Új privát üzeneted érkezett!

Anita gratulálok!
szerencsés vagy, hogy ennyi tejcid lehet. mi még mindig bajlódunk. de most már csak azért imádkozok, hogy ez a minimális mennyiség sokáig kitartson. még legalább 2 hónapig.
holnap kánikula, vigyázzatok!

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok Lányok!

Anita gratulálok Danikához. Szép nagy babucika lett.

Nagyjából végig olvastam a bejegyzéseiteket, sajnos most reagálni nem nagyon lesz időm, mert gyorsan írom, hogy mi újság velünk.

Vasárnap július 6-án megszületett az én kislányom is 3400 grammal és 54 cm-el 21 óra 15 perckor császárral.
Számomra ő a világ leggyönyörűbb babája. :lol:

Tisztára érzékeny lettem azóta, ha csak rágondolok a szülésre máris sírok (most is :) )

A szülés maga, nem volt rossz élmény, én csak ajánlani tudom az uzsokit mindenkinek akik aznap bent voltak mind nagyon rendesek és kedvesek voltak. 16 órára mentem be, hogy kb. 10 perces fájásokat érzek, legalább nézzenek már meg, hogy mi van velem, ha ez még nem komoly akkor haza megyek, csak ne otthon kelljen aggódnom. Közölte a szülésznő aki megvizsgált, hogy 2 ujjnyira nyitva vagyok és ebből még ma baba lesz, így nem enged haza. Elkezdődött az adatok felvétele, az átöltözés és utána egy orvos is megvizsgált aki felvett. Halász doktor volt, tényleg nagyon kedves, (már nem tudom ki írta itt, hogy szívesen járna hozzá ... szerintem ha szimpi akkor válaszd) szóval utána előkészítés volt, borotválás, beöntés, zuhanyzás majd rátettek a ctg-re ez kb. 1 órás procedúra volt, csak innentől jöhetett be a férjem. Itt még mosolyogtam jókat, néztük a tévében az üvegtigrist, a fájások olyan 5 percesek voltak. Az első orvosi vizsgálat után egy erősebb vérzést tapasztalat a doki, de ezt még betudták a tágulásnak, nem különösebben foglalkoztak vele, ám észrevettem, hogy sokszor összesúgnak a fejem felett.
Többször elhangzott, a császár ... mert mondván pici vagyok ... stb. De nem vettem komolyan. A ctg alatt voltak erősebb fájásaim amikor nagyon szenvedtem a legrosszabb mégis az volt, hogy feküdni kellett. Én legszívesebben járkáltam volna. Az ügyeletes orvos aznap este a Járányi doktornő volt, ő is megvizsgált és ő repesztett burkott nekem, mondván már szólt a dokimnak, jön és megbeszélte vele. Na innentől jöttek a fincsi fájások. Itt már szenvedtem, de még a vége nagyon messze volt.
A borokrepesztésnél észrevették, hogy ömlik belőlem a vér (én meg az ágy bőrhuzatát konkrétan téptem annyira fájt ahogy szinte ököllel túrtak bennem :shock: kb. fél óra után újra megnézték a burkom, és mondván, hogy nem nagyon folyt ki elég víz, újra lyukasztottak egyet. Akkor már nagyon véreztem és újra és újra az a bizonyos összebeszélés a fejem fölött ... nagyon rossz volt! Tudtam hogy baj van, de nem mondták amíg a dokimmal nem beszéltek telefonon. A dokim szerencsére beért ... de a hírt, hogy meg kell császározni, mert tojásnyi alvatt vérdarabok folynak ki belőlem a doktornő közölte velem. Mondta, hogy az orvosom már itt van, és vele is megbeszélték. Persze el kezdtem pityeregni, de nem hisztiztem, hanem tök higgadtan tudomásul vettem. Mindenki nagyon de nagyon kedves volt velem, egyfolytában símogattak. A dokim is! A műtös fiú, aki a nyakláncot levette a nyakamből, az altatós orvos, aki végig bíztatott. Mindenkit csak zöldben és maszkban láttam, de egyfolytában bíztattak, mert a műtőben egy kicsit elfogyott már a türelem nálam. Ráadásul a spinális érzéstelenítést sem találták el először. A magzatvíz meg csak folyt és folyt alattam, és ettől mert nem tudom miért tisztára szégyeltem magam, hogy elöntöm vízzel a műtőt sírtam. Folyamatosan kérdezgettek közben, hogy mi lesz a baba, lány vagy fiú és mi lesz a neve. És milyen gyönyörű neve lesz ... szóval mindenki előtt le a kalappal mert nagyon nagyon rendesek voltak velem. A császármetszét nem éreztem, folyamatosan kérdezték, hogy érzek-e valamit. A dokim beszélt hozzám. A babát kiemeléskor felmutatták nekem, majd megtisztítva visszahozta az anesztes doki (aki haláli jó fej volt végig) és oda tette fejem mellé és én csak puszilgattam és beszéltem hozzá. (Na most megint sírok!)
Szóval még tudnék litániát írni, de nagyjából ez volt a szülésem. Nem hagytak szenvedni, amint látták, hogy baj van rögtön a műtét mellett döntöttek, egyébként az ok részleges méhlepény levállás volt.

Blanka baba gyönyörű és nagyon jól van, szép kerek látszik hogy semmit sem szenvedett. Nagyon hamar beindult a tej, és kárpótol mindenért, hogy olyan szuperul eszik és szopizik. Tegnap pénteken jöttünk haza.
Csütörtökön találkoztam délután Tamarával még egyben volt, azóta nem tudom mi van vele. Szegényt a túlhordás miatt befektették.

Na lányok, megyek, mert már így is egy regényt írtam. Mindenkinek puszi!

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok Lányok!

Mizujs? olyan kihalt a fórum :( Mindneki nyaral?!
Ma nagyon meleg lesz, vigyázzatok magatokra!
Mi reggel sétáltunk, akkor még jó idő volt.
Férjem kicsinyíti a képeket, teszek fel este v délután frisseket!
Ha minden igaz, déli szopi után megyünk vásárolni, mert Botesznak előre nem mertem sok ruhát venni, de most már kelleneke a 62-68-as cuccok, be kell szereznem őket :)
majd még bekukk!
Szép napot nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Mizujs? olyan kihalt a fórum :( Mindneki nyaral?!
Ma nagyon meleg lesz, vigyázzatok magatokra!
Mi reggel sétáltunk, akkor még jó idő volt.
Férjem kicsinyíti a képeket, teszek fel este v délután frisseket!
Ha minden igaz, déli szopi után megyünk vásárolni, mert Botesznak előre nem mertem sok ruhát venni, de most már kelleneke a 62-68-as cuccok, be kell szereznem őket :)
majd még bekukk!
Szép napot nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok Lányok!

Mizujs? olyan kihalt a fórum :( Mindneki nyaral?!
Ma nagyon meleg lesz, vigyázzatok magatokra!
Mi reggel sétáltunk, akkor még jó idő volt.
Férjem kicsinyíti a képeket, teszek fel este v délután frisseket!
Ha minden igaz, déli szopi után megyünk vásárolni, mert Botesznak előre nem mertem sok ruhát venni, de most már kelleneke a 62-68-as cuccok, be kell szereznem őket :)
majd még bekukk!
Szép napot nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 


Kedves Timi!

Gratulálok még 1 x nektek, nem semmi a te szülés sztorid sem :) De neked legalább hatott az EDA a mütőben :) Én csak azt sajnálom, az egész császáros sztoriból, hogy el kellett altatni és nem láttam, nem puzsilhattam Botit, csak este, mikor magamhoz tértem.
De már túl vagyok rajta!
Örülök, h tejcsi meg minden ok. Engem is ez vigasztalt kezdettől fogva!
Az érzékenység még fokozódik, majd meglátod, én is minden kis hülyeségen tudok sírni!
Majd tegyél fel Blanka képeket, nagyon várom!
Sok puszi

Melus

Kép
melus79
 
 


Picit en vagyok! Meg egyben, mert igazan nem tulhordas miatt voltam /vagyok benn hanem toxemia gyanuval. Szerda ejjel igen magasra szokott a vernyomasom, igy hivtunk mentot, ami nem jott ki hanem helyette felhivott eg yugyeletes orvos( addigra mar a rangatozos rohamom elmult, es a vernyomim is lejebb ment) es 15 percig fagatott mi a baj, stb, majd megallapiotta ez nogyogyaszati problema, menjek be a korhazba, de hozza tette ha lehet taxival mert a mento nem jon ki. Szoval bementunk az uzsokiba. Az a fiatal doktorno volt ugyeletben meg csupa jofej szulesznok, megvizsgaltak minden ok volt, a vernyomas is mar csak 140/90, de bennfogtak, mert masnap jottek a vizsgalatok, uh, aramlas, ver, vizelet. Szoval az biztos volt aznep amaradok, bar a vernyomi egyre jobb lett, sot az odema is elmult. Na mindegy ettem a somentes kajat es hallgattam a szobatars horkolasat. Masnap ujra ctg, vizelet, vernyomi mar tiszta jo volt, megis mondtak meg maradjak, mert a vizletben feherje van, de ha az ismetelt jo lesz, mehetek haza. De mire meglett a vizlete eredmeny HAbi eltunt, HAjdu meg nem irta ala a zaromat. Aztan ma reggel ezt ujra eljatszotta a vizites doki, hogy mivel utolso napok, es feherje a vizletben nem enged, pedi a vizites fuzetbe be volt irva hogy mehetek.
Mondanom sem kell nagyon kibuktam, bogtem mint a csacsi, de jott a szuleszno es mondta menjek az osztalyirodara, hatha hazaengednek. Oszt ott volt Lukacs, es mondta ha nekem Habi megigerte mehetek, de a zarot nem adja ki, kedden menjek vissza.
Szoval elvileg keddig ha nem emgyek szulni itthon lehetek. A tulhordas is akkor kezdodik, es azzal mindenkepp be fognak feketni a keves magzatviz es a toxemia gyanuja miatt.

Hat szoval sajna ez van velunk.
Es mar angyon turelmetlen vagyok.
Sok szulestortenetet hallottam es megtobb gyonyoru csecsemot lattam:) Tobbek kozott Blankat is aki tenyleg egy tunder bogar formas kislany!


Melinda: koszonom a ram gondolast! de jo hogy Boti mar igy no, hogy uj ruhak kellenek:)
JA megjott az a kengurus kedvesmeny es jo mert aug 31ig be tudom majd valtani:)
Szep napot Nektek!
A ti fotoitokat is varjuk!

Na meg Blankarol is!
Ja Timi: nagyon szimpatikus a ferjurad:)
Vendég
 


Szia Tamara!

Bocsesz, valamiért a túlhordásra emlékeztem, hogy azért fogtak bent. Kicsit szétszórt vagyok, ez a bébi lány teljesen leköti minden agysejtemet :lol:

(Ahogy a férjem mondaná: a legkisebb intelligencia irányítja a családot!)

Nagyon sajnálom, hogy ennyire macerás neked a terhesség vége, de most már csak lesz valami. Egyszer Annának is ki kell bújni.
Kívánom, hogy szép, természetes szülésed legyen, mindenki olyan rendes legyen veled mint velem volt. És drukkolok, hogy az 5-ös szobába kerülj, mert ott van saját fürdő, és közel vannak a bébik :D

Csecsemősök:
A délelőttönként van egy magas, kicsit nagydarab Erzsike csecsemős nővér (szerintem ott ő főnök :lol: ) kérd a segítséget pelusozás, köldökápolás miatt, mindent szépen elmond. Nagyon aranyos, jó fej. (nem mindegyik csecsemős mondja el mit kell csinálni!) A csecsemősök között is van nagyon sok rendes, aranyos, én csak egyet fogtam ki a bunkó volt velem, konkrétan sírva mentem vissza a szobába :cry:

De ez nem számít mert én most mindenen sírok :D

Vigyázz magadra!

Melinda!
Köszönöm a gratulációt! Képet majd teszek fel ... most megyek mert megjött a férjecském :-)

Puszi

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Koszi Timi! Hat en meg bizom magunkban hogy megindul a szules meghozza a nelkul hogy meg napokat dekolnek a korhazba!
Ja es Habi tenyleg jo pasi :wink: Mindenki kedvence volt a szobaban, na meg alkudozni is udtam vele a hazajovetlerol:)
Szep napokat Nektek! Azert pihizz is!
Vendég
 


Tamara!

Jót mosolyogtam ... Az én szobatársaimnak is tetszett a doki :lol:
... de tényleg Hábi csillagos 5-öst érdemelne ha osztályozni lehetne a dokikat a kórházban. Én figyeltem a szobatársak dokijait, egyik sem foglalkozott nagyon a babákkal. Az enyém meg ott állt felettem a viziten és nézte, hogy pelusozom Blankát (viccesen meg is kérdezte: működik a bébi?) A császár előtt pedig, amikor bejött a vajúdóba, akkora nyugalom lett rajtam, örültem végre egy ismerős arcnak ...
Tök jó lenne ha nála szülnél, nem bánnád szerintem :wink:

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok Lányok!

Tamara, kitartás!Bízzunk a hétfői hidegfrontban :)

Timi, tegyél majd fel képeket Blankáról!

Kép Boti Kép Kép Akkor csatolok pár képet Botiról, ezek a legfrissebbek :)

Jó pihit nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok Lányok,

Köszönjük szépen a gratulációkat!

Timi, nektek is jó egészséget és sok-sok örömteli pillanatot kívánok Blankához!
Amit a műtősökről leírtál, azzal teljesen egyet értek. Én sírtam, amikor betoszítottak, annyira magam alatt voltam amiatt, hogy nem tudom megszülni a gyermekemet. Tudom, ez így most elég hülyén hangzik, de akkor nagyon magam alatt voltam, most is a sírás környékez, ha azokra a pillanatokra gondolok, amikor a dokim közölte, hogy konzultált a többi orvossal és nem várhatunk tovább. Nagyot csalódtam magamban, de Danika egészsége mindennél fontosabb volt. Szóval elsírtam magam, és velem is éppen úgy volt, ahogyan Timi mesélte: a műtősfiú poénkodott, az altatóorvos vagy nővérke (nem tudom pontosan, kinek mi volt a feladata) a műtőben végig vigasztalt, beszélt hozzám, vidított, annyira jól esett! Mintha egy más világba csöppentem volna a 12 órás vajúdás után... Nekem is megmutatták Danit, amikor kiemelték belőlem, majd visszahozták felöltöztetve is, amikor a doki még javában a hasamat varrta.

Eszter, nem tudom, másoknál hogyan zajlik a a császározás, nálam kb. úgy volt, mint Timinél - tehát vajúdtam előtte, amiből a legrosszabb a sok vizsgálat volt. Element éjjel 2-kor a magzatvizem egy része, bementünk a kórházba, de csak egy ujjnyira voltam kitágulva. Aztán ctg, és vártunk 6 órát, hátha tágulok. Nagyon gyenge fájásaim voltak, szinte semmi. 8-9 körül felkenték nekem a méhnyak-puhító zselét, aminek szintén 6 óra a hatóideje. Akkor kezdődtek már erősebb fájások, kb 3 percesek. 11-kor újból megvizsgáltak (akkor épp Járányi doktornő, azt hiszem...), de még mindig 1 ujjnyira voltam tágulva. Észrevette viszont, hogy a burok nem volt rendesen kirepesztve, tehát burokrepesztést is végzett. Az nem fájt, de maga a vizsgálat, ahogyan az ujjával a tágulást nézte, az nagyon. Akkor belőlem is ömleni kezdett a magzatvíz, de már zöldes volt, a baba belekakilt és ivott is belőle. Hamarosan megérkezett a dokim is, de akkor már erős fájásaim voltak, és én is mindent elárasztottam magzatvízzel és én is iszonyúan szégyelltem magam... Szóval a dokim is megvizsgált, fél 1 körül 2 ujjnyira voltam kitágulva, a baba feje nem volt leszállva, ráadásul már ivott a magzatvízből... Az oxytocint nem bírta volna a méhszájam. A dokim konzultált a többi orvossal és közölte, hogy császár mellett döntöttek, nem kockáztathatjuk a baba egészségét. Én nagyon-nagyon bíztam a dokimban és tudom, hoyg mindent a legjobban csinált, most is nagyon hálás vagyok neki. A császárt tapintatosan közölte, de azért ott helyben elsírtam magam.. Iszonyú pillanatok voltak. Hát kb ennyi volt az én szülétörténetem. A fiam egy kis angyalka, még mindig hihetetlen számunkra, hogy egy ilyen kis csoda költözött be az életünkbe...

Ja, és hogy dicsekedjek is egy kicsit: tegnap éjjel 9 órát aludt egyhuzamban, az éjszaka pedig 7 és felet....!! Nem tudom, ezután is így lesz-e, de ha igen, az csodálatos lenne. Sokat eszik napközben, egyhuzamban 4 és felet alszik nappal is. Nem sírós, csak ha éhes, de akkor ám nagyon! :)

Timi, amikor te szültél vasárnap este, akkor kész káosz volt a kórházban. Rengeteg újszölött volt, és nem engedték meg nekünk a csecsemősök, hogy éjjelre bent hagyjuk náluk a babát. Velünk kellett maradjon, és én teljesen kétségbe estem, hogy mit kezdek vele éjszaka... :) Szerencsére nagyon jó fiú volt, az volt az első közös éjszakánk (addig csak a nappalokat töltöttük együtt). Sajnálom, hogy nem találkoztunk a kórházban! Talán össze lehetne hozni egy baba-mamás találkozót a fórumozókkal, nem? :) Ti már mind ismeritek egymást?

No megyek, pihenek kicsit, szép vasárnapot kívánok nektek!!!

Anita
nita83
 
 


Melinda: nagyon szepek vagytok!
HAt nem ar nem tudom miben bizzak mi tudna kicsalni Annat! Meg egy kis "huncutkodast" is beiktattunk de semmi, seta is volt , lepcsozessel, semmi( es meg csak a vernyomasom sem szokott egbe:) ).

Timi: holnap Habi ugyel, nem tudom ejjel el, de en benne vagyok ha akkor szulok, csak szuljek mar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mindenkinek szep napot, jo babazast!
Vendég
 


sziasztok!
Timi gratulálok a kisbabához!!! Nagyon megindító volt a történeted, én is elpityeredtem, amikor olvastam, hogy megpuszilgattad a Blankát!!
Melus - nagyon szépek vagytok a képen!!! Aranyos, szép baba Boti!!!
Tamara - örülök, hogy minden rendben veled, akkor azért jó, hogy bementetek a kórházba, most már csak tényleg pár nap van hátra...
Timi, Melus, Anita - köszönöm a császáros történeteket, a legmegnyugtatóbb, hogy mindenképpen jó kezek között van az ember az Uzsoki kórházban, hogy mindenki kedves, türelmes. Igazából biztos hozzáállás kérdése is. Hogy mi hogyan állunk hozzájuk. Nagy szerencse, ha ennyi figyelmet fordítanak ránk.
Már én is úgy várom, hogy megpuszilgathassam Glóriát - talán már az is mindegy, hogy jön a világra, csak egészséges legyen!

Tegnap megvolt férjem szülinapi partyja, igazi meglepetés volt, mindenki jól érezte magát, és férjem is nagyon örült. Igaz, hogy én éjfélre eszméletlenül elfáradtam, de igazán megérte a sok vidám arcot látni magunk körül :lol:

Kép
chesther
 
 


Szép napot Lányok!

Én benne vagyok a babás-mamás találkába, Anita :) Mi még pocakosan találkoztunk Krisztivel és Ádival, Timivel és Tamarával, és én még Esztert is ismerem, meg Katát (Andaka). De szerintem szept.ben már kivitelezhető lenne!

Eszter, tök jó, hogy jól sikerült a meglepi party :)

Úgy érzem, ez a császár dolog először mindnekit megvisel! Én is asonlóan éreztem, ahogy Ti, magamban kerestema hibát, de a dokim megnyugtatott, hogy Boti 2x akkora gyerek, mint akit én normál úton meg tudnék szülni :oops:

Nálunk du. babalátogatás lesz, de este még szerintem jövök!

Szurkolok Tamara, hogy Anna elinduljon kifelé :)

Melus

Kép
melus79
 
 


Szép napot Lányok!

Én benne vagyok a babás-mamás találkába, Anita :) Mi még pocakosan találkoztunk Krisztivel és Ádival, Timivel és Tamarával, és én még Esztert is ismerem, meg Katát (Andaka). De szerintem szept.ben már kivitelezhető lenne!

Eszter, tök jó, hogy jól sikerült a meglepi party :)

Úgy érzem, ez a császár dolog először mindnekit megvisel! Én is asonlóan éreztem, ahogy Ti, magamban kerestema hibát, de a dokim megnyugtatott, hogy Boti 2x akkora gyerek, mint akit én normál úton meg tudnék szülni :oops:

Nálunk du. babalátogatás lesz, de este még szerintem jövök!

Szurkolok Tamara, hogy Anna elinduljon kifelé :)

Melus

Kép
melus79
 
 


Szép napot Lányok!

Én benne vagyok a babás-mamás találkába, Anita :) Mi még pocakosan találkoztunk Krisztivel és Ádival, Timivel és Tamarával, és én még Esztert is ismerem, meg Katát (Andaka). De szerintem szept.ben már kivitelezhető lenne!

Eszter, tök jó, hogy jól sikerült a meglepi party :)

Úgy érzem, ez a császár dolog először mindnekit megvisel! Én is asonlóan éreztem, ahogy Ti, magamban kerestema hibát, de a dokim megnyugtatott, hogy Boti 2x akkora gyerek, mint akit én normál úton meg tudnék szülni :oops:

Nálunk du. babalátogatás lesz, de este még szerintem jövök!

Szurkolok Tamara, hogy Anna elinduljon kifelé :)

Melus

Kép
melus79
 
 


Timi: Nektek az angelcare melyik modellje van?
Nekem noverem kuldott egyet de leirast nem, es az olyan hogy legzesfigyelo es bebicsosz egyben a modellje AC 201-R, es van rajta olyan a bebicsosz reszen is es a legzesfigyelo reszen is hogy A, B funkcio, es nem jovunk ra mi az.
Ha esetleg van kis idod, es a tieteken is van ilyen leirod legyszi!
Koszi!
Vendég
 


Sziasztok,

Videken vagyok, csak gyorsan bekukkantottam, mert vartam mi van Timivel...

Timi gratulalok a pici lanykahoz, tul vagy rajta es legfobb, dhogy mindenki rendben meguszta. Nem volt egy leanyalom amit irsz, de megnyugtato, hogy gyorsan dontottek es vegig embersegesek voltak.

Melus, nagyon edesek vagytok.
Tamara, en is nagyon utalom a korhazi kalvariakat, konkretan en a gyerekkel jartam meg mar 2szer, ugyhogy, ha valaha is felmerul, hogy hazaengednek, akkor elso kerdesem, hogy mikor kapom meg zarot, eleg ha visszajovok erte, sot voltam mar annyira pipa is, hogy megkertem oket ugyan postazzak mar ki.(amikor konkretan meg azert tartottak volna benn minket 2 napig, hogy tobbet kapjanak az oeptol). Nekem ezzel nem volt gondom, mert a gyerek mutetjere konkretan 2000 Ftot utaltak at, ami szinte a gyorgyszerre se volt eleg, de akkor a korhaz is alkalmazkodjon mar.

Virusfertozes ugyben: Adi jelentosen javul, ugy nez ki, hogy megusztuk az antibiotikumot, en eleg gyatran vagyok, de ez a korulmenyektol is fugg. Konkretan tegnap lagziban voltunk, delutan majdnem elajultam a templomban mikor allni kellett, aztan este annyira jol ereztem magam, hogy nehanyan nem gyoztek csodalkozni, hogy birok ekkora hassal igy tancolni. Mara meg ugy kohogok, hogy nem birom a vizeletemet tartani illetve brutalisan kemenyedik a hasam, ugyhogy, ha holnapra nem valtozik akkor be kell szereznem valami kohogescsillapitot.

Talalkaban en nagyon benne vagyok, ugy tudom, hogy mas topikokban inkabb jatszoterre szervezik az anyukak, igy a nagyobb tesok is jol elvannak. Akikkel mar talakoztam tudjak kabe mirol beszelek....

Na, ha lehul a levego, indulunk haza.Nektek kellemes estet.


Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


sziasztok!
bőszen olvasok vissza, de iszonyúan sokat írtatok, még jó pár napig el fog tartani, ameddig befejezem... nagyon sok hasznos infót találtam, és köszönöm azoknak is, akik válaszoltak.
van valaki, aki év vége felé fog szülni? én elvileg január közepére vagyok kiírva, de ki tudja mi lesz addig :) 2009-es topicot pedig nem akarok nyitni, még valszeg kevesen lennénk, úgyhogy inkább titeket olvaslak addig is! :) remélem nem baj! :)

Eszter

Kép
sztocsi
 
 


Sztocsi - én október 21-re vagyok kiírva, szóval eléggé év vége felé :lol:
Bár ritkán nézek be, de mindenkinek gratulálok, akinek megvan már a babája, és drukk-drukk, akik mostanság jönnek!!! Mindig olvaslak benneteket, csak írni nem igazán van időm, csak egy topikba, kettőt nem bírnék meló mellett, de augusztusban már nem dolgozom, talán jövök többet is.
Na mentem, kitartást mindenkinek a frontokhoz!

Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


sziasztok!

Timi!
gratulálok a babához.én is ezen a napon születtem :roll:
neked is a HB a dokid? nálunk nem nézte meg Dorkát igazán. biztos pipa rá, mert nem várta meg míg ő beér :x
bizti nem szokta meg,hogy nem vár rá egy csajszi :twisted:


kedden megyek megyek hozzá csajok, átadjak valami üzit? :oops: :lol:

Dorkának koszmós lett a feje sajna.
amúgy jól vagyunk. na mennem kellmert nyűgös.

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bekukkantottam :-) Blanka bébi éppen alszik ... a 10 órás szopig most van egy kis időm.

Melinda, nagyon nagyon szépek vagytok :-) Boti mennyit változott, hihetetlen, nő mint a gomba? Én is mindig észreveszek valami változást Blankán is. A legjobb, hogy már itthon vagyunk, és apucika is itthon van velünk és szokjuk, tanuljuk egymást. Ma már úgy csináltuk végig a fürcsit is, hogy nem sírt, szuper dolog rájönni egy-egy technikára :wink: , most pl. áldjuk ezt a fürdetőhálót, mert előző este kézben fürcsiztünk és nagyon sírt, mert mi sem és ő sem érezte túl biztonságosnak :-) Még jókat bénázunk, de sokat röhögünk magunkon :-) Szopi nálunk nagyon jól megy, és nem tudom ti hogy vagytok vele, de megtudnám zabálni amikor leveszem a ciciről és olyan elégedett képet vág :-)

Anita: nagyon hasonló szülésünk volt, és sajnálom, hogy nem találkoztunk a kórházban ... bár lehet, hogy láttuk egymást. Igen az az este nagyon brutál volt, a front előcsalt egy csomó bébit, az orvosok is kapkodtak ... plusz szülésznőket is hívtak be ... stb.
Babás találkozóban én is benne vagyok, de még egy picikét később, a szeptember szerintem is jobb lenne.

Kriszti: megint beteg Ádi? Jaj, ne! Most milyen vírusfertőzés ez? Remélem hamar meggyógyul.
Lagziban táncoltál? Aztamindenit :lol: jövő hónapban mi is hivatalosak vagyunk egybe, bár még egyáltalán nem tudom, hogy eltudok-e menni :roll:
Igen hála az égnek, nálam nem vártak tizenórákat, ma néztem a zárómat, hogy a felvétel időpontjától a baba születéséig 5 óra telt csak el.

Tamara: ne légy türelmetlen ... tudom a várakozás a legrosszabb az egészben. Ha Anna baba rendes kislány akkor ez a nagy vihar ki fogja csalogatni :-) Jövő hétre egyébként is mondják a hűvösebbet :wink:
Légzésfigyelő: nekünk AC301-R van. Az A B C jelek a gyerekörzőegységen (adó) a csatornát jelenti, ha van nektek is hozzá szülői-egység (vevő) akkor ha pl: A csatornára állítod az örzőt akkor a vevőt is A csatornára kell kapcsolni. Arra figyelj, hogy ha a babát majd kiveszitek a kiságyból az örzőt ki kell kapcsolni, mert úgy fogja érzékelni, hogy nem vesz levegőt, nem mozog stb. a bébi és el kezd riasztani. A gyermekörzőn még be lehet állítani, hogy mire riasszon, mit figyeljen pl: csak mozgást, vagy csak hangot figyeljen, vagy nézzen szinte mindent.

Remélem tudtam segíteni neked ... egyébként ha valami nem tiszta a neten van fönt ezekhez használati utasítás. Az összeszereléshez érdemes lenne egyet letölteni.

Eszter: gratulálok a férjed szülinapi partyjához, ügyes vagy, hogy így összetudtad hozni ... biztos nagyon boldog volt a párod :D

Ildi, Sztocsi: örülök, hogy olvastok minket, remélem tudunk néha új, hasznos információkkal szolgálni :wink:

Blankáról van fent kép a képtáramban, ezek még a kórházban készült képek, már van sok itthon készült is, majd ha lesz időm azokat is felteszem:

http://www.kep.tar.hu/mayernagy/50590577#2

Puszi
Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Szia Ivett!

Igen nekem is Hábi a dokim :lol: de erről már beszéltünk :-) Nem hiszem, hogy haragudna Dorkára, nálunk az is számított, hogy pont akkor jöttek vizitelni amikor Blanka bekakilt :-) Ugyebár a gyerekek nem foglalkoznak a vizittel :-) Egyébként a férjem másnap (szülés másnapján) pont kint volt a folyosón és vele is sokat beszélgetett, elmondta neki, hogy mi volt a szülésen, és én milyen jól viselkedtem ... stb. :lol:

Én is megyek hozzá 6 hét múlva ... üzenni? hmmmm most inkább nem :lol:

Mitől lett koszmós a feje Dorkának?

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Ivett!
Ja és utólagosan is boldog szülinapot!

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok!

Timi: Blanka baba gyönyörű szép.
Nagyon szép babák vannak itt.

Találkozóba én is benne lennék.
Képzeljétek Lalinak ma öt darab hiszti rohama volt. Hát már
a plafonon mászkáltam. :)

Nem tudom ki írta, de Abigélnek is koszmós a feje.
És már harmadszor fakadt ki neki az első oltás helye.

Hajni

Kép
Kép
Kép
ajni
 
 


jó reggelt mindenkinek! Rég aludtam ilyen jót :D . Nagyon örülök, hogy végre hüvős van!
Timi - nagyon szép baba Blanka, igazi kis angyalka :) !
Ma el kéne mennem a táppénzes papíromért, de nem sok kedvem van hozzá, inkább holnapra hagyom azt hiszem.
Szerdán megyek UH-ra - remélem Glóri megfordult!
A találkozóban én is benne vagyok, talán szeptember közepén, végén egy szép napos délutánon...
A kocsink még mindig nincs kész...illetve, ha ma kész is lesz, férjem nem fog tudni lemenni érte Siófokra vonattal, mert ma meg sztrájk van. Hát nem vicces? Én már csak nevetni tudok ezen. Talán a sors azt akarja, hogy szerzzünk be egy új kocsit (a jelenlegi 12 éves, és eddig remekeül ment, csak mostmár azért félek, hogy egyszercsak cserbenhagy minket...)
na majd még jövök, várom az új infókat a babákról :)

Kép
chesther
 
 


TImi: ez a kislany gyonyoruseges!
Nem csak a Te szemdben:)

Koszi az infot, ossze ossze tudtuk rakni azzal nincs gond, csak ezeket a csatornakat nem ertem.
Az A a csak hang a B meg a mozgas is?
de az azert enm lehet mert azt hatul kell beallitani...Na irok a forgalmazonak hogy ehhez a regebbi modellhez hol lehet hasznalati utasitast szerezni.

JA, turelmes...ahha az vagyok, csak megzakkanok!!!!!!!!!12re megyek ctgre, kivancsi vagyok Hajdu megnez e vagy mond e valamit...Igazibol sajna lehet be akar fektetni a tulhorda miatt foleg akorulmenyek miatt, keves magzatviz, toxemia...

Tenyleg volt valaki akinek volt toxemiaja? Lehet olyan toxemia amihez nekem nem jarul magas vernyomas?
Mert teny azzal kerultem be, de azota egyszer sem volt magas. Csak a feherje mutatja, arra meg azt mondta az egyik neni, hogy csakis toxemiara utalhat.....Nagyon felek osiznten, hogy nehogy valamelyikunknek baja legyen!
MAr arra is gondoltam a legjobb az lenne, ha meginditanak, most, bar gondolom nyomos indok nelkul nem csinalnak ilyent....

Probalom lefoglalni magam, de nem megy tulzottan......Mindegy ma meg bevetem a takaritos lepcsozos aktiv format, hatha holnaptol megint agyba tessekelnek.


Mindenkinek szep napot!

Babak bizti nehezen viselik ezt a nagy idojaras valtozast! Kitartas ha nyugoskodnek!
Vendég
 


sziasztok!

Timi!
először is köszi a köszöntést. bocs, hogy elfelejettem. igazából csak nem voltam 100 %ban bizti benne, és lusta voltam kikeresni a táblázatot. nemtudom mitől lesz koszmós a babák feje, de előfordul.

nekünk is tegnap kifakadt az oltás helye. az jó, nem?
na,megyek,mert Dorka már mocorog. remélem beállunk már a 1/4 6os kelésre. már 3.napja ekkor kel először 8)

Kép
.ivett
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem ma mindenkink jobb lesz a hűvös időtől. Én nagyon élvezem, bár a reggeli sétánk elmaradt az eső miatt :(

Timi: Blanka nagyon cuki :)

Kriszti: jobbulást nektek!Pihend ki magad, nehogy valami komolyabb bajod legyen!

Férjem ügyeskedett, Boti képeket találtok a köv. címen:http://www.kep.tar.hu/gomboszo/50590752#2

Nemsokára ideér a védőnő, meg szopi, de még jövök ma!
Kellemes hétfőt nektek!

Melus

Kép
melus79
 
 


Tamara, tudom, hogy már nagyon türelmetlen vagy, én is az voltam. Mi +5 napot vártunk Botira, de megérte :)
Anna Baba tudja, mikor kell kijönnie, hidd el! Kitartás! Sokat gondolok Rád!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok,

Timi, megint beszedtunk 2 virust a valtozatossag kedveert a gyomorrontas melle egy torokgyulladast is. Adi jobban van, most en haldoklom....Tunderi ez a kiscsaj, engem mindig meglep, hogy a csaszaros babak mennyivel szebbek, mint a sima uton szulettek. Ez karpotolja anyukat is azert a sok szenvedesert.

Igen, tancoltam, raadasul csardast meg ciganyt, csak senki be ne kopjon a dokinak...habar en Adi utan is ugralok eleget, remelem a mehszajam birja a strapat.

Ez az ido brutal, nem eleg, hogy ugy kohog majd megfulladok a gyerek is kezelhetetlen....

Nektek szebb napot,

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!

Tényleg jó hűvös lett ma reggel! :wink:

Tamara: a csatorna nem egyenlő a mozgás, hang, hang/mozgás funkciókkal, azokat máshol kell beállítani. A csatornák A, B, C az arra szolgál, hogy megtalált a megfelelő vételt, ha a vétel nem tiszta A-n akkor átkapcsolsz B-re, előfordulhat hogy a házban máshol is használnak ilyen készüléket és az bezavarhat. A lényeg, hogy a vevőn és az adón is ugyan az a csatorna legyen beállítva.

Mozogj, sétálj de ne vidd túlzásba, ne fáraszd ki magad ... a szüléshez is kell erő és kitartás. Nagyon izgulok érted.

Kriszti: jobbulást nektek! Vigyázzatok magatokra, mostmár több vírust ne szedjetek össze :lol: Torokgyuszira meleg mézestea. :wink:

Ivett, Hajni: a koszmó ellen nem lehet tenni a fésüléssel? Mondjuk még én sem fésülgettem Blankát. Doki mit mondott nektek? Írt fel rá valami gyógyszert?

Eszter: látom nagyon aggódsz a kocsitok miatt, nagy kincs is ilyekor egy megbízható autó. Remélem megoldódik ez a problémátok. Mi nem is tudom mit csinálnánk, ha nem lenne, ráadásul azért is átérzem a problémát, mert mi Dunakeszi olyan részén lakunk ahol lehet, hogy van egy nagy szép lakópark, de iszonyú rossz a közlekedés. :evil:
34. hétben vagy, szerintem Glória biztos megfordult már. UH képet majd tegyél fel! Vigyázzatok magatokra.

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Timi: irtam a ceg magyar kepvisletenek es nem telt el 10 perc mellekelve kulodte a hasznalati utasitast:) Szoval mar menni fog minden. Koszi!
Szep napot Nektek!


Melinda; en szivesen varnek 5 napot is kar ha minden rendben lenne, de ott a keves magzatviz, a multheti roham, a toxemia gyanu....igy egy picit sem vagyok nyugodt. Igy akkor hinnem el hogy minden rendben van ha kinn lenne, es latnam, ereznem, hallanam.....
Igy sajnos nagyon sok a sotet gondolat es ketely bennem!
probalok hinni az orvosoknak, de nehez foleg hogy egyik sem gyerekjatek! Es ha mar vegig kitartottam minden nehezsegben nem birnam ki ha valami bizonytalansag miatt tortenne vele valami! Konkretan lelkileg ezt a "sulyt" mar nem tudom elviselni!
Azt hiszem ha nem lenne mellettem a ferjem en mar a pszichiatrian lennek.....Pedig nem eppen vagyok egy gyenge idegzetu ember, de ez mar kicsit sok nekem!



Kriszti: Kitartas Neked! Orulet lehet! Beteg gyerek, te is betegen, rossz ido.....Gyors gyogyulast!
Vendég
 


Melinda!

Nagyon édes Boti baba ... nagyon szép, nyugodt :-)
Imádni valóak ezek a fotók, már nekünk is készültek hasonlók, pl: szopis :-)
Majd ha lesz egy kis időm én is teszek fel újakat a képtáramba.

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Tamara!

Ne veszítsd el a hited, és próbálj pozitív lenni. Tudom k...va nehéz. Főleg, hogy egy anya csak azon rágódik, hogy mi lehet a gyerekével, és ha majd megszületik mégjobban ezen fogsz aggódni ha állsz a kiságy fölött és sír. Pedig tiszta a pelus, evett, és ringattad ... stb. Sok okosat nem tudok mondani, mert egyessével is veszélyesek azok a dolgok amiket te felsoroltál, mindenesetre én abban bíznék a helyedben hogyha gáz lett volna már akkor megindították volna a szülést, nem tudom elképzelni hogy veszélyeztetnék az egészségeteket. Kitartást, fel a fejjel!!!!

Legközelebb csak este leszek.

Timi

Timi

Kép
manati
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon nagyon gratulálok a kisbabáknak és mamáiknak!

Tamara sajnálom, hogy így elhúzódik a szülésed, de Anna baba tudja majd mikor kell kibújni. Annyira jól érzi magát odabent, hogy ki sem akar jönni.
Különben hogy hogy nem ment ki a mentő érted? Ezt nem értem? Van ilyen?
Mi ez a fehérje a vizeletben? Mert multkor nekem is volt, kb 2 hete és kaptam rá urulógustól gyógyszert. REmélem ha megyek csütörtökön Csapóhoz, rendben lesz.

Melinda nagyon édesek a képek! Remélem nem sértem meg apát, de Boti tiszta anyja.
Melus én nem Kata vagyok , hanem Andi :D Tamara kersztelt el Katának valahogy :D

Eszter nagyon ügyi vagy! Nem csodálom, hogy éjfélre kifáradtál!
Mikor is mész szerdán CTG-re? Én 8.15-re.

kismamaik! Készítem össze a korházi cuccaimat. Eddig van:
-tena lady extra betét,
-eldobható bugyi (de szerintem kell majd még nagyobbat vennem),
-hálóingek ( 4 db, de ezek nem gombosak, hanem ilyen spagetti pántos aminek letolom a pántját és kész, de veszek még egy gombosat a skálában láttam jókat), a szülésnél mit kell viselni vagy semmit?.
-bimbó krémem
-popsitörlő
-vettem már sudokrémet a baba popsijára
- melltartó betét
-2 db szoptatós melltartó a skálás fajta, amit Tamara mondott
-vettem már homeopétiás tablettákat is.
-gátmasszázs olaj is van, mondta Évike vigyem szüléshez, mert akkor azt használják
- 2 papucs biztos lesz
Hirtelen nennyi jut eszembe.

bocsánat ha hosszú lettem!

Kép
andaka
 
 


Tamara tessék megnyugodni és nem gondolni hülyeségekre!
Ha baj lenne, akkor már rég bent feküdnél a kórházban és nem velünk cseverésznél!

Timi én is ettől félek, hogy tudom e mi baja van, miért bömböl? De csak majd kitapasztaljuk :D Vagy majd sírunk a bébivel :D Haverunk mesélte, megy haza a munkából, sír a gyerek, sír az anyja, nem tudja melyiknek mi baja, mit csináljon :D

lányok szuper ez az idő.

Kép
andaka
 
 


Andi, ne haragudj a Kata miatt :oops:

Szerintem egyébként nem kell feltétlenül "szoptatós" hálóing, ez is csak egy újabb ok, hogy több pénzt költsél! A lényeg, hogy neked kényelmes legyen!A másik, a szoptatós melltartót én is előre megvettem, de kicsi lett :) a kórházban nem is tudtam használni, meg olyan meleg volt, hogy mia szobában a lányokkal bugyiban voltunk és csak akkor öltöztünk fel, mikor kimentünk :oops: Ennyit kórházi tapasztalataimról :)

Tamara, fel a fejjel! Nem engedtek volna el, ha gond lenne! Ne izgulj és kitartást!

Melus

Kép
melus79
 
 


Sziasztok,

Tamara, nyugi ez az idojaras minden embert megvisel nemhogy egy mindennapos kismamit. Ha ez picit megnyugtat, nekem is nagyon keves volt a magzatvizem es ezt soha nem mondta a doki - gondolom nem akart vele idegesiteni, igy is untam mar a tulhordast - csak a burokrepesztesnel mondta a szulesznonek, hogy nem szamit sok magzatvizre. A magas vernyomas az lehet az idegessegtol is, probalj kivenni egy filemt es leulni megnezni(legkozelebb karacsonykor lesz ra idod :)) vagy barmi csak ne jojjenek a negativ gondolatok...sajna a gondolatnak alkoto ereje van, tehat, ha rosszra gondolsz akkor az be is fog kovetkezni.

Timi, Te hogy csinalod, hogy le tudsz ulni a gep ele? Mondjuk ha jobban belegondolok, akkor nekem is lett volna (hisz szoptatni is lehet olvasva) csak engem anyam mindig elzavart innen :)
Pont tegnap az uton pedzegettem az fejecskemnek, hogy mit szolna, ha miutan hazajonnenk ugy intezne, hogy 1 napot csak 4esben legyunk. Persze ez csak ugy kivitelezheto, ha megserjuk mindket nagymamat....de most beteg vagyok es onzo, persze hogy felvetettem az otletet. Aszonta elgondolkodik rajta....


Andi, kepzeld van olyan, hogy a mento nem megy erted. Mert eloszor a diszpecser eldonti, hogy jogos-e a hivas es ha ketelyei vannak, akkor eloszor kikuldi az ugyeletet. No comment. Lassan el tudom kepzelni, hogy az emberek hazudni fognak, hogy kijojjon ertuk a mento. Ja es azt tudtatok, hogy a taxi nem koteles elvinni a vajudo kismamat. A multkor futottam bele epp ebbe a "jogszabalyba" le is dobbentem rendesen...bar nem hinnem, hogy volna olyan kegyetlen taxis, aki ezt alkalmazna is.
Szulesnel haloinget viselsz(tem), volt korhazi pamut teljesen kiraly. Gombolos haloing sztem nem alkalmas szoptatasra, legalabbis en meg nem talatam olyat aminek eleg hosszu lett volna a gombsora - lehet a brendonos 4-5 ezres kategoriaban kene keresgetni, ugyhogy most en is spagettipantosat fogok vinni.

Nallam a lakasban meg mindig nincs eleg huvos, lehet valami huzatot kene csinalni pedig minden nyitva....

Na megyek fozni,

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


ÚÚ Melinda az lehetett az igazi, már csak egy medence kelett volna nektek oda :D :D
Itthon is imádok egy száll bugyiba lófrálni a nagy melegbe.
A hálóing az piszok kényelmes és olyat próbáltam választani, amit utána is felveszek.
Szopi melltartóból nagyobbat vettem, mint ami most lenne jó. REmélem így kihúzom vele egy ideig.
És szülésnél mit kellett viselnetek anyukák? Barátnőm azt mondja vigyek zoknit szüléshez, mert fázni fog a lábam. Igaz ő decemberben szült, de azt mondja annyira elfáradok, hog lehet fázni fog a lábam. Ez igaz?

Kép
andaka
 
 


Melus,

Ti tenyleg csak bugyiban voltatok, gondolom vizitnel azert nem :) Pedig neztek volna nagyot a doktor urak. Itthon en is eleg lengen vagyok, remelem ez nem teszi a sexualisan aberralta szegeny fiamat :) (poen, ne kuldjetek ram a GYIVI-t).

Labfazas: igen igaz, en is fazta nagyon, bar en ha kimerult vagyok akkor is fazom....


Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


Sziasztok!
Visszaolvasással nem haladok.

Tamara, nekem a záróm szerint toxémiám volt, legalábbis az van ráírva, de én pl. nem tudtam semmiről. Ill. arról igen, hogy szülés alatt is magas volt a vérnyomásom, de ezt is csak méregették, semmi egyéb nem történt.
Drukkolok Neked!

Timi, ügyesen helytálltál, mégegyszer gratulálok!
Nagyon szép Blanka.

Melus Ti is nagyon helyesek vagytok! Neked ki a védőnőd?

Hajni, Rolcsi sem semmi mit tud művelni. Elhiszem, hogy nehéz, de hidd el egyszer végelesz! Én is sokat kiabálok velük. A két nagyobb is kisbaba akar újra lenni és nagyon fárasztó.

Kriszti, jobbulást Nektek!
Amikor a Dorina megszületett én is megjegyeztem neki, hogy menniyre látszik, hogy szült baba.

Talira én is szivesen elmennék, de félek, hogy elmenne a kedvetek a második/harmadik gyerektől. (férjem tegnap kinn maradt a patika előtt a három gyerekkel egy pillanatra, és már egy fiatal csaj megjegyezte, hogy átgondolja a tervbe vett háromat).
:roll:

Nekünk nagyon jó volt a nyaralás, kár, hogy most rövidebbre sikerült. A szokásos orvosi látogatást persze most sem hagytuk ki, de csak egyszer voltunk a Szandrával, mert csúnya gyulladt lett a szeme. Ha egyszer megszán a férjem, akkor én is rakok képeket.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Jaj, elfelejtettem megkérdezni, hogy nem-e tudja vki, hogy Halász doktor elérhető-e ezen és a jövő héten?
Nem akarom szabi alatt hívogatni.
Köszi.

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Aniko,

Nyugi a multkori talakozon en voltam egyedul "gyerekes" es adtam mar egy kis izelitot a kismamaknak mire kell edzeni mire a csemete 1 eves lesz. Ugyhogy szivesen latunk, bar a szeptemberi talit meg kisse korai szervezni :)

Nekem is csabito a 3 gyerek gondolata, de sajna mi a 3.at csak maxi akkor tudjuk bevallalni, ha mar a masik ketto 5-6 eves lesz .(piszkos anyagiak...)

Kriszti

Kép
Kép
angelke
 
 


ma hívom majd a védőnőt, hogy jöjjön ki, nézze meg Dorka fejét. a dokinőnk szabin van.
én az ázsia centerbe vettem elől gombos hálóinget, itt még elviselhető áron van.
én sima melltartót is hordok, azzal is simán megoldom a szopit.
a babataliba én is benne lennék majd picit később.

Kép
.ivett
 
 


Rendesek vagytok, probalok megnyugodni!

Ctg rendben, doki nem vizsglat mndvan szerda vizsgaltak, es mondta ha holnap a korhaz nem fog benn, akkor o szerdan utal be engem. A vernyomasom a terhesgondozoban ismet 140 volt de itthon tok normalis, alt 120 alatti.
JA es fogytam 2 kilot- eljen a korhazi koszt!


En probalok nyugodtan varakozni es nem negativkodni, csak hat.........................
Holnap kivsncsi vagyok mit talalnak ki.

JA es a hab a tortan pirosan villog a taj szamom! :twisted: Miert is ne pont most!
En januar ota fizetem! Csak a draga apeh nem jelentette az oep fele, igy ott nem vagyok jogosultkent nyilvantatva! Kiraly mi? Amikor majd fizettetik velem a szulest...
En nem merek nekiindulni elintezni parom meg majd csak akkor tudja, amikor itthon lesz szules utan.
Jo mi hogy a kozos napjainkon ezutan is szaladgalnia kell. En nem is ertem ha valaki becsuletes es megtesz minden lofaszt( mar bocs) hogy tisztesseges polgar legyen azt is eloveszik, meg jogtalanul is.



Es igen a mento nem jon ki: jelzszo ver! Nekem az nem volt, es ezert hivattak fel minket az ugyeletessel, ha esetleg kijon a mento vagy doki, be sem kerulok, hisz addigra a rohamnak vege volt, es meg tudtak volna mondani mi a teendo....
Na de mindegy.

Andi: feherje a vizeletben toxemiara utal, de onmagaban nem , ahhoz jon a mgas vernyomas is.
Amugy en meg semmi gyogyszert nem kaptam, sem feherjere, sem vernyomasra....
NAmindegy tenyleg csak hinni tudok, hogy ha gaz lenne nem lennek itt!
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! :lol:
Gratula az újonnan született babákhoz! :lol:
Csajok! Gyönyörűek a bébik! :lol:

Mi szombaton jöttünk meg a szüleimtől. Nagyon jó volt, Luca haza se akart jönni én meg frankón kipihentem magam. Két hét múlva lehet, hogy még leugrunk Lucuval egy hétre (később már nem nagyon merek levezetni 170 km-et ).
Ma lehoztam a padlásról az 56-os 62-es ruhákat. Mivel Luca nyár elején született, úgy tűnik, hogy lesz még mit vásárolnunk. :( Ezeket mindenesetre kimostam. Már én is készülődöm. :oops:

Andi! Csütörtökön Te mikor jössz Csapóhoz? Én 13 órára.
Lábfázás: Nekem nem rémlik. Bár őszintén szólva az utolsó órákról nem sok mindenre emlékszem. Még arra sem, hogy Luca felsírt. :oops:
Tamara: Van ez a homeós mix:

Szülésindító "koktél"
És akkor jöjjön az a keverék, amely segíthet abban az esetben, ha az édesanya túlhordja a babáját és szeretné elkerülni a kórházi szülésindítást.

1 adag Caulophyllum thalictroides D4,
10 csepp Cimicifuga D2,
1 adag Pulsatilla D30.

Ezeket kell 2 deciliter vízbe tenni, feloldani, és kis kortyonként 1 óra alatt meginni.

Jut eszembe! A 36-ik héttől szedett valaki valamilyen homeós bogyót? Ha igen, akkor használt? És mit?

Köszi:
Tündi

Kép
Kép
tündi76
 
 


Tündi: csütörtökön délre megyek.
Én majd a 37.héttől kezdem el szedni a homeós bogyókat, gyógyszertáros adott nekem egy csomó fajtát és aranyos volt, mert lemásolta nekem a könyvükből a szüléshez tartozó anyagokat. Így néz ki:

Szülésre felkészülés:
- Arnica montana 9 CH: a terhesség utolsó 2-3 hetében. Vérzésmegelőző, visszérjavító hatása miatt. Napi 1x5 golyó
- Ignatia amara 15 CH: A kismama izgul, emiatt gyors a szívverése. Napi 2x5 golyócska.Hallod Tamara! Ez volt neked is.

Szülés: Normális lefolyású terhesség végén spontán induló szülésnél, ha a fájások elindultak.
- Caulophyllum 5 CH: Félóránként 5 golyócska. Méhnyakizom-tágító hatása miatt lerövidíti a vajúdás időszakát.
- Cimicifuga racemosa 5 CH: Szintén méhnyakizom-tágító, felváltva lehet szedni a két szert rendszeres fájásoknál.

Szülés után:

- Apis mellifica 30 CH: Napi 3-4x5 golyócska. A gátmetszés után a gát és környéke duzzadt, szúrón fájdalmas, a jegelés jólesik.
- Arnica montana 15 CH: A szülés után vérzéscsilapító, sebgyógyító hatású. Napi 2x5 golyócska.
- Staphysagria 30 CH: Napi 1-2x5 golyócska. A gátmetszés vagy császármetszés sebgyógyulását javítja és fájdalomcsillapító hatású.

Kép
andaka
 
 


Szülésznőm azt tanácsolta, hogy döntsem el vagy a bogyókat szedem vagy a teákat iszom, de a kettőt ne keverjük együtt.
Viszont a gátmasszázst javasolta. És hogy a szülésre vigyem az olajat és nem az ottani nem tudom mivel masszírozzák ,hanem amit én viszek. Nektek csináltak gátvédelmet szülés közben?

Lányok előbb felsoroltam, hogy miket készítettem össze már a korházba, de elfelejtettem odaírni, hogy segítsetek mi az amit még be kell pakolnom. :)

Ezen a mentő dolgon teljesen meg vagyok botránkozva. Ennyire nincs pénz?

Kép
andaka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?