Új privát üzeneted érkezett!

Timi,
mutatták, fehér izé a felső ínyén, bal oldalon jobban látszik. hát hogy pontosan mi? nem tudom :roll: de kezelhető szerencsére! (bár március végén kiegyeztem volna bármilyen beszédhibával :wink: )

Szöcske,
gumit húzott a kezelő az ujjára, hogy végigkezelje a kis pofiját belül is, és akkor vette észre.

á, ez a kis Maki már bömbölni kezd, mikor leteszem a matracra :roll: sőt, már mikor meglátta nagyapját, görbült a szája :lol: (mindig ő visz minket)
nem tudom, mi az ordításból a műsor és mi az ami tényleg fáj... utána még végigsírja a pelenkázást, aztán eszik és elájul közben. ez a menet. :)
kisNorbi már nagyon ügyes! :D

nekem a PIC-en azt mondták, addig kell követni, míg el nem kezd beszélni. de nem oda, hanem a Margit kh-ba hordjuk, onnan vittük haza.

angel37
 
 


Sziasztok!

Angel,szegénykém,gondolom milyen rossz érzés így sírni látni :(

Vanda,nagyon helyesek vagytok :D

Rani :lol: mekkorák vagytok?

Timi,szép méretek :wink:

Szöcske,te jó ég,másfél hónap,és ünnepelitek az első szülinapot :shock: Érdekes,mindenkinél rohan az idő,csak mi nem leszünk sose idősebbek. :lol:

Mi is voltunk tegnap oltáson,persze az indulás nem ment egyszerűen,mert Noémit nem bírtam rendesen felkelteni,és csak keveset evett,mindig visszaaludt...De Balázs meg jól bekajált,ha megvárjuk mire Noémi magához tér,és eszik rendesen,akkor addigra meg Balázs éhezik meg.Így elindultunk 8-kor,9-kor már itthon voltunk,csak pici sírás volt,mikor megszúrták őket,itthon meg gondoltam akkor gyorsan kaja,erre mindkettő elaludt mire átöltöztem.Balázs már 10-kor felébredt,Noémi meg délben :shock: Már azt hittem baja van.37.4-el megúsztuk mindkettőnél.

Balázs 5 kiló,Noémi 4.Centit nem mértek,és megint elfelejtettem szólni :evil:

Most nappal többször kapnak tápit,ha nagyon puha a mellem kénytelen vagyok azzal indítani,mert lehet elég lenne nekik a tej,de ha nem,akkor már nem fogadják el a cumisüveget.Tudom,így kezd majd apadni lassan,de amikor egy óra alatt a felét tudja kiszopizni az adagjának,és utána sír,és nem kell az üveg,akkor a szívem szakad meg,visszarakom inkább a szinte üres cicire,és valamennyit még hozzáeszik.
Azok akik meg azt mondják,hogy nem két szopi közt termelődik a tej,hanem szopi alatt,azokat egy hétig levessel etetnék villával!
Vendég
 


Hoztam néhány képet:
Kép Kép Kép Kép
Vendég
 

 
 

Nyulasz: kis édesek! Szépen nőnek, úgyhogy nagy gond nem lehet a kajával. Sajnálom, hogy nincs elég tej.

Angel: na, ilyenről még én sem hallottam! Mindíg tanul az ember.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz! Az első félév csigalassú volt, de amióta mozognak, vagy nem tudom, miért, de ripsz-ropsz eltelik egy hét.
Babócák nagyon gyönyörűek, súlyban is szépek.

Angel! Nálunk Kisnorbi annyira kiakadt az idegen néniktől, hogy akkor is bömböl, ha régóta nem látott családtag veszi kezelésbe. Szerintem ez a tornának tudható be, de amúgy egy vidám, mosolygós kissrác. Úszást viszont élvezi, azt nem próbáljátok meg? Nekünk az is nagyon sokat segít.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!

Nyulasz nagyon édik a babák!! :D
Annyira megbugyorgatnám őket! :lol:
Hááát az ülőmagasságát na azt az egyet nem mérték le. :roll:
Minden mást igen és így a gép kb 466g-ra írta és most néztem meg a könyvet ilyenkor kb 20cm-er körül van.
Ezt írja kb-ra 22-23. hétre.
A méretek pont ide estek szóval szerintem hosszra se lehet nagyobb.

Kép

Kép
raniko
 
 


Köszi lányok :D

Timi,hát én is sajnálom :? vettem homeós bogyót is,de nem emlékszem mit mondott a védőnő,hogy kell szedni...a gyógyszertárban viszont nem tudták.

Szöcske,akkor nem csak én érzem lassúnak az időt :lol: Szegény Norbi,és az idegen bácsikkal nincs gond?

Rani,tizenvalahanyadik héttől már nem mérnek crl-t.Én i mindig hiányoltam,aztán felvilágosítottak.Szóval van egy édi fél kilós Gombócod :D
Vendég
 


hi!

Nyulasz,
hű, mekkorák vagytok! már nem is bogyók! :D nagyon cukkik! :lol: és mekkora haj!
(Maki még olyan kis kopaszka)

azzal az utsó mondatoddal egyetértek!
egyszerűen kifogyok egy alkalom alatt is és ahogy telik a nap, egyre jobban.
idő kell két kaja között! és az is, hogy rendszeresen egyen belőlem. tegnapelőtt elmaradt a 9 óra körüli evés (csak gyorsan lefejtem pár milit), de érződött is :?
(bármit mond a fáma, LLL, vagy tanácsadó, igazán sokat próbálkoztam, én így működöm)

Szöcske,
biztos a torna :roll: :lol:
mostanában mindig már elkeseredik, ha leteszem a vizsgálóra, bárhol! eddig vigyorgott... valszeg már tudja, hogy tű jön, akkoris, ha nem :wink:
az úszást annyira nem... legalábbis most még.

Rani,
ja, ilyenkor már nem mérnek hosszot! elég nehézkes is lenne :wink:

angel37
 
 


Nyulasz, en ugy tudom, elso nap 3x5 bogyo, masnap 2x5, harmadnaptol 1x5, amig be nem all a kivant mennyiseg.
(amikor nekem kellett volna, meg nem tudtam, bar egy ido utan mar en is fejre allhattam, akkor is csokkent, egy dolog meg bejott, ha nem vagytok hasfajosak, ovatosan sztem ki lehet probalni: a c.ppy kortes leve. Abszolut nem ilyen cellal ittam, de az utolso idokben meg egyszer sikerult visszahozni a dolgot - bar mi addigra kinottuk a hasfajast, es nem hozta vissza a pocakproblemat)

Siras: enyimek kb 5-6 honapos koruk ota randomszeruen elkezdenek uvolteni, ha idegen / reg nem latott csaladtag jon kozelebb, mint ahogy azt szeretnek. Ez normalis, korral jar, a gyerekorvos kifejezetten orult neki.



Kép

 
 


Sziasztok Drágák! Itthon vagyuuuuuunk!!! :D :D :D

Puszika, Skrisz,
nagyon köszönöm, hogy hoztátok a híreket :D és Mindenkinek köszönöm a sok drukkot, aggódást és gratut! :D

Igyekszem visszaolvasni...Skrisz, télleg milyen húzós fél kézzel írni :shock: most azt teszem :roll: :P

Hiányoztatok!!!!!!!

Rana,
szívből gratula a LÁNYOK érkezéséhez! :D

tillidian
 
 


Till!

De jó, hogy otthon vagytok!
Ha van idôd írj "élménybeszámolót"! Nagyon kíváncsi vagyok, én is ott fogok szûlni.
Grtulálok Lencsihez! Gyönyörûséges, formás baba!

Kép
lona1
 
 


Till: te is nagyon hiányoztál! :wink: De jó, hogy otthon vagytok már! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Till,
de jó, hogy már otthon vagytok és babázol!!! Gyere és mesélj!!!!!!!!!! :lol:

Nyulasz,
nagyon édesek a babák!!!!!!!!! :lol:

Remélem most már tényleg többet tudok jönni, mert csak délután kezdődik a hányinger ami persze majdnem egész éjszaka tart, de legalább délelőtt nyugi van. A héten megkaptam a kiskönyvet is. :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Angel,ja,Noéminek már születésekor is ekkora sérója volt :lol: Balázsé is ekkora,csak az övé nem áll fel :lol: Majd megnő Dióé is :wink: Igen,szerintem is a papírforma szoptatáshoz szart se ér...ami még jobb tanács,adjan kanállal a pótlást :shock: Hát mire kanalazok én meg két gyereket? :evil:

Mo,köszi.Evés elött,vagy mindegy?Hát,hasfájást okozó dolgokat még kerülöm,nincs kedvem kísérletezni,aztán szerezni magunknak egy jó éjszakát,meg szegénykéimnek...persze lehet semmi bajuk nem lenne,de inkább kihagyom.

Lili,köszi.Ó már te is 10 hetes vagy :shock: Nemrég köszöntél be hozzánk :roll: Tényleg mindenki másnál rohan az idő :lol:

Till drága,örülök,hogy otthon :D
Vendég
 


Szia Tilli!!

De jó hogy már otthon vagytok Lencsivel!!! :D
Lencsi neve marad lencsi vagy a hivetalos nevét használjuk? :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Nyulasz, homeós bogyó előtt-után 15 percig nem lehet enni-inni. Körtével megértelek, nekem tök véletlenül derült ki (elfelejtettem, hogy körtét nem lehet :oops: ), pont Gergő sérvműtétje napján ittam és tökre befeszült a cici, amire már jó régen volt példa előtte. Ő akkor már 4,5 hónapos volt, szerencsére nem volt baja.

Till, üdv, itthon :)



Kép

 
 


Kép
Vendég
 


Angel, szegény Dióka, mennyit kell macerálni. De hát így lesz belőle szép kislány. :)

Nyulasz, nyugi, nemsoká meg rohanni fog az idő... :? Ne siettesd! Nagyon sokat szépültek a nyúlbogyók!

Tillikém üdv itthon! Vackor örül?

Lois, mi volt csípőszűrésen?

Timi, jó kis méretek. :D

Rani, szépen növöget gombóckád. :)

Enyim gyerek megtanult átfordulni hasra. :shock: A pelenkázón is gyakorolja, a frász kitör néha.

skrisz72
 
 


Krisz: gratulálok a forgolódáshoz! Ügyes a kislány!

Hunci: Rana lányai 12-én megszülettek! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz,
igen, emlékszem az első képekre! :lol:
én is kopasz voltam kb 2 éves koromig, nem aggódom! :lol: meg cuki így kopaszon (bár ezért is fiúnak nézik), fogatlanul :wink:

Krisz,
hát ja, szépségért meg kell szenvedni! :roll: :lol:

gratu Eszternek, nem váratott sokáig! :wink:

Makilány már sok napja nem fordult újra, csak enm felejtette el :roll: pelenkázón nem is tudna sztem, közép felé lejt.

Tilli család,
üdv végre együtt otthon! :lol:

angel37
 
 


Timi én is azt néztem mintha Rana lányai is meg születtek volna. :roll:

Mi lehet Kistörpével és Mandival????

Azta Timi nemsokára te leszel finisbe!! :wink:

Skrisz igen növögetünk növögetünk!! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Húú, de nehézkesen értem ide :?
Már tegnap is megírtam egy hszt, de elszállt az éterbe :x

Szóval csak röviden és átlósan...bocsi érte:

Tilli és Lencsilány!
Szépséges vagy Királylány, szuper, hogy Anya hazavihetett :D

Angel!
Én sem hallottam még ilyenről :shock: Nem mintha ez jelentene bármit is, voltunk csípőszűrésen, közölték fenékredő asszimmetriája van Zének, na pl. ezt sem hallottam még soha :oops: Mehetünk majd vissza miatta kontrollra.

Nyuszi, Skrisz!!
Máris 2 hós oltások...azta... :D Örülök, hogy láz nélkül átvészeltétek.

Nyuszi!

Szép nagyok már a bogyókák :)
Tejcsi-kérdés: Persze tudom, nem vagyunk egyformák, de nekem pl. igaz, hogy a kölköm "tejet fakaszt". Tök leürített mellből is tud még varázsolni, úgy tudja szívni, hogy simán belövell újra (a másik is amit épp nem szív :shock:), sőt nekem belövell attól is, ha neki áll sírni. Nekem csak akkor lesz tejtől feszülős a mellem, ha legalább 6-8 órán át nem szopik, ergó csak hajnalban.

Rani!
Én végig kávéztam-teáztam, vérnyomásom nekem is a béka segge alatt volt végig :? Zöld teát én is kihagynám :) Ülőmagasságot nekünk is csak a legelején mértek.

Viktu!
Legkisebb rokonhoz gratula!! :D

Vanda!

És a keresztfiadnak mit mondtak? Mitől van? (A véres kakira gondolok, ha még emlékszel) Képek annyira éééédesek :D Dani szemeitől teljesen odavagyok :D Jól látom, Réka kapott csatot a hajába? :)

Némi csacsogás rólunk:
Jól vagyunk, a héten rájöttem, hogy rés támadt gyermekem ruhatárában, alig van meleg rucink, így sokat portyáztunk. Kiderült, hogy Zére már teljesen kitölti a Brendonos 68-as méretet, ha kicsit aláöltöztettek, így meg voltunk lőve, mert a plüssrugiknak 74-estől nincs már lábfeje, olyat meg nem akartam. Közölték velem, hogy azért nincs lábfeje, mert a 74-es méretű baba már mászik :shock: Mondtam, hogy biztos van olyan baba, az enyém meg miniegér, és akkor most mi van? Szóval vásárolhattam le a köcsög drága Brendonos rugikat, viszont a jószerencsém elsodort egy magyar cuccokat áruló boltocskába, és ott 3 plüssrugit kaptam azért az árért, amiért a Brendonban egyet :shock: :shock: :shock:
Zé most már csak a hordozóban hajlandó elleni, mózest elraktam, bár szerintem most így tundraruhában bele sem férne. Némileg furdal a lelkiismeret, mert elég sokat van benne, de a sportrészhez még kicsi, így eléggé meg vagyunk lőve.
Na lépek, mert már megint itt huhogok éjnek éjjelén magamban... :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!
Mó,köszi...még ott figyel az asztalon,bevallom nem nagyon hiszek a homeós dolgokban :oops: Azért kipróbálom,hátha.

Lois,boldog 3.hónapot :D Azt gondolom tejcsi ügyben,hogy nem lehet általánosítani.Tudom te is ezt írtad :wink: de ez megint olyan,hogy kenegeted a hasad pocakosan,hogy ne legyenek csíkok,aztán vagy lesznek vagy nem.Genetika.Vagy visszamegy-e a hasad szülés után,vagy nem.Én lassan vékonyabb vagyok mint terhesség elött,már jók rám a régi nadrágjaim,csíkos csak a cicim lett,viszont nem ömlik a tej. :roll: Hát ez van.Csak szar azt hallgatni mindig,hogy tegyem többet mellre őket,meg fejjek és lesz több tej.Hát nem lett.Pedig átlag 2 óránként esznek,és nincs időkorlát,nem veszem le őket a ciciről.
Mi az a fenékredőasszimetria?

Angel,hajasan is simán fiúnak tudják nézni :lol: Meg rózsaszínben is :lol:

Krisz,ó már forgolódtok?Nagyon ügyes Eszter :D Hát én bizony szeretném ha már nagyobak lennénk.Tudom akkor más gondok lesznek,de ez az evés dolog teljesen kiakaszt.
Vendég
 


Sziasztok!

Lois nem semmi Zé.
Azt a magyar rugikat áruló boltocskát megoszthatnád velünk merre is található! :roll:
Hát szerintem nekem is muszály lesz valami koffeint magamhoz venni mert 2 napja nem iszom és azóta meg a fejem fáj. :(

Kép

Kép
raniko
 
 


Jó reggelt!

Lois: ilyen nagy már Zé? :shock: Nem semmi a kissrác! Boldog 3. hónapot!

Nyulasz: barátnőm is akármit tett, nem lett teje több. Most 3 hónapos a kislány és naponta 1x kap anyatejet, amit reggel lefej az anyukája és pont 1 evésre elég, és csak másnap reggelre lesz megint annyi. Ő pont a cicit nem fogadta el sosem, csak a cumisüveget. Mindenki másképp működik, ezen ne rágd magad, hiszen mindent kipróbáltál.

Én ma végre 8-ig tudtam aludni! :D Ritkán fordul elő ilyesmi, mert a lányok hajnalban kelnek, bár most is próbáltak teljesen felrugdosni, de csak sikerült visszaaludni. :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Till!
Üdv itthon!!! :D

Angel!
Nem felejtette el. Nekem mind a ketten ezt csinálták: átfordultak párszor, aztán vagy 2-3 hétig semmi. Majd újrakezdi. :D
vovanda
 
 


Ráncasszimmetria: Letszed hasra fordítva a gyereket, kihúzod a lábait egyenesre és a 2 lábán a ráncoknak egy formának kell lenni. Ha az egyik redő kicsit lejjebb van a bal lábon, mint a jobbon, akkor asszimmetria van. Vagy nem ugyanannyi a redők száma a bal lábon, mint a jobbon. Nekünk is ez van, terpeszpelust kellett hordani.

Angel! Ne reménykedj, hogy nem fog tudni a lejtős pelenkázón megfordulni!

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok! :D

Most megint csak röviden, fél kézzel :lol:

Lencsilány igazi tündér, eszik, alszik, mosolyog :D -persze, ezek még önkéntelem mimikák, de annnnyira aranyos :D
Teszek holnap képeket, ma vendégjárás van...
Mindenkit puszilunk :P

Raniko,
egyedül a Tőled kapott ruha jó rá, pedig az 46-os :shock: :lol: -holnap ruhaszerző körút a Tescoba...szal így Jártunk az 50es mérettel...
Ja, és tejcsárda lettem :shock: Lencsi pedig zabagép :D
/szeretném, ha itt Lencsi maradhatna a neve :P /
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tillidian 2009.10.18 15:11-kor.

tillidian
 
 


Tejjel kapcs.
Sztem ez pusztán genetika.rakhattam én a gyereket mellre ahányszor akartam, tejbelövellésem sem volt, nem hogy tejem.
mondták, ne adjak tápot néhény napig, kibírja a gyerek, majd ha éhes úgy is rákap a cicire és csinál nekem, tejet, na hát én meg nem éheztettem a gyereket.ami nincs nincs, 1 hónapig tököltem és ha 10 ml kijött egy nap már örültem, abba adtam a d vitamint, majd 1 hó után feladtam, csodabogyó ide csodabogyó oda, mellre tevés ide vagy oda...ez genetika sztem, semmi más.
Vendég
 


Hunci,
így van! /Nekem Vackorral is így volt, elején dőlt a tej, aztán 2 hónapos korában egyik napról a másikra elapadt. Anyukám is mindhármunkat csak 2 hónapig tudott szoptatni...
Most majd fejek, ameddig van és tartalékolok "ínséges időkre" :P , aztán ha táp, akkor úgy jó. Megnőnek úgy is , :P /

tillidian
 
 


Tilli!

Na mocsoda véletlen, de az legalább akkor jó!!! :D
Szupi, hogy ennyi tejcid van, Lencsinek meg az a dolga, hogy egyen csak egyen!!! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Till!
Örülök,hogy otthon vagytok és bőven van tejcid! :D

Nyulasz!
Annyira helyesek a gyerekeid! :D Amikor olyan picik voltak az enyémek,mint most Noémi és Balázs,akkor én is alig vártam,hogy aktívabbak legyenek.Na,most néha az aktivitásuktól infarktust kapok. :lol: Ma pl. amíg Pannit szedtem le a kanapéról,hogy át ne bukfencezzen rajta,addig Ábel úgy beverte a száját az egyik konyhai fiókba mikor kihúzta,hogy mindene véres lett,de ahogy végigmászott a lakáson ordítva,úgy a kő is ahol járt. :roll: Szerecsére nem sérült meg nagyon,fogacskás sem,rá 1 percre már el is felejtette az egészet.Szóval néha azt sem tudom,hogy melyik után kapjak....néha mérlegelek,hogy a nagyobb sérüléssel járó produkcióshoz rohanok. :roll:
De azért imádom,hogy ilyenek.Majd meglűtod,hogy milyen jó az,amikor pl. a földön ülsz és mindkettő megy oda hozzád és mindketten szorítják a nyakadat és hízelegnek. :D Jajj,akkor elolvadok. :D Viszont egyre nehezebb lesz ugrálnom utánuk ahogy nő a pocim. :?

Szöcske!
Te gyerkőceid hány hétre születtek?Az enyémek 31+5 napra,de senki nem mondta,hogy vigyük őket fejlesztésre.Annó önszorgalomból hordtuk a gyerekeket Dévényre,de ahogy elkezdtek mászni,akkor azt mondták,hogy nem kell mennünk többet.
Viszont már 14 és fél hósak és még nem indultak el. :roll: Igaz Panni tett már 4 lépést önállóan,Ábel is 2-őt,meg egyre többet áll kapaszkodás nélkül,de már jó lenne,ha 2 lábon közlekednének. :roll: Lehet vissza kéne vigyük őket,hátha kicsit rásegítenek nekik az elindulásban? :roll:

Hunci!
Ha van időd,kiegészítenéd a táblázatot,hogy kislányt várunk és Ráhel lesz a neve?Köszi! :wink:

Amúgy jól vagyunk,pocakom szépen gömbölyödik,tartom a diétát és 2 hét alatt nem is híztam. :D Mondjuk ma besütiztem,de ennyi belefér.Nov. 5-én megyek újra a dokimhoz,addig nem hízhatok. :roll: Egyelőre tartom a +5,5-6-kg-ot,így 61,5kg. vagyok.
Ma éreztem először,hogy kicsit kezd húzni a hasam,így próbálok többet pihenni és a gyerekeket minél kevesebbet emelgetni.
Ráhel is egyre többet mocorog és néha egész határozott rugásokat is kapok a kisasszonytól.Annyira imádom,amikor érzem a mozgását. :D Pár napja hajnalban fel is keltem,annyira aktív
volt. :D
A www alatt van 1 kép Ráhelről is és az ikrekről is mindíg vannak friss képek,esetleg,ha vkit érdekel. 8)

Puszi és jó éjszakát mindenkinek

Ági

pálgi
 
 


Till drága - örülök, h jól vagytok!!!!

Lois - van 74-es lábfejes is, pl. minimanóban lehet kapni, még overáll is van 74-80-as lábfejes, én most vettem Leának. Tescóban is lehet kapni most tök szép plüss rugikat 9-12 hónapos, lábfejeset.

Csajok - a gyerkőcök csuda szépek, nem győzök gyönyörködni.

Pálgi - a te albumodat is megnéztem, nagyon édesek a gyerekek. Én is hármat szeretnék, annnyira jó a sok gyerkőc! Pláne később, nagynénéméknek (külföldön élnek, ott sokmindenkinek van 3) is 3 nagy lányuk van és annyira jó a hangulat. Én lemaradtam, miért kell diétáznod?

Kép

Kép
leo50
 
 


Sziasztok!

Hunci,Till bizony genetika.Ha van az jó,ha nincs akkor van helyette tápi.Mostmár én sem fejek éjjel,múltkor megjártam,hamarabb ébredt Balázs,és alig volt még a ciciben.Este meg a lefejt 60-60 miliből Balázs 20-at evett meg,többet nem volt hajlandó.40 mili ment a csapba :evil: Hát egész álló nap ezzel sakkoztam,hogy jó legyen,mostmár nem idegesítem magam.Csak megszokják ezt a fránya üveget :roll:

Ági,elhiszem,hogy nem könnyű pocisan két kis lurkót nevelni :lol: Én biztos képtelen lennék rá.Gratula a félidőhöz :D
Vendég
 


Leo!
Nekem is 3 gyerek volt mindíg is az álmom. :D De Ti is teljesítettétek már az 1/3-dát a "feladatnak". :wink:
Diéta:Igazából nem vészes,csak a 19. hétig 6 kg-ot híztam és a dokim azt mondta,hogy a legközelebbi találkozásunkig,azaz 4 hétig ne hízzak. :roll: Jó lenne 10 kg-nál befejezni a terhességet az én érdekemben.Pedig nem vagyok bálna méret, (168 cm. és most 61,5 kg.) csak magamhoz képest lehet sok.... :roll:

Nyulasz!
Nem olyan nehéz,csak figyelnem kell,nehogy túlerőltessem magam.Mert bírnám én egész nap emelgetni Őket,csak ugye állandóan ott a fék,hogy nehogy baj legyen.Meg pl. bírkózásnál állandóan védeni a pocimat meg ilyenek,de még bírom,hajolgatás is probléma nélkül megy....Csak már kezdek "félni" az utolsó hónapoktól. :roll: De majd csak megoldjuk.Segítségem van,majd sűrítjük az itt létét és csak eltelik az a kis idő is.

Pussz mindenkinek,megyünk ma cica kiállításra.A macs nálunk a kedvenc állat,hú hogy fog nekik tetszeni a sokféle macs! :D

Szép napot mindenkinek

Ági

pálgi
 
 


Pálgi
az ém kislányom is 31+6ra született. Kicsit fiatalabb mint a tieid, Ő sem jár.Mi dévényeztünk 2hónapos korától míg fel nem állt.Majd 5hónap szünet után visszahívtam mert csak lábujhegyen billegett, járás helyett.4kezelés most elég volt, már telitalpra lép, de még kapaszkodik.Azt mondta a terapeuta h. 18hósig ráérnek elindulni. Lépegetnek fal mellett a babáid? Ők mekkorák voltak amikor születtek amúgy? Fura h. senki nem ajánlott semmilyen fejlesztést, bár nyílván nem is volt baj velük. :wink: Nagyon édesek a képek! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára katica_75 2009.10.18 19:05-kor.

Kép
katica_75
 
 


Katica!
Köszi amit írtál!
A kisfiam 9 hósan felállt,a kislányom olyan 10 volt.Minden mellett felállnak,szépen teli talppal lépegetnek.A bébikompot meg a bébitaxit szinte rohanva tolják maguk előtt,Ábellal már 1 kézen fogva is járkálok a lakásban.Már mindketten megtetek 1-2 lépést önállóan is.Látom,higy napról napra fejlődnek e téren is,csak talán türelmetlen vagyok. :roll:
Amúgy a fiam 1820gr-mal,a lányom 1740gr-mal született és szerencsére semmi,de semmi bajuk nem volt! A PIC-en is csak 5 napig voltunk,utána 2 hét hízlalda jött.Már fél éves korukra behozták a lemradást,nem láttszott rajtuk,hogy korababák.

Mi meg itt toporzékolunk Apával,már indulnánk a kiállításra,de a gyerekek persze,hogy most aludtak el jó későn és még mindíg húzzák a lóbőrt. :?

Ági

pálgi
 
 


Sziasztok! :P

Talán most van néhány percem, gyorsan kihasználom :wink:

Rólunk: Lencsi egy igazi "alvósbaba" :D Napközben vagy alszik, vagy zabál -egy-egy szopi 5 fogásos lakoma szokott lenni, és eltart akár másfél óráig, közben néha bealszik, és mikor letenném, elkezd keresgélni a szájával szopi után :lol:
Mivel túlhordásos baba létére ilyen pici súllyal született, azt mondták, tényleg maximálisan igény szerint szoptassam...igyekszem :P
Éjjel 2x szopik, aztán büfi és alvás 8) fel sem fogom, hogy van ilyen baba, főleg a fiam után, aki állandóan ordított, általában éjféltől hajnal 6ig...
Pénteken délben jöttünk haza, és 2re már itt volt anyukám a húgommal, most mentek el...segítettek, de olyan nehéz nem antiszocnak lenni :oops: egyszerűen mindenki zavar :? eleve nagyon sírós voltam a hazajövetel napján, legszívesebben csak egyedül lettem volna Lencsivel, de ugye ezt a család nem igazán érti meg :evil: :oops: Na ennyit rólunk :P képeket még ma igyekszem tenni :)

tillidian
 
 


Pálgi!
Mozgásfejlődésnél mindenhol a korrigált korukat számolják, egyáltalán nincsenek sem elkésve, sem lemaradva.

Till!
Legyél nyugodtan antiszoc és mondd meg, hogy hagyjanak kicsit békén.
vovanda
 
 


sziasztok!

Lois,
:?
barátnőmtől hallottam ilyet, hogy farpofák lehetnek nem szimmetrikusak! lehet hogy ez ua? de hogy mit jelent?
na meg ezek a megfogalmazások :shock: :lol: :oops:

tejelés:
ha a kiscsaj néha végtelenül türelmes, akkor igen, újra be tudja indítani - kb 10-20ml erejéig...

régen nekem is volt olyan, hogy sírásától, alvó gyerek bámulástól, hát má nincs :?

a tejem amúgy legelőször úgy indult be - épp 48 órával császár után- hogy néztem őt, kinyitotta először (legalábbis rám) a kis szemét, és abban a pillanatban lett foltos a hálócuccom.

Vanda, Szöcsi,
megnyugtattatok! :lol: :lol:

Tilli,
antiszoc most okés :wink: jó Lencsizést! :)

angel37
 
 


Till,
örülök, h otthon vagytok, jó Lencsibabázást :) nyagyon szép a leányzó :lol:

Lois,
hogy mik vannak :shock: Boldog 3 hós hófordulót kisZének!!! :P

Nyulasz,
nagyon szépek a gyerkőcök :)

Timi,
lányok nőnek, mint a gomba odabenn :) hajnalban általában én is felkelek, mert egyszerűen kimegy az álom a szemeből
Milyen időközönként nézetitek meg a lányokat?

Plági,
le a kalappal előtted (meg a többi anyuka előtt) 2 kicsi kinn és egy pici benn, biztos nem lehet egyszerű

Rani,
már most nagyon helyes Milán :wink:

Rólunk néhány szó,
Lányok mozgatják a pocit blülről, hol lent, hol fent.
Hétvégén kicsit megijedtem mert a köldököm körül szúrkált, közben bugyogott a hasam de minden rendeződött délutánra. Sikerült kicsit felfáznom. Most már jobban vigyázok.
Szombaton vacsi közben elindult a cicimből az "előtej"? Nektek volt hasonló tapasztalatok?
Kedden megyünk dokibácsihoz és megnézzük őket, már alig várom.

KépKép
tobi
 
 


Lányok,
asszem elbőgöm magam :oops:

Lencsinek hajnalban vérzett a köldökcsonk mellett. Először azt hittem, én pelusoztam rosszul v mittomén, de már tudom, mi a baj:
anyukám 2x úgy megfürdette, hogy bőven érte víz a köldökét is, pedig mondtam, hogy szerintem nem szabad :twisted:
Annyira kész vagyok!!! :twisted: :twisted: :twisted:
remélem, nem lesz baja :cry: :cry: :cry:

tillidian
 
 


Till, hát az biztos, hogy nem szabad hogy víz érje, amíg le nem esik, asszem hogy ne fertőzödjön el de nem tudom pontosan, hívd el a dokitokat!
Vendég
 


Till,
inkább kérdezd meg a dokit, ahogy Hunci írta, jó? Próbálj megnyugoni!!! Minden rendben lesz!!!!

KépKép
tobi
 
 


Till!
Itt azóta sem jártam, de így utólag itt is gratulálok. Nagyon örülök, hogy Lencsikéd ilyen jó kisbaba.
Remélem nem lesz semmi baj, biztos csak felázott a sebe a kis picikének. Nekem is anyukám, anyósom mindig nagyokos, de én nem engedek nekik semmit csinálni. A legfőbb ami idegesít, hogy már most etetnék. Anyósom sütőtökkel, anyukám meg húslevessel. :evil: Egy percig se hagyom őket egyedül Littivel, mert még adnak neki valamit. Ha ott vagyok én is akkor moderálják magukat, de ha nem akkor esnek neki a "tiltott"dolgoknak, amit előre megmondtunk, különben nincs unokázás és punktum.

És többiek, bocsánat, hogy csak így. Én már csak ilyen potya internetező lettem. Azért ne higyjétek, hogy megfeledkezem rólatok. Csak ezt az oldalt olvastam vissza, így egy pár dolog ezzel kapcsolatban:

Tejcsikérdés: most próbáltam ki, mert nekem is kezdett apadni a tejem, ami annyit jelentett, hogy délután már tiszta puha a cicim, szegény kiscsajom nem tudom mennyit tud kicsikarni és elmúlt nekem is a magától tejcsifolyás. De ajánlották és úgy tűnik használt: PANAROM TEJSZAPORÍTÓ OLAJ. Neten lehet rendelni. Elég drága, de sztem egy próbát megér. Na mondjuk nem vártam akkora nagy csodát, most sem elég a tejem, de legalább estére is termeleődik annyi, hogy Ne csak tápszer legyen. És az is lehet, tovább kellett volna kenegetni vele a cicim, csak kicsit bennem van, hogy biztos nem zavarja ez a szag Littit? A bimbót és az udvart ki kell hagyni, de én olyan kis óvatos vagyok még így is.


Babaruci: A Skála áruházak baba részlegén vannak viszonylag olcsóbb holmik, de pl. vastag bélelt nacit még én sem tudtam venni.

Lois!
Kis zé se semmi akkor. Én 68-as rucikat veszek Littinek, de úgy nő mint a kismalac, hogy apját idézzem. :lol:

Nnnna, mennem is kell, mert felébredt és apa nem bír vele.

Pusszancs!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Tobi: nekem a 25. héttől 2 hetente kell járnom uh-ra, hogy szemmel legyenek tartva a lányok. Nekem nincs előtejem, de barátnőmnek már a 20. héttől folyt.

Katerina: na én is pont ettől tartok, hogy anyósom majd igyekszik megtömni, na meg a dédi, aki már bezengte, hogy szerinte mit lehet adni és mit nem és majd, ha mi nem látjuk. Na, ennél a mondatánál közöltem is, hogy akkor látta utoljára a dédunokáit, ha ilyet megcsinál. Ismerve magam, biztos nem hagyom egyedül a lányokat senkivel sem, max. anyukámmal.

Till: szerintem sértődés ide, vagy oda én kicsit elhajtanék mindenkit néhány hétre a helyedben! Ha segíteni akarnak, akkor rendezzék a háztartást, de a Lencsi körüli teendők csak a tiéd és apukáé legyen!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tilli
tök normális amit érzel. Halgass az anyai ösztönökre és tedd azt amit Te helyesnek érzel.

Nagyszülői baba tömés??? nem is értem miért csinálja ezek szerint mind1ik ezt????? az enyémek is megőrjíííítenek. (akkor telt be a pohár mikor a tejcsit is elkezdték minősítgetni...biztos nem elég zsíros, sőt vizes, nem elég stb.(Léna még most is szopizik)

Ági
tényleg ügyesek voltak akkor a babáid h. ilyen szépen megúszták a korai érkezést. És akkor már csaknem el is indultak ha egyedül is sikerül egyet egyet lépni :) :D Léna sajna nem volt ilyen szerencsés, de a nehézkes start után ő is hízott szépen, 6és fél hós volt korrigáltan mikor felállt, most meg boldogan szalad a járássegítő után. Remélem jól sikerült a cicanézés!

Kép
katica_75
 
 


till :(
Remélem már felhívtad a dokit és megnyugodtál!! Biztos nem lesz semmi baj!! A Lencsi baba pedig gyönyörű. :) Örülök, hogy jó sok tejcid van!! Nekünk szerencsénk volt, még a kórházban 4. napon leesett a csonk.

lois
Nektek rendeződött a kaki??

nyulasz
Gyönyörűek a babucik!! :) Hogy bírod kettővel? Van segítséged??

Ha nem bánjátok. :) 11 hós nagylányom. :)

Kép

Kép

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a vigasztalást, aranyosak vagytok!
Sajnos sem a dokit, sem a védőnőt nem értem el :( reggel jön a védőnő, most már addig kitartunk...
Utánaolvastam kicsit: Lencsinek már csak varacskája van, az vérzett be, állítólag nem nagy gond :roll: :oops: Alkoholozom minden pelusozásnál és szurkolok, hogy minél hamarabb leessen :oops:

Timi,
Asszem igazad van! Holnap lesz alkalmam jól megsérteni a Jóanyámat :oops:

Kiscsillag,
ez a Lányka gyönyörűűűű!!! :D :D :D

Kat,
de jó "látni" Téged! :D Nagyszülők :twisted: :twisted: :twisted:

Megyek, mert Lánykám enni kér :D (képtöltéshez még nem jutottam hozzá :oops: )

tillidian
 
 


Laptetőt már nem kérek :wink:

tillidian
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: