja 39 úgy hogy nyugi mert én nyíltam is rendesen már 20. hetektől, ezért is szültem gyorsan...
a kismama könyvedben milyen számot írt?
becsi
Iklad
 
 


Klauszka :)
Hi-hi
Biztos tud valamit Sárvár :lol:

Móni

Kép
móni30
 
 


Becsi: Nem írt oda semmit, csak annyit hogy a lelet mellékelve, de annyira ideges voltam, hogy az előbb felhívtam, azt mondta, hogy semmi olyan gond nincs ami miatt betegácsiba kéne jönnöm, de a pihenést javasolja.
Azt mondta, hogy ne izguljak, ha olyan lesz a helyzet akkor fog szólni!

Azért most elmegyek egy hetet pihenni, hála istennek a főnököm is rendes és nem szól egy szót se.

Kép
tami2900
 
 


Tami: Surányi mindenkinek ezt írja! Nekem is 2000-es cervigarm volt, kb. 18. hét óta... Mondjuk én amúgy is folyamatosan táppénzen vagyok/voltam.
Vendég
 


Csajok!
Írnék egy-két cuccost, ami a kórházi listámon szerepel. Ti bevittétek, vagy visztek magatokkal ilyen szereket?
Pl.: Arnica Montana C30., Aloe First, Bepanthen, Garmastan kenőcs, Laktoherb tea, hasszorító.
Hát szóval ezekre lennék én kíváncsi.
Már elkezdtem (sőt már majdnem teljesen kész!) összepakolni a táskám. A legnagyobb sporttáskánk. Nem gáz ez?
Én mindent beletettem: ásványvíz, wc papír...

Köszi a segítségeteket!

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Olyan vacak az idő és nekem úgy fáj a fejem!!!
Tami szerintem mindig a dokiddal beszéld meg az ilyesmiket, mert lássuk be, hogy a védőnők legtöbbször nincsenek a helyzet magaslatán és csak ilyesztegetni tudnak (lásd Verna).
Anita tényleg nagyon cuki a csepped! Látszik a huncutság az arcán.
Hétfőn este jelenésem van EZS-nél, úgyhogy hétfő délelőtt be kell mennem egy NST-re. És utána már csak várunk! :lol:

Pilla (38+5)
Vendég
 


ilyesztegetni = ijesztegetni
Már a helyesírás se megy! Bocsi! :lol:
Vendég
 


Pilla, irigyellek! :) Már tényleg nincs sok hátra! Jaj de jó lenne már itt tartani!!!!!
Vendég
 


Köszi, annyira aranyosak vagytok, mostmár megnyugodtam egy kicsit.
Már annyiszor megfogadtam, hogy nem törődök azzal amit a védőnő mond, de mindig beleteszi valami hülyeséggel a bogarat a fülembe.
naccempilla: Hogy bírod még???
Kitartás!

Kép
tami2900
 
 


Tami: én konkrétan azonnal rákérdeztem a 2000-re Surányinál, és rögtön megmondta, hogy nem aggódjak. De a védőnő így is talált aggódnivalót! :)
Vendég
 


Giga, a first remek választás, vidd be mellé még a zöld krémet is, engem EZS ezekért "megdícsért". Garmastan totál felesleges, sokkal jobb az anyatej. az elsőt nem tudom, micsoda. :roll:

K.
Kép
klauszka
 
 


Verna nemsokára te is itt tartasz. Pikk-pakk elrepül az idő az utolsó 1-2 hétig. Viszont most csigalassúsággal vánszorog.
Tami bírom, bár egyre türelmetlenebb vagyok. Nehéz már cipelni a pocimat is, főleg a dagadt bokáimmal. :D De nem panaszkodom. Nemsokára előbújik az akiért mindezt érdemes elviselni!
Vendég
 


Sziasztok!

Anita!
Mi volt az orvosnal?
Hogy van Viki?

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!
Giga,
én ezek közül nem vittem semmit,mert úgy gondoltam,ha szükség lesz rá,majd anyuék megveszik,behozzák.
Végül is csak garmastan-ra volt szükségem meg bimbó védőre,mert kis Levi szétrégta a cicit! :D
Laktoherb teát csak otthon kezdtem el inni és nekem így is jó volt!
Így nem volt akkora a táskám!
Amire szükségem volt utánam hozták,ami nem kellet,haza küldtem,
Én így ooldottam meg!

Anita,
megnéztem a képeket az iwiw-en, nagyon szépek vagytok Vikivel! :D
mano83
 
 


Szia TAMI!



Én a Surányihoz járok,én azt javaslom ha van lehetöséged meny el tápénzre.Én már oktober ota ithon vagyok, azt gondolom fö az ovatoság. Tavaj nem volt semmi problémám még is a 14 héten meg ált a baba szive :( . Ezért most ugy vagyok vele fö a biztonság. :!: Meg hát nyugodtab az ember ha ithon van.Csak a babára kell figyelned.Elsö baba :?: Kistarcsán laksz :?: Szerintem nincs ok az izgalomra :!:
jázminka
 
 


Szia Jázminka.

Első baba, úgy tűnik hogy kisfiú. Kristóf András
Nem kistarcsai vagyok hanem Cinkotai.
Én is a Surányihoz járok.
Én is már csak 3-4hetet akarok dolgozni.

Kép
tami2900
 
 


tami, én is elmennék táppénzre ha tehetném (még van kb 1 bő hónapom terveim szerint, szóval kb 7,5 hónapig dolgozom), igaz a múltkor beteg voltam és nem annyira bírtam az otthonlétet. igazából az lenne a jó, ha napi 3-4 órát dolgoznék a napi 9 helyett (+2óra utazás). E.Zs a dokim és a védőnő is kérdezte már mikor akarok táppénzre menni. hát mondtam, mennék én ha úgy állna a dolog, de sajna nem sok választásom van :( igaz én abszolút nem idegelem magam a munkahelyen, próbálok magasról tojni a dolgokra (igaz attól még a munkát meg kell csinálni). a bajom csak annyi, h estére marha fáradt vagyok, meg a derekam fáj mint állat (a jó kis ülőmunka).

Pilla, tényleg alig van már hátra egy kis idő, de szupi neked :lol:

tényleg csajok, aki messze lakik a kórháztól annak majd be kell feküdnie, vagy mit kell tenni? mert eléggé meg leszek lőve, ha szigethalmon rámjön a szülés, a férjem mondjuk nincs otthon éppen. na mindegy még messze van, de azért már megfordult a fejemben a dolog.

murphyke

Kép
murphyke
 
 


Sziasztok!

Voltunk a leletekért, a vizelete jó lett, viszont a vérvétel értékelhetetlen volt. :roll: Ezt az orvosi rendelőben vették le. Most a kórházba kaptunk beutalót egy újabb vérvételre. Egyből át is sétáltam, szerencsére a gyerekosztályon le is vették ügyesen. Most is csak addig sírt amíg le volt fogva. Már ma délután meglett volna az eredmény, csak nem tudtunk értemenni, ugyhogy még izgulhatok holnap reggelig... :(

Mano! Visszajelöltelek! :wink: Levi is nagyon édi!!! :D

Giga! Tarcsán melyik lakóparkban laksz? Csak nem a Vereckei-Völgy utca?

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


Becsi!

Ennek a 2000-es méhnyaknak véletlenül nem a Cg. a rövidítése?
Azért kérdezem, mert én ma voltam a dokinál és a leletemen ez vagyon. A védőnőm régebben magyarázott valamit ezzel a 4jegyű számmal kapcsolatban, de sajna már nem emlékszem rá.
Ha esetleg uarról beszélünk el tudnád nekem mondani, hogy mit is jelent ez.
Kerestem a neten róla valamit, de nem igazán találtam.

Köszi szépen!!!
Jó éjt Mindenkinek!

Kép
Kép
giga1
 
 


wikyanya,
A Batthyány u-iban lakom. A régi iskolaépületben.
Már 3 éve itt lakunk, de még most sem tudom az utcaneveket.
Hol van az a Vereckei-Völgy u-i lakópark?
Iwiwen fenn vagy? Milyen néven? Rád keresnék, és bejelölnélek! :lol:
Pá!

Kép
Kép
giga1
 
 


Tami!
A Surányi sem írja ezt mindenkinek, csak ha tényleg ez van. Én a második babámat várom, most nincs méhnyak rövidülés, pedig már a végén járok. Az elsőnél viszont volt, talán a 24. héttől, és 10 nap túlhordás után indítani kellett a szülést. Pihenést (semmi emelgetés!), és Magne B6 szedését javasolta, ezt nagyjából tartottam és nem is volt gond.
Ne aggódj, a védőnőd simán hülye. :)

Kép

Kép
sikati
 
 


Murphyke, szerintem én messzebb laktam Kistarcsától, mint te, de nem ezért fektetett be EZS (ugyanis vigyorgott, mikor mondtam, hol lakok, azt mondta, mákos leszek, ha útközben megszülök, mert az nem megy ilyen gyorsan - a próféta ...), hanem azért, mert túlhordtam, és állítólag előírás a kórházban, hogy a 8. napon indítanak. ezt Várkonyi mester mondta nekem a szülőszobán. :D
Holnap jönnek forgatni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K.
Kép
klauszka
 
 


csak gyorsan

A cervicogramm értéke egy négyjegyű szám: első jegye a nyakcsatorna hosszúsága. Az érintetlen terhes méhszájat 3-mal jelöljük, a 2 a megrövidült, az 1 a gyakorlatilag kifejtett (elsimult, tehát a szülési táguláskor bekövetkező változás) jelölése. A következő számjegyek sorrendben a nyakcsatorna külső-középső-belső részének nyitottsága cm-ben. Terhesség alatt a C=3000 az optimális, zárt méhszájat jelöli.

jó éjt
becsi
Iklad
 
 


Anita!
Nem semmi azert! :evil: Miert lett ertekelhetetlen?Keves volt vagy miert?Sajnalom Vikit nagyon hogy megegyszer megkellett szurni! :(
Majd ird meg hogy mi lett az eredmeny!

Kép
Kép
ancsa81
 
 


Sziasztok!

CSak benézek,aztán megyek is aludni,mert újabban egész éjjel nem alszunk! :?
Levi már kb.1 hete minden éjjel felébred és 2-3 órán keresztül nyögdécsel,vigyorog!Napközben meg mindíg alszik,csak enni ébred fel.Én persze próbálom keltegetni,hogy ne aludjon annyit nappal,de lehetetlen,nem érdekli semmi,el van ájulva! :)

Klauszka,
gondolom most nagy a készülődés!
Amúgy Levi nem lázasodott be az oltás után! :lol:
mano83
 
 


Becsi,
Nagyon szépen köszi!
Ettől nekem most tartanom kéne akkor? :oops: :roll: Nem igazán megeröltetni magam az itthoni teendőkben, stb... :?:
Az a baj, hogy nem igazán tudtam beszélni a dokival tegnap, mert nagy rohanásban volt.

Viszont megnéztük a szülőszobákat, és hát szerintem valami fantasztikusak! :lol: Nagyon hiper-szuper. Egyet sajnálok, hogy csak a legsötétebb szobában van bordásfal. Pedig milyen jó is lehet az...
Nagyon király lenne, ha az első szobában tudnék szülni, ahol az a kerék vagy micsoda van.
Az alapítványi szobákat sajna nem tudtuk megnézni... :(

Szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga,
én az első szülőszobán szültem,de nem mertem kipróbálni a kereket (azt hiszem Roma kerék a pontos neve),mert amilyen szerencsés vagyok tuti kiestem volna belőle! :wink:
Amúgy meg a szülésznőnk azt mondta,hogy ha abban akarok szülni akkor neki meg az orvosnak majdnem hogy hasalniuk kell!
mano83
 
 


Mano,
igen, ezt nekem is mondta a szülésznő, aki körbevezetett, de azt mondta, hogy abban vajjúdni nagyon jó. És ott van a jakuzzis kád is. :lol:
Te vittél be magaddal valamilyen zenét?

Kép
Kép
giga1
 
 


Én nem vittem zenét,rádiót hallgattam!
Hát igen,az a kád nagyon jó!!!Pedig eleinte nagyon tiltakoztam ellene! :wink:
De érdemes kipróbálni!
Azért nem vittem zenét,mert amilyen zenét én hallgatok,az nem szülőszobára való! :D
mano83
 
 


Sziasztok!

Giga az én szülésznőm azt mondta, hogy a dokim szereti használni a szülőkereket a 2. gyermekes anyukáknál. Na én erre rávágtam, hogy nálam biztos nem! Nem tudom miért, de engem nem vonzanak ezek a hiperszuper izébigyók. Lehet, hogy azért, mert az első szülésem olyan fájdalmas volt, hogy leginkább moccani se bírtam.
Az alapítványi szobákat én megnéztem. Nagyon szépek. Az egy ágyas elég kis picike, de nagyon otthonos, van bent babakád is és az apukáknak vagy más családtagnak pótágy. A fürdőszobában wc, zuhanyzó. Mikro, hűtő, tv.
A 2 ágyas is nagyon szép, azt hiszem ott is van tv. Bár oda csak bekukkantottam, mert volt bent épp egy "lakó", de nagyon barátságos és otthonos volt.
Lányok! Tényleg nem lehet a kórházban bugyit hordani? Én vettem a Tenához ilyen hálós gatyót. Azt lehet?

Pilla (38+6)
Vendég
 


Giga!
megkérdezhetem, hogy ki a szülésznőd és a doki ajánlotta, vagy Te választottad?
tüccs
 
 


Pilla,
a 2ágyas szobában is van TV.
Én necc bugyikat vettem és azt hordtam bent!
Egyszer már írtam,hogy az a Dm-ben nagyon olcsó (5-600 ft).
Sajnos ezt én is későn tudtam meg és a Brendonban vettem meg jó drágán(1100 körül volt egy csomag!) :twisted:
Szóval neccbugyit tuti lehet hordani,máskápp hová raknád a betétet!?
Mondjuk én abból a kórházit használtam,mert az volt kényelmes,szinte nem is éreztem!
mano83
 
 


Mano,
én mondjuk zene terén mindenevő vagyok, de majd még meglátom, hogy mi legyen ezzel a kérdéssel!

Tüccs,
nincs választott szülésznőm. Aki végigvezetett most minket, azt hiszem valamilyen Andrea volt. De nem is nagyon néztem a kis kártyáját. Szerintem én annál a szülésznőnél fogok szülni, aki éppen bent lesz, mert nem akarok még erre is külön fizetni. Elég az amit már eddig is kiadtunk, meg amit a dokinak fogunk adni...

Pilla, Mano,
én a Tena honlapjáról rendeltem magamnak ingyenes termékmintát, és írtam nekik egy levelet, hogy melyik betétjüket ajánlják a szülés utáni időre. Nagyon kedvesen, és gyorsan válaszoltak. Bemásolom ide, hogy ti is tudjátok ezeket az infókat!

"Szülés utánra a TENA Lady Extra, TENA Lady Extra Plus illetve a TENA Lady
Super termékeinket szoktuk javasolni a TENA fix hálós rögzítőnadrággal.
A TENA Lady Extra és Super támogatott, receptre felíratható (Nőgyógyász) az
Extra Plus csak teljes áron vásárolható meg.
TENA Lady Extra: 34 cm hosszú 851,-/20db teljes, áron receptre:138,-/20db
TENA Lady Super: 43 cm hosszú 1587,-/30db teljes, áron receptre:242,-/30db
TENA Lady Extra Plus:36cm hosszú teljes ára 449,-/8db
Mindhárom termék ragasztócsíkkal ellátott, így kényelmes viseletet biztosít.
A TENA fix hálós rögzítőnadrág hat féle méretben létezik (XS, S, M, L, XL,
XXL)
M-es méretig: 320,-/2db teljes áron, receptre:48,-/2db
L-es mérettől:360,-/2db teljes áron, receptre:88,-/2db
A termék kézmeleg vízben mosható.
A TENA betétek kaphatóak patikában illetve gyógyászati segédeszközboltban.
Termékmintát csak nem támogatott gyógyászati segédeszközből lehet küldeni,
ezért a TENA Lady Extra Plus termékmintát postázzuk önnek."


Szerintem jobban megéri, mint a DM-es csomag, nem? Bár abban nem tudom, hogy hány darab van.
Remélem segítettem ezzel.

Kép
Kép
giga1
 
 


Mano, ha hiszed, ha nem a Margitban nem lehetett semmilyen bugyit felvenni. Beraktad a lábad közé az ott készített vatacsomagot és szorítottad. Csak a látogatás idelyére engedtek felvenni bugyit. Baromi kényelmetlen volt! Azért mi lefekvéskor és alváshoz is felvettük csak úgy, hogy ne vegyék észre a nővérek, mert akkor ment a kiabálás...
Giga nagyon jó ötlet volt ez a termékminta. Én is Tenát vettem. A betét és a 4 rögzítőbugyi az 1500 Ft-ot nem haladta meg. Viszont valakitől hallottam, hogy az orvos is felírhatja és akkor olcsóbb.
Vendég
 


Pilla,
igen. A doki is felírhatja. A levélben írják is, hogy így mennyivel olcsóbb.
Pl. a super méretet 1587 ft helyett 242-ért tudod megvenni. Természetesen mind a kettő ár 30 darabra vonatkozik.
Mindenképpen megéri. Ja! És a bugyit is fel lehet iratni! Az is sokkal olcsóbb lesz!

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga,
ha jól olvastam a DM-es az 5 db-os (amit a Brendonban vettem 3 db-os volt).
Pilla,
és a Margitban nem indokolták meg,hogy miért nem vehetsz föl bugyit?
mano83
 
 


Hát akkor sokkal jobban megéri feliratni a Tenát a nődokival, ah a Dm 5darabért 5-600 ft-ot elkér. Így meg, ha feliratod 2db-ot kapsz 48 ft-ért, vagy 88-ért.
Akkor már tutira én is feliratom, ha nem felejtem el megint... :)

Kép
Kép
giga1
 
 


Mostmár kezdek nagyon mérges lenni... már tegnap délutánra kész kellett volna hogy legyen a lelet, erre még ma reggel se volt meg. Azt mondták ma délután. Mehetek megint vissza... :roll:

Giga! Akkor Te a Posta mellett laksz, lehet már találkoztunk is... Én a Zsófialigeti, Penny market mögötti lakóparban lakom.
Iwiwen fent vagyok, a nevem Timku Tiborné. Vigyázz mert anyósomat is ugyanígy hívják... :lol:

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


De megindokolták! Fertőzésveszély! Ennyi...
Vendég
 


És ha bugyi nélkül ülsz le valahova, akkor nincs fertőzésveszély??? :shock: Itt szerencsére lehet hordani :)

Voltam ma fönt a nőgyógyászaton (vérvétel kellene nekem is, csak sokan voltak) és ki van írva hogy a szülészetre a látogatóknak nem lehet bemenni. Akik mostanába szültek, ez mennire igaz??? Mert amikor Én voltam bent tavaly, akkor állandóan bent voltak a látogatók a szobákban. Hiába voltam 2 ágyasban, a szobatársamnál folyamatosan bent volt a férje, családja így elég kellemetlen volt a szoptatás... Persze én meg mindig kimentem ha hozzám jöttek...

Anita
Kép
Kép
wikyanya
 
 


giga

nem hiszem, hogy ebből neked már gondod lesz, nekem elsőnél 20. héten, másodiknál 10. héten volt 2000-es...érdekes a 3.-nál végig 3-as volt...igaz 20.héttől semmit nem csináltam csak ültem a kanapén és hímeztem... :oops:
becsi
Iklad
 
 


Wikyanya,
igen, a posta mellett lakom pont.
Okés, megkereslek.

Becsi,
köszi a megnyugtatást. Remélem tényleg nem lesz már semmi.

Tegnap, amikor megnéztük a szülőszobákat éppen benn volt egy anyuka, aki szülni készült, de még nagyon az elején járt. Szóval tök jó volt látni, hogy ott van vele a párja, és hogy milyen jól viseli. Bár szerintem még nem voltak erős fájásai... :)
Remélem én is ilyen jól fogom viselni. Este belegondoltam, hogy remélhetőleg nekik már ott van a karjukban az egészséges, gyönyörű kis picur, és már élvezik a családi életet. Tök jó érzés volt! :D
Pilla,
reméljük nemsokára rád is így "irigykedhetünk". :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Én is remélem Giga! De Lilinek is már csak 32 napja van. Meglátod nagyon gyorsan elszáll. Csak ez az utolsó 1-2 hét ilyen döcögős! :)
Vendég
 


Én itt vettem hálós bugyit:
http://babyfun.vasarlas.origo.hu/termek ... pid=749685

450 Ft/5 db. :)

Tényleg, mennyi kell összesen? Egy csomag elég, vagy vetessek még? Amúgy a Stella szopis melltartó is itt a legolcsóbb. :)
Vendég
 


Tényleg!
Szopis melltartót ti már megvettétek ilyenkor?
Nem tudom, hogy mekkorát vegyek, mert elvileg a szülés után megnő a mérete, nem?
Ti hogy csináltátok? Csak bementek és 1-2 számmal nagyobbat vesztek?

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga: ebbe a típusba állítólag bele van kalkulálva a növekedés. :) Én a jelenlegi méret szerint vettem, de még kétszer ekkora cici is beleférne, mert nagyon rugalmas. De majd meglátjuk... Végülis azért vettem, mert ha az elején, a tejbelövellésnél nem is lesz jó, utána azért várható, hogy visszáll, és mivel még akkor is szeretnék szoptatni, előbb-utóbb biztos jó lesz. :) Eddig amúgy 2-t vettem szopis melltartót, de valószínűleg fogok még, nem akarom naponta mosni... (mert ugye hiába használok melltartóbetétet, de izzad is a kismama, szóval kell a váltás... :oops: )
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?