Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma megyünk sac2-re, aki akar jönni 1/2 8- tól a mozinál talizunk!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


bbJudit! Akkor lehet összefutunk... :lol: Valószínűleg ma megyünk a férjemmel a 8-asra. Ha nem ismernélek meg légyszi szólj rám! ;)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!


Mozi nekem okés Judit!

balwin Judit! Hát hogy hogy jutunk el egyik helyről a másikra... Bár szerintem ezt a bölcsis ballagást annyira nem fogják elhúzni. Ha igen, akkor lelépünk. 8) Nagymamát kell majd mozgósítani, mert szeretném ha apa is jönne a szülőire (mivel ő még nem is látta az ovit).

Na voltam én is ma fülészeten. Gyerekbetegségem van: heveny savós középfülgyulladás és egyéb vírusfertőzések meg nem határozott helyeken. A gégét meg sem tudta nézni még gyerek"kanállal" sem, annyira gyulladt a torkom. Ugyhogy a dobhártya mögött (jobb és balfülben is) szalmasárga folyadék... :oops: Mán bocsi. Ugyhogy melegíteni kell, orrspray-zni, meg cetirisin hexalt kell szednem, jövőhét szerdán kontroll, ha nem leszek szép, akkor fel kell szúrni mindkét fület. :cry:

Na bocsi, magamról jó sok sikeredett.

Megyek is, a holnapi évzáróra verseket tanulni. :D Égő lenne, ha nem tudnák besegíteni a gyereknek. :oops:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 

 
 

Olga! Jobbulást neked, jól összeszedted...szegényke... :(

bbJudit! Hát ha nincs veled Niki, nem ismerlek meg.. :oops: Nekem ezen a kis képen teljesen más az arcod. Nekünk nagyon-nagyon tetszett a film, szerintem jobb volt, mint az első. :) Közben a kiscsaj beindult a pocakomban a film alatt, mondtam is Zolinak, hogy szerintem fél9 körül lehet, mert akkor szokott bulizni. Ő megnézte az időt, 20:25 volt :lol:

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Ovisoknak gratula!

Vera:hogy álltok a nagy ágyban alvással?

Balwin Judit:nagyon helyesek a gyerkőcök,Hunor nekem is nagyobbnak látszik korba mint amennyi.

Katlina:két év az az egy :lol: de nem lényeg igazából :wink: !

Kriszti:én is tudtam volna segíteni körmös ügyben,de gondolom már megoldódott.

Olga:végül a Ligetre nem is adtátok be a jelentkezési lapot?A füles dolgot biztos az oviba szedted össze ugye?

Ajándékokkal még mindig bajban vagyok,lányos anyukák ötlet???Egyébként mekis zsúr lesz,én nem vagyok elájulva az ötlettől de ez a kívánsága Virágnak,ha lenne kertünk nem lenne kérdéses kerti parti lenne de sajna nincs.

Juditok:hát én nem vágyok se építkezésre,se felújításra csakis úgy mint Dorka szép új készbe beköltözni :D .

Ez az idő kikészít,úgy eláztam ma reggel oviból hazafele hogy az csak na még jó hogy hajat mostam előtte,száríthatom újra

:twisted: !

Szép napot!

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!
Ez az idő már engem is kiakaszt, de nagyon :twisted:

Kati
, nagyon jól állunk az új ágyban alvással! :) Ha ezt tudom, hamarabb kiviteleztem volna, bár a kisággyal sem volt bajunk ;) Jázmin nagyon ügyes, este lefektetem az ágyába, nyitva hagyom az ajtaját (ami eddig mindig zárva volt alváshoz), pici éjjelifény és szépen elalszik egyedül. Mondtam neki hogy itt vagyok a másik szobában, ha kell valami szóljon.
Ma reggel 5kor felébredt és nyöszörgött, hát kiderült hogy azért mert jól átázott a pelusa, kicsit sokat ivott este.

A Mekis bulival nekem csak az a bajom hogy mindig ugyanaz van és sokadjára már nagyon unalmas tud lenni, de ha Virágnak ez lesz az első akkor biztos még élvezni is fogjátok! :)
Ajándék ügyben hirtelen nem tudok tippet adni. Talán mandalakészítő? ;)

Olga, Judit, Niki, nektek hogy tetszett a film? Hárman voltatok végül? Vagy Ritáékkal?

Olga, hát ez a fülbetegség nem hangzik túl jól :( Viszont a Cetirizin tök jó, nekünk mindig használ.

Bencééknek holnap lesz az évzáró, minden nap próbálnak, nagyon készülnek az óvónénik :) Bence pedig tudja mindenkinek a szövegét :lol:

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera! Mindannyian a 20 órásra mentünk, Olgáék hárman középen ültek a mi a párommal a legutolsó sorban a sarokban. Lépcső mellé próbáltuk kérni a jegyet, mert Zoli elég magas és ott fér el jól a lába, de nem jó helyre adta a srác a jegyet. Mindegy, a film kárpótolt minket mindenért. :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Rita!
én meg magasabbnak hittelek :lol:

Nekem is jó volt a film, tetszett, volt benne egy két nagyon vicces rész. Bár az igaz, hogy nem izgultam végig, nem voltak olyan érzelemhullámaim, mitn az első rész közben, unalmasabb.

Sztem teljesen más a felépítése a történetnek, nem kapcsolódik szorosan sem az első részhez, sem a sorozathoz, ha valaki minden előzmény nélkül nézi meg, eltölt egy kellemes estét, feltéve hoyg szereti a romantikus vígjátékot.

De azt elmondhatom, hogy nem fog hiányozni a házi gyűjteményből.

Kati!
Vannak kétségeim a mekis bulit illetően, bár egyen sem voltam, de ami nem tetszett: volt olyan, hogy hajléktalan néni ott mosakodott trikóra levetkőzve. Én mind a két lányt ráemelem a wc-re, és úgy pisilnek. ki tenné ezt meg helyettem? úgyhogy inkább kihagynám. Azt láttam, hogy a kislányok egyre másra rohangáltak ki a mosdóba most kezet mosni, most pisilni, most ez meg az...nyugisabb az itthoni. De ha ez a vágya!

Kész vannak az ovis képek, sztem jók lettek, de egy vagyonba volt, és nem úgy készültek a sorozatok, ahogy én gondoltam, de ez már sajnos szubjektív, bár egy jó fotósnak akkor is látnia kellene, hogy miből csinálok 6-ot vagy miből csak 1-t. még akkor is, ha több száz gyerekét kell átnézni.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Virág9: azért meghallgatnám az ötleted :) vagyis olvasnám :)

Ma voltam ruhapróbán, tetszik még mindig nagyon :) Holnap megyek terhelésesre, kedden meg Zoboki. Úgy megy az idő!!!!!

Kép
buthu
 
 


Sziasztok!

Vera,Judit:vendégként voltunk már mekis bulin és hát tényleg egykutya de valljuk be előnye is van nincs otthon koszolás stb... :D !Meg mi mikor megyünk ilyen bulira én/mi nem hagyjuk ott a lányt így természetes hogy elkisérjük vécére is és én se engedem hogy rá üljön!!!

Vera:mi az a mandala???Szerintem már írtátok másnak is de nem emlékszem rá :oops: !Voltam ma kint a Müllerbe és vettem egy szupi játékot a lánynak,szerintem lesz öröm!

Judit:az ovis fotózás nálunk is ilyen én már nem is erőltetem inkább elviszem külön fényképészhez :wink: !

Kriszti:ment privi!

Jóccakát!

Kati Kép
virag9
 
 


Szasztok!

Írtam egy nagycsomót, és szokás szerint elszállt...

Mandala pl itt:
http://www.toystore.hu/f_info.php?mod=f ... m=m&catf=1

A lényeg, ma voltam vizsgázni, vége, kész ez volt az utolsó. Már csak a szakdogát kellene megírnom, és lezárulna életem egy szakasza. Egy olyan, amelyre egyébként nagyon vágytam.

Mártinak is a mekiben lesz a szülinapja, előrehozottan,júni 19-én. Előző nap Zsófié a Pelikán ugrálóvárban.
Zsófinak kollektív ajándéka lesz, háromkerekű iker babakocsi.
Mártiéról még nem volt szó.

Nálunk a nyári mekis bulik nagyon jól sikerültek. Tavaly nyáron is este tíz volt mikor eljöttünk... a fele bandával, mert akkor már tényleg késő volt. Előző évben is így történt...


Olga, hogy vagy? Ovis ballagás hogy sikerült?

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok!

Olga, jobbulást Neked. Szépen begyűjtötted a gyerkőcöktől... :? Nyáron hogy dolgozol? Ballagás jól sikerült?

Vera, gratula Jázmin új ágyához és a külön alváshoz! Ti mikor kezditek az ovit? Bence jár nyáron Gekkóba?

Judit, én nem láttam se a sorozatot, se az első részt, de gondoltam rá, hogy így nincs is értelme a másodiknak. A soraid olvasva viszont kedvet kaptam hozzá, nekem most pont ilyen kis könnyű filmre van szükségem, néha annyira zsong már a fejem... :roll:

Balwin, hogy milyen nagy már Hunor! Csak ámultam! Olyan kis szöszi a lánykád (még mindig) :lol:

Valaki (talán LJudit) említette egyszer az osztrák dínó parkot. Mi voltunk, nagyon klassz hely. Némelyik dínó olyan hatalmas!

LJudit, gratula a sikeres vizsgákhoz, bár én (szokás szerint) lemaradtam, hogy milyen iskolába is jársz Te? :oops:

Kati, s végül mi lett az az ajándék Virágnak?

Kriszti, milyen lesz a ruhád? Mutatsz róla képet vagy inkább legyen meglepetés (nekünk is)?

Mi is túlvagyunk a ballagáson, s még az idő is kedvezett. Megvolt a leendő ovisnak és a leendő iskolásnak is az első szülőije. Úgyhogy most van két szééép hosszú listám, hogy mit is kell beszerezni a nyáron...

Hátam nem javul különösebben, majd július végén megyek MRI-re. Van, hogy napokig alig fáj (igaz, a gyógyszert folyamatosan szedem), van, hogy egész éjszaka jó, ha 2 órát tudok aludni, annyira rossz még a fekvés is. Úgyhogy elég fáradt vagyok mostanában. Már nem is bánom, hogy a suli hamarosan véget ér, s nem kell minden nap tanulni Mátéval.

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Szami, hát te is előkerültél? ;) Jó rég írtál már! mikor is indultok? És hogy fogod így bírni a hosszú utazást? :? Azért elég szomorú hogy csak július végére kaptál időpontot :shock:

És mesélj! A lányok várják már az ovit, sulit? :)
Jázmin már nagyon. Mikor megkaptuk a papírt mondtam neki hogy kis ovisom és csak úgy ragyogott :) Majd kíváncsi leszek rá... Amúgy szeptember 1-től vették fel, akkor kezdünk.

Bence már CSAK nyáron jár a Gekkoba :) Július végén telik le az egy év, mondjuk van pár elmaradásunk, de augusztusban gondolom befejezzük.
Nem tudom egyébként hogy Hajniéknak hogy lesz szünetük.

Kati, Juditok :)
Mi is voltunk már Mekis buliban vagy háromszor, mint vendégek. A gyerekeknek nagyon bejön és ha valamelyik gyerekem egyszer kitalálja hogy ő is ott szeretné tartani akkor én is engedni fogom ;) És én sem hagytam még ott Bencét sosem egyedül.

Kati, köszi a privit :)
És mit vettél Virágnak, mi az a szuper játék? ;) A mandala egyébként rajzolós játék, nagyon szép képeket tud vele a gyerkőc készíteni. Van belőle egyszerűbb és egészen bonyolult is, nem elemes és elemes változat is (mandalakészítő gép) ;)

Még én is szeretnék valamit Jázmin szülinapjára a bicikli mellé de fogalmam sincs mit. Holnap megrendelem a tortát, legalább azzal is előrébb leszünk :)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Szami, Államigazgatásira járok(tam).

Jó sokára kaptál MRI időpontot, addig próbálkozol még csontkováccsal, kuruzslókkal, vagy állami egészségüggyel? Tudom, hogy fiatal vagy még hozzá, de esetleg csontsűrűség vizsgálat?

A dinó park klassz hely, vagy egy meghatározó élmény volt őskori hüllők szempontjából?

Ja, a meghosszabbított mekis bulik azén csajaimé voltak, mi voltunk a kisbarátokkal a renitensek, akik 2 óra után nem voltak hajlandóak elmenni, és miattunk nem tudták a kinti játszóteret lezárni
:lol:

Na léptem dógozóba, mert nagyon sokan jönnek ma hozzám, és nagyon korán az első.

Ja, még valami, ez is egy egész jó ajánlat, ha még keres valaki hosszú hétvégére lehetőséget:
http://csak1nap.hu/termek.php

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


bbJudit: 170 cm körül vagyok, nálunk a párom magas, 192 cm. :)

Szami: Nyugodtan nézd meg a Szex és NY2-t, nagyon kevés visszautalás van az előző filmre és a sorozatra, minden előzmény nélkül is lehet élvezni! Nekem nagyon-nagyon bejött, de én elfogult és fanatik vagyok! :lol:

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Vera, annyira hullámzó ( s inkább nyűgös, bántó) volt a hangulatom mostanában, hogy ilyenkor már tudom magamról, jobb, ha csendben maradok...

Anna is csak nyáron jár már, ill. addig, amíg letelik a 48 foglalkozás. Jázminnal most kezdjük az újabbat, őt még hordom továbbra is majd.

Holnap gyereknap az oviban (remélem, nem mossa el az eső), ahová már lehet vinni a leendő ovisokat és még lehet vinni az elballagottakat, s mivel mi minden évben részt veszünk a családi vetélkedőn is, így a család minden tagja (Máté helyettesít majd engem a megerőltető feladatokban.. :lol: ) megy.

Anna még azért jobban az ovis búcsúzással, a barátnőkkel és a nyári szünettel van elfoglalva, annyira nem téma az iskola.

Köszi Rita, az útra gyűjtök magamnak filmeket, mert majd' 20 órán át csak autózunk az első úticélig, s mivel én navigálok, aludni úgysem fogok, olvasni meg nem tudok az autóban.

Judit, nekünk, akkor, nagyon bejött az a park. Most megyünk a tesómért a reptérre, de igyekszem képeket hozni (remélem, valamelyik lementett lemezen meglelem) mielőtt még elmegyünk. Voltam csontsűrűség vizsgálaton, már 2 éve is, ahhoz képest 4 %-kal csökkent az érték. Ez nem nagyon rossz, inkább olyan átlagos. Masszíroztatok, gyógyszert szedek, meg pihenek (ha-ha-ha), aztán remélem, nem lesz semmi gáz az úton.

Jövő csütörtök reggel indulunk.

Az MRI-t én kértem július végére, mert akkor leszünk csak itthon... Elég sűrű a nyári programunk (na, mikor máskor nem?! - talán a szemműtét utáni 2 hét volt nyugis, akkor kivettem a betegszabim itthon :roll: :lol: )

Kedden voltam a két hónapos kontrollon a szememmel, külön-külön és egyben is 125 %-osak, teljesen rendben vannak.

Tényleg, Dorka, mostanában nem írtál, mi a helyzet a te szemeddel? Fiúk hogy vannak? Gondolom, nem túl jó nekik ez a mostani dolog...

Na, rohanok is, mert lassan itt a tesóm gépe :lol:

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Sziasztok!

Szami: nincs képem róla, de ez az empire stílusú, igazi kismama ruha, az ujja meg olyan reneszánsz féle. Mell alatt lesz egy kék szalag, a párom nyakkendőjével hasonló színű, meg a csokrom is abból lesz átkötve. De majd rakok fel képet, ha már túl vagyunk rajta.

voltam a cukroson, baromi kaka ize van ennek a löttynek. Már majd éhen pusztultam, mire végeztünk.

Rita: citromlevelet vigyél magaddal bőven mindenképp!!!:)

Kép
buthu
 
 


Sziasztok!

Tényleg klassz az a mandala,szerintem Virág névnapjára majd veszek neki ilyet,most nagyon belendült a rajzolásba kis csoporthoz képes gyönyörűeket alkot,engem rendszerint földig érő szőke hajjal és rózsaszín melegítőbe rajzol le nagyon kidolgozott részletekkel(szempilla,cipzár a ruhán stb.) :D

Én is babakocsit gondoltam neki szülinapjára,de végül elvetettem az ötletet több okból is,kicsi a lakás hozzá és tudom hogy egyedül nem fogja tologatni csak max.pár napig meg ha jön hozzánk kis barátnő csak a veszekedés van rajta hogy ki tolja,igazán nem is játszik olyan nagyobb babákkal inkább a barbiek jönnek be neki meg a még kisebbek.Úgy hogy a müllerbe megláttam tegnap egy barbie lakókocsit és meg is vettem neki,egy csomó bútor van benne szétnyitható olyan babaház féle szerintem.Még télen vettem neki egy gyerek enciklopédiát ez így együtt szerintem jó lesz.

Judit:nekünk meg júni.18.-án lesz a mekis buli este 6-kor
:wink: !

Most meg sütök egy tortát kipróbálom aztán lehet ez lesz az oviba,szaracén torta nutellás krémes kakaós tésztával majd beszámolok hogy sikerült :) !

Kati Kép
virag9
 
 


Kriszti! Egyébként is vinni akartam, de így meg főleg.... :lol: Én jövő hét szerdán megyek.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Ha-hó!

Jelentem kész a torta,olyan csokítós lett ronda és finom :lol: ,ahogy ketté vágtam a kihűlt tésztát a teteje szét esett egy pár darabra úgy hogy mikor raktam vissza a tetejét ki kellett sakkozni melyik hova való,szóval van még mit tanulni :oops: !
Nem tudja valaki mitől eshetett szét talán túl sütöttem???

Rendesen kedvet kaptam én is a filmhez az élménybeszámolótok után,na rohanok dolgozni kettőre!

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

Kati, Ezt néztük mi is a Müllerben, de a lovas fürdőkádas került kiválasztásra Mártinak a szülinapjára :)
itt egy link ahol ilyet árultak:
http://www.babaszoba.hu/csevego/temak/B ... oig/383849

Had kóstoljuk azt a tortát :)

18-án Zsófi szülinap az ugrálóvárasnál, így tiétek a péntek a mekiben :)
Én szoktam vinni pluszban gyerekpezsgőt, azt lehet, mert a torta után megint szomjasak, és a mekis ücsi ugye nem olcsó, sőt...

Szami lemaradtam, hová autóztok 20 órát?

Olga, ballagás hogy sikerült? Most már totál kilyukadt az oldalam, úgyhogy írhatnál erről az ovis akcióról :!:

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok!

Betty!
Sok boldog szülinapot tegnapra! Gyere és mesélj mizu nálatok!

Szami!
A fene vinné már el ezt a hátfájást! Jól kikaptad, de hátha valamelyest enyhítik a panaszodat a gyógymódok az utazásra! A 20 órás autózás még pihenőkkel sem lesz valami kellemes a számodra, de a látvány biztosan feledteti a fájdalmakat!! Mondanom sem kell fényképezni ezerrel, és várjuk a körút leírást! Annyira jó lesz nektek!

fénykép esetleg a ballagásról?

LJudit!
Néztem ezt az ajánlatot, ez sem rossz, de a jó Isten pénze nem volna elég...

Kati!
A torta receptjét dobd már fel! ma igaz sajttorta lesz Niki után szabadon, de kell jövőhétre is ötlet! amúgy is Grétinek névnapja lesz, lehet majd a vendégeknek...ha sikerül

Nálunk is megvolt a ballagás, évzáró, nem viccelek, volt olyan kislány, akinek fodrász általi kontyban volt a haja... egy kicsit túlzásnak éreztem. a műsor nagyon hosszú volt, majd két óra, ebben a rossz időben elég lett volna, ha a termekben tartják a gyerekek, mindenki a sajátjában, talán jobban tudtuk volna értékelni. Magával a műsorral problémánk nem volt, ötletesek voltak a csoportok, de a szomszédos iskola dohos, 3 részre osztott ebédlője, valahogy nem osztozott a ünnep hangulatában.


Ééééés, süt a nap!!!!! mondjuk 25 fok feletti hőmérsékletre továbbra sem vágyom.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Szaracén torta:2tojás,20deka cukor,1deci tej,4ek kakaó,20deka liszt,1csomag sütőpor,10deka vaj,20deka nutella,1deci tejszín,1csomag habfixáló,5deka mandula forgács.
24centis kapcsos tortaforma szükséges még hozzá.
A sütőt előmelegítjük 180fokra,a tojásokat a cukorral habosra keverjük,beledolgozzuk a tejet,a kakaót,lisztet,sütőport és végül a vajat.40percig sütjük,rácsra borítva hagyjuk kihűlni.
Közben megolvasztjuk a nutellát,a tejszínt a habfixálóval felverjük.A tortát kettévágjuk megkenjük nutellával utána tejszínnel,rátesszük a tortára a tetejét és kívülről is bekenjük nutellával megszórjuk a mandula forgáccsal és még porcukorral is meg lehet hinteni!

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!


Kati! Első ránézésre iszonyú csömörnek tünik ez a torta... De ház íze után ti jobban meg tudjátok ítélni!

Nálunk a csoportban (és gondolom az oviban is) sláger a mekis és ugrálóváras szülinap, szinte kötelező jellegű. Amikor összekapnak a gyerekek, akkor azzal fenyegetőznek egymásnak, hogy nem hívlak meg a szülinapomra, amit a mekiben tartok... :shock: Megmondom őszintén ameddig lehet én kihagyom magunkat ezekből a dolgokból. Egyébként nem egy szülő panaszkodott rá, hogy azért kb. 12-15 ilyen szülinap 9 hónap alatt ajándékvásárlás szempontjából sem kis költség a meghívottak részére.
Mi sem leszünk majd szerencsések abből a szempontból, hiszen november közepén egy kerti gyerekzsúr nem igen kivitelezhető. :wink:


Évzáró megvolt, szép volt, jó volt, sírtunk.

Szedem a gyógyszert, nagyon gyilkos! Reggel 8-ig ki sem bírom nyitni a szemem tőle. Infralámpázok is, de semmi javulást nem érzek. Mondjuk szerdáig még van időm.

Szami! De jó nektek! Már jövőhéten indultok? De hamar eljött! Ahogy bbj Judit is írta, fényképezz ezerrel! Hátadnak jobbulást! Iszonyú rossz lehet!

Film: tetszett, és bbj Judit pont össze is foglalta amit én is éreztem. Jó volt, jó volt, de valahogy nem az igazi SAC-os. Viszont tényleg sok jó poén volt benne.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Hijnye! Ennyire sokkoló volt amit tegnap délután írtam? Sehol senki? :mrgreen:

Gyilkos meleg, jövőhéten 35 fok? :shock:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Olga:nekem nem voltál sokkoló :lol: csak mi nem voltunk itthon egész nap,strandoltunk Tiszakécskén olyan jó volt,már annyira vártuk!!!
Visszatérve a tortára,nem tömény egyáltalán sőt az uram vékonynak találta benne a krémet mert az egy csomag sütőportól magas lesz ám a tészta.

Ti mi jót csináltatok ebben a szép időben???

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

Mi szombaton a Holt-Tiszánál voltunk egy ismerősünknél, a fiúk a stéget csinálták, a csajokkal meg marhalábszárpörit főztünk. Képek nem készültek, annyira dolgoztunk. :)

Tegnap otthon voltam, kicsit takarítottam, pihiztem. Este meg Jánoshidára mentünk át páran a Kemencés Pizzériába. Isteni a pizzájuk, nem tudom ismeritek-e.

A bébim esténként nagyon sokat mocorog, tegnap pár karaterúgást is kaptam. :lol:

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


sziasztok!

Judit!

Köszönöm a köszöntést nagyon aranyos vagy!

Rólunk:

Bettike szépen megszokta az új ovodát, most már nagyon jól érzi magát itt és szeret ovodába járni. Nagyon sokat fejlődött, és mintha kezdene kicsit nyilni, de csak nagyon kicsit :-)

Gabi nagyon nehezen talált magának munkát olyat ami normális, de most ugy néz ki hogy sikerült :-)

Én most két hétig a szülőszobán vagyok betanulni, aztán meg a nyár további részén szerintem osztályon leszek mert kevesen vagyunk.

Sokszor kell mennem de én szeretem nagyon. Jól érzem itt magam.

nem is tudom mit kellene még írnom igy hirtelen.

egyébként szoktam olvasni csak nem mindig van kedvem írni :oops:

kellemes szép napot!

Kép
kbernadett
 
 


Szia Betty! Végre rólatok is hír! Mióta is vagytok már Pesten? Nekem szeptember-október rémlik...
És ha minden igaz, akkor ünneplés is volt? Hát nagyon boldog születésnapot neked!

Kati! Mit csináltunk? Háát a szombat takarítás, főzés, bevásárlás, pihenés, vasárnap pedig Szanda, főleg kertészkedés. Úgyhogy semmi extra. De most hétvégére a 36 fokra mi is megyünk víz közelébe, az biztos!
Tortát nem leszólni akartam, csak nekem ez a nutella valahogy nem igazán jön be (vőlegény tortát ki ne próbáljátok - még egy olyan sz@rt!), de végül is a tejszínben biztos nem annyira édes... Na, azért lökhetnél egy szelet kóstolót! :lol:


Rita! Nem hallottam még erről a pizzériázóról, de most hirtelen nagyon megkívántattad velem a pizzát! :oops:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Katlina! Róberteknek nagyon boldog névnapot kívánok!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Betty:isten éltessen így utólag is!Örülök,hogy Bettikének is sikerült beilleszkedni,másik lakásba nem költöztetek végül?

Katlina:Robiká(k)nak boldog névnapot kívánok!

Olga:nincs semmi gond,nem jöhet be mindenkinek ugyanaz ez természetes :D !Én meg olyan november-decemberre emlékszem hogy elköltöztek Bettyék de most teljesen elbizonytalanodtam.

Judit:én nem tudom melyik az a lovas fürdőkádas játék amit Mártikának vettetek én nem láttam ilyet a müllerbe,fotó esetleg róla vagy link???

Többiek hol vagytok elveszve???

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

Kati!
köszi a receptet!

Én meg lehet Vera ötlete alapján mandalagyártót veszek Gréti névnapjára, én si nagyon szeressem, meg Ő is!

Júliusi Éva számot megvenni! Fanna lesz benne! :lol: Biztos nem haragszik, hogy promotálom!

Hétvége nálunk si szokásos, Misi pergetett, aztán méheket pakoltak haza, én főztem, mostam, vasaltam, takarítottam.

Robiknak mi si nagyon sok boldog névnapot kívánunk!
Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Judit:hol szerzed be ezt a mandalagyártót vagy rendeled valahonnan?

Más:ma meg meggyszószt főztem már friss meggyből hát hogy ez mennyivel finomabb így,már teljesen elfelejtettem :roll: !

Kati Kép
virag9
 
 


Olga! Nagyon jó kis pizzéria, mi elég rendszeresen járunk át egy baráti társasággal. Igazi kemencében sütik a pizzát és pl a lasagnát is. Teljesen más íze van, mint a többi pizzának.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Szió,


én is bekukkantok már, ezer felé vagyok, kissé el vagyok havazva...

Róberteknek mi is nagyon boldog névnapot kívánunk!

Szami, nektek jó utat, sok-sok fényképet, fájdalommentes pihenést kívánok!
Szemmel szerdán kontroll, végre sokat alalult, már nem annyira száraz.

Kati, a friss gyümikért-zöldségért már én is megvesztem, olyan jó végre!!! A sok-sok málnát várom még anyáéknál :) Imádom!
A kécskei strand milyen?

Olga, mi is tervezzük a pancsit, talán Martfűn vagy Cserkén. Ti?
Mitől gyilkos a gyógyszer? Nagyon álmosít?

Vera, szép az új ágyikó, és szuper, ha Jázmin is élvezi!


Judit, a friss mézet mikortól áruljátok majd? MEnnyi idő, míg "eladható" lesz? Vagy nem kell vele várni?


Rólunk: Szabival szerdán megyünk a Bethesdába, egyelőre csak vizsgálara, aztán ha ott is műtétet javasolnak, akkor kérünk oda időpontot, nem várjuk meg az októbert.
Bálint kavar ezerrel, rengeteget megy most már, élvezi nagyon! :) Sztem az ő füle sem okés, többször odanyúl, piszkálja, vakarja.

Kép
Kép
dorkáék
 
 


köszöntést köszönik a fiúk!!!!!


Rita!
Én jártam oda pizzát enni,finom nagyon!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Robiknak Boldog Névnapot!

Rita, ez a Ronyecz Jani féle pizzéria?
Állítólag a martfűi Maki verem is tuti hely.

Megvolt az iskolában Zsófi szülői értekezlete. Kiosztották a listát a beszerezni valóról, Nem veszélyes, nagyrésze már megvan.

Tapéta bordűrt hol érdemes nézni (lovas, kutyás, hercegnős)? És tusoló fülkét? És olcsó, új, extra mosogatógépet? Kamionról leesett tökéltes lenne.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Ljudit!

Na de kérlek! pont Te!? mi lesz a lojalitással? :lol: :lol:

és grat az abszolutóriumhoz! mi lesz a témád? kinél írod? nekünk anno még március 1 volt a beadási hatidő! de minden változik!

nem tudok segíteni! most ez már az új házba kell? hogy álltok? apa engedett?

Dorka!
A vegyes már piacon van, nagyon finom, az akácnak egy hét kell.A természet nem volt túl kegyes, amit tavaly adott, most visszavett, így az árakban ez tükröződik.

A málnát én is nagyon szeretem, cseresznye is jöhet, meggy, de már a dinnyét is várom! már nálunk is került az asztalra idei borsóleves, mini zöldséggel, új krumplival, nincs is párja! Viszont én az eperért nem rajongok, sosem sikerül édesnél abbahagyni, gyarló az ember, mindig t9bbet akar, így keserű csak a kedvemet szegi.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

LJudit, ezen én is nagyon röhögtem :lol:
De van egy (két) oldal ahol ilyen csomagoláshibás cuccokat árulnak, pl. itt: http://www.grx.hu/shop/haztartasi-nagygepek/mosogatogep
vagy itt: http://www.vaterabolt.hu/index.php?page ... eID=839972
Keresőbe írd be hogy csomagolássérült ;)

De akkor most meglesz az új ház mégis? :) De jó!!

Ja, és bordűrt, tapétát csak a Tafiban nézzél, nagyon-nagyon rendesek, én maximálisan elégedett voltam velük a mostani tapétázáskor. Segítőkészek, rugalmasak és hatalmas választék van. Ami meg készleten nincs, katalógusból azonnal rendelhető.

Judit, nekem is nagyon kellene már méz!!!!! De mindig elfelejtem :(
Melyik az a fajta amelyik nem kristályosodik be? Mert az nekem nagyon nem jön be, és sajna ha nem olyan ütemben fogy mégis akkor elő szokott fordulni. Most is van itthon egy üveggel (nem a tiétek sajna), de azt meg nem eszem mert tiszta darabos... :roll: :oops:

Hú, én imádom az epret! Most szinte csak azon élek :) A gyerekek is szeretik nagyon. De most főleg a zöldborsó a nyerő, de csak frissen, nyersen eszik, de úgy kilószámra :)
A cseresznyét csak azért nem várom mert azt nekem kell majd magoznom nekik, ami nagy élmény ;)

Dorka, és mit szeretnél jobban? Hogy inkább most essetek túl a műtéten (ha kell) vagy inkább mondják azt hogy nem vészes és elég ősszel? Vagy ha kell akkor semmiképp nem vártok őszig, igaz?
Drukkolok szerdára! Mind Szabi, mind Bálint, mind pedig a te szemed érdekében is! ;)

Martfűn csak fedett strand van, nem? Vagy ott hátul ilyenkor már van szabadtéri is?

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Nem kinevetni a másikat :lol:

Bbj, köszi, a témámat pontosan nem tudom, de egyéni vállalkozások adózósával kapcsolatos, ezen belül pedig én az adókedvezmények változását veném górcső alá, 5 év távlatában. A pénzügyi-jogi tnaszéken írom, a tanszékvezetőnél. Nagyon korrekt nőcinek ismertem meg. Mások szerint véreskezű :roll:
A nyári záróvizsgára márc.31., a télire szept.30. a határidő. Márciusra nem sikerült megírnom, annyira nem, hogy hozzá sem fogtam. Na jó, gondolatban egy kicsit. Ebből a témakörből még nem írtam szakdogát, pedig van egy-két lerágott csontom :wink:
És te miből fogod írni? Ajánlhatnék neked néhány hálás témát :)

Ezek már az új házba kellenek, előszerződést megírtuk, apa néha lelkesebb a kelleténél. Hitelt is néztem, de még futok benne néhány kört. Ötleteket ehhez is szívesen fogadok.

Vera, köszi, a vaterásat már néztem én is, a másikba még nem botlottam bele. Tegnap találtam egy fóti ilyen jellegű üzletet, nem mentettem ki, és azóta nem lelem, pedig ott láttam egy tuti AEG-t. Tényleg szerintetek milyen tulajdonságok legyenek elsődlegesek? Esetleg márka függőség?

A Tafit megnézem, de az melyik is?

Rózsaszín lovas:
http://www.gyerek-tapeta.hu/katalog.php?k=9
vagy:
http://www.gyerek-tapeta.hu/katalog.php?k=6
lovas, hercegnős, kutyás-cicás:
http://www.gyerek-tapeta.hu/katalog.php?k=8



Kati, a lóról majd megpróbálok fotót tenni, neten nem találtam még idáig.
na, itt van egy:
http://cgi.ebay.com/BARBIE-SHOWER-SHOW- ... _500wt_936

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Judit! Igen, a Jani-féle pizzéria, de pár hónapja nem ő csinálja, kiment Németországba a barátnőjével, ott dolgoznak.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Nálunk korszerűsítik a strandot, nagyon jók a tervek, remélem mihamarabb kipróbálhatjuk, addig én is átvinném a csajokat martfűre, úgyhogy arra én is kivi vagyok, hogy van-e kinti medence.

mezőtúr is jó, de nincs csúszda, puritán, túrkevére nem megyek soha többet.

van eladó pampers popsitörlőm, kartonnal 12 csomag 72 darabos, a karton ára 4200. ha kell valakinek szóljon, sztem nagyon jó ár! Ariel mosógél, color/univerzál 4,5 l, 2500.- ha már kamionról leesett....

Ljudit!
De jó! grtaulálok, és irigykedek az új házért, meg a felújításért! ( a mienk is még csak 6 éves, de én annyira szerettem tervezgetni!)

az évfolyamdolgozatom a házastársak különvagyona a polgári jogi tanszéken, a szakdolgozatom géntechnológia jogi szabályozása az agrárjogon. megmondom őszintén nem témát, hanem konzulenst választottam, nem volt kedvem szívni, valamelyik nem okostól, némelyik azt hiszi phd dolgozatot írunk! még a szakdoga nem biztos, mert a tanárnő nem tudott vállalni, 2012-re is van már szakdolgozója (nagyon rendes csajszi) így egy fiatal srácot ajánlott, de neki nem ez a szakterülete, hanem a vadgazdálkodás, így lehet abból lesz valami. a lényeg, hogy nekem nincs időm könyvtárban ücsörögni, tudományos hablatyokat olvasgatni, gugli, aztán kalap kabát.

csomagolás/ pakolási sérült dolgok az elektrooutletben, az msoutletben is vannak! Misinek ez jutott most eszébe, majd otthonról lesz még egy honlapom, ha nem törlődött ki.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek! Látom még sokan a "régi csapatból" :-)

Aki csatlakozna babás, kisgyerekes családoknak adományküldéshez itt egy kezdeményezés:

http://amittudsz.dynweb.hu

Kép

Nálunk van egy pár zsák ruha, játék amit el szeretnék valahogy juttatni..
Szép napot!

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Sziasztok!

Egy kis tájékoztatás rólunk így a vizsgák között, meg az előkészületek között :)

voltunk dokinál: minden rendben van, van szíve, gyomra, nyelőcsöve, húgyhólyagja, veséje, szép hosszú combcsontja van. idézem: " semmi olyan rendellenesség nem látható, ami az élettel összeegyeztethetetlen" imádom ezeket a mondatokat!
Megkérdeztem a szülést, hogy mennyi, válasz: a mostani anyasági segély összege, szóval 60 000 ft, kicsit durva, de ez van. legközelebb 6 hét múlva kell menni hozzá. Ja és nem meri azt mondani, hogy fiú Smile Na f***a, odaadtam az összes lányos rucit Smile De szerintem tuti pöcsös Smile

Lenne egy kérdésem: ez az anyasági egy plusz dolog, vagy ez az első amit kapsz az első hónapra? Nem nagyon tudom ezeket a dolgokat, meg még annyi mindent nem :)

Kép
buthu
 
 


Buthu!
Ez egy plusz, egyszeri, ami nálatok mínusz, ahogy olvasom...

Szia Andi!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Igen plusz, ami nálatok mínusz, azaz előre odaadjátok, amit utólag megkaptok, vagyis nullán álltok majd... vagy hogy is..... :roll:

Itt keresett valaki motorozáshoz cipőre orrvédőt? Láttam ma a Tescoban, nem a gazdaságos típust, 1690,- a nagy narancssárga kukásautók és frizbik alatt berejtve a játékoknál.

Írjátok ki mikor vizsgázik ? Nekem már nagy a szám :)

Bbj Judit, oldalakat nézem, ha még ezsetekbe jut más is várom.
Na meg azt is, milyen szempontok alapján válasszak? az áron kívül.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok!

L.Judit:megnéztem a müllerbe a lovas játékot,klassz nagyon még barbie is van benne meg lehet tusoltatni a lovat :D ,biztos lesz öröm!
Hát megmondom őszintén irigyellek is meg nem is a házat illetően,lesz vele dolog meg intézni való utána már jó lesz ha egyszer szépen belakjátok,bár egy családi háznál mindig van mit csinálni :wink: !

Vera:a borsót nem te pucolod a gyerekeknek vagy fejtik maguktól?
Martfűn egy kinti melegvizes medence van,szerintem az csak télen jó vagy max.rossz időben.

Dorka:holnapra egy kalappal nektek hátha nem kell műteni,aztán gyere és írd meg mi volt pesten szorítok++++++++++++++++++++!!!Kécske nagyon klassz strand,van két melegvizes (gyógy)medence,fedett úszómedence,van egy pancsoló olyan 8-as alakú egyik része sekélyebb a másik kicsit mélyebb és van felette részben árnyékoló ami tök jó hogy nem a tűző napon vannak a törpék.Van még egy kör alakú medence langyos vizzel kis csuszdákkal kb.egy méteres és egy hideg vizes nagy csúszdás medence.És számunkra nem utolsó sorban kedvező egy III.osztályú önkiszolgáló kajálda,viszonylag baráti árakkal :D

Judit:én már vagy kétszer vettem dinnyét idén és nagyon finomak voltak még repedt is nem tudom honnan volt vagy hol ért meg ennyire :roll: ?!Pedig Interspáros volt!

Kriszta:szerintem én láttalak benneteket ma kocsiból a spár parkolóban fél három körül lehet akkor jöttetek a dokitól???Szép kerek pocid van!Mi anno az egyszeri anyaságiból vettük a lánynak a babakocsiját.Mi nem kérdeztük meg a szülés árát csak úgy adtunk amennyit tudtunk volt egy rászánt keret és amikor úgy döntöttünk hogy legyen szülésznő is megfogadva arányosan elosztottuk és kész,nem keveselték :lol: és nekem nagyon jó volt hogy volt szülésznő velem nem bántam meg sött!!!!De ez csak az én véleményem :wink: !

Bocsi,kicsit hosszúra sikeredett!Jó éjt!

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

Virág, idáig kertesben laktunk, itt most pici udvar lesz. Sorházi sarki társas (zsákutca végében) 5 lakással. Előtte nagy füves rész, és srégan most felújított játszótér, ami jól el van dugva, ismeretlenek nem járnak oda. De a régi az megmarad, és mivel legalább 151 m-re van, szerintem lesz is használva a továbbiakban is. Meg a dédi is itt lakik mellettünk közös udvarban. Viszont a 3 szoba helyett itt mindenkinek lesz sajátja, remélem a mindennapi konfliktusok ezáltal majd csökkennek. És fontos, hogy pisilni sem kell majd sorbanállni.
Szerencsére most volt teljes tetőcsere, és külső tatarozás, az első szintet is totál felújították, nyilászáró csere, fűtés csere, új konyha, mosható tapétára mosható festék. Szigetelése már kezdetektől fogva megvan, azzal nem lesz gond, és nem csak mondvacsinált, mert 8cm-es. Rendes lakók, és közösség, igényesen okosan csináltak mindent. Most gondolkodtak napenergia hasznosításban is. Lehet, hogy ez lesz a következő projekt?

Lovas játékot Mártici megvetette, nehogy elfogyjon. Megígérte, hogy elfelejti, de nagyon nehezen megy neki. Már rettenetesen várja a szülinapját, hogy megkaphassa.

A szolnoki szülés árakhoz nem tudok mit szólni, Pesten nem kérdeztem mennyi, adtam amennyit tudtam, a doki anélkül is korrekt és rendes volt. Igaz, előtte a vizsgálatok alklmával normál rendelési időben nem tömtem a zsebét. Bevállalta negyedik gyerkőcnek a fiút (elkészíteni), mert ő ilyet tud.
A sima szülésnél a szülésznő tényleg fontos, néha még a dokinál is fontosabb, de szerintem erről Betti többet tudna mesélni mint bármelyikünk :)

Olga! Miért a Bajcsy Balázsnak? És a továbbiakban is ott marad?

Mandaláról, több helyen is lehet kapni, elég változatos az áruk érdemes szétnézni, vagy ha jártok Pesten akkor a Toystore-nál megvenni, de le is postázzák. Ott rengeteg féle szokott lenni, és szerintem jó áron. Egyébként Müller, Bambi játéküzlet a Plazában ahol kapható biztostra.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Sziasztok! :-) Szia Judit! :-)

Úgy néz ki cég is van aki eljön a holmiért és elviszi a célig :-)))

Kép

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!
Este már ott jártam, hogy nem kell azt nekem mind odaadnom, elég olyan 30-40 körül, úgyis csak utólag kapja meg, nem az elején. De ennyire telik, ez van.

Virág: valószínű mi voltunk azok, akkor jöttem melóból, és még utána mentünk dokihoz.

A ma este volt egy kis ízelítő a dolgokból, ha balra fordulok rugdos, ha jobbra akkor bokszol, 4 óra óta csuklik, negyed hat volt mire abba hagyta, akkor meg már lehet kelni. Még most mosolygok, nem tudom később mi lesz :)

Kép
buthu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?