Új privát üzeneted érkezett!

kaja:
félkezes kajákra álltam rá én is, sokszor még az is necces, hogy meg tudom-e enni :D banán.

ortopédia:
tegnap voltunk. rendben van a csípő, sine morbo, fejét tartja, a lábacskájára kell majd valszeg gyógycipő (6 hét múlva kell mennünk vissza, persze időpont az nincs, majd menjünk oda csak úgy, na...).

drnén végignézte az összes zárót, azt mondta, ez aztán az anamnézis, vmi nagyon azt akarta, hogy ez a kislány éljen :oops: :D és azt is mondta, hogy értelmileg biztosan előbbre van korrigált koránál, ú.hogy ezzel nagyon boldoggá tette az előzmények tudatában :oops:

és hazafelé végig alukált a kenguruban! :D

angel37
 
 


angel, nagyon örülök, hogy ezt mondták neked!
Vendég
 


Sziasztok!
Tobi, gratula a duplanunis csapathoz. Nőuralom lesz nálatok :D :wink:

Hanna, priviben elküldöd majd a címed, esetleg telszámot és hogy mit vigyek?

Egy kedves szó olyan, akár a tavaszi napsütés.
allegrobarbaro
 
 

 
 

Sziasztok Lánykák és Babák!

Angel!
Ügyesek vagytok nagyon :)

...és én még mindig nem jelentkeztem be csípőszűrésre...de jó hogy írtad...hanyaganya.... :oops: :oops:

Mi is tettünk tegnap még egy kísérletet a kenguruval, most nem sírt, de nem volt kényelmes neki szerintem, folyton feszítette magát hátra, hogy lásson engem, és hozzám bújni sem tud benne :?
Szóval rendeltem egy Mei tai-t, szerintem megjön még a héten, remélem fogjuk szeretni :roll:

Kajakérdés (mármint a miénk):
A kis hamis minket sem hagyna, valahogy kiszagolja, hogy épp eszünk, ha alszik, akkor is. Jöhet rám a kőzápor, de ebben terrormutter vagyok, mi szépen komótosan megvacsorázunk vagy ebédelünk. Odateszem mellénk a hintával, vagy csak a hintaszékben, és kiabálhat ha akar :roll:
Anyának is kell ennie, hogy Zétény is ehessen és slussz :)

Le se merem írni, de ez a kis sáska 30 dkg-ot hízott egy hét alatt :roll: Szerintem, ha hagynám nonstop szopna :shock:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok! :P

Igeeen, 37! :lol: (Timi, akkor vizualizáld! :wink: )

Angel,
szuper lenne, ha meglátogatnál! :D (Járást ismered! :wink: )

Este jövök bővebben, most megyek, mert korán kell ma elhozni a gyereket a suliból, értekeznek a tanerők...

tillidian
 
 


Hát ami igaz az igaz mosni így is moshatok meg vasalhatok de az egész más ahol mot Tilli van!! :lol:

Timi én is jól megnéztem Tilli vonalzóját mér én is várom a 37. hetet pedig még igen csak van időm. :roll:

Skrisz tessék szépen enni rendes kaját mert kell az energia!!!!

Lányok ki mikor kezdett el súlyba gyarapodni?
Én még mindíg 59kg vagyok ami nem zavar és tudom jönni fognak a kilók csak téli ruhagyügyileg kérdezem, hogy hányadik hét kb a nagyobb pocak? :roll:
Így is növöget már reggelente szerintem kiskiflibe van Milán mert a hasam alja úgy kitüremkedik kifli alakba felöl meg behorpad! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Angel!
Az apróbetűsödre: pont valamelyik este mondtam a páromnak, hogy KókuszDiód igazi csodabébi. Szerintem tudta, hogy nagyon várjátok!
vovanda
 
 


Angel, nagyon klasszak az eredményeitek. Gyógycipő valszeg nekünk is kell majd. De majd szerdán kiderül.

Rani, erre nincs recept. Ez genetika. Nálunk a melóhelyen van olyan lány, akinek az ötödik hónapban is lapos volt a hasa.

skrisz72
 
 


Lois,
írjad nyugodtan! :D
ja, jó ez a sáska, nemrég még én is így hívtam :roll: ! :lol:

lakásunk sajna nem teszi lehetővé amúgysem a nyugis asztalnál evést, hinta sincs, így az ágyában vagy tornászón bömbölészne - természetesen hason :wink: - mert a kisasszony is kivárja, míg épp venném magamhoz a tányért! :roll:
apa is amúgy ezt szokta mondani, hogy hagyjon enni, mert neki lesz! :wink:

tegnap felhomályosított egy anyuka, hogy a csípőszűrés nem egészen u.a. mint az ortopédia, állítólag csak csípőszűrésre lehet menni gyorsan :roll:
ja, és ortopédus néni is a hasonfekvést mondta!

a mei-tai tapasztalatot várom tőled is! arra rosszat még tényleg nem hallottam!

Vanda,
az :oops: :lol:

Hunci,
:D

Krisz,
:D
láttam már a Bebax cipőt, egész aranyos normál babacipőnek kinéző cucc, nem vmi förmedvény v. spanyolcsizma!

drukk szerdára!

Tilli,
majd próbálok úgy időzíteni, asszem én jobban tudok variálni, mint te! :lol:
de lehet, hogy el kell mennem hamarább -ez tán jobban összevágna a nagy eseményeddel időben, a gyerekdoki kér egy nyomtatott vérképet a táppénzre vételemhez (örülni fognak :roll: ).

angel37
 
 


Sziasztok Lányok!
A csípőszűrés kötelező szülés után? Ez amolyan előírás? Szóval, szülés után sem hagyják békén az embert?...

Ma bejött egy kolléganőm, akinek azt mondta ma a dokija, hogy egy hét múlva szülnek. És akkora pocim van mint neki, mondjuk ő magasabb fél méterrel. De húúúúú, milyen büszke voltam gigant pocimra:)
Abban lehet valami igazság, hogy a lombikosoknak nagyobb a pocijuk mint a spontán terhes mamiknak? Vagy ezt csak én gondolom....?

Krisz-ek, gratula a babák szép fejlődéséhez. Nem lehet, hogy szomjasak, azért akarnak olyan gyakran szopizni? Nem tudom, elég meleg van mostanában, rólam folyik a víz. És hátha ők is ezt érzik. Lehet ilyenkor már teát vagy vizet adni nekik? A gyerekeknek amúgy milyen teát szoktak adni? Lehet enyhe fekete tea is cukorral?

Én ma viccesen jártam. Épp felültem a vonatra, hogy haza induljak, amikor nagy csikarás kapott el, rohantam le gyorsan egy fizetős wc-re. Szerencsére, még elértem a vonatot így is:) Annyira peches vagyok különben:)
Vendég
 


Twist,
nem ám! :lol: a csípőficam szűrése kötelező, úgy tudom.
a nem korababáknál azért egészen viselhető az orvososdi :wink:

van tea külön babáknak. de pl a kórházban rákérdeztem, mit kapnak, ha kapnak, ahogy írod, sima fekete tea cukorral.

teáztatásról megoszlanak a véleméynek, én nem adtam a legnagyobb melegben sem, mert evett bőven elég tejet, akkor megvan a folyadék is. egyébként, igen, olyankor gyakrabban kérnek.

még jó, hogy elérted a vonatot :D :wink:

miért lenne nagyobb egy lombikos pocak? inkább egyénfüggő.

angel37
 
 


Twist, cukros fekete teát semmiképp ne adj a gyereknek. Van külön babatea. De ha szomjas, legjobb a sima víz. Csak előtte fel kell forralni. Én nem adok neki sem vizet, sem teát.

skrisz72
 
 


Sziasztok :)

Twist, Krisz: anno en is akartam gondosanyuka lenni, es megkerdeztem a Janosban a koraosztalyon, hogy milyen babateat kaptak (mert kaptak, azt lattam, ott volt mellettuk az uveg). Nover khhmmmm.... mosolygott, mondta, hogy sima fekete tea cukorral, citrommal, bar nagyon enyhe, konyhasneni egy egesz osztalyravalot csinal 1 filterrel. Ettol fuggetlenul en inkabb csak sima vizet adok szomjoltasra.

Twist, lehet, hogy en ertelek felre, de a csiposzures nem anyukara vonatkozik, hanem a babara (bocs, a "szules utan" es az "embert" miatt gondoltam, hogy Te igy erted :oops: )
Nekunk gyerekorvost kellett valtani, hogy eljussunk az ortopediara :?

Meitai-ra en is kivancsi leszek, mi rendeltunk, de eddig meg csak a probaig jutottunk el. Valahogy mintha ujszulottnek es nagyon nagyobb babanak lenne jo, nalunk kb. 64-65 centisek voltak, amikor probaltuk, es kinezni nem tudnak belole, pedig akarnanak, de tul nagy, a fejuk kozepeig er (azota mar kb 70 centisek vagyunk, nem probaltuk). Lehet, mi csinalunk vmit rosszul :roll:

Rani, kerdezted a ruhakat. Nekunk a kenguru ippeg jo, szoval ha rajovok, hogy meretvaltas jon es elmegyek vasarolni, akkor a kengurus cuccokat mintha 2 het mulva ki is nonek (hosszban), szoval onnan most mar inkabb 1 merettel nagyobbat veszek. De nem nagyon szeretem, nem tul valtozatosak azok a rucik. A c und a jobban bejon, csak ott nagyon kell figyelni, hogy tuti patentos-e labkozott, illetve van-e talpa a ruginak. Nekem eddig a maria bababolt jott be legjobban (Balzac-Visegradi sarok), meret-mintazat-ar-valasztek egyarant (nem kapok toluk jutalekot) :)

Krisz, kitartas, a forgo mar nemsokara bevetheto, en imadtam, 5 perces bebiszityonak hivtam :)

Till, grat a 37 hethez :)



Kép

 
 


Hú, rengeteget írtok, gyorsan visszaolvastam, ameddig tudtam.

Nikó! Nálunk hasfájásra Infacol, volt hőmérőzés, lábtologatás fel a hasig, amíg kijön a kaki. Nélkülünk még kakilni sem tudtak... Aztán jártunk babamasszázsra, ott is mutattak néhány pocaksimis technikát, azok a fogások is jók voltak.

Koraosztályon nálunk is fekete tea cukorral, citromlével. A fogakat állítólag a citromlé öli a legjobban, cukorhoz pedig nem jó túl korán szoktatni őket. Nálunk most már forralt-hűtött víz megy, ha valahová megyünk, akkor viszek nekik teát. Kezdetben volt a Mecsek Baby, és DM-es biotea, 4 hónaptól a Hippesek. Amióta fogunk van, azóta nem adok teát, csak ritkán.

Angel, elődeim megmondják, mit össze kínlódtam Norbikával, hogy nem hízik rendesen, áll a súlya, Kira mellette díjbirkózónak tűnt. Nyilván ikreknél még jobban éleződik a helyzet. Állandóan vártam a hétfőt, mert ugye hétfőn születtek és mi mindig hétfőn mértük őket. Ha nem hízott, a férjem sokszor engem hibáztatott, pedig én ugyanúgy etettem mindkettőt. 6 hónap után lesz...tam a mérleget. Ott figyel a szekrényben. Néha elővesszük, méricskélünk, de már nem aggódunk. Főleg, amióta kinézik a kaját a szánkból. Ma fagyiztam volna, de Kira hátrafordult a babakocsiban és addig sírt, amíg nem törtem neki egy kis tölcsért. Kisnorbi pedig beleiszik a poharamba, ha az ölemben van.

Twist! Csípőszűrés a babákra vonatkozik, ha megszülsz, neked 6 hetes vizsgálat van, aztán téged békénhagynak, a babát viszont nem nagyon.

Tilli! Te már a célegyenesben vagy. Izgis lesz az október!

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske,
aha, szal Kisnorbi mégis megnőtt :lol: OK! :wink:
jut eszembe ma még nagyobb ordítás volt Dévénynél :? egyre rosszabb, hogy miért? :roll: pedig alakul, enyhül a feszessége.

jaja, citromos tea én tejfogaimat is tönkretette :roll: , szétcseszte a zománcot. feketét sem adnék.
nekünk is kétféle HIPP tea figyel itthon, majd lassan ha eszünk mást, biztos kipróbáljuk! :wink:

Twist,
ja, hogy anyukákra értetted a csípőszűrést? :shock: bocs, nem arra gondoltam. minket békénhagynak egy 6hetes kontroll kivételével :wink:

Mó,
tényleg ennyire jó ez a Mária bolt? már hallottam róla.
C&A-ba van kuponom, azt azért majd elverem :wink:

angel37
 
 


Sziasztok!

Megvolt a csípőszűrés,Balázsnak egy picit lazábbak az izületei,de megnézte uhuval is,és teljesen rendben,azt mondta annyira,ha osztályozni kellene,akkor csillagos 5-ös.Noémi szintén rendben.Ja,és kaptunk csoportkedvezményt az árból:lol:

Angel,dévényt sajnálom,már lehet,hogy nem azért sír,mert fáj neki,hanem amit Vanda is írt a hasrafordításnál,hogy egy idő uán már csak nyúlt feléjük,hogy fordítja őket,és már ment az ordítás...ortopédiai hírek szuperek :D

Twist,mi sem adunk teát a gyerekeknek.Max vizet kapnának,nálunk a kórházban is víz volt,rendes pohárból kapták....wc :lol:
Vendég
 


Ó, dehogy kismamákra értettem én a csípőszűrést, az nagyon vicces lenne:)) A kisbabákra gondoltam persze. Úgy értettem, hogy szülés után otthon lenni a legjobb, nem pedig gyerekorvoshoz járkálni a kötelező dolgok miatt. A mamikat, tudom, hogy már békén hagyják. De a babákat is mi visszük majd dokihoz. Irány a kocsi és irány a gyerekorvos.

Skrisz, tök jó, hogy a MediMOM-ba jöttök, ott dolgozom nem messze.) Én is ott voltam első UH-on. Nagyon elegáns hely. Tök jó gyerek játszósarok van ott, műanyag asztalkával székkel. Én is szeretnék olyanokat venni majd otthonra, annyira tetszenek!

Szóval a legjobb a babának, ha vagy forralt vizet, vagy gyerekteát kap, ugye? Jaj, izgulok, hogy elég tejem legyen és akkor egy ideig nem kell semmi más:)

puszi nektek!
Vendég
 


Nyulasz: itt is gratula a jó csípőkhöz! :)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Twist!
Vizet adj neki, ha úgy gondolod, szomjas. Arra is kell gondolni a folyadéknál, hogy a később kibújó tejfogait a cukros (mert cukrozzák a babateát is!!!) lötty mennyire teszi tönkre. Ha viszont a vízre szoktatod rá, nem nagyon lesz ilyen gondod.
Nekem a nagy is csak néha kattan rá a szörpre meg a gyümilére, alapból vízivó. Az ikrek is azt kapnak.
Szoptatás: LESZ elég tejed. Nyugi. Kereslet-kínálat elve működik: minél többet szív a baba, annál több termelődik. Az eleje lehet, hogy sok kínlódással jár, de megéri.

Mei-thai: nekünk is Réka mostanában kezd belőle kilátni (a 70 centis babátk tutira ki fognak) és imádjuk.
Egy dolgot hallottam másoktól: van, aki szükségét érzi annak, hogy a mei-thaiozó kismamát felvilágosítsa arról, hogy meg fog benne fulladni a gyerek.
Mi amúgy imádjuk.
vovanda
 
 


Nyulasz,
gratu :D :D
azt mondta ikres ismerős anyuka, hogy őkes is Uh-zták, állítólag ikreket szokták.

igen, lehetséges! már akkor rázendített, mikor letettem a matracra :roll: pedig még senki hozzá se nyúlt :lol:

Twist,
:wink:
vmi mindig lesz, gyerekorvos, izgága védőnő, oltás...
a csípőszűrés asszem ráér 2hós korig.

Vanda,
ehhez még kicsit nőni kell! :wink: kivárjuk a 70 centit, majd akkor szerzünk! 8)
már miért fulladna meg? :roll: akkor a kenguban is, nem?

most keménykedek, a kisasszony hasal és most azértis úgyhagyom egy ideig! :roll:
próbálom fotózni a mobilommal.

angel37
 
 


keménységem eddig tartott :roll:
már az egész pofija nyálastaknyos :lol: :?

angel37
 
 


Angel!
Réka sincs még 70 centi...
Azt meg szerintem tudod, milyen "okosak" az emberek az utcán. Olyan jól tudnak mindent vadidegen gyerekekről... :P
Keménység: hajrá! Javulni fog, meglátod!!!
vovanda
 
 


köszönjük...itt mindenkit uhuznak,nem csak ikreket,mert magándokihoz mentünk.

Angel,hű,ilyen kemény én is tudok lenni :lol: :lol:
Vendég
 


Szóval nem fogunk kilátni a Mei tai-ból? 2009. júliusi babaváróson láttam képeket, ahol velünk egykorú babák vannak, van aki már hetek óta használja, és én láttam a fotót a kikandikáló fejecskét, legalábbis egy részét, de a szemét tutira, és nem fölülről volt fotózva. :shock: Pedig ott is cca 60 cm körüli babák vannak. Esetleg létezik ebből több fazon?
És ha nem is lát ki miért fulladna meg?? :shock:

Skrisz, Nyuszi!
Zét egy ideje annyi minden leköti már. A forgó nekünk nagyon bejött, de hosszasan tanulmányozza a mackókat a fejvédőn (mikor az ágyban van) és a bordűrön (mikor a pelenkázón van). A jollyjoker pedig mikor meg a felhúzott térdemre fektetem, akkor tök sokáig elbábozunk, énekelünk, ő meg vigyorog. De nem csak nálam, mással is simán. A legjobban úgy telik egy nap, ha megyünk valahova, mert annyira szeret nézelődni.
Szóval szerintem nálatok is napok kérdése, és nem csak a kaja-kaka-alvás szentháromság lesz, hanem elkezdi őket érdekelni a külvilág.

Rani!
Kb. félidőig nekem sem volt semmi, pocakom sem nőtt nagyon, súlyom sem változott. Az én pocim olyan 23.-ik héttől kezdett el szépen kerekedni, de a kilók utána is csak minimálisan jöttek fel.
Szóval én sok ruhámat tudtam utána is hordani, princess típusú felsőket pl. Gatyákat vettem, az kellett. Kabátot nem, mert mire akkora hasam lett, már tavaszodott. De azt te nem úszod meg, mert nem fogod tudni a meglévőket begombolni a pocakodon :D

Angel!
Én azt hittem az ortopédia meg a csípőszűrés ugyanaz.... :oops: De már kezdem kapiskálni, mert erre pl. csak 3 hónaposan megyünk. És kértem időpontot rá, jippijjájé :roll:
nálunk orvososdi nem vészes, eddig 3x látta (hazajövetel, 1 hónapos, 2 hónapos), azon kívül csak a támadónéni nézegeti.

Zé még sosem kapott semmilyen teát, nincs is nekem itthon babás. Vizet sem ivott sosem. Egyszer próbáltam, még 4 napos korában, mikor még nem lövellt be igazán a tejem, de nem kellett neki. Utána meg már nem volt rá szükség. Én úgy gondoltam mindig, ha igény szerinti szopi van, akkor nem kell külön itatni a babát.

Na hirtelen ennyire futotta, majd igyekszem a többi hsz-re is reagálni, de a kölöknek a kezemben nagyon érik egy tiszta pelus :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel: ez tényleg kemény volt! :lol:

Nemsokára indulunk vásárolni és minden hiányzó dolgot megveszünk! :D Olyan jó lesz!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Lois!
A mei-thai szerintem gyártófüggő. Nekünk jó volt, hogy picit tartotta a fejüket.
Támadónéni? :lol: :lol: :lol: :lol:
vovanda
 
 


Timi,hajrá vásárlás :D Ikres kedvezményre kérdezz rá mindenhol,van ahol adnak :wink:

Lois,boldog 2. hónapot :D ...jó,hogy Zé már így figyel :D
Vendég
 


Nyulasz, tök jó, hogy rendben vannak a gyerkőcök. Én nagyon izgulok az ortopédia miatt. :oops:

Angel, ez aztán a terrormutter magatartás... :mrgreen: Kemény egy perc? 8)

Timi, jó vásárolgatást! Én is mennék szívesen. Herdálnék egy kis pénzt, ha lenne... :wink:

Twist, olvastam, milyen carul alszol. Sajnálom. Igyál néha egy pohár meleg tejet. Hátha segít. Persze az nem nyomja el a reggeli építkezés zajokat... :?

Ma nálunk óránként cicizés van. Biztos egyszerre kevés tejecskét iszik. De nem bánom, csak közben ne sírdogálna. Nem ordít, csak úgy lájtosan panaszkodik, hogy miért nem lóghat egész nap rajtam. Lassan telik így a nap. Fejem is fájdogál egy kicsit. Jó car idő van.

skrisz72
 
 


Nyulasz!
Köszi, jó gyorsan elszaladt ez a 2 hónap :roll:

Angel!

hűűű, keményAnyu vagy :wink:

Én tegnap irtó édes téli cuccokat találtam megaolcsón (Asti), de egyelőre nem merek venni, mert félek, hogy mire felvennénk kinövi.

Skrisz!
Sajnálom, hogy nyűgös napotok van. Itt is fos az idő, ilyenkor Zé is nyűglődni szokott, de ma valahogy sikerült egész flottul letenni, na jó a kezemben aludt el, de sikeres volt a transzport az ágyába, és azóta ott nyomja. Kivinném kicsit sétálni, de akkor tuti leszakad az ég... :?

Vanda!
Nem tudom ez milyen lesz, a Babanetes Gremesétől rendeltem. Zé jól tartja már a fejét, de persze azért nem akarnám, hogy giling-galangozzon neki mindenfelé. Pl. a kenguru nem tartotta neki, és abban én sem tudtam neki úgy fogni, hogy az számomra megnyugtató lett volna.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


ugyi milyen szenya anya vagyok? :oops: :lol: pedig kéne egy kicsit...
majd teszek képet, ha egyszer gépre töltöm.

na, azért mire írtam a keménykedő hsz-t, már hasalt v. 20 perce :wink:

Krisz,
ez a szinte nonstop cici ultrafárasztó :?

Vanda,
ja az utca embere! :roll:
ezért is már kapásból korrigált kort mondok, ha vki kérdi, mert nehogy elkezdjen pampogni, hogy egy majd féléves gyerek miért ekkora? :x
és basszus mindenki kérdi, hogy fiú v. lány, pedig sztem tökcsajos + a cuccainak kb 80%-a rózsaszín, amiből mindig rajta figyel vmi...

Lois,
ááá, boldog 2hónaposságot! :D

én is azt hittem :roll:
végülis ortopédia mind, csak a csípőszűrést ezek szerint külön kezelik, talán az ér rá a legkevésbé...
volt egyszer csípőnézés a Péterfyben, de a csaj volt kb 1600g, még bőven 6 hete meg se született volna, mittudtamén ez mennyire mérvadó :oops:
a gyerekdoki meg küldött aug elején, de hát időpont ugye :roll:

jaja, víz, tea, ú.így vagyunk, hogy nem :wink:
védőnénink meg izgága, csak most beteg jó ideje. pedig most kíváncsi lennék ,mit mond a kiccsaj súlyára/evésére :wink: :roll:

de ha már nemcsak tejen fog élni, akkor kell már külon folyadék is, nem? :oops:

ez a mei-tai nem több méretben létezik? nem lehet, hogy amiből nem lát ki a gyerek, az egyszerűen nagy?

angel37
 
 


nya, mai kemény hasalás képekben:

Kép

Kép

Kép

angel37
 
 


Sziasztok!

Mó köszi a ruhainfókat!

Nyulasz gratula a csípőkhöz!!!!

Lois köszi igen szerintem a télikabát már nem lesz jó! :roll:

Angel nagyon édes Dióbaba, nagyon ügyes! :wink:

Mi ma voltunk a 18. heti genetikai UH-n Hajdú doktornőnél.
Mindent rendben talált nagyon ficergett a drága!! :lol:
Lemért mindent kb 18cm-ek vagyunk és 231g-ot nyomunk!!! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani,
hurrá! :D
megint egy megnyugvással több! :wink:
nemsoká túlvagy a felén!
DVD nézegetés ezerrel? :wink:

köszi! :wink:
Makilányunk a 18. hetin hátát mutogatta, olyan volt, mint egy kis dínó :D ja, és egész addig fütyire volt gyanúsabb, amíg nem dobott egy jó kis pelenkázónézetet!

angel37
 
 


Angel igen a DVD-t azt már meg is néztük megint!! :lol:

Hááát 1% esélyt adtam arra, hogy ma eseteg azt mondják kiscsaj de Hajdú doktornő is egyértelműen mondta hogy hát ott a fütyi!! :lol: :lol:
Ma is kapott egy szép kis csíkos inget apa választotta, így meg tuti a többi motyó is jó lesz neki!! :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Angel: nagyon szépen tartja a fejét a Kisasszony a képek szerint! :D

Rani: gratula a kis tököshöz! Jó dvd-zést!

Nyulasz: itt nem volt ikres kedvezmény, viszont még így is sokkal olcsóbban megúsztuk, mint bárhol máshol.

Célirányosan 1 boltba mentünk, már korábban kinéztem mindent. Már csak a sarokszekrényre kell várni, az 2-3 hét, azon kívül minden itthon van. :D :D :D Tele a babaszoba holmikkal! Hurrrráááááááááááá! Olyan jó érzés! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Angel, ne is izgasd magad, az én kislányomat is fiúnak nézték a rózsaszín cuccban. :D Nagyon szépen tartja a fejecskéjét.

Rani, gratula a jó eredményekhez! Még egy lépcső kipipálva.

Lányok, levegőzéssel hogy álltok? Minden nap kiviszitek a kicsiket?

skrisz72
 
 


Sziasztok! :D

Végre beenged a babanet!!!! Egész nap csak félig jött fel az oldal, nem volt komment-rubrikám! :evil:

De eltöltöttem a napot: babaruhát vasaltam! :wink:
és még mindig van! :shock:

Szerintetek hazahozásra (ha pólyába teszem) elég egy hosszúujjú rugi+ sapkácska, + takaró? Vagy kabát is kéne? :roll:
(Azt tervezem, hogy a Ranikotól kapott ruciban jön majd haza a Kisasszony! :wink: )
Ma beszéltem a gyermekorvossal is (ugyanaz lesz, mint Vackoré), nagyon örült, és aszonta, ha megszületik Lencsi, azonnal telefonáljak neki, és még a csecsemősön meglátogatja :P

Ja, és egész nap keményedek, de csunyául... :shock: pedig pocakom még mindig az egekben van :roll:

Mó, Szöcske,
pusszancs Nektek!!! :D

Nyulasz,
grat a csípőszűrés eredményhez!!! :D

tillidian
 
 


Angel,
Dióka fantasztikusan ügyes!!! És gyönyörűűűű!!! :D

Raniko,
gratula a 18. hetihez!!! :D Szép méretek! :wink:

Timi,
szépen haladtok a cuccokkal!!! :D

Skriszmami, Loismami,
puszi Nektek is és babáknak!!! :D

Lona,
tesssssék jelentkezni!!!!!!!!!!

tillidian
 
 


Sziasztok!

Csak 1 gyors bekukk,készülök aludni....

Skrisz!
Én az enyémeket decemberben -5 fokig minden nap kivittem levegőzni.Ha "csak" mondjuk 0,vagy +1,+2 fok volt,akkor biztos aludtak kint 2 óra hosszát is!Akkor 4 hónaposak voltak.Egész télen nem voltak betegek!Csak a nyírkos ködös időben nem mentünk ki.
Szóval minden nap fontos a levegőztetés....szerintem.Most meg,hogy nins már az a nagy kánikula,akár egész nap is kint lehetnek a picik.

Raniko!
Gratula a 18. heti genetikai jó eredményhez!Már én is nagyon várom,hogy mehessek,de az még 2 hét.Holnap töltöm a 16-ot és kedden megyek Afp-re.

Angel!
Nagyon szépen tartja Dióka a fejét!
Nekem Pannit kellett nyüstölnöm a hasalással.Hú,nagyon nem szerette,úgy hisztizett,hogy csak na.De fokozatosan erősödött,szinte napról napra többet bírt és szépen meg is erősödött. :D Ma meg már kész harc vele pl. egy öltözés vagy peluscsere,leizzadok,míg végzek vele. :lol: Erős kis csajszi lett. :D Na, a tesóról ne is beszéljek.... :lol: A legényke már húzóckodik. :shock: :lol:

Nyulasz!
Amikor én akartam,hoyg kibírjanak 4 órát 2 evés között és pl. hamarabb elkezdtek nyöszörögni,akkor mecsek teát adtam nekik üresen,max. fél órával evés előtt.Azzal kicsit kihúzták és így szépen hozzá is szoktak a 3,5-4 órás evészetekre.Igaz ez olyan 2-3 hónapos korukban volt már,ha jól emlékszem. :roll:

Till!
Hú,már a 37. hetet is betöltötted! :shock: :D Akkor többet kukucskálok be hozzátok,nehogy lemaradjak vmiről! :wink:

Velem/velünk minden okés!Kistesóval is szépen gömbölyödök. :D (az albumomban van 2 kép is megörökítve az eddigi változásról 8) ) A közérzetem remek,semmi panaszom....kopp-kopp.Szoktam azért pihenni,hogy ne terheljem nagyon magam,hisz azért egész nap keményen dolgoztatnak az ikrek...Néha bírkózás közben jut eszembe,hogy hoppá,vigyázat,Kistesóra figyelni. :lol: De olyan nehéz magamat tűrtőztetni,mert az ikrekkel annyira jó időszakot élek,hogy az csuda. :D

Szóval röviden ennyi.

Vigyázzatok magatokra és a picikre kint és bent a pocakokban is.

puszi

Ági

pálgi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!

Jajj Tilli majdnem elpityeredtem ahogy olvastam, hogy a tőlem kapott ruciba megy haza Lencsi!!!! :D
Örülök, hogy ennyire tetszik (vagyis remélem hogy azért :wink: )

Plági pikk pakk eltelik ez a 2 hét na és ahogy írtad addig ott az AFP!!!
Vigyázz magatokra!!

Kép

Kép
raniko
 
 


Ági: de jó olvasni, amit írtál! Olyan jó lehet babázni és közben babát várni! Na jó, nem leszek telhetetlen! :lol:

Én ma hajnalban végre most először a lányaimmal álmodtam! Megszülettek és gyönyörűek, szép nagyok voltak, kis hajasbabák. Alexa apjára, Hanga rám hasonlított. Vigyorral az arcomon ébredtem! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Bocsi,nem olvastam vissza,gyorsan írok,míg Noémi nem ébred...

Eddig napi 2-3 szor volt kaka a pelusban,sárgás-barna.Noéminek még mindig így van,viszont Balázs múltkor 1 napig,aztán két napig nem kakilt...most megint a második napnál tartunk.Nagyon sokat nyögdécsel álmában,és pukizik is,meg a cicin is nyögdécsel,és erölködik,de semmi.Amikor sikerült,akkor meg sötétzöldes,és nyúlós-nyálkás volt a kaki.Valakinek volt ilyen gondja?

Tegnap meg este tandem szopinál Balázs pár perc után elkezdett sírni a cicin,aztán újra bekapta,szívott párat,majd újra sírás,és ez így ment sokáig,próbáltam közben büfiztetni is,hátha sok levegót nyelt,de semmi...aztán megcseréltem őket cicin,Balázs a másikon már jól elvolt,de Noémi ugyanezt a sírást művelte azon,amelyiken Balázs is.Próbáltam utánaolvasni az interneten,de van aki azt mondja túl gyorsan ömlött a tej,valaki szerint meg nem jött,és ezért sírt.Ezzel találkozott már valaki?Eddig volt már ilyen,de csak Noéminél,és olyankor mikor újra bekapja a cicit nagyon mohón,kapkodva szívja,és újra sír...de azt hittem Noémi rosszul szopizik,mert neki sokszor nem működik a vákum,cuppog rajta,csúszik kifelé a cici,és megy be sok levegő...eddig erre gondoltam,de ez most új,hogy Balázs is ezt csinálja,mert neki meg jó a vákuma.
Vendég
 


Sziasztok! :P

Pálgi,
nem maradsz le, megígérem! :wink:

Raniko,
igen, nagyon tetszik a ruci! :lol: (És ez volt az első, amit kapott, így jelképes a számomra! :wink: Remélem, bele is fog férni :lol: )

Nyulaszka,
ilyen nekünk is volt! Igen, szerintem is túl gyorsan jött a tejcsi! Ne aggódj, nem gyakori! :P A zöld kaki viszont "nem előnyös", én adnék Neki aloe activatort...

Timi,
mindjárt valóra is válnak az álmaid!!! :wink: :lol:

Lányok!
Tudtok esetleg valakit, aki TB tanácsadással foglalkozik?
Az a helyzet, hogy 2007-08ban 2 állásom volt, ergo mindkettő beleszámítana a T-gyásba! Viszont mit tegyek, hogy az OEP-nél ne kelljen maceráznom és ne csapjanak be?
A babafalván valaki kínálgatja tanácsadói szolgáltatásait 10.000 ft-ért, de nem tudom, bízzak-e benne...Ha valaki tud segíteni, kiáltson! Köszi! :P

tillidian
 
 


Na,felébredt :lol:

Angel,én mindjárt megeszem a kicsi lányod :D nagyon ügyes,és mintha élvezné is :lol:

Rani,gratulálok a genetikához :wink:

Till,izgi-izgi,lassan de biztosan október lesz :D szerintem ha meleg a pléd,akkor elég :roll: Hajrá mosás-vasalás :wink:

Krisz,mi ki szoktunk menni,de most ebben az esős időben nem voltunk.Persze eddig még csak a kertig mentünk,és ott babakocsiztunk,mert fél óra múlva már lehetett is etetni újra...mert ugye evés,büfi,peluscsere,aztán a másikkal ugyenez,aztán én is wc,öltözés,gyerekekre sapi,lecuccolás a babakocsihoz,és már egy óra el is telt...és az első kezd nyöszögni,hogy enne...még fél órát bírom tologatni őket,néha kicsi bealvás,de hamarosan belátom,itt csak a cici segít.Remélem hamarosan másra is tudnak majd gondolni,amikor éppen nem alszanak :lol:

Timi,szép álmod lehetett...nekem mikor megszülettek,akkor eleinte szinte mindig,mostanában csak néha ébredek arra,hogy azt álmodom,hogy az ágyban fekve etettem(amúgy nem szoktam,próbáltam,de nem jött be),és elaludtam,és a gyerek is valahol az ágyban,olyankor kapkodom a takarót,meg tapogatom az ágyat,hogy hol lehet,végül rájövök,hogy lehet csak álom volt...aztán nézem a melltartót,.látom be van gombolva,és akkor jövök rá,hogy nem is etettem.De volt,hogy nem értettem,miért sírnak,mikor most ettek...aztán rájövök,hogy még nem is ettek,csak azt álmodtam...rémes...,reméljük te mindig csak jókat fogsz álmodni :wink:

Ági,szuper,hogy tök jól vagytok :D


Mégegy kérdés,tudom megoszlanak a vélemények,de ti adtok cumit a gyerekeknek?Én nem akartam,nem is vettem nekik,de volt a várandós csomagban,és tegnap bizony odaadtam nekik.Délután csak ölben hajlandók ellenni,ha sétálok velük,az még jobb,szépen nézelődnek,de ugye addig a másik sír.Aztán csere,de így elég fárasztó.Pedig nem akartam rászoktatni őket,de úgy néz ki Balázsnak bejön,bár párszor nekiállt volna sírni,de ahogy érezte,hogy úgy esik ki a cumi,gyorsan szopizta tovább :lol: legalább fél órát elvolt így...Noéminekpár perc is elég volt,aztán kiköpte :lol:
Vendég
 


Nyulasz! Szopihoz majd mások hozzászólnak. Hozzánk feljött a doktornő, ugye születésüktől fogva 20 napig nem is láttak cumit, beledugta a szájukba, azóta cumiznak. Kira nagyon, ő nem is tud meglenni nélküle, 100 játékból kiválasztja és beteszi a szájába. Norbika időnként elhagyja, én is kihúzom a szájából, nem mindig igényli. Ikreknél szerintem jó, de úgy gondolom, jövő decemberben elviszi tőlük a cumikát a Mikulás-bácsi...

Pálgi, én annyira csodállak és lehajtom a fejemet előtted. Nagyon jó egészséget kívánok nektek.

Mi megint meg vagyunk fázva, annyit kínlódok ezzel az orrfolyással. Egymástól bekapkodják a cumit, jön a foguk, ömlik a nyáluk, hamar megfáznak. Norbikának felül is látszik fehéredni a foga, ez így fog menni? 1 kijön, aztán hirtelen a többi?

Séta: talán 1-2 nap volt, hogy nem vittem őket levegőre. Nyáron uzsi után, most ebéd után sétálunk rendszeresen. Nekem is jó, pletyuzok a lakótelepen, ők meg már nézelődnek, hintázunk a játszón, vagy alszanak. 3-5-ig mindig lent vagyunk, kivéve ha esik az eső. Télen is így volt, hóban-szélben vittem őket.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcsi,köszi...csak nem tudom,nem a cumi kavart-e be az esti etetésnél,mert pont elötte szopizta Balázs vagy fél óráig,aztán jött a cicin a küzdelem :roll:
...megfázást sajnálom,jobbulást nektek!!!
Vendég
 


Diócskának boldog első névnapot!

Nyulasz, a cumi most áldás, később átok.Hunortól alig tudom elvenni, ráadásul egyhez ragaszkodik, ami már tök kosz, dzsuva, de nem veszi el az újat, csak üvölt.

Till, miért is kéne maceráskodni?nem értem...beírod a tgyás kérőbe, hogy itt volt a munkahelyed, ők megkapják a papírokat tőlük, ha nem kaptad meg, hivatalból intézkednek oszt jó napot.
Vendég
 


Till,köszi...Hunci,neked is.
Vendég
 


Ági, öröm volt olvasni a soraidat! :D

Nyulasz, nekem is az egyik mellbimbóm jobb, mint a másik. Mindig a jobb-ból etetek először, és a balon alszik el Eszter. Tegnap über vicces volt a szopi. Nézem, hogy a gyerek szája és a bimbóm között lóg egy cérnaszál vagy mi. Megpróbáltam kiszedni. Erre jobban megnéztem, hát nem cérna volt, hanem sugárban spriccelt a tej. :mrgreen: Cumival úgy vagyunk, hogy cumizgat néha, de állandóan kiesik a szájából. Én meg megunom hamar, hogy percenként visszadugjam. Ráadásul utána rosszabbul is szopizott aznap, úgyhogy én nem erőltetem.

Timi, klasszak ezek az álmok. Én a terhességem idején azt álmodtam, hogy megszületett Eszter és volt tejem, és tök jól ment a szopizás. Most meg riadtan ébredek, hogy meg kell etessem, közben meg már megetettem, csak ő még nem ébredt fel a következő szopihoz. :lol:

Tilli, időjárás függő lesz, hogy hogyan viszed haza Lencsit.

skrisz72
 
 


Sziasztok,

Nyulasz, én úgy tudom, a sötétzöld nem gond, bár utalhat arra, hogy fáj a hasa a babának (amit Te is észrevettél). Én azt próbálnám, hogy pelusozáskor kicsit tornáztatnám a lábait.

Till, ha egymás után volt a két állás (mhelyváltás), akkor nincs gond, az új munkahely megkapta a régi keresetadataidat. Ha egyszerre, akkor nem tudom, hogy van. (lehet, hogy tudok vkit, de előbb még meg kell kérdeznem, hogy valóban-e)
Más: Te ismered az icipici kis mese c. gyerekdalt? A kicsilányod művészneve miatt kérdem :)



Kép

 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: