Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nekem meg két gyerekem van :lol: Feljött hozzánk Csongi haverja, épp most robbantják szét a gyerekszobát.
Közben meg főzök ezerrel, mert tegnap telefonált a párom, hogy vagy ma éjjel, vagy holnap érkezik haza. Én meg ugye este lánybúcsúba megyek T.miklósra. Úgyhogy előkészülök, legyen holnap mit ennie.
Örülök, hogy jön, mert így legalább ki tudja pihenni magát, és el tudunk normálisan készülni az útra! Legalábbis remélem...

Judit, édesek a csajszik! Az ülök, majd borulok az sorozatfelvétel :wink:

Márti, itt meg vasutas nap van a MÁV strandon, de ugyi dolgom is van, meg ezt a h*lye szelet már nagyon unom, úgyhogy nem hiszem, hogy kimegyünk!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sziasztok!

Köszi ..., aki hiányolt!........

Elolvaslak benneteket, de annyira lemaradtam, hogy személyes válaszokat kérdéseket csak úgy tudnék már feltenni, ha jegyzetelnék....

JÓL VAGYUNK!
Nem tudom mikor írtam utoljára...a Sógornőmékhez költöztem, mert a párom külföldön és csak így nyugodtak már a szüleim is, tesómék is...
Így esténként olvaslak benneteket, de már nincs erőm írni....
NSTk rendben voltak, hétfőn megyek újra és várom, hogy mit mond az orvosom a programozott szülési tervről!(Artúr a héten nem volt)
A 38. hétbe lépünk holnap!!!!(Erika egyidősek vagyunk!)

Molyolgatok apróságokkal,(kiságy fölé pillangókból készítek nézegetnivalót Kincsőmnek), olvasgatok, sokat pihenek...
Hétfőn megvizsgálnak...már feszít a méhszájamnál...IZGULOK!!!

GYÖNYÖRŰ GYEREKEK vannak itt a topikunkon! Minden anyukának-apukának csak gratulálni tudok!!!

Kati+ Kincső

Kép
kk0229
 
 


Cső csajok!
Röviden és tőmondatokban!
A képek folyamatban, :lol: a gyerekek itthon :P , Petikét megkakiltattam :oops: , mostam :? , főztem :lol: , apa dolgozott :cry: , Imike 2*bepislantott :roll: :oops: :? .

Bbj: Letinek mi van a kis bukóján? Anyajegy :?: Nagyon édik a csajszik, Gréti igazi nőci, és kertész lesz belőle úgy látom!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Olvastam a pénzügyi eszmecseréteket-igazán sok hasznosat írtatok!

Segítsetek nekem abban, hogy ha megszületik a kicsink, MIT ÉS HOL KELL ELŐSZÖR INTÉZNÜNK????
Anyasági-GYED?...stb. KÖSZI!!

GYerekorvost választottunk.(Bernád Éva)

Kati+ Kincső

Kép
kk0229
 
 


Kati, de jó, jó, ahogy Imike mondaná!

Már nagyon izgulok értetek, olyan jó anyucinak lenni. Kicsit túrázd magad, hogy esetleg nem fognak neked úgy segíteni a baba körül, mint ahogy elképzeled, de az is lehet, hogy minden rendben lesz és meg leszel elégedve. Vigyél papír wc ülőkét, szülséged lesz rá, mert hát a higiénia az elhanyagolható a kórházban.
A tejcsid is valószínű, hogy később fog aktivizálódni, ne aggódj a császárosoknak ilyen. És ne idegeskedj emiatt, ez nagyon fontos!Nyudogtan vihetsz be mellszívót, ha szükséges, hiába mondják azt, hogy tedd el, a tied, nyugodtan használd. Már sokat mondtam, / írtam / de most megismétlem, a kórház nem egy büntetésvégrehajtási intézmény.

Én is megyek a kórházba a jövő héten, bár semmi ingerenciám. Hathetes vizsgálat!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!
Ildi. Aha, anyajegy. Haemangiomának hívják, ami csak egy piros folttal indult, majd 2 hónapos korára ez lett belőle. Voltunk vele sebésznél, folyamatosan figyeljük, és majd augusztuban kell visszamenni kontrollra. Most már én látom visszafejlődni, úgy néz ki, mintha egy félbevágott eper csücsülne a bukiján. (Egyébként eperanyajegynek is hívják.) Ha a doki bácsi úgy dönt, akkor leveszik, de mivel megállt a növésben, meg inkább csökken méretileg, így gondolom nem akar hozzányúlni. A legtöbb 2 éves korukra visszafejlődik, de eltarthat 10 éves koráig is. Igazából "jó" helyen van, a haja majd eltakarja. A szomszéd kislánynak, meg bátyjának is van/volt, nyom nélkül eltűnik...

Egyébként főznöm nekem is kellene, de nem visz rá semmi! Olyan fáradt vagyok! Délután kinézünk ide a miklós napokra, holnap meg megyünk vhova kirándulni.

Erika!
Én is kíváncsi vagyok a tejes pite receptjére.

Ha valaki szeret sütni, főzni, szívesen küldök e-mailben, egy csomó receptet kaptam, Benkő Laci bácsi, Jamie Oliver, dr oetker, stb

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Kati!
Az Államkincstárhozés a tb-hez kell menni ott adnak egy csomó nyomtatványt és azokat kell kitölteni!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sikerült!
Kép Ő Gyilkos a kiscicánk!
Kép
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


bbj: nekem jöhetnek a receptek!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ildikó! Ezt a vad tigrist honnan szedtétek?Petike milyen komoly arccal figyeli a világot.Nagyon aranyos, jó lenne egy kicsit megfogdosni, már olyan régen tartottam a kezemben ilyen kis csöppséget.
Voltunk megnézni a gyerekekkel a motoros bemutatót, Kristóf nagyon élvezte, de Angéla a nagy hangjuk miatt szörnyűnek találta.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Judit!
Nekem is küld el a recepteket léccci! :)

Ildi!
Petike nagyon tiszta apja a harmadik képpen.
szilbee
 
 


sziazstok!

Gyönyörűek ezek a gyerekek:D ide tényleg csak szép babák születnek!!!!

BBj!

Tudnál valami elérhetőséget küldeni a babakocsi miatt mert érdekelné unokatestvéreméket!!!


Elin!

a gyerekülés nem kell azt eladhatod de a kiságy az nagyon nyerő :P


Kati!

hétfő utén mikor mész NST-re? mert én kedden leszek meg még holnap megyek:-S


De nagyon jól érzem magam, igaz tegnap elvágtam ampullával a kezem, de most már ugy egészen jól érzem magam mert kezdek belerázodni a pörgésbe, meg tudommár hogy mi hol van.
Csak az a baj hogy mire végzek lehet itt nem kapok állást.
Amugy a gyerekágyon majdnem minden korteremnek van kis zuhanyzós wc-s kabinja:-D

puszika

Kép
kbernadett
 
 


Na helló! Jó sokáig tartott, de visszaolvastalak benneteket!

Hirtelen ami eszembe jut: tapétát az Abonyi úton, a Tesco-val szemközti oldalon, egy nagy sárga kertes házban üzemelő tapétaboltban érdemes megnézni. Egyébként nekik van több boltjuk is a városban. Tartanak katalogust, mi is abból választottunk a gyerköcnek. Hirtelen visszagondolva talán pont Barbis nincs, de van hercegnős, meg olyan a bordürje, hogy "tükrös", a kicsi látja magát benne.

Receptek nekem is jöhetnek!

Nyaralás: annyira vészes idő nem volt. Szél az igen. Hétfőn mentünk át sonnenthermbe, hát az ideg elkapott. Igaz írtad Judit, hogy csak német nyelv megy, de még a felíratok is! Basszus, ilyen sehol sincs, hogy a pénztáros csak a saját anyanyelvén beszél! :x De aztán megbékéltünk a hellyel. Babuci nagyon élvezte, később kicsinyitek képeket. Borzasztó jó hely!!! Augusztusba visszamegyünk! Egyébként találkoztunk ott a Liptai-Gesztesi családdal. Kedden Bükfürdőn voltunk. Hát csajok! Ahogy nyomják azt a helyet! Hát olyan szaaar, hogy csak na! Két éves kor alatt nem viheted a gyereket medence közelébe! Köössszzzz! Mindenért fizetni kell: nyugágy 550.- + 500 ft letéti pénz, lehet egy nap egyszer vizibiciklizni egy- vagy csak fél órát, azt is ezer forintért... Szóval hihetetlen. A gyerekem egyébként még jobban megkergült, éjszaka óránként kelek, merthogy mostmár az apja nem jó neki, most is ordít az apjánál. Szerdán végig esett az eső, ugyhogy kártyaparti volt. Az utánna lévő napokon pedig szétnéztünk a környéken. Bár azt egyébként is terveztük. Mindent egybevetve jó volt, szép volt. Annyi árnyékolta be, hogy az éjszakák borzalmasak voltak. És úgy néz ki ez itthon is folytatódik. Borzasztóan fáradt vagyok. De jó lenne egy hét szabi!

Nóri és többiek! Kipróbálhatnátok velem is azt a cukrászdát!

Na megyek megnézem a gyerköcöt...

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Betty egyszerre írtunk! Szerintem csak az egy-két szobásakban lehetnek zuhanyzók. Legalábbis a "normál" 5 ágyasakban, amiből a több van, nincs... Vagy nem tudom...

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Hali!
Hát most, hogy felújítják a gyerekágyas osztályt is, még egészen tűrhető lesz. Csak azokkal kéne már valamit kezdeni, akik ott vannak...mármint a nővérek :?

Olga! Üdv újra itthon!! Fagyizni úgy látszik, mégiscsak ketten fogunk. De ha nem sietünk, még bezár...nincsen túl nagy tolongás ott... :cry:

Betti! Sajnálom, hogy nem jött össze a mai tali! Ezért mondtam én, hogy előtte szóljatok, mert így, látod....Hát hisz' nekem is rá kell készülni azért...
De holnap délelőtt mostmár tényleg szétszedem az ágyat, és utána bármikor vihető...

LÁNYOK! NINCSEN VALAKINEK IWIW MWGHÍVÓJA? KÉNE...

Mi meg ezzel foglalatoskodtunk délután. Nagyon szupi volt. Először visított Lilcsi, mert félt, de utána már nagyon belejött...mint kiskutya az ugatásba :lol:
Kép
Kép
Kép
Kép


Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Tejes pite

10dkg vaj
5 tojás
2cs van. Cukor
20dkg porcukor
25dkg liszt
1 liter tej

1) habosra verjük a vajat

2) hozzáadjuk a tojások sárgáját, alaposan kikeverjük. Tojásnak világos sárgaszínűnek kell lennie.

3) belekeverjük a cukrot, és a van. cukit. Alapos kikeverés után

4) Apródonként hozzákeverjük a lisztet. Így keményebb tésztát kapunk.

5) Kis adagokban hozzáadjuk a tejet. Csomómentes legyen. Híg palacsinta sűrűségű tésztát kapunk.

6) Végül belekeverjük a kemény habbá vert tojásfehérjét.

7) Kivajazott tepsibe öntjük a masszát.

8) Előmelegített sütőben, kb. 40 percig, közepes lángon sütjük.

Fontos a sorrend betartása.
Süti akkor sikerült jól, ha szeletelés után, sütit megnézve 3 réteget tudsz elkülöníteni.
Jó étvágyat!

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Szép estét mindenkinek!

Judit!
iwiwven előszőr nem tudtam ki vagy, még meg nem láttam, azt a képet ami itt is meg van rólad. Szerintem neked a barna haj, jobb mint a szőke. :) Nagyon jók a képek!

Márta!
Kristófot és Angélát rögtön megismertem a képeken.

Csongi: mit főztél? Lánybúcsú hogy sikerült? Jól értettem, hogy most mentek nyaralni? Kívánok jó nyaralást remélem jó időtök lesz.

Kati!
szerintem az adó kártyával kezd. És akkor a babád nevére mennek a segélyek/támogatások. nem vonnak adót! anno mi is Brigitta nevére kaptuk az anyasági támogatást. Így az én éves jövedelmem nem emelkedett ezzel az összeggel!
GyED.-et, pedig akkor kell intézni, amikor lejár a szülési szabadság. (168 munkanap)

sok sikert a pitéhez. Holnap nem leszek, csak hétfőn.
jó éjt
sziasztok

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Balwinék!!! Helyzet?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Olga!
Üdv itthon! Örülök, hogy tetszett a Sonnentherme! Na, és hogy néz ki Liptai, meg a kislányuk? Nem akartok inkább szeptember első, vagy második hetében menni? Mi akkor megyünk! Mihamarabb képeket!

Elin!
A férjemnek nemsokára lesz egy, ha kell átadjuk, mert akinek mi kértük egy hónapja, már szerzett mástól. Nekünk meg nem kell. Ha tudtok addig várni...
Lilcsi továbbra is tüni a vörös hajával. Nem fázott puccosan?

Erika!
Köszi a receptet! Majd kipróbálom!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!
Bejeltkezek ide is, haza érkeztünk Kehidáról.
Jól éreztük magunkat csak rövid volt. Minden nap voltunk strandon, szerencsére fedett rész is volt így nem zavart a rossz idő sem. Timi nagyon élvezte a vizet, jókat ivott is belőle. :x Megtanult kimászni a szélére majd onnan lépett bele a vízbe. :shock: Ez az élménybe volt ami nem másfél éveseknek van mértezve. Nem félt cseppet se. Annyira figyelnem kellett nehogy a víz alá kerüljön.
A fürdőben volt külön baba-mama szoba is ahol játszhattak a kisebbek. Mi a medence és a játszó között ingáztunk. Fél órát itt, fél órát ott. Nem tudta megunni.
Egyik délután horgászni is voltunk vagyis apjuk pecázott, mi sétáltunk lovakat néztünk, hintáztunk, kavicsot gyűjtöttünk szóval csupa fontos dolgot. :D Ja és ott a kis Mikola gyerekkel vagy unokával huncutkodott Timi. Szerintem az unokája lehetett Csaba szerint a fia, hát nem tudom..
Az apartman is szuper volt. A hosszú utat is jól bírtuk. Röviden ennyi.
Most megyek és alszok egy nagyot.
Majd jövök ha utolérem magam.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Start - anyák és idősek, munkára fel!
2007. 07. 06.

Már élnek azok a kedvezmények, amelyek a Start kártyás kismamák és 50 fölötti, képzetlen munkanélküliek alkalmazása esetén megilletik a cégeket.

A szaktárcánál értékelés készült arról, hogy az elmúlt pár évben felteltette a munkaadók érdeklődését a Start nevű program, melynek kártyája több mint ötvenezer pályakezdő érdekeit szolgálta sikerrel. A folytatást két további réteg javára kínálják, a kismamákat és az 50 év felettieket a Start egy-egy új alprogramja teszi lehetővé, hogy jobb eséllyel és szabályosan vállalhassanak munkát. E hónaptól már "működik" az a támogatás, amelyik a hölgyeknek nyújt kedvezményt, ha már nem jár nekik gyermekgondozási segély, s el akarnak helyezkedni.

A munkaadó élhet ebben az esetben is azokkal a jogokkal, amelyek kevesebb közteher megfizetését engedik, ha a munkát kereső kismamát felveszi. Nem kell bizonyos járulékokat átutalni az államnak, ha a gyermek egy éves kora után, és az ápolási díj megszűnését követő egy éven belül ismét dolgozni akaró édesanya lesz az alkalmazott a cégnél. Hasonló ellenszolgáltatást ad az állam akkor is, ha a vállalkozás felvesz hozzá bekopogtató, leghátrányosabb helyzetűnek számító jelentkezőt, aki elmúlt ötven éves, alacsony iskolai végzettségű, s persze ennek megfelelően tartják nyilván, mint tartós munkakeresőt.

Akár kismamáról, akár a munkanélküli idősebb emberről van szó, a jogszabály azt mondja ki, hogy a cég két évig mentesül a tételes egészségügyi hozzájárulás megfizetése alól. Sőt, az első évben bruttó 15 százalék közterhet fizet a munkaadó, a másodikban is csak 25 százalékot a kedvezményt "hozó" kismama után. A képzetlen öregebb munkavállalók alkalmazása pedig azzal jár, hogy utánuk az első 12 hónapban nem kell közterheket fizetni, a második esztendőben pedig a bruttó kereset után csak 15 százalékot.


Forrás: http://www.piacesprofit.hu/?r=15062
szilbee
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bejelentkezés.

Judit! Éppen lehet róla szó... Sopronban hol szálltok meg? Az emberen vas-hétfő-kedd napokon szeretne menni, mert nekünk a hétfő nagyon bejött, kevesen voltak. Remélem nem esik bele a sulim.

Liptaiékról annyit, hogy nem akatom bántani, de nagyon dagi. Fehér kétrészes fürdőruha volt rajta, a haja szőke. Smink nélkül néznem kellett pár percig még felismertem. Bár Gesztesit nem volt nehéz felismerni. A kicsi Panka meg tiszta apja (bőrszín). Kis rövid haja van, biztos neki is kihullt az első babahaja. Elmúlt egy éves igaz? Már járt, bár főleg ölben cipelték. Ami nekem nem tetszett, hogy a kicsin egyrészes fürdőruha volt, de uszópelus nem...

Nóri! Akár hétfőn is összehozhatjuk!

Kicsinyitettem képeket, bocs lett néhány. Ja, lesz benne egy kakukktojás, tapéta, mi ezt tetettük a gyerekszobába. Régi csajok ti már láttátok.

Kép Kép sonnentherme gyerekmedence Kép sonnentherme kinti medence Kép szamosi marcipán múzeum Kép itt laktunk egy hétig Kép etetem a gyerköcöt Kép Apa és bébi Kép benti medence Kép gyerekszoba tapéta

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Az első kép Bükfürdőn készült. Arról még annyit, hogy nagyon sok a hidegvizes medence. Még a gyerekmedencék is 28 fokosak.

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Hát teljesen írígy vagyok rátok nyaralók!!!!!!!!!!!!!!!!

Ildi!
A macskára ráillik a név!!
Petike szerintem tiszta apukálya!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Olga
NAgyon szupi helyen voltatok Ti is :D

Mi most alig csináltunk képeket :cry: a strandon egyáltalán nem, mert ott csak ketten voltunk Timivel, Csabi pecázott. Nem is vittem a fürdőbe a gépet nehogy lába kelljen. Bár vihettem volna...
Pünkösdkor is voltunk ott akkor csináltunk párat.
ezek akkor készültek:
Kép
Kép
Kép

ez már a hétfői utazás
Kép
az esős hűvös napon..
Kép
mikor hozzák már a kaját...
Kép
úgy utálok fényképezkedni :twisted:
Kép
a délutáni frizurám :shock: :shock: így ébredt :lol: :lol:
Kép
itt laktunk
Kép

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Sziasztok!

BBJ! Receptet nekem is küldhetsz. Köszi

Olga! Nagyon szupi helyen voltatok. Jók a képek, aranyosak vagytok. Ja és csini vagy.

Petri! kis tündérke Timike. Az a frizurás kép: :lol: :lol: :lol:

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Hú Petri,gondolom volt sírás mire kifésülted!?

Kép

Kép
katlina
 
 


Kata! Oh, köszi! :oops: Kilóra ugyanannyi vagyok megint, mint a terhesség előtt. De az alakom mégsem olyan. :cry: Bár nincs sok mindent síratnom! :lol:

Petri! Szép helyen voltatok ti is! Meg biztos jól is éreztétek magatokat, ha idén már kétszer voltatok! Ha! Peti most nézte meg a képeiteket! Az emberem ismeri a tiedet! Sőt mi ismerünk benneteket! Jó reggelt! Ternák Janiéknál találkoztunk tavaly! Jötettek a nagylánnyal, én még csak pár hónapos terhes voltam akkor! (3.) :) Ja, a párod meg évfolyam társa volt Petinek! :)

Azon gondolkodom, hogy meg kéne sütni a tejes sütit. Csak fáradtka vagyok, most értünk haza a strandról. Bébi nagyon élvezte, én már nem annyira. Leér a lába és képes felállni az úszógumiból! Persze nem sokáig bírja tartani magát, úgyhogy bukik előre.

Na üdv!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Olga! most lettek beszerleve a zuhanyzók szóval átalakítás volt, azt hiszem pont akkor amikor Katlina is szült:D

Elin!

Bocsika csak pont volt kocsi és azért lett volna jó tegnap, de tudom ma már el is hozták, majd nem sokára megyek megnézem milyen :-D

Csajok!

Ma szuper napom volt!
Képzeljétek én voltam császármetszésnél a műtőben, s a nagy könyvben is az én nevem áll a szülősznő helyén:D:D :D :P :D :P :D :lol:
Hát most is ugy örülök neki, olyan élmény volt hogy az csak na, igaz nem szülnék császárosan de ez nekem olyan jó volt egésznap be se tudtam telni vele:D
meg csináltam két beömtés meg katétereztem, szüléshez készítettem elő, meg császárhoz, szóval a mai napom tényyleg esemény dús volt!

Olyan jók ezek a képek! a kis nyári nyaralos pancsizosok hogy csak nah:D

most megyek
puszika

Kép
kbernadett
 
 



Nyaralós Lányok!
De király helyeken voltatok! 8)

Betti!
Van valami esély arra nézvést, hogy az én császimnál is bent legyél?? A katéterezést, meg beöntést azt mellőzném (mert azt ha lehet, inkább ne egy ismerős csinálja), de igen megnyugtató lenne, ha a dokin kívül lenne még bent ismerős a műtőben.
szilbee
 
 


Hali!
Olga! Akkor hozzuk össze a fagyizást ...hétfőn! Vagy valamelyik délelőtt. Legalább mesélsz nekem...nekem úgyis csak a "szagával" kell beérnem az üdülésnek.
Mi a titkod amúgy???? Pár hete még azt írtad, híztál, majdnem annyi vagy, mint amikor szülni mentél. Most meg annyi vagy, mint terhesség előtt???

Betti! Össze tudták rakni az ágyat, remélem!!! A srác elég bizonytalan volt, de gondolom, az az asztalos ki tudott igazodni rajta!!
Én valahogy nem irígyellek!! Biztos nagy dolog ilyen eseményeken részt venni, de engem minden bizonnyal úgy kellett volna felmosni. Még a vérvételeken is majdnem rosszul voltam... :?

Petri! Timi milyen technikával hozza össze ezt a frizut?? Olyan édes vele!! Fodrász nem tudná így belőni... :lol:

Én lányomnak meg hirtelen 10 foga lett... :lol: ! Megint nem vettem észre :oops: , és kibújt a két alsó 2. metszője...VÉGRE!!!! Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Olga
Kicsi a világ :D :D
Kicsit ismerős voltál de az nem hogy honnan és így inkább nem is írtam, azt hittem tévedek.
De Te se ismertél meg? Apjuk pont ma volt Janival pecázni, egész nap oda voltak. Csaba olyan piros mint a rák, úgy leégett.

Katlina
Nem volt túl nagy ordítás, mert még nem túl hosszú a haja. A kiságyban nem volt lepedő (elfelejtettem vinni :oops: ) és egy plédet tettem alá. Szerintem attól feltöltődhetett ahogy forgolódott és jól öszzegubancolódott.

Betty
Jesszusom egy császárnál? Nem volt ott túl sok vér? NA most hogy leírtam esett le hogy a normál szülésnél is van :oops: :oops:
Én bizti nem bírnám.

Szilbee
A második is tuti császár lesz? Vagy már ilyenkor nem kockáztatnak?
Én anno nem kaptam beöntést :D legalább azt megúsztam

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Olga
Kicsi a világ :D :D
Kicsit ismerős voltál de az nem hogy honnan és így inkább nem is írtam, azt hittem tévedek.
De Te se ismertél meg? Apjuk pont ma volt Janival pecázni, egész nap oda voltak. Csaba olyan piros mint a rák, úgy leégett.

Katlina
Nem volt túl nagy ordítás, mert még nem túl hosszú a haja. A kiságyban nem volt lepedő (elfelejtettem vinni :oops: ) és egy plédet tettem alá. Szerintem attól feltöltődhetett ahogy forgolódott és jól öszzegubancolódott.

Betty
Jesszusom egy császárnál? Nem volt ott túl sok vér? NA most hogy leírtam esett le hogy a normál szülésnél is van :oops: :oops:
Én bizti nem bírnám.

Szilbee
A második is tuti császár lesz? Vagy már ilyenkor nem kockáztatnak?
Én anno nem kaptam beöntést :D legalább azt megúsztam

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Szilbe ha novembrben szülsz akkor van rá esély!

Elin!
gratula a fogakhoz!

hát nehezen de össze rakták megnéztem és nagyon szupi nekik is és nekem is tetszik nagyon jó kiságy!

puszika

Kép
kbernadett
 
 


na de ügyes voltam :twisted:

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


BBJ
Ha nem túl nagy fáradtság nekem is elküldhetnéd a recepteket. Mindíg gondban vagyok a főzéssel.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Bbj, köszi a recepteket, holnap megnézem, igaz nálunk áramszünet lesz egész nap, de majd este.

Anyaralásból hazajötteknek jó aklimatizálódást! Nem tudom, mi valaha eljutunk-e nyaralni mostanában.

Petike tiszta Ancsika, Nórinak mutattam Ancsika ilyan idős képét, hááát, nagy a hasonlóság!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Petri!
Tuti császár. Sajna, de ez van, nem merek kockáztatni. Doki mondta, hogy ő megcsinálja normál is, ha azt szeretném, de ő nem javasolja. Azt is elmondta, hogy miért. Ennek fügvényében, nyugodtabb vagyok a kicsi egészségét illetően, ha császárral születik. Persze úgy is lehet komplikáció (az bármikor lehet, nem lehet rá felkészülni), de így hogy tudom milyen kockázattal járna a normál szülés, nem tudom bevállalni, bármennyire is szeretném átélni.
szilbee
 
 


Én is kérek recepteket!!!!!!!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Olga!
Fantasztikus, a képeket elnézve egy kicsit nosztalgiáztam! Mi szállodába megyünk, a Hotel Sziesztába. Mindig odamegyünk, már tözsvendégek vagyunk. Nézd meg a neten, Hunguest lánchoz tartozik. Bátran ajánlom.

Petri!
Már sokat hallottam arról a helyről is, ahol Ti voltatok! Majd egyszer megnézzük azt is egy hosszú hétvégére.

Elin!
Gratula a fogasckákhoz. Nálunk is volt olyan, hogy nem vettem észre, aztán meg ... :oops:

Balwin!
Mizu?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Hú, teljesen le vagyok maradva. Olvasni még volt erőm, de írni már kevésbé.

Nyaralók, tök jó helyeken voltatok! Biztos élvezték a kicsik is!

Olga, melyik strandon voltatok? A Tiszaligetin? Sokan voltak? Háát, az én fiam nem sokat volt ott a babamedencében. Elnézte az uncsitesóitól, hogy nagyobb medencébe lehet a partról beugrálni. Én meg kapkodjam. És hát ugye nem tud úszni, úgyhogy 4 szememnek kell rajta lenni. Tavaly már megállapítottam, hogy többet voltam vízben, mint gyerekkoromban :wink:

Balwin!!!! Hogy vagytok??? Miért nem írsz? Remélem nincs baj.... csak nagyon lefoglal a kicsi!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Ja, még valami. Itthon van a férjem :lol: Tegnap este 9-kor érkezett, most ügyeket intéz, ami olyan férfidolog, kocsi, biztosítás stb. Már csak szerdáig dolgozom, aztán szabi, szombat hajnalban már utazunk :lol:

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Dejó nektek ti is mentek nyaralni!
Hát mi akkor sem mennénk ha nem lenne pöttöm mert apályának rengeteg munkálya van,így elég keveset van itthon :cry:


Swensonékról tud valaki valamit??????????????
Eltünt mint szürkeszamár a ködben!

Balwin ti is régen jelentkeztetek!

Kati hogy vagy??

Kép

Kép
katlina
 
 


Balwinnak ma délelőtt dobtam egy sms-t. Jól vannak, Annalucus eléggé leköti, de olvas minket. AZT ÍGÉRTE, HOGY ÍRNI IS FOG HAMAROSAN...UGYE????

Kisherczeg, te is nagyokat hallgatsz megint!! :cry:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Évi, igen, vasárnap a tiszaligetiben voltunk. A gyerekmedence nekünk most épp jó, leér a lába, kotor az úszógumival! :lol: Nem voltak sokan, igaz kettő után értünk ki. Meg hát elég borongós volt az idő, az emberem először le se öltözött! :lol:

Nóri! Jó volt találkozni veletek.

Na hirtelen ennyi. Ja és köszönöm a recepteket, már bele-bele olvastam. A tejes sütit meg holnap már tutira megsütöm!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Szilbee
Persze az egészség mindennél fontosabb! Én is sokszor eltűnödöm azon milyen is lehet egy normál szülés...

BBJ
köszi :D

Timi megtanulta az "oda" szót. Azóta folyton azt mondja parancsoló hangon :roll: :lol: oda (rajzoljak) oda (menjünk) oda (tegyem) stb..

Mi megint a püspöki Tisza parton voltunk. Jókat homokoztunk és egy kicsit pancsiztunk is. Kár hogy sokat áradt és alig volt partja.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


KAtlina!
Ha felőlem érdeklődsz, köszi!
MÉG EGYBEN-JÓL VAGYUNK!
Azért nem jelentkeztem, mert ma sem lettem okosabb. Balogh szabadságon van(jól megijesztett, mert tegnap tudtam ezt meg és telefonon is elérhetetlen volt...)
Ma NST a kórházban. Rendben volt, de olyat produkáltunk, mint még soha. ..154 körüli szívhangnál akkorákat rúgott a Drágám, hogy felment a méhösszehúzódás 80-90re is...azt hittem ezt rossz. Aztán megnyugtattak, hogy ez a baba rúgásától van, nem fájás...Dinya elfogadta és szerdára hívott vissza!
SIKERÜLT ELÉRNEM Balogh doktoromat, holnap a magánrendelésén találkozunk...azt mondta már hiányolt, mert előző héten is várt...
HOLNAP többet mesélek!

Éjjel azt álmodtam, hogy valahonnan előkerült Balogh, örültem, hogy tudunk beszélni a szülésről, mire ő mondta, hogy nem beszélünk róla, hanem szülünk most!...tiltakoztam, hogy én még nem vagyok rá felkészülve....aztán FELÉBREDTEM!.....

Jó éjt , szép álmokat nektek is!

Kati+ Kincső

Kép
kk0229
 
 


Szia Kati! De jó már hallani rólad! Tegnap épp emlegettünk Nórival is. Nemsokára töltöd a 38 hetet! Örülök, hogy minden rendben, jól van a kicsi is. És te hogy bírod?

Betty! Bocsi a fenti értetlenkedésem, én lemaradtam erről a felújításról. Mármint hogy beszéltétek... :oops: Kénytelen vagyok mégegyszer szülni, hogy megnézzem tényleg olyan jó lett-e! :lol:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Igen hiányoltalak!!!!!!
Már a vége felé én minden álmomban szültem,és persze minden este úgy feküdtem le hogy lehet hogy éjjszaka megyünk!
De jó neked más mert császáros leszel!
Ja és még azt elfelejtettem leírni hogy net-ről is letudod tölteni a szükséges papírokat az államkincstár oldaláról,de ha szülés előtt bemész már akkor is kiadják,én net-ről töltöttem és apályával kültem be!


Felújítás!!!!!!!
Akkor csinálták ahogy én szültem a nagyobb szobákban 5ágyasban már akkor volt csak nem működött,ezért volt az hogy nem volt hely,5ágyasban én voltam a 6.-ik ja és a gyerekeket a taliga mellett tologattuk!
ha etettél és jönni akart a szerelő bajött a nővér és szólt hogy hagyd már abba egy kicsit!
de azt is megértem hogy így viszont konfortosabb és reméljük higénikusabb lesz!!!!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!
De "nagy" itt a tolongás! Senkinek semmi közlendője??? Jó-jó, tisztelet a kivételeknek....
Kati! Azért tényleg írhatnál gyakrabban, még akkor is, ha nincs mit, csak hogy hogy vagytok?
És a félistenünk doki mit mondott ma? Mikor kell befeküdnöd?

Betti! Örülök, hogy tetszik mindenkinek a kiságy, majd szeretnék valahogy lakóval együtt egy képet róla :lol: ...ha megoldható...

Katlina! Akkor kell a bébihordó? Szabad préda! Robi baba jól van?

Petri! Te babonás vagy? :wink:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: