Új privát üzeneted érkezett!

Nincs esélyem most kitenni a képeket, ne hari csajok. Kicsit fáradt és szarul is vagyok, majd holnap megcsinálom. Már lekicsinyítettem, de most nincs erőm neklátni annak hogy kitegyem.

Mancs, nagyon durvák voltak a kocsiképek!!! (én nem tudok segíteni...:( )

Voltam Rutinál, találkoztam Jucussal. Gyerekek, Jucus olyan szép!!!! Olyan szép a pocija is. Csináltunk egy képet, majd azt is felteszem. MArcit is vinnünk kellett, jött nagyi nagypapi is, mert kimentem a szobából, és sikítva kezdett ordítani. :evil: (valszeg azért mert du csak fél órát volt hajlandó aludni, és 5h-re már tök fárdat volt ahhoz, hogy anya nélkül legyen. Szóval MArci is jött, hát elég kriminális volt az a pár perc, amíg megvizsgált a doki... :evil: (még jó, hogy nem voltak sokan most.) Na majd lehet holnap részletesen is leírom, mert már a vicc kategóriát súrolta, hogy miket csináltunk, hogy Marci megnyugodjon.

Na léptem, remélem simán költöztek Natasáék, és a gyereket sem hagyták a régi kéróban.... :lol:

Jó éjt nektek!

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


megnéztem a képeket, mindenkié jónak tűnik, majd ha kiderül hogy valamelyik mégsem, akkor szólok.
Várom a többiekét is!
jumam
 
 


Ja,
Jedi, megnéztem, köszi, de én olyat akarok, aminek hálós az oldala. Hogy kilásson azért. De nagyon köszi a helyet, mert érdemas néha odanézni....Köszi mégegyszer!!

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 

 
 

Vuka,
én kerestelek, de nem találtalak :cry:

Este megtudtuk, hogy a baleset okozójának koponyatörése van, és még mindig életveszélyes az állapota, ezért altatják :shock: :?

Megyek Jumamnak képeket válogatni :wink:

Jumam,
mikorra kellenének max. a képek? Nem akarom halogatni, csak hogy mennyire nyálazzam át az elmúlt több mint 8 hónap termését :roll: :lol:

Donatellácska tényleg sötét volt. Már ha lehet egy gyerekre ilyet mondani. A Larát viszont meg tudnám zabálni, olyan édes!

Kép
mancs
 
 


Petra már fel is ébredt és ordít a helyén, úgy érzem pocsék éjszakánk lesz. :cry:

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Mancs, emiatt ne törd össze magad :? (elég h a kocsi összetört :evil: :twisted: ) majd ha már mindenkié meglesz, és csak a tiétek hiányzik, akkor ejnyebejnyézek.
jumam
 
 


Barátnőm babája megszületett du fél 6kor!! kisfiú, 3300 gr, úgy emlékszem Tádénak akarták nevezni, de vszínű ha igen, akkor lesz rendes polgári neve is :wink:
Éjszaka elfolyt a magzatvíz, du 3 körül beszéltem vele, kínlódott szegénykém, aztán már csak a kórházat hívtam, onnan tudtam meg.
így legaalább az indítást megúszták :)
jumam
 
 


Jumam gratula a barátnődnek!!!
Na megyek lefeküdni, mindenkinek jó éjt!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Jumam gratula a barátnődnek.

Ígértem képeket az esküvőről.

Íme:
Kép
hihetetlen milyen mini is vagyok a páromhoz képest. :D az életben fel sem tűnik :lol:

Kép
családi idill az étteremben :P
Vendég
 


Tücsi, és akkor a Görgőcskepapa melletti úr a képen anyukád új férje? Csak mert hasonlít életed párjára, legalábbis stílusban....

Kép Kép
coolasa
 
 


Cool:
a szakállra gondolsz? :D :D :D igen ő anyukám férje, de nem a párom apukája :lol: ő 190-en felül van :lol:
Vendég
 


Cool, küldesz nekem e-mailen képet a gardrób belsejéről? Nem a ruháitokra vagyok kíváncsi, sőt az sem érdekel, ha esetleg kupi lenne, csak kíváncsi vagyok, hogy hogy oldottátok meg.
De ha indiszkrétnek találod és nem küldesz, akkor sem sértődöm meg. :lol:
Vendég
 


Tücsi, dehogynem küldök, azonnal amint elment tőlünk a szerelő, meg sikerül reggeliznem, meg...
Nem a szakáll miatt gondoltam, hanem mindketten olyan békebeli Uraknak, így nagybetűvel, tűnnek, legalábbis a messzi távolból...
:wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


de azért egy kicsit fáj, hogy nem vagy kíváncsi a ruháinkra.. 8)

Kép Kép
coolasa
 
 


Hahó,
na most felteszem a képeket a buliról. Így legalább minden napra jut egy kis képzézegetés.... :wink:


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

a többit később....

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Tücsi, elküldtem kb 9 fotót meg némi használati utasítást a gardróbról, szólj ha nem ment át. Fogalmam sincs, hogy kanadai-e, nekünk ha jól emlékszem a Roldor kft követte el..

Kép Kép
coolasa
 
 


Céges bulira mentem, mindenkinek kellemes du-t és estét!

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelenkez;s. Nagyon nem tudtam visszaolvasni,...notebookon nyomulok és valahogy nem szokták az ujjaim ezt a billentyűzetet :oops:
No, költözés lezajlott. Minden OK csak az ablakosokkal van még mindig elég nagy gebasz :twisted: Komolyan ezt már csak röhögve lehet. Ma befutott a nappali ülőgarn. így már nem is olyan nagy a ház :roll: Szonja megfázott amit, egyáltalán nem csodálok azok után ameddig meg ahogy költöztönk a gyerek meg nem lévén senki aki, vigyáz rá csúszott mászott a porban ami a szekrények alatt volt. Persze az éjjel minden meglett csak a Sterimár meg az orrszívó nem. Ma vettem újat és Nasivint is :!:
Olyan izomlázam van a lábaimban, hogy alig tudok lejönnni a lépcsőn :? A káosz még hatalmas akár a dobozok halmaza. A háló meg a konyha van úgy ahogy készen.
Azért, gondoltam a szentestére és vettem némi kaja alapanyagot, hogy ha az idén fa nélkül is, de legyen hangulata. Ja, fánk is van csak kinn az udvarban,...majd teszünk rá piros gömböket a környéken amúgy is minden fényárban úszik :)

Bocsi, nem írok mindnekinek.
Vuka, nem láttam a narancs pólódat :(
Mancs, baromi nagy mákja van Mbának, szorítok, hogy a "sérülései" hamar elmúljanak,...a pszichikaiak is :!:
Bubek, nem hagytuk a lakásban a gyereket csak a halakat egyenlőre :wink:

Bocsesz, de ennyi jutott mára belőlem. Ha addin nem jönnék akkor KKÜ meg BÚÉK!
Pusszantás:
N.

Kép Kép
natasa1975
 
 


Natasa,
örülök, hogy minden rendben ment :wink: Mbára vigyázok, ma muszáj volt vezetnie is, amit én egyáltalán nem bánok. Sőt. Muszáj neki. Ha most nem vezet, akkor nagyon nehéz lesz újra beülni a volán mögé. Szonjecnek jobbulást! És boldog ünnepeket!

Vuka,
én se láttam a narancs felsődet :cry:

Petike tiszta flúg, jön a foga, egyszerre kijött neki 2, úgyhogy már 6 van. De tiszta duzzanat alul-felül, úgyhogy nincs megállás...
kicsit taknyos, meg én is. Mbá meg olyan, mintha szétverték volna, épp csak külsérelmi nyomok nélkül. Mindene fáj. de erre fel voltunk készülve.

Most megyek, ezer dolgom van.

Kép
mancs
 
 


Hűűű, bár ezt Natasa már valszeg nem fogja olvasni, de Noki is meg van fázva (vagy olyasmi), és nekem is borzasztó izomlázam van, mivel tegnap a céges bulin pingpongoztam órákat, magassarkú csizmában. Ne, ne is kérdezzétek.
Nokinak meg kijött az alsó (és eddig egyetlen) foga mellé mégegy, gondolom hogy ne unatkozzon a másik egyedül, és ezt onnan vettem észre, hgoy megpillantottam. Vagy a mostani nátha ennek kísérőjelensége, ki tudja...

Kép Kép
coolasa
 
 


Sziasztok!

Amíg el nem felejtem megint:

Mancsi,
Te vagy a nagy aszalt gyümis szakértő. :wink: Vettem mazsolát és aszalt szilvát Beninek. 1-2 ötlet, hogy hogyan és mit? :roll:

Beni estére már picit szörcsögött, és az igazi sűrű trutyi éjfélre jött meg. Sajnos ¾ 3-ig nem is igen aludtunk, úgyhogy kissé kivoltam már. Szerencsére ő is és így fél11-ig aludtunk. :D Picit prüszköl meg köhög, de már mintha barátságosabb dolog jönne az orrából.
Vagy összeszedett valamit/megfázott, vagy a foga, mert órák, talán csak percek kérdése és kibújt a 6. fogacskánk!!!

Jumam,
Küldtem képeket!
Gratula a barátnődnek! Kinél szült? Szentestére otthon is lehetnek!

Mancs,
Hogy van Mbá? Fáj valamilye?
Képeket köszi, hát nagyon borzasztó lehetett benne ülni az autóban. Egyébként A-nak is direkt megmutattam a képeket és a levelet, hát jól megijedt. Ő ugyanis hiába kérjük, sose köti be magát. Talán most picit elgondolkodik.
Sajnos nem tudunk segíteni, nincsen ismerős, vagy ötletünk.

Natasa,
Na, hogy telnek az első napok?

Timi,
Nem fényképezed le a fát?
Mi megbeszéltük, hogy mivel 24-én 2 helyre is megyünk, ezért a mi Jézuskánk holnap este jön már. Addig már csak ki kell takarítani, fát kell venni és feldíszíteni … :?

Bubek,
Mekkora Marci? És mit mondott a dokinéni?

Vuka,
Én nem láttalak Benneteket.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Na, közben írt Natasa és Mancs is, kérdéseim aktualitásukat vesztették. :D

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


képek folytatás:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Nna, és még lógok a tortareceptekkel is:

Répatorta ahogy Edina írta anno:
50 dkg sárgarépa
8 dkg liszt
8 dkg zsemlemorzsa
6 tojás
20 dkg darált dió
25 dkg cukor
30 dkg porcukor
2 teáskanál sütőpor
1 citrom reszelt héja
1 zacskó vaníliás cukor
1/4 teáskanál őrölt fahéj
csipetnyi só
kikenéshez margarin / vagy sütőpapír

a megtisztított sárgarépát lereszeljük. A tojások sárgáját a cukorral és a vaníliás cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a sót, a fahéjat és a citromhéjat. A sárgarépát összekeverjük a dióval, a liszttel, a morzsával és a sütőporral, majd a krémbe vegyítjük. A tojás fehérjét a maradék cukorral habbá verjük, a tésztába keverjük és a margarinnal kikent formába simítjuk.
Előmelegített sütőben 200 fokon kb. 30 percig sütjük. Kihűtjük.
A mázhoz 25 dkg porcukrot kikeverünk 3-4 evőkanál vízzel. A süteményre csorgatjuk, elsimítjuk és hagyjuk megszilárdulni.

Én a cukormáz helyett csoki masszát tettem rá. Lehet kapni Dr. Oetker Dekor tortabevonó néven. Azért volt ilyen csíkos, mert amit Marcipapa vett, az fehér és tejcsoki keveréke volt.
Esztinek írom, hogy ez egyáltalán nem törik ez a máz. Tök jó. És bazi fincsi csoki íze van. dehát ezt tudjátok... :wink:

És a túrótorta:


25 dkg túró
15 dkg porcukor
1 citrom leve (ugyanennek a héja lereszelve)
25 g-os zselatin (langyos vízben feloldani, majd felforralni, egy kicsit hülni hagyni, és melegen belekeverni)
3 dl tejszín - habosra felverni
valamilyen gyümölcs, szeletelve (ezt mindig csak a végén rakom bele, amikor már az egész össze van kavarva)
4 előkanál tejföl

Az egészet összekutyulni, és olyan tálba tölteni, amiben megkeményedhet. Hűtőben 3-4 óra alatt megkeményedik.

Fontos:
Az a mennyiség, amit ti ettetek, az ennek a kétszerese. Tehát ebben az esetben mindennek a duplája kell bele.

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Ja igen, Gabi is kérdezte a dokit, Ilba is:

Marci 76 cm (de sztem több, mert ferdén volt a feje mikor mérték), és 8800 g. Volt ott egy 14 hós kisfiú, hát kb 2x akkora volt mint Marci. Legalább egy fejjel magasabb volt, és min. 12-13 kiló. Még Beninél is nagyobb volt. :shock: Pedig Beni aztán igazi kis vizilabdás csávó!!!

Minden okés vele, szépen csinálja azokat a dolgokat, amiket ilyenkor szoktak az egy éves lurkók. két újjas fogás, meg a dolgok összerakása, két szótagú beszéd, ilyesmik voltak. Az hogy a kanalat akarja használni, meg hogy engem is etet a dolgaival, ilyesmik. Már nem emlékszem, annyi kérdést tett fel a dokinéni.
Képzeljétek, lehet, hogy az agyhártyás oltást ingyen megkapjuk januárban, mert a dokinéni olyan rendes, hogy lehet hogy tud majd szerezni. (különben 4000 ft lenne) :)

Nekem is rendesen folyik már az orrom, :evil: , de lagalább az arcüregem nem fáj már annyira. Éjjel 2h -kor bevettem egy algopirint, mert vacogtam, mint a kivert kutya, pedig a szobában volt vagy 26-27 fok. És a paplan alatt fáztam. :shock:
Kérdés: van infra, és van bioptron (így kell ezt írni???) lámpa. Melyiket érdemes venni? Mi a különbség? és miylen árban vannak ezek? tudja valaki? csak pár szóban, hogy ne kelljen órákig keresnem a neten. Köszi!!!

Natasa, a halakat nem viszitek el?

Most ennyi, megyek egy kicsit ledőlök én is, amíg még lehet.
Pussz.

Kép
----------------
B&M
bubek
 
 


Bubek, azért ez az "az a mennyiség, amit ti ettetek, az ennek a kétszerese" mondattal elég durván szembesítesz minket a valósággal... :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 


:?: Szerintetek mi az a legkorábbi időpont, mikor rendes ágyban alhatnak a gyerekek?
Dia, Domi mikor kapta az ágyát?
Beni a délutáni alvások felénél átmegy a fotelágyba és ott alszik rendesen tovább, csukott ajtónál és minden okés vele.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
mazsolás almát úgy csinálom, hogy kb. fél-1 marék mazsolát beáztatok forró vízbe. Míg puhul, az almát megpucolom, és pempősítem (én nem reszelgetem, hanem botmixerrel esek neki). Majd zutty bele a mazsolát is, ősszepempősíteni, és kész. Nagyon fini, jó édes, olyan, mintha mézes lenne. De lehet, hogy ez mazsolafüggő is, hogy az milyen. Csináltam már ugyanígy, csak aszalt sárgabarackkal, az vmi miatt nem csúszott annyira. Főételnek meg aszlt szilvás csirkét szoktam. A szilvát (1 marék) beáztatom forró vízbe. Főzök csirkét +krumplit. Anyatejjel összemixelem, majd bele a megpuhult szilva, és kész. Ez is nagyon finom, jó édeskés :wink:
Én személy szerint nagyon örülnék neki, ha A. bekötné magát Mbá esete miatt. Régebben ő se kötötte ám be magát, csak mióta együtt vagyunk, én szoktattam rá. Csomóan azt mondják, hogy hú és mi van, ha kigyullad az autó és nem tudsz kiszállni... :roll: Én erre mindig azt mondom, hogy az az esetek kb. 3%-ban fordul elő (max.) arra, hogy belédmennek sokkal nagyobb az esély. És látod, nem is kell hozzá gyorsan menni. Nem a munkám miatt veszem komolyan ezt, hanem azért mert csak. :wink: Egyébként nem emlékszem rá, hogy valaha is büntettem volna bizt. öv miatt. Szólni szóltam, de ennyi. Mindenki döntse el, hogy miként játszik az életével. Meg néha 1-1 okosabbnak ecseteltem, hogy egy 50 km/h-s ütközésnél mekkora erők hatnak az emberre... :lol: Arra viszont nagyon bepipultam, amikor gyerekeket vittek ölben a kocsiban. Vagy a legjobb: pár hónapos csecsemőt fogott az anyja az ölében, egy kenuban ringatózva a Duna közepén. :shock: :evil: :shock: :evil: :shock: :evil: Apuka meg evezett. És amikor mertünk a hülye picsának szólni, akkor felháborodva azt mondta, hogy dehát hiszen ő fogja azt a gyereket. Ja. Vannak még idióta barmok.

Kép
mancs
 
 


Ilba,
sztem ágyban alvásra nincs szabály. Amikor ő elvan benne, és te is nyugodtan ott mered hagyni. Én legalábbis így gondolom. :wink:

Kép
mancs
 
 


Hellósztok,

jó régen nem néztem erre, de azért olvastam. :)
Mancs, úúú, megkaptam a képeket, meg amúgy is, hóóót durva ez a sztori. Petim rengeteget vezet, én mindig úgy féltem, hogy belémegy egy állat. Erre tessék.....azért jó, hogy nem lett Mbának baja.
Mi mindig bekötjük az övet, automatikusan, muszáj. És szeretném, ha Benyófinak se lenne ez kérdés, hanem zsigerből tenné, amikor beül a kocsiba. Tesómék gyerekei szólnak mindenkinek, aki beül az autóba melléjük és nem köti be, hogy be kéne.... 8)

Képzeljétek, úgy néz ki, hogy Benyófi már csak a reggeli és esti szopikat tartja fontosnak, már napközbeni alváshoz sincs. ÉN pedig nem erőltetem, ha ő amúgy nem igényli. Olyan érdekes, még két hete nem gondoltam volna ezt.

Mancsi, a telefonban nekem is ezt mondták az FP játékkal kapcsolatban, de mégis gyorsan kiküldték. Hátha :)

Holnap ajándéknapot kaptunk Petimmel, megyünk vadászni (Peti vadászik, én kísérem), reggel 6-kor kilövünk, és csak délután jövünk, Benyófi mamiékkal. :) Már nagyon vágytam egy kis kimozdulásra, most kezdek befásulni, úgy érzem. Nagyon vágyom új élményekre. :)
Vendég
 


Mancsi,
köszi a recepteket! :wink:
Igen, én is mindig mondom, hogy ha nem is maga miatt, de legalább Beni miatt vigyázzon magára!
Az a p.csa nem lehetett semmi. És legalább jól megbűntetted? :evil:

Benyóka! Boldog 10-et!

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Eszti,
tesóm is addig nem indul el az autóval, amíg mindenki be nem köti magát.
Mikre lőttök? Nem sajnálod az állatokat? Te is lősz majd? :wink:

Benyófinak boldog tizediket!!!!

Kép
mancs
 
 


Ilba,
erre már annyira nem emlékszem, de biztosan megkapta a magáét.
Volt olyan, hogy a gyerek nem volt bekötve a gyerekülésbe, csak ott ült hátul. Anyuka elugrott vele vásárolni. Mondtam a nőnek, hogy mennyiért kéne, hogy megbüntessem, de nem teszem. Hanem azon az összegen KÖTELES a gyereknek játékot venni.

Én is kivagyok egyébként, nagyon kéne már egy nap, amikor tényleg csak az etetés idejére kellene Petikéznem. Jólesne egy kis csend. Becsukni a szobaajtót, és azt csinálni, amit én akarok.

Kép
mancs
 
 


bubek, az infra lámpa simán melegít igaz h piros fénnyel aminek lehet h van jelentősége. náthánál, arc-, homloküreg gyulladásoknál nagyon jó, érezhetően szakad fel a trutyi tőle. izomhúzódásokra is jó.
Ez néhány ezer ft úgy tudom (5 körül)

a bioptron nagyon drága, 100 e és felette, különböző variációk ésnagyságok vannak. Ez kifejezetten gyógylámpa, (magán) orvosi centrumokban kezelnek is vele úgy tudom. külső és belső bajokra is használ. talán van olyan h bioptron.hu érdemes azért utánaolvasni.

Barátnőm is Boros Juditnál szült. ez volt a cél, h szenteste otthon legyenek (van másik 2 gyerkőc), ő még várt volna, de bj mondta h csüt szeretné megindítani, ezért itta Kinga a ricinuskoktélt szerdán éjszaka, és be is jött, mert hajnalban elkezdődött.
ezt az sms-t küldte: Sziasztok! Tegnap érkeztem a fél6-os személytolattal, 3300g-os poggyásszal. Kék szalagra írták a nevem, de még nem tudom elolvasni :).

Gábor van egyébként a szalagra írva, de mivel az anyakönyvezős néni nem járt még körbe, ez változhat, addig kell eldönteni. De lehet h azóta már körbejárt.
mindjárt 1 napos!!
jumam
 
 


Mancsi, én nem lövök, Peti szenvedélye a vadászat, ő ebbe nőtt bele, az apukája, sőt már a dédnagypapája is vadászott.
Holnap nyúl- és fácán lesz, én csak kísérem, szóval egész nap menetelünk az erdőben. :) Hát, érdekes, de annyira nem sajnálom, tudod, ez nem az a fajta vadászat, hogy elmegyünk az erdőbe, és összevissza lövöldözünk. Peti még klasszikus vadász, akinek a vadászat sokszor az, hogy elmegy, és bár meglőhetne sok mindent, mégsem lő. (azért remélem, hogy a két ünnep közötti időre mégiscsak lesz egy kis nyúlhús :wink: )

Húú, nekem is már nagyon hiányzik egy kis mozgalmasság, egy kis más, mint a pempőgyártás, pelenkázás, altatás, és ennek körforgása. Mostanra érzem azt, hogy már nagyon vágyom más ingerekre is. De ne higyjétek, hogy Benyófit unom, dehogyis. Imádok vele itthon lenni, nevelgetni. Csak már kell más is. Nagyon szeretnék valami itthonról végezhető munkát is, az jót tenne nekem nagyon. :wink:
Vendég
 


Ilba, mi most kaptunk bioptron lámpát, nagyon tudom ajánlani. És iszonyú sok mindenre lehet használni. Tesómék a Lászlóban a gyerekintenzíven is használták, ha jól tudom, de tényleg sok kórházban használják. Apukámék egy orvosi boltban vették Szolnokon.
Vendég
 


Bubeket akartam írni, nem Ilbát :oops: :roll:
Vendég
 


[quote="esztipeszti"]H írta:esztipesztiúú, nekem is már nagyon hiányzik egy kis mozgalmasság, egy kis más, mint a pempőgyártás, pelenkázás, altatás, és ennek körforgása. Mostanra érzem azt, hogy már nagyon vágyom más ingerekre is. De ne higyjétek, hogy Benyófit unom, dehogyis. Imádok vele itthon lenni, nevelgetni. Csak már kell más is.


Dettó!!!! Csak a gyerkőc neve más :wink:

Lázbérci keresztapám is vadászik :wink:

Kép
mancs
 
 


Eszti,
írni nem tudnál otthonról?

Kép
mancs
 
 


Mancs:
most jól elszégyelltem magam. Mi bizony szoktuk ölben vinni Görgőcit a kocsiban. Nem azért mert nincs ülésünk, nagyon jó kis ülésünk van, nem is felelőtlenségből, hanem mert a kölök az esetek kb. felében szó szerint őrjöng az ülésben. Én még ilyen gyereket nem láttam, és nem kamuzok, Bubek látta, hiszen volt már mindkét ülésünk az ő kocsijukban. És ha arról van szó, bírja akár 2 óra hosszan is. Nem is tudom mit csináljak vele, ilyenkor mindig jól magamba szállok, de hát sokszor azt gondolom mindjárt elájul a gyerek, elgyengülök, kiveszem az ülésből egyből megnyugszik, és bealszik az ölemben. :oops: Próbálunk úgy időzíteni, hogy nyugodt legyen, meg álmos, de hát nem mindig jön össze. És mindkét üléssel ezt csinálta, tehát nem azzal van baj. De hozzáteszem, nem bírja az etetőszéket, az előkét :!: és semmit, amit ici-picit is korlátozná őt a szabad akaratgyakorlásban.

Cool:
te annyira jó vagy, túlteljesítetted a feladatot :D köszönöm a képeket. Igen valami hasonlóra gondoltunk mi is, a roldor hirdetéseit már láttam, de aztán lehet, hogy úgy beindulunk, hogy Bubekférjnek adunk jó sok munkát :D (Bubek meg majd elátkozza a napot, hogy megismert engem, mert az urát alig látja majd :lol: )
csak azt akartam még mondani, hogy nagyon kafa a falvédőtök :D már láttam más képeken is, akkor is akartam mondani.
Ja amúgy a párom abszolút nem úr :D max a hölgyekkel :D néha kicsit idegesítő is , hogy minden eladónak udvarol, de amúgy inkább kiffiú :P , de azért elmondom neki, biztos jólesik neki, szerintem titokban mindig szeretett volna kicsit fajsúlyosabb lenni :D

Bubek gyógyuljál meg léci, gondolok rád.

Natasa:
gondolj arra, hogy szerencsétek, hogy csak ablakot cseréltetek, képzeld mi lett volna ha teljes felújítást csináltok. Átmentél volna sorozatgyilkosnak. Egy vörös démon, aki csak építőipari szakikat gyilkol :lol:
Vendég
 


Nahát, nekem egyáltalán nem hiányzik a munka. Az utolsó kb. 2 évben dolgoztam kb. 8-10 órát naponta, de előtte nagyon-nagyon sokat, volt úgy hogy nem értem el az éjszakai hévet (haha akkor épp Csepelen laktam) És megmondom őszintén rohadtul elegem volt, pedig amit csináltam szerettem, de akkor is. Pont a gyerekgyártás előtt váltottam mh-et, ami kicsit családbarátibb még ha szakmailag visszalépés is volt. Szóval ez az idő sem volt elég, hogy kipihenjem magam, úgyhogy én a munka közelébe sem megyek egyelőre. Persze lehet, hogy 1 hónap múlva mást mondok....
Vendég
 


Jumam:
kezdek rájönni, hogy BJ-nál mindenki másképp szül, ha érted mire gondolok. Mintha nem lenne saját protokollja..... Én egy héttel túlhordtam Gergőt, hiába panaszkodtam neki, hogy vizes vagyok, magas a vérnyomásom, hogy a gyerek a 155 cm-emhez képest majdnem 4 kg, nem volt hajlandó indításra. Igaz végül jött magától, de mégis vágott is, meg a hasamat is nyomta...
Vendég
 


Tücsimami, tök olyan anyukával beszélek, aki ugyanazt mondja, mint te, hogy totál nem hiányzik a meló.
Ilyenkor én meg sokszor azt gondolom, hogy biztos velem van a gond, mert nekem meg igen, de lehet, hogy csak a gyereknevelés monotóniája mellé kéne valami, ami kicsit más.

Mancsi, jó lenne, de feketén elég kevés helyen vállalnak be, a gyedemet meg nem mondanám fel emiatt, szóval nem olyan egyszerű ez, de már mozgósítottam egy-két ismerőst, hátha. :lol:
Vendég
 


Tücsi,
Petike is szokott tombolni az ülésben, de ez nálam kőbe van vésve. Menet közben gyereknek az ülésben a helye.
És akkor az emlegetett "ecsetelés": ha 50 km/h-val mész a kocsival, és egy álló vminek (pl. villanyoszlop) ütközöl, a gyerek (kb. 10 kg súlyú) olyan gyorsan és akkora erővel repül ki a szélvédőn, mint egy pisztolygolyó. Tudnom kéne, de nem tudom pontosan, hogy az mennyi. K. sok.
Természetesen nem kioktatásként írtam :wink: Nekem is majd' megszakad a szívem, ha őrjöng az ülésben. De ilyenkor inkább megállunk. A rekordja: Zalaegerszegtől Siófokig ordított, végig az autópályán :shock:

Kép
mancs
 
 


Egyébiránt ezért is kell őket egy éves korukig legalább, de inkább tovább visszafelé bekötni, mert a nyakuk addigra lesz olyan erős, hogy meg tudják a fejüket tartani. Nem kioktatásképpen.... :lol: 8)
Vendég
 


Eszti:
szerintem nem veled van a baj, neked a munkád nyilván hivatásod is, nekem meg csak szimpla munka volt, még ha élveztem is.
Látod neked ez a gondod, nekem meg a rohadt szürkemeló volt, vagyis hogy még véletlenül sem annyival voltam bejelentve, amennyit kaptam, úgyhogy ez a szülési szabadságomat kissé hazavágta :cry:
Te újságíró vagy ugye? Nem tudnál valaki nevében számlázni? Bár nem tudom mit okoskodom, ezeket nyilván végigjátszottad.

Mancs:
tudom neked van igazad, úgyhogy most tényleg magamba szálltam, bár nem megyünk így messzire de akkor is. Például a szentesi útból odafele nem sírt, visszafele meg már bent voltunk Pesten, amikor felébredt és egyből ment az őrjöngés, ilyenkor nem segít a megállás, csak addig amíg állunk, utána ha visszakötöm folytatja.

De egyébként pl. mi a helyzet a taxival? ott nem kötelező, meg ha jól tudom nevesít a szabály bizonyos helyzeteket, amikor nem kötelező. És pl. a tömegközlekedés? Vonat? Jó igaz ott ritkább a baleset.
Vendég
 


már rég akartam javasolni, hogy mindenki írja le, akár csak emailben, hogy mi a munkája. Tudom, volt erről röviden szó, mikor feltétlenül könyvet akartatok iretni velem az antiszülőségről (amit Gabus tördel majd, Ilba fordítja németre, Mancs vigyáz, hogy vízbe ne dobják, stb) :wink: de én pl ennél egy kicsit bővebb leírást is el tudnék viselni, beleértve, hogy mik a szakmai vágyak, ha vannak ilyenek.... mivel ez a topik már rég nem csak a gyereknevelésről szól. Egyébként is, egy család akkor boldog és kiegyensúlyozott, ha minden egyes tagja, így még az anyukai, meg tudja valósítani önmagát..... Tücsi, pl ahogy most az utóbbi hszekben nyilatkozol szakmai vonalról, na azt az oldaladat még egyáltalán nem ismerem, és érdekel...

Kép Kép
coolasa
 
 


Tücsi, még nem játszottam végig, igazából mostanában kezdett megfogalmazódni bennem, hogy nekem munka kéne, meg az ebből adódó sikerélmény, meg emberekkel való kommunikáció, meg hogy az agyamat máshogyan is járassam. Amit mondtál, erre még nem is gondoltam.......egyelőre abban a stádiumban vagyok, hogy merre is kéne mozdulni melóügyileg. :wink:
Vendég
 


Végre én is be tudok jelentkezni egy kicsit. Eddig ment a meló meg a karácsonyra készülés. Most hála Andris éppen eljátszik maga és meg gyorsan bekukkantottam ide, s láss csodát, azonnal azt olvasom, hogy tegnap Bubek és Jucus is a dokinál jártak. Ugyanis én is. Jó mi???? :shock:
(Andris éppen kiborította az összes játékát :lol: )
Szóval én 1/4 4-re mentem, Bubek ti hányra? És Jucus mégis hozzájár? Nem váltott dokit? Mikorra van kiírva? Gondolom, már javában CTG-zett...
Én jól megjártam: a kiírt időpontomban (febr. 15.) pont elutazik a doki, a választott szülésznőm pedig 19-én. Aki a Böszörményi Beánál szült, kérem írjon nekem privit, hogy milyen volt!

Most rólunk egy kicsit: Kb. 1 hónapja költöztünk vissza Pestre. Végre kész a galéria és a beépített szekrény, Andrisnak van hol játszania. Mit mondjak, kicsi rosszaság. Rengeteg akarat van benne. Már elég szépen megy, rengeteget dumál halandzsa nyelven meg persze mond pár szót is. De - na ezt figyeljétek!!! - még egy foga sincs. :P

A pocaklakó jól van, aki még nem tudná, fiú lesz. Most vagyunk a 32. héten, tegnap 2350 g-ra becsülte a doki. Szóval elég nagyocska.
Már nagyon nehezen viselem így Andrissal az egészet. Ráadásul 2 hete irtóra fáj a jobb lábam tőből, főleg ha megyek vagy lépcsőzök, így gyakorlatilag mozgásképtelen vagyok. Valószínűleg a csipőizület - két doki is ezt mondta... Még jó, hogy nem trombózis...
Ja és pihennem kéne... feküdni... Én erre csak azt mondtam: 13 hónapos a fiam.
És tegnap kiderült, hogy a külső méhszájam is nyitva van teljesen.
Hát nem hiszem, hogy egybe maradunk a 40. hétig, de nem is akarok, már így is majdnem 9 centis a fejátmérője...

Örülök, hogy írhattam és benéztem hozzátok!

Mindjárt rakok fel pár szülinapos képet Andrisról.
Apropó: Marcinak és Gergőnek utólagosan is boldog első szülinapot. Az Isten éltesse soká őket!

Wolga [/color]

Kép Kép
Kép
vvolga
 
 


Peszti, nekem az otthon végezhető munkáról, amit kismamák is vállalhatnak, mindig a gyöngyfűzés ugrik be.... :wink:

Kép Kép
coolasa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?