Új privát üzeneted érkezett!

memme írta:Sziasztok!

A múlt hét keddi bejelentkezésem után két órával elpukkant a magzatburok nálunk és másnap hajnalban kibújt Eszter lányom.
Egyszer elhangzott itt, hogy az első szülés olyan amilyen, a második, olyan, amilyennek szeretnéd. Hát esetünkben is igaz volt. Röviden csak annyi: most nem jött el a "Nem fogom kibírni" - pillanat, és ismét beigazolódott, hogy fejben dől el minden. teljesen simán, testi-lelki repedés és vágás nélkül jött világra Eszter, 4570 grammosan, 60 centisen, a Kútvölgyi kórház szülőszobájában a párom, a bábánk és az orvosunk társaságában. Hogy kerek legyen a történet, Rita fogadott megérkezésünkkor. :)

Köszönjük mindenkinek a drukkot, és küldjük a mienket a most következőknek!


Nagyon örülök, hogy jól alakult a szülésed. Kicsit jót mosolyogtam "a fejben dől el minden", engem a terhességem előtti hosszútávfutásaimra emlékeztet, ott is mindig ezt mondták nekünk az ultramaratonista futótársaink és lám igazuk lett. Jó olvasni, hogy ez a szülésnél is működik. :D
zeldácska
 
 


Mamacsibe, esetleg:
http://vilaghy.extra.hu/
Fogalmam sincs, h mennyibe kerul.

Biobaba
biobaba
 
 


Kedves Mamacsibe!

Rákóczi Ági független bába, aki az Istvánban (is?) kísér szüléseket mint önkéntes segítő.
A múlt héten vettem fel vele a kapcsolatot, hála itteni fórumtársnak.
Húsvét körül megírom, hogy volt, mint volt. Nagyon jó előérzeteim vannak vele.

Mi a baj Boros Judittal? Sztár? Tény, hogy sokat kell várni, és drága az ideje.

É
évuska
 
 

 
 

Biobaba, anno en is a Vilaghyn gndolkodtam, de allitolag fogo manias :shock:
Eszter(cicat) kellene megkerdezni, latta eloben, eloadason.

Mamacsibe, ugy remlik Rokicanak van tuti istvanos orvosa, ha visszaolvasol mgtalalod. otthonszulesen gondolkodott aztan megsem az lett. de irta, h bekenhagytak, szinte vegig csak a dulaval volt a szuloszoban (ugy remlik...).

sztk sztem is :(

az imreben is lehet ambulansan szulni, annyi, szules utan 6 oraval hazaengednek, sajat felelosegre, csak kicsit harcolni kell... ez igy van a legtobb helyen, csak kerdes, h mennyire vagy fitt "harcolni" szules utan...
saara
 
 


Rókicának Siklós volt a dokija. Nekem repesztett burkot, de indokolt lehetett, ugyanis ételmérgezésem volt, az indította be a szülést (mármint a magas láz :? ). Azt viszont kicsit nehezményeztem, hogy ahelyett, hogy kis időt rászánva rábeszélt volna, kicsit trükközött... Ezt leszámítva azonban teljesen békénhagyott, ahogy kértem, csak a kitolásra rohant be ingben, köpeny nélkül (jó gyors volt a vége). :D
Siklósnál sokan vannak a rendelésen, nekem szerencsém volt, mert mindig jó koránra kértem időpontot, és akkor még nem volt akkora csúszás. Viszont van ropi és almalé. :D :P És ha megbeszéled vele, akkor teljesen békénhagy szülés közben (én kiküldtem őt is és a szülésznőt is), talán jól jön ehhez egy dúla, mint ahogy Rókica csinálta, mert ő képviseli az érdekeidet a szülés közben is, meg vele jobban teljesen magadra hagynak (gondolom én).

Boros Judit nekem a harmadikkal volt a dokim, de mi nem jöttünk be egymásnak. Valahogy azt hittem az elején, hogy olyan igazi bizalmi kapcsolat jöhet létre közöttünk, de problémás volt a terhességem, és nem tudom, ezért-e, de elhangzott pár dolog a szájából, ami nem tetszett, aztán az otthonszülés után felhívtam, és akkor kifejezetten bántó módon reagált... Szóval mi nem feleltünk meg egymásnak. Ő valójában nem is olyan drága, de várni sokat kell, kissé túlhajszolt.

Gajdos Edittel a barátnőm szült, és ezután döntöttem, hogy inkább Siklóst választom. Nem azért mert bármi durvát tett volna, csak "levezetősebb" volt, mint amit én várok egy dokitól.

Edit,
hatosikrek spontán. :D Én is szültem a szülés előtt Ágiékkal álmomban kétszer is. :D
Negyedik baba: a közeljövőben nekilátunk. :wink:

F.
fringilla
 
 


sziasztok!

jaj olyan jó hogy itt vagytok, és adjátok a tippeket :)

Biobaba, köszi. Világhy lapját is olvastam már, sajnos engem csak kórházban vállalna, és fogóval. Kíváncsi vagyok, Esztercica mit ír róla, ha erre jár, de ez nekem nem szimpatikus. (iszonyatosan rigolyás vagyok, tudom, 90 éves idős hölgyek kérhetnének tőlem receptet :twisted: )

Évuska, neked is köszi, várom, miket írsz majd! :)

Saara, köszi neked is, de a Szt. Imrétől az esetleges császár miatt félek. megpróbálok utánakérdezni, hogy olyankor mennyi idő múlva lehet hazamenni.
Ha a párom is ott lesz, akkor nem lesz gond a harccal, tavaly őt még sokkal jobban megviselte, hogy nem lehetett velünk, és csak üvegen át láthatta a lányát, mint engem.

Fringilla, Évuska, Boros Judit a Kismamában adott szüléssel kapcsolatos válaszai miatt nem szimpatikus egyrészt, másrészt (tudom nem kell mindent elhinni), de olvastam róla egy olyat itt a babaneten, hogy ha csak a fele igaz... :shock:
persze, majdnem mindenkire írnak rosszat is, ha nem találkoztam volna Ágival személyesen, róla is hihetném, hogy az ördög maga, pedig nem :D de személyesen meg nem akarok annyi orvost tesztelni, mint ahányra kíváncsi lennék, ezért próbálok számomra szimpatikus hozzáállásúaktól (elsősorban anyukáktól) infókat szerezni :)

Fringilla, de jó lenne együtt babásodni! :) drukkolok nektek ;)
köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat Siklósról.

Zsunak és Memmének gratula a babákhoz, kicsit megkésve ugyan

:D :D :D

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Tenyleg errol a fogorol megfeledkeztem, pedig mar hallottam. Ez eleg gaz:(

Biobaba
biobaba
 
 


MAmacsibe/Évuska :D

Nekem is a Rákóczi Ági lesz a szülésznőm, kb 2 hete voltam nála először és holnap megyek megint az Istvánba hozzá. Nagyon aranyos volt velem, ha gondoljátok megírom, hogy mi volt. Eredetileg otthonszülést terveztem, de családi nyomásra elálltam tőle, így kerültem Ágihoz. 2-3 héten belül majd elmesélem milyen nála szüli :lol: Dokit nem is kerestem a kórházban.

Sziasztok,
Anita

arizona
 
 


Arizona,
nagyon drukkolunk!
És várandósgondozásra hová jártál?

Orsi, hát ti hogy vagytok?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


sziasztok,

R.Ági nagyon kedves, nem tudom milyen vele szülni, de ha olyan mint amilyen emberileg, akkor biztos jó lehet, most együtt járunk egyetemre :)

Világhyval kapcsolatban csak elméletben tudom, hogy ő azt mondta, császár utáni hüvelyi szülésnél tuti a fogó, de hogy a gyakorlatban tényleg így van e..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Arizona, akkor találkozunk? Én 11-re megyek ma.
Ágival jó előérzeteim vannak!!!

Mamacsibe! Pont Boros Judit körül itt a fórumon (az archívban) elég sűrű volt az élet. Azt hiszem, róla írva mindent, ami visszaélés lehet a webes felületen, elkövettek.

Én nem védem vagy ajánlom Boros Juditot vehemensen, mert a puding próbája a kitolási szak, ahogy a mondás is tartja, és az csak tíz nap múlva lesz kb. Meg egy kicsit engem is zavar, hogy folyton rohan, várni kell rá. Parázok is, hogy nem ér be időben, vagy más is szül pont akkor vele.

De ti is tudjátok, hogy még a jószándékú fórumozók elvárásai, értékrendje is döbbenetesen különböző, hiába a hasonló élethelyzet. Az egyik azért hálás, hogy az orvos békén hagyta a szülés alatt, a másik nem érti, miért nem segített ugyanez a doktor úr, hogy minél előbb vége legyen ennek a rettenetnek. Érdemes nagyon-nagyon fenntartással kezelni a fórumhozzászólásokat, különösen, ha szidnak valakit, mert az nem kerül semmibe.

És persze általában is szelektálni a rengeteg elektronikus, tét nélküli, néha üzleti érdektől, néha személyiségzavartól, megint máskor személyes bosszúvágytól vezérelt információk között.

Milyen szar lehet, hogy orvos vagy, és teljesen kontrollodon kívül fent van a neten egy csomó információ rólad, ami árthat neked... Csak mert sokan ismernek, rádkeresnek, rólad írnak, névtelenül... Engem is blogoltak ki olyan diákjaim, akik írni-olvasni alig tudnak, akikkel mindig türelmes és nagyvonalú voltam, de roppant fölényesen megítélik pl. a magánéletemet, sőt ocsmány pletykákat keringettek rólam.

A Kórházak, orvosok - negatív oldal topikban az amúgy szimpatikus (tájékozott, öntudatos, kritikus) nopara is miket ír az Istvánról meg a szoptatás erőltetéséről... aztán mégis az Istvánban szülünk, és várjuk a legjobbakat.

É (38+5 nap)
évuska
 
 


Jad :D ,
Az orvosomhoz jártam, akinél szültem. NAgyon jó mind emberileg, mind szakmailag, csak abba a kórházba nem akartam menni még1x, ahol dolgozik. Ezért döntöttem így. Ha már nem otthon, remélem legalább nyugodtan tudom megszülni a kis Prücsköt :lol:

Évuska,
Én 10-re mentem, lehet, hogy a váróban összefutottunk :D Mikorra vagy kiírva? Ági nagyon szimpatikus volt már elsőre is, úgyhogy miután beszéltem vele nem volt kérdés...Látom Te azért kicsit előrébb vagy, majd mesélj, hogy milyen volt a szülés.

Szép napot,
Anita

arizona
 
 


Évuska, elgondolkodtattál. Igazad van.
Borzasztó, miket írnak az emberek, tőlem ez annyira távol áll, hogy egyáltalán nem tudom megérteni. Én is írtam már nem szép dolgokat, de soha nem névvel mellette.
Mit tanítasz, ha nem titok?

Neked, és Arizonának is mennek a drukkok!
örülök, hogy R. Ági ilyen szimpatikus nektek.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok,

azért a fogóhoz még: nem felejtem el, hogy Ági nem egyszer mondta, hogy nem bánná, ha lenne tapasztalata fogóval. Azt mondta, hoyg avatott kezekben a fogó nemhogy nem veszélyes, de tényleg nagy segítség lehet. Azért ez a Világhy, aki nem tavaly kezdte a szakmát (és a fogózást), tudhat valamit. :wink:

Nem azt mondom, hogy jobb, mint teljesen háborítatlanul szülni, de Ági szerint sokkal jobb, mint a tévesen jobban tartott vákum, vagy egy császár, ha ügyesn meg lehet oldani fogóval is, - és jól.
h_szilvi
 
 


Jad,

ha engem kérdezel, köszönjük, megvagyunk. Nem könnyű a két gyerkőc mellett, de azért alakulnak a dolgok. Még 5 hetem van-elvileg.

Nem tudtok olyan dokit, aki kiállít anyaságihoz papírt? Az van, hogy jártam az sztk-ba, ott nem pecsételtek, és így nem lesznek a kiskönyvemben pecsétek. :(.
Viszont anyagilag nem mindegy a dolog és amúgy is Ágiéknak szánnám támogatásként...

Zsu! Hogy vagytok?

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Mamacsibe,
lehet, hogy szerencsém van, de már kétszer voltam az sztk-s dokinál, a rákszűrésre rá se kérdezett, meg se akart eddig vizsgálni. Viszont elkezdett téríteni, hoyg 12 év után biza egyek húst, mert koraszülés, oxigénhiány, rossz csontok, stb.stb. Mondom, négyet szültem vegetáriánusan. Erre ő: mázlim volt. :D
És én sem engedem most a rákszűrést, és vizygálatot sem szeretnék, meglátjuk, meddig sikerül húznom, mikor kell "felállnom és kisétálnom".
Ja, mindig a másfél évesemmel megyek. Aki eléggé ölben ülős. Úgy nehéz vizsgálni. :lol:
h_szilvi
 
 


Szilvi,
engem Ági a 8 hetes kontrollon úgy vizsgált, és úgy csinálta a rákszűrést, hogy Berci rajtam ült közben. :lol:
Egyébként nagyon jó húzás Timó magaddal vitele, majd bevetem én is Bercit, ha szükség lesz rá! :wink:
F.
fringilla
 
 


Ööö... én is nagyon vizsgálatellenes vagyok, de ráxűrést miért nem akarsz, Szilvi?

Arizona-Anita, dugó miatt elkéstem csúnyán a kórházból, vagy negyedórát. Aztán meg akiket láttam, nem nagyon volt olyan fórumfejük. :lol:

Tiszta luxus ez itt fent (ctg a választott szülésznőnél), nem az az infernó az ambulancián... Németországban, vagy nem is tudom, Dániában éreztem magam!
Ügyeletesnél szülsz?

Becka! Azért jó, hogy van magyarázat a történtekre, pl. hogy nem tökéletesek a szívhangok. Így feldolgozni is könnyebb, nem?

Így az utolsó pillanatban (tanfolyamra se tudtam menni március elején) kétségbeestem, hogy miért nem szülök itthon, meg fogom bánni... ugye nem? Próbáltam előre lezsírozni, ami nekem fontos (ne legyen fölösleges vizsgálat, ne vizsgáljon más, csak a szülésznő és a drnő, ne járkáljanak be vajúdás közben, ne szúrják meg semmiért a bébit és egy nap után hazajövünk). Vagy a lényeget tekintve ez csak olyan, mint az operett... az oratórium helyett, ami itthon lehetne a szülés? (Jó, tudom, a hagyományos kórházi szülés az meg tüc-tüc csengőhang akkor.)

Kicsináltam egy buszsofőrt a BKV-nál, mert mindig dohányzik a buszon. Megbüntették. Most rossz érzésem van, mert nem az illető belső meggyőződéséből fakad, hogy nem kényszerít passzív dohányzásra (bár szépen kértem többször is). És furcsán néznek rám a kollégái (kiderült a levelezésből, hogy terhes vagyok). Viszont azóta nem gyújtanak rá.

É (38+5)
évuska
 
 


évuska írta:Ööö... én is nagyon vizsgálatellenes vagyok, de ráxűrést miért nem akarsz, Szilvi?



Ági szerint jobb nem bolygatni a méhszájat egyáltalán, ilyenkor.
Fringilla, az Amla u.-ban voltam kontrollon, ott nem tudta megcsinálni, és halasztódott, meg minden. Igy jártam. Nem vagyok ám rákszűrés-ellenes, csak ilyenkor.
h_szilvi
 
 


Évuska :lol:

Nekem is kb ugyanez volt a listámon :lol: Igen, ügyeletesnél szülök, remélem nem is látom, csak a végén. Panni is megszületett 2,5 óra alatt, remélem Ketteske se tervezi lassabbra. :)
Jövőhét csütörtökön folyt. köv.

Szilvi,
Gratula az új Pocaklakóhoz, lehet, hogy írtad már, de én csak most vettem észre :oops:

arizona
 
 


Évuska, neked ugye nem első baba? valahonnét úgy rémlik, nem, de javíts ki...
Szülni jó, mindenhol jó, ha sikerül nem belerondítani. Minden szülés más, minden baba más, minden történet más, nem nagyon van értelme hasonlítgatni. (na jól kioktattalak, bocsi, pedig Te vagy a tantónéni :)) Drukkolok a 24h-s hazajövetelhez,

Osoa-Orsi, igen, Rád gondoltam, hogy hogy viseled a picit a pocakkal. Gondolom, ha kibújik, még kevésbé lesz egyszerű a Zsombival. Hogy lesztek utána, mind egy kupacban alszotok majd? ZSombi szopizik még?
Anyaságihoz papír: nekem olybá tűnik, hogy a "rendszer" úgy van kitalálva, hogy a kórház adja a papírt szülés után. Orvosi igazolás kell ugye, de nem tudok nőgyogyiról, aki kiállított volna olyan anyának papírt, aki nem nála szült. Majd írd meg, ha valamit megtudtál ez ügyben, talán az SzTKban ha megkéredzed?

Szilvi, és az SzTKs doki nem volt kíváncsi, hol született az előző négy gyereked? :D

Télleg, Arizona, akkor neked kiállítja a dokid az anyaságihoz a papírt? Ő melyik kórházban dolgozik, hogy ennyire nem akarsz ott szülni?

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Szilvi, értem. Tényleg ötödik? Volt tervezett gyerekszám, vagy Isten adja, és örülünk neki?
Nagyon szeretem ám olvasni itten hetek óta, amiket írsz, írtál.
Szeretem az érzékenységet, a tudatosan választott, de nem hivalkodó értékrendet, meg ennek a topiknak a légkörét.

Nekünk... becsúszott. Házasságon kívül. Csúf statisztikákban szerepelhetnék most, de inkább mindketten hozzáigazítottuk az életünket (mint azt lírailag megírom egy népszerű női havilap áprilisban megjelenendő májusi /mama/számában).

Jad, második borj lesz. Nagy hatéves, fiú (apjával évek óta vége). Azt mondja a múltkor este, mert belefeledkeztem az Emberrel egy világmegváltó beszélgetésbe, ő meg tiszta pizsamára várt: Mama, én egy érzékeny, törékeny lény vagyok!

Na, ez is milyen macera az anyaságival! (Régen még értettem a rendszert, hogy a terhesgondozás népegészségügyi érdek, vagy mi, és jobb, ha hátrányos helyzetű anyákat lát néha orvos, meg így csökkenteni a titkos terhességeket, szüléseket), de miért nem ad pecsétet a védőnő? Nekem négy is van tőle. Négy orvosi kell?

Arizona, kb. egy héttel vezetek. :lol: De lehet, hogy tovább marad. Már kezd stresszelni a kérdés, hogy mikorszülsz (eddig csak a kisfiúleszvagykislánynál sóhajtottam).
évuska
 
 


Sziasztok
Világhyval kapsolatban: valóban fogóval vállalja, de nem kizárólag, minden a kitolási szaktól függ. Ám csak kórházban. A Körmendi kórház nem Budapest, de van egy db VIP szoba, babával napi 6000 Ft-ért lehet kibérelni (apa is bent alhat). A kórházba a saját segítőivel mehet, nem szólnak bele, kit visz. Egyébként jó értelemben mániája a fogó, mert akkor, amikor más a műtőbe visz, ő előveszi a fogót és esélyed van a következőt simán megszülni. Egy speciális fogót használ, amivel nem lehet a baba fejét összeszorítani. Nagyon jó vele szülni, vajúdás alatt igyekszik nem jelen lenni, csak szívhanghallgatáskor jön be, nagyon türelmes, várakozós, mindent a babáért, a szép megérkezésért. Szerintem érdemes egy beszélgetést kipróbálni vele. Más, mint a kiosztós írásaiban. Igazából a szülészeknek szól, nem a kismamáknak. (valljuk be sokmindenben igaza van.)

Ildikó
ilkamama
 
 


Sziasztok,

Ilkamama,
ár nem is tervezek Világhy-val szülni, jó volt olvasni, amit írtál róla. És az nekem külön tetszik, hogy a papa is bent alhat szülés után. (Bár, gondolom, a tesók nem, de már ez is micsoda haladás!)

Gyorsan magamról:

Arizona,
nem írtam még. Sokan tudják máshonnan, de ide még nem írtam meg.

Jad,
nem, nem kérdezte. :D Szokták?
Hú, hát én a papír miatt járok most dokihoz. Lehet, hoyg nem lesz elég?! Két pecsétem már van tőle. :P

Évuska,
dehogy volt tervezett, mi kettőt terveztünk. Sőt, védekeztünk is ám, nem tudjuk, hogyan történt. És bizony nem is volt könnyű elfogadni, a blogban elolvashatod a márc. 8.-i bejegyzést, az mindenre választ ad.
A fiad beszólásán gurguláztam a nevetéstől. :lol:

Évuska, Arizona, drukkolok nektek!
h_szilvi
 
 


Anyasági:

durva, hogy ORVOSI pecsét kell, a védőnői nem jó, miért is? Ugyanazokat a vizsgálatokat végzi el, jó, méhszájat nem néz, de a dokinál sem hagynám. Védőnői igazolás miért is nem jó? (Sajna így van, utánaolvastam, ha kell valakinek, bemásolom a feltételeit az anyaságinak). Azért, mert nincs választott orvosom és nem pecsételtek be többször (utólag nyilván nem fognak), most én nem kaphatok anyasági támogatást? Nagyon bosszantó.... (Az előbbiek persze költői kérdések...)

Mindegy, ez van...

Jad,
nem egyszerű, Zs. még szopik és szeretném majd a gyerkőcöket tandem-szoptatni. Szerintem jobb lesz, ha a babóca már kint lesz, fizikailag nagyon nehézkesnek érzem már magam...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Jad,

sztk-ban mondták, hogy 4 orvosi pecsét kell, mert bárhol szülök, az orvos csak ez alapján állítja ki az igazolást. (Ugye én itthon szeretnék, tehát nem fogok igazolást kapni...).

És igen, mind egy kupacban fogunk aludni, legalábbis terv szerint, aztán majd meglátjuk...

Arizona, Évuska : drukkolok nektek én is!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Csak a tisztánlátás érdekében: Világhy egyébként a saját házában-rendelőjében (talán kimondható, bár ő nem ezt mondaná) kíséri a szüléseket, csak a császár utáni szülést és a kórházban szülni kívánókat a körmendi kórházban. A bentalvás a körmendi kórházra vonatkozik.
Egyébként Világhynál is lehet pihengetni, van a házában direkt ezért egy vendégszoba.
Ildikó
ilkamama
 
 


Orsi,
:(. Akkor én szorgalmasan gyúrok a pecsétekre, kettő már van, a harmadik meglesz, amikor AFP-re kérek beutalót (igen, elmegyek rá), a negyedik meg talán, amikor annak a labornak az eredményéért megyek. Jaj, izgulok, hogy így legyen.
Koraszülésnél elég egy pecsét is, ha jól tudom. Bár ez otthonszülésnél nem játszik.
h_szilvi
 
 


Szilvi!

Ha jobban odafigyelek az elején, talán sikerült volna nekem is összeszedni a négyet. Meg talán még kiharcolhatnám. De már így a végén nem akarok ezért pluszba bejárogatni. Olyan jó volt, hogy nem kellett órákat ülni/várni, a leszúrásokat hallgatni, no meg nem utolsósorban nem vizsgálgattak feleslegesen...(Amúgy én is voltam végül AFP-n...)

Gyerekek már tudják? :)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok :D

Nekem már be is telt a kiskönyvem a sok pecséttől, csak kiadja rá a kórház az igazolást :shock:

Köszi a drukkokat, én a vizsgáim miatt 4 napos túlhordást terveztem (+ akkor van Apa névnapja is :wink: ) Addig vhogy összeszorítom a lábam :lol: De már vannak jó kis jóslófájások, de igyekszem nem beelőzni Téged Évuska.

Jad,
A János volt az, a szülőszoba nem volt ugyaz gáz,a doki és a szülésznő profi volt (de elég lett volna, ha csak kísérik a szülést) de ami utána következett...

Orsi,
Te akkor otthon? Milyen volt a tanfolyam?

Bocs, nincs több időm mindenre reagáni, a fogós témával meg abszolút nem vagyok képben. Mennem kell altatni.

Szép estét

arizona
 
 


ORsi :)
Az SZTK-ban Kötelezően vezetnek naplót, tehát az alapján kötelesek igazolást adni a viszgálatokról. Szerintem az a 70 ezer (valami ilyesmi) anyasági támogatás megéri. Küldd be életed párját, csapjon az asztalra!
OFF: jövő héten szerdán gondoltunk meglátogatni és pelust hozni, szívesen elkísérünk az SZTK-ba, ha szeretnéd :wink:
indianyo
 
 


És úgy tudom, hogy a körzeti orvos végzi hivatalosan a várandós gondolzást a védőnővel egyetemben, tehát a védőnő a háziorvossal egyeztethet és akkor így kerülhet bele pecsét.
vagy valami nem tudok?
Nem minden helyen, pl. Szabolcsban nincsen kifejezett várandósgondozó, hanem ezt mind a háziorvos végzi. /ha végzi/
szeretettel
nováky_rita
 
 


Indi! :)

Igazolásom van, csak nem pecsételtek... Lehet, hogy tényleg férfi kellene hozzá :lol: :lol:

OFF: szerintem jó nekünk a szerda-egyelőre. És köszönöm!!! :)

Rita!
Nem tudom, hogy a körzeti végzi-e hivatalosan. Nála nem jártam.

Arizona,

igen, otthon. NOv-ben voltam két napot, előtte meg a második gyerkőc előtt a teljes tanfolyamot.

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Pecsét: mivel én külföldön kezdtem a várandósságot anno, nem is tudtam volna pecsétet gyűjteni, de megérdeklődtem, mi a teendő. Akkor azt mondták, nem a pecsét, hanem a 4 terhesgondozási alkalom számít, erről igazolást kell gyűjteni és a szülést vezető orvos ez alapján írja majd meg az igazolást az anyasági segélyhez. Nyilván változott valamennyit a helyzet az elmúlt időben, de ez a része talán nem. Férfi pedig mindig jól jön a háznál :lol:

OFF: Orsi :) írok emailt a szerdáról
indianyo
 
 


Sziasztok,
pecsétekkel kapcsolatban nekem az volt, hogy volt egy olyan igazolásom, hogy a szükséges számú terhesgondozáson megjelentem. Ezen egy pecsét volt :) , elfogadták. Szerintem Orsi ne hagyd ennyiben, legalább egy ilyen igazolást állíttasson ki a férjed, (vagy Te ha van még erőd hozzá), gondolom nem mindegy hogy megkapjátok e azt a pénzt..
Arizona, Évuska drukkolok!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Ahogy figyelem, ahány ház, annyi szokás...

Nálunk a terhesgondozáson ( a védőnőkkel való találkozások során) doki sosincs, így pecsét sincs, holott minden kutyafülét ott végeznek el, beutalókat a védőnők adnak (ma már, 6 éve még nem így ment, akkor minden beutalóra orvosi pecsét is kellett a védőnői pecsét mellé). Van egy másfajta terhesgondozás, ahol doki van jelen (körzetiseknek a legrosszabbak :evil: ), ő jogosult a kiskönyvbe pecsételni, de ennek az ára minden egyes alkalommal manuális vizsgálat. :evil:
Ugyanakkor a négyszeri védőnői szolgálattal való találkozás az anyasági segély feltétele.

Ennek igazolását viszont a kórház köteles kiadni a távozáskor, külön formanyomtatványon.

Tök ellentmondásos az egész....

Itt jön az, hogyan igazolja az otthonszülő... :lol: Mivel a hivatalban nem nézhetnek bele személyiségi jogokra hivatkozva a kiskönyvbe, így nem lehet leellenőrizni, abban ténylegesen van-e 4 pecsét. (Aminek ugye most akkor mégis védőnői vagy orvosi pecsétnek kell lennie??? Nem egyértelmű.)
Vagy sikerül egy dokit találni, aki egy cetlin (pl. egy vényen, nálunk így volt) igazolja, hogy a kismama megjelent a tanácsadáson (s nem a pecsét számát kell igazolni!!!), vagy nem. Utóbbi esetben lehet még próbálkozni szülői igazolással azzal, hogy engedélyezzük, belenézhet a hivatal a kiskönyvbe. (Ezt is próbáltuk egyik esetünkben.)

Most nem tudom, épp mi aktuális, a mi időnkben GÁ - noha épp fel volt függesztve - is igazolt, mondván, a szülészeti tevékenységektől volt eltiltva, s nem a véleményezési jogától, utóbbira használhatja a pecsétjét... Szerencsére kisvárosban a kutya se figyelte a pecséten a nevet. Kerek volt, lila, ennyi...

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


sziasztok!

Szilvi, sok szeretettel gratulálok a pocaklakódhoz! olvastam a blogodat, megkönnyeztem.
Nem is rossz a tipp, az én lányom szombaton volt 1 éves, még járni sem tud, szóval a "célnak" ugyanúgy megfelel :)
a manuális vizsgálatot ezek szerint meg lehet tagadni? dejó :)))

Ilkamama, köszi a Világhys infókat! így már tényleg más a kép. viszont Körmend tényleg iszonyatosan messze van. de így is meggondolandó :) nincs valami emailje, ahová írni lehetne neki? telefon jobb ötlet kérdezősködni?

Pecsét: Esztercicával egyeznek a (tavalyi) tapasztalataim. igaz, volt választott dokim :evil: ő írt egy cetlit, hogy tízszer megjelentem terhesgondozáson, és kész. egyébként 58 e ft volt az összeg.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Kicsináltam egy buszsofőrt a BKV-nál, mert mindig dohányzik a buszon. Megbüntették. Most rossz érzésem van, mert nem az illető belső meggyőződéséből fakad, hogy nem kényszerít passzív dohányzásra (bár szépen kértem többször is). És furcsán néznek rám a kollégái (kiderült a levelezésből, hogy terhes vagyok). Viszont azóta nem gyújtanak rá.

É (38+5)[/quote]

Ugyanezt megtette a párom is. amíg dolgozni jártam (31+6-ig), gyakori utasa voltam az egyik belvárosi bkv járatnak, és bizony betelefonált, hogy ekkor meg akkor dohányzott a sofőr. ez nekik prémium-megvonást jelent (azt hiszem negyedévest- apósom is bkv-s). megérdemlik. belső meggyőződés vagy nem- addig se gyújt rá és mást sem mérgez legalább. valószínű, hogy nem te vagy az egyetlen kismama, más nem biztos, hogy szól, csak szívja a füstöt :?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Itt mindig megnyugszom... Kicsit paranoid lettem, úgy érzem, mindenki nekem jön, nekem kell kitérnem, nem engednek leszállni a buszról (vagy csak a hasam nagy?), rám fújják a füstöt... biztos a magzatot védő ösztön az alapja ennek, de nagyon erős érzés.

Szilvi blogja engem is megindított.
Mert szép várni, tervezni, hívni egy gyereket. De talán mégis... a gyerekvállalás legszebb változata ez, hogy kopog a váratlan vendég, és elfogadjuk, teljes szívvel, alázattal... Nálunk is ez volt. Így a gyerek biztosan nem jóléti cikk, letudandó program a kocsi, a nyaralás mellett, most ezt nem akarom hosszabban, biztos értitek.

Eszter, Edit, köszönöm a drukkot, igyekszem szépet szülni.

Sétálunk nagyokat.

Pont teliholdkor fogant... Tihanyban. Tíz holdhónap.

Híznak kicsinyeim szépen, a Szakdolgozat nevű és Dávid/Júlia is (nem nézettük meg, felszerelték-e extrákkal, vagy alapmodell...). Szakdolgozat pólyába, újszülött könyvkötőhöz, épp egyszerre (vagy fordítva).

Nincs felesleges pólyabetétetek? A régi penészes lett, de a huzat megvan, a fiam is abban aludta legszebb álmait.

É (39+3)
évuska
 
 


évuska írta:(nem nézettük meg, felszerelték-e extrákkal, vagy alapmodell...).


:lol: :lol: :lol: :lol: ALAPMODELLT AKAROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hú, én azért irígylem néha kicsit azokat a párokat, akik eltervezik, hogy na, akkor most legyen. Abbahagyják a fogamzásgátlást, élvezik együtt az életet és lám, 2-3 hónap és ott a baba. Meg akik rögtön másnap érzik, hogy megfogant az új élet,- de jó lehet.
(Nem, azokat nem irígylem, akik évekig próbálkoznak, amíg végre sikerül.)
Viszont tény, hogy ez a kisbaba más egy kicsit a szívemnek. Mert nem azonnal döntöttünk, hogy "na jó, legyen, akkor most örülünk neki" (mint a többieknél), hanem igenis hosszú küzdelem után. És abszolút tudatosan (vagy tudat alatt, ki mit nevez tudatosnak). Szóval nagyon szeretem őt pont ezért, nem lelkiismeretfurdalásból, hogy két hétig nem akartuk, hanem mert megmutatta, hogy hogyan döntsünk helyesen.

Tegnap láttam uh-n, nagyon kis drága volt. (És teljesen rendben van az egész gyerek, tarkóredő is.)


Nagyon drukkolok, Évuska... :) Hidegfront van.... :)
h_szilvi
 
 


Világhynak nincs e-mailje, mert elkötelezett antopozófus "hívő", így a számítógépet nem engedi be az életterébe. A honlapot csinálja neki valaki. Vonalason érdemes próbálkozni, mert az Őrségben nem mindig van térerő. De azért lehet mobilon is. Hívd, beszélj vele.
Csak egy adalék most történt: a barátnőm felhívott, hogy ismét babát vár, de már volt két vetélése, mit tanácsolnék neki. Hát tanácsoltam neki Világhyt, aki másnap küldte a homeopátiás injekciókat, ellátta tanáccsal és két hét múlva felhívta, hogy megkérdezze hogy van. Én ilyen orvossal még nem találkoztam.
Ildikó
ilkamama
 
 


Anyaságihoz:

hát, tényleg nem egyszerű a rendszer. Védőnőm szívesen ír papírt, hátha jó lesz... :). Meg még próbálkozom az sztk-ban is, bár csak 3 alkalom lesz összesen (nem is ugyanannál a dokinál), nem 4. Köszi biztatásokat!!!

Amúgy nekem is doki adott első alkalommal, nem a kiskönyvet nézték. Másodszor Ági. Csak ha otthon szülök, utána ki adná ki? Sztk: ott meg kiskönyvet néznek...

Na, témát befejezem :)

Még valami: hogyan lehet kitérni a vizsgálat elől? Gyermeket nem viszek, úgyhogy ez a variáció kizárva... Olvastam olyant, hogy vannak nők, akik maguknak ki tudják tapintani a méhszájat. Ez nagyon gáz? Van ötletetek? Pénteken megyek...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Szilvi!

De jóóóóóóóóóóóó! :) Kívánom Neked, Nektek a leggyönyörűbb Alapmodellt! :)

Orsi!

Mi jól vagyunk, teli van gyerekzsivajjal a ház.
Nemrég olvastam a Kontinuum elvről, jó nagy hatással lett rám, ránk. Azóta olyan az életünk, mint amilyet nagyjából szerettem volna és nem kell családösszehangoláson agyalnom. Leggyakrabban már megy az magától is. Úgyhogy tényleg jól vagyunk.
Nemsokára áttérek mosós pelusra, már nagyon idegesít az a két tonna szemétkupac, amit eddig termeltünk. Remélem nem bánom meg.
Ezenkívül barátnőm otthonszülésről ír szakdolit, azon szöszmötölünk.

drukk megy Neked, már tényleg nincs sok. A méhszájas dologról egy természetes fogamzásgátlás című könyvben olvastam, őszintén szólva meg is próbáltam, de óriáspocakkal még a kiserdőig is alig jutottam el :wink: én a kedvenc otthonszülésznőmre bíztam a dolgot.

Nemrég felvillant bennem, hogy milyen csodás pillanat is volt, mikor Panka kibújt....
igen, csodás volt. Nemrég a teljes hitetlenséggel a szemében nézett rám egy anyuka, mikor "jó"-nak és könnyűnek jellemeztem Panka érkezését.... rosszul esett, pedig tudom, miért nem hihet nekem.... ez van. Apránként, talán elmúlik az össznépi elvárás a rémtörténetekkel szemben. Én meg tuti nem fogom ezt a nemzeti sportot táplálni, csak azért, hogy azt kapja, amit elvárt. Azzal meg már nem is terheltem, hogy volt ott extázis is, rendesen :oops:

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


A vizsgálat elől nagyon egyszerű kitérni: nem ülsz fel a vizsgálóasztalra. És megmondod az orvosnak, hogy nincsen panaszod. A Papp Zoltán-féle tankönyv azt írja, hogy a méhszáj ellenőrzése nem feéltétlenül indokolt minden ellenőrzés során, a terhes panaszai határozzák meg.
Hát ezt idézd neki és ne nyisd ki az öledet!
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Hű Rita, ezt nagyon köszi, hogy írtad, elraktározom magamnak én is későbbre :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Rita,
de ha én megemlítem a tankönyet, nem fog bedurcizni nekem?! Hogy én próbálom kioktatni, pedig ő már hány éve van a szakmában?!

Persze az, hogy nincs panaszom, az nagyon jó. Lehet, hoyg engem ezért nem akart vizsgálni eddig, ugye? Megkérdezte, vérzés, görcsök vannak-e, mondtam nincs, bólintott, kész.
h_szilvi
 
 


Ilkamama!
nekem csak most esik le (jobb későn, mint soha): te Világhy dr-nál szültél?
igazán lelkiismeretes az alapján, amit írsz. :)

szerintem mindenkinek vannak ellentétes érzései várandósság alatt. én nagyon vártam évekig, kiböjtöltem szinte a kicsilányt, mégis váratlan volt (mert társat kellett cserélnem 2szer is) és adódtak gondok is emiatt amíg Ő a pocakban lakott.
meg utána is, család, brrr. de mostanra minden elsimult :)

Osoa, Ágiék ezek szerint vállalnak most szüléseket?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Mamacsibe,
nem szültem vele, de mivel dúláskodni szeretnék, és akár nála is, járunk hozzá néhányan tanulni. Így a látókörömben van sokminden. Én még nem voltam nála szülést kísérni, de a barátném igen. Ha érdekelnek a részletek szívesen összekapcsollak vele.
Ildikó
ilkamama
 
 


Engem is lehetne? Érdekelne, hogyan mennek nála a dolgok. Mármint a Világhynál.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Ildikó! Igen, légyszíves. Kíváncsi lettem.

ötletek esetleg arra, hogyan lehetne az utolsó heteket megoldani egy 2 évessel meg egy pesten dolgozó férjjel? gondolom a környéken szállást szerezni lenne érdemes. utánanéztem, 3 óra 8 perc innen tőlünk a legrövidebb út a körmendi kórházig :shock:

Kép
Kép
mamacsibe
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: