Új privát üzeneted érkezett!

Lányok....

Most írt az egyik barátnőm, illetve az utóbbi időben nem igazán tartottuk a kapcsolatot, mert nagyon fura dolgai voltak. Szóval ők is nagy próbálkozós időszakban vannak, és írta, hogy holnap kap tüszőrepit stb.
Nekem olyan hányingerem lett, és olyan irigy lettem. Pedig csak a lehetősége van meg, hogy lesz valami.....
Mi lesz így velem????????
kubi
 
 


Kubi, Ancsa
látom Ti egy hullámhosszon vagytok velem..... vagyis bármikor kiborultok....
Mondjuk még nem beszéltem senkivel aki lombik programban vesz részt, talán ezért is lep meg annyira, hogy sokan úgy néznek erre a dologra mint ahogy írjátok... meg aztán az apum testvérééknél nem lehetett baba, így 10 év és rengeteg kivizsgálás után örökbe fogadtak egy kislányt. Nálunk ez sem okozott gondot, de biztos voltak olyanok is akik megszólták őket ezért. Főleg, hogy egy kis faluban laknak. A poén az, hogy rá pár évre lett egy saját lányuk is...

Ancsa nem vagy egy rakás ...
igaz, hogy teherbe tudunk esni, de látod mi lesz a vége? hidd el ez sem jobb, hisz a végeredmény a fontos. 8 év nagyon hosszú idő, elhiszem, hogy belefáradtál, de még ne add fel a reményt. Amíg lehet próbálkozni, próbálkozz. Biztos nehéz most újra talpraállni, de sikerülni fog. Csak magadat ne hibáztasd, kérlek. Hibáztass akit akarsz akár a sorsot, vagy mit tudom én csak magadat ne.
Remélem a pároddal nem komoly a dolog és hamar rendbe jön minden köztetek.
A terveid nagyok jók! Szorítok, hogy sikerüljenek. Ha már csak egy kicsit úgy fogod érezni jobban nézel ki, már jobb lesz a közérzeted. Múlt hétig csak farmert és pulóvert hordtam, mindig feketét. Azután befestettem a hajam és másnap színes pólót vettem fel. Egyszerűen csak azért mert a hajam feldobott egy kicsit.. szóval jó terv, irány a torna, kozmetika...

Kubi
ezek aztán idióták...már akik beszólogatnak-gyertya meg hasonló. Ezt elnézem egy max 18 évestől, de csak ha szintén max. 18 évesnek mondja :evil:
A Te terveid is jók. Én is csak olyan tornát szeretek amit csinálhatok a tv előtt :) különben lusta vagyok. A wellnes nagyon jó ötlet. Jót tesz testnek, léleknek.
Tegnap reggel útban a hematológushoz még a párom is arról beszélt, hogy amikor a fiunk tavasszal elmegy a sulitól Angliába kirándulni, mi elmehetnénk egy hosszú hétvégére vellneselni, ez kb. májusban lenne és akkor már "gyakorolhatnánk".....de azóta válltoztak a dolgok, így nem tudom áll-e még a vellnes...azt hiszem nem lenne rossz így sem...

Külsőleg minden oké, de belül sírunk... ma megálltam gumit venni a gyerkőc nadrágjába és csak megnéztem a kötőfonalakat. Mondja a csaj, jövő héten kapunk nagyon szép bébifonalat. Nézek rá és rázom a fejem. Mondja nem baj, most még magamnak is köthetek belőle, majd később a babának...közbevágtam a babának már nem kell...már nincs....teljesen ledöbbent. Lassan majd csak megtudja az egész város....bár még az alsó szomszédomnak is csak ma mondtam el...és csak 3 emeletes bérházban lakunk. Ezekszerint nem túl pletykásak az emberek...

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Kubi
ez még így lesz egy darabig. Irigy leszel mindenkire. Kb. 2 hete hívott egy régi jó barátnőm akik pár éve elköltöztek és nem rég visszajött csak én még nem találkoztam vele azóta. Szóval nem vettem fel akkor a telefont, mert épp rossz hangulatom volt. Utána hív a párom, hogy a barátnőm keresett az irodában telefonon, mert meg akarta kérdezni a nődoki számát. Akkor nagyon örültem, hogy nem vettem fel és, hogy nem is találkoztunk, mert régebben említette, hogy babát szeretnének és ha most terhes talán és elkezdene nekem áradozni meghalnák...

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 

 
 

Hajnusom, Zalánkám, picikéim, remélem, mindig érzitek, mennyire szeretlek Benneteket.
Kép

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Sziasztok!

Silvi!
Dehogy vagy önző. Teljesen érthető a vágyad.
Sajnálom a tegnapodat .... :cry: nővérke .... :evil: , csak az a baj, hogy még túl friss, hogy el tudjuk engedni a fülünk mellett ezeket az okos gondolatokat.
Sajnálom, hogy még mindig nem múlt el a gyulladás sem. Legalább ezzel ne kellene bajlódnod.
Én sem szoktam mindig felvenni a telefonom, sőt sokszor a Férjemmel vetetem fel, mert nem akarok még telefonba is sírni....

Nem is gondoltam, hogy az emberek ennyire buták, és így reagálnak a lombikra, ez számomra teljesen érthetetlen.
Amikor tőlem megkérdezik (persze nem most), hogy mi mikor szeretnénk babát, én nem szoktam titkolni, és elmesélem, hogy min megyünk keresztül már 5 éve, mert bármit gondolnak (mondjuk nekünk még nem mondtak ilyen bunkó dolgokat) mások, attól még a megtörténtek megtörtént dolgok maradnak, akár titkolom, akár nem. És így legalább nem kérdeznek rá többet.

Tegnap hallottam, hogy az egyik ismerősünknél pár napja megszületett a 3. baba, de sajnos ő beteg, és csak a 9. hónapban vették észre az uh-on, hogy mi is a helyzet. Most műtétek sorozata vár majd rá. Nagyon sajnálom szegény picit.... :cry: érthetetlen az élet....

dido
dido
 
 


Drága Zaha!

Most 1 éve .....
Nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry:

dido
dido
 
 


Zaha:pici drágáidnak....
Kép

Kép
jázmin20
 
 


Zaha, lélekben veled vagyok.

Nem tudom hogyan lehet ezt kibírni.
t.ancsa
 
 


Drága Zaha!

Rettenetesen sajnálom. :cry:
kubi
 
 


Zaha, ölellek nagy szeretettel.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Zaha......++++++++++++++++++++++ :cry:
tünci28
 
 
 


Zaha drága egy nagy ölelést küldök neked!!!
szintus
 
 


Zaha! :cry:
Kép
Vendég
 


Zaha drága nagy-nagy ölelés.
Nagyon sajnálom.... :cry:

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Úgy jöttem ma, hogy ez a nap kibírhatatlan, mert most egy hónapja kb ilyenkor ébredtem az altatásból. De látom Zahának sokkal rosszabb évforduló ez a mai.....ez mellett eltörpül az én fájdalmam....

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Nagyon köszi csajok, annyira kedvesek vagytok. :cry: :cry: :cry:
Jövök majd.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Zaha:+++++++++++++++ Kép

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Zaha!
Nagy nagy ölelés!!!!

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
grácus
 
 


Sziasztok!

Silvi, Zaha!
Hogy vagytok? Ma jobb már egy kicsit?

Silvi!
Köszi az érdeklődést, tegnap nem sikerült válaszolnom. Igen voltam az endokrinológusnál, 9.30-ra kellett mennem és 12.40-kor végeztem, na nem azért mert ennyit foglalkoztak velem :?
Mindegy, végül is rendesnek tűnt a doki, és levették a vért is, jövőhéten pénteken lesz eredmény. Éhgyomorra mentem, de 1/2 12-kor már úgy gondoltam, hogy aznap már úgysincs labor így megittam egy automatás capuccinót, a doki szerint nem gond, majd meglátjuk.
Mindenesetre azt mondta, miután megvizsgált és kikérdezett, hogy nem gondolja, hogy nekem ilyen jellegű zavarom lenne, de azért meg kell nézni, hogy ki lehessen zárni, de ő az előzmények alapján arra gondol, hogy valamilyen genetikai probléma van nálunk, még akkor is, ha a jelen technika és tudás mellett ezt esetleg nem tudják majd kimutatni :cry:
Ez sajnos nem volt túl megnyugtató, és nem is akarok ebbe igazán belegondolni. Végül is még nincs vége, majd ha már mindent megnéztek elég utána gondolkodni.

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Silvi, kicsit érdeklődtem, az hogy a trombocitád magas, még nem jelent semmit. A többi eredményed lesz érdekes. Szóval ne keseredj el nagyon!

Dido, ha hormonokat néztek, akkor nem kell éhgyomorra menni. Hányadik ciklusnapon voltál? Szerintem attól, hogy nincsenek tüneteid, még lehet hormonális eltérés, ne gondolj a legrosszabbra! Genetikai kivizsgálással hogy álltok?

Nem megyek Finnországba. Festetni is akarunk tavasszal, meg a 10 nap túl hosszú idő. Úgy is annyit hiányoztam a munkahelyemről már, meg még fogok is, jobbnak láttam, hogy nemet mondjak.
Na meg tegnap délután kiderült, hogy ugyan abba a vezető pozicióba megyek vissza a munkahelyemre! Azt hittem, hogy lazább időszakom lesz, mert biztosan nem bízzák rám az eddigieket, erre azt mondta a főnököm, hogy nem egyértelmű, hogy én folytatom?? Mondom nem...
Jajj, kezdek félni a jövő héttől! Jól le leszek terhelve megint. Remélem fogom bírni!
Meg minden porcikám fáj! Azt hiszem izomláz, mert a sok fekvés miatt annyira elszoktam a mozgástól, de olyan kellemetlen! Lehet, hogy nyújtanom kellene!

Többiek hogy vagytok?
t.ancsa
 
 


Ancsa!

Nekem is volt izomlázam, amikor először kimozdultam.
Nem csodálom, hogy tartasz a jövőhéttől, sok kitartás kívánok Neked hozzá, és talán csak nem fogják rossz néven venni, ha nem rögtön pörgős, hajtós tempóval indítasz.

Elvileg a metabolikus szindrómát is szűrik ezzel a vérvétellel, ahhoz pedig min. éhgyomri cukrot kellett volna nézni, de hát ő az orvos.
Elvileg a 22. napon voltam, de mivel a szülés óta még csak egyszer jött meg, így ez egyáltalán nem biztos, hogy normális ciklus még, ezt is mondtam a dokinak, de azt mondta, hogy ez sem baj.
Szerdán megyünk Czeizelhez, 22-én pedig megyünk az újabb kromoszóma vizsgálatra mindketten. Majd meglátjuk mi lesz.

dido
dido
 
 


Jó reggelt!

Dido, igen, akkor nem ártana éhgyomri cukor. Igazából a legjobb az, ha néznek éhgyomri cukrot és inzulint, aztán terhelés és 120 percnél újra mindkettő.
Ne haragudj, nem akarom ám a kéretlen tanácsaimat osztogatni, csak lombikos múltam miatt annyi vizsgálatot ismerek sajnos! Szóval szólj ha sok vagyok!
(Jó szakember az endokrinológusod? Tudok ajánlani egy nagyon jót..)

Nálam a menzesz sehol!!! Kedden lesz 6 hete. Pedig már nagyon szeretnék visszarázódni, soha nem volt gondom a ciklusommal!
t.ancsa
 
 


Sziasztok!


Hogy vagytok?Remélem mindenki jól van.Mi meg vagyunk sikerült a fiúknak kicsit meg fázniuk..de már ma jobban vannak.Ma kezdem én.Ráadásul szakad a hó hideg van már nagyn unom a telet.

Mindenkinek a további vizsgáltokhoz mennek a +++++++++ enrgiák.

Zaha hogy vagy?

Mindenkinek kellemes vasárnapot.

Ancsa neked meg ++++++++++a jövö hétthez.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is. Tegnap egész jó napom volt, meg is lepett.
Beszereztünk egy jó kis elliptikus trénert, persze ez sem ment teljesen simán, ahogy mostanában szinte semmi sem. Szóval hiányzik a géphez néhány alkatrész, de akitől vettük, ma hozza. (az expresszről vettük)
Sikerült egy jó kis bikinit is beszereznem a bálna testemhez. (a wellnesseléshez kell)

Ancsa nagyon drukkolok Neked holnapra. Be kell valljam őszintén, én sem gondoltam volna, de nekem jót tett a munka. Nagyon nehéz volt, néha most is az, de úgy gondolom segít egy kicsit a továbblépésben, mert ugye nap közben nem nagyon érek rá magammal foglalkozni, estére kinyúlok teljesen. Bár hétvégén halmozottan azért kijön minden. De legalább itthon bőghetek, amikor akarok.

Dido szerintem is nézess inzulint, úgy tűnik, mostanában többeknek van ezzel gondja, mint gondolnánk. Még ha nincs is tünete.

Hemej, remélem nem leszel nagyon beteg. Vegyél be nagy dózisú (1000 mg) C vitamint, úgy gyorsabban túl leszel rajta. A fiúk már teljesen meggyógyultak???

Zaha, Silvi hogy vagytok???
kubi
 
 


Sziasztok!

Dido
most nem tudom mihez szorítsak...pozitív vagy negatív eredmények lennének jók az endokrinológusnál? Tudod mit, inkább arra szorítok, hogy számodra a legjobbak legyenek... Sajnos nem értek ezekhez a kivizsgálásokhoz, nekem semmi ilyesmit nem csináltak eddig... Gyere majd az eredményekkel. Szerdán is szorítok, hogy jól sikerüljön és hogy most ne kelljen olyan sokat várnotok...
Ha tudsz tényleg ne koncentrálj a részeredményekre. Majd ha már egészben lesz a kép. Sajnos tudom ezt könnyebb mondani, mint csinálni... Egyszerűen jár az ember agya, hogy mi is van most... és persze mindig a legrosszabbnál lyukad ki gondolatban, velem is így van...

Ancsa
nagyon szorítok a jövő hétre....szép nyugodtan, igaza van Didónak csak nem harapják le a fejed ha eleinte kicsit lassabban megy a munka..
Nekem most a doki azt mondta a menzeszre, hogy február végéig ráérek, csak utána foglalkozunk vele. Akkor már több mint 8 hét lesz. Igaz nekem sohasem volt rendszeres...

Hemej
gyors gyógyulást mindenkinek. Még jó hogy a fiúk jobban vannak. Az enyémnek valszeg betett a tegnapi hógolyózás, mert ma már fáj a torka és csurog az orra...nekem is elegem van a télből, pedig úgy nézki nem akar egyhamar véget érni.

Kubi
az elliptikus tréner nagyon jó.. jó tornázást!

Zaha, hogy vagy?

Péntek este a párom nagyon csúnyán összeveszett velem. Mivel rossz napom volt, nem igazán mentek úgy a dolgok ahogy kellett volna és estére besokallt.. túl kellett volna már tennem magam a történteken szerinte, mert ez így nem mehet tovább, de nem ez volt a lényeg....szóval nagy veszekedés...azt hittem csomagolhatok... Aztán tegnap volt a nagy kibékülés...egész nap...kedves volt,aranyos... Mára pedig felment a hőm. A ciklusom miatt kezdtem pár napja mérni, de tegnap reggel nem mértem, most nem tudom beteg leszek-e vagy pé-m volt vagy csak az idegi megterhelés... szeretném, ha mi hamarabb megjönne, mert ráakarom venni a dokit, hogy nézze meg a hormonokat. Eddig ilyet nem nagyon csinált. Egyszer vett vért hormonra, amikor cisztám volt szeptemberben. Amikor olvaslak Titeket látom, hogy nálam csak a külső kivizsgálások folytak jól (UH stb..) a többi abszolút hanyagolva... remélem most már felébredtek egy kicsit és csinálnak is valamit... vagy csak ha követelni fogom?! Tudom a hematológiára kéne most koncentrálnom, de az olyan messze van és így is számolom a napokat, belebolondulnék...

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Köszi csajok a fiúknak mintha semmi bajuk nem lett volna..tegnap még Philip lázas volt ma meg mintha semmi nem lett volna.De már kifacsartam 2kg friss narancs levet remélem segít.

Kubi:Bosszantó tud lenni amikor vesz valamit az ember és hiánytik valami alkatrész..ilyenkor én falra tudok másszni.

Silvia:Sajnálom hogy össze vesztettek a pároddal..én sem értem hogy a férfiak miért teszik ilyen hamar túl magukat rajta.Az én párom is ilyen ami nagyon rosszul esik....ö is mondta hogy az nem segít ha egésznap ezzel foglalkozom...nem értem kisfiadnak mennek a gyógypuszik :wink:


Na megyek fözni éhes a családom............

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!

Ancsa!
Hogy telik az első napod? Elmondtad végül az osztályodnak, hogy mi történt veletek?
Dehogyis, sőt, köszi az infókért, sokszor én is úgy érzem, ahogy írod, magunknak kell kiokosodni a témában, ha valamit el akarunk érni.
Nem tudom, hogy jó szakember-e, professzor a címe, ebből arra gondolok, hogy biztos nagy tudása van. Egy kicsit inkább az volt az érzésem, hogy mivel nem gondolja, hogy ez a problémám így is állt hozzá.
Én azt olvastam, hogy kb. 4-8 hét ami normális ilyenkor, de rákérdezhetsz a dokidnál, hogy ő mit gondol.

Silvi!
Köszi, nagyon aranyos vagy, de sajnos én magam sem tudom mi lenne jó..., pontosabban azt igen :cry: , de, hogy ha már így alakult akkor mi lenne jobb :roll:
Szerintem nagyon jó ötlet a hormonvizsgálat, nem is értem, hogy nálad miért nem nézték eddig, ha rendszertelen a ciklusod. És sajnos igen, gyakran mi magunknak kell kiharcolni, hogy csináljanak meg egy-két vizsgálatot, látom ez nálatok sincs akkor másként :?
Örülök, hogy kibékültetek, most még jobban szükségetek van egymásra mint egyébként!!!

Lehet, hogy most megköveztek :oops: , de én kifejezetten örülök, hogy ilyen szép nagy hó van. Nagyon szeretem a havat és a hóesést, nekem annyira megnyugtató tud lenni. Néha olyan jó nézni a meleg szobából ahogy kint szakad a hó és szép fehér minden :) .

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy gondoltatok rám! Hát nem volt könnyű a mai nap, nagyon elfáradtam. Hiába, 4 hónapig szinte csak feküdtem... Az órák jók voltak, a nagyobbaknak mondtam el mi történt, de csak két mondatban, aztán poénosra vettem, hogy szóljanak, ha lecsúszott a sliccem, mert még mindig nagy a hasam..
Egyébként tényleg nem ment vissza a hasam teljesen, igaz híztam is, de azért fura! Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?
Egyébként jópofa volt az egyik férfi kollégám. Kérdezte, hogy 'megvagyok'-e, és mondta, hogy sajnálja. De olyan kis szerencsétlenül csinálta, értékeltem a próbálkozását!

Dido, sajnos tényleg rengeteget kell küzdeni, hogy bizonyos vizsgálatokat megcsináljanak! Sokszor még amikor szólok, hogy kifizetem, akkor is akadékoskodnak!
A hormonális zűröket egyszerű kezelni, inkább én ezért drukkolok neked!

Silvi, ha nem volt rendszeres a ciklusod, akkor harcold ki a hormontükröt! Akkor valami eltérésnek kell lennie!
Örülök, hogy kibékültetek a pároddal!

Talán nálunk is javulgat a helyzet, tudunk már beszélgetni. Nem mondom, hogy minden tökéletes, de alakulgat. Hétvégén voltunk egy szintén lombikos házaspárnál, hát sikerült kicsit sokat innunk. De jót tett! Igaz párszor hajszál választott el a sírástól, de kibírtam.

Szép estét mindenkinek!
t.ancsa
 
 


Sziasztok!

Ancsa örülök, hogy jól sikerült a napod.
A kifáradás még eltart egy darabig, én pl múlt héten pénteken fél 7-kor egyszerűen bealudtam. De rájöttem, hogy az is rengeteg energiát elvisz, hogy naponta összekaparjam magam. De kitartás, napról napra könnyebb lesz.
Az én hasam is megvan még. Igazából én alapból nem vagyok vékony, de már az eredeti súlyomnál vagyok, azt viszont észrevettem, hogy bizony átrendeződtem egy kicsit alkatilag. És erős a gyanúm, hogy ez így is fog maradni.

Örülök, hogy rendeződnek a dolgaitok a párotokkal, nagyon sokat számít, milyen a hangulat otthon...
kubi
 
 


Sziasztok!

Nincs nagy pörgés ma..

Én ma is elfáradtam, pedig ez most nem is az a nagyon durva hajtás...
Tudjátok ma annyira belémnyilalt, hogy hogyan történhetett ez meg velem???? Csinálom a dolgom, és hirtelen eszembe jut, hogy mit keresek én ott?? Nekem nem ott lenne a helyem! Annyira fáj!

Sógornőm (férj öccsének felesége) márciusban szül, annyira elkeserít ez is, totál ki fogok borulni! Látni sem bírom a terheseket, anyóséknál meg egyébként is ők a nagy kedvencek, hogy fogom bírni? Majd megyek és gügyögök a babának?? Ezt el lehet várni tőlem??

Olyan boldog voltam, hogy végre én is valakiknek az anyukája lehetek. Nem értem, nem értem....
t.ancsa
 
 


Sziasztok!

Ancsa ez annyira ismerős. És még mindig van ilyen. Gondolom sokáig így is marad. Nekem mindig az jut eszembe, hogy már babaszobát kéne rendezni, tervezni. (dehogy kéne tervezni már rég tudtuk milyen legyen)

Hű megértelek baba miatt. Nálunk az volt a helyzet, hogy amikor megtudtuk, hogy nem lehet, illetve hogy hogy, na akkor jelentették be sógoromék, hogy jön a baba. Aztán karácsonykor mondjuk akkor már 5 hónapos volt, nézegetni kellett meg jópofizni. És persze arra senki sem gondolt, hogy ez nekem hogy esik. Meg sem kérdezték, hogy zavar-e esetleg. No comment. Amúgy engem mostanság már csak a terhesek és a nagyon pici babák "zavarnak". Csúnya dolog tudom, de ez van.

Ma voltam urológusnál. Megnézte a veséimet, a tágulatok teljesen eltűntek, de még kért vizelet és vérvizsgálatot is.
Alig várom egyébként már, hogy megjöjjön, mert akkor mehetek hormonvizsgálatra is. Jó lesz tudni, hogy ez a része is rendben van-e.
kubi
 
 


Sziasztok!

Kifaradás nos én az egy esti filmet nem tudom végig nézzni mindig be alszok...általában este 8-ra K.O vagyok...

Ancsa:Szerintem senki nem várhatja el töled ,hogy el menj babázni.Szerintem beszélj már most a pároddal hogy egyenlöre csak ö megy....Anyósod meg a többiek sem várhatják el azt töled....

Amúgy egyenlöre én sem tudom elviselni ha terhes nöt láttok......

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!

Nem tudok jönni mostanában, iszonyúan el vagyok havazva.
Nagyon sajnálom a rossz napokat... :(

Azért ezt belinkelem, próbálok majd írni is.z

http://www.noilapozo.hu/20100111/gyerme ... ldolgozasa

http://www.noilapozo.hu/20100120/gyerme ... halal-utan

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Sziasztok!
Látom nem csak én nem voltam, nincs nagy mozgás.

Ancsa!
Jó, hogy aranyosak a diákjaid, megkönnyítik a napjaidat. Megkérdezhetem, hogy mit tanítsz. Lehet már írtad, de nem emlékszem. mehet priviben is.

Sajnos az, hogy miért van úgy ahogy van még sokszor eszedbe fog jutni. Mostanában én az itthoni munkába temetkezek, de a gondolataim újra és újra visszatérnek...és hiába vagyok estére hulla fáradt elaludni nem tudok...

Szerintem sem kötelező babázni menned. Az jó ötlet, hogy megbeszéled a férjeddel, hogy csak ő menjen. Március még arra is megfelelő, hogy kitalálj valami influenzát vagy ilyet, ha azt gondolod nem értenének meg... Közel laktok egymáshoz? Sűrűn kell találkoznotok?

A babákkal, kismamákkal én is így vagyok... Nekem már évek óta fájt a dolog azért is nem bírtam találkozni a bátyám élettársával sem amikor terhes volt, olyan idős mint én ... igaz ő sem nagyon akart.. A kisfiuk tavalyelőtt szeptemberben született, az első hónapokban nem mentem babanézőbe nehogy vmi betegséget vigyek...bár nem is nagyon bírtam volna. De azután megoldottam és karácsonykor az anyuméknál hagytam a babanéző ajándékot is. De végül a nagyiméknál találkoztunk :( Érdekes az unokatesómnak 3 éve és tavaly született kislánya, az nem zavart. Talán mert ő még olyan fiatal és nála ez valahogy természetesnek tűnt. Most velük sem szeretnék találkozni :( szerencsére messzebb laknak, általában évente 1x találkozunk.

Kubi!
Örülök, hogy a veséid rendejöttek.

Hemej
meggyógyultál?

Zaha
köszi a linkeket! Ha tudsz azért gyere!

Dido
mi volt ma Czeizelnél?

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam jönni, mert a Férjem szabin volt, és ilyenkor övé a gép :(
De látom Ti se nagyon voltatok.

Silvi!
Köszi az érdeklődést.
Szóval azt mondta, hogy az első 3 Baba és a Kisfiunk elvesztése között szerinte nincs kapcsolat, szerinte több problémával állunk szemben. A Kisfiunknak szerinte a recesszíven öröklődő PKD betegsége volt, így 25% esély van rá, hogy ez újra megismétlődik :cry: :cry: :cry: . A szűrésére ő egy 2200 eurós vizsgálatot tudott :cry:
És emellett van még a másik probléma, hogy miért vesztem el a Babáimat. Még egyfajta vizsgálat nem volt nálam a 3-ból, amivel azt nézik, hogy van-e trombózisra hajlamom, arra levették a vért, 3 hét múlva lesz eredmény. Nagyon az volt az érzésem, hogy ezzel ennyi....
Czeizel ugyan azt mondta, hogy azért úgy menjek ki tőle az ajtón, hogy lesz még nekem babám, de az addig elmondottak nem éppen erre utaltak.
A 25%-os ismétlődés pedig, mint minden matematikai valószínűség, a nagy számokra igazak, de ez egy adott családon belül, egy-két gyermeknél sajnos teljesen más megoszlást mutat, csak összesítve a sok családot igazolja az élet a matematikát. Elég sok oldalt olvastam PKD-és gyermekekről, és bizony nem egy helyen volt, hogy 2-ből mind két gyerek vagy 3-ból 2 gyerek is örökölte a betegséget. Én pedig ezt még egyszer nem tudnám elviselni.

Ráadásul most elég rossz passzban is vagyok, mert el kellett mennem a pszichiátriára a táppénzes papírért, és ahogy az ott dolgozó dr. Kacsó Ilona pszichiáter, soha senki még véletlenül se menjen hozzá!!!!!, viselkedett az messzemenőkig felháborító volt, arról nem beszélve, hogy teljesen kikészített. Amikor bementem és elmondtam, hogy miért küldött a háziorvos, kuncorászott, és úgy összegezte, hogy "szóval az első három az kicsi volt a negyediket meg ki kellett nyiffantani...". Azt hittem ráborítom az asztalt. És amikor mondtam neki, hogy mégis hogy beszélhet így, hiszen ember sőt nő és még ráadásul állítólag orvos is, azt mondta, hogy miért van aki megöli a gyerekét!!! Akkor mondtam neki, hogy akkor írja meg a papírt amiért jöttem, aztán felejtsük el egymást. Komolyan úgy gondolom, hogy bizony kettőnk közül ő beteg és nem én, mert én idővel jobban leszek, de ő már így marad. És az a legszomorúbb, hogy egy ilyen alaknak vannak kiszolgáltatva azok az emberek, akiknek amúgy is van éppen elég bajuk vagy lelki fájdalmuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dido 2010.02.04 13:54-kor.

dido
dido
 
 


Dido!
Én annyira sajnálom! Azt is amit Czeizel mondott, de ezt a minősíthetetlen beszólást attól a némbertől. :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Ancsa!
Jó, hogy túl vagy az első napokon.
Örülök, hogy Ti is rendeződtök a Férjeddel. Én nem is tudom, hogy lennék képes túlélni, ha nem állna messzemenőkig mellettem. Szükségetek van egymásra!!!!!
Nekem is sokszor jut az eszembe, hogy bizony ennek nem így kellene lennie!!!! Már 27+3-on lennénk ma.
Egyáltalán nem várható el!!! Ha nem vagy rá kész, ne menj. Ahogy Silvi is írta a betegség, nátha jó ötlet, hiszen akkor ők sem akarnák, hogy odavidd a nyavalyát :wink: , így még csak nem is felróható neked.

Kubi!
Örülök, hogy a veséid rendbe jöttek!
Már engem is csak a terhesek zavarnak, a rokon babák pedig már egyáltalán nem. Mi azt szenvedtük végig, hogy amikor elterveztük, hogy babát szeretnénk, 5 évvel ezelőtt, még csak egy barátunknak volt gyereke, senki másnak. Mostanra már az összes barátunknak és rokonnak, testvérnek van gyereke, van ahol már kettő is. Mi meg ..... :cry: :cry: :cry:

Silvi!
Látom most Te éjszakázgatsz :( ...., én most átestem a másik végletbe, pedig én nem is járok dolgozni, mint a Lányok, de este 8-ra teljesen elfáradok (csak tudnám mibe???), és zuhanok az ágyba. Ráadásul a szemem is elfárad, pedig az olvasás még lekötne egy kicsit.

dido
dido
 
 


Dido
Én megint csak le vagyok döbbenve. Épp másik topicban is volt bunkó orvos történet ma, azon is berágtam, de ez meg főleg. Komolyan olyan hihetetlen, azt hiszi az ember ilyen csak a filmeken van esetleg...képzeld milyen lehet az élete neki.....

Betti
Kép
betti0412
 
 


jaj Istenem,Dido,egyszerűen nem akarok hinni a szememnek..én már nem nagyon akartam beleszólni a beszélgetéseitekbe,látom,hogy nagyszerű emberek vagytok és csodálatosan segítitek egymást..

de amit erről a nőről írsz..kérlek szépen tegyél panaszt..egy percig sem maradhat abban az állásban,ha ezt merte mondani!!!!!!!!!!!!!!!!!
tünci28
 
 
 


Angie!

Köszi, nagyon aranyos vagy.
Az a legrosszabb, hogy most nem is tudok tiszta fejjel gondolkozni, mert csak az jár a fejemben, hogy ilyen többen nem történhet meg velem, csak félek ennek az az ára, hogy soha nem lesz gyerekem, mert 25% az nagyon sok...

dido
dido
 
 


Betti, Tünci!

Ha nem velem történik el sem hiszem. Anyukám szerint az a nő már biztos bele bolondult a munkájába, de akkor meg miért van még ott????
Miután lenyugodtam a második gondolatom nekem is az volt, hogy panaszt teszek, de nincs ehhez most erőm. Megbeszéltem a háziorvosommal és nem megyek hozzá többet, most csak ennyit tudok tenni.

dido
dido
 
 


Jaj, Dido nagyon sajnálom!
Felháborít a doki is,hogy lehet valaki orvos létére ilyen bunkó (most azt a szót használtam amit le lehet írni, mert sokkal szebbek is az eszembe jutottak, pedig én aztán nem vagyok káromkodós fajta, de kitiltanának az oldalról). Szerintem is érdemes lenne bepanaszolni, de ez a Te döntésed.
Amit viszont nagyon sajnálok az az amit a Czeizel mondott. A trombózisosat megértem ez van nálam is és eldöntöttem, hogy bármi lesz a diagnózis vállalok egy újabb babát, legfeljebb végig szúrni fogom magam heparinnal... azt nem tudom mi az a PKD (mindjárt utána nézek) de 25% tényleg soknak tűnik. De!!! a Czeizel is azt mondta lesz még neked babád, így kérlek próbálj meg ebbe kapaszkodni. Most nagyon szívesen megölelnélek, hogy egy kis erőt adjak...így csak virtuálisan küldöm az ölelést (((((((((((((( )))))))))))))). Tudom most nagyon nehéz, de ne add fel, még bármi lehet.

Most már tudom, hogy ez a polycisztás vese megnevezése. Olvastam pár történetet, jót is rosszat is. A jó volt a több.... Most ez nem vigasz, de ne add fel a kivizsgálásokat, folytasd tovább és csak a végén dönts....

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Sziasztok!

Dido, sajnálom a történteket. Hogy lehet valaki ilyen paraszt????? Mert erre nincs jobb szó.... Egyet értek Tüncivel, én is bepanaszolnám, ahol csak tudnám ezt az embernek nem nevezhető élőlényt.
Sajnálom amit Czeizel mondott. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ilyenkor több konkrétumot, eshetőséget nem mondanak? Ez van, aztán döntsél szépen te??????
kubi
 
 


Silvi!
Köszi.
Igen, azt mondta, de nem igazán értettem ezt a végszót ahhoz képest amit előtte folyamatosan mondott.
Én a pkd-ról még jót nem olvastam :cry: :cry: :cry:

Kubi!
Nem, csak ennyi, gondoljuk át, és döntsünk. Rákérdeztem a pgd eljárásra is, de sajnos az volt a válasz, hogy mivel Mo-on nem tudják vizsgálni ezt a gént így a pgd-nél sem tudják vizsgálni. Külföldön persze lenne rá mód, irdatlan pénzekért :cry:

dido
dido
 
 


Dido
a jót úgy értettem, hogy olyan anyukákról olvastam, hogy 2 lánya van és egyik sem kapta el, vagyhogy 3 gyerekből 1 sem, vagy a kevésbe jó, hogy 3 gyerekből 2 de minden ok velük és most várja a 4.-et és ő sem kapta el. Igaz ez egy családon belül 50% :( de soknál 0, az is lehet csak a pozitív tapasztalattokkal rendelkezők írnak (bár szerintem az emberek inkább panaszkodni járnak a netre).
Egy kivizsgálásért 2200 euro tényleg nagyon sok. :cry:

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Dido:Czeizelhez jártunk mi is hónapokig, elmondta a szakmai véleményét.Nekünk a PDG eljárásra annyit mondott, hogy nem csinálják magyarországon és próbálkozzunk tovább, vagy bejön az a 80 %, vagy nem...Mi jelenleg a Győri Kaáli intézet tagjai vagyunk és a lombikunk keretében PGD eljárásban végzik!!!Nekem kromoszóma rendellenességem van, egy hibás (átrendeződött) kr.párt hordozok, így elég nagy a kockázatunk, hogy örökölje a babánk a betegségemet.
Egy újságot mutatott, egy helyi lapot, amelyben megírták, hogy januárban megszületett az első PGD-s baba magyarországon és jelenleg van kismama is.És lehet, hogy én is közéjük fogok tartozni nemsoká.NEM LERAGADNI EGY GENETIKUSNÁL, MENNI KELL TOVÁBB MÁSHOZ!!!
Tessék elmenni, egy konzultációt megért, szívesen megadom privátban az elérhetőségeket.Jelenleg csak Győrben végeznek ilyen eljárást.Mi az ország másik végéből járunk, 700 km egy alkalom, de azt mondom, hogy menni kell és az utolsó esélyt is meg kell ragadni.Egy konzultáció 13ezer forint, nem egy egetrengető összeg és lehet, hogy tudnak segíteni.

Kép
jázmin20
 
 


Sziasztok,

Csak gyorsan átfutottam amiket írtatok.
Ha a PDG az az eljárás, amikor az embriókat beültetés előtt genetikailag megvizsgálják, akkor ezt csinálják nálunk is, és nemcsak Győrben, hanem pl. az Istenhegyi úton is. Azt, hogy Didoék gondjára tudják-e vizsgálni az embriókat, arról fogalmam sincs, de szerintem is több szakemberrel kell konzultálni.
Dido, nem akarlak téged kérdezgetni, én is utánaolvasok előbb kicsit, hogy mi ez a PKD.
t.ancsa
 
 


Sziasztok!

Dido megnyugodtál egy picit????
Szerintem nagyon biztatóan hangzik, amit Jázmin írt.

Zaha, elolvastam a cikkeket, amiket linkeltél. Hát van egy-két dolog, amivel nagyon nem értek egyet.

Ancsa, hogy érzed magad az első végigdolgozott hét után???

Silvi, hemej hogy vagytok?


Én ma voltam 3. napi vérvételen. A dokim elküldöt még terheléses inzulin vizsgálatra is. Nagyon "fázom" az eredményétől. Nyáron már voltam ilyenen, az endokrinológus doki azt mondta, hogy szerinte rendben van az eredményem, a dokimnak meg sem mutattam, de tudom, hogy ő azt mondta volna, hogy ez nem jó.
Utána pedig jöttek az ikrek.
Amúgy a dokim ma is nagyon aranyos volt, tényleg próbál elküldeni minden vizsgálatra, mielőtt zöld utat adna bármihez is.

A napokban valahogy nagyon magamba fordulós lettem, de sírni pl nem tudok. Agyalok ezerrel. ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kubi 2010.02.05 16:19-kor.
kubi
 
 


Sziasztok!

Silvi!
Ráadásul fejenként 2200 ....
Igen, így adja aztán ki a sok család a 25%-ot, csak éppen nem lehet előre tudni, hogy mi melyikbe esünk bele :cry:
Neked mikor lesz eredményed? Nézik a Leiden V mutációt, a protombin gént és az MTHFR-t is?

Jázmin!
Köszi szépen.
Igen olvastam, hogy a győri Kaáliban alkalmazzák ezt a technikát, és olvastam a cikket is az újszülött kisfiúról. A probléma abban van, hogy nem csak Czeizel mondta, hogy ezt a gén hibát nem tudják szűrni Mo-on, ugyanezt mondta a másik genetikus professzor is, akinél még jártunk. Beszéltem 3 géndiagnosztikai laborral is (Istenhegyi, Genoid, PentaCore) és mindenhol ugyanezt a tájékoztatást kaptam, hogy ők nem tudják szűrni és nem is tudnak olyanról, aki Mo-on tudja. Nagyon kedvesek voltak, mert még vissza is hívtak, hogy hol találtak ilyen laborokat (Alabama, Németo.) és elmondták, hogy az a baj, hogy túl nagy a gén, és túl ritka a betegség, és a műszerek átállítása kb. 4-6 hónap lenne, amit ugye ki tudna megfinanszírozni?!
Ha pedig nem tudják szűrni, akkor a pgd sem ér számunkra semmit :cry: sajnos.
Azt egyébként tudod, hogy a győri Kaáli maga végzi a pgd-t, vagy azt a részét ki intézi?
De végül is igazad van, egy próbát megér, fel fogom hívni őket telefonon.

Ma voltam az endokrinológusnál a véreredményemért, szerencsére semmilyen hormonális problémát nem talált, viszont D vitamin hiányom van és nagyon magas az összkoleszterinem, és az LDL koleszterinem (rossz koleszterin) is. Úgyhogy vérzsír csökkentőt kell szednem (egyenlőre természetest halolaj+fokhagyma kapszula), emellett szigorú diéta és 2 hónap múlva kontroll. Csak azt nem tudom, hogy mire cseréljem le az oliva olajat, a Flóra margarint, a csirkemellet, a salátát... ??? én nem eszem disznóságokat....

dido
dido
 
 


Kubi, pont egyszerre írtunk! :)

Ha gondolod írd meg nekem a nyári terheléses cukor és inzulin eredményeidet, kíváncsi vagyok. De érdemes lenne vele elmenned dr. Tűűhöz, ha határeset.
Inkább arra koncentrálj, hogy veled már történik valami, haladtok előre! Egyre közelebb vagy a célodhoz!

Én bezzeg még mindig nem menstruálok, pedig már azt álmodtam...
És bőgni is tudok rendeen, sokszor a kocsiban.

Na elolvastam, a PDG az, amit írtam, és ezt tényleg több helyen is csinálják. Mondjuk nem túl olcsó, de ki lehet fizetni.

A PKD-t nem igazán értem, hogy ez mennyire gyakran okoz gondot, vetélést, mert pl a férjemnek is cisztás a veséje és semmi gondja, csak véletlen derült ki. És az apjának és az öccsének is ez van és senki nem mondta, hogy gond lehet a gyermekvállalásnál!Mondjuk neki csak a felszínén vannak ciszták, nem benne.

Didó, ne haragudj ha felzaklatnálak az értetlenkedésemmel!
t.ancsa
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: