Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Én 2005 03 09-én szültem a schöpiben, ügyeletesnél. (herczeg dokinál és csilla volt a szülésznőm) 10 perces fájásoktól számítva 23 és fél óra alatt lett meg 3520gr-al, 54 cm-el Jázmin.
Én nem voltam együtt vele, csak etetésekkor kaptam megKép
A 33-asban voltam "elszállásolva".
Most találtam a topicra és nagyon remélem, hogy találkozok itt majd a régi szoba társakkalKép
Eddig a 6.ker-ben laktunk nemrég jöttünk a 19-be, de itt senkit és semmit nem ismerek, ugyhogy, marad a chatKép
sultana
 
 


Pampers 47 db-os, 7kg-18ig, piros a jele és még MAXI is van ráirva.

Maxi COsi Priori XP.
CUICCO???

Márknak nincs/nem volt cumija. Egész pici korától nem kéri. Egy darab fotónk azért van róla ahogy 10 msp-ig az volt a szájábanKép
timili
 
 


szia Timi,

Azt hittem végül nem maradt Nekted, szóval lecsaptam az egyik Römerre a szomszédból Kép
Feltegyem Neked a babaszobára?
Amúgy mizujs, semmi hír Rólatok Kép

Manka,

Sztem. ezzel kezdjük a függőséget kialakítani a gyerekben Kép Marci sem kapott soha cumit, nem rágta, szopta az ujját sem. Viszont így sokkal többet nyüszögött, mint a "hangtompítós" cumis babák.

Kriszti

cuiccolo
 
 

 
 

Szia Sultana,

Üdv köztünk!!! XIX. ker. Endresz György u. 28 a barátnőm játszóháza, sok a program találkozhatsz környékbeli mamákkal és később szocializálódhat ott a gyerkőc Kép 450Ft/óra. Ez nem a reklám helye, de nem jó sztem. egyedül és tényleg jó hely. Van zenés torna, mozgásfejlesztés, zenefejlesztés és sok-sok játék 0-3 éves korú gyerekeknek.

Amúgy Te Egyiptomból kerültél Mo.-ra?

Kriszti

cuiccolo
 
 


<font color="0000ff">Kriszti!

Én akkor bejelentkeznék, és ha nem lesznek hóakadályok addigra, akkor megyek is. Most voltam dokinál, kaptam antibiotikumot, ezzel meg lesz az ezévi adag.

Sultana!

Üdv közöttünk. Mesélj! Milyen volt a szülésed? Azt már látjuk, hogy hosszú. A kórházi élmények? Képet esetleg láthatunk Jázminról?

Szép estét mindenkinek!

Zita</font>
pzita
 
 


sziasztok!

ha már így kiprovokáltam kriszti nálatok a talit, akkor nekünk feltétlenül ott a helyünk. (ebben csak betegség akadályozhat meg, ami ugye nem előre kiszámíthatóKép) de hová is és mikor is kellene menni?


i
matt07
 
 


Kép

bár tőlem nem kérted, zita, de én nyomok fel ide két képet a törpémről. az egyik a gézengúznál készült babaúszás közben, a másik az étkezőnkben.

i
matt07
 
 


Bocs lányok, tegnap nem tudtam benézni, mert Dorkát 8-11-ig altattuk, nem tudom mi volt vele, állandóan felordított, forgolódott, szerintem a foga, mert a kezét nem vette ki a szájából.

Szóval, Matt akkor ha ma de. felnézel, jöhettek, a telcsi számomat mára beteszem a profil-omba és ha felhívsz egyeztetünk. Meg persze ha valaki más is jönne szívesen látom. Ed, többiek?

Kriszti, akkor mi is beneveznénk a jövő hétre, persze ha nem lesz valamelyikünk már megint beteg, vagy ha nem keddre beszélitek meg, mert akkor nekünk sajna nem jó.

Sultana, üdv köreinkben.

Cumi nálunk sem játszik, bár az elején volt próbálkozás, de nem kellett a kisasszonynak.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok,

Utánaolvastam ennek a cumi ügynek, és azt mondják az okosok, hogy 3-ból 1 babának erősebb a szópóreflexe mint az átlag és akkor is kell nekik valamit "rágni", ha nem éhesek. Ezek az ujjszopós gyerekek. És erről van a vita, hogy melyik jobb, az ujj vagy a cumi. Az anyukám azt mondta, hogy én soha nem szoptam sem ujjam, sem a cumit. Viszont apuka igen, úgyhogy Jack ezt tőle örökölte.

Hencsi, hol vagy? Minden rendben?

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


<font color="0000ff">Manka!

Nálunk a 3-ból 1 bejött. Senkinek nem volt cumija, és ennek ellenére csak Réka szopta az ujját. Az első szülinapja környékén magától elhagyta az ujjszopást.

Matt!

Jó az uszodás kép. De tetszik a másik is. Látom nagyon éhes volt a törpe, hogy bodyban indult enni. Nálunk a reggelihez a nagyokról még nem lehet a pizsamát leszedni. Öltözés, csak reggeli után engedélyezett.

Üdv:

Zita</font>
pzita
 
 


Sziasztok!

Ha nem baj, én is kérdeznék valamit:
a 10 hónapos lányomnak még csak egy foga bújt ki, az is épphogy. Viszont látom, érzem, hogy nagyon megviseli a fogzás, folyamatosan fáj neki. Tudom, hogy a szakirodalom azt mondja, hogy az első fogak kibújása nem fáj egyáltalán, de ezt Lili láthatóan nem olvasta, nagyon sokat szenved.

Van valakinek esetleg vmi ötlete, hogyan tudnám kicsit csillapítani a fájdalmát? Nem akarom folyton Panadollal meg Germicid-C-vel tömni, viszont a helyi érzésetelenítők (pl Dentinox) egyáltalán nem használ látszólag.

Köszönöm
Barbi
lirian
 
 


Sziasztok!

Sultana!

Gratulálok a kislányodhoz, nagyon szép neve van!
23 óra!!- nem semmi!! Nem volt fogadott orvosod, hogy az ügyeletesnél szültél? Érdekelne, hogy meg voltál-e elégedve vele? ( Én 11 éve járok hozzá )
Szóval várjuk a beszámolódat!

Mindenkinek Üdv.: Mzille

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Lirian

Próbáld meg a Chamomilla homeopatiás bogyót!
Jav: fogzás, nyugtalanság.. stb
Remélem segít!

Mz

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Kriszti!

Ha meggyógyul Nati,akkor mi megyünk hozzátok! :-)

Manka!

Natinak akart adni Anyosom cumit,de nem kellett neki.Kiköpte.Többszöri próbálkozás után is!
Az ujját csak elalváshoz szopizza,de ahhoz kell a pelus is!

Timi!

Köszi,nekünk nem kell a pampers.

Anikó
janiko
 
 


Sziasztok,

Jó, ezek szerint tali nálunk jövő hét SZERDÁN! Addig betegségeket kerülni Kép!!!

Judit, Zita, Ildi, Anikó tuti jön Kép Sztem benevez Ari és Judit is a lányokkal (Õk már törzstagok itt nálunk, bár csak Ari schöpfis, jelenleg a második babát várja)
Többiek?

cím: Bp. XVIII. Lea utca

Kriszti

cuiccolo
 
 


Ed,

Ha Timi jön esetleg el tud hozni, ha nem én is szivesen áthozlak a 0-on....
Barbiéknak nincs kedve csatlakozni? MÁr olyan rég tervezem, hogy írok Neki és mindig elmarad Kép

Lirian,

Én is a Chamomillára szavazok és a borostyán nyakláncra. Anno mi Timitől kaptuk de már itthon is lehet kapni....
Ha Camomilla nem jön be (van akinek nem segít) akkor ne add a babának...

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok,

Lirian,

ha a chamomilla nem sikerül, akkor még van a Viburcol kúp, az is homeo-s, nyűgösségre, fogfájásra, stb. Nekünk ez jött be.

Talira mi vállaljuk az ücsit, vagy türós-meggyest is szívesen sütök.

J

KépKép
KépKép
ytong
 
 


hali, nálam sajna no taliKép
Matt, helyes a fejfedötök úszásra

Cuicco, nem probléma az ülés...most van egyébként pont annyi, amennyi kell (4Kép), de ha tudsz vkit akit érdekel...folyamatos bevásárlásban vagyokKép braun fülhöméröre is rámentem...imádom ahogy csendben eleht vele éjszaka is höt mérni...

Tali helyett megpróbálok az "arab" terroristárol fotot küldeni:
Kép
és egy bonusz:Kép
timili
 
 


Szeva Szultána+Jasmine!


Ujságjaim: mai napi eredmény: 2 óra a bölcsiben, és 3 fa(!) kocka mondjuk mint egy "melba" kocka egymásra rakása. Örülök mint majom a farkának de nemhogy felvenni videóra ,de még a naplóba beirni sincs idömKép Mint látjátok egyszerre 1 kanál nem is elégKép. Szönyeget ilyenkor zuhanyfüggöny védi, ráérösebb esetben Márkot "evökabát", asztalt meg csak parlagon hagyom, teritövel ráérünk majd 5 év múlva urizálniKép
ha elfelejteném: jó talizást, és ne hagyjátok otthon az agyancsokat!

Sajnos Cuicco-t már nem is merem kérdezni Marci mikre képes mert1: megkímélnéllek egy esetleges inhüvelygyulladástól,mire leirnád, 2: szégyenlem de Márk elég "lusta"...vagy én lennék azKép?
timili
 
 


És most egy utsó máraKép:
nézegetem az elejét és jó kis archivumunk van már!

Kedves Topictársak!
Karácsony felé közeledve, köszönöm hogy ilyen szépen életben tartjátok Alice által nyitott fórumunkat, melyet (ha lehetek ilyen "nagyarcú"Kép) talán tekinthetek kicsit a szivemhez közelállónak, merthogy mintha egy burkolt kérésemre indult volna be....lehet?

És de jó lenne 20 év mulva egy talit tartani...azokkal akik addig csatlakoznak hozzánk!!!!
timili
 
 


Kép
timili
 
 


Sziasztok!

Judit, sajna a mai nap nem jött össze, nagyon elfáradtunk tegnap. Kellett a pihenés itthon. Egyre nehezebb a pocak.Kép Sajnos messze is laktok tömegközlekedve.Kép

Tali: szerda részünkről ok, úgy szervezem a hetet. Kriszta, az odaút még nem gázos, mert délelőtt nincs alvásidő, viszont a hazaúttal lesznek gondok, főleg, ha nem alszik napközben. Sajna nem tudom az alvó csemetét cipelni. Szóval ha áll az ajánlatod, köszi, elfogadom. Barbit megkérdezem.

Viszont most megyek, Apa végre itthon van.Kép

Edina

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


sziasztok!
1:köszi az infot a játszoházról
2:nem egyiptomi vagyok, csak van ott is és yemenben, meg tadzsikisztánban rokonság, én itt születtem, a férjem meg 9 honapos kora ota él itt.
3: a történet.......(ez hosszu lesz)
szóval, először is 3 honapos terhes voltam mikor kiderült, hogy nem hatott a minulet és 10-12 hetes babám van. Egyből veszélyeztetett terhes lettem, mivel az első három honapot végig dohányoztam, kávéztam, teáztam, hegyi biciklis turáztam,...stb. Az egész hátralévő fél évben görcsölt a hasam. A 36. héten távozott a nyákdugó. Akkor bekerültem a korházba.Életemben nem voltam még olyan magányos és kétségbeeset mint akkor. Nem volt orvosom és senki nem törödött velem. Senki nem mondott semmit, és senkit nem érdekelt a problémám. 3 napot töltöttem benn. Egész végig a folyoson üldögéltem éjjel-nappal, a liftttel szemben. A szobatársaim se olyanok voltak, hogy kicsit is megfeledkezzek a magányomrol.....Aztán a 3. nap után haza balhéztam magam.
Onnantol minden nap szinte ctg-re jártam be.
A szülés elött 3 nappal már javában voltak joslofájásaim, de aztmondta a ctg-s nővér, hogy ha berendszereződik 5-10 percesre akkor menjek be.
2005. 03. 08-án kedden, reggel 5 körül fájásokra keltem. Nem voltak rendszeresek de éreztem hogy ebből lesz valami.Kitakarítottam, főztem, mostam, vasaltam, és 12kor bementem akkor már rendszeres 10perces fájásokkal a korházba.Benn is fogtak.Semmit nem tágultam, hiába voltak erős fájásaim,éjfél körül burkot repesztett a doki, aztán kezdődött az igazi szenvedés.....de végülis 2 érzéstelenítővel (amitől kb 2 honapig még nem tudtam járni, lehet ideget talált)jokora gátsebbel, da hajnali 04:19re megszületett 54 cm-el, 3520 gr-al Jázmin. Aztán a 33as szobában helyeztek el. Ahol a hirneve ellenére nagyon kedves, segítőkész társaságra leltem.
4: a doki: végtelenül kedves, segítőkész volt. És főleg türelmes. Akkor is csak ő állt velem szóba mikor először kerültem be a korházba.
Na ennyiKép
képet, hogy kell betenni?
sultana
 
 


megint én, nem tudom hogy kell képet beteni, de chaten is van a profilomban, és két albumom van haitham jázmin I és II néven.:D
a "sultana" nevű album, nem az enyém.
sultana
 
 


Lányok!

Köszi az infokat, rárepülök erre a borostyánkő-lánc témára, mert sajnos a Chamomilla nem túl hatásos nálunk ahogy látom. Próbáltam rákeresni a neten, de sok értelmes találatot nem kaptam... 1 helyen sejtem, hogy lehet kapni, majd utánanézek.

Timi!
egy mondat a visszatekintésedre reagálva:
emlékszem, amikor még szülés előtt faltam a hozzászólásaitokat, mennyire jó volt, hogy vagytok Kép Figyelni a problémákat, amik akkor benneteket érintettek, és most, hogy nekünk vannak soron, jó visszagondolni a ti tapasztalataitokra Kép Szóval, én meg ezeket köszönöm Nektek Kép

Remélem nem gond, ha én is mutatok egy képet a vadul fogzó Luciról Kép

Kép
lirian
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak bazi sok melom van igy nem nagyon élek társasági életetKép

Kép
hencsi
 
 


Sultana!

Megnéztem a képeket, nagyon dögös a háremszerkóban! Tündéri kislány!

Köszi a beszámolót, szörnyű lehetett az a pár nap a kórházban, örömmel hallom, hogy a Herczegh ilyen emberséges volt, amiben én nem is kételkedtem...!



Lirian

Sajnálom, hogy nem jön be semmi.. a Viburcol tényleg jó!

Szép napot mindenkinek!

Mzille

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok
Tényleg hatásos az a borostyánkős izé, fogzásra? nem folytja meg vele magát?
Jazi most küszködik a 9. fogával.....még idáig egy nyugodt éjszakám sem volt.Kép
Köszi Mzille,...(én vartam)Kép Mármint csak az érméket a ruháraKép
sultana
 
 


Sziasztok!
Lehet, hogy már el is felejtettetek, de teljesen el vagyok havazva.
Most is csak benéztem, de a fogzás témához hozzászólok.
Mi ugyanis - úgy értem, Boldizsár fiam - már három hónapja fogzunk.
4 hónapos volt, mikor kibújt az első két foga és azóta nincs megállás. Most a 7.-8. fogakon dolgozik.
Ennek köszönhetően már három hónapja nem alszom.
Előtte már kezdte átaludni az éjszakát, nagyon jó volt, amennyire emlékszem (bár elég nehezemre esik visszaemlékezni arra, milyen is végigaludni egy éjszakát), de aztán bejött a fogzás és elkezdett felkelni. Először csak egyszer, aztán kétszer, most már háromszor, na nem mintha éhes lenne, egyszerűen csak cicizni akar. Ja, és mellettem aludni.

Nekünk felírt a gyerekorvos valami Anaestheticum nevű folyadékot, amit a gyógyszertárban kevernek ki.
Esetleg próbáljátok ki azt, hátha bejön.

Tudom, jobb a természetes cucc, de én már letettem róla. Én már csak aludni szeretnék egy kicsit...

Üdv.
Mackooo
mackooo
 
 


Megkérdem ma róla a dokinkat.
Én szülés előtt se tudtam aludni a joslófájásoktól, aztán az első hat hétben hasfájós volt, aztán 2 hónapos kora óta fogzás.....és emellett éjszaka alapból 3 óránként kel enniKép
próbálom leszoktatni.....már csak iszik éjjel, de 4 dl-tKép
sultana
 
 


Sziasztok, nálunk is már elkezdődött a fogzás, múlt éjszaka nem sokat aludtunk, úgyhogy a babamasszázson le sem vetkőztettem, mert nagyon nyügi volt. Most bezzeg alszik mint a tej.

Itt egy kép a Jack uncsitesóiról (10hónapos ikrek) a Mikulásbácsival, bár inkább úgy néznek ki, mintha a Mumussal lennének fotózvaKép.

Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


KépKépKép
szegénykékKép
sultana
 
 


Sultana, megneztem a kepeket en is. nagyon szep Jazminotok van! Hogy sikerult az alvos nevetos kepet elkapni?
Matt, Timili, Lir, Manka a Tieitek is nagyon szepek!
(Majd en is teszek fel kepet).
A lanyomnak tuszos mandulagyulladasa van, most volt itt doktor bacsi.Kép
Megyek, fiam kovetel.
Puszi Mindenkinek
Kriszti,
koszi az invitálást, sajna nem tudok menni, de nagyon szeretnék már Veletek találkozni!
masodik
 
 


köszi masodik.
mindig így alszik, de van amikor beszél vagy horkol vagy hangosan kacag álmábanKép nagyon durva tud lenni.
sultana
 
 


jobbulást a kicsinek
sultana
 
 


Iza, a két rosszcsont a mikulással nem az enyém, de átadom az anyukájuknak.

Itt egy kép Jackről a játszószőnyegen.

Kép

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Manka,
Jack is szep. (a lanyom itt uz az olemben es kerdezte, hogy Jack baba ugy tud beszelni, hogy "hööö"?)
ertettem, hogy a masik kep az unokatesok, csak benan ,*rohanva* fogalmaztam. Ok lesznek ott a nagy ir karacsonyi bulin. Képben vagyok ám.
Na udv,
Iza
masodik
 
 


Manka, Jack komoly faszi-képet vág és borzasztó helyesKép

Az ikrekkel igazi "kiqrás" volt, mert ahogy látom a szemüveges lappföldi muksó még a cumijukra is rátette a kezét...Kép
nem irigylem egyiket semKép

Borostyánláncra ugorjatok rá! Komoly találmány!(nálunk nem hiszem hogy segitett, de nagyon maui-s a csávó vele) itt asszem olyan 20 eur-körül volt ugye, CUicco?

Lányok, fogzással kitartás...


Sultana, megy a képküldés? melléklet feltöltése...stb?
timili
 
 


Sultana, na....én is megnéztem Jázminod meg a vasalódKép
Nekem leginkább a narancssárga tréningruhás rapper szerkos, meg " a járókás D.J.lány" lopta be magát a szivembe...de a popper frizurás is versenyben vanKép
timili
 
 


Más: ´70-es generáció!
miért van sztetek az hogy Mzille-röl nekem zmizrlna- jut eszembe? (vagy hogy afenébe irják?)
timili
 
 


Sziasztok!

Dolgozom 1000-rel, ha a lányom engedi, most épp jol elvan:

Kép
Kép

A sok inger hatására be is aludtKép))))

Kép
hencsi
 
 


Sziasztok,

Iza,
a lányod nagyon okos kiscsaj, a Jack tényleg úgy magyaráz, hogy "hööö höööö höööö", helyenként egy-egy "eee"-vel és "ooo"-val cifrázva. Szerintem a Kaidi még értené is amit mondKép.
Tényleg, ő nem keverte a két nyelvet amikor tanult beszélni? Mik voltak az első szavai?

Sultana, én is megnéztem a kis Jázmint, írtó dögös kiscsaj.

Timi, tök jó fej a Márk ahogy "két kanállal habzsolja az életet"Kép

Nna, megyek bevetem magam a fördőkádba, Jack és apuka elmentek a nagykövetségre átvenni a nagyfiú útlevelét.

Pussz mindenkinek

Manka

Ja, most volt a BBC Newson, hogy a kutatások alátámasztották, hogy azoknál a csecsemőknél akik cumival alszanak el, 90%kal csökken a bölcsőhalál kockázata.

Manka

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
manka7
 
 


Hali,

jelentem, Dorka taknyos lett ma reggelre.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha csak a foga miatt van akkor mehetünk-e a talira.

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


sziasztok
köszi mindenkitől az elismeréstKépjazi szerencsére tiszt apja, belőlem csak a rózsaszín zokni....Kép
Ugy látom jo korházba szültem, ha az összes ott született baba ilyen kis menőmano, mint a mi gyerekeinkKép
tudtok valamit a vasárnapi MOM börzéről?
tudjátok hol lehet arab mese könyvet találni a városban?
(mármint ami magyarul van és nem kell napokat tölteni a fordítással, lusták vagyunkKép )
sultana
 
 


Kép
sultana
 
 


sajnos az ujabb képek méretét csökenteni kéne hogy ide férjenek.
itt kb 2-3 honapos.
de az uj album készülőben, most van pár uj kép benne, de töltök még
haitham jázmin II az uj, a régi meg értelem szerűen az I Kép
sultana
 
 


NAGYON SZÉP MINDEN BABA!!!!!
Ha feltöltődik a gépem én is rakok fel képet Kép

Szóval Szerda a tali napja. Hétfőn véglegesítsük az időpontot és a résztvevőket.

Judit,

Sztem. nyugodtan jöhettek. Játszóházban nagyobb a bacitenger és eddig megúsztuk Kép

Ed,

Fuvart megoldjuk Kép

Iza,

Sajnálom, hogy nem jöttök Kép

Mackoo,

TI?

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok csajok!

Először is bocsánat a hosszas eltűnésért!Kép
Nem jó évet zártunk mi. Szeptember végén apa lebetegedett, mentő, kórház, kivizsgálások, majd másfél hónap táppénz itthon. Nagyon kemény időszak volt a kapcsolatunk szempontjából is, de szerencsére túl vagyunk rajta.
Bencus jól van ugyanolyan rosszcsont mint volt.KépKriszti, Marci harap még? Mi még nem tudtunk leszokni róla.Kép
Látom sok új taggal bővült a topiK, tündéri babókkal!Kép
Nagyon helyes hozzanak csak kedvet a kistesókhoz!Kép
Nagyon örültem, hogy láttam Ádámról és Márkról képet!Kép
Timi, őrzöm még a Panadolt és a cumisüveget!Kép
Igyekszem ezután rendszeresen jönni újra!

Puszi
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


SZIA BARBIIIII!!!!!

Jöttök a talira? Remélem apa teljesen rendbejött!!!
Bencusról kép?
Marci már nem harap, de húzza a lányok haját Kép)

puszi,
K.

cuiccolo
 
 


<font color="0000ff">Barbi!

De jó újra látni Téged. Sajnálom, a nehéz időket. Tudtok jönni Krisztiékhez?

A kicsi babásoknak!

Mindegyik aprónép gyönyörű.

Manka!

Ez a hír már magyarul is volt. Sőt a párja is. Mert hát nem minden fekete és fehér.

A hír:http://www.informed.hu/index.nfo?tPath=/betegsegek/betegsegek_reszletesen/pediat rics/newborns_babies/sids/&article_id=107432&prk=166899771114&larticle=107433

És a párja: http://www.informed.hu/index.nfo?tPath=/betegsegek/betegsegek_reszletesen/pediat rics/newborns_babies/sids/&article_id=107433&prk=166899771114&larticle=107432

Üdv mindenkinek!

Zita</font>
pzita
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?