Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!!!

Jövök de csak röviden!

Tiszta hulla vagyok az utóbbi időben, az időjárás miatt vagy nem is tudom miért... :?

Mamy!
Miért döntöttetek így? Miért több a hátránya? Szerintem még pont most a legjobb. Megkaptad iwiwen az üzim ugye??? Mert egy valaggal írtam a fülbelövésről és szerintem támogató sorokat, de a ti döntésetek, viszont később szerintem sokkal rosszabbul fogja viselni a füllövést...

Zsutita! Te tényleg ugy gondolod hogy elég lesz egy hét másfél órákkal hogy utána 5hét szünet múlva ott hagyd simán? Vagy még akkor is beszoktatás lesz? MErt szerintem (tapasztalat nélkül) ez elég csekély idő...és sok marad ki. Várom tapasztalataidat!

Tényleg Bárány hol vagy???

Goodf.
Én is hallottam a szájpenészről, de annyira nem tudom mi az miért meg mitől...csak annyit hogy tej, tápi stb leragad és az. NAgyjából ennyit tudok róla, de kétlem hogy ettől rossz anya lennél...biztos hogy nem, mert akkor ennyi ésszel ha a gyerekeem elesik beveri kezét, fejét, helye is marad és sír is mindig mondhatnánk hogy rossz anyák voltunk, de szerintem ez butaság.

Sztk-s néni PUSZTULJON!!! Az ilyet bár inkább szeretek kedves lenni, mert azzal többre jutsz már rájöttem, elküldöm a PI...BA. Azért nem kötélből vannak az idegei senkinek...és én is feltudok háborodni...bár mondom már rájöttem hogy ha kedvesen is de ilyen alattomosan kedvesen megköszönöd a segítségét sokkal rosszabb annak aki téged bántott meg. HUUUUUUUu nem tudom érthető e...

Erika!!!

Hát kívánom ne csörögjön a telefon, vagy legalábbis ne ezért, majd 4hét múlva: "KEDVES HÖLGYEM, NYUGODTAN FOLYTASSA A TERHESSÉGET, PIHENJEN SOKAT, MERT VIGYÁZNIUK KELL MAGUKRA, MERT MINDEN RENDBEN VAN A PICIBABÁJÁVAL." Jujj már várom hogy ezt mondják neked, de érzem hogy minden rendben van. Nem tudom miért de azt is annyira éreztem, vagy csak annyira akartam és hittem benne hogy összejöjjön Babócád, hogy mondom szinte biztos vagyok benne hogy minden rendben vele, neki ott a helye veletek, köztetek...célja van. Azért fogant meg...

Na de megyek mostmár mert összeesek az álmosságtól.

Ja Zsutita nem felejtettem el a talit csak pénzkérdése az egész!!! :oops: :evil: :( Mármint a shoppingolásnak.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Nem is lett ez olyan rövid :D :shock: :D

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Noémi!
Még nem 100 %-os a döntés, de azt hiszem inkább még várunk a fülbevalóval. Iwiw-en megkaptam az üzid, köszi szépen! Igazad van abban, hogy most még hamar kiheveri a szúrást, de ahogy írtam, átgondoltam, és szerintem több hátránya van a dolognak. Végülis, ha jobban belegondolsz, egy pici gyereknek még nincs szüksége ékszerre, (minek?), ez a fülbevalósdi egy ősi "hagyomány" és azért teszik a lányok fülébe, hogy csinosabbak legyenek. De ez a nagyobb lányokra vonatkozik. A kislányokról a szülők úgyis tudják, hogy az Ő gyerekük a legszebb a világon, és aki fiúnak nézi.... hát azt sajnálni tudom.
Most valahogy efelé hajlik a véleményem. Van neki nyaklánca is, hát mondanom sem kell, hogy azt meg majd valamikor nagykorában fogja megkapni, pedig az nem is veszélyes, max. elszakad. A fülbevaló meg azért elég veszélyes tud lenni, még ha Ő vigyáz is rá, (amennyire tud egy egy éves gyerek), ha közösségbe kerül, esetleg a többi gyerek belekap, kitépheti. Tudod, milyenek a gyerekek... nem direkt csinálják, hanem "játékból".
Na majd még filózok a témán, de azt hiszem, nem lesz egyelőre fülbevalója.

Kép
mamy
 
 

 
 

Sziasztok

Nszoke
igen szerintem is tuti hogy minden OK.
Mert én Ákosnál is mindig azt mondta hogy fiú, most is :lol:, pedig én szerettem volna 1 lányt is! De valahogy mind 2x csak az jött ki a számon hogy fiú lesz! Úgyhogy tudom azt is hogy Picurka is egészséges!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
újra van net!!!!Szóval röviden leírom ,hogy mi is történt...
Belénk csapott a villám :evil: :evil: Vagyis a házunk előtt futó nagyfeszültségű vezetékbe..
Kb másfél hete..vagy lehet,hogy már több is..éjfél után egy hatalmas dörrenés,olyan amilyet életemben nem halottam,majd kilukadt a dobhártyám(gyerekek föl sem keltek),és mindenünk elromlott(szinte) tévékszámítógépek stb stbEgyébként két közvetlen szomszédunknak is elromlottak dolgai...
Most lett kész a dolgaink egy része,a többi a biztosító ,szerelőjénél.
Vissza még sajna nem olvastam,mert most mindenki gépezni akar,itthon :lol:
A képeket viszont megnéztem,nagyon tetszik :D
Vendég
 


Tyűűűűűűha Bárány ez aztán story! Biztos összecsináltam volna magam. Én annyira félek a vihartól, pedig nem vagyok egy ijedős típus de a vihart kimondottan utálom. Akkor volt biztosításotok ha jól értettem...még szerencse...

Mamy!!!
Zsebinek is van nyaklánca, de szerintem sokkal veszélyesebb mint egy fülbevaló, rögtön egy eset: megfullad tőle...a fülbevalót meg ahogy te mondod max kitéphetik egymás füléből, de azért ilyet még én nem hallottam, hogy történt volna, de szerintem nem is olyan elterjedt a fülbevalótépés...még mindig csináltatnám a helyetekben...hidd el...nem lesz semmi gond. Ellenben valóban szép, és kislányos és stb...de ha nem akarjátok hát nem erőszak...

na de mostmár megyek mert álmos vagyok, kezdek lassan régi kerékvágásba térni.

Jó éjt puszi.

Ja kismamik, hogy vagytok? És lehet már valkinél tudni hogy fütyiseink vagy punisaink lesznek e?????????? :oops: :lol: :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Szilveszternek is van fülbevalója (egy),de nagyon orditott amikor csináltattuk,de csak 4 hónapos volt még akkor.Szindinek is van,szóval én is fülbevalópárti vok.
Vendég
 


Helloka!!!

Bárány Szilvesztert nem nézték kislánynak aki elhagyta a fél fülbevalóját???

Mert nekem hiába tetőtől talpig rózsaszín a gyerek +füli és tök rövid a haja (bár növesztjük mostmár) állandóan lekisfiúzzák...szóval szerintem tök hülyék az emberek, mert ilyen jellemző tulajdonságok miatt ítélnek!!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok
De a mai napig lánynak nézik,pedig nagyon fiúsan öltöztetem,régen meg a haja is hosszú volt :D És persze Szilvinek szólitjuk,tehát senki nem gondolná,hogy ez fiú név
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány
hát nem semmi! És legalább fizet a biztosító?
nekünk 1x a TV ment így tönkre és kifizette a javítást!

Nszőke
nálunk állítólag ismét fütyis lapul a pocakban :lol: , de a lényeg számomra úgyis az hogy minden OK legyen!
Nevünk még nincs, (vagyis nekem van = Nagy Áron Benedek) csak apjuknak és a többségnek nem tetszik igazán :cry: De amiket meg ők mondanak azok meg nekem nem tetszenek!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Ez még nem beszoktatás, isten ments.Az tényleg durva lenne.Ennek a mostani 2 hétnek az a lényege, hogy Bazsi ismerje meg a dadust, hogy augusztus végén már ismerős legyen neki.Szokja meg, hogy ott van a közelében, mert elvileg egy hét alatt kéne beszoknia.Természetesen nincs gáz, ha nem sikerül egy hét alatt, csak akkor én már nem tudok vele lenni, mert kezdődik a tanév, és akkor az apja jár vele a bölcsibe.De a dadus azt mondta, szerinte nem lesz gond, könnyen barátkozós Bazsi.Ezen a héten egyre többet volt a dadussal, volt olyan, hogy sírt valamiért, és nem hozzám rohant, hanem hozzá.Ez nagyon jó, mert sajna nemsoká már én nem leszek ott, hogy megvédjem mindentől.A dadusnak egyébként nagyon szimpi Bazsi, rengeteget dumál neki a maga kis nyelvén, és ha bemegyünk a bölcsibe, egyből megismeri, kérezkedik ki hozzá.Jövő héten azt mondta a dadus(Margó), hogy csütörtökön megpróbáljuk a bent reggelizést, pénteken meg az ebédelést.Csak hogy szokja a környezetet.Egyébként Bazsi iszonyat jól érzi magát ott, érdeklik a gyerekek, sokszor nézi, hogy mit csinálnak, és van olyan is gyakran, hogy próbál velük játszani.Pl valamelyik nap bementek a kisfiúk a faházba(pici játszóhely), bazsi utánul, és szinkront kiabáltak egymással.Csak azt hallottam, hogy Bazsi jókat kacagott.Szóval tetszik neki.Kedden meg esett az eső, akkor benn voltunk a szobában, háromszor rángatta ki Margót, hogy mossák meg a kezét, mert roppant élvezte, hogy az ottani csapot feléri rendesen. ma persze verekedett is, bár nem ő kezdte, de visszaütött.Lehet, hogy nem szép, de én örültem neki, hogy van olyan talpraesett, hogy visszaadja, amit kapott.Bár utána ordítva rohant hozzám :)
Szóval összességében jó, csak tényleg gagyi az 5 hét szünet, de ez van.Azt mondta Margó, hogy sokat beszéljek neki a bölcsiről a szünetben, sétáljunk arra gyakran, és emlékeztessem, hogy itt milyen jó volt a gyerekekkel.

Most más nem jut az eszembe!Sajnáljatok, holnap jön anyósom egész napra :cry:

Puszi mindenkinek és jó éjszakát!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Bárány!
Ez nagyon durván hangzik... nem irigyellek, én is biztos hogy betojtam volna. :roll:
Szilveszter tényleg olyan szép arcú kisfiú, akár nézhetik lánynak is. Elvégre egy lányt lehet fiúsan öltöztetni, na de egy fiút lányosan?... :lol:

Erika!
Szép név amit találtál, és rögtön feltűnt, hogy egyeznek a kezdőbetűk a két gyerkőcnél! Ez gondolom direkt van így. Nagyon szép! És a többieknek miért nem tetszik??? Ők mit javasoltak???

Noémi!
Igaz, hogy a nyaklánc ebből a szempontból veszélyes. A fülbevalót még mindig nem álmodtam meg. Még van rá egy hónapom. :?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
A biztosító fizet,vagyis egyenlőre nálla vannak a tévék dvd-k,és ha meg lehet csinálni akkor megcsinálja.A számitógépeket,meg más csinálja ott a számlákat kell bemutatni,és állitólag azt fizetik ki.A szünetmentes tápokat meg egy az egyben fizetik.

Zsuzsi,szerintem sem lesz semmi gondotok a bölcsivel :D És mire oviba megy nagyon sok előnye lesz a társaival szmben.
Azt meg én is nagyon szerettem volbna ha a gyerekeim "visszaütnak"de "sajnos"sosem voltak olyanok,pedig mindig biztattam őket Szilvesztert a mai napig, de nam nagyon akar összejönni,ez a visszaütés dolog. :?
Vendég
 


Sziasztok

Mamy
kezdőbetük: nem szánt szándék, de ezek a nevek nekem már Ákosnál is tetszettek, De apjuknak hagytam a választás jogát, akkor ő a végén a sajátjaiból 3-at hagyott a kosárban Kristóf - Ákos - Bence és én ebből raktam ki az Ákos Bencét, ő ekkor is csak 1 nevet akart, én meg 2-őt!
nekem már akkor is olyanok tetszettek: Áron, Bendedek, Simon, Móric, Mátyás stb.
de ezek senkinek
most pl. mondtam a Péter Attilát, erre az volt az apjuk válasza hogy olyan bizti sok van, erre én mondtam, hogy szerintem Áron Benedek bizti kevés, de eddig nem találtam nyitott fülekre, Hát majd kiderül hogy hogy fogják hívni!
Többiek javaslatai: Péter, Csaba stb. nekem ezek olyan tucat nevek már

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Köszi a vigasztalást! :) Mostmár jól van Manó, de képzeljétek kedd reggelre olyan rekedt lett, hogy szinte nem volt hangja. :( Láza semmi, ezért átvittem a csecsemő fül- orr- gégész dokinénihez, akinél a múltkor is voltunk. Na, majd elájultam a diagnózistól: gégegyulladás! Lement a szájpenész a gégéjére, és attól volt, pedig kentem neki rendesen, ötször egy nap. De azt mondja a dokinéni, hogy ez sajnos előfordul néha. Szerencsére már nincs baja, de kenegetni még kell kedd-szerdáig, hogy nehogy visszajöjjön.

Noémi! Én pedig azt látom, hogy ha kedves akarsz lenni, akkor is tojnak rád. :evil: Nem vagyok kiabálós típus, de néha elönti a vörös köd az agyam, és akkor az Isten mentse meg a másik felet a haragomtól. Abban egyet értek, hogy ha valaki bunkón szól hozzád és mosolyogsz rá, az esetek nagy részében rádöbben, hogy hoppá de bunkó voltam, de ez nem mindig jön be.

Mamy! Nekem anno még a kórházban tették be a fülbevalót, és sosem volt gond. Manapság pedig már lehet olyan füliket kapni, amik nem lógnak. A keresztlányomnak sokáig az volt a fülében, amit „belelőttek”, és mikor felment isibe akkor tették bele neki azt, amit a keresztelőjekor kapott tőlem. De persze neked kell döntened, ha nem érzed biztonságosnak, akkor várjatok vele addig, míg Geszti nagyobb nem lesz.

Bárány! Ez a villámcsapásos téma ismerős. Párom is szokott ilyen készülékeket javítani, de 99%-ban javíthatatlanok.

Erika! Gratula a kis kukacoshoz, nekünk is fiúcska ismét. :D Nekem is tetszik az Áron név, és az én párom is leszavazta, végül a Kornél mellett döntöttünk. Nem tudtam, hogy neked magzatvíz mintát vesznek, akkor azért kell olyan sokat várnotok az eredményre. Nekem a méhlepélyből vették a mintát, és abból hamarabb van eredmény. Sosem fogom elfelejteni azt a csütörtök estét, mikor megkaptuk az SMS-t, hogy minden rendben. Kívánom, hogy ti is minél hamarabb megkapjátok a jó hírt.

Zsutita! Nagyon jó, hogy Bazsinak így tetszik a bölcsi. Anyukám mesélte, hogy én az első hónapot szinte végig ordítottam. Volt olyan, hogy az egyik daduska hazavitt tatámnak, mert akkor már két óra hosszat csak ordítottam, nem ettem, és szobatisztaságom ellenére bepisiltem. Szegény anyukám nagyon megszenvedhette ez az időszakot, szerintem még jobban, mint én, de mit csináljon az ember lánya, ha muszáj visszamennie dolgozni.

Ja, ma Manó majdnem felállt! :shock: Anyóséknál voltunk, pancsizott az udvaron a párom régi kiskádjában, kidobott egy játékot, és úgy nyúlt érte, hogy feltérdelt és a bal lábával próbálta felnyomni magát. Csak azért nem sikerült neki, mert csúszott a kád alja. Hihetetlen milyen gyorsan fejlődik. Bár biztos mindenhol így van ez, de én nap, mint nap ledöbbenek, hogy mikre képes.

Megyek, eszek egy kis dinnyét, aztán meg egész éjjel WC-re járok. :)

Jó éjt mindenkinek.

Anita

goodfairy
 
 


Sziasztok!
Godf,a számítógépk javithatóak voltak szerncsére,és egy tévé is eddig,a többi ott van...A férjed szerelő?Ő is biztosítónál dolgozik?

Szerda reggel nyaralni megyünk,Berekfürdőre,volt már valamelyikőtök?Ha igen,milyn hely?
Vendég
 


Sziasztok!

Hogy viselitek ezt a nagy hőséget?Balázs ma roppant hisztis volt, reggeltől ment a nyavajgás mindenen.Végre alszik, de félek, hogy délután folytatja megint.Ma hiába mentünk a bölcsibe, ott is jelenetet rendezett 5 percenként+5x úgy elesett, hogy csak na.A térde, a keze, a feje tiszta seb.Szóval fél óra után otthagytuk őket.Biztos a meleg tett be neki, meg jön a foga is.Ez a kettő jó kombináció mára.Félek is a csütörtöktől meg a péntektől, most is nehezen megy a nap, nem megyünk ki nagyon, csak este, meg kora reggel, és ez nem tetszik neki, mindig beáll az ajtóba, hozza a szandálját, hogy akkor ő sétálni szeretne.Sokszor fürdetem, mást nem tudok csinálni.

És a mai nap szenzációja!Belepisilt a bilibe!!!Felszedtük a szőnyegeket, nincs rajta pelus, mert kiütéses a popsija, és kiraktam a bilit, hogy ha elkapom időben, akkor próbálgassuk a dolgot.És képzeljétek, ráültettem a bilire, nem akart felállni, aztán nagy nehezen lefejtettem róla egy idő után, és láttam, hogy kis gatyán keresztül sikerült belecsorgatni.Nagyon örültem neki, így ő is nagyon örült, aztán együtt kiöntöttük a WC-be.Remélem máskor is menni fog, bár nem erőltetem, annyira még nem fontos a szobatisztaság.

Felrakok ide egy sós muffin receptet, aki akarja, próbálja ki.én nem mostanában csináltam, de nagyon ízlett a férjemnek, néha emlegetni szokta.De nyáron azért nem visszük túlzásba a sütést.
Íme a recept:

Sajtos-baconszalonnás muffin

Hozzávalók 12 darabhoz:

6 vékony szelet baconszalonna, 12 dkg reszelt sajt, növényi olaj, 3-4 szál újhagyma felaprítva(én azt snidlinggel helyettesítettem), 18 dkg liszt, 2 kk sütőpor, 1 tojás, 1/2 kk só, 5 ek tej, 2 kk cukor, 1 ek mustár.

Elkészatés:
Melegítsük elő a sütőt 200 fokra(6-os fokozat).kibéleljük a muffinsütőt. Tegyük a bacont egy nagy serpenyőbe, és egyszer megfordítva, közepes hőfokon mindkét oldalán süssük ropogósra és pirosra.Csepegtessük le konyhai papírtörlőn, és a zsírját öntsük egy csészébe.Ha kell, adjunk hozá olajat, hogy 5 evőkanálnyi legyen.Ha kihűlt, morzsoljuk a bacont apró darabokra.
Időközben rakjuk nagy tálba a lisztet a sütőporral meg a sóval.Óvatosan forgassuk bele a cukrot, a sajtot és az újhagymát.Keverjük bele az összemorzsolt bacont, és nyomjunk mélyedést a közepébe.
Másik tálban verjük fel a tojást a tejjel, adjuk hozzá a mustárt és a bacon félretett zsírját.
Öntsük a mélyedésbe, és könnyedén keverjül, míg összeáll.
Kanalazzuka masszát a formába, és 15-20 perc alatt aranyszínűre süssük.
Melegen, vajjal vagy krémsajttal tálaljuk.

Egy barátnőm kérte a receptet, eszembe jutott, hogy veletek is megosztom.

a további szép napot mindenkinek!
Puszi mindenkinek!

Zsuzsi

Kép
zsutita
 
 


Sziasztkok,
Ha hazajöttünk kipróbálom!
Holnap reggel utazunk addig már nem jövök mert pakolok,puszi mindenkinek :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Megvolt tegnap a gen. UH. minden Ok. :) Viszont ami nem jó, hogy nagyon mélyen tapadt meg a lepény, eléri a belső méhszájat, így ismét veszélyeztetett terhes vagyok. :( Nem emelhetek nehezet – a kicsi fiam 8 kg! :? – sokat kell pihenni – 9 hós gyerek mellett? :?: – no sex :oops: , ülőfürdő tilos, ne köhögjek, ne tüsszögjek :shock: :) . Azt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy ha az ülőfürdő tilos, akkor strandra sem mehetek. Pedig épp most szombaton készülünk Mórahalomra a fürdőbe. Na majd megkérdezem a dokinőmet. Sok pihenésről annyit, hogy Manó egész éjjel hányt, alvás szinte semmi. Kijöhetnének már a fogai, mert rettentően szenved. :cry: Most viszont már fél 8 óta alszik, legalább kipiheni magát.

Bárány! A párom elektronikai műszerész, és TV-videó műszerész szakvizsgája is van. Nem a biztosítónak dolgozik, sőt mostanában már nagyon ritkán javít TV-t és videót, hanem ipari elektronikával foglalkozik. Nem ismerem a helyet, de jó pihenést nektek.

Zsutita! Manó szombaton volt nagyon hisztis, már tényleg kihozott a béketűrésből. :evil: Mondtam is a páromnak, hogy ha nagyobb lenne, nyakon öntöttem volna hideg vízzel. Mi sem megyünk ki csak este fele, illetve 4 körül szoktunk pancsizni a kismedencében.

Többiek? Nyaraltok?

Pusszantás mindenkinek, kitartást a meleg elviseléséhez.

Anita

goodfairy
 
 


Helló lányok!

Remélem, mindenki jól van ebben a döglesztő melegben!!! Hogy bírjátok? Mert mi nehezen..... Irtózatos hőség van, és sajnos fönt a tetőtérben is eléggé fülledt a meleg. Amíg nem volt ez a hőség, addig semmi baj nem volt fönt sem. Most napközben csak lent a nappaliban lehet kibírni. Gesztit nedves pelenkával törölgetem, a fejét is, mert csatakokban áll a haja az izzadságtól. Először hüppögött, de aztán tetszett neki. Persze nem jéghideg vizes a pelenka, hanem langyos. Délutánonként pancsizunk a teraszon, de ma azt is kihagytuk, olyan meleg volt, hogy meg lehetett fulladni, úgyhogy be is jöttünk. Nem normális ez az időjárás! 10 év múlva trópusi éghajlat lesz, és pálmafát ültetünk a kertbe, meg fügét. :roll: :lol: De legalább lesz árnyékunk. :lol:
Geszti ma lett 11 hónapos!!! Hihetetlen!!! Egy hónap, és egy éves! Már töröm a fejem, hogy szülinapjára milyen sütit süssek. Valami könnyű babatortát szeretnék, nincs tippetek??? Ha lehet akkor túrókrémeset. Azt imádja.

Anita!

Gratulálok a jó uh eredményhez!!! Látod, mondtuk mi hogy minden ok lesz!!! A mélyen tapadt lepény miatt tényleg nagyon vigyázz ám magadra! Inkább kétszer olyan óvatos légy, csak ne legyen semmi baj.

Zsutita!
Köszi a receptet! Nekem is van hasonló, feta sajtos muffin, majd előkeresem a receptet, most már alakul a rend itthon. :lol:
Gratula az első bilibe pisihez! Még akkor is, ha "csak" véletlen volt!

Erika!
A Csaba is szép név! Nekünk ha fiú lett volna, akkor Adrián Csaba lett volna. Az Adrián azért mert mindkettőnknek nagyon tetszett, nem tucat név. A Csaba pedig Apukája után. :wink:

További szép napot mindenkinek (most már nemsokára lemegy a Nap, talán enyhül az idő).
Dobok fel még egy képet, felpróbáltuk az új napszemcsit, egyelőre jobban tetszett neki levenni, mint benne lenni. :lol: Kép

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
Gudf,én úgy tudom,hogy a a mélepény,változtatja a helyét,mert nekem is mészéjon tapadt,majd pár hét múlva hátsó falon.

Egyébként megjötünk a nyaralásból,ma reggel ,este helyett,mert Szilveszternek hányás hasmnése van,gondolhatjátok milyn jó volt egy tök idegen helyen ügyeletet keresni tegnap éjjel :evil:
Ettől függetlenül nagyon jó volt a nyaralás,élveztük nagyon,csak ez a kis ziccer nem kelett volna a végére..
Vendég
 


Sziasztok!

Hát lányok, megdöntjük a negatív rekordot ami a napi beírások számát illeti???? :shock: :? :cry:

Bárány!

Sajnálom ami Szilveszterrel történt. És mi volt a baj? Remélem már jobban van! Hol is voltatok?

Továbbra is várnám az ötleteket a babatortát illetően!

Kép
mamy
 
 


Lányok!

Segítsetek! A hőségtől Gesztikém tele van melegkiütéssel (Legalábbis szerintem az, mert eddig sosem volt neki ilyen), apró piros pöttyök, dudorok a nyakán, vállán, háta felső részén, felkarján. Arcán nem nagyon vettem észre, csak 1-2 pötty van.
Mit tehetek rá??? Mit lehet egyáltalán rátenni? Kenni semmivel nem akarom, mert nem lélegzik a bőre, az még rosszabb lenne. Napközben a kádban pancsizott, mert a teraszra sem mertem kivinni, olyan meleg volt. A vízben persze nem volt fürdető, csak sima víz volt. Akkor kicsit enyhültek a pöttyök, de fél órával pancsi után megint előjöttek.
Szerintetek mit csináljak vele??? Esetleg hintőpor? De milyen? Sima babahintőpor?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Hú, hát nagyon gáz héten vagyunk túl.Ez a hőség nagyon betett mindhármónknak, főleg BAzsinak.Éjszaka is 32 fok volt a lakásban.De szerencsére most kezd hűlni!Tök jó!!! :D

Bárány!

Sajnálom én is Szilvit, kár, hogy beteg.Küldöm a gyógypuszikat neki!!!

Mamy!

Én sima piskótát sütöttem, túrókrémmel a közepén, és csokikrém volt a tetején mag az oldalán az első tortán.De a csokikrém nem csokiból, kakaóból, a szokásos krém(főzött).Más nem nagyon jut eszembe, legfeljebb annyi, hogy kenhetsz rá tejbegrízt is esetleg.Hallottam már ilyet, hogy azt csinálnak bébinek.Istenem, már ő sem bébi!

Anita!

Sajnálom, hogy ez a lepény dolog van, vigyázz magadra, amennyire csak tudsz.Bár 9 hós gyerek mellett tényleg nem nagyon lehet pihenni.Manónak küldöm a fogtündéreket, bár nálunk is járhatna, 3-4 hete szenvedünk a szemfogával.

Erika!

Nekem tetszik az Áron név, szerintem nagyon is szép név.Kár, hogy a párodnak nem tetszik.És tök jó, hogy stimmelnek a kezdőbetűk!!!

Megyek, mert még ezer dolgom van.Jövök sűrűbben, ha tudok.

Pusszancs mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


Mamy!

Valószínűleg egyszerre írtunk.Szerintem a hintőpor az segít, legalább is szárazabban tartja a bőrét.Bazsi is tiszta kiütés, ne aggódj, nem fáj neki, nem viszket.Ha jobb lesz az idő, elmúlik.Nálunk egyébként most fúj a szél, és a heti időjáráshoz képest hideg van.Kitartás!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!!!

Olvasni olvasgatok, de mire írásra kerül a sor már elpunnyadok, vagy mindig lefagy a babanet.

Na de most vagyok. Azért nem jöttem egy darabig most mert szervízben volt a gép és a szomszédhoz jártam át megnézni az emailem meg iwiwet...bár ugy néz ki hétvégén vissza kell vinni megint.

Mi jól vagyunk a dög meleget leszámítva. MEgy mindenkinél a ventillátor, de igazából csak a meleget kevergeti de az is jobb mint hogy áll a forró levegő a szobában...naponta többször fürdünk.

Balázson, és Gesztin ruha van? Vagy az esetek többségében van ruha rajtuk? Na mert nekem Zsebi általában pucér, pelenkát sem nagyon adok rá, és neki a pancsolóba meg a kádba is áll egy adag víz, s amikor megy bármelyikben csobbanhat napközben. Kb.óránként vizbe megy negyed órára.
Amikor ruha és/vagy pelenkát adok rá nekem is kicsapja mindenhol, sajnos a meleg és a ruha anyaga miatt ahogy megizzadnak szegénykéim úgy pöttyösek lesznek.

Voltunk velencén a héten többször, de már soha többet nem megyünk arra a helyre ahova évek óta járunk...iszonyúan összevitatkoztunk a recepcióssal vagy minek nevezzem.

Egy kempingben jártunk mindig pont azért mert a vízpart mellé tudtunk állni a kocsival ott a cuccunk mellette, és 20méterre fürdünk, ugye a kulcsot eldugjuk mindig kint valahol mert együtt csak így tudunk bemenni. Na de most szombaton ugyanoda álltunk le ahova szoktunk, mikor is odajött egy holtrészeg (állítólag) ilyen munkás ezen a kempingen, hogy itt nem állhatunk meg stb.stb.évek óta ott állunk s akkor baj volt. A szabályzatuk szerint a parti sávon túl nem lehet megállni, ill. az utolsó lakókocsival egy sávba lehet. Az utolsó lakókocsi lejebb volt 2méterrel...Nagy vita még a német faszi is kiabált hogy "analfabeta" mert őt zavarta hogy mi ott álltunk meg, pedig a héten már 3szor tettünk így. Szóval a pénztárnál nagy vita, és hogy álljunk hátra a kocsival, majd 200méterre a víztől és ugy strandoljunk, de mondtam hogy nem értem miért és az a lakókocsis aki mellettünk sőt 2méterrel lejebb áll az miért lehetséges, ha neki szabad akkor nekem is, de ez nem így van stb, míg végül kinyögte a ritka igénytelen ámde annál flegmább nőci, hogy hát a német otthagyott 400ezer forintot és nehogy már elküldje onnan...de ha én egy évbe lemegyek 20szor majd 5000ftért 3-4órára az 100ezer, míg a német ugyanannyit fizet mint én csak ő 2hónapot van ott....na végül visszaadták a pénzt mert ugye se ők se mi nem engedtünk. 3éve rendben volt hogy ott állunk szombaton nem...na de agárdon minden probléma nélkül találtunk egy másik kemping és strandot ami olcsóbb jobb és sokkal közelebb lehet állni a kocsival, egészen a beton stégig vagy minek nevezzem...ugyhogy mostantól ők a helyünk...de nagyon szíven ütött hogy ebbe a tetű országba nem, a saját néped élvez előnyt, és hogy örökké korrupt, pénz beszél kutya ugat marad a nép. Mondtam is Pulinak kellett volna mondani a csajnak adok neki 20ezret zsebbe leállhatok én is akkor?! Mert a német seggét nyalták a két hónap alatt otthagyott 200-400ezrekért... pfffu nem láttam a pipától.

Bocs hogy ilyennel fárasztottalak titeket de ez kikivánkozott.

Másik: ugye ti tudjátok hogy tetű egy munkahelyem van. Beadtam a felvételiket ugye tavasszal, már lejár ta pótlások határideje is, mire közlik tegnap anyunak telefonon hogy mai nap 4ig pótóljam a pecsétet a papíromom (amit a munkahely elfelejtett rátenni) különben nem kapok plusz 8pontot a gyed miatt...fasza...lehet ettől függőt volna hogy kell e fizetnem vagy nem... na de mindegy.

Azt hiszem befejezem mert csak a negatívizmus árad belőlem.

Kérdés: tudnátok nekem jó utazási irodákat ajánlani, helyeket esetleg, apartmanokat, szállodát, bármit ami külfölddel kapcsolatos??? Tapasztalatokat? Mindent. Idén már nem de jövő évtől csak külföldre megyünk nyaralni pihizni. Ugy felháborodtam ezen a Velence dolgon, kimegyek én is külhonba nyalatni a s.ggem!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :shock:
Pedig én iszonyat belföld párti vagyok, mert mindig azt mondtam minek menjek külföldre ha még a saját hazámat sem ismerem, nahát ezt sikerült megváltoztatni bennem gyökeresen.

Ugy döntöttünk hogy jövő májusban kezdjük kb.7 vagy 10napokra megyünk meg ha minden jól megy minden augusztusba is, már foglalnánk is, ha lenne jó kis tipp, tanács, ötlet, meg ha utánajárnánk rendesen...
Köszi előre is a véleményeket.

Mostmár azonban tényleg befejezem, mert folyik belőlem a duma.
Holnap megyek állásinterjúra 13ra drukkoljatok....mer tugye OBIból dobbantok, mert elég egyértelműen a tudtumra is adták mostmár, bár nem mintha visszaakartam volna menni, csak tök rossz azért...de hogy mi azt nem tudom, mert senki nincs már ott akit szeretnék vagy ismernék, max 2-3ember.

Tényleg Jó éjt! Eldugulok!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


HÉTFŐ????????????????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Addig írogattam mígnem csak hétfő lett!?
Akkor ma megyek állásinterjúra!!!!!!!!!!!!!!!!

Majd beszámolok!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Nszöke,én is már hetk óta azon gondolkodok,hogy le kéne menni hétvégente a velencei tóra.Valahogy sose került rá sor, de mostmár szerintem valamelyik hétvégén menni fogunk,mert csak közelebb van mint a balaton.Milyen a víz,nagyon koszos?Mert én gyerek koromban voltam utoljára.A tisza tón viszont tegnap voltunk,hazafelé beugrottunk,és az k...koszos volt.

Mami:Szilveszter,hányt,és egy kicsit hasmenős volt,igazán a doki sm tudja,hogy pontosan kitől vagy mitől,mert a víztől is lehet,de az egyik gyerek akivel mentünk(Szindi sulitársa),szintén hányt elöttünk 2 napot,és ugye egész nap eggyütt játszottak....lehet hogy tőle kapta el..

Melegkiütés,szerintem,nem igényel különösöbb"kezelést",én nem szoktam vele semmit csinálni,de a hintőpor az jó.Mást szerintem ne csinálj vele...
Vendég
 


Bárány!
Szerintem a strandon kapta el, a szomiasszonyomék a héten egyszer voltak kint ott, ahol ti(berekfürdő jól emlékszem?), és a 16 hós islánynak megy a hasa és lázas.Szerintem fertőzött volt a víz

most megyek reggeliztatni!
szép napot mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
Zsuzsita:hát lehet,hogy tényleg a víz volt gázos.... :evil: És lehet,hogy a fiú aki velünk volt ő is ugyan úgy a vízől kapta.
Pedig nagyon tetszett a hely,de mostmár nem tudom,hogy jövőre vissza megyünk e...Ezek a meleg gyógyvizek,biztos hemzsegnek a baciktól.
Majd nézzétek meg a képeinket az iwiwen.
Vendég
 


Nszöke,milyn állást találtál?
Vendég
 


Sziasztok!

Zsutita!
A túrókrém receptjét leírnád nekem? Gondolom nem túl bonyolult, de kíváncsi lennék. Én is valami ilyesmire gondoltam, piskóta túrókrémmel. De én lehet, hogy babapiskótából rakom ki a "tésztát" mert nem merek még tojásosat sütni neki. Vagy már lehet?... Végülis 1 éves lesz.

Bárány!
Szegény Szilveszter, én is gyógypuszikat küldök neki! Lehet, hogy tényleg a víz volt a ludas. Sosem lehet tudni ezekben a közös fürdőkben. Én is félek az ilyesmitől...

Köszi a tippeket hintőpor ügyben. Ma be is szerzünk egyet. Remélem, az segít, mert elég csúnyácska a bőre a hátán, vállán. Még jó, hogy nem viszket nekik (remélem).

Megyek mert ezer dolgom van, este igyekszem jönni.

Kép
mamy
 
 


Mamy!

Szerintem nyugodtan csinálhatsz sima piskótát, egy éves korban már nem lehet baj belőle.Egyébként a babakekszekben is van tojás, a babapiskótában is.Egyébként felhívtam ma a rendelőt, ugyanezt mondták a melegkiütésre, hogy hintőporozzam.Viszont szerintem ha ilyen érzékeny a bőre, akkor egyébként is használjatok.Mi minden fürdés után hintőporozzuk.A Nivea szerintem a legjobb, most Gabi van, de nem szeretem.

Noémi!
Nekem Bazsi itthon egy szál pelusban van, ruha csak kint van rajta, de csak azért, mert nem akarom, hogy megégjen.Sajna kell rá, pedig jobban érzi magát pucéron.Én a pelust nem tudom levenni róla, mert kipróbáltuk, és bekakált, bepisilt,és meg kellett küzdenem, hogy levegyem róla a kisgatyát, aminek az lett a következménye, hogy a padló tiszta kaka lett, meg a gyerek is tetőtől talpig.Ráraktam azért a kisgatyát, mert nem akartam, hogy puci fenékkel bárhova leüljön.Steril tisztaság addig van, amíg felszárad a padló.

Bárány!
Megnézem mindjárt a képeket!

Pusszancs mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


Bárány!

Jók a képek!Kicsit lebarnultál, nem? :)

Kép
zsutita
 
 


Tiszta ideg vagyok!
Bazsi pénteken rávágta a kezére az ajtót, akkor csak piros volt az egyik ujja.Ma már az első ujjpercéig piros, lila a körme, és válik lefele, az apja szerint a körme alatt genyes is.Sebészetre akarom vinni, de csak délután lesz rendelés.Szerintetek leszedik a körmét?Vagy mit tudnak vele csinálni?Nagyon érzékeny neki, néha felsír, ha valamit úgy fog meg, fáj neki.

Na bedugulok, mert mennem kell, millió dolgom van.

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Zsutita!
Köszi a tippet! De azért a túrókrémet leírod?... :wink:
Még barátkozom a gondolattal, de akkor lehet hogy rendes piskótát sütök. Mert azt mégiscsak én csináltam. Remélem tényleg nem lesz baj. Geszti amúgy nem érzékeny semmi kajára, legalábbis eddig nem vettem észre.

Bárány!
Én is megnéztem a képeket! A "semmi szinem" című kép provokáció akar lenni??? :? :lol: Hozzád képest én olyan fehér vagyok, mint a pergamen. Pedig folyton a napon vagyok. (Kivéve az utóbbi 3 napot a hőség miatt).
Egyébként nagyon jól néztek ki, a lányod tényleg jó csaj, a fiad pedig szívdöglesztő kispasi! :lol:

Délután a kádban fürödtem Gesztivel, nem mertünk kimenni a teraszra még mindig. Tegnap este pedig már olyan jó friss levegő volt, azt hittem ma enyhébb lesz. De nem. Ma is ugyanolyan hőség van. Úgyhogy maradt a kád, de nagyon klassz volt. Pancsizott a csajszikám ezerrel!

Kép
mamy
 
 


Noémi!
Jó hogy jöttél, már hiányoltalak ám!!!!!
Tényleg durva amit a kempingben mondtak. De ne csodálkozz, ez az ország ilyen. Akárhová mész, mindenhol a külföldiek s..ggét nyalják, mert azok pénzesek. Undorító. Mi sem megyünk belföldön szinte sehová így hosszabb távra, csak 1-2 napokra kirándulgatni.
A munkahelyed tényleg szemét. Remélem, azért sikerül minden!!!
Gesztin mostanában csak a pelenka van, semmi más. Azért azt nem merem levenni, mert még kicsi ahhoz, hogy visszatartsa, simán bepisilne és kakilna, az meg nem lenne valami jó... Ahogy Zsutita is írta. Pedig Bazsi már nagyobb.
Szóval egyelőre marad a pelus, a feneke most szép, de a nyaka pöttyös továbbra is.
Ma vett a párom Nivea hintőport, de csak este jön haza, holnaptól alkalmazom.

Zsutita!

Köszi a hintőpor tippet! Ahogy írtam, vettünk Niveát. Remélem beválik!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!
ÁÁÁ nem akartam provokálni snkit :oops: Nekem szinte télen is ilyen a szinem,valami vonó lehet a dologban :D :D :D
A kölkök is ilyesmi szinűek,családi vonás :lol:
Vendég
 


Bárány!
Vonó! Ez jóóó! :lol: Mi is szoktuk mondogatni mikor lebarnulunk. :lol:

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Mamy!
a túrókrémet úgy csináltam, mintha palacsintába menne, egy kis cukor+egy kis tejföl és kész.Citromhéjat én nem raktam bele, mert a narancsra kiütéses Bazsi, nem akartam citrusfélét adni neki.

Noémi!
Én a Dias Zeust ajánlom, bár ők csak görögbe utaztatnak.Bár lehet, hogy horvátországba is, ezt nem tudom.Mi velük voltunk Stavrosban, nagyon jó volt, szép volt az apartmanjuk(saját, csak magyarokkal).

Rólunk: du voltunk a sebészeten, nagyon gáz volt.Felküldtek a röntgenbe, 15 perc volt, mire az ordító gyereket megfogtuk, lefogtuk, hogy a keze ott maradjon.Az apjával ketten alig bírtunk vele.Aztán visszamentünk a dokihoz, de szerencsére nem tört a csont.Így "csak" kötözték, amit szegénykém nagyon rosszul visel.Eddig zokni volt rajta, most kesztyűre váltottunk, mert nem érheti semmi a kezét, és a krém miatt nem lehet leszedni a kötést.Megyünk vissza holnap du, de nem engedem meg, hogy a körmét levegyék, majd lejön magától.Sajnos úgy néz ki, hogy azt nem ússzuk meg.

Megyek mert fáradt vagyok.

Jó éjt mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


mizújs csajok?

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Valahogy nagyon nagy a pangás mostanában errefelé!!! Nem lesz ez így jó!!!!!!! Persze tudom, nyár van, de akkoris.
Kismamák merre vagytok? És anyuci???

Zsutita!
Köszi a receptet!
Nagyon megsajnáltam Bazsit, ahogy írtad a köröm dolgot... képzelem hogy fájhat neki, szegénykém. És ma mi volt a sebészeten? Szerintem is le fog esni a köröm magától, nem hiszem hogy erővel kéne levenni. Bár ha be van kötve, talán érdemesebb mégis levenni, hogy alatta tudjon gyógyulni? Nem tudom... Remélem, hamar rendbejön!!!

Noémi!
Én nem ismerek utazási irodát, mi magánúton megyünk Horvátországba egy ismerősünkhöz. (Távoli ismerős ismerőse, de most már nekünk is közeli, szóval érted...) Szobát ad ki, 24 Euro egy éjszakára, két főre. Gyerekeknek azt hiszem 2 éves kor alatt ingyenes.

Most mennem kell, próbálok még jönni.

Kép
mamy
 
 


Mamy!

Annyira szépen visszahúzódott a gyulladás az ujjáról, hogy már nem kötötték be, de mondta a doki, hogyha teljesen elválik a bőrtől a köröm, vigyem vissza, leszedik. Állítólag 3 hónap, míg kinő az új köröm, király mondhatom.Most egyenlőre nem mehet homokozóba, és kamillába kell áztatni a kezét.Szerinted hogy ül meg egy ekkor gyerek 10 percig áztatgatva a kezét?Nekem egyenlőre nincs ötletem, majd holnap kipróbálom.

Jó éjt mindenkinek!
Pusszancs

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!
Zsuzsita,úgy nem lehet hogy kammillával átitatsz egy korond vattát és egy nejlonnal átkötöd úgy hogy ne essen le.Azt nem tűrné?Most találtam ki,lehet,hogy hülyeség. :(

Szindi is elkapta a hányós nyavaját,tegnap este hányt ma már csak rosszul van és diétázik :?
Holnap után indul olaszba,10 napra,marha jó..... :evil:
Vendég
 


Sziasztok

Nszőke
mi volt a felvételi elbeszélgetésen???????????????????

Szegény betegek!
Jobbulást minden betegeskedőnek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek Szindi holnap menne olaszba,és mára tök rosszul van 40 fokos láz,torokfájás,a mi dokink nyaral,és csak ügyeleten voltunk de ott nem adtak neki semmit :evil: Holnap reggel viszem a helyettes gyerekorvoshoz,de Szilveszterel együtt,mert ő meg fosik..tényleg a f....om ki van :twisted:
Leírom,hogy hogy van az a család akikkel eggyütt voltunk:A 11éves fiú,rosszul van hányt fáj a feje,a 4 éves fosik görcsöl a hasa őt korházba is akarták utalni,a 4 hónapos meg tiszta takony.
Na ez a nyaralás igazán jól végződött :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
szegény betegek :cry:, akkor most szegény Szindinek nincs jó nyara!
gondolom hogy akkor most ugrik az olasz út is :cry: .

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Először is ÁKOSNAK SOK-SOK BOLDOG MÁSFÉL ÉVET MÉG!

Bárány!
Nagyon sajnálom a gyermekeidet, főleg Szindit, gondolom nem lesz az utazásból semmi :x .Szörnyű lehet ez a nyavalya.Gyógyulást nekik.
Köszi a tippet, nem próbáltuk ki ugyan, csak amikor tegnap elaludt, az apja melé feküdt, és 10-15 percig lógatta a gyerek kezét a kamillába.Ma fültisztítóval próbáltam neki kamillázni, de nem viselte jól.És be is kötöttük neki, mert vészesen lóg már a körme, nem akartuk, hogy valami beleakadjon, és lenyúzza.Szóval holnap reggel viszem a dokihoz, hogy kezdjen vele valamit.Nem akarok hétvégén az ügyeleten kikötni vele.

Most ennyi, jó éjszakát mindenkinek!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Bárány!
Ez szörnyű!!! Mielőbbi gyógyulást nektek!!!! Tényleg elég rosszul sült el ez a nyaralás. Szindi most nem is megy Olaszországba? Gondolom "örül" neki piszkosul... Osztálykirándulás lett volna? Vagy tábor?

Zsutita!
Bazsinak sok-sok gyógypuszi a kezecskéjére! Remélem, nem szakad le a körme. Ez jó megoldás, hogy álmában lógatjátok a kamillába a kezét.

Erika!
Hogy vagy? Istenem de szalad az idő, mintha csak tegnap lett volna, mikor mondtad hogy drukkoljunk, hogy sikerüljön!!! Most meg látom, már csak 3 hónap és érkezik Pici Bogárka. :wink: Mikorra is vagy kiírva? Csak nem november elejére? Nekem akkor van a szülinapom! :wink:

Noémi!

Merre vagy?

Kép
mamy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: