Új privát üzeneted érkezett!

laptetőőőőőőőőőőő :lol: :lol:

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


Árnika!

Tanulok, tele a hócipőm, vizsgahalasztással fenyegetem a pasimat. Persze nem tehetem, mert megszegném a tanulmányi szerződésemet. :P
Pasi azt mondta a múltkor, amikor vártuk a buszt, hogy tiszta mázli, hogy esik az eső, mert így legalább ébren tart.
vovanda
 
 


Hali!

Beszéltem Anival. Azt mondta, hogy ha minden jól megy, Jázmin a hét végén hazamehet.
vovanda
 
 

 
 

Köszi Vanda :D ,ari vagy!
Elég nehezen akar beindulni a tejcsim ,éppen elég.Túl sok nincs belöle. :( Tápszer pótlást igényelnek picurék.
Szülés története:
Gyulán már másodjára akart beindulni a szülés,és úgy nézett ki a dolog,hogy nem lehet megállítani,mivel tovább nyílt a méhszáj.A dokik nem mertek kockáztatni,hogy ott maradjak,mert a gyerekkórházba nem volt szabad inkubátor, rohammentővel küldtek Szegedre(120 km) 5 perces fájásokkal.Nagyon gáz volt,végig folytogatott a sírás(sziréna,félelem..stb),de nem akartam a mentősök előtt pityeregni.Ott fogadtak,megvizsgáltak,és a technikájuknak köszönhetően,sikerült visszatartani ismét.De nem sokáig,tovább nyílt a méhszáj,és fájásokat mutatott a gép,a babák keresztbe.Fel sem tudtam eszmélni,már rántották le rólam a ruhát,borotva,gerincbe érzéstelenítés,és már kint is voltak a babák.Meg mutaták őket véresen,és beöltözve is,de fogni még nem foghattam.Fél óra volt az egész.Elvittek egy szobába.Olyan voltam mint egy rongybaba.Akkor még nem is volt vészes a dolog,csak amikor éjfélkor felkeltettek,hogy irány tusolni.Azt hittem belehalok a fájdalomba,amikor lábra állítottak.De nem is folytatom inkább.....
A többit biztos tudjátok.
Röviden ennyi a történet.Megpróbálom elfelejteni ami rossz volt,és várjuk a hétvégét,hogy teljesek legyünk.

Kincs!E-mail?(kép)
ani0227
 
 


ani: Hát elég rázós lehetet a férjed veled volt ekkor? ÉN nem bírtam volna ki sírás nélkül. 120 km jesszus. Fél óra alatt megvolt az egész. a császár után tényleg feküdnöd kellett? Nem mozdulhattál? De jó neked te már túl vagy rajta. Sok sikert a babucikhoz.
Én most el vagyok keseredve hogy a második inszem sem sikerült, de mindig rád gondolok hogy te végig csináltál 8 beavatkozást és neked sikerült.
szmet
 
 


Ani!

Tejcsi: Laktoherb vagy Fitolac nevezetű teát vegyél (gyógynövény), szar íze van, de nekem bejött anno. Kb. 2 pohárral igyál belőle naponta és kb. 3 liter folyadékot. A teákat DM-ben vagy gyógyszertárban is lehet kapni. És próbálj kicsit pihenni, amikor a babák alszanak. Próbálj 3 óránkéntinál gyakrabban szoptatni vagy fejni. Be fog indulni, meglátod. Ha esetleg lesz "tartalék" tejcsi, fagyasztóban fél évig tárolható. Én anno kis műanyag pohárba tettem és fóliával takartam le, kb. decinként.
A szülés körüli rossz élményekre nem nagyon tudok mit mondani, nekem (szerencsémre) nem volt ilyen. Remélem, hamar túl leszel rajta.

Szmet!
A császár után az érzéstelenítés fajtájától függően kell feküdni. Általában 24 óra fekvés (spinális érzéstelenítésnél), EDA-nál is kell legalább addig, amíg teljesen ki nem megy a gyógyszer hatása. Utána viszont tényleg kőkeményen talpra rángatják az ember lányát.
vovanda
 
 


Hát ez elgondolkodtató. Lehet hogy jobb természetesen szűlni. Bár nekem mivel gerincferdülésem van tuti császározni fognak majd, meg ideges is vagyok mindig. Az 5. ágyéki csigolyám el van tolódva és ez sajna a csípőmön is látszik.
szmet
 
 


Sziasztok

Anikám vagyis Jázmin hajrá!!!!!!! :lol:
Csajok van valami homeos bogyo is amitől beindul hamar a tejcsi. Csak nem tudom nevét :oops: de megpróbálom megkeresni.
Képet ha gondolod átküldheted nekem is, és lekicsinyítem.

Vanda már értem akkor miattad esik eső mindig :lol: :lol:
Kitartás!!!

Kincs olyan lelkiismeret furdalásom van, elfelejtettem írni, de most pótolom :oops:

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


sziasztok!

ani!azta...nem semmi történet.én nem bírtam volna ki sírás nélkül az biztos,de itt látszik,hogy te milyen ügyes és erős anyuci vagy. :D biztosan nagyon rossz lehetett,de a lényeg,hogy mind a hárman jól vagytok.és Jázmin baba is veletek lehet a hétvégétől.sok-sok boldogságot és jó egészséget kívánok!sok pihenést is kívánok neked,de szerintem azt nem sűrűn engedheted meg magadnak két picuri mellett,de ez nam számít.a lényeg ANYUCI LETTÉL! :wink: :D

árnika!nem tűntem el.csak nincs mit írjak,így inkább csak olvasgatok.hogy megy a suli?remélem minden oké...amint tudunk msnezhetnénk!(na ezt jól megírtam mi?) :roll:

szmet!sajnálom én is,de ne add fel!előbb-utóbb sikerülni fog! :wink:

kismamik!?mazsi?kincs?móni?gigi?hogy vagytok?babócák?remélem jól van mindenki?! :wink:

kabócáról nem tudtok semmit?olyan régen írt...

vanda!tanulás?gondolom már tele szívtad a testedet tudással.fogadjunk még a füledből is folyik az értelem... :wink: ne aggódj minden rendben lesz!és ha ezen túl vagy,jöhet az anyaság!!!!újra!!! :wink: :D :lol:

pasi!gondolom már alig várod,hogy kezdődjön a program.és,hogy Vanda túl legyen a vizsgáin...minden oké lesz. aztán szép nyugodtan várhatjátok a közös pinduritokat! :wink: :D

Kép
timé&tati
 
 


Sziasztok!

Ani, hát tényleg nem semmi... Én se bírtam volna sírás nélkül. Remélem hamar sikerül elfelejteni a kellemetlenségeket, de Timinek igaza van, a lényeg, hogy mindhárman jól vagytok. Hétvégén már Jázmin babát is haza vihetitek, és magad mellett tudhatod a két kis csöppséged.

Árnika, na milyen a suli?

Vanda, még egy kis kitartás a tanuláshoz, aztán túl leszel rajta. És jöhet a stimu.

Timi, nálatok most mi a helyzet?

Kincs, hogy vagy ma?

Én a héten letudtam a belgyógyászatot, EKG-t. Várom az AFP-t, de az két hét múlva lesz. Egyébként semmi különös. 1-2 napja nem túl jó a gyomrom, ég, émelyeg..
mazsi02
 
 


Szmet, sajnálom :( . A következő is inszem. lesz?
mazsi02
 
 


mazsi: Igen még eggyel megpróbálkozunk. Nem sokat bízakodom, de hátha.
szmet
 
 


Sziasztok!

Ani priviben írok mail címet :wink:
Ahogy a szülést végigcsináltad csak gratulálni tudok!
Jól megedződik egy anyuci mire felnőtt "gyermekei" lesznek.
Jázmin nagyon ügyes ha ilyen hamar hazaengedik! :P
Tejcsi biztosan beindul, csaszinál kicsit döcögősebb....én a kecskeruta teáról hallottam hogy jó tejcsiserkentő..már vettem :)
Minden jót nektek!!!!!

Árnika nem késik!

Mazsi köszönöm jól vagyunk ma is :D
csak az embereket kerülöm lassan, mindemki azzal jön hogy nem húzom már sokáig....belémbeszélik a türelmetlenséget lassan :evil: pedig mi azt érezzük a férjemmel,hogy kiskincs a kiírt időben fog születni és addig türelmesen várakozunk :)

A többi kismamit én is hiányolom!!!!!!!!

Tanulók várakozók kitartást!
Vendég
 


Szmet!
A gerincferdülés nem akadálya a spontán szülésnek. És nem lehet, hogy jobb a természetes szülés, hanem BIZTOS! A császárosokat csak néztem a kórházban, szegényeknek minden bajuk volt és engem irigyeltek, merthogy Manó rekordsebességgel, 3 és fél óra alatt megszületett, és másnap (futóversenyt még ugyan nem vállaltam) már tökéletesen el tudtam látni a gyereket. A császár egy nagy hasi műtét annak minden szövődményével és kockázatával.

Kincs!
Ne törődj semmivel és senkivel. Mondjon mindenki, amit akar, engedd el a füled mellett. :lol:
vovanda
 
 


Sziasztok

http://shop.unas.hu/shop_artdet.php?sho ... Bio_595784

Itt található az a kapszula amire én gondoltam. Sajna nekem még nem kell, de jókat hallottam róla. :) Gondolom üzletben is lehet kapni.
Ikreknél hogy lehet megoldani szoptatást?? Gondolom annyi tejcsi nincs folyamatosan hogy mindkettőnek jusson., vagy egyenlő arányba el kell osztani.????? :roll:

Kincs megkaptam, puszi csinálok kétcsíkost rá oké?? :wink:

Vanda még jó hogy írtad a gerincferdülést, mert itt gondolkoztam rajta :roll: nem értettem
Másodiknál Pasinak igencsak szaladnia kell veled, ha ilyen hamar lezavarod :lol:

Aranyosak vagytok, suli jó, és nehéz. Az egyik oktató nagyon szupi, profi. A másik is jó lenne, csak nem igazán tudja könnyen érthetően leadni anyagot. Eddig még csak őket ismerem.
Viszont bevalllom tegnap hazajövetel után nézegettem magam. :roll: Sokan kérdezték, mondták hogy van-e babám. Úgyhogy téma itt is megtalál. De sebaj.....

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


Árnika!

Minél többet szopik a baba (vagy babák) annál több tej termelődik. És én már olyat is láttam, hogy ikreket az anyukájuk egyszerre szoptatott. Nem semmi tornamutatvány, de kivitelezhető. Aninál egyébként (írom itt helyette is) valószínűleg cumizavarosak a babák (ez azt jelenti, hogy a kórházban cumisüvegből ettek és nem biztos, hogy rendesen elfogadják a cicit), szóval ilyenkor az is megoldás lehet, ha lefeji a tejet és üvegből adja a babáknak. Szóval elvileg sok türelemmel eljöhet az is, hogy két babának is elég a tej.
vovanda
 
 


Vanda!
Azt a teát iszom iszom pont! :wink:

Szmet!
Kitartás,és sikerül!

Kincs!
O.K.

Holnap jöhetünk haza már biztosan!Be kell vallanom,félek!!!!! :oops: Egy babával is nehéz,nem tudom helyt tudok e állni kettővel. :?
ani0227
 
 


Sziasztok!

Ani köszi a képeket!
Nem tudtunk dönteni melyik Jázmin és melyik Szabolcs
ki a hajasabb?

Pocakod nem fáj, van segítséged?alszotok este?
Fantasztikus hogy holnaptól Jázmin is otthon lesz, 2500gr elérte vagy úgy is hazaengedik?
Ha cumizos-szopis gondok vannak az ismerős lányok a Haberman etetőt nagyon szupernek mondják!! nehéz belőle szopizni, így inkább a cicit választják a babák :wink:
Vendég
 


Kincs!

Milyen ez a Haberman etető? Nagyon érdekel, nekem is volt ilyen gondom. Egész pontosan Manó beteg lett kb. 2 hónaposan és annyira nem szopott, hogy válasthattunk: vagy kiszárad, vagy megetetjük úgy, ahogy tudjuk. Cumisüvegből volt hajlandó enni végül (próbáltam mindent, amit lehetett) és a történet vége az lett, hogy 10 hónapos koráig fejtem, mert már nem szopott, tápszert adni meg nem akartam.

Aninál szerintem Jázmin lesz ebből a szmpontból a nehezebb eset, nem sokszor próbálkozhattak eddig.
vovanda
 
 


Vanda
itt http://www.medela.hu/ találsz infót az etetőről
Kicsit drágább mint a sima cumisüveg.de eddig mindenki csak jókat írt róla, ha kell cumiból etetni ebből érdemes mert nem nyel levegőt és itt is megdolgozik a tejcsiért mint a cicinél...így könnyebb visszaszokatni.
Vendég
 


Kincs!

Köszi! :lol: Az a helyzet, hogy (persze utólag mindig könnyű) most már tudom, mit "rontottam el" anno és nagyon készülök, hogy a második babával másképp legyen.
vovanda
 
 


sziasztok! vegre otthon van a kis Jazmin is!!!!! hurrraaaa!!!!

ani! nagyon ugyi voltal a szulesnel es mindenben ugy hogy ne izgulj bizti ugyi anyuka leszel a 2 babaval is, nehezeb lesz de szebb is, remelem van valaki aki megis segit egy kicsit, anyukad, anyosod??? meg el nem felejtem latam iwiwen a ket kis csodadat, olyan kis edesek, kar hogy nem tudtad osze puszilgatni oket rogton, de majd be potolod :wink:

kincs! szerintem ne vedd fel amit masok mondanak, nyugisan varjatok ki a kiirt idopontot es ha kesik is egy par napot abbol meg semmi baj nincs, kiskincs edig nagyon ugyi baba volt es eszt fogja kovetni a jovoben is, remelem minden ok lesz a normal szuleshez

csajok! nagyon jo hogy errol a szoptatasi problemarol vilagositjatok fel az olvasokat, engem is nagyon izgat, nagyon szeretnek szoptatni ha letelcseges mind a 2 egyszerre ha van ra mod, en azzal vagyok hogy az anyuka tejcsi a leg jobb, tudom hogy van akinek nem eleg taplalo a tejcsije, de remelem nem lesz oljan az enyem

arnika! azt akartam irni (csak el irtam) hogy en mar etten cipobol levest es nagyon fini volt, most azon gondolkozok szinte minden nap, mikor sikerul ki probalni eszt a paripat, legyszi meg adod a cimet (van navigator) es akkor eleg csak a cim, azon gondolkozom hogy esetleg el viszem anyukamat es hogumat is egy fincsike ebedre. orulok hogy eleg turheto a sulid, ahogy mondtad hogy kerdeztek a babat az jutot eszembe hogy a fodrasznom ugy jart tavalj hogy ra mondtak hogy miljen jol fel szedet magara a szules utan (1 evre ra a szules utan), csak hogy o mar a masodik babat varta es mar vagy 4-5 honapos volt, majd lehet rad mondjak hogy picit fel szedtel kozbe meg te mar kisbabat fogsz varni, szerintem nagyon jol el lehet rajta mosojogni

szmet! orulok hogy meg probaltok meg egy inszemet 3 a magyar igassag... es ahogy a lanyok mondjak bizti a sima szulest nalad is meg lehet oldani, szoritok!

vanda! mar nagyon kozel vagy a vizsgakhoz, bizti nagyon jol fog menni es utana hajra babuci, ugyi voltal te is az elso szulesnel es igazad van a sima szules utan bizti konyebb el latni a babat, sajna itt ikrekkel 95% csaszar szules mert eleg nehez ugy mind a 2 baba jol be forduljanak, sajna de azert meg nem adom fel e remenyt

most rolunk, mondtam hogy szerdan voltunk uh-on es minden nagyon jol ment, nagyon orulok, a down kor 1 a 13000 lett, szerintem nagyon jo eredmeny ugy hogy en ki zarom, az elejen lokdostek egymast a babak, nagyon edik voltak, nem is jon hogy el higyem hogy tenyleg 2 kis elet van a pocimban, aztan a dokino kezdte a mereseket, az egyik nagyon nyugisan ki fekult maganak mint ha napozot volna es nagyon konyu volt le merni ot, a ferjem azt mondta hogy bizti fotomodel lesz belole, a masik nagyon nem erdekelte hogy le kel ottet merni es akar hogy csikolta a dokino ottet nem erdekelte, le se .... benunket, a ferjem aszt mondta hogy ez bizti ugyved lesz, mert aszt csinal ami csak neki tetszik, de vegul is nagy nehezen meg fordult es valahogy sikerult le merni, a fontos az hogy minden meret nagyon jo lett es szinte egyformak is, a dokino meg dicsert hogy ugyesen noveltem oket.
mar kezd noni a pocakom, a furcsa az hogy este majdnem ketszer akkora mint reggel es mar nem tudok hason aludni, pedig az volt a kedvenc poziciom, de sebaj csak nojenek szepen a babak, ha sikerul fel teszek egy par kepet az uh-rol
mar kezdek jobban enni es sokszor erzem vacsi elott hogy ehes vagyok, de azt is erzem eves utan hogy savvam van, peddig sosem volt nekem ilyen, erre van valami tanacsotok? ja es ha nem pihizek delutan este ki vagyok mint egy gyenge tyuk, de bizti ezek normalis tunetek...
dolgozni meg jarok mert nem fejeztuk meg be az ev zarast, mar nagyon unnom, de szuksegem lesz szules utan is a munkahejemre, a ferjem nem nagyon urul neki, de meg erti o is hogy muszalj...

puszika nektek es szep hetveget!

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Móni!

Olyan, hogy nem elég tápláló anyatej, nincs. Olyan van, hogy valakinek valami miatt nem elég a teje. Lényeg szoptatás ügyben: www.kismama.hu, amit folyton emlegetek. :lol:
Én nagyon sokat tanultam innen, illetve magából az újságból. Szóval olvasgass, készülj. Első ránézésre nagyon egyszerűnek tűnik a szoptatás, a gyakorlatban viszont nem az.
Ja, pont most láttam egy anyukát a Plázában, a babakocsi mögé bújva szoptatott, jól összemosolyogtunk. Mások inkább csúnyán néznek az ilyenért, én nem tudok.
Ami a császárt illeti: ikreknél sok orvos kapásból rávágja, hogy császár. Félnek, hogy baj lesz,nem mernek kockáztatni. Szóval orvosfüggő. Az én dokim pl. faros szülést is le tud vezetni.
Örülök, hogy szépen fejlődnek a babák, meglátod, nem lesz baj.
A vizsgától irtózatosan félek, remélem, sikerül.
vovanda
 
 


vanda! koszi, de valahogy jobban bizok emberi elmenyekben mint az ujsagokban, de igerem fogok olvasgatni, en mar tobb anyukat ismerek (sot rokonok is) akiknek 1 honap utan a gyerek orvos azt mondta hogy csak tejporral kel etetni a babat mert ki vannak eheztetve mivel nem taplalo a tejcsi vagy esetleg gyengenek mondjak, remelem majd sikerulni fog a szoptatas, mar en is lattam anyukakat akik vasarlas kozben szoptatnak, itt is van aki csunyan nezi oket, en nem tudnam meg tenni enyi ember kozt, de azert csodalom oket hogy mindent meg tesznek a piciert, lehet pont azert csinaljak hogy ne adjanak cumis uveget a babaknak...
normalis hogy felsz a vizsgagtol, de nagyon jol fog menni :lol:

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Móni!
Az újságot többgyerekes anyukák készítik és elsősorban a saját tapasztalataikat adják át. :lol: Szóval abszolút hiteles a forrás.
Az anyatej pedig nem lehet "nem elég tápláló". Sok gyerekorvos akkor mondja ezt, ha nem "nagykönyv" szerint hízik egy baba. A tesóm kislány pl. 1 évesen talán 8 kiló ha volt, ami jócskán alatta van az "elvárt" súlynál. Viszont arányos, egészséges, a fejlődése semmiben nem maradt el a kortársaktól. És egy szóval nem mondta senki, hogy tápszerezni kéne, fél éves koráig csak anyatejet kapott. Ja és jelzem: a sógorom is gyerekorvos, tehát ha baj lett volna, ő az első, aki azt mondja, hogy pótolni kell. A kiscsaj egyszerűen ilyen alkat. Lassan 2 éves, szerintem max. 10 kiló. Egészséges és nagyon huncut.
A Kismamát (az újságot) egyébként én még terhesen szerettem meg. Ami várandóssággal, babázással kapcsolatos könyvet a kezembe vettem, tele volt ellentmondásokkal. Itt ilyet nem tapasztaltam.
vovanda
 
 


Majd szétrobbanok a dühtől. PCO 11mm. Fogigátlót kell most szednem egy hónapig, így tolódik a dolog.
Mit lehet ez ellen tenni adjatok tanácsot.
szmet
 
 


Sziasztok!!

Árnika kedves megkaptam a pénzt!
De többet küldtél!!!!
Kétcsíkosat pedig remélem hamarosan mutogathatsz!!!
Tanulás??

Szmet mi ez a pco??????????? :shock:
A pco az policisztás ovárium = sok kis ciszta...neked csak 11mm-es van nem?????
Az hogy van egy ciszta bárkinél előfordul,főleg stimunál!!! :(

Ani hogy telnek napjaitok 3-ban??

Vanda szívesen, vizsgád mikor lesz?

Demoniq gratula az uh-hoz!!

Mi jól vagyunk :)
Vendég
 


kincs: Igen 11mm es de ma a negyedin napba vagyok. Elég rémisztő eza dolog.

Ani adj tanácsot: Neked mekkora volt a ciszta és mennyi idő alatt múlt is el.

A férjem rögtön azt mondta hogy menjünk Debrecenbe de végül is ott is ezt mondanák.

Visszaírt Tándor doki és azt írta hogy ha megyünk előtte uh gondolom pont a túlstimu miatt és a rákövetkező ciklusban indulhat a lombik.
Bárcsak már ott tartanék mert ebbe az inszembe nem bízom
szmet
 
 


Szmet értem,hogy 4.cn csak azt nem miért írtad,hogy pco??????
:roll:
Vendég
 


amit 4-kor írtam üzit úgy pontos,hogy 1db 11mm van neked??
ez a stimuból megmaradt tüszi, ami a fogigátlótól felszívódik és a fogigátló nem enged újat sem növeszteni.
ne félj, igaz csúsztok amit sajnálok de elmúlik!
A pco az teljesen más ha a dokid mondott vmit a pco-ról akkor viszont én kicsit szaglásznék ez ügyben lombik előtt
Vendég
 


Kincs!

30-án vizsgázom. 29-én meg megyünk a Kaáliba. UH meg ha minden rendben, kapom a recepteket és a következő ciklussal kezdünk.
Esetleg meglátogatunk, mert ha jól számolok, addigra Kiskincs is előbújik. :wink:
Jól vagytok?

Ani? Árnika?
vovanda
 
 


Sziasztok

Kincs köszönöm, azért küldtem többet mivel neked sem szállít a posta ingyen, plusz LH teszt.
Szerinted a lejárati időt itt mennyire kell figyelembe venni??
Csináltam kétcsikosat LH-ból gondoltam is rá hogy felteszem, de nem akartam senkit ezzel traktálni.
Ja és LH-nál, meddig jelzi megrepedés után??
Suli jó, csak piszok nehéz.
Ha túl leszek vizsgán ráveszem Vandát lazítsunk eggyet. :wink: :lol:

Szmet mi az a pco 11mm.?? :shock: Ez a tulstimu már ne haragudj de nagyon izgat téged, viszont nem érted. Csak úgy simán spontán hónapban nem stimulálódik túl senki. Inkább ne kívánd!!! És bár nem vagyok orvos, és minden stimu más- és más, de szerintem te nem vagy hajlamos rá.

Vanda kitartás már nem sok van hátra. Ügyes vagy megcsinálod.- No és mi az hogyha minden rendben?? Minden rendben és kész!!!!!! Ha gondolod megünnepelhetjük egy sütivel, elcsábítható vagyok :lol: :lol:

Móni úgy tetszett írásod babákról :lol: Írhattok még még még. Pontos címet nem tudok. a vekeri tó fele van. Így ismerős neked ?? Megpróbálok még utána nézni hogy találnád meg. Lehet buta kérdés de ha a GPS-be így beírod nem visz el arra??
kérek képet :)

Anikám ha csak egy pici időd van jelentkezz mizujs veletek??

Lányok nekem ez az egyszerre kettőt szoptatás már nagyon extrém. :roll: lehet beszélnem kellene majd egy phsziho mókussal, de én a babánál ez az egyetlen dolog amitől félek nagyon.

Mazsi nő már pocid?? Nincs képed babóról??

no és újra magamról ma voltam endokrinológiai rendelésen, ahol a doki ránézésre azt mondta hogy valószinü meggyógyultam :shock: persze voltak kérdéseim :lol: de elküldött vérvételre és UH-ra,jövőhéten eredmény.
Ja és azt mondta hogy szorgalmasan gyakoroljunk, mert bármikor összejöhet a baba. Nem tudom miért gondolják hogy cölibátust fogadtam. :lol:
Ez jó, csak nekem tele a hócipőm az ilyen szöveggel, ezt hallgatom évek óta. No de majd a jövőhét ......

puszi mindenkinek

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


hello!

vanda! szerintem is lehet kiseb egy baba, de jol taplalva, nem vagyunk egyformak, van olyan baba is aki oriasi de nem azt jelenti hogy tulhizot... hat nem sok van hatra a vizsgadhoz, de bizti jol fog menni es kozben kezdheted a szurikat is, nagyon izgi lehet neked ez az idoszak, szoritok :lol: :lol:

szmet! en ebbol a tulstimubol nem sokat ertek, de csak ha 1 honapot kel szedned a tablettat, azt ki lehet bizni a cel erdekeben, tudom hogy nem konyu ezt halani, de inkab most minden ki megy beloled es utana tiszta lappal indulhatsz inszemre vagy lombikra.

arnika! megint ugyi vagy gyogyulasban, itt mar muszalj spontan baba :wink: :wink: ha nincs cim a navigator nem hiszem hogy meg talalja a restit, esetleg ha igon reklamozak sajat magukat, maskep nem hiszem, de persze ebben is a ferjem a szaki

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Árnika!

Nem kell félni. Pszichodoki helyett neked is inkább a Kismama magazint ajánlom. Rengeteget foglalkoznak a témával és tudják, mit beszélnek. Az összes szoptatás körüli gondot és tévhitet végigelemzik. Szerintem a neten találsz ikrek szoptatásáról is cikket.
A süti jöhet, a ha minden jól megy meg annak szólt, hogy teljesen attól függ a vizsgám, hogy milyen bizottságot kapok. Kb. térdemig ér a kupac (nem túlzok, tényleg) szóval ide nem lehet úgy menni, hogy tudom az anyagot. És innentől a vizsgáztatók jóindulatán múlik minden. Gyógyulj ügyesen, meglátod, baba lesz a vége.

Móni!
Találtam egy ilyet: www.paripacsarda.hu. Hátha okosabbak lesztek.
vovanda
 
 


kep proba Kép masodik nap a 14-ik hetbol
Kép 1-es baba

Kép 2-es baba

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Sziasztok!

Ani, jelentkezz, ha lesz egy kis időd!

Kincs, ugye te Árnikával telefonos kapcsolatban is vagy? Azért kérdezem, mert ha eljön az idő, akkor ugye lesz "helyzetjelentő", mint Aniéknál? :wink:

Móni, gratula az uh-hoz! Neked lesz AFP? Azt hallottam, már nem mindenhol csinálják.

Árnika!!!!! Ez nagyon szuper! Keksz, keksz, keksz........ ezerrel!
Poci növöget. Új kép nincs babóról.
mazsi02
 
 


Árnika pri ment! :wink:

Demoniq szupi képek!!
Jól látszanak a babócák is! :)

Mazsi igen van infóvonal :wink: :D

Vanda ez aztán időbeosztás, drukk mindenhez!!
Kiskincsel ha akkor születik várunk :wink:
Vendég
 


kincs: Hú már csak egy heted van. Tök jó, mindját megszületik kiskincs :D

Köszi lányok a bíztatást. Reméljük hogy igazatok lesz és elmúlik egy hónap alatt a ciszta.
szmet
 
 


Móni: Olyan jó téged látni. És hihetelen hogy nektek elsőresikerült. Pedig a dokim azt mondogatja hogy az nagyonr ritka.
szmet
 
 


móni: gratula, nagon sépek a babócák:-))))

árnika + sütisek: én is csatlakozhatok? asszem "szeretem a sütit" :-))

kincs: megyünk babázni...és ezt vedd fenyegetésnek:-)))))
1szálpasi
 
 


sziasztok!

móni!húú,de szép a pocid!jól látszik,és a babók is jól látszanak.örülök,hogy mindenoké. :wink:

szmet!ezt a pco 11mm-t én sem értem.a pco egy betegség ahogyan kincs is írta.érdeklődj utánna,ha valóban erről van szó.

vanda!fúúú...térdedig...nem semmi!akkor gondolom nem unatkozol :lol: de ne aggódj,minden rendben lesz,és aztán jöhet a lombik,ami sikeres lesz meglátjátok! :wink:

ani!remélem jól vagytok?hogy telnek a napjaitok?gondolom nincs időd,és energiád sem...?van ismim akinek szintén fiú-lány ikrei vannak.és ő mondta az első 3 hónap kegyetlen,de utánna szupi.neki is 2 segítség kellett.de neki van még egy 4 éves fia is.amint időd lesz írj! :D

mazsi!hogy hogy állunk?:nos nekünk még várni kell.igaz nagyon sokat javultam.fogytam eddig 10 kg-ot a mensim minden hónapban megjön,és ez a fontos.akár magától is jöhet a baba.ami szuper lenne.de ha mégsem,akkor ha az ir-em rendbejön megyünk lombikra.bár a dokim is azt mondja hogy összejön magától is.hiszen nekem 1 évben kétszer ha volt spontán mensim.nem volt peteérés.most meg minden hónapban van,és 28 naposak a ciklusaim,ami csúcs.ahhoz képest,hogy nem is volt.szóval ennyi.ti hogy vagytok?már biztosan van pocid...egyzser megnézném!!! :wink: pihengess és vigyázz magatokra! :wink:

kincs!hogy vagytok?már nem sok idő és előbújik kiskincs!addig is pihengess és vigyázz magatokra! :D

árnika!képzeld tegnap msn-eztünk az este és akkor jött piri!és éppen 28 napra jött!hát nem csúcs.annyira örültem neki.úgy látszik én is helyrejövök végre!már ideje volt!nekem is kéne lh tezst!majd megdumáljuk hogy rendelnél e nekem,vagy honnan kell és mi is átmegyünk apával nyulakba!hi-hi-hi-hi...majd ha fent vagyok msn-en írj!vagy én is írok...
suli:menni fog az neked!ügyes csajszi vagy te! :wink: vigyázz magadra!puszi :P :wink: :lol: :D

Kép
timé&tati
 
 


koszi mindenkinek a dicsereteket, most meg eleg csini vagyok, de majd meg lattok 4-5 honap utan :shock: :shock:

vanda koszi a linket!

maszi, mi az hogy APF? nem ismerem, ugy hogy nem tudom ha kel e csinalni

kincs! mar csak 6 nap van hatra es vegre olelgetheted, puszilgathatod kiskincset, nagyon szupi

szmet! nem sokara te is pocis leszel, mint mindenki aki ide ir, az bizti hogy mi nagyon mazlisak voltunk, mikor kicsi voltam sokat voltunk mamaek es volt sok kis alat naluk, lehet be kajeltem valami sz...t. :lol:
altalaban nem vagyunk nagyon szerencsesek, mindenert meg kellet kuzdeni, de ebben nagyon sikeresek voltunk, sajna a dokinak igaza van eleg ritka az ilyen, kar :cry: :cry:

timi! nagyon orulok a fogyashoz is meg a mensinek meg jobban, lehet arnikaval meg beszelitek a spontan babakat egy idoben, nagyon jo ez a keksz es nyulazas ezzerel, hajra timi, hajra arnika :lol: :lol:

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Móni!

Az AFP egy vérvizsgálat, betöltött 16. héten végzik el. Anyai vérből szűrnek több genetikai rendellenességet (Down szindrómát, nyitott gerincet). Nálunk a kötelező terhesgondozás része, külföldön nem mindenhol csinálják. Esetleg kérdezz rá, szerintem beutalóval nálatok is el lehet végeztetni, ha nem része a kötelező vizsgálatoknak.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Igazábol csak olvasgattam a topikot és egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordúlni.
Nem e ismertek olyan nőgyógyászt aki vállal romániai kismamát is?
És ha tudnátok róla egy két szót írni azt nagyon megköszönném.
Egyik ismerősőmnek kellene, de sajnos én nem tudok neki kit javasolni, mert mi Dorogon élünk, elég messze.:cry:
Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

Evelin

Kép

Üdv.
maci1981
 
 


vanda! a mult heten en csinaltam ver vizsgalatot amibol neztek a free bhcg es papp-a hormonokat ami pont a down szindromat meri, es az egesz vizsgalat uatn az jot ki hogy 1 a 13000, tehat en ki zarom es meg neztek mas 2 tipusu betegseget ami 1 a 22000 lett, valoszinuleg ezek a vizsgalatok hasonloak a ti apf-tekhez, 16 hetesen csak vizelet vizsgalat lesz + uh.

maci! az ismerosod ha mar varja a babat szerintem el mehet a debreceni klinikara es talalhat privat nogyogyaszt, en tudom hogy sokan jarnak Nagyvaradrol szulni is, nem tudom menyibe kerulnek de egy utat meg eri hogy utana erdeklodjenek, en a kaaliba voltam es nagyon meg vagyok elegedve, mert az ember tudja mit mikor kel fizetni, nem mint romaniaban hogy mindig kel adni hala penzt es persze sosem eleg

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


Sziasztok

Móni nagyon csini vagy, a babákok pedig édik. Híztál egyáltalán vmit?
Láttam a barátnődet belklinikán, jó sok helyen ˝˝segít˝ a kis drága.

Vanda, Pasi akkor megdumáltuk megyünk sütizni Vanda vizsgája után. :)

Maci én nem igazán tudok segíteni doki terén, de gondolom magánban bárki ellátja.
Én még nem jártam magánba nődokihoz, enélkül is sokat kifizetek nekik.

Timi örülök hogy bekopogott az a dög. :lol: Én LH tesztet nem igazán akarok venni, sőt most HCG sem. Engem ez az LH teszt nem igazán dob fel, eljátszadozni jó vele. Én a HCG-re szeretnék zebrát csinálni.
Következő vételt olyan augusztus körül tervezem, hacsak nem csinálok addig kétcsikosat, mert akkor az összest sorba lepi...lem biztos ami biztos alapon. :lol: :lol: :wink:

Kincs mizujs 2:1ben ??? Egy biztos nyugis gyerek Kiskincs, nem kapkodja el kijövetelt.

Voltam ma nyaki UH-on. Minden rendben nem találtak semmit eltérést. Viszont az egészségügy helyzete :twisted: Komolyan mondom ha még sokáig kellett volna maradnom vagy én is beteg leszek, vagy leorditom valakinek a haját :twisted:

jók legyetek

"Ha az élet citromot ad................csinálj limonádét!
árnika
 
 


arnika! edig 1 kg-ot hiztam, de fel szedtem 1-2 kg az inszem elot, akkor nagyon tudtam enni, meg a hutot is meg ettem volna ha nem lett volna tul nagy darab,
hat igen a "baratnom" nagyon segitcseg kesz (a fizetcseg eleneben) majd valaki bizti csinal neki egy szobrot hala kent :twisted: kicsit rosz vagyok!!! de nekem mar nincs szuksegem ra es remelem sokan ra jonnek hogy csak szedi a penzt es nem csinal semmit, azt nem ertem hogy tudja meg tartani a rendes munkajat mikor mindig osze visza jarkal a paciensekel???? :evil:
maskulonben ti nyitotatok ki az en szememet is hogy semmi suksegem nincs ra, a heljzet az volt hogy utana pedig szegyeltem nem hivni, de o nem szegyelte oda tolni a kepet mikor nem hivtam es akkor jottem ra hogy csak a penz hajtcsa es ez nagyon duhito :twisted:

Kép


Michelle, Mattia es Miki apu eletem ertelme
http://picasaweb.google.com/ardelean13/ ... 3519403826
demoniq13
 
 


árnika: mivel vanda vizsgázik, én meg pasiból vagyok, akkor te sütöd a sütit?:-))))
1szálpasi
 
 


Sziasztok!

Kezdünk összeszokni a pindurokkal.Egy kicsit fárasztó a dolog,de ha rájuk nézek az kárpótól.Anyu sokat segít szerencsére,amúgy nem tudom hogy bírnám,de előbb-utóbb bele kell jönni,ő sem lehet itt mindig.
Jázminnal nem birok szopizás terén.Nem kell a cici.Néha rárabol,de két szívásnál többre nem telik.Fel tapasztja a kis nyelvét a szájpadlására,és keservesen sír.Köszönhetem ezt a jó kórházi etetésnek.Pohárból öntötték tele a kicsit,jobb esetben a gyógyszertári nagy dudlit nyomták a szájába,amit arra az üvegre húztak rá,amiben vittem a tejet.Az aventos cumisüveget sem akarta elfogadni,de raktam rá nagyobb lyukat,és így minden oké.Nem gondoltam,hogy a szoptatást ilyen kudarc ként élem meg. :(
Olyan mintha még álmodnék,és félek,hogy valaki felébreszt.Annyira jó,hogy vannak.Egész nap csak puszilgatjuk őket.

Árnika!
Megköszönöm,ha kicsinyítenél nekem képet!Hova küldjem?

Kincs!
drukk :wink:
ani0227
 
 


Anikám!

Ha (akár csak részben) anyatejet kapnak a babáid, akkor ne emlegess kudarcot. Szerintem meséltem neked, hogy Manónak én is több, mint fél évig fejtem, üvegből itta a tejemet. És amikor elbőgtem magam a védőnőnek, hogy milyen tökéletlen, szerencsétlen meg miegyéb vagyok, akkor kicsit összeszidott. Elmondta, hogy nagyon sokaknak nem alakul úgy a szoptatás, ahogy szeretnék és közülük nagyon kevesen vállalják, hogy fejnek a babának. Merthogy elég nagy kötöttség. És inkább tápszert adnak. Szóval ne keseregj (tudom, hogy szörnyű érzés, átéltem). Jól csináljátok. Fel a fejjel.
vovanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?