Új privát üzeneted érkezett!

Jó hogy mondtad Nóri,mert mi már elkeztük közben nézni az újakat,de ha megvan akkor megbeszélem az emberrel és szerintem kell!Dobsz egy képet méegyszer róla,had lássa apa is!

Kukacom nyűgös tegnap a leghosszabb alvás egy óra volt,amúgy ilyen 10percek!
Ma fáj a pocak nap van,és szegénykém azt hiszi ha fáj a poci majd a cicitől elmúlik és így mindíg rajtam lógna,most vettünk be Infacol-t aminek nem szereti az ízét evett és most alszik nem tudom meddig,de még ma a főzéshez hozzá sem fogtam mert reggel óta még szerintem nem főtt volna meg mert mindíg el kellett volna zárni a gázt alatta!

Képzeljétek hívtam ma a munkanélkülit mert pultos kellenne hozzánk,hogy van-e Tiszasülyről bejelentkezve valaki mert hát tudnom kellene,és nem mondják meg be kell mennem kitölteni egy papírt és akkor kiközvetítik,de hát kérem nekem ha itt lenne is későn lenne,szóval ma etetések közben azon törtem a tök fejem hogy kit is kellene beszervezni,nem egyszerű!

Kép

Kép
katlina
 
 


Kép
Kép
Kép
Katlina! Ez marha jó, hogy így segítik a munkavállalók és munkaadók dolgát...
Úgy látszik, kicsiknek és nagyoknak egyaránt megterhelő ez az idő, mert Lilcsi éjszakája és hajnala is katasztrófa volt. Meg anya nappala....

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Nekem nagyon tetszik!!!
Ja kültem neked meghívót a barátikörbe de utána láttam hogy te már ott vagy szóval bocs!!
Szerintem jobban megviseli a gyereket az időjárásválltozás mint engem,csak utána én vagyok a szenvedőalanya!

Ja!!
Találkoztunk tegnap séta közben egy kismamával akinek 2hónapja van igaz ha nem mondja akkor én azt hiszem hogy már nem is terhes pedig piszkafa a nő,és ahogy figyelgette Robikát azt mondja"hát most megint hozzá kell szoknom hogy egy ilyen kicsit ki kell szolgálnom"
azt hittem az agyam eldobom!Eszembe nem jutott mióta megvan ez a kis drága hogy nekem ez megterhelő lenne hogy gondoskodnom kell róla,mert ha eszembe jutott volna valószínű nem is vállaltuk volna mert akkor nekem még nem ért be az eszem az anyaságra!
De neki ez már a harmadik!!!!
(de a mi kocsmánkba járnak a férjével boroskólázni!)

Ja Nóri!
Jó az idézet!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 

 
 

Sziasztok!
1-2 napja nem voltam de azért olvastam. Szépek a nyaralók fotói.Még mindig járok rutinra, de csütörtökön vizsga, Angi szobáját csináljuk, meg nyílászárók után érdeklődöm.
Katlina! Nekem Kristóf és Angi is nyűgős volt időjárás változás esetén, így én sokszor már tudtam mikor lesz nagy időváltozás.Idővel elmúlik.Találkozás:az aki ilyet mond de még gondol is az szerintem nem önszántából, csak az esetleges pénzért, "szabadságért" szül gyereket, ne kelljen neki dolgoznia.Anyósomék szomszédjában is van egy hasonló, már 7 gyereke van de már nem törődik velük, a pénz, segély kell neki- új festett frizurára, a gyerekeket meg mindig rásózza a nagyobbakra, én útálom őket.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Sziasztok!

Hol találom meg az ingyenes utazáshoz való nyomtatványt? A szolnok.hu-n nem találom :oops: ott hol?


Köszi

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Hát Kati, ha nehezen is, de megtaláltam!!! Mikor még friss hír volt, a főoldalról elérhető volt, de most eldugták:
http://www-3.szolnok.hu/pub/html/sajtot ... 22_hu.html
Ott van a lap alján.

Márti! Megy minden, mint a karikacsapás? Y-forduló, emelkedő, szlalom?

Katlina! Neked működik az ingyen sms a baráti körön? Mert nekem nem. :cry: Van valami, amitől érvényes lesz, vagy mi?
A bébihordó napellenzőjének a képen olyan fakó kék a színe, de amúgy nem az...nem ennyire.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!

NAgyon köszönöm!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Sziasztok!

Márti!
Sok sikert a vizsgához!

Katlina!
Még hány ilyennel fogsz találkozni! Nekem már a kórterembe is jutott belőle 3. Csak a cigi volt a fontos....

olga!
Na azért gondolom, nem a külön szobai zuhanyzó hozza/hozta meg a kedvedet még egy babához! :lol:
Hát, ahogy én írtam, hogy kikkel voltam egy szobában, nem biztos, hogy díjaztam volna... Bár igaz, hogy kényelmesebb, de mégis...Megsütötted a sütit?

Balwin!
Ha jól emlékszem, ígértél valamit Elinnek! :wink:

Kismamák! Mindenórásak, és félidősek! Mi újság? Senki nem volt sehol sem? Most jött egy kis hűvös, vagy ez sem jó?
Mindenki olvasó üzemmódban van? Aztán már nem lesz mit olvasni! Legalább képeket dobáljatok, hogy nézni lehessen valamit!

A héten pénteken megyünk Szolnokra, így akinek kellene méz, az jelezheti.
Árak:
akác: 1100.-/kg
vegyes 650.- Ft/kg
selyemfű: 750.- Ft./kg
4 kg felett kedvezmény!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit! Én is itt bosszankodok, hogy micsoda lusta egy banda lett itt... :evil:

De azt leírom, ha valaki olvassa, hogy szombaton az Intersparban mindenféle bébiital 50%-kal olcsobb lesz, és hogy a Kossuth téri kínaiban 40%-os végkiárusítás van.

Kati! Szívesen!

És mindenkire morcogok, aki nem ír :? !!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Elin!
EGYETÉRTEK!!!!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Hááááááát, nem szülünk még!!!
Voltam a félistenünknél-NÓRI!-, aki egész hónapban szabin van, de megnyugtatott, hogy nem utaznak el, CSAK most hétvégén, Miskolctapolcára, mert ezt kapták ajándékba és ezt nem illik elutasítani...
No, megkérdeztem mi van akkor, ha velem most történik valami, mert a múlt ezt igazolta(én ilyenkor szoktam furcsa dolgokat produkálni...)
Akkor megbeszéltük, hogy beszél azzal az orvossal, akit én szeretnék, ha ő nincs....(előzményeket ismerve én Zobokit választottam)
Aztán ha máskor történik valami, akkor azonnal jelentkezzek a kórházaban, neki meg szólnak!...
Az NST-im jók, méhnyak megrövidült, de zárt.Babánk cunis ...méretei alapján 3.20kg lehet, méhlepény 2.fokban éredt.
Szóval MINDEN RENDBEN! Így nem fektet be....holnap terhesgondozós súly-vérnyomás-labor, NST a kórházban.
Aztán jövő hét hétfő, csütörtük NST, csütörtökön akar újra látni!
HA NINCS GOND, akkor egészen 23-ig hagy kinn, csak akkor kell befeküdnöm!!!! Ezt se gondoltuk!!!24-én van KINCSŐ névnap!!!
...és akkor OROSZLÁNUNK LESZ!...Nem lesz könnyű!
Persze addig még sokminden történhet....
Most aztán merek engedni magamnak még lépcsőzést is!....

Ja. ...azért ő úgy gondolja MINDENKÉPP császármetszés lesz, mondja :a múltat azért nem felejthetjük el!!!
Szóval ennyi!...én még nem babázhatok....

NÓRI!
Imádom az idézeteidet! Ne hagyd abba a keresgélésüket!

Kati+ Kincső

Kép
kk0229
 
 


Ne bosszankodjatok! :lol: Én az előző éjjel a lig aludtam, azért nem írogattam!

Judit!
Nekünk kéne méz, de megkérdem még a családban, hogy kinek kell esetleg és utána küldök listát! Jó úgy?

Kati!
Nagyon jó az oroszlán baba!! Eleinte ugyan nehéz míg a baba és a mama összeszoknak, de ez mindenütt így van.
Levente alavetően egy nagyon nyugott, önálló és kitartó oroszlán csemete. A társaságra is csak annyira vágyik, hogy a közelben legyen valaki, de ez is csak mostanában jellemző. Mindenkivel jól elvan, új helyzetekben is kiválóan feltalálja magát.
Bizti meglesz a pici még 23-a előtt. :) Ja egyébként febr. 1-én is van Kincső névnap.
szilbee
 
 


Sziasztok!
Későn kelek, korán fekszem, nem magamtól, de muszáj tanulnom, és csak ilyenkor tudok, mikor alszanak.

Szilbee!
Fantasztikus lenne, ha még toboroznál. (egyrészről jól jön a konyhára, másrészről, meg 1,5 tonna mézünk van, meg még bízunk a napraforgóban is, így jó lenne, ha kopna. Ha valakinek nem jó a kilós kiszerelés, lehet 5 literes üvegbe, abba 5,8-5,9 kg fér.

Kati!
Akkor ne produkálj semmit a hétvégén! Majd számolj be, mi volt ma!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Kati!
Most néztem az iwiw-en te alsószentgyörgyi vagy???????????
Ismered Gugi Sanyiékat???????

Elin!
Apa azt kérdezi hogy "ügye nem fog benne ülni a gyerek"
mármint hogy ő mélynek látja,de szombaton ha minden jól megy akkor megyünk érte,lehet hogy visszük pöttömötöt is!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!


Hát, a sütit megsütöttem, a három réteg megvan, de a középső réteg mintha nyers lenne... Bár lehet ilyennek kell lennie, mert végül is az 1 liter tej nem kevés, valóban palacsintatésztaszerű volt a tészta. De mi egy kicsit idegenkedünk ettől a nyers rétegtől. De mondom lehet valamit elrontottam. :oops:

Judit! Én kérek mézet! Igaz a selyemfű nem tudom milyen ( a sűrű fehér?) :oops: , de szeretnék kérni egy kilót belőle, és akácból is egyet.

Kati! Hát akkor még élvezd egy kicsit a nagy pocakot! Hidd el, úgy fog hiányozni... Ha meglátok egy terhes kismamát olyankor én is úgy szeretnék egy pocakot! Vagy legalább megsimogatni. Babaproject még néhány évvel oldébb. De jó lenne végigaludni legalább egy éjszakát már! De még mindig 4-5-6x felkel. :cry:

Nóri! Köszi az infókat! Tegnap vettem DM-be poharat. Hát ne tudd meg, azt a nyomorék Disneys-et sehol sem árulják! :evil: Pedig ismerősék úgy emlékeznek hogy DM-ben vagy Rossmannban vették. Tök nyomi a DM-es (MAM), mert kicsi a fogója, meg piskóta alakú, és az alján marad egy csomó lötyi, amit a gyerkőc nem tud kiinni, de legalább már iszik belőle. Arról nem is szólva, hogy csak 190ml-es, mikor a bébiitalos üvegek 200 ml-ek... Ki érti ezt?
Na, mindjárt megnézem hol a Kossuth tér... :oops:

Üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Judit!
Pénteken mikor jöttök Szolnokra?
szilbee
 
 


Szilbee!
Délután, 5-6 fele, de ha nem jó, megyünk máskor is. Igazából tegnap is voltunk, meg bármikor mehetünk. Pénteken kifejezetten azért, mert kertiparty-t rendezünk szombaton, így be kell vásárolni.

Olga!
A selyemfű nagyon finom, sztem az akácnál is, inkább sárgás, intenzív méz.

Tegnap voltunk Szolnokon a budmilban, merthogy a férjemnek szerettünk volna venni tréningruhát. Na, kezdődött azzal, hogy itthon is néztünk nike-t, de annyira hosszú a szára, hogy legalább 10 centit el kellett volna belőle vágni...(+3.000.- a varró) Akkor nézzünk hazai gyártót, hátha az tudja, hogy mi nem északi népek, nem vagyunk alapból 180 centik. Na megyünk a szolnoki budmil boltba, ahol mindent lehet kapni, ego, kappa, csak budmilt nem. Most jön áru, de abban nem lesz tréningruha, csak rövid nadrág(Én nem vagyok kereskedő, de sztem ilyenkor már nem nagyon kéne újat rendelni, hanem már őszre készülni! akinek kellett, az már vett nyár elején, ha nem, meg annyi maradt készleten. Gondolom...) Na, erre az adidasban (kettő közül) választottunk. Van több féle is, csak hát az anyaga, vagy a 80-as évekbeli 100% mű...-re emlékeztető retro elnevezésű barmolmány, vagy 90-es évekre emlékeztető egyes népcsoportok által előnyben részesített susogós anyagú, neo-retro műremek. Hát, mi a klasszikus dolgokat kedveljük, nem retrózunk. Bármennyire is divat...vagy mi vagyunk maradiak!?
Na jól kidühöngtem magam!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit!
Ha férjem túlórázik, akkor azért általában 6-ra befejezik a munkát(mert pénteken egyébként 2-ig lenne meló). De sajnos igazából csak aznap fog kiderülni, hogy mi a szitu.
Alakul már a rendelési lista, de véglegeset inkább csak holnap este mondanék, ha az még nem késő.
szilbee
 
 


Szilbee!
Nem, mert mindenből van töltve mindig!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok :)

Bocsi, hogy nem nagyon tudok írni... :oops: Azé igyexem :)

Elin, gratula a fogakhoz :D Én már előre félek a fogzástól...legalábbis az első pár fogacskától :roll:

Olga, tuti helyen voltatok :)
Tényleg, én végre átnéztem a kórházban kapott ajándékcsomagokat, és mittanátam benne?! Sonnentherm-es szórólapot :D Azért csak jobb, hogy Judittól hallottam a helyről először :wink: Így legalább átolvastam a :mrgreen:

Tegnap jöttünk haza szüleimtől, a tegnapi napot átaludta a gyermek, előre sajnáltam is magunkat, hogy éjszaka alvás nuku :? De olyan ügyes volt Annaluci, hogy 10-fél11 körül behorpasztott, és csak hajnalban keltünk újra :) Kivételes eset volt asszem, mert nappal már foglalkoztatni kell, különben fürdéstől hajnal 1-ig, 2-ig kuruttyol :?
A kakatéma továbbra is aggaszt...mindig van 2naponta, de a gyerek gyakorlatilag másfél napig "erőlködik"...nem eszeveszettül, de azért félek, hogy beújítunk egy fasza aranyeret... arról nem is beszélve, hogy ha evés után éri a nyomhatnék, akkor (nyomás hatására) felül folydogál ki a nemrég bevett cucc :?
Judit, te hogyan álltál a lányokkal ehhez a dologhoz? Lehet valahogy segíteni, hogy kicsit könnyebb legyen?! Mer ez ugye nem eseti, hanem rendszeres "probléma" :( Kinövik ezt pár héten, hónapon belül?...

Nah, mingyán jön a védőnő, és még pelust kell cserélni - megjött az aktuális kaksi :mrgreen:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Judit!
Nálunk is gond a kaka téma,ma voltunk védőnéninél,ő meghőmérőszte,szegényt sajnáltam de megkönnyebült és aludt is utána 2óra hosszát mert hát nálunk ez a rekord

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina! Balwin!
Esetleg próbáljátok ki, hogy szopi előtt 40-60 percel isztok egy kamillateát vagy kamilla tartalmú szoptatós teát (nem'tom hogy Herbáriás vagy a Naturlandos az amelyik tartalmaz). A kamilla egy pincurit meghajtja a pocit. Nálunk bevált, mikor Levnete nagy ritkán ugyan de bedugult.
szilbee
 
 


de nálunk teljesen híg a kaki csak szeles a gyerek és nem jön ki mind így a maradékkal küszködik,szegénykém még álmában is nyom de hát nem jön semmi!(na ezt jó leírtam)

Kép

Kép
katlina
 
 


Csáó

Én úgy tudom az anyatejes kaksi mindíg híg. Timinél is az volt, neki sose volt dugulása sokáig szinte csordogált :? :shock: Jó kis téma
Nekem hashajtás céljára a cukros kamillateát ajánlották. Nem az anyukának hanem a babának. Szerencsére nem kellett.
A bukástól se kell félni, szinte minden baba kinövi. Timi napjába többször sokat bukott. kb 7 hónapos korára abbamaradt. Ja és egy hónapos korában kezdte. Nem tudom hogy az első 4 hétben miért nem csinálta.. :?

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Ez nálunk is így volt hogy 2,5hetes koráig örzött minden megivott tejcsit aztán most pocsékol a drágám,de ma nagyon jó baba alszik mint a tej :D
Apától tegnap megint kaptam 2muffinos könyvet,ezt már tényleg célzásnak vettem így már az eggyik adag sül utána pedig készül a másik is,had egyen az emberem(habár így is jó súlyban van)

Kép

Kép
katlina
 
 


Nóri!
Köszi a képeket majd este megmutatom neki!
mert a miénkben úgy néz ki a gyerek mintha ülne vagyis nagyon mély!
A szombatot akkor még majd megbeszéljük,habár lehet vasárnap lesz belőle,majd fölhívlak!

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina, küldtem priviben képeket, hogy Lilcsi hogy festett benne....
Hát remélem is, hozzátok Robikát!!!
Munkaügyivel tudtál intézni valamit?

Kati! Ezen jókat derültem már régen is, hogy Balogh + a szabadsága... Velem is közölte, hogy szabin van, amikor mentem a magánrendelésére. Én meg csak néztem rá értelmesen :shock: . Hogy akkor most szabi, vagy nem szabi? :lol: :lol: Szóval nem irígylem se őt, sem a feleségét. Mondta, hogy neki nincs is rendesen sosem. Tán 2x 1 hétig nem volt magánrendelése, míg hozzá jártam, az egyik Karácsony táján volt.
Hát csak húzd már ki, amíg kipiheni magát!!! Az oroszlán meg nem is rossz!!! Bár én túl sok jelentőséget nem tulajdonítok a horoszkópnak, de oroszlán ismerőseimmel jól kijövök. Jól tűrik a kosok hisztijeit :oops: .
Ezt a császárt akkor sem értem...de ő az okos.

bbJudit! Nekem is az jutott eszembe, ha most dolgoznék az OBIban, biztos én is kitenném a faliújságra a mézeteket. De majd jövőre :wink:
Nem mondod komolyan, hogy 3000 Ft egy nacifelhajtás!!!! Cipzáros az alja? Vagy bélelt? Vagy miért ilyen drága?
Hallod ezt Fanna!! :lol:

Olga! Nagyon csini voltál ma! Az a kínai meg az óra-ékszerrel szemben van. Az újságos meg a lottózó között.
Lilcsi meg a konyhán is kiverte a balhét! Az ebédet még akkor hozták, mi kimentünk játszani, de az odakészített ételhordókba nem tett a nő kajcsit. Így hát sorbaálltunk, voltak előttünk vagy 15-en. De ahogy Lilcsi el kezdett üvölteni, gyorsan jött a konyhás és utunkra engedett... :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Na, elég aktuálisat írtam Katlinának... :P

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Balwin, Katlina!

Nálunk mid a két gyerek másképpen adja elő a szorulást. Gréti nagyon nyűgi manó volt, széklete, nagyon híg, és csúnya zöld volt. Nála bevált a hőmérő 2-3 naponként. Amikor elkezdett mellé kajálni, nálunk még akkor is voltak problémák, így megpróbáltam olyat adni, ami szilárdítja. (zöldségek, sütőtök, később rizses dolgok). Leti viszont gyönyörű szép aranysárga "krémet" produkál, nála a hőmérőzés nem vált be, mert sír közben, ami nekem is szörnyű, így 3-4 naponként, ha kell, kap kúpot. Ő is többször neki kezd nyomni, aztán csak hiába, de ha mégis magától sikerül, akkor az többnyire szopi közben van. Akkor már nem szopizik, talán csak maga a testhelyzet kényelmes. Egyébként amit Szilvi írt, próbáljátok ki, az is egy lehetőség. Én napi 3-3,5liter szopis teát iszok, már többet nem tudok, de abban is van édeskömény, ami szélhajtó, meg kamilla is. Én laktoherbet iszok. Minden gyerek más, és más, próbáljatok ki több dolgot, hátha...

Balwin!
Már korábban is írni akartam, csak elfelejtettem, mintha magunkat olvastam volna a fürdéssel kapcsolatban. Grétit mi is 11 körül fürdettük, mert hagytam aludni. Hát nemtom. Egy idő után én hulla voltam, majd minden nap, egy negyed órával korábban fürdettünk, és így beálltunk 9-1/2 10 körülre. Gondolom azért van fent Annalucus, mert kialudta magát. Csak épp Ti nem aludtatok még egy szemhunyásnyit sem. Leti napirendje, ami nagyon bevált, és ezáltal sztem sokkal nyugodtabb is mint Gréti: 3 alvás van: 1/2 11-12, aztán 1/2 2-3 aztán 5-6, és még egy pici 7-1/2 8-ig odakint. 1/2 10-reggel 9-ig szunya. A fürdés után masszázs, pizsi, már csak félhomályban szopi, egy kis szeretgetés, aztán irány az ágy. Nem okoskodni akartam, csak leírni, hogy más hogy csinálja. Én csak pislogtam, amikor a szomszédasszony lerakta a gyereket, az meg két perc múlva aludt, és nem tudtam, hogy az enyém miért nem?! Hol rontottam el, mit kellett volna másképp csinálnom! :oops:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Katlina!
Hát akkor viszont nincs gond!! Nem ritka, hogy egy csak anyatejjel táplált baba ritkán ürít, mivel az anyatej kevés salakanyaggá alakuló anyagot tartalmaz. No ezt jól megmondtam.
Valószinűleg inkább a puki miatt erőlködik. Bár lehet tévedek, hiszen ezt te jobban látod rajta mint én.
szilbee
 
 


Elin!
Nem bélelt, mert ott már nem a pamut bélés van hanem a poli...valami. Egyébként cipzáros lett volna, és egy mintaszerűség is eltűnt volna belőle, a cipzár, meg lezsugorodott volna 3-cmre. Miért Hallod Fanna? Csak nem varr valamelyikőtök? Én max egy gombot tudok, de az is leesik két nap múlva :oops:
Nagyon drága? Én nem értek hozzá, de a múlt héten a férjem hozta el a varrótól a szomszéd ruhájá, és 2100.-at fizetett egy nadrág felhajtás, + két póló aljának megerősítéséért, úgy, hogy előtte a szomszédasszony lebontotta, elvágta.

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Én varrok...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, csak olvasgattam... egyszerűen állandóan tiszta kóma vagyok, nem tudom mi van velem. Ma dolgozom utoljára, holnap szabi. Vásárolok, intézkedem még az utazás előtt.

Anyatejes babáknál inkább hasfájás fordulhat elő szerintem, nálunk igazából semmi sem használt, kb. 3 hónapos korában egyszerre elmúlt... Én is próbáltam maszírozást, egyszer-kétszer hőmérőt, különféle szereket.

Alvás. Nálunk az altatással sosem volt baj. (Bezzeg az éjjeli ébredések :( ) Mi este 8 körül mindig fürdettünk, aztán szopi, be a kiságyba. Elmondtam neki, anya kinn van a másik szobába, nem marad egyedül, és néha benéztem rá, de ő elaludt egyedül! Később pedig jött a fürdés utáni mesélés, hozzábújás, szeretgetés és szintén kiságyba be, anya ki, és alvás. Csongi így szokta meg.
Éjjeli ébredésekkel viszont semmit nem tudtam kezdeni, 3 és fél éves koráig egy kezemen megszámolom mennyi éjszakát aludt végit...

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Évi, most marhára feldobtál!!! Már ami az éjjeli ébredéseket illeti. Mostanában megint minden éjszakássá váltak a felriadások. 4x-5x...és még megnyugtatni is nehezen tudom Lilcsit.
Én 9 hónaposan tanítottam meg a Lányom egyedül elaludni, de hamarabb is megtehettem volna... :cry: . Azóta nálunk sincs azzal probléma. Leteszem és alszik. Mostanában este már le sem teszem, hanem magától bemászik a helyére a fal mellé, magához öleli az összes hálópajtását és alszik. Vagy szanaszét dobálja magát és úgy... :lol:
Mikor is utaztok?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasz!

BBJudit!
kidühöngtem tavaly én is magam az adidasban....én azt szeretem. Igaz hg 2 hónapos terhes voltam..szal nem kövér...de egyszerűen nem volt rám melegítő....eszméletlen hg csak a piszkafákra gyártanak!!!!Felháborító...a felső része meg kb. a mellem aljáig ér...hátha megfázik a szegény"erdőjáró" dereka. Vagy ezeket a ruhákat városba tervezték és azt is csak nyárra????

Balwin!
Na nekem pont fél órája volt hasonló esetem....asszem akkor ez normális. Evett Nimi és erőlködött utána...közben meg folyt ki a száján a tej:( amúgy általában evés közben jön rá a nyomhatnék....biztos csinálja a helyet. És én is úgy veszem mintha erőlködne...sztem ezen nincs mit segíteni....később még a széklete is szilárdabb lesz..akkor mi lesz?

Szilbee!
Ez a tanácsa sajnos csak szoptatott babáknál használható.....annak aki c.üvegből eszik.....nem tudom van-e rá megoldás....

Amit Elin javasolt cukros teát,kipróbáltam...be is jött! De igazából nem akarom minden nap cukros teával itatni a gyereket.....ez megint csak eseti megoldás.

Kicsit kukcos vagyok mi??
De hát tényleg így van! :roll:

Nóri jól mondja!!! Apjuk oroszlán, Nimcsi kos...és tényleg jól tűri a hisztit....talán még jobban mint én :wink: vagy csak mert ő este látja nem egész nap?? :lol:
Hallom Nórika!!! csak hg a többiek is értsék.....megkértem a hölgyet hg hajtson fel nekem egy gatyát......de ha emeli az árait...bizisten nem megyek hozzá!!! :lol: Ja meg maj meglátjuk az eredményt!

Miben volt Olga hg csini volt? Olga!! Csináltass csak egy képet magadról!!!!


Hát én nem tudom ebben az utcában úgy nő a fű!!!! A múltkor reggel 8-kor kezdték nyírni a ház előtt.....persze aludtunk volna Nimivel...most meg délután...amikor fáj a fejem!!!

Segítséget kérnék!!!!

3 napja Nimcsi nyűgös. De nem ám enyhén....NAGYON! Délelőtt elvagyunk....de délkörül elkezd ordítani mint a fábaszorultféreg.... :oops: és amíg nem alszik (akkor nem) estig nyomatja. Szerintem jön a foga...Az étvágya sem az igazi..úgy kell ébresztgetni..meg a mennyiség is kevesebb és sűrűn van kaki is..pedig eddig vagy 5-6 napot kellett rá várni. Fogni még nem nagyon tud egyedül,pedig próbáltam rágókát meg az ujjamat,de csak rövid távon használ. Kenem dentinoxal is....de igazából nem nagy az eredmény. Gondolom ha beteg lenne egész nap sírna...éjjel alszik rendesen 9-reggel 7ig! (lekopogom) Szóval???
Mennyi idő mire az első fogacsak kibújik? Napok (4-5) vagy hetek? Vagy még vagy 2 hónapig ez lesz? Úgy sajnálom!!! Meg úgy 5 óra fele már magamat is..... :shock:
Mit ajánlotok???

Új kép Tündérmackóról....kis félnótás magára rántotta a pelust.....


(nem engedi a prog.talán később)

fanna3
 
 


Sziasztok!

Hát, Nórikám, úgy jártál, mint én a férjem unokatesójával. Az ő lánya is dettó 3 éves koráig nem aludta végig az éjszakákat. Nem akartam neki hinni... Iszonyú rossz, aki nem csinálta végig, az nem tudja, milyen kómás tud az emberlánya lenni, ha évekig nem alszik végig egy éjszakát. És nálunk tényleg nem jött be semmi. Bár talán azt elrontottam, hogy amikor leszokott a ciciről, és éjjel felébredt akkor cumisüveget nyomtam a szájába teával.
Ennek az lett a vége, hogy utána már nem is aludt vissza addig, még meg nem itattam. Nála nem voltak nagy sírások éjjel, csak felébredt, nyöszörgött, nyűgösködött aztán visszaaludt. Na, megvígasztaltaltalak, mi?
Végül én azzal ringattam magam, hogy eleven a gyerek, na, ez van, legalább életrevaló :lol:

Fanna, bocsi, de szeritnem kicsi még Nimi ahhoz, hogy a foga jöjjön, én még nem kenném Dentinoxxal. Ritkán találkoztam olyan babával akinek 6 hónapos kora előtt kijött volna a foga, bár előfordul, de nem 3 hónaposan.
Valami más lehet ott a nyűglődés oka. Front, pocifájás ilyesmi. Próbálj meg vele sokat lenni levegőn hátha az megnyugtatja...

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Tyűűű mennyi hibám van...pedig oda szoktam figyelni rá...biztos a rohanás! Bocsi!!

Kép

fanna3
 
 


Szép napot mindenkinek!

Nálunk most az van. Süt a nap, felhő elvétve, kicsit fúj a szél. Bezzeg reggel, olyan hideg volt!

Nyaralók szép helyen voltak. Jók a képek!

Olga!
Szerintem kicsit tovább kéne sütni a pitét. Tetejének kicsit barnának kell lennie. Ha megrázod egy kicsit a tepsit, nem szabad hogy "lötyögjön" benne a tészta. szóval ha próbálkozol vele mégegyszer akkor süsd tovább. Egyébként ízre fini volt?

Széklettel anno nekünk is bajunk volt. Nem használt a kúp, sem a pocak/talpmasszázs, sem a különböző teák. Nekünk csak a hŐmérő vált be. Probléma, 3,5 hónapos korában, szépen elmúlt. nem szokott hozzá, és ma már rendben van a széklett. De nincs két egyforma baba.
Kitartást, és sok türelmet kívánok hozzá.

Ma voltam NST-n. Most, itt Kméten. Nagyon sokáig tartott. Már alig bírtam ülni. Féligülő helyzetben voltam, de már kezdett nagyon kényelmetlenné válni. Nem akart mozgolódni a picurka, inkább aludt. Leletet holnap viszem dokihoz. Kiderül az is 1 hét alatt mennyit nyíltam tovább. (1 héttel ezelőtt, már bő 1 újjnyíra kinyíltam).
Voltam pisilni, de iszonnyúan nézett ki a hely. Az egyik WC működött, de ott nem volt villany, teljes sötétség volt bent, a másik WC meg el volt dugulva (ott volt világítás), állt a víz.... nagyon gusztustalan volt. Erre a WC-re csak kismamák járnak. Kicsit sürübben benézhetne a takarító személyzet.
Vajon Szolnokon tisztábbak a körülmények?

Most csak ennyit írok, majd jelentkezem, hogy mi volt a dokinál.

sziasztok.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Fanna!
Lehet babának is adni kamillát, csak sokkal nagyobb hígítással kell csinálni. :)
szilbee
 
 


De egyszerre írtunk!!!
Én még most sem tudom melyik ez a kínai,pedig megkaptam a szülési pénzem és már mondtam apának hogy el is szeretném költeni :oops: :D !
Csak akkor visszük kukacot ha nem lesz pokoli meleg,pedig szeretem mutogatni a kis kandúrúnkat!

Hát 3000ezerért én is megtanulok varni,még jó hogy anyósom varrónő,anyukám az volt a mamám is sőtt apukám élettársa is tud varrni,szóval még illik is rám a Szabó vezeték név :lol: :lol:

Kép

Kép
katlina
 
 


Szia Évi!

Hát nem tudom, hasfájós eddig sem volt...nem hiszem hg 3 hónaposan kezdené....nem húzogatja a lábát....semmi nem utal rá.
A füléhez sem kapdos....
Viszont a rágókát már vagy 1 percig rágta...milyen jólenne ha meg tudná fogni.
Front is lehet? És az napokig tart??

fanna3
 
 


Sziasztok! Na a hidegre magatokhoz tértetek! :lol:

Erika! Nem mozgott a közepe! :D Igazából még a 40 percen felül még 20-at benthagytam. De nekem akkor is sületlen maradt. Lehet az összeállításánál rontottam el valamit.

Csak egy ellenpélda: hál' Isten nálunk nincs kakiprobléma! :lol: Nem is volt a hasfájóságon kívül. Szerintem az életkori sajátosság, hogy amikor eszik rögtön utánna kakil, vagy legalábbis próbálkozik. Balázs is így csinálta. Mostmár elég régóta beállt a napi egyre.

Anna! Aranyos nagyon Nimi! Kis bohóc! :)
Hidd el nem akarsz te engem látni! :lol: Avagy nem akarsz éjszaka aludni? :lol: Az én tapasztalatom is az, amit Évi írt. Balázs is nyáladzott, nyügösködött, mi is a fogára fogtunk. Ám csak 7 hónaposan jött ki az első foga. Mindent a szájába vesz a rágókákon kívül! :)

Nóri! Amúgy köszi, jólesett... :oops: De te is büszke lehetsz magadra! Te is csini vagy ám!

Évi! Nekem ide ne írjál olyanokat, hogy 3 éves koráig nem aludt végig a gyerek egy éjszakát sem! :? Megőrülök! :evil:

Na hirtelen ennyi.

Ja igen Judit! Sonnentherme-ben nem volt semmilyen aventes cucc. A konyhában volt egy vízforraló, egy cumisüveg melegítő meg egy mikró. Mondjuk nekem csak az utóbbira volt szükségem. Ja, és egy bébiétel automata.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Katlina! Bent a városban a nagy kereszteződés, tudod: egyik sarkon újságos, másikon Árkád üzletsor. Ha kocsival mentek, ott, az üzletsor mögött tudsz parkolni. Régen ott volt a Sztár, meg papírbolt is volt. Mondjuk erre már lehet, nem is emlékszel...Ott van az Árkád aluljáró is, vagy mi, ott lehet bemenni a Magyar útra. Attól meg a + felé kell visszamenni. Színház és jegyirodával szemközt....másképp már nem tudom elmagyarázni.

Fanna! Milyen árat is mondtam neked...? :wink:

Erika! Hát most, hogy felújították, bizakodhatsz, hogy jobb lesz...

Ja! NE NÓRIKÁZZATOK!! Rosszul vagyok tőle. Sose szerettem...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Hello!

A Nórika csak csupa kedvesség..... :lol:
Amúgy 400.-at mondtál miért változik???? :P

Olga!
Miért Balázs is ordított egész nap? Annyira sajnálom,most is sír.....de semmi nem jó neki..teljesen tanácstalan vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :( :( (sem fekve,sem ülve,sem állva,sem az apjánál) Nem éreztem még magam ennyire tehetetlennek.....Mi baja lehet? Láza nincs megmértem,nincs melege,nem fázik,nem éhes,szomjas......akkor mi?? A fene??? Mert fogalmam sincs.Akkor hagyja abba ha kimerül.... Normális hg eddig nem sírós baba hirtelen az lesz?
Nem is tudom,ha orvoshoz vinném,nem is tudnék mit mondani hg mi baja van...Fürdés után mint eddig lerakom és fél órán belül alszik egyedül,csak déltől estig csinálja.
De amúgy meg jó az idegrendszerem,kivi vagyok a képre!!!!!!!!!!

fanna3
 
 


Kati!

hétfőn megyek én is gyakszira! Találkozhatunk ha nem zavar!

Ha nem baj elküldöm privibe a telszámom, legalább téged is megismerlek!


Nah ezt hallgasátok meg

http://real1.radio.hu/kossuth.htm

ez a cím és 15-16 közöttit kell meghallgatni. Ebben Rákócziújfalu képviselője beszél!!! hát halljátok én teljesen felidegesítettem magam!!!
Idióták ezek az emberek!

nah most puszika szép estét!

Kati várom a válaszod

Kép
kbernadett
 
 


BBJ!

MÉZ RENDELÉS!

Akác 1kg
Vegyes 2kg
Selyemfű 2kg

Mikor és hol tudom majd átvenni?
Köszi

Háááát Fanna! Nagyon sajnálom Nimit. Mondjuk mi még ilyenkor javában (3,5hónapig) ordítottunk mert Szonja hasfájós volt de ugye ilyenkor már vége szokott lenni. Tényleg érthetetlen. Szonjának már ilyenkor ömlött a nyála a keze állandóan a szájában volt és 4 hónapos múlt kicsivel amikor kíbújt egyszerre 2 foga. Jó lenne kideríteni, hogy mi lehet e probléma mert ha fog akkor nagyon ajánlom a homeopátiás Chamomilla vulgaris-t vagy a Viubrocul kúpot. Sok sikert és nyugalmat Niminek.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Szia Kati!

Az a Chamomilla v. milyen formában van? Mert ha bogyó,akkor hogy adom oda neki? Összetörve anyatejjel,vagy csepp?

fanna3
 
 


Fanna!

Golyócskákról van szó. 5 golyót kell egyszerrre beadni, természetesen előtte már kb. egy órával pici( 1teás kanál) vízbe feloldani. Teljesen feloldódik. Nem lehet használni fém kanalat. Evés előtt vagy után fél órával lehet beadni. Ha a foga miatt ilyen akkor ez nagyon jó.
Szerintem azért mutasd meg dokinak, már csak azért is nehogy teljesen más legyen a gond. Így Te is megnyugszol, meg hát az olyan rossz amikor nem tudod mi lehet e gond.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 



phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Fanna!

Itt megtalálsz mindent!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: