Új privát üzeneted érkezett!

Memme!

Nagy-nagy gratula a nem kicsi Eszterhez!!! Örülök, hogy szép szülésed volt, és úgy történtek a dolgok, ahogy szeretted volna.

Üdv Orsi
osoa75
 
 


sz kata
Köszi a választ és a bíztatást! Sajna fogggalmam nincs milyen színű volt a magzatvíz. Természetesen burkot repesztettek :? De a zárójelentésen az áll, hogy "sűrű meconiumos magzatvíz".Feltételezem ez már a "haladó" szint :? Természetesen burkot repesztettek :?
Még csak most ismerkedem komolyabban a témával...
Gondoltam, hogy a tanfolyáson alaposan kiokítanak. Most akadtam rá a kizáró okokra, mint pl. véralvadási zavarok...és ezzel nálam a szülésnél komoly gondok voltak, de szerencsére azóta semmi vérzési gond nem volt.

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Renáta,
addig is érdemes elolvasnod Ina May születéskalauzát. Nem csak otthonszülőknek való, bárkinek. Van egy sztorizós része, meg egy "szakmai", nagyon tudom ajánlani. :)
h_szilvi
 
 

 
 

Gratula, Memme!
Anyám, mekkora gyerek!!!Az enyémek 4 hónaposan voltak ekkorák! :D :D :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Zsu!

Egyben vagytok még? Most Ti következtek... :wink:
Drukkolok Nektek nagyon!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok :D

Jó régen jártam erre és mennyi minden történt. Gratula a babákhoz :D Örülök, hogy mindkét Picúr érkezése szép és örömteli volt.

Velünk semmi említésre méltó, az orvosom új kórházba ment, de nem tudom melyikbe és még mindig nem dőlt el, hogy hol is szülök.. Terveim szerint itthon, de a soraitokbó úgy veszek ki, hogy hiába az ígérgetés, nincs még semmi előrehaladás az ügyben.

Ágiéknál tudom, hogy vannak tanfolyamok, a március eleji van beterveze. Remélem ezt azt jelenti, hogy már kijönnek szüléshez.

Ja, és sikerült megszereznem A gyöngéd születést :lol: A vizsgaidőszakban is azt olvastam inkább... :oops:

Bocsánat, hogy nem reagálok mindenre, de időhiányban szenvedek...

Szép napot mindenkinek!!!

arizona
 
 


Zsu is megszült hajnalban!!!! :)

Csodaszép a babácskája, tisztára rá hasonlít!

Biztosan fog jönni majd hamarosan, és mesél részletesebben is!

Zsu! Gratulálok!

Memmével pedig tailztunk a kórházban, mikor szülni mentek, pont Ritánál voltunk beszélgetésen a párommal! :)
Memme! Neked is gratulálok!
Vendég
 


Monácska :) de jó hireket hoztál!!! Zsunak és a pici emberkének sok boldogságot, nektek pedig boldog készülődést!
indianyo
 
 


Huuu, csupa jo hir! :D

Zsu akkor pont a kiirt napon szult!
Nagy-nagy gratula, remelem minden ugy tortent ahogy szeretted volna. Sok oromot es boldogsagot kivanok! :)

Memme, Neked is gratulalok kis kesessel! Tenyleg nem semmi meretei vannak a leanykadnak... 8)
Rita: :)
Sok boldogsagot, jo egeszseget babanak, mamanak!
Mit szolsz a ketgyermekes elethez?? :lol:

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Jajjj, de örülök! Kíváncsian várom, milyen volt neki!

Zsu, gartulálok, kicsi lányod pedig legyen áldott ebben az életben!
h_szilvi
 
 


Zsu,
én is gratulálok! :) Gyere majd, és mesélj!
F.
fringilla
 
 


Na, befutottam.. Hála a bőséges anyatejnek, ami sajna újfent nem az enyém, de legalább csodálatos anyatej egy nagyon kedves Anyukától... szóval Panka eszik, alszik...van időm picit írni.

Először is, mindenkinek köszönöm a kedvességet és a küldött energiákat (még ha ez olyan zen-es is és jönnek minket megkövezni :wink: ). Nagyon érződött!!! Olyan energiák tomboltak 4o percig, hogy Panka kilőtt, mint az ágyúgolyó. Mire észbe kaptam, hogy szülés van, addigra szinte meg is lett a kislány! Apa, mint kiderült profi szülészbácsi! :D . Úgy bánt a vajúdóolajjal és a forróvizes öntögetőkancsóval, mint egy hivatásos zsonglőr!!!! :D Így aztán ha ott volt - és szinte végig ott volt, felére csökkentette a fájdalmaimat.
Természetesen, otthon, háborítatlanul és szépen megszületett Panka, 1o-én éjjel 1-kor. 367o g, 5o cm, édes sürü fekete hajas baba! Rendkívül szerencsésnek érzem magam, magunkat.

Panka ébredezik....
Van róla egy kép a várandósság, 2oo8. januárban szülünk topic-ban. Ha sikerül erre a gépre is feltenni a képeket, majd hozom.

Mindenkinek még egyszer köszönöm a drukkolást!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsu!

Isten hozta Pankát!!! Gratulálok a szép szülésélményhez és gratula az apukának is!!! :) Ügyesek vagytok!
(Ha van időd, a részletek is érdekelnének...)

Megyek képet nézni... :)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Képek a blogban!

www.manokosar.freeblog.hu

a születéstörténet még készül..... nem lesz hosszú :lol: :lol: :lol:

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Monácska, Saara, Fringi, Szilvi, Orsi!

Köszönöm a gratulációkat! Nagyon kedvesek vagytok!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Rég jártam erre, sok boldogságot Memme és Zsu! Sok szeretettel gratulálok a babákhoz!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Zsu,
nagyon cukorfalat ez a gyermek (tegnap éjjel megkerestem a topikban is)! :) Úúúúúúgy szeretem az újszülöttarcokat, annyira sejtelmesek és bölcsek! :) Nagyon kíváncsi vagyok a szüléstörténetre!
F.
fringilla
 
 


Zsu,
ha zen-es, ha nem, így van ez. Bár nem mérhető az SI mértékrendszer szerint :wink: , de létezik ez és működik.

Kata,
te kérdezted, (?) hogy bővebben hogy volt. Megpróbálom itt összefoglalni, de igazából tudjátok, hogy én nem otthonszülős vagyok, nem is akartunk otthon, végülis nem ebbe a topicba való történet. Csak annyiban, hogy mennyire számít a biztonságérzet a szülés szempontjából. Mi azért költöztünk azokban a hetekben Pestre, azaz Budára, hogy főleg így, a 15 hónapos Melindával ne kelljen autózni egyesetleg befagyott pályán stb. Meg hogy a Nagykovácsiban lakó barátnőm be tudjon jönni vigyázni rá, mert mást nem szerettem volna, a nagyszülőket pedig nem akartam, hogy belefolyjanak a szülésbe. Ezért egyébként gyakran megkapjuk a "hát aki megteheti" és a "flancolók" minősítéseket, még ha nem is nyíltan, de nemigen magyarázkodunk.
Szóval mi kórház, pontosabban az a bizonyos kórház és ott az a bizonyos két ember, akikkel el tudtuk képzelni a szülést. És persze a párommal. Teljesen igaza van Zsunak, hogy csökkenteni tudják ők is a fájdalmat.
Maga a szülés: a külső része hajszálra mint Melindával: elpattant magzatburok, lassan, fokozatosan sűrűsödő összehúzódások, lassan ment le Eszter is. Az egész 12 óráig tartott. De Melindával féltem és leterített a fájdalom, gyenge voltam, le kellett feküdnöm, voltak kétségbeesett percek és kimerülés és vállelakadás a végén, mert még vissza is húztam, annyira nem akartam elengedni. Képtelen voltam felfogni, hogy ki fog belőlem menni. Nem a bábán és az orvoson múlott - én SAJÁT MAGAMAT háborgattam, és szülés előtt is éreztem, hogy ez lesz a baj. Most nem volt ilyen gondom. Eszterrel az első órákban pörögtem, beszélgettünk a bábánkkal a világ folyásáról, aztán lefeküdtem pihenni a párommal, ő aludt én már felébredeztem az összehúzódásokra. Aztán járkálás újra, a tolás javarészt oldalt fekve. A legvégén a hátamra fordultam. Jó lassan ment át a fejecskéje a gáton, nehéz volt nem engedni a nyomás csábításának, de megérte a gátvédelem miatt, nem repedtem. De a lényeg az volt, hogy elmaradt a félelem és az abból adódó fájdalom. A párom is azt mondta, hogy most nem szenvedtem úgy, mint Melindával.
Eszter rögtön a szülés után a hasamon landolt, szopizott is. Addig nem volt velem utána, amíg a java vérzés elmúlt (2-3 órányi idő volt ez, erősen véreztem), és még aludt, amikor kivittem magamhoz és aztán végig együtt.
Nagyon tényszerűen ennyi.

Melinda születése előtt azt mondta az orvosunk, hogy ne féljek, mert "Olyan lesz az egész, mint egy ölelés". Igaza volt, és hát nehezen tudom elképzelni, hogy ne legyen még egy harmadik gyerekünk is.

üdv. M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Zsu :D ,
Nagyon édes ki Manócska, gratulálok hozzá!! Meg persze az Apukának is! Nem semmi :D

Memme :D ,
Szép történet, örülök, hogy úgy sikerült, ahogy szeretted volna.

arizona
 
 


Minden kedves Anyukának, és édes kis új babának Sok boldogságot kívánok!
márti_23
 
 


Hátha érdekel valakit:

www.anyatejmisszio.hu
márti_23
 
 


Zsu,

nagyon szépek vagytok azokon a képeken. Tényleg nem olyan az arcocskája, mint egy újszülöttnek.

Jó babázást mindenkinek!

M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Memme,
ezt jó volt olvasni, köszi! :) Szép történet!
F.
fringilla
 
 


Kösz, Márti! Petikénél megkerestük az anyatejmissziót! Petikének 12 tejadó anyukája volt, így sikerült, hogy egy csepp tápszer nélkül megúszta!!!

Pankának szerencsére itt a közelünkben van anyuka, akitől mindennap hozzuk a friss tejecskét!

Nagy boldogság ez nekem!

Szüléstörténeten még kotlok, de a blogba mindenképp felírom, s akkor ide is szólok, hogy kész....

Memme,jó ez a történet, szerintem ideillik. Lehet jobb topic-cím lett volna, hogy háborítatlanul szültünk..... de hát dunsztom nem volt, hova fajul a topic.... attól tartottam, senki nem fog írni.... de jött Szilvi!!!! és elindult :D :D :D

Egyébként nemrég gondolkodtam azon, hogy öntörvényűnek mondják az otthonszülést.... én úgy emlékszem, hogy nem sok részem volt a szülésben.....a természetnek, a testemnek kellett végig engedelmeskedni, kételkedés és félelmek nélkül....ebben nem igazán az öntörvényűség a domináns, sőt! Az alázathoz több köze van.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsu!

Nagyon örülök a tejecskének!!!
Elolvastam a történeteket, már én is alig várom, hogy átélhessek újra egy hasonlóan természetesen csodálatos szülést...

Remélem, jól vagytok továbbra is!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


szüléstörténetek lényegében készek!

www.manokosar.freeblog.hu

Orsi! Gondoltam Rád és drukkolok! Micsoda szerencse, hogy még júli 1 előtt szülsz, nem?

A gyerkőceink szinte egyidősek lesznek, nézted?

Panka minden éjjel aludt eddig, holnap lesz két hós! Áldás ez a kislány!

Azért még így sem egyszerű 5 embert újra összehangolni... remélem hamar túl leszünk a kezdeti nehézségeken!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Zsu!

2 hóóóóós??? :shock:
Már így szaladna az idő? :wink:

Hát igen, nagyon örülök, másként én sem tudtam volna elképzelni, mint ahogy a másodiknál...

Mennyire lehet bírni a 2 nagyobb mellett a kicsit? Hogy fogadták? Érdekelne, mire készüljek...
:wink:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Igen Zsu
az alázathoz több köze van. "Büszkén nem lehet szülni" - talán I.M. Gaskin írja és olyan igaza van. De hát szeretni sem lehet büszkén. Vagy legalábbis néha félre kell tenni. Vagy beszélek akkor egyes szám első személyben, de nekem pont a két szülésélményem hatására lett ez nagyon idevágó "mondat".

Bocsánat, ha közhelyeket halmozok.

M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


bocsi!!! a két hós az két hetes akart lenni....tényleg, mintha kb. két hónapja szültem volna...

tegnap Zsuzsó barátnőnél volt, így kicsit több időm volt Petire, hát beültem vele a kádba fürcsizni... tudjátok, Panka ott született... őszintén semmi rossz, vagy negatív érzésem nem volt, hogy hát itt történt és fájt, vagy hasonló..... még Petikénél volt, mikor először ültem be a kocsinkba - mert ugye ott vajúdtam egy órát benne - pár hetes lehetett akkor Petike, vagy egy hós, már nem emlékszem, csak az élményre, hogy húúú, azért milyen kemény volt....

és most semmi, mintha nem is szülés lett volna, hanem egy jó kis kiadós... fürdő :oops: :oops: :wink:

Hát, Orsi, én totál kész vagyok, de ez nem törvényszerű...Neked picivel nagyobbak a tesók! szörnyen álmos vagyok, pedig Panka még mindig alszik éjjel.... inkább idegileg még szokatlan a három gyerek, de gondolom ehhez is hozzáedződünk, mint a kettőhöz.

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Rejtélyesen egyeztetnek az otthonszülésről:

http://index.hu/politika/belfold/osz0125/

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Zsu!

Hááát, szerintem nálunk a középső picit kisebb... :), kb. pont 1 évvel :), a nagyok meg majdnem egyidősek, meglátjuk.
Tök jó, amit írsz. Én is így éreztem, kb egy napig azt mondtam, hogy nem szülök többet, utána meg hogy még legalább kettőt .. Tök természetes volt, ment minden tovább.

Ma jártunk Esztergomban, gondoltam ám rátok! :D

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 



Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok hozzá a Geréb Ági körül ismét zajlik az élet. :shock: :shock: :shock: Mindíg a középpontban van.


Üdv:

Alíz.
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok meg érte, de fel szeretném hívni a figyelmeteket 4 új csoportra a XI. kerületben. Mindegyik csoport teljesen ingyenes, előjegyzés nem szükséges! Jöhetnek idősebb gyerekek is, a hely egy játszószoba, jó nagy tér, tele játékkal.

1. Baba-mama szopis csoport. Két IBCLC-re készülő anyuka vezeti, én pszichológus vagyok, társam pedig gyermekgyógyász. Oldott légkörben beszélgetés a leggyakoribb szopis kérdésekről, problémákról amíg a gyerekek játszanak, ismerkednek. Lehetséges témák: a szoptatás menete, tejmennyiség növelése, visszatérés a tápszeres pótlásról az anyatejre, hozzátáplálás, elválasztás, alvás, szopis problémák, a szoptatás örömei, előnyei, az 1 éven túli szoptatás, tandem szoptatás, stb, stb. Minden hónap ELSŐ péntekén 10-12 óráig.

2. Szoptatásra felkészítő csoport várandósoknak. A szoptatás alapjai, hogyan kezdjük jól, az újszülött viselkedése, a szoptatás normális menete, felkészülés az első időszak lehetséges nehézségeire. Ide is jöhetnek nyugodtan idősebb testvérek, van jó sok hely és játék. Minden hónap HARMADIK péntekén, 10-12 óráig.

3. ANGOL NYELVŰ baba-mama szopis csoport. Mint fent, csak angol nyelvű anyukáknak. Minden hónap MÁSODIK péntekén, 10-12 óráig.

4. ANGOL NYELVŰ várandós csoport. Nemcsak szoptatás, hanem a babavárással kapcsolatos összes téma angol nyelvű kismamáknak. Minden hónap NEGYEDIK péntekén, 10-12 óráig.

Helyszín: XI. Bártfai u. 34/A, Korai Fejlesztő Központ
Tel: 363-0270
Megközelítés: Piros 7/173 busz a Bártfai u megállóig (Szt. Imre kórház).
Parkolási lehetőség van a környéken.

Várunk mindenkit szeretettel! Légyszíves adjátok tovább az információt bárkinek aki esetleg érdeklődik egyik vagy másik csoport iránt!

Köszönöm szépen!

(UI: Erősen gyanítom, hogy a babanetes postafiókom megtelt, és ezért nem jön bele új levél... akinek gyanús hogy esetleg nem válaszoltam valamire, küldjön emailt! Az nem telik meg! rokica kukac gmail pont com)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Zsu!!!!!

MI van Veletek?????

Remélem, jól vagytok...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Köszi, megvagyunk, hangolódunk. Remélem Ti is jól vagytok!

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Kedves fórumtársak, nagyon szimpatikus ez a topic, érdekel a szemléletetek.
Teljesen naivan kérdezem, mert nem tudok erről semmit: mi a helyzet most Geréb Ágnessel? Dolgozik, szüléseket vezet, ugyanúgy, mint szeptember előtt?
Nincs ebből baja? Én nagyon vergődöm, bár már a 37. hétben vagyok, hogy itthon kellene... kellett volna. Az Istvánba készülök egyébként, Boros Judithoz.

évus
évuska
 
 


Évuska!

Ha jól tudom akkor Dr. Boros Judit az a Péterffy Sándor utcai kórházban található meg.
Vendég
 


Ppetike, már lassan három éve, hogy BJ eljött a Péterfyből és az Istvánban dolgozik.

Évuska, beszéld meg vele előre, hogy mit szeretnél (amik egy szülési tervben szoktak lenni). Elég kooperatív és fogékony az alternatívákra, amíg minden "normálisan" megy (pozíciókat ajánl, gátat véd). Ha "kilóg" a szülésed a megszokott mederből, akkor jön a szokásos beavatkozásos eljárás (oxitocin, burokrep., fájdalomcsill.irányított, kitolás, gátmetszés) de akkor is elég emberséges marad. Legalábbis nekem nem volt rossz tapasztalatom vele (másnak volt).

Válassz szülésznőt és/vagy dúlát, én megbántam, hogy nem tettem (elsőt BJnél szültem) - mert a doki csak a kitolás körül jon be, és a lényeg - hogy benne tudsz-e maradni a szülés természetes "sodrában" - már előtte eldől. (Ráadásul amikor én szültem, egy másik kismamája is szült a Juditnak, csak amikor az megszült, akkor jött be hozzám.) Azt hittem, a párom elég lesz - ez nem igaz, ő is éppúgy (először) "szült", mint én, nem várható tőle objektivitás vagy következetes kiállás.

Az Istvánban szeretnek adni injekcióban egy koktélt, ami fájdalomcsillapító/máhszájlazító, mittoméni (NoSpa-papaverin, azt hiszem). Kicsit segít pihenni, viszont az én kisfiam légzészavarral született és azóta is rágom magam,miért. (a vajúdás alatt adott bódító szerek növelik az esélyét, hogy a baba légzészavaros lesz - persze lehet, hogy ebben a esetben ennek semmi köze nem volt hozzá, de ezt nemondják el, amikor a verdődő vajúdónak felajánlják az injekciót) Egyébként három mádik barátnőm is kapott ilyet az Istvánban, az ő babájuknak kutya baja sem volt.

Remélem, nem zavartalak nagyon össze. Szerintem egyébként teljesen jól választottál.

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Kösz, Jad, ez nagyon sokat segített. Átgondolom a dolgot.
évuska
 
 


sziasztok!

csak beleolvasgattam egyelőre a topikba, segítséget szeretnék kérni tőletek.
(páran másik otthonszülős topikról ismerhettek:) )
a kislányom most 15-én lesz egy éves, császárral született. a kistesót 2 év különbséggel tervezzük kb, vagyis júniusban kezdjük a "projektet".
nagyon szeretnék Ágiékkal szülni (tanfolyamból 2 napon voltam már), de készülni akarok a kórházra is- ki tudja a törvénnyel mi lesz- , szeretném, ha lenne választott orvosom. és szülésznőm, ezt a bakit nem követem el még egyszer, hogy nem választok.
fontos, hogy a doki támogassa a VBAC-t, és ne csak 1% legyen nála az esély gátvédelemre, lehessen szülési pozíciót választani, ne várjak órákat a vizsgálatokra (sztárdokik kíméljenek!) a szülésznőtől meg egyértelmű, hogy a gátvédelmet várom. és a Szt. István kórház a választottam (a Szt. Imrét azért zártam ki, mert ha császárra kerülne sor -brrr- akkor nem akarom, hogy a párom 4 napig ne is láthassa a gyereket, elég volt az a MÁV-ban tavaly).

azért szeretnék még most dokit választani, mert el akarok menni rákszűrésre (voltam tavaly, de nincs meg róla a pecsétem, és nincs az az isten, hogy a volt dokimhoz visszamenjek), szóval rendet akarok tenni magamnál, mielőtt újra teherbe esnék.

pár infót már gyűjtöttem, így van pár doki, akit kizárok: Lázár Gábor, Petik Dóra (róla jókat hallottam, de mivel babázni akar nem vállal szüléseket munkaidőn kívül), Gajdos Edit (sokan vannak nála, és ugyan van aki szerint gátvédelem-párti, de ennek az ellenkezőjét is hallottam...), Boros Judit.

köszi, ha írtok, jöhet privibe is!

sok szeretettel gratulálok (és irigykedem) az otthonszületett babákhoz! :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Mamacsibe!

Budapesti orvosokról semmit sem tudok. Csak kérdezek. Neked az nagyon gázos lenne, hogy sima sztk. rendelésen intézd a rákszűrést és egyéb várandós ügyeidet, az esetleges kórházi szüléshez pedig legfeljebb szülésznőt fogadni?

Amikor morfondíroztam a kórházi szülésen, akkor és utólag az tűnt jónak, ha senkit sem választok, így nem törődnek velem, azaz békén hagynak. Lehet, így elsőre meredeknek tűnik ez a gondolat Neked - látva, mennyire biztosra akarsz menni. De összejöhet, hogy ez a mentalitásod lazul, ahogy egyre inkább bízol majd más dolgokban is, mint a "biztos kórházi háttér"...

Én is irígykedem, mert valami csodálatos készül Benned, Belőletek....

A fogantatásos együttléteink egészen különlegesek és mások voltak a többinél..... felejthetetlenek....

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Szia Zsu!

Köszi hogy írtál!

azért akarok magánba menni, mert hpv-t kenettenyésztést is akarok nézetni, hiába nincs rá tünetem, vagy ilyesmi, engem megnyugtatna, és sajnos elég rossz tapasztalataim vannak sztk-s rendeléssel, persze lehet hogy itt ahol most lakom, ez más, tudom, nem szabad általánosítani :) el kéne mennem és tesztelni, milyen a helyi rendelés, de az a helyzet, hogy irtózom attól, hogy hozzám nyúljanak. főleg ismeretlen, és főleg férfi. igen, elég gáz szülésem volt, kézzel tágítottak és a szülést is nagy valószínűséggel az orvosom indította meg egy fájdalmas vizsgálattal, az egyebekről nem is szólva, egyenes út vitt a műtőbe. még most is megborzongok ha erre gondolok, pedig már egy éve lassan. Ági császárműhelye sokat segített, de felejteni életem végéig nem fogom.

hát ezért akarok mindent "túlbiztosítani". legszívesebben csak Ágihoz járnék, de azért uh meg rákszűrés csak kell, és azt Ő most nem tud csinálni, beszéltem Vele.

a szülésznő+ ügyeletes kombó működhet? nemrég szült egy lány, aki eredetileg otthon akart, de az össznépi para rá is hatott, végül az Istvánban az ügyeletesnél szült, kötelező fekvéssel, gátmetszéssel :( igaz, szülésznője se volt.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Hm az kimaradt, hogy nem szeretnék várandósan menni rákszűrésre. akkor már inkább mégis ráveszem magam, és elmegyek sztk-ba.

Szépen írsz a következő időszakról, én is nagyon várom. Szintén csodálatos volt, amikor Lindám fogant, rögtön másnap tudtuk mindketten, hogy útban van :D

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Szia Mamacsibe,
azt gondolom, Zsu-val ellentétben, hogy ha a Geréb Ágnesékkal tervezed a szülést és háttérkórháznak pedig az ügyeletest, akkor azért belenyúlhatsz a kakába. Kifoghatsz jót is és olyat is, aki akár van addigra már törvény, akár nincs, más a véleménye és ezt a más véleményét a te testeden, lelkeden valósítja meg. hát nem tudom...
Miután van időd bővem járd körül a témát, esetleg kérdezd meg a Geréb Ágnest is, hátha kialakított valakivel - kórház-orvos-szülésznő- kapcsolatot és akkor együtt tud ez a team dolgozni.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Szia Edit!

Én is úgy gondolom, hogy nem igazán jó választás az ügyeletes doki, az Istvánban főleg nem, ott több olyan doki is van, aki elég beavatkozós (és köztük van pár számomra unszimpi is...). Én biztosan nem vállalnám be az ügyeletest emiatt, és nevetséges, de ha odajutunk, akkor azért fogok fizetni majd a magánrendelésen, hogy utána a szülés közben békén hagyjanak... Mert az ügyeletes ugye úgy csinálja, ahogy neki tetszik, te meg nemigen szólhatsz bele, míg a saját dokit a saját feltételeid szerint választod. És én ugyanúgy vagyok, mint te, engem ne vizsgálgasson mindenféle ismeretlen férfi (nő se nagyon, de férfi pláne nem). Fura amúgy, mert ez régen nem volt bennem, a gyerekszülések során lettem egyre tartózkodóbb (három gyerekem van, egy Schöpfis, egy Istvános, egy otthonszületett). Az sztk-s dokikkal nekem eddig kizárólag negatív tapasztalataim vannak sajnos, de biztosan vannak normálisak is. Az általad kizárt dokik közül Lázár Gábort nem ismerem, a többi kizárásával különböző okokból egyetértek. Sajnos dokit nem tudok ajánlani, mert Siklós jó ugyan (nála szültem), de drága és várni kell, Bábinszky(i?) Ágotáról is csak jókat hallottam, de ő is drága, a várakozást nem tudom. Esetleg írj be az Istvános topikba is (amúgy az Imrét hasonló okokból zártam ki, mint te, nehogy már ne jöhessen be a kislányom és a férjem...). Én egyelőre úgy tervezem a következőt, hogy ha nem lehet Ágiékkal (ki tudja, mit hoz a szabályozás), akkor ha nem találok Istvános dokit, akit meg tudunk fizetni, akkor az Imrében ambulánsan szülök (az Istvánban is ambulánsan szülnék).

Nagyon jó, hogy már ilyen hamar elkezdesz tájékozódni, remélem, találsz jó megoldást! (Legjobban azt remélem, hogy valami normális szabályozás születik, és nem lesz akadálya az otthonszülésnek!)

Minden jót!

F.
fringilla
 
 


Szia Edit,

Én Bábinszky Ágotáról hallottam sok jót. Kérdezd meg Ágit, mi a véleménye róla.

Orsi,

Hogy vagy? Ha jól tudom, mindjárt szülsz, ugye?
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Rita, Fringilla, Sz_Kata, köszi hogy írtatok!

Sajnos az ügyeletessel (nem csak az említett lány miatt) tényleg belenyúlhatok a "kakiba". a császárom miatt bonyolultabb a helyzet, mintha az elsőt normál úton szültem volna. tudok olyat, akit csak eda-val, fekve engedett az ügyeletes szülni!!! (bár azt nem, melyik kórházban) hát ez már milyen? és még "szerencse", hogy engedte, mert van (azt hiszem Kútvölgyi kh). ahol nincs is császár utáni hüvelyi szülés! ill. a másik, hogy több helyen 2 év korkülönbség a minimum, az alatt tuti császár. mi épp 2 évet tervezünk, de ha mondjuk hiányozna hozzá 1 hónap, vagy akár 1 hét, nehogy már ezért terítsenek ki megint, azt nagyon nem akarom. sajnos sokkal nagyobb az esélyem a műtétre így, ha kh-ba kell menni.
és még olyan is van, ahol terminus betöltésekor, vagy mondjuk 41+0-nál szintén tuti a császár. :(

A Szt. Imrén is szintén gondolkodtam, de ha ugye mégis műtenek, akkor nem hiszem, hogy eljöhetnék ambulánsan. vagy igen? mondjuk a máv-ban sem volt értelme benn lennem 4 napot, egyedül ellátni a kicsit, mikor a sebbel alig bírtam felülni, magas ágyak, személyzet, narancssárga függönynél nézték a lányom, hogy nem sárga-e, stb :(

Ágival már beszéltem, de ő az sztk-t javasolta. Tudom, hogy van, akinek Bábinszky doktornőt említette, de sajnos tudom azt is, hogy nála halt meg hegszétválás miatt baba. emiatt nem tudom vállalna-e, de nem mennék hozzá babonából.

Frangilla, ti mikor tervezitek a következő babát?

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


bocs, Frangilla=Fringilla.

Siklós dr-nál mit jelent, hogy várni kell? a rendeléseken? sokan vannak nála?
és tényleg békén hagy, meg mehet az állva-négykézláb-vízbenszülés (mondjuk lehet hogy az alternatív szobát kapásból buktam a császár miatt) gátvédelemmel?
drága lehet, ez most csúnyán hangzik, de normális hozzáállásért és odafigyelésért majdnem bármennyit kifizetnénk. a párommal arról is beszéltünk, hogy Hollandiába járjak ki terhesgondozásra, meg születésházba szülni, de ez azért már tényleg túlzás szerintem, meg egy kisgyerek mellett nem is megoldható. nem mintha tobzódnánk a pénzben, de ha muszáj, van családi segítség ilyen ügyben :)

Zsunak szól még, hogy azért is akarok ilyen túlbiztosítást, mert Lindával nem volt csak 'a" tervem = bemegyünk a kórházba, és majd lesz valami. hát lett is, ilyenből köszönöm szépen nem kérek többet. el se tudtam képzelni, hogy műtét is lehet belőle, de oxytocint, edát se akartam, mégis lett mindkettő. szóval mindenre akarok készülni. egy ideig még egy gyereket sem akartam, pont azért, mert nagyon megviselt a szülés és a pár nap kórház + gyermekágy. Most már igen, de akkor is szeretnék máshogy szülni.
Álmomban szültem már többször is Ágiékkal, egyszer Ágival egy kislányt, máskor meg valamelyik bábával 6os ikreket normál úton :D

Rákóczi Ági Ágiékkal dolgozik? jól vettem ki, hogy most az Istvánban szülésznősködik?

(bocs a hosszú hsz-ekért :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


látom szétszórt vagyok :)

ez kimaradt: az egyik istvános topikban már érdeklődtem Gajdos Edit felől, de az nekem nem meggyőző, hogy "gátvédelempárti, hát egy kis metszésre mégis szükség volt, de másnap már ültem".
nem nagyon tudok hinni azoknak, akik beveszik az orvosi kamu-dumát :roll:
(viszont mégiscsak jó ötlet utánaolvasgatni, köszönöm)
:)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: