Új privát üzeneted érkezett!

Elnézést a zavarásért, de hátha ha valakit érint, vagy érdeklődne a munkám iránt.
Szakvizsgázott gyermekpszichológus vagyok. Segítséget tudok nyújtani az alábbi gyermekekkel kapcsolatos nehézségek megoldásában (Budapesten):
- nevelési nehézségek
- szobatisztasági gondok
- alvási nehézségek
- evési problémák
- testvérféltékenység
- beilleszkedései nehézségek óvodába, bölcsődébe
- lelki problémák gyermekeknél, de akár a szülőknél is.
Lehetőség van baba-mama konzultációra, valamint a kismamák szorongásainak (várandósággal, gyermekszüléssel, ápolással, szoptatással stb. kapcsolatos) feloldására is.
Elérhetőségem: gyerekpszicho@yahoo.com
gyerekpszicho
 
 


Katyca sztem azért hányta ki mert sok volt,elég csak cici!!!sztem nem feltétlenül normális ha végig alussza az éjszakát!!!!még mi is kelünk 3 óránként éjszaka,pedig lassan 5 hósak leszünk!!!!!!nappal meg van hogy 5 óra is eltelik két etetés között!!!
az anyatejcit hamarabb megemésztik ezért kelnek sűrűbben az anyatejes babák....

nekem eddig egy kölcsön gépi medela mellszívóm volt,de most kipróbáltam egy avent kézit,és sokkal jobb,úgyhogy hétfőn megy a férjem és vesz egy kézit.

a tej visszahozható ha még van a ciciben,csak kell tejserkentőt inni és fejni,ennyi......

ha előbb tápit adtok akkor nem szívja ki rendesen a cicit és ezzel már apasztod is a tejet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ha kell rakjátok 2 óránként cicire!!!!!!!Én akkor rakom amikor nyügi,és 1 cici is tökéletesen ellátja amásikat meg a mélyhűtőmunicióért sanyargatom,és eddig mondjuk napi 50 ml egyszeri vagy kétszeri fejéssel ami lejött,de ha meglesz az aventem,sztem lesz több is!!!

Csenge súlya sztem tökéletes ,Berni is 3 hósan 5900 volt!!!!!

sutimano76
 
 


sziasztok!!suti hat nem tudom,hogy miert lett az a hirtelen alvas csokkenes..nekem is avent kezi mellszivom van es tenyleg nagyon jo!!!Draga...de nagyon jo.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 

 
 

Katyca,most 14000-ért van a szívó,plusz 5 pohár,átalakító,hogy cumit lehessen rárakni.....avent cumisüvegem meg van,,,,na nem mintha kéne,mert Berni egyáltalán nem hajlandó semmivel cumizni.....a teát is kiskanállal kell adni,úgy hajlandó lenyelni,de ha cumi van a szájában akkor vágja a fejeket és kiköpi mégha a szájábafolyik is!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!
Az aventes mellszivo nekem is nagyon bejott,nagyon szeretem!
Symont,Emoncsi! Mi sem duplazzuk meg a szuletesi sulyunkat,de nem is kell csak hat honapos korara duplaznia.Vivi 2950 grammal szuletett es most kb 5200-5300 gramnal tartunk.Maskulonben ennek is nagyon orulok,mert nem egy nagy evo,en meg nem eroltetem annyit eszik amennyi jolesik neki. Sokat idegeskedtem,hogy nem hajlando annyit enni amennyit kellene,de nem tudom eroltetni,mert ha jol lakott akkor ugysem eszik tobbet barmit is csinalok vele.

ole85
 
 


sziasztok!az en avent mellszivomat nemetbe vettem,es csak 2 cumisuveget adtak hozza..SUTI neis mond a cumisuveg temat...6 kulonbozo cumusuveget,kulonbozo cumival vettem mert a a pici fiacskamank,egyik sem tetszett...a vegen egyett megszeretett,ami hasonlit a cici formajahoz amikor szopizik. en meg nem tudom most Dani hany kilo csak sejtesem lehet hogy kb.6500 g korul jar. OLE szerintem Viviv jo sulyban van,es en sem szoktam eroltetni az evest annyit eszik amennyit tud es akar. ma vegre haza jon a parom...ennyi egyedul let utan...

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Nálunk most új divat van. Rendben elalszik 9-kor, aztán fél óra, óra múlva megébred, kis cici vagy csak sima ölbenlét és visszaalszik. Nem értem és nem mondanám, hogy örülök, de talán felhagy ezzel a szokással :lol:

Kép
symont
 
 


SYMONT:nalunk is ez letta divat,elalszik 20 korul fel ora 1 ora mulva nyugoskodik,cicire rakom elalszik, utani 10-15 perc sirdogal felveszem ringatni es elalszik.hajnalban 2-3 alkalommal felkell enni.ez is uj szokas.en sem orulok nagyon neki hajnalban kinyitni a szemeimet,de hat ez van...

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Symont,nálunk is ez van és nem változott már régóta!!!

sutimano76
 
 


Lanyok! amint latom mindenki jol van..mert nem nagyon irogattok!!en sajna virrasztok Danival,nem akar aludni csak sir...olyan faradt vagyok hogy minjart elalszom..de muszaj turelmesnek lennem!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Katyca,lehet a fog miatt???????MAgyaro.-ba nem lehet kapni,mi topikkollektív ausztriából rendeltünk,de hátha nálatok kapható a homeós OSANIT,félóránként 8 golyócska,vagy vegyél dentinoxot és azzal kenegesd az ínyét!!!!

Az osanit a nyűgős babáknál is beválik,benne a van a használatiban,volt hogy Berni is nyűgős volt én azt hittem fog,aztán 2 nap múlva semmi,se fog se nyügi,viszont hamar megnyugi tőle és aludt!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok! Jó régen voltam itt, de látom mindenki szépen gyarapszik, nődögél.
Pirinkó is elmúlt már 3 hónapos, nagyjából átalussza az éjszakákat, amin én is csodálkozom, mert én is úgy tudtam, hogy az anyatejes babák többször ébrednek. De szerencsére ő 1/2 11-kor eszik és aztán csak 6-7 körül jelentkezik újra. 5810 g és 63 cm, már a 68-as rugikat hordja :-)
Nálam is vannak/voltak hullámvölgyek a szoptatásban, egyszer-kétszer kellett tápizni is, de szerencsére mindig helyreáll. Most görögszénamag, ánizsmag, kecskeruta keverék teát iszom, úgy tűnik ez jó. Ahogy Süti is írja, mindig előbb szoptatni kell, csak aztán mehet a tápi, különben belustulnak a cicik, és még kevesebbet fognak termelni. Én néha hajnalban is felkelek fejni, ha érzem, hogy nagyon telik, így most van a fagyóban is tejci.

mindenkinek puszi

Kép
maricka
 
 


Sziasztok!SUTI:en mar nem tudom hogy mi lehet a baj,hajnali fel 2-ig virrasztottam Danival es mar reggekl 6-kor mar sirt,evett es nem akart mar vissza aludni.es egesz delutan aludt 10 percet.szegenykem csak sir,nyoszorog,csak a kezet ragja mohon.mindig azt gondolom hogy ehes,de amikor adom neki a cicit csak sir.ma mar en is sirtam vele,mert mar tehetetlen vagyok.most is nyugtalanul fekszik a kisagyban.raadasul faradt vagyok,teljesen ki van keszulve a derekam.mennyire jo lenne aludni 24 orat... :lol: MARICKA:Nalunk is Dani nagyon sokat aludt 10-12 orakat,de 1 hete teljesen felborult a rend.mutass kepet a picuridrol...persze ha szeretnel.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


KAtyca én nagyon úgy gondolom hogy mégiscsak fog lehet,ha sír szopinál,akkor a fogzó babáknál állítólag azt kell csinálni hogy megnyugtatni és 3-4 perc múlva megpróbálni szoptatni....ha eddig ülve akkor most próbáld fekve,vagy fejd és próbáld meg üvegből,de sztem ez a legvégső eset legyen!!!

Mikor mentek dokihoz újra,hátha ő okosabbat is tudna!!!

sutimano76
 
 


sziasztok.mar kezd helyre jonni Dani,vissza tert a "normalis"idobeli alvashoz.beszeltem az en felnott dokimmal,es azt mondta hogy resegithetek egy kis"cereallal"-nem tudom hogy mi a neve magyarul-ezt a tejbe kell belekeverni.eleg finom en kiprobaltam.es persze mellette szopizik is.a dokihoz majd 15-en megyunk szegenykem megint kapja az oltast.latom mindenki eltunt,ez azt jelenti a hogy a babok jol vannak..ez jo hir!!kepzeljetek vett apa Daninak ezt a winnie pooh-t amelyik maszik vagy setal..mondanom sem kell hogy kitagult szemekkel nezi es erdeklodve figyeli mit beszel..persze nemetul beszel...otthonrol is akartam hozatni de tobb mint 10 ezer forint..itt a felert is megkapod.na nem untatok senkit.nyuszi hogy sikerult a buli?

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok Lanyok! :lol:
Visszajottunk!!!Es ma reggel mar voltunk is a harom honapos vedooltason.Szerencsere nem sirt most sem a kiscsaj,nagyon bator kislany! :D
Katyca! Hogy vagytok? Rendezodtek mar a dolgok?
Rozi! Veletek mi ujsag? Eltuntetek egy kis idore,de remelem minden rendben van!
Suti! Neked pedig koszi a hasznos infokert! :D

ole85
 
 


Sziasztok!

Mi visszajöttünk Nagyatádról, nagyilátogatóban voltunk. Tiszta stresszben voltam, mert első nap, ha a nagymama ránézett a csajomra ordított, mint akit nyúznak. Aztán a mama is elpityeredett, mert megijedt az unokája tőle. Már kicsit kellemetlen volt. Aztán másnap délutántól már úgy megszokta a családot, aztán a mama barátnőit, hogy mindekivel beszélgetett, kézről kézre járt és írtó aranyos volt.
Nagyon sokat magyaráz már kb. egy hete, és nagyon aktív is.
Az alvás rendeződött, sőt szombat este elmentünk névnapi buliba, negyed 10-reelaltattam a csajit és ott hagytuk a családnak, reggel fél 8-kor ébredt. Amúgy, mintha érezte volna, hogy el akarunk menni, mert kétszer visszaébredt és úgy szorította a kezem, hogy alig volt kedvem otthagyni. Persze, ezt lehet, hogy csak én képzelem bele a dologba.

Voltunk megnézetni a "ráncait" egy spéci nőcinél, átnézte tetőtől talpig, mindent rendben talált, nem laza, nem rövidebb az egyik lába, szépen fejlődő kisbaba, úgy hogy megnyugodtunk.

Két hét múlva oltás.

Remélem mindenki jól van. Rozi, veletek mi újság?

Kép
symont
 
 


Siasztok!OLE:koszike nagyjabol rendezodtek a dolgok,Dani vigan eszik egy kis hozzataplalassal..most hetfon megyunk majd oltasra a 4 honaposra.most eppen Dani rajta van hogy "tromfol"-azt hiszem igy mondjak magyarul-bevagja magat hogy hisztizik de annyira aranyos hogy en csak nevetek rajta.amikor adok puszit neki akkor ugy nyavog mint egy kiscica,mintha azt mondana ""haggyyaaa maaa beken"""korulbelul.annyira enni valo!!Remelem mindenki jol van meseljetek!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Kérdezni szeretném, hogy ti hogyan altatjátok a gyerkőcöket. Nálunk a sorrend 8-kor fürdés, utána kajcsi és elringattam, majd amikor bizonyos volt, hogy elaludt, betettem az ágyába.
Ma megpróbáltam letenni az ágyába, hátha elalszik, persze nézegette a lelógó cuccosokat. Odaálltam mellé simogattam, dudorásztam neki és végül elaludt, csak így sajna nem hason.

Kép
symont
 
 


Sziazstok!SYMONT:nalunk valtozo a tema.9-kor kajcsi van(nalunk reggel van furdes)ugy 15 percet eljatszik maganak,utana elkezd nyuglodni hogy vegyem fel es ringassam.onnan tudom hogy aludni akar hogy az arcara teszi a kezet.en nem altatom hason,mert a vedono azt mondta nem szabad amig nincsenek jobban kifejlodve a szervek(tudo,sziv..)engem anyu mindig hasin altatott es semmi bajom sincs)Dani napkozben alszik el egyedul,jatszadozva. Hol vagytok lanyok..mindenki eltunt???

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!
Nalunk este haromnegyed kilenckor van a furdes,utanna etetes es kb fel ora alatt mar alszik is. Katyca Vivi is ugy jelzi,hogy almos,hogy az arcara teszi a kis kezet! :D En nem szoktam altatgatni,csak nagyon ritkan ringatom hogy aludjon el.Nappal tobbnyire elalszik magatol a jatekait nezve,vagy ha latom hogy nagyon nyuglodik es nem tud elaludni,akkor melle fekszem megfogom az egyik kis kezet,igy azonnal megnyugszik es par perc mulva mar alszik is.
En sem szoktam hason altatni,altalaban az oldalara fektetem,aztan o mindig a hatara feszkelodik vissza.
Kepzeljetek a kis huncut nem nagyon szereti hason,ezert mar ket hettel ezelott rajott,hogy o at tud fordulni a hasarol a hatara.Na azota hiaba is probalkozom vele,marad 5-10 percet aztan lok magan egyet es mar haton is van.De a doktorno azt mondta,hogy ugyesen tartja a fejet,ezert ne eroltessem,hanem fektesebb tobbszor kevesebb idore,amig o akar aztan egy ora mulva ujra tegyem hasra es igy tovabb

ole85
 
 


Ime nehany fenykep rolunk!!!! :D Kép Kép Kép Indulasra keszen!

ole85
 
 


Jajjjj de szépek vagytok Ole,és Vivi nagyon szép kiscsajszi!!!!!

mi cicin alszunk el,pár hete felvette ezt a szokást,és amilyen ügyesen elaludt magától 2 hónaposan 3 hónaposan ezt elhagyta és nem sokra rá már csak cicin aludt el!!próbáltam leszoktatni,de nagyon sír,így egyenlőre marad a cicin elalvás.

sutimano76
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon eltűntem, bár néha benéztem olvasgatni Titeket, hogy kinél mi újság van. Úgy látom az alvással gond adódik most majdnem mindenkinek. Remélem már javul a helyzet mindenhol!

Köszönöm az érdeklődést, jobban van Ágoston pocakja, nem görcsöl annyit és a kakilás is kb normálisan zajlik. Azonban pár napja nem akar enni. Eszik egy picit és elkezd sírni. Nem jövök rá, hogy mi a baj. Ha nem lenne elég a tej, akkor evés végén sírna, hogy éhes. De ő az elején sír. Már arra is gondoltam, hogy az orra nem "szelel" jól és ezért nem tud jól enni. Nem tudom.
A 3 hónapos oltáson túl vagyunk szerencsésen, akkor 6,7 kg, 64 cm volt. Egyszóval fejlődik.
Az éjszakákat változó hosszban, de 1-2 felébredéssel végig alussza, nem eszik, csak reggel 6 körül. Ez már óriási eredmény!
Kíváncsi vagyok mi lesz majd, ha egy hónap múlva elkezdünk mást is enni... Ezt javasolta ugyanis a védőnő, hogy ne terhelje majd anniyra a pocakját a tejecske. Na, majd meglátjuk.

OLE, nagyon szépek vagytok! :) Gratulálok mégegyszer a Szépséghez!

Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok lanyok!
Milyen szepseg ez a Lilike...szegenykem hogy be van bugyolalva..
Dani lassan 1 hete beallt,hogy 8 orat alszik estenkent.elkezdtuk enni a zoldsegeket,es szereti tetszik neki,ma eppen a sutotokot probalta..ez tetszik neki a legjobban.Rozi,nalunk is volt a baj hogy Dani sirt mikozben evett egy keveset..es utana ugy sirt mintha vmi fajna neki voros fejjel.en sem jottem ra miert volt ez.mostanaban nem eszleltem nala.holnap megyunk a vedooltasokra...szegenykem!!puszi mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Nálunk is előfordult már, hogy Csengi már az evés elején elkezd nagyon sírni és sem nálam, sem apa ölében nyugszik meg. Nem tudom mi lehet.
Ma újra voltunk ortopédián, de nagyon erős, jól fejlett csajszinak találták, így most már tényleg megnyugodtam.

Kép
symont
 
 


A sírás oka ,lehet szopisztrájk,vagy fogzás......szopisztrájknál próbálkozni kell pár perc vagy póz váltásnál elvileg abbahagyja.....a fogzásnál,aza baj,hogy a szopi vérbőséget okoz az amúgy fájó inybe,ezért ott is türelem,ha éhes fog enni!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok lanyok.
Sutinek igaza lehet,en erre nem is gondoltam.Dani ma kapta meg a 4 honapos vedooltast plusz a nem kotelezot,kicsit sirdogalt de haza fele el aludt a kocsiban.kicsit nyugos volt ma egesz nap..de ez normalis.6480 gramm,szerintem egy kicsit keves,de a vedono azt mondta hogy a hosszusagahoz kepest ez jo.64,8 cm.amugy jol vagyunk.tud vki vmit nyusziekrol?teljesen eltuntek.remelem nincs semmi baj?!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok lanyok!
Ocsikem baratnoje marcius elejen fog szulni az Uzsokiban...vmi tanacs?milyenek az orvosok?mi az ami a leg celszerubb vinni magaval?jo lenne nehany otlet,mert ott hon nem tudom mik a szokasok!!koszonom

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Szia Katyca!

A babóknak szinte mindent adtak, én sapit és tartalékba takarót és néhány pelenkát vittem. Inkább az anyukának kellenek dolgok. Régebbi írásokban biztos megtalálod, ha nem elküldhetem az emailedre, amit én vittem annak idején.
Én nagyon elégedett voltam mindenkivel, a csecsemősök szerintem nagyon aranyosak, segítőkészek. Nekem volt szülésznőm, őt nagyon tudom ajánlani mindekinek. Általa lett dokim is, de mivel 35. héten kerültem hozzá, kb. kétszer látott, mindent Judit, a szülésznő intézett. Aztán, mivel a dokim éppen másik kórházban ügyelt, ügyeletes dokinál szültem, róla is csak jókat mondhatok.
Talán mire szül a barátnő, már jobb állapotok lesznek a kórházban, de összességében én csak jókat tudok mondani mindenről és mindenkiről :lol:

Ha bármi kérdésed lenne, szívesen válaszolok.

Kép
symont
 
 


Én a Halász dokit és a Vera szülésznőt ajánlom!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!koszike a tanacsokat.
Symont,adnak haloinget vagy jobb ha visz magaval a lany.persze gondolom elol kivagottat a szoptatas miatt.okes megkoszonnem ha elkuldened az e-mailemre,mit vittel te,jo lenne nehany otlet a tesomeknak.mert szerintem otthon mas a szokas mint itt.koszonom

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Vannak köztetek, akik fogadtak szülésznőt. Tudnátok abban segíteni, hogy kb. mennyi a tarifájuk?
És a fogadott orvosok mennyit szoktak kérni?

Köszönöm!

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
limi
 
 


Sziasztok!!!

Nem tűntünk el, megvagyunk még:) Minden okés velünk, szerintem már az elsó két fogacska jövöget, ezért van nappal néha nyűgink. Fejlődik szépen, jó dagi:D Az éjszaka még mindig nyugis, egyszer kel fel talán, akkor is csak a cumiját akarja, vagy hogy hasra fordítsam. Már csak reggel és este eszünk tápit, a többi inkább gyümi. A zöldségek nagyon nem kellenek neki. Fintorog, meg öklendezik, ezért gondoltam inkább nem is erőltetem. Viszont ami kicsit aggaszt, pedig sokak szerintem normális így, hogy nem forog, és nem is látom rajta a szándékot. Szerintem kicsit lusta is, de akkor is zavar, hogy elmúlt 5 hónapos, és semmi mozgás... Persze a játékokat nagyon szépen fogja, ha leesik felveszi, a cumiját is, meg beszélget egész nap, de akkor is aggódok:(
Többieknél mi a helyzet a mozgással? Süti?

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Szia Nyuszi!

Jó hogy itt vagy és hogy minden rendben nálatok.

Nálunk Csenge nagyon szeret hason pocolni és szépen tartja a fejét is. Eddig még csak háromszor fordult hasról hátra, és különösen akkor aktív, ha mesztelen. Este, fürdés előtt szoktuk fokozatosan lejjebb és lejjeb vetkőztetni, a végén marad ruci nélkül negyed órát, ilyenkor már nem zavarja a pelus és mozgékonyabb. Amit viszont két napja csinál, hanyatt fekszik és tolja magát. De nagyon durván.
Ne aggódj, lehet, hogy csak később indul be. Persze, mindig aggódik az ember, tudom, én is így vagyok ezzel.

Na, megyek készülünk a fürdésre. Pussz mindenkinek.

Kép
symont
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért, egy kis segítséget szeretnék kérni. Úgy néz ki második babás lettem és új orvost keresek , mert a régim már nem vállal szüléseket sajnos. Dr. Csapó Csabát ajánlotta egy ismerősöm az Uzsokiba, tudnátok írni nekem róla pár infót milyen a doki, mennyi a magánrendelése vagy a korházba is lehet hozzá menni, na és mennyit kér a szülésért. UH-val is megnéz a vizsgálatokkor????
Esetleg tudja valaki meddig újjítják fel az Uzsoki kórházat a szülészetet is csinálják e?????
Köszönöm előre is a válaszotokat, aki esetleg érdemben tud segíteni írna nekem privit lécci!

Köszönöm, további szép napokat.

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
mecsi
 
 


Szia Katyca!

Küldtem Neked privit. Ha nem sikerülne megnyitni, szólj.

Kép
symont
 
 


Sziasztok lanyok!
Orulok nyuszi hogy minden rendben van nalatok.Ne aggodj a leanyzo miatt csak egy kicsit lustacska,ilyenkor jatszadozva segits neki egy kicsit hogy raerezzen a dologra.Dani is elustasodott,mar nem akar a hatarol atfordulni,csak oldalra gurigatja magat.mar megszerette a hason fekvest ill.a jatszadozast,es Dani furdes utan persze ruha nelkul szeret a legjobban hason hancurozni.van ugy hogy 20-30 perceket eljatszadozik maganak,utana elfarad es bevagja a szunyat.
Symont orulok,es gratulalok, hogy Csenge ennyire aktiv,lassan mar 4 hos lesz!!
Mecsi en sajna nem tudok neked segiteni en nem ott szultem,csak az Uzsokiban dolgoztam.de en is tanacsokat varok hogy mik a szokasok ott es milyenek az apolok,orvosok.mert a sogornom most fog szulni az Uzsokiban.pusz mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Szia Symont!
Nem kaptam meg a privit,legalabb is azt irja hogy nincs privi uzenetem.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Limi,én úgy tudom,hogy olyan 30 körül kérnek a szülésznők és 70-től a dokik,de hallottam már 150-es tarifáról is!

Katyca,ha bemegy a kórházba ott elmondják és nekem adtak is listát,szülésznőttől kérjen!

nekem ezt adták!!!
1266742097.6991.doc

sutimano76
 
 


Nyuszi,

Berni inkább csak oldalra fordul el ,de szokott hasra is,de az még ritka,nem is annyira szeret hason lenni.....hasról hátra csak kissebb korában ,mostanában vissza kell forgatni......ha aggódsz vidd el dévényes gyógytornászhoz,az meg tudja mondani hogy csak lusti-e,vagy tud ajánlani olyan tornázást ami elősegíti,ha kell elérhetőség akkor szólj!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok
Suti hat a kislany mar nem ert be a korhazba kerni egy listat hogy mit vigyen mert tegnap hajnalba a mento vitte a korhazba..es ma du.mar meg is szult.gyogyoru baba lett.kisfiu az is.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Gratulálok az újdonsült mamának.

Mi ma jöttünk haza Nagyatádról, 5 napig voltunk nagymamánál és Csengével nem lehet bírni. Állandóan valamelyik családtag ölében volt, ma délután itthon alig akart megmaradni, ordított, mint akit nyúznak. Meg fogunk vele küzdeni :cry: Azt mondják pár nap és helyreáll a rend. Hááát, majd meglátjuk.

Kép
symont
 
 


Gratula a kicsinek és kismaminak!!!!

sutimano76
 
 


Koszonjuk a gratulaciokat,atadom a kismamanak!!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok Lányok!

Eteti valaki úgy a babóját, hogy anyatej mellett tápszert is ad neki? És ha igen, elkezdtetek neki mást is adni? A védőnő szinte semmit nem mondott erről, csak, hogy lassan kezdjük el és már a másik anyukával foglalkozott. Eddig se volt túl lelkes, mert a 4 hónap alatt egyszer volt nálunk.
Holnap már szeretnék neki kis almát adni, de nem igazán tudom mennyit, mikor szokták adni nekik és mivel próbálkozhatnék még. Gondolom, a tápszert kell kiváltani, mondjuk a délelőtti mennyiséget.

Ha valakinek van tapasztalata, kérem segítsen.

Kép
symont
 
 


Sziasztok!

Symont! Hat a vedonod nem egy igazi angyal,nalunk peldaul mar legalabb tizszer volt a vedonom es legalabb meg ennyiszer felhivtam valami problema miatt, es mindig kezsegesen valaszolt minden kerdesemre. A hozzataplalashoz nem tudok hozza fuzni semmit,mert meg mi sem kezdtuk el,bar mar nekem is megfordult a fejemben,hogy jo lenne ha megismerkedne lassan az izekkel. Hal' Istennek en meg nem kellett tappal potolnom az etkezeseket,de nekem azt mondta a vedonom,ha netalan lassan nem lenne eleg az anyatej,akkor rizs alapu tapszerrel fogunk probalkozni. Nalunk mivel van eleg tej nem is javasolta meg a hozzataplalast,csak 5-6 honapos koratol, de nem szeretnek en sem varni addig.
Vivi sajnos kicsit megfazott. Nem kohog,nem lazas,jo a kedve es annyit eszik mint maskor,csak allandoan tele van a kis orra. Raadasul elkezdtek jonni a kis fogacskai is. :cry: Allandoan csorog a nyalacskaja,amit meg tud fogni mindent a szajaba tesz es vakargatja vele az inyet,ami mar elegge meg van neki duzzadva. A vedono szerint koran jon neki a foga,de ez nem egyedi a csaladunkban, volt mar ra pelda hogy negy honapos korara ket foga volt a kis csemetenek.

ole85
 
 


Nyuszi,Suti! Nektek hany fogacskatok van mar? Es hogy kezdtetek el a hozzataplalast? Nyuszi, tudom hogy ti tapisok vagytok es eleg hamar elkezdtetek,Suti neked pedig anyatejes babad van,ti mikor kezdtetek meg?
Igen es Rozi nektek is ajanlottak a hozzataplalas megkezdeset, elkezdtetek mar?
Katyca! Az uj kismaminak pedig gratulalok!

ole85
 
 


Sziasztok Lanyok!
Symont,mi mar eszegetunk mas dolgokat is.12-13 ora korul Dani zoldsegeket eszik,(sargarepa vagy krumpli,sutotok).persze fozve es pure szeruen,kiskanal olivaolajat hozzaadva.du 5-6 ora korul eszik gyumolcsot(banan,ananasz,alma,barack, narancs)ezt mondjuk en inkabb veszem lehet kapni 120ml uvegekben.es ezek kever gyumolcsok.este 8-9 korul buzas vmit eszik nem tudom hogy mondjak magyarul.de amugy egesz nap persze szopizik is es persze a cicin alszik el.de en azt tanacsolom hogy ameddig eros a tejed es nem keri a cicit minden oraban ne adj neki semmi mast 5 honapos koraig.ha meg is akarsz neki adni a mennyiseg..en mindig csinalok 1 krumplit.2 kisebb repat..latni fogod mikor mar nem ker tobbet..de soha ne hagy abba a szopizast a hozza taplalas mellett!!!!!
Dani is nagyon sokat nyaladzik,es furcsa mert nem elol rag,vakargatja az inyet hanem oldalt...
Igen koszonjuk a jokivansagokat a kismamanak..jol vannak egeszsegesek,3450 g 52 cm kisfiu.az iwiw.en aki akarja a kepein kozott megnezheti..

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Symont,Ole mi még anyatejezünk..3× próbálkoztunk tejpéppel,2× almával az elmúlt 3 hétben és nagyon nem értette hogy mit akarok ezzel,szóval nem erőltetem,de márc 11-én megyünk a dokinénihez és akkor ő elmondja hogysmint kezdjünk neki...iszom a laktoherbet meg a kecskeruta-görögszénát,és bár csak 1 cici műkszik,de még sokszor fejek is belőle 100-150 ml-t/nap.Nem sűrgőss elkezdeni a hozzátápit!!

szerintem 5 hóig mehetnek a tejpépek!!!a 10 órai meg az uzsira,aztán 5 hótól lehet alma,sütőtök,cékla,krumpli(bár ez nem tartalmaz a baba számára fontos dolgokat,így inkább csak sűtítésre használják!!!)magyaro-on a citrusféléket nem javasolják csak később!!!a banán fog,azzal vigyázni kell!!!

több infot majd márc 11-én :D

sutimano76
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: