Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Az én pocakomban is intenzíven mocorog a kismanó, kapok 1-2 rúgást is. :) Tegnap valamilyét nagyon kitolta a jobb oldalamon :D.

Nemsokára megyek vissza az SZTK-ba 2. vérvételre, a terheléses cukor miatt. Szerintem nem vészes az az édes lötty, vittem citromlevet de bele se öntöttem. Lehet én vagyok édesszájú.... :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!


Rita! Te vagy édesszájú! :lol: Egyébként szerintem téged láttalak az SZTK-ban a földszinten besurranni a laborba. Engem a földről szedtek fel épen... :cry: Megvolt a fülfelszúrás, mindkét fülemet szúrták. Úgyhogy ma pihizek, holnaptól újra meló. A jobboldali még mindig fáj egyébként.
Rita! Én sosem tudtam, hogy épp mijét dugta ki a gyerek: fenék, lábacska...

levay Judit! Mosógép... nézz szét jól, mert egy-két év és nekünk is kell másik! :mrgreen: A miénk Indesit, de már az a baja szegénynek (ami lehet, hogy igazából az én hibám), hogy ami a dobot körbeveszi szürke gumi (?) az a víztől (ami megáll benne) tiszta fekete... Tehát nyilván előbb-utóbb tönkre is teszi az anyagát. Amúgy én úgy gondolom, hogy nem kell, hogy magától kiteregessen és vasaljon, elég ha van félprogram (vagy súlyérzékelő), legyen rajta késleltető indító, oszt jó' van!
A Tafi nem tudom melyik, de mikor mi 4 éve tapétáztattunk, akkor gyerkőcbordűröket az Abonyi úti, Tesco után, baloldalt nagy sárga családi házas tapétaboltban tudtunk rendelni katalógusból, 2-3 nap alatt itt van futárral (is).

Bocsánat, valaki kérdezte a Cetizirint, talán Vera? Attól gyilkos, hogy elaludni nem tudtam tőle, reggel viszont nem bírtam felkelni miatta! Még van 3 szem, azt be kell kapkodnom. Nekem egyébként nem segített, mondta a doktornő, hogy magasabban áll a folyadék, mint múlthéten... :? De hát nem csoda, 5-6 hete sz@rakodtam vele már. Péntek reggel megyek vissza a rendelésre, megnézetem Balázst is, bár ő nem panaszkodott, de reméljük csak egy szimpla vizsgálat lesz az ő dolgából. Attól félek, hogyha én így megbetegedtem (és egyébként mindegyik! kolléga panaszkodott mostanában fülfájásra, vagy dugulásra), inkább megnézetem a drágám.

Dorka! Várom nagyon a híreket rólatok! Remélem Bálintnak nem lesz semmi a fülével! És persze, hogy Szabival is minden rendben lesz!

Szamiék holnap indulnak? Jó utat!

Na megyek, jó dolgomban kicsit ledőlök... :oops:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Akinek van kedve, ezt nézze meg: iszonyú jó esküszöm! 5 perc!

http://video.mon.hu/video/60291/fergete ... ga-parodia

Olga

Kép
juhaszolga
 
 

 
 

Rita: nem kellet beletenned a citromlevet? Basszus. Le a kalappal! Nem bírtam volna anélkül egy kortyot sem inni belőle.

Kép
buthu
 
 


Olga: megnéztem a kolléganőmmel, nagyon jók a fiúk :) :P :D

Kép
buthu
 
 


Olga! Nem láttalak, remélem már jobban vagy! Az a Tafi Tapétabolt, amit leírtál :D, tényleg nagyon rendesek ott.

Kriszti! Hát nekem ez tényleg nem volt vészesen édes, pedig nem eszem igazán édességet és a tömény édes dolgokat sem szeretem. Előttem egy bácsi is simán lehúzta. :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Rita!
nekem sem volt különösebb bajom a cukroslötyivel, én is megittam na jó két húzóra! :lol:

Olga!
Óh de sajnom a szúrást, de most már akkor remélhetőleg rendben lesz, viszont a szemészetet javaslom megtekinteni! :lol: mosogatógépet keres Ljudit.

nekem si csörög-csattog a gépem, de amíg működik, nem veszünk újat!

Ez a video fergeteges, én imádom az eredetit, de ez! mindent visz!

Szami!
Jó pihenést, kellemes utat, szép időt!

Dorka!
Mi volt Pesten?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


öhmm...öhm... :oops: Na jól van na! Nem ér mindig a kisebbiket bántani! :lol: Na, szóval mosogatógép... :oops:

Most mesélem Petinek, mire ő: Miért kell mosogatógép? Tán beteg a férje? :mrgreen:

Én a cukros lötyit egy óra hosszáig biztos kortyolgattam! Pfújjj!

bbj Judit! Miután láttam a srácokat, youtubon megnéztem az eredeti videjót... hát nekem a srácok jobban tetszettek! Mármint a produkció (is)! A számot már hallottam, az nagyon tetszik.

Dorka?

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Ilyen a formám! - Jennifer Lopez új filmje
10.-étől a mozikban, de valamiért Szolnokon (akkor) még nem adják...



Ilyen a formám
The Back-up Plan

amerikai romantikus vígjáték
106 perc - 2010


Szerelem.
Házasság.
Gyerek.
A sorrend néha változik.

Zoe (Jennifer Lopez) már éveket pazarolt randizásra, és arra, hogy közben az igazira vár. Gyereket szeretne mindenképpen, és mivel úgy érzi, hogy a nagy ő sosem fog eljönni, mesterséges megtermékenyítésre jelentkezik, hogy szerelem, házasság nélkül essen teherbe.
A megtermékenyítés napján találkozik Stannel (Alex O’Loughlin), aki sármos, humoros, tökéletesen illik hozzá. Nem is kell sok idő és egymásba szeretnek. Zoe miután az első pár romantikus randi után mindent bevall, már mindkettőjükön ott a teher: ez már egy más állapot, de az idő egyre fogy, és nekik sürgősen el kell dönteniük, hogy igazából mit is szeretnének…

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


2x ment el

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Rita, nekem is nagyon tömény édes volt amikor egyszer megittam, aztán szerencsére 5 perc múlva is az volt, amikor visszafelé jött. Na ezután többet nem kellett vele szenvednem.

Olga, jobbulást. Ki volt aki megtette ezt veled? Zita?
Mosogatógép aznapokra kell, amikor apa dolgozik :) Petinek üzenem, hogy azért próbálja ki ezt a dolgot 4 nő után :) (mármint a mosogatást)
Ja, mosógép, a jó öreg Hajdú 15 év után adta meg magát, a kezdetektől kezdve ment napi min. egyet, azután szépen szaporodott a napi mosások száma. Ezután lett wirhpol, na az 4,5 évet bírta, majd tavaly ősszel cserélni kellett, mert 40+szerelési költség lett volna működésének díja. Na ezzel apa jól kicseszett velem, mert kinéztem egyet, ami utolsó darabos volt, de apa egy másikat hozott el, ami nem tudja azokat a programokat, amikr nekem igazából szükségem lenne, de ze be volt csomagolva.... Kissé ideges lettem amikor megláttam, mert ugye nem lehetett visszavinni, hogy bocsi, de nem ezt akartam...

Redőnyt is kellene készíttetnünk, úgyhogy várom az ötleteket.

Mosogatógép kérdéshez, mindegyik gépnek van párakivezetése? És esetleg állítható alsó-felső mosás?

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Hali,

mi is itthon, hulla fáradt vagyok, még gyereknapoztunk is a
bölcsiben...

No, Szabit júl. 26-án műtik, 2-3 napot leszünk majd bent. Most vákuum van a fülében, nem szellőzik a füle, muszáj a műtét. Meg elég carul is hall...
Még minidg azt mondom, ég és föld, ami a Hetényiben és ami ott van... Sejthetitek, merre billen a mérleg nyelve....
Bölcsibe már nem megyünk, de legalább ovikezdésre túl leszünk ezen az egészen.
Bálint jól van, kopp-kopp.

Olga, bakker, szegény! Nagyon gáz volt? Nagyon fájt? ++++++++ JObbulást! Balázs biztos rendben lesz!!! A cetirizint meg én kérdeztem, elég gány gyógyszer lehet...

Kriszti, ja-ja, kapsz külön olyan 60.000 Ft-ot, aztán kb. fél évig TGYÁS-t, aztán a maradék időre gyedet. Nagyon észnél kell lenni az igénylésnél, családi pótlékra is be kell adni a papírokat, de csak ha megvan az anyakönyvi kivonat, lakcímkártyája, és TB kártája a kicsinek.
Igen, 60 körül van sajna a tarifa.... Jó kis órabér, khmm....

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Ljudit!

nekünk fagor LF020s típus van, imádom, keveset zabál és van benne alsó felső-kosár mosás, meg egy csomó progi gyorsmosás, előmosás (nyáron jól jön, a vagy nyaralás előtt, nem bűzöl be, míg megtelik)12 l a max vízfelhasználása 1kwh alatt van az energiafelhasználása gazdaságos üzemmódban

a párakivezetéshez: általában most már kondenzációs szárítással dolgoznak, így nem csap szembe a pára ha kinyitod.

a lényeg, hogy legyen benne alul középen, felül szórófej. Ezeknél biztos lehet alsó/felső kosaras mosogatást variálni.

még a boschnál tenném le a voksomat, de ahhoz nem volt kedvünk anno.

redőnyt mi jeneitől vettünk, nem a legolcsóbbak, de a minőség nagyon jó (alumínium lamellás), szúnyogháló is ők, nálunk mobil van, én pártolom, télen nem árnyékol, nyáron véd.

Dorka!
mi az a vákuum?

akkor hamarabb véget ér a kálváriátok!

Olga!
arra a filmre én si nevezek!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Nekünk Bosch a mosó- és a mosogatógépünk is, mindkettőt elég sokat használjuk és nem adnám őket semmi pénzért...

Hát, kb ennyit olvastam.

Ja, meg Dorkáéknak és Olgának jobbulást kívánok!

Köszönjük, remélem, épségben hazaérünk.

Puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Lévay Judit! Én is Jeneiéket akartam ajánlani, nálunk pár éve nyílászárókat és redőnyöket is ők cseréltek, pontosak, precízek. Akkor ők voltak a legolcsóbbak, és hitelt is intéznek, ha esetleg úgy alakul. Akkor ingyen volt a felmérés is, nem tudom, most hogy csinálják. Mi nagyon megvoltunk velük elégedve.

Kriszti! Nem tudom van-e bébihordozótok (nekünk a kocsi miatt mindenképp kellett) az Anyáklapjában van most kupon, amivel a Brendonban 6500 Ft a bébihordozó és nagyon klassz, mi tegnap megis vettük. Csak egy tipp. ;) Piros-sötétkék és szürke-sötétkék színekben volt ez a fajta.

Mosógép: Nekem a Wirhlpoolról nagyon rossz a véleményem, soha többet nem vennék, most Siemensünk van kb 3-4 éve, azt nagyon szeretem.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Grétinek Boldog Névnapot!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Van egy kis időm, Zalán szopizik, Réka alszik....(félkezes meló)

Kata: Sajnálom, hogy nem jössz... :( :( :(

BBJ: Grétinek boldog névnapot!!

Katlina.: Robinak utólag is boldog névnapot!

Judit: Szépségesek a gyerekek, Nimit meg meg sem ösmertem...

Dorka: SZomorú az "ég és föld", de sajnos nem meglepő. :( Jól tettétek, hogy Pestre mentetek....Drukk a műtéthez, bár még odébb lesz...

Olga: Jobbulást neked, ez elég rosszul hangzott.

Vera: Gratula Jázminnak a nagyágyhoz!! Nem mondod, hogy még légzésfigyelőztetek? :-)) Mintha azt 1 éves korig szokták volna javasolni. Vagy nem?

Óvodába felvetteknek gratula, mi dec-jan-ban kezdünk a Dobón.

60 e dokkernek tök átlagos, én még csak többet hallottam.....A privi szülésznő is baromi fontos, nem is tudom, mi lett volna velem mindkét szülésnél a sajátom nélkül. Oké, biztos megszültem volna valahogy, hehe....csak hát nem mindegy, hogy hogy jutok el odáig.

Mi jól vagyunk, Zalán már 4560 g (aszem ennyit mértem) és nő, mint a gomba. :D Réka jól viseli, csak kapjon elég figyelmet....Én kettőjüket szintén jól viselem, főleg, ha gyönyörködhetem bennük. Van velük meló azért elég....

Egy kép az álmos, jóllakott legénykémről:

Kép
jaimee1
 
 


Sziasztok!

köszönjük, majd átadom a leánynak, már várja, mondta is reggel, hogy itt is majd biztos felköszöntik :lol:

Jaimee!
Meglátod, olyan jó lesz majd amikor összenőnek!

Tejcsivel akkor nincs gond, ha már ennyit nőtt Zalán! Réka segít neked? Előjött anyai gondoskodása?

Grat nektek si az ovihoz, pedig Te sem reménykedtél, és tessék!A dobót szeretted volna első ízben, igaz?

Katlina!
a gát hogy áll nálatok?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Rita: köszi a tippet, de már van hordozónk :) Lassan minden meglesz már, egyedül a babkocsit kell megvennünk, de már azt is kinéztem. Majd júliusban, meg augusztusban már tényleg elkezdjük beszerezni a cuccokat. Addig nem akarom, amíg a lakás nincs kész, és azt csak aug-ban tudjuk elkezdeni.

Redőny: mi ott csináltattuk ami kint van a Ford szalonnál, 60 ezer volt az egész lakásra tavaly. Fehér, műanyag, nincs vele még semmi gond :)

Kép
buthu
 
 


Sziasztok!

Grétinek nagyon boldog névnapot kívánok!





Kriszta! Ezt a 60 ezret Zoboki mondta?

Jaimee! Tényleg szép fejlett Zalán! Szép kisfiú! Ovihoz gratula!

Bocsi Dorka! Na szóval nekem ez a cetirizin nem használt semmit, mert mondta is a doki, hogy magasabban van a fülemben a folyadék, mint múlt héten (bocsi, ha ismétlem magam). Mondjuk én sokáig kivártam, még orvoshoz (fülészetre) mentem. Remélem holnap már nem lesz semmi, csak vizsgálat.
Szomorú, hogy Szabival ide jutottatok, de ez a műtét is csak az ő javát szolgálja. Úgyhogy fel a fejjel!

Az az igazság, hogy az nem fájt, amikor megvágta a dobhártyát, hanem amikor a folyadékot kezdte el leszívni a géppel. Na akkor... Tisztára a szülési fájdalmak erősségéhez tudnám hasonlítani. Jó, mondjuk itt nem kiabáltam :oops: :lol: , de szorítottam a saját kezem ezerrel. De mihelyt a tisztítást abbahagyta, a fájdalom is elmúlt. Utána már egyáltalán nem fájt. Igazából néha hallom, hogy "pukkan" egyet-egyet, de ennyi.

levay Judit! Ja, ja, Zita volt, áldom is a drágát! Komolyan mondom, írni is akartam, hogy annyira, de annyira rendesek voltak velem (nem csak mikor kifeküdtem), annyira jólesett. Pedig oda se két ember "esik" be naponta...

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk!

Judit:Grétinek boldog névnapot kívánunk!

Olga:jobbulást neked!Oviról nem árulsz el többet,esetleg privibe?

Jaimee:de aranyos Zalán és már most milyen kis pasis
:D !

Kati Kép
virag9
 
 


Grétinek Nagyon Boldog Névnapot kívánunk! :D

Kép

Jaimee, Zalán már egyáltalán nem hasonlít Rékára :lol: Csak annyiban, hogy nagyon édes, szép babuci :)

Olga, jobbulást! :(

Dorka, drukk júli huszonhatra! Szerencsére nem ismerem az itteni fülorrgégét, de ha kicsit is bizonytalan lennék, én is vinném a gyerekeket pestre.

És 2 kép a kis titkárnőmről...

Kép

...amint besegít anyának, nyakig keményítőporosan :)

Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Kicsit visszaolvastam...

P. Róberteket (főleg az ifjabbat :wink: ) Isten éltesse Nevenapjukon! :D
Így utólag :oops:

Betti, Nagyon Boldog Születésnapot kívánok Neked! :D

Szülés témában egyetértek a nyilatkozókkal: fontos a szülésznő, normál esetben fontosabb, mint a doki. Én próbáltam mindkét szitut (fogadott szülésznővel és nélkül is), összehasonlíthatatlan. Pedig a nem fogadott is rendes volt. Asszem :roll:

Szia Andi! :) Épp a napokban készültem írni neked :lol: Rég találkoztunk.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Grétinek mi is nagyon boldog névnapot kívánunk!!!

Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


BalwinJudit, édes a kis titkárnőd! :) Hogy viseli a szemüveget? Ezek szerint nincs vele gond ;)
És mit sütöttetek?

Olga, sajnálom a fülfelszúrást, de biztos jobb már sokkal. És elájultál ténylegesen vagy mi volt? :(

Jaimee, jajj de cuki Zalán! Az a nézés :lol:
A múltkor pont írtam a légzésfigyelőről. Hogy ez engem annyira megnyugtatott. Pl. mikor az egyik du-i alvás alkalmával lánykám kimászott az ágyból, a légzésfigyelő buktatta le ;) Meg amúgyis. így legalább nyugodtan aludtam. Ismerve önmagam, most is többször ránézek éjszaka, legalábbis amíg én le nem fekszem.
Ja, 1éves korig javasolják, de én magamnak tovább javasoltam ;) Végülis nem ártott az ott senkinek sem a matrac alatt, akkor miért ne? ;) Engem tényleg megnyugtatott.

Ó, bocsi, még másnak is szerettem volna írni, de már leesik a fejem. Majd jövök ;)

KépKép Kép
76vera
 
 


60e tényleg nagyon reális a dokinak,de van olyan doki aki kevesebbet kér hallottam már ilyet is!
Szülésznőről meg annyit hogy én ha lehetett volna doki helyett csak szülésznőt fogadok,nem mintha georgival nem lettem volna megelégedve


Dorka!
Sokat gondolok rátok remélem már hamarosan vége lesz ennek és akkor te is megnyugodhatsz

Betti!
Utólag boldog születésnapot!
Mesélj milyen a szlőszoba ott,és milyen élményeid vannak?


Bbj!
Gát:hát bírja igaz ázik sajnos,nagyon fenn van a víz zsákolni még nem zsákolnak,nekünk addig a jó addig tudjuk hogy nincs "nagy"baj,de szerintem hamarosan fognak már azt is

Erika!
Nagyon aranyos Zalán,köszöntést köszönjük
Nekem sem hasonlít Rékára,na dehát ő kiskrapek nem is hasonlíthat az okos kis nővérkéhez :wink:

Balwin!
Köszöntést ide is köszönjük!
Lánykád aranyos a szemüvegben!!!

Ma nálunk is gyűjtést rendeznek a borsodiaknak,szerencsétlenek nagyon sajnálom

Olga!
fülszúrás:nem tudom milyen még a fülem soha nem fájt-kop-kopp
de te ezt most jól összekaptad

Virág!
Ja 2év :lol:
eltévedtem
lenne egy kérdésem:megmaradt a májfoltom az bajúsznál és az államnál,van erre valami krém???az itteni kozmetikus azt mondja hogy nincs,kenjem napvédővel

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Ünnepelteknek sok-sok boldogságot kívánok!

Egy ismerősöm 2 hete szült a Hetényiben, hát nem dobott fel, ő is nagyon panaszkodott a csecsemős nővérekre. A szülésnél mindenki normális volt vele, minden rendben volt, de a szoptatásnál neki sem segítettek, bunkók voltak vele, az volt a szerencséje, hogy akikkel egy szobában volt azok segítettek neki. Mesélte, hogy akinek nagyon szép kisbabája volt azzal foglalkoztak, akinek kicsit csúnyább, azzal nem. :( Tudom Katlina, te mást meséltél, de mármost komolyan nem tudom mit gondoljak. Mindegy azt a pár napot majdcsak kibírom valahogy. :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Jó reggelt!
Köszönjük a köszöntéseket!

Judit!
Jaj de komoly hölgyeményed van! nagyon helyes lett vele, kész kishölgy!

Mi az az álom? anyám, hogy Te is miket tudsz! Már Lucusnak készült?

Na akkor én mint egyedüli szülésznő ellenes. Illetve nem ellene, de nem vele. Én ismerem magam, az ilyen helyzetekben szeretek csendben szenvedni ne szóljon hozzám senki, akkor elvagyok. én éreztem volna magam kellemetlenül, hogy ott valaki kötelességből pörög mellettem ezerrel, én meg nem vagyok hajlandó semmit csinálni, csak fekszek, számolom a másodperceket. Misi jó volt, hogy ott volt mellettem(ha baj lett volna tudott volna óbégatni), de tőle sem tűrtem sem a simit, se semmi babusgatást. Ott akkor, én csak magunkra koncentráltam, de az ügyeletes szülésznők sem jöttek oda, gondolom már látják ki az akinek szüksége lehet rájuk, ki az aki meg a fenébe kívánja őket. (legalább az a pénz is a zsebembe maradt)

Rita!
csak pozitívan! Nem lesz ott semmi gond, több ezren túlélték azt a négy napot! én nem találtam szörnyűnek, pedig a nevem alapján mindig kisebbséghez kerültem, vagy ők hozzám...Én inkább arra szoktam panaszkodni. Őket megérteni egy élet is kevés! csak egy kis adalék a két napos gyereket narancslével itatta, mondván ízlik neki.

Katlina!
A méhek még pár napig a Tisza remek tájait élvezhetik. Misi tegnap volt kint rendbe szedni őket, és nem egy teherautó ment el mellette dugig homokkal. Kezdődik...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Dorka!
Isten éltessen!

Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hát ez a mennyit fizessünk a dokinak szülésnél.... Nekem azt mondták, hogy egy vizsgálat 10x-ese (az Úri Szabónál 50 e lesz). Mi ilyen 50-60 körülre gondoltunk, bár én is gusztustalannak tartom, hogy még ezért is külön fizetni "kell". De ez Magyarország.... :twisted:

Dóri! Itt is nagyon-nagyon boldog szülinapot! Ezt nagyon meg kell ünnepelned!!!!

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Dorka, Nagyon Boldog Szülinapot kívánok Néked! :D

Vera, megbarátkozott a szemüvegviselés gondolatával :) Nincs probléma, felveszi lelkiismeretesen. Csak még a trükkökre kell megtanítani...pl. hogy nem a lencsénél fogva toljuk feljebb, vagy vesszük le-föl, mert maszatolódik :)

Judit, asszem hétfőn este láttuk, J.berény környékén, vasúti átjáró előtt, éles kanyarban, kisteherautó borult... illetve leginkább a rakománya, méhek... minnyán rátok gondoltam, hogy nem eccerű meló költöztetni őket :roll: Két beöltözött emberke szedegette a "táblákat" (nemtom vane szakszó rá :) ).
A torta Luca szülinapjára lesz, csak a múlt hétvégén lepróbáltam a fondant borításig (mert a befedéssel már meggyűlt a bajom anno a marcipánnal is). Most szerencsére egész pofás lett, asszem ráéreztem végre... Holnap újra sütöm, élesben :)

Én is magamban szenvedő típus vagyok :mrgreen: Mégis jó volt, hogy van ott valaki, aki ért a dolgokhoz. Egyébként nem voltam folyamatosan szóval tartva, leginkább Apával beszélgettek :) Amikor meg agonizáltam a közepe táján (holtpont), akkor békén voltam hagyva. Ahogy írtad, tudják ők a sok év tapasztalatából, hogy mikor mi a jó a vajúdónak :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hm, szerintem ez a fogadott doki ügy is csak egy (plusz) szolgáltatás megvásárlása (még akkor is, ha a doki munkaidejében szül a kismama). Amiért meg mindenhol fizetni kell. Csak az összeg nem mindegy...

Én spec. Gy.O-ról hallottam, hogy előre közli: normál szülés 80, császár 100. Ha kell, kell, ha nem, lehet máshova menni.

Jameg azt nem értem, hogy egy szülésznő miért csak havi 4 kismamát vállalhat be (tényleg, ez amúgy hivatalos?), míg egy doki akárhánymennyit :roll:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Judit!
Keretnek hívják, elég gyilkos lehetett! de ez nappal volt? méheket éjnek évadján hurcibálnak, hacsak nincs valami extra gáz, Misiék most nyíladékba estek, egy akácfa tartotta a rakományt, ural húzta-vonta őket, háááát nem egyszerű az biztos, pláne ha az időjárkálás is beleugat!

Azt akartam kérdezni, hogy Luca mit mond, lát jobban, vagy szebb(színesebb) a világ, vagy ez ilyen korban nem úgy jön le?

Húú de kis lelkiismeretes vagy! én biztos nem gyakoroltam volna előtte!

És mi van ha mondja az összeget, én meg nem adok neki annyit a végén, mit tud csinálni? visszaölt?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jázminnak nagyon boldog 3. születésnapot kívánunk!

Kép

És én is köszi, aranyosak vagytok!!

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Jázmin!
Boldog 3.születésnapot!!


Dorka neked pedig boldog xxx :wink:


Doki:
Hát igen hogy a végén megvoltál-e elégedve a "szolgáltatással"az megnyilvánulhat a borítékon is
Amúgy engem sem zavart Manyi hagyott magamba roskadni :wink: ,de aztán a doki annak be nem állt a szája,de akkor meg már beszélhetett akármit nem érdekelt különösebben 8)

Kép

Kép
katlina
 
 


Dorka,Balwin mit vesztek a Lucának és Szabolcsnak születésnapra,mert én nem nagyon tudom,annyi mindent felsorol a gyerekem hogy az 2évre is elég lenne :shock:

Kép

Kép
katlina
 
 


Jaj Jázmin lemaradt! Pedig tegnap még eszembe volt!

Isten éltesse a kicsilányt!
Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Jázminnak Nagyon Boldog 3. Szülinapot kívánunk! :)

Kép

Judit, Hunor tortáját már nem fogom duplázni :mrgreen: De ez most kellett, mer nem éreztem a nyújtás/bevonás dolgot.

Méhes borulás olyan este nyóc körül volt. De előtte kb. háromnegyed-egy órával meg a 21-esen láttunk egy szállítós autót...egymásra/mellé rakosgatott kisebb faládákkal...ööö...kaptárak? :D

Hátööö, sosem tudhatja az ember, hogy mikor kire lesz/lehet rászorulva... Éshamán egyszer megegyeznek a felek az összegben, nem illik attól eltérni. Asszem... Illetve nekem nem férne rá az arcomra, az tuti :) Biztos naívácska vagyok... No ezért is örültem, hogy J. nem közölt velem tarifát :) Nyeltem volna jó nagyot, ha a terhesgondozás 10x-esét kérte volna...főleg Hunornál...akkor emelt árat :)

Katlina, én meg pont amiatt vagyok gondban, hogy Luca nem igazán kívánós... monnyuk nem sűrűn járunk játékboltba :lol: De kapott egy ratz-fratz-ot, meg vasárnap kap még egy babakocsit, és egy-két apróságot.
Kézműves dolgokra gondoltam még, de azt majd névnapjára. Nekem pl. nagyon tetszik az aquabeads :mrgreen: , de 4 éves kortól ajánlott úgytom... Meg szemeztem jóóó sokáig egy görkoris szettel, de még ahhoz is fijatalka :roll:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Isten éltessen Jázmin és Dorka,boldog születésnapot kívánok!!!

Vera:mit kapott még Jázmin a bicaj mellé végül?Torta?Esetleg fotó???Vagy hétvégén tartjátok?

Balwin Judit:nagyon jó áll Lucának a szemüveg tényleg olyan kis titkárnős ezt jól megmondtad :lol: !Milyen torta lesz,nekem nem volt tiszta?És az már marcipán rajta vagy mi?Nagyon pepec kis tortát tudsz sütni,nekem is a nutellás próba volt de én feladtam :oops: !Marad a cukis szerintem vagy max. gyümi torta!

Katlina:májfoltra tényleg nincs semmi jó ami volt már kivonták a forgalomból mert bőrön keresztül felszívódó méreg,mondjuk még szerintem eltűnhet csak még nagyon dolgoznak a hormonjaid majd jövő nyáron kiderül hogy elmúlt-e vagy újra előjön addig is minimum 30faktoros fényvédőt használj sőt már jan.-februárba elkezdheted kenni!

Rólunk:Virág belázasodott délutánra

:cry: ,már úgy ébredt reggel hogy nyűgi nem éhes fáj a hasa aztán mamival elvolt(nem volt ovi)délelőtt,mire mentem érte meg elaludt,lázasan ébredt(38,4) hívtam a körzetünket tudtam hogy de. volt rendelés de bíztam benne hogy csak megvizsgálják a lányt.Nagyon rendes volt O.Ági,mi még most találkoztunk vele először.Vírusos torok gyuszija van,nem kaptunk antibiotikumot hétfőn vissza.Most este is lázas volt már bevette a nurofent fekszik.Úgy megvisel hogy ilyen kis bágyadt és erőtlen jó hétvégénk lesz én meg még holnap tele vagyok munkával :(!

Kati Kép
virag9
 
 


Katlina!
nem is írtam, nekem is van májfoltom, büszkén viselem, Letitől kaptam ajándékba... nekem si volt krémem, nem használt. Lézeres kezelés, nem használt, a citromlevet hallottam még, mint természetes gyógymód, még nem próbáltam. Nekem is ajánlották a fényvédő használatát, de arra se kedvem, se időm, és az is igaz, hogy télen nem úgy látszik, nyárra meg előjött. De mivel nem látom, nem zavar :lol:

Judit!
az igaz, hogy összefuthatunk, bár nem látok rá sok esélyt utána sem, de ha mégis, én bevállalnám, még ha remegne is a popóm a köv nem valószínű találkakor!!

Sztem nyugodtan vehetsz aqua beads-et Leti si játszik már vele régóta!

Ja ja kaptár! na még a végén kiművelődsz, és beállsz méhésznek!
de még a 8 órait is korainak tartom, mire bezárják a kijárókat, felpakolják, igencsak éjfélt üt az óra, mire aszfaltba harap a teherautó...

Kati!
Virágnak jobbulást!

Jó vizezést a strandra menőknek, naptejet otthon ne hagyjátok!

most húzott el felettünk a szúnyogírtó helikópáter!!! ÉLjen

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Dorka, nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!

Kép

Mi is köszönjük mindenkinek a köszöntést Jázmin nevében :)
Ma tartottuk, jó volt minden, örült az ajándékoknak is. A bicikli mellé úgy gondoltam kell még valami apróság is, mert ha nem tudja tekerni rögtön (márpedig nem tudja, sőt félt is felülni rá először :)) akkor legyen valami amivel mégis tud játszani, nehogy csalódjon.
Így kapott még egy 40db-os Kisvakondos kirakót, amit rögtön ki is raktunk 3szor ;) és egy ugrálólabdát. Plusz karúszót, de az amúgyis kellett volna a nyaralásra.
A torta a Zagyvából volt, Bambis :)

Gyorsan teszek pár képet és bedőlök az ágyba, mert nagggyon hosszú volt ez a mai nap.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Grétinek Boldog Névnapot!

Jázminnak Boldog 3. Szülinapot!
Vera, ez másfél torta? Ti vittétek hozzá a kép mintát?

Dorka, Boldog Szülinapot!


Ilyen kistitkárnőt én is felfogadnék :)

Zalán olyan édi-bédi. Látszik rajta milyen elégedett kisfickó.

Ismét körkérdés, az udvari nagy medencében a víz hogy, és mennyire melegszik fel? (360*90 amit néztem)

Szép, napos, meleg hétvégének nézünk elébe :lol: :lol: :lol:

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok!

Vera!
Nagyon tündér Jázmin! (én is karúszót vettem gyereknapra, úgyis kell, és még örültek si neki!)

Ínycsiklandó a torta! Én ma hidegkrémest csinálok, estére talán meg si puhul...de ha nem, keményen esszük!

Judit!
Sztem ha reggel megengeded ebben a dögmelegben délután már lehet belemenni, másnapra meg tökéletes is lesz! Mikor még volt medencénk akkor két nap alatt úszó hőmérsékletű volt, pedig közel 50m3 volt a mennyisége, igaz nem volt árnyéka sem.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


LJudit, nem másfél csak sima normál torta volt. És nem mi vittük a képet, mondtam hogy Bambisat szeretnék és ők kerestek a neten hozzá képet. Szerintem nagyon szép lett :)

Hááát, én úgy emlékszem hogy tavalyelőtt mikor nekünk is ugyanilyen méretű medencénk volt, akkor kellett pár nap hogy kellemesnek mondjam a vizet. Első nap full lábmerevedés, rendesen lefagyott a lábam érzéketlenné amikor a vízengedés közben beleálltunk kicsit :lol: Másnapra is hideg volt még, és szép lassan, napok alatt volt számomra olyan hőmérsékletű amibe bele is tudtam ülni. De a gyerekek más tészta, nekik semmi nem hideg ;)
Most is megvettük már (mert a régi kiszakadt több helyen :? ), de most csak nyaralás után állítjuk fel. Pedig most jól jönne ebben a hőségben :roll:

Judit, ő is nagyon örült a karúszónak, este azt mondta annak örült a legjobban :shock:
(De tudod, nekem olcsó gyerekem van, mert mikor a bilibe pisiért ajándékot választhatott akkor egy Jana vizet kért a boltban :lol: )
Nikiéktől meg úszógumit kapott, annak is nagyon örül, azóta is emlegeti hogy Katától kapta :)

Niki
, tényleg, Katus hogy van???
Kati, és Virág???
Jobbulást a kis betegeknek!!

Judit, te jártál lézeres kezelésre?? Hova, mikor? Én úgy kipróbálnám (mondjuk csak ha biztos ér valamit :? ) a combomon van néhány hajszálér és azt szeretném eltüntetni... A krémek semmit nem használnak :(

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera! Ez a lézeres dolog engem is érdekel, pár helyen a lábszáramon évekóta van elpattant ér (seprűvéna ha jól tudom), de most lettek újak is... :( Nem tudom, hogy a terheségnek van-e ehhez köze. Kedden megkérdezem a hematológust, hogy mikor mehetek vele lézeres kezelésre vagy szurira. Egy barátnőmnek elinjekciózták és teljesen elmúlt neki. Majd szólok, hogy nekem mit mondott a dokinő.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Vera!
És milyen ízű volt a torta????
Direkt ilyen alakút kértetek?

Halvány fogalmam sincs most torta ügyben,valami szépet és finomat szeretnék :oops:


Májfolt:
Volt Robinál is de úgy rémlik szülés után elmult,hát Vencinél kijött szülés előtt és utána még barnább lett,engem igazságszerint zavar,de ha nem múlik majd hozzászokom

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Vera:tényleg szép volt a torta,most igazán nekem sincs elképzelésem se hogy milyen tortánk legyen majd a cukiba spontán döntök gyorsan :wink: !Nagyon csini volt a kis ünnepelt(meg a tesója is)na meg a póló nagyon ötletes,én számos lufit szoktam szülinapjára fújni.

Virág:éjszaka már nem volt lázas viszont hajnal 4-től megy a hasa :( felváltva adok neki smectát és széntablettát ami úgy is tűnik hogy megfogja a hasát de amint eszik egy-két falatot irány a vécé.Kedve jó viszont,én hulla vagyok kb.5órát aludtam darabokba és dolgoztam délig de délután meg mikor aludhattam volna nem tudtam.Diétáztatom de inni legalább iszik.

Katusnak mi a baja?

Kati Kép
virag9
 
 


Balwin!

igen 4 a hivatalos egy hónapra. De ez kórházanként változó hogy egy szülésznő hány kismamát vállalhat el. Az osztály nyilván főorvosa határozza meg, de ha nem ő tuti a vezetés.

Hogy miért van az hogy a szülésznőnél meg van határozva a darabszám. Hát nekem van egy tippem de nem írom inkább ide ki :D :roll: aki kiváncsi priviben elküldöm bár szerintem úgyis sejtitek


Jázmin boldog születésnapot!
Nagyon szép a képen olyan nagy már :-)

dorka iwiwen megkaptad az üzimet? ha nem akkor itt is boldog születésnapot kívánok!

Rita!

a kórházról hallott híreket ne is hallgasd meg. Persze tudom hogy vannak negatív élmények, de ha az embernek szerencséje van(bár tudom ez így furán hangzik) akkor azt a pár napot ki bírja. sőt szerintem ez az általános!

nekem bár tudom hogy az már 5 éve volt de én még fiatal is voltam(azokat meg igen csak leszokták nézni :cry: utólag igen csak megtapasztaltam) de nekem olyan igazán rossz élményem nem volt. volt persze aki nem volt olyan rendes de azzal nem kell törödni.
Ha pozitivan állsz hozzá akkor meglásd az a pár nap gyorsan elrepül majd!


Ami meg mindig előkerül!

terheléses cukor vizsgálat, számomra olyan fura hogy mindenki panaszkodik hogy milyen szar, meg hogy nem volt citrom és....
lehet hogy én szoktam hozzá (nekem többször kellett innom merthogy terhességi diabetesem volt :-( ) de én olyan két húzásra megittam. annyira nem volt szörnyű
de lehet hogy csak én vagyok hülye :D

betegeknek jobbulást!

kellemes hétvégét!

Kép
kbernadett
 
 


Bernadett! Köszi a bátorítást! Igyekszem pozitívan hozzáállni, csak mindig mindenkitől mást hallok. De majdcsak lesz valahogy! :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Vera!
semmi extra, a kozmetikusomnak van gépe, azzal csinálta. Szemüveget kaptam, mintha megégett volna az arcom azt éreztem, mikor villantott, meg nagy fényt, kennem kellett kencével, de én nem vettem észre hogy csökkent volna. Télen voltam.

Kati!
Virágnak jobbulást!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?