Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lányok köszi a leírásokat nagyon sokat segítenek.
Ma belebotlottam egy gyerekturiba.
2000 Ft ért vettem egy cuki télikabátot, 2db hosszú ujjú felső, és egy polo.
Szerintem egész jó vásárt csináltam nem is látszik hogy használtak. :lol:

Milán egyre jobban mocorog ficereg érzem ahogy rugdos!
Nagyon izgulok a csütötökö UH-miat kérem a drukkokat!! :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Krisz!
Ne csináld. Álljatok akkor inkább meg.
Mi sokat utazunk Olivérrel, van amikor 400km-t is, de kajálni megállunk mindig.
Ha sír, akkor van benzinkút, pihenő és meg kell állni.

Lois! Jól leírtad a méreteket. :)

Rani! :)
Milyen kabátot vettél?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Kukucs! :D

Hanna :P
A családi nap szent!!! :D
(nem is azért írtam, csak nekem a szombatok MOST nem jók, épp ez a kettő... :roll: De nagyon köszönjük a meghívást, és gondolok majd Rátok! A legközelebbit ki nem hagyom! :wink: )

Skrisz
:D Rakjatok már fel Ti is képeket!!! :lol:

Nyulaszka,
hogy vagytok? :roll:

(Holnap reggel jön védőnéni...most először látogat meg)

tillidian
 
 

 
 

Sziasztok,

Angel, köszi, jól vagyunk, csak időhiány... de most épp egyszerre alszanak, jipijjjéééé :)

Hanna, én is mennék szívesen, de nálunk is hétvégén van családi élet, Apa hétköznap elég sokat dolgozik :(

Tettem fel friss képet :wink:



Kép

 
 


Vagyok Till,csak sokszor az olvasásig jutok.Éjjel meg apa lekapcsolja a routert,hátha valaki miránk akar felcsatlakozni,én meg elfelejtettem visszakapcsolni,így ültem a laptop elött net nélkül :lol: ...ti meg gondoltátok,hogy alszom,mi? :lol: :lol: :lol:

Hana,köszi édes vagy,tudom,hogy ott is tudok etetni,de hidd el kettővel ez nem olyan egyszerű.Vagy viszem az összes párnát és plédet,és tandenben szopztatok,vagy fél órát üvölt az egyik,míg a másikat etetem.Ha a kertbe megyünk csak le,már az is olyan,hogy fél óra,és kezdem is az etetést azzal,aki régebben evett...így én alig vagyok levegőn.De ha nagyobbak leszünk,és az ébrenlét nem csak az evésről fog szólni,hanem a világ felfedezéséről,akkor az összes talira elmegyünk :D
Vendég
 


Hanna :)
Kiscsillagot is írd be lécci, 80%-ra. :)

Köszönöm! :)

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Kevés a tejci tápszival pótoljuk így viszont fáj a hasunk mert nem megy a kaki. Infacolt már 6. napja kapja és nem tudom jó vagy nem. Kamilla teát is kap napközbe de nem jön az a fránya kaki. Mit adjak neki, hogy jobb legyen? Nem tud aludni mert elalszik és arra kell, hogy fáj a poci. Úgy sajnálom....

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó, Espumisan csepp? Vagy popsikrémes lázmérő a popsiba. Bár ez utóbbi nem bababarát... :roll: Nincs ebben gyakorlatom... Vagy esetleg te igyál egy csésze köményteát.

skrisz72
 
 


sziasztok!

"remek" napunk volt.
éjjel olyan hangok jöttek a kiságyból mintha egy vadmalac túrna :shock: :lol: szörcsögés Sterimar, orrszi-porszi, egész nap nemalvás, bár ez nem feltétlen a nózi miatt, engem szt jobban zavar, mint őt :roll: :D

és oda jó kis hosszúéjszakáink :? , sajna vissza kell iktatnom az éjjeli evést, mióta kimarad és 5x eszik nappal, stagnál a súlya :?


bocsánat, hsz-ekre csak soso tudok reagálni.

Tobi,
két kisnuna? :D :D gratulálok!

Mó,
:lol: ez ennyire ritka?

Nikó,
esetleg hőmérő? :roll:

Krisz, Hanna,
hú, nekem is támadt már ilyen vad gondolatom, hogy nesírjon már, de sose merném.

Lois,
kisZ kép cuki :D
az értekezésedet a ruhácskákról majd jól megnézem még egyszer! :wink:

angel37
 
 


Sziasztok mamik és majdnem mamik!

Hát először is meg kell hogy dícsérjek mindenkit, milyen szupermamik vagytok!!!! Én egyszerűen úgy látszik képtelen vagyok úgy beosztani az időmet, hogy még netezésre is jusson.

Niko!
Így utólag is szívből gratulálok!!! A rosszat könnyen elfeledtetik ezek a kis csodálatos babák! :)

Visszaolvastam kicsit, de nem írok külön kommenteket, mert nem tudom mikor ébred Litti.
Kicsit rólunk írok inkább, hátha van akinek segítség.

Sajna nagyon aggódós anyuka vagyok, minden apróságot a szívemre veszek ami Littivel történik. A múlt héten volt két nap, hogy hánytam és durva hasmarsom volt. Persze mindenre gondoltam mitől, aztán ismerősök elvilágosítotak, hogy ez bizony Litti miatt van, túl sokat aggódom. Hát lehet, de hogy tud valaki erről leszokni. Ami miatt aggódtam az az volt, hogy volt egy torokgyulladásom aztán meg egy kötőhártya gyulladás és bár tudtam, hogy ő nem kaphatja el azért ki voltam. És aztán lett az államon egy herpesz, na attól meg mindig rettegtem, hogy kisbaba + herpesz. Annyi sz@rságot összeolvas az ember. És ráadásul Litti fülcimpáján meg is jelent valami olyasféle, meg is nézettem orvossal. Nagyon féltem, valami nagy bajt okoz neki, hogy továbbterjed. Önhatalmúlag rögtön bekentem neki Lassar pasztával, ezt még terhesen javasolták herpeszre és neki is jóó volt rá. Már ha biztos herpesz volt. 3 nap alatt teljesen eltűnt, de a gyerekorvos se tudta eldönteni, az vagy nem az.
Tejkiütés nekünk nagyon erősen előjött, szegénykémnek nagyon csúnya volt a pofija meg a fülei is. Mostanra lehúzódott inkább a nyakára, de nekünk a gyerekorvos írt fel rá krémet.
Egyébiránt Litti bőrének ápolására nagyon kell ügyelnem, mi csak a gyógyszertári fürdetőt használjuk. Ordítozás van, míg minden hajlatot ( főleg a nyakát, füle mögött) kiszárítjuk, ugyanis mi bizony nagyon hurkás baba lettünk. :) 4.80 kg a drágám és egy kis zabagép. Ahogy eddig is kapja a tápszert is, de nálunk szerencsére nem unta meg a szopit, sőt van hogy a tápszert nem akarja igazán elfogadni. Ami mondjuk tök rossz érzés, mert szopizna de nem mindig van mit, főleg estefelé.
És most mintha kevesebb is lenne a tejem, de nem tudom a betegségek miatt van-e így. Remélem, de minden napnak örülök, amíg tud szopizni.
A popsija is nagyon érzékeny. Első pelenkakiütésekre ( akkor még gyógyszertári popikenőcsöt használtam) Alsol kenőcsöt írtak fel neki, jó volt kb. két hétig, aztán kipróbáltam hogy válotok popsitörlőt, Pampers helyett babylove, aztán Gabi, tök mindegy mert kiütés maradt. Mindenesetre ma már csak popsimosás.
A krémet illetőleg kipróbáltam a neogranormont, aztán sudokrémet, kiütések mennyisége változó, de semmi nem használ, sőt hámhiány... Erre egyik doktornő javaslata: betadine majd jó vastagon szudokrém+canesten, vagy csak canesten. Na ez se vált be. Másik doktornő írt fel naki valamit, amit ma vált ki párom, de én hétvégén gondoltam keverek össze neogranormont sudokrémmel és javulás jelei. :)Meglátjuk. Ja és pelenkamárkát is cseréltem. Szóval előléptem kísérletezőnek. Litti meg olyan kis hősiesen tűr mindent, ez a hámiány biztos fáj neki.
Majd rakok róla is új képet. Mindent egybevéve nagyon jó kislány, ő is kissé összevissza eszik, de ez nála valami hangulat változás :). Nagyon cukorfalatka, mindent nézeget, és végre rengeteget mosolyog. Imádom. Párom szerint Litti-függő vagyok, egy órát se bírnék nélküle. Hát van benne némi igazság, pedig nem lesz jó vége, ha ennyire csak rá koncentrálok. Azé' más is van a világon. Arra is nehezen vettem rá magam, hogy éjszakára egyedül hagyjam, kb. egy hete. De belátom, hogy így sokkal pihentebb vagyok, nem azon jár mindig az eszem, ha nyög egyet, hogy megnézzem mi van vele.
Pusszantás lányok, már nem mondok semmit arra, hogy vajon mennyire leszek rendszeres látogat, mert úgyse tudom betartani. DDDEEEE azért gondolok rátok!!! Ja és ha lesz valamilyen találka, Till ugye szólsz nekem!! Uram atyám, mindjárt kétszeres mami leszel!!! Elrepült az idő. :lol:

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Hanna!

26.-a nekünk is jó..mennénk... (hacsak nem születik meg addig-akkor a Hugimkislánya -épp annyi idős terhes,mint Till)

Bocsánat, hogy csakúgy bevillanok,aztán eltűnök,de azért olvasni-olvasok,csak írásig már nem jutok el...
Örülök,hogy mindenki rendben-jól van:)

Cuppok!!!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Kat,
persze, hogy szólok! :D (mindjárt át is küldöm sms-ben Hanna tali időpontját, tudom, ritkán jutsz nethez! :P )

Nem baj az, ha Litti-függő vagy! :wink: Most ennek van itt az ideje! :lol:

Viktu,
cupp Nektek is! :D

Nikó,
popsikrémes hőmérőre szavazok én is!!!

Skrisz, Nyulasz,
megint Péterfys kérdés - bocsi :roll: -
Úgy hallottam, a csecsemős osztályon jön valaki az önkormányzattól, aki a gyerkőc papírjainak intézését bonyolítja - ingyen :roll: Igaz ez? Mintha rémlene valami Vackor idejéből :roll:
És ha így van, miben segít? Szül. anyakönyvi kiv? Esetleg taj-kártya, adókártya? :roll:

tillidian
 
 


Angel!
Mióta áll a súlya? És főleg: milyen gyakran méred? Ha hetente, akkor lehet, hogy az van, ami nálunk. A mérleg általában hónap vége felé szokta "észrevenni" a hízást. Ráadásul én pl. Rékát hiába ébresztettem éjjel, nem akart enni.
Meg lassan fél évesek vagytok, ilyenkor már lassabban híznak a korababák is.

Nikó!
Kaja előtt minden alkalommal 2 mili kamillatea. Nekünk 2 nap alatt megoldotta. Vagy Grippe Water, csak nem tudom, lenyeli -e, nekem Réka kiköpte.

Kat!
Drasztikus javaslat: hagyd ott a gyerkőcöt 2 órára az apjával és menj el vásárolni, csavarogni stb. Ne edd magad, később még több lesz az aggódnivaló.
vovanda
 
 


Vanda,
kb mióta végigalussza az éjszakát, és 5x eszik nappal.
nem rendszeresen mérjük le pucéran, néha ötletszerűen :oops: a kaja előtti és utáni ruhás mérések vannak.
nekem nem tűnik éhen maradtnak egy-egy evés után, gondolnám akkor nem alszik be v. vigyorog :oops: :roll: :wink:
de annyit eszik naponta, amit megevett már egy hónappal ezelőtt is, ezt kcsiit kevésnek tartom (500 körül, kicsivel több)

vesztemre beleolvastam dr Spockba :? - anyám mintegy véletlenül előlhagyta - azt írta, hogy éjjel végigalszik, ez idegrendszeri dolog, és attól lehet még, hogy szüksége van egy etetésre :roll:

megetettem tegnap éjjel f2-kor, hogy legyen napi 6 kaja, erre este 6-kor kidőlt, és nem volt szívem felkelteni éjfél előtt. olyan cuki volt :D
és persze elmaradt a tegnap esti hivatalos mérés is ,amit elhatároztam.

Kateina,
persze, hogy Litti mániás vagy! :lol: az lenne a fura, ha nem :wink:

Tilli,
asszem ezt itt írta vki pár napja, hogy jön az anyakönnyvvezető (?) a Péterfybe!

angel37
 
 


Viktu,
egy cupp neked, egy cupp Marcinak! :lol:
má megint hüle hetünk van: ma ortopédia, holnap Dévény, pénteken kimegyünk nagyszülőkhöz.
má úgy égek :oops: Jack Bauer meg a kalaptartón figyel ezer éve.
lassan meg ugye költözünk is, az idő se lesz jobb...
ha más nem, 26-án JB-t is visszük :wink:

angel37
 
 


Angel!
Vedd számításba azt is, hogy korababa. 4 kiló fölött vagytok, súlyban behozta a lemaradása jó részét. Szerintem várj egy kicsit ezzel az ébresztgetéssel, ha éhes lenne, a pocija tuti felkeltené. Koráknál másképp megy a hízás. Na meg lány. Réka sokkal lassabban hízik, mint a fiúk, addig hízott többet, amíg kb. el nem érte a 4 kilót. Utána lassult, én meg frászt kaptam, aztán rájöttem, ő ennyi és kész.
Meg gondolom, Dió is többet mocorog most már, tehát fel is használ energiát.
Spock-kal meg ne foglalkozz. :wink:
vovanda
 
 


Vanda,
:D
oké! :wink:

azért figyelni fogom jobban a pucér súlyt, és majd látom, hogy hogy haladunk, vmennyit azért jó lenne :lol:
én is úgy gondolnám inkább a csajomról, hogy nem hagyja annyiban, kiköveteli ő a magáét, ha szükséges! :D

amúgy azt is olvastam vhol, hogy ránéz az ember lánya a babára, ha ált. jókedvű, szép a bőre, csillog a szeme stb, akkor biztos jól van, eszik, amennyi kell neki, sz@rni a mérlegre.

angel37
 
 


és újra, az előző hsz elszállt.... 8)
Köszönöm a gratulációkat! Apa nagyon boldog, azt gondolja az autó, kisvasút és kamion gyűjteménye megúszta a nyúzást, bár erre nem tennék fogadást, ha olyan élénk csajszikák lesznek mint én voltam :wink: Habár azt is mondja majd elrontja őket :D

Köszi a megjegyzéseket a folyáshoz is!
Vörösvérsejtek száma csökken elég szépen, ennek az okát megnézzük Nemes dokinál október elején. Habár ő nem érzi ezt vészesnek de a nőgyógyi és belgyógyi igen. Remélem találunk rá megoldát és az nem a transzfuzió lesz!!!

Képeket én is megnézném ha tudnám de vmiért nem akarja az igazságot :? de nem adom fel!!!!

Till,
igen jó ötlet, majd Timivel tapasztalatot cserélünk :wink:

cuppantás Babáknak és Mamáknak

KépKép
tobi
 
 


Kat: még jó, hogy függő vagy, az lenne a fura, ha nem így lenne!

Tobi: nálunk is Apa totál odavan a lányoktól! De azért már tervezi, hogy majd megtanítja őket motort meg bringát szerelni. :wink: Ha olyan ok lesznek, mint én, nem lesz velük gondja, én apukámmal kocsit szereltem, állandóan nyakig olajos voltam. :lol:

Voltam ma Védőnéninél (fiatalabb nálam :lol: ), + 14 kg-nál tartok, teljesen elégedett velünk. A vizeletemben volt ez+az, de abba a Dalacin krém a ludas. Babáim szívhangja 155-160, Hanga megint menekülőre fogta volna, de hajnaltól eléggé kifáradt, úgyhogy inkább hagyta magát.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok, névsorolvasásra jelentkezem! :wink:

Takarítok, babaruhát mosok és jelentem: elkezdtem összepakolni a kórházi cókmókot :roll:
Vénőnénit várom, de nem jön :? - így nem merek visszafeküdni...

Jövök még ma :P

tillidian
 
 


Ha nem baj, teszek fel egy mai pocakot.

Kép

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi,ne butáskodj,még jó hogy teszel fel pocifotót...elvégre ez egy babaváró fórum :lol: Nagyon szép pocid van :wink:

Till,igen,ingyé jön az anyakönyvezető,és mindent intéznek Lencsinek,postán fogod megkapni.

Lois,még tegnap láttam KisZé fotóját,hú,nagyon édi kiskrapek :D jól bevágta a szunyát :lol:

Tobi,gratu a két nunishoz :D nevek vannak már?Publikus?

Kat,jaj,remélem megtaláljátok mi jó a bőrére,azért ez elég nehéz lehet így.Pötyikékkel mi is tele :roll:

Angel,szerintem már felébreszti őket a pocijuk,ha üres.A csecsemősök nekem azt mondták,az elején kell erre figyelni,mert hajlamosak nagyon bealudni,ezért ébreszteni kellett őket,de már én sem teszem....vagy nem kevés nek már a napi 500 valamennyi? :roll: Mert Noémi is ennyit eszik,Balázs meg 600 felett :roll: vagy én etetem túl őket?
Vendég
 


Sziasztok,

Angel :) sajna igen, evvan, a dupla öröm ezzel jár :)

Kajára azt szokták mondani, hogy ebben a korban _átlagban_ a testsúly 1/6-át eszik meg egy nap. De igaz, hogy ha pisis/kakis pelus van + egészséges bőrű (úgy értem, nem sápadt, nem szürke stb, a pöttyök nem számítanak), jókedvű a baba, akkor nem éhezik

Tobi, Neked még nem is gratuláltam :oops: most pótolom :)



Kép

 
 


Nyulasz,
igen ezt próbáltam kimakogni, hogy szt lehet, hogy nem elég neki ez egy napra... :wink:
de hát ha egyszer ennyit akar? :? lenne még bennem, de nem eszi. (evett már ő is 600 fölött, csak akkor 7 v. 6 kajából.)
vagy ahogy Vanda mondja, ez is vmi korababa dolog a hízásukkal. + minden baba más.
na majd most jobban figyelek! nagyon elkönyveltem én is a kisasszonyt, hogy jól zabál, és szépen hízik :oops:
vagy tényleg itt az ideje a mást evésnek.

nem hiszem, hogy túleteted őket :) tejjel igazából olyan nincs.

angel37
 
 


Timi,
szép pocak! :) :)

Mó,
nálatok minden dupla? :wink: :wink:

hát ja, annyi nincs meg! :?
120-150/kiló/nap, gyerekdoki így mondta, neccesen az alsó érték megvan :roll:
pelenkák mindig pisisek, kaki az nem mindig van, de az nem is kell.
kicsit sápika, de HGB alsó határ, ennél rosszabb is volt. :)

angel37
 
 


Angel, az alvás(om) nem :D :lol: :lol:
Nem kap pótlást, ugye? (az "adagemelés" emiatt nem megoldás)
(sóginőmék is küzdenek ezzel, nekik azt mondták, hogy az alacsony hgb miatt is lehetnek étvágytalanok)



Kép

 
 


Viktu!
Írtam privit :) !

Hűűű, jó sokat írtatok :D

Örülök hogy gyűlünk a talira, én már nagyon várom, Viktu, Kis*-om de örülnék nektek!!! :D

Nikó!
Sajnálom a pocakfájást!
Az Espumisan tudtommal dettó mint az Infacol.
A Grape water az más cucc, talán érdemes lenne kipróbálni. Meg van a kanalas gyógyszertári kikeverős cucc. Másik topikon újszülött-gyógyász nagymama ajánlotta, nincs neve, kutyultatni kell, a hatóanyaga papaverin és barbiturát. Esetleg kérdezzetek rá védő/doktor néninél, valószínűleg tudni fogják, mert "ősrégi" gyógyszer. De azt nem tudom mennyi idős kortól adható.

Kat!
Sajnálom a bőrnyavalyákat :( Érdekes, mi is akkorák vagyunk, sőt (4880 gr, tegnapi hivatalos mérés szerint és 59 cm), de Zé nem hurkás egyáltalán. De egy Pasinál az nem elvárt :wink:
Azért próbálj meg lazítani is kicsit, mert a Kiscsajnak is jobb egy nyugisabb anyuka :)
Nálunk pöttyök elmúltak, de száraz a bőre a pofiján, kaptunk rá kikeverős krémet, így az arcát nem olajozom.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Ja, és eljutottam én is dokihoz, 6 hetes kontroll 8,5 hetesen :roll: Ez is pipa :)

Tegnap gyereket is vittem tanácsadásra, meg oltani, erre nem adták be neki, mert hivatalosan nem töltötte be a 2 hót (3 nap híján) :x Ez rendben is lenne, de konkrétan tegnapra hívtak be minket... 2 hete nem sikerült kiszámolni, hogy mikor tölti a gyerek :?
De ugye úgyis itthon unatkozunk, jövő héten is elmehetünk szimplán passzióból, hisz jó móka.... :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel!
Próbálj neki napi negyed tabletta folsavat adni, az egy picit megnyomja az étvágyát. Vagy ha végképp semmi nem segít, akkor vas. Ha picit vérszegény, az ronthat az étvágyán.
De ha jókedvű, pisi-kaki rendben, akkor nem nagyon kell aggódni.

Nyuszi!
Anyatejjel nem tudod túletetni. Nekem Dani egy időben sokkal többet, Réka meg kevesebbet evett, mint amennyit "nagykönyv" szerint kellett volna...
vovanda
 
 


Sziasztok!

Mó! Gyönyörűek! Azért, ha Apát rá tudod venni, ugorjatok át!!!!

Most rohanok, csak felteszem, eddig ki jön elvileg a talira.
Légyszi, ha valaki lemarad, írja hozzá magát!

Tali!

26.-án 14 órától
Lois
Hunci
Alle
Puszedli
Angel
Katica
Boniko
Kiscsillag
Viktu
Dalmi
Szöcsiék ?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Angel!
Nekem kilónként 150 grammot mondtak, hogy saccperkábéennyi, de ha némileg eltér az sem gáz. Amíg a gyerek kiegyensúlyozott, jól néz ki, és nincs nagy változás a pelus tartalmát illetően, addig én nem aggódnék.

Timi!
Szép pocak!! :)

Mó!
Megnéztem a srácokat, nagyon szépek!! És milyen nagyok... :shock: Még emlékszem a pici pocakodra a Tranzitban :wink:

Hanna!
Jó kis lista... Nem lesz gáz ha ennyien bezúdulunk hozzátok?? :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Katerina, szerintem normális, hogy aggódsz, és az is, hogy csak a picivel foglalkozol. Hisz erre vártunk eddig. :D

Az én Eszterem tuti nem eszi meg a tankönyvi adagot. Nem tudom, hogy jókedvű-e, mert még nem mosolyog. Ma über keveset evett eddig. Az első evést mértem. 10 gramm, utána szunya. Aztán 20 gramm, megint szunya. Folyton bealszik a cicimen. Pedig piszkálom közben. Annyit eszik, amennyihez kedve van. Ha sír, adok neki újból enni. Már nem idegesítem magam a súlyán. Lassan hízik és kész. Inkább nyúlik, mint hízik. :D Már 3 centit nőtt a kórház óta. :D Pelusban meg mindig van valami. :wink: Tegnap fürcsi előtt 3480 grammot mértem. 420 gramm gyarapodás 4-5 hét alatt. Gyerekorvos látta, nem írt tápszert, azt mondta anyatejes babánál elég ez.

Timi, tök klassz a pocid. Szép formás.

skrisz72
 
 


Hűha,Hanna,nagy a kéró? :lol:

szóval anyatejjel nem lehet túletetni?Akkor jó.
Vendég
 


Skrisz!
Réka nekem sem hízott ennél sokkal többet. Csajok, vigyáznak a vonalaikre. :lol:
vovanda
 
 


Akkor szólok Noncsinak,hogy vegyen vissza a kajából :lol: ...mondjuk mi kis súllyal születtünk,úgy hallottam,hogy ilyenkor sietnek behozni a lemaradást.De ha Noncsi 70 alatt eszik,akkor aggódom,mert pár perc múlva visszasírja magát cicire.Ma 90 volt neki a rekord.Balázsnak 90 a normál,de ma egyszer 120-at is benyomott...de ez nem verseny,ha Eszternek elég,akkor nem számít mit írnak a tankönyvek :wink:
Vendég
 


Azért hozzá kell tegyem, hogy fél 6-kor már kiborult a bili nálam. Nem akarta elfogadni a cicit, viszont sírt. Szokásos karmolás, rugdalózás, homorítás. Egyik cicit sem kapta be. Beraktam a kiságyába. Elhallgatott. Ez még jobban fájt. Jobban elvolt nélkülem, mint velem. Jól kibőgtem magam. Fél óra múlva elkezdett nyekeregni. Azóta sikerült már megetetni, most nemsokára fürdünk. Ma nem aludt semmit 10 óra óta. Remélem legalább az éjszaka jó lesz. :oops:

skrisz72
 
 


Mó,
jogos :roll: :lol:
az feleződik v. még annyi se? :wink:
tápra gondolsz? nincs pótlás, de tényleg nem az adagemelés hiányzik neki sztem.

Vanda,
kap vasat is (9 csepp Maltofer), negyed folsavat is!
de hát van étvágya :D , a napot ma is 2x 120-szal indította

Lois,
annyira nem aggódom, csak feltűnt, hogy nem hízik igazán és kutatom az okát. persze lehet, hogy semmi, most egyszerűen ez van :roll: :wink:
pisitől mindig nehéz a pelenka, kaki tán még több is, mint első hónapban volt. ma is produkált rendesen :lol: vendégségben triplázott +1 itthon.

Krisz,
tényleg 420-ra 4-5 hét alatt azt mondták okés? akkor tényleg miről beszélek én :oops: :wink: gyerekdoki védőnővel karöltve azt mondta, hogy havi 600g legyen meg.

angel37
 
 


Skrisz!
Van ilyen a babáknál is. Hogy kicsit békén kell hagyni őket. Ne vedd a szívedre.

Angel!
Akkor meg ne parázz. Ha nagyon megáll a súlya, azt úgy is észreveszed.
Én meg lassan likvidálom amérleget, csak parázok. Ugyanaz van, mint a múlt hónapban. A mérleg szerint álla súlyuk vagy 2 hete. És a múltkor is pár nappal a doki nénis vizit előtt vette észre a mérleg, hogy jéé, ezek híztak. Én meg csak stresszelem magam, nem is tudom, miért mérem őket hetente. Hülye vagyok. :oops:
vovanda
 
 


Vanda,
jóvanna :roll: :lol:
na én értelek, mérek mint az őrült kaja előtt, után, csak a pucér mérések maradtak kissé el mostanság. már a második táplálási naplót körmölöm.
hogy meddig fogok, húú, az a sejtésem, hogy sokáig :oops:

vagy kivágjuk a mérleget az ablakon? :D

Krisz,
Dió sokszor ezt művelte evés helyett még a kórházban (itthon már mondjuk nem) és csak tippjeim voltak, hogy miért :roll:
volt, hogy a sírást is a nővérnél hagyta abba, mikor már magához vette "papírmunkában segíteni" :) k. szar volt úgy otthagyni :roll:
el fog múlni az az időszak, biztos!

angel37
 
 


Sziasztok Aktív Csapat! :wink:

Mosómedvét játszottam ma: holnap meg vasalómedve leszek :mrgreen: - hiába, sok a babaruha :D
Védőnéni jött, jót beszélgettünk. Aztán aludtam és délutáni Vackor - teendők: suliból elhoz, edzés, vásárlás, tanulás, stb.
Lencsi meg vízibalettet járt egész nap...:)

Ééééés: összepakoltam a kórházi cuccot! :roll: (Angel, télleg hogy megy az idő :shock: :D ) De győzködöm Lencsit, hogy októberben jöjjön csak elő! :wink:

Nyulaszka,
köszi a Péterfys infót! :P

Hanna,
jó sokan lesztek, dejóóóóó!!! :D (ugye lesznek képek? :P )

tillidian
 
 


Angel!
Én a mérleg kidobására voksolok. :lol: Illetve a miénket nem dobhatom ki, mert kölcsön kaptuk, inkább visszaadom...

Till!
Célegyenesben vagytok... :D
vovanda
 
 


Jó reggelt Lányok!!

Tilli igen csak a finisbe vagy!
Mosómaci és vasalómaci úúúú de vádom, hogy én is itt legyek már! :D
Kaptam egy pár cumót ismerősöktől de sajna csak kevés lesz jó mert akiktől kaptam ott nyári babák vannak és a méretek nem passzolnak! :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Mosómasa, jól bírod még a teendőket. Itt az idő, hogy kicsit lassíts. Persze majd úgyis jelez a hasad, derekad, szeméremcsontod, ha gyors nekik a tempó. :wink:

Vanda, én minden nap mérem pucéran, fürdés előtt. Naponta stresszelem magam a súlygyarapodás kérdéssel. :mrgreen:

Angel, a hivatalos álláspont szerint heti 150 grammot kéne hízniuk. Én örülök, ha a 100 megvan. :oops:

Rani, te is nyugodtan moshatsz, vasalhatsz... :wink: :lol:

Nekem is figyelnem kéne az evésre, mert már 59 kg alatt vagyok. Most ezt nem dicsekvésképp írtam. Keveset eszem, reggel pl. mostanában csak a gyümölcs joghurtot kívánom. Gondolom az is bejátszik, hogy azzal nem kell pepecselni. Három perc és meg is reggeliztem. Eszter előtt úgy szerettem reggelizni. Szép komótosan, ízlelve az ízeket. :oops: Most már csak úgy vagyok vele, hogy legyen valami a gyomromban és minél gyorsabban. :?

skrisz72
 
 


Till: ezt a 37-es számot szeretném én is látni majd a vonalzómon, úgyhogy jól megnéztem a tiédet! Ez már a finis tényleg!

Skrisz: Nem jó, hogy nem eszel rendesen! Valamit még juttass le a joghurt mellé! Kell az energia!

Én ma éjjel 1-3 ig forgolódtam. Sehogy sem ment a visszaalvás, olyan éhes voltam. Egy bögre langyos tej aztán segített. Remélem ebből nem lesz rendszer, mert nem vagyok valami kipihent.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, na jó, megyek iszom egy kis karamellás tejet is. :D

skrisz72
 
 


Timi,hajrá 37-es szám :D

Rani,azért ne kenődj el,a rövidújjú bodyk jók lesznek a hosszúújjú rugik alá. :wink:

Krisz,egész nap nem aludt Eszter? :shock: Akkor nekem egy szavam sem lehet :roll:
Vendég
 


Nyulasz, jó car nap volt a tegnapi. :? Ma jönnek anyumék, kicsit nyugtat a tudat, hogy nem egyedül fogok küzdeni. :) De érzem a gyomromban a stresszt. Kikészített a tegnapi nap. Fürdés után apja rátette a vállára, seperc alatt elaludt. Felkeltettem, megetettem, nehogy egy óra múlva meg arra keljen, hogy éhes. Valamikor fél 3-kor ébredt, aztán meg 3/4 7-kor. 8-kor elaludt újra, most fog ébredezni megint. Már hallottam, hogy ad ki hangokat. De 11-ig nem fogok kaját adni. Nem játszuk el újra a tegnapi napot. Annyira szeretném, ha már le lehetne kötni a figyelmét valamivel. Szörnyű ez a nyűglődés, ha unatkozik.

skrisz72
 
 


Krisz: valami szilárdabbra gondoltam! Némi keksz, vagy kiflicsücsök, azt is le tudod küldeni menet közben! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Krisz,ezzel én is így vagyok,jó lenne lekötni a figyelmüket,de még nem igazán lehet :roll: De nekem legalább sokat alszanak...hű kiváncsi vagyok,hogyan sikerül a kjcsival kihúzni...tényleg nekik is jobb lenne,ha legalább 2 órát kibírnának ébren kaja nélkül,de ez most sem sikerült,másfél órája evett Noémi,és megint enni akar...mert azóta fenn van,Balázs elaludt,de már hallok nyüglődést.Mi éjszakánk is szuper volt,8-kor,fél2-kor és fél6-kor ettek :D

Mi ma megyünk csípőszűrésre...kiváncsi vagyok.
Vendég
 


Vanda,
dobjad, én meg küldöm fénypost az enyémet (az saját) :lol: ablak már úgyis nyitva lesz! :wink:

Krisz,
igen, heti 150 lenne, szt nekünk sincs meg mostanság.
a havi 600-at azért mondják, mert lehet egyik héten 80-100, másikon 200 :roll:

nálatok is apa jön be este? :wink:

Nyulasz, Krisz,
nekem is nagy gondom volt, hogy egyszerűn nem tudtam vele mit kezdeni, ha nem akart aludni, nem igazán érdekelte semmi a cicin kívül, azt meg már mégse egész nap :roll: :wink:
sajna ehhez is kell egy kis idő.
ikrek meg majd elszórakoztatják egymást :) :)

drukk az ortopédiához!

Tilli,
hajrá október! akkor úgyis kell mennünk majd megint a Péterfybe, hátha összefutunk! 8)

angel37
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: