Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Üdv újra mindenkinek :)
Anikó, nekünk Kormány Andrea a védőnőnk (nem tudom hog ez a leánykori v az asszony neve-e, a dokink meg Zemplén Éva). ZSerintem nem lehet riasztó a 3 gyermeketek annak, aki igazán szeretne több gyereket! Én tisztelem aki ennyire vállalkozó szellemű:oops:

Tündi, én szedtem homeo bogyókat, d enekem nem segítettek :( És ittam málnalevél teát is!Olyannak kéne nyilatkozni, aki term. úton szült és szedett bogyókat!
56-os ruhák :oops: én most csomagoltam el őket, már a 62-esek is éppen csak jók, szerdán megyek venni pár 68-as rugit meg bodyt. Már 5 kg Boti :oops:
Képzeljétek, 300 grammot hízik hetente, mióta hazahoztuk a kórházból!

Kriszti, nekem is akkor van időm netezni ha Boti alszik és én fenn vagyok. Én bevallom du. le szoktam vele feküdni, és én is szoktam aludni egyet, kompenzálva az éjszakát!

Timi, nektek milyen az éjszaka?

Tamara, sajnos ez egy ilyen ország, előbb veszik elő a kismembereket, mint a nagy halakat!!!!Próbálj nyugodt maradni!

Linda, eltűntél...Mi van veletek????
Megyek szopira, majd este még jövök, ha tudok.

Melus

Kép
melus79
 
 


koszonom a homeos "koktelt" a baba koktelt ugysem merrem meginni, talan ezt...En szedem a 36ik hettol a Caulophyllumot, hatasa nincs, talan szules kozben lesz, ha egyszer eljutunk odaig:)


Igen ez a mentos dolog eleg ijeszto, es ott a korhazba maga a mentos mondta ferjemnek- kinn a folyoson mig engem vizsgaltak, epp bevittek egy masik not- hogy nincs penz nincs kocsi.....
Szoval ha megyek majd szulni, es itthonrol fogok meg sem probalom a mentot, rogton taxit hivok.

A tajszamra a korhaz azt mondta nincs gond, ellatnak ugyan ugy, de hat addig az osszes anyasagi tamogatast sem tudom intezni. hihetetlen! Meg jo hogy a bizonylatok el vannak teve!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Nagyjából reagálok, de nem biztos hogy mindenkinek személyesen tudok, előre is bocsi :(

Kriszti!
Én csak akkor írok, ha Blanka alszik, ma pl. délelőtt botrány volt, biztos érezte ezt a remek kis frontos időt, mert halálosan álmos volt, de nem akart megmaradni a kiságyban, kézben pedig nagyon aludt :roll:

Melus!
Nálunk az éjszaka kb. úgy zajlik, hogy 10 és 11 között van egy szopi, utána kb. 2 körül kell és utána még egyszer valamikor hajnaltájban. Ma pl. fél 5-kor keltünk ... ennek nagyon örültünk :)
De még nem állt be semmilyen rendszerre a kicsike, szerintem az még odébb lesz.

Tamara!
Hát ez tényleg őrjítő lehet, de ez legyen a legkevesebb a lényeg, hogy így is ellátnak most szerintem se foglalkozz ezekkel a hülye papírokkal és semmi esetre se kezdj ezek után járkálni. Pihenjél, nyugodj meg, töltődj fel a szülésre!!!

Andi!
Mind hasznos amit összeírtál, ha tanácsolhatok, tegyél be pár rendes Libresst is, nekem és a szobatársaimnak is az volt az utolsó napokban a bajunk, hogy ez a nagy Tenna Lady már sok volt. (A természetes úton szült mamiknak is!)
Mellszívót érdemes apukával 1-2 nap múlva bevitetni ...
nekem is nagyon melegem volt, én 2 naponta cseréltem a hálóinget, pizsit ezért legyen legalább 2-3 db nálad. Rengeteg vizet kell majd apukának bevinni, de ezt is majd csak ha már túl leszel a szülésen. Szinte mindenki azt fogja mondani, hogy napi 4 liter folyadékot kell inni (Laktoherbet is érdemes majd inni)!!!
A babának érdemes otthonról vinni egy-két pelust, én míg nem tanultam meg hogy kell normálisan büfiztetni sokat bukott Blanka és állandóan törölgetnem kellett a picit. Popsitörlőt ne felejts el vinni!!!
Homeos bogyót én szedtem a 37. héttől mindennap azt a Callu .... ch 30-ast (most nem tudom hogy kell pontosan leírni) és nekem amikor bementem rögtön megjegyezték, hogy mennyi puha a méhszájam, ezt többször mondták. Még az is lehet, hogy ezért volt :wink:

Most hirtelen más nem jut eszembe mi lehet még fontos, de elmondanám, hogy egy rahedli cuccal mentem be és apával másnap szinte a felét hazaküldtem mert tök felesleges volt egy csomó minden ...
A szopi melltartót sem fogod rögtön használni, csak ha beindul a tej (de ez legyen nálad), a melltartóbetét meg az elején azért fogod használni, mert nem akarod a krémmel összekenni a melltartót, szóval ez is legyen nálad.
Zokint én is vittem, de egy darabot sem használtam.
Bimbókrémet én Aventosat használtam, ez azért jó mert nem kell lemosni szopi előtt. A végén már mindenki kérdezte, hogy milyen krémet használok, mert nagyon igénybe veszi a cicit az állandó mosogatás, plusz a baba nyála is!

Akikkel én szültem azoknak nem volt gátvédelem, de volt kézzel tágítás, nem meséltek szépeket róla :evil: Nekem a sima vizsgálatok is baromira fájtak.

Bocsi lányok, ha hosszú lettem, lassan megyek mert jön a doktor néni :)

Puszi
Timi

Timi

Kép
manati
 
 

 
 

Sziasztok,


Mikor en szultem, adtak a korhazba valami noname rozsaszin betetet, en is azt hasznaltam utolso napokban, mert a Tena mar tenyleg tok folosleges volt.

A tobbi mind kell amit Timi irt, neha mar annyira varom, hogy pakolhassak en is.

Reggel terheleses cukor, nem tudom mi lesz, mert reggel nagyon durva kohogo rohamaim vannak (ejjel ugye lerakodik) maxi minden kismama csunyan fog ram nezni (jogosan). El se hiszem, hogy mar itt tartok :).

Timi, nekem Adi az elso hetekbe szinte csak az olemben volt hajlando aludni, abban a pillanatban ahogy letettem a kisagyba kipattant a szeme :)

Szep szivarvany volt az ablakunk alatt....

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Amugy gatvedelem ugyeben jutott most az eszembe, hogy nekem az elso tolasoknal brutalisan nekiesett a szuleszno a gatamnak. Ugyhogy en most ezert szeretnek sajatot, hogy megbeszeljem vele, hogy ilyet ne csinaljon, mert nem hinnem, hogy attol tagul, ha teljes erejevel nyomja lefele (ja persze olajos masszas). Baratnomnek meg mar kitolas elott elkezdte masszirozni a szuleszno olajos kezzel, pedig neki se orvosa se szulesznoje nem volt. Szoval sztem szuleszno valogatja, hogy hogy csinalja.

Amugy Timi az is gatvedelem, ha nem reped a gat, tehat van metszes. Ezek szerint a szobatarsaid mind repedtek is? Vagy csak gatmetszes volt nekik.


Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Timi, Kriszti nagyon aranyosak vagytok, hogy ezt így leírtátok. Ha eszetekbe jutna még bármi más, írjátok le.
Ahogy olvastam a sorokat úgy pakoltam még a cuccaimat össze :-) Jókat írtatok.
Timi: "hogy ne krémezzem össze a melltartó" arra írtad, amikor az avent krémmel bekened? Én is olyan krémet vettem, azt mikortól kell használni?
Mellszívót hogyan tudjuk a korházban sterilizálni? a sterilizáló folyadék jó? holnap szeretnék venni, chiccot. Használtatok már ilyet?
Mi az a Laktoherb?

Timi akkor jó kis gimnasztika volt neked a mai délelőtt? :-)

Ezzel a gátmaszázzsal most picit megijesztettetek. Remélem az én szülésznőm normálisan csinálja.

Kriszti és a barátnődnek ez így bejött?Mármint a gátmasszázs? Kellett vágni ettől függetlenül?

Ne haragudjatok, tudom sok buta kérdést teszek fel, de most annyi mindent szeretnék hirtelen tudni. :oops:

Kép
andaka
 
 


Tamara, azt hallottad, hogy a szeretkezés is beindíthatja a szülést? :wink:

Kép
andaka
 
 


Andi: igen hallottam, rogton szombaton be is vetettuk, mint praktikat, semmi, meg cak osszehuzodasaim sem lettek( bar arra jo volt hogy a honapok ota tiltott gyumolcsot csak leszakitottuk :oops: ).
Laktoherb, az tea, szoptatasteakent emlegetik, merthogy tejserkento. Sokakanal tenyleg hatasos, de figyelni kell mert esetleg hasfajast is okozhat a babanak. Tobbfele szoptatos tea van, a laktoherb a hagyomanyos herbarias, a legolcsobb tan( bar dmes babylove is van) max ha nem valik be valtasz majd.
En be is raktam a csomagban, cak hat hogy fogk kesziteni?


A nem fizetos szobakban van vizforralo? VAlaki aki jart mar benn( en ugy e nem babas szobaban voltam es ott nem volt)


Hat a tb-t muszaly lesz intezni mindenkepp mert addig egy fillert nem fogok kapni
:twisted:


Mindenkinek jo ejjt!

A szivarvanyt mi is megcsodaltuk! Szep volt es ez a kis eso is olyan jo!
Most kicsit a lakas is lehult:)
Vendég
 


Szia Andi!

Én az Avent krémet csak a kórházban kezdtem el használni, miután a baba elkezdett szopizni ... viszont kenni kell, mert a nyál nagyon kikezdi és kisebesítheti.
A mellszívót a csecsemősök sterilizálják neked, este kell bevinni amikor a babákat fürdetni viszed és este 10-re kész a sterilizálás. A chicco folyadék is jó, a szobában mi is sterilizáltunk ilyennel.

Kriszti!
Nálunk a szobában minden anyukának volt gátsebe (vagyis vágták őket) volt olyan akinek két helyen is, mindkét oldalt ... felszívódó cérnával varrták őket, csak az egyik anyukának próbálkozott a dokija kiszedni a varratot, de nagyon fájt neki és így elmaradt a varratszedés.

Laktoherb tea (tejszaporítós tea): nekem ma mondta a doktor néni, hogy ne igyak olyan sokat belőle, napi egy bögrével max. mert a baba hasa fájni fog. Úgyhogy most nem nagyon merek sokat inni belőle.

Na sziasztok lányok, mindenkinek jó éjt!

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Köszönöm Timi!

A teáról én is most hallottam, hogy nem minden esetben jó, mert rengeteg tejed lesz, még spriccolhat is zuhanyzásnál a meleg víztől, de a minősége nagyon sokat romlik.
Nagyon sokan az alkoholmentes sörre esküsznek.

Most voltam szomszédolni, hallottam 1-2 okos dolgot, leírom nektek, lehet hülyeségnek tartjátok.

Hallottátok, ha a baba nem tud pukizni, akkor higanyos lázmérő végével a kakilóban körkörösen matatni nagyon óvatosan és ettől megindul a puki?

Állítólag a penny-s és a lidl-s pelenka nagyon jó.

Rózsaméz szájpenészre jó.

Pelenkázó táska: Johnson-os vagy niveás. Tele van cuccal is a későbbiekre és jól ki lehet teríteni.


Szép álmokat nektek!

Kép
andaka
 
 


Sziasztok Lányok!

Én csak a saját tapasztalataimat tudom leírni Andi által felvetett dolgokra:
- a szülés után szerintem jó a Laktoherb, ha már érzed hogy sok a tejed, nem kell innod, vagy csökkentheted a mennyiséget. Én úgy gondolom, nekem sokat segített, főleg a császár miatt izgultam hogy legyen hamar tejci!
- krémek helyett ha anyatejet hagysz a melleden megszáradni, 1 nap után begyógyul a seb a mellbimbódon. Én nem kenném olyan krémmel, amit nem kell lemosni, nem bízom bennük, szerintem ez is csak marketing :(
- ha nem tud pukizni Boti, mi mindig hasra fektetjük és 1 perc múlva már beindul a dolog!
- én szerintem a DM-es és a Libero pelus a legjobb
Nyilván mindenki máshogy csinálja, ez csak az én verzióm, nem kell készpénznek venni :oops:

Tamara, mizujs?
Kriszti, jobban vagytok?

Kellemes napot mindenkinek!

Melus

Kép
melus79
 
 


jó reggelt lányok!
Mindenki jól aludt? Babák, mamák? Megint nagyon sok hasznos információt írtatok! Nekem 2 kérdésem lenne a mamikhoz: 1. adnak hálóinget a kórházban a szüléshez? 2. Ti vettetek vagy béreltetek babamérleget? Mert nálunk a védőnőnél 2500/hó a bérlés, akkor már megéri, ha veszünk (most akciósan 11 ezer a Brendonban), mert 2 gyereknél visszahozza az árát. De barátnőim 500 meg 1000 forintról beszéltek bérleti díjként :roll: Digitális vagy hagyományos? Folyamatos dilemmák... mert a digitálisban állítólag nehéz lemérnia babust, ha fickándozik, de a védőnő szerint az újak már modernek...

Andi, te milyen gátmasszázsolajat vettél?

Tegnap ébredtem rá, hogy még majd el kell köszönnöm Glóriától...hiányozni fog a nagy pocakom...hogy már nem lesz velem. Mindig könny szökik a szemembe, ha eszembe jut Timi írása, hogy császár után csak puszilgatta Blankát és beszélt hozzá...annyira megindító...

Kép
chesther
 
 


Eszter: mi is vettünk akciósan (8800Ft) egy digitális Tefal mérleget, ami csecsemő és gyerek mérleg egyben (20kg-ig mér). Nekünk nagyon bevált, akkor kell leolvasni a mért súlyt, amikor csipog, 50 grammonként mér, szóval szerintem elég pontos. Mi hetente csak 1x használjuk :) de megérte megvenni, a bérlés szerintem fél évre vetítve drágább!

A szüléshez adnak bent hálóinget, nem kell vinned, csak a többi cuccodat.

Lányok! Szőlőcukrot vigyetek magatokkal!!!!Sokat segít, amikor már teljesen kész vagy!
Valaki kérdezte tegnap a láb fázást. Én konkrétan már minden ízemben reszkettem, amikor a műtőbe toltak (gondoloma kimerültség miatt), a műtős fiú alig tudta a hosszú műtős zoknit rám adni :oops:

Melus

Kép
melus79
 
 


Eszter: mi is vettünk akciósan (8800Ft) egy digitális Tefal mérleget, ami csecsemő és gyerek mérleg egyben (20kg-ig mér). Nekünk nagyon bevált, akkor kell leolvasni a mért súlyt, amikor csipog, 50 grammonként mér, szóval szerintem elég pontos. Mi hetente csak 1x használjuk :) de megérte megvenni, a bérlés szerintem fél évre vetítve drágább!

A szüléshez adnak bent hálóinget, nem kell vinned, csak a többi cuccodat.

Lányok! Szőlőcukrot vigyetek magatokkal!!!!Sokat segít, amikor már teljesen kész vagy!
Valaki kérdezte tegnap a láb fázást. Én konkrétan már minden ízemben reszkettem, amikor a műtőbe toltak (gondoloma kimerültség miatt), a műtős fiú alig tudta a hosszú műtős zoknit rám adni :oops:

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok,

Na megjottem a terheleses cukorrol, nagyon elfaradtam. Beszeltem dokival is, mondta, hogy ha nem javulok, akkor szedjek szepen gyogyszert. Mivel hazafele majdnem megfulladtam a kohogestol szepen megfogadtam a tanacsat :).

Mig vartam 3 babat hoztak ki a szuloszobarol, szoval volt nyuzsi, habar ebben lehet benne voltak mar a csaszaros babak is. Olyan edesek voltak, alig varom mar, hogy nekem is legyen egy ilyen kis csomagom...


Andi,

Visszaterve a gatmasszazsra: baratnomet is vagtak, bar a szuleszno szerint nem kellett volna csak kozben egy masik kismamanal is beindult a szules es a dokinak sietnie kellett:(. Amugy hozza kell tenni, hogy 2800 grammal szuletett a babaja, tehat nem volt egy orias baba. Lehet 3500 g-nal mar fel se merult volna a vagni-nem vagni kerdes.

Nekem van merlegem es elegge a rabja lettem, neha csak kivancsisagbol is megmertem mennyit evett, aztan volt miert izguljak :). Adi amugy megoldotta a merleg fuggosegemet, mert 1 eves kora ota nem tudtam megmerni vele :), igy latom, hogy a betegseggel fogyott, de legalabb nem szamszeru a dolog...

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!

Andrea, szerintem csak jó minőségű anyatej létezik.
A hőmérős dolog kifejezetten nem szimpatikus számomra, bár már hallottam, hogy szokás ilyet bevetni, de én semmi olyat nem csinálok a gyerekemmel, amit én sem szeretnék magamnak. Márpedig én sem turkálnék a fenekembem, hanem vmi gyengédebb megoldást választanék.
Alexandra hat-hét naponta kakál, így az utolsó két napban,amikor nyűgösebb, akkor tornáztatás van.
Nálunk ma van nagyon nyűgös nap, a nagyok sem hajlandók aludni.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Szia Anikó!

Jó hogy mondod, hogy Alexandra csak ilyen ritkán kakil.
Mert nekem is Abigél kezdi ezt csinálni és én bizony
már halálra izgulom magam. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


Sziasztok!

A hőmérős dolog nekem is durván hangzik. Mi Lucut reggel és este tornáztattuk. Nagyon csípte :lol: , bezzeg a masszázs nem jött be Neki.

Lactoherb: Napi 1,5 litert lenyomtam kezdetben. Még az íze is jó és szerencsére nem okozott problémát. A barátnőm 2 hetes kisfiánál viszont hasfájás lett a vége (a lánya anno bírta), így Ő most Motherlove More Milk kapszulát szed és ez működik náluk.
Alkoholmentes sör? Míg szoptattam nagyon kívántam. :oops: Se előtte, se azóta rá sem bírok nézni semmilyen sörre. Kíváncsi leszek, hogy Dalmával ugyanez lesz-e a helyzet.

Babamérleg: Nekünk nem volt, nem is béreltünk és remélem most sem lesz rá szükség. Ha kíváncsi voltam Luca súlyára, akkor lesétáltunk a rendelőbe és lemértem.

Tegnap lementem a gyerekdokihoz tápszer iratni Lucának és belebotlottam a régi védőnőnkbe (ő volt régen, aztán lett egy másik, aki most elment nyugdíjba és ezek szerint most megint a régi van). Egyből lecsapott rám, hogy már hónapok óta nem jártam arra (pontosan 3 hónapja :lol: ) és jó lenne, ha szerda de. meglátogatnám a leletekkel. De minek? Remélem többet már nem kell mennem.

Nálunk már 2 napja egyfolytában esik az eső :twisted:, Luca meg folyton sétálni meg hintázni akar menni. Alig bírom idebent lekötni. De legalább nincs az a dög meleg.

Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


vagyok en, csak hat bementem a korhazba a zarojelentesert, amit vegul nem kaptam meg, mert a noci szerint rossz, es igy nem adhatja ki. Most oszinten eg a kepem, hogy a dokika akinek a neve szerepel rajta miattam sziv, ugyanis nem o engedett ki hanem a Habi...Szoval zarom nincs, ctg meg delutan lesz. A no szerint en kinn se lehetnek a korhazbol..... :shock: Nem ertem , akkor HAbi miert mondta hogy mehetek, hisz a vernyomas rendezodott, ok a feherje meg ott volt masnap is a vizeletben, de minden mas lelet rendben volt( uh, aramlas, ctg, ver:igaz ennek en nem lattam az eredmenyet) .


Timi: nem birtam ellen allni a kisertesnek hogy HAbi volt az ugyeletes- bementem :lol: NA jo konkretan ez nem ilyen mokas, csak hat mikor felalltam este a fotelbol egy oriasi folt volt a haloingemen, igy nagy oromunkban hog yde jo folyik a magzatviz bementunk. Miert is ne, ameddigre beertunk nem folyt, es Habi mondta a burok tovabbra is epp, szoval biztos nem magzatviz volt( de akkor mi a franc, mert be nem pisiltem, es tenyleg nagy paca volt!) es felirt valami huvelykupot.
Hat nem eleg hog ynagyot csalodtam hog nem szulunk meg most megint itt allok, hogy Te jo eg mi minden johet meg kozbe!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amugy Habi tunder volt, meg a szuleszno is( egy szoke fiatal, vegig csapata a szelet Habinak) mondtak akkor menjek amikor fajasok lesznek...mondtam sajna arra varhatunk meg, es en szivesen csak akkor mennek, de hog ybeutalnak a heten. Erre Habi szeme elkerekedett minek, szerinte el volt szamolva a terminus.....Tok szuper......szoval foglamam sincs most akkor mbe kell menjek vagy sem!
Ezert ma ejjel igazan jo lenne megszulni:)
Vendég
 


Sziasztok

most kicsit zsúfolt voltam, néha felnéztem ide, de csak rohanva, írni nem tudtam.
Gratulálok a hazatért Dani és Blanka baba szüleinek, Melusnak pedig Botihoz továbbra is. Ha valakit kihagytam akkor bocsi, csak a sok hozzászólás átfutásában Ők maradtak meg a fejemben.

néhány kérdés amire emléxem:
Bimbóvédő krém: Levinél én Aventosat használtam 2 éve, most nem vettem semmit, azt hittem hogy harcedzett cicimnek ( 21 hónapos szoptatás után ) már semmi nem kell. A kórházban viszont bizony csillagokat láttam az első pár napban amikor bekapta Vivi a cicimet, annyira feláztatta. Én Bepanthen krémmel kentem ezt ajánlották a csecsemősök és a szülésznőm is. Gyógyszertárban kapható elvileg ezt sem kell lemosni, de én lemostam szopi előtt, mégis csak egy kemikália és a szülésznőmm is ezen a véleméynen volt. Ezt csak az első pár napban használtam a maradékot meg majd elhasználjuk popsi krémnek mert arra is való.
Szóval az Aventos is jó, de az 2 éve volt kétezerX Ft akkor is csak az elején használtam, tavaly dobtam ki a majdnem teljes tubust, a Bepanthen meg asszem 8-900 Ft körül van és popsikrémnek is használható ha már nem kell a cicire. Egyik ismerősöm erre esküdött egyébként popsi krémnél. Én még Levinél régebben azért vettem egyszer ilyet mert tubusos kiszerelése miatt praktikus amikor nem itthon pelenkázom és az uti csomagban a krémes tégely teteje nem mászik el.

Homepátiás bogyó szülés előtt:
Én szedtem Caulo... akármit a 37. héttől .
És a szülés előtt amikor a fájásaim jelentkeztem akkor felváltva Caulo-t és Cimicifugát addig amíg nem mentem be a szülőszobára. ( 5 perces fájásoknál mentem be akkro repesztettek burkot )
Innentől kezdve szűk 2,5 óra múlva kezemben volt Vivi. Én gyorsan tágultam, hogy ez homeo bogyónak, málnalevélnek, a második szülésnek vagy pusztán alkati kérdésnek volt köszönhető nem tudom megmondani. De ártani biztos nem ártott.
Ja és szülés után én szedtem gátseb gyógyulásra is bogyót és nagyon hamar rendbe is jöttem. Igaz nagyon picit vágtam csak.

Gátvédelem:
Én masszírozgattam előtte itthon magamnak búzacsíra és orbáncfű olaj keverékkel az utolsó 1-2 hétben, de nem rendszeresen. Az az igazság, hogy nekem nagyon ödémás volt a szeméremdombom ( a baba valamit elnyomott odabent ) és nagyon kellemetlen volt a masszázs így csak immel-ámmal csináltam.
Első gyereknél automatikusan vágnak, másodiknál próbálkoznak a védelemmel. A kitolásnál nekem a szülésznő volt a lábam között ő próbálta ott úgy rendezni a dolgokat hogy lehetőleg ne kelljen vágni, de annyira hirtelen indult meg a Vivi ( kitolás nélkül kimászott :) és úgy hogy az egyik keze a feje mellet volt, amikor félig kint volt akkor szóltak hogy na nyomjunk egyet hogy kint legyen teljesen ) szóval muszály volt egy kicsit vágni hogy ne repedjek.
Nagyon kicsit vágtak, nagyon hamar helyre is jöttem. Itt most megint hogy ez minek volt köszönhető, hogy 2. gyerek, itthoni olajozgatás, utólagos gátseb javító homeosbogyó , nem tudom megmondani. Én mindent bevettem. Bevallom nyugodt majd akkor leszek ha használatba kerül. :wink:

Tamara vízforraló nincs bent, ha gondolod szerintem vihetsz.
A 2 ágyas fizetősbe van mikro ( máshol nincs, az egy ágyasba sincs ). Én abba voltam így én szerencsére tudtam így csinálni magamnak meleg vizet, meg volt aki megkért minket és természetesen melegítettem neki vizet. Szóval ha más nem , szerintem ha bekopogzs a 2 ágyasba talán nem veszik zokon ha kérsz tőlük ilyen irányú segítséget.

Kép
Kép
prünty
 
 


Sziasztok,

Tamara, hat ez igy eleg komplikalt kezd lenni, nem irigyellek. Nem lehet, hogy sima izzadsag volt (nem leutni :), de teny, hogy en mostnaban durva foltokat produkalok). Amugy a szoke lany Vera volt, ot szerettem volna szulesznonek, reggel beszeltem is vele, de sajna nem lesz szuloszobas akkor.

Udv.

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


helló újra mindenkinek!
kivagyok teljesen. 1-kor elment a villany, gondoltam addig netezek egy kicsit - nem ment az ADSL, akkor mondom addig ebédelek egy kis töltött káposztát, ami a hűtőben volt és melegíteni kellett volna. A mikro ugye nem ment - gondoltam majd a tűzhelyen...Na de az is elektronikus :lol: . Jó, akkor mondom hajatmosok, szárítok...Értitek? Szóval a férjem meghagyta (nagy restelkedve), hogy ha nem túl fárasztó, akkor töröljem már ki a vizet a hűtőből, mert áll benne a víz. Mikor az áramszünet beállt, kezdtem sejteni, hogy mi is történhetett... Na, a "töröld ki a vizet a hűtőből lécci"-ből az lett, hogy leengedtem, kipusoltam, kitöröltem a szétjegesedett-nagyon régőta ki nem takarított hűtőt és kidobáltam a régi kajákat röpke 3 óra alatt :? Ma biztos megint megkapom, hogy normális vagy te? :lol: Mindegy - legalább ma nincs olyan meleg, és úgyis meg kellett csinálni. Örülök, hogy kész!!!
Köszi az infokat a mérleggel kapcsolatban, szóval Tefal... megnézem!
Most ebédelek.
Még jövök.
Tamara - állitólag vannak ilyen instant teák (nem tudom mennyire kell meleg víz hozzá) (talán hipp), amit nem kell főzni és tejserkentő...

Kép
chesther
 
 


még a teához annyit, hogy nekem amikor nem voltam mikrós szobában a párom hozott be itthon megcsinált teát. ( szülés előtt a málnaleveleset hozta - mivel én már befekvős voltam, szülés után a laktoherbet )

Kép
Kép
prünty
 
 


Kaki elmaradás:
ez a fenékbe turkálás elég riasztó, azért van ennél humánusabb megoldás is.
szopis babáknál majdhogynem természetes ha pár nap kimarad, azon nem kell aggódni, kivéve ha szemmel láthatóan a babát ez kínozza.
A dokim azt mondta, hogy gyakori ha 6 nap is kimarad, mindaddig nem gond, míg a babát nem csikarja.
Ha zavarja a babát akkor van valamilyen szirupos gyógyszer amit ilyenkor lehet neki adni az úgymond meghajtja és kijön belőle a cucc.
Van valamilyen kúp ( talán glicerines, de nem biztos ) ez is beadható ilyenkor.
Legvégső esetben - a doki pályafutás alatt ( idősebb nő ) egyszer volt ilyen gyereke aki 2 hétig nem kakilt nála csináltak egy - beöntést és azzal kijött a kaki.
Dokitól, védőnőtől kérdezzetek rá ki mit ajánl akinél ez gond, de én nem bolygatnám a gyereket ha szemmel láthatólag nem okoz ez gondot, mert elvileg természetes dolog.

Pukiztatás:
Én Levinél mindíg tornázatttam, most Vivinél is azt csinálom, első körben. Azonban sokszor volt, hogy hajnalban az ébredés előtt nagyon nyöszörgött és küszködött a pukival, büfi meg nagyon ritkán jött ki, de később nyöszörgött tőle és amikor felvettük akkro jött ki.
A doki javaslatára most elkezdtem neki Infacolt adni minden evés előtt, ez kihajtja belőle a gázokat büfi vagy puki formájában. Nem szívódik fel, nem okoz semmilyen mellékes gondot a babának.
Olvastam valahol, hogy valamelyik kórházba eleve így engedik haza az anuykákat, hogy nyugodtan adja a babának megelőző módon így elkerülhetők a hasfájások. Azóta jókat büfizik kajcsi után, meg hajnalban nem nyöszörög a pukitól.

Kép
Kép
prünty
 
 


Sziasztok!

Mi is használtunk infacolt, de nekünk nem jött be. Olyan erős hascsikarást és görcsöt okozott Botinál, hogy nem tudtuk hallgatni a sírását :( De van akinek bejön és használ. Mi most nem használunk semmit, tornáztatjuk, meg Apa válla a végső megoldás :)

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, Blanka éppen alszik, annyira nehezen alszik el 2 napja ... csak napközben. Pedig tiszta pelus, evett ... stb. mégis úgy sír ... éjszaka viszont nagyon jól alszik.
Ma adtam be neki a K vitamint ... annyira izgultam, hogy sikerüljün, hogy már reggel előre készültem :-) lefejni egy kis tejcit ... mell masszázs ... stb. Persze Blanka most több mint félórával később kelt fel, mint kellett volna én meg már tűkön ültem, hogy hagy etethessem. :lol:

Nagyjából reagálok amire emlékszem:
- nekem nem adtak hálóinget a szüléshez, szerintem egy viseletesebbet erre a célra nem árt betenni, max nem használod mert kapsz.
- víz, étel melegítés: van a folyosón egy teakonyha (ki van rá írva, hogy idegenek nem léphetnek be, na mi odajártunk melegíteni :lol: ) egyébként a folyosóról egy csomó kismama odajárt ... nem szólt senki sem érte.

Tamara: vízfolt alattad, lehet izzadtság! én annyira izzadtam éjszaka a kórházban, hogy konkrétan csuromvizes volt alattam a lepedő, az ágynemű huzat. Elképzelhető, hogy te is izzadttál és nem a magzatvíz volt :-)
Izgulok érted, hogy mihamarabb szülj meg!

Babamérleg: nekünk nincs, nem is akarok addig bérelni, míg az első védőnői mérlegelésen nem vagyunk túl, ha azt mondják, hogy jól gyarapszik a kicsi, akkor továbbra sem lesz rá szükség, ha nem akkor esetleg beszerzünk.

Anyatej a mellen: én is azt szoktam hagyni a masszázs után a cicin, és a legjobb módszer a melegvíz után, hogy a tejfolyást elállítsd, ha benyomod a bimbót mint egy gomot :lol:

Hőmérőzés popsiban (végbél ingerlés): én hallottam már vékony szappan csíkkal is csinálják, de nekem egyik változat sem tetszik. Nem egy humánus dolog!

Pelenka: mi Liberót használunk, nekünk idáig bejött ... de még túl sok tapasztalatunk nincs :lol:

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Timi, ne aggódj csak az időjárás miatt nem tud napközben elaludni remélhetőleg. Hidegfront, szél, eső mindíg megzavarja a kicsiket ha érzékenyek rá. Sajnos egy elég húzós hétnek nézünk elébe ilyen szempontból.

Kép
Kép
prünty
 
 


sziasztok!

ma voltam kontrollon. elég ciki volt,mert képzeljétek, úgy tűnik megjött. persze miért is ne ma, mikor mennem kellett a dokihoz.
na mindegy. elvileg minden rendben.
csak azt nem értem, miért fáj a wc-zés. (bocsánat hogy ebben a témában írok). HB nem látott aranyeret. ha belső,akkor irány a sebészet. na azzal én még várok az tuti.
amúgy mindent rendben talált ő.

mi idáig tescos, pár db roosmannos, és már több csomag pamperst használtunk, nekünk idáig mindegyik bevált.
a dm.eset akarjuk még kipróbálni.
melltartóbetét ami nekem bejött,az a dm-es. az aventos szerintem nem annyira jó. sokkal előbb szétfoszlik mint a dm-es.

és állta HB a szelet? én nemtudom, de tuti hogy a csajokat szereti :?: :oops:
a mostani 2 képe amit feltett iwire, hát ......... :roll:

puki: állítólag valami szélcső vagy mi a neve nemtudom pontosan,lehet kapni a gyógyszertárba, sokan használják. fel kell nyomni,és megforgatni.
jó éjt

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

kissani! Ha jól gondolom, akkor a héten még van Halász dr., és a jövő héttől 3 hétre megy el szabadságra!

Szerintem nem olyan durva dolog a hőmérőt a popóba dugni. Adél addig sosem kakált este, mígnem egyszer megbetegedett és lázat kellett mérni nála. :)

A pelusokkal kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy míg nem jár a gyerek, szinte mindegyik jó. Mi is a dm-eset, meg a tescosat használtuk/juk (mert még tart). Nemrég 'újítottak', ennek az lett az eredménye, hogy a nedvszívó betét leszakad, és egy hatalmas csomagot képez a lábai között. Ezt persze gyakori cserével ki lehet küszöbölni. Miért van az , hogy az újtás után lett rosszabb a dolog? :?

A mostanában szülőktől kérdezem, hogy hány napot voltak bent a kórházban? Talán Melinda nálad láttam, hogy a 6 napos Botival már otthon voltatok! Jól láttam?

Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok,

csak egy nagyon gyors írás. Sajna az utóbbi időben csak olvasó üzemmódban tudok jelen lenni, és az is elég hiányosan.

Timi, késve bár de nagy gratula.

Úgy néz ki a hétvégén sikerül beköltözni a házba és az elmúlt pár hét ennek szellemében telt el . Minden nap kint vagyunk hétvégén konyhát szereltünk és mindig van valami, amit el kell intézni. A héten dolgozom utoljára és ha minden ok akkor jővő héten szülünk. Igaz pénteken a CTG-n már voltak fájások a szülésznők meg is rémültek és rögtön kerestek egy orvost de még haza engedtek. Kíváncsi vagyok mi lesz most pénteken.
Gyorsan frissítettem a fájlt és be is szúrom hisz Blanka is megérkezett időközben.
Kép
Kata

Kép

Kép
pocvarek
 
 


oh ctg-n nekem is mindig van/volt fajasom, de ettol semm inem lett.
Sot tegnap este ugy kb 8tol hajnal 3ig egyfolytaban voltak fajasok, meg hanyinger....aztan utana reggel 6kor ebredtem. Szoval nem lett belole szules.
En mar nem is ertem. Sot azt sem tudom mi az a fajas, aminek mar orulhetek.....


Hamarosan megyek ctg-re, ha rendben lesz szerintem akkor is beutal. De en meg lehataroztam, csak holnap reggel delelott megyek be, ma mar ugysem csinalnak semmit velem.Es legalabb aludnek meg egy jot! Tegnap lett meg az uj agy! Igaz meg az agynemu tarto meg melle a kis szekreny nincs meg, de mondtam az nem is lenyeg egyenlore, csak had aludjak meg azon:)


Mindenkinek szep napot!

Aztan ha visszajottem megirom mit talaltak ki az okosak......
Vendég
 


Sziasztok!

Linda!
Én is frontos időre gyanakszom, bár ma elég jó idáig, akár hányszor letettem aludt :D

Ivett!
Hú szegénykém, ez a menszi, tényleg nem jókor jött ... de nyugi a doki az ilyen szitukhoz teljesen hozzá van szokva :wink:
2 új kép az iwiwen? Na majd megnézem :lol:

Tamara!
Anna baba nagyon bent akar maradni? És a méhszájad is teljesen zárva? Mert nekem sem voltak olyan hűűű de nagy fájásaim de a méhszájam már rendesen nyitva volt, amikor bementem szülni.
Nagyon izgulok érted, hogy mihamarabb megszülj!

Kata!
Gratulálok, hogy beköltöztetek, de nem irigyellek azért a sok pakolászásért ... de ezt már vagy 100x mondtam :-) Köszönöm szépen, hogy a táblázatba felvettem a picilányomat is :-))

Zsuzsa!

Én 5 napot töltöttem bent a kórházban császárral. Kb. mindenki 5 napot marad. Ez mondjuk attól is függ, hogy hány órakor szültél, ha délelőtt/reggel az a nap már 1 napnak számít, ha este akkor csak a másnaptól kezdik számítani az 1 napot.

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Ivett!
Na megsasoltam az iwiwet :lol: Apááááááám, jókat mosolyogtam magamban. Nagyon macsó, de szerintem 100%, hogy a csajokat szereti :wink:

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Timi!

elképzelhető. csak nekem nem jön be ez a fajta macsóság. de van benne valami....... nemtudom mi. talán a kisugárzása :oops: ami mégis "vonzóvá" teszi. ez nem jó kifejezés, mert nekem nem az, de mégis azt mondom jó pasi. (na, ha ezt most olvassa tovább dagad a mája :lol: )
mert szokták olvasni az uzsokisok a topikot :evil:
de nekem ezek a képek akkor is szörnyűségesek. de ez az én véleményem. nekem talán még a motoros képe ami bejön. nem szeretem az olyan pasikat,akik selyemfiúk :oops:
na, mindegy,téma lezárva,mert még rosszindulatú pletykák kezdenek terjengeni rólam :roll:

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon sok jó dolgot írtatok!

Ez a lázmérős dolog engem is meglepett, ha lehet megpróbálok én is más módszert keríteni a pukiztatáshoz.

Hálóinget megkérdeztem ma a szülésznőtől, azt mondta adnak, de előfordúl, hogy éppen elfogyott, ezért inkább legyen nálunk szülésnél is.

Eszter jó volt ma látni téged :) Én a WELEDA gátmasszázs olajat vettem, Évike azt mondta mandula olajat vegyek, de ezt hamarabb találtam és ebben is van mandula.
Mi volt az UH-án? Te fogsz szedni iyen homepátiás bogyókat? Én ma megbeszéltem Évikével, hogy milyet szedjek majd és mikor hogyan.

Tamara már nagyon izgulok érted! Anna babának nagyon jó lehet odabent.

Köszönjük Kata a táblázatot!

Szoptatós anyukák, a www.lll.hu oldalon a füzetekbe ha bele mentek, rengeteg okos dolgot írnak a szopiztatásról.

Pelenkát én vettem liberósat, pamperst és huggiest is, majd eldől melyik válik be, de a következő pelenka vásárlás Lidl-s vagy Penny-s lesz. Szomszédom nagyon dícsérte.

Tegnap a kismama barátnőmmel voltunk nagybevásárólni a babáknak. Elköltöttünk egy csomó csomó pénzt. Dm-ben most nagyon jó áron van a pampers sensitive tiszt.törlő kendő, 6 csomag azt hiszem 2400.-.

Kisolló helyett én körömcsipeszt vettem, kinek mi vált be? Csipesz vagy olló?

Pelenkázó táskát nem tudjátok hol éri megvenni vagy egyáltalán kell e az? Hacsak nem vaterán nézek olcsót...

Pici babának vegyek napozót erre az 1-1,5 hónapra szerintetek?

Megyek, mert már rengeteget írtam, bocsika. :oops

Kép
andaka
 
 


Sziasztok,

Haldoklom rendesen...de ezt mar megszokhattatok tollem :).

Voltam kicsit vasarolgatni en is, de meg nem merek venni semmit a babanak.Megvarom a kovetkezo Uh-t, mert ha tenyleg kislany, akkor csupa igazi csajos cuccot kap csak, Unisexet kap eleget a tesotol...

Timi, Ivett,
Hetek ota nem iwiweztem, de most nem birtam en se kordaba tartani a kivancsisagom. Nekem baromira nem jon be, hogy ilyen jokepu, mert sokkal nehezebb neki elmondani a ugyes-bajos dolgaimat.(aranyer, gennyes gatseb,...csupa noiesseget erosito tema :)) Es ezek a kepek plane tesznek ra egy lapattal :). Kompenzalja a dolgot, hogy a termeszete egyalltalan nem macsos, ugyhogy asszem megse megyek at a Hajduhoz e maitt.(elore is bocsanatot kerek a doktor urtol, ha netan olvassa :)). Amugy en eddig nem gondoltam volna, hogy olvasak, szoval innentol lehet, hogy nicket valtoztatok :).

Dolgoznom is kene meg gyogyulgatni is... ja es a nap csucspontja, hogy 2 napig nincs melegviz.....

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!

Köszi Zsuzsa az infót, akkor nem a jövő hétre hagyom a telefonálást, bár most csak a gyógyszer sürgős a rákszűrés ráér egy hónap múlva is.

Én péntek este szültem és szerdán jöhettem el, akik péntek reggel, azok már kedden.

Ivett, nekem is aznapra jött meg :lol:

Kata, elismerésem a költözéshez. A férjed átvitt/átvisz a küszöbön?
Neked is drukkolok!

Hajni, Prünty, szobatiszta már a fiatok?

Andrea, én a kezükön ollóval, a lábukon csipesszel vágom a körmüket, mert nekem így kényelmesebb megoldani.

Tamara, hátha ez a Te napod. Kitartás.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Andi,

En nem vennek napozot mar erre a keves idore, rovid ujju body sztem boven megteszi.

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok,

Anikó: Levi nem szobatiszta még és az az igazság hogy bár nagyon szeretnék már megválni a pelenkától most nem eröltetem ezt a dolgot, de próbálkozom ráültetni.
Február-március környékén nagyon szeretett bilizni, eredményes is volt, aztán elfogyott a lelkesedése. A védőnővel beszéltem erről tavasszal és azt mondta, hogy a legtöbb gyerek 2-3 éves kora közötti nyáron leszokik a pelusról, de mivel nekünk nyár elején jön a baba nagy valószínűséggel vissza fog esni, így nem kell most eröltetni nála ezt a dolgot, mert akkor a visszaeséssel meg kudarcélménye lesz. Így bevallom tavasszal nem eröltettem ezt a dolgot nála. Most minden nap előveszem a bilit és próbálom meggyőzni, hogy pisiljen bele, de nem akar most ráülni. Ellenben a telken a bokrokat előszeretettel locsolgatja a kukaccal. Most lent van a telken mamáékkal és a bokor mellett ott van a kis bilije, hogy abba is pisiljen, ne csak a bokorra, mert itthon nem tudok neki bokorral szolgálni.

Kép
Kép
prünty
 
 


akik már szültek: mikortól lehet tampont használni? annyira utálom a betétet. és ráadásul mam már jóval erősebb a vérzésem, mint tegnap. :x

egy kedves ott dolgozótól tudom, hogy beszoktak kukucskálni ide :o

szerintem is mint orvos jó orvos. én is emiatt jöttem hozzá, és maradok is nála. a következő baba is nála fog születni, márha éppen ráér akkor. de ez mág odébb van, de már mondtam neki hogy a következőt 4-5 év múlva tervezzük. persze ő örül neki.

Kép
.ivett
 
 


Lányok!

már 2.jára fordul elő, hogy Dorka álmából rémült sírással ébred. valakinél előfordult már ez?
nem lehet hogy a születésekor ért traumár éli át? vagy ez hülyeség? :(

Kép
.ivett
 
 


Ivett,

En ugy tudom, hogy tampont a 6 hetes kontroll utan lehet.

Amugy en inkabb hasfajasra fognam a sirast, de lehet valamit rosszat almodott.:)

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!

Sajnos Lali sem szobatiszta. Nem is mutat rá hajlandóságot.
Próbálom rábeszélni a bilire vagy a vc-re,de nagyon elutasító. :)

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


másabb sírása volt, mint mikor fáj a hasa.
kipróbálom, és ha nem kényelmes, kiveszem.
elvileg minden rendben odalent, úgyhogy gondolom akkor használható.

Kép
.ivett
 
 


Ivett, ez nálunk is úgy zajlik, ha álmából sír fel, akkor az büfi/puki miatt van, mert ha cicit keres, akkor fél-egy percet szokott adni mielőtt rázendít. Addig tesz a kezével egy-két odahúzó mozdulatot, cuppant egy nagyot és utánna jön a bömbi.
Tény, hogy a pocakban is álmodnak....

Uzsokis dolgozó/k!
Miért csak kukucskálnak? Miért nem segítenek infókkal és csecsemő gondozási válaszokkal??

Köszi a szobatisztás válaszokat. Elég nehéz a helyzet nálunk, mert se pelus, se bili nem tetszik a fiatal úrnak. De ezek szerint várhatok még.

Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Anikó:
Nőklapja fórumon van egy csomó bilis téma én azokat olvasgattam és volt egy pár jó ötlet.
A lényeg hogy ne eröltesd, mert az viszályára fordul. Vannak játékos trükkök amiket be lehet vetni, ott van egy-két ötlet én is próbálkozom majd velük.
pl. Idézek onnan, mert az én kisfiamat ismerve nekünk ez lesz valszeg a legnyerőbb ötlet, de nagyon sok trükk volt még:

"Az én kislányom elmúlt három éves,és most lett nappalra szobatiszta....Én bevallom,kétségbe voltam már esve egy kicsit,és írtam egyik oldalon egy gyerekpszichológusnak ebben a témában.Nagyon szépen megnyugtatott,hogy nincs elkésve egyáltalán a kislányom,és valóban megkell érnie rá.

És adott egy nagyon szuper tippet,ami nekünk be is jött!

Egy falinaptárba,amit a kisgyerek bármikor megnézhet és elér(nekünk épp van egy macis naptár az ajtaján),mikor produkál valamit a bilibe,akkor rajzolni rá valamit.Pl.ha pisil bele akkor csillagot,ha kakil bele akkor holdacskát vagy autót,amit szeretne."


Ha sehogy nem megy azt hiszem ezt fogom bevetni, Levit ismerve ez neki nagyon fog tetszeni és motiválni fogja.


Dorinával könnyen ment?
De szerintem bőven ráérsz, hiszen csak most múlt 2 éves a kisfiad.

Kép
Kép
prünty
 
 


Jól látom, hogy Tamara nem tért vissza ma hozzánk?
Az új ágy mégse ma lett kipróbálva?

Kép
Kép
prünty
 
 


vagyok en, raadasul egyben korhazi beutalo nelkul:)
Ma vizsgal HAjdu, ha mashogy nem dont....
Igazibol en nem hiszem hogy barmi valtozas lenne.
De hatha hatha kicsit segitene a keze elinditani valamit....bar eddig egyszer sem volt semmi vizsgalat utan....
Amugy a ma ejjel meg csak joslok sem voltak:( en mar sajna egyaltalan nem bizok abban hogy a ksiasszony magatol kikivankozik majd....

Azert en minden nap ug yfekszem le, hogy a lakas tipp topp legyen, hatha reggel mar nem itt leszek....

Ma delutan ctg, doki, elotte meg bolt, meg ha fitt leszek elmegyek a teve utcaba elintezni a tb-met.
Nem mondom hogy kozel van, de egy busszal eljutok odaig., Csaknem tortenik az alatt az ido alatt semmi gaz!


Azert be benezek a teendoim kozt- tenyleg mehetnek a kisbabasokhoz kicsit takaritani, hazminukazni...., hatha jot tenne:)- es szivesen latnek babakepeket!


Jee, olvassak uzsokis dolgozok! Szerintem nem baj, de tenyelg irhatnanak is:)


Szep napot Nektek!
aaa3
 
 


sziasztok lányok

kész vagyok, alig kapok levegőt. be van dugulva az orrom vagy éppen folyik. normális ez már ilyenkor?

ma megyek Csapóhoz, kíváncsi vagyok, hogy befordult e már teljesen a bébikém. mintha úgy érezném.

különben Tam olvastam erről a toxémiáról, ha annyira gáz lenne, akkor már el kellett volna indítaniuk a szülést.ezt írja a köny. neked mik voltak az erre utaló jelek? nekem is van 1-2 jele, azért kérdem.

na megyek készülni...
szép napot

Kép
andaka
 
 


Andi: nekem egesz mult het szerdaig semmi jele nem volt. Akkor mertek eloszor 140/70et a terhesgondozoban, mondta is a no o ezt magasnak talalja, de ennyiben meg is allt a tema.
Aztan masnap ejjel mikor lefekudtem erztem valami nincs rendben. Megmertem 140 fole ment, de azert visszafekudtem, de erztem itt tobbrol van szo, ujra mertem mar 150 folott volt. Amikor hivtuk a mentoket 166 volt, es egy olyan 15-2- perces rangatozos rohamom volt.
Mire beertunk akorhazba ez elmult, a vernyomas is lement 140re, es jo volt a ctg is. MAsnap teljes ver, vizelet, aramlas, uh, a babaval mindent rendben talaltak, viszont nekem feherje volt a vizeltben, es masnap megint.
Igaz a vernyomasom rogton reggelre rendezodott, es utana nem is ment mar 120 fole, azota is csak ketszer.
szoval nem tudom hogy egyaltalan toxemia e, meg milyen sulyos, meg miert nem inditjak meg akkor!
en mar abba is benne lennek, csak legyen kinn a baby!
aaa3
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?