Új privát üzeneted érkezett!

"...s nagyon nagy dolognak kellene történnie hogy mi innen elmozdulnánk..."-Picus, szerintem ami Csilla lányával történt, az nagyon nagy dolog, sőt.
"...átfedéssel, tehát valóban minimum ketten vannak, nem? "-Kíváncsi, nem. Maximum ketten vannak, de ha a dadus is lelépett, vagy még nem érkezett meg, akkor egyedül. Ezt írtam az előbb is. Szövegértés?
"Szerettem volna kiolvasni Csilla szavaiból valami kis jóindulatot a hazai ellátással kapcsolatban, de nemigen sikerült."-még mindig Kíváncsi: Te jó ég, miféle jóindulat maradjon egy emberben, akinek egy életre megnyomorították a gyermekét? Hogy veszed magadbak a bátorságot, hogy ítélkezz, amikor fogalmad sincs arról, mit érezhet Csilla vagy a lánya, il. az egész család?
Egyáltalán, ki bántott téged, hogy így lerohanod a másikat? Sértegetett téged? Támadott téged? Neked kell megvédened a Klinikát vahy az országot?
Az, hogy itthon milyen az ellátás és a hozzáállás, az mindig akkor derül ki, amikor komplikáció van, és nem akkor, amikor panaszmentes egy szülés vagy terhesség.
pontosítás folyt.
 


Sziasztok!

Picus!
Igazad van, szerintem sincs itt helye annak amivel mi most piszkáljuk egymást.De én sem tudom szó nélkül hagyni, amit Kiváncsi ír a leveleimröl. Ha másra nem is arra jók, hogy jót derültök rajtuk.

Nekem nem volt célom, hogy felborzoljam a kedélyeket. Kár volt megírni, hogy hol lakom. Én annak csak örülök, hogy jól érzed magad, boldog vagy. Ez a lényeg. Hogy melyik országban az már mindegy. Én is boldog vagyok a családommal.

Csak most egy kicsit zavar, hogy szeptemberben megmetszettem az egy szem almafánkat a kertben, de annyira, hogy lehet meghal szegény.


Kíváncsi!
Azt írtam, hogy a méhszájzáró madzag engedett el, és ez itt is megtörtént volna.

Igen, itt is vannak orvosi hibák, de én a magyar klinikás élményeimet írtam le.

Az orvosi hibákról, mulasztásokról regényt lehetne írni. Arról itt is hallani.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!
Csak egy utolsó gondolat!
Nem hiszem hogy bántón fogalmaztam volna, próbáltam toleráns lenni amellett, hogy nekem igenis fájnak, jól mondod Csilla a szavaid, mert pontossan olybá hatnak aminek szánod is őket kissé lenéző lehurrogásnak!
Kíváncsi nyersen fogalmaz és oda csap, ilyen, volt már szerencsék egymáshoz, ugye?
Hogy nem kellenne?
Tényleg nem!
De....tudjátok mit, szívemből beszélt, mert bizony Csilla kezdeti hangsúlya is rendessen megváltozott, talán vagyunk itt egy páran akiknek tényleg fáj ha a hazájukat krtitizálják, ez van!
Solya ismersz tudod hogy nem bántok senkit ha nem muszáj,de ha valaki bevallottan nem tud a magyar viszonyokban gondolkodni, az tanuljon meg kevésbé kritikus is lenni!
Nézd Csilla ha neked ott kolbászból van a kerítés legyél boldog,de ne piszkálódj, mert mindamellett ami veletek törént roppant igazságtalan vagy!
Bele se kössetek mert én részemről befejeztem, nekem erről egy mese jut eszembe ahol az egerek Amerikába vágynak, aztán az odafelé tartó úton énekelgetnek a rájuk váró "új hazáról".
-Amerikában bezzeg nincs macska és az utca kő is sajtból van!

Dzsili
dzsili
 
 

 
 

Lányok!

Képzeljétek, Annamari elmentünk a Deák utcában arra a Mozárt kóstolóra. Nekem nagyon tetszett!!
Ittunk fincsi teát a párommal meg kaptunk hozzá teasütit.
Olyan jó volt!!!
Holnap jön a húgom, itt lesz csütörtök du-ig!
De még angolom is lesz. Most még átolvastam azt a sok jó dolgot amit a suliban tanultam a családi pótlékrólKép:
Olyan okos leszekKépKép
Tud esetleg valaki tételeket nekemKépKép
Csilla : kertes házatok van? Olyan jó lehet kimenni a kertbe a gyerekekkel..ez még egy álmom amit valóra kell váltanom !!!
Saját kertes lakás..Milyen alma fa volt-lesz Kép amit megmetszettél? Én nem tudom mennyire lennék képes egy kert rendbentartására...
De jó lehet...
Megyek aludni - még nem fürödtem..
Aztán alvás mert holnap jön a Húgom és már 8 kor itt lesz s nem hagy majd aludniKépKép
Picus
picus
 
 


Csilla,
most tényleg örülök, hogy válaszoltál! Kép
Szerintem is lehet beszélgetniük azoknak is, akik nem értenek egyet. Éppen ezért húztam föl magam azon, ahogy 19.08-kor elküldött hozzászólásodban lezártad a témát és pont. Akkor azt éreztem, hogy részedről a fáklyásmenet, ha nem értünk veled egyet, akkor alászolgája. De jó, hogy nem így van! Kép
Jó, akkor elemezgessünk mindent. Jó kis egymás mellett elbeszélés folyik itt köztünk, azt látom, de talán még sikerül odáig eljutnunk, hogy ugyanazok a szavak ugyanazt jelentsék mindkettőnknek.
A jól sikerült gyerekkorodat azért nem "szemléztem ki", mert szerintem egyáltalán nem tartozik a tárgyhoz. Mármint ahhoz a tárgyhoz, hogy nézetem szerint a jogosnál sokkal jobban "lefikáztad" a magyar egészségügyet, és úgy általában az egész magyaros hozzáállást. Általában csak azt emeltem ki, ami miatt én elszomorodtam, és a zárójeles megjegyzéseim sem azt magyarázták, hogy te mit gondoltál a mondataid mögé, hanem azt, hogy én mit éreztem, amikor olvastam őket.
1. Ha csak úgy beesel egy kórházba, akkor sem kaptál volna rosszabb ellátást - remélem, ez egy közös pont közöttünk! Kép Nem kell feltétlenül előre levajazni, hogy bemégy egy kórházba, bár az tény, hogy jobban el tudnak látni egy olyan pácienst, akit már régebb óta ismernek, akinek az előélete nem újdonság. De szerintem ez máshol sincs másként, gondolom, te is egyazon dokihoz jártál Svédországban, vagy minumum egy intézménybe, ahol ismertek már, s nem szoktál csak úgy "beesni".Kép
2. Azt írtad: koszos. Nekem a koszos azt jelenti, hogy poros, ragadós, ilyesmiket. Hogy egy kórházban vérfolt van a padlón, az nem olyan különleges esemény, bár biztos, hogy nem tesz túl jó benyomást senkire, ha rögtön ilyennel találkozik. De az is igaz, hogy kevés a takarító, ez viszont pénzkérdés, ahogy Solya is írta. Ám nyugodt lehetsz, hogy a vérfolt nem marad ott napokig, legalábbis az én nem kevés tapasztalatom azt mondatja, hogy napjában többször is felnyalják a padlót kézzel és géppel is. Rosszkor érkeztél, Csilla! Kép
3. Persze, hogy fennakadtam azon, ahogy kifakadtál: Jézusom, akkor milyenek a többi kórházak??? Ilyen kevés tapasztalattal a hátad mögött, amennyivel abban a percben rendelkeztél, szerintem elég túlreagált, és elég sértő felkiáltás volt. Sok kórház van Magyarországon, és akad köztük igazán kiváló is, node persze azokban is számtalan kifogást lehet találni, ha akar valaki - még ha nem annyira akar, akkor is. Kép De azért annyira nem Jézusom!
4. A koraszülöttek ellátásáról közvetlen tapasztalataim hál'istennek nincsenek. De láttam én is rengeteg filmet erről. Valóban rossz látvány, ahogy ott fekszenek egy szál pelenkában kiterítve, de ez nem egyedülálló magyar jelenség! Ha Svédországban nem is, azért legtöbb helyen így van - vagy legalábbis a közelmúltig így volt. Itt is úgy éreztem, annyira nem volt jogos a felháborodásod. Az anyaszív majd' megszakad, ezt értem, hidd el, de ez már megint nem szív-, hanem pénzkérdés.
5. Budapestet emlegeted. Mintha ez a kerek világon csak itt lenne így. Ez fájt, nem az, hogy otthon neked/nektek jobb lett volna.
6. Talán ezt már nem is kell elmagyarázzam az eddigiek tükrében. Itt mindenki bunkó, ott senki sem az; nem tudom, de ez nekem nem áll össze. Mindenütt vannak bunkók és jó emberek is. Nálunk is!!! Kép
7. Hát, így is értelmezheted. Nem tudom, hány éves vagy, meg hogy ismerted-e a régi Beatricét, (az akkor még egész jó kis zenekar volt!), egyik dalukban ők énekelték: a cinizmus mögé rejtem, ha valami fáj... Mintha a pokolból menekültél volna svédgépszárnyon.
8. Ja, a kocsi! Azt hiszem, ez megint nem tartozik szorosan a tárgyhoz, hogy feltörik-e a kocsikat Magyarországon. Hát feltörik. De ha ezt még így kihangsúlyozod, abban is valahogy csak a lenézést érzem, hogy lám, ez egy ilyen tetű ország, ahol az ember még a kocsija felől se lehet nyugodt. Hát feltörik, de feltörik itt, Ausztriában is időnként. Meg el is lopják időnként. Na mindegy.
9. Sok koraszülött baba túléli a "piszok rossz" magyar gyógyítást. Jó, ezek érzések, ezzel nem tudok vitázni. Mint ahogy te sem azzal, hogy ez a kijelentés milyen rossz érzés volt nekem. Olyan anyukákkal is beszélgetned kellene, akik Budapestről, vagy más magyar kórházból vittek haza ép és egészséges koraszülötteket.
10. ...természetüknél fogva nem olyanok... na ez aztán nem természet kérdése! Nem is tudok erre mit mondani, csak azt, hogy ez maximális félremagyarázása a dolgoknak - szerintem.
11. Ezt a pontot szerintem nem kell magyarázzam. Te is finomítottad azzal, hogy abban a kórházban jól érezted magad. Igen, valóban ennyi! És nem "A svéd emberek jóval emberibbek, mint mi magyarok. Ez bennük van évszázadok óta, ebbe születtek, ebben nevelkedtek".
12. 9-es pont.
13. Ha Magyarországon maradunk, nem élte volna túl - hát igen, erről már tényleg esett szó. Épp azért is volt sértő, hogy újra így emlegeted a dolgot. Itt is élnek emberek, gyerekek, koraszülöttek. Nem kell eltemetni mindenkit, aki itt született.
14. Ezt meg te magyaráztad nagyon félre. Én nem azt írtam, amit te a megcsillagozottba. Hanem azt, hogy a kijelentésed megkérdőjelezi, hogy Magyarországon egyáltalán vannak olyan műhelyek, amelyek a gyerek érdekében, a gyerek fejlődéséért szerveződtek volna. A gyerekek jövője, kielégítő felnövekedésük és nevelésük itt is kiválóan megoldható. Nehogymá' azért el kelljen innen menni...!
15. Na, erre te válaszoltál engem igazolva. Kép
16. Svédország messze magasan áll Európában. Jó. legyen így. De azért még nem kell ilyen lekezelően és lenézően beszélni a magyar viszonyokról, hiszen ezzel azt is kimondtad, hogy a többi európai ország is mélyen alatta van. Kép
17. Nem megkérdőjeleztem, hanem azt mondom, hogy a dolgoknak csak az egyik feléről írtál. Egy szavadban sem kételkedem (kivéve azt, hogy nem lehetett a kórtermekben beszélgetni, ezt, ne haragudj, el nem tudom képzelni!), csak azt mondom, amit az előző hosszú levelemben is írtam, hogy ez csak a valódi, de nem az igaz. (Az igazság odaát van Kép)
Ha másnak más tapasztalatai vannak a svéd viszonyokról, mint neked, az csak kiegészíti a képet, nem? Ne csak a saját szemednek higgy! Kép

Nahát, remélem, nem fárasztottalak túlzottan le, és azt is remélem, hogy talán kicsit közelebb kerültünk egymás megértéséhez. Kép

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


pontosítás, akkor pontosítsd azt is kérlek, hogy a Csillának írt első levelemben hol rohantam őt le! Szerintem egyáltalán nem rohantam le, hanem próbáltam kicsit tompítani azt a vádözönt, amit olvastam. Való igaz, hogy hozzátettem, nekem nem volna képem így legorombítani, és csak legorombítani a hazai egészségügyet, mert bár vannak bizony hibái, azért erényei is bőven! És mindenki igyekszik! (A kivételnek itt nem jár tisztelet.)
Hogy kinek kell megvédenie az országot? Szerinted kinek? Nem a lakóinak?
Ja, csak hogy tudd: a húgom szülési sérült volt, egész életét betegen élte le, sokkal betegebben, mint Csilla kislánya. Meg lehetett volna akadályozni, hogy így történjen, egyértelmű orvosi mulasztás miatt volt súlyos értelmi fogyatékos. A halála körülményeiről is tudnék szörnyűségeket írni. Nem mindenki olyan tájékozatlan, mint feltételezed.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Orsoly!
De, komolyan gondolom, hogy meg tudnak menteni minden 27. hétre született babát, feltétel, hogy ne legyen szervi baja. Anyukának se legyenek bajai.

Ezt így nyíltan, orvos nem mondta nekem. Csak az itteni koraszülött oldalon olvastam, + koraszülöttes anyák tapasztalatai alapján.

Annamari!
Szegény Balázs. A tüdeje, ahogy nö, úgy fog erösödni. Meggyógyul. De gondolom tudsz ezzel kapcsolatban szinte már mindent.A tornáztatást ne hagyd abba, még ha nem látod szükségesnek akkor se. Az csak a hasznára válik.

Solya!
Nem voltam pszichológusnál, pedig felajánlották, ajánlották többször. Neked segített?

Inkább orvosokkal, növérekkel beszélgettem, szívtam magamban a tudást. Stockholmi, Uppsalai agykutatókkal leveleztem, ök adták meg a címemet a közeli klinika egyik kutatóorvosának, aki írt nekem és akivel személyesen is találkoztunk. Ö nö volt, nem dolgozott az osztályon, mert egy évig "kutat".

A dokink meg is jegyezte, mikor olyan kérdést tettem fel amire nem tudott rögtön válaszolni, hogy bizonyos területeken az anyák járatosabbak mint az orvosok, ezen azt értette, hogy ugye az interneten keresztül a legutolsó kutatási eredményekhez hozzá lehet jutni, olvasni lehet. És mivel az osztályon nem volt másik agyvérzéses gyerek, Krisztit pedig leginkább egy másik klinika idegsebésze vizsgálta. Hú DE HOSSZÚ FEJTEGETÉS.Szóval az agyvérzés stádiumairól akkor és ott többet tudtam, mint a koraszülöttes dokink.

Ök voltak az én pszichológusaim. Engem ez nyugtatott meg, hogy informált vagyok.

Pedig lehet, hogy ki kellene próbálnom, ha majd lesz több idöm. Egy problémamentes embernek is el kellene mennie legalább félévente pszichológushoz. Ezt tanultuk, amikor pszichológiát tanultam.(csak egy évet). Férjem barátja jár is, azt mondja jó.

ÜDV
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!
Kiváncsi!
Elolvastam a leveled, de az álmosságtól már nem tudok koncentrálni. Majd holnap.
Jó éjt!
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Halihó!

Utoljára pénteken olvastam, de látom, azóta történtek dolgok. Most csak beköszönök, aztán, ha feltettem a kaját, elolvasom az azóta írottakat.

Először is!
SHINE!!!
Kép Kép Kép GRATULÁLOK A BABÁHOZ! Kép Kép Kép

Aztán
Solya, Orsoly!
BOLDOG NÉVNAPOT!

Most megyek, beizzítom a gázt, aztán olvasok!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Orsoly!
Boldog névnapot! Kép

Panda, köszi! Kép

Solya
solya
 
 


Orsoly, Solya, meg minden más álnév mögé rejtőzött Orsolyának boldog névnapot!
KépKépKép

Annamari!
Én korán reggel szoktam menni, azaz kapunyitásra. Emilben elküldöm a számomat, összefuthatunk. Délig többnyire ott szoktam böngészni, addig bírja a hátam :- :-

Annyit írtatok, hogy majd nyugisan elolvasom, de aligha kívánok ehhez hozzátenni bármit is. Maradjon már meg a topik annak, ami a címe, jó?
angi
angi
 
 


Picus!
Milyen tételek kellenének?
a.
angi
 
 


Sziasztok!

Koszonom a nevnapi jokivansagokatKép Solya neked is bulldogotKép

Csilla: ne hari, de eleg szuk keresztmetszet am egy topik, a benne levo anyukakkal....Meglehet, aki elveszitette a babajat, nem ir oda, hiszen csak feltepne a sebeket. Szvsz nincs az a magas szintu egeszsegugy, amely minden 27 hetre szuletett babat kepes megmenteni (megha nincs szervi baja, akkor sem, hiszen ilyenkor gyakoriak az agyverzesek, a tudo nem eleg erett, stb).

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Nekem nagyon furcsa, hogy így nekiestek valakinek, akinek a helyzetében soha nem voltatok. Nem ismeritek azokat a körülményeket, amit neki meg kellett ismernie Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Ki Orsi még?
Kéretik felfedni magát! Kép

Angi,
köszi és tulképp megmaradt. Ez is kettesnőis élmény. Csak boncolgatjuk. És az, hogy ehhez másnak is van véleménye... Miért ne?

Solya
solya
 
 


Hú, lányok, ez nem volt semmi. Végre sikerült elolvasnom az egészet, és tudom, hogy már a végére jár ez a téma, de azért szeretném én is leírni a véleményemet.

Csilla!
Először is tényleg szörnyű, amin átmentetek, biztos iszonyat volt Kép. Tényleg szívből örülök, hogy Kriszti jobban van, és nagyon sajálom a megváltoztathatatlant.

A Klinikáról nekem is vannak pozitív és negatív tapasztalataim, mint mindenkinek, bár én alapjában véve egy elégedett ember vagyok, így a pozitív van túlsúlyban Kép. Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy amik Veletek történtek, azok nagyon is negatív dolgok, amiket nem lehet csupán szemléletmóddal megváltoztani (sőt, semmivel sem). Elhiszem, hogy amiket írtál, tényleg úgy voltak, csak egy picurka hozzáfűzni valóm lenne: biztos, hogy Svédországban sokkal jobb az ellátás, lehet, hogy jobb eséllyel lett volna Kriszti egészséges, mint itt, de az NEM IGAZ, hogy ott minden koraszülött egészséges lesz. Én konduktorként dolgoztam Svédországban azokkal a gyerekekkel, akiknek többsége koraszülött volt, és emiatt lett idegrendszeti sérülése. Voltak nagyon súlyosak is, agyvérzés vagy az éretlenség miatt. És ez nem volt régen, mindössze 4,5 éve, a gyerekek most 6-7 évesek lehetnek (vannak persze idősebbek is).

Azért remélem, maradsz köztünk KépKépKép!


LISA!
Ha olvasol, válaszolnál? Nem az általad említett L. Kati volt az, aki nem választott orvosnál akart szülni, hanem az ügyeletesnél? Ha igen, megírnád (vagy esetleg ő), hogy mik a tapasztalatai? Ha nem ő volt, akkor bocs.

Most aztán usgyi, mert feltettem ugyan főni az ebédet, de lassan le is ég.

Szép napot,

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Cory,
én továbbra sem érzem, hogy mindenki nekiesett volna Csillának. A kommunikáció két oldalú.
És ne feljetsd el, hogy az itt megszólalók többsége itt szült, szerencsére elenyésző közöttünk azoknak a száma, akik a PICcel közelebbi kapcsolatba kerültek. Heveny túlérzékenységi reakciókat láthattál...

Csilla,
nekem segített valamennyire. Bár nekem szerencsém volt. Csak magamat kellett rendberaknom. Asszem a helyedben én semmentem volna el pszichomúkushoz, de már itt az ideje!
Egyébként most hol tart Kriszti? Ha jól számolom, most 13. hónapos? De igaziból még csak 10? Mesélj a fejlődéséről, jártok vele foglalkozásra, hová? Mit csináltok, az agyvérzés milyen területet érintett? Mit mondanak, maradandó károsodásra mennyire számíthattok? Dzsili kérdése megválaszolatlan maradt: Mi lesz a shunt sorsa? És mesélj a lányokról! Kép Kérek képet a profilba! Kép

Picus,
énisszeretnékcsaládiházat! Bár nálunk max. fű lesz! Egyszer megnyírtam anyósomék rózsáját. Na jó metszettem. Mindent úgy csináltam, ahogy leírták. Már nincs rózsa, se tövissel, se tövis nélkül... KépKépKépKép
solya
 
 


Én is Coryval értek egyet. Amúgy meg lehet nekemugrani, én sem szeretem Mo-t(csakúgy, mint Csilla, pedig nekem nem volt ilyenmeghatározó negatív élményem), mennék is, de különböző-itt nem részletezendő- okok miatt maradunk.
DE: Csilla! Olyat egy orvos sem jelenthet ki felelősséggel, hogy MINDEN babát megmenetenek. Egyrészt, mert nem lehet igaz, még mandulaműtétbe is bele lehet halni, másrészt honnan tudná, hogy az ország másik szegletében halt-e meg, sérült- e meg baba vagy sem. Amúgy konkrétan tudom, hogy Svédországban szép számmal vannak születési sérült gyerekek, annyira, hogy konduktorokat "importálnak" a fejlesztésükre. És ez bizony azt is jelenti, hogy nem csak hogy sérültek vannak, de a svéd rehab. módszerekkel nem boldogulnak, így Mo-ról viszik a reményt.
rjuli
 
 


Solya: a szülészethez nem tudok hozzászólni, ti meg a PIC-hez nem! És ahhoz a lelkiállapothoz, amit ott az ember átél! És a két rész egymástól független. Én a Schöpf-Mereiben szültem (nem én választottam). A szülészetről jót nem nagyon tudnék mondani, a PIC-ről viszont csak jókat! Ott ényleg hivatástudatból dolgoznak. Pl soha senki senkitől nem fogadott el pénzt! Ma, Magyarországon.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Juli,
Kép. Őszinte lány. Bírlak.
Senkitől nem várom el, hogy szeresse Magyarországot. Ha nem szereti, biztos megvan rá az oka. De annyit elvárok, illetve nem is ez a jó szó, csak szeretném, ha korrektül nyilatkoznának a hazámról, egyik irányba se (!) elfogultan. Te rendszerint korrekt vagy, most is az voltál.
Egy kicsit olyan ez, mintha az embernek a gyerekét szidnák. Tudom, ismerem a hibáit, és nem is várom el senkitől, hogy szeressék őt, de az azért mégsem esik jól, ha egy jó szót nem hallok róla, csak pocskondiázzák. Na és az is gyanús, ha egekig magasztalják, nem? Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Cory,
ez igaz. Te láttad a Schöpf mérie PICj-át, Csilla látta II.női PIC-át. De ne mondd már, hogy mindenki ugyanazt látja ugyanabban az időpillanatban!

és ha nem is éltem át, amit Ti, az én gyerekeimnek is volt bajuk. Nem voltak korababák szerencsére, de mindkettőt fényezték, ahogy már írta más is, nekem ez is elég volt abban a lelkiállapotban, így miután van némi beleérzőképességem, el tudom képzelni uezt hatványozottan! Ráadásul Sárával voltak más gondok is, Mátét pedig 5 hetesen kellett kórházba vinnem. Úgyhogy tudom, mi az anyai aggódás! Bocs, de ez most nagyon kiakasztott! RÁadásul tényleg nem bántottam senkit azért, mert leírta a szülése történetét. Egy dologra szerettem volna rájönni, de ebben Kíváncsi kicsit gátolt! Vajon mennyi minden történt még azon túl, amit Csilla leírt? Mit nem látott meg? Mi az, amin kicsit lehetne javítani? mert ha pl. ezt a besézlgetést olvassák a klinikán, akkor ebből tanulhatnának is. De ha csak vagdalkozunk, akkor nincs értelme! Egy történet kezdett szépen kinyílni és akkor elkezdtünk veszekedni! Annyira felesleges!

Én láttam mást. Tudom pl., hogy a Gyermekágyon melyik nővérre lehet számítani, ki az aki jófej, de csak akkor segít ha kell és tudom, hogy ki van egészen EMBERből. Mint ahogy sajnos elég sok orvossal is találkoztam itt és közöttük is volt olyan, aki szakmailag elismert, mégis úgy beszélt a szülő nőjével (lehet, hogy nem fogadott orvosa volt??) mint egy kapcaronggyal! A lány hajnal óta egyedül vajúdott, néha megnézte egy-egy szülésznő, csendben tűrte az oxytocin infúziót! (Én tudom, milyen az, tudom, hogy Te is) és amikor már nem bírta a fájdalmakat, akkor jött Mr. Dr. mindenféle címmel és lealázta. Hogy miért van még itt? Már mindenki elment, megszült, aki később jött, mint ő (kivéve engem, de az más tészta Kép) és mit nyavajog itt, a szülés fáj és kész! Nem sokkal később az ügyeletes szülésznő megnézte a ctg-t (állandóra rá volt kötve már órák óta a csajra, csak éppen senki felé sem nézett) és akkor elkezdtek kapkodni, Pillanat alatt császár lett belőle! Pedig már valszeg régóta nem volt minden olyan hűde okés. Azóta is csak remélni tudom, hogy egészséges babát hozott világra és nem történt semmi komoly baj velük!
mint ahogy máshol is és itt is vannak és lesznek olyan csaszik, amik ha nem avatkozik bele az orvos, akkor pár nap múlva normál, hüvelyi szülés lehettek volna.

Ugyanígy a PICen dolgozó orvosokkal voltam én is kapcsolatban. Nem minősítek és nem nevesítek. Nem voltam megelégedve! Sem azzal, ahogy bántak velünk, anyákkal, sem azzal, hogy nulla információ szolgáltatás volt a klinikán.
Nem kérdőjelezem meg a szakmai tudásukat. Csilla megtette, mint ahogy valszeg én is megtettem volna, ha gyermekem maradandó károsodással születik.
És láttam görcsösen síró anyát, aki a nőgyógyászáért könyörgött a nővéreknél, mert nem akarták felvilágosítania babája állapotáról.
Ugyanakkor nem kritizáltam senkit azért, mert egy szerencsétlen véletlen folytán az első szülésem odáig fajult, ameddig. Bár ha jól belegondolok, lehet, hogy nekem is alakulhatott volna másképp. De csak találgathatok, így nem fogok senkit vádolni!

És volt olyan csecsemős, aki másfél év után megkérdezte tőlem, hogy ugye Sárának hívják a lányomat!!! Igaz nem voltunk egyszerű eset és a vezetéknevünk sem Kovács, de akkor is jól esett!

Juli,
a helyzet szar, de nem reménytelen!

És igazat adok Kíváncsinak, aki azt mondta, hogy mindenki más szemüvegen át látja a dolgokat. így mindenkiben más kép alakul ki ugyanarról. De én sem hiszem el, hogy azon a helyen, ahol kétszer szültem, egy hónap alatt semmi jó nem történt!
Mint ahogy már írtam is Csillának még az elején, és nem kaptam rá igazán választ. Vártam egy gesztust. Pl. megmentették a baba életét! Nem??? Ha a mindenki által istenített MÁVban születik az a gyerek, lehet, hogy az egyik PICig sem jut el!

Tényleg Csilla, miért nem mentél haza, amikor érezted, hogy baj van?

És láynok, nem tudom, hogy működik. A méhszáj nyílik a görcsölésre. De magától is kikötődhet?? Ezt most komolyan kérdezem. Kinyílhat a lezárt méhszáj minden előzetes jel nélkül? És ha már kinyílt és koraszülés lett a vége, akkor mi lehet az oka?
solya
 
 


Sziasztok!

Én továbbra is megértem Csilla lelkiállapotát, továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy olyan SEHOL nincs, hogy a koraszülöttek 100%-a életben marad és továbbra is kérem, Angihoz csatlakozva, hogy maradjon meg ez a topic annak, ami volt: egy helynek, ahol a II Nőin szült anyukák megosztják egymással véleményüket és élményeiket. Minden másra ott a többi topic.
Én is szeretem Magyarországot, de erről nem fogok több oldalon át értekezni ebben a topicban (másikban sem).

Solya!
Olyan van, hogy a méhszáj kinyílik, minden előzetes jel nélkül. Ha jól tudom, pl a méhszájplasztika után ezért tud rizikós lenni a terhesség, de lehet alkati dolog is.

Balázs a nappaliban ül és adogatja a csavarhúzókat a Zapukájának KépKép

Én meg boldog névnapot kívánok a ZOrsolyáknak!!! Kép

Annamari
muter
 
 


Ja, és én is nagyon boldog névnapot kívánok Solyának és a többi Orsolyának is, akiket nem ismerek!
Solya,
nem akartalak meggátolni!

Kíváncsi, a fogalmazásgátló Kép
kíváncsi
 
 


Sziasztok Lányok!
Az Orsolyáknak én is boldog névnapot kívánok. Nálunk Ursula, névnap van ma.

Most jöttünk meg az állatkórházból. Apa, Anya és Kriszti. Daniella oviban van.

Reggel a konyhaablakunknak repült egy feketerigó, nagyot csattant, és a tujafák alatt szédelgett. Van néhány macska a környéken, ezért nem akartam ott hagyni és belsö sérülése is lehet.

Engedte magát megfogni, apa vigyázott rá a szobában amig én Krisztit öltöztettem, természetesen elengedte, a madár a tv elött üldögélt, ismét minden ellenkezés nélkül megfogtam. Irány az állatkórház.

Mondták, hogy meg kell várnunk amíg megvizsgálják, mert ha nincs baja akkor vissza kell vinnünk, mert a feketerigókat ugyanott kell elengedni, ahol megfogták.


Szerencsére nem lett baja. Hazahoztuk, még itt van mellettem egy dobozban, de már mocorog, kezd magához térni. Hamarosan elengedem.

Kíváncsi!
Elolvastam a pontokba szedett leveledet újból. De én már nem magyarázkodok tovább, csak magamat
ismételném. Sajnálom, ami a hugoddal történt. Írnál róla bövebben?

Orsoly!
Én magyarul csak ezt a topikot ismerem. Svédül is van a szülöknek egy otthonlap, több otthonlap, de én csak egyhez tartom magam, de jóval több témával kapcsolatban.

Fel tudnám sorolni, de több oldal lenne. Csak néhányat az érzékenyebb témákból:
Szülök, akik elvesztették gyereküket,
Súlyosan beteg gyerekek,
Súlyosan beteg szülök,
Abortusz,
Spontás Vetélés után,
Teherbeesésre várva,
Fogyatékos gyerekek,
Szülés,
Szülök börtönben,
Terhes, spontán vetélés után
stb Szóval rengeteg között lehet válogatni.

269 különbözö téma van. Itt a cím megnézhetitek. Csak azért, hogy ne kételkedjetek.

http://www.foraldrar.com/snack

Bal oldalon fekete vastagbetüvel vannak megadva a fö témák és azokra rákattintva lehet kinyitni ami érdekel. Aztán rákattintani azok közül is valamelyikre és kinyílik az oldal ahol üzenni lehet.

Ott van pl a súlyosan beteg gyerekek. Akik ott írnak, mindenkinek van egy tragédiája. Pl én is követtem egy kisfiú sorsát, együtt izgultunk érte, ott a topikban ( itt nem így hívják), de meghalt néhány hónapja. Az anyuka szinte minden nap informált minket az állapotáról, olyan volt, mintha itt lett volna mellettem és itt halt volna meg. És ö csak egy a sok közül. Sorban halnak meg a gyerekek, mert ott csak halálosan beteg gyerekekröl van szó.

Az internet közelebb hozza a körülöttünk lévö világot. Ezt csak azért írtam, mert írtad, hogy az anyukák nem osztják meg a szomorúságukat, nehogy feltépjék a sebeket. A friss koraszülöttek oldalán is szoktam olvasni. Nagyon sajnálom, hogy nem tudom átmásolni az írásokat, hogy mik foglalkoztatják öket, milyen gondok vannak a fejeikben és hogy vannak a kicsik. Talán akkor meggyözhetnélek benneteket.

Majd Krisztiröl a végén írok.

Panda!
Én nem állítottam, hogy itt MINDEN koraszülött egészséges lesz. De már nem akarom lassan nem tudom hányadikszor leírni, hogy milyen babák lesznek egészségesek. Valahol az üzenetekben megtalálod?

Hol dolgoztál konduktorként Svédo-ban? Erröl írj egy kicsit bövebben. Aztán majd válaszolok rá.

**************** szünet****************

Elengedtem a rigót, kiszállt a dobozból, fel az almafára. Jól van, öt rigó volt a közelben. Már biztos hiányolták. Boldog vagyok.

Picus!
Igen , kertes házunk van, de nem nagy kerttel. Fü, örökzöld bokrok, virágok és egy almafa van benne. A Kert nekünk éppen elég. Tudunk benne hancúrozni, rohangálni, a ***** ismét nekiszállt egy madár az ablaknak, huuuu, de megijedtem, kicsit leült a bokorra és ment tovább***** Szóval , hol is tartottam, ja igen, a kert. Elég. A fünyírás fél órába telik, elektromos fünyíróval, utána nem kell gereblyézni. Más gond nincs vele. Ja, tavasszal sövényt kell nyírni, mert a szomszédot az választja el, azt mi nyírjuk, mert ök idösek. Hogy az almafa milyen fajta azt nem tudom. Nem volt rajta, csak egyetlen egy zöld színü alma, mert az elözö tulaj nem metszette. Most meg azért nem lesz, mert lenyírtam.

Krisztiröl

A shuntját három hónaposan kapta. Ez egész életében benne lesz, mert ha nem lenne rá már szüksége akkor egy müszerrel ami kb akkora mint egy jéghokikorong le lehet állítani. Azzal állítják be, hogy mekkora nyomásra reagáljon a szelep, hogy mikor engedje át az agyvizet.A shunttal egy normális életet lehet élni, nem betegség.

Minden mütétnél felléphetnek komplikációk, inkább benthagyják, kisebb az esély, hogy fertözést kap. Ez a mai tapasztalat, de évek múltán lehet, hogy másra jönnek rá.

Kriszti amikor megkapta a shuntját, akkor az akkori legmodernebbet kapta. Elötte néhány hónapja még más volt. Ezt onnan tudom, mert van egy levelezötársam, fél évvel idösebb a lánya, 34. hétre született (császározták), de csak azért mert a baba már a hasában agyvérzést kapott, és megnött a feje.

Kivették, hogy minnél kevesebbet károsodjon az agya, Ö rögtön shuntot kapott, a régebbi fajtát. Gondolom Kriszti mütéte óta még jobbak és újabbak vannak.

Kriszti 13 hónapos (-3). De le van még így is maradva. A mozgásában még nem vettek észre semmit. Egy magyar konduktornál is volt, itt. Ezért érdekel Panda svédo-i élménye. Hogy ö hol dolgozott. A mi konduktorunkkal ezerszer jobban meg voltam elégedve, mint a svéd gyógytornásszal. Ö is jó, de a magyar magasan felette állt.

Hogy az agy melyik része károsodott, erre nem tudtak itt válaszolni, mert nincs hasonlítási alapjuk. A klinika nem továbbította a feji uh képeket, csak leírták, hogy mindkét agyfélben volt vérzés, szóval itt csak találgatni tudnak.

A felszívódás alapján, az idegsebész azt mondta, hogy a vérzés valószínüleg csak az üregekben volt, agyállományt nem érintett. Vagy ha mégis, akkor nagyon jól felszívódott.

Nem tudnak semmi biztosat mondani, arról sem amiröl általában lehetne, mert rosszul lettek informálva. Majd a jövö eldönti.

Visszatérve a mozgására, ha lassan is de halad elöre. Furcsa egy teljesen egészséges gyerek után, hogy minden lassabban megy.

Egyébként, egy nagyon aranyos gyerek. Jókedvü. Kiegyensúlyozott. DE tényleg nagyon sokat foglalkozok vele, most már Daniella is besegít, játszik vele, dögönyözi.

Kriszti fejlödését orvosok, ápolók hada kíséri figyelemmel. Most próbálom összeszedni öket.
*A szemész professzornövel félévente találkozunk, *aztán van egy síma szemész is mellette, *látásfejlesztö pedagógus, ö is vizsgálja kb négyhavonta, hogy mennyit fejlödött,
*speciális pedagógus, vele havonta találkozunk, ö is a fejlödését figyeli, játék közben teszteli, hogy milyen szinten van az értelme, eddig még meg voltak vele elégedve,
*a koraszülött orvosa, hozzá félévente megyünk, ö is átnézi.
*Van egy gyógytornász, aki szintén havonta találkozik velünk,
*van egy pszichológus, aki készenlétben áll, ha szükségünk lenne rá,
*aztán van még egy orvos, aki sérült gyerekekre specializálódott, vele is félévente találkozunk.
*van egy nö, kurator, nem tudom mi magyarul, ö abban segít, hogy a szülök helyett járjon utána dolgoknak, utiköltség intézés, betegállomány intézés stb szóval olyasmik amik a gyerek körül kapcsolatosak, naprakész információja van, szóval segít gondolkodni.

Ezt kapja Kriszti a svédektöl. Aztán én felvettem a kapcsolatot a Mo-ról itt lévö konduktorokkal is. Több szem többet lát alapon.

Szóval ezen a téren elégedett vagyok. Ennél többet nem tudok tenni.

De most már megyek vele játszani, mert mamázik.

Este még benézek.
Sziasztok!
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!
Rjuli!
Én sehol sem állítottam, hogy orvos mondta, hogy sérülés nélkül megmaradnak. Nem tudom, honnan veszitek. Olvasd el mégegyszer. Magyar konduktorok, szuper jók. Bár ezt már írtam.
Majd este bövebben. Bocs, hogy rövid voltam. Te is voltál itt?
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!
Solya!
Kérdezted, hogy miért nem mentem haza amikor érzeztem, hogy baj van. Leírom.

Szerda reggel éreztem, hogy valami nincs rendben. 11-kor már a klinikán voltam, ahol megnéztek. Uh jó volt, gyerek rendben, magzatvíz nem szivárog, de a hasamon látta a doki, hogy összehúzódik néha egy kicsit. Ezért kaptam görcsoldót vagy mit. Mondta, hogy hüvelyen keresztül nem vizsgál, mert jobb békén hagyni. Ezzel hazamentünk.

Gyógyszer nem segített éjfélkor vettek fel az osztályra, szerdán, mert már nagyon görcsöltem. Ilyen állapotban eszembe sem jutott Svédo-ba indulni, autóval 24 óra az út, de akkor felváltva vezetünk egyfolytában, de mióta gyerek van Németo-ban alszunk.

Repülö éjjel nem megy. Olyan gazdag meg nem vagyok, hogy esetleg magánrepülöt fogadtam volna. Sajna. Ezért maradtam. Te nekivágtál volna az útnak?

Ha nem kapom a nyugtatókat meg a visszatartó infúziót, szerintem elöbb meg lett volna a gyerek.

A méhszájról. Igen bármikor kinyílhat. És személye válogatja, hogy reagál. Én amikor volt egy késöi (20. heti ) vetélésem, minden fájdalom érzés nélkül kinyílt.

És ha már nyitva van, akkor nem lehet visszazárni, akkor a folyamat már megindult, a méh dolgozik. Ezért szokták még akkor összevarni, megkötni, amikor még teljesen zárt. Legalábbis itt.

Hogy lehet a profilba képet rakni? Nekem CD-n vannak a képek, elöször át kell másolni valahova? Nem tudom.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Jaj, valamit elfelejtettem!

Itt van egy weboldal a koraszülöttek túlélési esélyeiről, itt pedig a károsodások valószínűségéről.
Ezek a statisztikák az Egyesült államokra vonatkoznak persze.

De a lényeg ezen a mondaton van szerintem: "Most children with a significant disabilities enjoy life and are a source of pleasure to their parents"

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Minden Orsolyának nagyon boldog névnapot kívánok! Kép

Minden kisbabának, akár kora, akár nem, jobbulást kívánok, és minden szépet és jót, amit csak el lehet képzelni!

OFF
Van olyan, hogy B6 vitamin külön? Mert én most Magne B6-ot szedek hányásra, de a doki csak B6-ot mondott. melyik a jobb szerintetek? Help!!! Nem szeretnék kórházba menni! Kép
Ja, és akit érint: V. doki nem lesz 2 hétig!
shine
 
 


Csilla!

En sem azt irtam, hogy egy anyuka sem irogat, akinek beteg lett a babaja, netalan meghalt, hanem azt, hogy lehet, hogy nem irnak, ha nem olvasol ilyeneket. Es mint mar irtam, az indexes topikban is van nehany szulo aki ir, es meghalt a baba (bar jobbara ikerparokrol van szo, ahol legalabb az egyik baba eletben maradt).

Ugy latszik, nem csak en ertettem ugy, hogy szerinted minden 27. hetre szuletett egeszseges baba megmarad, maradando serulesek nelkul. Szerintem a legtobb ilyenkor szuletett baba egeszsegesen jon vilagra - ugymond, tehat nem a baba betegsege miatt indul meg a szules (egyalatlan, megindulhat?), hanem mas ok miatt -, de ugyebar ilyenkor jonnek a problemak, amikrol mart szo esett, agyverzes, stb. Egyebkent szerinted ha Svedorszagban szuletik Kriszti, akkor nem kapott volna agyverzest? En ugy tudom, ez kivedhetetlen. Mert ez is lehet az oka annak, hogy az egyik szemevel baj van, nem?

Na telleg ne ragozzuk tovabb. Annamari, en messzemenokig egyetertek veled, de bevallom, valamennyire kivancsival es Dzsilivel is. Nekem is kicsit tul sok(k) volt Csilla elso hozzaszolasa. Kicsit en is ugy ereztem, hogy ami itt van, az csak rossz lehet, vagy mi.

Rjuli: nem igazan tudom ugyan, hogy mit erzel, mivel nagy lokalpatriota vagyok (tagabb ertelemben), nagyon buszke vagyok arra, hogy magyarnak szulettem, es szeretek is itt elni. Sok helyen jartam mar, nehol tobb idot is toltottem, de nem mennek el innen. (Az egyetlen hely egyebkent, ahol azt mondtam, tudnek elni, Dania voltKépKépKép) Masreszt hajlamosak vagyunk elfeledkezni arrol, hogy mas orszagban sem kolbaszbol van am a kerites.

orsoly
orsoly
 
 


Shine,
ennyire hánysz? Kép Vigyázz magadra! De nemtom a választ. Azt hiszem van. kérdezd meg a patikában. Kép


Csilla,
nem tudom, hogy hazajöttem volna vagy sem. Nem voltam ott, hogy dönthessek. Az tuti, hogy autóval biztosan nem indulok neki, de lehet, hogy Svédországból sem! Kép Nekem bőven sok innen hazamenni kocsival. Kép
Csak nem tudtam, hogy működik ez a dolog. Mert van ismerősöm, akinél nagyon korán kinyílt a méhszáj és fekvéssel, meg magnéziummal sokáig kihúzták.
solya
 
 


Shine!
Van ampullás B6 vitamin, de csak receptre.
Nekem hányingerre (én sose hánytam, viszont majdnem 9 hónapig émelyegtem) a sós paradicsom vagy sós uborka (sima nyers, nem üveges) segített. Lehet, hogy hülyén hangzik, de ez van, 2x9 hónapot így vészeltem át Kép.

Csilla!
Többször is írtad, hogy ha Kriszti kint születik, BIZTOS, hogy egészséges lesz, és az ilyen időre született babák (szervi baj nélkül) mind egészségesek. Na, én erre értettem, hogy nem igaz. Ugyanis én pont azokkal a gyerekekkel (is) dolgoztam, akiknek semmi szervi bajuk nem volt, egyszerűen csak koraszülöttek voltak, és ebből adódóan lettek sérültek. Volt köztük agyvérzett Kép.
Viszont Magyarországon is vannak (többen, mint akiknek maradandó sérülésük lesz), akik teljesen egészségesek lesznek. Amikor a Petőbe kerültem, szinte csak volt korababákkal találkoztam, nagyon kevés helyen olvastam, hogy "időre született". Addig nemigen volt dolgom koraszülöttekkel, és azt hittem, minden koraszülöttnek ez a sorsa: kisebb-nagyobb sérüléssel élni az életét. Aztán az idők folyamán rengeteg olyan gyerekkel (felnőttel) találkoztam, akikről senki meg nem mondaná, min mentek keresztül életül első pár hetében. És ők is itt születtek, Magyarországon. Nem mondom, hogy Nálatok nem lehettek volna egészségesek azok, akikből ilyen-olyan sérült vált, de azért, hidd el, itt sem olyan rossz a helyzet.

Svédországban Linköpingben dolgoztam, de nem sokat, csak 3 hetet (ilyen időközönként váltják egymást a csoportok, és a konduktorok is). Hívtak utána is, de terhes lettem, nem mentem, és azóta egyfolytában vagy terhes vagyok, vagy szoptatok Kép, úgyhogy egy darabig nem is fogok menni. Egy magyar "céggel" voltam kint, de maga a hely egy svéd férfi által létrehozott intézmény volt, ahol a konduktorokon kívül mindenki svéd volt (bár rajtunk kívül nem dolgozott ott senki, mert a takarítást a férfi fia csinálta, a hivatalos dolgokat a felesége intézte, szóval, amolyan családi vállalkozás-féle). Azt nem tudom, hogy ők keresték-e meg a magyarokat, vagy fordítva, de elég jól működött a dolog.

Képet csak úgy tudsz feltenni, ha előtte felteszed a gépre, mert csak a gépeden meglévő képeket fogadja el a rendszer (meg kell adnod a kép elérhetőségét is).

Ne haragudjatok, de most aztán mennem kell, jóformán egész nap itt ülök a gép előtt, szegény gyerekeimet meg hanyagolom Kép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Csilla,
tegnap este megörültem, hogy írtál, még ha fagyos hangulatban is. Vártam, hogy reagálj, mert abban bíztam, hogy valamennyire közeledhetnek az álláspontjaink, hogy valamennyire megérthetjük egymást. Szerintem nagyon fontos, hogy az emberek igyekezzenek meglelni a közös hangot.
De ez a mostani két mondatod megint olyan kurta-furcsa. Kép Nem éreztem benne semmit, ami kicsit is arra utalna, hogy megpróbáltál megérteni.
Szörnyű élményen mentél át, hiszen nagyon sokkoló, ha az ember ennyire pici babának ad életet, minden perc rettegés, hogy mi lesz vele. Ezzel együtt szerintem azért érezted ilyen rémesen magad, mert már régen elmentél Magyarországról, a legtöbb ezirányú tapasztalatot Svédországban szerezted, és ezért túl magasra helyezted a mércét.
Nekem mindig fontos az, hogy egy vita után úgy menjek el, hogy ne hagyjak tüskét a másikban. Nem tudom, benned maradt-e. Bennem igen.
Szóval most megyek. Csak azért maradtam, hogy tisztázzam veled az álláspontjainkat, és mára kiderült, hogy ez nem megy. (Meg aztán semmi közöm a Klinikákhoz. Csak az öcsém született ott, ő is régen.) Úgyhogy most nyugodtan derülhettek rajtam. (hétfő, 23.45)
A húgomról pedig minek írjak? Nem a II. Klinikán született, tehát nem ebbe a topikba való téma.
Ja, farväl-farväll: nem vagyok svéd, de aki mondta, az az. Csak régebben, még a helyesírási reform előtt járt iskolába. Azóta meg Ausztriában él. Néhány év, és te sem fogsz mindenre tökéletesen emlékezni magyarul, hát még a reformokat követni.

Többeknek: szerintem elvárható és helyes lenne a hiteles tájékoztatás egy ilyen kórházas topikban, többek között ezért is írtam azt, amit. Gondoljatok bele: olvassa az itt megjelenteket egy kismama, aki az első babáját várja, és a II. Klinikára jár, mert veszélyeztetett! A frász töri ki, ha csupa rosszat olvas, és ő nem mehet el Svédországba, ha jobb ellátásra vágyik, felteszem, magánkórházra sincs pénze, marad az erre szakosodott, hazai viszonyok között legjobb kórház. Más se hiányzik egy ilyen állapotban lévő nőnek, minthogy rettegjen, mi lesz vele a kórházban.
Persze, meg kell írni róla a rosszat is, nem kell senkit becsapni, de ami történt, jót is! Mindenkivel történnek jó dolgok. Csak nem szabad elutasítani a kinyújtott kezet.

Köszönöm mindenkinek, aki csak kicsit is megértett, hogy nem volt rest, és leírta ide is. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Csilla,
tegnap este megörültem, hogy írtál, még ha fagyos hangulatban is. Vártam, hogy reagálj, mert abban bíztam, hogy valamennyire közeledhetnek az álláspontjaink, hogy valamennyire megérthetjük egymást. Szerintem nagyon fontos, hogy az emberek igyekezzenek meglelni a közös hangot.
De ez a mostani két mondatod megint olyan kurta-furcsa. Kép Nem éreztem benne semmit, ami kicsit is arra utalna, hogy megpróbáltál megérteni.
Szörnyű élményen mentél át, hiszen nagyon sokkoló, ha az ember ennyire pici babának ad életet, minden perc rettegés, hogy mi lesz vele. Ezzel együtt szerintem azért érezted ilyen rémesen magad, mert már régen elmentél Magyarországról, a legtöbb ezirányú tapasztalatot Svédországban szerezted, és ezért túl magasra helyezted a mércét.
Nekem mindig fontos az, hogy egy vita után úgy menjek el, hogy ne hagyjak tüskét a másikban. Nem tudom, benned maradt-e. Bennem igen.
Szóval most megyek. Csak azért maradtam, hogy tisztázzam veled az álláspontjainkat, és mára kiderült, hogy ez nem megy. (Meg aztán semmi közöm a Klinikákhoz. Csak az öcsém született ott, ő is régen.) Úgyhogy most nyugodtan derülhettek rajtam. (hétfő, 23.45)
A húgomról pedig minek írjak? Nem a II. Klinikán született, tehát nem ebbe a topikba való téma.
Ja, farväl-farväll: nem vagyok svéd, de aki mondta, az az. Csak régebben, még a helyesírási reform előtt járt iskolába. Azóta meg Ausztriában él. Néhány év, és te sem fogsz mindenre tökéletesen emlékezni magyarul, hát még a reformokat követni.

Többeknek: szerintem elvárható és helyes lenne a hiteles tájékoztatás egy ilyen kórházas topikban, többek között ezért is írtam azt, amit. Gondoljatok bele: olvassa az itt megjelenteket egy kismama, aki az első babáját várja, és a II. Klinikára jár, mert veszélyeztetett! A frász töri ki, ha csupa rosszat olvas, és ő nem mehet el Svédországba, ha jobb ellátásra vágyik, felteszem, magánkórházra sincs pénze, marad az erre szakosodott, hazai viszonyok között legjobb kórház. Más se hiányzik egy ilyen állapotban lévő nőnek, minthogy rettegjen, mi lesz vele a kórházban.
Persze, meg kell írni róla a rosszat is, nem kell senkit becsapni, de ami történt, jót is! Mindenkivel történnek jó dolgok. Csak nem szabad elutasítani a kinyújtott kezet.

Köszönöm mindenkinek, aki csak kicsit is megértett, hogy nem volt rest, és leírta ide is. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Hát, hogy ezt most miért küldtem el még egyszer...! Nem a nyomaték kedvéért! Kép
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Shine!
Na most rendesen furdal a lelkiismeret, amiért azt írtam, hogy jobb a sima Magnézium Kép
Lehet, hogy én azért nem émelyegtem, mert az első 12 hétben Magne B6-ot szedtem?
Dr V-t jó, hogy írod, mert be akartam jelentkezni jövő hétre, projekt-indítási célból!!! KépKépKép Mentem volna tegnap, csak még Piroskáztam. Bár mindegy, mert a következő havi fogalmazásgátlót még mindenképp beszedem Kép

Csilla, Panda!
CD-ről is lehet a profilba képet tenni! Csak meg kell adni az elérési útját, ami igazán nem nehéz.

Annamari
muter
 
 


KíváncsiKép
Na Te fogalmazásgátló.
Ha ugyanazt akarjuk, miért nem szövetkezünk. Már megint a vérünk.
Ezért vártam a klinika álláspontját, de úgy látszik ritkán olvassák a topicot, vagy sokan szültek ügyeletbenKép
solya
 
 


Angi: Társadalombiztosítási ügyintéző középfok és felsőfok társadalombiztosítási szakelőadó tételei...
Orsolyok, Solyák BOLDOG NÉVNAPOT!
Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Regen irtam mar nektek, de azert nyomon kovetem az esemenyeket!
Boldog nevnapot ORSIAINKNAK!
Jo volt a Westendes bulin talalkozni veletek, jo lenne megint egy talalkozo, nem?

A Klinikaval kapcsolatban:
Csak, hogy a pozitiv oldalt egy kicsit erositsem; nekem szep napok voltak az ott toltott idok. Teljesen mas a szituaciom, mert mintaszulesem volt (elso fajastol 2 es fel ora) es a gatfajdalmon es a kakilasi Kép nehezsegen kivul semmi bajom nem volt.
Orvosom, szulesznom torodese a konnyekig meghatott (Gimes - Domotor), Ica novert ismeritek, a nem kedvesekkel pedig nem torodtem.
Emma nemsoka 10 honapos. 8 honapos koraig nem aludtunk szinte soha 2-3 oranal tobbet ejjel. Nekem ez volt a nehez. Szerencsere egy radikalis valtassal megoldodott a dolog, azota 11 !!! orat alszik.

Solya!
Tovabbra is varom, hogy megjelenjen a novellaskoteted, amelyben olyan tortenetek lesznek, mint Sara szuletesenek leirasa.
(A tehetsegeket nem szabad veka ala rejteni!!)

Orsoly!
Mi ujsag Lackoval? Sajnos a Frissbabas topic talijara mi nem tudunk menni, mert nakunk az nagyon messze van.

Mindenkinek udvozlet, egy mielobbi tali remenyeben,

Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Csilla!

Végül nem voltam, de mehettem volna. Egy mozgássérült svéd férfi járt a Petőbe, és annyira megtetszett neki, hogy kitalálta, otthon is csinál csoportot. Egész stábbal jött, volt munka-interjú, felvették videóra a jelentkezőket, hazavitték és ott válogattak, végül engem hívtak volna. Abban az időben jártunk Németo.-ba is dolgozni, és mikor először menni kellett volna, akkor már meg volt szervezve a német út, majd mégegyszer hívtak, ugyanez történt. Többet érthető módon nem hívtak, kerestek mást helyettem.
rjuli
 
 


Sziasztok!

Szerintem zárjuk le, a körülöttem kialakult vitát. Én a neg. oldalhoz tartozom. Ebben nem változik a nézetem. Miért nem lehet tolerálni mások nézeteit, anélkül, hogy próbáljuk az ellenkezöjét belebeszélni?

Néhányan írták is, hogy térjen vissza a topik a régi kerékvágásba. Annak csak örülök, hogy a többségnek szép emlékei vannak.

Juli! Panda!
Úgy látszik van több hely itt, ahol magyar konduktorok dolgoznak. Mi azokkal vagyunk kapcsolatban, akinek a vezetöje H-né Tóth Eszter. Ök 1997-ben alapították a Move & Walk iskolát itt. Nagyon meg vagyok velük elégedve. Nov. végén ismét megnézik Krisztit.

Igen, vannak gondok a svéd rehab. módszerekkel. De milyen jó, hogy nyitottak a más országból jött módszerrel, és a rehabok próbálnak közremüködni. De az elején nem ment minden simán.

A foglalkozások sok pénzbe kerülnek, a tb nem támogatja, csak alapítványok vannak, ahol igényelni lehet a segítséget meg a megye kifizet minden jelentkezönek egy négyhetes turnust. (edzést). Legalábbis a Move & Walk-ban. De ez sem jellemzö minden megyére még, de tárgyalások folynak.

Esztert ismeritek? Ö is a Petöben végzett.

Shine!
Én a nagyobbik lányommal a terhességem végighánytam. Szedtem a B6-ot, de végül elhagytam, mert nekem nem segített. Nagyon rossz volt. Más gyógyszert nem kaptam, mert jobb nélkülük, mondták.

A második lányommal nem hánytam, vele élveztem a terhességet.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Shine: szvsz a Magne B6 teljesen ok. Segit egyebkent?Kép

Csilla: nem is azzal van a baj, hogy rossz tapasztalataid vannak, de szerintem is hagyjukKép

Na tessek, pl ez Magyarorszagon akkor jobb, hogy nekunk pl nem kell fizetni Lacko gyogytornajaert egy fillert sem, tb-re megyKép HallelujaKép

orsoly
orsoly
 
 


Sziasztok!

Böngésztem a régebbi üzenetek között, mert volt egy sejtelmem. Találtam is rá választ. Névtelenül írt valaki egy név szerint említett orvosról, leírta, hogy mi volt, és ajánlotta, hogy messziröl kerülni.

Ez volt az egyik reakció a véleményére. Itt most idézet jön.

"Hát igen ez a magyar egészségügy...Olyan furcsa, hogy az ember nem mer véleményt nyílvánítani mert fél....
Az is furcsa, hogy mért nem lehet megmondani kultúrált formában, hogy ez és ez a szituáció számomra nem volt helyes..
Az se értem, hogy ha egy orvos a betegeiből él, akkor mért ilyen lekezelő ..
Mert Dr??? De nem azt látják benne a betegek, hanem azt hogy EMBER!!!!

Kedves Névtelen: hát még így is elég bátor vagy, mert ha az orvos emlékszik a leírt szituációra tudni fogja ki vagy..."

Itt félni kell, ha az ember véleményt mond?!
Nem mertek 100 százalékosan öszintének lenni ebben a topikban, leírni, hogy igazán, legbelül, hogy éreztek. Ugyanis olvashatják a klinikán dolgozottak is. Pedig a nyíltság, a dolgok megnevezése segítene.

Nem kell név szerint említeni senkit, ezt én nem tartom korrektnak, akiröl szó van, és olvassa az úgyis magára ismer. Szóval a megfelelö kommunikáció elörelépést jelentene eü dolgozó és beteg között. Szerintem. De valakinek már meg kellene tenni az elsö lépést egymás felé.

Ök is ugyanúgy beszélnek az élményeikröl maguk között, mint mi itt. Felénk ök is más arcot mutatnak mint valójában a természetük. Személyes élmény erröl: Az egyik növér nem nagyon szólt, szótlanul, egykedvüen dolgozott, ahányszor csak láttam a klinikán. Míg egy nap össze nem futottunk vele a városban, mosolyogva ment az utcán, mikor ö is felismert, szóba elegyedtünk, kedvesen útbaigazított, hogy hol találunk pizzériát, ahol finom a pizza.

Másokkal nem találkoztunk, de el tudom képzelni, hogy a helyzet ua.

Sokszor fájdalmas lehet a nyíltság, de magamból kiindulva, én fontosnak tartom. Es fontos az is, hogy egy ilyen topikban, merjen az ember kinyílni.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!
Orsoly!

Félreértés! A gyógytornáért és a többiért nekünk sem kell fizetni.

Csak a Move & Walk-ért, ami Mo-ról jön. Ez alternativ gyógymódnak számít, ezért nem fedi a tb.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Kakkukfű,
drága vagy!
Azért remélem, több ilyen sztorim nem lesz a életemből! Kép
Vagy Te kiadó vagy? Mert akkor elkezdek dolgozni az ügyön! KépKépKép Részleteket, fizetési feltételeket, jogdíjat majd mélben, OK? KépKépKép

Csilla,
hát ez egy ilyen szar hely! ÁÁÁÁÁÁ, nem gondolom, hogy mindent el kell titkolni, ami rossz, csak azért, mert utánam jönnek és akkor majd jól nem fognak ellátni rendesen, vagy félnem kéne azért, mert elmondtam a véleményem.
Csak. Ha elmondom, akkor vállaljam érte a jogi következményeket. nagy nyilvánosság előtt meg kel lgondolni, kiről mit mond az ember. Ha nevesítek, akkor ez van. Ha nem nevesítek, akkor feleslegesen mondtam el, mert lehet, hogy csak az az egy ember nem megfelelő (akár szakmailag, akár emberileg), viszont aki olvassa az egész intézményre vonatkoztat. Esetleg beparázik, mint én, és jól nem kap válszt még magánban sem. Ugye.Kép Ha harmadik esetet nézzük, amikor névtelenül nevesítek vkit... Hát ki hisz egy névtelennek? Általában ezek a hozzászólások pocskondiázók és minősíthetetlen stílusúak. (Ritkán nem, de akkor ált.ban van is rá reakció)
Sokszor a mi negatív tapasztalataink nem segítenek, sőt. Attól, hogy xy rosszul érezte magát, mert egy orvos nem viselkedett emberségesen nem fogják kidobni. Attól, hogy vki leírta, hogy sérült babája született, nem fog változni semmi. Sajnos. Annál is inkább, mert ezek az esetek statisztikailag nem nyomnak annyit a latba. Egy kórház pedig a róluk készült mutatók alapján dolgozik, ill. ismerik el.

Látod, itt sem szólalt meg a másik fél! pedig amiket a PICről írtál, azok nagyon nem pozitív dolgok voltak! Sőt, megkockáztatom, hogy a valóság kicsit másképp látása miatt (szülő nő, aggódik a koraszülött csemetéért, más körülményekhez szokott, magát hibáztatja... sorolhatnám) nem teljesen így fest a PIC. (Nehogy nekem ugorj! Kép nem azt mondtam, hogy hazudtál, vagy nem mondtál igazat, csak azt, hogy abban a lelki állapotban esetleg TÉNYLEG nem vetted észre a pozitívumokat) Azóta pedig lehet, hogy poz. vagy neadjisten negatív irányba még változott is a helyzet. Mégsem jelentkeztek az érdekeltek, pedig szerintem kellett volna. A nem reagálás nem feltétlenül hasznos. Sőt. Ahogy kíváncsi írta, közelíteni kell az álláspontokat ahhoz, hogy megfelelő végeredményt kapjunk.

Na most csak ennyit.

Lányok, bocsi, de én élvezem ezt a beszélgetést, amikor éppen nem bántás van soron. Kép
solya
 
 


Sziasztok!
Solya!
Miért írtad, hogy ez szar hely? Én nem gondolom. Nem is írtam. Kár, hogy ezt szürted ki a sorok közül.

Neveket, pedig nem fogok említeni. Ha az ember akar valamit tölük, a klinikát is el lehet érni interneten keresztül, csak még az oldaluk töltés alatt.

Hát igen, nem szólalt meg a másik fél, pedig azt hiszem két helyen is írtad, hogy jó lenne és üzentél vojörnek. De végül is ez az oldal a mamákért van és nem a klinikáért. Szóval szerintem, ha akar valamit az ember velük kapcsolatban, akkor oda kell címezni a levelet.

Magánban kb öt perce írtam Neked. De a levelezéseimmel el vagyok maradva, de próbálkozom, hogy behozzam a lemaradottakat.

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!
Ez az idézet az én véleményem volt...a reakciómat vállalom ...!!! Akkor se voltam névtelenKépKép Valaki valmelyik dokiról írt negatívumokat és ezt váltotta ki..
Azért én a véleményemet közöltem mindig az orvosommal..ezt szerettem benne!!! EMBER s ez nagyon fontos ...s mindig reagált!!!KépKépKép
Picus
picus
 
 


Hát csak. mert így éreztem, abból amit írtál. Meg pici irónia is volt benne. Kép

A klinikát eddig sem lehetett elérni interneten. itthon még ez nem elterjedt. Néha még telefonon sem lehet elérni. Kép

Igen, ez az oldal a mamákért van. De a mi véleményünk alakítja a klinikáról alkotott képet. és ha ez a kép negatív, sokan elpártolhatnak. pedig nem kellene. Bár ez klinika, és sokszor kerül ide olyan nő, akinek semmi kedve hozzá, azért vannak még ilyen hozzánk hasonló őrültek,akik választjuk ezt az intézményt. Kép És ahogy én látom, ezért a klinika mindent (vagy elég sokat) megtesz. Szóval ezért hiányolomén a klinika véleményét.
Meg a vérem, ahogy már írtam. (Csendben jegyzem meg, hogy kommunikáció szakot végeztem és nem szeretem az egyoldaló tájékoztatást. Kép)

Solya
solya
 
 


Solya Kép
Ha rosszmájú lennék, azt mondanám, hogy a dokik meg általános orvosi karon végeztek és egyáltalán nem szeretik a tájékoztatást Kép
De nem mondok ilyet, mert nem vagyok rosszmájú KépKép
muter
 
 


De talán van valaki abban az intézményben, akit érdekel, hogy milyen a véleménye róla az embereknek, vagy legalábbis megpróbálja védeni a mundér becsületét.
Én sem nyomozok, ha a szomszédba betörnek, de odafigyelek, és ha látok vmit, akkor hívom az illetékest.
Meg szeretek beszélgetniKép. És a gyerekemnek beadom a gyógyszert, ha azt mondja az orvos.
De itt mindenki süket, hiába mondom nekik, hogy vegyék már be a gyógyszert!!!!Kép
solya
 
 


Sziasztok!

Solya!

http://www.sote.hu/betegellatas/klinikak.php

Ez az az oldal, amit említettem, ahol a türelmet kérik, mert feltöltés alatt. Remélem lesz a 2-esnek is egy oldala, az egyesnek van.

Jobb oldalon fenn pedig van egy telefonkönyv, én megtaláltam azoknak az orvosoknak az e-mail címét, akikkel én kapcsolatban voltam. Szóval elérhetök. Bár a Te orvosodnak nincs e-maile még.

Aranyos vagy, ahogy várod a másik oldal reakcióját.

Ezzel kapcsolatban egy kicsit gondolkodtam. Mint kiderült, azért ilyenek, amilyenek, mert pénzhiány van. Akkor viszont tudod kinek kellene ezt az oldalt olvasnia? A népjóléti mininszternek.

Miért jut ennyire kevés pénz, (nem tudom, hogy kevés-e) a költségvetésböl az egészségügyre, hogy miért vannak ennyire lepusztult állapotban a kórházak, miért keresnek keveset az egészségügyi dolgozók, és ha keveset keresnek, ez feljogosíthatja-e bármelyiküket is rá, hogy úgy viselkedjenek a betegekkel ahogy arról itt a topikban a negatív oldal nyilatkozik.

Picus!

Igen, az idézet Töled volt. A "Névtelen" üzenetére reagáltál. Az jó, hogy a dokiddal megértitek egymást.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?