Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönjük a másféléves gratulációkat!

Mamy
november 13-ra vagyok kiírva! úgyhogy még kb. 3,5 - 4 hónap van hátra!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Szindi az apjával megy olaszba,hajnal 3kor indulnak(indulnának)Már elvitte az apja,budaörsre,mert onnan indulnak az apja hugával annak a férjével és a két iker lányukkal akik másfél évesek és szintén betegek :cry:
Szindinek tegnap óta 39,9ről alig alig lehet lehúzni a lázát,még a hűtőfürdő sem akar használni.Én meg eszem az ideget itthon :cry:
Drukkoljatok,hogy ne legyen semmi baj.....
Belegondolni is rossz,3 beteg gyerekkel egy 7 órás autóút....
Vendég
 


Bárány!
De hát hogy mernek így elindulni??? És te miért engedted? Bocs, nem akarok belekotnyeleskedni, elvégre a ti dolgotok. De én tuti hogy nem engedtem volna el!!!
Ne hari az őszinteségemért...

Erika!

Klassz, én nov.9-i vagyok. :wink: Kis skorpiód lesz. :lol:

Kép
mamy
 
 

 
 

Szia!
Én is nagyon félek de az apja ezerrel erősködik,de mostmár lehet,hogy mégsem indulnak,mert a priznic ellenére sem mozdul a láza mostmár 40!!!Most várják az ügyelett,én meg a telefont,hogy mi van....
De a szivritmuszavarom már zerrel bindult az idegtől
És akkor még az is lehet,hogy szilveszter is elkapta,mert ez állitólag lázvírus...
Vendég
 


Jaj Istenem, Bárány, ez iszonyatos! Hogyhogy még a priznic sem segít? És mi az a lázvírus? Nem is hallottam még róla.
Nagyon szorítok, hogy rendbe jöjjön Szindi, és Szilveszter is!
Valami nagyon gáz volt ott a nyaraláskor a vízben! Ha ennyien megbetegedtek! Nem kéne ezt jelenteni az ÁNTSZ-nek???
Persze tudom, hogy most nem ez a legfontosabb, csak úgy eszembe jutott.
Nagyon szorítok!!!!

Képzeljétek szegény Gesztikémnek meg úgy kicsípődött a kis popója meg mindene, hogy tisztába tevéskor hisztirohamot kapott, annyira fájt neki ahogy törölgettem, iszonyú vörös már megint, nem értem én ezt, mindig csak kaki után lesz ilyen (persze nem mindegyik kaki után), legutóbb akkor volt ilyen amikor jött a két felső foga. Most lehet, hogy megint jön foga, mert ugyanazt "produkálja" szegénykém. A nyála is folyik ezerrel és folyton a szájában vájkál.
Persze mikor fogyjon el a Bepanthen, ha nem most??? Reggel megyünk a gyógyszertárba.

Jó éjt mindenkinek!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy megint így eltűntem, de kicsit összejöttek a dolgok az elmúlt egy hétben. Manóm beleesett ebbe a hányós-hasmenéses vírusba, 5 napig ment a hasa, az első két nap ment a hasa, semmit nem akart megenni, úgy kellett belekönyörögni a kaját. Meg is lett az eredménye, 80 dkg-ot fogyott az 5 nap alatt. :( Mostmár szerencsére kezd helyre rázódni, eszik újra szépen, bár kicsit válogatós lett, no meg nagyon hisztis azóta, hogy beteg volt. Szerdán át kellett vinnem a csecsemő fül-orr-gége dokinénihez, mert állandóan fogdossa a jobb fülét, és akkor nagyon sír. Szerencsére semmi baja, „csak” 6 foga jön egyszerre! :shock: Voltam pénteken a saját dokinőmnél a genetikai UH eredményével, ő is megnézte a méhlepényt, behívott egy másik, idősebb dokit is, és kb. 10 percit nézegették az UH-ot, és ott tanakodtak, hogy benntartsanak vagy sem. Hát, mit ne mondjak nem volt kellemes. :? Aztán úgy döntöttek, hogy ír fel magnéziumot, és amíg komolyan nem görcsölök, vagy nem vérzek, addig maradhatok itthon, de szigorúan pihenni kell.

Zsutita! Ez borzasztó, ami Bazsival történt. :( Én emlékszem egyszer a huzat rácsapta az ajtót az ujjaimra – a gyűrűsre és a középsőre – a gyűrűs eltört, és nagyon szenvedtem, pedig 25 voltam akkor. Szegény Bazsi pedig olyan kicsi még, biztosan sokkal nehezebben viseli, mint egy felnőtt. Jobbulást neki.

Bárány! Szerintem ugyanazt a vírust kapták el a gyerekeid, mint Manó. Neki sem adtak semmit, csak annyit mondott a helyettes doki – a mienk is szabin van – hogy adjam neki a Normaflore-t meg a Smecta-t, ha lázas, akkor lázcsillapítót. Szerencsére ő csak az első nap volt lázas, és akkor sem nagyon (38,2 volt neki). Nekik is jobbulást.

Mamy! Manó is ezt csinálta minden tisztába tevéskor, szegényeknek mennyire fájhat a kis gyenge bőrük. Amíg nincs Bepanthened próbáld meg kamillateával kenegetni. Az is segíthet. Én ilyenkor jó sokáig szabadon szoktam hagyni, sokszor úgy is játszik.

Erika! Van már nevetek a kis Pocaklakónak? A miénket Kornélnak fogjuk hívni.

Noémi! Sajnos ilyen bunkók külföldön is vannak. Sőt, mi itthon kipróbáltuk egyszer a barátnőmmel, hogy angolul kezdtünk el beszélgetni, és akkor is bunkók voltak velünk. Szerintem a bunkó emberfajta mindenhol megterem.

Ja, majd elfelejtettem. Mikor szerdán várakoztunk a dokinéninél, Manó a bal térdemen ült, és a jobb keze a pocimon volt. Egyszer csak Pocaklakó rúgott egy jó nagyot pont Manó tenyere alatt. Látnotok kellett volna az arcát, meglepődött és olyan édesen nézett rám, meg a kezére és a pocimra, látszott rajta, hogy nem értette mi volt ez. Mondtam neki, hogy a tesója volt, de persze nem értette meg. :lol:

Kellemes estét mindenkinek, a betegeknek jobbulást.

Anita

goodfairy
 
 


Anita!
Örülök, hogy minden rendben, tényleg nagyon vigyázz magatokra.
Ha jól értem, azért vitted el Manót fülészetre, mert fogdosta a jobb fülét és olyankor sírt? És azt mondták, ez azért van, mert jön a foga? Ugyanis Geszti is szokta ezt csinálni, Ő a bal fülét piszkálja néha, nem sokáig, csak odatéved a keze, és olyankor olyan sírós arcot vág, nyűgösködik, de csak pár mp-ig. Ezek szerint ez a foggal kapcsolatos? Már én is gondoltam, elviszem a fülészetre, de akkor kicsit megnyugodtam. Egyébként mit csináltak vele a fülészeten? Belenéztek a fülébe? Hogy viselte? Csak kíváncsi lennék, milyen egy ilyen vizsgálat.
Nagyon aranyos hogy a keze alatt moccant meg a tesó, nem is olyan biztos, hogy nem értette, amit mondtál neki! :wink:
A fogyás elég rosszul hangzik, egy hónap alatt majdnem 1 kg. Szegény Manó. De örülök, hogy már jobban van, és összeszedi magát!!!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Tegnap este,a BEtesda-ba (gyerekkorház)Szindivel!
Kapott antibiotikumot(augmentin),és egy már fajta lázcsillapitót,hazafelé,végig hány közbe 40 fokos láz mindez este 11kor,hát tényleg elegem volt...
Ma reggel láztalan és látszólag smmi baja(el ne kiabáljam)
A korházban azt mondták ha láztalan vasárnap utazhat...
Szoritsatok neki...és remélem holnap elutazik :D
pusz
Vendég
 


Bárány!
Örülök, hogy jobban van Szindi! Elhiszem, hogy borzalmas lehetett az ügyeletre menni...
És mit mondtak, mi ez??? Mitől volt ez a láz, ami még priznicre sem ment le??? Hogy lehet az, hogy 1 nap alatt "meggyógyul" honnan tudják, hogy nem jön elő megint a láz?
És Szilveszter hogy van?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Gyors válasz, Manó tök jól eljátszik. :D

Mamy! Igen, azt mondta a dokinéni, hogy a babáknak szokott fájni a fülük, mikor jön a foguk. Sőt, még a mandulája is fájhat! Egyébként ezt olvastam már régebben is, és sejtettem, hogy nincs baja, de azért biztos, ami biztos alapon, inkább lássa szakember. Ez a dokinéni nagyon aranyos, kedves, gyerekszerető, igaz nem olcsó (4000 Ft/vizsgálat), de inkább ide viszem a gyereket, mint a kórházba. Ráadásul itt van velünk szemben a rendelője. :wink: A vizsgálat annyi, hogy egy pici tölcsért tesz a fülébe, belevilágít és úgy nézi meg a hallójáratot, illetve picikét megnyomkodja a füle alatt, de úgy, mintha simogatná a gyereket. Ő szinte észre sem veszi. Aztán megnézte a torkát is, és akkor mondta, hogy össze-vissza legalább 6 foga jön. Manó nagyon jól viseli az ilyen vizsgálatokat, sőt nagyon kis segítőkész. Szépen tartja a fejét, nyitja a száját, és már nem öklöndözik, ha lenyomják a nyelvét. Nagyon büszke vagyok rá! :D :oops: Nem egy hónap, hanem 5 nap alatt ment le a 80 dkg, de szerencsére mostmár eszik rendesen, bízom benne, hogy gyorsan visszahízza a leadott grammokat.

Bárány! A sógornőm volt így a múlt héten, hogy még a Rubophen-től sem ment le a láza 3 napig, aztán egyszer csak szinte magától elmúlt neki. Lehet, hogy nem csak a csecsemőknél van 3 napos láz? :roll: Mindenesetre örülök, hogy Szindi jobban van, és drukkolok, hogy mehessen Olaszba.

Szép napot mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!
3óra múlva indulnak!!du2-kor!!
Vendég
 


Mami,bocsi elfelejtettem válaszolni neked,és goodfnak.
Azt mondták a torkára húzodott,szóval torokgyulladás,és a nurofen neki nem volt megfelelő a lázcsillapitásra,mivl szinte soha nem volt beteg ezért nem tudtam hogy neki mi a jó.rubofent kaptt és antibiotikumot,ma még eddig hőemelkedése sem volt.
Szilveszter egyenlőre jól van semmi tünete nincs,de a korházban azt mondták baromi fertőző...hát majd meglátjuk...
Mami,ha olaszországban visszajönne a betegség akor ott mennek orvoshoz,és ha nem javul akkor haza..a volt sógornőmék az éjjel már lementek és 5,5 óra múlva telefonáltak,hogy ott vannak.és mivel tetőboxuk is van nem nyomták annyira a gázt..
Remélem nem lesz semmi baj :)
Vendég
 


Sziasztok!

Anita!

Köszi szépen az infót, a fülfájásról. Esetleg priviben megadnád nekem ennek a dokinéninek az elérhetőségét, rendelőjét, telefonszámát? Nagyon szimpi ahogy írtál róla, és sosem lehet tudni, mikor lesz rá szükség. Bár most voltunk itt a "körzeti" gyerekorvosnál, de valahogy olyan langyos víz volt. Gondolkodom a váltáson. Köszi előre is.

Bárány!
Nagyon örülök, hogy rendeződött a dolog Szindivel. Remélem, nem is jön vissza ez a fránya láz és élvezni tudja a nyaralást. Hová mennek? Kemping, vagy szálloda? Melyik város? Nagyon klassz lehet. Mi is beszéltünk róla, hogy Olaszországba is el kéne már menni, eddig "csak" Velencében voltunk, de az szuper volt. Hajnalban indultunk, délelőtt 10 felé értünk oda, autó be a parkolóházba, mi meg irány a város. Egész álló nap sétáltunk, jól el is tévedtünk néha, megkajáltunk egy kis étteremben, egyszóval szuper volt. Aztán este 8-kor indultunk haza, miután vagy egy órát vaporettóztunk össze-vissza a naplementében, finom hűs levegőben, jajjjjj de isteni volt!.... Romantikus meg minden.... :wink: Éjjel 3-kor értünk haza, és másnap délig aludtunk. De ez mér évekkel ezelőtt volt, mikor még nem volt meg Geszti.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami,Bibionéba mentek.Remélem nem lesz semmi,ma csak egy kis hőemelkedése volt,utoljára győrből telefonáltak de akkor jól volt,és 37,2-t mértek.
Tök jó lehet így egy napra is elmenni,de az azért nagyon fárasztó lehet annak aki vezet...Én is szivsen elmennék de szomorú lennék,hogy nm marad idő strandolni.Egy hét azért kell..Szindiék 9 napra mentek volna,így neki már csak 8 marad.
Nondtam nekik,hogy ha este lázas lenne,ott a jó nagy hütőfürdő (tenger) :D
Vendég
 


Bárány!
Tényleg elég fárasztó volt, párom vezetett, nagyon jól bírta, de hazafelé éjjel megálltunk aludni, egy benzinkútnál Ausztriában.
Örülök, hogy már jól van Szindi. Remélhetőleg nem 30 fokos a tenger, mert akkor nem igazán hűt. De reméljük nem lesz ilyesmi (mármint láz).

Kép
mamy
 
 


Halihó!

Mamy! Nagyon szívesen megadom a telefonszámot, de kissé nagy a távolság. Nem? Bár autópályán 1,5 óra alatt itt lehet lenni. :wink: :D Egyébként ő nem a körzeti gyerekorvosunk, hanem a helyi kórház csecsemő és gyermek fül- orr gégésze, csak mi a magánrendelésére mentünk, mert a kórházban múltkor - asszem ez írtam is - 2,5 órát vártunk.

Bárány! Mostmár a nehezén átjutott Szindi, bizti nem lesz baj, és élményekkel teli fog hazajönni. Egyébként érdekes, mert nekünk is azt mondta a doki, hogy ez nagyon fertőző, és pl. én sem kaptam el - szerencsére. Lehet, hogy Szilveszter sem fogja elkapni.

Üdv mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Ma reggel már Szindi szerencsére tök jól volt,tgnap este már pizzáztak is bibionéban,és sopingoltak,úgyhogy valószinüleg már nem volt rosszul :D A telefonban azt mondta,hogy ennyi üzletet még nem látott egy rakáson,úgyhogy az apja készitheti a pénztárcáját :D
Vendég
 


Sziasztok!

Anita!

Jé, tényleg, te nem pesti vagy.... tiszta hülye vagyok, erre nem is gondoltam. Na mindegy, azért köszi.

Bárány!

Örülök, hogy jól van már Szindi. Remélem, már nem lesz lázas.

Noémi!
Miért nem jössz mostanában???

Kép
mamy
 
 


HOL VAGYTOK CSAJOK :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Hú!Sose legyen iloyen köröm bajotok!
Múlt pénteken levették a körmét, szerintem brutális volt, szegény nagyon sírt, bár a lefogás miatt, állítólag nem érzett semmit, fagyasztották neki valami lötyivel. Azóta megőrülök vele, mert nem mehetünk játszótérre, nem tudja magát kifárasztani, minden nap küzdelem az altatás.Most aludt el, több órája próbálkozunk.Pedig kivittük ma a Margit-szigetre, de nem volt gyerek akivel rohangáljon.azt mondta a doki, hogy ne vigyük addig játszóra(homok miatt), amíg nem kezd el nőni az új köröm.És elvileg kötöznöm kéne nappalra, de leszedi folyamatosan, azt már feladtam.És ráadásul ronda nagyon.Tiszta cafrang az ujja, de nem merek vele semmit se csinálni.Néha piszkálja.

Bocsi lányok nem tudtam visszaolvasni, majd bepótolom, csak most holnap megyünk anyósékhoz.MAjd vasárnap jövünk.
Gondolhatjátok, nagy kedvvel.

Most megyek, mert fekszem le, holnap vezetek.

Puszi mindenkinek!

Jó éjt!
zsuzsi

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Zsutita!
Szegény Bazsi, úgy sajnálom... Mit jelent, hogy tiszta cafrang az ujja?... Jön le a bőr a körme helyén, vagy mi? Jézusom. Szörnyű hogy nem lehet megértetni vele, hogy ne szedje le a kötést. Gondolom annak az lenne a funkciója, hogy ne cafrangosodjon az ujja. Hát mielőbbi gyógyulást kívánok neki, neked pedig együttérzésem...

Lányok,
én tiszta zizi vagyok tegnap óta. Geszti iszonyú amit művel "evés" címszó alatt (már vagy egy hónapja, de most kezd kicsúcsosodni). Egyszerűen nem hajlandó enni. Bármit is csinálok, bármit adok neki, bárhogyan adom, köpköd. Teljesen tanácstalan vagyok, és tök reménytelennek látom a helyzetet. Persze biztos nem az, és ez el fog múlni, de MIKOR???? Lehet, hogy a foga jön megint, mert állandóan torkig vájkál a szájában, csüng a nyála, öklendezik a saját ujjától, stb. Ha elkapja a kezem (vagy múltkor az arcom!) akkorát harap bele, hogy sikítani tudnék.
Az evésre visszatérve, ma töltött paprikát főztem, és kitaláltam hogy Gesztinek csinálok pici csirkehúsgombócokat, amit a rendes gombócokkal együtt a paradicsomszószban főzök meg. Leturmixoltam a csirkemellet, tettem bele pici rizst, zsemelmorzsát, pici sót, friss petrezselyemzöldet, összegolyóztam és így főztem ki. Nagyon klassz lett, és finom. Ebédkor odahúztam magunk mellé, és kapott a kezébe először egy fél gombócot, rábukott de látni kellett volna azt az undorodó arckifejezést. Nyámmogott egy kicsit, aztán kiköpte. Végül fél óra leforgása alatt egy fél gombócot sikerült megennie. Utána a másik felét szétnyomkodtam villával, és egy pici pariszósszal keverve próbáltam adni neki. Még egy picike cukrot is tettem bele, hogy ne legyen olyan vad savanyú a szósz. Hát ezt még annyira sem ette meg. Végül kénytelen voltam bontani egy üveges kaját, a kedvencét, azt zokszó nélkül bevágta. Ilyenkor persze bőgni tudnék, (bőgtem is...) hogy MIÉRT nem akarja megenni amit főzök? És ez már nem az első. Próbáltam neki már sokmindent, de nagyon kelletlenül eszi. Párom azt mondta, nem az ízével van baj, mert finom, csak neki még szoknia kell stb. és majd megeszi, ha kellően éhes lesz. Jó, jó, de ez egy anyának olyan rossz, hogy a gyerek nem akar enni. BEZZEG a kinder pingui, az megy, meg a tejkrémes piskótaszelet, az megy!!! Meg a mese sajt! Amitől engem a hideg kiráz (csokis kockasajt, biztos ismeritek), de ő úgy bevágta mint szél a budiajtót. Természetesen minden úszott a csokis trutyiban. Persze ilyesmit csak 3-4 naponta kap, nem mindennap! Tehát azt sem lehet mondani, hogy megszokta volna a nassolást.
Ma délelőtt csináltam neki "vitaminbombát" a neten találtam a receptet, nagyon megtetszett, gondoltam ezt biztos szeretni fogja. Hát délelőtt nem kellett neki (frissen), most állottan a hűtőből majdnem mind megette. Persze fellangyosítottam picit. Leírom a receptet, hátha ti is megcsináljátok, még felnőttnek is finom.
Olyan nehéz ez az időszak, annyira de annyira nehéz, hatalmas türelem kell.... Ti hogy bírtátok??? Biztos minden babánál van ilyen időszak, hogy nem akar enni.
Szóval a recept.
1 db banán, 1 db alma (idared), 1 db narancs, 3 kanál tápszerpor (Beba 3-ast tettem bele), 2 db mézes keksz. A banánt, almát darabolva, a narancsot magtalanítva turmixgépbe, az összes többit rá, jól összeturmixolni, és kész. Nekem mondjuk előtte botmixerrel kellett nekiesni, mert "száraz" volt a cucc és a gép nem forgatta meg. Amikor már levet eresztett akkor tettem a turmixgépbe. Nagyon finom lett, és különböző rostosságúra lehet mixelni.
Na megyek, mert megint hiszti van. Mostanában nagyon nehezen van meg egyedül. Kezd öntudatra ébredni, vagyis kezd rájönni, hogy van AKARATA. Jaj, mi lesz később?...
Dobok még egy képet: Gesztenye és a kinder pingui romjai :wink:
Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok

Zsutita
Balázsnak jobbulást!!!!!!

Mamy
nem evés: én már megszoktam, mert Ákos nem egy jó evő, van hogy ebédre csak levest eszik, de van hogy azt is csak úgy ha ő kanalazhatja. Ja és persze ez gyümi leves, de a pari v. zöldborsó levesnél ujabban ki sem nyitja a száját, valamelyik nap már a krumplit sem ette meg. Vagy ma pl. gyümi leves volt, és a másodikból úgy evett egy kis krumplit, hogy a leves végén: 1 kanál leves 1 kanál krumpli és így felváltva megevett kb. 4-5 kanál krumplit. Úgyhogy ne keseredj el, talán lesz majd jobb is!

Amúgy tegnap voltunk az I-es klinikán a genetikai eredményért.
:lol: Minden OK, és a magzatvízből is fiút mutattak ki :lol: ! Így hát nem lesz egyenlőség a családban, fütyi uralom van már most! :lol:

Sziasztok

Erika

Ui: Bárány - Nszőke mi van veletek és a gyerkőcökkel???????????

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok csak nem mindig van idöm irni de azért olvasgatok folyamatosan.
Mami a leírtak alapján Geszti olyan távol áll a "rossz étvágytól",hogy el sem hiszed :D :D
Teljesen normális,hogy nem minden izlik neki,sőt az is normális aki időszakosan(akárévekig)1-2 fajta kaját eszik meg összesen.
Semmi baj vele hidd el,már amit a képen csinál az is elég!!!Eszik és kész
Tök édi,nyugi nem lesz vele semmi gond...
Minden gyereknek vannak ilyen periódusai
Az én gyerekeimnek csak ilyen van :D :D
Van egy topik evés a címe na ott keménnyebb dió esetek vannak és ők is tök szépek egészségesek és normálisak,ha van időd kukkants be...
pusz
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Köszi a bíztatást... majd bekukkantok az ajánlott topikba. Végülis a józan eszem tudja, hogy nem lesz baj, meg most sincs, egyszerűen most ez van. Csak hát néha felülkerekedik az aggódó anya. Nem tehetek róla.

Erika!
Gratulálok a jó eredményhez és az újabb fütyishez. :lol: Vigyázz magatokra.

Kép
mamy
 
 


Mamy: bocsi, hogy beledumálok, szoktalak olvasgatni benneteket... kíváncsiságból... :)
Ha nagyon piros a popsija, nekünk bevált a Panthenol... próbáld ki ha gondolod... néhány fújás és rendbehozza.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szia!
Nem semmi!!!Mármint 4 gyerek ilyen kis korkülömbséggel...Hogy fogod bírni?????
Vendég
 


Sziasztok!

Mandala,

köszi szépen az ötletet. Egyelőre maradok a Bepanthen kenőcsnél, nekünk nagyon bevált. Igaz nem olcsó, sajnos 2000 Ft fölött van a nagy tubus. A Panthenol mennyi?
Egyébként gratulálok a gyerkőcökhöz! Az én kislányom is Emese, a második neve Gesztenye, ezt használjuk.
Te is császáros voltál? Ne csak olvasgass, írj is ha van kedved!

Kép
mamy
 
 


Bárány: háááát.... még nem tudom... de azt gondolom néhány nap múlva okosabb leszek... :) Nem gondoltam bele... de ha már így hozta a sors, megbírkózom vele... :)

Mamy: nem, nem vagyok csaszis... csak szeretnék... most tuti hülyének néztek... de majd mindjárt leírom miért és talán akkor jobban megértitek. Amúgy tudom, és megértem... nálunk sem az ár számít, ha bevált valami és a kicsi fájalmát enyhíti nem érdekel mennyibe kerül, szóval oké, hogy maradsz a bepanthen-nél... nekem nem jött be akkor, amikor láng vörös volt Gergő feneke, úgyhogy a párom mondta, próbáljuk ki a panthenolt. Ráfújom a kis popsijára és a habot rajtahagyva hajtom rá a pelust. Ha nagyon gáz a feneke, akkor naponta többször is, akár minden tisztába tételnél... olyankor nem használok popsitörlő kendőt, csak tiszta vizet a lemosáshoz... aztán szárazra "puhogatom" és rá a panthenol. Az a tapasztalatom, hogy amikor nagyon laza volt a széklete (főleg ha jön a foga) és többször van egy nap, akkor pillanatok alatt felmarja... pedig én sem hagyom a kakiban, ahogy TE sem... és mégis akár 2 perc is elég... sajnos....
Nos, akkor a történetem... :
2000-ben született a fiam, kész borzalom volt, rövid volt a madzag, másfél órás kitolási szak.... óborzalom... kikönyökölték.... oxytocin ment, fájdalomcsillapítás csak a gátmetszésnél, suturat nem éreztem, csak az utolsó 5 varratot, mert addigra kiment a fájd. csill.
2002-ben 24 hetesen szülésindítás, mert fejlődési rendellenessége volt a kislányomnak, 2 napig 5 perces fájások éjjel nappal, oxytocin és társai... ohne tágulás, végül iszonyat kínok között meglett a baba.
2004-ben született a kislányom, végülis ő volt a legkönnyebb, vele csak 1 órás volt a kitolási szak, de oxytocin ment... fájdalomcsillapítás semmi.... sutura egy rémálom!
2006-ban kisfiam született, két órás kitolási szak, elájultam a szülőágyon, nyomták az orromba az oxigént, hogy nehogy elájuljak újra... oxytocin infúzió, fájdalomcsillapítás semmi, sutura egy borzalom! Utána infúzió, hogy életre keljek.... a férjem lefotózni sem mert, mert olyan zombi fejem volt, szülés után még vagy fél órát úgy remegtem a kimerültségtől, hogy injekciót kellett adjanak...

Minden babával hónapokig feküdtem benn a kórházban, végig aggódtam, az idegeim teljesen kivoltak...
Gondolhatjátok, ha nem örömömben sírtam a két csíkon a teszt láttán....
Túl sűrűn jöttek a gyerekek, a szüléseim nem voltak épp könnyűek és az idegeim emiatt teljesen felmondták a szolgálatot....

Amióta megtudtam, hogy terhes vagyok, azon kavarok, hogy valaki császározzon meg. Hogy miért? Nos:

1. szeretném a kitolással és vajúdással járó fájdalmat megúszni.... tudom, a csaszis seb sem leányálom, de akkor már ott a babám, talán könnyebben viselem.
2. szeretném ha nem lennének inkontinencia-gondjaim, mert minden babát (kivéve az elsőt) gátvédelemmel szültem, aminek az lett az eredménye (az utolsó szülés után már), hogy 6 hónapig jóformán egyáltalán nem tudtam tartani a vizeletemet.... képzelhetitek!
3. szeretném ha elkötnének, mivel semmiféle fogamzásgátló módszer nem jöhet számításba nálam (orvosilag igazolt), így nem marad más, és ha nem csasziznak, akkor az elkötésért be kell feküdnöm, hogy laparoszkóppal megcsinálják, ami 60 ezer forintba kerül, plusz amit a dokinak adsz, és két napig bent kell lenned mert altatnak. A babát nem szoptathatod 24 óráig, ja meg hát oldd meg, hogy valaki bevigye hogy megszoptasd amikor lejár a 24 óra... szóval köszi...
Arról nem is beszélve, hogy pszichésen teljesen kivagyok már! Komolyan mondom, én aki mindig és mindenben egy karakán, határozott csaj vagyok, úgy váltogatom a nőgyógyászokat, mint más a bugyiját... szóval rohanok fűhöz-fához, hátha valaki megszán és felvágja a hasam... de nem találtam még olyat. Van aki csak hitegetett aztán mire eltelt három hónap, benyögte hogy mégsem, van aki élből elutasít, van aki más alternatívákat ajánl, de nem gondolja át őket... szóval tele van a hócipőm....
Holnap egy barinőm találkozik a Paulin proffal, hátha ő sikerül elintézze a csaszit nekem a klinikán... hátha van még szava....
Amúgy meg a baba állítólag alig 2 kiló és azt is szeretném, ha nem kéne annak a csöpp emberkének végig tuszkolódnia a micsodámban.... hát röviden (?) ennyi....

Még nem találtam olyan orvost, aki vállalná... úgyhogy sztem marad a sima szülés.... és utána a befekvés újabb műtétre... az elkötés miatt.... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!
Mandala,ezt nem értem,hogy miért nem császároznak,az én orvosom szerintem szó nélkül megtette volna...
Ezen kivűl az előzményeid is elég rosszak,mivel ha jól értelmezem a 4szülésedből csak 3 gyereked van,gondolom a 24 hétre született nem maradt éledben... :cry: Legalábbis én így értelmeztem amit írtál,azon kivűl gondolom a többi is korábban jött,mert irtad,hogy honapokig korházban voltatok...Szóval ezek után ugyan miért nem császároznak???És hogy hogy még orvost keresel?Szülés elött pár nappal?????
Vendég
 


Mandala!
Szörnyű, amit leírtál. Részvétem az első kislányod miatt, ha jól értelmezem, akkor ő nem él. Feltűnt, hogy 24 hetes volt. Csak akkor vették észre a fejlődési rendellenességet? Ez hogy lehet? És ha nem vagyok túl indiszkrét, mi volt a baj?
Én mikor terhes voltam, összeolvastam persze mindenfélét. Ma már belátom, hogy kár volt, mert néha nagyon megkavarja az embert a sok ellentétes vélemény, engem legalábbis összezavart sokszor, és tanácstalan voltam. Akkor olvastam néhány ilyen szomorú történetet, mint a tiéd, nehéz szülésekről. Sajnos vannak ilyen esetek. Én úgy tudom, ilyenkor a következő szülésnél az orvos nem utasíthatja el a császármetszést. (De lehet, hogy nem jól tudom, nem vagyok teljesen képben). Tehát ilyen előzménnyel szerintem legyél határozott, és igenis kérd a csaszit, hiszen a gyermeked életéről (és a sajátodról!) van szó. Ez nem játék. Szerintem ha valaki, akkor TE császáros kell hogy legyél.
A gátvédelemtől miért alakult ki inkontinencia? Én csak hallottam a gátvédelemről, én nem alkalmaztam, mivel nálam 90 % volt a császár, az én orvosom már akkor felvetette amikor majdnem végig faros volt a kislányom, de aztán befordult, akkor meg azért mert "idősebb" vagyok, meg vannak plusz kilóim stb. és azt mondta, hajlamos vagyok a magas vérnyomásra, és nála ez már elég indok a császárra. Pedig úgy tudom, ő egyáltalán nem párolja a császárt. Állítólag mindig a végsőkig küzd a rendes szülésért. De nálam negyedóra alatt összeszedte a műtősöket, és 25 perc múlva már meg is született a kislányom.
Én sajnos nem tudom, milyen a "rendes" szülés (bár utálom ezt a kifejezést, mert minden szülés RENDES) nem tudom, milyen a szülési fájdalom, műtétem sem volt soha, csak most a császár. Én azt mondom, ki lehet bírni. A seb persze fáj, de csak 2-3 napig rossz, utána hihetetlen gyorsasággal gyógyul, és az ember hihetetlen gyorsasággal regenerálódik. Szerintem a boldogság hormon is közrejátszik, amikor ott van az újszülött gyermeked.
Hát én nagyon nagy kitartást, és erőt kívánok neked, és szorítok, hogy sikerüljön "elintézned" a császárt.
Aztán mindenképpen gyere majd, és írd meg, hogy mi volt, nagyon szivesen látunk, és várunk!!! Akár császár lett, akár nem.

Kép
mamy
 
 


Bárány!
Mi van Szindivel? Már jól van, ugye? Jól telik a nyaralás? Mikor jön haza? Gondolom, már hiányzik...

Noémi!
Te már sosem jössz mifelénk?.... :cry:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Mami éppen most jött haza szindi,és csalódottan mert nem igazán tetszett neki a tenger,és minden nap csak szendvicset kajáltak olyan árak voltak,a nagynénje és az ikrei(1,5 évesek)hányva betegen jöttek haza.Semmit nem barnult,húúú ezért kár volt.
Tökre bosszankodok!!!!!
Vendég
 


Kép
Na ez még berekfürdő,most sokkal fakóbb a szine :?
Vendég
 


Kép
Ez pénteken készült a dinóliállitáson
Vendég
 


Kép
Ez is a dinókiállitás
Vendég
 


Majd rakok a tengerpartosokból is ha érdekel valakit,csak még töltőn van a gépe Szindinek
Vendég
 


Kép
Ez már a tengerpart 8)
Vendég
 


Halihó Csajok!

Adok végre életjelet magamról, de egyszerűen kész vagyok, teljesen padlón érzem magam lelkileg. Úgy érzem, az egész világ ellenem van. Mindenki piszkál. :( Elsősorban a pocakom méretével van bajuk, ugyanazt hallom most is, mint Manóval. „Úristen, mekkora, biztos ikreid lesznek!” „Jesszusom, hogy lehet valakinek ekkora pocakja félidősen?” „Óriásbébi lesz, meglátod, ezt nem tudod megszülni” És még sorolhatnám. Teljesen kivagyok, már ott tartok, hogy nem merek kimenni a házból. Pénteken is sírva jöttem haza, mert találkoztunk a játszótéren egy „kedves” ismerőssel – akivel ráadásul min. 5 éve nem láttuk egymást – és legalább negyed órán keresztül azt ecsetelte, hogy a lánya, akinek ugyanekkora pocakja volt mennyit szenvedett végig a terhesség alatt, és 14 óra vajúdás után már könyörgött a császárért és 4,2 kg-os gyereke született. A legborzasztóbb az, hogy hiába mondom, hogy a pocak mérete és a gyerek születési súlya, hossza között nincs egyenes arányosság, mintha meg sem hallanák. Ráadásul útálok idegeneknek magyarázkodni, semmi közük hozzá, hogy mekkora pocakom van, és mekkora gyerekem fog születni. Persze én is látom, hogy nagy – készített párom képet is, azon még brutálisabb – de mi a fenét csináljak vele. Egyszerűen ilyen alkat vagyok és kész. :(
A másik, amivel állandóan piszkálnak mostanában, hogy miket adok enni Manónak. Most hétvégén is állandóan azt hallottam, hogy adjak neki ezt, adjak neki azt, és nem fogják fel, hogy nem eheti. Pl. babapiskótát, túró rudit, túrókrémet, kekszet, stb. Meg persze azért is hülye vagyok, mert nem engedem nasizni. Persze ő is kap néha, kukorica pufit, meg gluténmentes kekszet, de nem az lóg a szájából pl. séta alkalmával állandóan. És mindig a magyarázkodás, ami már rettentően unalmas, és kiborító, hisz ő az én gyerekem, majd én eldöntöm, hogy mit mikor adok neki. :evil: :( Ezen kívül apósomnak mániája, hogy a gyereknek mindent szabad. Szombaton pl. a konyhaszekrény fiókját engedte nyitogatni Manónak, ráadásul azt, amelyikben a nagy kések vannak, és mikor megkértem, hogy ne engedje neki, még én voltam hülye. Mondtam neki, hogy attól félek, hogy a gyerek odacsukja az ujját, erre közölte, hogy ő arra figyel. Na, nem telt el fél perc, és megtörtént az, amitől féltem. Szó szerint üvöltöttem apóssal, és megmondtam neki, hogy lesheti, mikor veheti a gyereket a kezébe. :evil:
Ezen kívül a fogzás is állandó téma. A kedves rokonaim szerint Manónak valami baja van, merthogy még csak két foga van, és szerintük már legalább 6-8 foga kellene, hogy legyen. Ja, és persze szerintük a gyerekem „visszamaradott” a fejlődésben, mert nem mászik. A senkit nem zavar, hogy jár, és már kapaszkodva szépen megáll, akkor is fejletlen. ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! :evil:

Bocsánat, hogy így rátok zúdítom a kis lelki bajaimat, de olyan jó „elmondani” valakinek. :oops:

Mamy! Manónál is van úgy, hogy szinte semmi nem jó, amit adok neki. Valamelyik nap is már a harmadik üveg kaját bontottam fel, és az sem kellett neki. Aztán fél óra múlva megette az, ami ellen korábban sztrájkolt. :x Általában viszont bevág két üveg bébiételt ebédre, szerencsére neki jó étvágya van. Bár, amit leírtál az szerintem nem rossz étvágy, vagy étvágytalanság, hisz azért Geszti legtöbbször szépen eszik. Egyébként Manónál is van, hogy nem kell neki a főztöm. És, ha belegondolsz, néha nálunk felnőtteknél is van úgy, hogy semmi sem kell. Jézusom, hogyhogy ennyiért veszed a Bepanthent? Nálunk 1700 Ft. a nagy. Ennyi különbség lenne még "gyógyszerben" is Pest és "Vidék" között? :shock:

Bárány! Nem akartam írni Szindi elutazása előtt, ne előítéletekkel menjen ki, de Olaszország nekem is nagy csalódás volt. :?

Erika! Gratula a kukacoshoz és, hogy minden rendben, akkor nálatok is az a helyzet, mint nálunk. :) Emlékszem én tavaly sírva fakadtam, mikor megláttam a papíron: XY/férfi.

Mandala! Ez borzasztó, amit írtál. Gondolom, akik elutasítottak mind férfi orvosok voltak. Hihetetlen, hogy mennyire lelketlenek tudnak lenni, és persze hivatkoznak a kórházi protokollra. :evil:

Noémi tényleg megint nagyon eltűnt. :(

Megyek, mert Manó próbál felállni a járókában, és az egyik lába már combtőig kinn van, a másikon meg térdel, és közben üvölt. :roll:

Puszi mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Bárány!
Klasszak a képek! Hidd el, nem csak az számít, hogy mennyire barnult le vagy éppenséggel nem barnult semmit. Azért fülig ér a szája, biztos tetszett neki, csak tudod milyenek ezek a "gyerekek" (azaz már majdnem kamaszok) mindennel elégedetlenek. Az persze szomorú, hogy a másfél éves ikrek betegek lettek, de ha jól emlékszem ők már akkor is betegek voltak, amikor kimentek. Még írtam is, hogy ez milyen felelőtlenség....
Szerintem azért biztos jó volt, kicsit távol otthontól, tenger meg minden....
Bár az igaz, hogy az olasz tengerpart, legalábbis ez az északi része, nem túl szép. Zavaros és koszos a víz (persze biztos van ahol nem). De Velence, Bibione sajnos ilyen. Én is emlékszem mikor először voltam Velencében, mekkora csalódás volt a tenger. Alig mentem be térdig, olyan koszos, hordalékos volt. Itt a képen ez sokkal szebb!
Szilveszter a dinókiállításon pedig nagyon aranyos, az első képen főleg, az az igazi csibészes arc! Nem semmi! :lol:

Kép
mamy
 
 


Anita!
Egyszerre írtunk! :lol:
Szegény, ez nagyon nehéz lehet tényleg... én sem értem, egyesek miért szólnak mindenbe bele? Főleg ha rokonokról van szó. Mert ha idegenek "osztják az észt" azt könnyen le lehet rázni, én pl. ha játszótéren vagy séta közben ilyennel találkoztam (szerencsére ritkán) akkor mosolyogva közöltem, hogy az égvilágon semmi baja higgye el, a gyerekek mind különbözőek. És kész. Mert persze minden gyereknél lehet találni valamit, amibe bele lehet kötni. Gesztinél pl. folyton az a "feltűnő" hogy nincs túletetve, nem hájas, nem emlékeztet Michelin gumiemberkére. Nyúlánk, izmos alkata van. De ami a ruha alatt nem látszik, hogy van ám pocakja neki is!!! Hajaj!!! :D
Persze tudom, hogy könnyű mondani, de próbáld magad túltenni ezen. Apósod tényleg nagyon felelőtlen. Hálistennek nálunk ilyen nincs, ha itt vannak apósomék, sokat foglalkoznak vele, de ennyire nem durva a helyzet. Mondjuk tegnap kicsit meglepődtem, mert ebédkor szokás szerint Geszti köpködött és kiverte a kanalat a kezemből, mire anyósom mondta hogy na majd ő megeteti, (de csak azért engedtem mert én már feladtam negyedórás vívás után), persze neki is ugyanezt csinálta. Erre apósom közölte, hogy le kéne kötözni a kezét, hogy ne tudjon hadonászni, valami olyan előkét ráadni, amibe bele lehet "csomagolni" a kezét. Erre közöltem vele, hogy nem adok rá kényszerzubbonyt, és ez micsoda hülye ötlet, attól még jobban felhúzná magát, és hisztizne. Geszti már attól is hisztizik (ha olyanja van), ha megtörlöm a száját evés után. Igazi kis primadonna! Szóval az "öregeknek" néha vannak nagyon fura dolgaik és ötleteik... de én csak mosolygok rajta.
A hasmérettel meg ne foglalkozz, fölösleges magad ezen idegesíteni már előre. Ahogy mondod, általában nincs összefüggés a hasméret és a gyerkőc mérete között. Nekem is nagy hasam volt, Geszti mégsem volt óriásbébi. Meg fogod tudni szülni, nem lesz semmi baj! Ha pedig császár, akkor császár. A lényeg a gyerek és az anya egészsége.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!!!

Vagyogatok! Vagyis olvasni olvastalak titeket, de a gépem szervízben volt megint, mert az akksija nem bírta, most kicserélték, de már lejárt a garancia úgyhogy már nem nagyon viszem szervízbe...

Nos amire emlékszem arra reagálok!

Először is Erikának hogy minden rendben van! És gratulálok az egészséges drága kisfiadhoz!!!

Bárány!
Hűű ha minden igaz Szindi már túl van a betegségen?! Hát nem semmi hogy titeket mindig betalál. Szegény gyerkőcök.
A képek nagyon jók! Szindi kivel ment Olaszba? Mert azt nem olvastam, vagy csak nem emlékszem :oops:

Anita!
Iwiwen kerestem hátha találok képet a pocidról de nem...szóval a has mérete szerintem sem mérvadó! Ez hülyeség! Nem törvényszerű. Az hogy "cseszegetnek" tényleg nem könnyű, nálunk is vannak itthon ilyesmi harcok, de sajna nekem már egyik fülemen be másikon ki. Nem tudok mást csinálni, mi együtt lakunk, de neked legalább annyi előnyőd van hogy ha hazamész ott te vagy a "főnök" te dirigálsz. Csak addig kell elviselned más okosságát amíg ott tartózkodsz.

Mamy!
Kajálás terén kezet foghatunk! Zsebi amilyen jó evő volt most olyan sz@r! Semmit nem eszik. Bár a túrórudi nála is nyerő...de ugye nem adhatok neki azt enni állandóan. Szóval türelem...igyekszem ezt úgy venni hogy most a meleg miatt van ez. De félek attól hogy ezzel csak magamat nyugtatgatom!

Zsutita!
Bazsi lábának gyógypuszi! Húúú nem könnyű! Főleg egy gyereknek megálljt parancsolni, ne legyen homokos, meg a kötés...stb.
Hogy megy a munka, bölcsi?

Én kiléptem múlthét pénteken. Hál istennek! Zsebi tegnap óta bölcsibe jár. Nincs semmi gond nagyon élvezi, bár még ott vagyok én is. Egy gond van hogy agresszív pedig ez nem volt eddig rá jellemző. Iszonyatosan harap. 4gyereket tegnap véresre, ma pedig 2őt. Úgy sírtak mint a záporesső. Zsebi meg megy mint egy vámpír...a másik hogy simogatja a fejüket és fogja jól rávág szegényeknek! Miért nem tudom...de ezenkívűl nem lesz gond szerintem.

Nos egyenlőre ennyi!

Ja Mandala! Üdv itt!
Csatlakozhatnál, szerintem mindenki örülne ha irogatnál és néha jó kiereszteni a gőzt. Már nálam is sok, azt hiszem pont időbe került a gyerekem bölcsibe én pedig megyek dolgozni, 4gyerek után már a diliházba lennék pedig én is egy kemény csaj vagyok. Vagyis lehet hogy csak voltam...?! :?
Császár: nevet nem tudok de hallottam már hogy van doki aki kérésre császározik, de Qrva drága. Magánba pedig 100%ék hogy kivitelezhető! Az a kérdés mennyi pénzed van rá!? Sajnos már így műkődik!

No pusz mindenkinek, igyekszem rendesen jönni.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok

Nszőke
de jó hogy itt vagy!
Aranyos lehet a Pici lánykád a bölcsiben!
Nálunk is Ákos a nála nagyobb gyerekekkel el van, de van itt 2-3 házzal arréb egy 14 hónapos baba, igaz súlyosabb stramm gyereknek néz ki mint Ákos, de Ákos már egy párszor ráütött a fejére stb.
Szerintem ezek egy idő után elmúlnak, legalábbis remélem :lol: !

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Túléltük a hétvégét, Bazsinak nagyon tetszett a kutya, macska, tyúk, kakas, szóval állatozott folyamatosan.

Mamy!

Ne aggódj az evés miatt, majd túl lesztek ezen.Esetleg próbáld meg, hogy adsz a kezébe egy kanalat neki is.Hátha leköti, és nem figyel arra, hogy csapkodja ki a kezedből.Mi is így úsztuk meg ezt a korszakot.Mi most ott tartunk, hogy csak akkor eszik, ha egyedül ehet, ami villával nem gond, de kanállal elég körülményes.Az Ikeába vettünk nagyon jó gyerek evőeszközt, vastag a szára, bumbó van a végén, könnyű megfognia.És baromi olcsó.

Noémi!

16 nap múlva kezdem a melót, Bazsi meg 3 hét múlva megy bölcsiba, mert nálunk most van nyári szünet.Sajna.
És a keze bibis, nem a lába, de mindegy, a lényeg, hogy gyógyul, már játszóterezünk is, mert elkezdett nőni az új körme.

Mandala!

Üdv köztünk, írj nyugodtan.Nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz emlékeid vannak a szülésről.Szorítok, hogy ez a mostani olyan legyen, amilyet te szeretnél.

Bárány!

Én tizen éve voltam Bibionéban, nekem akkor tetszett, azóta lehet,hogy megváltozott.Akkor ezt sajnálom, mert már beszéltünk róla, hogy egyszer el kéne menni oda, de lehet, hogy akkor mást nézünk. Aranyosak a képek, Szindi is, meg a zsivány fiad is nagyon fotogén, szép gyerekek.

Erika!

Bazsi is csapkodja a nála kisebb gyerekeket, én is erre számítok, hogy elmúlik ez a korszak is.

anita!

Ne foglalkozz senkivel, ne idegesítsd magad azon, hogy ki milyen hülyeséget mond.Én is úgy néztem ki, mint egy bálna.


Jó éjt mindenkienk!

Dobok fel egy képet, ami a kórházba indulás előtt lett készítve.
Pussz

Kép
zsutita
 
 


hát nem találtam meg a képet, ez november eleji, én meg február elején szültem, 7 hónapos kép
Anita!Nincs veszve semmi, más is lehet nagy pocakos!

Kép

Kép
zsutita
 
 


azért még dobok egy pár friss képet:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
zsuzsita
Szindi az örök eleégedetlen,ha ismernéd a természetét akkor tudnád,hogy attól,hogy valami neki nem megfelelő attól még tök szuper is lehet... :D Az ő véleménye nehogy elvegye a kedved mert a képek alapján szerintem sincs semmi gond vele,bár én még nem jártam ott(sehol).
üdv mindenkinek
Vendég
 


Szia Bárány!

Most úgysem aktuális a nyaralás, bár megyünk Debrecenbe egy bő hétre, ez jutott idénre.
Megnézzük 20-án a virágkarnevált, aztán jövünk is vissza, mert 23-án kezdem a melót.
Nincs hozzá kedvem, de muszáj.

Csajok merre jártok?
Nem leszek egy hétig, jó lenne addig tudni valamit rólatok!

Na puszi mindenkinek!
Jó éjszakát!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Irtózatosan pipa vagyok!!!! Most NEGYEDSZER írom az üzimet, ugyanis háromszor elszállt, nem tudom mi van a babanettel, pedig csak entert nyomtam!!!!

Zsutita!
Kipróbáltam én már mindent a kezébe adni, ruhaszárító csipesz, vigantolos üveg, kiskanál, stb. de ha olyanja van akkor reménytelen. Ha viszont leköti a tárgy, akkor szépen meg tudom etetni. De belegondoltam, mi is így vagyunk ezzel, ha nem vagyunk éhesek, nem eszünk. Ha olyankor próbálna valaki "megtömni" én is kiverném a kezéből a kanalat. :?
De azért nem olyan nagyon vészes a helyzet, van amikor szépen eszik, szóval változó, inkább azt mondanám. Csak a múltkor olyan rossz hangulatban voltam. Néha nagyon elkeserít a nem-evése. De nem sovány, nagyon szépen fejlődik, kis hurkás, szóval nincs baj. Ez a lényeg. :lol:
Nagyon jók a képek, főleg az utolsó, ahol alszik, olyan békés. Hogy van az ujja?
Jó utat a nyaraláshoz, én is olyan szivesen megnézném a virágkarnevált, de idén is kimarad. Talán jövőre.
Sok sikert a munkakezdéshez, elhiszem hogy nem nagyon várod... Én jövő szeptemberben megyek vissza (vagyis ha lejár a sok szabim, valamikor novemberben), amikor Geszti bölcsibe megy.
Hihetetlen, hogy rohan az idő, hisz még csak "tegnap" született, és jövő héten már 1 éves lesz!!!!!! :shock: :lol:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Most Zsebi egyedül van a bölcsiben, addig kihasználom az időt!
Tegnap hagytam ott először, annyira nem zaklatta, bár mikor visszamentem kicsit pityergett. Ma ahogy eljöttem üvöltött...Szegény a szívem megszakad. Nem könnyű ez az elválás dolog. Tudom ez az élet rendje, meg hogy előbb utóbb neki is jó lesz, élvezni fogja, de most olyan nehéz. Ha tehetném biztos nem vinném bölcsibe, de sajnos mi is pénzből élünk. Ez olyan önzőnek hangzik vagy nem is tudom, de sajna ez van.

Mindjárt megyek érte viszont, remélem nem szomorú...már tegnap óta ott ebédelünk is. Na a kaja bejön neki.

Zsutita!

Bocsi, nem tudom miért de én a lábára asszociáltam azonnal, de egyik rosszabb mint a másik. Ahogy alszik a képen....drága Baszi azzal a kézkötővel. Szegény, nem semmi micsoda tűrésük van néha ezeknek a gyerkőcöknek...

Hova mész 1hétre? Nyaralás, család?

Bibione?
Én szinte csak jót hallottam róla! Mindenki áradozik hogy milyen szép!
Ja nem tud valaki jó Horvát nyaraló helyet? Konkrét helyet!
Vagy Magyarhoz közeli tengerpartot?!
Szeretnénk menni, ha lehet most kocsival, tengerhez, többnyire két részletben. Olcsóért természetesen.

Klauszka már nem ír? És Anyuci?
Kismamik hogy vagytok?
Mindenkinek kisfiút hoz a gólya? Ki hol szül? Hogy van mostanában a szülés? Mert ugye állítólag jó pár változást vezettek be az elmúlt 1-2évben!
Kíváncsi vagyok!

Mamy szerintem várj egy kicsit, tudom könnyű ezt mondani de most én is ezt teszem mert Zsebi Detto Geszti.

Na de mostmár készülök. Megyek vissza a bölcsibe. Megnézem mi van a palántámmal.

Puszi mindenkinek!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ja Mamy ez a kép nagyon jó GEsztiről, ez a glitteres!
Lopom majd az ötletet!
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :wink:
Ha szabad! :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: