Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!SYMONT:Dani es eszi a kezet olyan szinten hogy betuszkolja a az oklet a szajaba,nem is ertem hogy fer be.ilyenkor mindig arra gondolok hogy ehes,de amikor kinalom neki a cicit nem kell neki csak az okle.szerintem a fog meg korai lenne..ti mit gondoltok??ROZI,ne aggodj minden renben lesz,kitartas.tudom konnyu mondani,de mi is atmentunk sok mindenen,tudom milyen nehez.Minden rendben lesz!!puszi mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Emoncsi!

Engem is izgat ez a borostyánkő nyaklánc, nagyon jókat olvastam róla és szeretnék is a csajomnak. Valahol olvastam nőci beírást, már a 2 hónapos gyerkőcének van és dícsérte. De mekkorát vegyek? A legkisebb 32,5 cm-t olvastam , az mintha hosszú lenne. Húú, nem tudom. Valaki még erről???

Kép
symont
 
 


Kéz a szájban...Berni konkrétan az ujjait dugja be kiegyenesítve öklendezésig!!! :shock: reméem nem egy anorexiás/bulémiás modellnek készül :lol:

sutimano76
 
 

 
 

Sziasztok!NYUSZI,SUTI:nektek mar a babok tobb mint 4 honaposak.hany honapos kortol lehet nekik adni a baby papit,gyumolcsot....nekem itt azt mondjak a csaladban hogy 3 eves kortol...de nem tudom biztosan.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Katyca, en ugy tudom, hogy 6 honapos kortol szoktak fokozatosan hozzataplalni. Tapszeres babaknal ezt el lehet kezdeni hamarabb is, de errol Nyuszi tobbet tud. Noveremnek 3 gyereke van, mind anyatejes baba, es o a kevesbe hizekony babanal 4,5 honapos kortol adott mast is, amelyik babaja jol evett es hizott, annal csak 6 honapos kortol.
Momo, pont azert, amit irtal, akarok lemenni a gyerekkel gasztroenterologushoz, hogy tudjuk mi a gond pontosan. Ha csak megoldhato en szoptatni akarom ot. Viszont a gyerekorvos csak ezt a tapszert irta fel, mindenfele vizsgalat nelkul, a tunetek alapjan. O mondta azt is, hogy tej-elapasztas lesz. Na, ezt nem akarom.
Ha viszont valoban laktoz erzekeny, akkor en hiaba nem eszek semmilyen tejtermeket, az en tejemben akkor is van laktoz, szoval akkor kell valami rasegites.

Kép
Kép
rozinante
 
 


Süti!
Lilike is kézevő, ha így folytatja, egyszer tuti lenyeli az ujjait. Kb. óránként viszem a csaphoz megmosni a mancsait, mert még ragad is, meg tiszta szösz:)

Katyca!
Mivel mi tápisok vagyunk, én már elkezdtem. Most egyelőre "babydesszertet" kap, ezeket simán bírja, sőt imádja is. A körte a kedvence, fura, mert én azt meg utálom:) Ez után kezdem neki a 4 hónapos kortól adható főzelékeket. Előbb kipróbálom a bolti babakajákat, aztán már tudni fogom, mit szeret nagyon és mit kevésbé:) A tápisoknak elvileg 4 hónaptól, az anyatejeseknek 6 hónaptól szoktak mást is adni. Szerintem ki ahogy érzi. Mert az, hogy a gyerekorvos, és a védőnő mit mond...Azt sajnos embere válogatja. Nem igazán egyezik a véleményük... Én elkezdtem, és se hasfájás, se allergia nincs egyelőre:) És imádja is amiket eddig adtam. Remélem ez igy is marad:)

Rozi!
Írd majd, hogy mi van Ágostonnal! Reméljük ha más nem is de a gasztroenterológus megmondja.

Pusziimm

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Symont szerintem mérd meg a babó nyakát és az szerint válassz nyakláncot.Amugy én is jókat halodtam rólla!

Kép
emoncsi
 
 


Katyca!

Nekünk elég megbízható a védőnőnk, aki havonta egyszer meglátogatott bennünket és segített a hozzátáplálásnál. Ahogy Rozi is írta anyatejes babáknál 6 hónapos kora után célszerű elkezdeni. Anno a Felicitas füzetben volt egy táblázat arról, hogy mikor mit lehet adni. Mi aszerint csináltuk 1 éves koráig. Kezdetben 3-4 naponta 1-1 új dolgot azért, ha valami gond lenne tudja az ember, hogy melyik gyümölcs, vagy zöldség miatt van.

Móni

Kép

Kép
momo73
 
 


Hat, Lanyok, vasarnap estere a tapszer mellett is ugyanazt produkalta a gyerek, mint anyatejjel; almabol sirva kelt 19:15-kor, gorcsolt a hasa, szetuvoltotte a hangjat, hiaba volt felvaltva az apja es az en kezemben. Eveseknel sir, feszit, szinte hidba feszul a teste, nem akar enni.
Talan csak a szombatunk volt jobb, akkor tobbet mosolygott, jobb hangulata volt, es bar sirdogalt evesnel, nem feszitett be es tobbet evett, mint vasarnap es ma hajnalban.
Na, hivogatom a dokikat idopontokert. :(
Nektek a legjobbakat es jo egeszseget MINDENKINEK!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Jaaaj, Rozi, úgy sajnálom. Kitartást Neked és ha van valami változás vagy hír mindenképpen számolj be.

Kép
symont
 
 


Rozi,remélem hamar megoldódik a probléma!!!!

sutimano76
 
 


:( Lilike még mindig sír evések előtt és közben, pedig azt hittem a gyógyszer meggyógyította... Holnap visszavisszük a dokihoz, és megmondom, hogy még nem 100-as a helyzet. Sokkal kevesebbet is eszik emiatt. Mondjuk nem tűnik éhesnek... Na mindegy! Remélem mindenki jól van! Főleg Ágoston:(

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Nyuszi,gondolom a fogacska miatt nem?????általában pár perc után újra esznek rendesen!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!
CSak par napja utaztam el es mar rengeteg dologrol lemaradtam! :cry: De visszaolvastam am! :lol:
Rozi!Nagyon sajnalom ami Agostonoddal tortenik,remelem megtalaljak az okat es tudnak rajta segiteni,mert nincs a bizonytalansagnal rosszabb.Vivi sem eszik annyit amennyit testsulya alapjan ennie kellene,de mivel hizott nem nagyon erdekelte a doktornot es a vedonot sem.Viszont mar ket hete nem csinalta meg a heti 100 grammot sem,csak 80-at.Raadasul most jottunk haza es csak ket het mulva megyunk vissza Budapestre.
Meg probalkozok,mert eleg jol eszik 80 es 120gramm kozott,ami nem olyan rossz,csak lehet hogy mar nem taplalo a tejem??? :roll: De eddig minden honapba egy kilot hizott,ezert nem ertem? :?: Amugy ehesnek nem ehes,nem sir,allandoan jo kedve van,mosolyog es sokat gogicsel.

ole85
 
 


Sziasztok lanyok! Rozi ha vmit tudsz mi a baja a babonak irj,remelem semmi komoly.Dani elkezdett enni annyit hogy mar nem tudom eleg lesz e a tejem.napkozben minden fel oraban ker enni,es elalszik nehany percre.de este eleg jol alszik. gondoltam megkerdezem a vedonot,de mar attol is felek mert mindig ha kerdezek vmit csak kiabal es ugy valaszol mintha hulye lennek..nem tudom mi lehet Danival.es most eleg nehez mert egyedul vagyok Danival,a parom elutazott es majd csak ho vegen jon vissza.anyosomra nem nagyon szamithatok...milyen nehez es faraszto...

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Látom, szinte mindenkinek nehéz:(
Lassan minden megoldódik mindenkinél. Remélem!

Süti: elvileg nem a foga. Mondta a doki, hogy már látszik a kezdemény, de ebből még min. 1-2 hónap mire fog lesz.

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Katyca ne aggódj,elég a tej,amint érzékeli a szervezeted hogy több a kereslet,azonnal nekiáll többet termelni,plusz valószínű Dani megint állít a kereslet-kínálaton!!!

akkor aggódjatok ha nem híznak eleget és rosszkedvűek,sírósak!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az érdeklődést! Nagyon jól esik a támogatásotok!

Tegnap elvittem jó pénzért UH-ra mégegyszer Ágostont, mert amivel a MÁVban nézték azom szerintem azt se láthatta volona a doktornő, ha két gyomra van a gyereknek. :D
Az eredmény; minden OK odbent. :)
Tegnap visszamnetünk a gyerekrovoshoz is. Elmeséltem, hogy javult valamit a helyzet, de most sem akar enni, sír evéseknél és gyakran nem tudom megnyugtatni. Kevesebb a puki, de nem 100%-os a helyzet. Azt mondta, hogy akkor vissza az anyatejre és írt fel Lactase tablettát, valamint egy görcsoldó lötyit, amiben nyugtató is van. Ez utóbbit akkor adjam neki, ha fáj a hasa és semmit nem tudok vele már kezdeni. No, ezt nem akarom neki adni.
Tegnap este óta szopik újra és már most érezhetően több a puki, nem volt nyugodt az éjszakánk sem, de nem adtam neki semmit, a Lactase tablettát sem, mert ma este elviszem allergológushoz is, és a vizsgálatokhoz jobb ha "tiszta", gyógyszermentes a baba. Gondolom én. Amúgy is jó lenne tudni, hogy mi a gond, nem csak találgatni. Úgyhogy van még pár körünk.
Tegnap délelőtt a kezemben volt, próbáltam nyugtatgatni, amikor rátalalált az arcomra, azt kezdte el "csócsálni", mint a kis öklét szokta. Jót vigyorogtam rajta, de amikor rátalált az államra és bekapta, elkezdte szívni jó erősen - no, akkor már bőgtem. Szegény kis kölyköm annyira akart szopizni. :(
De mostmár ehet és eszik is, bár csak nagyon lassan, be-bealszik.
Ole; a dokinő nekem is azt mondta, hogy nem gond az, ha a nagy hízós időszak után most nem hízik csak 100 g-t egy héten, ő tudja mi kell neki.
Szóval ne aggódj, ne stresszelj, majd eszik újból jobban, ha kell neki. :)
Remélem Nyuszinál is így lesz, úgy, mint Katycáéknál. ;)
Legjobbakat Mindenkinek!

Kép
Kép
rozinante
 
 


sziasztok lanyok!tegnap borzalmas ejszakank volt,es meg ma is vmennyire.Tegnap este Dani nem akart aludni.Leraktam aludni,21:00-kor aludt 10 percet es mar fel is kelt uvoltve,utana egeszen 23:00-ig csak sirt,cici nem kellett neki.megint elaludt felorara es ezt csinalta egeszen hajnali 02:30-ig.amikor mar nem birtam,magamhoz vettem az agyba,adtam neki cicit es a cicin nagy nehez elaludt,persze velem egyutt.hajnali fel 5-kor raktam a kisagyba es reggel 8-ig aludt.nem tudom mi lett vele ill.van vele ma is ezt csinalta,persze rovidebb ideig.kepzeljetek mi tortent..nem tudok tejet lefejni nem jon egy csopp sem..es muszaj vmit csinalni,mert van ugy hogy anyosomra kell hagynoma picit tobb idore..vettem a gyogyszertarban tapot a legjobbat amit ajanlott a gyogyszeresz..megevett 30 ml tetszett neki..eltelt 15 perc es az egeszet kihanyta de meg hogy...sugarhanyasba..nagyon megijedtem..szerintetek mi lehetett a baj???NYUSZI ti taposok vagytok..te mit gondolsz??ROZI:hat ha tenyleg rendben van minden,akkor mar gondolni sem tudom mi lehet a picurka baja..en megertelek hogy nem igazan akarsz neki gyogyszereket adni,de ha tenyleg gorcsol probald meg legalabb egyszer hatha jobb lesz a picinek es nem szenved annyit.ha ugy latod nem segit,nem adod tobbet.ez az en velemenyem persze itt te dontesz. tudjatok,neha szegyenlem magam hogy apolono letemre keveset tudok a babakrol..de en felnott szakapoloit,es tovabbkepzoit vegeztem..neha banom hogy nem tanultam tovabb gyerekapolonak..

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Látom, mostanában mindenkinek elég rosszak a nappalok is, meg az éjszakák is. Mi tegnap kaptuk meg a 4 hónapos koktél oltást (2-t egyszerre), semmi gond nem is volt egész nap, nem is sírt mikor megkapta, el voltak képedve a rendelőben, h milyen rendes kislány, még mosolygott is. Erre érzem estére, mintha meleg lenne... Hát jól éreztem, több mint 38 fokos láza lett tök hirtelen. Azt se tudtam hirtelen, mit csináljak. Aztán volt itthon a hűtőben lázcsillapító kúp. Na mondom szuper, sosem adtam még be gyereknek kúpot, jó mondjuk sosem volt még lázas:D Aztán emlékeztem anya hogy adta be nekem, lévén, h nem is volt olyan régen:) Hát sikerült, és csak fél órát sírt, és már aludt is, a láza meg lement. Elég szerencsésen megúsztuk... Ma reggel is itt röhög, ugyh remélem elfelejtette a tegnapi lázat.

Katyca! Nálunk is sokszor előfordul, hogy bukik, szerintem Dani se hányt, csak neked tűnt úgy. Emlékszem, az első ilyennél nagyon megijedtem...Pedig egyáltalán nem kell. Akkor hánynak, ha látod rajtuk, hogy öklendeznek. Lehet hirtelen evett, sok bubit nyelt, meleg volt neki, vagy épp hideg, vagy esetleg túl fel volt ültetve, vagy túlságosan feküdt. Nem hiszem, hogy baj lenne. Mi amugy Milupa HA Start-ot eszünk, és sztem fogunk is egy éves koráig. Szerintem ez a legjobb, bár egyszer vettem neki BEBA-t és az sztem finomabb:) És amugy Lilike nagyon bukós baba, volt, hogy napokig ugy tűnt, mint aki megeszi, és jön is vissza az egész...Mégis eddig majdnem minden hónapban 1 kilót hízott. Sztem nem kell aggódni.

Amugy hh mindenkinek apad a teje????

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Suti lehet hogy igazad van es csak bukott,de olyan ivesen jott ki belole minden..megijedtem.de multkor is adtam es ugyan ez tortent.en a magyar markakat nem ismerem nekunk nutriben van,de mar kiprobaltam 3 kulonbozot,mindegyik tetszett neki...most sem alszik egesz nap magam utan hurcolom,nem hagy meg levegot sem venni,csak cicit akar egesz nap.koszi suti a valaszod..az oltas teren mi mindig sirunk,de eddig soha n em lazasodtunk be..kop..kop...kop..majd meglatjuk mi lesz a 4.honapban..remelem minden babo es kedves anyuka jol van...

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Remélem, előbb-utóbb mindenkinél megoldódnak a problémák. Rozi, azért örülök, hogy nem tűnik komoly bajnak, persze jó ha látja allergológus is, biztos, ami biztos.

Nálunk szerencsére minden okés, bár a tejjel én is néha kűszködöm, mindig úgy érzem, hogy keveset eszik, de nagyon jókat alszik. Mostanában több időt hagyok Csengének cicin és utána mély álomba szenderül a kis tücsök. Persze, néha én is nagyot szunyálok mellette.

Ha a pisis és kakis pelusokat, az alvást és a jó kedélyállapotot nézem, akkor elégnek tűnik a tej, de délután is mértem és 50 ml-t mutatott a mérleg. Hát, nem tudom...

Katyca! Neked mitől lett tej gondod, mit mondott a doki?

Suti! A teamixet mennyi időn keresztül lehet inni? Nem kellene szünetet tartani? Gondoltam szünetelek kicsit, váltok homeos bogyóra. Vagy mi legyen? Vagy ne változtassak?

Kép
symont
 
 


Symont,én szándékosan nem szüneltetem,vanhogy jövünk megyünk és akkor nem készítek,nem viszek magammal,ennyi,ha úgy érzed elég a tej,akkorhagyd abba,ha úgy érzed kevesebb akkor igyál duplát,ha úgy érzed nem használ,akkor hagyd abba és szedjél homeost!!

lehet a hó miatt vannak rosszabb éjszakák!!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!Symont:en nem beszeltem a dokival,es a vedonovel sem,mert mindig csak egyet hajtanak: neked van tejed,es nem letezik hogy mar kezd elfogyni..mivel a 3.honapban nincs orvosi ellenorzes,csak a 4.ben,amit hulyesegnek tartok..Dani dec.14.-e ota csak 750g-ot hizott ami nagyon aggaszt most csak 6 kg.kovetkezo hetre van mar idopontom a dokival(helyettes doki)es meglatom mit mond!! Lattatok elment a vonalzom......nem tudom miert!!es ha ujra csinalom nem engedi vagyis nem jon at a vonalzo!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Suti!

Félre ne értsd, teljesen elégedett vagyok a teával, sőt azt olvastam a görögszénamag dobozán, hogy méhösszehúzó hatása van és én mintha érezném is. Köszi, hogy ajánlottad. Csak a laktoherbbel sem árt szüneteltetni, ezért gondoltam, de akkor lehet, hogy maradok ennél.

Katyca! Nálunk, ha nagy ritkán sirdogálás van (és persze nem éhes, nem pisis) beültetem a pihenőszékébe és tornázok előtte, attól mindig mosolygós lesz, és persze nekem is jó 1 kis mozgás :lol:

Kép
symont
 
 


SYMONT:Danit nem nagyon erdekli,ha tornazom,inkabb nagyon szeret velem lenni a konyhaba...be ultetem a babakocsiba..akarmit csinalok csak mosolyog.ma egesz nap alig hunyta le a szemet eleg nyugos volt ma.egyfolytaban csak enni ker...mar olyan "fonyadt" a cicim szegenykem nem tudom mit tud szopizni belole.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Katyca,tegyél egy [/img][/url] -t a http elé,sztem az hiányzik

sutimano76
 
 


Suti gondolod?hat en mar feladtam,mert mar nem tudom hol van a baj a vonalzoval!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Most kiprobaltam egy uj vonalzot de mar nincs remenyem....

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Remelem lassan de biztosan mindenkinel megoldodnak a problemak!

Mi voltunk terheleses tejcukor meresen. Ez ugy zajlik, hogy kb. 6 ora nem eves utan mernek egy 0 idopontnak tekintetett kilegzest, amiben nezik a hidrogen mennyiseget. Ez ugyanis akkor jelentkezik, ha elegtelen a laktoz bontasa. Majd megitatnak valamennyi tomeny laktozt a gyerekkel es idorol idore merik a kilegzett hidrogen mennyiseget. Agostonnal mar meg sem csinaltak a terhelest, mert a 0-as meresnel sok volt a hidrogen. :(
Vettek meg vert tole, eleg sokat, es megnezenek mindenfele allerigat es egyebeket. Ennek 4 het mulva lesz eredmenye.
Addigis marad a Lactase tabletta. Megjegyzem ez emllett mar hizott jobban (6550 g, 61 cm, 11 hetes), de nem oldotta meg a pocak bajokat teljesen. Es meg kellene probalni tobbszor keveset ennie. No, hat ezt nehez neki megmagyarazni, hogy akkor most kisfiam csak enniyt egyel, majd kapsz meg kesobb... :(
Mindezt persze azert, hogy ne legyen leterhelve a gyomra egyszerre sok tejjel/laktozzal.
Egyszoval most ugy all a dolog, hogy eros laktoz intoleranciaja van, plusz a "szokasos" 3 honapos hasfajas, plusz hogy alapvetoen siros/hisztis.
Ki kell birni. Csak nehez. Pl. ha masfel orat uvolt a kezunkben es nem nyugszik meg, vagy ha hajnal 1:15-kor arra kel, hogy faj a pocakja.
Majd a 4 honapos oltas utan megprobalhatjuk a hazzataplalast, hogy kevesebb legyen a laktoz, amit eszik, addig pedig acelozom a turelmem. ;)

Remelem nyugodt napjaitok vannak a Picikkel! :)
Mindenkinek a legjobbakat!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Katyca ,nagyon tecc az új vonalzód!!!

Rozi,hát akkor kitartás!!

Nyuszi eljutottam végre odáig hogy feltöltöttem a képeket a gépről,de én úgy utálom ezt a win7-t,hogy valszeg visszarakatom az xp,mert lassan idegbeteg leszek tőle!!! íme a hurkás kép!
Kép

sutimano76
 
 


Rozi, kitartást Neked, remélem minden jól alakul majd.

Kép
symont
 
 


Suti!!!!!!ez igy nem er!!!miert takartad el a pici cuncusat!!!???ok meg striptizelhetnek,mert szepek...nekem is win.7-em van es raadasul win.vista..mondanom sem kell...ROZI,hat nem mondom mennyit kell szenvednetek es sajnalom..csak annyit tudok mondani hogy sajnalom,es kitartas!!es milyen szupin sikerult a vonalzom..vegre!!!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Na süti, megnyugodtam, h Bernike is hurkás csajszi:D Nekem mindenki azt mondja a családban, h jó dagi a Lilike, de mondom szerintem nem, jó húsban van hál istennek. Kb ugyan ugy néznek ki a csajok:) Talán Lilikének több fodor van a combján:D Édesdedek :)

Rozi, remélem lassan megoldódik minden baj. :(

Tegnap nagyon jó napunk volt, Lilike sokat aludt nap közben, amit nem szokott, és egész nap mosolygott. Ki is tudtam takarítani a lakást:)Bár mindig igy lenne ez:)
Pusziii

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


kösziköszi kiscsaj nevében is!!!!

én még ilyenkor is kint altatom a babakocsiban a teraszon,nekem a dokinéni azt mondta bírják a minuszt is csak jól bugyoláljam be,nem is szokott hideg lenne a teste,de 3-4 órát simán alszik déltől!!

sutimano76
 
 


Symont vettél már borostyán láncot a babónak!Én a mini-manó-ba fogok venni mert az biztos hogy nem hamis hanem eredeti!Már sajnos nagyon sokan hamísítják!A barátnömék ott vedtek és nagyon dicsérik,ugy hogy valamelyik nap elmegyünk mi is és veszünk!
Idáig nem vett senki sem?
Sutimano nagyon aranyos Bernadett!

Kép
emoncsi
 
 


Emoncsi! A héten érkezik, teszvesz-en vettem. Nagy reményeket fűzök hozzá, mert sok jót hallottam róla.

MI voltunk ma oltáson, nagyon sírt Csenge, aztán szépen megnyugodott apa ölében A doki néni azt mondta, adjak neki pótlást, mert kicsit lassult a hízása. Hát igen. 80-90 ml körül eszik egy alkalommal, éjjel fel sem ébred, 9-től fél 8-8-ig alszik, az is kiesés. Én is úgy éreztem, hogy kevés a kajcsi, csak nem akartam tápizni. A lefejt tej pedig erre nem elég.
És lazának találta a karjait is, "veleszületett csökkent izomtónus". Mehetünk megint ortopédiára megnézetni. Pedig szépen tartja magát, de ő lazának látja. Mondjuk, a csípőjére is ezt mondta, a IV. ker. sztk-ban rendben találták, egy ajánlott gyógypedagógiai intézetben szintén lazának találták kicsit, de ez januárra javult. Ott viszont a combján egy ránccal többet látott a csaj, javasolt egy manuálterépiás vizsgálatot. Meglátjuk. Hát, nálunk most ennyi van.

Rota vírus ellen beoltattátok a babókat?

Kép
symont
 
 


Borostyán láncba nem hiszek,nem is ástam bele a témába....

Rotát végül nem,kicsit sokba került!!!

Symont,Dévényeshez nem akarjátok vinni????a bosnyák térn van egy akit ismerősöm ajánl!!!

sutimano76
 
 


Igen,én is olvastam róluk, szerintem meg fogjuk próbálni. Remélem semmi komoly. Apa mesélte, hogy annak idején velem is ilyen probléma volt, aztán semmi bajom, csak rövid a lábam :lol:
De biztos, ami biztos, megnézetjük.

Kép
symont
 
 


Symont, remlem minden OK lesz a dokinal. :)

Suti, nagyon edes a kis hurkas! :) Egyszer talan mi is leszunk ilyenek...

Rotat mi sem kertunk, mert nem csak draga, de a pici meg nem jar kozossegbe, es testvere sincsen, aki haza hozhatna ilyet. Igy o meg nem veszelyeztett.

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok lanyok!!Symont remelem semmi komoly baj nincs!!biztos rendbe jon minden.mi most fogjuk kapni a 3.rota virusoltast,es januarban elkezdtuk a prevenar(pneumococo)ioltast is.sajnos itt is nagyon draga.az orvos azt mondja hat igen ezek az oltasok nem kotelezok de jobb ha beadatom...Danim mostanaban eleg nyugis napkozben,nem veszi ki a szajabol az oklet,egesz nap azt ragcsalja.mar vettem neki es anyum is kuldott neki ragokat..de hat nem kell neki.remelem mindenki jol van,es mindenkinek akinek problemajuk van hamar rendezodnek!

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Igen, a rágóka nálunk sem nyerő, csak a kéz :lol:

Ma végre kakkantott a csajom, ez volt a negyedik nap. Viszont istenes adag volt, és kétszer. Egy férfiember is megirigyelhette volna...

Kép
symont
 
 


Hat nalunk a kaka ez nagyon nehezen van van ugy hogy egy hetig szenved Dani.az orvos csak annyit mond,hogy maszirozzam a hasat es dugdossam a lazmerot a popsiaba,hogy ingereljem..de ez nem mindig mukodik,

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Nekem azt is ajánlotta a doki, hogy olyan 1 deci kamilla teát főzzek, de nagyon sűrű, szirupszerű legyen és abba 3-4 kanál cukrot, ezt itassam Csengével. Volt már, hogy bevált. Esetleg próbáld meg, hátha.

Kép
symont
 
 


Sziasztok nálunk a kakira a langyos kamilla tea jött be nagyon!
A 3 hónapos babáitok megduplázták már a született súlyukat?

Kép
emoncsi
 
 


Enyim babó sajna nem, ezért is kell tápszert is adnom neki, de nem tudom hogyan csináljam. Ha először a tápit adom, nem biztos, hogy elég anyatejet szippant. Ha először tejcsi, utána táp nem tud elszunnyadni, nyammogni a cicin. Ezt még ki kell tapasztalnunk.

Kép
symont
 
 


Én is kell pótoljam tápszerel de én elöször adom a tejet és utána a tápszert.Csak nálunk az a baj hogy nem akar szopizni,addig sír amig lefejem a tejet és üvegböl megissza. :( Csak éjszaka szopizik.Mi se fogjuk megduplázni a súlyunkat.

Kép
emoncsi
 
 


Fél éves korra kell megduplázni a súlyuk!!!!!

én előbb cici aztán tápi és legfeljebb visszaraknám cicire elaludni!!!

Mostanában Berni is alig kakil,erre azt mondta a dokinéni,hogy 4 hónál van egy ilyen fordulat hogy kevesebbet kakil,gondolom a fejlődéshez felhasználja a többit,bár aztán mi is dupla mennyiséget termelünk!!!Egy hét után javasolta nekünk is a jól kiáztatott kamillát cukorral,meg ha nem jön be akkor pár csepp almalevet,amit én nem boltit,hanem az alma levét fogom adni!
Rajtunk átfutott egy vírus,kicsit kedvtelenebbek voltunk,kevesebbet ettünk,most c-vitamint meg normafloret kell szednünk!!
további jó babázást!

sutimano76
 
 


Én is így szeretném, ahogy Te Írtad, Suti, mert nem akarom megvonni tőle azt az örömet, hogy cicin aludjon el. Ma reggel ezt csináltuk, most szunyál is. Csak olyan nehezen fogadja el a tápit. Játszik, incselkedik vele, de nem veszi komolyan, szerintem azt nem igazán tekinti kajcsinak.
Engem egy kicsit most felőröl ez a kaja dolog, küszködünk sajnos, de majd túljutunk ezen is.
Csenge amúgy 3200 grammal született, most 5800 körül van.

Kép
symont
 
 


Sziasztok Lanyok!!Sajna nalunk is el kellett kezdenunk a tapszerrel valo potlast.ugyanis Dani aki mindig 10-12 orakat aludt estenket egyhuzamban,most mar lassan 3 napja,felkell minden 3 oraban hogy ehes.de a masik baj hogy a tapszer nem igazan tetszik neki.adtam neki tapszert es utana raraktam a cicire mert o is szeret el aludni a cicin,es jol kihanyta magat.utana forditva is probaltam,hogy elobb a cici es utana a tapszer de hasonlokeppen jartunk.ugyhogy muszj beszelnem a gyer.orvossal.vagy ti mit gondoltok,ez normalis dolog?

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: