Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Noémi!

Csakhogy újra itt!!! :wink:
Mire gondolsz, hogy várjak Gesztivel kapcsolatban? Az evés témára? Hát nem tudok mit tenni. Végülis eszik, most is bevágott egy üveg gyümölcsöt. Most alszik.
Miért ne szabadna "lopnod az ötletet" csinálj te is jó kis képet Málnáról és tedd fel!
Ja, és bölcsis képeket nem csinálsz? Ahogy ott játszik stb? Kíváncsi lennék.
Most mennem kell mert ezer dolgom van. Majd este próbálok jönni.

Tényleg, kismamik hol vagytok?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek megtanult a fiam biciklizni!!! :D :D :D
Három éve kezdtem el tanitani,egy bot volt a bicigli hátuljába, én meg szaladtam utánna, és ma mgtanult!! :D :D :D
Igaz gy kicsit későn,de jobb későn mint soha,nem igaz? :D
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Gratulálok a fiadnak, ügyes! Gondolom, örült az új tudományának.
Épp ma reggel jutottál eszembe, hogy megkérdezem, ti mivel, hogyan készültök Szilveszter szülinapjára? Milyen ajándékot fog kapni? És torta, kaja? Vendégsereg?
Mi már kiküldtük a meghívókat a családba, nem leszünk persze túl sokan, csak a szűk családi kör és egy-két barát. Anyagilag sajnos nem állunk valami fényesen, főleg ezért nem csinálunk nagy felhajtást, mert legszivesebben mindenkit meghívnék, de hát lehetetlen.

Éjszakai vihar kinél milyen volt? Nálunk este 8-kor kezdődött, felhőszakadás a javából, villámlás-dörgés. Aztán 10-kor csendesedett, majd éjjel fél 1 felé ismét hatalmas zuhi volt, szélviharral. Úgy dobolt a tetőablakon, azt hittem betörik. Persze nem tört be. :lol: Gesztinél is verte az ablakot rendesen, csak úgy dübörgött az eső. De az én lányom úgy aludt, mint a bunda!!! Jó az alvókája, az biztos. (Hálistennek!) Este 7-től ma reggel fél 8-ig húzta a lóbőrt. :lol:

Kép
mamy
 
 

 
 

Sziasztok!
Mami,mi 3 barátját hivjuk meg a Szilveszternek a szülinapjára és azoknak a testvérei szülei,és a mi családunk,tehát mi sem leszünk sokan.Az ajándék nálunk már rendelésre megy,kért egy bdamant,egy bdaman pályát,és egy távcsövet,de még kap egy ismeretterjesztő könyvet,és egy dömpert is,ilyen udvari nagy....
Meg persze a torta,ami csoki mint mindig,és mostmár a cukrászdában lehet rá mintát is kérni,úgyhogy pókember vagy valami ilyesmi lesz rajta.

Bicikli:már nagyon megy ma is körbetekerte a lakóparkot,már csak kanyarodni és megállni kéne megtanulni :D És köszi a gratulációt

Vihar:a fiam szerint bazi nagy volt,de én ezer méter mélyn aludtam :D
Vendég
 


Bárány!
Hát ez nagyon aranyos, hogy már csak kanyarodni és megállni kéne megtanulni, hát igen, ezek nagyon fontos dolgok ám, ha az ember biciklizik! :wink: :lol:
Szilveszter is a csokitortát szereti? Nekem is az a kedvencem, annál jobban már csak a puncstortát szeretem, az a favorit. De csak a JÓ puncstorta. Mert azt is nagyon el lehet szúrni, ha maradékokból pancsolják össze, és teletömik baracklekvárral, hát az a halálom. A jó puncstortában igazi rum van (bőven!) és hűvös ahogy eszed az alkohol miatt, és lágy, szaftos, omlós, nincsenek benne száraz piskótadarabok és illúzióromboló csokitorta törmelékek. Hát nem? Bár nem tudom, te szereted-e, mindenesetre nekem már folyik a nyálam. Azt hiszem, azt fogok "rendelni" a szülinapomra... :roll: Csak az még olyan messze van, novemberben!!! :cry:
Azért klassz, hogy a kívánságai mellett még könyvet is kap, az nagyon hasznos dolog. Bár a távcső sem utolsó, emlékszem nekünk is volt gyerekkorunkban a húgommal. Állandóan lestük a Holdat.
A vihar tényleg jó nagy volt, és most megint gyűlnek a felhők, ugyanonnan mint tegnap. :roll:

Többiek, merre-merre?

Képzeljétek, az én nagylányom hihetetlen, hogy miket művel, napról napra újabb és újabb dolgokkal ejt ámulatba. Most ez biztos egy ilyen korszak, de hihetetlen, és annyira szivet-lelket melengető látni, hogy milyen okos!!! Ma pl. megmutatta, hogy van a pelusban kaki! Nem tudom, hogy egy 1 éves gyereknél ez hétköznapi-e, de Geszti megmutatta. Ugyanis sejtettem, éreztem hogy talán van kaki, éppen játszottunk a szobájában. Kérdeztem, hogy "hol van a kaki" erre lenézett a lába közé (éppen ült), és babrálni kezdte a pelusát, félre akarta húzni. Aztán rám nézett azokkal a hatalmas barna szemeivel, olyan nézéssel amikor valami nagyon érdekli. Nem semmi a csaj. Kibontottam, és tényleg volt kaki. Meg most már folyamatosan mutogatja a testrészeit, lába, keze, lábujja, köldöke, füle, szeme, most tanuljuk a száját és az orrát. Puszit már úgy ad, mintha mindig is ezt csinálta volna. Persze nem "igazi" cuppanós puszi, hanem odaérinti a kis száját, de ez akkoris puszi! Ma pl. játék közben ahogy ültem és néztem, rám nézett, cumi a szájában volt. Pár mp-ig csak nézett, aztán közelebb jött, kiköpte a cumit, felállt hozzám és hirtelen adott egy puszit. Pedig nem is kértem! Tehát nem mondtam neki, hogy "puszika". Majdnem elbőgtem magam!!!! Hiába tudom, hogy ez még nem olyan nagyon tudatos, mint pl. felnőtteknél. Bár ki tudja??? Honnan lehet azt tudni, mi jár a kis buksijukban?
Na jó abbahagyom az ömlengést. De gondolom értitek, miről beszélek. Mindjárt bőgök...

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami,én még ilyen tökéletes részletes leírást soha nem kaptam egy puncstortáról :D Eddig nem szerettem de mostmár nkem is folyik a nyálam.A gyerekek csak a stfániát szretik,az meg csoki.
Gesztik mit kap?Szilveszter egyébként nagyon szereti a könyveket is és kll is mert rengeteg olyan kérdése van amit meg se tudunk válaszolni,mindig mondjuk neki,hogy kérdezd meg nagyapádat.
Távcsővel meg ő is az eget akarja kémlelni,nagyon érdeklik ezk a dolgok.
Szerintem lehet tudatos amiket Geszti csinál,Szindi unokahugai másfél évesek és el is viszik a szemetesbe a pelust,én már annyira nem emlélszem erre az időszakra,de szoktam döbbenni, amikor az utcában lako 11 hónapos kislány a nevén szólitja a testvéreit és a szüleit,na szerinem az is tök korai..Nagyon tudnak ezek a mai bébik :D :D
Vendég
 


Bárány!
Milyen a stefánia torta? Most nem ugrik be. Nekem a puncstorta után bármilyen csokis jöhet, de leginkább a lúdláb szelet. :wink:
Gesztikém egy járássegítőt kapott a szülinapjára, már megkapta előre, minek tartogassam 1 hét ide-oda nem számít. Nagyon szereti, lehet vele mindenfélét csinálni, nem csak járni, vannak rajta kütyük amiket lehet birizgálni, szóval aranyos. Majd teszek fel róla képet, csak most nem tudom hová mentettem... :roll:
Ezen kívül még szeretnék Neki egy jó nagy rongybabát, olyat amit lehet nyúzni sokáig, bár fogalmam sincs, hol és mikor (és főleg mennyiért) fogjuk tudni megvenni. Nincs valami tippetek?
A szomszéd 11 hónapos kislány már beszél ezek szerint? Az nem semmi! Ilyet se hallottam még, hogy ilyen korán beszéljen egy baba. És hallottad már saját füleddel, vagy csak "szóbeszéd"?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami,a stfánia az csoki torta sima piskótatészta csokikrémmel,nem gejj.És a teteje kakaóporos.
Járásegitő????Az mi?Hodjáró?
Szomszéd kislány,annyit már én is halottam hogy a szüleit,és a testvéreit a nevén szólitja.
Vendég
 


Bárány!
Hmmm, ez nem semmi, ez a szomszéd kislány. Érdekes mindenesetre.
A járássegítő egy négykerekű szerkezet, amibe bele tud kapaszkodni, majd teszek fel róla képet este. Nem holdkomp. Annak nem vagyok a híve, mert az megtartja a testsúlyát, azaz nem jár rendesen a gyerek, csak kalimpál a lábával kifelé mint a Flinstonék.
De a képről majd egyértelmű lesz.
Amúgy tök jól eldumálgatunk itt kettesben, nem?... :roll:
Vajon a többiek merre vannak??? :roll:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Vagy már csak szia inkább??? :D Reméljük jönnek a többiek is.
Beszéd:az én gyerekeim,talán 2 éves korukban ha megtanultak beszélni,de akkor is inkább kinaiul :D :D És elég lassan lett érthtő...
Ki így ki úgy..
Képet majd rakd,mert tényleg kiváncsi vagyok akkor én még olyat szerintem nem is láttam..
Egyébként Geszti még nem jár?Vagy kapaszkodva a bútorokba?
Vendég
 


Sziasztok!!!

Hááát nem is tudom hol kezdjem! Olyan nagyon izgi dolgot nem igazán tudok mondani. Talán annyit, hogy voltak itt unokatesómék neki 8hónapos a kisfia és tök ügyes ő is. Mondja hogy baba, meg gagyarászik és jár :shock: persze nem tökéletesen de megy.
Majd becsináltam, ha mondják nem hiszem el.

A 11hós beszélőkéről annyit hogy a Velencén a vízbe volt egy kislány ennyi idős és tök szépen sokat beszélt, felismerte a labdát mondta labda, anya....már nem emlékszem miket de tök sok szót tudott...

Tora! Én nem vagyok édességpárti sőt szinte utálom az édességet, de néha megkívánom, viszont a csokitortát semmi pénzért nem enném meg. Mindegy hol veszem mindenhol túl édes a számomra...de lehet hogy csak velem van a baj...
Én inkább a sós dolgokat szeretem, mint jó sajtos pogi, vagy chips...ilyesmi.

Holnap újra bölcsi. Már nem harap a Zsebi egyenlőre...de verekszik. Nem tudom mit csináljak vele mert olyan alattomosan csinálja.
Kaja: most egész jól eszünk(koppkopp) mert talán szedjük a bérescseppet. Kis gyümilével 3cseppet kap vacsira, vagyis vacsi mellé. Igazából nem az evés miatt hanem hogy ha lehet ne legyen beteg a bölcsibe. Bár már múlthét közepe óta folyik az orra...azt mondja mindenki elkerülhetetlen a kezdeti bölcsibetegség. Na hátha úttörők leszünk. :wink: jó lenne :lol:

Nem tudtok valami munkahelyet vagy csak ötletet hogy mit kéne melózni??? milyen terület, merre induljak???

Na megyek jó éjt!

Igyekszem jönni rendesen!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nszöke,munkahely nekem sem ártana...
Én se tudom mit kezdjek magammal.
Bölcsi:szerintem is elkerülhetetlen,hogy az első hónapokban,max 1-2 évben ne legyen szinte zsinorban beteg,de legalább mire oviba kerül megszokja.Ez mindenkivel így van.
Attól függ milyenek a gondozónők,mert nálunk a bölcsiben köhögéssel orfolyással se viheted a gyreket,az oviban viszont akár milyen beteg nem szólnak :x
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Geszti már nagyon ügyesen lépked ha tud kapaszkodni, akármibe, sőt ha csak támaszkodik pl. a falnál, szekrénynél, akkor is szépen lépked. Egyelőre az önálló elindulás még nem megy, de szerintem egyáltalán nincs lekésve semmiről. Sőt, már pár mp-ig magától meg is áll, ha valami nagyon érdekli és elfeledkezik róla, hogy nem kapaszkodik, gyönyörűen tud állni, aztán persze inkább lecsüccsen. Én nem erőltetek semmit, mindent saját magától csinált és csinál.
Beszéd terén mi még úgy állunk, hogy gagyog, észrevettem pár szótagos kis "szavakat" amiket használ, de egyelőre értelmetlenek.
Tegnap megtanultuk, hogy "esik az eső", hallotta ahogy kopog az ablakon, mutatott az ablak felé, én meg ismételgettem hogy esik az eső. Aztán kb. egy óra múlva (akkor már nem esett), kérdeztem tőle csak úgy, hogy hol esik az eső, erre azonnal az ablak felé nézett, oda mutatott és magyarázni kezdett. Mondtam, hogy most nem esik az eső, erre mutatta a két kis kezével hogy "nincs" - ilyenkor a feltartott tenyerét forgatja.
Teszek majd erről is képet, csak most rohannom kell.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocsi, hogy már megint eltüntem, de még most kezdek magamhoz térni. Köszönöm a vígasztalásokat, nagyon jól estek. Lassan a régi Anita leszek, aminek a párom örül a legjobban. Meg persze gondolom Manó sem értette, hogy mi van velem. Ő egyébként is olyan kis bújós lett az utóbbi pár hétben. És nagyon sírós. Sokszor látszólag ok nélkül sírva fakad, alig lehet megvígasztalni. :( Azt mondja a védőnő, hogy ez normális ebben a korban, mint ahogy az is, hogy sok embertől fél. Egyébként Manó napról napra ügyesebb. Már csak "darabos" kajcsit eszik, sok mindent eszik szépen kézzel egyedül, engedélyt kaptunk a tejtermékekre - eddig még nincs baja tőlük - egyszer már felállt a járókában egyedül, és már csak az egyik kezét kell fogni, ha sétál. :D

Ne haragudjatok, hogy önző módon csak magunkról írtam, és nem is olvastam vissza. :oops: Próbálok jönni sűrűbben, de még mindig szigorú pihenésre vagyok ítélve, és Kornél baba is nagyon lenn van, nem szereti, ha sokat ülök.

Jóccakát mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Szinte hiába jövök olvasgatni, szinte sosincs mit... :( :cry:
Sajnálom, de remélem hogy csak a nyár miatt szóródtunk így szét s majd a tél beálltával kicsit beljebb húzódunk újra s irogatunk megint jó sokat!

Anita!!!
Vigyázzatok magatokra!!! Nem értem hogy mitől lett rossz hangulatod, mármint írtad hogy túl vagy azon a dolgon, de nem értettem hogy min. Ha nem akarod ne mond el, bár lehet írtad csak átsiklottam felette. Régi Anita leszel??? Mi volt a gond? Ne haragudj hogy ennyire nyomulok csak valamiről lemaradtam úgy látszik.

No jó éjt mindenkinek!
Puszi

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Geszti bébi,nagyon boldog szülinapot!!!!
És persze Szilveszternek is!!!
Vendég
 


Sziasztok

Minden szülinaposnak NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT kívánok!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük mindenkinek a szülinapi jókívánságokat, és SZILVESZTERNEK én is boldog születésnapot kívánok!!!
Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Anita!
Csak így tovább, fel a fejjel!!! Ne törődj semmivel, csak magatokkal!!!

Bárány!

Húzd meg Szilveszter fülét a nevemben is! (De azért ne nagyon!...) :wink:

Noémi!
Tessék sűrűbben jönni! Hiányoznak az írásaid!
Biztos, hogy a jó idő az oka, hogy mindenki inkább a szabadban van, mint a gép előtt, ez érthető.
Mi is voltunk szombaton Sárkányhajó Fesztiválon a Lágymányosi Öbölben, szuper jó volt, párom is evezett.
Gesztike nagyon élvezte a napot, alig aludt 1 órát összesen (üvöltő hangszóró mellett), és egész este 6-ig pörgött, akkor indultunk haza. Mondanom sem kell, hogy hazafelé beájult, alig bírtuk megfürdetni (muszály volt mert mászott a fűben), aztán vacsi közben bealudt. Íme egy kép az én kis egyévesemről.
Kép

Aztán ugye tegnap volt a szülinapja, körülötte forgott a világ, (mondjuk amúgy is... :wink: ) nagyon jól sikerült minden! A torta is jó lett, bár legközelebb tuti hogy nem olyan alappal csinálom ami a receptben volt (csokis kukoricapelyhes), mert nagyon tömény volt. Geszti mondjuk amúgy is csak túrókrémet evett, de azt kétkézzel. :lol: Képek az iwiw-en.
Amúgy pár napja reggelire kölyökvirslit, vajaskenyeret eszik, sajtkrémet (gyereknek valót), szombaton evett sülthús-zsíros kenyérfalatkákat, szóval kezd megjönni az étvágya! :wink:
Most rohannom kell, de este próbálok még jönni.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Látom, megint nagy a tolongás errefelé. :?
Volt valaki tegnap a tüzijátékon? Én csak félszemmel néztem a tévében. De azért szép volt. Hálistennek most nem volt vihar, legalábbis akkor nem. Nálunk előtte volt, nem is kicsi.

Megy valaki mostanában nyaralni?
Mi szept.1-én megyünk, egy hétre Horvátországba. Már alig várjuk!!! Úgyhogy akkor nem jövök egy hétig, de aztán leszek!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Debrecenből, tök jó volt.
Most hulla vagyok, majd visszaolvasgatok, de utólag is boldog szülinpot az illetékes babáknak.

Puszi mindenkinek:

Zsuzsi

UI: csütörtökön megyek melózni, anyós holnap jön vigyázni a gyerekre, hétfőn meg kezdjük a melót.Kissé nehéz hetek vannak előttünk.

Jó éjt!

Kép
zsutita
 
 


hétfőn a bölcsit kezdjük
Bocsi
Kicsit fáradt vok

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Lányok, mi ez a hatalmas pangás??? :shock:
Nemáááá......... :?
Most ebéd van, de délután jövök és beszámolok magunkról.

Kép
mamy
 
 


Én vagyok :?
Vendég
 


Sziasztok!

Csütörtökön elkezdtem a melót, hát nagyon sz@r volt.És még csak a kollégákkal taliztam, kölykök még ugye nincsenek. Annyira hiányzott Bazsi, pénteken vittem is magammal képet, ki van rakva keretben az asztalomra. Ő itthon volt anyósommal, minden rendben volt, csak én vagyok nagyon ideges. Egy hete megy a hasam, és hétfőn kezdjük a bölcsit. Tiszta ideg vagyok, hoyg hogy fog menni, sikerül-e neki megszokni azt a sok új dolgot, ami rá vár. És hogy fogja bírni egész nap nélkülem?Szóval van aggódás most ezerrel.

Még este benézek.
Pusza mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Zsutita!

Jaj szegény, teljesen megértelek! Én már most ideges vagyok, hogy jövő szeptembertől hogy fogom bírni Geszti nélkül??? Ez tényleg valami iszonyat, az ember nem is gondolná, mennyire tud hiányozni a gyereke, akivel addig a nap 24 órájában együtt volt. Mondjuk én még nem tudom, de már ha belegondolok akkor is rossz. Eddig csak pár óra volt amit nélküle töltöttem (fodrász, doki stb.) de úgy rohantam haza, mint egy őrült.
Ráadásul Bazsi még olyan pici, másfél éves. De talán ezért is lesz neki könnyebb megszokni hogy napközben nem vagy vele. Nem tudom...
Mindenesetre nagyon szorítok nektek. Aztán majd írd ám meg, mi volt.

Bárány!

Nem történt veletek semmi az elmúlt napokban?

Mi megvagyunk, Geszti iszonyú értelmes, teljesen el vagyok ámulva tőle, sok kis apróság, amit most nem tudok jól átadni, de nyilván tudjátok mire gondolok, hisz ti is anyák vagytok.
Azon már meg sem lepődök, hogy ha a kezébe adom a fésűt (pelenkázás közben, mert kell valami hogy lekösse a figyelmét) akkor azonnal emeli a fejéhez és úgy csinál mintha fésülködne. Mert minden fürdés után nálunk fésülködés van, kérem szépen. :P Aztán pl. ha zokni kerül a kezébe, már emeli a kis lábát, és próbálja ráhúzni. Meg ilyenek. Már a hangokat is formálja, pl. ma a lábujjával játszottunk sokat, miközben feküdt rajtam, és többször is azt mondta hogy "ábúúú" szóval szerintem ez már az lehet. Mert másra nemigen mondja. Testrészek már szuperül mennek, (mármint meg tudja mutatni, hol van) szeme, szája, orra, füle, keze, lába, köldöke, pocakja, puncikája, még a popsiját nem tudja hol van. Fürdéskor mindig mutogatom neki a testrészeit. Most kb. 2 hete mindenre mutogat, amit csak meglát a lakásban (vagy bárhol). Rámutat, és mondja hogy "óóó" vagy "aaa" mintha kérdezné, hogy mi az. Odamegyünk, és én is mutatom, és ismételgetem a tárgy nevét.
De a hab a tortán, amikor játék közben csak úgy, fogja magát, odajön hozzám, és ad egy puszit. Persze még nem olyan "rendes" cuppanósat, hanem a kis száját odaérinti az enyémhez, olyan finom, nyálas, olyan megható. Aztán mintha elszégyellné magát, gyorsan odébb megy. Ja, a menés már félkézzel kapaszkodva is megy, az ujjamat markolja és úgy tipeg. Zabálnivaló!!!
És bújik hozzám, állandóan rajtam csüng, csimpaszkodik, és bújik-bújik, sóhajtozik, annyira jó!!!
Na ennyit rólunk, bocs ha hosszú lettem, de hihetetlen hogy milyen fejlődésen megy keresztül mostanában a csajszi.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Háát,nem nagyon történt velünk semmi :)
Nemsokára kezdődik a suli,és az ovi, :( Nagyon sz@r lesz,egész nyáron 24-ből 24-et együtt voltunk,csavarogtunk,és most jön a hideg,sötét tél :? Fúúj de utálom,már előre is..
Mami,te olyan jól le tudsz írni dolgokat,hogy szinte magam elött látom a történeteidt :D Valahogy belém nem szorult ennyi írói véna,de azért megpróbálok irogatni,ne haljon ki a topikunk :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Köszi :wink: bár szerintem bennem sincs különösebb írói véna. Bár régebben irogattam... de csak úgy "magamnak".
A télnek is megvannak a szépségei, gondolj csak az első lehullott hóra, amikor szikrázóan süt a nap. Azt is biztos, hogy fogják élvezni a gyerkőcök! (Feltéve, ha lesz idén tél... mert az elmúlt tél inkább ősz volt... talán kétszer ha esett a hó, kb. 1 cm, és 1 óra alatt elolvadt). Bár megértelek, én sem szeretem a télnek a szürke latyakosságát.

Többiek??? Kismamáink??? Hogy vagytok?

Jaj, erről jut eszembe, képzeljétek, a hugom ismét babát vár!!! Úgy örülök neki, és már alig várom, hogy a pici újszülöttet dajkálhassam! Már lassacskán félidős lesz, februárban fog szülni! Még nem tudják, hogy kislány-e vagy fiú, szeptemberben mennek 4D-re. Ők most kislányt szeretnének, a fiúcska után (aki 6 héttel fiatalabb Gesztinél).

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!!!

Bocsika hogy én is így elhűledezek, de eléggé tele vagyok rohangálási feladatokkal. Eddig kerestem munkahelyet, meg közben gyerkőc beszoktatás, s iskolakezdés, hétvégén meló, s már nagyon kezdek fáradni. Már nem ülök éjfél, hajnal 1-ig a gép előtt, hogy unatkozom. :wink:

Boldog szülinapot kívánok a gyerekeknek! Hogy rohan az idő, te jó ég. Viszont én azon szoktam agyalni, hogy ha azt mondom Zsebi 2éves lesz az tök furi, soknak tünik, viszont ha azt mondom hogy 21hónapja szültem az kevesebbnek hat. :? :shock: de lehet csak nekem tünik így.

Voltunk a múltkor szlovákiában pizzázni meg várostnézni...hát nem volt rossz. De annyira nem is volt nagyszám.
Múlthéten Tibiéknél Taktaszadán. A tüzijátékkal mi nem foglalkoztunk egyáltalán, majd ha Zsebi lesz olyan nagy hogy megértse meg érdekelje és fent is bír maradni akkor megmutatjuk neki.

Nagyjából ennyi. Ami így hirtelen történt velünk az utóbbi időben semmi izgi.

Puszi mindenkinek!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Ez olyan Murphy törvénye szerűség, hogy ma annyira "ráértem" hogy 1000szer benéztem de sajna egy írás sincs... :cry:

Talán majd tényleg ha jön a tél kicsit begubózunk... :lol: :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Halihó Csajok!

Megint eltűntem, kicsit "nyaraltunk". A múlt hétvégén Ópusztaszeren és a mórahalmi fürdőben voltunk, most pedig egy kolleganőmnél Siófokon. Majd teszek fel képeket, Manó nagyon élvezte a vizet, különösen a Balaton tetszett neki a hullámzás miatt. :D Szerencsére nagyon jól bírta Manó az utazást, bár direkt az alvás ideje előtt indultunk, így szinte végigaludta az utat. Oda is, vissza is kb. az utolsó fél-háromnegyed órában volt csak fenn, akkor viszont jól elszórakozott a plüssbékájával. :D

Noémi! Az előző oldalon kicsit panaszkodtam, akkor reagáltál is rá. :wink:

Zsutita! Milyen volt az első nap a bölcsiben?

Mamy! Én is nap, nap után ledöbbenek, hogy Manó milyen okos. Persze biztosan más gyerek is ugyanilyen ebben a korban, de nekem ez bámulatos, miket csinál. Pl. egész magától elkezdett kukucs játékot kezdeményezni. Felhúzta a textil pelust a fejére, miközben pelenkáztam, majd lehúzta vissza és kacagott rám. Ekkor leesett, hogy mit akar, és mikor újra felhúzta a pelust, kérdeztem, hogy „Hol van Manó baba?” Ekkor újra lehúzta a pelust és ismét kacagott. :D

Bárány! Mire „belefásulnál” a télbe, jön a téli szünet, azután a tavaszi, majd ismét elröppent egy tanév, és ismét jöhetnek a csavargások. Fel a fejjel, a tél is szép, feltéve, ha van hó. :lol:

Megyek aludni, nagyon késő van.

Jóccakát.

Anita

goodfairy
 
 


Szaisztok!
Gudf,én nem értem a vonalzódat :oops:
A neve van rajta a születendő babának??és ebből honnan lehet tudni,hogy hány hetes vagy??
Na csak azért kérdem mert mintha Kornél lenne rajta

Tél:remélem gyorsan elszalad,nem is tudom,hogy "hajtsam"-e az időt,mert a telet tényleg gyűlölöm,de örgedni sem szeretnék túl gyorsan :D
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon jó híreim vannak, Bazsi imádja a bölcsit.Hétfőn a kapuban találkoztunk a dadussal, kézen fogta, és bement vele, én meg nyugodtan tudtam intézni a papírokat. Aztán egy órát ebéd előtt is egyedül volt.
Ma reggel pedig már 7-kor balhézott, hogy menjünk már, hozta állandóan a szandálját.Így nem 9-re, hanem negyedre odamentünk, nem bírtam tovább itthon tartani.Kint játszott az udvaron, amikor elkezdett esni az eső.Bementek, a dadus meg mondta, hogy ne menjek utána, majd jöjjek vissza ebéd után.Így a gyermekem 2 és fél órát volt ott tök egyedül.Állítólag nem nagyon sírt, kétszer volt sírás, de mondták, hogy ez bőven belefér.Iszonyatos volt otthagyni, itthon néztem ki a fejemből, hiányzott.
Holnap apával megy, mert nekem értekezlet van a suliban.8-ra mennek, elvileg délben megy érte. Pénteken pedig már 3-ig lesz ott egyedül.A dadus mondta, hogy semmi gond nem lesz vele.SZERENCSÉRE!
Így egy kicsit már nyugisabb vagyok, túl vagyunk a kezdésen.Remélem így marad később is.

Bocsi, most nem olvastam vissza, remélem mindenki jól van.

Dobok pár képet, mert végre eljutottam idáig is egy hét alatt, fenn vannak a gépen.

Puszi mindenkinek:

Zsuzsi

Kép
zsutita
 
 


Kép a híres da Vinci ló Debrecenben(akkor rakták össze)

Kép
zsutita
 
 


Kép virágokkal

Kép fagyizás

Kép csúszda

Kép lóg a szeren

Kép apával a virágkarneválon

Kép tánc a folklór műsor közben

Kép imádjuk a kutyákat

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Bárány!
Hogyhogy nem érted? Rajta van, hogy most hány hetes várandós, (ha jól látom, 26), a baba neve (Kornél) és hogy hány hét és nap múlva születik meg.
Mondjuk elég sötét és nehezen olvasható, de szép vonalzó.

Anita!
Igen, a kukucs játék nálunk is nagy kedvenc, Geszti is ugyanígy kezdte, és most már ott tartunk, hogy odahozza a pelust, hogy lássam, a fejére borítja és alóla nevetgél, ilyenkor fellibbentem a pelust, harsány "kukucs" felkiáltással, ekkor fülig ér a szája, és én is a pelus alá bújok, közel hajolok hozzá, néha megpuszilom, ilyenkor úgy örül hogy majd elrepül, és hangosan nevet. Tündéri. Máskor meg nekem próbálja a fejemre tenni a pelust, hogy én is csináljam.
Klassz lehetett a kiruccanás, várjuk a fotókat!
És jól vagy? Minden rendben? Képzeld a hugom is babát vár, ő most a 18. hétben van. De jó nektek! :lol:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami
Ja akkor már értem!És tényleg Kornél lesz a baba??Báttyám Kornél én meg Kornélia vagyok!Jól kitalálták annak idején... :?
Mostmár a heteket is látom,de valami 9 el kezdődik az zavart meg,és a mintától se látom rendesen.
Zsuzsi,akkor mostmár lassan megnyugszol,mármint a bölcsi miatt,amúgy én gondoltam,hogy jól fog mnni.És rendesen 8 órába mést dolgozni,tanitani??
Jóka képek,ezek szerint ti voltatok debrecenb a virágkarneválon.Jövőre tényleg elmegyünk mert még sose voltunk :?
Vendég
 


Bárány!
Anita még a múltkor írta hogy nehezen választottak nevet, végül a Kornél mellett döntöttek. Érdekes, hogy a tesód Kornél te meg Kornélia. Tényleg jól kitalálták a szüleitek. És hogy becéztek benneteket?

Zsutita!
Nagyon jók a képek!!! Látszik hogy Bazsi nagyon jól érezte magát. A "da Vinci" ló nagyon tetszik. Az nem virágból van, ugye? Legalábbis így a képről nem látszik jól.
Örülök hogy Bazsi szereti a bölcsit. Reméljük, így is marad és nem múlik el az újdonság varázsa.

A mai éjszakánk elég sz...r volt, és Gesztire ez egyáltalán nem jellemző, úgyhogy értetlenül állok a dolog előtt. Este 7 órás fektetés után (miután bevágott 220 ml tápszert) 11-kor megébredt és 1-ig nem volt hajlandó aludni. 20 percenként mentem be hozzá, mielőtt nagyon hisztizni kezdene, nem akartam hogy az álom kimenjen a szeméből. Nem nagyon sírt, csak olyan túl éber volt, és a tök sötét szobában a játékaira mutogatott... :roll: 1-kor csináltam neki egy féladag tápit, kb. 140 ml-t, hátha éhes. És az egészet bevágta, sőt mikor elfogyott még sírt is miatta. Aztán nagy nehezen visszaaludt, egészen 4-ig. Akkor megint rákezdte. Akkor már persze nem adtam neki semmit, a vizet nem fogadta el. Kicsit bekenegettem a fogát, hátha az a baj, aztán 7-ig aludt (amikor ismét bevágott 220 ml tápit). Én meg olyan vagyok mint a felmosórongy, ragadnak le a szemeim... Nem szoktam én ehhez hozzá, Geszti szinte mindig végigalussza az éjszakát 7-től 6-7-ig, ha mégis megébred nagy ritkán, akkor azonnal vissza is alszik ahogy pátyolgatom egy kicsit. Most nem tudom mi volt, talán a telihold?... :roll:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Akkor azt a részt biztos nem olvastam vissza amikor Anita ezt írta,mármint a nevet...De tényleg nem tudtam. :oops:
A Kornélt nem becézzük sehogy,én Nelli vok. :D
Jó sokat evett a lányod az éjjel :D Nagy baja nem lehetett mert akkor pont,hogy nem evett volna gondolom.Szerintem csak simán nem tudott aludni,flnőttekkel is előfordul,legalábbis velem igen :lol:
Vendég
 


Halihó Csajok!

Bárány! Igen, jól írta Mamy a vonalzómon rajta van az, hogy most hány hetes kismama vagyok, a babó neve Kornél, és, hogy mennyi idő van hátra. Tényleg rosszul látszik, de majd változik. Azért tetszett meg ez a vonalzó, mert a képen követhető a babó éppen hogyan néz ki, és a felírat első sora is változik a színnel együtt. Az első sorban, ami 9-cel kezdődik az a mérete, jelenleg 9 inch a hossza. Azért is döntöttünk többek között a Kornél mellett, mert nem lehet becézni. Van a baráti körünkben két ikerpár, akik testvérek, tehát négyen vannak, két-két iker. Az idősebbik ikerpár két fiú, a nevük Kornél és Viktor, a fiatalabbik ikerpár két lány, a nevük Kornélia és Viktória. Ez is jó! :D

Zsutita! Nagyon jó, hogy Bazsi nem felejtette el a bölcsit, és édes nagyon a képeken.

Mamy! Köszi, hogy „felhomályosítottad” Bárányt. :) :wink: Ez most tényleg nem a legjobb szín, de majd változik. Köszönöm, viszonylag jól vagyok. Bár néha nagyon fáradt vagyok, mikor lefekszem fáj a lábam, és mostmár a heget is érzem rendesen. Gratulálok a húgodnak.

Erika! Mi van veled? Ugye minden OK?

Teszek fel képet a kirándulásokról. Rajtam lehet szörnyülködni. :(

Jóccakát mindenkinek.

Anita
Kép Ópusztaszeren Kép Apával a fürdőben Mórahalmonű Kép Apával a Balcsiban Kép Ebéd utáni nasi

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Anita,ezen mit lehet szörnyülködni??Szerintem semmit..
Tök jók a képek,tényleg nagy a hasad de az a jó.. :D
Vendég
 


Anita!
Miért kéne szörnyülködni, szerintem nagyon csini vagy! A terhes kismamákkal meg együtt jár a pocak! :lol: Én imádtam a pocakomat, (most már kevésbé...) olyan jó volt, nézegettem is sokszor magam a tükörben.
A két ikerpár neve szuper ötletes. Pedig biztos amikor az első párnak adták a neveket, nem is sejtették, hogy lesz még egy ikerpárjuk.
Egyébként éppen Bárány írta tegnap, hogy ő is Kornélia, és a testvére Kornél. :lol:

Teszek fel én is pár képet Gesztiről. Játék közben megfáradt csajszi. :D
Kép Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Anita
vagyok, olvasok is, csak írni nem tudok, mert Ákos nem engedi,
vagyis nappal ha csak 2-en vagyunk már be sem kapcsolom a gépet mert nem enged ide, ill. mellette nem tudok semmit sem csinálni, így mikor este elalszik akkor pótolom, + próbálok nagytakarítást végezni, mert már most is nehezen bírom, nem még később, vagy szülés után.
Így már nem igazán marad energiám netezni, van hogy így 1-2 nap ki is marad úgy hogy ide sem ülök, mert mire ide jutnék, addigra valszeg, minimum duplán látnék, így meg feleslegesnek érzem hogy olvassak, mert valszeg az írásokat sem biztos hogy fel bírnám fogni, és hülyeségeket sem szeretnék írni.
Egyébként meg nagyon csini vagy!!!!!!
Én már annyit nyomok mint még soha :cry:! Mindenki szerint nagy a hasam, de én ezt ennek a hihetetlen súlynak tudom be (eddig 9kg híztam, 75 voltam hétfőn a védőnőnél, igaz most onnan kezdtem ahol Ákosnál abbahagytam :cry: )!
Ma voltam vérvételeken + cukorterhelésen :cry:, + UH-on is.
a babánk - ma 29hetes + 2 napos, de a mérés alapján csak 28 hetes és 3 napos, szerencsére találkoztam a dokimmal (vártam direkt még egy kicsit hátha megjelenik a folyosón :lol: ) és megmutattam neki az UH-os papírt, de megnyugtatott, hogy végülis Ákos is kicsi volt, és ennyi még belefér.
Ja és megnézettem az áramlást is, mert amúgy ilyenkor még nem szokás, de mondtam a dokinak hogy mi volt tavaly, és ő is közölte velem, hogy ilyenkor csak indokolt esetben szokás, és mivel ügye Picurkánk ismét kisebb (mint Ákos is volt) így megnézte :lol:, de ő is közölte hogy ilyenkor 2-3 hetente szokás akkor nézni.
De sebaj mert legkésőbb úgyis megyek a dokimhoz 12-én, de rossz esetben már a jövőhéten talizok vele - ha rossz lesz a cukor eredményem, akkor mehetek hozzá az eredményért + a belgyogyihoz :cry: !

Ja és amíg el nem felejtem, nagyon édesek a babák!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Ui: bocs hogy ennyit írtam

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

A teljes nihil érzése van rajtam.Reggel fél 8-kor beadtam a gyermekemet a bölcsibe, és majd az apja megy érte délután.Nem tudok mit kezdeni magammal, ideges vagyok, hogy mi történik vele, hogy érzi magát.De tudom,hogy ez az élet rendje, csak nehéz.Ma van az évnyitóm, arra már megyek, majd a kis családom jön utánam a suliba, ha végeztek a bölcsiben.
Tegnap ültem, és valami idióta vígjátékot néztem, amiből semmire nem emlékszem, de ma összeszedem magam, és megpróbálok takarítani.Hihetetlen, hogy ennyire hiányzik ez a kiss manó!

Egyébként ő nagyon jól van, háromszor annyit eszik, mint itthon, és olyan dolgokat is, amit eddig meg nem evett volna.Spenót, karalábéfőzelék( :shock: ).Nem semmi.De az a lényeg, hogy nem kopogó szemmel hozom haza.Most reggel is a negyedik szelet kenyeret ette, amikor eljöttem.Szóval simán ment a beszokás, hétfőn már élesbe megyünk.Akkor már kezdődik nekem is a meló, na hát azt nem várom.Bár jobb ott benn lenni, mint itthon ülve idegesen, hogy mi van a gyerekkel.

Bocsi, hosszú ömlengés volt.

Pusszancs mindenkinek:

Zsuzsi

Kép
zsutita
 
 


Most olvasgattam vissza!

Mamy!
A lónem virágból van, de nem tudom mi lehet, de jó nehéz, mert hét kamionnal szállították Debrecenbe, és daruval rakták össze.Amikor kint voltunk, akkor ragasztgatták össze a darabokat.Egyébként tényleg baromi jól nézett ki, kb 6 méter magas monstrum.Most nyomják reklámba ezerrel ezt a Da Vinci kiállítást, azt hiszem novemberig lesz ott.
Geszti nagyon édes!

Anita!
Tök jók a képek, aranyos Manó, a pocakod pedig szerintem nem gáz.Nekem is nagy volt.Emlékszel?Raktam fel képet.
Pihenj sokat!

Erika!
Te is pihenj rengeteget, és remélem az eredményekkel nem lesz semmi gond!

Bárány!
Igen, 8 órában megyek vissza dolgozni.Sajnos muszáj!Épp most jött meg a fizum meg a gyes, 35 ezerrel több így, hogy csak alapfuizu van, mint a gyed, és ha dolgozom, akkor még túlóra is van mellette(helyettesítés).
Mi minden évben ott vagyunk a virágkarneválon, nagyon jó program, érdemes mindenkinek legalább egyszer látni élőben.Ha meg akarjátok nézni, legkésőbb februárban el kell intézni a szállást, mert minden telve van tavaszra, annyira sokan jönnek a városba akkor.

Noémi!

Zsebinek már gördülékenyen megy a bölcsi?Szereti?Találtál melót?milyet?Hol?Írj, ha tudsz!


Na megyek tényleg takarítani!

Kép
zsutita
 
 


Halihó!

Bárány! Köszi, csak sosem gondoltam volna, hogy ekkora darab leszek kismamaként. :(

Mamy! Igen, ötletes, főleg, hogy az első ikerpár után nem is akartak a szülők másik gyereket. A második ikerpár „véletlen” sikerült. Na, volt nagy meglepődés! :lol: Nagyon édes Geszti! Az szopispárna, amin fekszik? Használtad szoptatáshoz? Tényleg könnyebb vele szoptatni?

Erika! Örülök, hogy nincs gond. Néha nálam is kimarad egy hét, hogy nem jövök, Manó is sokat lefoglal. Most nyáron jó volt, mert a sógornőm sokat itt volt délelőtt, foglalkozott Manóval és mindent meg tudtam csinálni, de mostmár, hogy elkezdődik az iskola, teljesen egyedül leszünk ismét. Bár Manó még kétszer alszik napközben, akkor azért sok mindent meg lehet csinálni, sőt néha még pihenni is tudok. Én még nem sokat híztam, összesen 4 kg jött fel, de én is túlsúllyal kezdtem, pedig Manó után végigcsináltam a 90 napost. Bár az utolsó hónapban – mint utólag kiderült – már kismama voltam, talán ezért is nem ment le akkor már semmi. Vigyázz nagyon magatokra, pihenj, amennyit csak Ákos „enged”.

Zsutita! Megértem, hogy lelkileg megvisel, hogy Balázs nincs veled. Én nagyon csodálkoztam, mikor a keresztlányomat beadta az anyja bölcsibe 1,5 évesen, mondván, hogy nem tud tőle semmit csinálni. Abszolút nem hiányzott neki a kislány napközben, ja és így sem csinált semmit. :evil: Egyébként a keresztlányom ugyanolyan baba volt, mint Manó, nagyon nyugodt, szófogadó, nem hisztis. Csak, mint minden gyerek igényelte a foglalkozást, ami az anyjának sok volt. De hát nem vagyunk egyformák. Igen emlékszem a képre, és igazából tudom is, hogy ez a természetes, nem pedig az, ha valaki 8 hónaposan úgy néz ki, mintha csak jóllakott volna. :) :wink:

Na, megyek, próbálok kicsit pihenni, míg Manó alszik, aztán irány a játszó.

Pusszantás mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem érek rá, mert pakolunk, holnap hajnalban indulunk Horvátországba. Csak elköszönni ugrottam be, aztán jók legyetek, és valahogy bírjátok ki nélkülem!... :roll: :lol:

Ja, és lányok, ha megtennétek, amíg nem vagyunk itthon, legyetek szívesek ha arra jártok, néha nyomjatok egy-egy szavazatot Gesztinek... Már elég jó helyre feltornáztuk magunkat... Jelenleg Geszti a 32. helyen van. :wink: Nagyon szépen köszi!!!
http://www.babaholmi.hu/index.php?todo= ... orszam=550

Puszi nektek, vigyázzatok magatokra és a babócákra.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Tényleg úgy látom ha nem vagyok zajlik az élet ha meg vagyok akkor egyedül.

Csak felületesen olvastam, de azért reagálok!

Anita szerintem tök jók a képek, meg szépek vagytok és szerintem a pocid is passzol a 26körüli héthez. De ez kb.olyan dolog hogy 80 és 80kilós nő között is oltári nagy különbségek lehetnek...

Bárány drukk nektek hogy a tél mielőbb abbamaradjon, bár tavaly sem nagyon volt véleményem szerint. Mármint tél meg hideg!

Kismamik!
Igazából egy kis irigység van bennem hogy de jó nektek vagyis a gyermekeiteknek hogy testvérek meg 2en lesznek(ha csak nem 3an :wink: ? ) meg ti újra kismamik vagytok, és ez nagyon jó dolog de a szülést már nem irigylem én mégegyszer szülni nem tudnék, pontosabban a szülés időpontja miatt állandó aggódás venne körül, de rátok olyan büszke vagyok, nagyon szuper anyukák vagytok!!!

Zsutita!
Zsebi végülis beszokott a bölcsibe, úgy gond nincs vele, csak annyi mint a többivel, meg ami inkább gáz, hogy ő még ovisokkal van, majd jövőhéttől jönnek a kicsik, eddig meg 3-4 évesekkel volt. Tényleg minden rendben van vele, napközben néha hiszti van, de csak rövid ideig, és egy csomó mindent tanult főleg a nagyobbaktól.
Hát most azt hittem munkám van, mert a postára elvileg felvettek, már alá is írtunk minden papírt, hogy 7-8tól dolgozok irodistaként, erre üzentek Tibivel (ő is ott melózik) hogy hétfőn hajnal 5re menjek mert akkor indul a betanulás ablakosnak :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: na hát pont így néztem, "MERT HÜLYE AZÉRT NEM VAGYOK"! Annyit keresnék úgy mint munkanélkülin és ilyet nem szeretnék csinálni...Jelenleg semmin nem vagyok! Munkát keresek!
Ha valakinek van ötlete szívesen fogadom, vagy csak keresési tippje legalább, vagy cégtippje!!!

Na de most megyek!!!
Álmos vagyok és holnap is korán kelünk sajna!!!

Ja képek mindenkinek nagyon jók, és Geszti azt hiszem a második képen ahol oldalt van. tök olyan volt hirtelen mint Zsebi!!! :lol:

Ja Zsutita!!! VIRÁGKARNEVÁL??????????????? Én imádnék egyszer kimenni de azt mondta mindenki hogy olyan sokan vannak összetipornak (ez a képen amit feltettél nem látszik) akkor hogy van ez?

Pusz mindenkinek!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: