Új privát üzeneted érkezett!

Kriszti,

köszi, végül is nem fertőz, mert nem náthás vagy ilyesmi, és az orrfolyáson kívül nincs más tünet, de sikerült megtalálni a kis okozókat, 6-7. fog, már majdnem kint van (felül).

Minden baba nagyon szép és édibédi.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Jelentem Márk 40 fokos lázát levittem 37 re! 30 perc alatt. Délután 6 tól.
Priznic. Közben temérdek mese, meg bábozás meg ilyenek. Most meg beindult mint a motolla, élvezi hogy jól vanKép
timili
 
 


OFF:
Cuicco, Te nagymenö! Nem tudod hol lehet olcsón térdelöszéket venni, vagy estleg szépet?

ON
De jó lesz ha taliztok, már úgy várom! (a fotókat)
timili
 
 

 
 

sziasztok!

barbi, de jó, hogy írtál!!Kép Kép remélem apa jobban vagy és a talira is tudtok jönni!!

timi! a pampers biztos, hogy "csak" 42 darabos? akkor viszont mégsem venném át, nekem kicsit sok a 60ft/db egy pelenkáért.Kép

ádám belépett a "felmászok mindenre" korszakba. a babakocsijába olyan ügyesen be tud mászni, megfordul, magára zárja az etetőtálcát, hogy csak ámulok-bámulok. közben persze azon morfondírozom, hogy miért csak bemászni szeret, hosszabb távon meg mindig ki akar jönni. a bébitaxiján meg leginkább snowboardozik. by the way: nem tud valaki egy jó síelős helyet, ahol apa (meg néha én) síelhet, mi meg sétálhatunk, szánkózhatunk, fürödhetünk és emellett bababarát is?

i
matt07
 
 


bocs timi, most néztem vissza, 47, de így sem ok.
sorryKép
i
matt07
 
 


Zita, már én is találkoztam korábban a két verzióval, de most az volt a BBC World-on, hogy ezt a vitát döntötték el. Persze, lehet, hogy a cumigyártók pénzelték a kutatásokatKép.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden, mert holnap reggel utazunk 2 napra Egerbe, még a sok a dolog itthon.

Itt van néhány fotó Kincsőről és Bencéről:
Kép

Kép

Kép

Kép

Krsizta, köszi! Kép Hétfőn itthon leszünk, tuti tudunk beszélni.

Jó hétvégét!
Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok, valaki zavarjon már el aludni!!! Gondoltam megnézem a topic kezdetét mielőtt lefekszem, ha már Timili emlegette... hát most kb másfél órával később van. Alig bírtam lekattanni róla, olyan furcsa volt olvasni, hogy ti profi anyukák, annak idején ugyanazokon a dolgokon rágódtatok amin most én. És a képekKép, mekkorát nőttek a gyerkőcök!!!

Edina, a Kincső már kész nő. Az utolsó előtti képen ölelik egymást, vagy bírkóznakKép?

NNNa most már tényleg megyek,

Manka

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


OFF***TIMI***
Beltéri vagy kültéri???

ON*****

Ed,

Jók a képek Kép hétfő ok...

Timi,

Mitől volt lázas szegény? Széknek utánanézek Kép

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Manka, nem tudom pontosan, tegnap este vagy délelött volt, hogyy épp eszembe jutott beirom, ugye milyen érdekes hogy szinte "röpke" egy év alatt hogy bele lehet tanulni ebbe az egészben...és hogy veletek (meg az összes többi friss anyukával) is ez fog történni. (mint elöttünk´sok generációval is)Kép
Persze az olyanok, hogy:
-mikor adjam neki a kúpot, most amikor lázas , de alszik vagy várjam meg mig éjszaka közepén felébred
- mit kezdjek a dühkitöréssel ,meg az akaratossággal.....sbt még továbbra is fejtörés okoznak, illetve sokszor addig el sem jutnka miert szinte "ösztönböl"/megérzésböl/spontán cselekszi az ember amit jónak lát....és ez sztem IGY van jól. Csináld ugy ahogy TE gondolod (na, ja a többségnek van ennyi eszeKép), de -és most jön a lényeg, sztem: így JÓ is!
Egy gyerek (de soxor még több) mellett sznte folyamatosan szembesül Az Anya dolgokkal amik elöször érik öt, ilyenkor egy kicsit tanácstalan (-ok is vannakKép) de mondjuk csak úgy egy percig...aztán szépen megoldja...

Fentiek annak kapcsán jutottak eszembe, hogy megint nem nagyon aludtam: éjfélkor 39,8 ra benyomtam megint egy kúpot. Ez pont akeltsem /nekeltsem kérdés volt. ELöször úgy döntöttem hagyom aludni. Majd 3-5 perc után felkeltem , villany stb...és jól kihámoztam a bodypizsizsák-rengetegböl, pelus le, kúp, kis tea és csucsuztunk reggel 7ig. Akkor megint felébredt (normálisan 1/28) na, mondom megint kúp legyen? Igen, bontom ki hát szegénynek tele a pelusa, de az "illatossal". Azóta most megint alszik, most 37 körül járunk.
Valamit jol bekapott a bölcsiben....Kép
Szóval, sztem eccerüen JÓL csináljuk ezt mi, Anyák! Persze nem jelentik az elöbbiek , hogy én érzekeim még soha nem csaltak meg és még soha nem tettem extrém helyeken tisztába, csak azért mert "biztos beszart!"-ot jelzett az orrom, de nagyrészt jól vágjuk ez a témát (is)....
Pedig még nagyon az elején vagyunk...Kép, da ahogy eddig, úgy ezUTÁN is megoldjuk!
Olyan ez mint az érettségi, visszatekintve már nem is olyan nagy hühó!

Mostpedig OFFCUICOO:
elsösorban belsö, de kell külsö is
ON

BArb, a kölkök hatalmasak! Bence nagyon nyugodtan hagyja magát Kincsö által fuvarozni a szánkón! Haláliak a hóemberrel is!!!Hahahaha!
Kinek vannak még fotói?

Mi lenne ha most - hogy már tudjuk mind milyen gyönyörü - mókás képeket tennénk? Persze csak ami nem zavarja a közizlést, meg a személyiségjogaikatKép
timili
 
 


Ilyesmire gondolok:
Kép
timili
 
 


Timi,
2 belső 2 külső? Írdd meg mert este megyek "beszerezni". Village ügyben vmi.????

Megyünk erdőt nézni próbálom vmi. jó Marcis képet produkálni....

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


cuicco IGEEEEEN!

VIllage ügyön rajta vagyok, jelenleg 5500 körül áll...fel fog menni még..2 nap

Anyai lelkem (is) törelmetlen: Márk most ébredt. 39 az állás. Nincs kedves a folyamatos szenvedéshez. Már 2. éjszaka hogy lázas, asszem elkezdem az anitbiót....

Már bekevertem, de azért megkérdem: Sztetek?
timili
 
 


Na jó, akkor Timili javaslatára:

Kép Séta előtt
Kép Séta után I. rész
Kép Séta után II. rész
Kép Séta után III. rész

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Timi, te nem gondolkoztál még újságíráson? Netalántán újságíró vagy? Csak mert az az első bekezdés egy nagyon szép kereken megfogalmazott kis bölcselet, ami akármelyik folyóiratban megállná a helyét, sőt.
Na megyek, ébredezik a gyerkőc.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Sziasztok!

Örülök ám, hogy nem felejtettetek el!Kép
KrisztiKép, köszi a meghívást, apa megígérte, hogy elvisz. Azért megkérdem, ha valamit kitalálna, hogy máshogy hogyan lehet eljutni hozzátok?
HajhúzásKép a lányos szülők mit szólnak?
Látom Ed pótolta a képeket! Mikor nálunk voltak, hol ölték egymást Kincsővel, hol pedig ölelgették és puszilgatták egymást. Amit feltett képet Ed azon a nagy összebújásban éppen felborulnak.Kép

Zita, ti is jöttök a talira? Jó volna látni Titeket!

Timi, láz.Kép Jól olvasom bölcsis lett Márkod?
Én is beleolvastam a régi írásokba. Tényleg azóta belerázkodott a mindennapokba az ember. Bár lehet, ha újrakezdeném megint hülyére aggódnám magam.

Ildi, jól megnőtt Ádám, hogy már így mozog. Kíváncsi vagyok rá élőben!

Manka, a bealvós képen ennivaló a lurkód!Kép

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok,
bocs, hogy betorok a topikba. En is a Sofiben szultem csaszarral farfekves miatt.
Szeretnem kerdezni a szinten csaszis kismamikat, hogy kaptak-e a mutet utani napokban mehosszehuzo szurikat ill. Ergam cseppet? Ha igen, otthon meddig kellett szedni a cseppeket?
Aki nem kapott kozuletek semmi ilyesmit, az tudott szoptatni?

Es arrol tudtok-e vmit, h. amikor ujbol megjon a mensi es nagyon-nagyon eros, vagy kiderul, hogy nincs osszehuzodva honapok mulva sem elegge a meh, arra is szoktak-e adni mehosszehuzot vagy vmi mast?

Koszi elore is a valaszokat:
Falina
falina
 
 


falina, én term modon szültem, de nagyon véreztem utána 6 héttel is, és én akkor szoptatás közben, kaptam ergam cseppet. 2 hétig kellett szednem.
azt mondta a doki hogy alvadt vér maradt bennem.
sultana
 
 


FAlina,

Én császárral szültem, kaptam méhösszehúzó szurit és talán infúzióban is vmt. Ergam cseppről nem tudok Kép
Nálam minden szépen helyreállt. (azt a fránya kis trombózist leszámítva)

Kriszti

cuiccolo
 
 


Cuiccolo, Sultana,
koszi a valaszokat, persze meg varom a tobbieket is.

Cuiccolo,
es hanyat kaptal a szuribol? 1-t osszesen vagy minden nap?
Kepzeld, en nem kaptam szuri(ka)t es erre vezetem vissza, hogy nem indult be rendesen a tejem, csak epphogy. Csopogni csopogott ezerrel viszont. Baba nem tudott szivni raadasul, igy fejtem azt a keveset, ami a 3. heten mar csak napi 30 ml volt.
Talan az infuzioban kaptam, bar nem mondtak vagy elfelejtkeztem mar rola.
Elegge kivagyok meg 4 honap utan is, hogy nem indult be a tej normalisan es nem tudtam szoptatni vagy legalabb sokaig sokat fejni.
A felhasznalo neved egy olasz szo? Ezt meg nem hallottam, csak azt, hogy "cucciolo", ami allatkolykot jelent magyarul. Kép
falina
 
 


Falina,

én természetes úton szültem, mégis kaptam szurit, cseppekre nem emlékszem, de pl. a szobatársam nem kapott. Szerintem ez dokitól is függ, meg attól is, hogy neked szülés után, milyen gyorsan kezd visszahúzódni a méhed.
Nálunk mind a kettőnknek beindult a tej, sztm ez nem az inekciótól függ. De erről talán Zita többet tud neked mondani.
Az véleményem, hogy a tej beindulása, nagyon összetett dolog (milyen lelki állapotban voltál, milyenek az élmények a szülésről stb.) és nem hiszem, hogy egy ilyen okból kifolyólag ne indulna be.
Szóljon valalki, ha tévednék.
Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Falina!

Én is császárral szültem és kaptam szurit is meg ergam cseppeket is.Szurit talán csak 1x,de nem merek rá megesküdni,mert már rég volt(18 hónapos a lányom).De azért tippelek 1-re mert tudom,hogy 4.-5. nap már tuti nem kaptam injekciót.Az ergam cseppet viszont kellett szednem miután hazajöttem.Talán 2 hétig,de ebben sem vagyok biztos!

Anikó
janiko
 
 


Ytong,
barcsak igazad lenne, mert akkor kevesbe emesztenem magam!
Viszont en ugy tunom, igy utolag, hogy szurit kap minden csaszis, csak en nem kaptam, pedig fizetosben voltam, volt fogadott dokim stb. Nem ertem.
falina
 
 


Jah, es nem nezegettek,hogyan huzodik ossze a mehem.

Janiko,
neked is koszi avalaszt!

Most annak szeretnek majd utanajarni, hogy 4 honnapal a szules utan lehetüe meg ergamot elkezdeni szedni, hatha meghozza a tejem, mert cseppjeim vannak meg, nem akar elapadni. En meg mindig bizom, h. lesz tejem vhogy.
falina
 
 


Falina(bocs, de erröl is vmieszembe jut ,ami nem ide valóKép) ide nagyon ZITA KELL!!! Mailez neki egyet és csodálatosan kiokosit minden ehhez kapcsolódóval! Csak jól jár6sz!

Manka, tán a Jicsin-i erdöben voltatok hogy a bébi igy kifeküdt a sétától?!Kép (ujságirás nuku, mert béna vagyok foglamazásbólKép)
timili
 
 


Sziasztok falina én is császáros voltam.infuziot kaptam abban biztos volt valami,de utánna semmit nem kaptam,söt a szobatársaim fügetlen attol hogy császáros vagy sima szülés volt szedniük kellet pár napig az antibiotikumot,nekem azt sem adtak, kérdeztem a növért hogy nekem nem kellene e szednem,letorkolt hogy örüljek hogy nem.kedden szültem csütörtökön már volt tejem.Én nem nagyon véreztem,és rendben hejreált minden
tunde27
 
 


Falina,

Igen a nickem eredetileg cucciolo (kuccsoló) akart lenni, kölyök olaszul. Elírtam és így maradt Kép)
Nem tudom hány szurit kaptam (18 hónap után fakulnak az emlékek) csak arra emlékszem, hogy sokáig ronda lila volt a helye Kép Mivel nekem progr. csaszim volt, tilos volt megvárni, hogy fájásaim legyenek a tejem Elvira és több más nővérke kitartó "fejését" és az én kínlódáomat követően nagy nehezen beindult. Kb. a 4. vagy 5. napon Kép

sztem. is ebben a témában ZITA az ász, mailezz Neki nyugodtan!!!

Anikó,

Te mikor és kitől kaptad a cseppet? Jól vagytok?

Timi,

Márkkal mizujs? "Csak" láz vagy egyéb tünet is van?

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Koszi a valaszokat, igen, gondoltam mar Zitara. Beprobalkozom direktben is nala.

Cuiccolo,
az en nickem a farfallina szobol ered (en roviditettem meg, hogy ne nehezitsem a hozzam szolok eletet : ). Tudod mit jelent?
falina
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Kezdem még egyszer. Már egy jó hosszút írtam, erre a gép megadta magát, hiába volt vágólapon, amit írtam, az újraindítással ez is elszállt.

Falina!

A kérdésedre válaszolva: Kaptam a császár után oxitocint injekcióban mindkét alkalommal. Egynél többet. Az hogy, ki kap, vagy nem kap, azt leginkább az határozza meg, hogy mennyire vérzik, mert minél jobban vérzik valaki, annál sürgősebb, hogy húzodjon össze a méh, hogy kisebb felületen tudjon vérezni, mert ott ahol a placenta levált, van egy seb, aminek minél kisebb a méh, annál kisebb a felülete. Persze biztosan orvosfüggő is.
Ergam cseppet nem kaptam.
Azt hiszem Judit ráérzett a vélhető igazságra. Nem valószínű, hogy az oxitocin injekció hiányától nem indult volna be nálad a tejtermelés rendesen. Ugyanis a tejtermelés beindulásának a feltétele a placenta maradéktalan leválása. Ez meg a császárnál ugyanúgy megtörténik, mint a rendes szülésnél, sőt itt még esély sem nagyon van, hogy esetleg benn maradjon valami. Nálatok sokkal inkább a lelki tényezők és a kórház időnként nem túl szoptatásbarát szokásai lehettek a bűnösök. Ha jól emlékszem már a várandósságod sem volt egyszerű, ehhez még jött, mikor megtudtad, hogy császár, aztán, hogy Jázmin idő előtt világot akart látni. Ezekre már csak korona lehetett gondolom, az őrzőben a "Hogy is van, hogy nekem nem volt hatórás tű, a szomszédomnak meg ajánlgatják?" illetve a postspinalis fejfájás. Ez már eleve adhat egy olyan alaphangot a szoptatásnak, hogy rágörcsöljön az ember, hogy legalább ez sikerüljön. És a tejtermelődésnek van sok ellensége, de az egyik legnagyobb a görcsösség, stressz. Mindemellé gondolom, még az első napokban nem nagyon hagytak igény szerint szoptatni. És ha jól emlékszem, Jázminnak volt valami olyan problémája, ami miatt nem biztos, hogy tudott hatékonyan szopizni. Szóval ezek egyenként is szoptatási sikertelenséghez vezethetnek, de így együtt elég jó eséllyel. Úgyhogy véletlenül se okold magadat, ha esetleg ilyen gondolataid lennének. Igazán büszke lehetsz magadra, hogy azért a kevéske tejért is hajlandó vagy már hónapok óta fejni.

Az Ergam cseppről. Ha szeretnéd a tejet felturbózni mennyiségileg, akkor ha lehet, akkor a kukába postázd nagyon gyorsan. Ugyanis:
"Sajnos, sok gyermekágyasnak rutinszerűen adagolják az ergotamint, mint méhösszehúzó cseppet, noha a gyakori szoptatás a legjobb méhösszehúzó. Az ergotamin egy-két adagja a szülés után még nem csökkenti a tejtermelődést, a tartós adagolás azonban igen." /Az idézet a Szoptatásért Magyar Egyesület oktatóanyagából származik./
De az Ergam betegtájékoztatójában is benne van:
"Szoptatás alatt ismételt adagolása a tejelválasztást gátolja."

Ha neki akarsz fogni a mennyiség növelésének, akkor jó támpontot adhatnak:
A speciális problémák oldalon találod a Ha fejésre van szükség című részt.
A fejés oldalon a 4.2.2. pontban írnak az eredményes fejésről.

A fejleményekről majd számolj be. Én szurkolok.

Üdv:

Zita

U.i.: Elnézést, hogy ilyen hosszú lettem.</font>
pzita
 
 


Cuicco, Márk húzósan köhög, folyik az orra, a nyála, a ....mindene!Village kell még ? Most 26...égöim vannak?


farFALlINA! Az nem valami levegöben repülö állat vagy masnitészta??Kép

Zita, köszönöm , hogy megint nem csalódtunk Benned!Kép
timili
 
 


Timi,

Max. 7000 ért kell, mert amúgy tudok venni a babaszobán is Kép Köszi!!!
Szegény kicsi MÁrk, lehet, hogy benyalta az első "ovis" bacit Kép

FAlina,

Nem tudom Kép De van egy ilyen nevű hires olasz vitorlás Kép

TALISOK!!!!

Pontosan ki jön és hány órára tegyük a partyt?

Kriszti

cuiccolo
 
 


Timi,

Látom közben megvan 26-ért tökéletes!!!! KÖSZI, KÖSZI, KÖSZI, KÖSZI, KÖSZI!!!!!
Ági adja pénzt vagy én itthon???

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok Kép

Timili, Cuiccolo:
micsoda kódolt kommunikáció Kép

Lányok!
Van vki még rajtunk kívül, akinek folyamatosan súlyproblémái voltak/vannak a gyermekkel?
A gyerekorvos megeszi a lelkem, hogy nem hízik eleget Luci Kép és hiába próbálom magyarázni, hogy ha nem eszik többet, akkor nem fogom kipeckelni a száját és úgy megtömni Kép
Teljesen tanácstalan vagyok, hogy vigyem-e Lilit gasztroenterológiára, vagy sem Kép

Ja, és köszönöm a tippeket, most váratlanul mégis úgy tűnik, hogy a kezdeti sikertelenség ellenére beválik a Chamomilla! Kép

Barb
lirian
 
 


LirianBarbi,

Ja, ja FP lázban égünk/ek!!!

Engem is mindig szekáltak, hogy Marci "csontika" 1 kilóval kevesebb, mint kellene, kilógnak a bordái... Eleinte pánikszerűen próbáltam hízlalni, na ez nem jött be. Aztán magándokinéni (hála Timinek) azt mondta, hogy olyan gyerek aki elé odatették az ételt, italt, cicit, tápszert még soha nem halt éhen. Annyi táplálékot vesz magához amennyire Neki szüksége van.
Nem tudom mennyi idős Luci és azt sem, hogy mikortól lehet vitamint adni de annak van egy kis étvágynövelő hatása...
Ha egyébként jókedvű, kiegyensúlyozott baba ne aggódj nagyon a gasztró nem túl fini hely Kép

kriszti

cuiccolo
 
 


Barbi még vmi. Vérképet, vizeletet néztek vagy egyből belecsapnának a lecsóba a gastróval?

K.

cuiccolo
 
 


Kriszti!

Nem néztek ezek semmit, csak adott egy beutalót a g-ra Kép
akkor kihúztam azzal, hogy abban a hónapban Luci hízott fél kg-t, de azóta (és előtte is) folyamatosan rettegek, ha a havi mérésre megyünk Kép
Ráadásul most a fogzás miatt eleve nyűgösebben eszik... hiába mondom a doktornőnek, hogy az apja 12 kg volt 6 évesen, mindenáron oda akar küldeni Kép én meg tipródok, hogy mikor teszek jobbat a gyereknek, ha viszem, vagy ha nem hagyom, hogy feleslegesen kínozzák Kép
Egyébként jókedvű, nem erőtlen, mászik, ül, állni próbál ezerrel, a napokban sikerülni is fog neki, ahogy elnézem.
10 hónapos lesz 18-n, és vmivel több, mint 7 kg. Látom, hogy a hasonló korú gyerekekhez képest ez kevés, de fogalmam sincs mit tegyek....

Barb
lirian
 
 


FP = Fisher Price? Kép

meg vagyok hibbanva ezekért a játékokért, annyira jók Kép
Csak itthon kicsit horror áruk van, bár ki lehet fogni néha egész jókat, jó áron Kép

Barb
lirian
 
 


Igen Kép Most a Discovery Village van nálunk terítéken Kép Mivel elkezdtünk legot gyűjteni nem szeretnék túl sokat beruházni FP-ba, de van néhány dolog aminek nehéz ellenállni Kép
Az árai valóban elég húzósak Kép

Mászik, ül, állni próbál akkor teljesen rendben van! A saját megnyugtatásodra elviheted, legfejebb ha tükrözősdit vagy egyéb fájdalmas vizsgálatot szeretnének azt nem engeded. Jó hogy ezt pont én mondom aki minden vacakkal szaladt az orvoshoz, ja és legalább kettőhöz egy témában mert ugye egy vélemény nem vélemény Kép

K.

cuiccolo
 
 


Lanyok,
az hagyjan, hogy ti megint nem csalodtatok Zitaban, en egyenesen nem birtam uralkodni magamon es jol elerzekenyultem.

Zita,
koszonom a mindenre kiterjedo es alapos valaszt! Jol osszefoglaltad a problema alapjait Kép Kép A teljesseg kedveert meg kiegeszitem a tortenetet azzal, hogy itthon a vedono semmit az eg vilagon nem tett azert, hogy szoptatni tudjak, vagy hogy tejet szerezzen esetleg.

Bar elegge vereztem a mutet utan, de meggyoztel, hogy nem az oxi szuri hianya okolhato.
Elmentettem a fenti h.sz.-ed, hogy azokon a napokon, mikor ujbol elotor rajtam az "en miert nem tudtam szoptatni depi", elokaphassam es erot merithessek.

Hogyan kell kivitelezni azt, hogy nem a link jelenik meg a h.sz.-ben, hanem egy adott szo? Ezt mar tobbszor szerettem volna megkerdezni toled. Kép

Egy dolgot meg muszaj kiirnom magambol, hatha segit felejteni. Remelem, hogy a korhaz vezetosege olvassa a topikot. Tan vmit megmozgatna bennuk...
Soha az eletben nem fogom tudni megbocsajtani a korhaznak (max. egy jo pszihomokussal), hogy miutan nem szopott semmit a lanyom, a lefejt tejemet nem adhattam oda neki, mert ugye ebben a korhazban ez tilos. En marha (ezt meg magamnak nem fogom tudni sohasem megbocsajtani) meg bevettem azt, hogy mert nem lenne higienikus. Az izmos, kolosztrumos tejemet ki kellett ontenem a csapba. Hogy lehettem ekkora allat??? (Elnezest a joerzesu topikolvasotol!)

Timili,
de igen, pillangocska. Kép
Cuiccolo,
nem hallottam a vitorlasrol eddig. Kép

Lanyok,
koszonom a segitseget megegyszer. Viszont ideig meg biztosan nem fogok tudni ebbe a topikba irni, amig haragszom a korhazra.
falina
 
 


Farfalle, menj rá az egérnyiladdal az adott szóra és klikkelj rá, ZIta ugy tette fel hogy ilyenkor automatikusan kinyit egy uj ablakot a géped a linkkel együtt!
A múlton most viszont ne nyüglödj, irány a pozitiv gondolkodás és folyjon a tej patakokban! HURRÁ!

Lir, én keresnék egy másik dokit a környéken! Még nem késö és még nem annyira kellemetlen mintha Luci mondjuk 10 éves menzeszelne és akkor mondana vmi nagy hülyeséget, és amiatt hagynád ott.
Nekem van egy doktornénim, ö azt mondja összesen (!) 2 -azaz KETTÖ- féle gyerek van: az egyik szeret enni , a másik nem . Pont. És mi (anyukák) akár fejenforgásban (nagyon menö, komoly korrdinációt igénylö break-dance alap"lépés") közlekedhetünk a konyha és az étkezö között - AKKOR SEM FOG TÖBBET ENNI MINT AMENNYIT Ö AKAR!
Van egy kis német haver- ö egy hónappal idösebb Márknál (és nem mondom meg mennyivel könnyebbKép) - na, hát én beájulok a röhögéstöl, azon amit az anyuka elöad! Már az étkezö összes zugából az évszaknak megfelelö állatok bujnak elö....jelenleg az özikék jönnek, néha még a plafonról is....Képigy esznek meg 17 hónaposan egy fél adag ételt!
Az enyém meg nyitogatja a hütöt és folyton: nyam-nyam....neki szinte minden nyam-nyam...az ö szájából sajnos ez ugy hangzik hogy :mamm-mamm..és soxor elértik a bölcsiben...ott ugyanis németül beszélnek és igy definitiv MAMA lesz belöle! Gondolhatjátok...én meg ugrok ki a hajmosótálból hogy szaladjak a gyerekemért, akinek anya vágya van....a fenét!!!! Csak épp ropogtatna valamit a kis couchpotatoe!

Ha már itt tartunk: hasonlóan cool kiscsávóknak, akik kevesebbet nyomnak, viszont agyilag már elég heavymetalok:
Kép
H&M- 86-os 12-18hós
timili
 
 


Kriszti!

Nekem a doki adta(adatta) az ergam cseppet!

Közben rájöttem,hogy nem is biztos,hogy 2 hétig szedtem még a cseppekket.Beugrott,hogy addig szedtem,amig el nem fogyott.De hogy az mikor volt.Az tuti,hogy nem tartott sokáig.

Anikó
janiko
 
 


Annyira szeretnék egy saját oldalt csinálni a cuccainknak és nem szét OFF-olni a topicot pólokkal meg ülésekkel!Kép

Tud valaki segiteni?
Ed?
timili
 
 


Timili,
pont azt szertnem megtudni, hogyan kell azt csinalni, hogy ne a linket klljen beirni, hanem csaka szot. Kép
falina
 
 


Timili!

a www.gportal.hu oldalon kb 10 perces időráfordítással megoldhatod Kép

Barb
lirian
 
 


Falina!

\ newurl { a kívánt lap internet címe , a látni kívánt szó } és mindezt úgy, hogy sehol sincsen szóköz.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Falina, bocs, aszittem Te is olyan kezdönetezö vagy mint énKép

Lir, köszi majd mindjárt jól megnézem csak addig összedobok egy narancsos kacsát! De én olyan "igazit" akarok ám!...
NA, megyek próbafözni karira!
timili
 
 


sziasztok!

kriszti!
mi 9-10 között mennénk, ha jó nektek. a család manapság a túrós-sajtos pogimat favorizálja, de a különböző muffinok is nagy kedvencek. de vihetünk salátát is, vagy bármi mást!

barb!
enyém gyerek szintén rosszevő. a mi doki nénink nem foglalkozi azzal, hogy kicsi a súly, szerinte ez genetika. (az apukája is ilyen alkat, bár ő szereti a hasát!) de - krisztihez hasonlóan - egy vélemény nem vélemény alapon, elvittük a "kismamás veress péterhez, aki gastroenterológus is, és ő is azt mondta minden rendben. bár felírt egy port, de mi nem adtuk neki. ha kell utánanézek.

i
matt07
 
 


Sziasztok!

Kriszta, mi is megyünk, megpróbálunk 9 körül indulni. Egyenlőre ötletem sincs, hogy mit viszünk, sütni nem lesz időm, mert holnap Anyunál leszünk.

Barbi, írok emilkét a szerda miatt.

Egyenlőre ennyi, remélem szerdán sokan leszünk!

Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
Sokaig nem voltunk, apa kulfoldon, nagylany szerencsere mar jol van.
Falina! Sajnalom, hogy ennyire rossz tanacsot kaptal a korhazban, es hogy nem adhattad oda az elotejet a babadnak! En egy munkatarsam kisbabajanak adtam tejet par hetig, es az itteni vedono ova intett, hogy megtegyem, aztan amikor latta, hogy toll a fulebe, ugyis adok, annyit javasolt, hogy akinek adom, a baba etetese elott forralja fel! (en soha nem adtam meg nem cicibol, igy ezt csak tolmacsolni tudtam a tasakok melle.)Aztan felhivtam a la leche ligat, ahol szepen elmondtak, mit kell tenni, nem "felelmlitettek meg, hogy mik tortenhetnek, ha merek adni, stb.)
Ildi! a "kismamas veress peterrel" jok voltak a tapasztalataitok? A lanyom nekem is kicsi (14kg 3,5 évesen, es 96(8?) cm), a gyerekorvosunk szerint majd megno, de a parom nagyon nagy, en nem vagyok tulzottan nagy, de tul kicsi sem. Sztem el fogjuk vinni valahova. (mi si ilyen egy vélemény nem vélemény-esek vagyunk) Nagyon gyakrn panaszkodik, hogy faj a pocakja. (gyerekorvos szerint ha barmi torokfajos bacit kapott akkor az is okozhatja. )
Hu, nagyon faradok, szetm hamarosan elkoszonok. Ma voltunk karacsonyi vasarozni. A lanyomnak vettem egy csomo nemezgyapjut, majd csinalunk belole emberkeket meg angyalkakat a fára.
Timi! Elkészult a kacsa? Milyen lett???
Manka! A lanyom egy kicsit keverte az angolt, de nem a legelejen, hanem ugy 2 éves kora korül. Most is lazan mond olyan mondatokat, hogy On the fal, meg Tol it (push), de tudja, hogy ez masik nyelv, csak nem jut ugy eszebe eppen akkor. Amugy a szokincse 16 honaposan 200 szo volt, kb 3/4-e magyar. A magyarral kicsit elorebb jar most is, de ez inkabb csak a mondatok szerkezeten latszik. A kintletek alatt (nyaranta megyunk egy honapra), mindig sz9nte teljesen behozza. A parom az utjai ellenere is rengeteg idot tolt vele, sokat olvasnak is, meg az egyik mese sokaig estenkent magyar, a msik pedig tole angol volt. (most mar nem ilyen szigoru, van, hogy ket magyar, ket angol)
Ha az ireknel ismerik a Dr Seuss konyveket, mindenkeppen vegyetek! A lanyom pl. imadja oket, de a parom is ezeket olvata, amikr kicsi volt. (lehet egyebkent kapni a CEU konyvesboltjaban is az Oktober 6-a utcaban).
Zita! a "regi" forumozokhoz kepest en csikoshatu kismalac vagyok. Te honnan vagy ennyire otthon ebben a temaban? Tenyleg annyira jo olvasni, erzodik, hogy teljesen lehet bizni abban, amit irsz.
Na, most mar tenyleg megyek, tele van elutessel az irasom. es meg csak negyed 10.
Puszi Mindenkinek!
Iza
masodik
 
 


Csajok, baj van.
BETEG vagyok má megint, valaki odafönt nagyon nem akarja ezt a találkozót.
Azért is meggyógyulok szerdáig, már elkezdtem a kúrát, fokhagyma, lilahagyma, mézes tea, calcium ital, algópirin, neocitrán stb.
Ha holnap jobban leszek ,akkor megyünk, ha nem akkor bizti nem, mert nem akarok senkit fertőzni.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?