Új privát üzeneted érkezett!

Zsebike! :lol:
Annak idelyén leírtad, hogy mit is csináltál beültetés után. Szeretném ha még egyszer leírnád, hogy el tudjam menteni. Arra sajnos nem emlékszem, hogy végig itthon voltál-e, légyszíves írd meg ezt is nekem.
Pusz

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Zsebike!
Nagyon köszönöm a válaszod. Az a legfőbbproblémám, hogy az excel-ben elkészített táblát nem tudom átmenteni a paint-ba, mert azt írja, hogy a formátumot nem tudja olvasni. Az ezután következő dolgok már mennének csak itt a legelején akadok el. Erre tudsz valamit mondani?
Fanny
fanny01
 
 


Sziasztok

Itt nálunk most épp nem esik az eső, de az ég az elég csúnya. Most épp bográcsozunk - több névnapot tartunk együtt.

Zseboroszlán
ez a készítettett - folyós hüvelykúp nagyon jó, igen előszőr én is megjártam, mert nem mondta, hogy visszafele is folyik, de szerencsémre a sogórnőm szólt időben hogy vigyázzak. De szerintem nagyon jó - nekem régebben gombás fertőzésre írta fel és mindig használt.
Örülök neki hogy ilyen jól érzed magad, bocs hogy ilyen hülyeséget kérdezek de mi tavaly nem is akartuk tudni hogy fiú v. lány lesz így nem igazán tudom, hogy mikor tudják megmondani, de ti kb mikor fogjátok megtudni, egyáltalán akarjátok tudni?

Sziasztok

Erika
erika13
 
 

 
 

Fanny :)
ne az excel filet próbáld meg megnyitni painben az tényleg nem megy.
nyisd meg az ecxelt, jelöld ki a táblázatot magát, és azt másold át.
úgy mennie kell.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kagyló!
Szívesen leírom: Nekem ezt egy lány adta kölcsön aki szintén ikreket várt már meg is születtek. Nagyjából ezteket tartottam be, de volt ahol eltértem azt külön a végén leírom.

Beültetés után…


Amit tegyél:

• Sok szénsavmentes ásványvizet inni (napi 2-3 liter) – így tudja a szervezeted kiválasztani a hasüregben felgyülemlő sok-sok folyadékot (ami a sok tüsző miatt keletkezik)
• Sok fehérje (napi 2 banánturmixot lenyomtam a 14 nap alatt – a banánban folsav is van, ami a korai szakaszban nagyon kell a babáknak )
• Nagyon hasznosak pl. a brokkoli, karfiol, spenót, hús, olajos magvak (sok bennük a vas), szárított gyümik (ezekben is)
• Esténként max. 1 deci vörösbor elszopogatása - állítólag segíti a megtapadást
• Sokat pihenni, semmi stressz
• Napi 1-2x tettem egy kisebb sétát a környéken, a friss levegőn
• Sokat beszélgettem a Pocaklakókkal
• Szedd a napi 1 Elevitet
• Sokat aludtam napközben is. Hirtelen tudtam nagyon elálmosodni. Este korán feküdj le aludni.
• … és a lényeg  - a titkos fegyver: a kufircolás. (Végül is gyereket csinálunk, vagy mi a
szösz! ). Krizsa a beültetés után 4 napig nem javasolta a fertőzések miatt, de aztán lehetett (szerinte nem oszt nem szoroz később se). De van olyan doki, amelyik magától megemlíti, hogy ez ajánlott. Mi másoktól hallottuk. Van rá valami nagyon tudományos magyarázat: felszabaduló hormonok, vagy valami ilyesmi elősegítik a beágyazódást. Bajotok nem lesz tőle, sőt..  plusz leomlik már az elején az a gátlás, hogy „jaj, csak nehogy baj legyen” – persze utána is izgulhat az ember, de most a lényeg az élvezeten van.


Amit NE tegyél:

• A beültetés másnapjától ne feküdj - a mozgáshiány miatt ugyanis csökken a medence vérellátása, ami nem jó
• Ne hajolgass: ne pakold be a mosogatógépet se, nekem még a cipőmet is Endre adta rám. Ha mindenképp le akartam hajolni vmiért, akkor is csak berogyasztottam a térdem, ha úgy sem értem el, akkor feladtam, hiszen semmi sem olyan fontos, mint a Babák.
• Semmi fekete vagy zöld tea, semmi kávé – a 3. hónap után már mehet pici, de csak módjával. Ha nagyon hiányzik a tea, akkor is csak gyümitea, de azon belül is kerülni kell pl. a csipkebogyóteát, mert vízhajtó hatású.
• Lehetőleg kerülni kell az első trimeszterben a hüvelyeseket (bab, borsó), paradicsomot, paprikát (legalábbis ez utóbbi kettőt hámozd meg, ha nem bírod ki nélkülük), csokit – a korai szakaszban vetélést okozhatnak
• TÖBB HELYEN OLVASTAM, MEG A TALPMASSZŐRÖM IS MONDTA, HOGY NE EGYEK C-VITAMIN TABLETTÁT, MERT AZ GÁTOLJA A TEHERBEESÉST!!! TEHÁT A TABLETTÁT NE EGYEM, hanem helyette sok citrusfélét (narancs, citrom, mandarin, kiwi), azokkal helyettesítsem a tablettát.
• Tilos a forró fürdő/zuhany, szauna, szoli, bringázás, hegymászás  stb.
• Ne kezdj bele nagytakarításba
• Ne tornázz, ne küzdj reggelente azon a kínzóeszközön, úszást kerüld a fertőzések miatt
• Ne tedd be a lábad bevásárlóközpontba, hipermarketbe - leginkább ezeken a helyeken lehet mindenféle vírusos nyavalyát elkapni (mondjuk nyáron kevésbé, ez inkább nekem volt veszélyes télen, kora tavasszal)
• Eszedbe ne jusson fogyókúrába kezdeni (biztos rajtad lesz 1-2 kiló a szurik miatt, de az főleg víz). Rám is felcsusszant 2 kg, de magától le is ment 1 kg.
• Ha főzésbe, mosásba kezdesz, teregetsz - csak öregesen tedd (ne cipeld a 20kg mosott ruhát egyszerre)
• Kerüld a beteg embereket, gyerekeket.

Mi nem szexeltünk. Semmilyen koffeintartalmú italt nem ittam (teát sem) amúgy mindent ettem ami jólesik, nemtartottam be a npi két banánturmixot és nem ettem elevitet. Én csak magne B6-ot ettem 3X1-et és folsavat 1 szemet. AMúgy én is minden nap sétálgattam és egyáltalán nem feküdtem végig a két hetet. Csak a transzfer után egy napot ennyi. (Nekem este volt a transzferem).

Sok sikert kívánok neked.

Erika!
18-án megyek AFP-re nem tudom akkor uh-t is csinálnak-e, ha nem legközelebb 28-án lesz uh. Genetikai ott biztos fogják már látni ha a babóim is szeretnék megmutatni. De mi egyenlőre nem szeretnénk megkérdezni, de ez addig még hatszor változhat. :)

Fanny!
Igen úgy van ahogy Orsi mondja. Excelben jelöld ki másold be azt a részt amit szeretnél beilleszteni és akkor már be fogod tudni illetszeni paintba.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Kagyló!
A lényeg lemaradt a kezdés előtt kb. 3 hónappal elekeztem enni eredeti méphpempőt mézzel. Talán ez is hozátett a sikerhez.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi!
Nem értek Veled egyet az allergia terén. Máténak korán és sokfélét kellett adnom, akkoriban nem volt még ez a fene nagy elővigyázatosság. De semmilyen allergiája nem lett. A hugom nagyobbik fiának speciális tápszert adtak, semmit nem ehetett, aztán olyan beteg lett, hogy mai napig rettentő allergiás, asztáms, krupoos meg minden (8 éves), folyton a Szabadság hegyen vannak Vele. Szerintem manapság tulságosan elharapózott, hogy ne adj tejet, csak 2-3 éves korban, addig jó a "babatej", csak bioételt vegyél a babának, stb, aztán itt a sokféle ételérzékenység. Én amit lehet, magam főzök Emesének és a családomnak is, készétel, mirelit, konzerv nálunk kizárva, a férfiak ilyesmit meg nem esznek. Mindig a doktornőre hallgatok, akit 16 éve ismerek, és fokozatosan, de mindent igyekszem Emese étrendjébe illeszteni. Csak akkor adok Neki kész bébiételt, ha utazunk. Eddig mindent szivesen elfogadott, semmi nem ütötte ki, szép a kakija és egyenletesen fejlődik. De tartózkodom a tulzásba vitt vigyázástól, és tejet is fogok Neki adni pár hónap mulva, lévén hogy kis családom is imádja, és rendes tehéntejet iszunk, ami valódi tehénből származik. Viszont nem nagyon veszek külföldről származó élelmiszert. Én igy próbálok a családom egészségére vigyázni.
Szerintem az allergiák abból származnak, hogy manapság az emberek nem esznek rendes ételeket, az asszonyok leszoktak a főzésről és mindenféle mükajákat vesznek inkább.
Lányok!
Fanniról tud valaki valamit?
Orsi!
Még valami, az uszásról. Nem nyomják a fejüket a viz alá, egyszerüen csak belemeritik a vizbe. Ahová mi járunk, még nem hallottam 1 gyereket se sirni merülés után, Emese pl. mosolyogva jön fel. Van viz alatti képem is Róla, azon is mosolyog, a viz alatt! Szerintem pici korban ez egyáltalán nem trauma nekik, inkább jóleső érzés, eszükbe juthat a magzati élet. Mi nagyon élvezzük.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsebi :lol:
Voltam tegnap a Babyfun-ban. Háááát az a kiságy elég gyenge eresztés.
Szerintem így az olcsó lenne a drága, mert abban nem hiszem, hogy egy 7-8 éves gyerek tudna feküdni anélkül, hogy szét ne esne az egész.
Na mindegy, ha gondolod azért nézd meg.
Eddig a legolcsóbb amit láttam a Lehel u. 1. alatti Babadiszkontban volt olyan 28.000 Ft. körül és fenyőből.
Voltam orvosnál is. Zárt a méhszájam :lol: , ennek igazán örülök.

Hali
Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Melcsi :)
ebben a témában én már nem írok semmit... ezer és egyszer leírtam, és mindenki teszi, amit tesz. egyet nem érteni lehet... és persze sokaknak nicns bajuk pedig 2 hósan elkezdték...
meddő vitának érzem.

úszás. enyémek sem sírtak sosem. mégsem tetszett. ennyi...
(emelett a mesterségesen fenntartott reflexeket sem igazán kedvelem)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :)
Egy barátnőm masszőre babaúszással is foglalkozik (vagy a felesége? nem emlékszem :) ) És ő mondta, hogy babaúszás és babaúszás között óriási különbség van. Ő is azt mondta, hogy a legtöbb helyen sajnos a búváreflexet tartják fenn mesterségese, ami nagyon nem jó, de van olyan hely, ahol csak a víz szeretetére tanítják a piciket és a vízben való mozgásra. Van 1-2 ilyen hely Budapesten.
Én is úgy vagyok vele, hogy nem akarom "víz alá nyomni" a gyereket, ha nem muszáj, de ha van barátságos formája, az érdekel. Főleg, hogy Apa nem tud úszni (bevallása szerint ő bármit csinál elsüllyed, mert olyan a tesfelépítésel :lol: ), de jó lenne, ha a gyerek azért szeretné a vizet.

wish
 
 


Zsebike!
Köszönöm!
Elmentettem!!! :wink:

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Wish :)
igen, van ez a közös mókázós program. ez a kalovics módszer. az nagyon szimpatikus volt írás alapján nekem is, de sajnos apával én nem bírtam leszervezni :D
(honlapjuk is van valami hasonló néven)

apa nálunk sem tud úszni :D :D :D a kispasik ellenben vizicsirkék, anyuéknál ki sem lehetett rángatni őket a medencéből. :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebike
Már szedem a méh pempőt!!! :lol:

"Minden nap megszünik valami
Amiért az ember szomorkodik,
De mindig születik valami,
Amiért érdemes élni és küzdeni"
kagyló
 
 


Köszi Lányok SIKERÜLT!
Fanny
fanny01
 
 


Szasztok,

A babaúszásnál én is azt hallottam mint Wish, tényleg nem jó ha mesterségesen fenntartják azt a reflexet, aminek el kéne múlnia....na mindegy, legyen ez is mindenkinek a saját érzései szerint....

Nálunk viszont már nagyon kórossá kezd válni a nappali nem-alvás....illetve 3x fél óra megvan, de kizárólag szopi után és csak a kezemben, egy perccel sem több (na jó, hetente egyszer becsúszik egy másfél-két óra) A gyerek estére meg annyira halálfáradt lesz, hogy már 7-8 között elalszik, hiszen egész nap jár keze-lába, estére úgy túlpörög, hogy alig birom a cicire tenni....de mikor sikerül 3 szívás után bealszik....igy nem csoda hogy már hajnalban ébred - engem meg kezd kikészíteni.....valami ötlet ???

Megyek, körülnézek pár babás oldalon is.

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta :)
gondolom ismersz :D én alvás témában is terror-mutter vagyok.
leteszem, alszik.
voltak nálunk is kilengések, megy egymáshoz szokás... de 1 hét alatt minden kivitelezhető.

szóval én ebben a korban fognám és letenném, meg kell tanulnia elalduni, a saját ágyában, nem cipelheted állandóan. sírni fog, de menj be hozzá 5 percenként, mondd, hogy alvásidő van, és hagyd sírni. legyen sötét és nyugalom.
egészen biztosan nem telik bele 1 hét és beáll az alvása.

hajnalban nem tudom, nálatok mi a menet, de nálunk ennyi idősen ált. 5 körül keltek, szopi és vissza alvás. ugyanígy ott hagyva,

egyébként a nappali és éjjeli alvás saját tapasztalat alapján összefügg. ha egy gyerek nappal jól alszik, akkor éjjel is jobban fog. Ha zűrös volt a nappal, akkor az éjjel is az lesz, és nem igaz, hogy fáradtan majd jobban kialussza magát.

egy próbát megér, mert sokáig ezt nem fogod bírni, hogy karon altatod.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


ja és... enyimek mindig 6kor aludtak ennyi idősen. most is legkésőbb 7re alszanak már. sosem volt késő fekvés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Mi a Kalovits babaúszásra megyünk ma fél 6-ra, majd beszámolok nektek, jó?
Tudom, korán kezdem, de a Ruzsonyi Ági, meg a héten a doktornő is aszonta, hogy vigyem csak Bogit, mert elég fejlett minden téren, megvan a két első oltás, vigyem csak. Meg hát 3 hetes kora óta úszkál a nagy sarokkádban, újabban kipancsolja a fél kádat, mint a cséphadaró. :lol: Látnotok kéne: a 7 kilós úszóbajnok egy helyben megdönti az 50 méteres pillangóúszás világrekordját. :lol:
Nem is engedném a fejét lenyomni a víz alá, elég érzékeny. :roll: De mondjuk így is szeme-szája-füle tiszta víz. :lol:

Kriszta, ugyanolyan elkapatott gyermeked van, mint nekem. :wink: Ráadásul, mint mondtam, 7 kiló a szentem. Egész pontosan most 6850 gr-ot mázsáltak szerdán pucéran. :shock: Csak csodálkoztam, hogyhogy nem fogyok még mindig, mert azért szopi csak van még, hát rájöttem, hogy bár megyek össze, de az izomtömegem jelentősen nő. :shock: És a sírását én sem bírom hallgatni.
Szóval nálam azért mégiscsak az történik, hogy ha nagyon elfárad nappal, akkor egybe átalussza az éjszakát reggelig. Szóval az Orsi féle összefüggés nálunk nem áll fent. És ha nappal egyben alszik mondjuk délután 4-5 órát (volt már rá példa), tuti kétszer kel éjjel, és nem azért, mert hú de nagyon éhes, és a szopi után is nehezebben alszik vissza. Szóval ha Bogi nappal már 3 óra alvás után van (lent szokott), én bizony elkezdek csörögni, mászkálni, hogy felébredjen. És mindig este viszem sétálni, a friss levegőre, a fürdés és az esti szopi előtt.
Az esti cicin bealvást pont azzal szoktam kiküszöbölni, hogy az esti babakocsizás közben azért szundikál egy jó félórát. Utána ébred, gyorsan mi megvacsizunk, közben folyik a víz, majd vele fürdés, és még van ereje szopizni. De utána, köszönhetően a levegőzésnek, a szinte centire kiszámított ütemezésnek, elég gyorsan elalszik. Olyankor már nem cipelem a seggét, a cicin bekómázik, de ha nem, akkor büfi közben biztosan, max legrosszabb esetben 1-2 percet ringatom még. Ha sírdogál az ágyban, mert volt rá példa, felveszem, de csak 1-2 percre, és megy vissza. De mostmár soha nem szokott. Szóval én ilyen lightosan csináltam, de sikerült elérni, hogy tudja, hogy most itt aztán alvás van, és nem is kéreti magát.

A nappal sokkal nehezebb, de itt is rájöttem egy trükkre. Ha már ordításig feszültek az idegei és nagyon-nagyon fáradt, tuti nem alszik el, csak hosszas járkálás, hordozás, csitítás után, amit írtál. Akkor már el van b...va a dolog. Nagyon próbálok figyelni, tulajdonképpen - és talán ez az egyetlen Suttogós tanács, amit hasznosítani tudtam - a 3-4.ásítás után fogom, és beteszem hasra fektetve a járókába, cumit a szájába. Három esetből kettőben szépen elszenderedik. Ha nem, akkor max. felveszem ha nagyon nyűglődik, kicsit ringatom, utána megint, de 2-3.próbálkozásra elalszik. Persze olyan is van, hogy nem, de akkor beindítom a zenélő méhes forgót neki, vagy valami, kicsit kisírja magát, de ez a rosszabbik eset, mostmár nem nagyon fordul elő. Nekem csak egy bajom van, hogy nappal csak délelőtt és du. egyszer alszik csak. :shock:
Kriszta, arról szoktasd le, hogy karban altatás, mert ez nagyon nem jó tendencia. :shock: Egyszer lesz még 12 kg is, meg egyébként is. Meg lehet oldani.

Wish neked még nem is írtam, hogy mennyire cukorfalat a babócád!

pusz Norka
Vendég
 


Kriszta!
Tényleg véget kell vetni valahogy ennek a helyzetnek, Máté már azért elég nagy ehhez!
Nálunk nem volt komoly gond sosem az alvással, de első perctől igyekeztem ugy irányitani, ha jóllakott, tiszta abugyi, megvolt a dajkálás, akkor letettem, kicsit nézelődött és egyedül elaludt szépen.
Mostmár rafkósabb, néha kiabálni kezd, ha nem jó az ütem, kidobál mindent a kiságyból. Olyankor bemegyek, visszaadom a cuccokat és határozottan rászólok, hogy tessék aludni, és nem fogok többet bejönni. Érti vagy sem, de olyankor befejezi a kiabálást és elalszik percek alatt. De igaz, akkor teszem be a kiságyba, amikor valóban álmos. Nálunk hamar kialakult a napirend, amihez tartjuk is magunkat, szerintem az is segit. Van ideje az evésnek, játéknak és az alvásnak is.
Norka!
Várom a beszámolót az usziról. A miénk nem tudom hogy milyen módszer, de nincs kötelező ütem, mindenkihez odamegy az oktató, és érzése szerint csinálja ki-ki amit gondol abból, amit hall. Emese ezt minden bizonnyal élvezi, a nyaralás alatt alig lehetett kihalászni a vizből, és az esti fürdés is nagy öröm Neki (igaz, elég koszos addigra :lol: )

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsebi :) és Kagyló :)
Most nézegetem, hogy a jó tanácsos listából alig tartottam be valamit (tulképp csak a vízivást és az alvást), amit viszont nem ajánlott tenni, abból jó sokat csináltam :) Hajolgattam, feküdtem, fogytam egy csomót, és nagy dózisban C-vitamint ettem. Szóval azt hiszem nem igazán ezen múlik.
Szerintem a titkos fegyver, hogy rendben legyen a lelked. Nem?

wish
 
 


Sziasztok lányok!

Itt vagyok, ragyogok! Hosszú szünet után írok nektek, a napokban kerültem újra gép elé, mannyi minden történt!!!!!
ZSEBI! Annyira megérdemelted már, hogy így legyen. Ikrek, ez fantasztikus! Nagyon nagyon örülök a sikereteknek, ahogy te is mindig örültél bárkiének. Lassan megtudod, hogy fiúk, lányok, vegyespáros, annyira izgalmas. Imádtam terhes lenni, pedig nálam nem igen létezett parább mama a világon. Emlékszel?

WISH! Ez igen! A házasság csodákra képes, én már csak tudom. Nekem azon a héten sikerült, amikor a párom megkérte a kezemet. GRATULÁLOK!!!!!

Igyekszem visszaolvasni, hogy képben legyek, a táblázat sokat segít.
Renóca Mikikéje nagyon cuki!

Magunkról csak annyit, hogy Hanit megkereszteltük, összeházasodtunk, nagyon jól vagyunk. Babám már 7,5 kg, holnap lesz 5 hónapos, még mindig szopik, kb. 2 hete adtam neki először tápszert, most néha azt kap vacsorára. 1 hónap múlva elkezdem megismertetni vele a barackot és társait (ha addig még kitart a tejem). Hasra fordul, vissza még nem, sokat nevet és extázisba jön a szülei láttán. Hetente 2-3X babaúszik, ez még csak ismerkedés a vízzel, nagyon élvezi. Túl vagyunk az első náthán, engem jobban megviselt. Az éjszakát nem alussza át, 2x (min.) felébred, de gyorsan visszaalszik, napközben többször alszik, min. 4x változó időket. Imádok vele lenni, kicsit már várom, hogy üljön, annyira érdekli minden és begurul, ha kimarad valamiből a fekvőhelyzete miatt.

Na, nem akarok elsőre sok lenni, igyekszem ezentúl rendszeresen jönni. Azért, ha néhány fotót teszek fel a drágámról:
reno Kép Kép Kép Kép
renoka
 
 


Sziasztok

Mindenkinek szép vasárnapot

Renoka
Nagyon szép a pici babád

azt szeretném kérdezni, hogy az én drága kincsemnél 5 hónaposan értük el hogy végig aludja az éjszakát, ami csupán kb. 2 hónapig tartott. Azóta kb. 3 hete este ugyanúgy szépen elalszik de sokszor van hogy még éjjfél előtt felsír, + utána is kb. 2x. Sokszor elég ha a hátáról vissza fordítom a hasára és már alszik is mintha misem történt volna. De én szerintem ez nem jó megoldás, hogy én éjjszaka is rögtön ugrok és megfordítom, mert szerintem így megint nemigazán fog vissza szokni hogy átaludja a teljes éjjszakát, mert megszokja, hogy az anyja mindig segít neki. Szerintetek hagyjam sírni és majd vissza alszik, v. valami más baja lehet?

Köszi szépen a segítséget előre is.

Erika
erika13
 
 


Wish!, Kagyló!
Valóban én is úgy gondolom tuti repcept nincs. Nekiem is helyre volt rakva a lelki világom, talán ezen sok múlott én is úgy gondolom. De itt azt kérdezték mit csináltam hát leírtam. Hogy aztán ebből mi segített mi nem foggalmam sincs.

Reno!
Nagyon örülök Nektek hogy ismét itt vagy. Tündéri a kislányod és milyen szép kék szeme van. Annyira látszik rajta hogy milyen kiegyensúlyozott baba. :)
Hogy tetszik neki ismét itthon?

Én igazából most kezdem élvezni a terhességet. Nem volt egy leányálom úgyhogy nekem is jutott a parából a sírásból bőven az első 13 hétre, de mára ez már mind csak emlék boldog kismama vagyok.
Nagy vonalakban. Májusban nekikezdünk június 23-án vérzésre ébredve tesztet csináltam ami pozitív rohanás a kaáliba hogy most akkor ilyenkor mi van (természtesen arra gonodltam rossz a teszt, vagy a choragon kavar be) vérvétel egy óra izgulás és igen ott voltak már akkor is. Mondták nagyon terhes vagyok. A vérzés az utro miatt volt. Majd két hét múlva uh, amit a folyamatos barnázás maitt nagyon nagyon vártam és kiderült annyira jól sikerült ez a projekt hogy mind a három manócska akiket visszakaptunk úgy gondolták szeretnének velünk maradni. Hárman voltak. Fúúúúú fel volt adva a lecke hogy hogyan tovább aztána 10. héten ketten lettek. Aztóta ők gyönyörűen fejlődnek eddig minden a legnagyobb randben. kopp-kopp-kopp.
12. héttől abbahagyhattam a progi pótlást azóta nem barnázom aztóta tudok igazán örülni.

Lányok!
Tegnap este mintha éreztem volna hogy mozognak olyan buborékok voltak amik mintha jönnének kifelé de elmúlik. NEm is tudom de azóta nem éreztem pedig figyelek.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Zseboroszlán
szerintem igen őket érezted, ügye milyen furi? Szerintem csodálatos, Nekem elég lustácska volt, ilyenkor mindig azt mondták, hogy tuti fiú, és mikor kibujt hát fiú lett. Élvezd ki a terhesség minden gyönyűrűségét, és nagyon nagyon vigyázz magatokra.

Sziasztok

Erika
erika13
 
 


Zsebike!
Ez mocorgás lesz pedig! Az elején csak akkor érzi az ember, ha nekiütődik a méhfalnak, mivel még elég kicsike, de pár hét mulva (pláne duóban) majd nyomják Neked, ha kell, ha nem! :lol: Ugy örülök, hogy végre felhőtlenül élvezed az állapotodat! Most jön a legjobb időszak!
Erika!
Van ugy, hogy Emese is felsir egyet néha. Mi 1 szobában alszunk még, és nem szoktam felkelni Hozzá, hanem elkezdem mondani Neki, hogy cssssssss,csssssssss, és akkor meggondolja Magát és visszaalszik. 1x-2x volt hogy komolyabban rázenditett, sőt felállt, olyankor szépen lefektettem és mondtam Neki, hogy éjszaka van, aludni kell. Meg is értette. Próbálkozz!
Renoka!
Hát ujra itt a Szőke Ciklon! Gyönyörü, milyen szép nagykislány! És a tejci :D Nagyon helyes sapkái vannak! Na meg alatta az a fejecske :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok,

Renóka, üdv újra itthon! Megint csak azt tudom mondani, hogy mintha előre megéreztétek volna, hogy a Hanna nevet kell adni neki, ennek a névnek a hallattán automatikusan kék szemű és világosszőke hajú leány ugrik be, aztán tessék. :lol: Tiszta svéd típus a leány. Melyikőtök ilyen? Könnyű volt átállnia újra az itthonlétre?

Zsebi! Én először úgy éreztem meg Bogit, kereken 16+6 hetes naposan, hogy kicsikét szaunáztam :oops: , és feküdtem a hátamon, és a hasamon volt a kezem, mintha ösztönösen védtem volna a melegtől. El is voltam lazulva, és akkor jött egy "döbb" belülről. Soha nem felejtem el. Utána még 1-2 hétig csak így éreztem Babocskát (akkor még így hívtuk), hogy feküdtem hanyatt és kicsit benyomtam a kezemet a hasamon. Evés, csokievés után jobban. Próbáld meg! Elég határozottan lehet már így érezni a mozgásukat, odasimulnak mint a kis delfinkék.

No, megvolt tegnap a babauszi. A kalovits módszer az 16 éves már, olyan "simogatós", semmi erőszak, semmi ijesztgetés, éneklés van közben, úszás előtt masszázs, torna ráhangolás. Bogikámnak egyedül az volt a baja, hogy előtte egész délután kb. fél órát aludt, így eleve nyűgösen kezdte. :? Aztán ez a félóra babaúszás rém fárasztó nekik, így gondoltam hogy nem lesz egy királyság ez az időtöltés. Végülis helytállt, de jó párszor elkiabálta magát, hogy "mostmár aztán elég, gyerünk kifele". Szerencsére tök rugalmasak, szabadon lehet ki-be mászkálni a medencébe, nincs ebből gond.

Egyébként mától Bogival befejeztük ezt a lent járókában való napközbeni alvást, mert már csak a cirkusz volt belőle. Tudjátok: leteszem, egyet kapar a kutya vagy egyet nyekken az ajtó, máris fent van. Mától fent alszik a kiságyában a szobában, délután 4 óra, idáig kb. 6-szor tettem le a gyereket aludni, mert furcsállotta a dolgot... de én győzök, mert mostmár másfél órája alszik.
Vendég
 


Zsebi, hát tényleg nem volt egyszerű az eleje, de mostantól nagyon fogod élvezni, pláne ha már tényleg érzed őket. Én a 16. hét után éreztem először a buborékokat, aztán beleadott apait-anyait. lesz ám buli nálad is amikor mindkettő táncba kezd!

Norka! Látom te is kűzdesz Bogival alvás ügyben, én képtelen vagyok sírni hagyni, azt mondják az első gyereket mindig elrontja egy kicsit a szülő. Legalábbis aki nem olyan kemény és következetes mint Orsi. Én sem vagyok az. Bogi is igen tekintélyes méretekkel rendelkezik, karod hogy bírja. Mindketten szőke típusok vagyunk, de kék szem utoljára dédszülői ágon fordult elő.

Melcsi, Erika! Köszönöm a bókokat, örülök, hogy tetszettek a képek. Sapka vásárlás volt a héten, ezeket próbáltam rá, mert az üzletben nem volt velem. Náthás a kincsem, csak a kertbe viszem ki időnként. Eddig még sosem volt beteg, viszont így elmaradt a 4 hónapos oltás (amúgy is elcsúsztunk), az agyhártyagyulladás ellenivel együtt kapja meg a jövő héten, ha meggyógyul.

Fáradt vagyok meg minden, de már alig várom, hogy újra terhes legyek. Csodálatos volt és most is az, hogy itt van. Nem hiszem, hogy létezik ennél nagyobb boldogság. Na pá, megyek NAplót nézni.

r.
renoka
 
 


sziasztok,

látom, újra megindult az élet! :) ennek nagyon örülök! :)

melcsi :)
lassan esedékessé válik a látogatás... :) csütörtökönként mi is nyomjuk a kalovits-féle babaúszást (naggyon bejött laurának a nagyvíz! :) ) szólj, h mikor jó Nektek! legalább dumcsizunk egy jót!

norka :)
csodaszép a lányod! mi is járunk babausziba! :) Ti a tündérfalvára jártok? mi a rubin hotelbe. csak mi hétköznap, csütörtökönként. :)
nekünk is át kellett állni a nem járókában való napközbeni alvásra, kb akkor, amikor most Nektek. :) nem könnyű, de menni fog!

reno :)
szia! de jó, hogy újra itt vagy! mekkorát nőtt Hanna!!!! Te miért adsz neki tápit, ha megkérdezhetem? nem elég a tejci? nem próbálod ki a friss bari levét egy picit? most van friss barack... :)

zsebi :)
de jó de jó, hogy már érzed őket! úgy örülök, hogy most már minden ok Veletek! :) tudtam persze, hogy így lesz...

wish :)
minden rendben Veletek? újabb uh fotó? :)

mostanság több kérdés is foglalkoztat. egyrészt még mindig ez a súlygyarapodás kérdése. laura múlt hét előtt semmit nem hízott, múlt héten 40 g-ot. most 6.480 g 5 hónaposan, de már 1,5 hónapja tart ez a nem igazán hízás dolog. a védőnőnk szerint még mindig heti 150g-ot kellene híznia, 6 hónapos koráig. nos, jóval elmarad ettől. eszik rendesen, 6x 120g-ot, ami elég kevés, de nem tudok többet beletukmálni. tejci lenne/van bővern, nyilván dolgoznia kellene a zsíros részért... :( esténként még van kb. +100 g amit mindig lefejek. erre a védőnő azt mondja, adjak neki tápi pótlást. meg egyek urticát. minek? :evil:
elkezdtem adni neki a barit és almát, meg kapott sárgarépát, hogy jobb legyen az étvágya. van kaki min 3x, sok pisi, jó kedv meg minden, de nem eszik többet és nem nagyon hízik így. mit tegyek? :evil: :evil: :evil:

elalvás fronton is vannak gondjaim, folyt köv.... mennem kell fürdetni :)

puszi

KépKép
unique
 
 


Nos, az elalvás probléma. Leírom Laura napjait. Eddig és most.

Szóval eddig (utolsó oltás) egész szépen beállt, hogy este 9-10 fele elaludt, majd éjjel 1x kelt 3-4 körül, majd reggel 7-8-ig aludt. Napküzben aludt délelőtt 2-3 órát, délután 1/2 vagy 1 órát. Szóval szép, kiegyensúlyzott napok. Mjd az utolsó oltás óta mintha kicserélték volna. Megint nem tud elaludni estefele csak nagyon nehezen és van, hogy csak este 11-kor. Éjjel persze kel ugyanúgy, és reggel is csak kb. 7-8-ig alszik. Nappal viszont megint nem alszik (úgy, mint régen), csak 1/2 vagy 1 órákat. Illetve délelőtt kevesebbet, délután pedig többet. De azt vettük észre, hogy ha bealszik délután 5 után, akkor képtelenek vagyunk elaltatni este 11 előtt. :( Így du. 5 után már nem hagyjuk őt aludni. Így persze nagyon nyűgös lesz estére, de legalább fáradt kellően az elalváshoz. :( Utálok így beavatkozni az alvásba, mivel ugye babát nem szabad felébreszteni alvásból, de ha nem teszem, képtelen elaludni este. Ja, és ha este fürdés és kajcsi után mondjuk 8-kor vagy 9 előtt elaludna, akkor sem szabad hagyni, mert akkor 100%, hogy egy fél óra alvás után felkel, és kb. éjfélig kukorékol. Szóval nem egyszerű. Olyat nem hiszem, hogy meg lehetne tenni vele, hogy leteszem, hadd üvöltsön csak, majd csak lesz valami, mert olyan erős akarata van, és úúúgy tud sírni, hogy belehasad a szívem tőle.
Nincs jó megoldás, egyelőre szívás van. :( Még most is kukorékol Apánál. Várom, hogy sírjon a kakjájáért, mert nem evett rendesen ahhoz, hogy teli pocóval elaludjon. Tényleg nem tudom, mit tegyek. :(

Na nem panaszkodom...


Láttátok, hogy Anikónak (nem babás topic) sikerült a lombikja? Úúúgy örülök! Remélem, ide is jönni fog hamarosan!

Puszi

KépKép
unique
 
 


Unique!
De jó hogy előkerültél! Nekem péntek lenne jó a héten, vagy holnap.
Szerintem ha van tej bőven, akkor felesleges a tápi. Lehet hogy Ő ilyen alkat, ha egyszer nem eszik többet, kár erőltetni. A sulya pont jó, Emese épp 7 kiló volt 6 hónaposan. Nem minden baba dundi.
Az a furcsa, hogy ahány szakember, annyifélét mondanak a hizásról is. A mi dokinénink pl. a 2 heti 15-30 deka közé szavazott. De ha mondjuk 1 hónapig nem hizik, akkor azt a dokinak meg kell mondani. Havonta jártok orvoshoz?
Észrevetted a Szt Imrében, mennyiféleképpen vélekednek ugyanarról a dologról? Még a 2 orvos is, meg az összes csecsemős, mindenki mást mondott. Ez itt is igy müködhet.
Norka!
Ügyes vagy! Biztos látni fogja Bogi, hogy a kiságyba alvás céljából pakolod, és hamarosan tudni fogja, hogy akkor nincs vita.
Én figyelni szoktam, és akkor teszem be, amikor valóban álmos (bár ebben a korban ez már kiszámitható szinte percre), és akkor 1-2 perc és alszik. Nem szokott kiabálni.
Renoka!
Mikor tervezitek az indulást a kistesóért?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Jó estét!

Lányok, tök jó hogy megosszuk egymással a tapasztalatokat, mert így látom, hogy nem vagyok a problémával egyedül. :oops:

Unique, mi is a Rubin hotelbe járunk, csak szombaton fél 6-ra! Az a gyanúm, kicsikét késői időpont ez a babáknak a csobbanásra! De már mindegy. Ma beszéltük a párommal a tapasztalatokat, és ő is úgy látta, hogy a másik két baba sem volt már túl fitt, nemcsak Bogi. Egyébként a kezdő tanfolyam hány alkalmas?? Elfelejtettük megkérdezni. :?

Egy gyakorló anyuka, akinek a lánya már 9 hónapos, azt mondta nekem a múlt héten, hogy a babák annyira gyorsan változnak, hogy követni sem lehet, ezért ne lepődjek meg, ha a véres verejtékkel beállított napirendjét egyik napról a másikra felrúgja. :shock:
Megoldás: nincs napirend. :lol:

Van, amikor délelőtt alszik többet Bogi, van amikor délután, de olyan nap is van, mint Krisztáéknál. :shock: :? Olyan sok mindentől függ ez, hogy nekem nincs erőm ezt erőszakkal formálgatni.

Egyvalamire próbálok ügyelni, hogy nekem elaludjon este 9-re. Ehhez az kell, hogy kellően fáradt legyen és jóllakott. Megvallom, Unique, az első tápis pótlást ilyenkor este adtam, és bevált. Kicsit talán ezért is. Jobban eltelíti a babát... meg az ízét is szereti, a fene egye meg. Nem gondolkoztál azon, hogy akár magad csinálta gabonapelyhes tejpéppel lakasd jól, ami akár kicsit édes, de azzal nem kéreti magát és belakik vele időben? Ilyenkor már lehet adni nekik. Tök jó receptek vannak.

Én úgy csinálom, hogy du 5.után nem alszik, nem engedem. Ilyenkor szopi, játék, utána naaagy séta,közben szunyókál. Este 7-re hazaérünk, jön ki a víz a kádba, közben játék (fárasztom direkt), utána a nagykádban közel félórás pancsi (még jobban fárasztom), 8kor már az ágyban szopizik és utána még tápi, és kész, kidőlt. Én ezt a 3-4 órát nagyon tudatosan igyekszem csinálni már 1 hónapja. Bevált. Nagyon remélem, hogy ez így marad... :roll:

A nappali alvások meg ahogy esnek, úgy puffannak.

pusz mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok

Melcsi
igen én is előszőr csssssssssssssss - csssssssssssss, de ez csak néha válik be, sokszor van hogy nézelődik és beszélget ilyenkor vissza hasra fordítom és alszik is rögtön, mi is egyébként egy szobában vagyuk - ott van rögtön mellettem a kiságy úgyhogy csak 1 karnyújtásnyira van, de már az is előfordult párszor hogy - ált. este 8kor már alszik is mint a bunda de kb. 22.30 kor visít mint akit nyúznak és alig lehet megvigasztalni.
A napközbeni alvása is hol így - hol úgy sikerül de ált. nappal min. 2x2 órát alszik, de pl. ma reggeli és ebéd után is csak 1-1 órát aludt így 5óra helyett 3 kor leraktam mert már láttam rajta hogy nagyon álmos és aludt is 2 órát. Csak azt nem tudom, hogy a nappali alvás ált. mindig nyűglődéssel forfolódással és sírással kezdi de azután kb 5-10 percen belül már alszik is. Szerintem ez időjárás függő is ill. hogy éjjszaka hogy aludt, ill. hogy reggel mikor kelt fel.

Szép álmokat mindenkinek!

Erika
erika13
 
 


Unigue :)
én azt mondom, hogy ne aggódj. A lánykád valószínűleg olyan, mint Levi. Eszik rendesen, de nem hízik.
Tényleg ne idegeskedj ezen, vannak ilyen típusú gyerekek. Most 2 éves lesz és talán eléri a 10 kg-t. de szuermozgékony, egészséges, csak vékonyka.
ő is kb. ennyiket "nem hízott" :D ebben a korban. Ha ilyen az alkata, akkor nem tudsz mit tenni. Ha evésközpontú paramami leszel, azzal csak megnehezíted az életeteket.
Ha jó a kedve, kiegyensúlyozott, a mozgása is megfelelően fejlődik, akkor tényleg nincs min aggódni.
(Levi pl. magasságra simán hozza az átlagot, de kg-ba majdnem 2 kgval alatta van)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


lányok, ez az alvás nem egyszerü téma!
Norka, nálunk is az vált be korábban, hogy nem engedtem ugy 6 után elaludni. De még a mai napig is az van, hogy kb 3-4 órát bir ki alvás nélkül és nyüszi nélkül. És tényleg hihetetlenül, akár egyik napról a másikra váltanak napirendet, ez korábban teljesen meglepett engem is, Máté nem ilyen volt. De rugalmas voltam, és próbáltam az Ő uj igénye szerint, de nagyjából kiszámitható uj napirendet kialakitani, és sikerült is. azért erről is leállnak ugy féléves kor után, sokkal kiszámithatóbb lesz minden.
Mi délelőtt járunk uszni, na de az se jobb, mert ha alszik előtte, akkor rohanunk, le ne késsük az intervallumot, ha nem alszik, akkor roppant álmos (1x elaludt a vizben :lol: ). Megfelelő időpont ritkán akad csecsemőkorban, dehát majd ez is könnyebb lesz idővel. Ti mennyiért usztok? Nálunk nincs ilyen masszázs meg egyebek, akkor ez nem a Kalovits lehet... De szerintem nem drasztikus a miénk sem, nincs erőszak, ez csak 1 bébipancsi, és tele van a medence partja mindenféle vizi játékkal, mindenki azt vesz el belőle, amit a gyermek akar.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Annyira érdekes, amit az alvásról írtok. Komolyan meresztem a szemem, hogy mik vannak - nem rossz értelemben, hanem mint info.

Nálunk a fiúk egészen pici kora óta 6kor fürdés, majd alvás legkésőbb 7 órakor. Most 7kor régebben, fél7kor már aludt mind a kettő. Most ők már csak délben alszanak 2 órát, de fél éves koruk körül még 3szor aludtak. délelőtt-délben-délután... és teljesen mind1, mikor volt a délutáni alvás, az esti elalvással sosem volt gond.
Levi születésétől fogva elalszik magától, Máté meg kellett tanítani elaludni, de azóta vele sincs semmi gond (ő az első hetekben csak és kizárólag cicin, vagy karon aludt el, de ezt kb. 5 hetes korában megelégeltük).

de még most is, ha felborul a napirend, és 2szer alszanak mondjuk egy zűrös éjszaka miatt, 7re akkor is alszik mind a kettő.
Pont tegnap volt, hogy aludtak 3-fél5ig még délután, de ettől függetlenül minimális dumálás után aludt mind a kettő..

......................

nos, szóval ilyenkor mindig elkezdek gondolkozni, hogy vajon a köv. gyerekünk is ilyen lesz-e mint a fiúk (habitus szempontjából nem csak az alvásra értve), vagy vele több csatát kell majd megvívnunk :D :D

orsi.elmélázó.hu

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Unique!
Pont előttem irtál.
Norkának igaza van, nálunk is a pépecske hozta meg a folyamatos és rendes éjszakai alvást. Készen is kaphatók, de csinálhatsz Te is rizspépet gyümölccsel. Mellesleg magas a kalóriatartalma, és nyilván lassabban ürül ki a gyomorból, tehát nem éhes éjjel. Emese legalábbis a mai napig ilyet kap vacsira (mindig teszek bele gyümit), és még reggel is gond nélkül felöltözünk, pelenkázunk, és utána reggelizünk. Eszembe jutott az is, hogy annak idején Máténak Orizát rendelt a doki estére (az is rizsnyák), és attól lett béke éjszakára.
De számitanod kell arra, ha ezt elkezded, azzal az elválasztás is elkezdődik, ami lehet hogy rohamos lesz. Attól függ, mennyire kap rá a kanál használatára,mert ha tetszik neki, akkor a szopit mellőzni akarja majd. Hát nem egyszerü dolgok ezek sem!
Erika!
Nem próbáltad megvárni, amig jól elkezd ásitozni? Mert ha valóban álmos, akkor nagyon gyorsan elalszik, ha viszont rossza az ütem, akkor persze hogy méltatlankodik.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Nálunk ez az esti evés-éjjeli alvás téma elég érdekesen alakult.
Levi 2 hónaos volt amikor mr este fél7től reggel 4-5ig aludt, függetlenül attól, hogy mennyit szopott este, volt, hogy csak 50-80 grammokat. Máté meg 9 hós koráiig kelt, akkor is, amikor meg lett tömve tejpéppel - őt ekkor szoktattuk le 3 éjjel alatt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Nem ébresztette fel egyik a másikat?
Pont tegnap dicsérgettem itt Bébit, erre ma éjjel rendezett akkora kiabálást 2x is, hogy még Máté is felébredt a másik szobában :oops: Szerencsére gyorsan visszaaludt, pedig 1x ki is vettem, mert kétségbeesetten sirt még cifrázta is, azt gondoltam, valami rosszat álmodhatott. Most meg édesen alszik. Ilyentájban szokott ébredezni, hétvégén persze korábban :roll:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Nori!
Örülök, hogy sikerül düllőre jutni ezzel az alvás problémával. Ügyi vagy te. :)
Úszás azért jó ez ha a picik is élvezik majd legközelebb már anya kicselezi és nem lesz fáradt.

Reno!
Akkor most gyártjátok a kistesót? Fúúúú ez izgi.
Tegnap egész este nem éreztem őket, de gondolom ez normális.

Unique!
Örölök hogy rólad is hallunk. Képet nem kapunk a hercegnőről?
A tesóm kislánya sem volt az a hízós fajta. Most másfél éves és 9 kg. egy ideig turáztatták a rendelőben aztán belátták bármit csinál a kislány nem eszik többet és alapjáraton nem vékony teljesen normális a magasságához képest.

Orsi!
És amikor Máté felébred éjjel hogy ő éhes akkor Levit nem verte fel? Vagy ez ikreknél megszokott hogy ha sír az egyik a másikat nem zavarja?
És hogy szoktattátok meg az alvásra hogy tanítod meg hogy hogy kell elaludni? Jó a kérdés?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Melcsi :) Zsebi :)
sosem ébresztették feel egymást éjjel. Most sem. nagyon-nagyon ritkán előfordul, hogy az egyik pont akkor ébred, amikor a másik is éberebb fázisában alszik, olyankor van, hogy félálomban még a másik is nyösszent egyet. de alapvetően éjjel nem keltik egymást.
Nappal egészen más :D nappal, ha bármelyik megébred, nem telik bele 2 perc s a másik is fenn van :D :D

az éjjeli leszoktatás úgy zajlott, hogy nem adtam neki szopit, bementem, megsimogattam, mondtam, hogy most alvásidő van. persze első nap 1.5 órát visított (no, ekkor már Levi is felkelt, azért ennnyi bőgésre felébred), de második napon csak 30 percet volt fenn, 3. napon pedig csak a hátát kellett kb. 3-4 alkalommal megsimogatni.

Nálunk a költözés okoz még mindig néha gondokat éjjel. Máté még mindig ébred. Felsír, átmegyek, megsimogatom, és az esetek 90%ban alszikj tovább, amikor nem, akkor még kap innni is, és utána alszik.
De az alvása messze nem tökéletes. pesten már tényleg szinte sosem keltek, most Máté kel kb heti 3szor.

esti elalvásnál is a "sírva hagyás módszert" használtuk. Van ennek hivatalos neve is - Felber-módszer. Ennek a lényege, hogy kb. 10 percenként bemész, megsimogatod, mondod, hogy aludni kell... stb.
Máté akkor amikor 5-6 hetes volt, 2 szopi közötti időszakot ordított végig (ennyit az akaraterőről), de 4 nap múlva már semmi gond nem volt.

egészen biztosan van akinek szemében ez kegyetlen módszer, de szerintem megéri, hogy kicsit sír 3-4-5 napig, de utána magától alszik el, vagy éjjel nem kel fel.

én pont azt mondtam, hogy a tesót tuti már 6 hósan le fogom szoktatni az éjjeli kelésről. Máténál bíztam, hogy maga leszokik, de a végén már óránként kelt szopni.... na itt telt be a pohár.
(szoktam neki mondani, hogy ha csak 1szer kelt volna, akkor valószínűleg soha nem kerül erre sor)

Zsebi :)
egyébként ikreknél én elég változatos storykat hallottam, hogy keltik vagy nem keltik fel egymst. Bármi lehet.

na, megint hosszú lettem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok LÁnyok,

Jaj, mennyi jó tanács! Még olvasni is egy gyönyörűség volt! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)

Melcsi :)
Akkor marad a péntek, mára ár elígérkeztünk :) Beszéljünk addig, mert lehet, hogy a szép időt kihasználva a férjem itthon marad a hét végefele velünk, de ez még nem 100%. Jó lenne talizni! :)
Tejcim van elég, eszik is mindig és teli is a pocó, úgy gömbölyödik, hogy öröm nézni minden kajcsi után. De ez nála nem 150g-nál van, hanem 120-130-nál. :) Elkezdtem adni neki a Hipp almát, barackot, meg a Hipp s.répát. Persze még csak 1-2 kiskanálla, és anyatejjel együtt keverve. Egyelőre szereti. Élvezi, hogy kanállal ehet, demég nem annyira, hogy a cicit mellőzze. :) Az a nyerő :)
A Kalovits-úszás a Rubin Hotelben 12.000 Ft/hó, ez 4 alkalom, és mindkettőnk belépője benne van, sőt, ha jön anyukám vagy a férjem, vagy bárki segíteni, ő is bejöhet nézelődni. :) Nagyon klassz, mert nem klóros a víz, csak babák úsznak abban a medencében és van szopis rész, lehet mikrózni kajcsit, stb-stb. Nagyon klassz hely! :)
Hogyha pépet adnék Laurának estére, akkor pedig hol marad a szopiszopi estére? Úgy hallottam, hogy az esti szopit hagyják el legkésőbb...

Norka :)
Mi is filóztunk a szombati időponton, sőt a későbbin is, mert mi 14.30-ra járunk most. De ez tűnt a legjobban beilleszthetőnek Laura akkori napirendjébe (délelőtti alvás, délután rövid alvás). Meg nekünk ez egy napi program így, mert muszáj vele mindig menni, nagyon érdelődő, nagyon sokat nézelődik. :) Ha hétvégén mennénk, amikor apa egyébként is el tud minket vinni mindenfele, az nekünk akkor hétköznapra nem egy plussz program. Meg a későbbi időpontokon már apa is itthon van, így akkor nálunk együtt a család. Így maradt a kora du.-i időpont.
Úgy van, hogy a kezdő csoport 3 hónapig kezdő, ez 3x4 alkalom. Majd megy tovább. Heti 1 alkalommal. :)
Boginak milyen színű kisgatyát választottál? :)
A napirend tényleg mindig borul, ha közbejön valami. Most pl. pénteken kimentünk Bécsbe Laurával meg anyumékkal ruhákat venni, hát, hétvégén volt belőle egy kicsike kis szívás alvás fronton. De remélem, már visszaállt a rendes kerékvágásba. :)
A tápis pótlás az Nektek melyik tejpép? vagy nem tejpép?
Még azt kipróbálom, hogy este pancsolunk egy jó hosszat a nagykádban, hátha akkor ő is kifárad, mint Bogi és könnyebben alszik el :) Jó ötlet, köszi! :)

Lányok,
Mi a különbség tejpép és tápi között? Hogy van ez? Nekünk Sinlac-ot ajánlott a védőnéni, bevallom, kacérkodom gondolattal, hogy este egy picikét adjak neki, hogy ne kelljen fel éjszaka, mert már nagyon jól esne nekem is egy átalvott éjszaka végre. :) Ha este mindig tejcit fog kapni, akkor mindig kelni is fog, nem? :(

Orsi :)
tudom, hogy nem szabad rágörcsölni semmire, azért is próbálom úgy felfogni, hogy végülis lassan úgyis jönnek a rendes kajcsik, lehet, hogy Laura előbb szeretné :) Már egy ideje olyan szinten bámulja, ahogy eszünk, hogy tátva marad a szája tőle. Olyankor még akkor is elhallgat, ha egyébként bömbölt előtte. :) Nagyon érdekli minden, ami kajcsi és felnőtt. Nagyokat nyel közben, miközben érzi az illatokat. Ezért is gondoltam úgy, hogy talán akkor elkezdem szép lassan bevezetni nála a kajcsikat, meg aztán nem megy olyan expressz sebességgel az adagok emelése, mint azt először gondoltam. Még csak ízlelgetés szintjén marad a dolog, almából egy picit több is lecsúszott, de s.répa pl. még nem annyira menő, bár látszik, hogy ízlik neki. :)
Egyébként meglepő, de annak ellenére, hogy súlyban nem hízik annyit, hosszban igenis nő (aug közepén vett Kenguru Gold-os 68-as bodyk már kicsik, most 74-es a menő), és fejlődik, mozog sokat, sőt, még hurkáink is vannak a combján :) Ennek ellenére érdekes, hogy nem hízik annyit :)
Bevallom, nálam nem működik a sírni hagyás módszere :(

Zsebi :)
Valahogy így lehet ez Laurával is :) Nem hízik sokat, de azért ahhoz elég az energia, hogy rosszcsontkondjon :roll:

Reno :)
Mr gyúrtok a kistesóra? :shock: Nem úgy volt, hogy a császár után 1 évig nem szabad és kialkudtátok a 6 hónapot? :) Egyébként is jó 1 évet várni, szerintem is, nekem legalábbis teljesen lemerültek a készleteim :)

Kriszta :)
Jól vagytok? Máté nagyon pörög? Van azért időd másra is?


Ja, kép.... Jön, ígérem! :) Van egypár új, csak sosem jutok el odáig, hogy gépre fel, kicsinyítés, stb-stb...

Puszi

KépKép
unique
 
 


Unique :)
a sírva hagyás módszeréhez szikla szilárd elhatározás kell apa és anya részéről is, csak akkor működik :D
egyébként valaki fel fogja vennia gyereket és nem működik már.

Levi totál jól eszik normál kaját, de nem hízik... :D

tápszer: folyik, és az anyatejet pótolja.
tejpép: olyan mint egy darakása (de lehet rizs vagy egyéb gabona az alapja), és tej helyett tápszerpor van benne. Vízzel kell felönteni, és ált. szeretik a gyerekek.
a sinlac ilyen "tejpép" féle, csak tejmentes.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Unique!

Te már ne adjál Laurának tápit. Hízna tőle, de az élvezeti értéke nem olyan jó, büdi meg minden. :( A tejpép az teljesen más. Vannak előregyártottak is mindenfélék, már 4.hónapos kortól, de bevallom itt a Neten annyira jópofa tejpépes recepteket olvastam, amiket 4-6 hónapos kortól lehet adni, hogy a nyálam kicsordult. :lol: Sokkal finomabbak, és friss gyümit is keverhetsz hozzá. Megpróbálhatod azt is, hogy este elalvás előtt ezt adod Laurának, és utána még mellre teszed. Valószínű már csak cumikázni fog, de nem baj, ez a lényeg. De valószínű, hogy sima tejtől ő már nem fog átaludt éjszakát produkálni, hisz gondolj bele, az anyatej felszívódási ideje 1-2 óra!!
Azt is mondogatta anyum, meg másoktól is hallottam, hogy amikor a baba már nagyon nézi az evést, akkor bizony kívánja, hogy mást kapjon. Tetszik-nem tetszik, de az anyatej bizony lassan háttérbe fog szorulni egyre inkább...
Még azt is mondtad, hogy fejsz. Ha fejsz, úgy még mindig egyre több tejed lesz annál, mint amit Laura kiszippant, de így viszont inkább az első, vizesebb tejet issza, nem? :shock: Az meg még hamarabb felszívódik és nem olyan kalóriadús, bár a pocakot eltelíti egy időre!

Az az igazság, hogy a múlt héten egyszer bepróbálkoztam Boginál icipici öszibarack pürével, de nem is tudom, mit szólt hozzá. Nyelte, meg cuppogott, meg minden, de közben sírt a kiskanalas adagolás miatt. Anyám azt mondta, hogy szoktatni kell hozzá, minden nap egy kicsit csináljam ezt, de az ösztöneim azt súgják, ez még korai volt neki. Vagy minden baba így kezdi a kanalas etetéskor? :shock:
Vendég
 


Orsi!
Lenne még egy krédésem ez kicsit nekem még bőven korai de érdeklődöm raktározok hátha akkor nem lesz időm olvasni. A szoba tisztasággal ti hogy álltok?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Erika!
Ime a receptek kettőt talált anyukám amihez nem kell tojás. Remélem a többi doglot ehetik belőle. Jó sütést. Puszi

30 dkg liszt
20 dkg margarin
10 dkg porcukor
1 sütőpor
1 vaniliáscukor

Ezt összegyúrni kis időre hütőbe tenni, kiszaggatni kb. 2 mm vastag tésztát és lehet sütni.
Amennyiben nagyon száraz a tészta kicsi tejfölt, vagy valami folyadékot lehet bele tenni. /tej vagy gyümölcslé/ Lehet gazdagítani kakaóval.

Lányok!
Azt akartam még írni, hogy az elején olyan lassan vánszorogtak a babák a vonalzón most meg már mindjárt a felénél tartanak. Fúúúúúúúú olyan furcsa hogy fél év és két gyerek boldog anyukája leszek.




Csokoládés-citromos korong

Hozzávalók: 35 dkg liszt, 30 dkg cukor, 17 dkg vaj, 2 dkg étcsokoládé, 1 citrom reszelt héja.

A vajat a cukorral habosra keverem, hozzáadom a liszttel lágy tésztává dolgozzuk össze. Ha tul kemény akkor pici tejjel vagy valami más folyadékkal lehet lazítani.
A tésztát kettévesszük, az egyikbe belegyúrjuk a citrom reszelt héját, a másikba a megolvasztott csokit. Amennyiben nem szeretik vagy nem ehetnek citromot akkor csak natur marad a tészta.
A tészta mindkét felét belisztezett deszkán két egyforma nagy téglalappá nyújtjuk, majd a citromos tésztát a csokis tésztára fektetjük és szorosan feltekerjük. A tekercset hűtőben jól lehűtjük. A kihűlt tekercset vékony szeletekre (kb. 40) vágjuk, majd a kivajazott, lisztezett sütőlemezre helyezzük. 190 C-ra előmelegített sütőben 10-12 percig sütjük.

Az előírt idő elég is ha meleg sütőbe tesszük be, eléggé kiszárad, így nagyon ropogós lesz

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Jaaaa a aza lányokos rész véletlen a két recept közé írodott bocsi a végére akartam.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok

Melcsi
általában napközben mindig akkor rakom le amikor már ásítozik-dörzsöli a szemeit és szopja az újját - ilyenkor már álmos - és mégis csak a fürdés-vacsi utáni esti elalvás megy simán.

Zseboroszlán
nagyon nagyon szépen köszi a recepteket

Mindenkinek szép estét, és még szebb álmokat

Erika
erika13
 
 


Zsebi :)
sehogy :D :D totál alkalmatlanok rá. kb. 2 hete szól Levi ha kakilt. Bilire kb. ráülni sem hajlandóak :D :D
szóval mi még várunk :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

bocs ha beleszólok a biliztetésbe, nálunk ugyan még nem aktuális. De a sógornőm most a hétvégén pont erről mesélt, neki a legkisebb most 4,5 éves. Azt mondta hogy ők már 6-7 hónaposan ráültették a picurt (persze az ölükben a bili és rajta a gyerek - és tartották) és így az ő elmondása szerint állítólag már nem sokkal 1 éves kora után nappal szobatiszta volt a gyerek. Hát nem tudom, de én még a 7,5 hónapos kisbogárkámat nem akarom bilire ültetni, szerintem még egy kicsit korai - kb. 1 évesen. Vagy hát nem is tudom hogy mikor kéne egyáltalán elkezdeni.

Szép álmokat mindenkinek

Erika
erika13
 
 


Erika :)
7.5 hósan nem érett egy gyerek még erre. nekem eszembe sem jutott volna ilyet tenni.
én megvárom, hogy ők jelezzenek, nem akarok semmit sem siettetni náluk.

látni fogd, amikor el tudod kezdeni. Amikor majd szól a kaki miatt, a pisi miatt... ráértek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: