Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!lattom nott a letszamunk aminek orulok.Udvozollek momo73 itt a tarsasagban.Lanyok emlekszetek amikor nehany nappal ezelott irtam hogy sok tejem van es minden reggel le kell fejnem???na ez egyik naprol a masikra megszunt...mar nem dagad a mellem,probaltam lefejni tejet hogy beadjam Daninak a gyogyszert..es fel orai szenvedes utan csak 20-30 ml tudtam keservesen lefejni.es Danin is eszlelem hogy vmi nem jo mert az oklet majdhogy nem lenyeli,es mar nem alszik este 10 orakat mind regen.napkozben minden 2 oraban enni ker..csutortokon van idopontom a gyerekorvossalmeglatom mit mond.vki ad tapszert a picinak..jo lenne tudni melyik marka az ami jobban bevalik.lehet hogy itt is van.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!
Symont! A teat es a homeopatias bogyot nem szabad egyszerre szedni,vagy az egyiket iszod vagy a masikat szeded,mert semlegesitik egymas hatasat.Nekem a tegnap mondta a vedono.En meg arra jottem ra par napja,hogy a kicsi is huncutkodik velem,mert o sem evett csak 70-80-at alkalmankent,aztan elkezdett nezelodni,nevetgelni,vagy epp elaludt.Aztan rajottem hogyha megbufiztetem es egy kicsit(kb5-10 perc mulva) kesobb ujra megkinalom,akkor elfogadja a cicict es meg lenyom 50-60 grammot.Igy pedig mar eleg szepeket eszik.Ha teljesen eleg lenne neki a 70-80,akkor nem enne meg meg ennyit,esetleg szopizna rajtam egy kicsit. :D Ami pedig a legrosszabb,hogy en is mindig azt hittem,hogy azert nem eszik tobbet,mert nincs tobb tej es emiatt idegeskedtem,aminek kovetkezteben tenyleg kevesebb tejem lett.
Hogy mennyit kellen egyen naponta azt pedig ugy szamoljak ki,hogy a sulyat megszorozzak 150-nel,es ha elosszuk ahanyszor eszik a baba akkor megkapjuk,hogy mennyit is kellene alkalmankent ennie.De ez csak egy utmutato,ez lehet kevesebb is egy kicsit meg tobb is,nem szentiras es nem kell ketsegbe esni ha nem eszik pont annyit.Mi sem egyforman vagyunk ehesek.Inkabb a heti sulygyarapodasnak kell meglennie,es ha az okes,akkor nincs ok idegeskedesre.

ole85
 
 


Katyca!Lehet hogy fejlodesi ugras van nalatok es azert ker tobbszor enni a baba.Ha ker adj neki,es ha nagyobb a kereslet nagyobb lesz a kinalat is par nap mulva.
Hu,ezzel a tejcsivel mennyi baj van,en is allandoan parazok,hogy nem eleg.Mindig biztatom magam,hogy minden rendben van,de meg igy is sokszor arra gondolok,hogy ehezik a gyerek! :oops:
Momo 73!Udvozollek a csapatban!

ole85
 
 

 
 

Sziasztok anyukák egy kis idöre eltüntem mert annyira pocakfájos lett a babóm!Nem is engedi hogy géphez üljek sokáig.Csütörtökön még megkapjuk a védöoltást is és remélem hogy nem fogunk belázasodni!!
Momo73 üdv a csapatba!
Ole látom nagyon mosolygos Vivi!
Hát már mi is potóljuk a tejcsit táppal !
Symont ha nem sír a babód ne aggodj mert akkor biztos hogy nagy a tejed tápértéke!Mi is 80-90 grammot eszünk.Ha rendesen fejlödik akkor nincs gond.Például beszéltem egy anyukával 1 hónapos a fia 120grammot iszik anyatejet és még tápot is kell adjon hozzá.Tehát változó ki mennyit eszik.A heti hízás a lényeg!

Kép
emoncsi
 
 


Szia Emoncsi!De reg lattalak,orulok neked! :D
Sajnalom,hogy faj a Greta hasikaja,de remelhetoleg mar nem sokaig tart,mert azt mondjak,hogy harmadik honap utan mar nem faj annyit a babak hasa. :D
Megkaptad a privat uzenetet?

ole85
 
 


Ole igen megkaptam!Az iwiw-en is megtaláltalak nagy nehezen.

Kép
emoncsi
 
 


Symont....

Görögszénamag és kecskeruta főzet,külön kell elkészíteni és együtt meginni,nekem attól durrant be az a cicim amit nem nagyon használunk......

a beszéd abbamarad ha mozgásfejlődés van!!!!!!!

az ökölrágás lehet jele a fogzás kezdődésének!!!!

Katyca...

3 hósan ugrás van,és akkor elképzelhető hogy 2 óránként kevesebbet eszik a baba,mert így állítja be a nagyobb mennyiséget a kövi időre!!!!

ne tápszerezz,tedd sűrűbben cicire,ő beállítja a kereslet kínálatot.

Ne étkezést mérjetek,hanem heti súlygyarapodást,Berni 110-330g között hízik hetente!!!!!

Emoncsi...
ha van tejed az növelhető,én se hittem,de a rosszabbik ciciből,amiből nem eszik Berni ,mert másmilyen a bimbó,és kiköpi,kb 1.5 hónapos korától...na szóval volt 2 hét hogy nem is lett elővéve,aztán gondoltam a 3 hós ugrásra fel kéne hozni valahogy,és teakeverékkel,fejéssel sikerült,néha már hajlandó enni belőle,de mivel meg ekll vele szenvednie,mert nem folyik,kell szívni rendesen így hamar kiköpi,de azért ma reggel 50 ml fejtem az elvileg plöttyedt "üres" ciciből....

aztán ami fontos,ha babód csak az előtejet szívja ki ami könnyen jön,akkor persze hogy éhes marad,kéne erőltetni a szopizást akár egy kissebb szünet után,hogy a nehezen jövő zsíros tejet is kiszívja!!!


a babák reggel esznek a legtöbbet,mert akkor kevésbé zsíros a tej,aztán estére egyre laktatóbb lesz,és emiatt este nem eszik csak kevesebbet,majd elkérem a topikomból a linket amiben ezt olvastam....

Na jó,csak itt osztom az észt,gondolom már untok rendesen!!! :lol:

Emoncsi,remélem lassan kinövi Gréta a poifájást!!

sutimano76
 
 


Nagyon koszonom mindenkinek a tanacsot sokat segitetek...az erdekes az hogy lefejni a tejet nem tudom,mert csak keservesen jon nehany csopp,es ez az erosebbik cicim.a masikbol probaltam de meg ennyi sem jon.ezert is panikolok,hogy nem eleg Daninak a hami,hisz probalom fejni de nem jon...es ma 3-szor hanyt de sugar hanyast..annyira megijedtem..es utana el aludt..ma biztos nem alszom nyugodtan...megegyszer koszi mindenkinek. EMONCSI keress meg az iwiw-en engem is.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Suti!

Köszi a jó tanácsokat. Ezt az érdekes nevű teamixet kipróbálom majd. Szerinted gyógyszertárban is kapható vagy gyógynövényboltban? Nekem is van "nem nagyon használós" cicim. A jobb nagyon jól szuperál, a bal beteges. Néha rákap a kis banyám és akkor be is indul valamennyire, tehát nem reménytelen a helyzet.


Katyca!

Remélem nem lesz semmi gond, szorítok Nektek. Néha nekem is nehezen indul meg a tej, de fejés előtt kicsit masszírozom, fellazítom nagyon finoman. Néha fejéskor is azt hiszem több már nem jön ki belőle, aztán masszírral még ki tudok valamennyit préselni belőle.

Lányok!
Az én kis csajom annyira szeret fürödni, hogy miután kivesszük a vízből sikítva sír és alig lehet megnyugtatni. Még szerencse, hogy ezt követi az evés, a cici mindig jótékony hatással van minden bajra :lol: Tavasszal visszük babaúszásra, de nem csak a víz szeretet miatt, hanem hogy jobban fejlődjön. Már alig várom.

Na, most megyek, elteszem magam.

pusszantás mindenkinek!
symont
 
 


örülök ha segíthettem a hsz-kel,sajna egy linket nem találtam,de kaptam egy olyat amibe sok minen le van írva!!!

http://www.lll.hu/fuzetek

Katyca,tuti hányás volt,nem lehet hogy túl ette magát és csak bukás volt???

Symont csak gyógynövényesbe,és vigyázz mert a görögszénamagból az egyik barátnőm vett csíráztatásra valót,na az nem használható!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Suti!Koszi az infot!Erdekes,hogy mindenkinek van egy jobb es egy kevesbe jo cicije,nekem a jobb a rosszabb es a bal az igazi! :D
De azert mindkettobol eszik a baba,csak a rosszabbikbol tovabb tart az eves,mert lassabban jon a tejcsi. :lol:
Katyca!Nalunk is elofordult,hogy annyit bukott Vivi,hogy az mar bevalt volna hanyasnak is,raadasul orran szajan jott neki,en is nagyon megijedtem,de azota sem volt ilyen,csak azon az egy napon tobb alkalommal is.Azota sem jottem ra,hogy mi lehetett a baj! :oops:

ole85
 
 


Sziasztok Lányok!

A tejecske nálunk jobban fogy, mióta mindkét cicire ráteszem. Közben pedig állandóan piszkálom, hogy ne aludjon el. Cserélgetem, hogy felváltva egyen, amin kezdett, azt a cicit lefejem, de alig jön le 20 ml. Iszom naponta kb. 3 liter teát, plusz víz. Tejserkentő tea is van a repertoárban és úgy érzem/látom, jobban eszik az úrfi. Bár van olyan, hogy úgy elalszik a cicin, hogy csinálhatok vele bármit, meg se rezzen rá. Persze, ha evés közben jön rá a hasfájás, akkor még nehezebb dolog. Akkor várni kell, míg csillapodik a görcs és aztán lehet folytatni.
Még mindig nagyon hasfájós és hisztis sajnos. :oops:

Hétfőn voltunk UH-n és ortopédián - minden OK. Bár nem tudom, hogy azon az UH képernyőn egyáltalán mit látott a doktornő, mert elég vacak volt a készülék...
Amúgy azt írták a papírunkra, hogy Ágoston közepesen fejlett, közepesen táplált fiúgyermek. Höhö... 2 hónaposan 6,15 kg, 61 cm és simán tartja a fejét egy percig, ha hasra fordítják. Nyilván a végére lebólint. :)

Amúgy mostanában azt veszem észre, hogy hosszabban alszik éjszakánként, ami nagy öröm számomra, de még nincsen rendszer, inkább csak átalalkulóban van a dolog.
Sajnos azonban nem alszik a kiságyában. Ahogy leteszem, felsír és kihisztizi magát onnan. Tudom, keményebbnek kellene lennem, de estére már alig állok a lábamon, mert napközben sem marad meg egyedül, és úgy dolgozom napi 3-4 órát, hogy a kezemben, vagy kenguruban rajtam lóg. Addig tudok valamit csinálni, míg a játszószőnyegén elvan fél órát. Nem szeret aludni sem éjjel, sem nappal.
Remélem fog változni valamit a helyzet, mert ezt a rengeteg sírást nehezen bírom.

Kép
Kép
rozinante
 
 


Szia Rozinante!

Nekünk az Infacol segített a hasfájáson. Evés előtt megkapta és óriási nagyokat tudott utána büfizni. Amíg nem adtuk neki állandóan szenvedett a hasával. Három hónapos koráig használtuk és azután tényleg mintha elvágták volna a hasfájást. Valakinek az Espumisan is beválik, de nekünk nem volt jó és nehezebb is adagolni szerintem.

Üdv.

Móni

Kép

Kép
momo73
 
 


Rozi! Ne izgulj az UH miatt. Valóban nem sok látszódott azon a képernyőn, nem is tudom az alapján hogyan lehet bármit is megállapítani. És nekem is azt írták, hogy közepes, amin én is meglepődtem kicsit.
Nekünk az Espumisan vált be, igaz most már elkezdtem csökkenteni, vagyis nem kap minden kajcsi előtt, de nincs pocak problémánk. Kopp-kopp-kopp, hála Istennek.

Képzeljétek, Csenge 9-től minimum 6-ig alszik, de múltkor negyed 8-kor kelt. Mondjuk, csak annyira ébred meg, hogy egyen, aztán visszaalszik fél 9 - 9-ig. Ő maga alakította ki ezt. Mondjuk, nem baj, csak a szopi miatt, de így lefejem a tejcit.
symont
 
 


óóó miért van az, hogy amikor én tudok gép előtt lenni többet, akkor ti nem vagytok, és amikor nem jövök, alig tudok visszaolvasni:) Na de sebaj:)

Képzeljétek mi volt a baj, miért sír Lilike esténként minden evés előtt keservesen... Torokgyuszink van:( Mondta a doki, hogy csak nagyon enyhe, de kaptunk Cataflam cseppet, meg c-vitamin cseppet, most azzal küzdünk. Amugy meg jó dagi a kiscsaj, 62 cm és 6350 g:)

Katyca én tápizok, nyugodtan kérdezz, szívesen segítek:)

Remélem mindenki jól van!!!És persze a babuk is:) Pussziim

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Rozi,a kiságybatevésnél nekem is ezt csinálta,de most olvastam,hogy erre ilyenkor időt kell szánni,kivenni megnyugtatni,visszatenni,ha sír kivenni megnyugtatni és így tovább!

Ágoston nagyon szép méretekkel rendelkezik,és nagyon ügyi a fejemeléssel!!!

Csengének meg nagy puszi az éjszakai alvásért!!

Nappali nemalvóknak ajánlom a levengőn altatást,nekünk nagyon bejött,mondjuk 0 és -1 fok körül csak másfél órát hagytam kint,de egy jó kis bundazsákunk van és abba nem fázik!!

sutimano76
 
 


sziasztok lanyok!koszi nyuszi ,igerem ha lesz kerdesem hozzad fordulok tapszer ugyeben. igen Dani hanyt nem bufi volt.epp etteremben voltunk fogtam az olembe,es lehanyta apucit is aki kb.20-30 cm volt tolem.total sugar hanyas!!!!hirtelen nem tudtam mit csinaljak az ijedsegtol...sirjak, toroljem a kis szajat, vagy mar nem is tudom.de ma mar nem hanyt,lehat hogy hirtelen es gyorsan evett.mindig olyan torkos boci.ROZI:Dani sem akat a kisagyban aludni mert az elso perctol kezdve(mar a korhazban is)velem aludt.es nagyon szeret velem aludni,de nem akartam raszoktatni teljesen ugyhogy elkezdtem hozza szoktatni a kisagyhoz.nem mondom hogy konnyu volt de vegul sikerult.sok turelem kell hozza,az biztos.de kitartas..sutimanonak igaza van..turelem. ti milyen UH viszitek a piciket? mi ebbol kimaradtunk!!!kepzeljetek Dani tegnap 12 orat aludt egyfolytaban..megijesztett. MOMO el Ifacol amit adtal a picidnek ez por vagy szirup vagy mi ez?ugyanis Danim is hasfajos es mar mindent koprobaltunk neki es semmi.es most azon van hogy nem kakil.van ugy hogy 1 hetig nincs szeklete.mar nem tudom mit csinaljak...remelem mindenki jol van persze beleertve a babokat is!puszi

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Suti!
Hogy ittad a csodateát? Mármint milyen arányban és hányszor?

Katyca!
Az Infacol nem por, hanem olyan szirupszerű lötyi. Remélem beválik. Gratu az alváshoz!
symont
 
 


Szia Katyca!

Ahogy Symont is írta az Infacol szirup és egyszerű pipettával (cseppentővel) adagolható a baba szájába. A hatóanyaga nem szívódik fel. Úgy működik, hogy a kicsi buborékokat egybegyűjti egy nagyba így könnyebben büfizik v. pukizik a baba és elkerülhető a bélgörcs, hasfájás.

Móni

Kép

Kép
momo73
 
 


Sziasztok!
Koszonom a segitseget, hozzaszolasokat!
Agoston most is bog a kezemben, ugyhogy fel kezzel potyogok. :oops:
Suti, Momo: tegnap este pl. a hasfajasa miatt nem maradt az agyban ejszaka. Olyankor nagyon tud sirni, egyebkent is nagyon kitarto hisztizsak. Es persze ilyenkor a cumit is kikopi, hiaba ringatom mindenhogy. De nem adom fel. Majd csak elalszik egyszer ott is.
Az utobbi par napban nagyon hasfajos, de nem talaltam olyan etelt, amit en ettem, ami arthatott volna neki. :?
Mi hasznaltuk az Infacolt, emelt adaggal sem segitett, majd jott a Gripe Water, az sem valt be, raadasul kin volt beadni a nagyobb mennyiseg miatt. Probaltuk az Espumisant az sem segitett. Egyebkent az Espumisan, Infacol es a SabSiplex hatoanyaga tokeletesen ugyanaz, max a hozzaadott anyogok masok. Foleg a SabSiplex eseteben. En dec. 21. ota nem adok semmit, mert csak tobbet kellett tisztaba tennem, buzos volt a szeklete, de gorcsei akkor is voltak, pedig rendszeresen, eloirt adagban kapta a cseppeket. Most csak Normafloret kap.
Lassan 10 hetes, hatha leszunk olyan szerencsesek, hogy elmulnak a gorcsei 3 honaposan. A hiszti akkor is marad... De ha nem mulik el, akkor megyek vilagga... :roll:

Kép
Kép
rozinante
 
 


Kép

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozi, ez a babusz egy tündér!!!!!!!!
Én is megmutatom a 4 hónapos Lilikét:)
Kép

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Rozi, Nyuszi!

A gyerkőcök tündériek.
symont
 
 


Íme, néhány kép a csajszimról és a szerelmes apáról.


Kép

Kép

Kép

Kép
symont
 
 


Katyca milyen néven vagy fent az iwiw-en??
Amugy nagyon aranyosak a babócák!!

Kép
emoncsi
 
 


sziasztok! Emoncsi a nevem Varga Katalin Brigitta(Baier) milyen tunderiek a babocak en is raknek fol kepet de mint emlitettem sehogy sem jon ossze.ugyhogy marad az iwiw.tul estunk ma az oltason es Dani termeszetesen uvoltott es meg most is felsir,nem akar aludni csak rajtam log,nem hagy meg elmenni meg a wc-re sem.kis nyugi mugi.olyan keservesen sir hogy meg a konnye is kicsordul.mar megszakad a szivem...

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok mi is megkaptuk a védöoltást remélem hogy nem lázasodunk be!Egy kicsit nyügös de még idáig semmi gond mondjuk még csak 2 orája hogy megkaptuk!
Egy kérdésem lenne vedt már valamelyikötök borostyán nyakláncot a babójának?Mi a véleményetek rólla?
Katyca megkereslek az iwiw-en de ha nem találak akkor te is kereshetsz Egyed Mónika néven Ole-nál fönt vagyok!!

Kép
emoncsi
 
 


Katyca,ha nálatok nem lehet kapni akkor megbeszélhetjük,hgy utalsz pénzt én meg küldök neked postán???HMMMM?????Vagy küld egy itthonélő rokonod????

Symont,
görögszénamag:egy teáskanál 2.5 dl hidegvízben áztatva 5 percig,majd feltenni főzni,mikor elkezd forrni,akkor 8 perc után levenni a tűzről,nagypohárba leszűrni,
kecskeruta:egy evőkanál bele egy 2.5 dl pohárba majd forró vízzel leforrázni(kb 10 percig állni hagyni,majd beleszűrni a görögszénamagos pohárba,és iszogatni,ha nagyobb tejmennyiségre van szükség(fejés vagy egyebek miatt)akkor lehet dupla mennyiséget is inni....és én emelett napi 1-1,5 liter vizben feloldok egy filter szoptatós teát!!

Ezen a képen Ágoston tündibündi!!!!remélem mostmár elmulik bármi legyen is az ami miatt ennyit sír!!!!!

Boldogságos 4. hónapot Lilikének,akit jól el dugtak abba fürdőlepcsibe,de így is látszik hogy gyönyörű!!!

Csenge is nagyon szíííííp csajszi,nemcsodálom a szerelmet apa és közte!!!

És Ágoston és Csenge is nagyon szépen tartja magát!!!! Kép

sutimano76
 
 


Kicsit rólunk: Kép

ma kaptuk a 4 hóst,mire nekiállt volna sírni,már ölbe is kaptam és el is felejtette hogy miért is akart,így elmaradt!!!doki néni szerint koránál fejlettebb,mert ha elengednénk megállna míg el nem veszti az egyensúlyát.
6900 gr és 63 cm vagyunk

sutimano76
 
 


Köszi Suti!
Még 1 kérdés. Elég egyszer inni egy nap? És mikor tanácsos inni? Reggel vagy este?

Kép
symont
 
 


Süti akkor nem vagyunk sokkal kisebbek nálatok! Pedig Lilike jó duci:D 6350 g és 62 cm :)
Idenézz milyen hurkás:D
Kép

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Lányok!
Annyira szépek a Babáitok! Gratulálok hozzájuk Mindenkinek! :)

Ágoston nem eszik. Sokszor görcsöl be evés közben és nem tudok mit elkövetni, hogy eleget egyen. Lelassult a hízása, de nagyon! Alkalmanként 80-120 g-t eszik. Ennél már karácsony előtt is többet evett! A tejem meg sokkal kevesebb lett. :(
Most kétségbe esetten fejek, iszom a tejserkentő teát, hátha meg tudom fordítani a dolgot! :cry:
De még akkor sem oldottam meg azt, hogy egyen Ágoston. Folyton piszkálnom kell eveések közben, ha meg begörcsöl a hasa, akkor fél órát is várok, mire lecsillapodik. Akkor meg szinte reménytelenül bealszik, hiszen elfáradt a kíntól. :(
Tegnap már bőgtem vele.

Azt hiszem kezdik kiborulni. :oops:

Kép
Kép
rozinante
 
 


Máshol olvastam, hogy vannak babák akik nem bírják pl. a Laktoherb teát. Bár nálunk ezzel nem volt gond, de ennek ellenére lehet, hogy érdemes lenne kipróbálnod más fajta szoptatós teát, hátha ez is befolyásolja a hasfájást. Persze még ezeregy oka lehet a sok hasfájásnak (citrusok, savas ételek, tej, hüvelyesek, egyes zöldségek, fekete tea, kávé csoki, szénsavas üdítő stb...) Én is sokat masszíroztam, simogattam a hasát (kör-körösen óramutató járásával megegyezően), vagy térdet fel-le hintáztattam a fenekén, csípőjén. Sokszor csak apa tudta megnyugtatni, ha a karjára fektette este a hasával lefelé és úgy simogatta a hasát, mert én már túl feszült és fáradt voltam estére.
Ha alszik próbálj meg te is pihenni, mert az a fejés és teák mellett nagyon sokat segít.

Móni

Kép

Kép
momo73
 
 


Szia Rozi!

Sajnálom, hogy így kínlódtok Ágostonnal. Nálunk is probléma volt a Laktoherb teával, mert fájdogált tőle Csenge pocakja. Én néha szüneteket tartottam az ivásban.
És hát nekünk az Espumisan jött be a legjobban. Én minden kajcsi előtt 10-15 cseppet beadtam a banyának.
Amennyire tudsz, pihenj és ne idegeskedj, ha lehet, mert azzal is csak kevesebb lesz a tej. Tudom, könnyű mondani, de próbálj megnyugodni és pihenni sokat.

Megyek, mert felkelt a csajom :lol:

Kép
symont
 
 


Sziasztok!SUTIMANO koszi szepen a segitseget..de anyuek otthon vannak Pesten..es eleg ha itt megmondom a gyogyszer nevet agyogyszertarban,mert nekik van egy nagy konyv amiben benne van a neve spanyolul vmi ilyesmi.ROZI sajnalom Agostont es persze teged is..tudom min mentek keresztul..mi is megjaruk a hasfajas utjat es neha meg elo is jon megint.Momonak teljesen igaza van,en is ezt tettem Dannival..simogatni a hasat.en mar ezer fele lottyott kiprobaltam Danival,de igazabol mindegyknek nagyon minimalis hatasa volt.amit sokaig hasznaltunk ez egy lotty csalannal kamillaval komennyel.. a neve Colimil.utana adtak egy port amit tejjel kell felhigitani az a neve Eupeptina.ha gondolod kerdezz ra a gyogyszertaraban.es persze ha nagyon gorcsol es sir mint mar elozoekben emlitettem,keres vmit ami vibral es tedd a fenekehez,meglatod megnyugszik.Mi most azzal szenvedunk hogy Dani nem akar kakilni..ra kell segitenem,tornaval,meg bedugom a kis ujjamat a popsiaba.nem lehet vmi szuper dolog neki..mennem kell mert mini mano felkelt.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Katyca, Saymont, Suti, Momo; annyira aranyosak vagytok! Köszi Nektek a segítséget! :D

A Laktoherb teával kb. 3 hét szünetet tartottam. A torna, has-símogatás és has-melegítés az, amit próbálok szüntelen
segítségül hívni. A kis popsiját "lötyögtetem", mintha BKV-zna. :)
Mondtam is, biztosan azért szereti, mert csak 8 nappal a szülés
előtt hagytam abba a munkát, addig mindig BKV-tam napi 2 órát.
Sajnos vibráló eszközünk nincsen itthon, ami a popsija alá téve
használható lenne, úgyhogy marad a "lötyögtetés".
Prólgatom a karomra fektetni hassal lefelé - néha segít.
Igazán a nem-evése aggaszt. Mostanra már 150-180 g-t kéne ennie, és ma reggel is alig tudtam belenyomni 120-t.
Hiába van lefagyasztva egy csomó tej, ha nem akar enni...
A cumit se szereti, de a cici formájú az elmegy. Tud valamit az úrfi. ;)

Hasznosítani próbálom, amiket tanácsoltatok egymásnak korábban és nekem is most, de patt helyzet kezd kialakulni.
Ha már enne rendesen és lenne kicsit több tej, az sokat jelentene!
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy két ciciből eszik és a kettőből lejönne neki annyi, amennyi most kell neki. Mint írtam, lefagyasztva is van tej, tehát tudnék neki adni pluszban, ha lenne rá igénye. De nincs. Mostmár kell, hogy történjen valami!

Kép
Kép
rozinante
 
 


symont írta:Köszi Suti!
Még 1 kérdés. Elég egyszer inni egy nap? És mikor tanácsos inni? Reggel vagy este?


bármikor,nekem ahogy Berni engedi úgy csinálom,és én úgy vettem észre hogy kb 2 nap múlva jön ki a hatása...

sutimano76
 
 


nyuszimuszi írta:Süti akkor nem vagyunk sokkal kisebbek nálatok! Pedig Lilike jó duci:D 6350 g és 62 cm :)
Idenézz milyen hurkás:D
Kép


nyaminyami combocska!!!!!
ma este fotózok,és majd meutizom!!!

sutimano76
 
 


rozinante írta:Lányok!
Annyira szépek a Babáitok! Gratulálok hozzájuk Mindenkinek! :)

Ágoston nem eszik. Sokszor görcsöl be evés közben és nem tudok mit elkövetni, hogy eleget egyen. Lelassult a hízása, de nagyon! Alkalmanként 80-120 g-t eszik. Ennél már karácsony előtt is többet evett! A tejem meg sokkal kevesebb lett. :(
Most kétségbe esetten fejek, iszom a tejserkentő teát, hátha meg tudom fordítani a dolgot! :cry:
De még akkor sem oldottam meg azt, hogy egyen Ágoston. Folyton piszkálnom kell eveések közben, ha meg begörcsöl a hasa, akkor fél órát is várok, mire lecsillapodik. Akkor meg szinte reménytelenül bealszik, hiszen elfáradt a kíntól. :(
Tegnap már bőgtem vele.

Azt hiszem kezdik kiborulni. :oops:


Ne parázz,inkább vidd el és nézze meg doki,és világosítson fel hogy mi hogy történik!!!Ha csak idegeskedsz tényleg el fog menni a tejed!!!

sutimano76
 
 


Ja és Berni legjobb evése a délutáni és eddig többször 100 g -t mértem!!!!

sutimano76
 
 


Rozi,sztem nem eszik keveset!!!!

Katyca az ujjad marha vastag,nálunk lehet kapni szélcsővet az hurkapálca vastagságú,inkább azzal,mert sztem az ujjad nagyon szétfeszíti és nehogy tönkrevágd a záróizmát!!!!én a hőmérőt is alig merem dugdosni,mert félek a záróizom miatt!!!a kúpot meg egyenesen utálom!!!Hála csak egyszer kellett eddig!

sutimano76
 
 


Katyca!

Szerintem is vastag az ujjad, én párszor dugtam a digitális hőmérő végét, az még úgy ahogy elmegy. Ami a kúpot illeti, nagyon utálom. Egyszer adtunk Csengének oltás után egy felet, de úgy ordított szegényem, mintha öldösték volna. Felváltva toltuk apával, de már én is majdnem sírtam. Mért nem lehet normális, gyerek popsihoz méretezett kúpot gyártani. Vagy lenne kis, illetve nagyobb manók popójára méretezett kúp.

150-180 ml? Csenge annyit soha nem fog enni, nincs is annyi tejem. Én már eldöntöttem. Megpróbálok nem izgulni. Kipróbálom ezeket a csodaszereket, persze nem keresztezve őket és remélhetőleg elég lesz a tejem, amíg szükség van rá. De nem fogom stresszelni magunkat, mármint magamat sem és Csengét sem. Most persze bátor vagyok, ha meg kicsit lanyhább a cickóm, már esz e fene. Ááá, de nehéz ez a tej dolog.

Kép
symont
 
 


Sziasztok!a kisujjas temat,hogy a Dni fenekebe dugjam gyerekorvos mondta.de nektek teljesen igazatok van,vmi massal kene probalgozni,kiprobalom a homerot.de az kis ujj bedugasnak volt eredmenye mert Dani ma egesz nap kakilt. Lanyok 3 vagy 4 honapos kortol lehet adni pepes etelt a piciknek.en ugy hallottam hogy 3 honapos kortol mar lehet adni pepes gyumolcsot..Dani ma eleg hasfajos,hisztis mano..es kicsit szencedunk az elalvassal.jo ejt mindenkinek.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Helloo

Már mi is alukálunk, megkezdtük a főzelékezést, szépen haladunk:D

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Sziasztok!
Voltunk orvosnal, mert mar minden evesnel gorcs es siras volt, a vegen pedig nem-eves.
A doktorno irt allergia es intolerancia esten alaklamzahto tapszert. Most csak azt kapja 4 napig, kedden megyunk vissza. Ha ez segit, el kell apasztani a tejem, nem szoptathatom. Paff. Bogtem hazafele.
A dokineni azt tippelte, hogy laktoz intolerancia a baj. De en szeretnem tudni biztosan, hogy az a baj. Emlitett ugyanis valami tablettat, ami ilyen esetekre van es az mellett tudnam szoptatni. Marpedig en akarom szoptatni es tudom is. Most csak lefejem a tejet es jon annyi, hogy "masfel" gyerek is jol lakhatna. :)
Agoston szegeny tiltakozott, volt sirdogalas, nem tetszett neki az uj modi, de hasgorcse nem volt. Viszont olyan furat kakilt. Sokkal budibb, mint eddig, nem olyan vizesen hig (ez nem lenne baj), de volt benne egy csomo paprikamagra emlekezteto feheres valami. Lehet, hogy nem emeszti meg a tapszert sem.
Probalok ekresni gasztroenterologust, mert az Orson es a Betesdaban allitolag max majusra van hely. Addig nem erunk ra varni, de azert felhivom oket hetfon.
Szoval ennyi.
Katyca, Symont remelem megoldodnak a gondjaitok! Nekem az valt be tejjel kapcsolatban, hogy tenyleg iszom napi 3-4 litert, ebbol 1,5 liter nagyon hig Laktoherb (1,5 l vizben 2 filter) es a nyugalom.

Kép
Kép
rozinante
 
 


Rozi,sztem normális a kaki,nekünk anyatejesnél van benne olyan paprikamagszerű darabok,Kiváncsi vagyok hgy tényleg a tejallergia lenne az ok?tudom könnyen beszélek de tépj túl rajta,mert ez a szorongásod átmegy Ágostonba is,legyen természetes hogy tápit eszik és kész!!!ettől még ugyanolyan anya vagy!!!!később a főzelékekbe se lehet beletenni a most lefejt tejet???

sutimano76
 
 


Rozi!!!

Tényleg ne aggódj! Azzal jót biztos nem teszel. Boldognak kell lenni, igy vagy ugy, nekem higyj, sosem tudtam szoptatni, mert kicsi a cicim, és egyszerűen nem volt tejem. Ettől még Lilike hízik, sőt kiegyensúlyozott, egészséges, és boldog. Ha ettől a kis Ágoston jól lesz, akkor hál istennek. A lényeg az, hogy vége legyen mindennek, ami miatt sír! Meg azt is meg figyeltem, ha én feszült vagyok, Lilike is nyöszörög egész nap. Remélem tényleg "csak" ennyi lesz, semmi komoly. Jah, és Lilikének is darabos a kakija, sztem normális.

Ne aggódj! Pusziiii

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Suti, Nyuszi, koszonom a vigasztalast! Tudom, hogy igazatok van.
Probalok nem aggodni, de azert rosszul esik es a tortenet. :(
Nem tudom, Suti, hogy kesobb tudom e hasznalni a lefagyasztott tejet. Szerintem csak akkor, ha kinovi addigra vagy talalunk valami megoldast az enzimek aktivalasara. Minden esetre hetfon addig nem nyugszom mig nem talalok gasztroenterologust aki hamar fogad minket, es aki konkret vizsgalat alapjan megmondja a tutit.
Amugy kevesebbet sirt es tobbet mosolygott Agoston ma. A kis hasa sem olyan puffadt, mint korabban. Szoval biztosan az emesztese volt elegtelen.

Kép
Kép
rozinante
 
 


Szia Rozi!

Szerintem sem kell egyből a legrosszabbra gondolni. A barátnőm kisfiánál egyik napról a másikra jött elő hasonló probléma. Náluk aztán annyival megoldódott, hogy semmilyen tejterméket nem evett a szoptatás alatt, még most is szoptat, a kicsi most lesz 14 hónapos. A hozzátáplálásnál is kihagyott minden tejet tartalmazó dolgot, pudingokat, stb.
Állítólag a baba is kinőheti majd mert ez nem laktóz érzékenység volt nála, hanem valami más.
Laktóz érzékenységes családot is ismerek ahol az anyuka és a három gyermeke is laktózérzékeny. Oda kell figyelni rá és tényleg nem egyszerű, általában laktózmentes tejterméket esznek, de ha mégis egyszer-egyszer tejes dolgot esznek az a bizonyos tabletta, tényleg hatékony.

Móni

Kép

Kép
momo73
 
 


Sziasztok Lányok!

Az én lányom kézevő lett. De olyan intenzitással eszi, hogy elképesztő. Sokszor azért morgolódik, mert nem fér be mindkét keze a szájába. Nem tudom mi lehet ez? Fogzás? Amúgy is mindent bekapna, szóval jókat mosolygunk rajta, mert néha nagyon vicces az egész :lol:

Kép
symont
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: