Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Ki merre majálisozott? Mi kimentünk Abonyba, a vadasparkba, de nem volt ott semmi. :shock: Pedig többen is mondták, hogy ott ilyenkor szokott lenni műsor, stb... Mindenesetre Shone-t, a kisoroszlánt megsimogattuk. Illetve volt 1 ugrálóvár, babó abban ugrált egyet.
Na, kész az első tepsi répás muffinom. :D

Nagyon szép napot kívánok az összes topikos édesanyának!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Misi a csajokkal kiment a majálisra, tata versenyzett, szurkoltak neki. Eredményt nem tudunk, de Misi azt mondta nagyon jól mentek. Én meg persze tanultam...

Répás muffin? és már kész is? a répás sütik azt mondják finomak, de valahogy nincs bennük bizalmam, de nálunk is muffint kértek a csajok, úgyhogy lehet benevezek egyre, vettem túrót csak úgy, majd jó lesz valamire, majd abból.

képek ahol készültek, rakjatok!!!!!!

és Isten éltesse az édesanyákat!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Kis Katának boldog névnapot kívánok,anyuciknak meg boldog anyák napját!!!

Katlina:köszi a szüléstörténeted,jó volt olvasni hát ennél jobbat és könnyebbet kívánni sem lehetett volna :wink: !!!

Majális:mi délelőtt anyukáméknál bográcsoltunk birkapörit(anyósék is voltak náluk),ekkor tesóm vitte ki a lányt a ligetbe mi meg délután hármasba is kimentünk,igaz egy sima ugrálóvárba jobban ellettünk volna mert szinte csak oda akart bemenni.Velem volt a 3D-s moziba az apjával meg dodzsemezett!

Kati Kép
virag9
 
 

 
 

Mi itthon voltunk,babalátogatók voltak tegnap is ma is-elég is volt.....

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a híres 19-20 heti Uh-ról, ami a kórházban volt. Enyhén vagyok csalódott. Kevesebb, mint 1 perc volt az egész, kaptam három méretet, 4 mondatot, nem is láthattam, mivel a fejem volt a monitor, a nagyot meg nehogy bekapcsolják, és ennyi. Cserni Péter volt a doktor, hát tudnék jelzőket használni, miután megérdeklődtem, hogy rendben van e minden, enyhén szólva vágott egy pofát, hogy "úgy tünik". Hát bekaphatja, jó kis ízelítő volt ez a Hetényiből.

Rita: bocsi, de leírnád mégegyszer a 4D vizsgálat árát, mert valahova elkutyultam a papírt, meg hogy mit kaptatok érte. Köszi. A tel szám megvan.

Kép
buthu
 
 


Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni? egy ismerősnek kellene urológus, illetve természetgyógyász, és/vagy pszichológus telszám. Az 5 éves lányuk minden éjszaka bepisil. Szervi baja állítólag nincs, de nem árt, ha többen ránéznek, lelkire tippelnek, de lelkészcsalád nem hiszem, hogy túl sok trauma érné otthon, de szeretnék a szülők ezt is kizárni.

Rólunk:
Grétit most hoztam haza az oviból, lázas, be van gyulladva a torka, nyirokcsomói duzzadtak. persze hazajött a kisebbik utánfutóm is.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Bbj!
Hát ilyen dokit sajna nem ismerek
Grétinek jobbulást!!!!!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Judit, sajnálom hogy Gréti beteg :( ezek szerint már a dokinál is jártatok. Ilyenkor otthon tudsz maradni velük, vagy Misivel váltjátok egymást?

Én tudok pszichológust, mindjárt küldöm a számát priviben ;) Mi hozzá jártunk, nagyon kedves, aranyos nő.

Kriszti, annyira gáz ez a bánásmód a kórházban :( Nem gondolnak bele a kismamák lelkivilágába??? Meddig tartana elmondani normálisan hogy minden rendben?!! :?
Nekem ez amúgy kimaradt, én nem voltam ilyen kórházas uh-n... :roll:


Mi is voltunk majálisozni, röhögtem is nagyon mert a szoljon.hu-n fent is vagyunk az egyik képen. Ráadásul Á. a mai újságban is benne figyel, pedig annnnnnnyira utálja ezt az egészet :lol:
Majd hozok képeket, vannak jók, Nikiékkel (is) voltunk :)
De most nagy munkában vagyok, kerti garnitúrát festek, úgyhogy csak később... :wink:

KépKép Kép
76vera
 
 


Kriszti! 10ezer a vizsgálat, 3000 a dvd (45 perc van rajta) és 1000 Ft a kép, ha jól emlékszem. De Erzsike telefonon is elmondja, ha megkérdezed. A kórházban engem Erdődi szokott UH-ni, ő jófej, ha kérdezem válaszol és meg is mutatja a monitort. Úgy látszik nem volt szerencséd. :(

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Vera!
na a kis médiasztár! :lol: tényleg kissé abszurd, hogy őt találták meg, de ennyire tetszett neki mégis! köszönöm a telszámot!

ma én vagyok itthon vele (velük) Misi Pestre ment, holnap majd a felváltott módszer lesz...igen éppen elértük a dokit, 3/4 12-kor szóltak, hogy menjek érte, délig volt rendelés.

Jó munkát, várom a képeket!

Kriszti!
Pedig ma hétfő van, nem is neki kellett volna rendelni, vagy nem jól tudom? Hát ő nem a legkedvesebbik fajtából való.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit: Én nem tudom kinek kellett volna ott lenni ma, de bárki jobb lett volna nála.

Azt hiszem hamarosan menni fogunk 4D-re, a mai nap után főleg tükön ülök :)

Kép
buthu
 
 


Szami!
sok boldog névnapot!

Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hijnye! Szami! Boldog névnapot! :D

bbj Judit! Sajnálom Grétit! Most ez valami járvány lehet, mindenki taknyos, köhög. Mielőbbi jobbulást kívánok!
Doki ügyben nem tudok segíteni. Egyébként én is úgy gondolom, és tanultam, hogy valószínűleg lelki ok lehet ennyi idősen, nem feltétlen szülői háttér miatt. A gyerekek még olyan számunkra (felnőttek) "apró" dolgokon tudnak szorongani. De hátha majd egy-kér jó kis beszélgetés feloldja ezt a gátat.

Kriszti! Anno én a 12 hetes kórházi Uh-n jártam ugyanígy, csak Jakab dokival... :? De durva, hogy már FÉLIDŐBEN vagytok mindketten, Ritával! :shock:
Majd gyere a képekkel és az Uh-s beszámolóval!

Azt elfelejtettem tegnap írni, hogy aki nyárfára allergiás véletlenül se menjen az abonyi vadaspark közelébe egy darabig. Úgy viszi ott a fákról azt a szörnyűséget, mintha esne a hó. Evés közben is ment bele a szánkba, végig trüszköltünk, mert egyszerűen beszívtad a levegővel... Borzalmas volt.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Szami!
Boldog Névnapot!!!


Kriszti!
Szerintem nagy átlagban mind így uhuzik,mondjuk én csak a hetényibe jártam uhu-ra de Georginak ott a vizsgálóasztal résznél van külön gépe és ott uhuzott mindíg de ő ügyi mutogatta is :wink:

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Szami:boldog névnapot kívánok,igaz még a keresztneveddel mindíg nem vagyok tisztában :oops: :oops: :oops: bocsi!?

Kriszti:Csernivel nekem is volt annó élményem hagyne mondjam nem pozitív :evil: ,ne foglalkozz vele k@csög!!!Bocsi de ha csak rá gondolok ezt hozza ki belölem!!!

Judit:Grétus hogy van?Nálunk még mindig a hányós vírus van az oviban,doki ügyben nem tudok segíteni!!!

Kati Kép
virag9
 
 


Rólunk:holnap kirándul az egész ovi a tiszaligetbe remélem nem esik az eső délelött,pénteken meg fellépnek valahol nem tudom még pontosan...!Majd hozok képet a lányról,csináltam neki csillám tetkót :D !

Jó éjszakát mindenkinek!

Kati Kép
virag9
 
 


Sziasztok!

köszönjük, jól vagyunk, én mindig elcsodálkozom azon, hogy a gyógyszer olyan erővel hat, hogy akár mehetett volna oviba is, pedig tegnap még, olyan elesett volt! De mivel beleélte magát az "itthon dekkolunk"-ba, így maradunk.

Leti gond nélkül ment oviba, egy kicsit tartottam tőle...

Na tanulok, ha már ilyen sok lett a szabadidőm, jövő héten van egy előrehozott vizsgám....

magyartanárnénik!
milyen volt a tegnapi érettségi? nekem enyhén gusztustalan a Karinthy vers...igaz nem volt olyan régen, de sok feladat kínai, azt sem tudom hoyg kellene hozzákezdeni...ilyenkor mindig parázok, hogy nem fogok tudni segíteni a lányoknak, szinte semmiben...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Szami! Boldog névnapot!

Olga! Pont ezen gondolkoztam, hogy már mindjárt a felénél vagyok, úgy eltelt ez a pár hónap! Mindjárt vége az egésznek és ahzt veszem észre, hogy már rohanunk a kórházba szülni. :) Egyébként most úgy néz ki, hogy nem akar bejönni a párom a szülésre, aminek nem örülök, de erőltetni sem akarom neki. Sógornőm bejön velem, mert gondolom az csak jó ha ven velem ott valaki ismerős. Kell kérnem új házassági anyakönyvi kivonatot??? Mert hallottam olyat , hogy a pár éveset nem fogadják el. Tudtok erről valamit?

Valami Frei-es beülőshöz nincs kedvetek valamikor? Olyan jó volt a múltkor is dumcsizni, és hátha mások is csatlakoznának.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Rita!
Nekem elfogadták a 2éves házassági anyakönyvi kivonatot,de eredetit kell vinni az tuti,védőnő megtudja nekem mondani
Hát igen majd hidd el az utolsó pár hét amikor már türelmetlen leszel és semmi sem lesz kényelmes és jó na az nem fog telni,én is így voltam mint te hogy félídőig nagyon gyorsan eltelt

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!


Rita! Sajnos a házassági anyakönyvi kivonatban nem tudok segíteni, én még szingli vagyok! :mrgreen:
Tudom mindenki másképp éli meg a pocakosságot, de én imádtam, az utolsó heteket, napokat is. Mondjuk szerencsére vizesedés, aranyér, magasvérnyomás, ilyesmi engem messzire elkerült. Én még szivesen hordtam volna a pocakomban még vagy 1-2 évig a gyerkőcöt. :lol: :oops: :lol:
Szerintem is jó, ha van bent veled valaki (ismerős). Igazad van, nem kell párodnak (férjecskédnek) erőltetni, meg még meg is gondolhatja magát. :wink: Mindenesetre azt megmondhatod neki, hogy ő végig a fejednél fog állni, vagy épp segít megtámaszkodni a hátadnál állva. :wink:

Frei beülős részemről mehet! A SzAC2-t mikortól adják?

bbj Judit! Örülök, hogy Gréti már jobban van! Te meg tanulgass!
:wink: Az érettségivel és a paráddal egyet értek. Én ebbe a stilisztikai miféleségekbe a főiskolán majdnem belehaltam, mert anno ezt annyira nem nyomták, csak annyit, hogy rím, rímképlet, milyen rím, alliteráció, stb... Most meg? :shock:


Kati! Úgy tünik szép idő van ma a lánykádékra! Csak meg ne kapja őket a nap! Képet majd tegyél! Egyébként remélem Szami nem haragszik meg, ha elárulom, hogy a keresztneve Tímea. :wink:


Amúgy meg hol van mindenki eltűnve??? :shock: :shock: :shock:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Szami:
Nagyon boldog névnapot!!!!!!!!! Hogy vagy?
Gratula Apának a kamerához! Készítsen vele sok-sok nagyon szép képet (rólatok)! :D

Olga: Azé' a szinglitől távol állsz szerintem. :D
Akartam kérdezni: az óvodai felvételekről ki dönt? A tagintézmény vezetője vagy feljebb?

Kati: Hozzál majd képeket! Szép idő van ma nagyon!

Judit: Grétinek jobbulást!!
Nagyjából össze vagyok pakolva, aztán biztos lesz, ami itthon marad....Rékával törölközővel a lábam között galoppoztam a lakásban, folyt a magzatvíz, úgy csomagoltam. :-) Május közepe? Hát most már marha közel van, a jövő hétre minden órás leszek, úgy döntöttem....Vizsgáidhoz indítom a drukkokat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2010.05.04 10:11-kor.
jaimee1
 
 


Katlina! Mi nyáron 3 éves házasok leszünk, majd megkérdezem a védőnőmet. Köszi. :)

Jaimee! Gondolom már nagyon várod a kismanód, ez már nagyon izgi időszak. :)

Olga!
Ezt már mondtam én is a páromnak, de nem akar engem úgy látni, meg nemis nagyon bírja a kórházszagot stb... (Anyukája hosszú betegség után halt meg, ezért is utálja a kórházat, sok rossz emlék, megértem teljesen...) Ha nem akar nem jön be, sógornőmben 100%-ig bízom. :) Még a legjobb barátnőm jöhetne számításba, csak ő Érden lakik, és akkor lesz 7 hónapos kismama, úgyhogy vele ez nem kivitelezhető.

Dobjunk fel egy Frei-es időpontot, és gyerünk! ;) A Szex és Ny2-t hivatalosna május 27-től adják, de Szolnokon szerintem csak később.... :(

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Rita: Csatlakozom ahhoz, amit Olga mond, erőltetni nem kell Apát, hogy ott legyen a szülésnél....Deee az is igaz, hogy nálunk a férjemnek élete egyik legnagyobb élménye volt a szülés, most is nagyon lelkes. :lol: Dönteni még ráértek akár az utolsó pillanatban is.

Úgy tudom, hogy ha a házasságkötés helye és a szülés helye megegyezik, akkor nem kell kérni másik házassági kivonatot. Azt viszont nem tudtam, hogy eredeti kell. :shock:

Terhestorna indult az essere2 képességfejlesztő játszóházban is, a főiskolával szemben.
jaimee1
 
 


Szió,

gondoltam jövök már pár sort írni én is, de most naon nem vagyok a tiopppppon.... :(

Szami, nagyon boldog névnapot kívánunk!!!! (Utólag is :oops: )

Kismamik, csak előre, előre , előre... :) Jaimee, ki lesz a hírközlőd? :) Irigyellek is, meg nem is, tudod, miért :)

Rita, az biztos, hogy ismerős nagyon jó, ha veled van, aztán majd kialakul, ki lesz ott veled! Remélejük mindenkinek jó lesz!

Kriszta, kórházi UH :( Én is jöttem ki felforrt agyvízzel, még másnap is ideges lettem, ha rá golndoltam :(

Judit, jobbulást nektek, bár már akkor Gréti virul :) Hiába, sztem is jó dolog a a.b., ha kell.
Telószámban nem tudok segíteni...
érettségiről meg annyit, hogy a jó képességűeknek feküdtek ezek a feladatok, a biflázós, magolós gyerekek - m
még ha NAGYON szorgalmasak is -, kudarc lesz az eredmény. Sztem....

Frei jól esne nekem is :) Feldobom a.... pénteket:) Na, valaki?

Olga, még 1-2 év pocakosság? :) :shock: :)

Rólunk: jaj, már nem is tudom, jöhetek-e panaszkodni... :(
:roll: :oops:
Sajnos Bálintnál újabb dolgok nehezítik az életünket: a lépe és a mája meg van nagyobbodva, valszeg valamilyen allergiás okok miatt. Esetleg gyulladás, vérszegénység jöhet még szóba. Szóval a kiütések, ekcéma, ez a lép/máj dolog, mind egy dologra vezethető (talán) vissza, csak épp passz, hogy mire.
Holnap kórházas vérvétel, viz.vizsg. Ja, és hogy a veséjét se hagyjam ki: Bugyi Zsuzsa még a 3 vese lehetőségét is felvetette, aztán végül maradtunk annyiban, hogy a jobb veséje jobbra lent, és nem balre fent van, mint Pesten mondták. 1 kérdés maradt: mit láttak Pesten balra fent? Mert még a szerkezetéről is nyilatkoztak... Marad az izotópos vizsgálat, majd ősszel.

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Dóri! Ezek nem jó hírek, jobbulást Bálintnak! ++++++++
Akkor legyen pénteken 8-kor találkozó a Freiben! Szóljon kinek jó! Én megyek az tuti! 8)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Óh Dorka, ezt még olvasni is szörnyű! kitartást kívánok, és mihamarabbi gyógyulást! bethesda még mindig tervben? ennek tükrében én is azt választanám.

Péntek, talán...

Jaimee!
köszi a drukkokat, rám fér! hát akkor Te sem vagy egy kapkodós fajta...

Rita!
csatlakozom Jaimeehez, Olgához. egy élmény, anyának, apának EGYÜTT! Én nem tudtam volna elképzelni nélküle. Mi az hogy úgy? Talán beszéljen olyan apukákkal, akik bent voltak, nem adnák semmiért, ez tuti!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Voltam ma a Verseghy könyvtárban, Kiss Olga (bába, dúla, szülésznő) tartott előadást a háborítatlan szülésről és születésről. 7-en voltunk, úgyhogy családias beszélgetés kerekedett belőle. nagyon sok érdekes dolgot mondott el, csak sajnos ezek a Hetényiben - ha jól tudom - nem így működnek. Csütörtökön is ő lesz Leskó Annával, az intim tornáról lesz szó, arra is elmegyek.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Képzeljétek, ma a bölcsiben anyák napi verssel és virággal fogadták az anyukákat, hát én úgy elpityeredtem.... Ezt mondta Szabi:
Anyák napján téged
virággal köszöntelek,
és csak annyit mondok,
Anyukám, szeretlek!

Aztán elmondta az apjának is a, a következő verzióban:
Anyák napján téged
virággal köszöntelek,
és csak annyit mondok,
wc-be kakálok...
NO COMMENT :) :D :D
Na, ott a nevetéstől folyt a könnyem :)

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!


Péntek 8? Na talán! Megpróbálom!

Rita! Én is találkoztam az Olga dúlával... Hát, össze ugyan nem vesztünk, de látta rajtam, hogy húzom a számat néhány dologra, amit mondott. Utána ezeket megbeszéltük, persze nem győzködtük egymást, csak én is elmondtam a véleményem. Tavaly Annánál találkoztam vele én is. Ja, és csak a dúla megnevezés jár ki neki. :wink:

Jaimee! Én ugyan láttalak múlthéten, de azért dobhatnál egy utolsó 8előtti, előtti, előtti...) pocakos képet! Felvételről elsősorban a vezető óvónő (óvodavezető) dönt. Nyilván előnyben a körzetesek, akiknek már (és még) odajár tesó, illetve munkahely megközelítése, protekciósok. Utána a többiek férőhely függvényében.

Dorka! Ezek nem jó hírek! Emlékszem erre a vese mizériára. De akkor nem azt mondták, hogy "annyira nem nagy baj", "csak" hanyagolja a küzdősportot, és vigyázzon a hátára, nehogy erős ütés érje? De nagyon-nagyon-nagyon szurkolok, hogy semmi komoly dolog ne legyen Bálintnál! ++++++
Nézegettem én is a feladatokat magyarból, matekból. Hát a magyarhoz lehet nem sokat szagoltam volna, a matek első része rendben, a másodikért már izzadtam volna. Szerintem a matek eleje, ami igazából az elméletet méri nagyon könnyű volt. Egyébként azért vagyok ilyen szorgalmas, mert húgicám is most érettségizik. :D
Pocakosság: nekem semmi bajom nem volt vele. Emlékszem aznap, amikor szülni voltam kiírva (nov.15), még felmentem a városba gyalog, vásároltam Petinek karácsonyi ajándékot (milyen előrelátó voltam!). Na az a lényeg, hogy nem kevés időt eltöltöttem üzletekben, oda-vissza gyalog. Az egyik üzletben (Skála vagy micsoda emeletén) nézegettem ingeket, hajolgattam, gebesztettem. Kérdezte is a fiatalka eladó lány, hogy mikorra vagyok kiírva? Mondom mára! He-he, nem gyengén lett rosszul!
:mrgreen: Arra is emlékszem, hogy ugyancsak aznap este még kártyáztunk apával... Na azóta sem. :cry: Majd 20 év múlva. :mrgreen:

Na megint hosszú lettem, bocsi!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Dorka! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a köszöntéseket! :oops: :lol:

Olga, nem baj, hogy elárultad, igazából a másik, a zenei fórum miatt nem propagálom az "igazi"' nevem, ott nagyon - nagyon kevesen tudják, s szeretném, ha ez így is maradna.

Nem tudom, nekem a magyar érettségi nem tünt nehéznek... :oops: Mátéék már elsőtől tanulnak (és gyakorolnak) szövegértést (ő tavaly a megyei szövegértési versenyen 11. lett), másként megy nekik, mint nekünk, akiknek szerintem teljesen más megközelítésből oktatták az irodalmat - anno.

Pénteken 5-től anyák napi ünnepség lesz Mátééknál, s másnap túrázós kirándulás (szülő+gyerek), de most jó lenne elmenni a dumcsizásra. Csak nekem ne előtt egy órával döntsetek, jó?!

Dorka, a versen jót nevettem, de a többin nem... Én is úgy emlékeztem, ahogy Olga, de ezek szerint mégsem biztos semmi a vesékkel kapcsolatban? És mi a helyzet a szemeddel?

Judit, ez azért egész jó hír! :lol: Háát, én most a Rantudil Forte-t szedem, nagyon jó, amíg hat, tényleg nem fáj semmim. Ma voltam a reumatológusnál, kaptam egy injekciót 4 helyre a derekamba, beutalót röntgenre, de azt mondta, hogy ránézésre igaza van az urológusnak, mert a reflexek is beszűkültek (?) a bal lábamnál (most már az is zsibbad, nem csak a derekam fáj...), de idegbecsípődés valószínűleg nincs, a kérdés az, hogy kopás, sérv vagy meszesedés van-e és ha igen, milyen mértékű.

Rita, én 11 éves (de eredeti) házassági anyakönyvi kivonatot vittem és rendben volt, nem problémáztak rajta.

Kriszti, olvasva a dolgokat, én nem bánom, hogy megúsztam a kórházi UH-kat. Nekem nem kellett mennem, elég volt, hogy M. doki minden vizsgálatkor csinált UH-t is a magánrendelésen.

Az én férjem is utálja a kórházat (eléggé rosszul van a vértől), féltem is, hogy biztos jó ötlet-e, ha velem van, s majd érte kell aggódnom... Aztán az élet elrendezte: mindhárom gyerkőc császáros volt, így "megúszta" a dolgokat. De így is ott volt a fürdetésnél, előbb fogta őket kézbe, mint én. És nem érzi, hogy kevesebb lenne emiatt... Biztos nagy élmény, ha bent van, de ha Ő nem akarja, nem szabad rábeszélni. Éerdekes, az én ismerőseim közül az "idősebb" (40 év körüli vagy még korosabb) apukák inkább nem akartak bent lenni a szülésnél. :shock:

Jaimee, Csaba még csak megrendelte a "cuccokat", 2 -4 hét, mire megjön, úgyhogy most parázik, hogy legyen ideje megtanulni a kezelését még az út előtt :roll: :wink: Nekem Mátéval kellett fehérje diétát csinálni, de ő a mérések szerint a 34-35. héten csak kicsivel több, mint egy kiló volt, s hízlalnom kellett :oops: :lol: Na, a végén 3100 gr-mal született, én meg 8 (!) kilót híztam 3 hét alatt... :roll: Nekem bármikor küldhetsz üzenetet, ha itt az idő!

Kati, akartam már neked írni, hogy nekem volt már 3D-s szempillám többször, én nagyon szeretem, bár a kozmetikusom azért közel 2 órát dolgozik rajta, hogy egyesével felragasztgassa. De az ára se kutya... :oops: :roll: :wink: Egyszer tettem is képet róla. Bár eddig a kontaktlencsém miatt csak a báli időszakban volt, mert nekem max 3 hetet bírt ki... Nem tudom, hogy most, amikor nincs se szemüveg, se lencse, mennyivel hosszabbodna meg ez az idő.
Csillám tetkó milyen? Kérjük a képeket! :lol:

Katlina, hogy vagytok mostanában? Pocakfájás? És Robika? Hogy viszonyul a kistesóhoz?

Kata, szemeddel mi a helyzet? Az egy hónapos vizsgálaton mit mondtak?

Niki, lányok hogy vannak? Munka ügyben semmi?

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Néhány kép:

Kép

Kép

Zalaegerszeg, Göcsej falumúzeum:

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Vera, ezeket a képeket direkt Neked készítettem. Én is nagyon féltettem Annát a görkorizástól, így aztán a Máténak vett (és mivel nem hajlandó megtanulni biciklizni, általa sosem használt) védőfelszerelésben indulhat nálunk is csak a móka.

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


És még néhány kép, amivel az elmúlt időben adós voltam:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
szamóca73
 
 


Lótifutiban...

Kicsi Katusnak és Szaminak Nagyon Boldog Névnapot kívánok! :D

Judit, Grétinek továbbra is jobbulást!
Név, cím, szám jöhet, köszi :) Továbbítom anyukáméknak, majd eldöntik, mi legyen.

Dorka :shock: Szegény Picurka... Szabi aranyos lehetett :D

Szami, már megint milyen egyen-csinosak a lányok :lol: Meg te is a minidben :wink: Lehet hülyeség, de nekem Máté egyre jobban hasonlít Enrique Iglesiasra... :oops: Persze mínusz bibircsókkal jobb kiadásban...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Olga! Néhány dologgal én sem értettem egyet, pl. hogy nem kell annyi vizsgálat, én aki az első babáját várja, biztos nem mernék egyet sem kihagyni. De magáról a szülésről, vajúdásról, gátvédelemről nagyon sok érdekes dolgot elmondott. Szóval összességében nem bántam meg, hogy végighallgattam.

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!

Szami!
Nagyon jó képek! Máté nekem tiszta apja most már, őróla meg megállapítottuk, hogy helyszínelők...majd megnézem ezt az iglesiasi vonalat is. imádom az ilyesmit...mikor voltatok Ti Zalaegerszegen? nekem nem lenne hozzá kedvem, hacsak ott nem alszunk! :lol: Nagyon csinik vagytok a fotelban!

injekcióval nálam nem sokra mennek, pláne hogy nem hat rögtön, sé napokig szenvedsz még utána is, hiába adtad kia sok pénzt. A reumatológusunk ebben éli ki szenvedélyét: gatya le.. és már döfködi is a derekam ezerrel. Misit meg is fenyegette, ha nem megy, dupla adagot kap, a sima is van 10-15 szúrás.. na köszi....

Dorka!
nagyon vicces volt Szabi! Gréti nálunk az orgona ágát énekli két verzióban, mióta Misi megjegyezte, na bezzeg apák napja....Nálunk honap lesz az anyák napja, remélem nem nyomatnak semmi kovács kati, halász judit, és hasonló anya kérlek, mama meséld el nekem izéket, mert akkor kész leszek...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


bbj Judit! Mi is holnap anyák napjázunk! Lesz zene, de ezeket mi is kihagyjuk! Simán tudok bőgni rajta... Édes kisfiamról ne is beszéljünk! :oops:

Rita! Persze, nekem is "csak" ilyen bajaim voltak az ő közlendőjével. Főleg miután már túl voltam egy szülésen. Minek a beöntés? Hülye! Meg kielemezte, hogy én azért húzódzkodok a ketteske projekttől, mert a kórházi légkör megmérgezett. Aha. Szerintem ebben a topikban csak én írtam pozitív dolgokat, nekem senkivel semmi bajom nem volt bent, sőt. Na mindegy. Ez régen ebben a topikban téma volt, én abszolúte nem vagyok otthonszülő párti, sőt teljesen ellenzem. Na mindegy.

Szami! Az első kép, amikor Jázminnal ott ültök a kandalló előtt! :shock: Esküszöm képeslapra való! Szépek vagytok, mint mindig! Anna göndör fürtjei főleg tetszenek egy oldalt beállítós képen!
Ja, és akkor több infót nem kotyogok ki rólad! :wink:

balwin Juditék is vannak! Itthon?

Hijnye, mennem kéne dolgozni... fél 12-re be kell érnem. :mrgreen:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Van egy ismerősőm Pesten szült nem tudom melyik kórházban,és ott aszolut nem adnak beöntést :shock: ,nekem még így is nagyon kényelmetlen volt hogy nem volt rá ídő nem hogy nem is szokás :shock:


Dorka!
Nagyon sajnálom amin keresztül mentek főleg ez a senki nem mond semmi biztosat dolgon

Szabi aranyos lehetett amikor elmondta Petinek a verset!!

Szami!
Köszönjük megvagyunk,így hogy nem főzők elég "sok"ídőm is van,pocakfájás van sajnos gondolom beindult a "tisztulós"ídőszak is
Képek nagyon jók a gyerekekről,nekem Jázmin olyan nagyon sokat változott-csajosodott!!!

Tegnap voltam a szolnoki tg-ben,mert ott volt Georgi tanácsadáson és bementünk az igazolásért hogy megszültem meg jártam is dokihoz!
Hát nem tudom én vagyok-e ennyire "paraszt" asszony de annyira "fura"kismamikkal találkoztam,minden bajuk volt-fáj a hátam,nem bírom pedig még az eleje......stb.hát bitos én anno lazán vettem fel a dolgokat vagy nem tudom

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Katlina: hasonló véleményen vagyok, mint te a mostani kismamikkal, hát pedig nekem is az első. Kb. másfél hónapja mentem el a háziorvoshoz, hogy szeretnék egy pár nap táppénz, mert hullottak a gyerekek, ilyen lázas izével, és mondom azért mert kismama vagyok. Erre ő: hány hetes, mondom 16 (talán annyi voltam), ő meg: és csak így virgoncan rohangál? Hát kikerekedett a szemem, hogy mert mit kéne csinálnom????Mert én még feküdni, meg itthon maradni még nem tudok. Jó mostanában már ezzel a fránya 4.emelettel vannak problémáim, de kibírom. :)

Képzeljétek tegnapra tiszta pötty lettem, de olyan ami nem látszik, csak kidudorodik meg viszket baromi módon. Na ma elkaptam bent a védőnőt, hogy mi lehet ez, hát szerinte valszeg a terhességtől van, és nincs rá ellenszer, adott egy pohár kálciumot, azóta tök jó, nem viszketek végre.

Ja, meg leendő Apával megbeszéltük, hogy akármennyire is korai még, de elmegyünk 4D-re, csak hogy megnyugodjak. :)

Kép
buthu
 
 


Kriszti! Tőlem is megszokta kérdezni a háziorvosom, hogy nem akarok-e táppénzre menni, de nem erőlteti. Nekem sincs kedvem itthon ülni, majd a végén. Szerintem nyugodtan menj 4D-s UH-ra, tudod,én 16 hetesen voltam és nem bántam meg, pedig többen mondták hogy még korai. :) Legközelebb a 29. héten megyek, de akkor már Kecskemétre, nagyon dícsérik azt a dokit és szerintem több szem többet lát. ;)

Pénteken a Freiben azért talizunk páran? Csak mert a cégesbuliról fogok ellógni és nem akarok potyára odamenni. Kriszti nem jössz? nagyon jó volt a múltkor is a csapat. :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Szép napot Mindenkinek!
Meg vagyok én is, de utolérni nem fogom magam mostanában.
Sajnos a börzére nem jutottam el, mert Békéscsabán volt autót nézni, de nem sikerült megvennünk.De 1 hét múlva Szolnokon mégis csak sikerült vennünk autót:FORD MONDEO KOMBI-t.Végre van autónk.
Hármaska projekt: Vizsgálatok folyamatban, apa rendeben, nálam nem mindig van peteérés, ezért nem esek már 1 éve teherbe,hiába próbálkozunk.Diny doki javaslatára gyógyszeres kezelés és ha 4 hónapig nem történik semmi, akkor petevezeték átjárhatósági vizsgálat.
Nyaralás:Lefoglalva a szálló Sopronban.3 éjszaka 4 nap és átmegyünk Ausztriába is.Augusztus első hetében.
Anyáknapja: amunkahelyem ma volt, a dolgozók gyerekei mondtak verset-a szokásos anyáknapi dalokkal-szívszorító volt.Oviban majd pénteken délután, az iskolában nem lesz.
Fruzsina:megkapta a szemüvegét, jól tűri.Pesten nagyon sokat alakult, 1 hónapos lemaradása van a korához képest.-képeket majd teszek később.
Dorka!Sajnálom a rossz híreket, remélem később minden jóra fordul majd.
Szami! Nagyon jók a képek, nagyot nőttek a gyerekek!
Kérdés: a gyerekeknek útlevelet vagy személyit érdemes csináltatni ha valaki külföldre megy?
A Frei miatt kicsit irigy vagyok, de talán majd egyszer én is eltudok menni.
Bocs hogy nem reagáltam mindenre, de most csak ennyire futotta.
Ja még annyi, hogy a múltkor láttam egy nagyon klassz dolgot-cipő védő a neve.Klassz találmány, nem kopik le a cipő orra ha a gyerkőc motorozik.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Jaj, Márti, ne is mond ezt a cipőorrvédőt! Balázs nem teljesen egy hónap alatt tett tönkre egy sportcipőt a motorozással. :?
Na végre, hogy van kocsi! :D
Hármaska projekt kapcsán pedig mennek a drukkok!


Csajok! Én mennék pénteken... de az az igazság, hogy köhögök. Kismamik, ti mit szóltok ehhez?

Katlina és Kriszta! Érdekes, de tényleg úgy van, hogy szinte automatikusan írják ki a kismamikat betegállományba. Mondjuk nálad Kriszta ezt meg is értem. Mármint a gyermekközösség miatt. Én tuti, hogy 15 év alatt nem voltam ennyit beteg, mint mióta itt dolgozom november óta az oviban.

Na Kriszta! Akkor jó, ha a kálcium hat! Hogy milyen tüneteket nem produkálsz! :shock:

Katlina! Valamelyik mama főz rátok? Sokáig mi is mentünk Balázzsal a piros iskolába az ebédért. :oops:

bbj Judit! Ha jössz a talira pénteken, akkor hozd már el légyszi a csőrikés dvd-t. Vagy esetleg egy másolatot, és akkor kifizetem a dvd-t. Köszönöm!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok,

egy pohár bor mellett jöttem netezni :) :oops:

Márti, azért nagyon szurkolunk, hogy a legkisebb baba is mielőbb megfoganjon, hátha ez a 4 hónap tiétek lesz! :wink:
De jó, hogy írtad az útlevelet/személyit, pont mi is ezen agyalunk! Sztem személyi lesz, nem tervezünk nemEU-s országba menni...
Fruzsiról is várjuk a képeket, nagyon szívós baba!
Az autóhoz pedig nagy garula!!!!

Olga, nekem köhögősen is jó vagy :wink: :roll: :lol: De hát nem vagyok kismami, természetesen ők majd megmondják!

Kriszta, akkor a pezsgőtablettát be is szerezheted, ha ezek szuerint hajlamos vagy rá.... Mikor tudtok 4D-re menni?

Rita, én bizti megyek! :)

Judit, láttam a jel.lapotokat az oviban :wink: 8)

Szami, szuper képeket hoztál!!!
A kopás-sérv-meszesedés hármasból még melyik a "legjobb"? MElyikkel lenne a későbbiekben a legkevesebb gond?
Szemem érdekes, mert nagyon száraz. Műkönny vagy igazi könny után, mikor nedves viszont tök jól látok. Szóval remélem csak a szárazság az oka, hogy nem éles még a látásom.

Bálintról: nagyon nehéz nap volt, lelkileg...
10 körül látta orvos az ambulancián, aztán vérévtel. Szóltak, ha gond van, befekevés, úgy készüljek. :(
Hiába talált nagyon pontosan vénát a kézfején, "nem adta a vérét" Bálint... akkor már 6 órája nem evett-ivott, plusz a stresszhelyzet is, beszűkült a vénája, meg elég sűrű lehetett a vére.
Másodjára sikerült, de abból is csak másfél perc múlva indult meg a vér. Persze a gyerek már sikítozott...
2 óra múlva lett is eredmény, 9 eltérés van, de mind nagyon minimális. Vérképzése, máj- és vesefunkció rendben, ez volt a lényeg. Fél év múlva lesz hasi UH kontroll. Allergiát nem nézték.
NA, a vérvétel után remegtem az idegtől, zokogtam hazáig, azt sem tudom, hogy tudtam hazavezetni. Kijött minden feszültség, azt hiszem....
Szégyen, nem szégyen, B. elaludt a kocsiban, én meg rágyújtottam :oops:

Amúgy le a kalappal az ottani dolgozók előtt, mindekinek volt pár kedves szava, normálisak, segítőkészek, kedvesek voltak, és még ők kértek elnézést, hogy 2x szűrtak... Aranyosak, de ne találkozzunk túl gyakran, na....

Kép
Kép
dorkáék
 
 


Sziasztok!

Szaminak Boldog Névnapot!
Irma vagy Timi? :oops:
Szépek a gyerkőcök, ezt a hajkoronát engedik fésülni a lányok? Nálunk ez a leggyengébb pont, habár Zsófi magának rendezi a frizuáját.

Olvasok, írásra nem nagyon jut idő, ráadásul tanulnom is kellene, mert itt ez a fránya vizsgaidőszak, + melóhelyről is voltam 1 hetes továbbképzésen, abból is mindjárt vizsga... Mondjuk ez utóbbi nagyrésze KET és ART, talán az annyira nem fog hibádzani.

Bmárti, ezek szerint tiéd volt az üres asztal? Szólhattál volna, még az utolsó utáni pillanatban is lett volna rá jelentkező, pénzed nem maradt volna benne.
Mi is augusztus első hetében megyünk Sopronba (1-6), én személyigazolványt csináltatok a csajoknak. Az első 3 éjszakás Platinus szállónk mellé foglaltam a Lővérben még 2 éjszakát, mert most úgy érzem, hogy kevés lenne az idő. Ti hol laktok majd?
Gratula az autóhoz. Fruzsi mennyi idős is már? Tűri a szemcsit?

Dorka, ha kiszállt a gőz a füsttel együtt, akkor minden rendeben.

Anyáknapja nálunk hétfőn volt, csütörtökön és jövőhét hétfőn is lesz. Zsófiéknál ismét egyéni köszöntés volt. Szerintem ez volt így a második vagy harmadik anyáknapjánk. Sztem nagycsoportban már illett volna egy "színvonalas" műsort összeállítani.
Olga! nem visszamondani ám :!:

Péntek nálam a Háda napja lesz. Estére kipurcanok. Muszáj jónak lennie, ilyenkorra más sok a nyári cucc.

Judit

KépKép
Kép
jlevay
 
 


Jó reggelt, szép napot Mindenkinek!
Jlevay!Az, hogy nem tudok mégsem menni a börzére csak vasárnap reggel dőlt el.Már minden összevolt készítve, de mivel csak egy kocsink volt még akkor szabadság meg nincs, így döntenem kellett hogy Békéscsaba vagy Szolnok.Hátha legközelebb összejön.
A Hotel Sopronba megyünk augusztus2-án.
Fruzsi már 6 hónapos múlt, és aránylag nagyon jól tűri a szemüveget.Az egyik 4,5 a másik pedig 5-ös-erős és jobban lát vele.
Dorka!Mi sem szándékozunk nagyon más országba menni, valószínű akkor a személyi.(olcsóbb is)

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Jó reggelt!

Olga: Hát szedtem már én is össze itt minden szart, a legemlékezetesebb a himlő volt, meg a tetvek. De nagyon örültem nekik :) Amúgy meg nem zavarna ha köhögnél :)

Dorka: ma felhívom és megtudom, hogy mikor tudunk menni.

Rita: sajna megint nem fogok tudni menni, mert holnap is, meg szombaton is Szeged, aztán szombat du. még egy esküvő is befigyelt.

De mindenkinek jó szórakozást, meg jó dumcsizást.

Kép
buthu
 
 


Sziasztok!

Lányok! óvatosan a személyivel, ide oda schengen, érdemes a külügyet felhívni, megkérdezni, mert pl tavaly több ország nem fogadta el a gyerekeknek(14 év alatt) a személyit, ezt a visszajelzést kapták az okmányirodában. Többek között azért nem, mert a személyigazolványhoz az egyik szülő beleegyezése kell, míg az útlevélnél mindkettő szülőnek ott kell lenni, és aláírni. A tájékoztatás szerint: nem feltétlenül szükséges 14 év alatti gyereknek az útlevél kiállítása... köszi a semmit.

ennyi voltam, költöm a lányokat, mert elkésünk, ahogy az órát nézem, biztos... a többire majd...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Olga! Majd messze ülsz tőlem! ;) Gyere nyugodtan! Folyamatosan emberek között vagyok, ilyen dolgokat úgysem lehet kivédeni 100%-osan! Oké csajok, akkor 8-ra én is ott leszek, remélem még páran csatlakoznak hozzánk! Már a pocakom is sokat nőtt a múltkori óta, majd meglátjátok! :)

Rita

Kép
nyuszmusz79
 
 


Sziasztok!


bbj Judittal kell egyetértenem útlevél ügyben. Meg nagyjából egy árban van a személyivel nem? 3000 ft körül? Mi is csináltattunk anno Balázsnak (2007-ben) útlevelet, mikor átmentünk Lutzmansburgba. Szerintem az a biztos, de azért érdeklődjetek több helyről. Ja és mindenféleképp el kell menni vidékre megcsináltatni, itt Szolnokon nem szabad.

Ha valakinek mégis kifogása lenne ellenem a pénteki Frei-es beülés kapcsán (is), jelezzen nyugodtan! Nincs örök harag! :wink:

levay Judit! Idén az összes csoport egyéni köszöntéses anyák napját csinál. Mi is "csak" a ballagásra készülünk műsorral, hidd el nem egy-két nap azt sem összehozni. Egyébként természetesen értelek, persze, hogy egy műsor másabb feeling-ű.
Mi az a Háda?

Kriszta! Mit csináltok ti Szegeden? :oops: Mintha már a múltkor is írtad volna, hogy mentetek arra. Esküvő? De jó! Évek óta nem voltam! A tiétek hogy áll? Mármint a szervezés?
Ettől a t-betűs (hajas) járványtól én is nagyon tartok, de szerencsére még csak hírét sem hallottam az oviban, pedig nálunk 9 csoport van.

Dorka! Akkor a vérvételes hírek végül is jók, nem? Csak akkor ott a kérdés még mindig, hogy mi okozza a kiütéseket, ugye? Szolnokon voltatok vérvételen?
Egyébként is dohányzol? Én itt a topikban senkiről sem tudom, hogy dohányzik-e. Na körkérdésnek mehet?


SzolKata merre van eltűnve?

Olga

Kép
juhaszolga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: