Új privát üzeneted érkezett!

Ancsa
szerintem is normális a reakciód, attól nem vagy rossz! barátság ide, barátság oda ezt még fel kell dolgoznod. Majd eljön az az idő is amikor már nem fog annyira fájni....

Kubi
nem lehet egyszerű terhesekkel a munkahelyeden...én belebolondulnék...

Hemej
biztos nem könnyű....nem alszanak a fiúk ebéd után? akkor Te is ledőlhetnél egy kicsit...bár gondolom olyankor próbálod megcsinálni azt amit máskor nem lehet. Esetleg nyugtató teát nem próbáltál? Remélem ma már jobban megy az alvás és reggelre már jobban leszel.

Dido
hogy vagy? Már rég nem voltál.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


hsilvia
köszike :lol: mára jobban vagyok és aludni is tudtam.

Lányok szép vasárnapot és kellemes valentinapot kívánok nektek.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Egy Angyalka szállt fel a mennybe
Szomorú szüleit a földön feledve
Nem tudni miért de menned kellett
Hatalmas űrt hagytál ami be nem telhet
Fájdalom és kín ami most átjár
Testembe az élet csupán hálni ját

De az idő telik és Én jobban leszek
Ám téged pici babám sosem feledlek
A bánat könnyei mosák arcomat
Egy lélek mely eddig víg volt most kihalt
Kimerült a test kimerült teljesen
Helyette az üresség hordója kong most odabent

Hirtelen történt megállítani nem lehetett
Túl vagyok rajta de ez nem segített
Véget ért egy álom és oda a remény
Hogy hamarosan anya lehetek Én

Láttalak téged és ezt nem feledem soha
Te már akkor haladtál a messzi távolba
Számomra te voltál a legszebb
Hidd el még most is szeretlek
Ez az érzés nem fog elmúlni
Mert te voltál az első aki boldogá tudott tenni
Keserű a csalodás de mindt egy pirulát lenyelem
Én viszont előre tekintek és hamarosan újra kezdem

2008 Febuár 13-án lett Angyalka a pici Babám! Tegnap volt 2 éve de sajnos nem tudtam jönni így ma emlékszek meg róla!

Soha nem feledlek és mindig szeretni foglak!!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
grácus
 
 

 
 

Grácus nagyon sajnálom ezt a szomorú évfordulót :cry:
Együtt érzek veled.
Nagy- nagy ölelést küldök! (((((((((( )))))))))
Nagyon szép a vers....

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Hsilvia
Köszi!!

:cry: :cry:

Kép
grácus
 
 


Grácus :cry: :cry: Gondolok Rátok, ölellek.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Angie!
Nem tudom, olvasol-e még minket néha, tegnap szerettem volna írni neked, megkérdezni, hogy van a lelked, de láttam, hogy már nem tudom megtenni.
Kérlek, ha már jobban leszel, vagy változik valami, vagy úgy érzed, jelentkezz röviden, persze csak ha te is szeretnéd, most azt kell tenni, ami neked a legjobb.
Engem továbbra is érdekel mi van veled, hogy vagy és sokszor puszillak.
betti0412
 
 


Betti, írtam privit.

Pár napja Nektek is, Dido, Kubi, Szinti, nem kaptátok meg?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Zaha,nem tudom mi van,de én is írtam neked,de nem kaptad meg szerintem,mert nem jött válasz és olvastam,h korábban Te is írtál és azt sem kaptam meg.most megpróbálom,átküldöm a mail címem,jó?

Grácus,remélem hamarosan hozzátok is beköltözik végre a baba..
tünci28
 
 
 


Zaha, én megkaptam, csak még nem értem rá válaszolni. De holnapig mindenképp megy a válasz.
kubi
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit régen voltam, mert hazamentem egy kicsit Anyukámhoz, és nála nincs net. Most „otthon” jobb volt egy kicsit, mint „itthon”, csak a Férjem hiányzott.
Ma megyek egy pszichodokihoz, hát nagyon kíváncsi vagyok.

Kubi!
Sajnálom a prolaktin eredményed. Ct-re küldött?
Lesz baba a macihoz!!!! Muszály!!!

Hemej!
Esett végül a hétvégén a hó? Otthon olyan szép fehér volt minden, sokat sétáltunk Anyával.
A szomszédoddal ne foglalkozz, nem tudsz egyszerűen elmenni mellette és nem beszélni vele? Az ilyen nem érdemli meg, hogy szóba álljanak vele.
Sajnálom, hogy most sokat kell várnod a pszichodokira. Tudsz már aludni?

Ancsa!
Mikor beszélsz a belgyógyásszal?
Nekem is gondjaim vannak a koncentrálással, sokszor azt veszem észre, hogy nézem a tv-t vagy beszélnek hozzám nekem meg teljesen máshol jár az eszem, és azt sem tudom miről van szó.
Ez nem minősíti, hogy milyen barát vagy. Majd idővel megbeszélitek, és ha tényleg barát meg fogja érteni. Ez teljesen természetes, hogy most nem tudsz örülni senki + tesztjének.
A barátnőmnek októberben született a kislánya, ők is sokat vártak rá. Miután kiderült, hogy nálunk gond van, én nem hívtam őt onnantól, csak egy sms-t küldtem neki, hogy mi történt, mert nem akartam, hogy felhívjon és beszélni kelljen vele, pedig ált. iskolától vagyunk barátnők, mégsem ment volna a beszélgetés még vele sem. Egy pár hete hívott azóta először, de akkor sem tudtam vele beszélni, csak bőgtem, és biztos vagyok benne, hogy nem haragudott meg azért mert én most egyáltalán nem érdeklődtem a kislánya felől.

Silvi!
Köszi a hiányolást. Hirtelen ötlet volt, hogy hazautazom.
Megvan a menzeszed eredménye? Mikor mész a pszichodokihoz?

Grácus!
Nagyon sajnálom.... :cry:

Zaha!
Én nem kaptam meg. Mizújs Veled?

dido
dido
 
 


Sziasztok!
Dido!
de jó, hogy jelentkeztél. örülök, hogy jól érezted magad az anyukádnál. Legalább egy kicsit kikapcsolódtál...
Ha megjöttél a pszichodokitól írd meg, milyen volt?

A nödokinál még nincs eredmény, gondolom még 2 hét.
Pszichodokinál tegnap voltam. Elmentem elöször a házidokimhoz, kértem beutalót a pszichohoz. Kiírta és mondta menjek mindjárt, mert kedden és csütörtökön rendel. Igaz kellene idöpont, de ilyen "sürgös" esetet biztos bevesz. Sürgös voltam, mert persze, hogy megint sírtam a dokinál.... Szóval megyek a pszichodokihoz, csak egy hölgy várt a váróteremben. Nemsokára kijött a doki és rám nézett, majd megkérdezte tudok-e várni egy kicsit, én perszehogy tudok. Olyan 50-60 körüli doki volt, nagyon kedves. meghallgatott, majd persze mondta a sablonszöveget, igaz mit is mondhatott volna...ami megtörtént annak úgy kellett lennie, elöre kell nézni, pozitívan gondolkodni stb. A végén még meg is nevetetett... Közben volt egy telefonja, vki idöpontott kért, azt mondta csak márc.8-án leghamarább. Ez azért érdekes, mert amikor befejeztük azt mondta még szeretné ha visszamennék és márc. 2-ra adott idöpontot :) Tényleg nem mondhatok semmi rosszat róla és így elsöre egész jó volt. Nem mondom, hogy segített vagy akár segítene bármennyiszer mennék hozzá, de azért nem bánom, hogy elmentem..
Ami viszont jót tett, az utána egy beszélgetés a vérvételen. Az egész úgy kezdödött, hogy már pár napja furán éreztem magam, ezért a pszichodoki után elmentem egy vérvételre, mert kíváncsi voltam a trombocitákra, vajon azt érzem-e. A hölggyel, aki levette a vért, beszélgettünk. Gondolom nem sokan járnak csak úgy oda saját költségre vérképet csináltatni, ezért kicsit kérdezgetett. Elmondtam mi történt, majd ö is elmesélte, milyen sok gondja volt neki is a teherbeeséssel, vetéléssel. Most 2 lánya van. Nagyon jó volt pozitív dolgokat hallani. A vérképem persze sz*r. Az orvosság ellenére felfele megy, már 1036 a trombocitaszámom a max. 400 helyett.....mikor dec. hazajöttem a kórházból 740 volt....Kaptam pár jó tanácsot, hogy mit ne egyek, nem ehetek pl. káposztát, májat, egyszóval semmit ami k vitamint tartalmaz és mesterséges C vitamint sem.
Így most itthon pihenek és reménykedem, hogy nem történik semmi bajom addig amíg megjön az eredmény a genetikáról és kapok egy idöpontot a hematológustól....persze azért tornázok is, mert szerintem a kevés mozgás is árt...
Ja és próbálok pozitívan gondolkodni....ami nem nagyon megy....

Hemej!
nem találom a knédli receptem. Olyat amit nem próbáltam pedig nem merek küldeni. Ha majd rászánom magam csinálok és ha sikerül elküldöm a receptet.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Silvi!

Akkor tényleg rendes volt. És ez a pszichodoki fizetős vagy állami? Nálunk nem szánnak ennyi időt az államiban 1 emberre, arról meg ahogy kezelik az embert már írtam :?
Jó olvasni, hogy sikerült úgy is beszélgetned valakivel, hogy utána jobban érezted magad, még ha ő nem is pszichodoki volt, de a pozitív példa mindig megnyugtató.
Sajnálom a rossz vérképedet :( , tényleg jó lenne, ha minél előbb megjönne a genetikai eredményed, addig is próbáld ki amit a nővérke javasolt, hátha segít. A K vitamin tényleg nem jó most Neked, mert az a véralvadást segíti. De nem kellene ezt a véreredményt megmutatnod a hematológusodnak? Lehet más gyogyit írna fel, ami jobban segítene.

Pszichodoki: most egy magán pszichiáter-pszichológus doktornőt kerestem, és teljesen más volt az egész, mint a múltkor az államiban. Még nem tudom, hogy fog-e segíteni, most mindenesetre végig bőgtem az 50 percet, és a sírás ugye mindig megkönnyebbülést hoz, így most jobban érzem magam. Kíváncsi leszek a következő alkalommal mi lesz. Nagyon szeretném ha segítene egy kicsit.

dido
dido
 
 


Silvi:Jó hogy poztív volt az élmény a pszicho dokinál és annak is hogy a végén már nevettél is.

Dido:Örülök hogy jól érezted magad anyukádnál.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Dido
örülök, hogy jó volt a pszichodokinál. Igen a sírás is segít. Nagyon szorítok, hogy működjön a dolog a doktornővel. Mikor mész legközelebb?

Akinél én voltam az állami doki. Nálunk más a rendszer és nem vagy kénytelen magándokihoz fordulni, mert a másik nem figyel rád. Hogy érthető legyen, minden orvos magán, de a betegbiztosító fizeti. Így ő lényegében annyit keres amennyi páciense van. Ha nem tetszik, mehetsz máshoz, ezért gondolom fontos, hogy odafigyeljenek a betegre. És ez minden szakágon így van. Legyen az házidoki, nőgyógyász, pszicho...oda mész ahová akarsz. Betegbiztosító van állami vagy magán. Szóval nekem nem kell a dokinak fizetni, csak simán fizetem a betegbiztosítást ahová akarom (persze én a magánbiztosítóba fizetek, jobban gazdálkodnak és ugyanannyit fizetsz, mint az államiba, nincs különbség). Állami fizetésből csak kórházakban dolgoznak a dokik. Ezért vagyok én sokszor elszörnyedve, hogy mennyibe kerül nálatok egy-egy kivizsgálás. Nem is csak a pénzről van szó, de nem is működik jobban mint nálunk....mert ha jobb lenne akkor azt mondom oké, de így...

Én is gondolkoztam, hogy szóljak-e a hematológusnak, de hát a múltkor is 966 volt és akkor is azt mondta amíg nincsenek eredmények maradunk ennél a gyógyszernél. Még kb. 1 hét az eredményekig, alig bírom kivárni...

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Sziasztok!

Silvi!

Majd 3 hét múlva... hetente kellene mennem, de a jövőheti időpont nekem nem jó, utána meg ő lesz szabin....

Nálatok sokkal jobban működik az eü. a miénk egy katasztrófa.
A kórházaknak semmire nincs pénze. A vizsgálatokat csőkkentik, a várólista nő, közben meg havonta fizeti az ember a nem kis tb. és eü. hozzájárulást :? ha viszont azt akarja, hogy emberszámba vegyék, és tényleg foglalkozzanak vele, akkor meg magándokihoz kell mennie, tehát újra fizet. De akkor miért is fizetem havonta a biztosítást???? :evil:

Az az 1 hét már nem olyan sok, reméljük nem lesz semmi gond, a lényeg ne idegeskedj és próbálj pihenni!!!!!

Neked mikor kell menned legközelebb a pszichodokihoz?

dido
dido
 
 


Jaj, lányok, én ma nagyon pozitív vagyok!

Az éjjel szokás szerint nem tudtam aludni, így keresgéltem a neten. Eszembe jutott, hogy kedden azt mondta a pszichodoki, hogy inkább cseh oldalakon keresgéljek ők többet foglalkoznak az ilyen betegségekkel. Azt én is tudtam, hogy ők gyógyszert is fejlesztettek ki a kezelésére, de gondoltam elég információm van már a szlovák és a magyar oldalakról.
Na, szóval éjjel rákerestem csak a cseh oldalakra. És képzeljétek találtam egy orvosi lapban olyan cikket amiben Olomoucban ilyen betegségben szenvedő kismamákról írtak! Igaz csak 3 esetet írtak le és abból 2-nek lett babája a 3. még csak tervezi. Pontosan leírják a gyógyszeres kezelésüket is és teljesen egészséges babáik születtek. Az is igaz, hogy 21 évesek, de aki próbálkozik az már 28. Neki már volt 3 vetélése a 9.,12.,16. héten, de akkor még nem kezelték, csak utána állapították meg nála ezt a betegséget. Azt is megtudtam, hogy ezzel a betegséggel a 12-20. hétben veszíted el a babát, mert a placentában lévő erecskéket teszi tönkre. Ezzel megint csak odajutottam, hogy ha hamarább foglalkoznak az eredményemmel (már a 10. héten tudták, hogy magas a trombocitaszám) és ha nem is tudták volna melyik betegség, de higították volna a vérem megakadályozhatták volna....aztán közben mehetett volna a pontos diagnózis felállítása :cry:
Na, most már ez a múlt, fő, hogy úgy érzem újra van esélyem. Ráadásul a kismamáknak volt, hogy a terhesség alatt 2000 körül volt a szám, így megnyugodtam, még nincs "nagy" baj az 1036-tal. Mire próbálkozhatunk addigra lenyomhatják :)
Ja és igaz,hogy a tankönyvek 10 max.15 évet írnak egy helyen találkoztam 20 év túléléssel, de a legújabb cikkekben azt írta kezeléssel és odafigyeléssel abszolút normális hosszúságú lehet az élet...na ez jó, mert nálunk a családban mindenki 80 évnél tovább élt :) A babavárás alatt pedig a kezelést és az esetleges hetek, hónapokig tartó kórházat már ki bírnám :)

Így ha közvetve is, de segített a pszichodoki :) Március 2-án megyek hozzá, majd megköszönöm neki!

Ilyenkor nem bánom, hogy nem Mo-n élek, mert amennyi betegségem nekem már volt (vesekőműtéttől kezdve a szívműtétig), már min. egy ház árát az orvosokra költöttük volna :( és akkor még a teherbeesés, terhesség, szülésről nem is beszélek...ja és a fiam kezelései ami a koraszülöttségből adódott - transzfúzió, állandó ellenőrzések stb. Ez nálunk nem került semmibe a biztosításon kívül. Csoda, hogy Mo-on még élnek emberek és születnek gyerekek....

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Na a pozitivitásom alaposan lecsökkent....A sors tudja mit miért csinál! Nem véletlenül találtam meg éjjel azt a cikket,hanem azért hogy ne boruljak ki teljesen....Megkaptam az eredményt a genetikáról....A JAK2 mutáció pozitív...ez azt jelenti, hogy az esszenciális trombocitémia alátámasztva...hétfőn megyek csontvelő biopsziára...:( szörnyen meg vagyok ijedve....remélem nem fog nagyon fájni. Ráadásul a párom Pozsonyba megy hétfőn, így egyedül kell mennem :( Légyszi szorítsatok 13.00-kor.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Ritkán jövök mostanában, ne haragudjatok. Jó szarul vagyok. Menzesz sehol. Hájasodok.
A barátnőm terhes.
Belgyógyászhoz kedden megyek, majd beszámolok.

De Silvi, én ezerrel drukkolok neked! Nagyon meg lehetsz ijedve, el tudom képzelni, de legalább gyorsan meglesz és túl leszel rajta! Veled leszek lélekben! Egyébként mit jelent ez a JAK 2 mutáció?

Kubi, hol tartotok?

Sok puszi a többieknek is, remélem sokkal jobban vagytok, mint én.
t.ancsa
 
 


Ancsa!
Nem lehet könnyű, tudom. Nődokihoz nem készülsz? Nekem 6 hétre rá jött meg, ami nálam kb. a normális ciklus.
Várom a beszámolód kedden. Nagy ölelést küldök neked, hogy egy kicsit jobban érezd magad. (((((((((((( )))))))))))))

Nem tudom pontosan, valami olyasmit jelent, hogy ha mutálódik a gén (ez valami protein gén) amit úgy jelölnek, hogy JAK2 a mutációt pedig V617F az jellemző ezekre a betegségekre. Itt egy cikk, bár én sem lettem okosabb tőle.

"Az összefoglaló szerzői a klasszikus Philadelphia-negatív mieloproliferatív betegségek klinikai problémáinak megoldására irányuló új stratégiákkal és az újabb terápiás lehetőségekkel foglalkoznak. Újabb eredmények Az esszenciális thrombocythaemiával foglalkozó metaanalízisekben a 2. típusú Janus kináz (JAK2) V617F mutáció jelenlétében fokozott a trombózisok kockázata. Az újabb tanulmányok megerősítették, hogy a leukocytosis önálló kockázati tényező a trombózis kialakulása szempontjából polycythaemia verában és esszenciális thrombocythaemiában. Egy II. fázisú vizsgálatban, amelyben polycythaemia verában szenvedő betegeket pegilált interferon-alfa2a injekciókkal kezeltek, a mutáns JAK2 gén expressziója a kimutathatósági szint alá csökkent. "


Nem fogok keresgélni a neten többé :( Eddig nem jöttem rá, hogy amit írt a doki az 2 kivizsgálás. A csontvelőből is vesznek mintát és a csontból is. ez akkor azt jelenti, hogy 2x szúr meg?! Na most még jobban félek, remélem nem úgy van....

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Silvi!

Húúúú, ez nagyon ijesztően hangzik.
Igazából én semmit nem értettem a cikkből, de remélem a csontvelő vizsgálat nem mutat majd rossz eredményt. Nagyon drukkolok Neked hétfőre, hogy ne legyen olyan borzalmas a vizsgálat, és hogy jó legyen majd az eredmény!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teljesen megértem, hogy meg vagy ijedve, de remélhetőleg gyorsan túl leszel a mintavételen.

dido
dido
 
 


Silvi: rémisztönek hangzik,talán tényleg nem kéne sok cikket olvasnod...Továbbra is mennek a +++++++ energiák

Ancsa:Sajnálom hogy nem vagy jól..
Mensi nekem napra pontosan megjött csodálkoztam is hogy ilyen hamar (4_hét)...

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Silvi, holnap ilyenkorra már túl leszel rajta! Nagyon szorítok! (a cikkből sajna én sem sokat értek, de nem is ez a lényeg.)

Képzeljétek megjött. Nagyon vártam, örülök, hogy végre itt van. De mégis úgy fáj. 23 hetes lennék.
t.ancsa
 
 


Silvi!
Gondolok RÁD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ancsa!
Tudom, hogy fáj :( .........
De örülök, hogy örülsz :) , hogy megjött!!!

dido
dido
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a szorítást, de sajna csak holnap lesz rá szükségem...
Ugyanis feleslegesen mentem. Mikor már ott voltam, a doki elnézést kért, hogy most tudta meg, hogy nem megy ma mentő oda ahol a mintát vizsgálják, így holnap kell mennem. A csontvelővel nem lenne gond, mert azt ő csinálja, de magából a csontból is ki kell vágnia egy darabot és azt küldi máshová. Az már biztos, hogy nagyon fog fájni. Azt mondta el is altathat ha kérem, de nem nagyon csinálja úgy, mert annak is van kockázata. Mondtam én sem akarok altatást, majd csak kibírom valahogy. :( Az már biztos, hogy esszenciális trombocitémiám van és ezt a kivizsgálást főként a biztosító!! miatt csinálja, mert a gyógyszer amit ki kell írnia nagyon drága és külön kell kérvényezni a biztosítónál, az pedig ez nélkül nem engedi. Így újabb 1 hónap míg kezelést kaphatok. És örülhetek ha bevállik a gyógyszer, mert ha nem akkor jön a kemoterápia , mert ez betegség "a csontvelői sejtek bizonyos fajtájának daganatos jellegű, korlátlan burjánzása." Megint rákérdeztem a babára, de szerinte nem szabad vállalnom, mert túl nagy a rizikófaktor nálam. Ha csak a trom.szám lenne magas és nem lennének migrénjeim, nem lett volna vérrög az agyamban és ha a JAK2 negatív lenne akkor esetleg....de így szerinte aláírnám a halálos ítéletemet...jaj, és ha még nem lenne gyerekem akkor megpróbálhatnám...Most nagyon ki vagyok, de megbeszéltük a párommal, hogy megkeresünk más orvost is mondjon véleményt. De sajnos úgy tűnik, hogy nincs sok esélyem...ha lesz is, jó pár hónap múlva, hisz még a gyógyszerre sem biztos, hogy jól fogok reagálni...

Ancsa, nagyon megértem mit érzel. Július 11-re voltam kiírva, és lehet már sohasem élhetem át újra a babavárás örömeit...

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Sziasztok!

Silvi annyira sajnálom. Én is gondoltam rád ma, azt reméltem, hogy mire jövök, már szerencsésen túl leszel rajta.
Mindeképpen kérjétek ki másik orvos véleményét is.
Ügyes leszel holnap, nagyon szorítok majd!

Dido örülök, hogy jöttél! Anyukámnál én is valahogy "biztonságban" érzem magam.

Ancsa neked is örülök, nagyon eltűntél. Az jó ha megjött. Legalább a szerzvezeted rendeződik. Remélem kicsit jobban vagy lelkileg.

Mi múlt héten wellneseltünk, utána anyunál voltunk. Szerdán megyek dokihoz vérvételre, illetve megbeszéljük a hogyan továbbot. Most valahogy minden mindegy állapotban vagyok....
kubi
 
 


Sziasztok!

Silvi!
Annyira sajnálom. Nem tudom, hogy ilyenkor mit lehet mondani. Őszintén hittem, hogy nem ilyen komoly dologról van szó.
Szerintem is menjetek és halljatok más szakorvosi véleményt is biztos ami biztos.
Gondolok ma Rád, remélem gyorsan túl leszel rajta, és nem húzódik tovább.

Kubi!
Igen otthon mindig jobb egy kicsit. Akkor most Te is kipihented magad, a minden mindegy is jobb már, ez már lehet majd egy új kiindulóalap.

dido
dido
 
 


Silvi remélem túl estél a dolgon. Gondoltam Rád. Remélem tudsz hamarosan jelentkezni
kubi
 
 


Sziasztok!
Köszi a biztatást, nagyon-nagyon aranyosak vagytok, segített is, túl éltem! :) annak ellenére, hogy 2x kellett mintát vennie, mert az első kevés volt. :$ Amikor a doki rájött, hogy kevés kérdezte folytathatja-e vagy inkább máskor....mondtam csinálja most, ha már ott vagyok... A doki és nővérkék is nagyon megdícsértek, hogy szuper jól bírtam...hát nem mondom, hogy nem fájt, de ki lehetett bírni. Amíg csak a csontvelőt szívta inkább csak kellemetlen volt, a csontminta már inkább fájdalmasabb....na, itt volt az előnye a heti 3x-i migrénnek, amennyi fájdalmat én már kibírtam....
Most kezd fájni, hogy megy ki az érzéstelenítő hatása, így gyorsan írok és megyek lefeküdni...Az eredmény kb.2 hét. Azután persze huzavona a biztósítóval, mert jóvá kell hagyniuk a gyógyszert, nem szeretném én fizetni, mert ahogy kikerestem kb. 400 euro egy doboz, azt nem tudom ugyan meddig elég.
A mintavétel előtt a párom is beszélt a dokival, persze az van, hogy ez mellett a gyógyszer mellett baba semmiképp, de újfajta gyógyszer, hamar kéne hatnia. Mi arra jutottunk a párommal, hogy 1 év kezelés, azután meglátjuk és ha esetleg beáll vmilyen normál szintre a dolog, megpróbáljuk újra, akkor már olyan gyógyszerek mellett amik nem károsak a babára. Persze még a dokit is meg kell majd győzni :) de nem adom fel!
Nagyon nehéz, de igyekszem előre nézni....
Addig majd Titeket figyellek és nektek drukkolok :)

Kubi a wellnesért nagyon irigyellek :)
Ahogy Dido írja a minden mindegy állapot is előrelépés lehet.

Még egyszer nagyon köszönöm, hogy gondoltatok rám, sokat jelent nekem...

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy túl vagy rajta! Nagyon ügyes voltál!!!
Gyorsan eltelik az a 2 hét és reméljük a biztosító sem fog akadékoskodni.
Szerintem jól döntöttetek, először mindenképpen Neked kell rendbe jönnöd, utána meg majd meglátjátok!!!
Tudom, hogy nagyon nehéz, de 1 év nem olyan sok, csak amíg előtte vagy, de minden nappal közelebb jutsz majd hozzá! És lehet, hogy a lelkednek is szüksége lesz erre az 1 évre! Én nagyon fogok drukkolni Értetek!!!!!!!!

dido
dido
 
 


Köszi Dido!
Hát a lelkemnek biztos szüksége lesz idöre, mert tegnap este újra sírva aludtam el. Igazából csak akkor tudatosítottam, hogy lehet soha többé....
ma 2 hónapja....életem legboldogabb időszakának kellett volna lennie, ehelyett a legszörnyűbb volt.... :cry: most úgy érzem soha nem térek ebből észhez...ilyenkor meghalni lenne a legkönnyebb, de nem tehetem...utálom ezt az egészet, az életet, azt, hogy ilyen igazságtalan....és egyáltalán mindent... :cry:

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Silvi:Ügyes voltál!Remélem hogy a biztósitó fizetia kezelést.Addig is hajrá továbbra is mennek a ++++++++ energiák.

Többiek hogy vagytok?Èn a körülménykehez képest "jól" vagyok..legalábbis most így érzem

Ja jövö kedden pszicho doki telefonba nagyon szimpi volt a doki remélem most szerencsém lesz.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!

Silvi örülök, hogy túl vagy rajta. Nagyon bátor voltál, a szememben pedig egy hős, hogy altatás nélkül bevállaltad.
Nagyon remélem, hogy a biztosító jóváhagyja a gyógyszert, tényleg nem mindegy, hogy ki kell-e fizetni.

Hemej, örülök, hogy szimpi volt a doki, remélem személyesen is az lesz. Kedd már mindjárt itt van és remélhetőleg hasznosnak bizonyul majd.

Nekem ma feladta a doki a leckét. Ha akarjuk a következő ciklusban mehet az inszem. Illetve még a harmadik napon mennem kell uh-ra. Egy hetem van dönteni. Így most erősen küzdök mindennel.
kubi
 
 


Lányok még egyszer köszi!
Hemej, az jó ha jól érzed magad. Biztos szerencséd lesz a pszichodokival. én is kedden megyek.

Kubi ez szuper hír!!!! Most tényleg van min gondolkodnod. Bárhogy is döntesz nagyon fogok szorítani, hogy minden jó legyen!!!!

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Sziasztok!

Silvi!
Hogy vagy???
Én is sokszor érzem, hogy nagyon igazságtalan az élet :( ......, és hogy most nem ezeket kellene csinálnom, amit csinálok, hanem babaszobát alakítgatni és készülni a Kisfiunk jövetelére :( .....
Nagy-nagy ölelést küldök Neked!!!!

Hemej!
Örülök, hogy kedden már mehetsz pszichodokihoz, annak meg még jobban, hogy jobban vagy.

Nálam nagyon változó a dolog :?
Nem tudom, hogy írtam-e, de találtam a szegedi klinikán egy doktornőt, aki a Kisfiunk betegségével foglalkozik. Írtam neki emailt és ő válaszolt is, nagyon kedves volt, de azt írta, hogy sajnos csak akkor tudná megcsinálni a szűrésünket, ha vettek volna a Kisfiunktól DNS mintát. Na akkor nagyon mérges lettem, mert a kórházban többször is megkérdeztem az orvosom, hogy nem-e kellene genetikai vizsgálatot csinálni a Kisfiunknál, mire az volt a válasz, hogy nem, mert az nem mutatná meg, hogy mi is hordozók vagyunk-e vagy a Kisfiunknál történt a mutáció.
Erre, én laikusként találok egy olyan doktornőt egy állami kórházban aki végez Mo-on ilyen vizsgálatot. Tehát ha a dokim egy kicsit képben van, vagy legalább hajlandó utánanézni, ő szakemberként jobban utána tudott volna nézni ennek (ha akart volna, és veszi a fáradtságot rá :evil: ), és akkor most nem fájna a fejünk, hogy csak külföldön milliókért csináltathatjuk meg a vizsgálatot!!!!!!!!!!!!!!
Úgyhogy mostanában éppen "dühöngő" időszakomat élem :x .

Kubi!
Nagyon nem irigyellek ezért a döntésért....., végül, hogy döntötök?

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Dido, ez tényleg szörnyű. És akkor így számíts a dokidra. Ha jól emlékszem ráadásul a dokid pont foglalkozik genetikai dolgokkal, ugye?

A döntés azt gondolom, hogy megszületett. De ettől még rengeteg kételyem van, iszonyat, hogy milyen dolgok kavarognak bennem.
Azért döntöttem a próbálkozás mellett, mert fizikailag ok minden, lelkileg pedig tudom, hogy mostanában nem változna semmi sem. Tehát ugyanígy éreznék jövő hónapban, három vagy hat hónap múlva is. Ráadásul ha abból indulok ki, hogy 5 inszemünk volt, akkor nem biztos, hogy nem bánom meg majd, hogy vártunk esetleg.
Remélem nem utáltok ezért a döntésért. :cry:
kubi
 
 


Sziasztok!

Silvi, sokat gondolok rád! Tényleg egy hős vagy. Mindenért.

Dido, hát nem normálisak az orvosok komolyan mondom!! Ja, Fülöpnél nem voltál?

Kubi, miért utálna bárki is?? A ti döntésetek, ti tudjátok mit, mikor szeretnétek. Nem vagyunk egyformák! Én képtelen lennék, de nektek lehet, hogy pont így lesz a jó! Én drukkolok nagyon!
t.ancsa
 
 


Silvi!
Hogy vagy?

Kubi!
Nem, a nőgyógyászom nem, bár szerdánként Czeizel mellett (vele) rendel.
Dehogy utálunk, kívánom, hogy sikerüljön és minden rendben menjen ez alkalommal!!!!!!!!!! Bár még én sem lennék képes rá :( , de tényleg nem vagyunk egyformák, ahogy Ancsa is írta.

Ancsa!
De, tegnap voltunk. Felírt egy rakat vizsgálatot, amit újra meg kell csináltatni. A legtöbb nem zavaró, de még egy méhtükrözés .... :? , hát még nem mostanában fogom bevállalni.
De megnyugtató volt vele beszélni, mert a végén még biztatott is, háááááát majd meglátjuk. Mondjuk még várni kell, mert egy rendes vérzés utáni 3 rendes ciklus után javasolja a hormon vizsgálatok elkezdését, na ebből még hátra van 2 ciklus. De nem is baj, még nem vagyok teljesen felkészülve a vizsgálatokra sem, így nem is siettetem a dolgokat.

De azért már alakulok ám :) , elkezdtem újra munka után nézni.

dido
dido
 
 


Akkor jól emlékeztem, Dido! Örülök, hogy megnyugtatónak találtad. Hát a rakat vizsgálat engem anno nagyon elkeserített, hónapokig neki se láttam, mert nem tudtam elképzelni, hogy a végére jutok valamikor. De sikerült! De totál megértem, hogy a hátad közepére sem kívánod!
A méhtükrözéstől ne félj, a sok kínzásom közül a 'legkellemesebb' volt. Van dokid hozzá? Ha nincs, tudok ajánlani.
t.ancsa
 
 


Kubi:Szerintem ezzért nem utál senki nem itél senki ez a ati döntésetek és nagyon sok ++++++++küldk hozzá tiszta szivböl.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Ancsa!

A vizsgálatok zöme csak vérvétel, azok nem zavarnak (a karom már úgyis úgy néz ki, mint egy narkósé :) ). A 2 havi ciklus követés uh-al, na az már zavaró :?
2008-ban már volt méhtükrözésem, és tényleg semmi komoly, a bajom vele csak az, hogy az utóbbi 2 évben 4-szer voltam altatva. Sajnálom a megmaradt agysejtjeimet :lol: és kórházba se mennék szívesen a közeljövőben :(
Amit megtudtam az utóbbi hetekben (amit írtam feljebb) ezután a dokit szívesen venném priviben.

Nálatok mi a következő lépés?

dido
dido
 
 


Küldtem privit, átment?
t.ancsa
 
 


nem kaptam meg :(

dido
dido
 
 


Na most?
t.ancsa
 
 


válaszoltam

dido
dido
 
 


Dido!
Köszi, hogy aggódsz értem. Próbáltam nem jönni, mert nagyon rossz lelkiállapotban vagyok, gondoltam ha ki sem nyitom a netet segít, de nem segített...most meg már nem tudtam megállni. Most úgy vagyok, hogy sírok este, sírok reggel...napközben meg nem szólok senkihez, csak ha muszáj, az is csak inkább ingerült két szó...az időjárás pont passzol hozzám, egész nap esik...bámulom a tévét, azt sem tudom mit adnak, de legalább lefoglal és közben kötök, már a 3. pulcsit gyártom...

Szörnyű, hogy nem végezték el a DNS vizsgálatot és most mennyit segítene...egy vacak otthon is elvégezhető vizsgálat, de nem csinálják, mert "pénzbe" kerül, azután meg csináltass egy másikat külföldön, na ilyenekért tudnék behúzni valakinek...
a sok kivizsgálásért nem irigyellek,de ha kell hát kell...a cél érdekében bármit...a 2 hónap alatt pedig megbarátkozhatsz a méhtükrözéssel is..és ha már a doki biztat az nagyon jó. úgy örülnék ha sikerülne nektek...
Tényleg alakulsz , ha már a munkára gondolsz :) én már annak is örülök, ha szerdán eljutok a Westendbe. A gyerkőcnek tavaszi szünet lesz, megígértem, hogy elmehet moziba, mi meg a barátnőimmel shoppingolunk egyet...addig csak összekaparom magam valahogy...lehet segít kedden a pszichodoki...

Ancsa, köszi!

Kubi!
Nagyon szorítok és senki sem fog utálni! Ez a Te döntésed. Megmondom őszintén én is így döntöttem volna...

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Szilvi:Remélem jobban vagyon nagyon lehangoló az utolsóp postod.Sajnálom hogy nem vagy jól bárcsak tudnék segíteni.Szerintem gyere gyakran írd ki magadból ami bánz itt megért mindenki szerintem jót tesz.Persze neked kell eldönteni.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!

Silvi én is remélem, hogy jobban vagy egy picit. Remélem holnap a pszicho doki segít majd feljebb jutni a gödörből.
kubi
 
 


Sziasztok,
Silvi, hogy vagy ma?
Kubi, na mi újság? Hol tartotok? És mi van a prolaktinoddal? Sikerült lenyomni?
Nálam semmi új, sokszor borzasztó az ébredés, nem tudom ez mikor lesz már jobb.
18-án megyek Fülöphöz, kíváncsi vagyok tud-e vmit mondani. Dido, ugye azt írtad, hogy az első normál menzesz után még 3 hónapot várni kell a vizsgálatokkal? Jajj... Mindegy, én most voltam/megyek vérvételre, remélem rendben lesznek az eredményeim. Aztán áprilisban megyek Tűűhöz, őt is kikérdezem. Hát ennyi a terv.
t.ancsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Hogy vagytok?????

Nekem pénteken kell mennem 3. napi uh-ra ettől függ a folytatás.
Prolaktinomra szedem a bromot és kész. Múltkor is simán rendbe rakta egy hónap után.
kubi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: