Új privát üzeneted érkezett!

szia Gabó :D

A kisfiad tiszta Elizám,ő is csinált ilyent,sőt,néha úgy bepörgette magát,hogy nagyon durván evett,szinte fájt. Aztán egyszer csak elhagyta. Okot én nem tudok,miért volt ez,bocsi.
A másik tünet az pedig a hasfájás,szerintem. Nekünk sokat használt az espumisan csepp. Ha el nem is múlt tőle,de lényegesen jobb lett a helyzet,mikor adtam neki. Na,lépek,ma itthon van Kristóf is,és ezek ketten szétszedik a házat :twisted: Ja,nekünk a masszírozás is jó volt,bár nálunk tartott tanfolyamot a védőnéni,hogy hogyan kell...Elizának sokszor toltam fel a kis lábacskáit a pocakjához,és akkor rotyogott hatalmasakat :P :wink:
Vendég
 


Na sziasztok,
Végre valaki, aki ír.:-)
Mizus veletek?
Mi éppen reggelizgetünk, kisfiam meg éppen visít, hogy ne egyen..

Kép
fridus
 
 


Szia Cseriani!

Köszi a választ! Espumisant még nem próbáltuk, most Infacol-lal próbálkozunk, a gyerekorvos ajánlására. De ettöl függetlenül teljesen változó, hogy mikor hogy eszik, és hogy van. Remélem, neki is el fog egyszercsak múlni ez az egész. Most mennem kell, mert kezd nyüszülni.
Ja, a lábfeltolást mi is alkalmazzuk, van, amikor segít. De gondolom, ha még nem ott járnak a "dolgok", akkor nem tud kijönni.
kgaba
 
 

 
 

infacolról már mástól is hallottam,hogy nem használt semmit...

vagyunk fridus,csak alig voltam itthon,gépközelben. Sokat sétálunk,meg kihasználjuk a szép időt,téliesítünk az udvarban,a szőlőben,a kertben,meg volt egy nagyobb volumenű fürdő-átalakításunk. Meg Elizával sokat csavargunk,meg megyünk barátnőimhez,mikor Kristóf oviban van.
Eliza fut ezerrel,győzöm utol érni,már nincs neki akadály,keresztül megy mindenen,és ha tud kapaszkodni már a lépcsőn is felmegy,nem csak felmászik. Kinnt van 9 foga,2-nek a recéje,és be nem áll a szája.
Meg hát ugye mikor Kristófot hazahozom,akkor vele is foglalkozom,mesélünk,vagy a kertben vagyunk,betakarítunk...
Így esténként beesem az ágyba... :roll: Hát,röviden ennyi :wink:
Vendég
 


Mi is vagyunk, de ezt a szép időt mi is kihasználtuk kertépítésre.
Vagy 20 hamisciprust, 10 buxust és számtalan virágot ültettünk, nomeg 2 selyemakácfát is.
Remélem meg is maradnak.

Hátul az egész kert a lóé lett.Ő lelegeli, így nekem nem kell kapálnom!!!!:-)

Elizácskának boldog hófordulót kívánunk!!!

Üd vGabó közöttünk!!!

Sajna én ebben nem tudok segíteni, de majd Nadimo jön és megmondja a frankót!
Épp itt az ideje, hogy ő is beszámoljon a napjairól!
Ugye Nadimo??? :D

No egy pár kép a csajomról. Hétvégén feltekerte a villanysütő hőfokszabályzóját. Kissé barna csirkét ebédeltünk.

Kép

éPP MOS

Kép

rámol

Kép

és a sütőben nézegeti magát

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na, itt.
Ma elég nyűgös a gyerek, nem tudom, mi baja, de tuti a foga vacakol. Ja, ezt a sütő nézegetést mi is eljátszuk, csak akkor nem mókás, ha éppen benne sül valami.
Már mi is felmászunk magunktól az ágyra, fotelba, de lejönni még nem tud, ezért tegnap ezt gyakoroltuk, de hiába...
2-szer fejre esett, vagy hogy..
Szóval nem volt egy mókás eset.

Kép
fridus
 
 


Hát Fridus majd megtanulja. Nem párnázhatunk mindent körbe, hogy ha már fejre esnek akkor csak huppanjon és ne koppanjon.

Használ valaki homeós nyugtatókúpot fogzásra? Vagy homeós bogyót?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Én homeós bogyót használok, de hol 9-est, hol 15-et kapok.
az a neve, hogy camomilla vulgaris.
Ezt most fejből írtam, úgyhogy elnézhetitek az írási hibát, ha van. :-)
Ja, nem is írtam, tegnap 3-szor volt székletünk, és az utolsó olyan sok volt, hogy kijött a pelusból.Még az anyukám is összekente magát vele.
Ilyen még a Balunál nem fordult elő.
Tegnap megfőztem életem első gomba levesét, olyan finom lett, egyébként nem vagyunk levesesek.
Ritkán eszünk levest, de most ezt olvastam a 2-hetes újságban, és nagyon megtetszett.
Na, befejezem, kezdem a hajfestést, és pörit fogok ma főzni...

Kép
fridus
 
 


Gyorsan dobok pár képet, éppen alszik, és régen hoztam úgyis :-)
Kép Ez van éppen most :-)
Kép Néha mosolygok
Kép Itt láthatóak a fogaim
Kép Szeretek pofákat vágni

Fridus, tantgasd türelmesen az ágyról lefarolást, Samu már megtanulta! Olyan ügyesen tolat lefele, hogy csak na, igaz, mi kb két hónapja mindig úgy tettük le az ágyról, hogy ezt mutattuk neki.
danann
 
 


Fridus!

Osztom Lívi gondolatát!Én is mutatom mindig Dominak, hogy hogyan kell lejönni az ágyról és már kezdi megtanulni.

Lívi!

Boldog Hófordulót holnapra!!!!
Jóképű legényke a mi Samu haverunk, annyi szent. Domi is imád pofákat vágni, én pittbullképűnek hívom, mert összehúzza az orrát a szemét és közben vicsorogva-sziszegve fújtat.
:D :D :D
Ma vettem Sedatif PC homeos nyugtatót. Igaz, hogy csak 3x kelt fel éjjel, de hajnali fél négytől nyöszörgött reggel 5-ig. Szegény apja meg mint a mosott kaki, úgy nézett ki reggel. :?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz, ha nem jönnék holnap, akkor Dominak is! :-) Basszus, mindjárt minket is utolér a szülinap! Én már nagyon tervezem gondolatban, te is? Azt a pofaráncolósat Samu is nagyon tudja, haláli! Nála a sárkányozás megy nagyon, valami félelmetes rekedt hörgést tud produkálni.
Nem is dicsekedtem, egy pár hete osztogatja a puszikat, igaz, nagyon zsugori vele, csak ha olyanja van, felszólításra soha, és inkább csak nekem. Azért kapott már egyet-egyet apja meg a nagyik is :-D
danann
 
 


Hahóóóóóó !

Végre eljutottam idáig, és leültem irni.

A múltkor amikor voltam eléggé állt a topik, csak szegény Fridus maradt egyedül. Gondolom mindenki intézte a dolgait, kihasználva a jó időt . Hát én is igy vagyok. Szinte nem is vagyunk itthon, csak a munka meg a rohangálás, este pedig alig várom hogy ágyat lássak és aludhassak. Valahogy nem elég nekem a napi 24 h.
Szerencsére egyre több a munkám is, már volt amit el sem tudtam vállalni, sajnos. De ez igy a jó, remélem igy is marad. A sulim is megy, ott is helyt kellene állnom, de egyre keményebb és már kevesebb energiám marad a tanulásra is. Ja és majdnem 3 hétig voltam a betegség szélén , a sok ennek-annak köszönhetően nem tudott teljesen ledönteni , viszont alapjáraton nem voltam túl jól. Most a gyerekeimen a sor, úgy köhögnek hogy rossz hallani.
És még csak most indul az influenziás korszak és a tél.

gabó : én is üdvözöllek a topikon.
A lányok már elláttak téged szupi infokkal,de azért én is leirom az enyémet.

A probléma amiért irtál , leginkább akkor fordul elő, ha a baba nem tud valamiért rákapni a cicire,( lapos mellbimbó, kemény belövellt cici, oedema, vagy okozhatja a baba lenőtt nyelve ) és mivel éhes és türelmetlen hamar begerjed és utánna már nehéz lenyugtatni.

Mivel azt irod hogy csak időnként és némely szopinál fordul elő a lapos bimbó és a nyelv letapadás kizárható.- igy leirás alapján.

Célszerű a szoptatás elött picit előfejni a mellet , hogy a mellbimbó és környéke jól betapintható-puhább legyen és a baba könnyebben rátudjon fogni. Ha a mell kemény a bimbó körül, mindig lecsúszik a szája a tej meg elindul és minden mégjobban csúszik. Jó lehet ha egy pici tejcsit kinyomsz és rajta hagysz , hogy érezze az izét. A babát mindig tartsd jó és kényelmes szoptatási pózban, az orra legyen tiszta kapjon jól levegöt. Ha kicsit izgágább, türelmetlenebb jó hatású lehet ha megpróbálod elkerülni hogy behergelődjöm, inkább még szinte félálomban pelenkázd le és ahogy megébred egyből tedd cicire.

Ha mégis begurul jó hatású lehet egy pici vizecske is, de csak egy-két korty- persze ha nem vagy ellene.

Nagyjából ennyi. Próbálgatni kell melyik válik be. Egyenlőre ennyi jutott az eszembe nagyhirtelen.

A hasfájás pedig leginkább a levegőnyeléstől van, ez visszavezethető esetleg arra hogy nem tudja rendesen elkapni a cicit, vagy nincs jól mellrehelyezve. Ha mohó , akkor is nyelhet levegőt , ilyenkor érdemes az első pár nagy korty után megállni és büfizni , aztán természetesen a szopi végén is.

A lányok által leirt gyógymódok jól alkalmazhatóak, ( maszirozás, hasfájós tartás, infacol -espumisan stb ), de hogy melyik válik be csak úgy derül ki ha végigpróbálgatod.
S bár nagyon nehéz ez a hasfájós korszak, mindenki átesik rajta sajnos. Az első 6-8 hét általában a legnehezebb- ez az összeszokás ideje. Figyeld a babád jelzéseit, és rá fogsz jönni mi a helyes, mi a jó megoldás.. Ja és természetesen itt a kis csapatunk és segitünk amiben tudunk.



mindenkit puszilok. :lol:
nadimo
 
 


mi is köhécselünk, mármint csak a Balu.
De szerencsére van itthon szintén homeos bogyó, ami jó rá, még a doki néni írta a múltkor.
Van a házban egy csaj, tisztára kiakadok tőle...
A kisfia 11 hónapos, de folyton folyik az orra, és nem is ez az átlátszó takony, hanem az a rendes, sárgás zöld. Folyton beteg a kisfia, és mégsem viszi a dokihoz. Már a tököm tele, hogy fertőzi a többieket..
Ja és a nagyobbikgyereke szintén sokat van itthon, mert átadják egymásnak...
Mit mondhatok erre? Felelőtlen?
És ilyen szülő akar még gyereket?
Vagy túl nagy gond neki, hogy elvigye a gyerekét orvoshoz?
Na, most jól felhúztam magam...

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Remélem a csupasz kép egy kicsit még publikus.:-)

Kép
fridus
 
 


Igen Fridus még publikus
Milyen kis vékony hosszú csávó ez a Balu!!!!!Tök csini legényke.

Nadimo!

Végre vagy!!!
Oscillococninumot próbáltad már??? Kiváló homeopátiás szer, igaz nem óccó, de olcsóbb, mint a kialakult betegségnél felírt gyógyszeradag.

Akartalak már kérdezni, takony ügyben (már pardon)!

Hányszor szabad porszívózni az orrot 1 nap???
Nekem valahogy a 6 rémlik, ehhez tartjuk magunkat. Dominak múltkor írt fel a dokinéni köptetőt és ceclorettát, mert piros volt a torka.
Viszont nem volt lázas, nem köhögött, csak folyt az orra.(nem volt gennyes a váladék)
Bevallom őszintén, nekem a hátamon feláll a szőr, amikor indokolatlanul ilyen erős antibiotikumot írnak fel. Mondom a dokinéninek, hogy a köptetőre nemis kezdett el köhögni, erre asszonyga, hogy nem baj, ő biztosra ment és azért írta fel.
:shock: :shock: :shock: Totál ledöbbentem.
Domi orra most is folyik, szintén csak fehéren.

Érdemes vele orvoshoz menni, vagy ha más tünet nincs, akkor hagyjam a fenébe?

Lívi!

Most már Boldog hófordulót!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a soksok segítö ötletet! Próbálkozunk. A gyakori böfizetést azt már alkalmazzuk, az segít is vmennyit. Ez a félálomban pelusozás elég szimpatikus, azt hiszem, gyorsan ki is próbáljuk majd. Meg vettünk neki ilyen hideg-meleg borogatáshoz való zselé-dolgot, amit felmelegítünk, és rátesszük a pici pocakjára. Néha ez is segít.
Ma meg dokihoz kellett mennem, mert betaknoyosdtam, meg bedurrant a fülemnél a nyirokcsonó, meg fáj a torkom. :( Kaptam is "jó kis" antibiotikumot. Kicsit aggódok, hogy Barnabúnak nem lesz-e a nyavalya, vagy az antibiotikum miatt vmi baja...de végülis a doki tudja, hogy szoptatok, tehát csak nem adott volna ilyet. Nem?

Teszek fel pár képet a Pöttömünkröl Kép Kép
kgaba
 
 


Krisz, mostmár tényleg Dominak is boldogat! Nemrég volt szó az orrszívásról, Cserianiék dokija csak napi pár szívást javasol, a miénk mindig, ha folyik az orra, azzal támasztja alá, hogy hát én is mennyit fújom az orrom, ha taknyos vagyok, a gyerek meg azt még nem tudja. Szóval attól függ, hogy éppen melyik orvossal beszélsz :-)

Gabó, nagyon helyes a kis pöttöm! Remélem, valamelyik taktika csak bejön, és rendeződik a szopizás. Elméletileg tőled nem nagyon kaphat el semmit, mert a szervezeted már termeli a fertőzés ellen az ellenanyagot, ami bekerül a tejbe is, így az védi őt. Antibiotikumot szoktak egész pici babáknak is adni, szóval gondolom, az sem nagy gond, főleg, ha tudja a doki, hogy szoptatsz. Azért hosszú távon érdemes olyan dokit keresni, gyerekorvost is, aki nem mindenre automatikusan az antibiotikumot adja, hanem vagy homeopátiás, vagy csak próbálja kerülni a durva gyógyszerezést. Szerencsére akad azért ilyen is :-)

Fridus, már megint tök jók a képek Baluról! Már próbálod komolyan biliztetni, vagy csak a hecc kedvéért ült rajta?
danann
 
 


Bocsánat, de megint elárasztalak benneteket képekkel :-)
Voltunk ma az állatkertben, Samunak nagyon tetszett. Persze egy részét átaludta :-) de aztán józűen uzsonnázott :-)
Kép Kép Kép Kép Kép
És végül egy igazi babahordozós kép :lol: :
Kép
danann
 
 


Sziasztok lányok, hát van mit mondanom. :-)
Dominika: Nálunk is ugyanezek voltak a tünetek, hogy csak folyt a fehér folyadék az orrából, akkor a homeopátiás bogyót írta fel a doktor néni, az a neve, hogy apis mellifica. Naponta 1*2 bogyót kell egy csepp vízben feloldani, vagy a nyelv alá tenni és szopogassa el a kicsi.
Amikor most már köhögött is, persze tiszta volt a tüdeje, csak megijedtem, és elvittem orvoshoz, akkor pedig a sambucus nigra nevü bogyót írta fel, és 2*2 darabot, ja ebből a 15-st, az ápisból a 30-ast.
Egy héten belül meggyógyultunk. Ritkán beteg hálistennek a Balu, de ebből a két dobozból tartok itthon, mert a szomszédnak is mindig kell....
Egyébként nagyon jók az állatkertes fotók, mi csak tavasszal megyünk majd, hogy ne aludjon el útközben, még végig nézzük az állatokat.
Tegnap voltunk Tompán, rokonokat látogatni, volt ott 2 kisfiú, akik olyan szégyenlősek voltak, egyik kisfiú már elsős, a második meg kiscsoportos ovis, de mintha elvitte volna a cica a nyelvüket...
Csak a Balu hangját lehetett hallani...:-)
Őt még nem érdekli, hogy hányan vannak körülötte, az a lényeg, hogy legyen játéka, és ha felnéz, ott legyünk. :-)
Na, befejezem, majd jövök holnap is.:-)

Kép
fridus
 
 


Igen , ismerem a homeos golyókat , az Oscillococninumot szedi az egész család, inkább megelőzésre.
Mivel az köztudott hogy nem igazán szedek be antibiotikumot csak a legvégső esetben, én is homeopátiával kezelem magam és a családot egyaránt.

Most is a gyerekek köhögésére a homeós Stodalt adom és az én nünükém a zsiros rongy a mellkesra. Az szerintem a legjobb és legeredményesebb módszere a hurutosság feloldására. :oops: :oops:


orrszivás, nátha:

Általában a fehér szintelen váladék csak virusra utal, ilyenkor elegendő a tüneti kezelés. Ha már sárga-zöld a váladék az már valamilyen felülfertözödést mutat , ilyenkor gyakran adnak antibiotikumot is.

( egyébként pont ezért nem viszem a gyerekeket orvoshoz egyből, inkább max 3 napig kúrálom itthon, mert ott tuti hogy antibiotikumot kap ami szerintem a legtöbb esetben csak elővigyázatosság . Mondjuk a mi dokink nagyon rendes, és tudja is az én hozzáállásomat a dolgokhoz , igy ebből sosem volt vita köztünk. )


Én nem tudok arról , hogy az orrszivás számát szabályozni kellene, nálunk is mindig azt tanácsolták, és az orvosunk is azon a véleményen van , hogy a náthás korszakban annyiszor szivjuk az orrot ahányszor csak szükséges.
Elvégre csak úgy ürül a váladék , és igy kerülhető el a tovább fertöződés ( arcüreg, fül gyull stb ).
Tudom hogy a gyerekek utálják az orrszivást , sirnak, hadakoznak, de szerintem még mindig jobb , mintha a fülészeten köt ki és ott szúrkálják.
Az orrszivásban nem a mennyiségen , hanem a minőségen van a hangsúly.
Ezen azt értem , hogy hogyan célszerü csinálni hogy hatékony legyen.
Elöször is szerintem a legjobb a porszivós orrszivó, vagy a kis motoros. A kézivel nem igazán lehet fentről kiszivni a váladékot.
A szivás elött tengervizes oldattal ( spray ) fel kell oldani a váladékot, majd kis idő múlva az egyik orrlyukat befogva pár másodpercig szivni a váladékot. Aztán a másik orrlyukból ugyanigy.

Ha még nem elég , várni kell egy picit , esetleg mégegyszer sprayzni és újra szivni pár másodpercig.

Sokáig szivni nem szabad, mert a nyálkahártyát szétszedi.
Ha kell ,lehet cseppenteni csecsemőknek való orrcseppet is, ez jó lehet ha nem is a váladéktól , hanem inkább a nyálkahártya duzzanattól nem kap szegény levegőt.
Ez összehúzza a nyálkahártyát és a váladék jobban ürül.

Ja és legjobb ha a gyerek ül az ölünkben és úgy szivjuk, jobban tud jönni a váladék , mintha hanyatt feküdne , vagy oldalt , mert akkor le is nyel egy csomót és az rossz a pocaknak.

Az újszülötteknél főleg nagyon fontos az orr tisztántartása , mert ők csak az orron kapnak levegöt, szájon csak siráskor. Ezért ha náthás a picike, nehezebbé válik a szoptatás. Van hogy csak a száraz levegő miatt szörcsög, vagy a tejcsi megy az orrába és beszárad. Ilyenkor is a spray , vagy élettani só oldat cseppentése lehet jó hatású.

Bár olvasom hogy cserianiéknál mást mondott az orvos, ebből látszik ahány doki annyi féle vélemény.
Ez az én véleményem , és ezt is alkalmazom. Nekem bevált.
Én még nem tapasztaltam olyat , hogy a sürübb szivás miatt több váladék termelődött volna , vagy hogy károsodott volna a nyálkahártya. Az orcsepp az más, azzal tényleg csinján kell bánni .

puszi
nadimo
 
 


Sziasztok, ha már az orrszívásnál tartunk, akkor mondhatnál olyan orrcseppet, amit recept nélkül is ki lehet váltani, és hatásos, mert amit a doki néni ír fel, az felbontás után csak egy hétig használható.
Egyébként hálistennek mi már jobban vagyunk, már nem köhög, még ma adok azért neki bogyót, aztán elhagyjuk.
Képzeljétek, állítólag a gyerekek szeretik a sütőtököt, hát én most megint csináltam, de a fiamnak nem nyerte el a kedvencét, pedig isteni íze van, lehet,hogy apja fajta lesz, és nem fogja szeretni?
Danann, elfelejtettem válaszolni, a bili a szoba közepén áll, azzal játszik, hol bele pakolja a játékot, hol csak tologatja , mint a kiskocsit...
Párszor ráültettük, amikor láttuk, hogy nyom, aztán egyszer sikerült is bele kaksiznia.

Kép
fridus
 
 


Nadimo!

Köszike a szakszerű választ, hála az égnek tegnapra elmúlt ez a picike orrfolyásunk is.
Én is így tudtam nagyjából a dolgokat, de inkább megkérdeztelek, mert Te vagy a "szaki". :D
Én se szeretem az antibigyókat, már milliószor megbántam, hogy a múltkor hallgattam a dokinénire és hagytam magam befolyásolni. De mikor megrántotta a vállát, amikor mondtam neki, hogy nemis köhögött fel semmit a köptetőtől, akkor kiakadtam végképp rá. Szóval 3 napig homeo, ha nem javul akkor doki (de másik).

Fridus!

Neked is köszike az ötletet, felírtam ezt a homeos bogyót is és használom, ha kell.
Most én is tanácsolok: Sterimar orrspray.
Ez egy tengervizes oldat, kiválóan feloldja az orrban lévő letapadt fikuszt. Jó sokáig elég, jó sokáig alkalmazható is.
Én allergiám esetén is ezt használom. Tisztított tengervizes oldatot tartalmaz, teljesen természetes anyag. Ára ugyan borsos: kb 1600 Ft, de tényleg nagyon sokáig elég!!!!

Lívi!

Isteniek a képek!!!!!!
Mi még nem mentünk állatkertbe, mert nekünk itt a kertben a ló a malac, a cica és van egy csomó kutya is a környéken.
Télen bizti lesz a pincében egér is, úgyhogy ezt ingeny élvezhetjük.
Jaaa és én meg oroszlán vagyok, a párom meg kos.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Nekem még ugyan nincs meg a babám, de gondoltam beolvasok a topicba, hát már órák óta olvasom a topicot és nagyon hasznos, rengeteg mindent megtudtam ami érdekelt és fontos lehet!!
Aztán írásaitok alapján kezdtelek "megismerni" titeket, nagyon jó kis csapat van itt is. :)
Danann-t már ismerem másik topicból :)
Hát a gyerekek édesek, mindegyik kivétel nélkül. Már a 10.oldal körül kezdtem megunni az olvasást és csak a képeket nézegettem, hát a végére jól megnőttek a gyerekek :)

Mindenkinek további szép napot!

Üdv, Dia :)

Kép
dius87
 
 


szia Dius.
A szülinapomra vagy kiírva :D
Gratula a pocaklakóhoz. Kisfiú vagy kislány?
Vendég
 


Akkor te is bak vagy, ugye? Én meg 12.28-án születtem. :)
Sűrű lesz ez a december :)

Sajnos nem tudom, nagyon kis szégyenlős, legutoljára összeszorított lábakkal aldut :) Holnap megyek a 32. hetes UH-ra (vonalzóm kicsit csal nem igazodok el rajta:) ) remélem megmutatja milye van neki :)
Ti hányadik hétben tudtátok meg?

Kép
dius87
 
 


hú,mi nagyon korán,mindkettőnél már szinte biztosra mondták afp-kor,a 16 hetes uh-n. És igaza is lett a dokiknak :D
Vendég
 


az tök jó :) mi meg a nagy bizonytalanság, hát van mindenkünk kék is rózsaszín habos babos csipkés :)

Kép
dius87
 
 


és nálunk bejött a népi bölcselet is,Kristóffal szinte semmi bajom nem volt,Elizával viszont eleinte nagyon hányingerem volt,és az első 3 hónapban tiszta beteg voltam,szinte folyamatosan antibiotikumot szedtem.
Vendég
 


Én az első 5 hónapot hánytam végig, remélem nálam is bejön a népi bölcsölet :) Persze párom nagymamája szerint lányos a hasam, de volt hogy megállított egy idős néni a tescoba és kérdezti hogy mi lesz mondtam nem tudom, ő ránézésre megmondja hogy fiú mert hegyes nem széles :)
Szóval kaptam mindent, végülis csak sok választás nincs vagy fiú vagy lány :)

Kép
dius87
 
 


Szia Dius!!!!

Alig várjuk már, hogy "osszuk az észt" Nektek!!!
Gratula a szégyenlős pocaklakódhoz!!!!!

A 87 a nicknevedben az a születési éved???
Én 19 voltam, mikor a fiamat szültem és 32, amikor a lányomat.

Tökjó fiatal anyukának lenni.

No ezt most lövöm.

Mik a favorit nevek a tarsolyban? Persze csak akkor oszd meg, ha nem hadititok!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


én szerencsére nem hánytam. És tényleg,a haskinézet is nálam mindkettőnél más volt. De ez betudható annak is,hogy míg Kristóffal 19,addig Elizával mindössze 4 kilót híztam.
Vendég
 


Igen olvastam már az elején hogy fiatalon szülted az első babát. :)
Igen születési évem, decemberben töltöm a 21-et. És tervezett baba, mivel korán jött mindenki azt kérdi: Becsúszott, mi? :?

Szerintem is jó fiatal anyukának lenni, és már kicsit türelmetlen vagyok, úgy tartanám a kezemben, és remélem is hogy "osztani fogjátok az észt" :)

Volt különbség az első és a második szülésed között? Könyebb volt az első fiatalon?
Anyu 36 évesen szült engem nincs tesóm nem jött nekik össze csak mikor lemondtak arról hogy lehet és mondta hogy ő nagyon megszenvedett mert nehezen tágult, de lehet ez alkat kérdés.

Név nem titok: Ha kis fiú lesz Barnabás lesz apukámról, sajnos már nincs köztünk fiatalon elment. Ha lány lesz akkor Dorina lesz :)

Kép
dius87
 
 


Mármint azt hogy fiatalon, nem úgy értettem hogy öreg vagy :D

cseriani 4kg? de jó neked én most tartok 10nél, de csak nő és nő :)

Kép
dius87
 
 


Dius!

És ha becsúszott akkor mivan????!!! Közük????!!!!
Domi is becsúszott baba, a kisfiam meg Cilest mellett becsúszott baba.
Attól még örül neki az ember,nemde?
Fúúúú de rühellem ezeket a beszólásokat...

Szülés:

A mostani terhességemmel kevesebb nyavalyám volt, tökjól éreztem magam, egészen a 8. hónap végéig dolgoztam mellette még szombat-vasárnap is.
Hányás egyik esetben sem volt (nem ér meglincselni a szerencsém miatt).
A hasam bazi nagy lett!!!!És 14 kg-ot híztam. :oops: :oops:
De már visszafogytam , persze diéta segítségével.

A fiammal összesen 7 kg-ot híztam, olyan pici hasam volt, hogy nem engedett be a portás szülni!!!
De súlyosan vérszegény voltam, terhességi toxémia is fellépett és nem bírtam a vajúdást sem.

De kérlek ezt ne vedd kézpénznek, mindenki másképp éli meg!!!

Egy nagyon jó hír: ilyen fiatalon (pláne ha sportoltál valaha valamit) a kötőszövet marha gyorsan regenerálódik!
Nekem olyan bomba alakom lett a fiam után, hogy csak na!!!
Szóval változó.

A vajúdás meg skmindentől függ. Az első baba átlagosan lassabban jön.
A második gyorsabban, de garantáltan állítom, hogy ugyanannyi a fájás, mert a 2. nál egyhuzamban fájt, a fiamnál meg szépen lassan jött a fájás és legalább volt szünet a fájások között!!!

A tolónál meg már nem is fáj, és utána sem. :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hát sport multam az van de már 2éve abbahagytam, szóval jött egy "kis" felesleg, de a terhesség elején sokat fogytam hányás miatt 10kg-t és végülis most tartok a kezdősúlyomnál.

Persze hogy örül neki ha az ember ha becsúszott ha nem, de az emberek nagyon irigyek tudnak lenni, sajnos.

Hát végülis te is megszenvedtél értük. Én sajnos az a fajta vagyok aki a tűtől a vértől de még a kórház szagától is elájul, szóval kiváncsi leszek hogy élem meg, fejben eldöntöttem erős leszek nem hisztizek és azt csinálom amit a doki és a szülésznő mond.

Kép
dius87
 
 


Dia, ahogy a mondás tartja, aminek nagyon nagy az iagzságtartalma:

MINDEN FEJBEN DŐL EL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A meditáció, helyes légzés sokat segít ám! :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dia, én csak 9 kilót szedtem fel, a pont ideális mennyiséget, bár most meg +7 van rajtam...
Mikor abbahagytam a szoptatást, csak úgy felcsúsztak rám a kilók, a 34 naci helyett most 42-et vettem, és kaptam névnapomra..
Ja, egyébként én nem voltam semmilyen szülés felkészítő tanfolyamon, egyszer csak jött a fájás, nyomtam, és kész.
Hál istennek nekem nem voltak órás, napos vajúdásaim, mire beértem a kórházba, örültem, hogy kijön.:-)
Olyan hirtelen jöttek a fájásaim..
Nálunk a doki már a 12. héten, mikor még alig látszott valami, mondta, hogy lefogadja, hogy fiam lesz, hát utána biztosra vált, van pár Uh-os fotó, amin látszik a fiam fütyije, de az arcát csak egyszer mutatta meg. :-)
Tipikus szűz aba. :-)
Imádni való, bár ma alig aludtunk. Már kint van a rágó fog egyik hegye, ez nem egyszerre nő ki ezek szerint?
Domi: felírtam az orrsrayt, köszi szépen, legalább nem kell hetente mást alkalmazni, igaz ha becseppentek teát az orrába, attól is kijön. Néha úgy rázza az üveget, hogy olykor mindenhová megy.Néha engem is felszentel. :-)
Befejezem, Dia, ha kérdésed van, tedd fel nyugodtan, bár én nem tudok olyan sok mindent, mint a Domi és aNadimo, de szívesen válaszolok bármire...

Kép
fridus
 
 


dius : én is köszöntelek.

Szerintem teljesen ideális ilyen korban szülni, babát vállalni.
Sokkal jobban viseli az ember, mint idősebb korban. Igaz manapság az első a karrier és emiatt kitolódik a szülés, régebben nem igen volt 25 évesnél idösebb anyukánk. Mostanság meg jóval túl a 30-on vállalnak inkább babát. Más világot élünk.

Az anyai ösztön pedig belülről jön, nem korhoz kötött.
Nálunk anno a ligfiatalabb anyuka éppen elmúlt 16 éves, és ő volt az egyik legszuperebb anyuka.

Neked legalább nem kell azon "aggódni " hogy kifutsz az időből ha a késöbbiekben tesót ill. tesókat szeretnétek.

Én is még adtam magamnak egy bő évet, ha addig nem alakul a dolog akkor marad a kettő, bár nagyon vágyom még egy harmadikra is. Megfogadtam , hogy 36 éves koromon túl már nem vállalom be.

Igaz anyukám a 40 -et is jócskán elhagyta mikor a kisöcsém megszületett ( 21,5 év van köztünk ) ......

A pocakos kor nagyon szép, érdekes , maga a csoda, irigyellek.

A szülés pedig bár fájdalmas ,mégis nincs szebb dolog a világon, főleg ha ráadásul a jézuska hozza és nem a gólya.

És persze ha kérdésed van irj bátran.
nadimo
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok, nagyon aranyosak vagytok!

Megvolt az ultrahang ami szerint már 34. hétben járhatok hát meglepődtem borul minden időpont, de nagyon örülök mert így hamarabb láthatom a kicsibabámat.

Minden normális és minden oké 1800g és 44 cm és kukaca van :D

Kicsifiú!! Amikor mondta a doki el is pigyeredtem és olyan furcsa kimondani hogy fiam lesz :)

Van hogy bekeményedik a pocakom és úgy marad 10-15 percig aztán megint. Az normális?

Mivel nem tudtuk milyen nemű babát várok elég sok rózsaszínű babaruhát vettünk hát ma selejteztem meg kaptam is egy pár kéket :)

Kép
dius87
 
 


Dius!

Megnyugtatlak, normális.
Ez azt jelenti, hogy a méhed gyakorol a szülésre.Ezek méhösszehűzódások, biztonság miatt említsd meg a dokidnak!!!
De nyugodj meg, semmi baj nem lesz!

Nadimo!

Nem a gólya hozza a gyereket??????
Engem akkor átb...tak!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :D

Nos megy a hajrá a babaprojekthez!

Fridus!

Szupi, hogy bevált az orrspray!
Eláruloda keresztneved, vagy titok? Sose tudtuk meg, így köszönteni sem tudtunk névnapod alkalmából.

Hát remélve, hogy a 8 napban vagyunk, sok-sok névnap puszit küldünk Neked!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szedjél magne b6-t, nem fog fájni a pocak.
És nem keményedik.
Mi csak kék, fehér, barna ruhákat veszünk mostanság, és pirosakat is néha, mert annyira jól áll a Balunak a piros szín, meg nekem is a kedvenc szinem.
Amiket kapunk ruhákat abban meg tényleg van minden színű ruha.
Ja és nálunk is minden Uh más dátumot mutatott, mikor mennyit nőtt a kicsi, szóval mondtak augusztus 23-at, aug.28-at, aztán szeptember 7-én szültem. A fiúk mindig később jönnek általában.. Viszont számold a 10 mozgolódást a pocidban, hogy megvan-e. Nekem ezt mondta a doki. Nálunk ahogy felkeltem, rá 1-2 órára megvolt a 10. szóval azért aktív baba volt azért.

Kép
fridus
 
 


Dius!

Ahhh de bunkó vagyok, gratula a kiskukachoz!!!

Színek: én mostanság Domit barnába, zöldbe, sárgába és rózsaszínbe öltöztetem.
Pl a drapp színek olyan szépen hangsúlyozzák a szemét!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi a gratut :)

Igen nekem is eszembe jutott a magne b6 mert a lábam is görcsöl.
Nekem is tuti meg van a 10 mozgolódás mert még hajnalban is őrá kelek :) Ma pl csukott aztán sztem nem tetszett elég sokáig csinálta :)

Kép
dius87
 
 


dius gratula a kukacossághoz :wink:
Nekem Kristóf a kiírt 18-a helyett 12-én született,első babához képest hamar megvolt,este 9-kor mentünk be a kórházba,éjfél körül kaptam beöntést,2-kor fektettek a szülőágyra,burkot repesztettek,és 5.05-kor született meg,de nem tudtam kinyomni,szívófogó kellett,meg a doki nyomta ki a hasamból(azért én is közreműködtem valamelyest :P )
Elizával 16-ra voltam kiírva,14-én született,de ez sokkal hosszabb és nehezebb volt,11-kor mentünk be(éjjel)miután elkezdett folyni a magzatvíz,hajnali 4 körül kaptam beöntést,fél 6 felé fektettek fel,mivel még nem illeszkedett be a feje,nem kelhettem fel,és délelött 11.15-kor született,szintén szívófogóval,a saját szülészemmel,és még egy doki közreműködésével.Kristófnál semmit nem kaptam,se infúziót,se injekciót,egyedül csak a gázt szívtam,és a szülésznő tágított. Elizánál kaptam infúziót,2-szer oxitocin-injekciót,mégis rosszabb volt.
Tehát nálam nem jött be,hogy a második elöbb meglesz :cry:
És egyik gyerekem feje sem lett csúcsos a szívófogótól,nagyon ügyesek voltak a doktorbácsik,örök hála nekik.
Vendég
 


Dius én is köszöntelek közöttünk és gratula Barnabáshoz!!!! :lol:

Rég jártam errefelé lányok, de 4 hétig kórházban voltam, rossz volt a vérképem, vért kaptam, leállt a bal vesém - erre vesekatétert kaptam, lett egy nagy 14 cm-es tályog a bal lábamnál -ezt leszívták, meg beültettek egy Z-portot a nyakamhoz, mert szétmente :lol: a vénáim..... szóval röviden ennyi.

Igyekszem visszaolvasni titeket!!!!

Kép
timesz
 
 


Hú, Timesz, ez nem hangzik valami jól! Remélem, jobban vagy.

Cseriani, te aztán alaposan megdolgoztál ezért a két kölökért! Le a kalappal!
danann
 
 


Lívi tudod,mikor Kristóf megszületett,rögtön mondtam a dokinak,hogy jöhet a következő. Elizánál ez már nem így volt,akkor döntöttem el,hogy nem lesz harmadik. Iszonyatosan megijedtem,mikor behívtak még egy dokit,mert kevés volt a szülész,meg a két szülésznő. Kristófnál 3-szor a nyakán volt a köldökzsinór,Elizánál még rosszabb volt a helyzet,mert nála 2-szer nyakon volt,ráadásul a bal karja alatt is volt,ez tartotta fel,ezért nem ment lejjebb szegénykém. De aztán a doki benyúlt,megigazította,a másik doki meg közben nyomta lefelé.
Na,de hagyjuk,megvannak,egészségesek,ez a lényeg. De még a mai napig sokszor eszembe jutnak mozzanatok a szülésekből,meg sokszor álmodom,hogy szülök :?

Kriszta,neked akartam még:múltnap volt a tv-ben a bátortáborról szó,hogy végülis ki találta ki ezt az egészet,meg a magyar vezetővel volt egy riport,láttad?
Vendég
 


Csajok, le a kalappal előttetek, akkor az én szülésem egy egyszerű dolog volt. Igaz, hogy a jobb kezemet szülés óta alig tudom felemelni, ezért jártam masszírozni, de nem érdekel...
Timesz, gyógyulj meg, a gyerekeknek szüksége van rád!!
Hétvégén visszavittük a kinőtt babaruhákat azoktól, akiktől kaptuk, illetve a sajátjainkat meg az egyik kolléganőmnek adtam. Hát, azért vannak még ruhák a szekrényben bőven, de van, amikor nem tudok mit ráadni. :-)
Hogy öltöztessem, hogy ne fázzon, de ne legyen melege sem, igaz már feláll, mászik az ágyról fel, az ágyról le... De még nem jár.
Evett karfiolt a kismókus, képzeljétek, ez nagy szó, mert a múltkor kihányta..

Kép
fridus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: